Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja wydala 23 brytyjskich dyplomatów

Posted by Marucha w dniu 2018-03-17 (Sobota)

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało 23 brytyjskich dyplomatów za persona non grata i nakazało im natychmiastowe opuszczenie terytorium Rosji.

Z komunikatu prasowego ministerstwa wynika, że na ręce brytyjskiego ambasadora w Moskwie Lauriego Bristowa przekazano notę informującą o podjęciu przez Rosję kroków w związku z prowokacyjnymi działaniami Londynu i bezpodstawnymi oskarżeniami o udział rosyjskich władz w otruciu byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii.

Ministerstwo cofnęło też zgodę na otwarcie i funkcjonowanie konsulatu generalnego Wielkiej Brytanii w Petersburgu. Ponadto zawieszono działalność Rady Brytyjskiej w związku z nieuregulowaniem jej statusu.

Wcześniej informowano, że rosyjski resort spraw zagranicznych wezwał ambasadora Wielkiej Brytanii Lauriego Bristowa do stawienia się w sobotę w swojej moskiewskiej siedzibie.

https://pl.sputniknews.com/

Zobacz też:
Reakcja Londynu na wydalenie przez Rosję brytyjskich dyplomatów

Co w tym wszystkim jest przygnębiające, to nie tylko to, że kutasy pełniący rolę polskich dyplomatów, ale i większość Polaków daje wiarę tak prymitywnym, tak grubymi nićmi szytym, wręcz żenującym w swej niekompetencji intrygom Brytoli.
Admin

Komentarzy 9 to “Rosja wydala 23 brytyjskich dyplomatów”

 1. Adam said

  A czego spodziewać się po pisqurewstwie, których, podobnie jak ISIS czy OUN-UPA, wysrała żydowska odbytnica.

 2. Ktoś said

  „Co w tym wszystkim jest przygnębiające, to nie tylko to, że kutasy pełniący rolę polskich dyplomatów, ale i większość Polaków daje wiarę tak prymitywnym, tak grubymi nićmi szytym, wręcz żenującym w swej niekompetencji intrygom Brytoli.
  Admin

  NIE PO TO ŚWIAT BYŁ TRESOWANY OD LAT BY BEZGRANICZNIE WIERZYĆ ANGOLOM by teraz

  w GODZINIE OSTATECZNEJ PRÓBY ich „WIARY” OŚMIELAĆ SIĘ PODWAŻAĆ „SŁOWA PRAWDY”

  WIELKIEJ… BIBLIJNEJ…. NIERZĄDNICY…..

 3. andzia said

  No i bardzo dobrze. Powinni się przyjrzeć i innym dyplomatołom ingerującym w nie swoje sprawy.

 4. Siekiera_Motyka said

  Kim są Brytole.

  https://marucha.wordpress.com/2014/10/05/wielka-brytania-i-wielka-zdrada-polski-czesc-i/

 5. MatkaPolka said

  Rosja – Maria Zakharova, dyrektor Departamentu Informacji i Prasy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, w rosyjskiej telewizji narodowej całkowicie ZMIAŻDŻYŁA brytyjską kampanię antyrosyjską w odpowiedzi na zamach w Salisbury.

  Zacharowa zarzuca – niekompetencja, infantylizm, niedojrzałość, ignorancja, brak kompetencji, brak elementarnej znajomości prawa miedzynarodowego, protokołów dyplomatycznych – całe klasy dyplomatów brytyjskich – kłapią gębami nie wiedząc o czym w ogóle mowią.

  Zapytała, dlaczego nie przeprowadzono normalnego protokołu, jeśli użyty został śmiertelny środek chemiczny, by spróbować zabić rosyjskiego zdrajcę Siergieja Skripala (lat 66) i jego córkę Yulię Skripal (33).
  Oboje zachowują się krytycznie w szpitalu po tym, jak zostali znalezieni nieprzytomni na ławce w malowniczym miasteczku Salisbury w południowej Anglii.

  Brytyjska premier Theresa May uważa, że Moskwa jest „winna” w zamachu, mimo że nie jest w stanie przedstawić żadnych dowodów.

  Zobacz całą krucjatę Zacharowej przeciwko brytyjskim „niespójnościom” w filmie. (rosyjski/angielskie napisy)

  https://www.fort-russ.com/2018/03/zakharova-completely-rubbishes-britains-anti-russian-campaign-in-must-see-video

 6. Leszek S. said

  Myślałem ,że brytyjska premier ma trochę oleju w głowie.

  ——
  A skąd u Pana takie ekstrawaganckie przypuszczenie?
  Admin

 7. ibrahim ibn jakub said

  brytole obok niemców i chazarskiego bydła są największymi wrogami Rzeczypospolitej. Kto tego nie rozumie nie zna historii , jest chory psychicznie, albo jest agentem obcych służb, czyli takim samym wrogiem Polski. I żeby nie było , znam historię i wiem co zsrr na czele ze stalinem zrobili Polakom.

 8. revers said

  Zacharowa: „Antyrosyjska kampania Wielkiej Brytanii jest częścią ogromnego spektaklu, strasznego show, które w rzeczywistości destabilizuje sytuację międzynarodową.”

  https://kresy.pl/wydarzenia/rosyjski-msz-trucizna-dla-skripala-pochodzi-z-anglii-lub-slowacji/

 9. yattakaj said

  ad comment admin

  „Co w tym wszystkim jest przygnębiające, to nie tylko to, że kutasy pełniący rolę polskich dyplomatów, ale i większość Polaków daje wiarę tak prymitywnym, tak grubymi nićmi szytym, wręcz żenującym w swej niekompetencji intrygom Brytoli.
  Admin”

  I to jest naprawdę smutne i tragiczne..
  Na 50 osób mi znanych dość dobrze i długo, może z 3-4 wiedzą ,że Rosja to nie Nasz wróg..może z 8-10 to rozumie ale nie wypada o tym głośno mówić..a reszta to mnie kurwica bierze !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.