Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja nie podpisze traktatu o zakazie broni jądrowej

Posted by Marucha w dniu 2018-03-18 (Niedziela)

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow potwierdził stanowisko Rosji – Moskwa nie podpisze traktatu o zakazie broni jądrowej.

„Nie podpiszemy go, bo uważamy, że zakazanie broni jądrowej w takiej dyrektywie jest nierealne. Pięć oficjalnych mocarstw jądrowych i nieoficjalne mocarstwa jądrowe na to się nie zgodzą” — powiedział Ławrow w jednym z wywiadów.

Według Rosji wizja świata pozbawionego broni jądrowej znalazła wyraz w Układzie o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Minister dodał, że „wizja ta wiąże się z zapewnieniem powszechnego bezpieczeństwa i stabilności”.

„Nowe czynniki, które wpływają na sytuację globalną, tj. niejądrowa broń strategiczna, plany Amerykanów dotyczące wyprowadzenia broni na orbitę, słynny globalny system obrony przeciwrakietowej, nieobwiązywanie Traktatu o całkowitym zakazie prób z bronią jądrową, głównie z powodu niechęci USA, w tym samym stopniu ma wpływ na strategiczną stabilność, co broń jądrowa.

Dlatego opowiadamy się za tym, aby iść w kierunku świata pozbawionego broni jądrowej na podstawie tych uniwersalnych umów w ramach Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej” — podkreślił rosyjski dyplomata.

https://pl.sputniknews.com

Oczywiście nie ma najmniejszego sensu podpisywanie jakichkolwiek traktatów, które przy pierwszej sposobności zostaną złamane przez drugą stronę. Podobnie, jak głupotą jest uczciwa walka na pięści z przeciwnikiem, który ma rewolwer.
Admin

Komentarzy 12 to “Rosja nie podpisze traktatu o zakazie broni jądrowej”

 1. NICK said

  Tytuł.
  Słusznie, ROSJO!!!

 2. Troll polonii said

  Iran jest najlepszym przykladem, ze nie nalezy niczego uzgadniac z bandytami.
  Nie tylko Iran.
  Rosje kowboje juz dwa razy wystawii do wiatru tymi „porozumieniami;’ w sprawie nierozprzestrzeniania broni atomowej i zaprzestanie wyscigu zbrojen.
  Podobnie zrobili z Kadafim, ktoremu wytlumczyli, zeby sie rozbroil to go beda bronic. Koniokradom sie nie wierzy.

 3. AlexSailor said

  Po prostu, Rosja ma przewagę w broni jądrowej, która jest tańsza i skuteczniejsza z 1000X od konwencjonalnej, a NATO ma przewagę z 10X w broni konwencjonalnej ze względu
  nie na technikę, tylko siłę gospodarczą i ilość zasobów.

 4. Adam said

  Tak, najlepiej oddać broń żydom i pozwolić się tą bronią zniszczyć, co zrobiłby każdy karmiony żydowskim kałem qurwopolak.

 5. Berdychowski said

  Jeśli chodzi o Sputnik to nie przesadzałbym z jego wiarygodnością, chciałem się tam zalogować a oni udawali głupiego grając ze mną w coraz inne numerki. Podobnie ma Neon-24.

  ——-
  ?
  Jak grali głupiego? Jakie numerki?
  Admin

 6. Berdychowski said

  Cieszę się, że Gajowy jest w z innego przedziału rzeczywistości.

 7. Troll polonii said

  5
  Berdychowski
  Radze poprobowac CNN

 8. Adam said

  Re. 5 Berdychowski

  Zamiast Nutelli, może Pan dokonać zakupu słoiczka z kałem jakiegoś polskojęzycznego pisdzielca wielbiącego Wielką Brytanię. Na pewno będzie panu smakowało.

 9. Bogusz said

  Zgadzam się z Panem Panie Marucha, traktaty podpisane z nimi będą obowiązywały do momentu aż wyschnie atrament.

 10. Gandalfowa said

  Strach pomyśleć co to będzie…

 11. revers said

  Z kim tam podpisywac traktaty ? jak psychoaptek przybywa, obok psychopatow z demoludow …

  PRIME MINISTER: Theresa May has made it clear she would use nuclear weapons

  https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/689309/Britain-Russia-War-Nuclear-Vladimir-Putin-Theresa-May-Trident-Sergei-Skripal-Spy-Poison

 12. ojojoj said

  bron palna vs. miecz

  .https://www.youtube.com/watch?v=4DzcOCyHDqc

Sorry, the comment form is closed at this time.