Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  katolik o Pożegnanie Filozofa
  bryś o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  jasiek z toronto o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Boydar o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  osoba prywatna o Wolne tematy (5 – 2…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  Lily o „Wyszczepianie”. Czy mamy stat…
  Anucha o Wolne tematy (5 – 2…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  gd-ap o Życie ludzkie rozwija się w…
  Boydar o Rewolucja w Kościele trwa. Pap…
  NICK o Zacharowa: To już rutyna, że U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 532 obserwujących.

Jak umierał za nas na krzyżu Jezus Chrystus

Posted by Marucha w dniu 2018-03-30 (Piątek)

Poniżej podano fakty o tym, jak Władca nasz Jezus Chrystus umierał za nas.

A więc, krucyfiks został wymyślony (wynaleziony) przez Persów w 300 r. pne i udoskonalony przez Rzymian w 100 r. pne.


 1. Jest to najbardziej bolesna śmierć, jaką kiedykolwiek wymyślili ludzie. Termin „męka” jest tutaj aktualny, jak nigdy przedtem.
 2. Kara ta dotyczyła przede wszystkim najbardziej „odmrożonych” (tutaj w znaczeniu szalonych, niemoralnych osób, bez zasad życia, zdolnych do bezmyślnego popełnienia najbardziej brutalnych aktów – A.L.), złych mężczyzn – przestępców.
 3. Jezus rozebrany był do naga, Jego odzież została podzielona między rzymskimi żołnierzami. „Moje szaty dzielą między siebie i los rzucają o moją suknię” (Psalm 21; w Biblii 1000-lecia Psalm 22 – AL).
 4. Ukrzyżowanie gwarantowało Jezusowi straszliwą, powolną i bolesną śmierć.
 5. Kolana Jezusa były zgięte pod kątem około 45 stopni. Został zmuszony On do dźwigania własnej masy ciała mięśniami ud, co ​​nie jest anatomicznie prawidłową pozycją, którą można utrzymać więcej niż przez kilka minut bez skurczów w mięśniach ud i podudzi.
 6. Cały ciężar Jezusa uciskał na Jego stopy, przebite przez gwoździe. Ponieważ mięśnie nóg Jezusa szybko się męczyły, ciężar Jego ciała musiał być przeniesiony na Jego nadgarstki, ręce i barki.
 7. W kilka minut po tym, jak został umieszczony na Krzyżu, ramiona Jezusa zostały wywichnięte. Kilka minut później łokcie i nadgarstki Zbawiciela również zostały wywichnięte.
 8. Rezultatem tych zwichnięć jest to, że Jego ręce powinny być o 9 cali (23 cm) dłuższe niż zwykle.
 9. Oprócz tego w Psalmie 21:15 (Psalmie 22 wg Biblii 1000-lecia – A.L.) wypełniło się proroctwo: „Rozlany jestem jak woda i rozłączają się wszystkie moje kości.” Ten prorocki Psalm bardzo dokładnie przekazuje uczucia Chrystusa na Krzyżu.
 10. Po tym, jak zostały wywichnięte nadgarstki Jezusa, łokcie i ramiona, ciężar Jego ciała poprzez ręce wywierał nacisk na mięśnie klatki piersiowej.
 11. To spowodowało, że Jego klatka piersiowa wyciągnęła się do góry i na zewnątrz, w najbardziej nienaturalny stan. Jego klatka piersiowa znajdowała się stale w stanie maksymalnego wdechu.
 12. Aby wykonać wydech, Jezus musiał oprzeć się na przebitych gwoździami nogach i podnieść swoje własne ciało, pozwalając klatce piersiowej na poruszanie się w dół i do wewnątrz, aby uwolnić powietrze z płuc.
 13. Jego płuca znajdowały się w stanie spoczynku ze stałym maksymalnym wdechem. Ukrzyżowanie – jest katastrofą z punktu widzenia medycyny.
 14. Problem polegał na tym, że Jezus nie mógł swobodnie oprzeć się na nogi, ponieważ mięśnie Jego nóg, zgięte pod kątem 45 stopni, zdrętwiały i bardzo bolały, ciągle będąc w skurczach i niezwykle nieprawidłowej pozycji anatomicznej.
 15. W przeciwieństwie do wszystkich hollywoodzkich filmów o Ukrzyżowaniu, ofiara była niezwykle aktywna. Ukrzyżowana ofiara została fizjologicznie zmuszona do poruszania się w górę i w dół po Krzyżu, na odległość około 12 cali (30 cm), aby móc oddychać.
 16. Proces oddychania powodował męczący ból, zmieszany z absolutnym przerażeniem duszenia się.
 17. Ponieważ ukrzyżowanie trwało 6 godzin, Jezus coraz mniej mógł przenosić ciężar swego ciała na nogi, ponieważ Jego biodra i mięśnie nóg coraz bardziej słabły. Zwiększało się wywichnięcie Jego nadgarstków, łokci i ramion wzrosło, a dalsze podnoszenie Jego klatki piersiowej sprawiało, że Jego oddech stawał się coraz trudniejszy. W kilka minut po ukrzyżowaniu Jezus zaczął cierpieć na silną duszność.
 18. Jego ruchy w górę i w dół na Krzyżu, aby oddychać, powodowały męczeński ból Jego nadgarstków, Jego stóp i wywichniętych łokci i barków.
 19. Ruchy stawały się coraz rzadsze w miarę tego, jak Jezus coraz bardziej się wyczerpywał, ale przerażenie nadchodzącej śmierci z powodu uduszenia się zmuszało Go do dalszych wysiłków, aby oddychać.
 20. W mięśniach nóg Jezusa powiększał się bolesny skurcz od nacisku podczas prób podniesienia własnego ciała, żeby zrobić wydech.
 21. Ból z dwóch rozerwanych nerwów środkowych w Jego nadgarstkach dosłownie eksplodował przy każdym ruchu.
 22. Jezus był cały pokryty krwią i potem.
 23. Krew była wynikiem biczowania, które niemal Go zabiło, a pot – rezultatem Jego prób wykonania wydechu. Ponadto, był On zupełnie nagi, a przywódcy Żydów, tłum i złodzieje po obu stronach Krzyża wyszydzali, klęli i śmiali się z Niego. Co więcej, obserwowała to własna Matka Jezusa. Wyobraźmy sobie Jego emocjonalne upokorzenie.
 24. Fizycznie ciało Jezusa doświadczało całej serii wiodących do śmierci tortur.
 25. Ponieważ Jezus nie mógł utrzymać odpowiedniej wentylacji płuc, więc był w stanie hipowentylacji.
 26. Poziom tlenu we krwi zaczął spadać, powstało niedotlenienie (hipoksja). Ponadto, ze względu na ograniczone ruchy oddechowe, poziom dwutlenku węgla we krwi (CO2) zaczął wzrastać, stan ten nazywany jest nadkrytycznym.
 27. Wzrost poziomu CO2 zmuszał do szybszego bicia Jego serca, aby zwiększyć dopływ tlenu i usunąć CO2.
 28. Ośrodek oddechowy w mózgu Jezusa wysyłał pilne informacje do Jego płuc – aby szybciej oddychały. Zaczął ciężko oddychać i drgawkowo rzęzić.
 29. Fizjologiczne odruchy Jezusa wymagały od Niego bardziej głębokiego oddechu i odruchowo poruszał się On w górę i dół po Krzyżu coraz szybciej, pomimo rozdzierającego bólu. Bolesne ruchy spontanicznie rozpoczynały się kilka razy na minutę, ku radości tłumu, który szydził z Niego wraz z rzymskimi żołnierzami i Sanhedrynem.
  „Jestem robakiem (czerwoną rozmazaną plamą), a nie człowiekiem, wyrzutkiem u ludzi i pogardą wśród ludu. Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą, rozwierają wargi, potrząsają głową: „Zaufał Panu, niechże go wyzwoli, niechże go wyrwie, jeśli go miłuje”. (Psalm 21: 7-9; w Biblii 1000-lecia Psalm 22 – A.L.)
 30. Jednakże z powodu przybicia Jezusa do Krzyża i Jego rosnącego wyczerpania, nie mógł On już więcej zapewnić tlenu Swojemu ciału.
 31. Niedotlenienie (hipoksja) i nadmiar CO2 we krwi (hiperkapnia) zmuszały, że Jego serce biło coraz szybciej i szybciej, przez co wystąpiły częstoskurcze.
 32. Serce Jezusa biło coraz szybciej, jego tętno prawdopodobnie wynosiło do około 220 uderzeń na minutę.
 33. Jezus nic nie pił w ciągu 15 godzin, począwszy od godziny 6-tej poprzedniego wieczoru. Przypomnijmy sobie, że przeżył On biczowanie, które nieomal Go zabiło.
 34. Krwawił na całym ciele z powodu biczowania, korony cierniowej, gwoździ w nadgarstkach i nogach oraz mnóstwa poszarpanych ran, które otrzymał podczas bicia i upadków.
 35. Jezus był już bardzo odwodniony, Jego ciśnienie krwi spadło do minimum.
 36. Ciśnienie tętnicze krwi wynosiło prawdopodobnie około 80/50.
 37. Był On w szoku pierwszego stopnia, z niskim poziomem płynów ustrojowych (hipowolemią), – częstoskurczem – nadmiernie szybkim tętnem (tachikardią), nadmiernie przyspieszonym oddychaniem (tachipnoeją) i nadmierną potliwością.
 38. Około południa serce Jezusa prawdopodobnie zaczęło pracować z przerwami i „ślizgać się” (ros. – «пробуксовывать»).
 39. Płuca Jezusa prawdopodobnie zaczął wypełniać obrzęk.
 40. To tylko pogorszyło Jego oddech, który był już bardzo utrudniony.
 41. Jezus doświadcza niewydolności serca i układu oddechowego.
 42. Jezus powiedział: „Pragnę”, ponieważ Jego ciało wołało o płyn. „Moje gardło suche jak skorupa, mój język przywiera do podniebienia, kładziesz mnie w prochu śmierci” (Psalm 21:16; w Biblii 1000-lecia Psalm22).
 43. Jezus rozpaczliwie potrzebował dożylnego wlewu krwi i osocza, aby uratować Swoje życie.
 44. Jezus nie mógł prawidłowo oddychać i powoli się dusił.
 45. Na tym etapie u Jezusa prawdopodobnie wystąpiło zaburzenie krążenia krwi (haemopericardium).
 46. ​​Osocze i krew zgromadziły się w przestrzeni wokół Jego serca, zwanej osierdziem. „jak wosk się staje moje serce, we wnętrzu moim topnieje” (Psalm 21:15; w Biblii 1000-lecia Psalm 22).
 47. Ten płyn wokół Jego serca spowodował tamponadę serca (która uniemożliwiła prawidłowe bicie serca Jezusa).
 48. Z powodu rosnących potrzeb fizjologicznych serca i rozwoju haemopericardium, u Jezusa prawdopodobnie nastąpiło rozerwanie serca. Jego serce dosłownie pękło. Najprawdopodobniej było to przyczyną Jego śmierci.
 49. Aby spowolnić proces śmierci, żołnierze zainstalowali na krzyżu niewielki drewniany występ (podnóżek), który pozwoliłby Jezusowi unosić swój ciężar na Krzyżu w sposób „uprzywilejowany”.
 50. W wyniku tego na krzyżu skazańcy mogli umierać do dziewięciu dni.
 51. Kiedy Rzymianie chcieli przyspieszyć śmierć, to po prostu łamali nogi ofiarom, zmuszając ofiarę do uduszenia się w ciągu kilku minut.
 52. O godzinie trzeciej po południu Jezus powiedział: „Wykonało się”. W tym momencie wyzionął Swego Ducha i umarł.
 53. Kiedy żołnierze przyszli do Jezusa, aby połamać Jego nogi, On już nie żył. Żadna część Jego ciała nie została złamana w wypełnieniu się proroctw.
 54. Jezus umierał w ciągu sześciu godzin po najbardziej bolesnych i przerażających torturach, jakie kiedykolwiek wymyślono.
 55. Umarł, by zwykli ludzie, tacy jak ty i ja, mogli pójść do Nieba.
  „On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu, abyśmy my stali się w Nim sprawiedliwością Bożą” (2 Koryntian 5:21)


Truman Davis

Źródło:
https://m.facebook.com/groups/281890692151184?view=permalink&id=580889785584605

Autor Aleksiej Tichwin, 10.1.2018 r.
Tłumaczył Andrzej Leszczyński
https://bractvospasa.wordpress.com

Komentarzy 47 do “Jak umierał za nas na krzyżu Jezus Chrystus”

 1. osoba prywatna said

  Kara śmierci przez ukrzyżowanie w Cesarstwie Rzymskim
  http://www.kslp.vti.pl/konferencje/kara-smierci.html

 2. osoba prywatna said

  Medyczne aspekty Medyczne aspekty śmierci krzyżowej Jezusa – spojrzenie kardiologa.
  http://www.kslp.vti.pl/konferencje/medyczne-aspekty.html

 3. osoba prywatna said

  RANA BOKU (J.19,34)
  http://www.kslp.vti.pl/konferencje/rana-boku-j1934.html

 4. osoba prywatna said

  Statue of Christ Crucified in Cordoba, Spain
  http://www.traditioninaction.org/Questions/B771_Xto.html

 5. walthemar said

  Dzisiaj jest droga krzyżowa na Filipinach. Fotka już piecioletnia.

  /home/xxxx/Waldek/Pictures/Good Fryday/HPIM0578.JPG

 6. walthemar said

  sorry ale mi nie wklejilo fotki

  Nie da się wkleić niczego, jeśli nie zostało uprzednio wrzucone na www.
  Admin

 7. gd-ap said

  Czy Admin p. Gajowy Marucha mógłby spróbować wyjasnić czytelnikom Gajówki sens ruchomych okresów Wielkanocy. Wiemy, że podczas soboru nicejskiego w 325 roku ustalono, że będzie się ją obchodzić w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wiemy , że Wielkanoc może wypaść najwcześniej 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia. Czego nie wiemy? Dlaczego stały jest zawsze dzień tygodnia , a nie data. Inaczej aniżeli w przypadku narodzin Chrystusa. Bardzo byłabym wdzięczna za w miarę przystępne wyjaśnienie. Zależy mi tylko ! na wyjasnieniu kierownika Maruchy. Nie panów Boydara , Nyndro , Ani , Oli , Lesnych Ludów , Jasiów z Toronto …. nikogo – tylko Admina. Dziękuję.

  ——
  Teraz nie mogę. Leżę z bólem… Może potem.
  Admin

 8. Kajtek said

  W jego ranach jest nasze uzdrowienie – ks. prof. Waldemar Chrostowski (audio)

 9. andzia said

  Oglądałam wypowiedż ks. Marka Dziewieckiego, że Bóg nie zaplanował śmierci Jezusa ale dał człowiekowi wybór, który okazał się fatalny. Tak sobie heretycko myślę, że ludzie potem aby się usprawiedlić wymyślili, że umarł aby nas zbawić. Dla mnie ostatni tydzień przed wielkanocą jest zawsze od lat ciężkim przeżyciem.

  Jego śmierć była w Bożym Planie.
  Admin

 10. Marucha said

  Re 7:
  Trudno mi pisać, trudno siedzieć…
  Warto przeczytać to:
  >http://m.niedziela.pl/artykul/14511/nd/Dlaczego-data-Wielkanocy-jest-zmienna
  >https://pl.aleteia.org/2018/03/28/dlaczego-wielkanoc-jest-swietem-ruchomym
  Sam nic więcej nie wiem.

 11. maasteer said

  Ad 7 Gd-Ap

  Podłączam się do pytania. Interesuje mnie jeszcze kwestia kalendarza gregoriańskiego i juliańskiego. Czy przed 1582r. (wprow. kal gregor.) Kościół Rzymski obchodził Wielkanoc tak jak teraz robią to Kościoły Wschodnie?
  No i jeszcze jest kwestia schodzenia św. ognia w Jerozolimie.

  .https://youtu.be/P9TsrQjJTOY
  Święty Ogień Zejście Świętego Ognia w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie 30 04 2016

  ps
  Gajowemu i wszystkim gajówkowiczom życzę Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

 12. Boydar said

  @ Gd-Ap

  Łaski bzzz. Wesołych Świąt 🙂

 13. Re: Artykul…
  Bardziej bylbym zainteresowany narodowoscia autorow pomyslu krzyzowania skazanych, a nie diabelskim cierpieniem na skazanym…
  Czyzby Fenicjanie (Babilonczycy czy Rzymianie) mieli takie same korzenie jak „anglicy”, „francuzi” czy „polacy???”…
  Moge domniemywac ze odpowiedz moze byc bardzo zaskakujaca dla bardzo wielu….

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Zgrzytnę jakby gwożdziem po szkle Wielkanocnym, ale szczerze, więc proszę o wyrozumiałość…

  Tak mi się w życiu zawodowym składało, że mimo zmian miejsca pracy miałem ciągle kontakt z benzydyną i jej pochodnymi – środkami tak silnie rakotwórczymi, że ich dopuszczalne stężenie w powietrzu miejsca pracy równało się zeru (w PRLu) – w potrzebie zabezpieczałem się maską, rękawicami, itp.

  Niestety to nie wystarczyło: jakieś 10…15 lat temu zacząłem sikać jakby sokiem z buraków, uznałem to za następstwo częstego picia kwasu buraczanego, barszczu, itp. – aż nagle zauważyłem, że sikam czarną kawą, i to nawet z fusami…
  Lekarz polecił mi pić co najmniej 2…3 litry wody dziennie, żebym się nie zatkał, do czasu aż mi zaglądną głęboko we wszystkie dziurki i cosik wymyślą.

  No cóż, do tej pory w moim życiu góry, rajdy, ogniska i GOPRówki pełne dziewczyn górowały nad jakimikolwiek moimi potrzebami religijnymi, więc teraz przyszła kryska na Matyska i trza mi wreszcie zadbać o swoją duszę, tak se intelygentnie pomyślałem.

  Jestem ochrzczony, byłem do Pierwszej Komunii, do Bierzmowania już nie, bo religia przestała być przedmiotem obowiązkowym i wykorzystywałem ten czas na palenie petów w jakimś szkolnym zakamarku podczas gry w “oko” z podobnymi mi szubrawcami.

  Zajęcie się religią naraziło moją duszę na zupełny przepadek, niestety, bo zauważyłem, że:

  autorami Nowego Testamentu jest 3 i ½ Żyda (albo czterech Żydów, jeżeli matką jednego z nich była grecka żydówka , a nie Greczynka), a sam Pan Jezus Chrystus (Palestyńczyk) był zdolny tylko do kreślenia czegoś patykiem na piasku – ówcześnie byłem już tak dalece zboczony religijnie, że nie sądziłem, że coś korzystnego dla goji sporządzą Żydzi,

  jest dwóch Bogów: “Jehowa”, popierający ludobójstwo, złodziejstwo, sutenerstwo, itp., “narodu wybranego”, w dodatku mściwy aż do siódmego pokolenia – oraz “Pan Bóg”, kochający wszystkich i przebaczający wszystko skruszonym grzesznikom.
  Oczywistym stało się dla mnie, że “Pan Bóg” został przez Żydów wystrugany z banana, bo nie można było w inny sposób pogodzić tego, co głosił Pan Jezus Chrystus, z Jehową,

  księża katoliccy (innych nie znam) nauczają, że wszyscy ludzie są sobie bliźnimi – natomiast rabini nauczają, że bliżnimi dla żydów są tylko inni żydzi, zaś goje tylko dlatego mają ludzką postać, bo nie wypada żeby żydom służyły wprost zwierzęta.

  Nie zgadzam się na bycie w sytuacji boksera, który przed starciem wypchał sobie rękawice watą Nowego Testamentu i chce wygrać ze żydem mającym rękawice wypełnione ołowiem Starego Testamentu/Talmudu – zwłaszcza, że ostanio sędziami ringowymi są hazaraki lub szabesgoje…

  Nie idźcie więc moim śladem, ale módlcie się i pracujcie…

  ——-
  NIKT dobrze nie wyszedł na kombinowaniu własnym rozumem w tych sprawach.
  Admin

 15. NICK said

  No, Zapinio.
  Jak szczerze to wierzę.

 16. Boydar said

  Wygląda mi, że to nie zapinio jest dement.

  Był kiedyś taki bżydki kawał, który kończył się filozoficzną skądinąd sugestią – „ale pani hrabina umie”

 17. NICK said

  Światło.
  Wieczerza.

  Demo(n)kracja.
  Osąd.

  MĘKA BOLESNA NIEWYOBRAŻALNIE I KRZYŻ.

  smutek… .

  Ulga?
  Tak!!!
  Gdy każdy dźwignie cząstkę KRZYŻA.
  Odbarczy Pana Jezusa?
  Tak!!!

  Oj, niełatwo… .

  Ale, ale!
  Już wkrótce PAN nasz pofrunie do niebiesiech a my, tuż po odfrunięciu PANA, pójdziemy na Rezurekcję. Jak najwcześniej.
  Tuż za PANEM?
  Z radością i nadzieją i WIARĄ KATOLICKĄ.

  JEST napisane przecież.

  [dzisiaj i zawsze dźwigajmy cząstkę KRZYŻA i radość nastąpi]

 18. Jerzy gutowski said

  Nie byl zupelnie nagi mama podala wlasna chuste dla dobrego zolnierza ktorym byl Longinus setnik I on podal ja Chrystusowi

 19. NICK said

  Do kogo to. (18)? Jan.
  Do jakich medyków?

  (czuję swąd)

  ——
  Bydlątko zostało wypędzone.
  Admin

 20. NICK said

  https://www.google.com/search?q=jezus+ukrzy%C5%BCowany+obrazy&client=firefox-b&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwig2-3fopTaAhXDO5oKHZ4jBSsQsAQIJg&biw=1536&bih=752#imgrc=2tYqWn1TNN64AM:

 21. Nemo said

  @15 NICK

  Moim skromnym zdaniem szczerze Panie NICK.

 22. NICK said

  Nemo.
  Niech zmieni awatar.
  Na początek.

  Ooo. Gospodarz wykasował.
  Byłłą „osiemnastkę”.
  Dzięki.

 23. Zdzicho said

  Na bóle spowodowane kamieniami nerkowymi mnie pomogły no – spa forte, i ibum forte (ten jest tabletką z płynem), działające pierwszy lek rozkurczowo, drugi przeciwbólowo, krótkie przyłożenie lodu na bolące miejsce, picie dużej ilości płynów. Ale najlepiej udać się do szpitala, żeby zrobić usg i skonsultować się z lekarzem.

 24. Zdzicho said

  Na bóle spowodowane kamieniami nerkowymi mnie pomogły no – spa forte, i ibum forte (ten jest tabletką z płynem), działające pierwszy lek rozkurczowo, drugi przeciwbólowo, krótkie przyłożenie lodu na bolące miejsce, picie dużej ilości płynów. Ale najlepiej udać się do szpitala, żeby zrobić usg i skonsultować się z lekarzem.

  Wizyta u lekarza w drodze…
  Admin

 25. NC said

  Tyczasem papież Franciszek miał powiedzieć w rozmowie z 93-letnim przyjacielem-ateistą, że piekła nie ma, a dusze niezbawione przestaja istnieć.
  https://www.cnsnews.com/blog/michael-w-chapman/pope-francis-there-no-hell
  W ostatnich godzinach Watykan zaprzezca, by papiez tak powiedział:
  http://www.bbc.com/news/world-europe-43596919

  ——
  A bo to pierwszy raz Watykan musi zaprzeczać, interpretować i wyjaśniać bełkot Franciszka?
  Admin

 26. MatkaPolka said

  Dla niedowiarków – świadectwa cudu. Koniecznie obejrzyjcie

  Całun Turyński – podwójne przebudzenie

  Pokazuje – niedawno odkryte – prawdziwe zdjęcia (nie wizualizację komputerową) twarzy Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Film powstał na podstawie osobistych doświadczeń autora z Całunem Turyńskim i pozostałymi relikwiami „nie ludzką ręką uczynionymi”.

  Całun Turyński okiem fizyka – prof. dr hab. Grzegorz Karwasz (fizyk, UMK)

 27. MatkaPolka said

  The Shroud of Turin – double awakening – angielska wersja

  .https://www.youtube.com/watch?v=diE9QjdEsN8

  Tajemnica Guadalupe – Żywy Obraz Maryja Madonna
  Cały Film Dokument Lektor PL – Ateizm Urojony

 28. MatkaPolka said

  W ramach rekolekcji dla niedowiarków

  Ukrzyżowanie Jezusa

  .https://www.youtube.com/watch?v=VuL2nBYcu9E

  Zmartwychwstanie Jezusa – CUD ZMARTWYCHWSTANIA

 29. MatkaPolka said

  Cud Eucharystyczny w Sokółce

  Cud w Sokółce – Przeminienie Hostii św
  (Badania naukowe – mędrców szkiełkiem i okiem)

  .https://www.youtube.com/watch?v=mfp3W_jRTuY

 30. Franek said

  Nie ma to nic wspólnego ze śmiercią Pana Jezusa, ale jest ciekawe w związku z miłosierdziem i …….
  .https://www.youtube.com/watch?v=A5fQe3hzvnM

 31. MatkaPolka said

  Pasja – The Passion Of The Christ – Mel Gibson – HD PL – gloria.tv

  https://gloria.tv/video/dgrbXsYDNQVU624BYLH7FgbjH

  Nikt nie chciał w Hollywood finansować filmu Mela Gibsona – Mel Gibson sam go finansował

  Męka Zbawiciela – prawda nie znosi banału

  Realizując dziewięć lat temu jeden z najważniejszych filmów w historii kinematografii – Pasję Jezusa Chrystusa – hollywoodzki aktor i reżyser Mel Gibson nie tylko, ku zdumieniu wielu, odniósł ogromny sukces komercyjny (przy zaledwie kilkudziesięciomilionowym budżecie produkcja przyniosła sześćset milionów dolarów zysku), ale też zdołał dokonać czegoś, co na przestrzeni wielu dekad nie udało się ogromnej rzeszy kaznodziejów i rekolekcjonistów: w roku 2004 ostatnie dwanaście godzin życia Jezusa Chrystusa stało się tematem publicznej debaty daleko wykraczającej poza sferę kościelną

  Mel Gibson podjął próbę rekonstrukcji ostatnich 12 godzin z życia Chrystusa. Film przedstawia wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy do śmierci na krzyżu. Jezus (James Caviezel) modli się w ogrodzie Getsemani. Zdradzony przez Judasza (Luca Lionello) zostaje aresztowany i postawiony przed obliczem arcykapłanów. Ci, niechętni jego naukom, oskarżają go o bluźnierstwo i żądają jego śmierci przez ukrzyżowanie. Namiestnik rzymski, Poncjusz Piłat (Hristo Shopov), uchyla się od wydania wyroku. Zgodnie z obyczajem chce wypuścić jednego z więźniów. Nakazuje tłumowi wybrać, kogo ma ułaskawić – Jezusa czy Barabasza (Pietro Sarubbi), skazanego za zabójstwo. Podburzeni przez starszyznę, zebrani żądają uwolnienia Barabasza. Piłat skazuje Jezusa na karę chłosty, a później na śmierć. W drodze krzyżowej towarzyszy mu jego matka (Maia Morgenstern) i nawrócona grzesznica Maria Magdalena (Monica Bellucci)… Scenariusz oparty został na czterech Ewangeliach oraz objawieniach katolickich świętych. Obraz jest wierny przekazom historycznym i teologicznym.

  Aktorzy posługują się dwoma językami: aramejskim i łaciną. Operator, Caleb Deschanel, czerpał inspirację z malarstwa Caravaggia, mistrza światłocienia, a specyficzny klimat filmu podkreślają kostiumy utrzymane w kolorach brązowym, czarnym i beżowym, ręcznie szyte.

  Film otrzymał trzy nominacje do Oscara.
  (***)
  https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZK/wierna_pasja.html

  Niewiele filmów w historii kina wzbudziło tak wiele kontrowersji jeszcze w czasie produkcji co „Pasja” popularnego hollywoodzkiego aktora Mela Gibsona. Nakręcono wiele filmów o Chrystusie, dobrych i złych, kontrowersyjnych i nie, zgodnych z Ewangeliami albo opierających się swobodnie na apokryfach, więc dlaczego wokół „Pasji” jest tyle szumu? Mel Gibson, producent, scenarzysta i reżyser filmu, pokazał w sposób najbardziej realistyczny ostatnie 12 godzin życia Jezusa: modlitwę w Ogrójcu, zdradę, przesłuchania, cierpienia zakończone śmiercią na krzyżu, ale także zmartwychwstanie. Okazuje się, że prawda historyczna i teologiczna może być dla niektórych nie do zniesienia. Na szczęście jest to wciąż prawda i ma moc zbawczą. W książce „The Passion”, w której fotografie filmowe ilustrują tekst biblijny o ostatnich chwilach życia Jezusa na Ziemi (dostępnej na razie tylko w USA), Mel Gibson we wstępie napisał: „Moją nową nadzieją jest to że Pasja Chrystusa pomoże wielu ludziom uznać siłę Jego miłości i pozwolić Mu, aby chronił ich własne życie”.

  (***)

 32. Roman K said

  http://www.newsweek.com/does-hell-exist-pope-francis-says-no-interview-could-change-catholic-church-866010

 33. ERROR 404 said

  Dla Pana Maruchy

  Pokrzywa , Skrzyp polny , Oskoła ( sok z brzozy niepasteryzowany ), za chwilę do pobrania, przyroda się budzi… (naturalna apteka)…

  Od 14-ego kwietnia wystartuje nowa strona harmonyh2o, z wodą żywą, bezwzględnie skorzystać co do wiedzy i stosowania…

  Sam stosuję, między innymi na łuszczycę, efekty po pierwszej aplikacji..

 34. MatkaPolka said

  Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą – dzieje kultu i łaski”

  https://marucha.wordpress.com/2012/08/15/matka-boza-laskawa-a-cud-nad-wisla-dzieje-kultu-i-laski

  Na znanym obrazie Jerzego Kossaka Cud nad Wisłą, ponad żołnierzami polskiego wojska broniącego przyczółków Warszawy przed bolszewicką nawałą, jaśnieje postać Matki Boskiej. To nie żaden przypadek ani licencia poetica. Maryja faktycznie zjawiła się wówczas, by obronić ledwie powstałą po okresie rozbiorów Polskę przed kolejną niewolą, by uchronić tę ziemię przed antychrześcijańską ideologią.

  Fakt Jej zjawienia, który przetrwał przede wszystkim w pamięci ludu, oficjalnie był jednak przez dziesięciolecia pomijany milczeniem – niewygodny zarówno dla części polskich polityków, widzących w tym możliwość osłabienia w opinii publicznej znaczenia odniesionego zwycięstwa, jak i dla rządzących po drugiej wojnie światowej w Polsce komunistów, dla których wojna 1920 roku była niepowetowaną klęską. O. Józef Maria Bartnik SJ i Ewa Storożyńska zebrali zachowane świadectwa i odkryli jeszcze jeden, niezwykle cenny rys zjawienia Maryi na przedpolu Warszawy. Otóż Maryja miała się ukazać na niebie w takiej postaci, jak jest przedstawiona na czczonym w kościele ojców jezuitów na Starym Mieście w Warszawie obrazie Matki Bożej Łaskawej – przed wiekami ogłoszonej Patronką miasta i kraju. Stąd niezwykle barwna historia powstania obrazu i rozwoju jego kultu – Maria Łaskawa uznawana była za niezastąpioną orędowniczkę w czasie zarazy, a jej sława sięgała do wielu innych miast Rzeczypospolitej, w tym Krakowa i Wilna. Zwycięstwo roku 1920 zostało jednak uproszone przez polskie społeczeństwo w gorliwej modlitwie. To wskazówka dla nas na dzisiaj…

  Cud eucharystyczny w kościele Bożego Ciała w Poznaniu

  Poznań – Cud trzech Hostii

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/14/poznan-cud-trzech-hostii

  Wydarzenie to miało miejsce w Poznaniu w 1399 r. Według tradycji, miejscowi Żydzi namówili pewną chrześcijankę do wyniesienia z kościoła Ciała Chrystusa. Skuszona obiecaną zapłatą, kobieta skradła z kościoła dominikanów trzy Hostie. Świętokradcy, ukrywszy się w piwnicy jednej z kamienic, zaczęli bezcześcić Najświętszy Sakrament, a wtedy z ugodzonej nożem Hostii wytrysnęła krew. Znajdująca się w piwnicy niewidoma kobieta słysząc, co się dzieje, zwróciła się do Jezusa, aby – jeśli rzeczywiście jest obecny w Hostii – przywrócił jej wzrok. I stał się cud: ociemniała zaczęła widzieć.

  Przerażeni świętokradcy próbowali pozbyć się trzech Hostii, lecz nie mogli ich w żaden sposób zniszczyć. Nie widząc innego sposobu, wyszli za miasto, by porzucić je na bagnach.

 35. MatkaPolka said

  Cuda Eucharystyczne w XX i XXI wieku
  Ważne linki pod filmem

  Cuda eucharystyczne na świecie
  http://www.adoremus.pl/index.php?page=cuda-na-swiecie

  Miejsce cudu Data Opis cudu
  Lanciano(Włochy) VIII Pierwszy i najważniejszy dla Kościoła Katolickiego cud eucharystyczny, u którego źródła stoi zwątpienie odprawiającego Eucharystię mnicha. Taka przyczyna stoi za wieloma tymi cudownymi zdarzeniami.
  Braine
  (Francja) 1153 W dniu Zesłania Ducha Świętego podczas Przeistoczenia wiernym na Hostii ukazuje się postać wiszącego dziecka.
  Alatriz
  (Włochy) 1228 Ukradziona z kościoła Hostia przemienia się w kawałek krwawiącego ciała.
  Florencja(Włochy) 1230 W 1230 r. przypadkowo upuszczona z kielicha krew przemienia się w grudki krwi.
  Daroca(Hiszpania) 1239 Krwawiące Hostie znakiem zwycięstwa chrześcijańskiej armii.
  Ołomuniec(Czechy) 1242 Zwycięstwo nad wojskami tatarskimi przypisywane nadprzyrodzonej mocy Eucharystii.
  Regensburg(Niemcy) 1257 Wątpiącemu księdzu i wiernym podczas Mszy św. ukazuje się Chrystus unoszący kielich z Przenajświętszą Krwią.
  Bolsena i Orvieto(Włochy) 1263 W 1263 r. w Bolsena podczas Mszy św. z Hostii spływa prawdziwa krew. W tym samym roku przebywający w Orvietto papież Urban IV każe przywieźć do tego miasta zakrwawiony korporał. Rok później papież ustanawia dla całego Kościoła święto ku czci Ciała i Krwi Pańskiej.
  Santarem(Portugalia) XIII Wykradziona z kościoła w Santarem Hostia zaczyna krwawić.
  Offida
  (Włochy) 1280 Podstępem wyniesiona z kościoła Hostia nie daje się zniszczyć, a po wielu latach odnaleziona ukazuje swoją cudowną moc.
  Hasselt (Belgia) 1317 Przyniesiona dla chorego Hostia zaczyna krwawić.
  Siena
  (Włochy) 1330 W 1130 r. miał miejsce pierwszy z dwóch sieneńskich cudów eucharystycznych. Schowana w pośpiechu między karty brewiarza Hostia niesiona do chorego zaczyna krwawić.
  Blanot
  (Francja) 1331 Historia powstania relikwii z Blanot. Hostia wypadająca z ust kobiety w czasie Komunii św. zostawia nie dający się usunąć krwawy ślad na materiale.
  Amsterdam(Holandia) 1345 Uparcie powracająca do domu chorego Hostia, źródłem niezwykłego kultu eucharystycznego w Amsterdamie.
  Macerata(Włochy) 1356 Wątpiącemu w prawdziwość Przeistoczenia księdzu podczas łamania chleba w czasie Mszy św. ukazuje się niezwykły cud. Z przełamanej Hostii wypływają krople krwi.
  Seefeld(Austria) 1384 Na sprofanowanej przez próżnego i okrutnego możnowładcę Hostii pojawiają się w niezwykłych okolicznościach ślady krwi.
  Awinion(Francja) 1433 Podczas jednej z największych powodzi w Awinionie, franciszkanie próbujący ocalić konsekrowane Hostie z zaatakowanego przez wodę kościoła stwierdzają, że są one przez nią nietknięte.
  Turyn
  (Włochy) 1453 Zrabowana z kościoła Santa Maria przez plądrujących Turyn żołnierzy monstrancja z konsekrowaną Hostią unosi się w cudowny sposób w powietrzu.
  Morrovalle(Włochy) 1560 W 1560 r. po ogromnym pożarze w klasztorze San Francesco, w jego zgliszczach zostają odnalezione nietknięte przez ogień konsekrowane Hostie.
  Florencja(Włochy) 1595 W 1595 r. po ogromnym pożarze kościoła konsekrowane Hostie w cudowny sposób pozostają nienaruszone.
  Alcalá de Henares(Hiszpania) 1597 Konsekrowane Hostie nie ulegają rozkładowi.
  Faverney(Francja) 1608 Na oczach tysięcy świadków monstrancja z konsekrowaną Hostią unosi się przez 33 godziny w powietrzu.
  Siena
  (Włochy) 1730 Drugie z cudownych wydarzeń w Sienie miało miejsce w 1730 r. Skradzione i podrzucone z powrotem do kościoła przez złodziei Hostie zachowują ciągle świeżość.
  Bordeaux(Francja) 1822 W postawionej na ołtarzu Hostii ukazuje się Jezusa Chrystusa. To doniosłe wydarzenie staje się inspiracją dla powstania zgromadzenia Sióstr Kontemplacyjnych Św. Rodziny.
  Stich
  (Niemcy) 1970 W niewielkiej kaplicy w Stitch podczas konsekracji na korporale pojawiają się krople krwi.
  Buenos Aires(Argentyna) 1996 Jeden z najbardziej przemawiających do naszej wiary cudów miał miejsce zupełnie niedawno w Buenos Aires. Konsekrowana, porzucona i brudna Hostia przemienia się w zakrwawione ciało.

 36. @14. (zapiniotodement)/Admin:
  “NIKT dobrze nie wyszedł na kombinowaniu własnym rozumem w tych sprawach.
  Admin”.

  W pełni się zgadzam z pańską oceną, ale co mi tam: niejaki Havranek mawiał “a ja sem ne bojem komunisma, ja uże mam raka”.
  Oczywiście, że tam u góry to mam przechlapane, ale na starość lubię ciepełko, więc jakoś tam dam se radę…
  Ważniejsi są dla mnie Ci, którzy mają podobne do moich zastrzeżenia co do Watykanu & obecnego Kościoła Katolickiego w Polsce – może to będzie im przydatne.

  Działania obecnych hierarchów, których uważam za żydobolszewicki pomiot – efekt napychania przez UB/SB Seminariów osobnikami, z których wyhodowano początkowo “postępowych księży patriotów”, obecnie wyrosłych na “hierarchów judeochrześcijańskich” – prowadzą do obrzydzenia Kościoła wierzącym, spowodowania zaniechania uczestniczenia w Mszach/Obrzędach – by krok po kroku wyeliminować Pana Jezusa Chrystusa ze świadomości wierzących i Jego Ofiarę zastąpić wielbieniem ofiar syjonistycznego holokału.

  Kościoły pustoszeją – i to jest zwycięstwo hazaraków! Oby tylko chwilowe!!!
  Obecni wierni mają wybór: albo przeciwdziałać hazarakom i uratować to co dawno temu – gdy w Polsce Kościół miał charakter jako tako narodowy – zakorzeniało w sercach Polaków wartości: “Bóg, Honor, Ojczyzna”, albo zacząć hodować sobie pejsy.
  Przewiduję, że cwane szubrawstwo może nawet zatroszczyć się o łysych, a chętnych, produkujac dla nich tanie samoprzylepne plastikowe pejsy – bo pejsy będą wymagane przy wejściu do kościogogi.

  Żydowska hierarchia kościelna działa powoli, żeby nagle goj się nie ocknął z ręką w nocniku, ale nieustannie: dawno temu zasłoniono kościelny obraz ukazujący wykrwawianie na macę chrześcijańskiego dziecka, potem zbudowano sqrwysyństwo zwane “Golgotą Beskidzką” – w pełni
  zrozumiałą tylko dla osób obeznanych z żydowsko/masońsko/NWO symboliką, ostatnio mamy coś
  nowego w powyższej serii:

  Obserwuję sprawy Polski z daleka, więc może się mylę – twierdząc z całym moim przekonaniem –
  że tylko Kościól może zjednoczyć Polaków (powtarzam: POLAKÓW! A nie polsko języcznych hazaraków, szipli, sprzedawczyków wszelakiej maści) we walce o zapobieżenie nadchodzącemu rozbiorowi Polski.

  Nie jestem moherem/bigotem, uważam, że Kajfasz nabił goji w chrześcijaństwo:
  http://www.sfinia.fora.pl/katolicyzm,7/pytanie-laika-o-ofiare-jezusa,2560-425.html#199585
  ale po prostu nie widzę w obecnej Polsce innej siły POTENCJALNIE zdolnej do wpłynięcia na przyszłość jej narodu i terytorium.

  Ale najpierw wierzący muszą odżydzić swój Kościół
  !
  Wystarczy zacząć od publicznego oświadczenia:
  “nie dam nawet grosza na tacę, dopóki Kościół obchodzi Dni Judaizmu”,
  ten pierwszy krok jest najtrudniejszy tak jak po raz pierwszy „bezczelne” napisanie hasła na murze,

  po nim już łatwiej będzie dodać: “jak ojciec będzie stał TYŁEM do Ołtarza” to będę tak długo rzucał w niego zimiokami, aż wreszcie w buzię trafię szanownego ojczulka”,

  bardziej nerwowi wierni natomiast powinni, jak narazie, powstrzymywać się przed takimi oświadczeniami:
  “Franciszku, ja wiem, że po to zastępujesz Ołtarz stołem, bo łatwiej Ci będzie na nim rozwijać zwój Tory, ale to może mnie sprowokować do wetknięcia Ci tej rolki tak głęboko, jak tylko będę mógł”.

  Goje wszystkich krajów, łączmy się!

 37. Boydar said

  gliżda

 38. revers said

  Juz umarl poraz wtory w europie

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/03/25/we-francji-przyjeto-program-przekazywania-kosciolow-katolickich-muzulmanom/

 39. NICK said

  Mało powiedziane.

  Nemo.
  Nie wierz Pan „zapinio-coś tam”.
  Cieszę się, widząc Pana na innych forach, robiącego robotę niezłą.

 40. Grigorij said

  Moje skromne uwagi w temacie głównym:

  Autor Aleksiej Tichwin 10.1.2018 r. nie jest autorem tego artykułu, lecz malarzem ikon.

  Truman Davis:
  http://www.thecross-photo.com/Dr_C._Truman_Davis_Analyzes_the_Crucifixion.htm
  The gospel writers do not help much on this point. Since crucifixion and scourging were so common during their lifetimes, they undoubtedly considered a detailed description superfluous. For that reason we have only the concise words of the evangelists: „Pilate, having scourged Jesus, delivered Him to them to be crucified … and they crucified Him.”

  – ani słówka o tym, że Jezus został skazany przez Sanhedryn i że Piłat uważał go za niewinnego, więc „umył ręce”. To trzeba uważnie przeczytać, bo Davis pisze, że nie kto inny tylko Rzymianin Piłat skazał Jezusa na biczowanie i ukrzyżowanie.

  http://www1.cbn.com/medical-view-of-the-crucifixion-of-jesus-christ

  Apparently, the first known practice of crucifixion was by the Persians. Alexander and his generals brought it back to the Mediterranean world — to Egypt and to Carthage. The Romans apparently learned the practice from the Carthaginians and (as with almost everything the Romans did) rapidly developed a very high degree of efficiency and skill at it. A number of Roman authors (Livy, Cicer, Tacitus) comment on crucifixion, and several innovations, modifications, and variations are described in the ancient literature.

  .https://www.gospeloutreach.net/crucifixion.html
  .http://www.disciplestoday.org/campus/study/study-tools/item-5768-medical-account-of-the-crucifixion
  .http://www.disciplestoday.org/images/file/Crucifixion_Medical.pdf
  .https://www.vanguardngr.com/2015/03/jesus-christ-the-anatomical-and-physiological-details-of-6-hours-of-pain-and-death-by-crucifixion/ – 55 tortur na krzyżu
  .https://www.vanguardngr.com/2018/01/question-concerning-historicity-jesus-christ-3/

  Ukrzyżowanie nie praktykowali moski, bo śmierć koszerna była wystarczająca (np. Kosiński w wannie). Ukrzyżowania winni byli Rzymianie (w legionie byli Wandale, Sasi, Celtowie i inne nacje Imperium Romanum), oraz Persowie (Ariowie), których potomkami są Irańczycy (Persowie, Azerowie, Kurdowie, Lurowie, Beludżowie) którzy wynaleźli krzyż.

  .https://en.wikipedia.org/wiki/Iran
  .https://en.wikipedia.org/wiki/Medes

  .https://www.nytimes.com/topic/destination/iran
  .https://www.theguardian.com/world/iran

  Pan Andrej Leszczyński, tłumacz, wyeksponował w artykule te grafiki i treść, która pasuje do współczesnej poprawności politycznej usrealowi.

 41. Re: Artykul…
  Czy wciaz jestesmy warci oddania za nas Zycia Syna Boga Najwyzszego na Krzyzu???…

  Tutaj maja refleksja w wyznaniu szatana do nas samych…

  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 42. Re: Pytanie:
  Czy ktos ma jeszcze watpliwosci co do tego, ze smierc przez ukrzyzowanie nie wymyslili zydzi???…(materialnie sfinalizowali niezupelnie pomysl…)

  Wiec kto podsunal zydom pomysl udowadniajac im zanim Syn Boga Najwyzszego zszedl na Ziemie, ze stana sie slugami samego diabla w doslownym tego slowa znaczeniu???…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. Roman K said

  Panie Jasiu ..wiecej wody..zimnej,,na czczo!

  Panei Error 404…luszczyca jest objawem …cieknacych jelit….w ponad 90% przypadkow… Niech pan pomoze jelitom….

 44. Re: 43 Roman K

  Czyzby dostal pan swego rodzaju „rozwolnienia????”…
  Cos panu nie „pasuje???”
  Ciekawi mnie co???…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. NyndrO said

  Panie Kierowniku, oby w Pana jakiejś kamery nie pchali. Chociaż jesteśmy na takim poziomie, że może Pan dostać Grammy za „wystrój wnętrz”. * Przepraszam. Z mlekiem Matki.

 46. NyndrO said

  Pani Matko Polko, zobaczył trzy, a oznaczało to cztery? https://www.youtube.com/watch?v=zKWq4qim1tQ Pani jest niesamowicie złożony intelekt. * .https://www.youtube.com/watch?v=nkQDO7MW6js * Żeby nie było, Całun Turuński jest. Ale temu facetowi nawet Ubeto Eco mógłby bambosze szczotkować. No chyba, że nie żyje (odpukać). Wtedy prawdopodobieństwo, że dostałby pozwolenie na pracę wzrasta 😉 I mówię Pani z całą sympatią i uzmaniem, co do misji ; z takimi filmikami i niedowiarkami (nie mówiąć o zupełnych niedowiarom, a nawet niewiarom), niech Pani nie dodaje drewna do kominka if ju noł łod aj min.

 47. lewarek.pl said

  Wielkanoc musi wypadac w niedzielę, bo tak jest w Ewangeliach: „Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem… itd.” To znaczy w niedzielę rano, bo szabat = sobota. To jest uwaga skierowana nie do pani Gd-Ap. Rozbieżność terminów obchodzenia Wielkanocy między Kościołem wschodnim a zachodnim wynika nie tylko z różnicy między kalendarzami juliańskim i gregoriańskim. Wschodni trzymają się dodatkowo zasady, że Wielkanoc musi następować po żydowskich obchodach Paschy (Jezus przed śmiercią obchodził Paschę że swoimi uczniami). Dlatego wschodnia Wielkanoc wypada czasem inaczej niż by to wynikało z samej różnicy kalendarzy. Prawie zawsze później, choć zdarza się, bardzo rzadko, że obchody w obu Kościołach zbiegają się – tak bylo w ubiegłym roku, i do końca tego stulecia już takiej zbieżności nie będzie. Co ciekawe, Święty Ogień w Bazylice Grobu Pańskiego otrzymuje tylko patriarcha prawoslawny w czasie prawosławnej Wielkanocy. Proby uzyskania Świętego Ognia przez patriarchę lacinskiego w dniu katolickiej Wielkanocy nie powiodły się. Obie strony tłumacza to po swojemu.

Sorry, the comment form is closed at this time.