Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PiS: Wybaczcie!, Żydzi: Zapłaćcie!

Posted by Marucha w dniu 2018-03-17 (Sobota)

Andrzej Duda, kolejny przepraszacz

Prezydent RP A. Duda podczas obchodów 50. rocznicy Marca’68 na Uniwersytecie Warszawskim stwierdził m.in.:

„Tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych którzy zginęli, chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie. Wybaczcie Rzeczypospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce (…)

I dalej:

„Patrząc na tę naszą Polskę dzisiejszych czasów, XXI wieku, myślę sobie, co za żal. Co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczypospolita, że wy wszyscy – ci, którzy wyjechali, ci, którzy być może umarli przez tamten 68 rok – że was dzisiaj z nami nie ma, że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach” („Rzeczpospolita”, 9. 03. 2018).

[Szczególnie brak nam stalinowskich bandytów – admin]

Pomijając nieprzystający głowie państwa ton kajania się przed ówczesną rzekomą elitą narodu, której opuszczenie Polski duża część polskiego społeczeństwa (także ta o tradycjach akowsko-niepodległościowych) przyjęła z niekłamaną ulgą i zadowoleniem, przyznać należy, że w przekazie przedstawicieli najwyższych władz dokonał się w ostatnim czasie pewien postęp.

Oto Polska A.D. 1968 została uznana jednak za Polskę. Prezydent po Premierze, który podczas niedawnej wizyty w Niemczech stwierdził m.in.: „Tamto państwo nie było państwem niepodległym i suwerennym. Było państwem, które swoje decyzje i działania uzależniało od kogoś innego, od innego mocarstwa, od Moskwy, od ZSRR” (Gazeta.pl), potwierdził, że było to państwo zależne i wasalne, ale jednak państwo polskie. Dziś jest to stwierdzenie być może o pierwszorzędnym znaczeniu.

Na tym jednak lista pozytywów tegorocznych obchodów Marca’68 się kończy. Wszystkie z przywołanych powyżej wypowiedzi świadczą bowiem o skrajnej wręcz naiwności obecnie rządzących. Żywią oni nadzieję, że poprzez kolejne pokutne akty strzeliste wobec „marcowych wygnańców” poprawią swój wizerunek za granicą i choć trochę wpłyną na nieprzejednanie Izraela.

Obawiam się, że nic podobnego jednak nie nastąpi. Niczego też nie dadzą kolejne posiedzenia wspólnej komisji „polsko-żydowskiej” ds. trudnych.

Nawet gdyby na czele strony polskiej PiS miast Bronisława Wildsteina postawił Adama Michnika, także nie przyniosłoby to oczekiwanych rezultatów. Rozgrywka toczy się bowiem o miliony odszkodowań, które Polska może być zmuszona zapłacić osobom i organizacjom znajdującym się przede wszystkim w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że uznanie przez najwyższe czynniki w Polsce państwowości PRL stanowi element jakiejś szerszej strategii. Wszak odwołanie się do umów międzynarodowych zawartych przez ówczesny rząd polski stanowi jedyną realną szansę na wyjście Polski z tej arcytrudnej sytuacji obronną ręką.

Maciej Motas
http://mysl-polska.pl

PRL było państwem zależnym i wasalnym… a jakim, kurwa mać państwem jest III RP? Niezależnym? Suwerennym? Które suwerenne państwo będzie postępować ewidentnie sprzecznie z jego racją stanu? Które suwerenne państwo pozwoli na stacjonowanie na jego obszarze obcych, wrogich wojsk, wyjętych spod polskiego prawa? Mówić dalej?
Admin

Komentarze 22 to “PiS: Wybaczcie!, Żydzi: Zapłaćcie!”

 1. TomUSAA+ said

  Krzysztof Łuksza, w wywiadzie dla Magna Polonia trafnie to ujął:” czekam na Prezydenta RP, który za żonę będzie mieć prawdziwą Polkę”.

  To niemożliwe. Polactwo nigdy nie wybierze nikogo przyzwoitego i propolskiego.
  Admin

 2. Kar said

  ..wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce (…)
  __________________

  ..ofajdany-ulizany choojek, jak mozna znizyc sie do pozycji terierka merdajacego ogonkiem

  ——-
  Nie warto mu nawet splunąć w pysk, bo powie, że deszcz pada…
  Admin

 3. Mimochodem said

  .https://youtu.be/RB5oJ1w7X7k

 4. , said

 5. , said

 6. 1. Przypominam administracja CCCP (Rosji)proponowała Polsce,jej administracji (komunistom,socjalistom,”rządowi w Londynie”)tak samo jak państwu Austria, system państwa neutralnego.Polska jako państwo neutralne?Tak.

  USA,UK,Francja wyraziły tylko zgodę dla Austrii.

  Tak jak „sprzedały”Polskę „CCCP” w Teheranie.

  2.Szokujące słowa Prezydenta Dudy ” jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach”(o żydach) to atak na polskich naukowców,specjalistów,bez pochodzenia żydowskiego.Prezydent pluje nawet na swoją najbliższą rodzinę,gdyż uważa,że sam nie należy do „elity” i jest zmęczony swoją pracą.

  3.Dobrze że Prezydent nie wspomina,że to sami żydzi zorganizowali „Majdan” w roku 1986 aby
  opuścić Polskę dla zysków do USA a nie do Izraela.Owszem zawsze w EU była i będzie miała miejsce emigracja.Z różnych przyczyn ale 68 był w całej Europie,w tym zachodniej,w której były zamieszki i emigracja żydów do….USA.

  4.Plan Mosadu w roku 68 w Polsce i w EU zachodniej nie został zrealizowany.
  PRL pomagała już wtedy Arabom.,

  Palestyńczyków przyjęło PRL ale i bardzo dużo emigrantów Palestyńskich, sprowadziła administracja DDR.Nie tylko po 67 ale właśnie w roku 1968 ,również na polecenie Moskwy.Izrael miał wtedy strach przed „terrorystami” arabskimi.

  Aparat bezpieczeństwa PRL współpracował ze służbami krajów socjalistycznych – m.in. Związku Sowieckiego, Węgierskiej Republiki Ludowej, Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej, Bułgarskiej Republiki Ludowej – oraz ze Służbą Bezpieczeństwa Organizacji Wyzwolenia Palestyny.

  Komunistyczne władze PRL zawarły nieformalny układ z palestyńskimi organizacjami.

  Nawet przed 67 a po tym roku PRL była oazą dla Arabów.O tym wiedzieli żydzi w Polsce w roku 68.

  Cytat:”Na Zachodzie wybuchały samochody-pułapki, porywane były samoloty, od kul zamachowców ginęli ministrowie (a także zwykli, Bogu ducha winni ludzie), podczas gdy Polska oraz inne kraje komunistyczne były oazą spokoju.”

  Al Fatahu, Czarnego Września, Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny i Organizacji Wyzwolenia Palestyny w PRL grzecznie nie wspominam.
  Członków tej ostatniej było zdecydowanie najwięcej.

  Izrael czytaj Mosad ale i żydzi w PiS nie mogą wybaczyć pomocy PRL (SB),(STASI-DDR w PRL) dla Arabów,dła wrogów Izraela.Ta cała granda banda,propagandowa o roku 68 w Polsce 2018 jest gigantycznym oszustwem.

  Bardzo trudno jest odtworzyć pełny obraz tej specyficznej polsko-palestyńskiej współpracy?Nie.

  Kiszczak jak i Jaruzelski są już nawet po śmierci „likwidowani”.Oni znali tak jak WSI(niektórzy) i SB(wybrani specjaliści) fakty które wzbudzają strach do dzisiaj u Mosadu i jego żydowskich polityków w Polsce 2018.OK.Wystarczy…..

  Nie dla oszustwa o 68 ze strony polityków w Polsce 2018.

 7. , said


  about sorry

 8. Irek said

  Warte odsłuchania!!!

 9. Siekiera_Motyka said

  W Polsce jest im dobrze

  .https://www.youtube.com/watch?v=aqvGYuIGVKs

 10. ibrahim ibn jakub said

  ….a to chuj złamany….

 11. Inkwizytor said

  Andrij Juda zasługuje na splunięcie w ryj i kopa w dupe, nic więcej, jest małym tępym antypolskim choojem

 12. Kwiecista said

  „Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że uznanie przez najwyższe czynniki w Polsce państwowości PRL stanowi element jakiejś szerszej strategii.”

  Ta szersza strategia to szerokie wydojenie od Polski (Polaków) kasy i do tego koniecznym jest uznanie państwowości PRL. Bez tego nie ma kasy. .

  „Wszystkie z przywołanych powyżej wypowiedzi świadczą bowiem o skrajnej wręcz naiwności obecnie rządzących.”

  To nie jest naiwność. To świadome celowe działanie dawno zaplanowane i przejęte do realizacji.
  Pan Motas mota z tą nadzieją.

 13. Archer said

  W 68r. wielu Polaków marzyło, żeby wyjechać na zachód. Niektórzy rodowici Polacy z dziada pradziada nie mający nic wspólnego z żydami w okresie nagonki „antysemickiej” płacili wysokie łapówki funkcjonariuszom bezpieczeństwa PRL, że niby też są żydami i mogli otrzymać upragnione paszporty, i wyjechać z tego komunistycznego „raju”.
  „Prezydęt” Duda przepraszając żydów zeszmacił się niesamowicie. Jak tak dalej pójdzie, niedługo Ukraińców za Wołyń będzie też przepraszał.

 14. Joung said

  POLACY bo spimy I nie troszczymy sie o POLITYCZNY SUKCES NASZEGO PANSTWA.
  Nami rzadza tempe Ch…e zydowskie ?
  O nie nie To sa cwane bestie.Ktore osmieszaja Nas na arenie miedzynarodowej.
  Poprostu znow w POLSCE MUSZA MUSZA I TU PODKRESLAM Z CALA STANOWCZOSCIA ,,,,,,,,,MUSZA POWSTAC tak zwani SZTYLETNICY.
  ktorzy zrobia PORZADEK Z TYMI ch….mi.
  No co POLACY NIE PASUJE WAM TEN WPIS.???

 15. Lovshak Russkij Agient said

  Eee, nie panie Duda, dużo elit ubeckich, ba całe rody całe kasty zostały, zydobolszevia miałą sie dobrze jak nigdy, no chyba że żal panu Dudzie elyt w postaci wysokich rangą oficerów śledczych z KBW itp itd, to co innego podobnych urodzonych sadystów szukać jak igły w stogu siana. Brawo Panie Duda Brawo, jak uciekali ze stworzonego przez siebie żydobolszewickiego raju, to płakali jak po ziemi obiecanej, a zostawili kraj miodem i mlekiem płynący.

 16. Głos Prawdy said

  „splunąć w pysk, a powie, że deszcz pada…”

  u nas to samo się mówi, tylko siknąć

 17. Olka said

  Prezydent II Rzeczpospolitej na Uchodźstwie – Jan Zbigniew hrabia Potocki podczas wywiadu wRealu24.pl całym przekonaniem powiedział, że pan Andrzej Duda jest ukraińskim żydem!

 18. Marucha said

  Re 17:
  W każdym bądź razie Pan Preżydent zachowuje się tak, jakby był ukraińskim żydem.

 19. NICK said

  Aaa. Warto.
  ,said. Dziéki.
  (5).

 20. snag said

  18 ,…

  Nie pewny czy zyd? Sprawdz kim jest malzonka/nek ,…

 21. Lily. said

  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/
  605-senator-artur-warzocha

 22. ibrahim ibn jakub said

  Ad: 14 Young
  Zajebiście mi pasuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.