Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Podwórkowe popychadła

Posted by Marucha w dniu 2018-03-24 (Sobota)

Wychowałem się w robotniczej rodzinie na fabrycznym osiedlu. Pamiętam, że na podwórku wśród kilkunastoletnich chłopaków rządziły bandy. Bandzie przewodzili ci, którzy umieli się bić i najlepiej grali w piłkę nożną. W bandzie był też ktoś w rodzaju podwórkowego przygłupa i popychadła.


Banksterskie popychadło – politycznym popychadłem

Oprócz tego, że był przygłupem, to był pyskaty i słaby fizycznie. Często dawał się podpuszczać przywódcom bandy i słownie zaczepiał dużo silniejszych, a jak już oberwał za to kilka mocnych kopniaków, to ratowała go banda.

Podwórkowy przygłup i popychadło był przeważnie lekceważony, a nawet pogardzany, ale w bandzie miał swoje miejsce, ponieważ zawsze był na posyłki i dostarczał taniej rozrywki. Prawie każdy mógł go bezkarnie obrazić czy uderzyć. Rekompensował to sobie „szpanem” przed jeszcze słabszymi, że jest w bandzie i go ci silniejsi lubią.

Jak słyszę napomnienia i żądania, które pod adresem Rosji wysuwają premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda, a jednocześnie jak pokornie i uniżenie odnoszą się do bezczelnych żądań Amerykanów i Żydów, to widzę ich jako takie podwórkowe popychadła, najpierw potraktowane kopniakiem, a potem podpuszczone na silniejszego.

Jak słyszę ministra Zbigniewa Ziobro, jak jednego dnia z całą mocą przekonuje, że poprawki do ustawy o IPN są nie do ruszenia, a za parę tygodni, jak kwili i dziubdzia, że jednak są sprzeczne z konstytucją, to widzę podwórkowego przygłupa, który nie ma swojego zdania, ale mówi tak, jak wymagają najsilniejsi w bandzie.

Jak słyszę polityków PiS, którzy jeszcze niedawno buńczucznie krzyczeli, że nie cofną się ani o milimetr przed naciskami Unii Europejskiej, a teraz jak ludziki z plasteliny ugnieceni i zdeformowani bełkoczą coś o koniecznym kompromisie, to mam przygnębiające wrażenie, że Polską rządzą podwórkowe przygłupy i popychadła. [Żeby… – admin]

Odnośnie Rosji, to boję się do czego te przygłupy i popychadła dadzą się jeszcze podpuścić, żeby przypodobać się najsilniejszym w bandzie. Dzieje się jak przewidziałem. Nie przewidziałem jednak, że układ władzy w Polsce wewnątrz i na zewnątrz będzie aż tak przypominał funkcjonowanie podwórkowej bandy z moich dzieciństwa i młodości.

Andrzej Szlęzak
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 13 do “Podwórkowe popychadła”

 1. Moher49 said

  Pan Szlęzak też w tej bandzie był, Teraz szuka sposobu jakby do niej wrócić. Pan prezydent dał się już poznać, pan premier jeszcze nie. Od 1989 roku prezydentem Polski jest żyd, albo mąż żydówki. Pewnie z premierem będzie podobnie. Efekty już teraz widać, za patrioty zapłacimy 2x więcej niż Rumuni, koszernym też się przecież coś należy.

 2. Lily said

  Ten osobnik na pierwszym planie,a zlowrogi
  wyraz twarzy.

 3. ala said

  Jest gorzej! bo plebs temu pozwala. Jaki dół taka góra, przeciez jest demokracja. Jak sobie „wiekszosc” wybrała tak ma! dudusia wybralo 8mln niewolników czyli niecale 30 go nie chcialo, a mimo to ten jest przedstawicielem demokratycznej wiekszosci i to jest cywilizacyjna prostytucja machinerii 21wieku.

 4. Lily said

  Re; 2.
  Mialo byc ma,tam gdzie jest a.

 5. ala said

  1 – kwestia oplat za handel bronia w nowoczesnosci i oswieceniu, a zjeby rzadowe beda wybielac obecny swiat jest taka jak Pan mowi ale mimo to wezmie Pan po uwagę jednak klatke gospodarcza, ktora ma powierzchnie taka jaka sobie zyczy globalna mafia no i Rumunia wzgledem Polski niewiele , ale jednak gorzej wypada w zestawieniu dochodow gospodarczych. Piszac niewiele mam na mysli nie tylko fizyczna roznice do tego dochodzi jeszcze tam duzy wplyw Rosji wiec no trzeba czyms to zdegenerowane twarzystwo smieci kupic.

 6. KOJAK said

  ZBIGNIEW ZIOBRO ? JUZ DAWNO MOWILEM TU ZE TO JEST DEBIL ! JEDEN WARIAT OTUMANIONY PRZEZ TEGO LAJDAKA CHCIAL MNIE ZA TO BIC !

 7. NICK said

  Drodzy Pp. .
  Pozamiatane!!!
  Czyżby???

  JEST BÓG.

  Proste.

 8. Adam said

  Pisdzielcy to nie są żadne przygłupy. To zdrajcy Polski, których miejsce jest w więzieniu.

 9. AlexSailor said

  ad 7 @Nick

  Jest pozamiatane, chyba że zdarzy się cud.

 10. AlexSailor said

  Ad. 2 @Ala

  Pani Alu, pozwolę sobie zwrócić Pani uwagę, że pani wnioskowanie zawiera błąd logiczny.
  W sensie logiki klasycznej.

  To, że głosowało na PADa 8 milionów, nie znaczy, że 30 milionów go nie chciało.

  A sytuacja była taka, że jego konkurent był klasą samą w sobie.

 11. Lily said

  Re 9;
  Kaczynski,dopial swojego?.Deklaracja J.K.
  „Dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,ten
  oglupialy narod,(o Nas) az dopniemy swego”.

 12. .243 said

  mysle ze autor textu chce zalapac sie na kolejne rozdanie -posad

  ——-
  Zna Pan tego autora? Czy tak sobie beknął?
  Admin

 13. Boydar said

  Wcale nie „tak sobie”. Cel był.

Sorry, the comment form is closed at this time.