Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Eurosolidarność zadrży niebawem w posadach

Posted by Marucha w dniu 2018-03-29 (Czwartek)

Raport Wielkiej Brytanii w „sprawie Skripala” zaprezentowany wczoraj w brytyjskiej ambasadzie rozczarował europejskich partnerów Londynu – uważa wiceszef komisji do spraw międzynarodowych Rady Federacji Władimir Dżabarow.

Gazeta „Kommiersant” opublikowała prezentację, która według jego informacji została przedstawiona przez ambasadora Wielkiej Brytanii, a następnie rozdana w formie papierowej przedstawicielom zagranicznych ambasad na kilka dni przez wydaleniem rosyjskich dyplomatów.

Gazeta pisze, że prezentacja składała się z sześciu slajdów. Pierwszy z nich nosił tytuł „Incydent w Salisbury”. Gazeta pisze, że prezentacja nie wnosi praktycznie nic nowego w „sprawie Skripala”, odnotowując tylko „przekwalifikowanie statusu Moskwy” jako strony ponoszącej winę „z wysoką dozą prawdopodobieństwa” na stronę ponoszącą winę „bez najmniejszej wątpliwości”.

Rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa nazwała tę prezentację „fiaskiem brytyjskiej premier Theresy May” i niewiarygodną manipulacją światową opinią publiczną.

„To, co zaprezentowali Brytyjczycy to najwyraźniej jakieś „wesołe obrazki”: nie wiadomo o czym, jak i w jaki sposób znalazła się tam Rosja” — powiedział Dżabarow w środę w rozmowie ze Sputnikiem.
Jego zdaniem raport rozczarował Europejczyków. „Ta eurosolidarność zadrży w posadach, bo europejscy partnerzy Wielkiej Brytanii zrozumieli, że Londyn nie dysponuje niczym w sprawie tego incydentu” — powiedział polityk.

Dżabarow podkreślił, że „winnego” znaleziono, podjęto wobec niego konkretne działania sankcyjne, a dowodów jak dotąd nie przedstawiono.

„Góra urodziła mysz” — skomentował Dżabarow stanowisko Londynu.

https://pl.sputniknews.com

Brytyjski „raport” to w zasadzie seria obrazków, które absolutnie niczego nie wnoszą do sprawy. Gajowemu przypomina to nieco obrazkowy „dowód” na prawdziwość Teorii Ewolucji:

Tym niemniej należy stwierdzić, iż to właśnie brytyjska wersja rzekomego podtrucia byłego szpiega obowiązuje nie tylko w mediach światowych, ale i również w umysłach zachodniego motłochu, z arcydurnym polactwem na czele.
Admin

 

Komentarze 64 to “Eurosolidarność zadrży niebawem w posadach”

 1. maasteer said

  Niech Brytania najpierw zapłaci zadośćuczynienie chrześcijańskim rodzinom ofiar, zamordowanych przez sponsorowanych przez siebie dżihadystów w Syrii (kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy odpowiedników skirpali), odbuduje ich domy i całą infrastrukturę cywilną.

 2. Boydar said

  Tak jak już kilkakrotnie zaznaczałem, „afera Skripala” to mina na którą ruscy szachiści wpuścili anglożydowski reżym. I jeśli wbili gwóźdź, to można mieć pewność że kogoś na nim powieszą. Też zresztą nie swoimi rękami bo takiej potrzeby nie ma.
  Tak czy owak, zadymy spodziewać się należy. Dla nas najboleśniejsze będą drgawki żydoszkopów, którzy wiedząc dobrze o przebiegu scenariusza dawno się do niego przygotowali. Jeżeli jednak nic krytycznego „na zachodniej granicy” się nie wydarzy, to znaczy tylko, że Ruscy po raz kolejny uratowali nam dupę. Sobie tylko znanym sposobem.

 3. Joannus said

  Ad 1
  Taka moja refleksja na kanwie Pańskiego wpisu.
  Mendia światowe robią diaboliczną dyskotekę w łepetynach ludu, to znaczy grają diaboliczną muzykę z błyskami nowinek. Korzystający z tego jak tancerze nie kontaktują wiele z rzeczywistością.
  Stąd ślepota na wyczyny prawdziwych roznosicieli zła. Teraz jak słyszy się wokół, mnóstwo obwiniania Rosji za jakąś mistyfikację ze Skirpalem szubrawcem / każdy zdrajca to szubrawiec, duchowy syn Judasza/ .

 4. revers said

  Z sieci: Bohdan Piętka

  „Tym, którzy przyjmują narrację brytyjsko-amerykańską w sprawie Skripala przypominam o tzw. masakrze w Raczaku, która stała się formalnym pretekstem do agresji NATO na Jugosławię w 1999 roku. Miał to być mord policji serbskiej na cywilach albańskich. Rok po agresji NATO na Jugosławię niemiecka prasa ujawniła, że w Raczaku nie doszło do żadnej masakry, ale do – jak to określił „Berliner Zeitung” – „albańskiej inscenizacji”.
  Przypominam też o rzekomym posiadaniu przez rząd Saddama Husajna broni atomowej, co z kolei stało się formalnym pretekstem do agresji USA i ich satelitów na Irak w 2003 roku. Irackiej broni atomowej nigdy nie odnaleziono i nie pokazano jej przed kamerami telewizji. Mógłbym też przypomnieć incydent w Zatoce Tonkińskiej, gdzie w sierpniu 1964 roku niszczyciel marynarki USA „Maddox” miał zostać zaatakowany przez trzy północnowietnamskie kutry torpedowe, co stało się formalną przyczyną agresji USA na Wietnam Północny. Rok po incydencie w Zatoce Tonkińskiej prezydent Lyndon B. Johnson skomentował go w prywatnej rozmowie następująco: „O ile wiem, to nasza marynarka strzelała do wielorybów”. W 1971 roku wyszło oficjalnie na jaw, że raporty amerykańskie na temat incydentu w Zatoce Tonkińskiej zostały sfałszowane. W 1999 roku odtajniono w USA dokumenty wojskowe, dotyczące incydentu w Zatoce Tonkińskiej. Wynika z nich, że żadnego incydentu nie było. Wszystko zostało wymyślone na użytek propagandowy już po przygotowaniu się USA do bombardowań lotniczych Wietnamu Północnego.
  Mógłbym jeszcze przypomnieć incydent w Zatoce Świń i wiele innych tego typu „inscenizacji”. Także prowokację gliwicką. Zachód (nie tylko USA) posiada bogatą tradycję w takich inscenizacjach czy prowokacjach. Jedno jest pewne – Zachód dąży do konfrontacji z Rosją (a nie odwrotnie, jak to się przedstawia opinii publicznej w Polsce). Od czasu tzw. drugiego Majdanu na Ukrainie (zima 2013/2014 r.) możemy mówić o wojnie hybrydowej USA i ich satelitów przeciw Rosji, która jest konsekwentnie eskalowana na coraz wyższy poziom.”

  W Jugoslawi tez byla inscenizacja, a potem poszlo gladko z zainstalowaniem nowych wasali i budowa bazy…

 5. Joe said

  Przed walka obrzucili Rosje obelgami z patrzeniem sobie w oczy juz wyszlo na nieudany POslizg panienki majowej.Teraz nastapi walka…
  Wynik jestescie w stanie przewidziec??Brytolom sieprzysnilo ze to Jugoslawia,Irak albo Libia .A tu… niedzwiedz syberyjski wybudzony..
  Wot zagwozdka.

 6. ibrahim ibn jakub said

  Zauważam od pewnego czasu, że zamordowanie człowieka staje się na świecie już co najwyżej „incydentem”.
  Poza zamordowaniem żyda oczywiście. Tutaj mamy do czynienia z kosmiczną, niewypowiedzianą tragedią szoach, holokaustem, i tym podobne pierdolenie.
  Jebane zachodnie kvrwy.

 7. Adam said

  Wydaje się, że nie po to żydo-banderoPiS robi depolonizację Ziem Zachodnich Polski, żeby nie miało to być z korzyścią dla żydoszkopów. Zapewne też dlatego wygania się z tych terenów Polaków, żeby żydoszkopy nie musiały się za bardzo wysilać i zmarnować zbyt dużo amunicji. Jednak bardziej wierzę w ten gwóźdź i dobrą intuicję Pana Boydara. Oby Pan miał rację!

 8. Ktoś said

  Niedawno w ramach POŁĄCZONEJ PROWOKACJI podpalono w Rosji metodą na ŻYDOWSKĄ CAŁOPALNĄ OFIARĘ Z GOIM Dom Handlowy… Putin jak i szeregowi Rosjanie, jak donoszą blogi, są WŚCIEKLI NA ZACHÓD za dokonanie tej masakry….. co zapewne też jest jednym z KROKÓW PLANU w „rozpalanie 3 wojny”….. bo nienawidzące się społeczeństwa łatwiej do wojny jest „przekonać”….

  Blogerzy donoszą iż w Rosji trwa niemalże POLOWANIE na ZWYRODNIALCÓW jacy dokonali ten ” w żydowskim (judaistycznym) stylu” ZAMACH na BEZBRONNE kobiety i dzieci…..

  a teraz należy sobie dośpiewać CO SIĘ STANIE jak brytyjski _urwiszon w ramach ESKALACJI….. podrzuci czy każe swoim obrzezanym pedziom podrzucić „semicki” ślad czyli „PASZPORT z polin” by przy okazji jeszcze WYROLOWAĆ ukochany w GB naród….

  bo samo polin ostatnio jest bardzo intensywnie GOSPODARCZO nawiedzane….. i sprawdzane czy JUŻ MOŻNA strzelać….

 9. Ktoś said

  Nie wiem na ile to prawda ale w jednym z komentarzy była informacja iż kfaszystowska nowelizacja USTAWY1066 oprócz DOPUSZCZENIA do stosowania poprzez zachodnich żołnierzy broni używanej przez WP

  DOPUŚCIŁA stosowanie przez nich także SAMYCH MUNDURÓW WP….

  a to już tylko MAŁY KROK do RADIA GLIWICE na odcinku Kaliningradzkim…..

 10. Bogusz said

  Rotschildom pali się dupa, niedługo system finansowy padnie na pysk, żeby odwrócić widmo klęski trzeba rozpętać III wojnę światową, stąd takie parcie na Rosję. niestety wspaniały polityk Putin w żaden sposób nie daje się sprowokować, jak go ugryżć, stąd ten Skripal co do jego otrucia angole nie mają żadnych dowodów ale przewrócili ludziom ( sorry, ze piszę ludziom) żydowskim parchom w głowach i idą z nimi i tym razem może dopną swego\

  ——
  Te kurwy dadzą sobie radę. Ich bogactwo nie opiera się tylko na zielonych papierkach.
  Admin

 11. Marucha said

  Polactwo nie zdaje sobie nawet sprawy, jaką hańba, jakim upokorzeniem, jest stacjonowanie wojsk obcego (i wrogiego) mocarstwa na terenie naszego kraju.
  To bydło jeszcze się z tego cieszy.

 12. Żydzi said

  To jest Kościół katolicki: https://www.youtube.com/watch?v=c65LH5wQbDI

 13. Joannus said

  Ad 12
  Prowokacja. Parszywa manipulacja.

  Na filmiku wydaje z siebie bełbot jakiś cudak odszczepieniec, a nie KSIĄDZ KATOLICKI

 14. Boydar said

  @ (13) i (12)

 15. KOJAK said

  RAPORT ? TO WRECZ Z KRYMINALNY BELKOT ! NOWY RODZAJ WINNY WYMYSLILA WARIATKA MAY ! ROSJA WINNA Z DUZA DOZA PRAWDOPODOBINSTWA ! T^O JEST DOSC CHARAKTERYSTYCZNE DLA ZYDOWSKICH SZUMOWIN I ZBIROW ! ONI ZWSZE SPECJALIZUJA| SIE W BANDYCKIM BELKOCIE ! TEN SWOJ PLUGAWY BELKOT ZAWSZE UBIERJA W RZEKOME PRZSTEPSTWA ! SMIERDZI ZYDOWSTWEM NA ODLEGLOSC !!!

 16. Dziadzius said

  Ta cala szopka „Salisbury” to zaczyna tak pochniec jak GLIWICE przed Druga Wojna ?

 17. anonim said

  Trzeba im oddać że się zabezpieczyli i czegoś nauczyli.
  Skripal zabity, potem Skripal ranny, nieprzytomny,nietrzeźwy kontaktu niet dlatego niema sensu go odwiedzać wywiadów robić udowodnić że…istnieje.
  Taki Juszczenko tak go zły vlad otruł dioksyną że ten sobie w szpitalu wywiadów udzielał, film potem nakręcił o tym truciu…straszna trucizna ta dioksyna…najsilniejsza na świecie mawiali.
  Nie znali Nowiczka…

  A może Skripal to supermen i dlatego go ukrywają…

 18. peacelover said

  …ze to judobryty sa autorami tej calej prowokacji, nie ulega watpliwosci !!!
  lecz zwrocic uwage trzeba na tzw ” kraje solidarne” !!!!
  ktorych rzady sa calkowicie zinfiltrowane przez swiatowa plage koczownicza !!!!!!!!!!!!!!
  I TO JEST NAJPOWAZNIEJSZY SWIATOWY PROBLEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. revers said

  Akurat prezydent czech Zemann chce widziec dowody od Brytoli

  http://www.russland.news/der-tschechische-praesident-will-beweise-von-grossbritannien-sehen/

  A brytolski Scottland Yard znalazl slady zrucizny nawet w drzwiach wejsciowych szpiega.

  https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2018/03/28/britische-ermittler-spion-duerfte-zu-hause-vergiftet-worden-sein/?nlid=c5c058d9b8&utm_source=Das+DWN+Telegramm+f%C3%BCr+Abonnenten&utm_campaign=13c34b27cc-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_medium=email&utm_term=0_e60fb08c41-13c34b27cc-107401693

 20. Izaurus said

  Operacje fałszywej flagi mnożą sięe jak króliki. Skripal – winny Putin. Litwinienko – winny Putin. Zestrzelony Boening holenderski – winny Putin. „Katastrofa” Tupolewa w Smoleński – winny Putin. Atak rakietowy na konsulat polski – winny Putin. Swastyki na cmentarzach polskich – winny Putin. Jak i za zwalenie wież w Nowym Jorku, za jakis czas, winny będzie Putin, to już będzie szczyt łgarstw. I wychodzi na to,
  że „ten wredny kagebista Putin” jest tak głupi, że wszelkimi możliwymi sposobami pragnie zohydzić Rosję w oczach świata

 21. revers said

  Osatnio premierowka Theresa May dorzucila Putinowi ISIS , ze zo Putin kreuje i oplaca ISIS, takze lista jeszcze nie zamknieta, kazdy moze dopisac co chce, woda, energaia podrozala Putin, ropa Putin.

 22. Joannus said

  Ad 20
  Zapomniał Pan o ”dowodzeniu”, że islamistów na Jewropę nasłał. Tak nadawano w TV

 23. snag said

  Z takimi ‚dowodami’ sędzia wyrzucił by prokuratora z sadu za marnowanie czasu, pieniędzy podatnika i zawiesił w czynnościach oskarżyciela … aż wytrzeźwieje ,…

  Tu nie chodzi o ex-szpiega a o demonizowanie Putina i przejęcie roli Ruskich w Europie.

 24. troll polonii said

  A ja jednak mysle, ze caly czas chodzi o Wschodnia Goute.
  Jak dotad, ponad 117 tysiecy zakladnikow uwolniono z Gouty. I iles ta tysiecy terrorystow.( cos dobrze ponad 10 tysiecy.
  Klopot w tym, ze wsrod tych terrorystow bylo dwa tysiace Nie-terrorystow” tylko ich ‚doradcow’ .

  Zupa sie wylala i troche glupio.
  Ale chodzi o to, ze „Izrael juz byl w ogrodku – juz wital sie z gaska .. i armia syryjska przy pomocy Rosji odbily nie tylko Wschodnia Goute ale i pare innych bardzo waznych miejscowosci.
  Tymczasem Amerykanie ‚rozbili oboz’ czyli baze tuz przy bardzo roponosnym terenie.
  Izrael i ktokolwiek za nim stoi, bardzo sie uparli, zeby juz wreszcie dojsc do Eufratu i oficjanie zatrzymac Wzgorza Golan.
  To wszytko to wszyscy wiemy i nie podaje zadnej nowosci.
  Ale, Trump podmienial Tillersona na super-lotra Boltona, jednego ztych ‚najwazniejszych decydentow ‚ w napsci na irak i wielkiego oredownika ataku na Iran.
  USA bardzo znacznie zwiekszylo sciepke na „obrone” Izraela, czytaj: ataku na iran.
  Kushner i cala a banda agentow od real estate – surveyorow i zlodziei ziemi przygotowuje sie do ataku na Syrie.
  Zdecydowanie sa dwie osoby, ktore bardzo chcialyby, zeby swiat sie zajal czyms innym niz sprawy wewnetrzne kraju.
  Bibi jak sie nie wykaze wojennym rzemioslem to pojdzie siedziec bo wisi nad nim kondemnata. Rzad teresy May jest w strasznym rozgardiaszu. Brexit wychodzi ladnie ale ..bokiem, okazuje sie, ze Anglia nie ma pieniedzy na rozwod z Europa bo sie jakos glupio do brexitu przyczepil ….Gibraltar; no bo Gibraltar nie jest terytorialnie zszyty z Anglia. Ale Anglia bez Gibraltaru – jak bez majtek. Glupio jakos.
  Cale City Londynskie pcha sie drzwiami i oknami do wojny, lobby prowojenne naciera dosc rezolutnie do wojny, bo w izraelu i ciasno i niedlugo nie beda mieli wpdy. Do tego jest ropa i gaz w tych Wzgorzach Syryjskich i trzeba go sobie zagarnac.
  Wszystko juz dobrze zarlo w 2015 roku i zdechlo jak Rosjanie przyszli w sukurs.
  Izrael bardzo wyraznie metoda przyspieszona przygotowuje sie do wojny z Rosja/Iranem/Syria.
  Wiec teraz rozpoczeto nieprawdopodobna kampanie – i to tuz przed Wielkanoca pt: Ukrzyzuj Go, ukrzyzuj Go – tak wolano do w czasch biblijnych.
  Oskarzenie w Salisbuy ma solidne i prawdziwe dziury dlatego ma wszystkie oznaki hucby: bez racji ale bardzo glosne.

  I choc oskarzenie jest bez sensu, przypomina ser szwajcarski z dziurami ale jest bardzo glosne i ..koalicyjne.Coalition of the killing. Panstwa sa zmuszane do bojkotowania Rosji ,potepienia Rosji i ukarania Rosji.
  Tymczasem, te otrute osobniki w sumie trzech – zyja i tylko wkadze brytyjskie nie chca ich pokazac. Litwinienko obfotografywali ze wszystkich stron; w szpitalu, na lozku pod lozkiem, a tymczasem nie -dotruci sa ponoc w rekonwalescencji a policjanta juz wypuscili do domu.
  Z tego nalezy wysnuc wnioske: albo ten gaz byl zwietrzaly i do dupy bo wyprodukowany jeszcze w czasach sowieckich; albo Rosjanie nie maja zielonego pojecia jak wyprodukowac prawdziwy gaz bojowy. Do tego Anglicy nie chca wytlumaczyc, dlaczego policjant ozyl a wladze co i raz zmieniaja przebieg zdarzen.
  Bo w ostaniej scenie dramatu, to ojciec corka byli przytruci nie w czasie posilku w knajpie ale mieli podrzucona te trucizne pod progiem.
  Teraz tylko zachodze w glowe, ze cos sie ze scenariuszem nie zgadza.
  Bo skoro wyszli calo i zdrowo z restauracji i poszli sobie odpoczac na lawce w parku, zeby podziwiac stare miasto, przyplatal sie znikad (?) policjant, ktory nie spozywal z nimi posilku. Ajedna zostal otruty ale nie na zawsze.
  No bo okazalo sie, ze ten gaz byl podrzucony pod prog domu. Ale jak ten gaz dopadl policjanta? I co policjant robil w okolicy szpiega? Czy go szpiegowal czy ochranial?
  Taki gaz (do dupy) jest produkowany w laboratorium w odleglosci 8 km od lawki na ktorej para rosyjska siedziala.
  Aze histria zaczela sie sypac w szwach to nalezalo ja czyms zagluszyc, a najlepiej hucpa albo innym zdarzeniem.
  Na przyklad na Syberii.
  Okazuje sie, ze przed tym wybuchem , caly system alarmowy byl nieczynny; z wstepnych zeznan zatrzymanych i swiadkow. I jakos tak bylo, ze sluzby ochroniarskie nie byly w ogole przygotowane do ratowania ludzi, i bardzo utrudnialy akcje ratunkowa. Drzwi ewakuacyjne byly zatrzasniete na amen i system zapasoway (back up) tez byl wylaczony. Zatrzymany szef od zabezpieczenia calego kompleksu opoaiadal, ze 19 marca system alarmowy sie zepsul i na kilkakrotne zgloszenie awarii nie przynioslo rezultatu.
  Jest duzo pytan ale przypomina to aki drobny przypadek: Londyd 7/7.
  Oczywiscie sprywatyzowany sektor budownictwa nie pomaga w utrzymaniu bezpieczenstwa; bo prywaciarz – to wiadomo: tu przyoszczedzi materialu , to podkradnie albo podmieni…
  W calym tym kompleksie widac wiele budowlanych zaniedban.
  Zastanawia tez, ze 5 ta kolumna probuje oskarzac rzad centralny i wzniecac bunty, zanim poznane beda przyczyny katastrofy- pomimo , ze w Rosji jest dosc autonomiczny system regionalnych gubernatorow.
  No to dzis nagle zawodnicy rosyjscy zostali oskarzeni o rasizm bo bardzo rasistosko potraktowali rzekomo francuskich zawodnikow.

  Natomiast z antypodow nadeszly dwie bardzo ciekawe informacje: Australijscy zawodnicy zostali wyproszeni z zawodow kriketa w Afryce Poludniowej bo bardzo brzydko i nachalnie kantowali w tego kriketa i to tak, ze kamery uchwycily bardzo wyraznie jak kapitan druzyny australijsjiej mial ukryty w majtkach papier scierny i mocno podejrzanie pucowal sobie pilke w majtkach.

  Nowa Zelandia zas oswiadczyla, ze zadnych rosyjskich dyplomatow rosyjskich wyrzucac nie bedzie bo w Nowej Zelandii nie ma zadnych szpiegow.

 25. revers said

  Dodaj pan p.Troll do tego 100 dniowe cwiczenia na morzu zoltym, poludniowym, chinskiej marynarki wojenej

  http://www.businessinsider.com/satellite-images-show-chinese-naval-carrier-drill-in-the-south-china-sea-2018-3?IR=T

  ktore beda ciagle odbywac sie na przemian w dwoch zespolach okretow co 100 dni.

 26. p. Gajowy mial pewnie na mysli „pelny” cykl ewolucyjny ??? Konczy sie tym czym sie zaczal ???

 27. PISKORZ said

  re 4 Dzięki za przypomnienie..

 28. snag said

  24 – Troll Polonii … ‚Zupa się wylała i trochę głupio’ ,…

  Wygląda że tobie i nie trochę bo Trump oświadczył parę godzin temu że wynosimy się z Syrii … kiedy? … wkrótce!,…

  Trump says U.S. forces leaving Syria „very soon”
  —————————————————————————————–
  https://www.cbsnews.com/news/trump-says-u-s-forces-leaving-syria-very-soon/

  ——-
  Zobaczymy. Jeden taki Bamboo też obiecywał.
  Admin

 29. troll polonii said

  25
  Revers
  Z tymi manewrami to jakos tez glupio. Bo to, jak sama nazwa wskazuje, manewry odbywaja sie na Morzu Chinskim a nie w Zatoce Kalifornijskiej.

  (Znamienne, ze wlasnie Zachod zabronil uzywania pelnej nazwy Zatoki Perskiej- teraz jest tylko „Gulf” – zatoka.)

  W tamtym roku plywalem katamaranem po lagunach Morza Poludniowo Chinskiego.: cisza, spokoj, pieknie; jedno z najpiekniejszych miejsc na swiecie.

  I bardzo dobrze pamietam, ze po wizycie Duterte w Chinach, Filipiny umowily sie, ze nie beda sie awanturowac o zadne wyspy chinskie: rybacy po obu stronach maja prawo wyplywac na lowiska dookola tych niezamieszkalych nikomu nie przydatnych wysp.
  Z kolei widac, ze ktos chce pomieszac te Sprats wyspy ze sztucznymi wyspami, na ktorych Chiny buduja (chyba juz skonczyli) ogromne bazy.

  Kiedys tak – przed II wojna swiatowa- Amerykanie zablokowali Morze Japonskie i odcieli wszelkie dostawy do Japonii – potem oskarzyli Japonie o agresje …
  Chodzi o to, ze Chinczycy pamietaja historie…
  Amerykanom dawno wylecialy takie szczegoly z glowy

  A mnie bardzo zal, ze takie cudne zakatki swiata sa zagrozone przez wandalow.

 30. troll polonii said

  Poprawka Wyspy nazywaja sie sie Spratly Is.

 31. Sołtys said

  @ 11.
  Panie Gajowy nie jest jeszcze tak źle jak wygląda.Skoro Sołtysowi z takiej małej pipidówki jak moja przeszkadza obecność takiej armii i nawet taki Sołtys próbuje naświetlić to innym.No cóż jeden pomyśli i wyciągnie poprawne wnioski ale niektóre to są przypadki ciężkie i nie do uratowania.Za głupotę tych ludzi trzeba będzie zapłacić tylko szkoda że zapłacą za nią wszyscy Polacy.

 32. Ktoś said

  PUTIN BOHATER WALKI O WYZWOLENIE PLANETY.. z białych

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zelazny-dowod-ze-pozar-w-kemerowo-to-zamach-terrorystyczny-drzwi-sal-kinowych-zablokowano-bezposrednio-przed-pozarem-2018-03

  Polecam uwadze iż przed tzw Wojnami Czeczeńskimi reżim KREMLOWSKI się NIE WAHAŁ WYSADZIĆ KILKA BUDYNKÓW W Moskwie by mieć do tej wojny PRETEKST

  tu jak widać wszystko idzie starą NKWDeowską KOLEINĄ i teraz tylko czekać OSKARŻEŃ o GLIWICE w wykonaniu „POLINOWSKIEGO ŚLADU”…… by ROZPIERDUCHA i OSTATECZNE WYMORDOWANIE „polnische banditen” vel „polnische antidobrobyten” vel „polnische kanaaniten” można było uznać za ROZPOCZĘTE…

  ——
  Co to za bełkot?…. Aha, „Wolna Polska” – gadzinówka…
  Admin

 33. Stan said

  Ważne nowe wiadomości.
  Są tacy co zależy im na podniesieniu poziomu życia przyszłych pokoleń w Korei Poludniniowej,
  jak i w Korei Północnej. Konkurencja ekonomiczna na świecie rośnie i jak widać Koreańczycy,
  jak i Chińczycy zdrowo dochodzą do tej sprawy.
  Ciekawi mnie jak czuje się co niektórzy politycy – rusofoby.

  „Poprawa sytuacji bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim pozwoli na budowę gazociągu z Rosji przez
  Koreę Północną do Korei Południowej, jak twierdzi minister spraw zagranicznych Korei Południowej Kang Kyung-wha.
  Zgłoszono w piątek agencję prasową „Yonhap News Agency”.

 34. troll polonii said

  28
  Snag

  Zupa sie wylala nie po raz pierwszy.
  Kiedy armia syryjska ewakuowala mieszkancow Aleppo, to w podziemiach znaleziono caly sztab „terrorystow” z amerykanskim sprzetem i arsenalem.
  A tego arsenalu ‚pilnowalo’ 2 tysiace amerykanskich oficerow – tzw. doradcow, poprzebieranych w ciuchy Al Nusry.
  To byl naprwde wstyd ale tez i jawny dowod z kim naprawde walczyli Amerykanie i komu pomagali.

 35. NICK said

  Snag.
  Nie zaczynaj rżnąć głupa.

  Jak kiedyś, wielokrotnie.

 36. Boydar said

  Panie NICK’u, gdyby nie bohaterska postawa Pana Sssnaga, nie miałoby uzasadnienia napisanie „Nie zaczynaj rżnąć głupa” 🙂

 37. Boydar said

  Dodam jeszcze tylko, że akurat Pan Ssssnag rżnie głupa względnie przyzwoicie; za każdym razem porozumiewawczo mruży oko, nawet jeśli tego na pierwszy rzut nie widać. Natomiast co najmniej kilku „poważnych komentatorów Gajówki” rżnie głupa zupełnie na poważnie. I mrugać nie mają nawet najmniejszego zamiaru.

 38. NICK said

  Lubelaku.
  Bo to jest taki ‚selfie’.
  https://www.google.com/search?q=foto+selfie&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjhgZaolpTaAhXKK5oKHcKGBGAQsAQIJg&biw=1536&bih=752#imgrc=QFbhBzgZ4yJ7aM:

  Lubi być poye-ban.

 39. NICK said

  „poważnych komentatorów Gajówki”.
  Tych mych dawnych „guru”?

 40. Boydar said

  No przecież dałem cudzysłów … 🙂

  Pozdrawiam świątecznie; nie tylko Pana NICK’a, „poważnych komentatorów” także.

 41. NICK said

  „Poważnie”? 🙂 .
  Także pozdrawiam. Wszystkich.

  Człowiek się rodzi i umiera.
  A reszta i dalej?

  P.S. Tak ogólnie.

  Jego życie.
  Wybór wolny.
  A po świcie?
  Konik polny?

 42. troll polonii said

  Taka kolejna bardzo zenujaca sprawa wylazla tak, ze sie znowu Europa musiala posluzyc terrorem.

  Wczoraj zaczeto zagluszac komputer Assanga i ograniczono mu lacznosc ze swiatem .
  Miarka sie przebrala. Europa nie jest w stanie tolerowac swobodnego przeplywu informacji.
  Niemcy zatrzymaly prezydenta Katalaonii, ktory przebywal w Brukseli i teraz chca go deportowac do Hiszpanii zeby go sadzili za to referendum w Katalonii.

  Julian Assange zas wyciagnal stara (analogiczna) hstorie z roku 1940-go i oglosil swiatu:
  W 1940 roku hitlerowskie Niemcy zlapaly prezydenta Katalonii, Luisa Companys (jeszcze dokladnie prawdze pisownie) i wydaly go do Hiszpanii gdzie zajal sie nim gen. Franco.

  Niestety, Europa nie lubi zeby sie jej przypominalo czasy hitlerowskie, w ktorych niemal calutka Europa popierala Hitlera.
  Nalezy podziwiac te aktualne wartosci europejskie: wolnosc slowa i prasy. A takze krytykowanie komunizmu za brak wolnosci slowa i brak wolnej prasy.

  Australijczyk Asange od 6 lat jest wieziony w Londynie za spelnianie obowiazkow obywatelskich: informowanie wyborcow o dzialanosci ich rzadow.
  To samo zrobil Snowden, Amerykanin, czy Chelsea Manning.
  Piskorski zrobil jeszcze mniej.
  Piskorski siedzi, Chelsea Manning zostal skazany i troszke odsiedzial/a.
  Whistleblowera Manninga uratowala zmiana plci.

  Snowdena- przypadkowe utkniecie w immigration zone ( strefie emigracyjnej) na lotnisku w Moskwie.
  Julian Assange utknal w ambasadzie Ekwadoru. Obaj nie maja prawa powrotu do swojego kraju bo demokracja amerykanska odmawia im prawa wolnosci slowa.

  Informowanie publicznosci o dzialalnosci rzadow jest podstawowym prawem obywatlskim. Obywatel ma prawo wiedziec co wypawia jego rzad w imieniu i za pieniadze podatnika-wyborcy.
  Assange, Manning, Snowden – sa przestepcami bo ujawnili tajemnice…poliszynela.
  Ale Zukerberg, wlasciciel Facebooka ,popelnil bardzo duzo przestepstwo. Zdradzil panstwowe tajemnice, udostepnil prywatne adresy i za pieniadze kierowal kampania wyborcza w Europie i Stanach.
  Nikt nie ma zamiaru go zamykac.
  Widac nie kazdy moze sie zalapac na wolnosc slowa i prasy.

  Ale co innego prosty obywatel – a co innego wnuk Rotszylda.

 43. snag said

  34 ,…

  Nie zmieniaj tematu ,…

  „Tymczasem Amerykanie ‚rozbili oboz’ czyli baze tuz przy bardzo roponosnym terenie” … Tu nie trzeba być rocket scientist żeby nie domyślić się co imputujesz.,…

  ——-
  No właśnie… Gdzie by tam Amerykanom zależało na obrabowaniu czyjegoś kraju, np. z ropy…
  To znani altruisci.
  Admin

 44. snag said

  42 ,…

  Snowden jako pracownik CIA i NSA z top security clearance podpisał cyrograf ze nie będzie paplał jak ma obiekcje, od tego jest chain of command i regulamin żeby go przestrzegać. Wiedział co podpisywał … jeśli nie tolerujesz gorąca to nie szukaj pracy w piekarni. Obie organizacje nie są niedzielną szkółką o czym wygodnie zapominasz. Gdyby inni którzy odeszli np. na emeryturę paplali jak on mielibyśmy wiele ciekawych książek. a nie mamy bo są zobowiązani cyrografem jak Snowden.

  Gdyby nie te klapki na oczach i tunnel vision można było by cię czytać a z nimi jesteś kimś z agendą i przynudzasz.

 45. snag said

  Admin ,…

  Angole płacili 5 centów za baryłkę ropy Amerykanie płacili 50 jak ich wysiudali i zainwestowali miliardy – Źle? Wszyscy byli zadowoleni dopóki Mosaddegh nie znacjonalizował czyt. okradł inwestorów … Fair? Ciekawe jak pan by śpiewał gdyby ulokował tam oszczędności życia i został z goła doopa na stare lata?

 46. Marucha said

  Re 45:
  Bardzo mi żal Amerykanów i ich miliardów.

  Tak samo żal mi tych, którzy zainwestowali ogromne pieniądze w to, że Krym i Noworosja wpadną w amerykańskie łapy. Szczególnie McCaina.

 47. snag said

  Jeszcze raz ,…

  Ciekawe jak pan by śpiewał gdyby ulokował tam oszczędności życia i został z gołą doopą na stare lata?

 48. Franz said

 49. Marucha said

  Re 47:
  Kto inwestuje, ten nie ma gwarancji wygranej.
  Mam się litować może gubernatora Franka, że go z Wawelu Ruskie wygonili? Też dużo stracił.
  It’s a jungle out there, remember?

 50. revers said

  Ale chyba nie ma solidarnosci w sprawie Franka , Himmlera i IG Fraben obozow gdzie mordowali Polacy?

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/polacy-mordowali-zydow-amerykanski-deputowany-zalozyl-antypolska-strone,22847411589?fb_action_ids=598228583864452&fb_action_types=og.comments&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B1624298034320497%5D&action_type_map=%5B%22og.comments%22%5D&action_ref_map=%5B%5D

 51. snag said

  Pamiętam ale jak mnie ktoś wyroluje to nie będę nadstawiał drugi policzek czy usprawiedliwiał ze nie wie co robi a oddam, z kopniakiem na drogę żeby zapamiętał – Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me … Remember?

 52. troll polonii said

  45
  Snag

  Ja mysle, ze pan tak dla hecy opowiada rozne baje .. tak „dla poddierzania razgawora”.

  Czy widzial pan na wlasne oczy amerykanska konstytucje?
  Umie pan czytac po angielsku?
  Czy pan wie, kto to jest Snowden i co zrobil?/
  Na Litosc Boska – to juz tak zle z samodzielnym mysleniem?

  Jest pan zlosliwym nieukiem
  Oprocz tego, ze Konstytucja USA gwaranuje wolnosc slowa i gwarantuje przejrzystosc rzadu i odpowiedzialnosci rzadu wobec wyborcy – to zgodnie z Konstytucja Snowden nie zlamal zadnego prawa i w ogole „nie paplal”.
  Spelnil swoj obywatelski obowiazek wobec narodu. Narod ma prawo wiedziec, co robi wybrany przez narod rzad w imieniu tegoz narodu. O tym tez trabi Karta Praw Czlowieka i Konwencja Genewska.
  Nie umie pan czytac?
  Ostatnim dranstwem i swinstwem jest teraz „paplac” po blogach, ze to Snowden „paplal”.
  To pan nawet tego nie wie , ze szpiegowanie calego swiata, zapluskwianie prywatnych telefonow – stalinowskie szpiclowanie firm prywatnych, kontraktow handlowych, zjazdow prywatnych i publicznych jest nielegalne???
  To pan tego nie wie, ze rzad amerykanski wykorzystuje te informacje szpiegowskie do bezczelnej propagandy, lamania kontraktow, wykorzystywania informacji do szantazu i zniewolenia narodow. Nawet prywatne rozmowy Merkelowej, czy Megawati z mezem byly wykorzystywane do osmieszenia politykow?.
  A rownoczesnie stwierdza pan, ze to „Snowden paplal”.
  To jest jawne lamanie prawa amerykanskiego i miedzynarodowego.

  Jednoczesnie koniokrady sie awanturuja, ze Rosja im wlazla w internet i zaklocila pastuchom …privacy!!!

  To Snag i tego nie wie i nie umie, bo czytac nie umie, ze informacje o lamaniu prawa przez amerykanskich stalinowcow – Snowden przekazal AMERYKANSKIM PRAWNIKOM KONSTYTUCYJNYM???!!!!!!

  Pan jest mniej oczytany niz przypuszczalem.
  To prawnicy AMERYKANSCY uwazali, ze Amerykanie maja prawo wiedziec, co wyprawia rzad w ich imieniu i na co ida pieniadze podatnika.
  Amerykanscy prawnicy sie powolali na Konstytucje USA!!!
  To tego tez nie podali w USA??

  Za porada prawnikow, dziennikarz amerykanski, Greenwald, ktory pracuje dla brytyjskiego Guardiana – opublikowal te wiesci w Guardianie.
  A Snowdenem caly czas sie opiekuja amerykanscy prawnicy.
  Tylko w Rosji to jest mozliwe.

  Sam zreszta Snowden w slynnym wywiadzie dla prasy niemieckiej opowiadal, jak bardzo bal sie „utknac” w Rosji. Pomimo, ze go prawnicy namawiali. Bo tyle samo wiedzial o Rosji co przecietny Amerykanin o Krymie.
  Radze ogladnac ten wywiad zanim sie dzioba otworzy na temat Snowdena.

  Rosja, to w tej chwili jedno z tych rzadkich panstw, ktore postepuja zgodnie z prawem.
  Niestety, USA wymyslilo, ze mozna byc ponad prawem i bezkarnie mordowac i niszczyc narody. W tym wlasny.

 53. troll polonii said

  Czy mamy prawo wiedziec?

  To za te informacje zablokowali Assangowi dostep do internetu:

  Julian Assange ⌛ : „In 1940 the elected president of …” – Tweet

  https://www.trendsmap.com/twitter/tweet/978091910471577600

  In 1940 elected president of Catalonia, Lluís Companys, was captured by the Gestapo, at the request of Spain, delivered to them and executed. Today, German police have arrested the elected president of Catalonia, Carles Puigdemont, at the request of Spain, to be extradited.
  5 days ago · Twitter Web Client · en

 54. revers said

  Co moze wiedziec nie 200 letni nowy amerykanin, nie urodzony nad Missisipi o Echelonie, nic jako ciemny Nowicjusz Nowak, tym bardziej na ukradziony kontrakt europwjskiego Airbusa przez hamerykanskiego Boeninga na kwote 2 mld $$$$

  https://www.globalresearch.ca/secrets-r-us-americas-spying-apparatus-echelon-the-nsas-eaves-dropping-program-and-the-outsourcing-of-intelligence-operations/5356059

 55. snag said

  troll @ 53

  Kto zablokował i co to ma wspolnego z tematem zachowania Stanow?

 56. snag said

  Troll @ 52 ,..

  Snowden podpisał cyrograf, koniec dyskusji – Gdyby to zrobił w czasie wojny ukończył by pod ścianą … Na marginesie, dziś wszyscy szpiegują, Stany nie sa jakims wyjatkiem żeby się czepiać. Hegemonia towarzyszy ludzkości od zarania wiec jesli juz to wole Amerykańską niż kogokolwiek kto dał się poznać w przeszłości w tej roli.

  ——-
  To nie takie proste, Panie Snag.
  Po pierwsze – czy wolno jest kogoś nakłaniać do podpisywania niekonstytucyjnych papierów.
  Po drugie – czy złożenie podpisu na takich papierach, co może oznaczać łamanie prawa, jest ważne i zobowiązujące.
  W krajach cywilizowanych odpowiedź jest: nie – nie.

  A teraz uprzejmie Pana poproszę o opuszczenie gajowki.
  Admin

 57. snag said

  Holendrzy nie biadolą ze żyd dyktuje, wysłali military attache do Iranu i olali oy vey ,…

  https://www.jta.org/2018/03/30/news-opinion/holland-sends-military-attache-iran
  ————————————————
  https://www.jta.org/2018/03/30/news-opinion/holland-sends-military-attache-iran

 58. snag said

  Nikt go nie zmuszał, wiedział co podpisuje, gdzie i do czego się zobowiązał – Jak Litvinenko czy Skripal to zdrada a jak Snowden to konstytucja … Wygodnie ,…

  ——
  To nie ma nic do rzeczy.
  Pan ma spaczone poczucie praworządności. I nie tylko.
  Admin

 59. troll polonii said

  58
  Snag chce powiedziec, ze jest madrzejszy od prawnikow, Snowdena i Konstytucji.
  Taki juz byl w historii, co powiedzial: ‚konstytucja -prostytucja’ i zrobil zamach.
  I prosze poczytac co na temat Snowdena pisza amerykanscy politycy, publicysci i prawnicy.
  Widac, Snag robi za ‚pielgrzyma’ z Mayflower i pouczy tubylcow jak traktowac obywateli amerykanskich.
  Razem z Duda przygotuja nowa Konstytucje.

  Re: Liwinienko i Skripal

  Pan naprawde nie ma sprzezen zwrotnych.
  Nikt Snowdena nie oskarza o szpiegostwo!!! Nie sprzedawal swoich wiadomosci tylko podzielil sie z prawnikami USA.
  Tego tez pan nie wie?
  Swoje materialy Snowden przekazal Amerykanom!!! a nie obcym wywiadom.
  Podobnie jak Chelsea Manning, ktory nie polecial do Rosjan tylko opowiedzial kumplowi o tym co wyprawiaja zolnierze USA w Iraku – Amerykaninowi.
  Widac tej subtelnej roznicy pan nie zalapal. Pewnie dlatego, ze w USA tak zwanych ‚whistleblowers’ jeszcze nikt na swiecie nie zaliczyl do szpiegow.
  W kazdym prawie licza sie intencje.
  Litwinienko i Skripal byli na zoldzie. Byli oficjalnie uznani za szpiegow.
  Skripal ma piekna i bardzo droga wille w Angli – ‚uskladal’ sobie oszczednosci na milionowa wille.
  Rosjanie skazali go za szpiegostwo.
  Anglia wymienila szpiega Skirgala na szpiegow rosyjskich. Oficjalnie.

 60. troll polonii said

  58
  Cd.
  Snag
  Dlaczego Snag nie ma racji?
  Niech sobie poczyta NYTimes:

  Dlaczego Snowden nie jest szpiegiem: bo byl kontraktorem a nie pracownikiem wywiadu!

  I do tego zglaszal swoim przelozonym o kantach NSA
  In fact, that executive order did not apply to contractors, only to intelligence employees, rendering its protections useless to Mr. Snowden. More important, Mr. Snowden told The Washington Post earlier this monththat he did report his misgivings to two superiors at the agency, showing them the volume of data collected by the N.S.A., and that they took no action.

  The N.S.A. broke federal privacy laws, or exceeded its authority, thousands of times per year, according to the agency’s own internal auditor.

  ■ The N.S.A. systematically undermined the basic encryption systems of the Internet, making it impossible to know if sensitive banking or medical data is truly private, damaging businesses that depended on this trust.

  ■ His leaks revealed that James Clapper Jr., the director of national intelligence, lied to Congress when testifying in March that the N.S.A. was not collecting data on millions of Americans. (There has been no discussion of punishment for that lie.)

  ■ His leaks revealed that James Clapper Jr., the director of national intelligence, lied to Congress when testifying in March that the N.S.A. was not collecting data on millions of Americans. (There has been no discussion of punishment for that lie.)

  ■ The Foreign Intelligence Surveillance Court rebuked the N.S.A. for repeatedly providing misleading information about its surveillance practices, according to a ruling made public because of the Snowden documents. One of the practices violated the Constitution, according to the chief judge of the court.

  ■ A federal district judge ruled earlier this month that the phone-records-collection program probably violates the Fourth Amendment of the Constitution. He called the program “almost Orwellian” and said there was no evidence that it stopped any imminent act of terror.

  I konkluzja:

  When someone reveals that government officials have routinely and deliberately broken the law, that person should not face life in prison at the hands of the same government. That’s why Rick Ledgett, who leads the N.S.A.’s task force on the Snowden leaks, recently told CBS News that he would consider amnesty if Mr. Snowden would stop any additional leaks. And it’s why President Obama should tell his aides to begin finding a way to end Mr. Snowden’s vilification and give him an incentive to return home.

 61. snag said

  60 ,…

  Mnie interesują fakty a nie OPINIA lewackiego/zażydzonego dziennnika czy sędziego aktywisty z dystryktu gdzie zdecydowano że skrobanki są zapewnione konstytucją, że urzędnik nie ma prawa odmówić ślubu pedałom, doktor odmówić skrobanki ze względów religijnych a podatnik który jest przeciw skrobankom ma za nie płacić – O prawniku ACLU (American Civil Liberties Union) który zajął się tą sprawą dorzucę ze ktoś kto kiedyś tu był i interesował się ciut polityką wie że jest to banda ateistów w większości żydów na garnuszku podatnika domagająca się usunięcie słowa ‚Bóg’ z Konstytucji, ‚Wierzymy w Boga’ z pieniędzy i wszystkiego gdzie rząd decyduje włącznie z wymaganiem od dzieci chowania krzyżyków w publicznych szkołach.

  Kilka lat temu sądzili sąsiednie miasteczko że toleruje stawianie krzyżyków z kwiatami przy drogach w miejscach wypadków. Im nawet choinka przeszkadza bo kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Wbrew nazwie ACLU specjalizuje się w ateizacji społeczeństwa zamiast zająć się obroną praw obywatela. Tylko ignorant który nie ma zielonego pojęcia na temat Ameryki może powołać się na autorytet adwokata ACLU.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

  Smowdenowi płacono ponad $200 tys rocznie i wynajmowano luksusowe mieszkanie żeby szyfrował informacje a nie wynosił na zewnątrz.

  Opinion | Edward Snowden, Whistle-Blower – The New York Times

  Pogodnych Świąt!

 62. snag said

  59 ,…

  Criminal charges

  „On June 14, 2013, United States federal prosecutors filed a criminal complaint against Snowden, charging him with theft of government property, and two counts of violating the Espionage Act through unauthorized communication of national defense information and willful communication of classified communications intelligence information to an unauthorized person. Each of the three charges carries a maximum possible prison term of ten years. The charge was initially secret and was unsealed a week later”
  —————————-
  https://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Snowden

  The three-count complaint includes „theft of government property,” „unauthorized communication of national defense information” and „willful communication of classified communications of intelligence information to an unauthorized person.” The latter two are charges under the Espionage Act.
  —————————-
  http://www.foxnews.com/politics/2013/06/22/charges-reportedly-filed-against-nsa-secrets-leaker.html

  Na marginesie, @ 60 nad logo NYT wyżej wygodnie pozbywasz się słowa ‚opinion’ i upychasz jako fakt.

  Hit the books boy ,…

 63. VAV said

  Codzienne ludobójcze opryski z samolotów (chemtrails)

 64. VAV said

  Rozni amerykanscy prezenterzy telewizyjni odczytuja ten sam „fałszywy news”
  https://www.vox.com/policy-and-politics/2018/4/2/17189302/sinclair-broadcast-fake-news-biased-trump-viral-video

Sorry, the comment form is closed at this time.