Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Krajobraz po bitwie
  Ewelina Anna (@AnnaK… o Wolne tematy (48 – …
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  AlexSailor o Dudo-maniacy w akcji
  Marek o Wolne tematy (48 – …
  Kar o Krajobraz po bitwie
  Jack Ravenno o Wolne tematy (48 – …
  Alina@Warszawa o Dudo-maniacy w akcji
  Kwal o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Krajobraz po bitwie
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Ale dlaczego? o Arcybiskup Andrzej Szeptycki w…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

PiS kontra Bataliony Chłopskie

Posted by Marucha w dniu 2018-03-28 (Środa)

Najpierw na żołnierzy BCh napadli Niemcy z SS-Panzer-Division „Wiking“. A teraz kolejny atak przeprowadza Prawo i Sprawiedliwość.

To się po prostu musiało w końcu znaleźć poza horyzontem absurdu. Na liście obiektów do zniszczenia, ogłoszonej przez PiS-owskiego wojewodę lubelskiego – znalazły się m.in.:

32. Tablica umieszczona na ścianie w byłym budynku straży pożarnej w miejscowości Bójki gmina Ostrów Lubelski. Napis: „Pamięci Bohaterskim Żołnierzom Armii Ludowej i Batalionów Chłopskich Którzy Stoczyli Zwycięski Bój z Brygadą SS „Wiking” W Dniu 6. Maja 1944 oraz Pomordowanych w Akcjach i Obozach Zagłady w Rocznicę Bitwy Społeczeństwo Powiatu Lubartowskiego 6.V.1969”.

35. Pomnik przy ul. Królewskiej w Ostrowie Lubelskim. Napis: „Dla Upamiętnienia Akcji Zbrojnej, Stoczonej Przez Partyzantów „BCh” Garnizon Ostrów Lubelski z Hitlerowcami w dniu 6.V.1944r. W Akcji Tej Polegli: Wawrzyniec Kowal Zygfryd Korol Stanisław Dasiuk Ludwik Klepka Edward Stradowski Zdzisław Zimnicki Cześć Ich Pamięci”.

PiS przeciw polskiej wsi

Jak widać, PiS zaczyna „dekomunizować” chłopski czyn zbrojny – Bataliony Chłopskie. Nieźle, jak na partię, która wybory wygrała w dużej mierze głosami polskiej wsi. Co będzie następne, obowiązek całowania panów dziedziców z PiS w pierścienie? – można by zapytać.

Na marginesie już można by dodać, że pogarda PiS wobec wsi staje się bardziej widoczna, a polityka rolna jest tym zakresem działań (i zaniechań…) państwa, w którym partia rządząca porzuciła bodaj najwięcej swoich przedwyborczych obietnic i zobowiązań (by wspomnieć tylko brak przeciwdziałania ASF, dramatycznie niskie ceny skupowe czy zezwalanie na niekontrolowany napływ do Polski zwolnionej z ceł, za to podejrzanej jakości produkcji rolnej z Ukrainy).

Zaprawdę jednak – skoro PiS zapomina o polskiej wsi i jeszcze obraża jej czyn zbrojny, to polska wieś tego PiS-owi nie zapomni! [Zapomni, zapomni, w zamian za parę stołków… – admin]

Nie o wybory jednak chodzi, ale o fundamentalny, antynarodowy rys polityki PiS-owskiej. Partyjny i około-IPN-owski jest czytelny: „to NSZ było drugą po AK siłą podziemia, dane o siłach BCh to komunistyczne kłamstwa, a w ogóle Bataliony to była jakaś partyjna milicja z karabinami z patyków”.

Niszczenie śladów czynu chłopskiego to element chorobliwego eksponowania jednego tylko nurtu konspiracji, kosztem innych. Tymczasem nawet w PRL po ’56 od takiej praktyki zdecydowanie się odcięto. Czemu nie można uszanować odpowiednio wszystkich walczących o Polskę? Czemu depolonizuje się Ziemie Zachodnie, burząc np. pomnik 2 Armii Wojska Polskiego w Strzelcach Krajeńskich? Czemu usuwa symbole polskiego zwycięstwa nad banderowcami z UPA?

To jest skandaliczne dzielenie polskiej krwi, a przy tym działanie jakby wprost na zamówienie wrogów Polski: niemieckich rewizjonistów i ukraińskich szowinistów. [Nie „jakby” – admin]

PiS przeciw narodowej jedności i sile

W tych szaleństwach oczywiście jest jednak pewna metoda. Oto np. konsekwentnie niszczy się pamiątki walki Armii Ludowej Z NIEMCAMI, czego dotkliwym przykładem jest skucie nazwisk AL-owskich dowódców biorących udział we WSPÓLNYM z AK i BCh wyzwoleniu i ustanowieniu Republiki Pińczowskiej. Jasne, można by jeszcze zrozumieć dokonane z pełną starannością i wrażliwością przearanżowanie miejsc pamięci walk bratobójczych, np. AL z NSZ tak, by nie zaciemniając tragicznych wydarzeń – mogły stanowić element narodowego oczyszczenia, wzajemnego wybaczenia i ponownego zjednoczenia.

Ale niszczenie śladów walki Z NIEMIECKIM OKUPANTEM? Usuwanie dowodów na często trudną i wymuszaną okolicznościami, ale jednak jedność narodową w obliczu wroga?! Oczywiście, może to być zwykła głupota. Ale bardziej prawdopodobne jest dążenie do dalszego zakłamania historii: „proszę bardzo, mówiliśmy, że ci z AL to w ogóle nie walczyli z Niemcami i tylko do patriotów strzelali – bo niby gdzie są jakieś pomniki, że było inaczej?!”. Naród podzielony, naród tak bezczelnie okłamywany ma nie mieć sił, by się wyzwolić. I oto rządzącym nami okupantom chodzi, nieprawdaż, Mr Reichsleiter Katchynsky?

Nie dzielić polskiej krwi!

[A co rządzących w Polsce Żydów obchodzi jakaś „polska krew”? – admin]

Normalnie, czyli narodowo będzie wtedy, kiedy kwiaty od polskiego premiera będą leżały i pod pomnikiem żołnierzy NSZ, i pod tym poświęconym partyzantom AK, BCh, AL. Pod tymi od Andersa i od Berlinga. A nie kiedy dla jednych tylko będą wieńce, a dla drugich buldozery i gruszki burzące.

Czasem więc, gdy słyszę: „no akurat na polu polityki historycznej – to narodowcowi powinno być po drodze z PiS…” – odpowiadam:

– Że co, proszę? Narodowcowi po drodze z ideologią dzielenia narodu? Z dzieleniem krwi przelanej za Polskę na „słuszną” i „niesłuszną”? Z wynoszeniem na pomniki klęsk, błędów, a nawet czynów haniebnych – i umniejszaniem, odrzucaniem i deptaniem narodowych zwycięstw? Z tym polskiemu narodowcowi ma być po drodze?! Nigdy.

Konrad Rękas
http://www.prawica.net

Komentarzy 11 to “PiS kontra Bataliony Chłopskie”

 1. Roman K said

  Panie Konradzie..opamietaj sie pan..panskie pisanie wypelnia znamiona dzialalnosci szpiegowskiej na rzecz Federacji Rosji!

 2. Marucha said

  Re 1:
  Obecnie w Polsce KAŻDY, kto wykazuje bodaj resztki zdrowego politycznego rozsądku – jest agentem Putina. I nie ma od tego odwołania.
  Na szczęście takich ludzi jest mało.
  Dominują Targalscy.

 3. , said

  http://www.eioba.pl/a/5nss/biurwy-maja-sie-coraz-lepiej

 4. PiS kontra Bataliony Chłopskie?Znowu zmiana historii w Polsce?Przecież politcy w PiS starszej generacji już raz przysięgali na Konstytuucję PRL,byli w PZPR,byli aktywni dla „socjalizmu”w PRL ,pod patronatem Moskwy.

  Teraz odrzucają wszystko o czym się uczyli? Odrzucają swoją , osobistą propagandę z czasów PRL?Odrzucają sukcesy PRL i tych którzy faktycznie wyzwolili Polskę?

  Co za cholernie oszustwo cwaniaków z przeszłością pseudo komunistyczną.Szlag człowieka trafia jak czyta o takich gangsterskich metodach w polityce w Polsce.Szkoda słów…lepiej informować o tym jak Polak w Polsce, może się wzbogacać i jak Polak może kolonizować Europę.

 5. Adam said

  Za chwilę Konrad Rekas dołączy do Mateusza Piskorskiego.

 6. Voodoosch said

  Dziadzia opowiadal, ze jak w czasie wojny szly Lupaszki, Bure itp to wszyscy spier….li. Jak szly Ruskie to wiekszosc spierd…la, a jak szly Bch to wszyscy sie cieszyli.

 7. anty......ch said

  mnie się wydaje że robi to niedouczony idiota , i należy takiemu wyjaśnić że PSL a BCH to co innego a ten niedouczony baran to pomylił wiadomo PSL i PO to dno i durniowi sie pomieszało , nie starajmy się skłócić środowisk narodowych tylko wyjaśnić tym co nie mają wiedzy

 8. Sebastian said

  nic się im nie pomyliło, oni w dalszym ciągu konsekwentnie realizują antypolską politykę, ku uciesze naszych wrogów

 9. Isreal said

  ad6 w moich stronach z bch cieszyli się jakby nieco mniej jakoś… szczególnie pod koniec i tuż po wojnie

  a duży oddział formował się w latach 70-ych XX w ( w okolicy), załapały się dwie starsze nieco znajome – przekonał je dodatek kombatancki (nic, że były malutkimi dziećmi jak zaczynała się wojenna zawierucha)

  nie dotyczy to całości BCH w żadnym razie

 10. z-k said

  Konsekwentne wymazywanie historii Polski trwa (obecnie pod hasłem dekomunizacji przestrzeni publicznej) zastępowane Lechem Kaczyńskim (bez mycki dla zmylenia przeciwnika) oraz Bartoszewskim, Kuroniem, Edelmanem, trockistowskim KOR-em a w następnym etapie „żydowskimi hufcami rycerskimi w służbie polskich królów’ , o których mówił w przemówieniu prezyden Izraela na otwarciu muzeum łżepropagandy ku zachwytowi tłumu współplemieńców i zaproszonych szabesgojów.

 11. NICK said

  Nie wiem co moja opinia.
  TU wielokrotnie wyrażana.
  Znaczyć będzie.

  Świadectwo raczej.

  Lecz (nomen omen).
  Bataliony Chłopskie były najbardziej polską formacją w lubelskiem – źródła rodzinne.
  A we Strzelcach Krajeńskich także – źródła nabyte w roku 1994.

  Osobiście, podchodząc krytycznie, nie znalazłem źródeł ‚stricte’ przeciwnych.
  Weg.

Sorry, the comment form is closed at this time.