Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Niedźwiedź o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Boydar o Wolne tematy (12 – …
  Krzysztof M o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Krzysztof M o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Krzysztof M o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  Krzysztof M o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  lewarek.pl o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  PISKORZ o Wolne tematy (12 – …
  Marcin o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Joannus o Polska zapłaci Amerykanom tyle…
  matołek o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

Trzy „Gazety” przeciw Michalkiewiczowi

Posted by Marucha w dniu 2018-03-23 (Piątek)

Wśród obecnych na polskim rynku prasowym gazet wyróżniają się trzy tytuły, które określają się jako sobie wrogie. Są to Gazeta Wyborcza, Gazeta Polska i Gazeta Warszawska. Wręcz można powiedzieć, że w sensie deklaracji jest to wojna każdego z każdym. Trudno sobie wyobrazić żeby ktoś piszący w jednym z tych tytułów pisał także w drugim.

Wydawałoby się, że łączy je tylko jedna widoczna wspólna cecha, a mianowicie rzeczownik „gazeta” w nazwie. Ale czy tylko?

Są jednak osoby i zdarzenia co do których owe trzy media ustawiają się bardzo podobnie. Wydaje się niemożliwe! A jednak.

Na polskiej scenie od dawna funkcjonuje, trochę na wariackich papierach, znany facecjonista polityczny, pan Stanisław Michalkiewicz. Posługuje się on swoją własną teorią spiskową, której podstawy są stałe i zawierają się w twierdzeniu, że w Polsce rotacyjnie rządzą trzy agentury: pruska, ruska i amerykańsko-żydowska. Aktualnie władzę przejęła ta ostatnia, ale to także nic dobrego nie wróży Polsce, która jest przez niego nazywana „naszym nieszczęśliwym krajem”.

Z powodu ostrzegania przed roszczeniami żydowskimi pan Michalkiewicz jest oczywiście mocno nielubiany przez Gazetę Wyborczą, która to przypisuje mu antysemityzm.

Te roszczenia majątkowe, według Michalkiewicza, ostatnio mocno przybrały na sile i stały się przedmiotem bezpośrednich nacisków władz USA czy Wielkiej Brytanii. Sytuacja ta sfrustrowała pana Stanisława tak bardzo, że w jednym z ostatnich felietonów zażartował sobie, że być może warto dogadać się z Putinem, którego on nazywa „zimnym ruskim czekistą”, i po prostu zmienić sobie patrona. W tekście zatytułowanym „Groźnie kiwniemy palcem w bucie” pisze on:

„Skoro amerykańska polityka wobec Polski jest taka kapryśna, to wiarygodność NATO w tych warunkach staje się bliska zeru. Gdyby zatem do Legnicy, Żagania i Szczecina wrócili Rosjanie, to może gorzej niż przy Amerykanach by nie było. Kto wie, czy nie byłoby to też jakieś zabezpieczenie przed żydowskimi roszczeniami wobec Polski, bo – jak starsi pamiętają – „za Ruska” Żydzi żadnych roszczeń majątkowych wobec Polski nie wysuwali. Jak się okazuje, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, zwłaszcza, że w towarzystwie Rosjan nie musielibyśmy już obchodzić halloween, ani też podlizywać się sodomitom i gomorytom”[i]

Propozycja tak zasadniczej zmiany, nawet uczyniona żartem, nie mogła oczywiście ujść niezauważona. gdyż już od czasów PRL-u wiadomo, że właśnie takie żarty to mogą być jeszcze bardziej szkodliwe. Zdecydowany odpór takim tendencjom dał Jerzy [„Ochlapus”] Targalski z Gazety Polskiej. W tekście „Wyszło Szydło z worka” postponuje on takie propozycje, cytując podobnie zbrodniczą wypowiedź, której autora nie podaje, ale widzimy że jest ona utrzymana w stylistyce Michalkiewicza, wiec pewnie o niego tutaj chodzi:

„Jeżeli chcesz nas wykorzystać i zostawić z dzieckiem, to my się zaprzyjaźnimy ze złym ruskim czekistą Putinem i tak jak teraz Twoja broń, nasz najważniejszy sojuszniku, przesunęła się o tysiąc kilometrów do granic Rosji, to wtedy rosyjska broń by się przesunęła o prawie tysiąc kilometrów na Zachód”[ii]

To już nie przelewki i dlatego Gazeta Polska musiała zareagować, choć prawdę mówiąc Targalski żadnego dowodu na to, że owo wykorzystanie i porzucenie jest niemożliwe, nie przeprowadził. A przecież poruszanie się w tym kręgu wyobrażeń nieobce jest także Prezesowi, który lubi, przy różnych okazjach wtrącać powiedzonko o tym jak to można „i cnotę stracić i rubla nie zarobić”.

W tym zaś przypadku można nie tylko nic nie zarobić ale i wszystko stracić, łącznie z życiem. Zatem sprawa jest poważna i bezrefleksyjne, ślepe pchanie się w układ z USA i Izraelem jest wyjątkowo nierozsądnym działaniem.

Ale cóż na to poradzić skoro mający kontakty z Polakami francuski pisarz Balzak już dawno temu zauważył dość szczególną polską cechę, którą opisał następująco: „Pokaż Polakowi przepaść, a od razu w nią skoczy”.

Ów felieton Michalkiewicza dostrzegła także i zareagowała na niego jak na zagrożenie Gazeta Warszawska. Piórem Roberta Kościelnego w tekście pt. „Zawsze przeciwko Rosji” [iii] spostponowała Michalkiewicza, że przecież nie można wysuwać, nawet żartem, takich supozycji bo przecież z Rosją nie można. Autor uzasadnia też dlaczego nie można: „nie wszyscy mogą zrozumieć ironię Stanisława Michalkiewicza biorąc jego wypowiedź za dobra monetę”. Widać, mając na uwadze inteligencję czytelników Gazety Warszawskiej, taka obawa może być uzasadniona.

I tak oto w polowaniu na Michalkiewicza spotkały się medialne stwory, które na co dzień deklarują do siebie wrogość, ale jeśli chodzi o sprawy naprawdę ważne, czyli tu niechęć do Michalkiewicza i Rosji, to oczywiście większych różnic miedzy nimi nie ma i mówią prawie jednym głosem. Reprezentują one, rzec by można, właściwie jeden i ten sam główny kierunek, rozpisany tylko na odmienne grupy elektoratu różniące się inteligencją, zamożnością czy wykształceniem, Preferencje partyjne są w tym przypadku nieistotne.

——
[i] http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4164 (link zewnętrzny)
[ii] http://niezalezna.pl/219968-wyszlo-szydlo-z-worka (link zewnętrzny)
[iii] Gazeta Warszawska nr 11 str. 42

Stanisław Lewicki
http://www.prawica.net

Komentarzy 66 to “Trzy „Gazety” przeciw Michalkiewiczowi”

 1. AlexSailor said

  No, nareszcie.
  Michalkiewicz zaskoczył po tylu latach.
  Dobry znak.

  ——
  ??? Zaskoczył ???
  Admin

 2. Marek said

  Żyda najłatwiej rozpoznać po miłości do religii chrześcijańskiej, miłości do mienia holakaustycznego oraz Rosji, szczególnie w ostatnich czasach.

 3. Leśny Lud said

  Nawet „warszawska” przeciwko Rosji.

  Już nie ma czego czytać. To jest koniec.

  ——-
  Tak wygląda „przebudzenie” Polaków.
  Admin

 4. Ad.2. Co – Rosji? Należało dopisać uczucie przeciwne do miłości
  .
  Ad3. Dlaczego „nawet”, czy kiedykolwiek była inna opcja tej gazety? Prorosyjska? Nie przypominam sobie….a czytać można
  choćby ‚Myśl Polską”.

 5. itp said

  re 3
  Już od dawna. Tygodnik Polska Niepodległa zrobił krwawą okładkę z Putinem

  United Express Sp. z o. o. wydawca Polski Niepodległej i Warszawskiej Gazety
  http://niepoprawni.pl/blog/6182/polska-niepodlegla-i-piotr-bachurski

  Toyah piszacy w „Warszawskiej Gazecie” tak o nim mówi w książce „Twój pierwszy elementarz”:

  „Bachurski Piotr

  Redaktor naczelny i wydawca „Warszawskiej Gazety. Biznesmen i czlowiek, który minie trochę zatrudnia. Spotkałem go raz i uderzyło mnie, że robi wrażenie autentycznie sympatycznego, no i świetnie wygląda. Poza tym nie wiem o nim nic. I dobrze mi z tym.”.

 6. NICK said

  Alex, Panie.
  Pan to serio napisał???

  To jest teatr!
  Trzy gazety [nomen omen] i czwarty „Redaktor” ze ochronnym parasolem?

  Gawiedzi moja.
  Gdzie kto siedzi.
  Ha.
  Nic nie wiemy.
  Gooowna jemy.
  Zła.

  Zalecam tradycyjnie i katolicko.
  Żyć.

  A, nie rzyć.

 7. Roman K said

  Od prawie 30 lat postuluje ..Przyjrzec sie blizej Gazetom polskim Mendeli Gdanskich:-)))))
  I co????nic.
  Parenascie dni temu nazad…napomknalem , mimo ze glucho wszedzie, cicho wszedzie…co to bedzie…. jak Putin porozmawia sam sobie z Trumpem przy pomocy Pani Melanii, ktora przeca mowa slowiajnska wlada i expertow po slawistyce nie potrzebuje- by jej tlumaczyc z ruskiego na nasze..a i jej chlopczyna gada tak samo po rusku…. jak i slowensku….
  I…nagle i niespodziewanie..przyleca wilekie Galaxies i zabiora chlopokow do domu….
  I nasie Kiejkutasim i te mamzerim i te mehesim – zostana same……..same- jak wydmuchane dmuchawce na lasce:-)))))))
  Zdaje sie ,ze ktos to przeczytal..sadzac po zapachu, ktory moze byc skutkiem strachu…..a ze z knieje wieje…to i niedzwiedzia mozna sie obawiac:-)))))) i zawczasu smrodem odpedzac:-)))))

 8. nikita said

  Pamiętam tego kłamczucha jak łgał że nie na PIS że na nikogo, a później z ambony w kościele nawoływał aby na żydów z pis głosować.

  Gejówka jest mocno propagująca tego obrzydliwego kłamliwego typa, on kłamał i kłamie zawsze co już tu nie raz udowodniono TU ale za to albo ban albo wyskakują dziwne nicki obrońcy kłamliwego starucha.

  ——
  Spierdalaj stąd, kutasie. Chuju parszywy. Won.
  Admin

 9. wiesio said

  Jak to mawiają plują na swego aby go uwiarygodnić, *umyć „czas aby się wykazał w w otumanianiu”

  Ile Michalkiewicz nakłamał , to on przecież popierał prywatyzację a teraz udaje że un co innego miał na myśli, ze un by to zrobił inaczej bo to wszystko wina razwietki putina.

  ——
  Nie pierdol, niedorozwoju.
  Admin

 10. Greg said

  Kupiłem jeden z ostatnich nr. ,,Warszawskiej” (ok. miesiąc temu), zagotowało się we mnie, jak zobaczyłem reklamę książki dla dzieci z Piłsudskim na okładce którego ,,adorują” dzieci.
  Gazeta poszła na przemiał, niestety nie pamiętam tytułu tej książeczki.

 11. zgredzik said

  Michalkiewicza czytałem kiedyś zanim odkryłem że on to co mówi/pisze to fałsz pomieszany z prawdą czyli bezczelne kłamstwa, ile tego już było ile on nakłamał teraz na niego ktoś

  pierdolisz
  Admin

 12. Greg said

  Zgredzie…podaj jakiś przykład?

 13. zgrezik said

  @Greg

  Masz to wyżej ,kłamał kłamie i będzie łgał , na pisżydów z ambony nawoływał, przytakiwał balcerowiczom że prywatyzacja jest dobra i miliardy innych, udajesz idiotę czy tkzw. Greka?

  zobacz hasło Greg „udawać Greka” idealnie tu pasuje


  G… prawda.
  Admin

 14. Zerohero said

  @1, komentarz admin

  Pan Michalkiewicz chyba po raz pierwszy dopuścił możliwość reorientacji sojuszy, choćby w celu zwiększenia pozycji przetargowej Polski. Polska której wmówiono bezalternatywność NATO/UE jest słabym negocjatorem, bo wtedy z Polską można zrobić WSZYSTKO. Skoro WSZYSTKO jest lepsze niż Rosja, to możemy zapłacić Żydom 300mlod$, wysterylizować szczepionką na HPV wszystkie polskie dziewczynki, do 2050 uczynić Polaków mniejszością etniczną na terenie III RP itd. itd. byle NATO nas „broniło”.

  Nie zaskakuje mnie taki wniosek u SM, bo to człowiek myślący. Człowiek myślący natychmiast zauważa, że nie, wcale nie wszystko jest lepsze niż Rosja.
  Nie zaskakuje mnie też reakcja trzech „gazet”, bo są to cyniczne, zdemoralizowane bydlaki prowadzące grę przeciw Polakom.

 15. AlexSailor said

  Ad 2 @Marek

  Proszę Pana, ja już nie mam siły tłumaczyć.
  Może Pan przesłucha z pożytkiem doczesnym i wiecznym, zwłaszcza KOŃCÓWKĘ (od 2:04:00) i wyciągnie wnioski.

 16. Przemko said

  dopóki nie zbudujemy swej potęgi gospodarczej i militarnej (oczywiście nie z takimi ‚rządami’) – trzeba nam silnego protektora. to nie powinni być jankesi prowadzeni na smyczy przez chazarów, to też nie powinna byś Rosja. pierwsi sprzedadzą nas chazarom bez mrugnięcia okiem, jak wyglądało zwierzchnictwo drugich … to nawet ja pamiętam (co się nastałem po mydło i papier dodupny – to moje) Chiny – mocium panie. Chiny!

 17. AlexSailor said

  @Marucha

  „??? Zaskoczył ???
  Admin”

  No, a nie???
  Kiedyś coś takiego, jak rosyjska alternatywa spod pióra by mu nie wyszło.
  Rosja pod tym względem nie istniała.
  I nie sądzę nawet, że ironizuje.
  Po prostu w końcu napisał, że taka alternatywa jest.
  O czym my tutaj wiele lat.

  „Tak wygląda „przebudzenie” Polaków.
  Admin”

  A nie pisałem, że mamy pozamiatane???

  ——
  Przecież SM już od dawna ma normalne nastawienie do Rosji
  Admin

 18. AlexSailor said

  ad 6 @Nick

  Serio.
  Jak wyżej napisałem.
  Rosja do niedawna dla Michalkiewicza nie istniała.
  Jak już napisał, to zacznie się i z tej strony przebijać do przestrzeni świadomości społecznej.

  Gajówka jest oazą normalnego myślenia o Rosji (pomijam rusofilskie przegięcia, tak typowe dla naszej nacji).
  Ale ludzie tak nie myślą.
  Rosja dla nich to onuce, białe niedźwiedzie, wóda, ciągłe zagrożenie, komunizm i zbrodnia.
  No i tylko ropę z gazem produkuje.

  Michalkiewicz pisząc o Rosji powtarzał tylko jedno.
  Oni chcą niezmiennie, byśmy się poddali zostając bliską zagranicą.
  Teraz dojrzał, że nawet ta bliska zagranica daje nam więcej niż strategiczne sojusze.
  Ciekawe, kiedy zauważy, że to czy zostaniemy bliską zagranicą, czy osiągniemy więcej, zależy tylko od nas.
  Tym bardziej, że zachodzi podejrzenie, że w ramach strategicznych sojuszy, przeznaczono nam rolę
  atomowego poligonu.
  A przecież JKM pisał, że zamiast wstępować do NATO, było się dogadać z Rosją, przejąć w ramach umowy
  Królewiec ze sprzętem i zagwarantować neutralność pozostając nieźle uzbrojoną strefą buforową,
  o co kiedyś Rosji bardzo chodziło.
  Nadmienię, że ten też zapomniał, że zgodnie z prawem międzynarodowym i propozycjami Rosji,
  powinniśmy jeszcze dostać granice wschodnie II RP i to w czasie, gdy nikt nie mógł się temu przeciwstawić.
  Ale odbiegam od tematu.

 19. AlexSailor said

  ad 14 @Zerohero

  Ale chyba przyzna Pan, że bardzo późno zauważył, że nie wszystko lepsze od Rosji.
  Może to efekt traumy PRLu wczesnego i jego kontynuacji przez tych samych ludzi lub ich TW w ramach III RP.

 20. NICK said

  Hm.

 21. revers said

  tak jak polskojezyczni ministrowie przeciwko poloni amerykanskiej blokujacej HR1226, czyli ktos w rzadzie liczy na syspense z przedsiebiorstwa holocaust.

  .https://www.youtube.com/watch?v=Kyxf1uhWYMI

  Pan Stasiu M. jeszcze raz o blokowaniu HR1226

 22. NyndrO said

  Ja tam Pana Stacha lubię, a nawet w dużej mierze Mu (MUUUU) ufam. A że jest gawędziarz i czasem zdarza mu się mieć słabość do własnego intelektu… Jednych to wkuhwi, jednym się spodoba… Ja to nawet lubię. Ale jak powiadam… ważne w Jego przypadku, czy samodzielny, czy Agent 666… Moim zdaniem jest całkiem git. Myslę, że otarł się o straszliwe „sprawy” ;), ale jest git. Nie mam żadnych pewnych argumentów na to. Tak bardziej serduchem. No i pewnie jestem lekko uwiedziony Jego erudycją i niesamowitym wręcz talentem krasomówczym, ale umiem to oddzielić. Ja myslę, że całkiem w porządku Gość.

 23. NyndrO said

  Byłbym zapomniał ! Ma oprócz innych jedną, bardzo ważną zaletę.Nie wiem, czy nie decydującą. Otóż jest Ulubionym Stanisławem Pana Boydara !

 24. Salcie said

  Hihihi – Salcie z rozrzewnieniem sobie przypomniała, że raz jakiś „mondrala” nam tutaj zawile tłumaczył, że mistrz Michalkiewicz tak siem bije z tymi żydowskimi roszczeniami, tak siem bije, bo…. bo obawia się bardzo, że jego żydowskie potomstwo będzie straszną biedę klepać w wyroszczonej Polsce 🙂

 25. Uważam, że jest tylko taka szansa przetrwania dla Polaków ( powtarzam: Polaków! – nie polskojęzycznych szipli, szabesgoji, hazaraków i wszelakiej agentury):
  wproszenie się pod/wybłaganie parasola ochronnego od Rosji, zaczynając od poprawy naszych stosunków z Białorusią – umiejętnie zaognionych przez „polskie” rządy.

  Zabezpieczyłoby to nam nienaruszalność naszego obecnego terytorium, a więc uchronienie go przed nadchodzącym rozbiorem pomiędzy Niemców, hazaraków i Ukraińców.
  Pozbylibyśmy się wtedy folksdojczów, hazaraków i Ukraińców – pozostaliby „tylko” filorusy i ruscy agenci, działający na nas „rusyfikująco”…

  Można by wtedy zabrać się na serio za biologiczne odtworzenie narodu.
  A co dalej? Nie wiem, to zależy od zbyt wielu czynników, można będzie sie o to spierać wtedy, gdy przestanie nam zagrażać rozbiór, obecnie NIEUNIKNIONY!

  Proszę nie obrzucać mnie „Chujami Peruwiańskimi”, itp. bo szkoda na to czasu, wystarczy wyobrazić sobie, że zaczynam dzień od całowania Putina po dupie,
  – lecz ochłonąć, pomyśleć i PODAĆ SWÓJ POMYSŁ na uchronienie naszego obecnego terytorium przed nadchodzącym rozbiorem.

  Pozdrawiam myślących!

 26. Rusin said

  Michalkiewicz Mistrzu!!! Przegląda na wskroś wszystkie pozory i gierki. Wielu to niewsmak.

 27. re5. „Tygodnik Polska Niepodległa” . Nie znałem, nie czytałem i nigdy „tam” nie zajrzę.wygoogowałem n/t. i wystarczy. …………”Ogólnopolski tygodnik Polska Niepodległa skierowany do prawdziwych patriotów.”
  Nie rozumiem dlaczego uczynił pan wtręt z owym „tygodnikiem” – nie ten rekomendowałem;

 28. Moher49 said

  Jest Gazeta Warszawska i Warszawska Gazeta, to dwie skrajnie różniące się gazety.

 29. Leśny Lud said

  Krzyk58@

  Nie musi być od razu prorosyjska. Wystarczy zwykła ocena sytuacji zamiast rusofobii.

 30. gość said

  @ Moher49
  W artykule chodzi oczywiście o Warszawską Gazetę.Gazeta Warszawska to portal internetowy, który nie wydaje papierowego wydania.

 31. Adam said

  Wszystkie trzy gazety to chazarski szmatławce. Niech żydłąki żrą je sobie na śniadanie, obiad i kolacje.

 32. AlexSailor said

  @NyndrO

  Michalkiewicz jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, polskim publicystą i jednocześnie działaczem społecznym.
  Próbował działać w UPR, ale po latach doświadczeń, widać stwierdził, że lepsza rola samotnego strzelca.

  No i on, jako jeden z nielicznych, propaguje prywatną gospodarkę w miejsce firm państwowych.
  Dziś dzieje się dokładnie odwrotnie od rozwiązań przez niego zaproponowanych.
  Mamy „repolonizację” i „renacjonalizację” po „prywatyzacji” i „komercjalizacji”.
  To jest najpierw państwową – wspólną własność majątku produkcyjnego oddano za darmo,
  przy czym ludzie u koryta obłowili się w stopniu nie wyobrażalnym, a teraz mamy wykup tegoż
  samego majątku za astronomiczne kwoty płacone przez polskich podatników.
  Przy czym ludzie przy korycie obłowią się ponownie.
  A to tylko po to, by obsadzić spółki Skarbu Państwa towarzyszami partyjnymi,
  zmienianymi po przejęciu władzy przez kolejne bandy rabunkowe pod przykrywką partii.
  A żeby jeszcze było weselej, to wszystkie te procesy zachodzą również w miastach i gminach
  (może z wyjątkiem wiejskich – bo tam mało łupów, prócz posad urzędniczych), bo
  przecież dołom partyjnym też trzeba coś dać na żer.

  Obecnie widać efekt szczególnie jaskrawo przy podłej – dojnej zmianie,
  ale jest on wywołany raczej masową zmianą ludzi u koryta i brakiem praktyki
  złodziejskiej oraz siłą bandy oderwanej od koryta i dysponującą swoimi kanałami
  publikacji informacji, niż wyjątkowością.

  A przecież już są podchody z nacjonalizacją lecznictwa, które tylko w
  stopniu w podstawowym, to jest podstawowej opieki zdrowotnej, zostało
  jako tako sprywatyzowane.
  Ba, już załatwiono firmy zapewniające usługi pogotowia ratunkowego i całość
  tychże ma być przejęta przez podmioty zależne od państwa.
  Już są pierwsze zgony z tym związane, a przecież działało coraz lepiej.

  Zapewne zdecydowana większość rodaków poprze „renacjonalizację” lecznictwa, zwłaszcza
  szpitali, i nikt nie skojarzy faktu choćby żywienia na poziomie obozu koncentracyjnego ludzi
  chorych, którzy potrzebują najlepszego, najświeższego, najbardziej kalorycznego i najładniej
  podanego pożywienia.
  Gdybyż szpitale były prywatne, czy to w formie własności jednoosobowej, czy spółek z .o.o. lub s.a.,
  to kontrole sanepidu, NFZtu, a także prywatne pozwy pacjentów, zniszczyłyby właścicieli za taki
  pokarm w stylu pokazowym, a media rozerwałyby je na strzępy.
  No, ale stracić takie żerowiska.

  To tylko fragment otaczającej nas rzeczywistości ze śmieciami opłacanymi ryczałtem,
  przymusowym ZUSem bez nadziei na emeryturę dla Polaków a zapowiedziami emerytur dla
  ukrów, rabunkiem funduszy prywatnych z OFE samych w sobie będących absurdem i karykaturą
  prywatyzacji.

  Michalkiewicz ciągle o tym mówi, pierwszy zauważył, że „judejczykowie zachodzą nas od tyłu
  z żądaniem haraczu” i, zapewne też otarł się o rzeczy straszliwe, o których nie może mówić.

 33. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Bardzo dobre

 34. Boydar said

  … czy ktoś z Was policzył loże w Polsce … ? 🙂

 35. Nina said

  Ad. 21: Revers
  Chciałam wspomnieć o tym samym komentarzu pana Stanisława! Rzecz niebywała – obecnie tzw. polityk związany z PiS, wcześniej z prezydentem, a jeszcze wcześniej z „Gazetą” red. Adama i z „Newsweek Polska” tow. Marek Magierowski, udał się do USA i tam sabotował inicjatywę Polonii Amerykańskie, która jako jedyna na świecie walczy o uchylenie ustawy nr 1226!

  Rzecz w tym, że do działań tow. M.Magierowskiego przyłączyli się działacze zrzeszeni w Klubach „Gazety Polskiej”, gazety redagowanej przez ukraińca z pochodzenia. polonofoba, red. tow. Sakiewicza. Ps. Jak zauważył jeden z internautów, pod filmikiem, cyt.: „Skoro pojawia się drugi komentarz w tygodniu, to widać że sprawa jest więcej niż warta uwagi”.

  Też tak sądzę!

  Inny napisał, cyt.: „Kurwa, nie wierzę… Polski minister robi krecią robotę…”

 36. Joe said

  Michalkiewicz jest tylko czlowiekiem i POmylki POpelnial…szczegolnie w takich czasach jakie juz mamy za soba…nikt z tutaj piszacych nie byl prorokiem i tez wiele POmylek zaliczyl….Wystarczy odrobine samokrytyki….PO owocach GO POznaje…a jest tego sporo szczegolnie w sektorze relacji i picia z dziobkow z „wspolrodakami” i starszymi bracmi w wierze.Michalkiewicz przewaznie byl PO wlasciwej stronie.

 37. revers said

  co miasto zo loza, wychodzi ze minimum 17 , z tego Torunska „Kopernikanska” plus „B’nai B’rith”, tylko krakowska pod co podciagnac? probuje sie przebic loza „smolenska” lub zaistniec przez co m-ne spedy i propagowanie kultu, finansowanie..

 38. Boydar said

  No, „kto smaruje ten jedzie”.

 39. Joe said

  Swiate slowa Panowie Boydar i Roman…7…Dlugo czekalem na POtwierdzenie…ze Pani Melania odgrywa wazna role….
  Juz wiele lat przed elekcja Trumpa chodzila wiesc wowczas obiegowa,ze republikanie z Rosjanami musza sie dogadywac bez POmocy tlumaczy z j.rosyjskiego szczegolnie,co bylo domena MOSSSJADU.Juz Clintona to wk…wialo i omal BIBI nie dostal w jape tuz przed wejsciem z Owalnego do Hollu..jak sie obrzucal obelgami o M.Lu.To POrozumienie wywolalo tak wsciekla furie kiedy Trump wygral .Monopol na tlumaczenie to wazna sprawa.

 40. Marek said

  AlexSailor said
  2018-03-23 (piątek) @ 22:01:54

  Ad 2 @Marek

  Proszę Pana, ja już nie mam siły tłumaczyć.
  ===
  A czego Pan nie zrozumiał z mojego komentarza?
  I co chce mi Pan wytłumaczyć owym filmem?

 41. Rospir said

  Dzis caly swiat kontra Michalkiewicz! Tak twierdzi pan (Levi) Lewicki, chyba z naszej gminy.

  S. M. pisze glownie o glupich Irokezach i nieszczesliwym kraju do ktorego zjezdza Kneset by wybrac im “prezydeta”. “Polskie rzonty” od lat sprzedaja paszporty i “nadaja” polskie obywatelstwo, a nowo-namaszczeni “polacy” leca do Polin jak muchy do swiezego guana gdzie ponoc panuje plaga antysemitismusu. Uruchomio nawet specjalne polaczenia lotnicze z wiekszosci miast wojewodzkich. Prezio Juda goraca zaprasza i prosi by “czuli sie jak u siebie” i reklamuje „Lojczyzne przyjaciol”. Muzeum Polin tez stoi, exterytorialny osrodek najwiekszej wrogiej antyposlkiej propagandy, wybudowany i utrzymywany przez lokalnych Irokezow.
  S. M. uwielbiaja ci co marzyli by stac sie jewropejczykami. Niestety, unio-wstapienie nie spelnilo nadziei. Ci sami wierza ze pewnego dnia stana sie intelegentni czytajac S. M. Odpowiedzia na krytyki S. M. sa wysilki nadreprezentacji prymitywnych, antyposlkich i stale powielanych dowcipasow. Najgorzej jest jednak z humorem. Widac to najlepiej na YouTube gdzie “humor” S.M. zamienia sie w nude, chrzakania i dukanine poplatanych mysli. W reportarzach powiela dowcipy innych.

  #7 “Od prawie 30 lat postuluje. Przyjrzec sie blizej Gazetom polskim Mendeli Gdanskich:-)))))”

  W TV, radio, teatrach tez roi sie od autentycznych polakuf i patrydiotuf.
  Wal pan wrost. Melania toz to pulkownik razwiedki. S. M. to odpowiednio “ujmie” w zlote strofy jako ze to temat na nastepne cwiercwiecze publikacji co Irokezi beda lykac z wypiekami.

  Nadzieja by Admin swymi komentarzami przekonal rozumiejacych co czytaja do pokochania S. M. jawi sie very kiepsko.

  ——
  Pieudoli Pan.
  Nie rozumie Pan ani tego, co pisze i co przekazuje Stanisław Michalkiewicz, ani tego, co piszą w komentarzach goście gajówki lub admin. Z tymi „Europejczykami” to walnął Pan jak łysy o beton…
  Nie podoba się Panu humor SM? To nie czytać! Nie nauczono Pana w szkole, jak NIE czytać?
  Admin

 42. NICK said

  Lubelaku.
  Komu?
  Komu?
  Pan to pisze.
  Zapewniam, że odczytałem ze zrozumieniem.
  Ale.
  Nic.
  Jedziemy dalej.

 43. Boydar said

  Piszę na poste restante, uważam że powinienem. Zwłaszcza że jestem o tym przekonany, a nie że mi ktoś kazał lub zapłacił. Jak ktoś zna hasło to sobie odbierze.

 44. revers said

  O „Wielkim Wschodzie” i „Oriencie” opowiadal JKM, gdzies tam gniezdzi sie w PL na niszczych szczebalch wtajemniczenia, „czachy i piszczele 322” ro specjalnosc Radka S. ale gdzie zawieruszyl sie w tych transatlatyckich spiskach i ustawkach..

 45. NICK said

  Przypomnienie.
  Idzie „wiatr”.

 46. jaja said

  Michalkiewicz mowi to w co sam wierzy i nie pozwala sobie zalozyc knebla. I za to nalezy mu sie szacunek i uznanie. Dawniej jak Michalkiewicz byl jawnym wielbicielem teorii gloszonych przez L.von Mises dotyczacych szczegolnie wolnego rynku, ograniczenia roli panstwa do minimum to wtedy w tym jedynym wypadku byla kolizja pogladow miedzy mna a tymi gloszonymi przez Redaktora. Obecnie o tym nie mowi i jest OK. Podziwiam jego wiedze szczegolnie dotyczaca analizy aktualnie nas nekajacych problemow politycznych, tym bardziej, ze zdaje sobie sprawe jak malo jest takich odwaznych redaktorow, ktorzy nie plamia swojego zyciorysu i publikuja „prawde” na zamowienie poteznych dyrygentow.I to jest nasz pech! Gdyz szmatlawce mendalne mnoza nam prymitywow, ktorzy potem wybieraja do wladz nedznych łajdakow, ktorzy bezwstydnie ponizaja siebie i posrednio nas wszstkich.
  I jakie mamy szanse na powstanie z kleczkow i podniesienie dumnie glowy gdy takie bagno szmatlawe zbiera zniwo pod postacia czytelnikow. No ci czytelnicy sie naucza, ano, wielbic naszych wrogow!

 47. Roman K said

  mamy Czygazety… Polin Shtyme, Warshau Shtyme und Election Shtyme…..do byboru i do koloru..co w jenej napisze w drugich sie odbija…i to czystym czosnkiem:-)))
  I mamy BOgu dzieki wolnych i niezaleznych wiesciow narodowych jak panowie Cejrowski, Jablonowski, Michalkiewicz..a jak sie pojawi jakis Max Kolonko..to sie go wykopie na swoje…zeby nie wypasal…..:-))))

 48. NC said

  Re 9. Jak Wiesio robi błędy ortograficzne, to waga jego pogladów staje sie znikoma.

 49. Maryś said

  Pan Stasio jest naszym dobrem narodowym,wszystkich prostaków namawiam do poczytania Jego książek,bo artykułów nie rozumieją.

 50. Mimochodem said

  Czy mamy brać Pana Stanisława Michalkiewicza razem z Antonim M.
  czy osobno?

  ——-
  To Pana decyzja.
  Admin

 51. Rospir said

  ” Pan.
 Nie rozumie Pan ani tego, co pisze i co przekazuje Stanisław Michalkiewicz, ani tego, co piszą w komentarzach goście gajówki lub admin. Z tymi „Europejczykami” to walnął Pan jak łysy o beton…
Nie podoba się Panu humor SM? To nie czytać! Nie nauczono Pana w szkole, jak NIE czytać?” 
Admin

  Niektorym wszystko kojarzy sie z Pieudoleniem. Twierdzenia ze S. M. pierwszy pisal o “roszczeniach” swiadczy o niedoinformaowaniu. A brak zrozumienia tresci, i co wazniejsze w tym przypadku, intencji publikacji jest dosc powszechne. Jedni uprawiaja na narodzie pedagogike wstydu, inni oglupiaja a S. M. konsekwetnie od lat uprawia pedagogike ponizania i tak juz wystarczajaco zakompleksialego ludu. Gdyby swoje “dowciapasy” opublikowal rzadko, nie byloby problemu, ale on to robi konsekwentnie od 20 lat. I tyle w temacie.

  ——
  No to czuj się Pan poniżony.
  Wygląda na to, że Pan na to zasługuje. 🙂
  Admin

 52. , said

  Czytam i cęnię sobie wypowiedzi P Michałkiewicza
  a na 3 galtzety -kabaret

 53. Marucha said

  Ostatnio kolejna fala kretynizmu.

  Jakiś idiota twierdzi, że według Michalkiewicza wszystkiemu winien jest Putin. Właściwie słowo idiota to niedomówienie.

  Inny idiota o lewackich poglądach na prawo własności wyzywa innych od lewaków…

  Tacy są Polacy.
  Durne, skretyniałe społeczeństwo.

 54. NICK said

  Testu-jemy.
  Wg Wandaluzji różne fekalia.

  A jak poda się na tacy?
  Zda się: nic nie znaczy… .

  Godząc Waści mocą średnią.
  Coraz bardziej! Wszystko jedno.
  Byle wuj.
  Tylko pluj.

  Starczy podać strawę.
  Ależ mam zabawę.
  Że ho,ho!
  O to szło?

  Ad meritum.
  I, po polsku:
  jak nie patrzeć
  jest po swojsku.

  Znaczy Michalkiewicz.

  (cofam poprzednie wyu-zdania)

 55. jjj said

  Qrcze, ja też zaczynam niektóre rzeczy widzieć niż Michalkiewicz.:). To chyba dobrze nawet, bo gdy widzimy wszystko tak samo jak X, to może oznaczać, że bezkrytycznie się pod niego podpinamy i powtarzamy wszystko za nim….

  1. Nie widzę Stronnictwa Ruskiego, na tyle istotnego i prominentnego, by było jednym ze stronnictw rządzących Polską (pomijam tu jakieś kanapowe środowisko „Myśli Polskiej”).
  Wiem że niektórzy przypisują to PSL, ale ja raczej widzę koniunkturalne sprzyjanie do pewnego stopnia interesom rosyskim przez okolice „Stronnictwa Pruskiego”, w okresach gdy „Prusy” mają dobre stosunki z Rosją.
  Powtarzam – nie ma stronnictwa istotnego, mogącego „zasiadać w parlamencie”, które chce się opierać głównie i przede wszystkim o Rosję – przynajmniej, moim skromnym zdaniem..
  Ponadto, ze względu na obecność np. gw i okolic, moim zdaniem, Stronnictwo Pruskie powinno być zwane Stronnictwem Prusko-Ży-skim. Abstrahuję tu czy nie zauważać jeszcze jednego stronnictwa, takiego przeplatającego się przez inne i w dużym stopniu mającym głównie charakter wykonawczy, ściśle ż-skiego…..

  2. Nie widzę raczej pojednania „Chamów” z „Żydami”, o którym pisze StM (choć tu bym mniej oponował niż w pkt 1). Moim zdaniem „Chamy” już dawno się „uszabesgojowiły” oraz przeplotły z „Żydami”. W kontekście jednego z ostatnich artykułów StM na ten temat, powiedziałbym raczej, że … „Żydy” pojednały się z … „Żydami”….

  2a. Odnoszę wrażenie, że StM praktycznie całość sprawczości „1968 r.” przypisuje „moczarowco-natolińczykom”* – podkreślam, nie sprawczość komunizmu, lecz „1968 r. „. Ja widzę inaczej.
  Ponadto StM widzi tam jakiś spontaniczny „bunt polskiej młodzieży” pod który podpięli się „etniczni stalinowcy”, a mi się zdaje, że ów „bunt” był sprowokowany, był następstwem działań ż-sko-puławskich w 1968 r.**

  Tako mi się to wszystko wydaje…

  Ad* „Tak powstały w polskiej partii komunistycznej frakcje „Żydów” i „Chamów”, które próbowały to odium zrzucić na siebie nawzajem. Październik 1956 roku trochę ten konflikt przytłumił, ale po wojnie sześciodniowej na Bliskim Wschodzie rozgorzał on na nowo. Tym razem „Chamy”, czyli frakcja tak zwanych „partyzantów” wzięła odwet na „Żydach”, ale odwet – powiedzmy sobie – safandulski, bo umożliwiła im wydostanie się z cudnego raju.”
  Ad**”Takie okazje, jak 50 rocznica „wydarzeń marcowych”, które przecież były spontanicznym buntem p o l s k i e j młodzieży przeciwko komunie, którą wcześniej, przy pomocy sowieckich bagnetów, zainstalowali żydowscy arywiści w rodzaju Jakuba Bermana, Hilarego Minca, Romana Zambrowskiego, czy Józefa Różańskiego, są dzisiaj intensywnie eksploatowane przez żydowską propagandę, właśnie w ramach pedagogiki wstydu.”

 56. Boydar said

  Pan Roman jest starym zgredem o ogromnej świadomości istoty rzeczy. Jak ma okazję to napier~dala na Sarmatów, chociaż żadnego w życiu nie widział. Coś do nich cierpi. Prawdopodobnie, że mieli narzędzia i możliwość a nie uczynili z nich właściwego pożytku. To rozumiem, zupełnie jak zakopanymi talentami, choć uważam że możliwości są przecenione, przynajmniej w odniesieniu do przeciwstawienia się walcowi historii.
  Jeżeli Pan Roman prezentuje obecnie taką postawę jak prezentuje, to znaczy że zdarzyły się okoliczności do niej Go skłaniające. I gdybym miał typować jakie, to uważam że właśnie zdarzyła się zdrada. Pan Roman może (jak przypuszczam) darować idiotom lub nieudacznikom; ale nie zdrajcom. „Do ustalenia pozostaje” kto kogo zdradził i w jakiej sprawie. Się jeszcze okaże; czas znacząco przyśpieszył w biegu.

 57. Joe said

  Zalecam dla tych co nie lubia tego co pisze Pan Stanislaw…jeszcze raz sie zmusic i przeczytac ostatni felieton o „slodkosci Zlotej Pani”
  „Sytazcja jest swietna ale nie beznadziejna”…Pozdr.

 58. Rospir said

  “No to czuj się Pan poniżony. Wygląda na to, że Pan na to zasługuje. 🙂 Admin”

  Wazne jest jak widziani i traktowani sa Polacy w kraju i za granica. 20 lat „tfurczosci” S.M. to cale pokolenie czytaczy. Widze ze Pan tez uwierzyl bredniom o nieszczesliwym kraju i emigrowal. A przeciez o to wrogom chodzi. Ciesze sie ze nie czuje sie Pan ponizony. Szkoda ze nie chce Pan lub nie potrafi powaznie rozmawiac. Czytam nie tylko co mi sie podoba, ale takze szkodnikow by wiedziec co knuja, do ktorych nalezy S.M.

  ——
  Pański wpis dowodzi, iż ironia i sarkazm są z góry zmarnowane w konfrontacji z niektórymi umysłami.
  Skoro uważa Pan Polskę za szczęśliwy kraj… to Pańska wola.
  A wyemigrowałem w czasach, gdy o red. Michalkiewiczu nikt chyba jeszcze nie słyszał.
  Admin

 59. lala1 said

  Widziałem felieton w Warszawskiej i nie odniosłem wrażenia, by p. Kościelny postoponował Michalkiewicza. Ironicznie odniósł się może do tekstu też ironicznego. Wrzucanie „Warszawskiej” do jednego worka z Żydorczą i Trybuną Pisludu jest nieuprawnione!!!

 60. Carlos said

  Michalkiewicz jest zbyt inteligentny, by jawnie poprzec ktorakolwiek opcje. Jednak doskonale pamietam, jak przed zwyciestwem PIS-u – w felietonach, na spotkaniach- tak obsmarowywal PO-wska zgraje, ze nietrudno bylo sie domyslec na kogo glosowac. A takze w wywiadzie z Liza Michalik ( sucz) bronil „ogrodkowo” tez Maciera o Smolensku. Te wszystkie niedociagniecia sa naprawde malo wazne, w porownaniu do tego, co zrobil dla Polakow, uswiadamiajac ich ksiazkami. Do wad mozna tez zaliczyc organiczny wstret do takich postaci jak Gierek, Lepper czy Siwak. Byc moze usprawiedliwione jest to jego prawniczym wyksztalceniem. Mial prawo sie mylic w przeszlosci i ma prawo teraz, ale byloby fajniej gdyby do tych bledow sie przyznal. Ale indywidualnosci maja to do siebie, ze rzadko spuszczaja glowe. Wielki szacunek dla piora, umiejetnosci analizy, wiedzy itp.

 61. Komitet Obrony Gojów said

  Ciekawe, czy film „Pokot” Hollandowej był celowym podkładem ideologiczno-propagandowym pod tę ustawę, czy to tylko zbieg okoliczności (jesień 2017 – film w kinach, wiosna 2018 – ustawa niszcząca łowiectwo)?

 62. Komitet Obrony Gojów said

  „Rząd” PO-PSL uderzył w ruch pielgrzymkowy i subkulturę kibicowską, „rząd” PiS w myśliwych i eksploratorów z wykrywaczami metalu. Widać niszczą społeczności o charakterze nacjonalistycznym/patriotycznym/religijnym, czyli resztki zorganizowanej polskości. Ciekawe za kogo wezmą się w następnej kolejności – bractwa rycerskie? Co tam jeszcze zostało w tej kategorii (zorganizowanych tożsamościowych Polaków) do zniszczenia?

 63. Komitet Obrony Gojów said

  A co do „Warszawskiej Gazety” i „Polski Niepodległej” to od początku się połapałem, że to sposób PiS-u na przyciągnięcie do siebie ludzi o poglądach na prawo od PiS-u, ale jeszcze nie o poglądach nacjonalistycznych. Ci ludzie stali w ideowym rozkroku i systemowi III RP groziło, że odpłyną w kierunku Ruchu Narodowego lub Pobudki (choć i te 2 partie idealne nie są, to jednak uznaję je za antysystemowe). Sakiewiczowszczyzna i terlikowszczyzno-frondszczyzno-rebelyowszczyzna już na nich nie działała, więc trzeba im było stworzyć coś bardziej skrajnego, ale wciąż propisowskiego (czyli prosystemowego), więc stworzono „Warszawską Gazetę” i „Polskę Niepodległą”, gdzie artykuły które można uznać za autentycznie narodowe są wymieszane z propisowskimi, antyrosyjskimi i kultem JP II (a nie promocją katolickiego tradycjonalizmu).
  PS. W „Warszawskiej Gazecie” jest np. taka schizofrenia: z jednej strony (słuszna) krytyka szczepień, a z drugiej promocja „rządu” PiS, który terror szczepień wprowadził na najwyższy z poziomów od początku III RP (szaleńcze rozbuchanie kalendarza szczepień + odbieranie praw rodzicielskich za odmowę wyszczepienia dziecka + prawo do zmuszania dorosłego tzw. obywatela siłą do zaszczepienia się przez służby mundurowe).

 64. Komitet Obrony Gojów said

  Komentarze 61 i 62 miały być do wątku „PZŁ w żałobie. Prawo łowieckie ostatecznie przyjęte przez Sejm”
  https://marucha.wordpress.com/2018/03/23/pzl-w-zalobie-prawo-lowieckie-ostatecznie-przyjete-przez-sejm/
  który otworzyłem sobie w innej zakładce.

 65. Komitet Obrony Gojów said

  @ 1, 14
  Michalkiewicz już zreflektował się kilka miesięcy wcześniej, co można zobaczyć na poniższym filmiku (od 4:33)
  https://www.cda.pl/video/182270609

 66. Rospir said

  „Pański wpis dowodzi, iż ironia i sarkazm są z góry zmarnowane w konfrontacji z niektórymi umysłami. Skoro uważa Pan Polskę za szczęśliwy kraj… to Pańska wola. A wyemigrowałem w czasach, gdy o red. Michalkiewiczu nikt chyba jeszcze nie słyszał. Admin”

  Nie oceniam Pana zdolnosci umyslowych, wiec bardzo prosze sie niepotrzebnie nie wyslilac na ocene moich w miejsce kontrargumentow.
  Roznorodnosc opinii i ocen akceptuje i misjonarzem nie jestem. Zwracam uwage na pewne fakty by „czytacze” zastanowili sie nad nimi i pozostawiam im konkluzje. O jakiej Polsce mowa? Gdzie ona? Chyba tylko w marzeniach. Moze Pan wskazac obecnie szczesliwy kraj i kto go kwalifikuje i pod jakim wzgledem? Z kim kojarza sie Panu Irokezi ? Jesli to kolejna „poetycka przenosnia” S. M. to dlaczego z Nich ironizuje?
  Powtorze ze nie chodzi o sporadyczne sarkazmy, szyderstwa czy wyglupy, bez wzgledu na to jak niestosowne, ale o konsekwentne powtarzanie od lat negatywnych okreslen ktorych do ironii i sarkazmu zaliczyc trudno. Na ten temat pisalo do S.M. kilka osob ktore znam, bez skutku. Jest to zatem celowe dzialanie, ktore mozna zrozumiec jesli S.M. nie poczuwa sie do przynaleznosci do polskiego narodu.

  Polityka i proby likwidacji Polski nie powstaly od momentu publikacji S.M. Emigrujac z kraju Polacy robia miejsce innym co jest czescia tej polityki.

  ——
  Ja nie oceniam pańskich zdolności umysłowych, a jedynie totalną niezdolność rozumienia sarkazmów. To, że ma Pan jakieś bratnie dusze w tej materii, nie zmienia mej oceny.
  Dam Panu radę: po prostu nie czytać artykułów Stanisława Michalkiewicza – oraz powstrzymać się od prób mających znamiona szkalowania tej osoby, którą mam przyjemność znać osobiście.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.