Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Skripala prawdopodobnie próbował otruć brytyjski wywiad, żeby oczernić Rosję i uciszyć rosyjską wizję świata

Posted by Marucha w dniu 2018-03-17 (Sobota)

Brytyjski personel wojskowy bierze udział w śledztwie w sprawie zatrucia Siergieja Skripala – 11 marca, Salisbury

Angloamerykańskie elity nienawidzą Putina, bo pozbierał kawałki rozbitego Związku Radzieckiego, który miał się stać kolejnym zachodnim państwem wasalskim, i złożył je w nowoczesną i niezawisłą Federację Rosyjską, zdolną – mimo wszelkich gróźb i ataków – odpierać zachodnią wizję jednobiegunowego świata.

Radykalnie transformując i wzmacniając zarówno rosyjską gospodarkę (i uodparniając ją w znacznym stopniu na ataki), jak i rosyjską armię, Putin skutecznie ograbił globalne imperium z jego oczywistego powołania, jakim jest rządzenie całym światem bez żadnych zastrzeżeń.

W odpowiedzi budowniczowie imperium postanowili zrobić wszystko, żeby zniszczyć Putina i Rosję. Jednak dzięki mistrzowskim posunięciom Putina na globalnej szachownicy budowniczym imperium ostał się tylko jeden sznurek w łuku, mającym zdjąć Putina: jest nim czarna propaganda i brudne sztuczki.

Jednym z przykładów tej czarnej kampanii propagandowej są podejmowane w ciągu ostatnich 5 lat przez USA i ich sojuszników desperackie próby wrobienia Rosji (i Władimira Putina osobiście) w przeprowadzanie ataków z użyciem broni chemicznej w różnych częściach Syrii. Za każdym razem zachodnim rządom i ich mediom nie udawało się wystarczająco przekonać zachodnich społeczeństw, że zarzuty były prawdziwe, albo przynajmniej że wszystko, co Putin robi w Syrii, jest gorsze od tego, co same robią. Najwyraźniej wielu ludzi zachowało zdolność wykrywania oczywistych bzdur, kiedy czują smród.

Ostatnie oskarżenia, że Putin jest odpowiedzialny za otrucie w Salisbury byłego rosyjskiego agenta GRU Siergieja Skripala i jego córki, można uznać za „plan b” po nieudanej próbie pomówienia go o użycie broni chemicznej w Syrii, w którym ten sam zarzut zostaje sprowadzony „bliżej”, na własny grunt, i staje się przez to bardziej „osobisty” dla Brytyjczyków (a co za tym idzie, dla Europejczyków i Amerykanów).

Tworząc pozory, że Putin użył broni chemicznej w sennym Salisbury, rząd brytyjski zapewnia sobie spory kapitał polityczny, aby móc teraz „słusznie” wzmocnić oszczerstwo i nasilić groźby wobec rosyjskiego rządu, oraz spaczyć myślenie przeciętnego Brytyjczyka.

Dla tych świrów z zaburzeniami charakteru, którzy nawiedzają zaplecze elit brytyjskiego wywiadu, Skripal przekroczył czas swojej przydatności jako podwójny agent. Mając 66 lat i nie będąc już od lat na bieżąco z sytuacją w Rosji, przeszedł na emeryturę w Wielkiej Brytanii, dokąd w 2010 roku został przeniesiony przez MI6.

Jednak bez wątpienia Skripal był nadal obserwowany przez urzędasów brytyjskiego wywiadu – nie tyle z powodu tego, co mógłby im zaoferować, ile tego, co mógłby zaoferować Rosjanom, gdyby kiedykolwiek został „potrójnym” agentem. Prawdopodobnie pracował również w jakimś charakterze w pobliskim wojskowym ośrodku badań nad bronią chemiczną w Porton Down, produkującym środki atakujące system nerwowy podobne do tych, które podobno zaaplikowano jemu i jego córce.

Ale nawet jeśli Skripal nie miał żadnej konkretnej wartości technicznej ani wywiadowczej, sam fakt, że kiedyś był rosyjskim szpiegiem, dał brytyjskiemu wywiadowi możliwość wykorzystania go, po raz ostatni, w tajnej służbie Jej Wysokości.

Fakt, że natychmiastową reakcją brytyjskiego establishmentu na wiadomość, że Skripal i jego córka zostali znalezieni nieprzytomni na ławce na skwerku w Salisbury, było obwinienie Rosji i postawienie Putinowi ultimatum, żeby „przyznał się” – za czym dziś poszła groźba zdjęcia z eteru RT UK – sam w sobie jest dowodem na to, że była to wcześniej zaplanowana operacja brytyjska, zmierzająca do osiągnięcia konkretnych celów. Świadczy to również o tym, jak bardzo zachodni politycy obawiają się alternatywnej narracji, prezentowanej przez rosyjskie media, takie jak RT, postrzegając ją jako bezpośrednie zagrożenie dla ich władzy i planów.

Podobnie jak w przypadku zamachu z 11 września 2001 r., gdzie zaledwie kilka godzin po ataku na swoim terytorium rząd miał już wszystko „gotowe do wykorzystania” (i do diabła z poważnym śledztwem), tak i tutaj każdy racjonalnie myślący człowiek powinien być podejrzliwy w stosunku do dominującej narracji.

Oto kilka kwestii, nad którymi czytelnicy mogą się zastanowić przed przystąpieniem do pytania, kto próbował otruć Skripala i jego córkę.

Dlaczego wymyślona prawie 30 lat temu w Związku Radzieckim trucizna nie mogłaby od tamtego czasu być pozyskana lub produkowana w ramach tajnych zachodnich operacji?

Powiązane z powyższym: jednym z kluczowych zakładów produkujących rzekomą truciznę – nowiczok – był Radziecki Państwowy Instytut Badań Naukowych Chemii i Technologii w Nukusie, w Uzbekistanie. Od momentu uzyskania niepodległości w 1991 roku Uzbekistan współpracował z rządem USA przy demontażu i odkażaniu miejsc, w których testowano i opracowywano środki nowiczok i inne rodzaje broni chemicznej.

W 2002 r. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zlikwidował główny ośrodek badawczy i testowy nowiczoka w Uzbekistanie w ramach programu „Wspólnych działań zmniejszających zagrożenie” dysponującego funduszem w wysokości 6 mln dolarów. Środki chemiczne typu nowiczoka były również opracowywane i prawdopodobnie przechowywane w kilku innych byłych republikach radzieckich, w tym na Ukrainie.

Gdyby Rosja naprawdę chciała wyeliminować starzejącego się podwójnego agenta, dlaczego pozostawiłaby oczywiste odciski palców, które wiodłyby wprost do niej? W epoce, w której można mieć dowolną liczbę „wypadków”, a nawet sztucznie wywołany „atak serca”, Rosjanie z pewnością znaleźliby sposób na zlikwidowanie kogoś bez wydawania siebie? Tu przypominają mi się również historia poczty elektronicznej DNC i rzekomych „rosyjskich hakerów” z 2016 roku, którzy nazwali się „wymyślnymi niedźwiedziami” (Fancy Bear) i pozostawili po sobie wyraźne ślady prowadzące do Rosji. Jakże na rękę.

Najważniejsze jest tutaj to, że próba zamachu na życie Skripala leży w interesie zachodnich agencji wywiadowczych i zachodnich rządów, stanowiąc element ich zaciekłej kampanii czarnej propagandy przeciwko Rosji i jej przywódcy.

W obliczu złożonych i skrytych ruchów na geopolitycznej szachownicy w dobie zaawansowanej technologicznie Zimnej Wojny, cz. 2, „cui bono” wciąż najlepiej wskazuje, gdzie zacząć szukać sprawców.

————

Joe Quinn jest współautorem książek 9/11: The Ultimate Truth (z Laurą Knight-Jadczyk, 2006 r.) i Manufactured Terror: The Boston Marathon Bombings, Sandy Hook, Aurora Shooting and Other False Flag Terror Attacks (z Niallem Bradleyem, 2014 r.), autorem i prezenterem The Sott Report Videos i współgospodarzem cotygodniowej audycji radiowej „Behind the Headlines” w ramach Sott Talk Radio network.

Uznany internetowy eseista od 10 lat pisze wnikliwe analizy dla Sott.net. Jego artykuły ukazały się na wielu alternatywnych stronach poświęconych wydarzeniom na świecie, internetowe stacje radiowe przeprowadzały z nim wywiady, gościł też w irańskiej telewizji Press TV. Jego artykuły można również znaleźć na jego prywatnym blogu JoeQuinn.net.

Joe Quinn
Sott.net
13 marca 2018 19:34 UTC
Tłumaczenie: PRACowniA
https://pracownia4.wordpress.com/

Komentarzy 12 to “Skripala prawdopodobnie próbował otruć brytyjski wywiad, żeby oczernić Rosję i uciszyć rosyjską wizję świata”

 1. anonim said

  Skripala i córkę otruto „Noviczkiem” którego dawka śmiertelna dla jednego ludzia to 30 mikrogramów, mikrogram to jedna milionowa grama czyli jednym gramem można by otruć około 40 tysięcy ludzi…zależnie od wagi i wieku.
  Przynajmniej tak twierdzą Maj i Borys Dick-inson.
  A mimo to przeżyli…oboje

  Wot Ruskie Ludieje….

 2. Jurek said

  w pierwszej kolejności wg mnie, to jest parchata zagrywka pod mundial. 2 pionki wystarczyły, by przyćmić teleludziowców globalnie.

 3. revers said

  Cos nie profesjonalnie poszlo …
  .https://www.youtube.com/watch?v=8jvrWmOt-Ek&app=desktop

  wg. ambasadora rosyjskiego w Londynie Mikolaja Goluszko …

  .https://www.youtube.com/watch?v=8jvrWmOt-Ek&app=desktop

  A poszlo i Syrie, Noedsream 2, mundial, prawo veta w ONZ, lub bezposrednie oskarzenie Putina przed jutrzejszymi wyborami w Rosji.

 4. Ktoś said

  „Szpiega Sergieja Skripala otruła Rosja. Są dowody a konsekwencje mogą być ogromne
  16 marca 2018 Admin

  Trująca substancja została umieszczona w walizce córki Skripala przed wylotem z Moskwy do Anglii.

  Brytyjski dziennik „Telegraph” poinformował dziś, że paralityczno-drgawkowy bojowy środek Nowiczok został umieszczony przez Rosjan w bagażu córki byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala zanim wyleciała z Moskwy do Wielkiej Brytanii.

  Trujący środek bojowy, który otruł byłego szpiega Sergieja Skripala i jego 33-letnią córkę Julię, został podłożony w jej walizce przed wylotem z Moskwy – podała gazeta „Telegraph” powołując się na źródła w wywiadzie.

  Gazeta podała, że „Nowicjusz” najprawdopodobniej został nałożony na ubranie lub dodany do kosmetyku, co oznacza, że do otrucia byłego szpiega, wykorzystano jego nieświadomą niczego córkę.

  Wg. policji hrabstwa Wiltshire, kontakt ze śmiertelnym paralityczno-drgawkowym preparatem, mogło mieć aż 131 osób i są one monitorowane przez służbę zdrowia.

  Miejsca, gdzie znaleziono ślady trującej substancji, zostały odgrodzone przez policję. Jednym z nich jest dom sierżanta Nicka Baileya, policjanta, który miał kontakt ze Skripalem i jego córką, a obecnie w stanie ciężkim leży w szpitalu.

  Bailey został najprawdopodobniej zatruty Nowiczokiem w domu Skripala, a nie w centrum handlowym, gdzie byłego szpiega i jego córkę znaleziono nieprzytomnych na ławce, co potwierdza tezę, że Julia Skripal, była nieświadomym pośrednikiem w dostarczeniu „Nowiczoka” do domu.”

  (całość
  https://www.koniec-swiata.org/szpiega-sergieja-skripala-otrula-rosja-sa-dowody-a-konsekwencje-moga-byc-ogromne/

 5. stach said

  Zważywszy,że Uk nafaszerowana ruską agenturą to mogło tak być https://pl.wikipedia.org/wiki/Siatka_szpiegowska_Cambridge

 6. Mariusz said

  Powtórka z rozrywki z zestrzelenia malezyjskiego samolotu nad Ukrainą… Szczątki jeszcze dobrze nie zdążyły spaść, a cały ‚wolny świat” już wściekle ujadał że to Putin. I taka wersja obowiązuje do dziś – kto powątpiewa ten ruski agent – chociaż dowodów żadnych nigdy nie przedstawiono, a samo śledztwo nie wiedzieć czemu, novum w przypadku katastrofy samolotu pasażerskiego, jest utajnione.

  Tak samo tu… Najpierw wprost oznajmiono światu że Skripala otruli Rosjanie, nawet „oświadczenia” różnych klubów wzajemnej adoracji się pojawiły, a potem dano Putinowi „ultimatum” na dowiedzenie swej niewinności… 🙂
  Zaprawdę jakieś niemoty w tych rosyjskich służbach pracują, żeby załatwić typa substancją z rosyjska zwaną „nowiczok”, rzecz jasna inne służby mieć jej nie mogą 🙂 , a nie użyć jakiejś trucizny, którą wyrabiają np. południowoamerykańscy Indianie, albo australijscy Aborygeni…
  Ech…
  Zastanawia mnie tylko jedno – kiedy Putin straci cierpliwość do tych gówniarskich prowokacji, obrażających inteligencję każdego z IQ choc trochę powyżej szympansa.

 7. PISKORZ said

  re 6 ” samolotu nad Ukrainą…” A TEN SAMOLOT…no „wicie i rozumicie” no ten który zaginął / ha ha ha/ nie tak dawno nad O. Indyjskim..To przecież nie od macochy..O tym jakoś się zapomniało..!!

 8. Troll polonii said

  4
  Ktos
  jest klopot. Corka Skirpala przyleciala do Anglii z Izraela.
  Ciekawe, ze naukowcy nuklearni w Anglii, pomimo wielkiej presji, odmowili wspolpracy z Teresa May.
  Dlaczego?

  BOMBSHELL: British Scientists Balked at Pressure to Link Nerve Gas to Russia

  https://russia-insider.com/en/bombshell-british-scientists-balked-pressure-link-nerve-gas-russia/ri22809

 9. Troll polonii said

  A tymczasem dzis w Rosji wybory tak bardzo oczekiwane przez Zachod.
  W Rosji jest 11 stref czasowych wiec nie umiem wyliczyc kiedy beda wyniki… te w USA oczywiscie.

  Rosja otworzyla 97 tysiecy punktow wyborczych z tego 4000 poza granicami kraju. Na Ukrainie oczywiscie probuja nie dopuscic Rosjan do urn wyborczych
  Zaproszono ponad poltora tysiaca obserwatorow z e 109 panstw. Wiekszosc obserwatorow pochodzi z Niemiec, USA, Francjii i ANglii (Nikogo z Polski nie poproszono o monitorowanie wyborow?).
  Z OSCE /ODIHR jest okolo 500 osob wlacznie z szefami tych organizacji.
  Nic to nie pomoze.
  USA juz zapowiedzialy, ze nie uznaja wynikow wyborow w Rosji bez wzgledu na wyniki.

  Amerykanie maja wlasna metode wybierania prezyzentow …innym panstwom.

  It has begun: Russians are voting – Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2018/03/it-has-begun-russians-are-voting/

 10. revers said

  Zacharowa: trucizna pochodzi z Anglii lub z Slowacji.

  https://kresy.pl/wydarzenia/rosyjski-msz-trucizna-dla-skripala-pochodzi-z-anglii-lub-slowacji/

 11. Ola said

  6 marca pisal „Guardian” , ze to fentanylem ( jest w kazdym szpitalu ) otruto . Oczywiscie , ze to jeszcze przed badaniami laboratoryjnymi, ale jak wiadomo ” pierwszego wrazenia” nigdy nie nalezy lekcewazyc.
  Pozniej pisze niemiecki „Spiegel” powolujac sie na brytyjskie badania , ze otruto ich nervengasem typowym dla rosyjskiego KGB.
  Tylko , ze ponoc bylo tak duzo tej trucizny na stole i krzeslach w salsburskiej pizzerii , ze brytyjska policja musiala je wszystkie spalic(?!) .I tu cisna sie pytania : uzyto tak duzo tej trucizny zeby na pewna smierc otruc Skripala ? Czy moze uzyto jej tak duzo , zeby miec odciski palcow Putina?

  http://www.spiegel.de/einestages/giftanschlag-der-fall-skripal-und-der-regenschirmmord-1978-a-1198414.html

 12. Izaurus said

  Operacje fałszywej flagi mnożą się jak króliki. A specami od takich operacji są ……..a zgadnij króliczku kto to?

Sorry, the comment form is closed at this time.