Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja kontratakuje – żąda od Brytyjczyków dowodów, że nie stoją za otruciem Skirpala

Posted by Marucha w dniu 2018-03-28 (Środa)

Rosyjskie MSZ zażądało od Wielkiej Brytanii udowodnienia, że to nie brytyjscy agenci dokonali zamachu na życie Siergieja Skripala i jego córki w Salsbury. Jeśli Wielka Brytania tego nie zrobi, Rosja uzna, że wina leży po stronie Brytyjczyków.

Miejsce znalezienia Siergieja Skripala i jego córki

– Brytyjskie władze systematycznie demonstrują niezdolność do zapewnienia bezpieczeństwa rosyjskim obywatelom na swoim terytorium – oświadczyło w środę rosyjskie MSZ wyliczając przypadki śmierci takich osób jak Aleksandr Litwinienko, Badri Patarkaciszwili, Aleksandr Pieriepiliczny, Borys Bieriezowski, Borys Głuszkow, a także zamach na życie Siergieja Skripala i jego córki, o który brytyjskie władze oskarżyły Rosję.

Resort rosyjskiej dyplomacji po raz kolejny oskarżył Wielką Brytanię o rozpętanie przeciwko Rosji bezpodstawnej kampanii oszczerstw w związku z wydarzeniami w Salsbury.

– Nie przedstawiając żadnych dowodów ani nawet nie przedstawiając konkretnego obrazu tego, co się wydarzyło, Londyn oskarżył Rosję o otrucie jej obywateli, wrzucił nigdy nie używaną u nas nazwę substancji chemicznej, rozpoczął masową kampanię polityczną i medialną. – uważa rosyjskie MSZ skarżąc się, że jej żądanie przedstawienia dowodów zostały zignorowane.

Strona rosyjska wskazała także na inne, jej zdaniem zastanawiające okoliczności. W opinii rosyjskiej dyplomacji brytyjskie społeczeństwo jest utrzymywane w niewiedzy, nawet odnośnie dokładnej liczby ofiar. Przemilczane ma być także istnienie „tajnego laboratorium w Porton Down” w pobliżu Salsbury, gdzie według Rosjan „odbywają się prace nad stworzeniem broni chemicznej”.

Według rosyjskiego MSZ przed otruciem Skripalów laboratorium to miało brać udział w wojskowych ćwiczeniach, podczas których sprawdzano metody walki ze skażeniem chemicznym i biologicznym.

Jak napisano, analiza wymienionych faktów składania rosyjskie władze do przypuszczenia, że za atakiem w Salsbury stoją brytyjskie służby specjalne.

– Jeśli stronie rosyjskiej nie zostaną przedstawione przekonujące dowody na to, że było inaczej, założymy, że mamy do czynienia z zamachem na życie naszych obywateli w wyniku poważnej politycznej prowokacji. – stwierdzono w rosyjskim ministerstwie dodając, że „ciężar dowodu w tej sprawie leży po stronie brytyjskiej”.

https://kresy.pl

Komentarzy 35 to “Rosja kontratakuje – żąda od Brytyjczyków dowodów, że nie stoją za otruciem Skirpala”

 1. Kapsel said

  30 ważnych pytań w sprawie Skripala i reakcji rządu brytyjskiego, które powinni zadawać dziennikarze

  https://marucha.wordpress.com/2018/03/26/wolne-tematy-22-2018/#comment-745126

 2. Kapsel said

  Ks. Jan Badeni – Angielscy męczennicy reformacji

  W książce tej poznajemy losy wybranych, niezłomnych Anglików, którzy – mimo powszechnej apostazji w ich ojczyźnie – pozostali wierni prawdziwej religii i za tę wierność ponieśli śmierć męczeńską. Beatyfikował ich papież Leon XIII, współczesny autorowi, stąd w tekście nazywani są błogosławionymi.
  25 października 1970 roku papież Paweł VI kanonizował czterdziestu męczenników Anglii i Walii, którzy ponieśli śmierć za wiarę katolicką w latach 1535-1679. Wśród ogłoszonych wówczas świętymi jest Edmund Campion, główny bohater tej opowieści oraz dziesięciu innych jezuitów, którzy w XVI i XVII wieku oddali życie za posłuszeństwo Chrystusowi, dogmatom i Ojcu Świętemu, a także – co warto podkreślić – w intencji nawrócenia Anglii. Są wśród nich także inni kapłani, zakonnicy oraz bohaterscy świeccy, którzy kierowali się w życiu ewangeliczną zasadą, iż kiedy chodzi o rzeczy najważniejsze – „trzeba bardziej słuchać Boga, niż ludzi”.

  Żywot każdego z męczenników angielskich, jest otwartą księgą, uczącą nas najszczytniejszych cnót chrześcijańskich, zapalającą do wykonania tych cnót mimo i wbrew wszelkim trudnościom i przeszkodom. Da Bóg – i nasze walki i cierpienia nie pójdą na marne, jeżeli w walkach tych i w znoszeniu cierpień będziemy się starali wstępować choć z daleka w ślady błogosławionych męczenników angielskich, zapatrując się na ich gorącą wiarę, żelazną pracę, wytrwałość w przeciwnościach i niczym nie dającą się złamać ufność w miłosierdziu Bożym. I do nas, do całego katolickiego Kościoła, jakby proroczym duchem natchniony, papież Leon XIII wyrzekł o Anglii: „A ty Anglio, ze krwi tej męczeńskiej powstać masz, a próżną nie będzie tak droga śmierć dobrych synów twoich, gdy ci źli albo się nawrócą, albo je Bóg wytraci”.

  Fragment Wstępu

  Ks. Jan Badeni TJ (1858–1899) – ksiądz, prowincjał zakonu Jezuitów w Galicji, jeden z pionierów działań społecznych w Galicji, organizator wielu kółek robotniczych i rzemieślniczych na zasadach katolickich. Autor wielu książek, spośród których należy wymienić m.in.: Św. Stanisław Kostka (1887), Życie św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu Tow. Jezusowego (1893), Ruch ludowy w Galicji (1895), Obrazki z krakowskiej nędzy (1897), Błogosławieni męczennicy angielscy: Edmund Campion, Aleksander Briant i Tomasz Cottam (1901), 27 broszur i ponad 150 artykułów.

  http://multibook.pl/pl/p/Ks.-Jan-Badeni-Angielscy-meczennicy-reformacji/7517

 3. zdzich said

  Ogólnie jestem sceptyczny co do Rosji, ale tu wydaje sie ze jest to sprawa globalnej mafii z Londynu i ich odwiecznych tego typu zafajdanych praktyk. W ogole to bardzo prymitywne posuniecie z ich strony i w zlym momencie. Jak na globalizatorów z wiedzą i praktyka na setki lat wstecz to az nie wypada. Są trzy i wiecej mozliwosci w zwiazku z tym:

  Ludzie przez brak infrastruktury informatycznej i zmierzchle czasy, trzymani w religijnym kajdanie systemowym dali sobą sterować jak zabawką sterowaną radiem i byli tym samym strasznie ograniczonymi prymitywami od setek lat co umozliwilo cwanym prymitywom stopniowe zarządzanie ludzkoscią.

  2. Nie mają przez geolokalizacje Rosji i jej administracje jak jej sciąć i bedac zdesperowani posuneli się do aktu desperacji.

  3. Na prawde spolecznosc miedzynarodowa nie ma zadnego ale to kompletnie zadnego znaczenia wartosciowego. Jest kompletnym zbednym smieciem, ktoremu trzeba tylko w sposob prostacki uzasadnic konflikt.

  Przeciez obydwie strony dysponują rozpoznaniem(wywiadem) elektronicznym i kosmicznym. Londyn to miasto szpieg inwigilowane drastycznie, dlaczego ani jedna strona ani druga nie jest w stanie przedstawic dowodów albo na rosyjskie dzialanie albo angielskie…

  W sumie warto wziać pod uwagę jakis sabotaz , ktory silny w GRU, moglby jako 5 kolumna w porozumieniu z Londynem zrobic taką akcję. Londyn od dawien dawna miał w rosyjskich sluzbach wtyki zreszta sam skripal jest tego przykladem.

  Pytanie czy skripal został na pewno otruty czy to tylko przedstawienie oraz w jakim jest stanie.

  Jak uzasadnic ze domniemany napastnik pracuje dla GRU, a nie pracuje dla Londynu i na odwrót. Przeciez oficjalny wymiar komunikatów nie ma nic wspolnego z komunikacja wewnetrzną. Te raporty sa zupelnie innej tresci i sensu. Jezeli to jest sprawa naglosniona oficjalnie per publico to co moze rozumiec i w co ma uwierzyc czesio z haliną.. W to co chce??

  50 lat temu i wczesniej zaden z nas nic by nie wiedział wiec dlaczego niby dzis ma to wiedziec?

 4. Marucha said

  Re 3:
  Napisał Pan Szanowny:

  „[ludzie] trzymani w religijnym kajdanie systemowym”.

  Co Pan miał tu na myśli, o ile coś miał?
  Chodzi może o to, że Kościół zakazywał kraść, kłamać, zabijać etc?
  To były te kajdany?

 5. Roman K said

  Panie Gajowy..pan za duzo wymaga….od dyskutantow:-)))))
  Kiedys rozpieto sprzezenia mysli z mowa..a te z uczynkiem:-))))
  Cieszyc sie nalezy ,ze Szanowny umie mowic..pisac bez bykow….ma dyplom wyzszej uczelni. Ale wymaganie- zeby wiedzial co pisze…rozumial co mowi i pojecia jakich uzywa….i wymagc ….zeby to bylo logiczne i spojne,,,to naprawde przesada i nie po gentlemansku:-))))
  Prawdziwi Swarmaci tak nie robia:-))))

  ——
  😀
  Admin

 6. maasteer said

  A jak brytole się nie obronią, to też jakieś sankcje na nich nałożyć (jeśli się da 🙂 )

 7. zdzich said

  4 – Nie jestem przeciwnikiem religii ktora opiera sie na etyce i moralnosci, czyli podstawach wspolzycia i więzi miedzyludzkich, ale ona ma drugie podwojne dno hipnotyczne i nie twierdzę ze zostala do tego stworzona choc tak przypuszczam, natomiast twierdzę ze została wykorzystana w tym celu.

  Pana pytanie (z calym szacunkiem) jest nienormalne bo sugeruję Pan ze chce zaatakować dobro i wymienić je na zgnilizne i pożogę wojenną..

  Nie mam na mysli tu konkretnie i teraz co kto rozumie poprzez chrzescijanstwo, a co przez rzymsko-katolickosc ( to juz nie moja sprawa), ale czesto jest to synonim dla ludzi. Piszę o wszystkich religiach, które w rzeczywistosci kreują swoich bogów wiec trzeba by sie ich naliczyc co najmniej 4-ech, a jest jeden.

  Pan Roman K – ma jakies zaburzenia ciagu logiczno-umyslowego, Tak?? i dysonans poznawczy nakazał Panu pisać takie dyrdymały..

 8. zdzich said

  To o czym Pan napisał to napisał Pan o naturze czlowieka i jego antropologii, nie tyle o religii. „Kosciół zakazywał krasc,klamac.zabijać” – pyta mnie Pan czy to było złe, a ja zapytam Pana czy Panskie pytanie o to jest własciwe bo odpowiedź jest logiczna w przeciwnym wypadku bylaby nieludzka.

  ——-
  Kołomątek.
  Admin

 9. Marucha said

  Re 7:
  Nie wiem, co to jest jakieś „podwójne hipnotyczne dno” w religii, i obawiam się, że Pan też nie wie. Coś Pan kombinuje, ale nie wiadomo co.
  Moje pytanie odnośnie „kajdanów religii” było bardzo uzasadnione, bo był to atak na religię, a więc na dobro, jakiego usiłuje nauczać.

 10. Regina said

  No,wreszcie Rosjanie odparowali atak. Udało się Angolom,z Litwinienkom ,to powielają ten numer do ze…..ania.Jak w czyimś domu dochodzi do kryminalnego przestępstwa,to pierwsze podejrzenia padają na tych,którzy w tym domu mieszkają. To przecież na terenie Anglii miał miejsce ten przypadek i to oni w pierwszej kolejności są podejrzani,tym bardziej,że tą substancję mieli niemalże pod ręką. A w ogóle to nie wierzę,że takie zdarzenie miało miejsce. Myślę,że to ta garbata heksa-Teresa tą inscenizację wymyśliła na zlecenie Amerykanów.

  ——
  To wygląda mi na „false flag”, czyli mówiąc po ludzku – oszustwo. Do tego wyjątkowo, bezczelnie hucpiarskie i łajdackie.
  Admin

 11. zdzich said

  Tu sie rozumiemy. Natomiast to co osobiscie rozumiem, a czego nie to niestety,ale tutaj nie rozstrzygniemy.

  Wydaje Pan sie nie znać, ale Pan chyba zna, z tym ze jakby zapomnial o co byly najwieksze spory i konflikty w znanej nam historii – w sumie na jakim tle powstaje konflikt obecnie w europie i na wschodzie pomijajac inne powody, a wraz z nimi wykorzystywane sily i srodki, ile ludzi zginelo wskutek wojen religijnych i jak byly one drastyczne.

  Podwojnego dna nie bede Panu objasnial (choc o nim w skrocie napisalem) bo powinien je znac, ale widocznie Pan nie chce.

  ——-
  Przykro mi, ale Pan niewiele wie o podłożach konfliktów wojennych.
  Admin

 12. AlexSailor said

  Nareszcie na poważnie.
  Pisałem o tym oględnie wiele razy w temacie.
  Nareszcie.

  Chociaż jeszcze zbyt oględnie i mało przebojowo.

  ad 6 @Maasteer

  Ja zwykle.
  Co najmniej zasada odwetu.

 13. AlexSailor said

  @Marucha

  Ostatnio dużo tu wolnomyślicieli.
  Wolno myślą, ale nie ma czasu ani im tłumaczyć jak krowie na rowie od podstaw, ani czekać aż zakończą proces myślenia.
  Bo to ostatnie zwykle następuje w obliczu wieczności.

  Szkoda nerwów i czasu.

  Ale można próbować.
  Tylko po co?

 14. konik said

  gdzie me wpisy?

  ——
  Tam gdzie ich miejsce: w koszu.
  Admin

 15. #11, p. Zdzichu, prosze przeredagowac swoja wypowiedz bo przypomina jak zywo akapit zerzniety z WKP(b) :-)))) Cos mi sie widzi ze rozchodzce sie juz po obejsciu Gajowki zapachy pieczonych pasztetow, mazurkow, babki wielkanocnej i innych wielkanocnych lakoci nastroily nam p. Gajowego wyjatkowo koncyliacyjnie. Wszystkie Gajowkowe „Zdzichy” maja dzisiaj niezlego farta. Czy „lanie” za medrkowanie zacznie sie od Poniedzialku !??:-)))

 16. Rokitnik said

  Ja tam na miejscu Rosjan kazałbym wypie*** wszystkim dyplomatołkom Angli, albo zerwał współprace zamykając swoją Ambasadę. Bywały już takie przypadki w swiecie – zazwyczaj rolę pośrednią sprawują zaprzyjaźnione państwa.Wystarczyna obsługę przejezdnych Rodaków nie wiecej jak 20 osób…A tymczasem jak wrony krakają ( podobno) w Polsce, Konsulat Germańców liczy około 2000 osób?????

 17. Maverick said

  Grubymi nićmi szyta brytyjska prowokacja, i chyba zrobiona po to aby dokopać Rosji, przy tym widać jak ujawniają się lucyferianie kabały, szczekając jak mają przykazane, od ćwierćinteligenta Tuska, do barana Dudy. Ci jasnowidze wszystko widzą bez dowodów, co świadczy że jest to prowokacja brytyjska. Odpowiedzią powinna być wprowadzanie petro rubla i petro yuana.
  Kabała tylko rozumie gdy jest bita i obnażona przed opinia publiczną świata.

 18. Joannus said

  Ad 13 AlexSailor

  Bardzo trafna odpowiedź.

  Podczas powrotu przodka z kresów po klęsce kampanii wrześniowej miał miejsce taki mniej więcej dialog z zatrzymującym go do kontroli jakimś sowieckich wojskowym politrukiem.
  Po wyjaśnienia skąd i dokąd idzie i pokazeniu papierów do góry nogami tenże udając czytanie pyta – ile u ciebie klas, słysząc cztery dał taki oto komentarz.
  Ja tiebie skażu, u was ludi nie uczonyje a umnyje, u nas uczonyje a nie umnyje.

  Namnożyło się jak mrówek, albo psów, uczonych po 1989r., tylko niestety nie umnych.
  Przemądrzałych wolnomyślicieli nazywanych tutaj trafnie – polactwem

 19. Joe said

  Wylegarnia „myslicieli” przysylana od MENDELI GDANSKICH…nie moga strawic Prawdy Wielkiego Tygodnia.

 20. Cezary said

  Przecież brytole już powinni dyndać , że nie ustrzegli starego szpiega przed podstępem ze strony MOSADU… nie mogli zafundować mu czegoś na innej półkuli.. na sto procent..chyba przed wyjazdem z ojczyzny Rosjanie nie wszczepili mu czipa ??! Pozostawili go odsłoniętego by manipulować i rozgrywać… Jedyny powód!!!

 21. Sebastian said

  Odczuwam dysonans poznawczy no bo jak to zrozumieć. Jak spadł samolot w Rosji to winne ruskie, otruto szpiona w Anglii też winne ruskie ?
  Podczas globalnego ocipienia przyszły mrozy w marcu też winne ruskie.

 22. Boydar said

  @ (5)

  Wrrrrrrrrrrr …

 23. cedric said

  Poniewaz nie został wydany żaden prawomocny wyrok stwierdzający , kto stoi za próba usmiercenia P.Skripala wszelkie pomówienia powinny być ścigane, jako bezprawne. W Anglii są zasądzane wysokie odszkodowania za takie oszczerstwa . Rosja powinna z tego skorzystać .

 24. maniek said

  …mam pytanie – a co my z tego bedziemy mieli?…ze taki rejwach o jednego szpiona…szpiony mają to do siebie,ze jak są niewygodne – to sie je …trupi na śmierc!!…moze lepiej zajmijmy sie własnym podworkiem – BO NAS TEZ TRUPIĄ!!!…i jakos nikt rejwachu nie podnosi…

 25. TomUSAA+ said

  a nie jest to wszystko reakcją na postawę Rosji w sprawie Syrii?

 26. Cezary said

  wystawili mośkom do obróbki.. i ambaras gotowy.. Wot kabała się udała
  tańczą mosie w telawiwie

 27. Joe said

  25…Nie tylko w Syrii,ale za wszystko a nazbieralo sie tego sporo.Dzis najwieksza Tragedia jest chinski JEN POpierany oczywiscie przez Rosje….Do Chinczykow boja sie otwarcie POdskakiwac,wiec atakuja medialnie Pana Putina…co im zostalo?Aj Waj tylko….A tak na marginesie …dzisiaj w Hom Depot jak zobaczylem rachunek za to co kilka lat czesto kupuje,to malo mi z reki nie wypadl,myslalem ze POmylka.

 28. troll polonii said

  27
  Joe
  Nazbieralo sie troche … Stanom Zjednoczonym. Nie tylko Syria okazala sie fiaskiem. Przeciez Amerykanie wydali straszne pieniadze na szkolenie i zbrojenie ISIS i wszystko na darmo – ale nie za darmo. Ale tez i Ukraina, ktora w wyniku amerykanskiej awantury stracila i Krym i Donbas … no i jakos glupio wyszlo z Korea Poludniowa, ktora sie kuma z Polnocna.
  Chinczykom probowali nalozyc taryfy ale jakos sie okazalo, ze trafili kula w plot.
  Ja nie bardzo rozumiem: jak to sie dzieje, ze prezydent, ktory podpisuje sankcje to nie ma zielonego pojecia co podpisuje!
  Chodzi mi o te taryfy na importowana stal! To naprawde Trump nie wiedzial, ze najmniej stali USA kupuje z Chin a najwiecej z Korei Poludniowej? USA kupuje tez stal z Australii i Kanady.
  Czy Trump o tym nie wiedzal, ze nalozyl sankcje na zaprzyjaznione kraje?? I nie przewidzial szalonep wzrostu cen w kraju, na przyklad na lodowki??
  Na Filipinach awantura z ISIS oplacanym przez USA- jakos nie wyszla.

  Azja nie popelnia bledow Bliskiego Wschodu. Na Bliskim Wschodzie atakowane kraje byly samotne. Azja zas sie laczy i wzajemnie popiera. Amerykanie probuja mieszac na Tajwanie, Anglicy w Hong Kongu. Zobaczymy jak im pojdzie
  I tylko Izrael korzysta z zamieszania i morduje palestynskich cywilow.

 29. troll polonii said

  Arabia Saudyjska zaproponowala prezydenowi Syrii 100 miliardow dolarow za … zerwanie kontaktow z Iranem!
  Bashar Assad wzial i odmowil!!!

  Assad turns down 100’s of billions from Saudis to cut Iran ties | Veterans Today

  https://www.veteranstoday.com/2018/03/27/assad-turns-down-100s-of-billions-from-saudis-to-cut-iran-ties/

 30. Joe said

  28…Nadal sie zbiera.Nie jest latwo POgodzic POlityke z handlem zagranicznym.Trump dwoi sie i troi ,ale stare umowy zawierane dawna nadal sa obowiazujace.Jezeli mowa o stali to wspolpracowalem kiedys z ta dziedzina w Union Carbide.Oni u nas budowali i sprzedawali linie produkcyjne dla conajmniej 30 krajow na swiecie.A splacane mialy byc i sa??Produktem…Stad te dziwne dzialania obecnego lokatora bialego baraku.

 31. Lily said

  Re 24;Maniek
  Prosze wpisac w wyszukiwarke,dr Hubert
  Czarnecki chce szczepic dzieci od 6-tego
  miesiaca zycia.
  Dr.Hubert Czarnecki,chce byc politykiem,
  startowal z listy Kukiz 15, ale nie wypalilo.
  Przed wyborami w 2015 r nie poswiecal
  swojego czasu jak teraz jezdzac po Polsce.
  Teraz jak widac znalazl sposob zeby byc
  popularnym.
  Jesli chodzi p mnie,nie oddalabym glosu
  na doktorka. Znam sie na ludziach.

 32. Ola said

  ad 28, Troll Polonii

  lodowki podrozaly w USA , ale beda produkowane w USA ? To chyba oki doki .
  No bo wezmy na przyklad takie ceny i pensje w Niemczech – malzenstwo , ona i on pracuja i zarabiaja w sektorze najnizej oplacanym kazdy po 1200 euro netto . Maja razem 2400 i zyja zgodnie . To za pierwszy miesiac kupia za 500 nawet przyzwoita lodowke i za drugie 500 netbooka. W drugim miesiacu za 1000 dobry telewizor . W trzecim nie kupia nic , ale poplyna AIDA za 1500 przez 10 dni po morzu Srodziemnym . Na czynsz placa miesiecznie + – 600 euro i jeszcze jakos przezyja . No niby swietnie , niby zyc nie umierac. Ale gospodarczo ? To jest chyba zabojcze. Wolny rynek i globalizacja z maksyma ” tanio, taniej , jeszcze taniej ” z tanich surowcow i taniej sily roboczej z taniej zagranicy rujnuje zachodnie gospodarki .

 33. Anucha said

  W ruchach barona Edmunda na szachownicy świata coraz większa nerwowość.
  Czyżby chciał zwieńczyć dzieło jeszcze za swojego życia
  200 lat starań rodziny może pójść się jeb.ć przez ten pośpiech.

 34. Ola said

  Moskwa ciagle czeka na odpowiedzi 27 pytan zadanych Londynowi. Miedzy innymi : dlaczego trucizna , ktora dziala szybko i smiertelnie , nie zabila Skripalow ? bo znalezli jej przeciez bardzo duzo – w pizerii, na grobie zony i syna Skripala , na drzwiach wejsciowych do domu Skripala tez ( co za rzeczy?) . Jakimi metodami poslugiwano sie by ja zidentifikowac ? I skad i jak znalazla sie ta substancja w Londynie by wykonac porownawcze testy?

 35. revers said

  Na poklad Aeroflotu Airbusa juz tez mozna wchodzic jak do wlasnego wychodka lub Sottland Yardu wychodka, nie eksterytorialnego pokladu samolotu chronionego prawem miedzynarodowym.

  To samo dotyczy opuszczonych i zamknietych budynkow konsulatow rosyjskich na terenie usa , a teraz brytoli.

Sorry, the comment form is closed at this time.