Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Szklarska Poręba: młoda kobieta znieważyła Najświętszy Sakrament

Posted by Marucha w dniu 2018-03-18 (Niedziela)

We wszystkich kościołach diecezji legnickiej odprawione zostaną nabożeństwa wynagradzające oraz suplikacje po wstrząsającym akcie bluźnierstwa, do jakiego doszło nocą z piątku na sobotę w Szklarskiej Porębie.

Jak poinformował w komunikacie skierowanym do duchownych oraz diecezjan biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego włamała się 27-letnia kobieta, która zdołała otworzyć tabernakulum i podpaliła znajdujące się tam konsekrowane Hostie.

Dzięki działającemu w świątyni systemowi monitoringu możliwa była szybka interwencja policji oraz straży pożarnej. Sprawczyni bluźnierczego czynu trafiła do aresztu [… a szkoda, kiedyś by ją zlinczowano… – admin]

Świątynia została zamknięta aż do obrzędu publicznego przebłagania za grzech znieważenia, czyli do niedzieli 18 marca, godz. 9:00.

Biskup ordynariusz przypomniał o tym, czym jest Najświętszy Sakrament oraz jakie konsekwencje wiążą się z Jego znieważeniem.

„(…) Eucharystia jest największą świętością. W Niej sam Chrystus jest obecny, ofiaruje się za nas oraz jest spożywany. W Eucharystii dokonuje się ustawicznie działo naszego zbawienia, jest ona szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia.

Jest moim obowiązkiem przypomnieć w tym miejscu, że każdy kto postacie konsekrowane porzuca albo w celu świętokradczym zabiera lub przechowuje, podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej (kan. 1367 KPK). Sprawca takiego przestępstwa zostaje wyłączony z Kościoła, a rozgrzeszenie jest zarezerwowane Ojcu Świętemu” – czytamy w komunikacie biskupa Kiernikowskiego.

W całej diecezji legnickiej najbliższa niedziela 18 marca będzie dniem ekspiacji i wynagrodzenia za dokonaną haniebną profanację. „Po każdej Mszy świętej należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje” – napisał pasterz diecezji.

„Ufam, że Bóg, który tak umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne (J3,16), okaże miłosierdzie nam, a zwłaszcza sprawczyni tego haniebnego czynu. Niech Jezus obecny w Eucharystii będzie uwielbiony” – czytamy w liście.

Źródło: gosc.pl
RoM

http://www.pch24.pl

Pytamy się: gdzie współcześnie w kościołach przechowywana jest Hostia? Gdzie stoi tabernakulum? Czy w głównym ołtarzu, gdzie jej miejsce?
Stoi, kurwa, gdzieś W KĄCIE! Nieraz trudno je odnaleźć.
Sami w ten sposób ubliżacie Bogu!
Admin

Komentarze 63 to “Szklarska Poręba: młoda kobieta znieważyła Najświętszy Sakrament”

 1. JerzyS said

  Ważne „zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej” a kto zarezerwował sobie to u prawosławnych?

 2. JerzyS said

  Tajemnica Eucharystii

  W ostatni czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Liturgia z nią związana i cała oprawa jej towarzysząca przepełniona jest bogactwem formy
  i symboliki. Najbardziej charakterystyczne symbole występujące w tym dniu to chleb i wino.

  Chleb i wino to elementy konieczne do sprawowania Mszy św. Jak nauczył nas najwyższy kapłan Jezus Chrystus do przeistoczenia używa się niekwaszonego chleba pszennego oraz wina z małą domieszką wody.

  Dlaczego akurat chleb?

  Chleb w naszym życiu jest najważniejszym, a co za tym idzie niezastąpionym elementem egzystencji człowieka. Tym samym jego wymowa znaczeniowa posiada wielką siłę także w liturgii. Chleb wyrasta z prochu ziemi tak jak człowiek. Jest darem Boga dla nas.

  Podczas pierwszych zgromadzeń eucharystycznych wierni przynosili chleb ze sobą był to zwykły kwaszony chleb w kształcie pełnego koła lub wieńca.
  Dopiero od VIII wieku zaczęto konsekrować chleb wyłącznie niekwaszony, tym samym naśladując Ostatnią Wieczerzę.
  Do przeistoczenia starano się używać chleba najlepszego gatunku. Konsekrowany chleb łamano na mniejsze fragmenty, stosownie do liczby przystępujących do Komunii świętej.

  Od IX wieku zaczęto wypiekać gotowe hostie, jednak zwyczaj ten rozpowszechnił się dopiero w wieku XIII.
  Na hostiach wytłaczano wizerunek Chrystusa lub inne symbole które były związane z Jego Ofiarą.
  Miało to na celu podkreślenie szacunku dla ich przeznaczenia.
  Wypiekane były głównie w klasztorach, a przy ich tworzeniu brali udział kapłani i diakoni ubrani w alby
  i śpiewający psalmy.

  Wino w starożytnym świecie należało do produktów niezbędnych do życia tak jak chleb i woda. Jak podaje Stary Testament to Bóg powierzył troskę o winnice człowiekowi. Owoce winnicy radują serce (Ps 103, 15), pozwalają zapomnieć o trudzie i zmęczeniu (Prz 31,6 – 7).
  Dlatego też każdej uczcie towarzyszył kielich z winem, nad którym odmawiano specjalną modlitwę dziękczynną.
  Nie mogło również zabraknąć kielicha na Ostatniej Wieczerzy, która stała się uroczystą ucztą paschalną, a zarazem pożegnalną.

  Chleb i wino oznaczają człowieka jego trud i pracę w ich pozyskaniu.
  Z drugiej strony symbolizują samego Jezusa Chrystusa, który zapowiadając ustanowienie Eucharystii powiedział o sobie, że jest chlebem życia (J 6,48), że jest winnym krzewem z licznymi latoroślami (J 15,1), które symbolizują zjednoczenie wiernych z Chrystusem oraz udział
  w Jego Bóstwie. Reasumując, chleb jak i wino są symbolami ciężkiej pracy człowieka jego trudu, potu zabiegów o przetrwanie biologiczne. Przeistoczenie sprawia, że stają się one pokarmem duchowym, który podtrzymuje życie nadprzyrodzone.

  Symbolikę chleba i wina idealnie ukazuje pieśń eucharystyczna:
  „Jeden chleb, co zmienia się w Chrystusa Ciało, z wielu ziaren pszenicznych się rodzi. Jedno wino, co się Krwią Chrystusa stało, z soku wielu winnych gron pochodzi. Jak ten chleb, co złączył złote ziarna, tak niech miłość złączy nas ofiarna. Jak ten kielich łączy kropel wiele, tak nas Chryste, w swoim złącz Kościele”. Jest to najprostsze ujęcie myśli Ojców Kościoła. Chleb który składa się z wielu ziaren, łamany jest zarazem na wiele części, aby wszyscy siedzący przy stole mogli się posilić. Ukazana jest tu jednocząca funkcja uczty. Uczta Eucharystyczna przedstawia wyższy poziom, nadprzyrodzony. Święty Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian mocno podkreśla siłę funkcji jednoczącej pisząc o Eucharystii: „my, liczni, tworzymy jedno ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba”. Zbawcze dzieło Chrystusa miało jeden cel „rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno” (J 11,52). Po przez liturgie dzieło to jest kontynuowane jego celem jest zjednoczyć ludzi w Chrystusie.

  Zmieszanie postaci Eucharystycznych Chleba i Wina odbywa się przed Komunią św. Praktyka ta jest stosowana w większości obrządków. Zawsze ciało i krew oznaczają życie stanowiąc jedno (1 Kor 15,50 i Mt 16,17), natomiast ich rozdzielenie oznacza śmierć. W liturgii Mszy św. oddzielne postacie Ciała i Krwi Pańskiej symbolizują ofiarną śmierć Chrystusa. Zmieszanie tych postaci, czyli połączenie ich razem, to symbol zmartwychwstania. Wszystkim wiernym obrzęd ten przypomina

  Źródła:

  Sinka T., Symbole liturgiczne, Kraków 2001

  Sobór Watykański II, Konstytucja o liturgii, 1963

  Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Poznań 2003

  Śpiewnik, Panu śpiewaj, Płock 2000

 3. Janka61 said

  O to proszę zapytać prawosławnych-Panie Jerzy!

 4. NyndrO said

  Mam pytanie techniczne. Panie Kierowniku, nie boje się, że Pan pomysli, ze w takich tematach zgrywam głupkia i kpię, czym mógłbym Pana wk*rwić. Pan mnie zna. Po pierwsze nigdy Pana nie chcę wkurwić na serio (Gorylu na kieszonkowym motorku), a po drugie, mimo swego pogaństwa nigdy, ale to nigdy nie robię se jaj z naszej Cywilizacji ergo z Jezusa Chrystusa. Moje pytanie jest takie: czy np. szatanistka może technicznie popełnić „bluźnierstwo”? Ja bardziej czułem to tak, że bluźnierstwo może popełnić osoba, która przed jego popełnieniem uważała się za katoliczkę. Czy chodzi o to, że katolicy uważają to za bluźnierstwo, a ona wcale go nie popełniła, bo jest np. szatanistką. Mam nadzieję, że mnie Pan rozumie. Ja rozumiem, że dla katolika to bydle dopuściło się bluźnierstwa, ale czy np. po nawróceniu się, musiałaby tłymaczyć się „tylko” z wyparcia się Chrystusa i powiedzmy z nie wiary w Niego, czy z nie wiary i z popełnienia bluźnierstwa oddzielnie. To trochę głupio rzmi, ale rozumie Pan?….

 5. maniek said

  …pare starych „ciekawostek” – moze ktos znajacy jezyk przetłumaczy ten film…scyzoryk sie w kieszeni otwiera…

  we Francji i Hiszpanii – znajdują sie dwa zamczyska – gdzie sfjente wojtyły – i inne prawie sfjente – czesto przebywały – gdzie znikają dalej dzieci…cały czas!

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/ratzinger-bral-udzial-w-mordach-rytualnych-2013-11

  cd w obrazkach…

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/czynienie-kosciola-remizy-strazackiej-czyli-o-tzw-tancach-liturgicznych-2017-09

  …czekam na msze sfjentą – dupczoną…moze sie nawróce…

 6. Troll polonii said

  Ja nie bardzo rozumiem skad sie w Polsce wzielo tylle przestepstw i zbrodni?
  A teraz jeszcze i to!!!!
  To juz nie ma zadnych swietosci??.

 7. NICK said

  Czasy OSTATECZNE.
  [nie wierzycie?]

 8. NICK said

  Kiedyś pisałem, że odwiedzam pewne diabełkowo=mieszkanie rodzinne.
  A tam po kądzieli wszystko się marnuje.
  Dziś byłem tam raz ostatni.
  Mucha nie usiądzie co tam się dzieje.

  Witał się z gąską synek-diabełek.
  Został z przekąską.
  Swą MAMĄ!
  Rozumiecie???

 9. revers said

  Co sie nie zgadza, najczesciej wykonane z metalu i pozlacane hostie mozna podpalic? Czy chodzi o chucpe koscielna i zwrocenie uwagi na zblizajace sie swieta Wielkanocne – nowy sposob promowania siebie i kosciola? I czy czasami Kolbego nie wyrzucono juz z Auschwitz wraz z krzyzami?

  A tak po za tym juz wczesniej zdarzaly sie kradzieze hostii na wielu malych plebeniach w rp i takiego aj wahu nie bylo, tylko prosby o zwrocenie Hostii.

 10. pjo said

  Mnie zawsze dziwi dlaczego proboszczowie pieniądze trzymają w szafie pancernej a Najświętszy Sakrament – w blaszanej szafce zamykanej na kluczyk

 11. NICK said

  Pjo.
  Bo ‚proboszczowie” to sá qrvy i zøodzieje.

 12. Marucha said

  Re 5:
  Kolejne brednie (celowe? chyba tak!) „Wolnej Polski”.
  To jest ich specjalność.
  Między sensownymi artykułami siać nienawiść do Kościoła.

 13. revers said

  Przesadzac tez nie mozna bo znajomi bedac w Krakowie i troche dluzej przesidzac w kosciele Mariackim, byli oskarzeni o probe podpalenia kosciola i oltarza Witta Stwosza. 2 tygodnie przesiedzieli w krakowskim areszcie jako obywatele Niemiec.

  Nie trudno podpalic drewnainy oltarz, ale sami nie byli bo kamery, oczko z plebanii na oltarz i glowna nisze koscielna.

  Jeslz posoborowy kosciol otwiera sie na lbtq, uchodzcow to musi sie liczyc z wiecej tego roadzaju ekscesami i atakami od feministek, przyklad katedry Norte Damm w Paryzu okupowana przez femy, czy Pussy Riot skaczace po oltarzach, czy nawet obciecie glowy wiekowego duszpaszterza w kosciele rowniez Francja, choc czesc kosciola byla wynajmowana muzulmana.

 14. Admin już podsumował jak należy…

 15. Marucha said

  Re 9:
  Panie Revers,

  Pan pomylił to:

  Z tym:

  To pierwsze to hostia, to drugie to kustodia.

 16. AlexSailor said

  @Marucha

  ” a szkoda, kiedyś by ją zlinczowano… – admin”

  Spalono by ja na stosie, o ile Święta Inkwizycja by nie zdążyła jej zabezpieczyć.
  Oczywiście później, po zwolnieniu, lokalny władca również spaliłby tą [… pomijam epitety] na stosie ku pożytkowi wiecznemu
  i doczesnemu.

  Nawiasem.
  W krajach, gdzie ludzie poważnie traktują religię i swojego boga, jedynym
  bezpiecznym miejscem byłaby dla niej jednoosobowa cela z wysokopłatnymi
  strażnikami.
  Ale nie u nas.

 17. Marucha said

  Re 10:
  Bo jeszcze do niedawna takie wyczyny, jak owej satanistki, były nie do pomyślenia.
  Kościoły były otwarte CAŁĄ DOBĘ.
  Bez kamer i alarmów.
  Nikt nie poważył się na swiętokradztwo.

  Swoją drogą warto by sprawdzić, czy owa kobieta nie ma w poprzek.

 18. NyndrO said

  Czy mogę prosić o objasnienie, czy interpretaję? Jestem tu, bo mam Kumpli, ale też chcę się czegoś dowiedzieć. Mam zapytać arcybiskupa Polaka?

 19. NyndrO said

  …tu są tacy Cwaniacy, że nie ździwiłbym się, gdybym dostał odpowiedź : ” zapytaj swojego buddę „. 🙂

 20. NyndrO said

  zapomniałem: „zdziwiłbym”. * o maj gad, co za dramat

 21. AlexSailor said

  ad 4 @NyndrO

  Myli się Pan w przypuszczeniach.
  Po prostu złą optyka.

  Pan za punkt odniesienia bierze człowieka, tego co popełnia, a to jest nie ważne.
  Ważny jest punkt widzenia Pana Boga, to jest – możemy wnioskować, że z Jego punktu widzenia.
  Obiektywnie dokonano profanacji i bluźnierstwa.

  Dobrze, trzeba pytać, jak się nie wie.
  Tym bardziej, że może być Pan zdezorientowany, gdyż promuje się punkt widzenia człowieka wszędzie.

  Proszę Pana.
  Człowiek narodził się po to, żeby:

  1. Oddać cześć, chwałę i uwielbienie Bogu.
  2. Realizować Wolę Boga, najkrócej ujętą w przykazaniach dziesięciu (co w sumie wynika z powyższego).
  3. Uwierzyć Bogu i Jego obietnicom (jak przebaczenie, miłosierdzie, miłość, sprawiedliwość, Ofiara Odkupienia – co również wiąże się z p. 1.).
  4. Świadczyć dobro ludziom, rozwijać i realizować talenty, doskonalić siebie, itp. (wynika jak wyżej).
  5. Podziwiać, chwalić i zażywać szczęścia oraz radości ze stworzonego przez Boga świata i siebie samego (również wynika z p.1., przy uwzględnieniu 2 i 3).
  6. Wybrać sobie wieczność w Niebie próbując żyć zgodnie z Wolą Bożą oraz oddając Bogu cześć, chwałę i uwielbienie).

  To w pigułce, bo tak niektórzy łatwiej zrozumieją.

 22. Marucha said

  Re 4:

  Satanistka może popełnić bluźnierstwo, ponieważ jej czyn jest świadomie obliczony na wywołanie powszechnego oburzenia i brutalnego zranienia uczuć katolików (dodajmy: przy bardzo niewielkim ryzyku poniesienia odpowiedzialności współmiernej z wagą tego czynu.).

  To, że dla kogoś np. złodziejstwo nie jest niczym nagannym, bo takie wyznaje „wartości”, w niczym nie zmienia kwalifikacji czynu jako „kradzież”.

 23. RomanK said

  Bluznierstwa byly codziennoscia w Upadajacej Rzeczypospolitej…Zydzi zbierali sie ogadac prcesje Bozego Ciala i drwili, wykonywali ublizajace gesty…a razu pewnego w Warszawie jeden z nich wyrwal ksiedzu monstrancje i podeptal..dostal za to trzy dni kozy….
  To, ze dochodzi do takich aktow jest swiadectwem zbiorowego opetania.

 24. NyndrO said

  Nie jest to odpowiedź na moje pytanie, ale zdaję sobie sprawę, jakie ono może być dziwne. * Nie biorę człowieka, jako punkt odniesienia, ale uważam nas za jeden z podstawowych pumktów odniesienia. Nie chciałbym wschodzić w buddyzm. To połowa pigułki.

 25. Carramba said

  Brakuje wypowiedzi tej kobiety. Dlaczego to zrobiła. Czym się kierowała. Czyli należałoby ją odpowiednio i skutecznie przesłuchać.

 26. MatkaPolka said

  REKOLEKCJE DLA NIEDOWIARKÓW
  W okresie przed Wielkanocnym godne polecenia

  CUD EUCHARYSTYCZNY, SOKÓŁKA
  12 października 2008 upadł hostia – 30 pażdiernika na hosti pojawiła sie plama krwi orprócz krwi znajduje sie tkanki mieśnia sercowego człowieka w stanie agonii – badania naukowe

  Cud w Sokółce – Przeminienie Hostii św.
  Chrystus obecny w hostii. Reportaż z badań naukowych – badania patomorfologiczne mikroskop świetlny i elektronowy potwierdzają obecność w hostii i przenikanie mieśnia sercowego w stanie agonalnym

  .https://www.youtube.com/watch?v=mfp3W_jRTuY

 27. NC said

  Re 4: Dla jednych byłaby to mitzvah, dla innych czyn miły prorokowi, dla jeszcze innych czyn bez znaczenia.

 28. MatkaPolka said

  CAŁUN TURYŃSKI – podwójne przebudzenie

  Pokazuje – niedawno odkryte – prawdziwe zdjęcia (nie wizualizację komputerową) twarzy Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Film powstał na podstawie osobistych doświadczeń autora z Całunem Turyńskim i pozostałymi relikwiami „nie ludzką ręką uczynionymi”. Film z polskimi napisami w wersji dla niesłyszących

  Całun Turyński okiem fizyka – prof. dr hab. Grzegorz Karwasz (fizyk, UMK)

  Negatywowy wizerunek człowieka złożonego pośmiertnie do całunu. Specjliści medycyny sadowej – potwierdzają. Jak powstał całun nie wiadomo.

  .https://www.youtube.com/watch?v=M_36x6SuEIQ

 29. NyndrO said

  Panie Kierowniku, ale przeciez niekoniecznie świadomy. No niech Pan mnie zrozumie, że ja nie chce drażnić, a od kogo mam się dowiadywać? Od Jehowców?

 30. MatkaPolka said

  Cuda Eucharystyczne w XX i XXI wieku

 31. revers said

  re15
  Raczej monstrancje mialem na mysli …

  Kuszodia do tego

  lub hostia z 18 karatowego zlota

  Dawno mnie nie cucili na zachrystii, gdy mdlalem z plynca krwia z nosa jako dzieciak na mszy przedsoborowej. Tearaz tylko stawiam zapalone swieczki bialo-czerwone-niebeiskie przed bocznym oltarzykiem Chrystusa w kosciele Maryjnym w Berlinie.

 32. revers said

  ad31 … , reszte mogl by cos dopisac pan JO i jego pozlacane ikony poswiecone dla Rosji.

 33. Plausi said

  Zombie sieci aspołecznych

  „27-letnia kobieta”

  chodzi być może o jakieś „”zombie sieci aspołecznych”, tych wszystkich twitterów, pejszbuków (Facebook), jutubów czy jakiegoś innego g…na, których głównym zadanie jest indywidualizacja osobnikąów ludzkich i ich deformacja dla poitrzeb sprawujących władzę, których my określamy jako MWF

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  Celem tych sieci aspołecznych jest doprowadzenie osobników poddanych indoktrynacji do zbezszczeszczania nie tylko wartości religijnych ale wszelkich. Te sieci są w stanie wtłoczyć do zdegenerowanych łepetyn mas te wartości, które w danym momencie są władającym potrzebne. Nie sądzimy, aby ten przypadek pozostał odosobniony. Przecie niedawno dziwki z Femenu zbescześciły w Rosji cerkwię, co zbydlęciałe mendia gównego nurtu w Polsce komentowały jako niebywały przejaw wolnej myśli i demokracji. Trafiły za to pierdla, ciekawe co niezależny system prawny w Polsce, ważny element PPZ w Polsce, wymyśli dla tej „27-letniej kobiety”.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

 34. Carramba said

  Hostia jest wg mnie substytutem tej, która była zrobiona z zamienionego w biały proszek złota, od czasów Mojżesza. Oprócz mąki było tam także monoatomowe złoto, mające właściwości nadprzewodzące. Te podobnie, jak niektóre z substancji z kaktusów amerykańskich, zapewne pozwalały na wyższy poziom medytacji i kontaktów z rzeką wiedzy styksem. Oczywiście współczesna hostia jest, jednak tylko imitacją swojego pierwowzoru.

  ——
  Skąd to Pan wytrzasnął?
  Jaki znowu „poziom medytacji”?
  Jaka rzeka wiedzy?
  Tu jest katolicyzm, a nie New Age czy Kościół Czcicieli Węża Pierzastego.
  Admin

 35. Marucha said

  Re 24:
  Odpowiedziałem wedle swojej najlepszej wiedzy. Ona popełniła świętokradztwo, nawet jeśli dla niej ten czyn żadnym świętokradztwem nie był.

  Re 29:
  Jeśli popełniła to nieświadomie – np. skutkiem choroby psychicznej – to by zmieniało postać rzeczy.

  Śmiem jednak wątpić, by zaistniały takie okoliczności.
  Czyn był dokonany w pełni świadomości i miał na celu ubliżyć katolikom przez znieważenie tego, co dla nich najświętsze. Niestety, nie te czasy, by można było utopić ją w studni,

 36. NyndrO said

  Też tak myślę. Ale jednak ciekawi mnie interpretacja. Choćby biorąc pod uwagę egzorcyzmy.

 37. NyndrO said

  Mam nadzieję, że Pan mnie uważa za barana, co se jaja robi. To jest dla mnie ważna wiedza.

  ——
  Traktuję Pana pytanie bardzo poważnie i staram się, jak umiem, odpowiedzieć na nie.
  Admin

 38. NICK said

  Dzieciaki.

 39. NyndrO said

  No bo są takie pytania ( i nie mówię o takich z gazety szehtera), że daję Panu słowo są po prostu ciekawe i bliskie mi, jak buddyzm. I Pan mi wierzy, ja nie jestem terlikowski. nie chcę stworzyć katoliko-buddyzmu. Póki żyje,chcę się dowiedzieć jak najwięcej. A życie bez Boga to bląd systemu.

 40. NyndrO said

  Tej, NICK, a przeciągniesz nas? Zwrócę na Ciebię.

 41. NICK said

  A co na myßli swej masz?

 42. Premizlaus said

  Pokazać tę mendę!

 43. NyndrO said

  No moja szwagierka ma dzieci i Je czasem trzeba przeciągać i czasem Cie zahaftują * NICK said
  2018-03-18 (Niedziela) @ 15:45:57
  Dzieciaki.

 44. NICK said

  Aha. Haft. Dobra praca.
  I, nie zwraca.

 45. NyndrO said

  Bujaj.

 46. NICK said

  Dzieciaku. Zaß dojrzaøem.
  Egzorcyzmów to trza wiékszoßci ludzkoßci.

 47. NICK said

  Gdybym nie byø to bym bujaø.

 48. NyndrO said

  Bujałam. .https://www.youtube.com/watch?v=CB1GLaytzow

 49. NICK said

  dobre i adekwatne.Kumplu.

 50. NyndrO said

  Innym puszczam co popadnie. Zawsze pasuje. Co do Ciebie się staram. Ale jesteś tak tępy, że obawiam się tylko przez 3 sekundy. Jesteś inteigentniejszy od geniuszy o 3 sekundy.. To jest w pip czasu.

 51. peacelover said

  ,,,add 39/43 poczytaj obsrany papier toaletowy ! …a dowiesz sie szczegolow !!!

 52. Boydar said

  Panie Nyndr0. Może ja spróbuję, po swojemu.

  Gdyby swego wyczynu dokonała np. na Alfa Centauri, to byłaby sprawa tylko między nią a Bogiem, pomijając okoliczność, że Boga można tylko próbować obrazić; Pan Bóg to nie panna, a nawet kodeks Boziewicza nie sięga tak wysoko.

  Istotna jest nasza postawa. Przecież ona nie zrobiła tego aby Panu Bogu obsikać nogawkę, ona chciała obsikać NAS.

  I tylko od nas zależy czy jej się udało. Poniekąd to tylko nasza sprawa, nie Pana Boga.

  Popełniła bluźnierstwo i świętokradztwo. Ktoś może powiedzieć – głupia pisda – pijany pies też by tak mógł zrobić. Jest jednak różnica między psem (czy nawet suką) a nią – pies jest nieświadomy, że robi coś złego, a ona była jak najbardziej.

 53. NICK said

  Sarkazm. Masz dwie sekundy by do Ani coß powiedzie©. Coß niezwykøego.

  Zawsze to ludzie sié starajá. Zrozumie©.

  Czas jest potrzebny.
  Czyli NIC.
  Trzy se-kundy???

 54. NyndrO said

  Potrzebuję trzech dni.Serio.

 55. NyndrO said

  Nie, żeby to ogarnąć. To byłaby z mojej strony żydowska bezczelnąć. Żeby to znaleźći przestudiować. Nowy Testament to cos niemożliwego.

 56. revers said

  Rozbijanie figurek maryjnych i krucyfiksow … w kosciele, na razie protestanckim, to co robia na codzien muzulmanie lub ONE kociol w Berlinie z dwoma piertrami dla muzulmanow, dwa pietra dla synagogi i jedno pietro dla katolikow.

 57. Leszek S. said

  Zero tolerancji dla bliźniercow

 58. Przemko said

  na pewno bardzo się przejęła ekskomuniką …. gdyby dostała NA GOŁĄ DUPĘ z 50 batów i tak została przywiązana do słupa i zostawiona na parę godzin – to by do małego móżdżku tej baby innych ścierw z jakichś tam femenów – DOTARŁO. no ale wierni przecież brzydzą się przemocą i najwyżej milczący marsz protestacyjny urządzą …

 59. Boydar said

  Do niej może by i dotarło, a do jej zleceniodawców ?

 60. NICK said

  Te. Kumpel. Nie ma czasu.
  Prédzej.
  Teraz.

 61. Słowo Na Niedzielę said

 62. snag said

  Świr, chciała rozgłosu i ma … Zwolnią bo niepoczytalna a dla biskupa okazja skubnąć owieczki – W legnickim zadupiu masa prawosławnych Ukroli, musi nie najlepiej z kasą 😉 ,…

  .https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

  ——-
  Panie Snag, Pan musi, kurwa mać, przy byle okazji dopierdolić Kościołowi?
  Admin

 63. Bogusz said

  ad.58 Panie Boydar, gdyby takich jak ona zabrakło to I zleceniodawcy by padli

Sorry, the comment form is closed at this time.