Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tekla o Unia Europejska atakuje Węgry…
  anty o Przepisy o sygnalistach coraz…
  revers o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Kar o Waszyngtonu powrót do Eur…
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  I*** o Wolne tematy (43 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (43 – …
  Tadeusz o Przepisy o sygnalistach coraz…
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Pozytywne wiadomości o Wolne tematy (43 – …
  Voodoosch o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
  Lily o Wolne tematy (43 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Bartosz Bekier: Pamiętajcie o Jugosławii! Amerykańskie bombowce nad Europą.

Posted by Marucha w dniu 2018-03-24 (Sobota)

Dnia 24 marca 1999 roku siły NATO pod dowództwem amerykańskim rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę bombardowania Jugosławii, które obecnie uznawane są za „pierwszą w historii wojnę o prawa człowieka”.

Celem operacji było zmuszenie rządu w Belgradzie do wycofania sił wojskowych i policyjnych z jego własnej prowincji w Kosowie, gdzie pod pozorami albańsko-kosowskiej walki niepodległościowej zbrojne bandy największego kartelu narkotykowego w Europie od kilku lat wzniecały antyserbskie niepokoje.

Wskutek euroatlantyckiej napaści śmierć poniosło 5 tys. jugosłowiańskich żołnierzy i ponad pół tysiąca serbskich cywilów, kolejnych 800 zginęło w masakrach dokonywanych przez kosowskich Albańczyków już po wkroczeniu wojsk lądowych NATO, a 164 tys. Serbów zostało wypędzonych.

Bomby Sojuszu Północnoatlantyckiego spadały na jugosłowiańskie cele wojskowe, infrastrukturalne i przemysłowe, lecz także na szpitale, przedszkola, szkoły, obozy uchodźców, autobusy z uciekinierami, pociągi pasażerskie, a nawet ambasadę ChRL.

Skala zniszczeń przypieczętowała ostateczny upadek Jugosławii, zaś jej prezydent, Slobodan Milošević został więźniem „międzynarodowego trybunału” w Hadze, gdzie zmarł w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach [Pośmiertnie uniewinniony! – admin].

Jak mogło dojść do tak jawnego wystąpienia przeciwko zasadom suwerenności państwowej, prawu międzynarodowemu i sprawiedliwości?

Armia Wyzwolenia Kosowa?

Gdy w 1995 roku w amerykańskim Dayton wynegocjowano powstanie „niepodległej” Bośni i Hercegowiny, sztucznego państwa pod międzynarodowym protektoratem Wysokiego Komisarza dla Bośni i Hercegowiny, działacze polityczni w Kosowie powołali własną formację zbrojną, której celem stało się destabilizowanie i tak już upokorzonej, odartej z większości terytoriów Jugosławii.

Polityczni dysydenci z Prisztiny połączyli swe siły z lokalnym światkiem kryminalnym tworząc Armię Wyzwolenia Kosowa (UÇK). Jedną z pierwszych akcji nowej formacji było zastrzelenie w kwietniu 1996 roku sześciu serbskich gimnazjalistów w miejscowości Peć. Niedługo potem doszło do masakry pod miejscowością Klečka, gdzie w dole posypanym wapnem odnaleziono zmasakrowane ciała prawosławnych mieszkańców.

W ciągu zaledwie roku partyzanckie oddziały w Kosowie przejęły kontrolę nad największym szlakiem przemytu heroiny do Europy Zachodniej i Środkowej. Na czele bojowników stał wówczas Hashim Thaçi (pseud. „Wąż”), obecny premier Republiki Kosowa. Działania UÇK były wspierane finansowo, logistycznie i wywiadowczo nie tylko z Tirany, ale również z Waszyngtonu i Londynu, zaś sam Thaçi, tak jak jego najbliżsi współpracownicy, był wykonawcą instrukcji płynących wprost od CIA.

W dozbrajanie i szkolenie band UÇK zaangażowały się również Niemcy, co było wyraźnym zwrotem w polityce międzynarodowej Berlina. Jednocześnie ONZ zaostrzyła sankcje dotyczące dostaw broni do Federalnej Republiki Jugosławii.

Gdy dowództwo UÇK ogłosiło wojnę przeciwko „okupantom”, wszyscy kosowscy Albańczycy w wieku od 18 do 55 lat zostali wezwani do włączenia się do walki. Oddziały kryminalistów podające się za wojsko wcielały przymusowo do swoich oddziałów wszystkich złapanych Albańczyków, zaś jedynym sposobem uniknięcia „poboru” było wykupienie się.

Pod koniec 1997 roku w oddziałach UÇK znalazło się 30 tys. bojowników – konflikt przerodził się w regularną wojnę między Kosowem opanowanym przez albańską irredentę, a jednostkami jugosłowiańskimi zmobilizowanymi do przeprowadzenia zbrojnej akcji policyjno-pacyfikacyjnej.

W czerwcu 1998 roku pierwsze duże sukcesy w krwawych walkach odniosła strona albańska, która przełamała linię Studenca-Ratkovac na flance armii jugosłowiańskiej. W ręce UÇK wpadł Orahovac wraz z dużymi przyległościami i oddalonym o parę kilometrów prawosławnym monasterem znanym z przechowywania wielu świętych dla chrześcijan relikwii. Przebywający w klasztorze mnisi zostali deportowani do ciężkiego obozu koncentracyjnego UÇK, wnętrza klasztoru zbezczeszczone i zrabowane, a gmach wysadzony w powietrze.

Podobnie bojownicy postępowali na pozostałych opanowanych obszarach, zaś ich ofiarami byli nie tylko Serbowie, lecz także Albańczycy uznani za „zbyt umiarkowanych”.

Wkrótce wojna przybrała jednak mniej korzystny dla UÇK przebieg. Wojska jugosłowiańskie odbiły Orahovac, a 17 sierpnia po 20 dniach oblężenia armia federalna zdobyła Junik, który z racji swojego położenia na granicy kosowsko-albańskiej pełnił funkcję głównego kanału przerzutowego broni dla UÇK i zarazem kluczowego bastionu bojowników.

Jesienią stało się jasne, że stłumienie powstania albańskiej irredenty jest tylko kwestią czasu. Belgrad pragnąc natychmiastowego zakończenia konfliktu zaproponował porozumienie tymczasowe, które miało nadać kosowskiej prowincji pewien zakres autonomii – na warunki przystał prezydent Kosowa Ibrahim Rugova.

Wynegocjowany rozejm został jednak naruszony skutkiem licznych prowokacji podejmowanych przez UÇK, która wcale nie zamierzała składać broni. Tym razem na pomoc pozornie przegranym bojownikom pośpieszyła euroatlantycka „wspólnota międzynarodowa”. W październiku NATO wydało ultimatum, w którym wezwało Belgrad do wycofania swoich wojsk i rozpoczęcia rozmów pokojowych z terrorystami.

Władze jugosłowiańskie ugięły się pod presją żądań wycofując część regularnych oddziałów, lecz wciąż podejmowane były akcje o charakterze policyjnym. Rozpoczęto negocjacje pokojowe nad którymi patronat objęła grupa kontaktowa ds. byłej Jugosławii, jednak w wyniku akcji policji federalnej, która zlokalizowała i zneutralizowała jedną z kryjówek UÇK, Rada Północnoatlantycka upoważniła sekretarza generalnego NATO Javiera Solanę do podjęcia ewentualnej decyzji dotyczącej interwencji w razie niepowodzenia „planu pokojowego”.

Dnia 20 marca 1999 roku siły UÇK podjęły zbrojne wypady na północy i w centrum prowincji, wypędzając tysiące prawosławnych mieszkańców. Obserwatorzy OBWE postanowili opuścić prowincję. Dzień później czterech funkcjonariuszy jugosłowiańskiej policji zostało zabitych podczas służby, co doprowadziło do eskalacji konfliktu.

Nad ranem 23 marca rozpoczęła się ewakuacja personelu ambasad państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, zaś w nocy sekretarz generalny NATO ogłosił zlecenie naczelnemu dowódcy połączonych sił NATO w Europie amerykańskiemu generałowi Wesleyowi Clarkowi zainicjowanie nalotów bombowych przeciwko Federalnej Republice Jugosławii.

Operacja Allied Force

W ataku na Jugosławię uczestniczyło ponad tysiąc samolotów NATO, z czego większość należała do Stanów Zjednoczonych. Podczas Operacji Allied Force przeprowadzono ok. 30 tys. nalotów, głównie z baz wojskowych we Włoszech i z amerykańskich lotniskowców, które pojawiły się na Morzu Adriatyckim i Jońskim.

Prócz sił powietrznych i morskich rozlokowanych przez USA, w operacji wzięły udział samoloty Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec[i], Włoch, Turcji, Belgii, Danii, Norwegii, Holandii, Hiszpanii i Portugalii. Z państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego wzięcia udziału w operacji stanowczo odmówiła jedynie sąsiednia, prawosławna Grecja, choć protesty przeciwko interwencji miały miejsce również w Paryżu, Pradze i w Budapeszcie.

Na arenie międzynarodowej atakowi na Jugosławię sprzeciwiały się głównie Rosja i Chiny, choć nie były w stanie udzielić żadnej pomocy osamotnionemu Belgradowi.

W pierwszej fazie operacji celem sił euroatlantyckich było unieszkodliwienie jugosłowiańskiej obrony przeciwlotniczej. Rakiety typu Tomahawk były wystrzeliwane z samolotów, niszczycieli i okrętów podwodnych, co według oficjalnych komunikatów NATO miało unieszkodliwić „system nerwowy” Federalnej Republiki Jugosławii. Złe warunki atmosferyczne panujące przez prawie cały okres trwania operacji obniżyły precyzję ataków, zaś dodatkowym utrudnieniem przy okazji nalotów Sojuszu na jednostki armii jugosłowiańskiej była umiejętna taktyka stosowana przez te ostatnie, polegająca na dużym rozpraszaniu formacji zmechanizowanych i pancernych.

Można powiedzieć, że serbscy dowódcy wykazywali się również słowiańską, niekonwencjonalną pomysłowością – większość rakiet sił euroatlantyckich uderzała w plastikowe modele czołgów ze słupami telegraficznymi imitującymi lufy, oraz w czołgi z okresu II wojny światowej, które były holowane na „pozycje bojowe” i na polu walki pełniły funkcję makiet.

Pierwsze oficjalne szacunki Sojuszu określały jugosłowiańskie straty na 93-120 czołgów, 132-200 wozów opancerzonych, 200-300 zestawów artyleryjskich. Po wojnie okazało się, że kosztująca ponad 8 mld dolarów operacja NATO przyczyniła się do zniszczenia 14 czołgów, 18 wozów pancernych i 20 zestawów artyleryjskich.

Znacznie mniej korzystnie dla Federalnej Republiki Jugosławii wypada bilans strat poniesionych w wyniku nalotów na cele nieruchome, takie jak bazy wojskowe, lotniska i obiekty przemysłowe. Większość z 5 tys. poległych żołnierzy chroniła strategicznej infrastruktury państwa. Tragiczny bilans dotyczy również jugosłowiańskiego lotnictwa, które pomimo wstrząsającej dysproporcji sił podjęło próbę ochrony przestrzeni powietrznej.

Symbolem tej nierównej walki stał się ppłk Miłosz Pavlović, pilot jugosłowiańskiego MiGa-29, który zaatakował zgrupowanie NATO liczące 16 samolotów, by odciągnąć je od nalotu na fabrykę amunicji „Krusznik”. Amerykańskie samoloty F-16 wdały się w pościg i zestrzeliły jugosłowiańskiego pilota nad jego rodzinną miejscowością, gdzie znaleziono wrak samolotu i ciało Pavlovića.

Federalna Republika Jugosławii straciła większość swojego lotnictwa – znaczna część maszyn (G-4 Super Galeb) została zniszczona w bazach wojsk lotniczych oraz w zlokalizowanych przez NATO schronach, ale większość eskadry MiG-29 poległa w powietrzu. Siły Sojuszu straciły kilkanaście maszyn, w tym dwa „niewykrywalne” dla radarów F-117A, co było pierwszym i jak na razie jedynym takim przypadkiem w historii.

Prawa człowieka, czyli bombami kasetowymi w szpitale

W drugiej fazie Operacji Allied Force naloty Sojuszu Północnoatlantyckiego skupiły się na unicestwianiu infrastruktury cywilnej, motywując ataki możliwością wykorzystywania tychże obiektów do celów wojskowych. Rozpoczęto bombardowania szpitali, elektrowni, szkół, przedszkoli, domów prywatnych i osiedli mieszkalnych, mostów, torów kolejowych, siedzib partii politycznych, gmachów radia i telewizji. NATO, które wszczęło wojnę w imieniu „przywrócenia pokoju” i ochrony praw człowieka łamanych w Kosowie, jest winne dziesiątek zbrodni wojennych, które nigdy nie zostały ukarane.

Już 12 kwietnia, w drugi dzień Wielkanocy obchodzonej przez serbskich prawosławnych, amerykański myśliwiec F-15 odpalił dwie rakiety w kierunku pociągu pasażerskiego relacji Belgrad-Saloniki przejeżdżającego przez most nad Południową Morawą. W ataku zginęło kilkadziesiąt osób, w tym wiele dzieci i kilka kobiet w ciąży. W tym samym miesiącu doszło do zbombardowania siedziby radia i telewizji w Belgradzie (16 ofiar, drugie tyle rannych) oraz osiedli mieszkalnych, m. in. w miejscowości Surdulica, gdzie zginęło kilkudziesięciu cywili.

W dniu 7 maja bomby kasetowe Sojuszu spadły na szpital i rynek miasta Niš, zabijając i raniąc kilkudziesięciu mieszkańców. Niecałe dwa tygodnie później rakieta uderzyła w szpital w Belgradzie uśmiercając jego pacjentów.

Dnia 30 maja w odległej o 200 km od Kosowa miejscowości Varvarin zbombardowano most po którym mieszkańcy zmierzali na rynek miejski w niedzielne południe. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejscowości nie były zlokalizowane żadne obiekty wojskowe. W następstwie ataku kilka prywatnych samochodów spadło do rzeki, a grupy cywili wykrwawiały się na uszkodzonej konstrukcji. Gdy inni cywile rzucili się na pomoc rannym, nastąpił drugi atak, który zakończył się masakrą mieszkańców. Tego samego dnia bomby spadły na dom starców w miejscowości Surdulica, zabijając kilkanaście osób. W dniu następnym rakiety uderzyły w bloki mieszkalne w mieście Novi Pazar zabijając dziesiątki serbskich rodzin.

Od krwawego pokoju do państwa mafijnego

Bezlitosne naloty zmusiły prezydenta Jugosławii Slobodana Miloševića do podjęcia w dniu 3 czerwca 1999 roku decyzji o wycofaniu wojsk federalnych z Kosowa i przyjęciu międzynarodowego „planu pokojowego”. Do Prizrenia pod flagami albańskimi i amerykańskimi triumfalnie wmaszerowały oddziały Armii Wyzwolenia Kosowa. Granicę jugosłowiańską przekroczyły oddziały amerykańskie i siły rozjemcze KFOR, które zajęły pozycje w Kosowie.

O ile międzynarodowa społeczność euroatlantycka potrafiła zrujnować Jugosławię, to nie była jednak w stanie powstrzymać fali czystek etnicznych, które nastąpiły już po wkroczeniu „wojsk rozjemczych” do zapalnego regionu. Zgodnie z instrukcją wydaną przez dowódcę UÇK Hashima Thaçiego, doszło do brutalnego rozprawienia się z ludnością prawosławną, obejmującego wypędzenie dziesiątek tysięcy serbskich rodzin, zniszczenie prawosławnych cerkwi i symboli religijnych, a nawet masakry ludności serbskiej.

Zaginięcie setek rodzin związane było również z handlem organami prowadzonym przez albański świat kryminalny przenikający się z Armią Wyzwolenia Kosowa. Pod kuratelą wspólnoty międzynarodowej rozpoczęto budowę mafijnego quasi-państwa, które w dniu 17 lutego 2008 roku ogłosiło niepodległość.

Terytorium Republiki Kosowa znajdujące się w samym sercu historycznej kolebki serbskiej państwowości zostało uznane za suwerenne państwo przez znaczną część wspólnoty euroatlantyckiej, w tym Polskę. Podczas gdy były prezydent Jugosławii Slobodan Milošević został pojmany i zmarł w celi „międzynarodowego trybunału” w Hadze, wszyscy zbrodniarze albańscy zostali pozostawieni w spokoju, zaś ich przywódca Hashim Thaçi został premierem drugiego na świecie „państwa” albańskiego znajdującego się de facto pod zarządem wojskowym NATO.

Tuż po zakończeniu działań wojennych Amerykanie przystąpili do budowy w Kosowie swojej największej bazy zamorskiej, w której przebywa obecnie ponad 7 tys. żołnierzy amerykańskich. Camp Bondsteel usytuowany nieopodal granicy z Macedonią posiada kluczowe znaczenie dla Waszyngtonu w wymiarze strategicznej kontroli nad południowo-wschodnią Europą, będącą pomostem prowadzącym do roponośnych pól Bliskiego Wschodu.

Ponadto Kosowo jest wykorzystywane do szkolenia grup terrorystycznych mających wspierać „syryjską opozycję”, która wykorzystywana jest do ustanowienia kolejnego obszaru amerykańskiej dominacji w regionie. Polska, która dobrowolnie godzi się na powstawanie amerykańskich baz i więzień CIA na swoim terytorium, stawia się w jednym szeregu z failed states, państwami upadłymi, które są nie tylko pionkiem w amerykańskiej grze interesów, ale i najbardziej żałosnym poletkiem szachownicy.

Jugosłowiańska obrona przeciwlotnicza stara się ochronić Belgrad przed bombowcami NATO

Centrum Belgradu w ogniu. Płonie najwyższy budynek miasta Ušće Tower/

Patrol policji federalnej w asyście wojska poszukuje kryjówek UÇK

Camp Bondsteel – jeden z największych amerykańskich kompleksów wojskowych rozlokowany na powierzchni 955 akrów na terenie Kosowa.

——
[i] Była to druga operacja wojskowa niemieckiej Luftwaffe od czasów zakończenia II wojny światowej. Pierwsza nastąpiła zaledwie 4 lata wcześniej, w 1995 roku podczas Operacji Deliberate Force, gdy niemieckie samoloty typu Tornado bombardowały pozycje bośniackich Serbów w rejonie Sarajewa.

Bartosz Bekier, 20.03.2013
http://xportal.pl

Polactfo oczywiście nadal en masse wierzy w zbrodnie serbskie dokonane na pokojowych Albańczykach. Głupie ch…e nie zdają sobie sprawy, że ukochani Amerykanie bez mrugnięcia okiem mogą – w razie potrzeby – zrobić to samo z Polską. 
Admin

Komentarze 43 do “Bartosz Bekier: Pamiętajcie o Jugosławii! Amerykańskie bombowce nad Europą.”

 1. Ovo je Srbija https://www.youtube.com/watch?v=ZPyGsLyD8XE&t=63s

 2. Rafal Cz. said

  Blad. Celem amerykanow bylo rozbicie Jugoslawii. Cel osiagniety. Po co to rozbicie? A nie widac?

  ——
  Cel był inny. To było po drodze do celu.
  Admin

 3. Stan said

  NATO bombarduje Jugosławię 1999 [Codziennie]

  Należy zaznaczyć, że bomby o kolorze czerwonym zawierały dodatki uranium
  (radioaktywne – 99,3 % Izotop 238U i 0,7 % 235U).
  Do dzisiaj na terenie Serbii rodzą się dzieci z urazami nóg, rak i z uszkodzeniami organów wewnętrznych.

  Z wszystkich wojen na Bałkanach w XX wieku Serbia najbardziej ucierpiała i do dzisiaj nie otrzymała
  ani grosza odszkodowań za zniszczenia. Kto bedzie nastepny????
  Bombardowanie Jugosławii odbyło się bez zgody ONZ (podobnie jak Irak i inne kraje) i było pogwałceniem suwerenności kraju.

  Nato Bombing Of Yugoslavia 1999 [Every day]

 4. maasteer said

  Zbrodniarze zamordowali tysiące niewinnych cywili, a za jakiegoś jebanego skirpala fochy robią.

  Kosovo jest serbskie!!!!

 5. lewarek.pl said

  Wojna z Jugosławia miała dwa zasadnicze cele: rozbicie Federacji i sprowadzenie Serbii do parteru (Niemcy, ich polityka wejścia na Balkany) oraz utrzymanie i rozbudowę bazy Bondsteel (Ameryka). Aby zapewnić bazie pełne bezpieczeństwo, utworzone zostało nibypanstwo Kosowo, całkowicie zależne od USA. Wcześniej rząd Jugosławii wypowiedział Amerykanom tymczasowa umowę o korzystaniu z tej bazy i to byli główna przyczyna zaangażowania się USA w wojnę. Rząd Polski odegrał haniebną rolę: Sikorski uznał Kosowo błyskawicznie.

 6. Gość said

  Trzeba na nich uważać. Te kurwy żydochazarskie stać na wszystko. Chameryką rządzi dzicz chazarska. Niestety.

 7. Roman K said

  https://russia-insider.com/en/truly-historical-month-future-our-planet/ri22882?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=6b96d6ed3a&mc_eid=7156601670

 8. Roman K said

  Nooop panie Lewarek….. rozbicie Yugoslavii…to byl pierwszy krok do zmiany geopolityki Europy!
  Zlamanie umow i obietnic o nierozprzestrzenianu NATO na Wschod i postawienie barykady przed ropa Rosji poprzez Blkany. TO zlamnie zasady pacta sunt servanta… Yougoslavia i jej Narody byly tylko….. collateral demage.
  Odsyl;am kazdego do filmu sprzed kilku dni…pt” NOvoporiadok- V,V,Putin…. w sumie dwa duze wwywiady Soloviova z prez Putinem.

 9. NICK said

  Collateral.

 10. PISKORZ said

  re 4 B. dobra uwaga..!!!

 11. revers said

  „Polski Rząd proponuje wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania taktycznej broni jądrowej na terenie Polski,

  ponieważ Moskwa przewiduje użycie podobnej broni po to, by rekompensować przewagę NATO w siłach konwencjonalnych. „Logicznym skutkiem w tym wypadku może się stać kontratak jądrowy a również taktyczny”.

  Były szef sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove, stwierdził, że należy przyjąć, iż Rosja jest „egzystencjalnym zagrożeniem”. Dlatego winniśmy wymierzyć cios pierwsi, by zapewnić przewagę NATO (i ustalić hegemonię USA – J.R.).”

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/23/anakonda-18-poczatek-nowego-rozbioru-polski/

  witajcie w atomowym klubie na wlasne rzczenie, tylko kto inny bedzie za polakow naciskal na guziki start, i w odwecie odparuje sie czesc wisly z tubylcami.

 12. Echo z Węgier said

  Pierwsza w Europie Środkowej baza wojskowa USA powstała w Taszár – miejscowości z zaledwie kilkoma ulicami, mającej 2 tys. mieszkańców, położonej na południe od Budapesztu.

  W czasach Układu Warszawskiego znajdowała się wielka baza lotnicza wojsk radzieckich. Z okazji święta pracy lub rewolucji październikowej żołnierze sowieccy wykonywali prace społeczne na tutejszych budowach oraz w okolicznym rolnictwie przy zbiorze zbóż, warzyw i owoców (winogron) nawiązując kontakty międzyludzkie. Jak wspominają starsi ludzie wioska słynęła wówczas z najtańszej benzyny oraz wyrobów złotniczych wymienianych przez „ruskich” na 80%-ową wódkę owocową – palinkę i wyroby wędliniarskie. Stołówkę garnizonową lotników radzieckich zaopatrywały wtedy miejscowe kombinaty rolnicze.

  W 1995 r. dawne tereny wojskowe wydzierżawili Amerykanie za grube miliony dolarów. Z lotniska w Taszár startowały samoloty US Army, bombardujące pozycje serbskie podczas wojen w Jugosławii. Ze względu na częstą pochmurną pogodę większość z wielu tysięcy zrzuconych bomb nie trafiało do celu, wyrządzając tym wiele szkód wśród bośniackiej i chorwackiej ludności cywilnej.

  Wojny w Jugosławii wywołały w Europie doktrynalne i publiczne spory na temat tych interwencji humanitarnych, zwłaszcza zaś jej podstaw prawnych. Po raz pierwszy bowiem w historii Sojusz Północnoatlantycki przeprowadził operację wojskową bez autoryzacji Organizacji Narodów Zjednoczonych. Interwencja NATO pogłębiła znacznie katastrofę humanitarną, jaka miała miejsce już przed jej rozpoczęciem.

  W dniu 13 stycznia 1996 prezydent Bill Clinton bez jakiejkolwiek zapowiedzi wylądował na lotnisku w Taszár. Były prezydent Węgier Árpad Göncz w dresie klubu Újpesti Dózsa w ostatnim momencie dotarł do bazy aby przywitać niebywałego gościa. Ówczesny lewicowo-liberalny rząd węgierski zgodził się na całkowite wyjęcie amerykańskich żołnierzy spod jurysdykcji miejscowego sądownictwa i prokuratury. Postrachem okolicznej ludności były bardzo szybkie samochody terenowe Humvee o kanciastym nadwoziu z zwracającą uwagę 2,2 m szerokością przypominającą czołg, które dopełniały wrażenia masywności pojazdu. Wyłączone spod Kodeksu Drogowego duże terenówki Humvee poruszały się po drogach z minimalną prędkością 100 km/godz powodując liczne kolizje i wypadki, które nie mogły być tematem w węgierskich środkach masowego przekazu, natomiast węgierskie wozy policyjne widząc pojazdy US Army na wszelki wypadek wcześniej skręcały na pobocze lub w boczne drogi.

  Złoty deszcz w Taszár
  http://www.newsweek.pl/swiat/zloty-deszcz-w-taszar,20602,1,1.html

  Od roku 2003 w bazie US Army Taszár szkolono kilka tysięcy muzułmanów w celu obalenia rządów w Iraku, Libii i Syrii. Duża część absolwentów tych szkoleń była związana z tzw. państwem islamskim, z tzw. isis-rael oraz wieloma akcjami terrorystycznymi w Europie.

  Test sojuszniczy
  http://www.newsweek.pl/swiat/test-sojuszniczy,24319,1,1.html

  Z powodu ostrych protestów społeczeństwa węgierskiego w roku 2005 zamknięto amerykańską bazę w Taszár, żołnierzy i szkolonych muzułmanów przeniesiono do kilku baz US Army w Turcji. Dziś na bramie ogromnej bazy w Taszár wisi kłódka, obok której pierwszego maja ktoś od wielu lat umieszcza czerwone goździki.

  USA całe w gruzach – powiedział 20 stycznia 2017 r. w swojej mowie inauguracyjnej prezydent Donald Trump. Wynika z niej, że rdzewiejące fabryki przemysłu zbrojeniowego są porozrzucane po kraju jak nagrobki. Miliony ton rdzewiejącego uzbrojenia od wielu, wielu lat jest gotowe do akcji. A tu świat jakoś nie kwapi się do konfliktów i wojen powodując miliardowe straty amerykańskich korporacji zbrojeniowych. Jedyną nadzieją na upłynnienie rdzewiejącego uzbrojenia i niesprawnych pojazdów są politycy polscy, ponieważ na Niemców i inne kraje nie można już liczyć.

 13. Roman K said

  USA nie jest zadna demokracja…nigdy nie byla. To Republika, w ktore jwladze przejela Corporacyjna Dintojra, ktorej wlacicielami sa poprzez Wladze Pieniadza – Ezoterycy ZionoGlobalisci.
  Prez Trump jest drugim po JFKenneedym, ktory nie jest czlonkiem zadnego tajnego zwiazku..i zostal wybrany glosami ludzi..zwyklych ludzi, jacy ledwie zlamali ciezkooplacone daninami Wielkich Corporcji uklady ZionoGlobalistow.
  Bylo to szokiem…bo kazde wybory , wylaniaja ludzi i tylko ludzi jakich moga wybrac duze pieniadze.
  Stad ten ryk zgrozy, zalu i wscieklosci….ze strony establishmentu. I wielkie neibezpieczenstwo dla rodziny Prezydenta Trumpa. Stad cieknacy Bialy Dom- jak dziurawe sito
  Amerykanie sa w sytuacji dokladnei takiej, jak nigdys narody Rosji pod butem ezoterykow spod gwiazdy piecioramiennej…
  Kazde tzw sojuznicze rzady w tzw sojuszniczytch panstwach, dobrani przez Ezoterykow z Glebokiego Panstwa..sa zwyklymi kanaliami, jakie za profity -jakie daje m pozostawanie przy wladzy i bezkarnosc..sluza Nowemu Porzadkowi Swiatowemu..a nei wlasnym narodom/
  Porownajcie srednia place w Polsce 1500-2000zl i srednia place urzedasow panstwowych i bossow partyjnych…mniej oplaceni sa w Europie tylko Rumuni i Bulgarzy.
  Za to i Polacy i Rumuni zgodzieli sie pelnic role tarczy cwiczebnej poprzez zezwolenie rozmieszczenia na terytoruium Polski tzw PS..
  W tak tragicznie groznej sytuacji Polska nie znalazla sie nigdy przedtejm w przeszlosci!!!! NIgdy!!!! TO sytuacja realnej biologicznej zaglady Narodu Polskiego!!!!!

 14. troll polonii said

  Z tymi ‚przyczynami” to niekoniecznie tak, jak pisze pan Bekiert. Bezposrednia przyczyna bylo to, ze Slobodan Miloszewicz nie podpisal „Umowy” z Rambouillet. Na podstawie tej umowy rzad Jugoslawii mial oddac caly teren Jugoslawii do dyspozycji Amerykanow: Kontrola lotnisk, transport dostep do calej infrastruktury: woda, energia, kontrola komunikacji ……chodzilo o zabezpieczenie konstrukcji rurociagu naftowego przez caly teren Jugoslawii.
  (Amerykanie zapomnieli, ze nie potrafia nawet naftociagu zbudowac. Nieuki. Niech sie ucza od Chinczykow jak budowac inwestycje w obcym kraju!!)

  Haliburton, prywatnaf firma wice-prezydenta USA, Cheneya , miala za zadanie przeorac pol Europy rurociagiem naftowym z Basenu Morza Kaspijskiego przez Gruzje, Morze Czarne, port Ceyhan, Bulgarie, Kosowo, Serbie az do Triestu. Projekt nazywal sie AMBO PROJECT . (jest jeszcze w sieci, choc w stanie szczatkowym)
  O tym nieudanym „projekcie” jankesy teraz probuja zapomniec jak lysa kobyla o fryzjerze.
  Byla to jak zwykle wojna naftowa.

  Na dodatek, Jugoslawia nalezala do grupy panstw niezaangazowanych- co jest zbrodnia wedlug „europejskich wartosci”; Jugoslawia odmowila wstapienia do NATO i nie chciala korzystac z „uslug” Miedzynarodowego Funduszu Walutowego.
  Za te wszystkie przestepstwa, Solidarnosc Europejskich panstw z pokoj milujaca Ameryka, postanowily ukarac niesforna Jugoslawie.

  I nie tylko.
  Opanowanie Balkan, do tej pory stanowi ‚grand plan’ koniokradow. I Niemiec. Dlatego jankesy wystawili tam ogromna baze przeciwko Rosji.
  Ale jest jeszcze inny bardzo wazny powod: ziemie rzadkie w Kosowie, kopalnia diamentow w Serbii, strategiczne polozenie … i piekne wyspy do skurwysynskiego sprywatyzowania przez nielegalnych „emigrantow’.
  Na poczatku zarlo dobrze, ale utknelo w Jugoslawii.

  Burdy etniczne, obrona islamistow i dziagmares z Albanii Sorosa, i wahabitow z Arabii Saudyjskiej i obiecanki Wielkiej Albanii pod opieka Turcji – to tylko prowokacje i pretekst do wielkiej awantury na Balkanach popieranej przez panstwa europejskie – w tym Polske (do tej pory!!).

  Kiedys Hitler napadl na panstwa europejskie i do tej pory sie drzemy o odszkodowanie. My, hipokryci.
  Prawie te wszystkie kraje europejskie, ktore kiedys napadl Hitler – w pol wieku po II wojnie swiatowej- napadly na Jugoslawie!
  I rozdarly kraj jak sledzia. Przy wielkim aplauzie eurodupkow.

  Bartosz Bekier podaje falszywe dane; chodzi o to, zeby umniejszyc zbrodnie na Serbach.
  W samej Krajinie panstwa NATO wymordowaly bombami 200 tysiecy Serbow w ciagu tygodnia. Trzeba bylo szybko wymyslec Srebrenice, zeby odwrocic uwage od Krajiny.
  No to czym sie roznia kraje europejskie od armii hitlerowskiej?

  Wegry, Czechosowacja, Grecja i Bulgaria odmowily wziecia udzialu w ataku na Jugoslawie.

  I teraz jak czytam te pieprzone, glupawe, kretynskie rewelacje o wielkosci Slowian i wielkiej kulturze Slowian – to rzygac mi sie chce na te hipokryzje.
  Dlaczego?
  Bo jak dotad, zaden ze znanych mi „slowianologow” nie poruszyl kwestii solidarnosci slowianskiej z Jugoslawia.
  Dla wielu tych glowonogow slowianologow, Serbowie i Rosjanie nie sa wspominani jako przyklad solidarnosci slowianskiej.
  Jugoslawia- jak sama nazwa wskazuje – byl to zwiazek Slowian Poludniowych.

  Rozwalenie Jugoslawii, pierwszego panstwa, ktore trzeba bylo wymazac z map swiata- jest poczatkiem upadku calej europejskiej cywilizacji.
  Samobojcze panstwa europejskie wydaly same na siebie wyrok.

  W czasie wojny zadne polskie organizacje nie wspolpracowaly z Niemcami.
  W 50 lat po wojnie, o ktorej nie wolno nam zapomniec, Polska wraz z Niemcami napadly na zaprzyjazniony kraj slowianski. !
  Na to nie ma wytlumaczenia. Polskie wojsko i policja dalej stoja w Kosowie. 18 lat okupacji Kosowa, ktore zaprzyjaznione panstwa europejskie zamienily w jeden wielki gang przestepczy!

  I teraz, Polska w pierwszym szeregu ataku na Rosjan!! Bedziemy wywalac rosyjskich dyplomatow! ZA co??
  Czy my wiemy, kto kogo „probowal” otruc?
  I dlaczego NIKT nie zostal oruty???

  Kiedys zaatakowalismy Serbow w ONZ!!!!!
  Polska w Radzie Bezpieczenstwa zaproponowala niepodleglosc islamskiego Kosowa!! Akurat trafil nam sie roczny dyzur w Radzie Bezpieczenstwa. Nalezalo to wykorzystac dla poparcia karteli kryminalnych w Kosowie.

  My, Slowianie!.. .
  Nigdy nie zapomne tej kurewskiej, neoonazistowskiej prasy w Polsce potepiajacej obroncow kultury europejskiej i patriotow jugoslowianskich bestialsko traktowanych przez Haski Trybunal zbirow. Ten Haski trybunal zostal powolany specjalnie przeciwko Serbom!!!
  NATO zrownalo z ziemia 400 prawoslawnych cerkwi i wiele klasztorow chrzescijanskich.

  Serbowie bronili Europy przed fala islamska!!
  22 panstwa, ktore napadly na Jugoslawie czekaja w kolejce na wlasny koniec.

 15. Miet said

  Chciałoby się powiedzieć – Panie Romanie- AMEN.
  I to ja mówię!

 16. troll polonii said

  13
  RomanK
  Ciekawe rozumowanie.

  Ja nigdy nie zapomne entuzjazmu z jakim amerykanska publicznosc popierala atak na Irak.
  ,
  Kuchty jankesowskie wiazaly na drzewach zolte wstazki , ktore mialy informowac, ze ‚ z tego domostwa kolejny syn ojczyzny poszedl bronic granic swojego kraju w… Iraku’. Bo wlasnie USA graniczy z Irakiem.
  I tlumy wyly z zachwytu jak mordowano bestialsko wielkiego przyjaciela USA, ktory przy pomocy gazu bojowego made in USA mordowal wlasnych obywateli!

  Minelo niewiele lat od bezrozumnej, bestialskiej, barbarzynskiej napasci na caly kraj – tylko dlatego, ze JEDEN czlowiek sie jankesom przestal podobac.
  Wczoraj kolejny amerykanski ‚politolog’ – dziennikarz i publicysta- opowiada, ze nalezy napasc na iran bo ..’tam rzadza same klerykaly”.
  No i guzik jankesow obchodzi, kto gdzie rzdzi, skoro nie zagraza USA.
  Tymczsem Amerykanom zagrazaja takie potegi jak Haiti, Panama, Nikaragua, El Salwador, Kuba, a teraz i Polnocna Korea.
  Najwieksza armia przestepcza swiata martwi sie o prawa czlowieka na Filipinach?? Tylko dlatego, ze prokurator Duterte walczy z amerykanskimi handlarzami narkotykow??
  Amerykanom brakuje wewnetrznego rynku narkotykowego?

  A jeden taki Amerykanin powiedzial:
  „Jesli Bog jest sprawiedliwy – to nam, Amerykanom biada”!

 17. troll polonii said

  Ja mysle, ze moderator pozwoli podac wszystkie powody zniszczenia Jugoslawii i wymazanie demokratycznego panstwa z mapy swiata.

 18. revers said

 19. Kapsel said

  Następny wielki krok ku DEMONKRACJI

  Dlaczego międzynarodowe żydostwo napadło na Libię, a Kadafiego okrzyknęli „dyktatorem”… kończąc rajskie życie Libijczyków?

  Od kilku tygodni cała społeczność świata, z zapartym tchem obserwuje rozwój sytuacji w Libii. Co wiemy na pewno o Libii? W rzeczywistości nic, przynajmniej z oficjalnych mediów. Media nas przekonują, że Kadafi to krwiożerczy dyktator. Ale czy jest słuszne nazywać Kadafiego dyktatorem, ze wszystkich przywódców arabskich, „ukarać” go i jego naród interwencją na pełną skalę? Spójrzmy na fakty.

  A życie Libijczyków pod dyktaturą Kadafiego było „rajskie” w porównaniu do dyktatorskiego reżimu w tzw. państwach „demokratycznych” czyli USA, Nieniec czy Polski.

  Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje … „

  Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?
  * PKB per capita = $14,192
  * każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
  * bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
  * miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
  * każdy noworodek = jednorazowo $7,000
  * po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
  * na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
  * zakaz wysokich podatków i ceł
  * darmowe edukacja i opieka zdrowotna
  * edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
  * sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. spożywcze
  * surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
  * liczne apteki z darmowymi lekami
  * podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
  * nie ma opłat za czynsz
  * nie ma opłat za energię elektryczną
  * zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
  * pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
  * zakaz usług w zakresie nieruchomości
  * osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
  * paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
  * Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami

  *duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.

  * w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]

  Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne? …

  Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:

  „Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie. W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „mini-państwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.
  Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee – dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli…. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację.”

  Całość tutaj

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Dlaczego-miedzynarodowe-zydostwo-napadlo-na-Libie-a-Kadafiego-okrzykneli-dyktatorem-konczac-rajskie-zycie-Libijczykow

 20. semperparatus said

  Re.13 „Ezoteryka”nie ma nic wspólnego z judaizmem i syjonizmem…to pojęcia przeciwstawne i nie do pogodzenia…jak „ogień i woda”…Judaizm jest doczesny i doszczętnie zmaterializowany…Ezoteryka(mistyka) przedkłada ducha nad materię…

 21. Boydar said

  Panie Semperparatus, po co Pan pisze takie brednie ?

 22. semperparatus said

  Panie Boydar…po co Pan pisze takie brednie?Ezoteryka(mistyka) mówi nam,że jesteśmy istotami duchowymi…i że celem naszego rozwoju jest doskonalenie duchowe właśnie…tj.rozwijanie…miłości bliźniego i wiedzy…Oraz że cele doczesne(materialne ze swojej natury)są drugorzędne i mało ważne…Mówił o tym Jezus Chrystus(Mt,6,19-21,Mt.6,25-33,Mt,16,26)
  Natomiast judaizm jest (pseudo)-religią…a raczej zbrodniczym projektem politycznym…zakładającym panowanie nad doczesnym światem…oraz zamieszkałymi na tym świecie nie-żydami(gojami)…przy użyciu dowolnych przestępczych środków…
  Tak więc ezoteryka(mistyka)…jest drogą do osiągania celów duchowych…pokazuje wyższą naturę każdego z nas…skłania do rozwoju moralnego i intelektualnego…
  Natomiast judaizm(syjonizm)zakłada osiąganie celów ziemskich(doczesnych)…także środkami zbrodniczymi…jest więc raczej-jak pisałem-projektem politycznym a nie religią…

  ——
  Ezoteryka to droga wybrukowana przez demony.
  Admin

 23. Boydar said

  Sam fakt że jest Pan skłonny wypisywać takie herezje jest przerażający.

  Po chrześcijańsku muszę jednak założyć w pierwszym przybliżeniu że wynika to u Pana z braku znajomości rzeczy. Niech się Pan zastanowi, dlaczego owo „osiąganie celów ziemskich (doczesnych)” wymaga nieustannych mordów RYTUALNYCH czy np. koniecznego przyjęcia sześciu milionów spalonych żydów dla przebłagania szatana. Kwestię poboczną, ze szatana oszwabić się nie da, pozostawiam na boku.

 24. semperparatus said

  Mordy rytualne…są nieodłączną częścią judaizmu…i z chrześcijańską ezoteryką(mistyką) nie mają nic wspólnego…

 25. semperparatus said

  Re.Gospodarz…Jest Pan wąskim dogmatykiem…naśladowcą błędnych tez zażydzonego KK…który nie odciął się całkowicie od judaizmu…

 26. Marucha said

  Re 24, 25:
  Panie Semperparatus,

  Proszę nie mieszać demonicznej ezoteryki z katolickim mistycyzmem. Co Panu wpadło do głowy? Czy Pan w ogóle rozumie znaczenie słowa „ezoteryka”?

  Ezoteryka – to wiedza TAJEMNA, przekazywana jedynie WYBRANYM osobom. A więc nie ma NIC wspólnego z chrześcijaństwem i jego zasadami, za to bardzo wiele z żydostwem.

  Nie wiem, o jakie błędne tezy zażydzonego Kościoła Panu chodzi. To Pan właśnie reprezentuje w tym momencie judaizm. Ohydny demoniczny judaizm.

 27. Bogusław said

  Wszystkie kraje i narody (szczególnie słowiańskie) które walczyły z Niemcami w II WŚ są niszczone, rujnowane,rozkradane, napadane i upokarzane!
  W USA i Kanadzie mieszka ponad 80 milionów Niemców! Niemcy (szczególnie od czasów Bismarka) stawiają ogromny nacisk na edukaję, technologię, biznes i dominację. Dlatego Niemcy stanowią w USA potężna siłę finansową i polityczną która była skutecznie blokowana przez żydów i anlosasów po II WŚ do chwili rozpadu ZSRR. Tą blokadę próbował przerwać w latach 60-tych JFK (Ich bin ein Berliner) ale robił to bez przyzwolenia żydów więc go zastrzelili (potem brata i syna). Po zniszczeniu ZSRR, Niemcy w USA uzyskali (za przyzwoleniem żydów) wpływy i stanowiska urzędowe (głównie w wojsku, polityce i mediach). Niemcy są pamiętliwi, mściwi i konsekwentni w planowaniu! Pierwszą ofiarą niemieckich wojskowych w Pentagonie i w światowych bankach padła Rosja i cały naród rosyjski skazany na głód, desperację i exodus za chlebem! Jugosławia jako druga zapłaciła (za sojusz z Rosją i pacyfikację chorwackich faszystów) własną krwią, ziemią i majątkiem narodowym! Z Grecją (za II WŚ) Niemcy rozprawili się przy pomocy podstępnych kredytów z UE doprowadzając ten naród do bankucji i rozpaczy! Pozostałe demoludy utraciły majątki narodowe za wypędzenie Niemców i inne upokorzenia wojenne! Kobiety z tych państw pracują w niemieckich i austriackich burdelach, sprzątają niemieckie brudy i podcierają śmierdzące zady weteranom III Rzeszy w domach starców bądź prywatnie.
  Los Jugosławi i Grecji podzielić musiała obowiązkowo rosyjska część Ukrainy za jej udział w II WŚ i front ukraiński. Kara na Polskę (poza tą już poniesioną) zbliża się wielkimi krokami i będzie to dewastacja miast i wsi oraz rozpad państwa na strzępy. Do tego potrzebna była niemiecka prezydentura (Trumpa) w USA oraz dominacja niemiecka i żydowska w wojsku i polityce oraz fikcyjne zwaśnienie i izolacja Polski (przez polskich żydów) z reszta świata (Rosja, Francja, Israel, UE, USA etc.)
  Państwa i narody kolaborujące z Niemcami w czasie II WŚ mają się doskonale i nie spotyka i ich żadna kara, depresja ani opresja (Norwegia, Włochy, Litwa, Estonia, Albania, banderowska Ukraina etc.). Wręcz przeciwnie, same czerwone dywany, wsparcie, ułatwienia oraz całkowite przyzwolenie na bandytyzm i otwarty faszyzm w przypadku tych ostatnich! Żydy z Niemcami to podłe i zwyrodniałe gady! Po całkowitym już przejęciu przez nich USA (co właśnie ma miejsce) Rosję, Polskę i resztę Słowian będą mogły uratować tylko Chiny jak będą miały w tym interes i motywację co tylko Rosja może zagwarantować bo w Polsce od Sobieskiego panuje Wielka Smuta, otumanienie, ciemnota łajdactwo i zdrada!

 28. semperparatus said

  Mistyka i ezoteryka są tym samym(nawet grecki źródłosłów jest ten sam)…obie mówią o tym,że jesteśmy istotami duchowymi…i że naszym celem jest rozwój duchowy…etyczny i intelektualny…co jest zbieżne z tym co mówił Jezus Chrystus…a co jest „rdzeniem”chrześcijaństwa…
  A co do „wybraństwa”w ezoteryce(mistyce)…każdy może osiągnąć wyższą wiedzę…zależy to tylko od duchowego i moralnego przygotowania człowieka…Więc droga do postępu(duszy) jest otwarta dla każdego…

  ——–
  Panie Semper, za pieprzenie herezji kwalifikuje się Pan do usunięcia z gajówki.
  Ostrzegam. W sprawach Boga NIE MA ZE MNĄ ŻARTÓW.
  Admin

 29. TG said

  Na chłopski rozum, skoro przymiotem Boga jest Miłosierdzie i SPRAWIEDLIWOŚĆ to kto podyktował Żydom Talmud?Jaki Bóg? Zamiast kokosić się w dysputach można odpowiedziec sobie na zasadnicze pytanie i przyjąć ,że ” Prawda to jest to co Pan Jezus powiedział o Bogu, Człowiekuu i Świecie” cyt. BXVI

  Talmud? To ewidentnie dzieło Szatana.
  Admin

 30. semperparatus said

  Re.28…To do widzenia…łaski mi Pan nie będzie robił…

 31. revers said

  Pamietajcie o Syrii

  Leopardy stojace przed urzedami w syryjskich miastach z ISIS to nie agresja, tylko pomoc humanitarna, zreszta taka naracja brzmiala od czasow napasci na Jugoslawie, w tym niemieckich samolotow szturmowych Tornado, no i roznej masci instruktorow
  z NATO..

 32. revers said

  Pamietajcie o Syrii

  Leopardy stojace przed urzedami z ISIS to nie agresja, tylko pomoc humanitarna, zrezta taka naracja brzmiala od czasow napasci na Jugoslawie, w tym niemieckich samolotow szturmowych Tornado..

 33. Franz said

 34. Franz said

 35. Polski Punkt Widzenia said

  Gwoli przypomnienia – ówczesny naczelny dowódca połączonych sił NATO w Europie amerykański generał Wesley Clark, nota bene żyd z pochodzenia(ze zmienionym nazwiskiem), ma także w swoim życiorysie odnotowany udział w „brudnej” wojnie w Wietnamie … a wiadomo do jakich, podobnie jak w Jugosławii, zbrodni i niegodziwości – amerykańskich wojskowych na tamtejszej ludności cywilnej – dochodziło w tym czasie !

 36. troll polonii said

  Jugoslawie rozkradli Amerykanie. Zydowka Albright , Soros i Holbrook (juz nie zyje) i te parchate generaly rozkradly kraj. Albright zostala przeciez miliarderka.
  Nalezy podziwiac bezczelnosc anglosaska: Anglia i USA oskarzaja Rosje o nie-dotrucie bylego podwojnego agenta i jego corki .
  I naturalnie wielkie oburzenie na Rosjan za rzekome uzycie broni chemicznej przeciwko dwom osobom.
  Te osoby zyja i Anglicy twierdza, ze ich reahbilitacj potrwa miesiaca. Natomiast policjant – tez podobno otruty- juz wyszedl ze szpitala.
  Oskarzenia przeciwko Rosji sa bezpodstawne co wykazal deccja Sadu Najwyzszego , ktory kazal sobie udostepnic probki krwi pobrane z otrutych.

  Mnie powala wprost ta okrutna i bezgranczna bezczelnosc wladz ANglii i USA.
  W bylej Jugoslawii tysiace dzieci umiera na chorobe popromienna . W Belgradzie ludzie nag,innie choruja na raka.
  NATO rzetestowalo w Jugoslawii wszystkie rodzaje broni chemicznej na ludnosci cywilnej.

  Zdumiewajace sa tez rewelacje amerykanskich weteranow, ktorzy podali taka wiadomosc:
  Rosja podaje swoja wersje zdarzen w Salisbury, a tymczasem w Veterans Today – amerykanscy weterani „puscili farbe” – na calego opisujac dokladnie jak to High Court (Sad Najwyzszy kazal dostarczyc sobie probki krwi z obu pacjentow.

  Breaking: Russia tells their Side in UK Attack while VT “Spills the Beans” | Veterans Today
  Podano wyniki.

  https://www.veteranstoday.com/2018/03/23/breaking-russia-tells-their-side-in-uk-attack-while-vt-spills-the-beans/

 37. TG said

  A judaizm na czym sié opiera?

 38. revers said

  I jeszcze pelne rubasznej sczczerosci wywiad bylego pracownika CIA Boba Baera jak juz w 1991 roku wyladowali na smiglowcach w Bosni i zaczeli demontaz Jugoslawii za grube miliony.

  https://propagandaschau.wordpress.com/2015/12/04/ex-cia-agent-robert-baer-siegaben-uns-millionen-um-jugoslawien-zu-zerstueckeln/

  Szkoda „Boba” ze nie bylona lotnisku w Franfurcie/M gdzie po rozwalce Jugoslawi mlody Serb rozwalil z pistoletu nie mniej niewinnego zolnierza US Army i zadowolongo z siebie, pewnie drugie tyle milionow wzial do grobu.

  ——
  W Szwecji pewien Serb zadźgał publicznie nożem polityczkę Anmę Lindh, reprentującą najczystsze kurewstwo polityczne, ignorancje oraz butę.
  Admin

 39. gość said

  Serbowie uczcili w Belgradzie ofiary NATO-wskiej agresji w 1999 r.

  Większość zachodnich dyplomatów zbojkotowała – pomimo zaproszenia – obchody 19. rocznicy rozpoczęcia bombardowań Serbii przez Sojusz Północnoatlantycki. Tysiące Serbów uhonorowało w sobotę ofiary ataków. W uroczystościach pod hasłem „Możemy wybaczyć, ale nigdy nie zapomnimy” uczestniczył prezydent Serbii – Aleksandar Vučić i wielu urzędników.

  Odezwę z tej okazji wydał również Aleksander II Karadźordźewić – pretendent do tronu Serbii, jedyne dziecko ostatniego króla Jugosławii – Piotra II.

  – W sobotę 24 marca mija 19 lat od agresji na nasz kraj i nasz naród. Wiele lat minęło, ale dalej pamiętamy nasze ofiary! To była agresja, którą Europa pamięta tylko z czasów II wojny światowej. Mam nadzieję, że taka agresja nigdy się nie powtórzy i że nasz kraj skoncentruje wszystkie swoje zasoby, aby rozwinąć silną i stabilną demokrację, gospodarkę, szacunek wszystkich obywateli bez względu na ich pochodzenie religijne lub etniczne. O obywatelach, którzy zginęli, a także wielu rannych nigdy nie wolno o nich zapomnieć. Niech pozostaną w naszych sercach na zawsze – napisał książę Aleksander.

  24 marca 1999 r. rozpoczęła się trwająca do 20 czerwca Operacja Allied Force – przeprowadzona przez siły lotnicze NATO akcja bombardowania licznych celów w Serbii, mająca na celu wsparcie kosowskich Albańczyków i skłonienie Serbów do zaprzestania akcji militarnej przeciw zbuntowanej republice.

  Samoloty NATO wykonywały loty atakując m.in. centrum radarowe w Podgoricy, lotniska w Serbii, Kosowie i Czarnogórze, sieci energetyczne, fabryki broni i amunicji, koszary policyjne i wojskowe oraz serbskie centra dowodzenia i łączności. Wykonywano również uderzenia na jednostki wojskowe armii jugosłowiańskiej, składy amunicji oraz inne obiekty zlokalizowane na terenie Kosowa. Sojusz rozszerzył operację niszcząc także linie komunikacyjne, oraz główne drogi w celu odizolowania jednostek jugosłowiańskich działających w Kosowie od głównych sił znajdujących się na terytorium Jugosławii. Wówczas też pociskami manewrującymi zaatakowano budynek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w centrum Belgradu. Według rządowych mediów w Belgradzie, liczba cywilnych ofiar ataków NATO sięga 2000 osób, w tym 90 dzieci.

  http://dzienniknarodowy.pl/serbowie-uczcili-belgradzie-ofiary-nato-wskiej-agresji-1999-r-wideo/

 40. AlexSailor said

  Napad bez wypowiedzenia wojny na Jugosławię na zawsze zmienił układ sił w Europie.
  Serbia, a w konsekwencji Jugosławia już nigdy nie stanie po stronie Zachodu.
  Już nie tylko Niemcy są wrogiem tego kraj, ale również sojusznicy z czasów II WŚ, jak Anglia i Stany Zjednoczone oraz France i inne mniejsze państewka.
  Na dodatek właśnie atak na Jugosławię odarł ze wszelkich pozorów politykę Zachodu wobec państw Europu Środkowej i oczywiście wschodniej.
  Sumując.
  Jugosławia jest wielką klęska strategiczną Stanów Zjednoczonych (o kompromitacji i nieudolności NATO tylko wspomnę) i Anglii.
  Posiadana baza nie rekompensuje tych strat.
  Drugim przegranym są Niemcy, choć wydawało się, że właśnie wygranym.
  Projekt „międzymorza” będzie realizowany pod protektoratem USA, a przecież temu miała zapobiec wojna w Jugosławii i jej rozczłonkowanie.
  Jeśli Rosja zdecyduje się poprzeć ten projekt, który tylko iluzorycznie jest przeciw niej wymierzony, to uzyska barierę
  ochronną przeciw Zachodowi, po wycofaniu lub osłabieniu obecności amerykańskiej w Europie.
  Co jest też celem polityki niemieckiej i francuskiej.

 41. troll polonii said

  40
  AlexSailor
  No moze nie do konca tak, choc ma pan wiele racji..

  Serbia, podobnie jak Rosja jest atakowana przez Zachod nie od dzis.
  Od zawsze!
  Prosze poczytac historie Serbow, ktorzy sie tlukli jak nie z Zachodem , to z Turcja.
  400 lat byli pod Turkami.
  Serbia jest w samym srodku awantury miedzy Zachodem a Bizancjum.
  Gdyby tak porownac historie, to chyba zaden narod w Europie nie byl bardziej przesladowany od Serbow.

  Dzisiejsza polityka USA jest jednakowa wobec wszystkich panstw.
  Zniszczenie Jugoslawii jest kleska przede wszystkim Europy.

  22 panstwa sie zgodzily napasc na europejskie zgodzily sie napasc na kompletnie niewinny , suwerenny i pokojowy kraj.
  Jesli to nie jest faszyzm – to nie wiem, co jest.

  Klamstwa na temat wojny w Jugoslawii dalej zalewaja media.
  Jugoslawia to rzeczywiscie byl „bluprint” – wzorzec -podboju panstw metoda „na Mongola”.
  Ale dzieje Balkan splywaja krwia nie od dzis.

  Nikt tak naprawde nie wie na co stac Trumpa i na ile Stany Zjednoczone stac na samodzielna polityke – narod amerykanski juz dawno nie istnieje- istnieja korporacje.

  Nie jest zas tajemnica, ze wojna na Balkanach nie jest skonczona.
  USA chce wywolac kolejna drake na Balkanch i przejac calkowita kontrole. Podobne zakusy mialy zawsze Niemcy – zobaczymy na ile zadziala „wolny rynek” i wolna konkurencja o kontrole Balkan.

  Europa sie skurwila, kompletnie zdegenorala, i do niedawna jeszcze sama byla ofiara hitleryzmu – teraz uzywa te same metody co Hitler: w Jugoslawii, na Ukrainie, i znow , jak za dobrych hitlerowskich czasow marzy sie „drang nach Osten”.
  Podbic Rosje.
  Ale zeby podbic Rosje, trzeba znalezc pretekst.
  I jak za nie/dawnych , ‚dobrych’ hitlerowskich czasow oskarzamy Rosje o agresje.
  Historia sie powtarza – a nawet jak sie nie powtarza- to i tak sie powtarza.
  Polska jest tylko slepym narzedziem wladcow tego swiata.

 42. AlexSailor said

  Ad 41 @Troll ….

  „Serbia, podobnie jak Rosja jest atakowana przez Zachod nie od dzis.
  Od zawsze!”

  Podobnie jak Polska.

  „Serbia jest w samym srodku awantury miedzy Zachodem a Bizancjum.”

  A my z małymi poprawkami nie???

  „22 panstwa sie zgodzily napasc na europejskie zgodzily sie napasc na kompletnie niewinny , suwerenny i pokojowy kraj.”

  Wśród nich Polska wbrew własnym interesom i oczywistym analogiom.
  I tak mamy szczęście, że teraz jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, a nie mamy zadymy jak w Libii czy na Ukrainie.
  z oderwaniem Ziem Zachodnich i Północnych, no i południowo wschodnich.

  „Klamstwa na temat wojny w Jugoslawii dalej zalewaja media.”

  A na temat Polski nie???

  „Ale dzieje Balkan splywaja krwia nie od dzis.”
  Dokładnie jak dzieje Polski.

  „narod amerykanski juz dawno nie istnieje- istnieja korporacje”
  A kiedy istniał??
  Za Washingtona i wojny herbacianej?

  „Nie jest zas tajemnica, ze wojna na Balkanach nie jest skonczona.
  USA chce wywolac kolejna drake na Balkanch i przejac calkowita kontrole. Podobne zakusy mialy zawsze Niemcy – zobaczymy na ile zadziala „wolny rynek” i wolna konkurencja o kontrole Balkan.”

  Tylko teraz pojawi się kolejny gracz z pełnym poparciem miejscowych.
  A gasnące imperium może stać jeszcze na groźne podrygi, może jest bardzo silne, ale każdy głupi ruch
  kosztuje stratę siły i zasobów.

  „jak za dobrych hitlerowskich czasow marzy sie „drang nach Osten”.

  Nie się marzy, ale jest kontynuowany.
  Podbita Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, oczywiście Jugosławia, ale też Litwa, Łotwa, Estonia oraz Ukraina w trakcie podboju.
  Polska może być modelowym przykładem, jak z mocarstwa regionalnego (ze wszystkimi zastrzeżeniami), stałą się krajem kolonialnym, który nie może
  podjąć decyzji nawet o wycince chorych drzew w puszczy.

  „Podbic Rosje.
  Ale zeby podbic Rosje, trzeba znalezc pretekst.”

  Pretekst zawsze się znajdzie, a specjalnie nie jest nawet potrzebny.
  Trzeba mieć czym, a na razie – to z czym do ludzi.
  Skoro Rosja OGŁOSIŁA przewagę strategiczną.
  Podejrzewam, że przewaga musi być na prawdę duża, bo takich rzeczy się raczej nie ogłasza.

  Rosji brakuje ludzi i sojuszy dających zasoby ludzkie, zasoby gospodarcze (nawet potencjalne).
  Siłą rzeczy musi je mieć w pobliżu, żeby spełniły zadanie.
  Takie zasoby, mocno już nadwyrężone posiada Polska i inne kraje Europy Środkowej.
  Dlatego Zachód balansuje na cienkiej linie, którą nie tyle może przekroczyć, co może ona pęknąć.
  Patrz ostatni tekst Michalkiewicza.

  W zasadzie za chwile sytuacja będzie taka, że Europa Środkowa będzie mogła stawiać żądania i
  propozycje nie do odrzucenia.

  Kluczem zaś do tego jest Polska.

  Bo świat wygląda tak, że rządzi nim ten, kto rozdaje karty w Europie.
  A w Europie rozdaje karty ten, kto rządzi Polską – to jest warunek konieczny.
  Aczkolwiek nie wystarczający.

 43. troll polonii said

  42
  Alex Sailor
  Polska nie jest kluczem.
  Jest slepym narzedziem . I do tego bardzo latwym.

  Porownanie Polski z Serbia jest raczej slabe.
  Prosze dobrze przyjrzec sie historii Serbow. Bo historie Polski mysle, ze obaj znamy jednakowo dobrze.

  Ja wiem o czym pisze.

Sorry, the comment form is closed at this time.