Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Antysemici są wszędzie.Jan Hartman doradza jak ich rozpoznać.

Posted by Marucha w dniu 2018-03-25 (Niedziela)

Antysemici są wszędzie. Mijamy ich na ulicach, są naszymi sąsiadami, widzimy ich o poranku w lustrze, czają się w naszych lodówkach. Taki przynajmniej wynika z artykułu Jana Hartmana. Czołowy polski ateista, w swoim artykule „Czy jesteś antysemitą?”, na blogu lewicowego tygodnika Polityka, doradził jak poznać antysemitę.

[Można stosować metodę wyliczanek… na kogo wypadnie, na tego bęc. – admin]

Porady Jana Hartmana są dość odmienne od politologicznej definicji antysemityzmu jako poglądu opartego na przesądach rasowych, zakładający ograniczenie praw Żydów lub ich eksterminację. Z takiej definicji wynika, że antysemitami są tylko ci, którzy kierując się rasizmem chcą Żydom odebrać prawa lub ich pozabijać.

Wszystko inne – w tym i postulaty odebrania przywilejów Żydom czy przypominanie o zbrodniach Żydów antysemityzmem nie są.

W swoim artykule Jan Hartman stwierdził, że w Polsce większość żałuje, że Hitler nie zabił wszystkich Żydów. Warto zwrócić uwagę, nie tylko na bzdurne oskarżenia Jana Hartmana wobec Polaków, ale także na to, że o zagładę Żydów oskarża on Hitlera a nie – Niemców.

Zdaniem Hartmana antysemici „powszechnie (…) uważają się za wolnych od rasowych, religijnych i etnicznych przesądów (…). antysemici w większości przestali się przyznawać się do antysemityzmu i zrozumieli, że lepiej za rasistę nie uchodzić, jakkolwiek ludzie wolni od nienawiści do Żydów bardzo rzadko mają okazję mówić, że nie są antysemitami, podczas gdy antysemici muszą to czynić co rusz. Dlatego jednym z kryteriów antysemityzmu (…) jest deklarowanie przez daną osobę, że nie jest antysemitą”.

Zatem według Hartmana antysemitą się jest jak się deklaruje, że antysemitą się nie jest. Ciekawe więc, czy antysemitą się jest jak się deklaruje swój antysowietyzm. Jeżeli tak, to co by się nie mówiło -to by się było antysemitą.

Wiec jeżeli antysemityzm to kwestia od nas niezależna, to może trzeba niezależną od nas cechę zaakceptować? Na tej samej zasadzie, jak preferencje seksualne – lewica głosi, że wybór preferencji seksualnej jest od nas niezależny i by wyzwolić się z stresu, należy takie swoje odmienne preferencje zaakceptować.

Zdaniem Jana Hartmana „antysemita to zwykle osoba głośno odżegnująca się od antysemityzmu, jakkolwiek chętnie i bezkrytycznie powielająca kłamstwa, przesądy i bardzo stronnicze opinie na temat Żydów, Izraela i stosunków polsko-żydowskich”.

Oczywiście o tym, co jest przesądem i kłamstwem decyduje lewica – w tym i Hartman. Na tej samej zasadzie, na której Hitler decydował kto jest, a kto nie jest Żydem przyznając swoim Żydom tytuły honorowych Aryjczyków.

Kontynuując tok myślenia Hartmana, jeśli piszesz o zbrodniach Niemców na narodzie Polskim – zamiast pisać o cierpieniach Żydów, choćbyś nic negatywnego o Żydach nie wspominał – to i tak jesteś antysemitą.

Zdaniem Hartmana „polski antysemita negacjonista może już przełknął Jedwabne, lecz nie przyjmie do wiadomości, że takich pogromów były dziesiątki; wie, że byli szmalcownicy, szantażyści i kolaboranci, lecz nie przyjmie do wiadomości, że były ich całe masy, czyniąc los ukrywających się Żydów wprost beznadziejnym. Negacjonista trąbi o Sprawiedliwych i chowa się za ich plecami, lecz nie chce nic wiedzieć o tym, że w czasie wojny Żydów skrzywdzonych przez Polaków było o wiele więcej niż tych uratowanych. Takich negacjonistów są w Polsce miliony… I właśnie z tej odmiany negacjonizmu wypływa odrażająca nowelizacja ustawy o IPN, kneblująca usta tym, który mówią o Polakach współpracujących z Niemcami w czasie Zagłady. Ta retoryczno-moralna figura nie wzięła się zresztą znikąd. Wymyślił ją dawno temu Kościół katolicki, który w swoim mniemaniu jest zawsze i nieodwołalnie święty, niezależnie od tego, ilu ludzi wymordował w swej długiej historii, ilu poddał torturom i ilekroć więcej ma wśród swego kleru pedofilów niż w całości męskiej populacji”.

[I te plugawe pierdoły godne gównojada, pisze „profesor”. – admin]

Hartman głosi też, że antysemici głoszą, „że ludność żydowska (…) miała liczne „przywileje” i „autonomię”. Uważa on, że antysemitów żydowska „niewdzięczność boli”, a w czasie II wojny światowej Polaków czekał taki sam los jak Żydów.

Według Hartmana antysemici usprawiedliwiają zbrodnie Polaków na Żydach zbrodniami Żydów z UB. Czołowy polski ateista nazywa to symetryzmem.

Zdaniem Jaka Hartmana nie można porównywać antypolonizmu z antysemityzmem, choć „nie można zaprzeczyć, że Żydzi najczęściej Polaków nie lubią. Ale też nie zajmują się nimi. Nie smarują po murach, nie wydają antypolskich piśmideł, nie opowiadają na ich temat bzdurnych mitów. Po prostu uważają, że Polacy w większości są antysemitami”.  [Ha ha ha! – admin]

Zdaniem Hartmana antysemici wierzą w przesądy „o złowrogim, światowym lobby żydowskim, pragnącym podporządkować sobie świat, albo i o tym, że każdy Żyd to w głębi duszy liberał-komunista i „kosmopolita”.

W swoim artykule Hartman głosi, że Kościół katolicki „po soborze watykańskim II przestał jawnie szczuć na Żydów w kościołach i odprawiać modły za ich „nawrócenie” (…), ograniczając się do wydawania antyżydowskich pisemek, wciąż trzyma się absurdalna teza o dobrym judaizmie przed Jezusem i złym, „rabinicznym” czy „talmudycznym” judaizmie po Jezusie”.

W opinii Hartmana „antysemita jest bardzo ciekaw, kto jest Żyd”, antysemityzm przejawia się też „w postaci skrępowania i zawstydzenia, gdy mówi się o żydostwie”.

Zatem niezależnie czy się interesujemy Żydami, czy unikamy tego tematu to i tak jesteśmy antysemitami.

Taka plugawa szumowina jest profesem na polskiej uczelni…

Jan Bodakowski
http://prawy.pl

Komentarzy 39 to “Antysemici są wszędzie.Jan Hartman doradza jak ich rozpoznać.”

 1. kazek said

  Szkoda czasu na czytanie co mysli Hartman

 2. outsiderR said

  „antysemityzm przejawia się też „w postaci skrępowania i zawstydzenia, gdy mówi się o żydostwie”.”

  Wynika z tego, że antysemitami są również żydzi (Żydzi?).

  Wszak przyznać się do swojego żydostwa ciężko jest …
  Kto oficjalnie powiedział o sobie, że jest żydem?
  Kwaśniewski? Michnik? Hartman?

  Niejaki Janek H., praprawnuk rabina Izaaka Kramsztyka, na informacje o swoim żydowskim
  pochodzeniu drze ryja „jestem Polakiem, chamie”.

  Czyż skrępowanie, zawstydzenie i zaprzeczanie swego żydostwa nie jest
  w istocie antysemityzmem?

  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/767269,jan-hartman-jaki-tam-ze-mnie-zyd,id,t.html

  „Jedni robili to szczerze, inni koniunkturalnie. Jedna z najważniejszych dyskusji w postępowym świecie żydowskim dotyczyła wtedy tego, w którym kościele się ochrzcić: protestanckim czy katolickim. Chodziło o to, żeby zapomnieć, unieważnić żydostwo. Asymilacja była tak daleko posunięta, że Żydzi, którzy dokonali tego wyboru, posuwali się nawet do antysemityzmu, mieli pogardliwy stosunek do tradycyjnej większości Żydów w Polsce. „

 3. Lily said

  Przekazuje „wiedze”,mlodym Polakom.
  W jakim kraju by nie mieszkali,wszedzie
  chca pelnic role gospodarzy.

 4. Gość said

  Tak Kazek.
  To zwykła chazarska kurwa, zboczeniec i pedofil. Oni wszyscy są skrzywieni genetycznie i wszelkie skurwysyństwo od nich się bierze. Zwykła koczownicza menda.

 5. Adam said

  Hartman nie jest żadnym semitą, tylko parszywym mongolskim chazarem. Jego miejsce jest w jurcie na stepie a nie w cywilizowanym kraju Europy.

 6. Marcin said

  A ja jestem posiadaczem roweru a rower jak wiadomo ma koła a jeśli koła to i pociąg który porusza się po szynach na kołach,a jak pociąg to wagon a jak wagon to bydlęcy….do Auschwitz. Antysemitą może dosłownie zostać każdy nie wiedząc nawet o tym.

 7. Kajtek said

  Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. W tym „święcie” chodzi o to by nauczyć metodą Makarenki głupich gojów do oddawania życia za żydów bez chwili zastanowienia. Jest to stara sowiecka metoda nauki „przez ćwiczenie”. Chodzi o to aby wbić w kod genetyczny chęć oddawania za żydów życia. Żyd się stawia w miejsce Boga. O to chodzi Panowie.

 8. , said

  https://spryciarz.com/poradnik-typera/ruletka,13

 9. RA.dio active said

  Ciekawe czy antysemitą jest osoba nie lubiąca arabów:)))

 10. Adam said

  Ad. 9
  Tak. Antysemita to osoba nie lubiąca Arabów, ponieważ Arabowie to właśnie semici. Chazarskie świnie to najczęściej bandyci, złodzieje i kłamcy, którym się wydaje, że jak się podczepią pod semitów, czyli biblijnych żydów, to wszystkie ich zbrodnie i przestępstwa ujdą płazem. Tymczasem semickimi żydami są tylko i wyłącznie potomkowie Abrahama i Jakuba, a nie mongolska dzicz ze stepów Euroazji. Oni nawet talmudu nie znają. Czczą tylko szatana i mamonę. Chazarowie tak ogłupili Europejczyków, że każdy kto popiera Palestyńczyków jest uważany za antysemitę, kiedy to Palestyńczycy są semitami a nie oni.

 11. Profesor a głuuupi.

  ——
  Nie, nie głupi.
  To bardzo zły, podły człowiek, który świetnie wie, co robi.
  Jedyny ludzki odruch u niego, jaki zaobserwowałem, to żal po stracie psa.
  Admin

 12. Judasz said

  Ja jako antysemita naprawdę jestem ciekaw kim jest żyd, ale patrząc na pana profesora mam wrażenie że pasożytem

 13. kobra said

  Dlaczego sie nie przyznac ze jestesmy antysemitami ?? Historia nas do tego zmusila.Jestesmy ciagle na sile uszczesliwiani przez tych niechcianych sasiadow.Przestancie sie usprawiedliwiac i przepraszac !

 14. Marek said

  Hartman jest wybitnym reprezentantem żydostwa.
  Dobrze że żydostwo rodzi jednostki, które, gdy słuchasz i widzisz, dech zapiera.
  Wszyscy przyzwoici żydzi milczą, gdy przemawia Hartman.
  Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.
  Dzięki, takim, jak Hartman naukowcom, odkrywamy prawdę.
  Prostą i odwieczną.
  Są tylko dwie rasy ludzkie: żydzi i antysemici.

 15. Polski Punkt Widzenia said

  Równie dobrze można, parafrazując, powiedzieć tak:

  Żydzi są wszędzie. Mijamy ich na ulicach, są naszymi sąsiadami, widzimy ich o poranku w lustrze, czają się w naszych lodówkach etc. etc.

  Pisząc w wielkim skrócie … czyżby osobnik z tytułem profesorskim nie rozumiał podstawowych zasad logiki w myśleniu ? Choćby, przykładowo, implikacji (wynikania).

  Przywoływanie innych powodów nieakceptacji żydów przez Polaków (etnicznych rzecz jasna)jest zbyteczne – są powszechnie wiadome … mówiąc inaczej – nikt nie będzie tolerował we własnym (polskim) domu śmiertelnego wroga. Wiadomo też co robi gospodarz domu z gościem, który nadużył gościny … :-)))

 16. revers said

  Mowa rabina Reichhorna o gojach

  Unikatowy, a dzisiaj zapomniany, materiał z książki Ks. Dr. Stanisława Trzeciaka

  https://katolikintegralny.wordpress.com/2014/08/28/mowa-rabina-reichhorna-o-gojach/

 17. Regina said

  Należałoby skończyć wreszcie z tym licytowaniem się Sprawiedliwymi i tłumaczeniem się z jakiegoś antysemityzmu. Ciągle kajamy się i tłumaczymy,powołujemy się na bohaterstwo,tych co ryzykowali życiem za ratowanie Żydów, a tymczasem oni ciągle nas rozliczają z tego, że za mało uratowaliśmy Żydów, mogliśmy więcej,za mało było ofiar ze strony Polaków. Ale ci co nas rozliczają sami mają i w przeszłości mieli gdzieś swoich pobratymców. Ilu bogatych żydowskich Amerykanów uratowało swoich rodaków? Biedacy, niczego nie wiedzieli, nie byli świadomi tego,co z ich rodakami wyprawiają Niemcy. Najlepiej nie wiedzieć, za to teraz dobrze wiedzą,ile pieniędzy mogliby zgarnąć po tych,co ulegli zagładzie, a przecież to oni,ich rodzice, dziadkowie zafundowali swoim rodakom ten holokaust,to oni finansowali machinę wojenną Niemiec.A jak zaszczuci uciekinierzy „kołatali do ich drzwi”,to zatrzasnęli im te drzwi przed nosem, zamknęli granice przed nimi, a statki wyładowane uciekinierami zawracali bez skrupułów na zagładę.Śmierdzieli im rodacy, bo to byli ubodzy Żydzi i mieliby z nimi same kłopoty, musieliby sfinansować ich pobyt, podzielić się pieniędzmi. Za to po nich pieniądze raczej im nie śmierdzą, nawet gdyby mięli prawo domagać się spadku po tych ludziach ,to nie godni są spadku po nich.

 18. ibrahim ibn jakub said

  nie dość że obrzezany to jeszcze złamany

 19. keram said

  Tak się zastanawiam, czy mając tyle szacunku , empatii do żydów ,ile oni sami mają do mnie Polaka , czy moja świętej pamięci matka , która zawsze mówiła ,że to podli nikczemni ludzie a mimo to będąc bardzo młodą, wraz z koleżanką uratowała życie równie młodej żydówce … , kwalifikujemy się na antysemitów ?

 20. Puciaty said

  Troszku jezdem skołowany tą nową definicją legendarnego antysemityzma,bo prof.Finkelstein definiuje „antysemityzma” jako „irracjonalną nienawiść do Żydów,a poza tym tu ,w Polsce ważniejszy winien być antypolonizm,a-semityzmem d… sobie nie zawracać,wuj z nim…mnie kiedyś stary Żyd nazwał antysemitą tylko za to ,że pytałem go o podstawy prawne urojonych „długów ” żydowskich….a na marginesie podobno Polacy w USA solidnie przestraszyli komisję Izby Reprezentantów,że 1226/447 będzie precedensem prawnym i USA ryzykują roszczenia od prawdziwych Amerykanów(tj.Indian)…wie ktoś …coś…??!

 21. Joe said

  Najwiekszym antysemita jest sam Hartman nazywajac siebie… rasowego chazara…Zydem….Zydzi z chazarami to maja tyle wspolnego co nic.
  POza oczywiscie historycznym klamstwem dla zysku ze sa wyznawcami religji Mojzeszowej….Maja tyle wspolnego z ta religia co swinie z astronomia.

 22. NC said

  Pamiętajmy, że „antysemita” to osoba, którą wskaże lobby żydowskie, a „antysemityzm” to każda myśl, wypowiedź czy działanie, które w/w lobby uzna za szkodliwe dla ich interesów.
  Pamiętając o tej zasadzie można łatwo rozszyfrować sytuację.

 23. Adam said

  Największa współczesna zbrodnia chazarów to grabież i holokaust Palestyny. Wymyślono więc naród żydowski, żeby przed całym światem uzasadnić fakt kradzieży palestyńskiego państwa i przywłaszczenia sobie dziedzictwa starożytnego Izraela. W ten sposób chazarowie z koczowników stali się „narodem wybranym”. Sami są największymi antysemitami na świecie. Mordują nie tylko semickich Palestyńczyków ale także najstarszych chrześcijan. Tak jak zbrodniarz morduje świadków swojej zbrodni.

 24. Boydar said

  I bardzo dobrze że taki Hartman się nam przydarzył. Bardzo dobrze. Mało kto w tak obrzydliwy a prawdziwy sposób wrzuciłby do obiegu prawdę o żydostwie. Że robi to pozornie na odwyrtkę ? Nie ma znaczenia, żadnego. Natura człowieka, zwłaszcza młodego, odrzuca samoczynnie wszystko co nudzi, mdli, wywołuje stres. Więc z biegiem czasu hasło „żyd” zastąpi wkładanie dwóch palców do gardła. Metoda prymitywna ale skuteczna. Nie dotyczy też wszystkich jednak sporej większości, i tu jest nasz zysk. Ave Hartman !
  Niedługo przyjdzie bieda na bezrozumnych. Każdy „dobrze wyglądający” stanie się potencjalnym „wrogiem ludu”, jak w 1789. Po chrześcijańsku nie zazdroszczę, zwłaszcza że z bezrozumnymi dyskusji nie ma.

 25. Jakobin said

  Napisal sam ze widzisz go porankiem w lustrze wiec kogo widzi siebie samego nienawidzacego tego ze jest nim.

 26. B.Leks said

  Jak taka kanalia moze byc profesorem na uczelni?
  Dlaczego UJ trzyma takiego wrzoda, ktory jest za kazirodztwem (oczywiscie tylko dla Polakow). Pejsaty profesor jest za lamaniem prawa! Judeo-rektor i judeo -minister do tej pory nie wyrzucili tego lajdaka.
  Badzmy razem, abysmy zazadali wpisu narodowosci do dowodu osobistego w Polsce, zebysmy mieli NUMERUS CLAUSUS w zyciu publicznym i na uczelniach oraz zeby zydzi nie psuli nam mlodziezy na uniwersytetach i w szkolach, a takze zakaz pejsatych profesorow na uczelniach humanistycznych.
  Ciezkie wywody tego parcha na temat antysemityzmu. Sprawa jest prosta – ANTYSEMITA jest kazdy, kogo zydzi nie lubia, nienawidza i ktorego by najchetniej zabili (Panko, Lepper, Falzman, Walentynowicz, Skrzypek, X Popieluszko, X Niedzielak, X Zych, Jan Pawel I, Kennedy, Miloszewicz itd itd).

 27. Komitet Obrony Gojów said

  PiSuary doskonale potrafią rozpoznawać tzw. antysemityzm i bez „dobrych rad” Hartmana – właśnie usunęli prezesa Radia Gdańsk, po godzinie od mianowania go na to stanowisko, za straszliwie ‚antysemickie” dywagacje w pisemku Młodzieży Wszechpolskiej z lat 90.
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/grzegorz-sielatycki-przez-godzine-byl-prezesem-radia-gdansk-powodem-antysemickie-publikacje-sprzed-lat
  Konzentrationslager Polin – można się wyrzygać na największe polskie i katolickie świętości i kariera kwitnie. Wyraź się krytycznie (choćby w łagodny sposób) o Żydach i padasz ofiarą represji.

 28. ManiekLubi said

  Od daty okraglego stolu Polska stala sie zydostanem.
  Rozczarowany wyborca, czyli Matka Kurka, wciaz poklada resztki nadzei w geniuszu kaczora co to chce dobrze.
  Masochistyka czy kompletna debilitycja umyslu?

  ——
  Matka Kurka to albo dureń-erudyta, albo ma jakąś wyznaczoną rolę.
  Admin

 29. Joe said

  Une sie POdpieraja nawzajem nawet zapalkami….Taka ich chazarska mac…A Pan Putin POwiedzial wyraznie…Nowoj chazarii nie budiet…

 30. Joe said

  Matka Kurka i Kaczka Jarek to z tego samego KURNIKA.

 31. troll polonii said

  Najwiekszymi antysemitami sa Chazarzy z Azji, ktorzy nie maja nic wspolnego z rasa semicka.
  A sa antysemitami bo nienawidza Arabow , Palestynczykow, Syryjczykow, i roznych innych Semitow.

 32. Adam said

  Kurka została wysrana z tej samej chazarskiej odbytnicy co Kalkstein i Hartman…

 33. Siekiera_Motyka said

  Hartmana kolega na Uniwersytecie Berkley mówi nam jak i co myśli.

  Zachowanie rudego jest lepsze niż u komika.

  .https://www.youtube.com/watch?v=pUWyCjwAnWc

 34. Jack Ravenno said

  „Antysemici są wszędzie.Jan Hartman doradza jak ich rozpoznać”

  Kurwa, RZYDZI są wszędzie – rozpoznaję ich na pierwszy rzut oka, bądź drugi rzut ucha…

 35. Roman K said

  https://russia-insider.com/en/lets-call-jews-jews-and-not-use-silly-euphemisms-globalist/ri22895?ct=t(Russia_Insider_Daily_Headlines11_21_2014)&mc_cid=9d7cc32add&mc_eid=7156601670

  Polecam Hartmanowi ostatni art. Adama Israela Shamira…..

 36. troll polonii said

  Antysemityzm jest przestepstwem.
  Filisemityzm tez.

 37. troll polonii said

  Jeszcze raz poprawnie:

  Antysemityzm jest przestepstwem.
  Filosemityzm tez

 38. ksya said

  Jak kreciki z bez sensem kopia dołki pod samym soba,

  Pomieszanie zmysłów, Hitler beee, nie komunista, a same gorsze Hitlera, do rzyda komunisty internacjonalisty. Polskie super glizdy !

 39. Jednak ze wszystkich „odmian i przejawow” antysemityzmow:) ,zdecydowanie najgrozniejszym bedzie ……..tak zwany antysemityzm „zakamuflowany”:). Wedlug innego” Hartmana ‚ ! do ukrytych oznak antysemitow nalezy potepic! takie przejawy jak: Publiczne wolanie dziecka …Tato! czy Mamo!. Publiczne calowanie swojego dziecka po glowce wzglednie publiczne mowienie do niego ze :mama/Tata , Babcia ,Dziadek… go kocha :). Rowniez bardzo „zakamoflowana” forma antysemityzmu bedzie recytowanie wierszy ,publiczne czytanie ,gloszenie itp , o Bochaterach narodowych, wielkich poetach ,pisarzach, wynalazcach ktorzy polegli lub rozslawili po calym swiecie swoj kraj 🙂 tak ze, tworzenie kolejnych ” ukrytych przejawow” antysemityzmow dopiero przed nami !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.