Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Ojcowie ofiarni i marnotrawni

Posted by Marucha w dniu 2018-03-22 (Czwartek)

Sukces ma wielu ojców, klęska jest sierotą. Wprawdzie jeszcze nie wiadomo, czy zorganizowana przez grono działaczy Polonii Amerykańskiej 12 marca akcja odwiedzin biur kongresmanów na Kapitolu przyniesie sukces, czy też nie – ale sam fakt, że się odbyła sprawił, że objawiło się mnóstwo samozwańczych ojców tego wydarzenia.

Przypomnijmy tedy, że na 11 marca zwołany został do Falls Church w Waszyngtonie zjazd działaczy Polonii z różnych stanów USA. Zgodnie z planem, 12 marca uczestnicy zjazdu mieli odwiedzić biura kongresmanów na Kapitolu i przekazać im udokumentowaną prośbę, by nie nadawali biegu ustawie HR 1226. [Jest to prośba, aby rząd amerykański przestrzegał prawa… – admin]

Ustawa ta, 12 grudnia ubiegłego roku przyjęta przez Senat USA pod numerem 447, zobowiązywała sekretarza stanu, by w porozumieniu z organizacjami pozarządowymi, to znaczy – z żydowskimi organizacjami przemysłu holokaustu w USA – monitorował realizowanie żydowskich roszczeń majątkowych przez kraje uczestniczące w roku 2009 w konferencji „Mienie ery holokaustu” w Terezinie i żeby dwa razy do roku składał Kongresowi sprawozdanie w tej sprawie.

Najgroźniejszy jest punkt trzeci tej ustawy, stanowiący, że przychody z własności bezdziedzicznej mają być przeznaczone na wspieranie ocalałych z holokaustu, na finansowanie edukacji o holokauście i na inne cele. Wynika z tego, że własność bezdziedziczna, na przykład w Polsce, musiałaby zostać wyodrębniona, choćby po to, by było wiadomo, jakie przynosi przychody. Kiedy zaś zostałaby już wyodrębniona, musiałaby zostać oddana komuś w zarząd – choćby po to, by te przychody były rozdzielane zgodnie z dyspozycją punktu trzeciego ustawy.

Nie trzeba specjalnej przenikliwości, by wiedzieć, że tym zarządcą byłoby jakieś gremium żydowskie. To zaś oznacza, że środowisko żydowskie zostałoby na terenie Polski obdarzone majątkiem wartości co najmniej 65 miliardów dolarów, a może nawet ponad 300 miliardów dolarów – bo taka suma pojawiła się w liście skierowanym przez Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie.

To by oznaczało, że środowisko żydowskie z dnia na dzień zyskałoby w Polsce dominującą pozycję ekonomiczną, która natychmiast przełożyłaby się na dominującą pozycję społeczną i polityczną. W tej sytuacji grupa działaczy Polonii Amerykańskiej podjęła próbę zastopowania tej ustawy.

Początkowo wydawało się, że wszyscy są za – ale po odwiedzinach Stanów Zjednoczonych przez wiceministra spraw zagranicznych Marka Magierowskiego, niektóre osobistości polonijne zaczęły mieć wątpliwości, czy warto przyjeżdżać na ten zjazd do Waszyngtonu i czy warto lobbować przeciwko tej ustawie.

Pojawił się nawet dziwaczny pomysł, by nie sprzeciwiać się ustawie, a tylko wyłączyć spod jej działania Polskę – nie bardzo wiadomo na jakiej zasadzie, ponieważ w 2009 roku przewodniczący polskiej delegacji na konferencję w Terezinie Władysław Bartoszewski tamtejszą deklarację podpisał.

W rezultacie tego zamieszania, w którym uczestniczył również prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej pan Frank Spula, do Waszyngtonu przyjechało znacznie mniej uczestników, niż początkowo się zapowiadało i wskutek tego 12 marca mogli odwiedzić tylko ponad 300 biur, a nie 435, jak początkowo zamierzali organizatorzy zjazdu.

Warto przypomnieć, że akcję lobbowania przeciwko tej ustawie zainicjował jeszcze w grudniu pan Wojciech Jeśmian z Kalifornii. Warto też podkreślić, że polskie władze państwowe zachowują w tej sprawie podejrzane milczenie – jakby chciały wobec władz amerykańskich i żydowskich organizacji przemysłu holokaustu w USA stworzyć wrażenie, iż ta sprawa w ogóle ich nie obchodzi.

Kiedy waszyngtoński zjazd jednak się odbył, a uczestnicy odwiedzili ponad 300 biur kongresmanów, zaraz pojawiło się mnóstwo ojców tego – jeszcze nawet nie wiadomo, czy aby na pewno – sukcesu. Próbują się podpisywać pod nim również i ci, którzy po wizycie w USA wiceministra Magierowskiego, usiłowali tę akcję storpedować. Uczestnicy waszyngtońskiego zjazdu wiedzą, kto jak się zachowywał i jak było.

Ta sytuacja pokazuje, że polityczna integracja Polonii Amerykańskiej nie jest zadaniem łatwym – również z powodu zagadkowego postępowania władz w Warszawie, które – podobnie jak to było za pierwszej komuny – nadal traktują Polonię Amerykańską instrumentalnie. Ale mimo tych wszystkich przeciwności, pierwszy krok został zrobiony i miejmy nadzieję, że okaże się korzystny dla Polski i dla narodu polskiego.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Gdyby jedyną zasługą Pana Stanisława było tylko uświadomienie Polakom niebezpieczeństwa, jakie grozi Państwu i jego obywatelom ze strony „strategicznego sojusznika” i „przyjaciela” z Bliskiego Wschodu – to jest milion razy więcej, niż smrodliwe popierdywania różnych internetowych kreatur o „rebe Michalkiewiczu”.
Admin

Komentarzy 29 to “Ojcowie ofiarni i marnotrawni”

 1. Joung said

  Wszystko co jest pozytywne Powinno sluzyc dobru NARODOWEMU czyli naszej Rzeczypospolitej.A nie partiom ;pis,po,sld,psl =nowoczesna.To wciaz ci sami ;;SZmalcownicy Dla ktorych POLSKA to napis na dropsach.
  POLITYCY obecni w POLSCE .To obca agentura naszych wrogow;zydostwo,niemcy ,angole,rosja .
  POLACY NIE BUJMY SIE MOWIC PRAWDY
  JESLI SIE BOISZ jestes nedznym niewolnikiem W swoim wlasnym kraju ;;;;;;;;;K,,a DOSC TEGO…o RZECZYPOSPOLITA TRZEBA WLACZY a nie oddawac ja w obce LAPY ;;;zydowskie angolskie czy niemieckie.ZA DUZO KRWI BYLO PRZELANE BY TAK SOBIE ODDAC NASZ KRAJ POD OBCE PANOWANIE.
  SMIERC WROGOM ;;;;;;;;;;;RZECZYPOSPOLITEJ.
  Nie podoba Ci sie ten wpis.?Co system zachodni Ci sie podoba (zydowski).
  Nie dlugo bedziesz zachipowany (CHIP=RFID) w mysl ;;;diabolicznego postepu
  Rodem z zachodu =zydowskiego

 2. Bogaty Miś said

  W sprawie komentarza Gajowego:
  – niewykluczone, że te podejrzenia w stosunku do red. M. biorą się stąd, że zawstydza on wielu odwagą, której wszystkim brakuje. Więc szukają jakiegoś wyjaśnienia. Niemniej, w kontekście licznych samobójstw o charakterze podejrzanym, nieskrępowany krytycyzm redaktora wobec wszechwładnej żydowskiej mafii, był i jest zdumiewający. Ludzie rozumujący „normalnie” nie mogą tego pojąć: to jest dla większości dysonans poznawczy. I nawet jeśli by się przyjęło, że po prostu red. M. jest osobą ponadprzeciętnie odważną, to w tej sytuacji, powinny spotkać go jakieś przykrości ze strony jego wszechpotężnych wrogów, którym psuje wielkie interesy. Takiego psucia bandyckie mafie nie tolerują. Więc dysonans pozostaje i znajduje wyjaśnienie, jakie zacytował Gajowy.
  Jaki wniosek? – Odwaga jest coraz rzadsza.

 3. Boydar said

  Stary już jestem, i niewątpliwie ślepy, ale dziur po kulach nie widzę.

 4. Leśny Lud said

  No a poglądy ma kapitalistyczne.

  I mówi,że SLD to stronnictwo ruskie, które rządzi Polską. To SLD, które wprowadziło Polskę do UE i wysłało wojska do Iraku!

 5. Sebastian said

  Byłem jednym z tych, którzy pojechali do Waszyngtonu aby informować kongresmanów o ustawie H.R. 1226 i chciałbym podzielić się z blogerami, komentatorami i czytelnikami „niepoprawnych” wiadomościami i wrażeniami z tej akcji. Z Chicago przyjechała na Kapitol najliczniejsza, bo 15-sto osobowa grupa, ja byłem właśnie w tej grupie.

  Niestety z akcji w ostatniej chwili wycofał się prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej pan Frank Spula, oraz prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois, pan Mirosław Niedziński. Obaj ci panowie mieli też być w Waszyngtonie, niestety z wyjazdu zrezygnowali. Akcję tę miały wesprzeć także Kluby Gazety Polskiej, niestety nie poparły nas. Nie wiem czy była to decyzja T. Sakiewicza, czy kogoś innego i czy miało to związek z ostatnią wizytą wiceministra Magierowskiego w Stanach Zjednoczonych.

  Wycofanie się tych ludzi z akcji, a nawet z poparcia dla niej, niektórzy z uczestników nazwali sabotażem tej bardzo ważnej sprawy. Akcja została przeprowadzona przez Koalicję Amerykańskiej Polonii, jednak Kongres Polonii jako ogólnokrajowa organizacja nie włączył się do akcji. Każdy z uczestników sfinansował wyjazd do Waszyngtonu za własne pieniądze, a nie była to mała suma, benzyna, wyżywienie w restauracjach i hotele, niektórzy przylecieli samolotami.

  Najbardziej przykre jest to, że na portalu Niezależna.pl przeczytałem w artykule red. Stanisława Śliwowskiego, że w akcji wzięły udział kluby GP, co jest kłamstwem. Owszem, było dwóch członków Klubów Gazety Polskiej wśród nas, ale reprezentowali oni sami siebie.

  Przypomina mi się dowcip o tym jak podpalacz stodoły gdy zobaczył zbiegowisko gapiów powiedział, podpalić to nie było komu, ale grzać się to przyszli wszyscy. Podkreślam, że Kluby Gazety Polskiej nie brały udziału w akcji, co było też powodem tego, że w poniedziałek nie zdążyliśmy zajść do wszystkich biur kongresmanów i działacze mieszkający w Waszyngtonie mieli to zrobić następnego dnia, czyli we wtorek 13-go marca.

  Chciałbym zwrócić też uwagę na stanowisko prezesa KPA Franka Spuli dotyczące ustawy H.R. 1226. Otóż pan Spula uważa, że Polskę należy wykluczyć z tej ustawy, podczas gdy olbrzymia większość Polonii jest za tym, aby cała ustawa została wyrzucona do kosza, co jest dużo prostsze do przeprowadzenia, nie rozbijałoby jedności Polonii i nie prowadziłoby do poróżnienia państw przeciwko którym ta ustawa zostala stworzona.

  Na zakończenie muszę wspomnieć o olbrzymim wysiłku organizatorów, a w szczególności inicjatora akcji, prezesa KPA w płd. Kaliforni pana Edwarda Jeśmana i pana Krzysztofa Węża, który organizował wyjazd z Chicago. Należą im się duże brawa i słowa podziękowania od Polaków w Polsce i Polonii.

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/akcja-polonii-na-kapitolu-w-sprawie-ustawy-o-mieniu-bezspadkowym-hr-1226

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

 6. Joe said

  O „rabe M” pisac moga i musza tylko ci co nawet POdawanie kapci POrannych dla Radaktora…jest dla nich tylko MARZENIEM…

 7. Pegeerowiec said

  “smrodliwe popierdywania różnych internetowych kreatur o „rebe Michalkiewiczu”. Admin”

  Kreatury jak kreatury, ale skad ten rebe? Swoja droga zastanawia mnie jaki system pozwala Adminowi wyczuc smrodliwosc popierdow? Pan Michalkiewicz nie byl pierwszy. Jako jeden drazy temat, bo inni “publikatorzy” widza wazniejsze rzeczy, jak tance z gwiadami, ale w pewnym wieku gwiazdy moga byc mniej podniecajace, natomiat dzwiek pieniadza zawsze dla ucha mily. A skoro zydowskie dojarki pociagna i pana SM za cyc, o ile ta ustawa przejdzie, stad upor z naglasniniem tematu nie powinien dziwic.

  #4 Ludu lesny, Polske do jewropy opylil hurtem LechKacz. SLD, PO i cala reszta to przy PiS-ie drobni kieszonkowcy.

  #5 Joe, gdzie nabyles tyle wazeliny ze nie wiesz co z nia zrobic?

 8. Salcie said

  Brawo Panie Gajowy za czytelne objaśnienia dotyczące „smrodliwego popierdywania” przebierańców 🙂

  No cóz, Pan redaktor Michalkiewicz jako jeden z pierwszych zaczał pisać o łajdackich żydowskich roszczeniach. Również jako pierwszy wygrzebał z ministerialnych annałów dokumenty mówiące o tym, że Polska po II wojnie światowej zapłacila USA ogromne sumy w ramach powojennych reparacji.
  I już samo to wystarczy by postawić go na górnej półce elit patriotycznych. I tyle.
  ———————————-
  HIT! ŻYDOWSKIE ŁAPY PRECZ OD POLSKIEGO MAJĄTKU! – MICHALKIEWICZ O WYŁUDZENIACH „ODSZKODOWAŃ”!!!

 9. Trwa obstawianie obu stron barykady. I znowu się goje nabiorą! 🙂 🙂

 10. Korab said

  Odwaga to jedno,ale w przypadku pana Michalkiewicza dochodzi jeszcze inteligencja. Owszem,wiele rzeczy upraszcza,niektórych nie dostrzega,ale to i tak stratosfera w porównaniu z większością sieciowego plebsu… No i konsekwencja – ten człowiek pracuje dla Polski piórem i klawiaturą od kilkudziesięciu lat (tak,tak). Jak kto ciekawy,niech poszuka starego (jeszcze z czasów UPR) projektu konstytucji RP,którą pan Stanisław opracował. I porówna z obecną autorstwa Stolzmana, Geremka i z preambułą Mazowieckiego…

 11. Grot said

  Gdyby nie to, że też strzelał do Wielgusa, to nie miałbym co do niepokalanego patriotyzmu
  SM większych wątpliwości.

  ——
  Wie Pan dlaczego „strzelał”?
  Bo abp. Wielgus SIĘ PRZYZNAŁ. I SM Mu uwierzył.
  Admin

 12. Leśny Lud said

  Pegie coś tam @

  Polska stała się częścią UE za rządów SLD. Od tego zaczęły się wszystkie nasze problemy z unią.

  Michalkiewicz ma takie same poglądy na temat gospodarki, pracodawców, praw pracowniczych i socjalu jak Korwin Mikke, Mises, Friedman i im podobni.
  Michalkiewicz nazywa SLD stronnictwem ruskim.

  Jak ktoś szuka kolejnego guru, który może uratować Polskę to jego sprawa.
  Osobiście uważam, że ten pan niczego na lepsze i tak niezmieniłby.
  Zresztą parchy i tak nie dopuściłyby go do wladzy.

  ——
  Z tym „stronnictwem ruskim” to już dość dawno skończył.
  A w kwestii Majdanu i Krymu zajął takie stanowisko, jakie było obce niemal wszystkim „Polakom”.
  Admin

 13. Zerohero said

  Sądzę, że negatywne głosy na temat Stanisława Michalkiewicza pochodzą od osób którym on przypadł do gustu, ale nie zachowuje się w 100% jakby sobie życzyły. To wywołuje poczucie „zdrady” i złość.
  Ja generalnie Michalkiewicza lubię i szanuję, ale to nie przeszkadza mi czasem skrytykować cześć jego poglądów albo lansowanych teorii. Nie pamiętam czy kiedykolwiek w przypływie złości napisałem o nim „rebe”. Mam nadzieję, że nie 🙂

  ——
  Ogromna liczba czytelników nie rozumie ironii SM.
  Admin

 14. Re: 11 Grot

  „Tylko glupcy sie nie myla…”…
  Sprawa ks. Wielgusa byla „wypadkiem” przy pracy p. Stanislawa…
  Wiem, ze sie troche „rozpedzil” w osadzie sytuacji…co bylo juz „po herbacie”…

  Bardziej zaniepokojony jestem p. Stanislawa anty-rosyjskoscia…jesli juz, ale to jak na razie „drobny szczegol”, ktory mozna jeszcze (jesli chodzi o mnie) tolerowac.

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——————–
  1. Abp. Wielgus SAM SIĘ przyznał. Michalkiewicz powiedział, że mu uwierzył.
  2. Trudno Michalkiewicza nazwać rusofobem. Ma bardzo zdrowe podejście do Rosji,
  Admin

 15. Marucha said

  Re 7:
  W takim razie KTO przed red. Michalkiewiczem jako pierwszy nagłośnił – ba, UJAWNIŁ! – sprawę „odszkodowań” dla rzydów, najpierw 65 miliardów, teraz chyba bliżej 300 miliardów?

  Swoja droga zastanawia mnie jaki system pozwala Adminowi wyczuc smrodliwosc popierdow

  Wie Pan, jaki „system” mi na to pozwala?
  Zwykła, kurwa mać, uczciwość.

  Powstrzymywanie się od chlapania gównem z ryja, jeśli nic nie wiem na ten temat, a zwłaszcza gdy chodzi o człowieka, którego smrodliwie popierdujący nie zna i znać nie może.

  Słyszał Pan o czymś takim?

 16. snajper said

  http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/akcja-polonii-na-kapitolu-w-sprawie-ustawy-o-mieniu-bezspadkowym-hr-1226

 17. revers said

  ad18

  tylko swiat bije kolejne rekordy zadlurzenia, bedzie z tego 233 bln. $ i osiaga astronomiczne cyfry obce nawet astrofizykom

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlugi-zadluzenie-swiat-233-biliony-iif-pkb,39,0,2395687.html

  sam Trump w ciagu po roku admisnistrowania zrobil 1 bilion dlugu, z czegosc trzeba pokryc te dlugi, lub przepisac komus, wyglada na wystawione z HR1226 weksle z przemyslu holocaust, byle by tarfily do uraela troche dziure zalataja usraela lub Tel Avivu rzadania na obrone interesow na Bliskim Wschodzie.

  Ostaecznie wieksza wojna moze zlikwidowac czesc tych dlugow, a nato sie zanosi.

 18. Leśny Lud said

  Z Polonią z USA to tak jak pan NICK zawsze pisał.
  Szkoda czasu.
  Nawet na Gajówce nie brakuje „wielkich, prawdziwych” Polaków i „pogromców żydów”, którzy głosowali na Trumpa. Jakoś kwestia zięcia i córeczki im nie przeszkadzała.

  Tyle o polonusach!

 19. RomanK said

  PIsze pan Gajowy: cyt e 7:
  W takim razie KTO przed red. Michalkiewiczem jako pierwszy nagłośnił – ba, UJAWNIŁ! – sprawę „odszkodowań” dla rzydów, najpierw 65 miliardów, teraz chyba bliżej 300 miliardów?

  Powiem panu ..JA:-)))))
  w 1996 roku..zaraz po wystapieniu pana Sultanika..w obszernym artykule, jaki drukowany byl w prasie polonijnej z Dziennikiem Zwiazkowym na czele i w TySolu…
  Takze zaraz po tym naglasnial sprawe pan Szewczyk w Kanadzie i Klub Patriotyczny w New Yorku.. a byl to 21 lat temu..panie Gajowy…..

  Nieporozumienie… czy bezczelna chucpah!

  Po piecdziesiaciu latach powrocil temat rozliczen i odszkodowan wojennych.
  Powrocil o tyle, ze w formie zwyrodnialej, wykreconej….. jak zydowski paragraf.
  Bo oto odszkodowania wojenne, czy powstale w wyniku wojny wymagane sa …….
  od Polski, pierwszej i najbardziej poszkodowanej ofiary, a raczej od polskiego Narodu.
  Oto nastepuje zwrot mienia gmin wyznaniowych zydowskich w Polsce ich prawowitym wlascicielom. I dobrze, Domy Boze i ich mienie powinno sluzyc ich wspolnotom wyznaniowym. Juz dawno nalezalo oddac im ich wlasnosc, wszedzie tam, gdzie te gminy istnieja, niechby sluzyly chwale Boga Jedynego i dobru ich czlonkow.
  Dziwi mnie jedynie, ze czekano az tak dlugo, ze nie uczyniono tego wczescniej skoro tylu ludzi zwiazanych z powojennymi rzadami poczuwalo sie do zwiazkow krwi z tymi wspolnotami. A moze wlasnie dlatego… wykazywali oni tyle zlej woli, ze nie chcieli byc laczeni z ludzmi wierzacymi???
  Na dzien dzisiejszy sprawa wlasnosci gmin zdaje sie byc zalatwiona.
  Ale pan Sultanik przewodniczacy swiatowej organizacji syjonistycznej posuwa sie natychmiast z roszczeniami dalej. Oto narazie, byc moze aby nuie sploszyc w dosc mglistej formie sugeruje nie tylko zwrot mienia, nieruchomosci, ale i …..odszkodowania za mienie pozostawione w Polsce, a to juz jest …zupelnie inna sprawa. Wazna sprawa.
  Sugeruje on, ze bron Boze nie musi to byc od razu i nie zaraz, ale moze gdzies , jakos rozlozone w czasie, jakies 50 lat 75 lat na raty …tego…pomalutku, ale stale…
  No nie…to juz nie jest zadna sprawa ….to zwyczajna granda i nic innego tylko wkladanie jarzma, kredytowego chomonta…. nie, nie na zadna Polske, nie na jej rzad ,ale na wszystkich Polakow ,ktorzy wzieliby w ten sposob na siebie obowiazek splacania owego zobowiazania, ktorego nikt nigdy nie zaciagnal w przeszlosci, a ktore moze tylko i wylacznie zaciagnac Polski Rzad , wlasnie teraz w….. bardzo obecnej rzeczywistej terazniejszosci.
  Dzis, puki jeszcze czas, zanim Polacy zezwola swiadomie , czy nieswiadomie tzw.polskiemu rzadowi na przystapienie do tworzenia nowych faktow i stanow prawnych zastanowmy sie nad paroma elementami, tego powaznego zagadnienia.

  Kto???? Komu?????W jaki sposob?????

  1. Kto??? Kto ma prawo do nieruchomosci?
  Wg. stale jeszcze obowiazujacych zasad prawa klasycznego, majacego swe korzenie w prawie boskim, czyli naturalnym, prawo to przynalezy przede wszystkim wlascicielowi!
  Prawo takie przynalezy rowniez posiadaczowi i to zarowno w zlej, jak i dobrej wierze. Po uplywie przypisanych prawem terminow -10 lat w dobrej i 20 lat w zlej wierze- dotychczasowy posiadacz staje sie wlascicielem z mocy prawa i ma prawo do wniesienia, o dokonanie wpisu do ksiag wieczystych swych praw wlasnosci nabytych na zasadzie zasiedzenia.
  Prawo to przynalezy rowniez zstepnym wlasciciela, na zasadach prawa o dziedziczeniu, spadkach i darowiznach. Odnosi sie to do osob fizycznych, jak i w pewnym ograniczonym stopniu osob prawnych. W przypadkach braku takowych do nieruchomosci ma przedewszystkim prawo- Skarb Panstwa, ktory przejmuje pozostawiona ( tzn. nieruchomosc, z ktorej brak oplat swiadczen podatkowych, ubezpieczenia oraz innych sluzebnosci i obciazen wynikajacych z prawa wlasnosci, jak i brak kontaktu lub niemozliwosc kontaktu z wlascicielem, czy ustalenia kto jest wlascicielem) nieruchomosc ze wszystkimi skutkami prawnymi takowego przejecia
  Skarb Panstwa od tej chwili dysponuje pozostawiona nieruchomoscia, jako wlasnoscia ogolnonarodowa, i przekazujac ja w zarzad i administracje odpowiednim agencjom, czy organom administracji panstwowej, wprowadza z powrotem do obrotu, czyniac ja przedmiotem praw i obowiazkow i obiektem wymiaru podatkowego.
  W Polsce obowiazuja wszystkie te prawa od lat i reguluja obrot wszystkich nieruchomosci na terenie Polski.
  Dziwi mnie zatem, dlaczego niby te same prawa nie moga obowiazywac kogokolwiek innego? Dlaczego musi sie tworzyc nowe prawo??? Dlaczego musi sie uposledzac wsystkich obywateli Polski uprzywilejowujac jedna szczegolna grupe????
  a w zasadzie nawet nie grupe , a organizacje o charakterze miedzynarodowym, ktora w Polsce zadnej wlasnosci nie miala, ani zadnego zwiazku z tymi, ktorzy je mieli, gdzyz ci w zdecydowanej wiekszosci reoprezentowali srodowiska religijne, ortyodoksyjne , hasydzkie, i o takich opiekunach, jak syjonisci nie chcieli nawet slyszec. A jak czas pokazal i historia, a Rabin Michael Ber Weissmandel udowodnil mieli 100% racji.
  Jezeli ktos mialby juz jakies moralne prawo reprezentowania tych meczennikow i ich zstepnych to chyba jedynie Agudas Israel, a nie nikt inny.
  Jak sie nie myle pan Sultanik jest sukcesorem i kontynuatorem takich dzialaczy syjonistycznycj jak dr. Weitzman, Nahum Goldman, Greenbaum, Montor, a to o nikim innym tylko o nich nich, wyrazil sie rabin Chanoch Krunsik cyt” Milosierni Zydzi, dzieci milosiernych rodzicow, dlaczego w tej epoce swieta role ratowania Europejskiego Zydostwa scedowaliscie w zbrukane lapy Yitzchaka Greenbauma”.

  2. Komu? Komu nalezy sie zwrot wlasnosci?
  Ano kazdemu, ktory takowej zostal pozbawiony bez wzgledu na plec, pochodzenie, wyznanie, kolor skory, preferencje sexualne, wyznawane poglady polityczne, stan cywilny, wiek etc. jednym slowem wszystkim – o ile przepisy prawa nie stanowia inaczej.
  Zatem pierwszym warunkiem odzyskania swojej wlasnosci jest udowodnienie, ze rzeczywiscie takie prawo wlasnosci nam przysluguje. A o tym czy nam przysluguje, czy nie, dowiadujemy sie z odnosnych i wlasciwych przepisow polskiego prawa cywilnego.
  W sprawach spornych wiazace postanowienie wydaje odpowiedni i wlasciwy terytorialnie polski Sad, na terenie jurysdykcji ktorego znajduje sie dana nieruchomosc.
  Po stwierdzeniu, ze takie prawa przysluguja, nalezy sprawdzic, czy prawa takie istnieja. Tzn, czy do tego czasu nie nastapily zdarzenia prawne, w wyniku ktorych prawa wlasciciela wygasly, badz czy wogole istnieje dana nieruchomosc, do ktorej wlasciciel zglasza swoje prawa, badz czy istnieje w stanie, w ktorym te prawa moga dotyczyc tylko jego czesci, badz z prawa wlasnosci zamienily sie w prawa o innym charakterze ( np. zmienily sie w prawo do odszkodowania).
  Obojetnie, jak wielu ludzi ma swoje prawa wlasnosci do majatkow w Polsce, zarowno w Polsce mieszkajacy jak i nie, zarowno Polscy obywatele jak i nie, zadnego takiego prawa, ale to naprawde zadnego prawa do czegokolwiek, nie ma organizacja reprezentowana przez pana Sultanika, ani inne swiatowe organizacje syjonistow. Ich zabiegi i starania zmierzaja wedlug starannie i dobrze przygotowanego planu do prostego, ale jakze korzystnego dla nich, prawnego rozwiazania.
  Daza oni mianowicie do zbudowania pulapki prawnej, polegajacej na scedowaniu wszystkich rzekomych, domniemanych, jak i rzeczywistych praw wlascicieli lub i ich zstepnych, bez zadnego postepowania dowodowego na „ich” organizacje, badz specjalnie do tego celu powolana nowa (nazwijmy ja tu) Reprezentacje Wlascicieli Tylko Zydow( RWTZ)
  Reprezentacje, ktora na podstawie faktow dokonanych i decyzji politycznych, stanie sie …podmiotem rzeczywistego prawa do wlasnosci…. wszystkich nominalnie i rzeczywiscie przynaleznych jej czlonkom nieruchomosci i mienia tzw pozostawionego przez ludznosc zydowska na terenie Polski.
  Od tej chwili uznania jej przez Rzad Polski, Reprezentacja Wlascicieli Tylko Zydow posiada nie tylko prawo, ale i roszczenie wymagalne -zaspokojenia swego prawa.
  Strona odpowiedzialna za zaspokojenie takowego wymagania, staje sie Rzad Przeczypospolitej Polski, ktorego jedynym zrodlem zaspokojenia takowego, jest dodatkowe opodatkowanie spoleczenstwa, badz kredytowanie roszczacego ze wszystkimi takowego kredytowania konsekwencjami.

  3. W jaki sposob?
  Ano w sposob, najprostszy, najlatwiejszy, najbardziej szkodliwy i najbardziej krzywdzacy biedne, rabowane bez milosierdzia polskie spoleczenstwo. Odbedzie sie to, gdy zostanie dokonane przez Rzad Polski moca decyzji politycznej, czyli dokladnie to co chce uzyskac pan Sultanik z towarzyszami.
  Jest to o tyle niesprawiedliwe, wrecz przestepcze, ze tworzyloby to zobowiazania powodujace skutki finansowe, za fakty zaistniale przed 50 laty. Fakty dotyczace dwuch pokolen wczesniej. Natomiast ciezar oplat ponosiloby …pokolenie wnukow,pra i prapra wnukow, ktorzy w zadnym stopniu nie nie mieli wplywu na zaistniale fakty, tak jak dokladnie nie mieli na nie zadnego wplywu ich dziadkowie.
  Wszystkie skutki prawne, jakie nastapily w wyniku wojny sa prosta konsekwencja agresywnej wojny rozpoczetej z polamaniem wszystkich praw miedzynarodowych i zasad
  rozpoczetej zbrodnicza napascia III Rzeszy Niemieckiej na Polske.
  W wyniku tej wojny, pomimo udzialu czynnego na wszystkich frontach i ogromnej daniny krwi, Polska wyszla z wojny nie dosc, ze pobita, zrabowana, spalona zniszczona,okrojona, ale i niesuwerenna.
  W miejsce naleznych odszkodowan i reparacji wojennej, zrowno naleznych Skarbowi Panstwa jak i indywidualnym obywatelom jak i osobom prawnym, Polska zostala potraktowana, jak kraj podbity i oddana w pacht ZSRR jako czesc lupu wojennego.
  Konsekwencje tego ponosilo polskie spoleczenstwo przez 50 lat, w tym samym czasie wszyscy inni w tym Zydzi, uzyskali od Niemieckiej Republiki Federalnej odszkodowania. ( sami Zydzi w wysokosci siegajacej 80 mld dollarow: podaje za Nahum Goldman). Odbudowa Polski i rabunkowa exploatacja Polski, odbywala sie kosztem ogromnej nedzy i 50 lat wyrzeczen calego polskiego narodu, za wyjatkiem narzuconej mu obcej warstwy namiestniczej, ktora stosujac terror wymuszala posluszenstwo na narodzie w procesie ogromnego zlodziejstwa, nazywanego nacjonalizacja gospodarki. Sama w tym czasie gromadzila materialne dobra, zawlaszczajac te odbierane prawowitym wlascicielom i wywozac za granice, jak i inwestujac w Polsce, sankcjonujac zlodziejstwo aktami notarialnymi i wpisami do wieczystych ksiag, szykowali sie od dawna do tego, co nastepuje w ciagu ostaniej dekady, czyli do przepoczwarzenia sie z klasy zlodzieji- paganiaczy w klase wlascicieli -posiadaczy.
  Rzad reprezentujacy koalicje polityczna wywodzacej sie i bedacej spadkobierczynia owej warstwy, i kontynuatorka jej procederu, bedzie jak zaden inny sklonny do podjecia niekorzystnej decyzji dla Narodu, gdyz wprowadzi to dodatkowy chaos i zamieszanie, w sprawach majatkowych, a to pozwoli im na dodatkowe zabezpieczenie mienia, ktore juz przejeli i przejmuja nadal w rabunkowym procesie prywatyzacji nomenklaturowej. Uczynia to tym chetniej, gdyz z braku akceptacji spoleczenstwa szukaja oni mozliwosci akceptacji na zewnatrz, aby w ten sposob umocnic swoja niezbyt pewna pozycje w kraju. Dlatego tez, znajac sile wplywow kregow zwiazanych z panem Sultanikiem, decyzje takowe bedzie im podjac wyjatkowo i latwo i spieszno.
  Ponadto wprowadzajac tak krzywdzace rozwiazanie dla narodu, uzyskuja dodatkowa korzysc,przedstawiajac swoja koalicje jako sily postepu i tolerancji, przepelnione duchem filosemickim, versa – ciemne i antysemickie masy Narodu Polskiego polanalfabetow, jak pozwolil sobie nas okreslic pan Minister Bartoszewski.
  W taki to sposob beda chcieli dodatkowo sklocic ofiary zarowno Polakow jak i Zydow, ktorzy byli jedynymi ciezko poszkodowanymi w wyniku i wojny i sovietyzacji.
  Takie porozumienie pomiedzy syjonistami i komunistami wsrod, ktorych istnieje dosc duzy procent Jewszekow( komunistow Zydow) uczyni ich jedynymi beneficjantami najwiekszej zbrodni jaka zna swiat w nowozytnej historii. Obie te grupy ,ktore przyczynily sie w znacznym stopniu do gehenny narodu polskiego i unicestwienia zydowskiego, zawlaszcza w koncu i ich majatek.
  Nie wolno do tego dopuscic. W dobrze pojetym interesie Polski, Polakow, mniejszosci narodowych w Polsce i najbardziej poszkodowanych Zydow i ich zstepnych, powinnismy domagac sie przyjecia prawnej procedury postepowania wg. istniejacego porzadku prawnego i tylko i wylacznie w drodze postepowania cywilnego, bo tylko w ten sposob nastapic moze zadoscuczynienie i zwrot zagrabionego majatku i przywrocenie stanu posiadania w sposob sprawiedliwy i porzadny.
  Jestem gleboko przekonany, ze domagac tego powinni sie wszyscy uczciwi ludzie zarowno Polacy, jak i Zydzi, ktorym droga jest Tradycja i Prawo z ktorego wywodzi sie prawo wlasnosci, obrot nieruchomosciami i pojecia takie jak Rok Sabatyczny, i Rok Jubileuszowy.
  Nie pozwolmy, zeby chaos spowodowany przebudowa swiata przez okrutnych utopistow, ktorzy nie wachali sie poswiecic do realizacji swych celow milionow ludzi,
  skonczyl sie nastepna ogromna krzywda -tym razem zstepnych ofiar, Polakow i Zydow,
  a winni tych zbrodni i ich zstepni, pozostali na placu, jako jedyni zadowoleni beneficjanci zbrodni, uzywajacy krwawe lupy jako ich legalne dziedzictwo i czerpiacy z nich sile i pozytki.

  Roman Kafel
  27 Marca 1996 Dallas

 20. Pegeerowiec said

  # 15 Panie Admin, pana “wpis” wystarczy do oceny kto ma ryj z ktorego chlapie gowno i jaki poziom podklultury przedstawia. Slyszal pan kiedys cokolwiek o kulturze?

  ——
  Tak…podobno Jakub Berman był człowiekiem wysokiej kultury. Pewnie by się Panu Szanownemu podobał.
  Admin

 21. Mimochodem said

  Przyznanie się arcybiskupa Wielgusa zostało na nim wymuszone, jako wielki przeciwnik modernizmu był wyjątkowo niewygodny.

  Dobrze pamiętam oklaski, uradowane mordy szubrawców, bliźniaczych karłów,
  Antoniego Macierewicza i wielu innych, nie wyłączając zazydzoneg episkopatu.

  To był ohydny lincz, na uczciwym człowieku, Polaku.

  Ps.
  Dlaczego S.M. ma jakiś taki przychylny stosunek A Macerewitza?
  Pan S.M. ciekawie pisze, ale przecież nie jest nieomylny.

 22. Boydar said

  @ Pan Zerohero

  Miał rację Pan Gajowy, pisząc kiedyś że jest Pan jednym z niewielu normalnych. Trochę zazdroszczę.

 23. troll polonii said

  Prosba do gajowego Maruchy
  Moze Gajowy to opisze swoimi slowami bo mnie zabraklo tchu. Nawet nie umiem
  tego skomentowac, choc na ogol nie grzesze skromnoscia wypowiedzi.

  Zydowskiego nastolatka ukarano….grzywna za to, ze obsikal pomnik w Auschwitz

  Israeli teen arrested & fined for urinating on Auschwitz memorial — RT World News

  https://www.rt.com/news/422073-israel-teen-auschwitz-urination/

  W obozie smierci w Auschwitz organizatorzy protestu rozebrali sie i na golasa zarzynali owce i dla wiekszego wrazenia pospinali sie lancuchami
  Bizarre Auschwitz death camp protest sees naked protesters slaughter sheep & chain themselves up — RT World News

  https://www.rt.com/news/382257-auschwitz-naked-slaughter-sheep/

  Wystepy na golasa w obozie w Auschwitz zakonczyly sie aresztem artystow
  Nude protest & sheep slaughter at Auschwitz death camp now end in prison sentence for artists — RT World News

  https://www.rt.com/news/416292-nude-sheep-slaughter-auschwitz-prison/

  Coctail „Auschwitz i ss-manskie mundury; wystepy norweskich studentow.
  ‘Auschwitz’ cocktails & SS soldier costumes: Norwegian students in hot water over Nazi-themed party — RT World News

  https://www.rt.com/news/410053-norway-students-nazi-party/

  Parlamentarzysta Szwajcarii zrezygnowal z intratnej posadki po tym jak wytlumaczyl publicznosci , ze nazisci traktowali ludzi lepiej niz ludzie traktuja swinie
  Swiss MP resigns after saying Nazis treated Jews better than people treat pigs — RT World News

  https://www.rt.com/news/405438-swiss-mp-jews-pigs-comparison/

  Porownanie Rosji do Niemiec nazistowskich jest ohydne:

  Comparing Russia to Nazi Germany is ‘disgusting’ – Kremlin on Johnson’s ‘Hitler’ remarks — RT World News

  https://www.rt.com/news/422008-johnson-hitler-remarks-kremlin/

 24. Marucha said

  Re 21:
  Przyznanie wymuszone?
  Czym, torturami?

  Człowiek tego kalibru, aspirujący do tak odpowiedzialnego stanowiska, po prostu NIE MOŻE ustępować przed nagonką jakiejś zasranej Gazety Toaletowej – i przyznawać się do czegoś, czego nie zrobił.
  Jakie dobro osiągnął przez to przyznanie? Uratował jakąś sprawę? Osobę?
  NIC. Otworzył tylko spust do cystern z żydowską gnojówką.

  Swoją drogą mnie też dziwi sympatia red. SM do Antoniego Macierewicza, którego uważam za psuchopatę. Być może miał jakieś zasługi w deubekizacji wojska? Nie wiem tego. Wiem natomiast, że to były członek plugawego KOR-u.

 25. Marucha said

  Re 23:
  Grzywna za obsikanie pomnika ofiar.
  Więzienie za spalenie jakiejś kukły…
  Dwuletni areszt – za nic.
  To jest „Polska”.

  Nie, ja też nie mam już słów. A puścić w ruch topora nie da się…

 26. Mimochodem said

  Sabat w „pałacowie”, 6 stycznia roku pamiętnego.

  L. Kaczyński, abp J. Michalik, nuncjusz T. Kowalczyk i bp.P. Libera, opracowywali fałszywkę.

  7 stycznia, z „dokumentem” z d. wziętym ,min. Gosiewski leci do Watykanu.

  „Gaz wybi”, „gaz.polska”, TVN, BBC, w pełnym rynsztunku.

  Żydy i hamy, po 89 roku doprowadzili do perfekcji psychiczne torturowanie, nie tylko jednostek, ale całych narodów.

  Dokładniej opisuje to H. Pająk w „Prosto w ślepia”.

 27. Mimochodem said

  @5
  Panie Sebastianie

  Dzięki za pańskie sprawozdanie z „akcji”w Washington.

  Polonia powinna wiedzieć co się dzieje i dla kogo NAWIJA F. Szpula i reszta.

 28. Joe said

  Z tym KORem to POdobnie jak z 1 i 2 Solidarnoscia.POczatkowo ludzie mysleli ze to naprawde walka z komuna,ale to trwalo chyba tyko rok czy dwa….jak Michno-Kuronek przejeli finanse z zagranicy i narzucili totalniactwo.Znalem paru ludzi z tej 1-szej…i chyba Macierewicz w niej tez byl.

 29. NICK said

  Gospodarz. (24).
  A cóż dopiero papierze… .

Sorry, the comment form is closed at this time.