Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Siekiera_Motyka o Śmierć lekarza rodzinnego
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Herbert, czyli skąd się w…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  irtur o Skąd pochodzą Polacy? „Jesteśm…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

USA – imperium, które utraciło legitymację

Posted by Marucha w dniu 2018-03-16 (Piątek)

Dwudziesty wiek był z pewnością stuleciem największej ekspansji imperium amerykańskiego, nawet jeśli przez długi czas było równoważone przez inne, antagonistyczne supermocarstwo – ZSRR.

Wielka Brytania, ze swoim Imperium Brytyjskim, była tą potęgą, która zbudowała największe imperium współczesnej historii aż do początku XX wieku a następnie, stopniowo, przekazała pałeczkę Stanom Zjednoczonym. Z każdej z dwu wojen światowych USA wychodziły bogatsze, zagarniając coraz większe wpływy.

Jedną z cech dominujących potęg, obok przewagi militarnej i ekonomicznej, jest ich zdolność do wywierania wpływu w kulturę krajów podlegających ich dominacji. Nazywa się to „miękką siłą”, mocą wpływania na system polityczny, kulturę, styl życia, system społeczny, a nawet na modę krajów podlegających Imperium.

Dzięki kontroli wielkich mediów, kina, źródeł informacji, amerykański styl życia i amerykański system konsumpcyjny rozpowszechniły się jako podstawowy model. Czynniki te miały kluczowe znaczenie dla umocnienia dominacji USA nad dużą częścią świata. Ta siła oddziaływania zaczyna wykazywać jednak silne pęknięcia już od wielu lat.

USA kiedyś uwielbiały przedstawiać się jako „wyzwoliciele”, jako „wyjątkowy kraj”, ten, który broni „demokracji” i zachodnich wartości przed „tyraniami” – oczywiście tylko wtedy, gdy nie byli z nimi sprzymierzeni.

Najważniejszym sojusznikiem USA na Bliskim Wschodzie (oczywiście oprócz Izraela) jest Arabia Saudyjska – najbardziej wsteczny i morderczy reżim świata arabskiego. Najwyraźniej miliardy wydawane przez Saudów na zakupy amerykańskiej broni wpływają na ocieplenie wizerunku…

System działał więc w ten sposób: USA mogły dokonywać ingerencji w innych krajach, a ich funkcja jako „ofiarodawców demokracji” dawała mu „legitymację” do prowadzenia działań, w tym działań wojskowych. W gruncie rzeczy Stany Zjednoczone zarezerwowały sobie prawa do pełnienia roli „policjanta świata”.

Hiperkonsumpcyjny system kapitalistyczny i amerykańska „demokracja”, za pomocą stosunkowo prostej – lub łatwej do nauczenia – pseudo-kultury, a także powszechne użycie angielskiego jako języka międzynarodowego, dolara jako dominującej waluty, służyły do utrwalenia dominacji imperium USA.

Możemy uznać, że początek XXI wieku, to, co teoretycy i strategowie neokonserwatystów w Waszyngtonie uważali za „The New America Century”, wraz z prezydencją George’a W. Busha, to w opinii wielu analityków, początek dekadencji imperium amerykańskiego i utrata nie tylko wpływu, ale także szacunku innych narodów.

Wraz z początkiem wojen amerykańskich, inwazji na Irak, Afganistan, na podstawie fałszywych pretekstów (broń masowego rażenia), Stany Zjednoczone stały się karykaturą głoszonych wartości. Hollywood musiało przestać produkować filmy, w których prezydent Stanów Zjednoczonych ocala świat a pojawiło się za to wiele innych filmów ukazujących ciemną stronę elitarnej potęgi Waszyngtonu.

To się nie zmieniło, ale wręcz pogorszyło się podczas administracji Obamy, obłudnego prezydenta, pełnego sprzeczności i skłonnego do używania islamskich grup terrorystycznych jako najemnych żołnierzy Imperium, (kolorowe rewolucje, arabskie wiosny, ukraiński Majdan). Obama był twórcą taktyki użycia dronów do wykonywania morderstw na zlecenie, okazał się słaby dla silnych i silny dla słabych.

W 2017 nadeszła era Donalda Trumpa, białego suprematysty (WASP)  [? – admin] i zdeklarowanego protekcjonisty. Wraz z jego nastaniem administracja amerykańska pogrążyła się w paraliżu wewnętrznych walk między CIA, FBI, Głębokim Państwem, aparatem wojskowo-przemysłowym, w plątaninie skandali. Wpływ zięcia (Jared Kushner) okazał się sukcesem silnego lobby syjonistycznego w USA.

Wraz z prezydenturą Trumpa i jej decyzjami, które blokowały i naruszały wszystkie wcześniejsze zobowiązania i traktaty przewidziane przez jej poprzedników, zrozumiano, że Stany Zjednoczone straciły wiarygodność na arenie międzynarodowej. Determinuje to postawę Waszyngtonu – coraz bardziej wojowniczą i skłonną do użycie broni w celu narzucenia i przywrócenia swojej dominacji politycznej, kwestionując jednocześnie pojawienie się nowych potęg, takich jak Rosja i Chiny.

W miarę, jak świat staje się coraz bardziej złożony, a nowe scenariusze sojuszy i przeciwstawnych sił kwestionują absolutną dominację Imperium, potencjał wojskowy wydaje się być jedyną kartą, którą Waszyngton może grać, aby bronić swojej supremacji. Stany Zjednoczone nie dbają już nawet o zachowanie pozorów, które dawały im legitymację do przedstawienia się jako „policjant świata”.

Stany Zjednoczone zaczynają być izolowane nie tylko z powodu muru, który budują na granicy z Meksykiem, ale także z powodu fałszywego protekcjonizmu, przez który jego firmy zmuszane są do zaprzestania działalności za granicą, a Waszyngton wydaje się rezygnować z procesu globalizacji którego był pierwszym i największym orędownikiem.

Trump nie jest tak naprawdę przyczyną, ale konsekwencją procesu dekadencji kultury pseudo-konsumpcyjnej i tak uproszczonej, że pomimo wywierania wpływu w wielu krajach, dzisiaj zaczyna ona być odrzucana przez narody. Jesteśmy skazani na upadek potęgi Imperium Amerykańskiego, imperium, które w nadchodzących dziesięcioleciach już jest skazane na utratę swojej hegemoniczną siły.

Stany Zjednoczone będą nadal mogły wygrywać bitwy wojskowe i wymuszać swoją dominację w niektórych częściach świata siłą, ale już przegrały wojnę o wiarygodność i legitymację. To uderzające, że wielcy generałowie Pentagonu jeszcze tego nie zrozumieli.

Biorąc pod uwagę ostatnie zawirowania wokół nowelizacji ustawy o IPN, gdzie USA jednoznacznie stanęły po stronie Izraela oraz przyjęcie ustawy o zasadności żydowskich roszczeń dotyczący mienia bezspadkowego stawia to pod wielkim znakiem zapytania wiarygodność USA jako sojusznika.

Jednak dopóki rządzi PiS z przystawkami nie mamy co marzyć o jakiejkolwiek racjonalizacji naszych stosunków z sojusznikiem, który już został okrzyknięty „wiecznym”. Oczywiście nic „wiecznego” w przyrodzie nie istnieje, wszystko podlega nieustannej ewolucji.

Turcja nie ma takich dylematów jak pisowcy – będąc państwem suwerennym zakupiła systemy obrony przeciw-rakietowej w Rosji, zaoszczędziła kupę pieniędzy i nawiązała dość poprawne stosunki. Może Polska powinna pójść jej śladem? Gdybyśmy mieli u siebie nowoczesny system S-400 (pod wieloma względami przewyższający Patriot) to moglibyśmy nie obawiać się właśnie Rosji. Prawdziwe zagrożenie dla Polski płynie bowiem z Zachodu a nie ze Wschodu.

http://spiritolibero.neon24.pl

Komentarzy 9 do “USA – imperium, które utraciło legitymację”

 1. Marcin said

  Posłuchajcie Targalskiego na YT w jego ” Geopolitycznym Tyglu” On wam pięknie wytłumaczy dlaczego trzeba trzymać z Amerykanami,Banderowcami, Żydami a z Ruskimi nie. Obowiązkowy materiał dla studentów 3 roku psychiatrii.

  ——
  Ja już tego alkoholika nie trawię, nawet dla śmiechu.
  Admin

 2. Plausi said

  Bez legitymacji

  „imperium, które utraciło legitymację”

  Imperium nie ma żadnej legitymycji, z kolei centrum imperium jest powoływane przez MWF do pełnienia tej funkcji, więcej na ten temat

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  patrz także Petrov.

  „amerykański system konsumpcyjny rozpowszechniły się jako podstawowy model” tzw. globalizacji, przy czym globalizacja jest zawsze istotą imperium, co wynika zresztą z jego natury.

  Analiza imperialan jest niezłą metodą aby zrozumieć wydarzenia na świecie.

 3. Troll polonii said

  Najlepszym dowodem na to, ze Stany Zjednoczone to imperium Zniszczenia jest obecnie tragedia na Florydzie.
  Amerykanie juz zapomnieli jak sie buduje nawet pomost dla pieszych, co polska telewizja nazywal „Kladka”
  Ta ‚kladka” cementowa wazyla 950 to i kosztowala 14 milionow dolarow. Miala zapewnic przejscie dla pieszych , glownie studentow ponad ulica , na tereny uniwersytetu.
  Zawalila sie zaraz po zamontowaniu.
  Widac z tego wyraznie, ze USA juz nie potrafi nawet „kladki” dla ludzi zbudowac.
  Ale potrafi zburzyc cale miasta. Razem z ludzmi.

  https://twitter.com/i/topics/news/e230679012?t=1&cn=ZmxleGlibGVfcmVjc18y&refsrc=email&iid=85bbc626772d436b9c849130f41a2a0b&uid=2905312855&nid=244+272830480

 4. Siekiera_Motyka said

  Dobra ma przepływu terrorystów,

 5. Peejay said

  Bardzo dobra analiza , ale nie ma w niej nic o sjonistach, czyli motorze potegi USA.

 6. Troll polonii said

  Ja mysle, ze to z zazdrosci Amerykanoe pyskuja, ze Zmuszono Rosjan do wystapienia na stadioie i odspiewania hymnu Rosji.
  Amerykanski casus to szczegolna przypadlosc. Poprzedni prezydnet USA mial nieszczegolny stosunek do hymnu. Podobnie jak sportowcy
  Co innego w Rosji.

  Sa wybory w Rosji zupelnie, komletne inne od tych w USA – nie 4 letnie i holywoodzkie USA zyje od wyborow do wyborow bo to jedyna rozrywka dla gawiedzi i zarobki dla mediow a takze zbiorka lapowek dla kandydatow,

  W Rosji, w czasie kampanii wyborczej, prezydent spiewa z wyborcami hymn Rosji.

  A Ameryaknie opowiadaja, ze Putins ila zmusza ludzi do spiewania hymnu!!. Kazdy sadzi wedlug siebie!
  (W USA nawet sportowcow nie mozna zmusic!)

  Enormous Crowd Packs Moscow Stadium to Sing Russian Anthem With Vladimir Putin – Western Media Heads Explode

 7. Troll polonii said

  ad. 6
  Enormous Crowd Packs Moscow Stadium to Sing Russian Anthem With Vladimir Putin – Western Media Heads Explode

  https://russia-insider.com/en/enormous-crowd-packs-moscow-stadium-sing-russian-anthem-vladimir-putin-western-media-heads-explode

 8. Re: Artykul…
  A jak lub w jaki sposob zydowska k…rwa amerykanska moglaby utracic legitimacje??? A kiedy miala jakakolwiek legitymacje poczawszy od 1900 Roku???
  Teraz to jest super k….rwa I „rozdziera” swe swe szaty wszem I wobec w wersji talmudyczno-demon-kratycznej z podpietymi do skrzydel „argumentami” wybuchowymi…, ktore maja przekonac idiotow i durniow, oraz przekupnych k…rew do syjonistycznego szalbierstwa…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Troll polonii said

  A kiedy miala jakakolwiek legitymacje poczawszy od 1900 roku..

  Poczawszy od Mayflower…

Sorry, the comment form is closed at this time.