Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Janek o Dobre rady, ale diagnoza …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (41 – …
  revers o Konfiskata majątku bez wyroku…
  revers o Rasizm w USA? Czarnoskóry dzie…
  martino o Wolne tematy (41 – …
  martino o Wolne tematy (41 – …
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Konfiskata majątku bez wyroku…
  Piskorz o Wolne tematy (41 – …
  revers o Kiepski kandydat na „świę…
  Lolek (Prawdziwy) o Pewnego razu w Ameryce
  OutsiderR o Wolne tematy (41 – …
  Piskorz o Konfiskata majątku bez wyroku…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
  bryś o Kiepski kandydat na „świę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

NBP nie jest w rękach Polaków? Rothschildowie mają nad nami władzę.

Posted by Marucha w dniu 2018-03-20 (Wtorek)

Taki on „Polski”, jak z Lubnauer Słowianka.

Temat nie nowy, już wielokrotnie poruszany przez zwolenników teorii spiskowych i innych złych ludzi, jakich wciąż jeszcze jest trochę w Polsce.
Admin

Publikacja opisująca sytuację Narodowego Banku Polskiego, która pojawiła się na stronie Klubu Inteligencji Polskiej daje do myślenia.

Do kogo tak naprawdę należy jedyna w naszym kraju instytucja uprawniona do emitowania pieniądza? Kto to wszystko trzyma w garści? Zapraszamy do lektury…

Mayer Amschel Rothschild powiedział kiedyś: “Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa”.

O tym czyją politykę pieniężną realizuje dany bank centralny, decydują dwie sprawy formalno-prawne: struktura własności danego banku i/lub uprawnienia zarządcze. Bank Centralny może być formalnie w pełnej lub większościowej własności kogoś innego, np. danego kraju, ale uprawnienia do zarządzania bankiem może mieć ktoś inny, np. poprzez tajne umowy.

Jednym przykładem jest Bank Anglii, który 2 lata temu przeszedł na własność Państwa Brytyjskiego, ze względu na to, że wiedza o tym, że był on własnością Rothschildów, znacznie upowszechniła się wśród Brytyjczyków. Natomiast uprawnienia do zarządzania tym bankiem pozostały dalej w rękach poprzednich właścicieli i oni decydują o tym, w czyim interesie działa ten Bank.

Odwrotnie jest w Rosji, w której w marcu 2015 roku odebrano uprawnienia zarządcze Rothschildom, w czasie 10 dni zniknięcia prezydenta Putina, ale przekształcenia własnościowe Centralnego Banku Rosji, na rzecz Rosji, trwają w Dumie Rosyjskiej, ale one mają charakter drugorzędny.

Czyny – czyli polityka tego banku, zmieniła się zasadniczo od tego czasu, z niesprzyjającej rozwojowi gospodarczemu, na kreującą i wspierającą rozwój.

Niezależnie od prezentowanej poniżej struktury własności NBP, uprawnienia zarządcze na pewno nie są w rekach Polskich Władz, co potwierdza realizowana od początku transformacji polityka pieniężna, która jest niszcząca dla polskiej gospodarki i społeczeństwa.

Dają takie podstawy art. 220 ust. 2 w brzmieniu: Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa. oraz niezgodna z Konstytucją, a konkretnie z art. 227 ust. 1m – ustawa O Narodowym Banku Polskim. Art. 220 ust. 2 Konstytucji jest sprzeczny z art. 227 ust. 1 ustawy zasadniczej i powinien być zmieniony.

Natomiast do czasu zmiany tegoż artykułu, poprawienie ustawy o NBP, aby był zgodny z art. 227 ust. 1, i usuwający nadużycie kilku innych art. Konstytucji, daje możliwość prowadzenia własnej polityki pieniężnej przez Władze Polskie.
Omawia tą kwestię w artykule na naszej stronie internetowej Jacek Rossakiewicz, następująco:

„Konieczny jest w praktyce monetarnej powrót do. art. 227. § 1. Konstytucji RP:
Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej. Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

W Ustawie o NBP monopol banku centralnego Rzeczypospolitej Polskiej na emisję pieniądza (Art. 227. § 1. zdanie drugie) został zastąpiony: wyłącznym prawem emitowania znaków pieniężnych (patrz: Art. 4. ustawy). W ten sposób uchylono konstytucyjny, faktyczny monopol NBP na emisję pieniądza, gdyż gotówka: monety i banknoty, stanowią jedynie 13% środków rozliczeniowych funkcjonujących w polskim systemie finansowym, (stan: maj 2014, wg NBP).

Nie ma wątpliwości, iż konstytucyjny zapis dotyczący monopolu na emisję PIENIĄDZA, odnosi się do pieniądza rozumianego jak najszerzej, szczególnie zaś powinien uwzględniać emisję pieniądza w formie elektronicznej. Rzeczywisty monopol oznacza także wyłączne prawo do kreacji kredytu, który powinien być w pełni kontrolowany przez NBP, jako część składowa narodowej emisji pieniądza i polityki finansowej.

Zdanie trzecie Art. 227. C 1. konstytucji zostało natomiast – nie wiadomo dlaczego – zinterpretowane w Ustawie o NBP jako dbałość o utrzymanie stabilnego poziomu cen i nazwane podstawowym celem działalności NBP. (Art. 3. § 1. ustawy). Tak oto rzeczywiście podstawowy, konstytucyjny cel NBP jakim jest emisja pełnowartosciowego pieniądza dla Polaków, został zamieniony w Ustawie o NBP na działania stabilizujące ceny. Warto zaznaczyć, iż działalność NBP mająca na celu stabilizację cen – bez monopolu na emisję pieniądza – jest ograniczona i nieskuteczna.

NBP jest zobowiązany do emisji polskiego pieniądza, zaniechał tego i wbrew Konstytucji R.P. oddał przywilej emisji (nazywając to „kreacją”) bankom prywatnym. Uzasadnieniem dla takiej praktyki jest nadużywanie możliwości jakie daje art. 87, §1. art. 88 § 3. a szczególnie art. 90 § 1. oraz art. 91. § 2. i 3. Konstytucji:

Art. 90, §1
Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.

Art. 91
Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.
Jednak art. 89. § 1. Konstytucji R.P. daje możliwość wypowiedzenia ratyfikowanej umowy międzynarodowej.”

Magdalena Derucka
https://wrealu24.pl

Komentarzy 48 to “NBP nie jest w rękach Polaków? Rothschildowie mają nad nami władzę.”

 1. Niepokorny said

  Polska zostala juz tylko bieda …

 2. Kar said

  NBP, uprawnienia zarzadcze brzmia nie inaczej, jak; ..sralis mazgalis referendus duptus

 3. Rob said

  No właśnie, tutaj mamy problem.
  Pan Michalkiewicz chwalił prez. Kwaśniewskiego za tę zmianę w konstytuacji: „Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa…”
  Wyraził się w ten sposób, że „chyba anioł go natchnął żeby wprowadzić ten zapis”…
  Inaczej państwo by się zadłużało….. i zadłużało.
  Moment, przecież nawet z tym zapisem zadłużyliśmy się już na wiele pokoleń.
  Pytanie zasadnicze; czy jeśli już jesteśmy rabowani to czy lepiej jest być rabowanym przez swoich czy też przez obcych?
  Chodzi o to, że zapożyczając się na “zewnątrz” pieniędzmi tworzonym z powietrza będziemy kiedyś musieli oddać temu “obcemu” nasz krajowy majątek!
  Dochodzi nawet do takiej komicznej sytuacji, że nasz “niezależny” NBP pożycza bankom komercyjnym na bardzo niski % (1.5) a później te same banki
  wykupują nasz polskie obligacje na dużo wyższy % (np 7%). Zysk gwarantowany przy żadnym ryzyku! To jest czyste złodziejstwo.
  Expert bankowy tłumaczy to w prosty sposób:
  “Zamiast ZŁOTÓWKI przekazać z NBP do budżetu za zero procent, nasz kraj płaci złodziejom średnio 5% haraczu, tylko za to, że te same pieniądze idą z NBP do banku
  a następnego dnia z banku do budżetu. Mamy zadłużenie około 1 biliona pln, 5% daje nam 50 MILIARDÓW każdego roku”.
  Te same złotówki a nawet ta sama ich ilość wpada na nasz rynek tylko, że okrężną drogą i dużo wyższym kosztem. To jest absurd.
  O wiele prościej byłoby konstytucyjnie zapisać do jakiej wielkości rząd może się zadłużać (np 10% dochodów budżetowych)
  albo nawet wprowadzić zakaz takiego zadłużania co proponował kiedyś Korwin.
  Jeśli już jednak nie ma tego zapisu to lepiej byłoby zadłużać się we własnym banku niż w wirtualnej walucie obcego państwa (prawdę mówiąc to nawet jest coś innego niż państwo).
  W podsumowaniu Michalkiewicz mówi, że “TERAZ mamy taki dług publiczny że nikt nie wie co z nim zrobić”.
  Czyli co, warto było wprowadzić ten zapis? Uchroniło to nas przed katastrofą?
  We wszystkich krajach podbijanych przez Stany Zjednoczone pierwszą rzeczą było zainstalowanie “niezależnego” banku centralnego
  (ostatnio zrobiono to w Libii która chciała wprowadzić prawdziwą walutę “złotego dinara” opartego na złocie).

 4. NBP nie jest w rękach Polaków?Nie należy do Polski i do Polaków w Polsce. Wystarczy sprawdzić i to dokładnie giełdy.Rothschildowie mają nad nami władzę w Polsce?Tak.(przykładowo Altria).

  Czy na zachodzie?Tak ale klany się boją panicznie zamachów na swoje rodziny i na swoich ludzi.. przez broń biologiczną.

  ——
  Cooo? Boją się? Skąd Pan to wytrzasnął?
  Pan co jakiś czas zapodaje takie z d*** wzięte „informacje”.
  Co Pan chce osiągnąć?
  Pytam, zanim sam odpowiem…
  Admin

 5. Do 3.Tak …

  „We wszystkich krajach podbijanych przez Stany Zjednoczone pierwszą rzeczą było zainstalowanie “niezależnego” banku centralnego
  (ostatnio zrobiono to w Libii która chciała wprowadzić prawdziwą walutę “złotego dinara” opartego na złocie).”Dodam. Instalację administracji wykonującej rozkazy CIA i Mosadu.

 6. troll polonii said

  Ja sie na bankach nie rozumiem.
  Ale wiem jedno: bank nie jest celem ani wykladnikiem ekonomii. Jest narzedziem.
  Tymczasem z instytucji bankowosci zrobili zlotego cielca.
  Przypomina mi sie argument takiego znajomego, uczonego rodaka.
  Moj argument byl taki, ze bank nie powinien zyc z zysku i procentow bo wtedy tworzy sie ekonomie dlugu, ktora z gospodarka ma tyle wspolnego co burdelowe panienki z cnota..
  Oburzenie bylo wielkie: ” To z czego bank bedzie zyc?”

  Podobnie ostatnio zaskoczyl mnie nasz ksiadz z naszej parafii Sw. Teresy ; przypomnialem niechcaco w czasie pielgrzymki, ze leczenie chorych jest czescia nauk Pana Jezusa i nakazem naszej religii.
  Pomaganie chorym jest obowiazkiem chrzescijanina.
  Na co ksiadz – bardzo dobry i szanowany ksiadz w naszej parafii powiedzial: To z czego lekarz sie wyzywi’?
  Tak nam sie wyzwyrtaly pojecia. Wszystko przelicza sie na pieniadze i zysk.
  Lekarze w Sredniowieczu nie narzekali. Baby- zielarki tez nie.

  W czasie mojego pierwszego pobtu w Anglii zdumial mnie znajomy lekarz, ktory wystawil czek za uslugi lekarskie swojemu synowi!!. Chodzilo o jakies recepty. Po niemal godzinnej dyskusji dotarlo do mnie, ze chodzilo o … kombinacje podatkowe.. Nie chodzilo o zdrowie i chrzescijanska pomoc w potrzebie..

 7. siu said

  Dlatego też tamdemowi USraela nie podobają się rządy Wenezueli, Iranu, Syrii oraz Korei Północnej bo te kraje jeszcze nie są podporządkowane rodzinnemu kartelowi bankowemu.

 8. Re: 6 TrollPolonii…

  A po jakiego „grzyba” sa potrzebne banki??? Konkretnie do czego?
  Owszem, moga byc, ale wcale nie musza, jesli lichwiarski proceder finansowy zostanie zlikwidowany a pieniadze wyemitowane przez Mennice (nie podlegajacej inflacji czy deflacji) beda kwitowane za prace Narodu (wytworcow I uslugodawcow) poprzez rzadowych Urzednikow.
  Czyli, jesli sila nabywcza pieniedzy bedacych w cyrkulacji bedzie na stalym poziomie, to kazdy obywatel posiadajacy gotowke uzyskana za prace (produkcje czy usluge) moze sobie spokojnie schowac tam, gdzie tylko chce wiedzac o tym, ze kupi dokladnie tyle samo za 10-30 lat… (a gotowke bedzie mogl wyjac ze skrytki w kazdej chwili bez okazywania zadnych dokumentow czy jakis „pozwolen” czy „zezwolen”…(rowniez doplywu pradu do komputerow jakie dzisiaj „obsluguja” elektroniczna „gawiedz”)…

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. I jeszcze jedno: Wkrotce nastapi krach finansowy – nie wiem kiedy konkretnie, bo zydowski zlodziej NIGDY nie oswiadczyl ofierze zlodziejstwa, kiedy przyjdzie i go okradnie…

 9. Ad. 3

  zapożyczając się na “zewnątrz” pieniędzmi tworzonym z powietrza będziemy kiedyś musieli oddać temu “obcemu” nasz krajowy majątek!

  A zapożyczając się „wewnątrz” komu będziemy musieli oddać nasz krajowy majątek? 🙂

  SAMI SOBIE. SAMI SOBIE.
  Admin

 10. Re: 9 Krzysztof M

  Super pytanie!!!

  No wlasnie? Komu bedziemy (pozyczkobiorcy) oddawac nasz wypracowany materialny majatek zapozyczajac sie „wewnatrz???”…

  Dokladnie temu samemu zydowskiemu LICHWIARZOWI finansowemu ukrywajacym sie pod szyldem „miedzynarodowej spolecznosci”…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Ad. 10

  A jeśli będziemy mieć własny bank centralny, zarządzany przez nas samych, to komu będziemy oddawać? 🙂

  Od razu drugie pytanie, które wyniknie z odpowiedzi na powyższe: Jaka jest granica takiego „wewnętrznego zadłużania”? Co jest lub winno być mechanizmem homeostazy? 🙂

 12. Ekonomię trzeba ustawić tak, żebyśmy żyć mogli i żeby oni się nie wtrącali. Czyli rozwój nie-za-szybki. Natomiast akcenty trzeba położyć nie na ekonomię, a na strukturę wydatków i na nauki humanistyczne i badania podstawowe.

 13. Miś z okienka said

  jeżeli mielibyśmy własny bank emisyjny (centralny)
  tworzący pieniądz na realnej podstawie
  i za-rząd państwa przez fachowców

  to nie było by potrzeby pożyczać

  ale nie mamy

  za to mamy bandę małych złodziejaszków kradnących za drobną opłatą dla międzynarodowych paserów i zerowe szanse by to zmienić

 14. Re: 11 Krzysztof M

  Prosze mi wiec powiedziec: Po co nam bank centralny (nawet gdybysmy go sami zarzadzali)???…
  Po to by trzymac pieniadze? (oszczednosci)???
  Po to, by bank wydawal finansowy kredyt na inwestycje???
  Po to, by kontrolowal depozytorow (pozyczkobiorcow I pozyczkodawcow???)

  Bank centralny bylby jedynie po to, aby przeprowadzal rozliczenia miedzy tworcami I uslugodawcami a Rzadem..Suwerennym Rzadem… bez jakiegokolwiek prawa wydawania kredytow finansowych na cele prywatne czy publiczne… jesli juz…

  Jesli chodzi o banki prywatne (moga to byc instytucje spoldzielcze, parafialne, organizacyjne itp), to beda mogly tylko tyle udzielac kredytow na cele prywatne ile posiadaja realnej gotowki nalezacej do depozytorow na zasadach jakie okresla im depozytorzy a nie na zasadach jekie maja obecnie… No, ale to juz jest czysto prywatna sprawa i Rzad nic nie ma do tego. Rzad nie bedzie ingerowal w sprawy prywatne swoich obywateli, a tymbardziej gdzie, co i kiedy beda robili ze swoimi zarobionymi pieniedzmi. To ich jest sprawa, a nie Rzadu…

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Abc said

  Zastanowiłem się nad taką pozornie błahą sprawą, jak karta kredytowa. Wszyscy ją używamy, przyzwyczailiśmy się do niej i wrosła w codzienność, jak telefon komórkowy, samochód, czy pilot do telewizora.

  Rzecz w tym, że przy każdej płatności bank pobiera prowizję od operacji w wysokości 3 %. Czyli, że teoretycznie, skoro sklep przyjmując płatność kartą musi odprowadzić bankowi 3 % wartości zakupów, to te produkty powinny być o te 3 % droższe. Czyli my płacąc kartą powodujemy podrożenie produktów o 3 %? Tak? Ale tak się nie dzieje, gdyż tą prowizję do banku, sklep wrzuca w koszty i odbija sobie od podatku.

  Niby wszystko jest w porządku i nie ma problemu? Ale! O te 3% mniej wpływa podatku na państwo. I to nie w roku, ale za każdymi naszymi zakupami, za każdym naszym zakupem mleka, chleba, czy mebli, jeżeli płacimy za nie kartą.

  Zróbmy taki eksperyment myślowy. Wyobraźmy sobie, że jest państwo x i bank y. Państwo x ma zbilansowany budżet i nie jest zadłużone. Bank y nie ma oni grosza na stanie.
  Załóżmy, że np. w roku 2005 bank y dostaje zgodę na wydawanie płatniczych kart kredytowych, a państwo x zgadza się na wrzucanie prowizji dla tego banku przez sklep w koszty i odbijanie jej od podatku. I zaczyna się. Od każdych zakupów, od każdej operacji, odbierane jest państwu te 3%, a przybywają one bankowi.
  Po roku bank ma te 3% + 3% + 3% i tak miliardy razy, a państwo ma za każdym razem mnie wpływu o te odbite 3%. Po dwóch latach to już jest 2 x 3% i miliardy razy. Po pięciu latach mamy 5 x 3%. Bank się sowicie wzbogacił, a państwo zbiedniało i budżet się już nie dopina. Państwo zwiększa obciążenia wobec obywateli, ale i tak to nie wystarcza, więc zwraca się do kogo o pożyczkę? Do banku y, który ma pieniądze, żeby takiej pożyczki na załatanie budżetu udzielić.
  Oczywiście nie na 3%, ale więcej. Czyli nie dość, że państwo oddało należne mu przychody z dochodów bankowi, to jeszcze musi mu płacić odsetki za pożyczone własne pieniądze. I mamy kryzys. Ponieważ państwo x nadal co roku traci owe 3% i wpływu z podatków, więc nie jest w stanie spłacić zadłużenia, oraz odsetek i odsetek od odsetek.
  Co się wtedy dzieje? Traci wiarygodność i bank y nie chce mu dalej udzielać pożyczek. Chyba, że zostanie zawarta ugoda w postaci na przykład wyprzedaży przez państwo x bankowi y hut, kopalni, gruntów miejskich, ziemi, lasów, jezior. W ciągu krótkiego czasu kilku lat, bank y, który nie miał nic, przejmuje majątek państwa x, które staje się jego wasalem, zależnym od przychylności, bądź nie, takiego banku y. A obywatele państwa x stają się własnością banku y.
  Może pozornie nie osobiście, ale ich zakłady pracy, ich mieszkania nie wybudowane przez państwo, ale zakupione na kredyt u dewelopera, ich miejsca rozrywki jak kina, hotele, plaże nad jeziorami na które za wstęp już trzeba płacić itd. Z niewinnej wygody wynikającej z korzystania z karty płatniczej, w zamaskowany sposób zrobiono mechanizm przejmowania własności. I to dzieje się na globalną skalę.
  Na globalną skalę dokonuje się neofeudalizm. Rozpadają się państwa, które są formą zorganizowania się społeczeństw, a ich funkcję przejmują banki, które stają się właścicielami po woli wszystkiego, a nawet zaczynają wpływać na politykę i to nie tylko gospodarczą. Państwo, a poprzez nie społeczeństwo, jako jedyne ma monopol na emisję prawnych środków płatniczych. A skoro dopuszczono do sytuacji, że nie płacimy banknotem sygnowanym symbolami tego państwa, ale jakimś plastikowym zamiennikiem wydawanym przez instytucję prywatną, to jest to odebranie prerogatyw należnych państwu i społeczeństwu.
  To zakamuflowany, szatańsko skonstruowany skok na własność. Moja konkluzja jest taka- jeżeli karta płatnicza jest nowoczesną, wygodną formą płatności, a jest obciążona prowizją, która dodatkowo zuboża wpływy podatkowe, to monopol na jej emisję, dokładnie emisję, gdyż skoro jest parapieniądzem, to musimy mówić o jej emisji, może mieć tylko państwo i tylko takie karty emitowane przez banki narodowe powinny być honorowane na całym świecie bez wyjątków.
  Inaczej zgodzimy się na to, że grupa 2000, może 5000 ludzi przejmie w przewidywalnej przyszłości władzę na świecie i cały majątek na kuli ziemskiej. A wtedy witajcie w średniowieczu, w nowej epoce feudalnej, wśród nielicznych książąt i reszcie obróconych w poddaństwo.

 16. Re: 15 Abc
  Tak wlasnie wyglada skutek poslugiwania sie „wygodna” karta elektroniczna w wersji „debet” I w wersji „visa, master card, American Express, itp…
  Jest to jedynie czesc lichwiarskich przekretow w dziale prywatnych uzytkownikow (obywateli), ktorzy „osrodkami masowego razenia” uwierzyli w zydowska „dobroczynnosc” I „wygode”.., gdzie wkrotce plakac beda krwawymi lzami I przeklinac dzien swoich narodzin…

  Glownym zydowskim „przekretem” jest kreacja kredytu finansowego z…powietrza. Tak…z powietrza na zasadzie akceptacji „weksla” (czeku bankowego) obwarowanego „zastawem” (glownie nieruchomosci lub tzw., „gwarancji wyplacalnosci) sila rzeczy oprocentowanego.

  Moglbym podac latwiejszy przyklad: Otoz, kiedy jakakolwiek fabryka produkujaca (lub kopalnia, huta, stocznia itp) rzeczy materialne po pobraniu z banku siedem-osiem razy kredytu finansowego (tzw., „kredyt inwestycyjny”) na tzw., „potrzeby produkcji” w wersji „ciaglosci finansowej” w zasadzie ta fabryka staje sie tak zadluzona wobec lichwiarzy, ze bank ja przejmuje I wprowadza tzw., „bankowego komisarza” (slupa), ktory zazwyczaj doprowadza do likwidacji tegoz zakladu m.in., ze wzgledow konkurencyjnych…

  Podobna sytuacja jest z pozyczkami prywatnymi na dom, mieszkanie, samochod itp/…gdzie obywatele staja sie de facto zakladnikami (niewolnikami) w doslownym tego slowa znaczeniu lichwiarskiego system finansowemu. Mozna powolywac sie na 1000 czy 10.000 przypadkow, ale zrodlo problemu panstwowego I prywatnych obywateli jest dokladnie ten sam. LICHWIARSKI SYSTEM FINANSOWY majacy na celu ZNIEWOLENIE kazdego, kto zyje, produkuje I …umiera….jak rowniez skutecznie odwrocic niewolnikow uwage na „zly rzad”, zla polityke, zla structure, zla gospodarnosc itd., itd., itd., No i „gawiedz” sie na ten zydowski „cyrk” nabiera…

  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Miś z okienka said

  @15 ABC

  cena produktu jest podniesiona ponieważ:
  tych 3% nie odpisuje się od podatku a odpisuje się od kwoty do opodatkowania czyli przykładowo jeżeli sklep na koniec roku płaci 33% podatku to (o ile nie przeskoczy w inny nawias) nie zapłaci podatku od tej sumy ~1% prowizji bankowej czyli państwo ma mniej o 1% ale gdyby, nie można było odpisywać prowizji bankowej i państwo pobierało by ten przykładowy 1% cena produktu podskoczyła by o 4%

  teraz, to że sklep nie zapłaci podatku nie znaczy że sklep nie zapłaci bankowi, czyli te 3% jest w cenie produktu

  mało już teraz, ale były sklepy które nie przyjmowały zapłaty kartą kredytową w ogóle lub poniżej jakiejś sumy

  generalnie ZA WSZYSTKO zawsze płaci ten kto wypracowuje wartość no bo czymś trzeba płacić 🙂 (na przykład rolnik bo żarcie jest podstawową wartością)

  @16 Jasiek

  mogę się mylić ale karty debetowe (karta klienta) nie są obciążone opłatami za płatności, niech pan zapyta w banku

  kredytu nie kreuje się zastawem, kredyt kreuje się podpisem

  powiedzmy kredyt hipoteczny w skrócie :
  idzie pan do banku, i podpisuje umowę, na podstawie pańskiego podpisu
  (pan podpisuje że jest pan winny tą sumę którą pan ma dostać, pieniądz jest długiem, niech pan obejrzy „Money as Debt”)
  bank dostaje pieniądze na kredyt, SĄ TO PAŃSKIE PIENIĄDZE
  bank daje panu pańskie pieniądze i obciąża pana po pierwsze procentem od pańskich pieniędzy, po drugie zastawem

  niektóre państwa w prawie bankowym zabraniają z reguły kasom oszczędnościowym a czasami też bankom używania kredytu na kredyty hipoteczne
  co jednak nie tak wiele zmienia biorąc pod uwagę cząstkowe zabezpieczenie kredytu bankowego (nie mylić z kredytem wykreowanym), które to zabezpieczenie wynosi 10% kredytu bankowego

 18. Joung said

  POLACY brac sie za ;;;Wroga nr 1 publicznego jakim jest.
  RZekoma wladza ktora nami rzadzi

 19. Re: 17 Mis z okienka…

  Utrzymanie konta bankowego, to $5.45 na miesiac (dane z 2010 Roku) w tym karta bankowa (elektroniczna)…
  Nie to jest jeszcze najgorsze, ale pod szyldem „wygody” dla „klienta” jest to, ze KLIENT rezygnuje swoim podpisem na ANONIMOWOSC w przeciwienstwie do poslugiwania sie gotowka w kazdym miejscu I o kazdej porze bez ingerencji „osob trzecich”….

  Wracajac do otrzymania karty kredytowej, to process jest dosc szybki: bank sprawdza klienta od stop do glow wlacznie jakiej uzywa szczoteczki do zebow I wyraza lub nie zgode na przyznanie klientowi karty kredytowej, gdyz klient posiada tzw., „zdolnosc kredytowa” lub „zaufanie kredytowe” oparte na gwarancji posiadanej pracy I w mniejszym stopniu na posiadaniu nieruchomosci… (lub biznesu)…

  Jesli chodzi o kredyt hipoteczny, to w zasadzie bank niczym nie ryzykuje ani nie ponosi praktycznie zadnych kosztow, a klienta „wyssysa” z jego pracy co konczy sie skutkiem 2.5 krotnego splacenia nominalnej wartosci domu za jaka klient zakupil na „raty”…

  Nie jestem zwolennikiem (po raz tysieczny powtarzam) jakichkolwiek kart kredytowych, kart bankowych, ani elektronicznych „gowien” nawet na „pent-drivie” – USB memory), a JESTEM ZA ANONIMOWOSCIA, WOLNOSCIA Narodowa i OSOBISTA, poslugiwania sie TYLKO gotowka, ktora jest ANONIMOWA i trzymana tam, gdzie obywatel sobie chce wiedzac, ze gotowka NIE UTRACI SILY NABYWCZEJ.

  Z grzecznosci pomijam wiele innych spraw bardzo waznych dotyczacych narzedzi, ktorymi WINNI SIE POSLUGIWAC WOLNI I NIEPODLEGLI NIKOMU OBYWATELE wlasnej OJCZYZNY.

  NIE CHCIALEM, NIE CHCE I NIGDY NIE BEDE CHCIAL, ABY KTOKOLWIEK BYL NIEWOLNIKIEM w jakimkolwiek stopniu ze strony Rzadu czy administracji panstwowej (lub czesciowo zniewolony) we wlasnym DOMU jakim jest nasza Ojczyzna!!!!

  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. RomanK said

  Juangu ..zeby wzywac do bicia, konieczne jest nazwisko imie i Pesel wzywajacego…zatem daj se dupie siana..i przylacz do dyskusji o tym- na czym sie co prawda nie znasz , ale jestes Polakiem wiec musisz sie wypowiedziec na temat , na ktory nie wiesz nic- badz jeszcze wiecej:-))))))

 21. Rockrider said

  Już kiedyś pisałem o SKOKU jako rozwiązaniu tego problemu. Chwilę później czytałem nt. rozbijania SKOKów od środka. NBP od dawna Nie jest już państwowy. Co ciekawe coraz częściej widzimy cholendarne odsetki (rrso) w produktach pseudo banków. Przeszło 1000% nie robi większego szoku. Jest to dopuszczone do emisji (reklama) w mediach głównego ścieku. Wg. mnie takie praktyki powinny być zabronione, ba – nawet karane. Ciekawostką może okazać się fakt, że my jako osoby fizyczne możemy udzielić pożyczki komuś. Jednakże nie wolno nam żądać więcej jak 50 % więcej.

 22. https://marucha.wordpress.com/2018/03/19/wolne-tematy-20-2018/

  Ad. 41: Carramba said – 2018-03-19 (Poniedziałek) @ 17:53:43
  „A kto steruje Putinem. Ponoć liczą się na świecie tylko dwa rody R……d i R……..r. Reszta to tylko ich wysunięte na dane stanowisko pacynki. Czy Putin, jest też pacynką. Podobno najbogatszy w Rosji jest Miedwiediew. System rządów oligarchów. Komu sprzedają najwięcej i najtaniej ten jest ich właścicielem.”
  ——
  Kolejny, który ma dojścia do tajnych informacji…
  Admin
  *****
  Rotszyld finansował Napoleona i Złowił Anglię. Żydzi NA KOMENDĘ zaczęli KWICZEĆ, że Napoleon WYGRAŁ pod Waterloo a agenci Rotszydla wykupili cichcem za psie pieniądze wojenne obligacje angielskie, więc nazajutrz Rotszyld mógł mianować króla angielskiego swoim SZAMBELANEM, bo to ON WYGRAŁ POD WATERLOO dzięki Chórowi Żydowskiemu. A my narzekamy, że litewska żona Kazimierza Wielkiego miała chór młodych kobiet, który miast pieśni Pobożnych śpiewał piosenki Frywolne.
  Żelazny Kanclerz kazał przeprowadzić w/s krachu giełdowego 1873 śledztwo KRYMINALNE, które ujawniło Żydowskich Oszustów, którzy grali na WYWŁASZCZENIE NIEMCÓW. Kanclerz pojechał do Frankfurtu nad Menem, gdzie urzędował niemiecki Rotszyld, który mu powiedział: PAN JEST WIELKIM OSZUSTEM, PANIE KANCLERZU, A JA TYLKO ŻYDOWSKIM SZACHRAJEM.
  Co nie udało się Rotszyldowi w roku 1873 wobec Niemców, udało się Kanclerz Merkel wobec Amerykanów, którym ZACHCIAŁO SIĘ Fekaliów Hitlerowskich, które są BARDZO DROGIE. Nazajutrz po wystawieniu aktu Oskarżenia Lechowi Wałęsie Sekretariat Stanu MARYLAND ogłosił Dług Amerykański na 16.300 bilionów USD, choć Donald Trump obiecywał Dług Amerykański 19 bilionów USD. Jest pytanie, CO MA LECH WAŁĘSA DO DŁUGU AMERYKAŃSKIEGO? który powstał Wbrew Mnie – i KTO JEST WŁAŚCICIELEM DŁUGU AMERYKAŃSKIEGO?
  Polsko-niemiecko-amerykańska konferencja w gdańskim NEPTUNIE w 1999 zdaje się świadczyć, że właścicielem Długu Amerykańskiego jest kapitał żydoarabski, skoro wystąpił tam jako SUWEREN USA, które Bez kapitału żydoarabskiego ŻYĆ NIE MOGĄ. Kapitał ten został jednak zhołdowany przez Niemców MOIM VDTW. 10 lat po WTC Sekretarz PALIW Kanclerz Merkel oświadczył: PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE. Gdy ja mieszkałem w Berlinie to przyjechały tam Japonki z Kapitałem i wybrały sobie na dyrektora Najprzystojniejszego Niemca.
  Rokefelery zrobiły karierę jako agenci Habsburgów, którzy dali im do realizacji krakowski patent Łukasiewicza, wyznaczając na komisarzy tego patentu krakowskich Buschów. Łukasiewicz Żydem nie był, ale Busche i Rokefelery TAK. Dzięki galicyjskiemu przemysłowi destylacji ropy powstał silnik OTTA i przemysł samochodowy, który powołał imperializmy niemiecki i amerykański. Znamieniem armii amerykańskiej we Francji były Długie Kolumny Samochodów. To że NIE były to samochody Niemieckie było skutkiem tego, że Rosjanie po bitwie pod Golicami SPALILI galicyjskie zagłębie naftowe.
  Najwięcej ropy było w USA, toteż Imperializm Amerykański ŚMIERDZIAŁ ROPĄ. Prezydent Wilson zdając urząd Przeprosił Amerykanów: CHCIAŁEM ZOSTAWIĆ PAŃSTWO OBYWATELSKIE A ZOSTAWIAM RZĄDZONE PRZEZ KARTELE, zaś Prezydent Eisenhower ostrzegał Amerykanów, że tworzy się Bardzo Niebezpieczny dla demokracji kompleks przemysłowo-wojskowy. Amerykanie UTRACILI własne państwo, gdy Prezydent Nixon poirytowany Wybrykami Holokaustycznymi kazał cherubinowi Hitlera oświadczyć w Moskwie: JEŚLI ROSJANIE ZAPĘDZĄ SWOICH ŻYDÓW DO GAZU AMERYKANIE NIE BĘDĄ PROTESTOWAĆ, na co cherubin przekształcił kapitał żydowski w żydoarabski i wyrzucił Nixona na zbitą morde.
  To daje pojęcie o Potędze Rokefelerów, gdyż Rokefeker zarabia na samochodzie WIĘCEJ niż Ford, toteż TECHNOLOGICZNE Zmniejszenie Paliwopitności grozi UTRATĄ Monopolu Władzy – skąd finansowanie różnego rodzaju IDIOTYZMÓW technicznych, jak Trakcja Elektryczna czy silniki Hybrydowe. Mają one zmniejszyć SMOG, którym to Trucicielstwem Rokefeler rządzi nie tylko Ameryką, ale i Światem, a jeśli ogranicza go to przez SKRYTOŻERNOŚĆ, jak silnik Elektryczny, który jest Droższy, Niefunkcjonalny i Nieekologiczny przez swą Skrytożerczość więc Pierdzeniu Rokefelera zagrozić nie może.
  Rokefeler zrobił Najlepszy Biznes z Jaruzelskim, dzięki czemu kupił z Japończykami we Wrocławiu minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, ale nie pozwolił Japończykom jako Synom Abrahama wykorzystać go energetycznie i Wsadził im supereaktor ROKEFELER. To było powodem pyskówki w parlamencie japońskim: DLACZEGO NIE WYŁĄCZONO REAKTORÓW. – RZĄD OBAWIAŁ SIĘ PANIKI W TOKIO I DZIKIEJ EWAKUACJI. A POZA TYM ARMIA OBIECAŁA DOSTARCZYĆ REAKTORY PRZENOŚNE. – I DOSTARCZYŁA? – TAK, ALE OKAZAŁY SIĘ NIESTOSOWNE. Skutkiem było skażenie Pacyfiku.
  O ile Rokefeler rządzi TECHNOLOGIĄ czyli Pierdzeniem i Truciem, To kapitał Rotszyldów jest korupcyjny i POLITYCZNY. Ich agentami byli Lenin i Hitler. Z Leninem nie udało im się, gdyż Piłsudski kazał rozstrzeliwać Mauserów, co spowodowało ich masowe opuszczanie Armii Czerwonej, ale Dzierżyński najął Chińczyków i Japończyków, którym płacił Nowy Jork PRZEZ STALINA, co powołało Najłagodniejszą Formę Bolszewizmu.
  Rotszyldy dały miliard dolców Kaczyńskim za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej, co jest powtórzeniem tryku z Leninem.
  *****
  KAPITAŁ KRYMINALNY:
  https://marucha.wordpress.com/2018/03/19/fabryke-papieru-w-kostrzynie-sprywatyzowali-za-80-zl-w-nastepnych-latach-dala-ona-zarobić-setki-milionow-zlotych/

 23. AlexSailor said

  „Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.”

  Na szczęście taki zapis istnieje.
  A tak w ogóle, to chyba trzeba będzie zacząć szukać perwersyjnej satysfakcji z żądań karpi przyśpieszenia Świąt Bożego Narodzenia.

  Po prostu żenada.
  Czy „karpie” wyobrażają sobie, co by było, gdyby NBP pożyczał rządowi na finansowanie deficytu budżetowego.

  Mielibyśmy już zadłużenie nie 1000 miliardów, ale z 20 ooo miliardów złotych.
  Które zostałoby zdarte z Polaków w formie inflacji.
  Ale, jak widać, rodacy wierzą, że samo posiadanie maszynki do drukowania pieniędzy załatwi sprawę dobrobytu i bogactwa.

  Również szczytem zrozumienia wydaje się być odkrycie kręcenia pieniędzy przez banki z powietrza.
  Tylko, że to wcale nie jest tak i te procenty banki biorą nie za darmo.
  Może są 10 czy 50 razy za duże, ale nie za darmo.

  Oczywiście jestem przeciwny obecnemu systemowi, gdyż jest z natury złodziejski przez dawanie licencji bankowych
  (na okradanie) przez państwo.
  To jest na bezkarne wykonywanie czynności, a które jeszcze 300 lat temu bankiera wieszano w żelaznej
  klatce nad płonącym ogniskiem.
  Gdybyż nie te licencje i każdy mógłby sobie bank otworzyć, emitować pieniądz kręcony z powietrza, to
  – po pierwsze – mało znalazłoby się takich, którzy ten kredyt honorują, to jest nie przyjmowane byłyby do
  obiegu pieniądze emitowane przez bank, a po drugie – każdy sam by sobie takie emisje (po otwarciu
  własnego banku) robił.
  Zapewne byłoby trochę banków, których kredyt byłby honorowany, ale to byłyby banki uczciwe i przejrzyste
  jak czysta woda.

  A zresztą, czy ludzie wiedzą, że każdy z nich może kręcić pieniądze z powietrza i wpuszczać do obiegu?
  Ba (właśnie sprawdziłem), kręcenie takiego pieniądza NIE JEST opodatkowane, a bank jednak musi jakieś podatki płacić.

  Skoro mogą, to dlaczego nie robią, tylko się oburzają?

 24. ibrahim ibn jakub said

  agent kwaśniewski , za to zrobił powinien wisieć na chazarskiej palmie przy rondzie al. jerozolimskich, bez procesu i bez sądu.
  Jeśli W.Sz.Forumowicze zechcięliby poznać mechanizm chazarskiego niewolnictwa lichwiarskiego polecam bestseller pt.”Wieża w Bazylei”. Po tej lekturze co słabsi dostana zawału, więc nie wszystkim polecam. Temat ten jest mi znany od lat, więc w swojej działalności gospodarczej okradam klan rotszyldów w każdej sekundzie swojego życia. Pamiętajcie odebrać złodziejowi co nie jego to dobry uczynek w oczach Boga.

 25. AlexSailor said

  @ABC

  Pogięło Pana???

  Po pierwsze mało kto płaci 3% prowizji od płatności kartą (sklep).
  Są to zwykle ułamki procenta.

  Po drugie JAKIE 3%?????
  Sklep może odliczyć tylko koszty od podatku, a jest to w zasadzie 19% z 3%, to jest 0,57% wartości transakcji.

  Po trzecie,
  Bank z tych 3% musi zapłacić i tak 19% podatku (w przybliżeniu) , co daje wpływ z jakieś 0,5% podatku od ceny sprzedaży do Skarbu Państwa.

  O CZYM PAN ZATEM PISZESZ??????????????????????????????????

  Zawsze staram się rozmówców traktować ze zrozumieniem, ale tu już mamy opary absurdu.

  No i teraz pomnóż sobie Pan te 0,07% które nie wpływają do SP kilkanaście razy.

  I jeszcze raz.
  Prowizje bankowe wynoszą znaczni mniej niż 3%, np. 0,5% lub 1,2%.
  Więc opary absurdu są jeszcze gęstsze.

  Na marginesie.
  Ludzie żyją nie po to, żeby płacić podatki, a każda złotówka zerwana z osoby fizycznej
  na podatki, jest złotówką straconą, a nawet gorzej.
  Obraca się przeciw ludziom, przeciw społeczeństwu, narodowi i państwu.

 26. Polo said

  Bank jest potrzebny do zniewolenia ludzi. Robi to udzielając kredytu.

  ——
  Kiedyś banki miały służyć do przechowywania pieniędzy doń wpłaconych i transferowaniu ich w inne miejsca.
  A pociągi miały służyć jako środek komunikacji, a nie narzędzie dla samobójców.
  Admin

 27. Ad. 9 (Admin)

  SAMI SOBIE. SAMI SOBIE.

  I właśnie tego się boją. Boją się, że narody staną się suwerenne, że narody będą samodzielnie podejmować decyzje o kierunkach własnego rozwoju.

  ——–
  No bo Panie Krzysztofie…. co to znaczy, że jestem winny pieniądze sam sobie? NIC nie znaczy. Bełkot austryjacki.
  Zbrodnią, kurwa, jest zapis, że Państwo musi pożyczać pieniądze od obcych.
  Zbrodnią!
  Państwo ma prawo emitować pieniądze, gdy są potrzebne.
  Admin

 28. My ubolewamy, że litewska żona Kazimierza Wielkiego miała chór nastolatek, który miast śpiewać pieśni Nabożne śpiewał Frywolne…
  Ratunkiem mają być SKOKI. Byłem kilkarotnie w takim SKOKU, aż mnie Żydówka Wyprosiła nie interesując się moją sprawą. Byłem WYRZUCANY przez Żydówki z Biura Patentowego PWr i Wojewódzkiego Ośrodka Techniki i Racjonalizacji z TRAGICZNYM DLA USA SKUTKIEM, co wypada uznać za Wybryki Holokaustyczne. Zamiast Grozić mnie OSPREYEM Heinricha Himmlera ze ŚWIDNIKA, który był i może jest potrzebny US Army dla dystrybucji narkotyków Buschów-Sherffów-Bushów, powinne zająć się tańcami sportowymi czy Holokaustycznymi.
  Co do tych SKOKÓW to Asz pytał mnie: W JAKI SPOSÓB BOLSZEWIZM MARKSISTOWSKI WYGRAŁ Z KATOLICKIM ??? Odpowiadałem, że Marksizm miał potężnych sojuszników: Darewinizm, który uwiodł Inteligencję i Frojdyzm, który uwiódł Kobiety, no i był finansowany przez Rotszyldów. Rotszyldy w Rosji przegrali z powodu rozstrzeliwania przez Polaków Mauserów, ale zostali zastąpieni przez Rokefelerów.
  Żelazny Kanclerz uważał, że większym zagrożeniem dla Niemiec jest bolszewizm Katolicki niż Marksistowski, i dlatego ZNISZCZYŁ niemiecki kapitał Ludowy repliką Bebla wniosku Centrum, aby uznać kapitał żydowski za Aspołeczny: MOI PANOWIE. ANTYSEMITYZM TO SOCJALIZM DLA GŁUPICH – za co dostał Brawa.
  W Skandynawii kapitał ludowy stał się podstawą Dobrobytu, gdyż był kierowany przez Patriotyczny Kler, który nie dopuszczał Żydów czyli kapitału kryminalnego. Żelazny Kanclerz bał się, że kierowany przez patriotyczny kler niemiecki kapitał ludowy zaprowadzi Niemcy do BOLSZEWIZMU KATOLICKIEGO, więc wolał już dać Niemcy Ogierkom Żydowskim.

 29. Re: 23 AlexSailor……

  Pisze pan: m.in., „(…) Oczywiście jestem przeciwny obecnemu systemowi, gdyż jest z natury złodziejski przez dawanie licencji bankowych
  (na okradanie) przez państwo. (…)”..

  Czyli system bankowy (lichwiarski) jest przedsiebiorstwem prywatnym majacy na celu kontrole nie tylko rzadu, ale wszystkich obywateli, ktorzy zmuszani sa mafijnym „prawem” do podporzadkowania temu lichwiarskiemu monopolowi finansowemu.

  Oczywiscie, ze od samego poczatku wiedzialem o tym, ze lichwiarski monopol finansowy jest po to, aby okradal i zniewalal obywateli na ich wlasnej ziemi zadajac zaplaty za cos, czego nigdy nie wytworzyl ani nie wyprodukowal – czyli zadal czegos (zaplaty) z niczego (z powietrza)…

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. RomanK said

  Zbrodnią, kurwa, jest zapis, że Państwo musi pożyczać pieniądze od obcych.
  Zbrodnią!
  Państwo ma prawo emitować pieniądze, gdy są potrzebne.
  Admin

  Wzamian madrzy, wyksztalceni na najwyedukowyniuchniejszych uczelniach ekonomicznych Polski uwazaja ze:
  Niech KTOS zamist panstwa wykorzysta przywilej Suverena i robi Cos z Niczego..i TO cos-NIC pozycza nam i panstwom na wysoki procent- majac udzial w kazdej nawet najmniejszej transakcji…i w procesie tym zawlaszcza Wszystko – Wszystkich….smiejac sie z kazdego- ktory wymysla nowe prawa, nawet z klauzulami niezwlocznosci:-)))))

 31. Re: 30 RomanK
  A najsmieszniejsze jest to, ze zydowska marionetka pt: „prezydent USA clinton powiedzial:…ze bogactwo panstwa mozna rozpoznac po jego zadluzeniu…”…

  No i jaki „gawiedziasz” czy „mikro-cefales” nie uwierzyl w ten „objawiony bullshit prezydencki???”…

  No i wciaz powtarzaja dokladnie te same brednie, dokladnie ten sam zydowski talmudyzm i ciesza sie durnie ze maja na piwo, grila i…raty za „kurniki” do splacania…

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. RomanK said

  Panie Jasiu ..ten skurwiel powiedzial prawde:-))))) bezczelnie powiedzial prawde:-))))) cala prawde….
  Niech pan patrzy skoro pieniadz emitowany jest z niczego- jako dlug….to kto jest najbogatszy????
  Ten co ma najwiecej pieniedzy , a co za tem idzie najwiecej dlugu…

  Niech pan patrzy :https://www.usnews.com/news/articles/2011/01/28/the-10-countries-with-the-most-debt

  Patrzymy na budowe highways w Dallas Fort Worth…i powiadam koledze …Tony -popatrz to wszystko to dlug…..
  -NO to co????
  \Tak, ale to my mamy oddawac….
  OK..ja pieprze..niech se przyjda i se zabiora:-)))))))
  Panie Jasiu..czuje pan bluessa???? Niech se przyjda i se zabiora:-)))))))))) a powiadaja, ze cowboys glupie:-))))))))

 33. RomanK said

  Pieniadz- jako dlug…pozostaje medium wymiany….tylko medium wymiany! Panstwo i tylko Panastwo- moze i poowinno samo emitowac pieniadz- jako dlug….bo- jak widac- zdaje on doskonale egzamin. Powoduje progress ekonomii….
  Dlug to pelna kontrola dluznika….jesli dluznikiem jest Panstwo- jako suweren , ma pelne i niezbywalne prawo stanowienia prawa..w tym Prawa o Moratorium na Dlug, publiczny, panstwowy,czy prywatne.
  Caly problem leyz zupelnei gdzie indziej!!!! Problemem jest ,e zmiast trworzyc pieniadze – nowe pieniadze tylko i wylacznie pod produkcje nowych rzeczy, plonow, stad. inwestycji trwalach i neiruchomosci -nowych wartosci jakie stanowia parytet stworzonego pieniadza….Finansisci tworza ekonomie kasyna..tworzac nowe pieniadze pod derywatywy, czyli inne finansowe agregaty nie majace nic wspolnego z zadna wartoscia fizyczna – realna…uzywajac do tego stale tego samego medium….dokonuja oszustwa wymieniajac NIC za realny towa,r czy uslugi i powodujac sztuczne wzrosty cen zbieraja potezne ” Zyski” calkowicie z Niczego!!!!

 34. Re: 32 RomanK
  Panie Romku, niech sie pan zdecyduje, czy pisze pan po polsku czy po amerykansku???…

  No bo wie pan, ze w Toronto na „cornerze” dwa „capy” siedza i „drinkuja” piwo czekajac na jelenia do wystawienia „tiketu”…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 35. RomanK said

  Czego pan nie rozumie..panie Jasiu???

 36. Re: 34 RomanK
  Ja rozumie wszystko, tylko inni w tym moja zona nie bardzo „kumaja” o co chodzi…

  „medium wymiany”
  „pod derywatywy”
  „finansowe agregaty”
  „progress ekonomii”

  Prosze nie pisac dla mnie, ale niech pan ma wyrozumialosc dla innych czytajacych panskie enigmatyczne wypracowania publiczne n/t lichwiarskich „przekretow” finansowych.

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 37. Boydar said

  „… zbrodnią jest …” – Pan Gajowy

  Panie Gajowy, a jeśliby przyjąć karkołomną opcję, ze te „banki”, obce zaś przede wszystkim, za małą chwilkę wszystkie się pójdą pier~dolić, co nastąpi niewątpliwie, to chyba lepiej, że od takich właśnie a nie innych, „pożyczaliśmy” pieniądze. Słowo „pieniądze” tez najchętniej dałbym w cudzysłowie, bo z pieniędzy, jakichkolwiek zresztą, zupy nie ugotuje. One nam wcisnęły de facto wyłącznie „zachodni” towar. I jak się bliżej przyjrzeć bilansowi, to tak właśnie sprawa wygląda, bo za „zachodnie” kredyty nie kupowaliśmy u Ruskich czy nawet Chińczyków tylko właśnie od Odry na zachód. Tak że w niedługiej perspektywie to koncepcja nie okaże się taka zła. Aby ino dożyć.

 38. RomanK said

  TO po co czytaja texty nie majac pojecia o nomenklaturze finansowej?
  Kazde jedno z wymienionych przez pana pojec ma znaczenie miedzynarodowe i tak sie tez nazywa, nie ma zadnych innych polskich odnosnikow.
  Nauczyc sie i rozumiec to jedyna droga do uwolnienia sie od kiwania.

 39. Marucha said

  Re 37:
  Jeśli pożycza się pieniądze od Banku Narodowego będącego własnością Państwa i Państwu podporządkowanemu – nie trzeba robić żadnych karkołomnych założeń.
  Po prostu ma się długi u samego siebie – czyli nie ma się ich wcale.
  Na rosnące potrzeby (budownictwo, infrastruktura, komunikacja, szkolnictwo etc) Państwo emituje tyle pieniędzy, ile potrzeba. Nie zapożyczajac się u tasiemcow.

 40. Re: 38 RomanK

  No wlasnie… Nie po to lichwiarski kartel finansowy opracowal swoje szalbierstwa nomenkalturowe w wielu opaslych „wypracowaniach” (tomach), by okradane goje latwo mogly ten zydowski talmud pojac….
  I czego goje maja sie uczyc? zydowskiego „bulshit’u” zlodziejskiego by dojsc do tego, ze lichwa to zamiana towaru na cyfre (pieniadz) I nan nalozone jest oprocentowanie z powietrza???…
  Czyli: wszystkie ksiazki jewekonomiczne sa po to, aby maksymalnie zagmatwac prawde o finansowym oszustwie z jakim mamy do czynienia…I nic wiecej…
  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 41. Miś z okienka said

  @32 RomanK

  ale te cowboys glupie:-))))))))

  pan opowiada dowcipy które akurat dowcipami nie są, w Grecji już sobie wzięli

  nie wiadomo jakie fanty poszły pod zastaw ostatniej pożyczki 50 mld bo to tajne i plebs ma o tym nie wiedzieć, ale powiedzmy ze pod zastaw poszła puszcza Kampinowska – czy potrafi sobie pan resztę dopisać?

  jeżeli nie,
  w przypadku gdyby Polska nie spłaciła tej pożyczki (a wszystkie pożyczki z zasady są niespłacalne) Kampinos zmienia właściciela, i nie ma zmiłuj się

  a kulczykowska autostrada? na przykład

 42. Re: 41 Mis z Okienka

  „Cow-boys” nie sa takie glupie, kiedy zycza sobie, aby „gawiedz” przeczytala 43 „opasle” tomy zydowskich „rzygowin” n/t „ekonomicznej nomenklatury”, ktore w zasadzie NICZEGO nie oznaczaja w rzeczywistej Fizycznej Ekonomii nie uznajacego lichwiarskiego procederu oszustwa I okradania nie-zydow…..

  Otoz, „gawiedz” o czym doskonale wie nasz teksanski „cow-boj”, ze „gawiedz” nie jest zdolna do przeczytania „od deski do deski” nawet jednej ksiazki, a wiec sila rzeczy lichwiarski proceder bedzie mial sie dobrze a zadluzenie (zniewolenie) roslo bedzie w trybie geometrycznym przy totalnej niewiedzy podatkowej „gawiedzi”… No I o to chodzi. „Gawiedz” ma NIE WIEDZIEC O NICZYM I koncentrowac sie na placeniu niekonczacych sie rachunkow I niekonczaco splacaniem suto oprocentowanych lichwiarskich kredytow…ZA spekulacyne „DERYWATYWY”…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. RomanK said

  Panie Jasiu proceder lichwy nie polega na semantyce ekonomicznej -ale na..spekulacji na ktore Maja wylacznosc -zalegalizowna przez Prawo i zabezpieczone sankcja Panstw…..I to jest szkopul u pana…ktorego pan nie jest w stanie pojac.

  Owszem jest to zrobione tak…ze nawet- jak chce pan wytlumaczyc, jak pan to nazywa nieladnie „gawiedzi” o co loto..to ” gawiedz” predzej pana pobije …iz pojmie o co loto:-))))
  CO do kminy…to jest z zalozenia ze kazda dintojra kryminalan ma swoja kmine…grypserke…po to zeby profani nie odkryli ich sekretow.

  Tak Panie Misiu z Okienka..
  .tak ten scum spekulacyjny dziala.,…po to sie pozycza budujacemu, zeby stac sie wlascicielem domu, a budujacy go- zostaje z odciskami na rekach- jako tani robotnik.
  Ale jesli panu pozyczyli pieniadze..poprosi pan, by sobie te pieniadze zabrali z powrotem….
  niech pan zobaczy:
  Zrobili pieniadze z niczego…dlugopisem….odgrywajac przy pomocy pieniadza( medium wymiany) role Mediatora gwaranta zawieranych transakcji, jakie zachodzilu pomiedzy dostawcami materialow i uslug oraz pracy. Zostal gotowy obiekt o znacznej wartosci, znacznie przekraczajacy pozyczone pieniadze..oczywiscie plus – bo powstala Vartosc Dodatkowa….
  Zatem pozyczjacy ma zabezpieczone pozyczone sumy na hipotece w obiekcie, plus VD….i powienien splacac to co winien z drobna oplatya manipulacyjna…za hipoteke. MNiej wiecej wynosi to jak udowodnili Niemcy IIIRzeszy nie wiecej niz 3 %. Wlascicielem jest nei wlasciciel hipoteki ale obiektu. Moze zbyc z hipoteka i niczego to nie zmienia.
  Jak sie panu wydaje dlaczego Premierem Polski zrobili urzednika Bankowego od PR..zadnego ekonomiste…ale histeryka????

 44. Miś z okienka said

  @43 RomanK

  jeżeli wspomina pan III rzeszę, w rzeszy hitler wprowadził „normalne” pieniądze (takie jak na przykład kennedy przed odstrzałem) oparte lub jak kto woli zabezpieczone gospodarką kraju, stąd wziął sie w niemczech powajmarskich „cud gospodarczy”. są tacy którzy uważają że cała II WŚ była o te pieniądze

  nie wiem dlaczego zrobili go premierem, chyba tylko w celu zacieśniania więzi PO-PIS bo przy obecnym nierządzie, czy premierem będzie dr nauk ekonomicznych czy cieć pilnujący parkingu, nie ma to najmniejszego znaczenia

  ja, przez całe moje życie pożyczyłem pieniądze tylko raz, na samochód, a wcale nie musiałem tylko wtedy byłem głupi

 45. RomanK said

  Cieplo, cieplo….” normalne pieniadze”…czym rozni sie marka IIIRzeszy od Euro????

 46. Miś z okienka said

  @45 RomanK

  tym co napisałem wcześniej
  ale jeżeli pan chce więcej o euro, w eurolandach, z wyjątkiem niemiec, (nie)rządy poszczególnych landów nie mają wpływu na politykę monetarną przez co nie mogą lub nie mają wpływu na własną ekonomię

 47. Re: 43 RomanK
  Na jakiej „semantyce ekonomicznej???” ja sie pytam…
  Jak mozna nazywac ekonomia zwykly zydowski „przekret” finansowy na wszystkich szczeblach?
  Jak mozna poslugiwac sie zydowska „(wiezienna) grypsera” w spolecznym porozumiewaniu sie???…

  I pan chce, aby Polacy uczyli sie zydowskiej „grypsery” i w dalszym ciagu nie wiedzieli co z czym sie je i o co chodzi???…

  Wolna droga…Lecz bezemnie…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. NICK said

  Pan RomanK jest wykształcony.
  Inteligentny.
  Ma wiedzę.
  Swą.
  Ma.
  I tyle w temacie.

  P.S.
  Wiedzę swą(d).

  Gdzie Muuu do Wandaluzji… .

Sorry, the comment form is closed at this time.