Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kapsel o Kult i wiara w życiu Józefa…
  Sarmata o Polska polityka podżegania
  Maverick o Polska polityka podżegania
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Polski intelektualista o Rosji…
  osoba prywatna o Wolne tematy (53 – …
  Zdziwiony o Czy pobożność ludowa uratuje K…
  Maverick o Polska polityka podżegania
  Zerohero o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  PISKORZ o Meksyk a wybory w Polsce
  osoba prywatna o Wolne tematy (53 – …
  Piskorz o Wolne tematy (53 – …
  AlexSailor o Polska polityka podżegania
  AlexSailor o Polska polityka podżegania
  Piskorz o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Wielomski: O kryzysie polsko-amerykańskim. Czy Amerykanie broniliby naszego kraju?

Posted by Marucha w dniu 2018-03-27 (Wtorek)

Przez kilka dni mieliśmy przepychankę w związku z tajną czy poufną notatką ujawnioną przez jeden z niemieckich portali informacyjnych działających w Polsce, według której dyplomacja amerykańska ostrzegła, że prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda i premier RP Mariusz Morawiecki nie są mile widziani w Białym Domu i nie mają szans na spotkania „na szczycie” ze swoimi amerykańskimi odpowiednikami.

Wszystko zaś z powodu nowelizacji ustawy o IPN, która – wedle strony amerykańskiej – miałaby penalizować badania nad Holokaustem i rzekomym udziałem w nich Państwa Polskiego i Narodu Polskiego.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych najpierw coś tam kręciło, lecz w końcu złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Spodziewałem się, że będzie to doniesienie na tenże niemiecki portal, iż spreparował notatkę. Jednak nie – poszło doniesienie w sprawie wycieku tajnego dokumentu, którego MSZ nie chce jednak odtajnić.

Niestety, wszystko wskazuje, że polski prezydent i premier rzeczywiście są niemile widziani w Waszyngtonie. Dostali coś, co w sieciach społecznościowych określa się mianem „bana”. Gdy jednakże wszyscy w Polsce – politycy i dziennikarze – zaczęli skowyczeć, jakie stało się nieszczęście i czy oraz jak bardzo „ban” ten wpłynie na nasze bezpieczeństwo, więc czy należy bronić ustawy o IPN, czy się z niej wycofać, to ja proponuję zadać inne pytanie: ile jest dla nas wart sojusz ze Stanami Zjednoczonymi?

Przez ostatnie ćwierćwiecze karmiono nas narracją, że od sojuszu z Waszyngtonem zależy bezpieczeństwo Polski. Od sojuszu nie z NATO, lecz konkretnie ze Stanami Zjednoczonymi.

Od wielu lat kwitnie w Polsce propaganda mediów amerykańskich, niemieckich i autochtonicznych, wedle której Rosja Władimira Putina tylko czeka na dogodny moment do ataku na Ukrainę, Litwę, Łotwę, Estonię, a potem na Polskę. Media co rusz podają jakieś wyssane z palca daty, które rzekomo wyciekły z Rosji.

W tej sytuacji sojusz z Waszyngtonem wyrósł do rangi iście katechonicznego, stanowiąc jedyną gwarancję bezpieczeństwa i suwerenności Polski. Wszystkich, którzy wyrażali sceptycyzm co do skuteczności lub sensowności tego sojuszu, wyzywano zaś od „endokomunistów”, „ruskich agentów” i „trolli Putina”.

Coś wiem na ten temat, gdyż jestem jednym z tychże sceptyków. Szaleństwo entuzjazmu dla sojuszu z Amerykanami doszło do jakiegoś paroksyzmu za rządów Prawa i Sprawiedliwości, gdy polska polityka zagraniczna polegała na pokłóceniu się dosłownie ze wszystkimi. Nie tylko z Rosją, Niemcami i z Francją, ale nawet z Ukrainą czy Litwą.

Rząd, pod nieformalnym przywództwem Nieomylnego Prezesa, stał na stanowisku, że wszystko nam wolno powiedzieć i zrobić, drażnić wszystkie duże niedźwiedzie i lwy dookoła, ponieważ możemy sobie na to pozwolić jako najbliższy amerykański sojusznik, rodzaj „niezatapialnego lotniskowca” w strategicznym miejscu Europy.

Politykę zagraniczną PiS uważałem za szaleńczą od samego początku, właśnie z racji sceptycyzmu co do wartości sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

Skąd mój sceptycyzm? Prawdę mówiąc, to wynikał on zawsze z faktu, że miałem wątpliwości, czy Amerykanie rzeczywiście, w razie wojny z Rosją, mieliby zamiar i ochotę bronić naszego kraju. Nigdy nie śpieszyli się nawet z założeniem nad Wisłą swoich baz i przerzuceniem do nas większych oddziałów. Gdy w końcu to zrobili, trudno nie zauważyć, że umiejscowili się bliziutko niemieckiej granicy, tak jakby chcieli w razie czego móc się wycofać.

Amerykańskie oddziały powinny stać pod granicą z obwodem kaliningradzkim, a nie w Żaganiu na drugim końcu Polski! Co więcej, w sumie gorzej byłoby, gdyby do wojny amerykańsko-rosyjskiej doszło, bowiem toczyłaby się ona na terytorium polskim. Ktokolwiek by ją wygrał, z mojego domu albo pozostałaby sterta kamieni, albo byłby w tym miejscu lej po bombie. Mogę tylko liczyć, że nie po atomowej…

Przez ćwierćwiecze zapewniano nas, że nie mamy się czego bać, bowiem Wuj Sam stoi za nami murem. W razie czego pomoże, wesprze, uratuje. Ustawa o IPN była niczym kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy. W Izraelu i pośród części żydowskiej diaspory zawrzało, co po części wynikło z nieznajomości tekstu ustawy, a po części ze skrajnie złej woli. Wpływowe lobby przykręciło śrubę w Departamencie Stanu, w otoczeniu Donalda Trumpa, być może, że z udziałem jego córki Ivanki.

I z powodu prawnego szczegółu – chciałoby się wprost rzec: „dupereli” – stosunki Polski z USA zawisły na włosku, a prezydent i premier dostają „bana” w Białym Domu. Katechoniczny sojusz Warszawy z Waszyngtonem zachwiał się, ponieważ Państwo Polskie będzie ścigało tych, którzy używają określenia „polskie obozy śmierci”.

Jeśli sojusz ten zachwiał się z tak błahego powodu, to trzeba spytać wprost: to ile ten sojusz jest wart?

Czy wierzycie Państwo, że Amerykanie są gotowi setkami lub tysiącami umierać w obronie naszej ziemi przed rosyjską agresją, ale są bliscy zerwania z nami stosunków, ponieważ będziemy penalizować określenie „polskie obozy śmierci”?

[Ależ oczywiście, polactwo w to święcie wierzy! – admin]

O sojuszu amerykańsko-polskim wielu powiadało, że tak naprawdę nie wiadomo, czy w razie zagrożenia naszego kraju Waszyngton przyjdzie nam z militarną odsieczą. Któryś z polityków wprost powiedział, że tego nie wie, ale „trzeba w to wierzyć”. Prawdę mówiąc, we mnie nigdy nie było tej wiary. Osobiście po kryzysie wokół ustawy o penalizacji „polskich” obozów śmierci zdanie na temat sojuszu amerykańsko-polskiego mam już ostatecznie wyrobione: Polska nie jest postrzegana przez Amerykanów jako strategiczny partner. Nawet nie jest widziana jako istotny sojusznik. Jest tylko polem ewentualnej bitwy pancernej z Rosjanami, rynkiem zbytu dla amerykańskiego uzbrojenia i dla amerykańskiego gazu (wcześniej kupionego w Rosji, a sprzedanego z amerykańskim zyskiem).

Można wręcz zadać pytanie: czy amerykańskie wojska w Polsce mają bronić naszego kraju przed rosyjską agresją, czy pomóc w egzekucji ustawy S.447?

Adam Wielomski
Za: “Najwyższy Czas!” i http://www.nczas.com
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 69 to “Wielomski: O kryzysie polsko-amerykańskim. Czy Amerykanie broniliby naszego kraju?”

 1. Zbyszko said

  Ale ściema:-) przecież ta ustaw(k)a nie tylko nie uprawnia do ścigania osób szkalujących Polskę, ale uprawomocnia to szkalowanie. Do tej pory, osoba szkalująca mogła się liczyć z jakimś tam ściganiem. Od tej pory (od ustanowienia tej ustawki), można szkalować Polskę i Polaków opisując to np prozą poetycką, bądź wstawiając tam parę akademickich terminów.
  Ściema pod głupawą publikę w wykonaniu USAdministracji

 2. Rokitnik said

  Odpowiedź jest jedna; nie będą nas bronić ponieważ nie mają w tym żadnego interesu ! To wynik ” robienia im laski za darmo” jak poinformował społeczeństwo nijaki Radek. A przecwelonymi na własne życzenie się nikt nie zajmuje….

 3. snag said

  Wiedząc jak silny i popularny był ruch izolacjonizmu w czasie WWI i WWII w Stanach śmiem wątpić zwłaszcza że dziś potencjalny przeciwnik to nie to co kiedyś a lokalizacja daleko za oceanem czy na innym kontynencie nie ma znaczenia.

  B. dobra książka na ten temat jeśli kogoś interesuje
  ————————————
  http://reader-chrome.netlify.com/01-victor-mclaughlin/-quicklet-walter-isaacson-s-the-wise-men-six-frie-doc.pdf

  https://www.foreignaffairs.com/reviews/capsule-review/1986-12-01/wise-men-six-friends-and-world-they-made

 4. Pytanie w tytule? Odpowiedz: Nie.

 5. Z.Brzeziński w chwili szczerości kiedyś napisał ,ze Polska jest przedpolem dla NATO i USA

 6. adsenior said

  Gdzie USrael ma Polskę i Polaków, pastuchy pokazali w Jałcie – W DOOPIE!!

 7. snag said

  Nie tak źle ,…

  http://www.nihilnovijournal.org/post/85137988016/pearson-released-an-interesting-ranking-of-global
  http://thelearningcurve.pearson.com/index/index-ranking

 8. Nie jestem tak wygładzonym intelektualistą, jak p. Wielomski, więc pozwalam sobie na takie schropowacenie niektórych jego oipinii:

  ” Szaleństwo entuzjazmu dla sojuszu z USraelem doszło do jakiegoś paroksyzmu za rządów Prawa i Sprawiedliwości, gdy „polska” polityka zagraniczna polegała na pokłóceniu się dosłownie ze wszystkimi. Nie tylko z Rosją, Niemcami i z Francją, ale przede wszystkim z Białorusią.

  Rząd, pod nieformalnym przywództwem Nieomylnego Prezesa, stał na stanowisku, że wszystko nam wolno powiedzieć i zrobić, drażnić wszystkie duże niedźwiedzie i lwy dookoła, ponieważ możemy sobie na to pozwolić jako najbliższy sojusznik USraela, rodzaj „niezatapialnego lotniskowca” w strategicznym miejscu Europy, to po pierwsze, a po drugie, to jest to rzeczywiście najłatwiejszy sposób odcięcia Polaków od jakiejkolwiek zewnętrznej pomocy, gdyby zechcieli pozbyć się tasiemców…

  Politykę zagraniczną PiS uważałem od samego początku za zabójczą dla Polski Polaków, choćby z racji sceptycyzmu co do prawdziwej wartości sojuszu z USraelem.”

 9. Roman K said

  O sojuszu amerykańsko-polskim wielu powiadało, że tak naprawdę nie wiadomo, czy w razie zagrożenia naszego kraju Waszyngton przyjdzie nam z militarną odsieczą. Któryś z polityków wprost powiedział, że tego nie wie, ale „trzeba w to wierzyć”. Prawdę mówiąc, we mnie nigdy nie było tej wiary. Osobiście po kryzysie wokół ustawy o penalizacji „polskich” obozów śmierci zdanie na temat sojuszu amerykańsko-polskiego mam już ostatecznie wyrobione: Polska nie jest postrzegana przez Amerykanów jako strategiczny partner. Nawet nie jest widziana jako istotny sojusznik. Jest tylko polem ewentualnej bitwy pancernej z Rosjanami, rynkiem zbytu dla amerykańskiego uzbrojenia i dla amerykańskiego gazu (wcześniej kupionego w Rosji, a sprzedanego z amerykańskim zyskiem).

  Uj panie Wielomski….
  Jak pan malo wie….USA nikomu nie przychodzi z odsiecza… a jak sieka to widac to jest w jej interesie i tylko w jej. Nawet czasmi zaplaci napstnikowi ,zeby napadl na sojusznika, zeby juz spokojnie odsiekac co uznali za swoje badz ,od tej chwlii beda uwazac.
  – USA nie ma sojusznikow ani partnerow..USA jest First….a first jest first….a nie dwojcq czy trojcq czy cale plejady….chybaze Israel.
  -USA strategicznym partnerem nazywa wlasciciela nieruchomosci, na ktorej stoja urzadzenia militarne USA, do obrony badz pilnowania interesow USA, nawet jak sa to urzadzenia atakujace..bo najlepsza obrona jest atak, a tytul partnera nadaja zamiast oplat za miejsce, skazenie i ewentualne zejscia smiertelne, czyli collateral demage.
  -USA nie zmierza toczyc bitew pancernych z nikim..od tego maja tzw sojusznikow..w Europie Polakow i Rumunow….bo Niemcy juz sie nie nadaja:-))) dlatego tez zeby za szybko nie madrzeli..dodaja im barwnika w ciemnych kolorach.
  USA- jest narodem kupcow..ktory sprzedaja kijek- jako siekierke…. kasujac- jak za czolg, bo rakiet sami sobie pilnuja i autochtonom nawet pozwola zrobic kupke przed sztabem , byle go nie wpuscic do wychodka kolo urzadzen.

 10. Roman K said

  O sojuszu amerykańsko-polskim wielu powiadało, że tak naprawdę nie wiadomo, czy w razie zagrożenia naszego kraju Waszyngton przyjdzie nam z militarną odsieczą. Któryś z polityków wprost powiedział, że tego nie wie, ale „trzeba w to wierzyć”. Prawdę mówiąc, we mnie nigdy nie było tej wiary. Osobiście po kryzysie wokół ustawy o penalizacji „polskich” obozów śmierci zdanie na temat sojuszu amerykańsko-polskiego mam już ostatecznie wyrobione: Polska nie jest postrzegana przez Amerykanów jako strategiczny partner. Nawet nie jest widziana jako istotny sojusznik. Jest tylko polem ewentualnej bitwy pancernej z Rosjanami, rynkiem zbytu dla amerykańskiego uzbrojenia i dla amerykańskiego gazu (wcześniej kupionego w Rosji, a sprzedanego z amerykańskim zyskiem).

  Uj panie Wielomski….
  Jak pan malo wie….USA nikomu nie przychodzi z odsiecza… a jak sieka to widac to jest w jej interesie i tylko w jej. Nawet czasmi zaplaci napstnikowi ,zeby napadl na sojusznika, zeby juz spokojnie odsiekac co uznali za swoje badz ,od tej chwlii beda uwazac.
  – USA nie ma sojusznikow ani partnerow..USA jest First….a first jest first….a nie dwojca czy trojca czy cale plejady….chyba ze Israel.
  -USA strategicznym partnerem nazywa wlasciciela nieruchomosci, na ktorej stoja urzadzenia militarne USA, do obrony badz pilnowania interesow USA, naw- jak sa to urzadzenia atakujace..bo najlepsza obrona jest atak, a tytul partnera nadaja zamiast oplat za miejsce, skazenie i ewentualne zejscia smiertelne, czyli collateral demage.
  -USA nie zmierza toczyc bitew pancernych z nikim..od tego maja tzw sojusznikow..w Europie Polakow i Rumunow….bo Niemcy juz sie nie nadaja:-))) dlatego tez zeby za szybko nie madrzeli..dodaja im barwnika w ciemnych kolorach.
  USA- jest narodem kupcow..ktory sprzedaja kijek- jako siekierke…. kasujac- jak za czolg, bo rakiet sami sobie pilnuja i autochtonom nawet pozwola zrobic kupke przed sztabem , byle go nie wpuscic do wychodka kolo urzadzen.
  USA dbaja o zadzy partnerow i sojuszniczych na zasadzie odwrotnie proporcjonalnej…tzn staraja sie u siebie prowadzic selekcje pozytywna, a u partnerow na odwrot, po to zeby ich przedstawiciele nie dali sie orznac w niczym i nigdy.

 11. Re: 9 RomanK
  Zanim pan zacznie swoje „peany” na temat „hameryki” publicznie nam „objawiac”, to prosze mi odpowiedziec TYLKO na jedno pytanie:
  „Co rzady w USA od 1945 Roku uczynily cos dobrego dla ZWYKLYCH OBYWATELI Ameryki Polnocnej (w tym USA i w ktorym roku)????.
  Chcialbym sie wreszcie dowiedziec z „pierwszej renki”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Roman K said

  Panie Jasiu…niech pan sprawdzi Jaslu – haslo – pean….

  Na pytanie odpowiem panu wierszem..nie peanem:-))

  Co uczyniles ludziom USEsie,
  Ze ich milionami, z calej Ziemi niesie:-))))

  Jak sie panu wydaje??? co to jest- ze w USA jest wiecej nielegalnych emigrantow niz mieszkancow Canady???? 3 tym Kanadyjczycy i Polacy:-))))
  Nie przychodzi panu do glowy ,ze moze to wlasnie to ..o czym pisze powyzej zgodnie z prawda?
  Mnie pan pyta?? zapyta pan tych ludzi..powiedza panu.

 13. Rafal Cz. said

  Zagrozenie ze strony Rosji?…Ja nie widze zadnego sensu w dzialaniach militarnych Rosji przeciwko Polsce chyba ze w Polsce powstanie
  sila uderzeniowa stanowiaca bezposrednie zagrozenie dla bezpieczenstwwa Rosji oraz wykonujaca dzialania ktore to zagrozenie
  uzasadniaja(koncentracja wielkich jednostek na kierunkach uderzeniowych).Ale I to nie wydaje mi sie mozliwe bowiem Rosja ma wystarczajace zasoby nuklearnej broni taktycznej zeby te zamiary zniweczyc.Zachod rowniez posiada taka bron a to odznacza eskalacje
  dzialan i w kosekwencji do wojny nuklearnej a co to znaczy chyba nie musze wyjasniac.
  Tak wiec nie uwazam ze Rosja ma jakis powod do stwarzania zagrozenia i dla Polski I dla innych krajow. Stanowi natomiast zagrozenie
  dla tych co chca dyktatu USA.

 14. Boydar said

  Tak zupełnie off topic. USA przyznało Izraelowi kolejną pomoc finansową. Nas to bulwersuje, zupełnie nie rozumiem dlaczego. Jeżeli przyjąć, że to nie jest żadna pomoc, tylko zwyczajna zapłata, to można zadać pytanie – za co ? Za jaką usługę ?

 15. Re: 12 RomanK

  WIdze, ze wybiera sie pan na posla do parlamentu, wiec powtorze jeszcze raz pytanie:

  „„Co rzady w USA od 1945 Roku uczynily cos dobrego dla ZWYKLYCH OBYWATELI Ameryki Polnocnej (w tym USA i w ktorym roku)????.

  Guzik mnie interesuja nielegalni emigrancji, ktorzy przyjechali brac udzial przy „stole weselnym” i wywoza co smaczniejsze „kaski” do swych krajow rodzimych zapierdalajac za 7-12 dol/na godzine spiac gdzies po „katach” w kilkanascie na pietrowych pryczach…
  Rowniez g…no mnie interesuja „dobre prace” w „rzondowej mafii” i po „znajomosci”…

  I rowniez nie interesuje mnie…”czy w Ameryce bija murzynow”…z ktorych jest 82 % w „pierdlu” za organizowanie sobie „latwego” zycia z handlu „bialym proszkiem”….

  Ja znam odpowiedz na zadane przeze mnei pytanie. Odpowiedz jest dla Amerykanow wrecz tragiczna…Na co sobie sami zasluzyli…Podobnie jak my Polacy na taki stan rzeczy w sensie politycznym i finansowym zasluzylismy…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pominalem obecny stan zadluzenia, ilosci miast duchow, miast „namiotowych”, ilosc rozwalajacych sie mostow, dziurawych drog, wartosci zydowskiego dolara z federal reserve, ilosc „kartek zywnosciowych” wydawanych przez „rzond federaly’ego” kures’twa zlodziejskiego dazacego do wywolania na sile III zydowskiej wojny swiatowej…itd., itd., itd., itd. wlacznie z nalotami „bombowo-demokracyjnymi” poza granicami USA…tj., Stany Zjednoczonego zydostwa w Polnocnej Ameryce…

 16. Re: 14 Boydar

  Jak to za jaka „usluge?”…

  Ameryka „robi laske” isra-hell’owi i jeszcze musi zaplacic za „spuszczona diete” z rozporka natajjachu…
  A co, kneSejm w Polsce (polin) nie robi dokladnie tego samego???…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Boydar said

  To (16) jest opinia rodem z brukowców, której nawet inne brukowce nie próbują podważać. A więc prawda musi być inna. Żyd jest ostatnim który da coś za darmo, nawet drugiemu żydowi.

 18. Re: 17 Boydar…
  Od dawna niewielu wie, ze, jesli zyd wystawia rachunek drugiemu zydowi, to „goj” (polski czy amerykanski) musi za to zaplacic z prostej przyczyny: zyd niczego nie wytwarza, nie produkuje, ani nie uprawia ziemi…
  zyd zyje z lichwy…i spekulacji…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. provincjal said

  Podrzucam za darmo pomysł na banery lub plakaty do rozwieszenia w prestiżowych miejscach na świecie”
  >https://archirama.smcloud.net/s/photos/t/4328/ruiny-w-kolorze-henry-cobb_200014.jpg
  Warszawa po niemieckiej okupacji !
  >https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/pWXktkpTURBXy9lNjU0ZTY1N2RkODdlOTJhNDAxOTU0M2FkZmMyNGY1OS5qcGeSlQMBas0D580CMZMFzQMUzQG8
  Warszawa odbudowana przez Polaków !
  >https://archirama.smcloud.net/s/photos/t/4328/ruiny-w-kolorze-henry-cobb_200014.jpg
  Warszawa po oddaniu żydom miliardów za nie wiadomo co !

 20. provincjal said

  I jeszcze to gwoli przypomnienia:
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04339-Ktos-chce-wyciagnac-z-Polski-potezne-pieniadze.htm

 21. Boydar said

  Polacy to odbudowali tylko te najniżsiejesze (19)

 22. revers said

  No bronia jak w 1939 roku, lub pozniej w Teheranie i w Jalcie …

  “German soldiers are traversing the country [Poland] from west to east for the first time since the invasion of the Nazis in Soviet-occupied Poland on 22 June 1941.”

  A teraz zamykajac dr. politologii Mateusza Piskorskiego

  http://www.defenddemocracy.press/nato-threatens-putin-war/

  oraz rzadajac dla gminy 1 bilion $$$$.

 23. Kapsel said

  Polski wiceminister zahamował lobbing Polonii amerykańskiej ws. ustawy 1226? – S. Michalkiewicz

  .https://www.youtube.com/watch?v=Kyxf1uhWYMI

 24. Kapsel said

  Zaczyna się! Amerykańscy senatorzy apelują do Morawieckiego: „Przyjmijcie jak najszybciej ustawę sprawiedliwą dla Żydów”

  http://nczas.com/2018/03/27/amerykanscy-senatorzy-apeluja-do-morawieckiego-przyjmijcie-jak-najszybciej-ustawe-sprawiedliwa-dla-zydow/

 25. Kapsel said

  Koniec potęgi dolara, świat drży w posadach

  26 marca 2018 roku, a więc dziś, jest dniem historycznym, w którym świat przestaje być zmuszonym do nabycia dolara, by kupić ropę naftową. Zatrząśnie to nie tylko rynkiem ropy na świecie i cenami surowca, ale sprawi, że rząd chiński będzie miał większe wpływy na kształtowanie cen na rynkach azjatyckich, oraz na samego dolara.

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201803267633138-dolar-petrodolar-ropa-futures-chiny-rosja-usa-gospodarka-juan-sputnik/

 26. Kapsel said

  Chiny i Rosja kopią grób dla dolara

  Chiny są jedynym państwem na świecie o odpowiednim potencjale by rzucić wyzwanie amerykańskiemu dolarowi.

  Niedawno Chińczycy, poprzez swój bank centralny zapowiedziały uruchomienie systemu płatności w chińskich yuanach i rosyjskich rublach ograniczając w ten sposób wpływy dolara w transakcjach międzynarodowych. Ambitne plany Chińczyków budowy nowego Jedwabnego Szlaku mają być realizowane z wykorzystaniem waluty opartej o złoto. Zmieni to oczywiście obecny układ sił na świecie na korzyść państw euroazjatyckich.

  Handel między Chinami i Rosją w ich narodowych walutach rozpoczął się od wprowadzenia przez USA sankcji wobec Rosji w 2014 w związku z sytuacją na Ukrainie

  http://www.prawica.net/9058

 27. Roman K said

  Panie Jasiu..nie zaskoczyl mnie pan tym – „co pan widzi”..od dosc dawna wiem- ze pan jest jasnowidzem:-))))
  DO zadnego parlamentu sie nei wybieram…bo i po co?? Umiem zyc z pracy rak..a ego mam o noermalnych rozmiarach..zatem nie potrzebuje specjalnych upustow:-)))
  Panei Kapsel..poprosi pan pana Jaska wytlumaczy panu ..dlaczego dollar drzy w posadach….
  Ja tylko panu powiem….jedno..jak by pan wolal…dac komus parytet swojej w walucie ..czy dlugu????
  Na wlnym rynku gdzie rope leja tankowcami a papier chodzi z predkoscia swiatla..mozna wymienic rope, na papier, papier na dlug a dlug na zloto….:-))))
  Widzi pan Okrasc Chiny latwo…pamieta pan PRL?????

 28. UsraelskiPatryjot said

  Artykul: „Można wręcz zadać pytanie: czy amerykańskie wojska w Polsce mają bronić naszego kraju przed rosyjską agresją, czy pomóc w egzekucji ustawy S.447?”

  Na to pytanie wielu publicystow dawno odpowiedzialo, a ludzie trzezwi nigdy nie mieli zludzen.
  Teraz zrobiono zakup Patriotow po paskarskiej cenie. Czy dlatego ze PiS wzial pod stolem lapowe, czy ze obiecano polactfu bezwizowe wjazdy do usraelskiego raju?

 29. Re: 27 RomanK

  „Panie Jasiu..nie zaskoczyl mnie pan tym – „co pan widzi”..od dosc dawna wiem- ze pan jest jasnowidzem:-))))”

  (jasiek z Toronto) No super. Ktos musi przewidywac zlodziejskie poczynania lichwiarskiego kartelu finansowego…

  „DO zadnego parlamentu sie nei wybieram…bo i po co?? Umiem zyc z pracy rak..a ego mam o noermalnych rozmiarach..zatem nie potrzebuje specjalnych upustow:-)))”

  (jasiek z Toronto) Panski „upust” skonczyl sie dosc dawno I od dawna wymagam (nie tylko od pana) konkretnych slow opartych na rzeczywistosci a nie na zydowskiej fikcji..
  Ja tez zyje z pracy wlasnych rak I nie ja jeden zapier…alam na wlasne rachunki. Umiem wiele rzeczy wiec jest mi troche lzej.

  „Panei Kapsel..poprosi pan pana Jaska wytlumaczy panu ..dlaczego dollar drzy w posadach….
  Ja tylko panu powiem….jedno..jak by pan wolal…dac komus parytet swojej w walucie ..czy dlugu????”

  (jasiek z Toronto) Amerykanski dolar zaczal „drzec” od 1934 Roku, od kiedy zydowski kartel lichwiarski wymyslil szyld pt: „federal reserve”
  Jesli chodzi o „parytet”, to bez znaczenia jaki on by nie byl I czym poparty, kiedy rzad (prezydent) nie ma zaufania swoich obywateli.
  Ja proponuje parytet ZAUFANIA, gdyz ilosc zlota jest ograniczona a lichwiarskie dlugi maja „krotkie nogi” – wobec nieskonczonosci ludzkiej przedsiebiorczosci, wytworstwa czy pomyslodawstwa…
  Tak wiec ilosc pieniedzy w cyrkulacji zalezec bedzie od tworcow I pomyslodawcow – czyli wykonanej (lub wykonujacej sie) produkcji I ilosci wyknanych uslug…

  „Na wlnym rynku gdzie rope leja tankowcami a papier chodzi z predkoscia swiatla..mozna wymienic rope, na papier, papier na dlug a dlug na zloto….:-))))”

  (jasiek z Toronto) Nie ma pan zielonego pojecia o wolnym rynku I predkosci w nim zawartego swiatla… (jak rowniez o cyrkulacji srodkow finansowych)… Tam na tym „wolnym ryjku” zydowskim przeplywajacy pieniadz jest po trzykroc zniewolony (podatkami, clami I oprocetowaniem)… Tam jest totalna „ciemnosc” z ktorej zadnej nie maja korzysci zwykli obywatele tychze zaangazowanych panstw.

  „Widzi pan Okrasc Chiny latwo…pamieta pan PRL?????”

  (jasiek z toronto) Jak na razie w Polnocnej Ameryce jest ponad 82% chinskich wyrobow i jak na razie kryminalisci z „wall street” moga Chiny pocalowac w d…pe z prostej przyczyny: CHiny wywalily na „zbity zydowski pysk” fe(d)ralnego „dulara” w rozliczeniach za surowce naturalne. A wiec nalezy oczekiwac ok. 5 bilionow dolarow (5000 miliardow) w gotowce, ktore przyplyna do wybrzezy USA w zupelnosci bezwartosciowe, a to bardzo „zle pachnie” dla lichwiarskiej miedzynarodowki bankowej…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „Nie potrafisz – nie pchaj sie na afisz…”

 30. revers said

  Tylko dla polskiej opinii publicznej ma pozostac tajemnica do samego konca …

  https://www.dlapolski.pl/tylko-dla-polskiej-opinii-publicznej-ma-pozostac-tajemnica-do-samego-konca

 31. snag said

  Riposta do Jaśka @ 30 dotyczy 11 ,…

  Przy okazji dodam …

  Rozmawiamy na temat czy Stany pomogą Polsce w razie zadymy a nie co Stany zrobiły po wojnie czy kiedykolwiek i reszcie szajsu w którym się grzebiesz ,…

  ——-
  Ależ pomogą, pomogą… tak jak pomogły Jugosławii wprowadzić demokrację.
  Admin

 32. Re: 31 Snag…
  „szatany w zjednoczonej Ameryce Polnocnej” (w tym zydowski „rzond” rosevelta) wciagnely Amerykanow do wojny poprzez zwykla prowokacje militarna w Pearl Harbor, a skoro Amerykanie zostali wciagnieci do wojny (tylko dlatego ze zydowskie „ynteresa” byly zagrozone w bylym ZSRR, ktore byly kontrolowane przez zydowskie NKWD, to sila rzeczy Amerykanie nie bronili cudzych interesow (tj. panstw zaangazowanych w II zydowska wojne) I bynajmniej wlasnych, ale tylko kontretnie bronili tylko I wylacznie interesow zydowskich…

  Czyzby w chwili obecnej byloby inaczej???… Obawiam sie ze nie… Tak wiec Polacy czy Anglicy, czy Francuzi I inne narody sa tylko po to w zydowskich lapach, aby wykonywaly dokladnie to, co zydowska lichwiarska oligarchia od nich oczekuje…z prostej przyczyny: kontroluje system cyrkulacji pieniadza, a KTO KONTROLUJE PIENIADZE, TO KONTROLUJE WSZYSTKO…

  Cos jeszcze mam dodac???
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. snag said

  Admin

  … co z moim postem pod 30? Po kiego puszczać pod 31 skoro dotyczyl postu pod 30 który p. zdołował ,…

 34. Roman K said

  Panie Jasiu….nic nie zastapi porzadnej szkoly:-)))..a tam ucza, ze Rezerwy Federalne powstaly 23 Grudnia 1913 roku..w 1914 12 bankow Redgionalnych…zostalo otwartych . w calych Stanach…
  Wtedy tez panie Jasiu…a wtedy pana na swiecie nie bylo….wprowadzono pojecie Fiat..”zaufanie”..jako parytet..tez stary wynalazek Templariuszy.zreszta…zaraz obok zlota …ktore jeszcze funkcjonowalo do roku 1972…co pan juz moze pamietac.
  Tak, ze panskie propozycje to plagiat…
  Innych pojec ,ktorych pan nie rozumie panie Jasiu,,nie poruszam wogole..w tym pojecia wolnego rynku i obrotu … poczekam- jak pan zareaguje na statki wypelnione gotowka z Chin, jakie przybija do wybrzezy USA….:-))))
  Mam nadzieje ,ze na ta okolicznosc ma juz pan od dawna przywidzenia:-))))))
  Ps. Potrafisz????…pokaz :-)))))

 35. Marucha said

  Re 32:
  Ależ Panie Jaśku…
  Wkład USmanów w II Wojnę był ogromny!
  Ich wojska wyzwoliły Polskę, zdobyły Berlin, uwolniły Jugosławię, nie mówiąc już o Rosji.
  I jeszcze po bohatersku zbombardowały dwa, pozbawione znaczenia, miasta w Japonii.

 36. snag said

  Jeszcze raz, co z moim postem pod 30 … kość w gardle? ze nie trawi p. sukcesu Stanów to nic nowego ale ja odpowiadałem na durne. nie na temat pytania monotematycznego freaka który oprócz dziadostwa nic innego nie widzi i nie głosuje nogami tam gdzie rzekomo jest lepiej ,…

  ——-
  Nie wiem, nie mogę go znaleźć…
  Admin

 37. Re: 34 RomanK
  A ja poczekam, jak te zydowskie imperium w „szatanach zjednoczonych” pier….olnie tak, ze nawet Amerykanie nie przypomna sobie jak sie naprawde nazywaja… i to w niedlugim czasie…

  Nie wspominalem nic o panskiej edukacji, ale ze slow napisanych wynika, ze zatrzymala sie na epoce „atarii” i „netendoo”…

  Wracajac do szyldu „federal reserve”, to oficjalnie system lichwiarski zadluzal Amerykanow od 1934 roku, (przeglosowana ustawa n/t „federal reserve” nastapila – jak pamietam – w 1932 podczas Swiat Bozego Narodzenia) natomiast sama nazwa „federal reserve” powstala w zydowskich lbach o wiele wczesniej niz spotkanie 7 wplywowych zydow na wyspie Jackiel w 1913…Jesli juz…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Kto ma skur…iony „rzond” i zlodziejskie (lichwiarskie) ustawy, to nie moze oczekiwac, by obywatele tego panstwa w slusznej wiekszosci nie byli skorumpowani…no i oglupieni…

 38. Re: 35 Marucha.
  Alez oczywiscie, ze „wklad” usmanski we wprowadzaniu „demon-kracji” ciagnie sie do chwili obecnej, a sukces we wprowadzaniu „wazy sie wielkosciami ladowni w bombowcach” lecacych w „misjach stabilizacyjnych” I „pokojowych”…

  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Marucha said

  Re 37:
  Panie Jaśku, możemy się nie doczekać…
  Imperia mają to do siebie, że nie upadają z dnia na dzień – lecz ich rozkład trwa dziesiątki (nieraz i setki) lat. A podczas tego rozkładu zatruwają trupim jadem kawał świata…

 40. snag said

  Tyle pamiętam ze pyta ‚co dobrego’ – Wspaniałych ludzi plus tysiące osiedli jednorodzinnych domków w każdej pipidówie, poza tym:

  „The Greatest Generation,”

  ”A generation of perseverance through difficult times is a testament to their extraordinary character. Their remarkable actions, during times of war and peace, ultimately made the United States a better place in which to live. Born and raised in a tumultuous era marked by war and economic depression, Brokaw these men and women developed values of „personal responsibility, duty, honor and faith.” These characteristics helped them to defeat Hitler, build the American economy, make advances in science and implement visionary programs like Medicare at every stage of their lives they were part of historic challenges and achievements of a magnitude the world had never before witnessed.”

  I to ze mimo dziadostwa jakie on tutaj widzi świadczy fakt ze najlepsi specjaliści z Kanady (w tym doktorzy) tudzież renciści uciekają na południe a nie odwrotnie i nie dlatego ze tu jest cieplej.

  Jaśkowi zabrać kilka terminów na temat banksterów z vocabulary (zasób słownictwa?) to zaniemówi.

  Resztę RomanK poruszył ,…

 41. Re: 40…(???)

  Nastepny „oswiecony” talmudysta w wersji „eurydystycznej”…w zydowskiej nomenklaturze patriarchiatu syjonistycznego…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 42. Re: 39 Marucha.
  Proces upadku w sensie praktycznym rozpoczal sie w 1972 Roku, od kiedy lichwiarze zlikwidowali „parytet zlota” I zaczeli drukowac banknoty w takiej ilosci jak nigdy przedtem (w poprzednich imperiach)…

  Ponadto, szybkosc upadku USA jest wprost proporcjonalny do ilosci przekazywanych informacji w bardzo krotkim czasie, a wiec upadek jest w zasadzie „tuz za rogiem”. Jest tylko jedna dla lichwiarzy przeszkoda: „na kogo zwalic wine za wszystkie swoje przekrety???”…
  Na Rosje? Na Chiny? Na Iran? Czy na „jewRopejski kolchoz???”… (a moze na Polnocna Koree???)

  Coz, czas pokaze…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Roman K said

  Panie Jasiu…bez zrzucania obowiazkow na ” czas” – to pan mial pokazac:-)))
  .. walk to walk..or talk to talk..powiadaja przebzydle yankee:-)))))

 44. Carlos said

  Pan Wielomski nie zadal podstawowego pytania: na ch.j nam wojna z Rosja i kto nas do niej podpuszcza?

 45. Boydar said

  A ja tam się do wojny z Rosją wcale podpuszczany nie czuję. Niechby Pan Carlos wskazał jakiegoś podpuszczonego.

  Nie, żebym owo podpuszczanie kwestionował, bo ono faktycznie występuje, tylko ono jakiś takie dziwnie niepoważne, zupełnie jak „dowody” madam May w sprawie Skripala.

 46. Roman K said

  Panie Carlos ..mysli pan , ze pan Wielomski wie lepiej od pana????
  Jak pan poczyta Biblie Masonow, czyli Morals and Dogma- Pikea…przeczyta pan dokladny PLAN.. i zdziwi sie pan ile z niego juz zrealizowano..I I II Wojna….a trzecia juz powinna sie zaczc 10 lat temu….zatem widzi pan nerwowy pspiech….

  https://archive.org/stream/moralsdogmaofanc00pikeiala/moralsdogmaofanc00pikeiala_djvu.txt

 47. Re: 43 RomanK

  Polecam komentarz Davida n/t obecnej sytuacji w US (w j. angielskim)…

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Miet said

  No to, żeby jeszcze wszystkich „miłośników” Hameryki, utwierdzić w przekonaniu, że rzeczywiście tutaj wszystko się wali, podsyłam taki oto dowcipas:-)))

  ===========

  MY SNOWMAN

  It’s been snowing all night. So the morning goes like this;

  8:00 I made a snowman.

  8:10 A feminist passed by and asked me why I didn’t make a snow woman.

  8:15 So, I made a snow woman.

  8:17 The nanny of the neighbors complained about the snow woman’s voluptuous chest.

  8:20 The gay couple living nearby grumbled that it could have been two snowmen instead.

  8:25 The vegans at No. 12 complained about the carrot nose, as veggies are food and not to decorate snow figures with.

  8:28 I am being called a racist because the snow couple is white.

  8:31 The Muslim gent across the road wants the snow woman to wear a headscarf.

  8:40 Someone calls the cops who show up to see what’s going on.

  8:42 I am told that the broomstick of the snowman needs to be removed because it could be used as a deadly weapon. Things get worse after I mutter : „Yeah, if it’s up you’re a***”

  8:45 Local TV news crew shows up I am asked if I know the difference between snowmen and snow-women? I reply, „Snowballs” and am called a sexist.

  8:52 My phone is seized and thoroughly checked while I am being blindfolded and flown to the police station in a helicopter.

  9:00 I’m on the news as a suspected terrorist bent on stirring up trouble during this difficult weather.

  9:10 I am asked if I have any accomplices.

  9:29 A little known jihadist group has claimed it was their plot.

  Moral: There is no moral to this story It’s just the America we live in today!

  ===========

 49. Carlos said

  podpuszczone jest 90 % narodu polskiego, dumnego z zakupu „patriots” p. Boydar

 50. troll polonii said

  48
  Miet
  Jest jeszcze jedno niesprawiedliwe oskarzenie USA – i to bez najmniejszego uzasadnienia:
  During the election campaign, the very serious presidential candidate promised his „very dear friends” from Poland to waive visa conditions for Polish citizens- and he promised to do it the very next day after he would have become the POTUS..

  Poles are the only nation from the European Union who have no non-visa entry to their great protector and friend: USA

  Polish people do not complain.
  Does it make us filosemitic?

 51. Siekiera_Motyka said

  ” ile jest dla nas wart sojusz ze Stanami Zjednoczonymi?”

  Odwrotnie
  ” ile jest dla Stanów Zdychających wart są-jusz z nami ?”

  „Poland has signed the largest military arms deal in its history, worth $4.75 billion”

  https://www.zerohedge.com/news/2018-03-29/poland-unveils-largest-weapons-purchase-ever-defend-against-bolder-russia

 52. Boydar said

  Naród polski ma to w dupie, Panie Carlos. Dosłownie i w przenośni.

  Codziennie rodzi się tysiąc nowych, potencjalnych członków Narodu Polskiego. Jeżeli nawet mają w zasobie żydowskie geny, to mają też i polskie. Te od kształtu rączek i nóżek istotne nie są, nawet od kształtu nosa nie są. Ważne są tylko te od bycia Polakiem. Jeżeli nam, spisanym na straty, uda się te ich polskie geny wyciągnąć na wierzch, to sytuacja i tak będzie korzystniejsza niż mieli Adam i Ewa, choćby z racji liczebności.
  Tu kol. Kafel ma absolutną rację – byt narodu wygrywa się dzietnością (muzułmany zresztą twierdzą to samo). I na tych Dzieciach i ich wychowaniu się należy koncentrować, a nie na żydowskich gierkach. Gierki należy oszczywać ciepłym moczem, żegnać się prawą ręką i robić swoje, czyli co Bóg przykazał. Już On tam nam pomoże co będzie trzeba, wszystkim nam razem i każdemu z osobna. Może przywrócić do życia umarłych, tym bardziej może i z żywych wykrzesać. Nawet jeśli w żydowskich ciałach polskość się przechowała. A przechowała się nie tylko tam.

  Nie kłam, nie kradnij, nie zabijaj; Jezus, szkoła, strzelnica !

 53. Marucha said

  Re 52:
  Panie Boydar, my już jesteśmy rzydami, a nasze państwo jest państwem rzydowskim
  Rządzą rzydzi, pieniądz rzydowski, kultura rzydowska, Kościół rzydowski… Ile jeszcze wyznaczników potrzeba?

 54. Boydar said

  Jedynym „wyznacznikiem” jest Chrystus. A w formie zewnętrznej –
  ostatni polski gen. Bez względu na to jak bardzo Pana cenię i szanuję, przekonania nie zmienię.

  ——
  Chrystus? A kto z polactwa Go wyznaje?
  Kto wie, kim jest Trójca Ŝwięta? Czym jest Msza Ŝwięta?
  Kto z nich odróżnia bełkot Franciszka od Ewangelii?
  Admin

 55. Boydar said

  Panie Gajowy. Jak powiadają – „natura nie znosi próżni”. A te parchy właśnie próżnię wytworzyły. Na wielu filmach SF bywają sceny, gdy „obcy” wylatuje w kosmos bo go próżnia wywlekła przez dziurę w powłoce statku. Próżnia także zasysa inne „rzeczy”. A une nic do zaoferowania powstałej niszy nie mają. Więc zostanie zassane co innego; to co przygotował Pan Jezus dwa tysiące lat temu. Ja WIERZĘ ! A wiara czyni cuda. I jak powiada moja żydowska kolega z Lublina – „cmentarz będzie aż do Piask”., to tak właśnie będzie.

 56. snag said

  Jasko @ 41 ,…

  Potwierdzasz to co napisalem wyzej – Weź się w garść chłopie życie to nie tylko USrańcy i bankstery.

 57. snag said

  Admin ,…

  Odpisałem Trollowi @ 50 dlaczego sa wizy i będa i niech nie spodziewa ze coś się zmieni – Trzeci post w ciągu trzech dni szlag trafił i ciekawe ze wybielające Stany z nieuzasadnionych zarzutów.

  ——
  Bo to pierdoły były. Z dupy wzięte.
  Mnie tylko wkurwia, że Polska nie wprowadziła wiz dla Amerykanów… Byłaby inna rozmowa.
  Admin

 58. snag said

  … te ‚pierdoły’ potwierdził kongresmen Rostenkowski na jednym ze spotkań z wyborcami za komuny i powtórzył kilka lat później z Wałęsą za kierownica w Belwederze w wywiadzie z tygodnikiem Gwiazda Polarna odpowiadając na zarzuty ze nic nie robi na temat zniesienia wiz Polakom.

  Mieszkając w NYC widziałem ze oprócz ‚turystów’ z Moniek prawie nikt nie wracał.

 59. Marucha said

  Re 58:
  Jakiś tam Rostenkowski może mnie pocałować w szpic.
  Gdyby w Polsce rządzili Polacy, wprowadzili by NATYCHMIAST prawem symetrii wizy dla usraelców.
  I wtedy zobaczylibyśmy.

 60. Do 15 i innych.

  Pomijam agresywną,krwawą politykę administracji USA.Ona się nie zmieni.
  Imperium super miliarderów w USA trzyma za mordę całą EU,Izrael,Polskę.Jednakże,jest jeszcze pewna ,bardzo ważna sprawa dla przyszłości USA ale i dla Europy.Dla następnego pokolenia.

  Co zrobiła po 45 administracja USA dla Amerykanów,pod wpływem.prawników..Mormonów?

  Przepisy prawa rodzinnego w USA, zakazane do dzisiaj w całej Europie.Zakazane w Polsce 2018.

  Przepisy prawa rodzinnego w USA gwarantują rodzinie,gdy ojciec dziecka czy też matka zachorują,mają problemy, gwarantują przekazanie dziecka do najbliższej rodziny.

  Nie jak w EU czy w Polsce przekazuje się dziecko na sprzedaż dla mafii socjalno-gangsterskiej tylko w USA najpierw do rodziny…do brata,siostry,babci,wujka,ciotki itd.

  Oczywiście,że rodzina musi gwarantować dziecku odpowiednią egzystencję.Nawet gdy jest mniej zamożna.

  Takich przepisów prawnych brakuje w całej Europie.

  Mormoni przed 1 wojną światową,zmusili(za kulisami również „amisze),pomimo kryzysu w USA,poprzez swoich prawników do zmian w Prawie Rodzinnym,.Podobne przepisy są również w Kanadzie,nawet w strefie francuskiej.Pomimo protestów lobby w Europie.Pomimo,lobby żydów w USA?Tak.

  Hasło wręcz iluzoryczne jest aktualne:silna rodzina-silne państwo?Tak.Pomijam religie i strach w Europie przed handlarzami dziećmi i małżeństwami dzieci w Europie,
  zakazanymi w USA.

  Nie popieram krwawej polityki administracji USA ale te przepisy prawne,cholernie skomplikowane dają szanse następnemu pokoleniu.Bez narkotyków…..

 61. snag said

  Lipski @ 60 ,…

  Mormoni, „amisze”? Człowieku czy ty wiesz co pieprzysz i jakiegoś durnia robisz z siebie? Wątpię czy Amish’e w swojej 400 letniej historii w Stanach mieli kiedykolwiek (Amish’a) adwokata i czy był im potrzebny. Pierwszych dwóch liczących się (Mormonów) polityków na Capitol Hill, to Hatch (z Utah) i Reid (z Nevada) pokazało się w późnych ’70 tych, przedtem trzymali się z daleka od Waszyngtonu bo byli traktowani jak towar z przeceny.

  A właściwie to cholera wie o co ci chodzi ,…

 62. troll polonii said

  58
  Snag
  Ja osobiscie nie dbam o wize amerykanska, bo jej nie potrzebuje.

  Do niektorych w ogole nie dociera o co chodzi.

  Kandydat na prezydenta USA – najwiekszej demokracji i prawomyslnej nacji- zeby zrobic w buca kolejna grupe Polakow, obiecal za polskie glosy, przyznac Polakom wizy zaraz na drugi dzien jak tylko wygra wybory.
  Jest to dalej w sieci.

  Gdy o mnie chodzi, to jest to nieuczciwe kupowanie glosow – inaczej kantowanie i manipulowanie glosami.
  Ten sam handlarz bronia obiecal Polsce potege i Troj-qrwa-morze.

  Obiecanki – cacanki, a glupiemu……stoi.

  Ten sam zespol przodujacej demokracji obiecuje Polsce, ze ja obroni – tylko nie wiadomo przed kim??
  Na wszelki wypadek wcisneli nam swoja bron z demobilu – za ciezkie pieniadze. Patriotow juz nikt nie kupuje.

  I guzik mnie obchodzi czy Polacy wracaja z USA czy nie – wizy byly OBIECANE!!!!.
  Zydzi tez nie wracaja z USA.

  Najwiekszym ryzykiem roznych panstw i ich przywodcow jest zostac przyjacielem USA.
  Tak sie nacial drab Hussein. Calowal sie z przywodcami USA; pomogli mu rozwalic krola i zbudowac republike, postawili go na czele rzadu; dostarczyli mu nawet broni chemicznej, zeby gazem bojowym wytrul tysiace, tysiace ludzi: u siebie i za miedza,. Pomogli mu nawet napasc na Kuwejt bo tam bylo troszke zlota!!
  A jak juz im Hussein przygotowal grunt – to go powiesili na oczach calego swiata – a kraj caly rozdarli jak sledzia.
  I swego wielkiego przyjaciela i podnozka Husseina – Amerykanie oskarzyi o …sklad broni masowego razenia!
  I to po tym jak mu wmowili, zeby sie rozbroil, bo go Amerykanie obronia.

  Ten sam dowcip w bardzo podobnym stylu wywineli Kadafiemu. Tez mu pomogli w rewolucji, postawili na czele rzadu i pozwolili nawet grac wielkiego wodza!
  Jak Kadafi przejrzal na oczy – to juz bylo za pozno.
  A przejrzal na oczy jak sie zorientowal co Amerykanie wyprawiaja z calym kontynentem.
  I biedny Kadafi zamarzyl o tym, zeby sie …uniezaleznic od tej przyjazni. Przeciez to cale zloto, ropa i dinary byly przeznaczone dla Bialego Domu a nie namiotu Kadafiego.
  Tak Amerykanie wsadzaja na stolki lokalnych przyjaciol po to tylko, zeby im przygotowali grunt do napasci.
  Reza Pahlawi, wielki przyjaciel USA – bo mu Amerykanie przywrocili nawet blaski monarchii i wmowili swiatu, ze Reza Pahlawi pochodzi w prostej linii od perskich monarchow.
  Gowno prawda!
  Ale szach sie tak roznamietnil, ze uwieryl, ze Iran – za przyzwoleniem USA – jest krajem rozwinietym, prozachodnim i demokratycznym!!
  Tak zglupial, ze nie tylko zezwolil na demokratyczne wybory (wybrano Mosadeka !) ale jeszcze osmielil sie znacjonalizowac rope. Ten sam blad popelnil i Kadafi i Hussein i Marcos.

  Miloszewicz tez zgodzil sie – za stolek- przesunac kraj w strone Nju Jorku. Amerykanie urzadzili mu wybory i postawili na stanowisku wodza panstwa.
  Alisci wasal sie zbuntowal. Zielone ludziki Sorosa – grupa Odpor- zrobila z Miloszewicza wariata, debila, okrutnika, ktory przesladuje biednych islamistow .
  Polska wyla z zachwytu nad tragedia Serbow.
  Teraz sie wypieraja!!

  Amerykanie od dawana planuja zdobycie Balkanow. Tu moga sie zderzyc z niemiecka konkurencja ale na razie idzie im dobrze.
  Dokladnie ta sama grupa co w Jugoslawii namotala ukrom we lbach: Ukraina tez uwierzyla w Zachod, demokracje, Mercedes przed kazdym domem i guma do zucia za darmo.
  Ta grupa na Ukrainie nazywala sie „Udar” i byla to ta sama grupa Sorosa, ktora urzadzila rewolucje w Egipcie.

  No i w Polsce tez uwierzylismy, ze nam nasza kultura jest niepotrzebna i wszystko co polskie jest do dupy – – wybieramy Zachod.
  Ale po cholere bedziemy stale jezdzic do tej Hameryki, skoro mozemy ja sobie sprowadzic … na leb.
  Amerykanie obiecali, ze Polske obronia ale najpierw musimy od nich zakupic bron.

  Ze zdumieniem czytam wpisy moich uczonych rodakow.
  Mam taki przekaz:

  In the age of information – ignorance is a choice

  IN THE AGE OF INFORMATION – IGNORANCE IS A CHOICE

  W dobie tak bardzo dostepnej informacji – niewiedza jest osobistym wyborem.
  Nic nie usprawiedliwia nieuctwa w naszych czasach dostepnej informacji.

  A tymczasem:

  OBIECANKI – CACANKI , A GLUPIEMU…STOI.

 63. troll polonii said

  Sluchajcie wiesci z Chin.
  Snag mysli, ze to ja wymyslam inwektywy na anielski wprost amerykanski rzad.

  Bardzo dyplomatyczni na ogol Chinczycy nie wytrzymali. Puscila im gumka od majtek.

 64. Marucha said

  Panie Snag, Pańskie dwa ostatnie komentarze będą wpuszczane, ale ponieważ w tej chwili mogę pisać tylko na tablecie leżąc na plecach, muszą trochę poczekać.

 65. NICK said

  Ban murowany.
  SSnag poye.
  Bany.

  Nawet nie człowieczy.
  Tylko. Coś tam. Skrzeczy.
  Sam sobie.
  Ołowiem.

  Skrzek. Weg.

 66. NICK said

  Patry-idioty.
  Za darmo?
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-patriot-polska-zbrojeniowka-modernizacja,195,0,2401987.html

 67. Do 61.Jeszcze Romney,Mormon.Lista prawników, Mormonów w USA jest dostępna nawet w internecie tak jak podziały u Mormionów na „nowych”(Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (ang. The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints – w krajach anglojęzycznych przyjął się skrót LDS), który też jest jedynym odłamem mormonizmu obecnym w Polsce). i tych zakazanych w USA, „bigamistów”.

  Historia Mormonów i ich pozytywne wpływy na prawo rodzinne w USA, były i są znane.Nawet w internecie.

  „O co chodzi”?Padło pytanie.

  Prawo Rodzinne w USA, jest blokowane w całej Europie.Pomimo chrześcijaństwa w EU? Tak.

  Polska administracja do dzisiaj, bojkotuje prawo rodzinne,w USA.Polska administracja nawet w roku 2018,ma w 4 literach prawo rodzinne w Polsce i w USA.Polska administracja w Polsce jest tylko tolerowana przez USA jako marionetki przynoszące zyski dla koncernów.

  Wcale się nie dziwię.Przecież jak może traktować USA, wrogo nastawionych polityków,prawników w Polsce,łamiących prawa dzieci w Polsce?500+ już się zmienia,ustawa o zakazie odbierania dzieci w Polsce,z mniej zamożnych rodzin jest lekceważona w Polsce.Media w Polsce,od lewicy do prawicy milczą na temat prawa rodzinnego,które zakazuje w sytuacjach problematycznych przekaz dziecka do najbliższej rodziny.

  Nawet misjonarze od „nowych” Mormonów nie znali tego tematu.Nie ma znaczenia czy są z USA,z UK, z Australii.Osobiście,nawet z adwokatem, przekazałem informacje Mormonom w EU,o wpływach Mormonów na prawo rodzinne w USA:Sprawdzili ,byli zaskoczeni.Na początek oburzeni.

  Od lat walczę o zmiany w prawie rodzinnym w EU i wprowadzenie podobnego prawa rodzinnego jak w USA.Nie mam w tej chwili milionów Euro,dlatego cała akcja trwa….

 68. Marucha said

  Re: wpisy Snaga

  Nie ukazały się one na forum, ale poniżej zamieszczam to, co było w nich zasadnicze.

  1. Amerykanie się obejdą i nie wy im potrzebni a oni i ich zielone, wam. W Europie jest więcej i bardziej atrakcyjnych miejsc niż Polska, poza tym Amerykanie nie przyjeżdżają na saxy a jak przyjadą to jako turyści i zostawiają zielone zamiast wywozić. Polska jest za biedna żeby se na to pozwolić.

  Amerykanie nie są nam DO NICZEGO potrzebni. Tak, jak nie byli do 1989 roku.
  To my jesteśmy im potrzebni jako skarbonka dla Żydów i jako płatnik za złom, jakiego dostarczają Polsce. My na tej współpracy TRACIMY.
  Gdyby wprowadzić wizy dla usraelców, okazałoby się, ile ciemnych interesów mają oni w Polsce.
  Swoje drukowane masowo „zielone” mogą sobie powiesić w ubikacji na gwoździu 🙂
  USA ma wielkie korzyści z tego, że Polską rządzą skorumpowane i agenturalne kanalie.

  Amerykanie to jebani oszuści.

  2. Jedno dodam z wizami nie masz racji wizy będą i nie dlatego czy jakiś prezydent sobie życzy czy nie. Po pierwsze zniesienie wiz nie zależy od prezydenta. Wizy sa i beda bo tak życzy sobie polski rząd a nie Amerykanie.

  W takim razie trzeba być żydowskim parszywym chujem, a nie prezydentem, aby obiecywać coś, o czym wiadomo, że nie jest możliwe – po to, żeby zdobyć głosy Polonii w USA.

 69. NICK said

  Gospodarzu.
  „Dyskusji” sssnagowych było dość.
  Dosta-wał odpowiedzi na każde pytanie.

  To już jest nudne i zbyt żmudne i niepotrzebne w ogóle.

  Proszę się nie rozdrabniać, Gospodarzu.
  Na ‚centy’.

Sorry, the comment form is closed at this time.