Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Yad Vashem fałszuje historię

Posted by Marucha w dniu 2018-03-15 (Czwartek)

Polscy weterani przebywający na pielgrzymce w Ziemi Świętej są oburzeni napisem, który pojawił się na zwiedzanej przez nich wystawie w Instytucie Yad Vashem, zajmującym się głównie upamiętnianiem żydowskich ofiar Holokaustu.

Na elemencie wystawy poświęconym niemieckiemu gettu w Łodzi widnieje bowiem informacja, iż wejścia do tego obiektu wspólnie z niemieckimi żołnierzami pilnowała także „polska policja”.

Na kłamliwy napis zwrócił uwagę ppłk. Tadeusz Michalski, który w czasie II wojny światowej walczył w ramach Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej, zaś po jej zakończeniu był członkiem antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Weteran w trakcie wojny mieszkał w Łodzi, dlatego też od razu zainteresował się podpisem znajdującym się na elemencie wystawy muzeum Yad Vashem, który poświęcony jest gettu dla Żydów stworzonemu w tym mieście przez Niemców.

Kombatant twierdzi, iż wejścia do łódzkiego getta nie mogli pilnować niemieccy żołnierze wraz z polską policją, ponieważ w Łodzi w porównaniu do terenów Generalnego Gubernatorstwa nie istniały tego typu jednostki, co potwierdził przebywający z polską pielgrzymką dr Tomasz Domański z Instytutu Pamięci Narodowej.

Wyjaśnienie tej sprawy zlecił polskiej ambasadzie w Izraelu wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak, który odwiedził muzeum wraz z weteranami i osobami posiadającymi tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata za pomaganie Żydom w czasie hitlerowskiej okupacji. Jego zdaniem w tej kwestii powinien być słyszalny przede wszystkim głos świadków, którzy doskonale znają realia II wojny światowej.

Na podstawie: interia.pl.

http://autonom.pl

Z Żydami nie powinno się bawić w jakieś „wyjaśnianie”, „przekonywanie” czy inne „dialogowanie”, ponieważ prawda nigdy nie interesowała tego narodu. Tu trzeba starannie wycelować…
Admin

Komentarzy 10 to “Yad Vashem fałszuje historię”

 1. Siekiera_Motyka said

  Jeszcze raz powtórzę.

  „Polskie żandarmy” są tak naprawdę „Niemieckie żandarmy”, ale nie tutaj

  _https://www.timesofisrael.com/polish-historians-book-on-killing-of-jews-exposes-raw-nerve/

  W tym wypadku Yad Vashem mówi prawdę, kiedy Żydowskie gazety kłamią,

  _https://tinyurl.com/y93emmls

  Następne ciekawe miejsce manipulacji jest tutaj,
  _https://www.facebook.com/notesfrompoland/

 2. Marcin said

  Tylko czym gospodarzu? Czym wycelować jak po 89 zostały tylko ślepaki? Już by to inaczej wyglądało gdyby zerwano stosunki na każdym szczeblu przez rząd w ramach protestu przeciwko zniesławieniu Polaków. Tasiemcom chyba bardziej zależy na byciu w ciele żywiciela niż odwrotnie.

  ——
  Tak jest. Nie ma w Polsce NIKOGO przy władzy, kto by nawet nieśmiało bąknął o konieczności zerwania wszelkich stosunków dyplomatycznych z tym gównianym kraikiem znad Morza Martwego.
  Admin

 3. RomanK said

  A ustawa IPN?????? i jej obroncy?????
  CO za wspaniala okazja dla nasiej polskiej chalast..pardon palestry!

 4. PISKORZ said

  re 2 adm / NAJPIERW TRZEBA ZACZĄĆ OD TEGO, że….nie jeździmy do Izraela…Pod żadnym pozorem..!!!

  … oraz z hukiem zwracamy pierdolone wyróżnienia Yad Vashem.
  Admin

 5. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2018/03/15/yad-vashem-falszuje-historie/#more-69464 […]

 6. ibrahim ibn jakub said

  Admin:
  ….a później nacisnąć na spust…i serią panie serią.

 7. Boydar said

  – … a ilu ich tam jest, kapralu, meldujcie !
  – ilu ? tak na jakieś dwa magazynki, panie poruczniku.

 8. Narog said

  „Na elemencie wystawy poświęconym niemieckiemu gettu w Łodzi widnieje bowiem informacja, iż wejścia do tego obiektu wspólnie z niemieckimi żołnierzami pilnowała także „polska policja”.

  Niebywala okazja dla dudusia do nastepnych przeprosin na kolanach.

 9. Siekiera_Motyka said

  Przyklej na ścianę w kuchni.

  „18 października 2010 22:40

  JEROZOLIMA (JTA) – izraelski sefardyjski przywódca, rabin Ovadia Yosef w swoim cotygodniowym sobotnim kazaniu powiedział, że nie-Żydzi istnieją po to, aby służyć Żydom.

  „Gojowie urodzili się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mają miejsca na świecie; tylko po to, aby służyć Ludowi Izraela „- powiedział podczas publicznej dyskusji o tym, jaką pracę wolno wykonywać nie-Żydom w Szabat.

  „Dlaczego Goje są potrzebne? Będą pracować, będą orać, będą żąć, usiądziemy jak effendi i jemy”, powiedział do śmiechu.

  Szwarc, duchowy przywódca partii Shas i były sefardyjski rabin Izraela, powiedział także, że życie nie-Żydów jest chronione, aby zapobiec stratom finansowym Żydów.

  „Z poganami będzie jak każda osoba: muszą umrzeć, ale Bóg da im długowieczność, dlaczego? Wyobraź sobie, że twój osioł umrze, stracą pieniądze, to jest jego sługa. życie, aby dobrze działać dla tego Żyda „- powiedział rabin, który niedawno skończył 90 lat.”

  https://www.jta.org/2010/10/18/news-opinion/israel-middle-east/sephardi-leader-yosef-non-jews-exist-to-serve-jews

 10. Komitet Obrony Gojów said

  Do MHŻP tymczasem wejście dla Żydów obowiązuje bez kontroli, a dla Polaków i innych gojów dopiero po szczegółowej kontroli.

Sorry, the comment form is closed at this time.