Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
  Greg o Wolne tematy (6 – 2…
  Kar o Kocie miauczenie, czyli co chc…
  kobra o Po co nam Korwin-Mikke?
  Birton o Maski opadły
  Marucha o Wolne tematy (6 – 2…
  Aleksis o 64 rocznica zamordowania Bohda…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  zen o Wolne tematy (6 – 2…
  Boydar o Wolne tematy (6 – 2…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (6 – 2…
  revers o Joe z Piastów na banerach prze…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  bryś o Pamiętnik znaleziony w pr…
  NICK o Wolne tematy (6 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 531 obserwujących.

Czy każą nam zbojkotować Mundial?

Posted by Marucha w dniu 2018-03-20 (Wtorek)

Przed nami kolejna wielka impreza sportowa w Rosji, ze względu na popularność dyscypliny, porównywalna z igrzyskami olimpijskimi – mistrzostwa świata w piłce nożnej.

I właśnie jesteśmy świadkami nakręcającej się nowej prowokacji antyrosyjskiej – sprawy domniemanego otrucia byłego agenta GRU Skripala i jego córki. Przoduje w tym Wielka Brytania, jednak sprawa zatacza coraz szersze kręgi na Zachodzie i, niestety, i w Polsce.

Weteran łódzkiego dziennikarstwa, Jerzy Witaszczyk, napisał 14.03.2018 r. w „Dzienniku Łódzkim”:

„Brytyjczycy marzą, by polscy piłkarze „odpuścili” Mistrzostwa Świata w Rosji. Wszystko przez Siergieja Skripala, brytyjską wtyczkę w rosyjskim wywiadzie. Kiedy po próbie otrucia Skripal wylądował w szpitalu, brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson uznał, że za zamachem na życie agenta stoi Rosja (teraz za zło całego świata odpowiada Putin) i wezwał brytyjską reprezentację piłkarską do zbojkotowania mistrzostw. Ktoś stwierdził, że Polska też powinna przyłączyć się do bojkotu… Na szczęście obecnie w PZPN nie urzędują kretyni. A kto otruł Skripala? Na 90 procent nie zrobili tego wysłannicy Kremla. To specjaliści w swoim fachu. Załatwiliby go bez rozgłosu. Sztywny Skripal już dawno leżałby w kostnicy, a nie w szpitalu”.

Bardzo mądrze i zdroworozsądkowo, aż człowiek powtarza sobie te kilka zdań od nowa i od nowa, nie wierząc, że w codziennym obłędzie rusofobicznym zabrzmi jeszcze gdzieś poza nami głos wołającego na puszczy.

Czerpiąc niekłamaną satysfakcję ze słów Witaszczyka, muszę niestety zburzyć jego spokój i podważyć logiczne uwagi i wnioski. Nie w swoim imieniu, gdyż podzielam pogląd Witaszczyka, lecz rzeczywistości, która nas otacza. W PZPN nie urzędują kretyni? Cóż, zobaczymy. Konformizm i oportunizm zmogły już niejednego…

Pamiętamy rok 1984 i fatalną, i tchórzliwą decyzję Polski o bojkocie olimpiady w Los Angeles.

Kariery wielu wielkich polskich sportowców nie znalazły wówczas swego godnego zwieńczenia może nawet olimpijskim medalem, żeby wymienić tylko Mariana Woronina, Jacka Wszołę, Władysława Kozakiewicza, Janusza Peciaka, świetne reprezentacje siatkarzy i szczypiornistów. Zamiast olimpiady mieli zawody przyjaźni…

Polska przestraszyła się wtedy reakcji ZSRR, ale np. Rumunia, nie mówiąc już o CHRL, czy Jugosławii, nie oglądały się na mszczących się za bojkot olimpiady w Moskwie ludzi radzieckich i odegrały znaczącą rolę w kalifornijskich igrzyskach.

W Polsce mamy zatem złą tradycję ulegania hegemonowi, ale i sam PZPN nie był i nie jest jednoznaczny w tej kwestii.

Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, w maju 2015 r., zdecydowanie po słusznej linii mówił:

„Gdy w 2010 r. FIFA wybierała gospodarza MŚ, turniej w Rosji miał rację bytu, ale w obecnej sytuacji? Gdy trwa wojna z Ukrainą? W kontrakcie FIFA z Rosją powinien być zapis, że w razie wojny Komitet Wykonawczy może ją pozbawić organizacji turnieju. Albo pozwalający ją odebrać, jeśli kraj nie przestrzega Karty ONZ. (…) Mógłbym oficjalnie zapytać, czy FIFA czuje dyskomfort, że w 2018 r. MŚ odbędą się w kraju, który prowadzi wojnę z Ukrainą. Tylko co będę miał z tego, że powiem, co myślę? Udzielę kilku wywiadów angielskim gazetom i tyle”.

Zbigniew Boniek coś chyba przeczuwał z tymi angielskimi gazetami. To właśnie te gazety przy okazji sprawy Skripala zaczęły spekulować, że Anglia powinna zbojkotować mistrzostwa i zasugerowały, że jeżeli ktoś Anglię w tym bojkocie wesprze, to będą to przede wszystkim Australia, Japonia i… Polska.

Jak widać, angielskie gazety mogą nie wiedzieć, czyje były obozy koncentracyjne, ale za to doskonale znają reputację Polaków, jako rusofobów.

Boniek zareagował na te spekulacje rozsądnie, aczkolwiek ze świadomością, że ostateczna decyzja nie będzie należała do PZPN:

„Związki sportowe nie są od ogłaszania bojkotu ważnych imprez sportowych. To zadanie organów państwa, jego strategii. Zdania nie zmieniam: jeśli rząd podejmie decyzje, że Polska bojkotuje mundial, to nie pojedziemy. Takiej decyzji jednak nie ma, więc przygotowujemy się do najlepszego zaprezentowania naszego kraju” (12.03.18 dla eurosport.interia.pl).

„Mieszanie sprawy tego otrucia i naszego startu w mundialu w Rosji to jest jakieś science fiction. Karkołomna sprawa, papier wszystko przyjmie. Nikt do mnie w tej sprawie nie dzwonił, nikt mnie o nic nie pyta i nie widzę powodu, żeby to robił. Fantazje jakieś. Trochę nie rozumiem: jeśli już jest taki pomysł, to dlaczego zaczynać od Polski, a najpierw nie wezwać do tego Niemców albo Brazylijczyków?” (15.03.18 dla sport.pl).

Nie ma się co dziwić Bońkowi. Jest w trudnej sytuacji. Z jednej strony, nie chciałby wychodzić poza reprezentowaną przez Polskę wobec Rosji twardą linię, z drugiej, wie, że miliony kibiców Lewandowskiego i spółki czekają na występ Polski na MŚ od 2006 r., a na sukces od 1982 r., kiedy to sam Boniek był liderem teamu Piechniczka; że wydano już na ten cel grube miliony, a bojkot to także utrata spodziewanych jeszcze większych korzyści.

Zadecydują jednak politycy. Na chwilę obecną rząd brytyjski podjął decyzję o częściowym bojkocie rosyjskiego mundialu, polegającym na odmowie uczestnictwa w piłkarskiej imprezie oficjalnych delegatów rządu czy rodziny królewskiej. [I bardzo dobrze, że rodzina kórewska nie pojedzie do Rosji. Tylko by zasmrodzili atmosferę – admin]

Możemy mieć nadzieje, że rozsądek w Wielkiej Brytanii zwycięży, jednak, jeżeli tak się nie stanie, musimy poważnie liczyć się z tym, że za ewentualnym bojkotem MŚ przez reprezentację Anglii pójdzie i bojkot Polski. Nasze władze są cieniem Anglosasów, darzą ich nieodwzajemnioną ślepą miłością i żadne doświadczenia historyczne, a nawet nie zakończona jeszcze awantura wokół kwestii żydowskiej w nowelizacji ustawy o IPN niczego tu nie zmienią.

W tym kontekście zbiegające się w czasie ze sprawą Skripala kolejne wystąpienie amerykańskie wobec Polski, tym razem kilku deputowanych Demokratycznych (Steny Hoyer, David Prince i Brad Schneider na łamach „Time’a”, 15.03.18), domagające się porzucenia zmian w ustawie, w którym mówią: „Ameryka i Polska są najsilniejsze, gdy stoimy razem”, brzmi mocno dwuznacznie. Zwłaszcza, że szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch (również 15.03.18 w RMF FM) deklaruje: „W tych kwestiach na pewno będziemy się konsultowali w pierwszym rzędzie z Wielką Brytanią, w dalszej kolejności – z naszymi sojusznikami. Ważne jest, żebyśmy my wszyscy w ramach sojuszu atlantyckiego zajęli solidarną, jednakową pozycję”.

Wszystko zależy zatem od decyzji, która zapadnie poza Polską. USA, Wielka Brytania, Niemcy i Francja ogłosiły właśnie wspólne stanowisko ws. Skripala, że „Rosja odpowiada za otrucie Skripala”.

Polski tradycyjnie nie dopuszczono do stołu możnych, więc nasze władze musiały samodzielnie wykazać się pełną gorliwości solidarnością z Zachodem. Prezydent Andrzej Duda stwierdził:

„Z głębokim niepokojem przyjąłem wiadomość o brutalnym i szokującym zamachu na rodzinę Skripalów w Londynie, w którym ucierpiał również funkcjonariusz brytyjskiej policji (…) w imieniu wszystkich Polaków oraz władz RP pragnę wyrazić solidarność z działaniami podejmowanymi przez rząd Pani Premier Theresy May. Użycie broni chemicznej na terytorium naszego strategicznego sojusznika nie może pozostać bez odpowiedzi”.

Premier Mateusz Morawiecki wyraził to samo i wezwał Rosję (!) do udzielenia odpowiedzi na pytania strony brytyjskiej.

Wreszcie kropkę nad „i” postawił minister SZ Jacek („Huj”) Czaputowicz oświadczając podczas wizyty w Londynie (16.03.18), że

„Polskie władze są pewne, że państwo rosyjskie było zaangażowane w próbę zabójstwa pułkownika GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala (…) Polska ma długą historię stosunków z Rosją, w szczególności z reżimem Władimira Putina, i mamy z nimi wiele kwestii (spornych). Nasze relacje są dość trudne w tym momencie, bo nie akceptujemy agresywnego podejścia Rosji. To tylko kolejny przykład”.

Czaputowicz wpisuje się w tą pewność, która od 10 kwietnia 2010 r. przypisuje Rosji rzekomy zamach smoleński i w tą estetykę przekazu medialnego, która następnego dnia po niewyjaśnionym zestrzeleniu samolotu pasażerskiego w czasie konfliktu na Ukrainie ogłaszała „Tak zabija Putin”.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że słowami swojego oficjalnego przedstawiciela Polska uznaje władze Rosji z prezydentem Putinem, którego poparcie społeczne nie jest podważane nawet na Zachodzie, za „reżim Władimira Putina”.

Warto przypomnieć, że obowiązującym prawem w stosunkach pomiędzy Polską a Rosją jest Traktat o przyjaznej i dobrosąsiedzkiej współpracy z dnia 22 maja 1992 r. Wraz z umową z 22 lutego 1994 r. o grobach i miejscach pamięci ofiar, są one jednostronnie przez Polskę naruszane w rozmaity sposób. Z przykrością należy stwierdzić, że Polska za pośrednictwem swoich władz pokazuje, że jej rozumienie suwerenności polega na sobiepaństwie i zupełnie dowolnym, wyłącznie na własną korzyść, interpretowaniu umów międzynarodowych.

W tym samym czasie tenże minister Czaputowicz, idąc śladem swego poprzednika, wylewa łzy nad sprawą wraku Tu-154 i pomnika w Smoleńsku…

Jeszcze jedno słowo o samej sprawie Skripala. Merytorycznie należy postawić pytania, po co Rosja miałaby to robić; jeżeli nawet, to dlaczego teraz, a nie np. tydzień po MŚ oraz dlaczego zamachu na Skripala dokonano w sposób tak amatorski?

Odpowiedź na każde z tych pytań prowadzi do wniosków red. Witaszczyka. Jest sprawą oczywistą, że nie o takie wnioski chodzi rządowi brytyjskiemu, jego sojusznikom i mediom zachodnim. Wszyscy znający natychmiast odpowiedzialnych za otrucie Skripala i jego córki, i ogłaszający winę Rosji i osobiście prezydenta Putina, pokazali – pewnie bez intencji – do jakiego stopnia upadku doszedł na Zachodzie rzymski obyczaj prawny i dobry obyczaj w ogóle.

Zasady prawa rzymskiego zostały na Zachodzie pogrzebane. Prymat prawdy nad ideologią, będący fundamentem cywilizacji łacińskiej – nie istnieje. Aprioryzm i formułowanie osądów dotyczących odpowiedzialności bez śledztwa i procesu, to nowe standardy Zachodu. Dominuje prymitywna retoryka w służbie coraz bardziej prymitywnej ideologii, która przekłada się nawet na zachowania ministrów, jak ministrowie rządu brytyjskiego Boris Johnson i Gavin Williamson, którzy wykazali się prostactwem nie znanym w historii dyplomacji brytyjskiej.

Do takiego poziomu doszło państwo, które jeszcze 80 lat temu rządziło niemal połową świata i wyznaczało standardy polityki międzynarodowej.

Jak słusznie zauważył prowadzący blog geopolityczny ClubOrlov, Dmitry Orlov:

„Specjalny status (Wlk. Brytanii) w stosunkach z USA sprawił, że przestał istnieć powód do prowadzenia samodzielnej i niezależnej polityki zagranicznej i odtąd Brytania grała zawsze już tylko drugie skrzypce w stosunku do Waszyngtonu. [Wielka Brytania] pozostając od czasów wojny krajem semi-okupowanym przez USA, pozbawionym pełnej suwerenności, pozwoliła, żeby jej własne organy przeznaczone do prowadzenia polityki międzynarodowej uległy atrofii z powodu nieużywania”.

M. in. z powyższych powodów uważam, że za sprawą Skripala w istocie stoi USA.

Na zakończenie pozostaje odpowiedzieć na pytanie, o co chodzi w sprawie Skripala? Na pewno nie o boleść nad losem przewerbowanego agenta. Prawdopodobnie o sukcesy Rosji i Asada w wojnie syryjskiej, gdzie na razie nie wypaliła kolejna prowokacja z bronią chemiczną, nie wykluczone, że również o storpedowanie projektu Nord Stream 2, który uderza w interesy amerykańskie (wciągnięcie Niemiec do wspólnego oświadczenia ws. Skripala może być przesłanką do tezy o szantażu) i naturalnie, jako trzeci faktor, o zniszczenie dobrej atmosfery wokół sportowego święta i ewentualne zdegradowanie jego poziomu i znaczenia poprzez bojkot.

Wszystko to elementy nowej zimnej wojny Zachodu z Rosją prowadzonej od drugiego Majdanu. Na usługach tej wojny Zachód, depcząc swoje dawne wartości, ma machinę medialną, która buduje psychozę strachu, atmosferę niewyobrażalnego zagrożenia, demonizuje Rosję i jej prezydenta.

Polska jest częścią tego upadłego Zachodu. To prawda, że peryferyjną i nie na równych zasadach, ale za to bardzo nadgorliwą w nadskakiwaniu hegemonowi i w dowodzeniu swojej wierności.

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 13-14 (25-31.03.2018)
http://www.mysl-polska.pl

Wybierz jedną opcję i naciśnij „Vote”.

Komentarze 63 do “Czy każą nam zbojkotować Mundial?”

 1. Adam said

  Chazarskie qurwy z PiS mogą co najwyżej bojkotować Mundial w swoim własnym gronie, a jeżeli zaczną do bojkotu zmuszać Polaków, to może się to dla nich skończyć bardzo źle.

 2. irtur said

  Tak jak było z bojkotowaniem eksportu żywności do Rosji. Unijny kołchoz, zacierał ręce, i po cichu eksportował swoje towary. A Polska co? Została z bankrutujacymi producentami naszej żywności…

 3. Marucha said

  Re 1:
  Panie Adamie, nic się dla unych źle nie skończy. Nigdy się nie skończyło. Nigdy nikt z unych nie poniósł za nic żadnej odpowiedzialności. I teraz nie będzie inaczej.

 4. Gość said

  Chazarska dzicz udająca Polaków musi się od Polski odpie…ć. Idźcie w PiS-du. Sami będziemy decydować o polskich sprawach. Syjoniści won na azjatyckie stepy, tam skąd żeście przybyli i zaśmiecacie inne narody.

  ——
  Teraz – jak przekuć słuszne hasła w rzeczywistość…
  Admin

 5. Moher49 said

  Jak można wysłać Władimirowi Putinowi gratulacje z okazji wyborów ?. pRezydent nie wysłał, ale ja chyba mogę ?.

 6. maasteer said

  Ad 5 Moher 49
  Może tu: http://kremlin.ru/

 7. Niepokorny said

  Mysle podobnie jak p. Gajowy. Rzad, zeby uciszyc niezadowolonych decyzja o bojkocie mundialu odkopie jakis sprawdzony temat, zeby odwrocic uwage. Moze to byc aborcja, dalsza dekomunizacja czy jakas afera. Maja w tym niezle doswiadczenie.
  Tylko szkoda druzyny, bo jakimis cudem mamy niezly team na przekor kiepskiej polskiej lidze. Trzon zespolu ma srednio ok. 30 lat, wiec za 4 lata juz ich nie bedzie w zawodowej pilce.

 8. Komitet Obrony Gojów said

  Jan Tomaszewski (były bramkarz kadry, a w poprzedniej kadencji KneSejmu poseł PiS) został wyrzucony z PiS za „proputinowskie wypowiedzi”, a ściślej za to, że w 2014 r., gdy już wtedy pojawiły się na zachodzie pomysły odebrania Rosji organizacji piłkarskich mistrzostw świata w 2018 r., powiedział, że nie powinno się tego robić, bo to zaszkodziłoby światowemu piłkarstwu. To wystarczyło, aby został okrzyknięty przez PiSuarów „proputinowcem” i spadły na niego represje.
  Coś mi się zdaje, że sobie nie pooglądam latem mistrzostw – Izrael się nie dostał, jak zwykle, USA zostały wyeliminowane przez bodaj Trynidad i Tobago, a nam się udało dostać w pięknym stylu, ale CIA lub MI5 zatruło własnego agenta, żeby stworzyć pretekst do bojkotu mistrzostw, a agenci USA/Izraela administrujący Polską zrobią wszystko, co im ich panowie każą, więc kadra raczej do Rosji nie pojedzie. Syjon nawet nie da się nacieszyć sportem człowiekowi.

  PS. Ciekawe, co by się stało, gdyby „rząd” PiS zakazał kadrze jechać na mistrzostwa, a kadra i tak by pojechała? Ciekawe, czy coś takiego jest możliwe?

 9. Adam said

  W X wieku też tak było jak teraz. Chazarskie qurwy zamieniały słowiańskie ziemie w łagier, nie dawały normalnie żyć i przekraczały kolejne granice. W końcu chazarskie squrwysyństwo zostało wycięte a ich państwo zamienione w kupę gnoju.

  Wtedy było to możliwe, to i teraz będzie. Będą mieli powtórkę z historii. Jeszcze tylko trochę…

 10. Mariusz said

  Nie wiadomo jeszcze co nam każą. W każdym razie dziś polski wiceminister SZ, niejaki Cichocki, powiedział że ‚Polska daje Rosji ostatnią szansę”. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bartosz-cichocki-dajemy-rosjanom-ostatnia-szanse/04z8j6z
  Co się stanie jak Rosja z ostatniej szansy nie skorzysta, aż strach pomyśleć.
  Może czas odgrzebać gdzieś w papierach książeczkę wojskową.
  Przecież polskie supermocarstwo nie rzuca chyba takich „chińskich ostrzeżeń” na wiatr…

  ——
  Że też zawsze się nam trafi taki chuj, jak Ciputowicz…
  Admin

 11. Komitet Obrony Gojów said

  http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/po-co-prezydentowi-i-premierowi-bojkot-mundialu-w-rosji

 12. Marucha said

  Re 9:
  W X wieku wiadomo było, co Chazar a co nie-chazar.
  Dziś nie ma takiej różnicy.
  Polacy to w większości Żydzi. Żydowskie geny, żydowska mentalność, żydowski charakter.

 13. Kajtek said

  @12 „W X wieku wiadomo było, co Chazar a co nie-chazar.”

  Podstawowe cechy jak uszy (tu semicki wzór – Gore, Klinton), łuki brwiowe (tu semicki wzór – Kaczyński, Smolar), nos (tu semicki wzór – Mazowiecki), budowa czaszki (tu semicki wzór – Tuwim) itd. są cechami semickimi. Problemem są oczy, bo faktycznie część semitów ma oczy „jak węgielki”. Jednak nie jest to klasyczny wzór semicki a raczej kaukaski. Klasyczne semickie oczy to takie, w których jest „40 lat pustyni”. Wzorcem są tu oczy Danuty Marii Hübner z domu Młynarska.

 14. peacelover said

  add Marucha
  … a to o czym Pan Kierownik mowi sprawdzi sie poprzez badania genetyczne !!!!
  …i juz bedziemy wiedziec !!!!!!!!!!!!!

 15. peacelover said

  …NA PEWNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. Ktoś said

  A że by „polactwo” wiedziało co ma czynić z kosami i gdzie z nimi maszerować nastąpił długo oczekiwany CUD

  czyli ODNALEZIENIE ŚWIĘTEGO NAPLETKA SMOLEŃSKIEGO … tfu…. TROJAŃSKIEJ SKRZYNKI…. tfu… CZARNEJ SKRZYNKI….. jaką putin ukradł by w niej trzymać walonki bezczeszcząc tak pamięć wielkiego bolszewickiego męczennika Zimnym Leninem Wawelskim zwanego….

  https://www.koniec-swiata.org/a-jednak-rosjanie-ukryli-czarna-skrzynke-tu-154-by-prawda-nie-wyszla-na-jaw-dowody/

 17. Rob said

  Jest takie powiedzenie, że „na złość babci odmrozić sobie uszy.”
  Polacy na złość Rosji gotowi sobie odrąbać łeb.

 18. Moher49 said

  @12,
  Panie gospodarzu, nie jestem żydem, ani moja śp. mama, ani mój śp. ojciec nie byli żydami. Ale jak podają różne źródła żydów i żydo-mieszańców w Polsce jest prawie 5 mln, Ukraińców 3 mln. Rząd i KK zjudeizowany. Polski chochoł drzemie, do czasu.

  ——
  Niech Pan doda do tego 20 milionów szabesgojów.
  Admin

 19. Boydar said

  „… teraz – jak przekuć słuszne hasła w rzeczywistość …” – Pan Gajowy.

  Do kogo to jest pytanie ? Żeby cokolwiek przekuwać, trzeba mieć papiery na kowala. Rzeczywiste lub umowne. Pan Gajowy na ten przykład ma, i właśnie kuje. A „my” ? Co my sobą reprezentujemy ?

  Będąc z przyrodzenia złośliwym zauważam, że co najmniej połowa z czytelników nie jest w stanie zrozumieć o czym np. ja rozmawiam z Nyndr0. Rozumiem natomiast, że Pan Gajowy łapie aż za dobrze, i dla tego uważa nas za łajdaków i dywersantów WT. Co mnie osobiście bardzo cieszy.

  Co uważa Nyndr0, nie wiem, taktownie nie pytałem.

  ——
  No nieeee… za łajdaków Was nie uważam. Mógłbym Wam zostawić plecak z rzeczami do popilnowania.
  Admin

 20. revers said

  Moze druzyna izraela polske zareprezentuje, albo rpa?

  A tak pozatym chazaria dobrze sie trzyma

 21. troll polonii said

  19
  Revers
  Chyba jednak Urban byl lepszym Polakiem niz Duda,
  Nie lubie go bo za bardzo swintuszy i jest ateuszem, ale co z tego, ze Duda sie wiecznie oblesnie usmiecha i udaje, ze kleczy?

  ——
  Urban był szczery. O ile w ogóle pojecie szczerości ma jakieś znaczenie w naszym kurewskim świecie.
  Admin

 22. troll polonii said

  12
  Marucha
  O za przeproszeniem!
  Gdyby byly wobec mnie najmniejsze podejrzenia -dostalbym ja i moi rodzice — duuuuze odszkodowanie.
  A tak, dostalibysmy gowno.Gdybysmy sie nawet starali.
  Nawet nie ma sie o co starac.
  Nikt ze mna ani z moimi rodzicami nigdy nie przeprowadzil zadnego wywiadu.
  Polskie rzady w ogole sie nie interesuja Polakami.
  I to jest najlepszy dowod, kim jestem.

 23. ojojoj said

  Przeciez tym piprzeniem rzad brytoli pokazal swiatu, bez zadnych juz zludzen, ze dla nich sport to czesc polityki. A skoro tak, to powinni chyba byc oficjalnie odsunieci od takich imprez.

  A teraz pytanie za 100 pkt.: Co by sie dzialo z brytolami, gdyby zaczeli bojkotowac MS albo Olimpiade, ktora odbywala by sie np. w takim izraelu? aj waj, strach pomyslenie miescic w zadnej rubryka

 24. Marucha said

  Re 22:
  Po co zaraz brać wszystko do siebie.
  Przecież moje uogólnienia krzywdzą tylko jakieś 1-2% Polaków.

 25. Boydar said

  Plecak … plecak … plecak to nie argument, co innego jak by np. kota; kot jest wartością samą w sobie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=t6qDEidleqg

 26. Lily. said

  Moga byc mierni,ale najwazniejsze,ze sa naczelnikowi wierni.
  Czy prawda jest,ze drugi Kaczynski bedzie
  budowal muzeum Chasydow ?.

 27. Lily. said

  Re 20; Revers
  Co to za symbol,ktory wykonuje Monika J ?.

 28. gość said

  Prezydent Duda nie pojedzie na mundial w Rosji i nie pogratuluje wyborczego sukcesu Putinowi

  Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w czasie mundialu w Rosji. Nie wyśle też gratulacji Putinowi z okazji zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

  „Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w czasie mundialu w Rosji” – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

  „Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi w związku z głosowaniem, jakie odbyło się w Rosji, dlatego że prezydent uważa, że to nie jest dobry moment na gratulacje, tym bardziej że Polska w tych wyborach nie startowała, a zwykle gratulacje wysyłają ci, którzy przegrywają wybory. Jeszcze nie mamy oficjalnych wyników. To jest zabawne, że niektórzy próbują wysłać te gratulacje zanim nastąpi zatwierdzenie wyniku wyborów. Prezydent wyśle gratulacje dyplomatyczne, kurtuazyjne w momencie objęcia urzędu na kolejną kadencję przez prezydenta Putina” – dodał.

  To kolejna skrajnie rusofobiczna postawa przedstawicieli obozu Prawa i Sprawiedliwości.

  https://parezja.pl/prezydent-duda-nie-pojedzie-na-mundial-w-rosji-i-nie-pogratuluje-wyborczego-sukcesu-putinowi/

 29. troll polonii said

  24
  Marucha
  Ja wszystko biore do siebie. Juz taka mam nature.
  Mnie sie rozchodzi o to, ze we wsi, z ktorej pochodzi moja babcia – Siedlec pod Bochnia nie bylo zadnych zydow. Wies zdaje sie byla za biedna na taki luksus.
  Ale wiem, ze bylo wiecej takich wsi.
  Tymczasem, moj dziadek zywcem z centrum Krakowa – Mogilskiego Ronda.! Polak! A Krakow caly zaydzony!.
  Z wyjatkiem mojego dziadka spod Ronda. Rodzice dziadka za ‚matki Austrii’ handlowali wieprzkami na” Madziarach”

  Rozchodzi mi sie o to, ze jest jeszcze wielu Polakow:
  Jedni sa normalni, inni skretynieli popierajac polityke najezdcow ; jeszcze inni dotad nie wpadli na to, kim naprawde sa. Moje kolezanki z roku organizowaly jakies muzeum zydowskie w Krakowie a byle uczennice zachwycaly sie klezmerami i zydowskimi kawiarenkami na Kazimierzu! Wstyd.
  Skolowacialy narod.

 30. Marucha said

  Re 25:
  Panie Boydar, kotów to ja na wędrówki nie biorę.
  A gdyby Pan wiedział, czym jest plecak…to Pana dom i łózko, kuchnia i łazienka… i garderoba… to Pana wszystko, co Pan ma tam i wtedy. Niech Pan go nie lekceważy.

 31. Marucha said

  Re 29:
  Panie Trollu,
  Część Polaków to mieszańce, polska krew splugawiona żydowską, wychodzą z tego jeszcze paskudniejsze indywidua, niż Żydzi.
  Część to po prostu Żydzi, którzy się maskują.
  Z pozostałych większość to tępe szabesgoje.

  O „rzadzie” szkoda gadać
  Polska jest państwem żydowskim. I nie ma szansy, aby to się zmieniło, bo sam naród nie widzi takiej potrzeby,

 32. gość said

  Avaaz: Dlaczego tysiące „aktywistów” protestują przeciwko MŚ 2018?

  Kampania mająca na celu zdyskredytowanie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji w Internecie osiągnęła niespotykany dotąd poziom. Tym razem chodzi o Avaaz – aktywistyczną organizację internetową z siedzibą w USA i pośrednio związaną z George’em Sorosem.

  W ramach hashtagu #pucharwstydu i #cupofshame Avaaz rozpoczęła kampanię zbierania podpisów, aby „władze różnych krajów i zawodnicy dołączyli do opozycji” i zbojkotowali Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Rosji tego lata. Po co? W celu nacisku na Moskwę i zmuszenia jej do przerwania kampanii antyterrorystycznej w Syrii.

  „My, obywatele na całym świecie, zachęcamy was do rezygnacji z wzięcia udziału w Pucharze Świata w Rosji, jeśli ona nie przestanie bombardować dzieci w Syrii. Żaden kraj, drużyna ani zawodnik nie powinien przymykać oczu na przemoc, oklaskując rosyjski reżim na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Nalegamy, abyście zrobili wszystko, aby sport był wykorzystywany do ustanowienia pokoju, a nie do sponsorowania wojny” — czytamy w adnotacji towarzyszącej prośbie o podpisanie petycji.

  Petycja do tej pory zebrała niecały milion podpisów, ale w tej chwili trwa cała kampania

  https://pl.sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201803207584564-sputnik-avaaz-soros/

 33. revers said

  Pani Lilly, serdeczny palec Urbana to wiadomo co, kij w cztery litery, ale pani Monika wystepuje z wieloma symbolami w tym z rozsypujacym sie surrelistycznie orlem na bluzce.

  Pani Monia to pokazuje V jak Viktoria tylko w osi nosa to moze miec dodatkowe znaczenie V jak Vendetta z filmu o tym samym tytule, zreszta prawa czesc twarzy w ulozeniu V palcow, daje slad weneckiej maski, gdyby moze troche wyzej ulozyla palce byl by krolliczek pani moni.

  Pan Troll P. napisal „Chyba jednak Urban byl lepszym Polakiem niz Duda,” zalety w ktorym okresie bo w ilustrowanym magazynie „Szpilki” na ostaniej stronie w felietonach byl mozna powiedziec kontrrewolucjonista i batem na partie i salonki warszawskie, ale juz w okresie rzecznika stanu wojennego to juz wyszla z niego mala gudlajska gadzinka, dalej jego „NIE” to juz grubszy bat na rp i karykatura spoleczenstwa.

  A tak poza tym wielki imprezy sportowe jak by ostania olimpiada maja coraz mniejsze zainteresowanie, przy najmiej u mnie, bo robi sie z tych imprez marketing korporacyjny przy tym, kto jakie lepsze sportowe ciuchy i sprzet sportowy ma, lepsze dopingi bierze jeszcze bez kwalifikacji, i marketing polityczny w ktorym mozna wyczytac co tam robia ruskie onuce zapachowe a nie greckie olejki zapachowe, choc pan znawca sportu zna starozytne olimpiady hellenow, w zapasach bez szat i tunik, chyba tylko z ogrodu ZOO w poblizu zamieszkania a olejek w uzyty w zapasach z gejowskich kremow zapachowych do smarowania odbytu panow zanawcow zapachu.

 34. NICK said

  Gospodarzu. „A gdyby Pan wiedział, czym jest plecak…”(30).
  Nawet Lubelak to wie.
  I nie jest to śmieszne.
  Wcale.

 35. Adam said

  Re. 13,

  Te świnie nie mają nic wspólnego z semitami. Kaczyński bardziej przypomina mongoła niż semitę. A semitom jest już bliżej do Nordyków i Słowian niż turecko-mongolskich chazarów. Chazarowie to stepowe mieszańce którym bliżej jest do psów niż ludzi.

  Re. 14.

  Wprowadzenie obowiązkowych badań genetycznych rozwiązuje problem chazarów w Polsce. Żadna taka qurwa nie ukryje się pod polskim nazwiskiem czy fałszywym patriotyzmem.

 36. Marucha said

  Re 34:
  Kategoria śmieszności tu w ogóle nie pasuje.
  Po prostu – z lekka zdziwiony niefrasobliwym podejściem p. Boydara do plecaka przypomniałem, czym plecak jest. Przynajmniej dla mnie.

  Ale jeśli się nie podoba, to schowam plecak pod jedliną.

 37. Marucha said

  Semita, czy Chazar, czy cokolwiek innego – jeśli wyznaje talmudyzm, jest rzydem i tyle.

 38. NICK said

  Myśli Pan, że nie wie?
  Może to być, Gospodarzu.
  Bo P. Boydar to taki, czasem, jakby, drugi, dyrygent.

  Dużo ostatnio było o pomieszaniu genotypu… .
  Niektórzy by się zdziwili.
  Ojcowie Nasi robili.

  My? Potomkowie?
  Qrva?

  Jeszcze gorsi.

 39. Boydar said

  Się moje 15% Panu NICK’owi nie podoba ? Mnie też nie. Ale Panu Bogu się spodobało, jakiś plan widać w tym ma.

 40. DYMANY POLSKI BARAN said

  KAJTEK ty tez jestes SEMITA….na papierze idz na test DNA to sie dowiesz ze ty i ci wszycy semici o ktorych pisales lacznie z Tuwimen NIE MAJ i NIE MACIE ani jednego semickiego genu!!! Jedynyi prawdziwi semici sa i byli w MAROKU i IRANIE i czesciowo Arbi chociaz nie wszyscy. Czesc Zydow byla Semitami glownie z babilionji i Persji (Iranu). Dzisiejsi Zydzi w Izraelau w 90% nie maja ani jednego semickiego genu SAMI O TYM PISZA w nowoczesnych BADANIACH GENETYCZNYCH to nie jest nic tajnego ano ZAKAZANEGO. KAJTEK na test DNA niestety NIE JESTES ZYDEM chocbys bardzo chcial…..

  ——
  Dziękujemy za odkrycie Ameryki 🙂
  Admin

 41. Adam said

  Re. 37.

  Podstawa to prawidłowe zdefiniowanie i określenie wroga. A tym wrogiem jest udający Polaka parszywy ałtajski chazar. Semitów w Polsce jest na tyle mało, że nie stanowią oni tak wielkiego zagrożenia jak stepowi koczownicy z których najazdami Polska boryka się od niepamiętnych czasów., Mordowali nas, porywali, nakładali trybuty, a kiedy rozwalono ich państwo, rozpierzchli się i zaczęli się podszywać pod Polaków, Rusów i inne nacje. I tak pasożytują do dzisiaj. Idealnym przykładem jest tu nierób Kaczyński, który tylko wszystko niszczy, czyli robi to co chazarowie potrafią robić najlepiej. Owszem, chazarowie są żydami, ponieważ ich przodkowie przyjęli judaizm i zaczęli posługiwać się regułami talmudu, ale z semitami czy bliskowschodnimi Żydami nie mają oni nic wspólnego.

 42. revers said

  Jak nie to w ostatecznosci bramki odpoweidnie zalorza przy w wyjezdzie do Rosji na mudial i bedzie jak na zalaczonym obrazku …

  lub adnotacja ruski agent.

 43. troll polonii said

  32
  Gosc

  Avaaz to organizacja Sorosa.
  Nie ma w tym wiec nic dziwnego.
  Choc FIFA to nie Komitet Olimpijski. Moga nie posluchac Sorosa.

  Mnie jednak intryguja ostatnie rewelacje.
  Awantura z Facebookiem jest przednia.
  Okazuje sie, ze to angielska firma, bardzo naukowa, pomogla ponoc Trumpowi wygrac wybory.- i to w bardzo naukowy sposob. Zaplatany w to jest i Zukerberg i Kushner, ziec Trumpa.

  Ciekawe wiec jak sie teraz zmieni ( i czy w ogole jest szansa?) stosunek do Rosji i domniemanej rosyjskiej ‚zbrodni’ wtracania sie do amerykanskich wyborow?.

  A do tego jeszcze sie przyplatal wyborczy casus Sarkozy’ego, ktorego nad ranem wyrwala z lozka bezpieka na przesluchanie.
  Od dawna byly (nie oficjalne) oskarzenia, ze Sarkozy dostal od Kadafiego duzo szmalu na kampanie wyborcza.

  Swietoszkowaty Zachod, ktory gotow jest oskarzyc Rosje o kazde matactwo, jest teraz w sytuacji, w ktorej musi oskarzac swoich wlasnych ( i do tego prawdziwych) manipulatorow.

  Czy ktos bedzie Rosje przepraszac?
  Moze zawstydzony Zachod kwiaty wysle Putinowi??
  A moze tylko zaplaci odszkodowanie za pomowienie?
  Jest jeszcze taka mozliwosc, ze rzady panstw zachodnich zgodza sie oplacac kursy dyplomacji organizowane w Rosji dla zachodniego (glownie anglo-saskiego) chamstwa po obu stronach Atlantyku..

  Rozwazam jeszcze kilka mozliwosci ale skromnosc wrodzona mi nie pozwala na dalsze domysly…

  Matactwa wyborcze: Zuckerberg bedzie przesluchiwany przez brytyjski parlament
  Election rigging scandal: Zuckerberg summoned before British parliament

  http://www.news.com.au/world/cambridge-analytica-scandal-facebooks-mark-zuckerberg-summoned-before-british-parliament/news-story/15a082a76e3fe8de7406cb7a3ea336a2

  Kushner i Manafort zorganizowali wynajecie brytyjskiej firmy Cambridge Analytica do manipulacji wyborczych w USA.
  (Czy to automatycznie zwalnia Rosje z wszelkich podejrzen czy bedzie traktowane jako konkurencja wolnorynkowa?)

  Kushner, Manafort were primary players in hiring Cambridge Analytica for Trump campaign

  https://www.msnbc.com/andrea-mitchell-reports/watch/kushner-manafort-were-primary-players-in-hiring-cambridge-analytica-for-trump-campaign-1189530691843

  Jak to bylo mozliwe, zeby Facebook ujawnil dane swoich wielbicieli takiej firmie, ktora mogla namawiac do glosowania na Trumpa ponad 50 mln amerykanskich wielbicieli Facebooka?

  How Trump Consultants Exploited the Facebook Data of Millions – The New York Times

 44. troll polonii said

  40
  Dymany Polski Baran
  Z tymi genami – to nie takie proste.
  Izraelski historyk prof. Shlomo Sand twierdzi, ze ponad 80% obecnego zydostwa pochodzi z konwertu i charakteru – a nie z genow.
  Shlomo Sand podaje rzeczowe przyklady.
  Kiedy tworzylo sie takie „narodowe” panstwo Izrael chodzilo o narybek, czyli zmontowanie odpowiedzniej ilosci echte Juden zeby udowodnic, ze to odwieczni tubylcy Bliskiego Wschodu czasowo przesiedleni 2 tysiace lat temu.
  Zglaszali sie rozni ochotnicy i bezprizorni z krajow, w ktorych np. nie mieli ustalonego statusu prawnego bo byli nielegalnie i bez papierow.
  Izraelski rabinat na poczatku przyjmowal wszystkich wydawal im zydowskie papiery.
  Ale potem sie pukneli w glowe, ze za duzo bedzie zydkow na jednym placu i zaczeli wydawac izraelskie papiery a konwertyci musieli zdawac religijny egzamin z zydostwa.
  I tak jest do tej pory – ale tylko dla tych, ktorzy chca mieszkac w Izraelu..
  Z Rosji na ten przyklad wyjechalo bardzo duzo roznych niezadowolonych z systemu i rzadow i podawali sie za zydow; byly okresy, ze wystarczylo lewe zaswiadczenie, ze dziadka takiego ‚tubylca’ zaprosili 100 lat temu na bar miztwah i mozna bylo emigrowac do Izraela..
  Wiec zjechalo sie duzo takich lewusow, ktorzy udawali zydow, choc nie mieli zadnych dowodow, byli nie-religijni i do tego nie znali jidish ani nie wiedzieli co to talmud czy Torah.
  Potem sie okazalo, ze nie mozna wszystkich spedzic do Ziemi Obiecanej, bo ktos musi zostac na strazy w Europie i Ameryce i pilnowac gescheftu.
  Trzeba bylo ulatwic takie uzydowienie wielu chetnym i karierowiczom – zwlaszcza po tych pogromach i holokauscie.

  Wiec taki euro-pejski karierowicz przechodzil na zydostwo poza Izraelem. I moze byc zydem i miec wszelkie przywileje zydowskie ale tylko poza Izraelem.
  Ja znam osobiscie przypadki, ze rodzina zydowska z Rosji uznana za zydow przez gmine zydowska i rabina w Rosji , wyjechala do Izraela i tam stracila przywileje: synka nie mogli po zydowsku obrzezac (przez mohela) tylko w publicznym szpitalu!! zgroza! i okazalo sie , ze ich dorosla siostrzenica nie moze wyjsc za maz w Izraelu bo tam maja tylko religijne sluby a zyd z Rosji czy Bialorusi nie jest uznany za zyda w Izraelu dopoki nie przejdzie na izraelskie zydostwo .
  W Izraelu sa rozne paszporty dla tych co uznani przez izraelski rabinat i wszystkich innych.
  Rodzina przegrala sprawe w rabinackim sadzie i wyjechala z Izraela. Bo taki pol-zyd w Izraelu nie moze sie ozenic, nie moze kupic mieszkania i nie moze dziedziczyc ani przekazywac majatku. Jest obywatelem Izrae’a ale nie zydowskim zydem.

  I tu nam sie zaczyna problem genetyczny.
  Genetyczne zydy mieszkaja np. w Iranie ale te dranie akurat nie uznaja panstwa Izrael i nie uznaja syjonu.
  Wiekszosc zydow w Europie i USA to „podrobka”.

  Do czego zmierzam?
  Ze badania genetyczne to zaden dowod na nie-zydostwo.
  Liczy sie charakter i obrzezany fajfus. Kobita wystarczy, ze ma w poprzek.

  Ale tu nowa zagwozdka: Na Filipinach wszyscy katolicy sa obrzezani – ze wzgledu na klimat i przedchrzescijaskie wierzenia, ze obrzezanie jest symbolem plodnosci
  Kult obrzezanego falusa praktykowany jest i u papuasow i australijskich tubylcow.
  A takze wsrod wszystkich mieszkancow Bliskiego Wschodu- w tym Arabow, muzulmanow i ludow starozytnych od egipskich kaplanow.

  Dlatego badania genetyczne na zydostwo sa o dupe rozbic i dawno ich zaniechano w Izraelu. Mozna sobie robic kazde inne badania genetyczne..
  I co z tego, ze komus nie wyjda zydowskie geny? To niekoniecznie rasa. Na ogol wystarczy spojrzec na morde.
  Bo charakter wychodzi na gebie.
  To taka mniej wiecej roznica jak miedzy panienka lekkich obyczajow i prostytutka; „panienka” to charakter a prostytutka to zawod. A wychodzi na jedno.

  Bardzo polecam ciekawskim wyklady Shlomo Sanda. Poza naukowymi argumentami jest duzo smiesznych.

 45. Boydar said

  „… bo charakter wychodzi na gębie …”

  To akurat prawda. Ale co z tego. W takim pornobiznesie nie ma brzydkich kurewek, wszystkie są zdatne do podobania. Czy Kwaśniewski miał psychopatię wypisaną ? Nic podobnego, „nasz Oleś” śliczny był, ile głosów dzięki temu dostał. Bo nikomu nie przeszkadzały geny. No to co, że żyd, ale jaki miły.
  Za czym idą faceci, za dupą i cyckami. Nawet „uroda” jest drugorzędna, o nogach nie wspomnę bo „jak wiadomo” i tak idą na bok.
  Dokładnie jak z syrenami, wszystko jest cacy dopóki pod wodę nie wciągną. Tak czy owak, Quasimodo był paskudny. Na prezydenta by się nie nadawał.

  Gów~no nam gęba mówi; jeśli nie mamy szerszych ramek to sobie możemy w dziurę w płocie co najwyżej.

 46. Marucha said

  Upadek cywilizacji zaczął się na dobre wtedy, kiedy kobiety dopuszczono do głosu, a zwłaszcza gdy im dano czynne prawo wyborcze.

 47. Ola said

  Yebnac komus?

 48. NICK said

  Oczywiście, Gospodarzu. I niech se wiedźmy piszą.
  Co chcą.
  Hulaj ‚dusza’.

  Olu!
  O cuż te nerwacje?

 49. revers said

  lasce Dudy, a tak poza tym jak wplywa sie na wybieralnosc, opinie, bojkoty i polityke przez rozne „platformy spoleczne”

  „Guardian” przytacza jednak jeszcze jeden wątek, cytując samego Facebooka. W swoim dziale „Success stories” portal społecznościowy opisuje ostatnie wybory prezydenckie w Polsce. „Facebook był nieodzownym elementem kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Dzięki narzędziom Facebooka zespół Andrzeja Dudy zamienił jego stronę w główny kanał komunikacji z wyborcami” – czytamy.

  „Zarówno język, jak i twierdzenia zawarte w opisie, są niesamowicie podobne do tych używanych przez Cambridge Analytica” – konkluduje „Guardian”.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/the-guardian-metody-cambridge-analytica-wplynely-na-wynik-wyborow-w-polsce/nembk4g

 50. Boydar said

  Ha ! Pani Ola się wzięła i zbulwersiła; ciekawe na co, może na oczernianie pornobiznesu ?

 51. NICK said

  Moderowany czeka.
  Zatem wystarczy raz powiedzieć, Olu.
  Krecha.

 52. Boydar said

  Ło Matko Bosko Jedyno Kochana, z któregokolwiek bądź kościoła; przecież teraz to wstyd się będzie nawet przyznać ze człek z Lublinlandu …

  https://lublin.onet.pl/bartoszewski-i-mazowiecki-nowymi-patronami-w-lublinie-pierwszy-otrzyma-skwer-drugi/szmtlpx

 53. Miet said

  Re.52.
  Dobrze wom tak Lubelaki – myśleliśta , że was to wszelka szarańcza omija – a tu…. no to widać co jest.!!!

 54. Boydar said

  Omija ??? Jak już raz przyleciała to i niewiele co zostało po niej. Tutaj prawie nic oprócz szarańczy to nie ma.

 55. troll polonii said

  48
  Nick

  A jednak widac roznice miedzy Maria Zacharowa a prezydentem Polski, panem Duda. Nie wiem komu zabronilbym glosowac.
  Mysle, ze roznica jest nie w dupie a w glowie. I w genach a nie genitaliach.

  Widac tez roznice miedzy Maria Sklodowska – Curie a tez noblista, Lechem Walesa.
  Gentleman nie poniza plci wprost przeciwnej bo to pokazuje, ze ma klopoty z wlasna plcia.
  Ta sama zasada odnosi sie do kobiet.

  Ale tez wyobrazam sobie, ze nadmiar wzajemnego szacunku plci moglby doprowadzic do
  wyginiecia gatunku a to z powodu nudow i braku rozrywki.

  Od najdawniejszych czasow istnieje tzw. walka plci.

  Widac to bylo juz w raju, kto glupszy. Chciala dama namowic Adama na owoc z drzewa wiadomosci dobrego i zlego- niestety Adamowi taka madrosc nie przeszkla przez gardlo.

  Wielka armie Cyrusa Wielkiego rozbila damska armia.
  Pierwszymi lekarzami na swiecie byly kobiety i to egipskie pijaczki wymyslily jak sie warzy piwo. Baby w Egipcie wynalazly rozne ziola przeciwko panom.

  Ja mysle, ze Pan Bozia stworzyl swiat sprawiedliwie i na swiecie istnieje rowna ilosc kretynow i „mysliwych ” (od myslenia) po obu stronach plci.
  Dlatego istnieja takie „orly” jak senator McCain, Graham Linsey i Jen Psaki, Nikki Haley .

  Na gajowce widac wyraznie przewage meskich dyskutantow – smiem twierdzic, ze nie koniecznie jest to dowod na intelekt. To, co niektore typy meskie wypisuja, to tez nie najlepiej swiadczy o przewadze genitaliow. Bo slowo „genialny” – to nie jest skrot od „genitalny” – jak sie niektorym moze wydawac.
  Przewage plci wykazala juz w starozytnosci Lizystrata i wszystkie damy i kurwy Aten.

  A teraz proponuje zawody: sprobojmy naszym paniom odebrac glos. W domu.

  No i zupelnie inaczej zachowuje sie samiec, ktoremu w nocy sie wyjatkowo powiodlo – a zupelnie inaczej ten, ktory dostal po pysku.
  Pod tym wzgledem tez jakosc i ilosc chimerow jest rowno rozlozona na plcie stosunkowo przeciwne.
  Jabym z babami nie zaczynal.

 56. Zby said

  @ Marucha comment in 21
  Panie Gajowy, to jest szczera prawda! Jakby nie patrzeć na uszatka, to się nigdy nie ukrywał i walił po swojemu. Podoba się, czy nie, trzeba cenić człowieka za swoje zdanie, (podoba nam się, czy nie), bo patrząc na tych nowoczesnych ślizgaczy w populistyce, ręce łopadajom!!!

 57. Marucha said

  Re 55:
  Panie Troll, kontrprzykłady z Pana strony (czyli niewątpliwie mądre kobiety) nijak nie zaprzeczają faktom, iż kobiety dużo częściej od mężczyzn kierują się nastrojem, humorami, hormonami, uprzedzeniami – a także zupełnie pozamerytorycznymi rzeczami, jak kolor oczu, krawat czy barwa głosu.

  Zrównywanie na siłę kobiet i mężczyzn – co Pan właśnie czyni – jest głupotą, ponieważ każda płeć ma swoją rolę do odegrania i jest w tym niezastąpiona – czego nie chcą uznać pojebane feministki i inne pedalstwo.

  Wolę być pacjentem kobiety-dentystki, ale wolę być sądzony przez mężczyznę.

  PS.
  Proszę zwrócić uwagę, że o ile jestem raczej przeciwnikiem czynnego prawa wyborczego dla pań – to nigdy nie przeciwstawiałem się udzieleniu im BIERNEGO prawa wyborczego. Czyli prawa do bycia wybieraną na funkcje i urzędy.

 58. Boydar said

  Uważam, że o ile nominalnie, kobieta reprezentuje postawę utrzymania pozycji (zachowawczą), to po otrzymaniu kompetencji, jest w stanie być bardziej ekspansywną od niejednego faceta a nawet od większości. Jak przypuszczam, owo przełożenie wajchy wynika z diametralnej zmiany motywacji. W tym głównie nowych perspektyw i horyzontów. To jak z dzieckiem, dziecko nie ma ograniczeń, idzie gdzie zdoła bucik postawić. A facet dostający władzę ciągnie za sobą WSZYSTKIE dotychczasowe uwarunkowania. A za uszy do góry się nie podciągnie.

  Znaczy się, że tak naprawdę to my nie znamy swoich kobiet, wiemy o nich tylko tyle ile życie dotychczas pozwoliło. Baba jest nieprzewidywalna !

  Dlatego nie może być księdzem.

  Nie powinna piastować żadnego zawodu, gdzie wymagany jest obiektywizm.
  Admin

 59. Boydar said

  Dzieci nie są obiektywne, nawet jeśli są genialne 🙂

  Potrafią nawet ciągnąć kocinkę za ogon, wcale nie złej woli, choć przecież słyszą, że się drze.

 60. Kar said

  ..obiektywizm kobiety
  _____________________

  ..prosze i o to klasyczna sytuacja gdzies tam w ruchu drogowym;..jest b. dobra widocznosc, kompletny brak ruchu drogowego na tym odludziu..nagle, Autobus miejski wlacza sie z podporzadkowanej do pasma ruchu „uprzywilejowanego”..za nim w odleglosci 50m ostro gazuje (zgadnij kto?).. nagle hamuje z piskiem opon w odleglosci 1m, tuz tuz za tylnym zderzakiem …kobieta…widac jej wscieklosc, obled w oczach, przeklina i gestykuluje gornymi konczynami walc wsciekle po kierownicy prowadzonego pojazdu..

  pytanie;..czy ta baba ma choc krzyne miozgu pod tym twardym czerepem?

 61. troll polonii said

  57
  Marucha
  Nie znam statystyk.
  Ale niewatpliwie meski rod jest bardziej reprezentowany w polityce. Osobiscie nie mam nic przeciwko temu ale wtedy statystyki sa przeciwko panom.
  Bo poniewaz kobiet jest mniej w kolach rzadzacych to i ich glupota i chimery sa mniej widoczne. Chociaz krew mnie zalewa jak widze taka Heather Nuert czy Nikki Haley.

  Ale mam pytanie: czy kobieta „wybrana na funkcje ” tez nie powinna miec prawa glosu?
  To po cholere jej ta „funkcja”?.

  No i naturalnie mam troche inne zdanie gdy chodzi o prawo do glosowania. Mieszkalismy w kraju gdzie glosowanie bylo obowiazkowe.
  I teraz tez mieszkamy w kraju, w ktorym jest obowiazkowe glosowanie. (bo inaczej nikt by sie nie fatygowal).
  Kilkakrotnie bylem tu w Komisji i Wyborczej i Skrutacyjnej.
  I nauczylem sie – po odwiedzeniu „wyborcow” w domu starcow- ze bez wzgledu na plec bardzo ciezko chorzy ludzie nie powinni byc zmuszani do glosowania. Zwlaszcza ci z demencja i ogolnie ciezkim stanem zdrowia.

  Znam kilku panow, ktorym tez powinno sie odebrac prawo glosowania.
  Ale teraz wreszcie „przyszedl walec i wyrownal” i wyjasnil arkana elekcyjne..
  Obojetnie jak kto glosowal w USA to Zuckerberg wygral. I Kushner.
  A mowia, ze Putin.
  I podobno palce maczali rozni matacze w referendum Brexitu. Teraz medrcy Wielkiej Brytanii szukaja winnych … w Rosji.

  Ciekawe, kto bardziej miesza i oszukuje wyborach: panie czy panowie?.
  Ja moge dorzucic pare wlasnych „spostrzezen”. Nie tyle wazna jest sama elekcja ile tzw. pre- selekcja kandydatow. Poematy mozna spisac na targowanie kandydatami. .

  I kto bardziej przyczynil sie do manipulacji systemem wyborczym?

  Osobiscie nie wierze w zadne wybory. I nie lubie glosowac na kandydata, o ktorym nic nie wiem.
  W Polsce jest to choroba.Ale nie tylo w Polsce kandydaci spadaja z nieba. Kiedys ich przywozili w walizkach. Teraz mamy cuda.
  Pozdrawiam.

 62. revers said

  Panie Troll panie i tak skoncetruja sie na ubiorze kandydata, garniturze, dodatku do garnitura, krawat, mowa trawa ale gladka jak byly prezydent Kwasniewski.

  wybory wyborami, a i tak po wyborach okazuje sie ze jest juz gotowy drugi sklad rzadowy z beatka, a nawet trzeci sklad z Morawieckim i Danielsem

  A wygrywaja wybory sondaze, bo juz w sonadrzach PO ma 1% do PIS-u i nowe techniki programowego lapania na media w tym wspomniane prezz pana portale spolecznosciwoe jak facebook, zelewizyjne programy publicystyczne, laczny czas emsji w mediach konkretnego preferowanego kandydata z przjazna narracja, marketingiem politycznym.

 63. troll polonii said

  62
  To wszystko zgoda, ale ja i tak uwazam, ze wybory sa strata czasu, a tylko przykrywka do „mandatu”- oblesne slowo- a tak naprawde do podniesienia poziomu dyktatury i opedzlowania podatnika.
  Po co sa wybory, skoro na lata wczesniej znane sa wyniki? I nikt nie ma prawa rozliczac kandydatow z niedotrzymanych obietnictw i klamstw. Bo maja immunitet?
  Panstwowa sluzba powinna byc bezplatna – tak jak w starozytnych Atenach.

  Women Prime Ministers and Presidents: 20th Century

  https://www.thoughtco.com/women-prime-ministers-presidents-20th-century-3530291

Sorry, the comment form is closed at this time.