Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Próby niszczące

Posted by Marucha w dniu 2018-04-01 (Niedziela)

Szanowni Państwo!

Ledwo udało się trochę uciszyć klangor podniesiony przez izraelską ambasadoressę w Warszawie, która najwyraźniej okazała się człowiekiem niezastąpionym, przez izraelski rząd, a także izraelski nierząd, czyli tamtejszą opozycję, przez amerykańskie organizacje przemysłu holokaustu, a także przez Departament Stanu USA, który pięknymi usty swojej rzeczniczki przestrzegł Polskę, że jeśli będzie nadal zuchwale naruszała żydowski monopol na ustanawianie prawd historycznych i wszelkich innych, to narazi na szwank swoje „interesy strategiczne” – a już pałeczkę w antypolskiej operacji przejęli amerykańscy senatorowie.

Najwyraźniej ktoś musiał ich wytresować w skakaniu przed Żydami z gałęzi na gałąź, bo pod listem do pana premiera Morawieckiego, żeby nie ociągał się z zadośćuczynieniem żydowskim roszczeniom majątkowym, podpisało się aż 59 senatorów. Nie jest to pierwszy, a pewnie i nie ostatni dowód, że coraz więcej polityków amerykańskich przyzwyczaiło się do traktowania Polski, jako skarbonki dla Żydów.

Pierwszy pojawił się w 1994 roku, kiedy to 8 polityków z obydwu amerykańskich partii, napisało list do ówczesnego sekretarza stanu Warrena Christophera, by ostrzegł rządy krajów Europy Środkowej, że jeśli nie zadośćuczynią żydowskim roszczeniom, to stosunki Stanów Zjednoczonych z tymi państwami się pogorszą. Oznaczało to szlaban do NATO, do którego państwa te się garnęły w naiwnym przekonaniu, że NATO zapewni im bezpieczeństwo.

Toteż Polska w 1997 roku przyjęła ustawę o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich, na podstawie której przekazała 9 gminom żydowskim w Polsce oraz nowojorskiej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego nieruchomości o wartości szacowanej na co najmniej 7 miliardów dolarów.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, toteż w kwietniu 1996 roku, zanim jeszcze wspomniana ustawa weszła w życie, ówczesny sekretarz Światowego Kongresu Żydów Izrael Singer, nawiasem mówiąc później wyrzucony stamtąd za złodziejstwa, zagroził, że jeśli Polska nie zadośćuczyni żydowskim roszczeniom odnoszącym się do tak zwanej „własności bezdziedzicznej”, a więc mienia do którego nie roszczą sobie praw żadni legalni sukcesorzy, to będzie „upokarzana na arenie międzynarodowej”.

Kandydujący w swoim czasie na prezydenta USA Patryk Buchanan pół żartem, ale pół serio powiedział, że „Waszyngton to jest terytorium okupowane przez Izrael”. Miał oczywiście na myśli AIPAC, to znaczy – żydowską organizację lobbystyczną w USA, przed którą zginają się może jeszcze nie wszystkie kolana, ale w każdym razie – wiele i chyba coraz więcej kolan.

Toteż nic dziwnego, że w miarę narastania zniecierpliwienia żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, które nie mogą się już doczekać wyszlamowania Polski i innych krajów Europy Środkowej, politycy amerykańscy coraz częściej występują z petycjami do różnych instancji rządowych, by wzmogły na Polskę naciski, aż ta zmięknie i pozwoli się wyszlamować.

Ostatni raz w lipcu 2015 roku grupa 47 kongresmanów podpisała się pod listem skierowanym do ówczesnego sekretarza stanu Johna Kerry’ego, by z Polską zrobił wreszcie porządek. Teraz pod listem do pana premiera Morawieckiego podpisało się aż 59 senatorów, co pokazuje, że nacisk żydowskiego lobby na amerykańskich polityków też musi się zwiększać.

Ano, jak chodzi o pieniądze – a mówi się już nie o głupich 65, tylko o ponad 300 miliardach dolarów, to żarty się kończą. Biedny ten pan Morawiecki! Jak dotąd brnie od sukcesu do sukcesu; właśnie rząd krok po kroku wycofuje się z wiekopomnych reform w dziedzinie sądownictwa, żeby tylko udobruchać niemieckich owczarków postawionych przez Naszą Złotą Panią na czele Komisji Europejskiej, a tu taki pasztet! Nietrudno się domyślić, że jeśli nie spełni w podskokach rozkazu autorów listu, to do Białego Domu nie dostanie się nawet przez komin!

Najwyraźniej Nasz Najważniejszy Sojusznik musiał dojść do wniosku, że samo potulne milczenie Naczelnika Państwa Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Morawieckiego w sprawie ustawy, która w Izbie Reprezentantów USA nosi numer HR 1226 – że to potulne milczenie już nie wystarczy, że przyszedł czas, by wyłożyć forsę na stół.

W stosunkach między Stanami Zjednoczonymi i Polską to już pewna tradycja. Prezydent Franklin Delano Roosevelt w Teheranie i Jałcie sprzedał Polskę Józefowi Stalinowi tak, jak rzeźnikowi sprzedaje się krowę. Ciekawe, że nawet to specjalnie nie zachwiało sympatią Polaków do Ameryki. Ale – jak zauważył Stanisław Lem – nawet konklawe można doprowadzić do ludożerstwa, byle postępować cierpliwie i metodycznie. Toteż nie można wykluczyć, że jak tak dalej pójdzie, to amerykańskim senatorom może udać się sztuka, której nie zdołał dokonać nawet Józef Stalin. Że naród polski w stosunku do Stanów Zjednoczonych straci wszelkie złudzenia.

[Nigdy nie straci. Polacy mają w genach bezgraniczną głupotę i niezdolność brania nauk z historii – admin]

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 70 to “Próby niszczące”

 1. „…naród polski w stosunku do Stanów Zjednoczonych straci wszelkie złudzenia.” Długo na to poczekamy,W naszym społeczeństwie istnieje fetysz pod nazwą Ameryka , i żaden głos rozsądku nie dociera do świadomości. Niestety tylko nieliczne jednostki nie straciły jeszcze trzeźwego spojrzenia na USA i na całą tę UE, która też swoje dokłada.

 2. Antares said

  „Nigdy nie straci. Polacy mają w genach bezgraniczną głupotę i niezdolność brania nauk z historii – admin]”
  Czyli Pana – Szanowny Panie Gajowy też to dotyczy. No chyba że nie czuje się Pan Polakiem.

  Jeszcze jeden, co (udaje, że) nie wie, co to są uogólnienia.
  Admin

 3. 300 miliardów dolarów amerykańskich, bez tego bliżej nieokreślonego „ponad” to jest według bieżącego kursu NBP 1024170000000 złotych polskich. Jeśli przyjmiemy, że któś spłacałby 1 milion złotych dziennie (bez odsetek), to wyrobiłby się w 1024170 dni, czyli 2 tysiące i 806 lat. Przypomnę, że tak wyglądałaby spłata bez odsetek i bez tego bliżej nieokreślonego „ponad” od sumy 300 miliardów dolarów.

 4. Lovshak Russkij Agient said

  Scenariusz będzie taki jak Pan Michalkiewicz przewidział, jak to widziałem naYT kiedy tłumaczył konsekwencje tego obłąkania roszczeniowego za podjudzeniem żydowskim, jednemu pisowcowi, od Niemiec nie dostaniemy nic, ale zgodę na taki scenariusz stratedzy w krótkich spodenkach wydali, więc trzeba będzie płacić. Muszą tylko wymyślić,jak przed wyborczym bydłem, bo tak nas traktują, uzasadnić, że to wszystko to wina zimnego czekisty Putina, a nasi anglosascy i amerykańscy przyjaciele Polin zawsze okazują nam dozgonne wsparcie, to znaczy wsparcie aż do śmierci i wykrwawienia, ewentualnie sprzedania Polski, utrzymywania tego krnąbrnego ratlerka na niezby długiej i nie za krótkiej smyczy…

 5. Lovshak Russkij Agient said

  The best of Pan Nikt 🙂 – krótko i zwięźle- o analitykach pokroju Targalskiego, zaskoczonej koncesjonowanej prawicy pokroju Ziemkiewiczów i Zybertowiczów, i o gównie, którym uprzywilejowani przyjaciele Polin, smarują Polaków i Polskę, która rządzącym szabes gojom smakuje jak Wedlowska czekolada:

 6. Joung said

  Panie Tadeusz Bialek.
  Ci Polacy zaskocza wtedy Jak im I nam wszczepia (Michro chipa=RFID) I beda sledzeni I teroryzowani az od kolyski I do grobu.A Ci co sie nie dadza zachipowac.Beda ;;;KRYMINALISTAMI TERORYSTAMI I LUDZMI WYJETYMI Z POD PRAWA.
  My POLACY jestesmy durnym NARODEM Ktory nie potrafi myslec ”samodzielnie”Tylko czeka jak im”zydowski ksiadz wszystko wyluszczy .Jak maja zyc.Co tu pisac mowic .Nie trzeba wiecej mowic ;;;;;;temu bydlu;;;;Bo jak ;;;;;kule zaczna swistac koolo ucha.To wtedy zaskocza Ale to bedzie juz zapuzno.A kule beda swistac To jest tylko kwestia czasu.
  POLACY OBUDZCIE SIE.ALBO ZMARTWYCHSTANCIE DO ZYCIA
  JAK DZIS ””””””’PAN JEZUS ZMARTWYCHSTAL””””

 7. Na koniec 2017 r. Polskę zamieszkiwało 38,434 mln osób – wynika ze wstępnych danych GUS. Płaca minimalna w Polsce w lutym 2018 roku według danych GUS to 2100 złotych. Załóżmy, że wszyscy pracują łącznie z dziećmi i starcami (wszyscy!) i mają minimalne wynagrodzenie, takie jak wyliczył GUS, to daje nam to w sumie 80711400000 złotych miesięcznie. Nawet, gdyby tak było i wszyscy oddawaliby całe swoje zarobki przez okrągły rok, nie zostawiając sobie nic (!) to nie starczyłoby to na spłatę żydowskich żądań.

 8. MatkaPolka said

  Komunikat prasowy PAP
  Warszawa 1 kwietnia 2018

  List z Kancelarii Prezydenta RP
  Warszawa 1 kwietnia 2018


  KANCELARIA P REZYDENTA
  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
  Paweł Mucha
  Sekretarz Stanu

  Najnowsze decyzje prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Premiera rządu Rzeczpospolitej Polski Mateusza Morawieckiego.

  POLSKA – zrywa stosunki dyplomatyczne z USA. Wydala dyplomatów – ambasada USA w Warszawie będzie zamknięta.

  Polska – zrywa stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Wydala ambasadora. Ambasada Izraela będzie zamknięta.

  POLSKA – zamyka konsulat Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.
  700 niemieckich konsulów i personel pomocniczy musi opuścić Wrocław i Polskę.

  DALEJ
  https://marucha.wordpress.com/2018/03/28/wolne-tematy-23-2018/#comment-745838

 9. MatkaPolka said

  Poza NATO (i UE) też jest życie
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201803317665226-Poza-NATO-i-UE-jest-zycie-Konrad-Rekas

  Dlaczego musimy opuścić NATO?

  Mój świętej pamięci Mistrz, Aleksander Bocheński tłumaczył, że błędem jest zakładanie, że czytelnik czyta. Dlatego należy powtarzać, powtarzać, powtarzać…

  ZACHÓD GWARANCJĄ BIEDY W POLSCE

  Zatem powtarzam: Polska jest w bardzo głębokim kryzysie (politycznym, ekonomicznym, społecznym, tożsamościowym), nie jest niepodległym państwem, niemal nie ma własnej gospodarki, ludzie są ubodzy, sfrustrowani i skłóceni.

  Nie da się zmienić tego stanu rzeczy tylko reperując to, co jest: lepiej zarządzając, wymieniając kadry, szukając wnuków komuchów, obniżając podatki, wprowadzając JOW-y, nie wprowadzając JOW-ów, wpuszczając imigrantów, nie wpuszczając imigrantów itd.
  Brak możliwości realnych zmian jest skutkiem naszej geopolitycznej zależności od bloku zachodniego.

  To Zachód, czyli umownie USA — gwarantuje, że nic się w Polsce nie zmieni.

  Aby więc coś jednak odmienić, tzn. przynajmniej ruszyć w stronę prawdziwego wyjścia z kryzysu narodowego — musimy nie tylko sami opuścić blok zachodni (w tym UE i NATO), ale także pomoc w realizacji scenariusza, w którym zamiast jednego centrum światowego, w USA, będzie kilka — kilkanaście ośrodków, z którymi suwerenna Polska będzie mogła sobie układać relacje z korzyścią dla siebie.

  I to jest też odpowiedź na w założeniu pewnie retoryczne pytanie „co w zamian?!”.
  Otóż poza NATO (i UE) też jest życie!

  Na pytanie co zamiast — odpowiadam: niepodległość i pilnowanie polskich interesów. Tylko polskich.

  Tymczasem, niestety — większość nawet formalnie czy intencjonalnie opozycyjnych partyjek w Polsce generalnie zgadza się, że jest źle — odbija się jednak właśnie od tej jednej kwestii: nie jest w stanie zakwestionować międzynarodowych podstaw obecnej biedy w Polsce. Dlatego nie mają żadnych realnych recept.

  Przynależność do NATO nie chroni przed dalszym naciskiem i kosztami.

  Podoba mi się obrona NATO przez potwierdzanie, że jest to organizacja okupacyjna i terrorystyczna wobec Polski: bo nie pozwoliłaby nam odejść, bo chroni nas przed napadnięciem przez siebie.

  Oczywiście, wszystko to są dowody potwierdzające niesuwerenny, podległy stan obecnej państwowości polskiej, ale nie byłyby to nawet argumenty aż tak głupie (choć porażające i upokarzające dla Polski) — gdyby nie zostały sfalsyfikowane.

  Oto po pierwsze — wiemy już, że bezwarunkowa nawet podległość USA nie chroni przez amerykańskimi dalej jeszcze idącymi żądaniami — od próby puczu jak w Turcji, przez żądanie zwiększania haraczu (co Trump czyni wobec Polski), próby rozkładu wewnętrznego (jak czyni wspierany przez Waszyngton Soros na Węgrzech), aż po publiczne upodlenie Polski dokonane ostatnio przez USA i Izrael wspólnie (a przecież to w interesie tych dwóch podmiotów NATO w ogóle obecnie jeszcze istnieje).

  Więc skoro nas biją nawet jeśli jesteśmy po ich stronie, a właściwie w takiej sytuacji biją jeszcze bardziej, wiedząc, że nikt nam nie pomoże — to może trzeba zmienić stronę?

  NATO ZABIEZPIECZA PODLEGŁOŚĆ POLSKI NIEMCOM

  Po drugie zaś — absurdalna jest teza, jakoby „sojusz z Ameryką/NATO chroniły nas przed Niemcami”.
  To tak nas chronią, że polska gospodarka jest częścią gospodarki niemieckiej? Że nie ma możliwości żadnej realnej polityki finansowej i społecznej Warszawy bez zgody Berlina?

  Nie USArmy zapobiega zmianie granicy polsko-niemieckiej, tylko fakt, żejuż w całości jesteśmy Generalnym Gubernatorstwem w składzie Wielkich Niemiec. I — co trzeba przyznać głośno — możemy albo nimi pozostać, albo przyjąć do wiadomości, że wyzwolenie może być bolesne, bo proces odbudowy własnej, polskiej gospodarki musiałby potrwać (podobnie jak po 1918 r. bolało scalanie w jeden organizm ekonomiczny trzech dzielnic pozaborczych dostowanych już do funkcjonowania w innych realiach gospodarczych i nawet czerpiących z tego tytułu pewne profity).
  Ale jednak dzieło to byłoby przynajmniej jakąś szansą, podczas gdy obecnie z czysto demograficznego choćby punktu widzenia — naród polski w aktualnych realiach geopolitycznych żadnej szansy nie ma.

  NATO NIE OBRONI NAS PRZED BANDEROWCAMI

  Hasłem zagrożenia rosyjskiego dla Polski zajmować się natomiast nie mam zamiaru wcale, bo takowe po prostu nie istnieje.
  Jedyna realnie obecna groźba militarna dla Polaków — to nacjonalizm ukraiński, a przed nim to już na pewno NATO nie ma najmniejszego zamiaru nas ocalić.
  Przeciwnie, znowuż to przynależność do Paktu jest gwarancją wpuszczania do naszego kraj nie tylko przyszłych rekrutów potencjalnej irredenty, ale także wzmacniania wprost armii ukraińskiej i wprowadzania jej pododdziałów na nasze terytorium (np. pod postacią tzw. Wielonarodowej Brygady).

  By przeciwstawić się bardzo prawdopodobnej banderowskiej agresji (a także móc interweniować gdyby np. doszło do czystek etnicznych na Polakach na Ukrainie, ale także na… NATO-wskiej Litwie) powinniśmy więc opuścić NATO i budować własne Siły Zbrojne wyszkolone i wyposażone do działań w naszym regionie świata, a nie w amerykańskich wojnach kolonialnych, które jedynie ściągają na Polskę zagrożenie terrorystyczne.

  W końcu bowiem naprawdę kolejna bomba dżihadystów wybuchnie w naszym kraju (którego policja polityczna zwana kontrwywiadem ma jak wiadomo zupełnie inne zadania) — i stanie się tak właśnie dlatego, że należymy do NATO, chociaż pewnie usłyszymy znowu, że „tylko sojusze nas ocalą”. Tia, przed tworzonymi przez siebie zagrożeniami…

  Zgodnie z receptą Bocheńskiego powtórzmy więc — NATO nie broni Polski przed niebezpieczeństwami.

  NATO jest niebezpieczeństwem. A jedyną możliwością, by go uniknąć — jest trzymać się od Paktu daleko.

  Konrad Rękas, polski publicysta

 10. MatkaPolka said

  cd
  List z Kancelarii Prezydenta RP
  Warszawa 1 kwietnia 2018

  Najnowsze decyzje prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Premiera rządu Rzeczpospolitej Polski Mateusza Morawieckiego.

  POLSKA – WYDAŁA list gończe za Sorosem i nakaz aresztowania za Aleksandrem Smolarem, i członkami Zarządu i Rady Fundacji Batorego – Mikołaj Cześnik, Anna Materska-Sosnowska, Marcin Król, Jan Krzysztof Bielecki, Bogdan Borusewicz, Agnieszka Holland, Olga Krzyżanowska, Helena Łuczywo, Andrzej Olechowski, Andrzej Rapaczyński, Henryk Woźniakowski.

  Fundacja Batorego – wypłaci Polsce 500 miliardów dolarów odszkodowania za zbrodnie żydokomuny, i grabież Polski przez organizacje żydowskie przed i po II wojnie światowej i finansowanie Hitlera i rewolucji bolszewickiej.

  Polska wydala Fundacje Niemieckie – Fundację Konrada Adenauera (powiązaną z CDU, partią Angeli Merkel), Fundację im. Friedricha Naumanna(związaną z FDP) i Fundację im. Friedricha Eberta („podczepioną” pod SDP). Fundację im. Roberta Schumana

  Niemieckie Fundacje charytatywne wypłacą Polsce odszkodowania 999 miliardów dolarów amerykańskich za straty wojenne Polski w II wojnie światowej.

  Polska zażąda od banderowskiego rządu Ukrainy odszkodowań za zbrodnie UPA – śmierć 500,000 obywateli Polski i zniszczenia materialne – spalone wioski w wysokości 100 miliardów dolarów z przeznaczeniem na organizacje Kresowiaków.

  Polska znacjonalizuje przedsiębiorstwa sprzedane w ramach kryminalnej „prywatyzacji” i wyda listy gończe za właścicielami nielegalnie nabytych przedsiębiorstw. Polska wypędzi i znacjonalizuje wszystkie zagraniczne banki działające w Polsce wbrew Polskiej Konstytucji.
  Polscy obywatele i ich własność będą obsługiwani przez obsługiwane przez polskie banki.

  POLSKA nacjonalizuje Narodowy Bank Polski – wszystkie projekty potrzebne społeczeństwu będą finansowane bezpośrednio i bezprocentowo przez NBP. Dług Publiczny będzie anulowany.

  NATO – tzn. Wojsko Polskie – dopilnuje realizacji decyzji prezydenta i premiera.

 11. Marucha said

  Re 9:

  Nasze „sojusze” z USA, Izraelem i z Ukrainą są gwarancjami likwidacji Polski.
  Członkostwo w NATO to gwarancja nuklearnej anihilacji narodu.
  Członkostwo w UE to gwarancja biedy.

 12. NICK said

  PRAWDA. Gospodarz (11).

 13. Boydar said

  „… jak rzeźnikowi sprzedaje się krowę …”

  Jude raus !

 14. do Matka Polska. A to czasem nie Prima aprilis?

 15. Wigura said

 16. Roman K said

  Jak podaje miarodajne zrodlo:
  http://www.jpost.com/Diaspora/Jews-in-US-senate-rises-to-56-percent-in-2017-477397
  W Kongresie zasiada 30 Zydow….jacy przyznaja sie i nie kryja swego pochodzenia…. 28 Demokratow i 2 Republikanow..dwoch nechrzescijana wsrod republikanow…. nastepne 36 Kongresmanow zarowno senatorow jak i reprezentantow…jest mehesami przechrztami podajacymi sie za chrzescijan.i kilku za Polakow,…..ale , jak sprawdzicie listy jakie podpisuja- jak ten do rzadu „polskiego” znajdziecie ich tam wszystkch..a nawet czasami mniej….\
  CO najmniej 56 tych Kongresmanow nei znalozby sie ngdy w Kongresie gdybyt nei zaostali wybrani glosmi Polonii zwlaszcza z Chicago o Michigan…. POlacy sa w przewazajacej mirze Demokratami.

 17. Roman K said

  Polacy zaskoczyli kilknascie razy….ostani raz w 1981 roku….kiedy to baraklo niewiele ,zeby Polska Jablon wydala dobre owoce…
  Niestey przy pomocy wielu sil zlamano polski pien po raz kolejny i zaszczepiono dziczke sparchlala….Nie chciala sie przyjac prwie 8 lat..ale w koncu puscila listki..okrywa sie kwatkami i pszczolki moga spokojnie zbierac miodki:-)))
  Kiedy wprowadzono stan wojenny…i sytuacja byla tak grozna, ze poproszono o pomoc chierarchie KK w Polsce..wiedzac ,ze z nimi mozna zrobic business……Glempa….bo nie wiadomo bylo, czy pien sie da zlamac…. Wystarczylo poprostu nei robic nic….czekac az caly zasrany sytem sie sam zawali pod wlasnym ciezarem….
  Ten wyglosicl haniebne przemowienie ..ktorym wlal zwatpienie i strach w serca Polakow…ktorzy.. sluchajac tego ..odpuscili. Dodatkow dorzucili ofiare Molechowi zlozona z ks Jerzego Popieluszki….
  Wrogow szukajcie blisko…ci sa najgrozniejsi…a przyjaciol poprostu nie ma.
  Chcesz zyc ..licz tylko na siebie!

 18. NICK said

  Takiego Pana lubię, RomanieK.
  Z Panem Bogiem zatem.
  Bo nie z Glempem i podobnymi… .

 19. MatkaPolka said

  ad 16 RomanK

  Benjamin Netanyahu’s speech to Congress interrupted by standing ovations

  Kurtuazyjne przemówienie Netanyahu w Kongresie przerywane burzliwymi Oklaskami i owacjami na stojąco – żenada – ogon macha psem. ŻYDZI W CAŁOŚCI OPANOWALI Kongres USA

 20. Roman K said

  Mam tylko jedno pytanie do pana Stanislawa, ktory wszystko wie…..

  gdziescie Qurwa wtedy byli – jak mozna bylo cokolwiek zrobic?????

  Klaskaliscie w odpowiedzi na osle ryki przyglupa- jaki w muszcze , beltal we lbach najmadrzejszym ????Za co dzis pobiera wielkie apanaze w Brukseli psujac powietrze ile razy otworzy glupi pysk….
  Gdzie?????Teraz bijecie na alarm , jak wojska przeszly i zgliszcza zimne?????
  Pozbyliscie sie wszystkich wokol..i zostaliscie sami..bezkonkurencyjni….. wasi sponsorzy i WY…wszystkow iedzaca niewmieszatielna, nikomu nei szkodzaca Jelita Polin….. zatem Quirwa pokazcie co potraficie…..dupic fleki potrafi byle ciul……
  Ustawami pan straszy amerykanskimi….. nie takimi grozbami maly Koreanczyck pociera sobie dupe..i straszy, ze sie podetrze kazdym ktos sie zblizy….

  ——-Koreańczyk ma patriotyczny rząd i bomby nuklearne.
  A my rzesze kretynów.
  Admin

 21. Roman K said

  Matko Polko///mnie pani nie musi indoktrynizowac..mas swoj pomyslunek bom nie bydle…i obserwuje co sie tu dzieje 35 lat…. Mieszkam nie w Chicago ,ale w Ameryce , miedzy Amerykanami…i wiem co oni mysla wiedza i co robia. A oni robia…i wiedza co….
  35 lat temu ludzie prosili , zeby nie mowic o religii i zle o Zydach….dzis trzeba prosic , zeby przestali… a pogadali cos o dupie dla odmiany…..zmiana paradygmatu???? moze:-))))

 22. MatkaPolka said

  ad 17 RomanK

  Panie Romanie i wszyscy

  Jak mało wiemy o Solidarności i Sierpniu 81

  Sierpień 81 to nie był żaden „spontaniczny” przewrót – to była zaplanowana i wyczekiwana okazja. Żydzi zawsze wyczekują lub „inscenizują” odpowiedni moment i na fali rozruchów i „niezadowolenia społecznego” przeprowadzić reformy dokonać zmiany lub dostać sie władzy
  „ po plecach robotników’

  Zwijanie systemu socjalistycznego planowano już od początków lat 1970 –tych w „City of London”

  W sierpniu 81 strajk stoczniowców zakończył się po 2 tygodniach – stoczniowcy dostali podwyżki po ok. 2000 zł – kiedy już „opijali’ zwycięstwo – na Sali pojawił się Wałęsa z którymś z dyrektorów Stoczni – i nakazał – „MACIE STRAJKOWAĆ DALEJ”

  Służby jeszcze nie były gotowe, aby strajk rozlał się na całe wybrzeże na 400 zakłdów wybrzeża, a potem na cały kraj. Taka akcja wymaga dużej organizacji, i dużych pieniędzy

  Kto dziś wierzy, że stoczniowcy roznieśli strajki „na latających steropianach” po Wybrzeżu

  Strajki i przewrót zrobiły „SLUŻBY SPECJALNE” z wytypowaną przez siebie „Demokratyczną Opozycją”

  „Obrońca” robotników Macierewicz założyciel KOR – Ten bezczelny amerykański agent, szuja i PRZESTĘPCA – w wyniku jego działalności Polska została ROZKRADZIONA Namówił Jaruzelskiego do wprowadzenia Stanu Wojennego – władza żydowskiej sitwy została utrwalona.

  Rozbijacz jakichkolwiek inicjatyw zorganizowania ruchu narodowego, rozbijacz i tłumiciel polskiej prawicy – RKN-u, LPR-u, Samoobrony, Zmiany,- ten co aresztował Mateusza Piskorskiego,

  Wywłaszczył Polaków zamiast ich uwłaszczyć

  Dowodów nie brakuje – na finansowanie przez obce państwa swoich agentów i ostawianie ich na pozycjach państwowych w Polsce. ZBRODNIA ZDRADY STANU JEST OCZYWISTA

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow – treściwy, obszerny artykuł

  Finansowanie „Demokratycznej Opozycji” – KOR-u Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, – KTÓRZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Komitetu Obrony Robotników stanowiło trzydzieści osiem osób:
  KOR – Komitet Obrony Robotników –założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń, Lipski, Kaczyńscy. ..

  Dowód na finansowanie „Demokratycznej Opozycji” przez CIA, NED, USAid, Congress USA

  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

 23. Roman K said

  Panie Tadeuszu …narod – ktory liczy na cokolwiek, za wyjatkem siebie samego, w swoje sily i w swoje potomstwo..przestaje byc narodem!!!!!~ Traci prawo do nazwy Narod!!!!!
  To nie narod liczy ..ale pan i tacy jak pan …ci ktorzy niewiadomo dlaczego mienia sie byc elita Narodu…ale nia nie sa. Nie sa ..bo na nich liczyc nei mozna i nie powinno sie…a poznaje sie po tym ze na gwalt szukaja kogos na ktorego ludza sie moga liczyc:-))))
  Wtedy narod podpada w stan negacji i stagnacji…. narod hibernuje …ale czasmi z takiej hibernacji nigdy sie nei obudzi….
  I boje sie ze w naszym przypadku to jest wlasnie to.

 24. Roman K said

  Pan Matko P-oko dupi fleki…dupi pan bo nie zna historii…
  i nei rozumie fenomenu Solidarnosci….podaje pan falszywki i cmi!
  Widzi pan krotko…rozmontowtywanie Komuny bylo doskonle przygotowanym zabiegiem….przez Miedzynarodowe gremia wladcze…. opisuje to Ubecki Pulkownik w ksiazce jaka wydali w 1981 roku :” Nieznane Karty PRL….
  Strajki wywolano usilujac zastapic Gierka …. Babiuchem.. i tu zaczynaja sie wpadki zupelnei nei przewidziane….TO nei prawda ze Walesa z dyrktorem kazali dalejk strajkowac …opowiada pani bzdure….\ DO staoczni w momencie kiedy Walesa rozpuscil strajk dotarlo 6 luidzi jacy przedzierali sie do Stoczni z Krosna z Podkarpacia…to oni wywolali zamieszanie na II Bramie i spowodowli powrot ludzi do Stoczni i uchwalenie kontynuacji straju Solidarnosciowego wbrew wrzaskom Walesy….\
  TU wydarzenia zmienily kierunek…sluzby musialy improwizowac…. jak sie panu wydaje dlaczego tak skrzetnie usunieto te fakty z Historii???? Skrzetnie przygotowywana droga intryge szlag trafil…
  Usilowano przywrocic zadany kierunek…ale jak pan widzi MUSIELI siegnac do brutalnej sily Stanu wojennego i lamania pnia….obciecia polskich galezi i szczepienie dziczki:-))))))
  Prawda jest jedna!
  nawet taki dupek jak Jastrun ze swych stron usunal wiersz jaki byl napisal o tymn wydarzeniu a jakiemu nadal tytul ” Chlopcy z Krosna” a z ktorym kilkanascie lat sie obnosil:-))))

 25. Joannus said

  Ad 1
  ”W naszym społeczeństwie istnieje fetysz pod nazwą Ameryka ,”

  Istnieje i nikt tego nie usunie, bo tak głęboko wtopił się w mentalność.
  Przyczyną była pamięć doświadczanej biedy i wizja enklawy dobrobytu za oceanem.
  Od wielu dziesięcioleci biedota, bezrolna i małorolna szczególnie z południowo – wschodniej Polski emigrowała po dostatek do Ameryki / stąd tam masa ludzi pochodzenia ukrowskiego i chachłackego/. Tak też było za PRL , kiedy wyjazd po dolarki do Ameryki był marzeniem dla wielu, bo u nas brakowało papieru toaletowego, cukier był na kartki itd.
  Społeczeństwo pozbawione najcenniejszej tkanki skutkiem powstań, wojen i ich następstw pamiętne pustych półek w sklepach – myśli praktycznie, jak być sytym.
  Moskwa nie dawała tego co dała po 1989 Ameryka – jest pełno żarcia w marketach 8 sklepach.

 26. NICK said

  Nikt Panu, Romanie, nie zarzuca dążenia do PRAWDY.
  Nikt.

  Janie, Panie.
  Tak.

 27. Roman K said

  Daza do prawdy ..masoni.
  Przeszlosci i terazniejszosci doptycza i licza sie tylko fakty. A fakty to prawda, cala prawda i tylko prawda.
  Przeszlosci nie zmenia nawet Pan Bog…. NIgdy..dlatego- ze Jest Prawda!
  Ludzie klamia, oszukuja, naginaja, interpretuja i konfabuluja czyli DAZA do prawdy:-))))
  A prawda jest – Jaka Jest!~

 28. NICK said

  Ludzie?
  No, ludzie.
  Masa.
  Zbałamucona.
  Dążąca do nieprawdy.

  Przeszłość.
  Jasne. Jakżeby sam Bóg mógł ją zbeszcześcić.
  Siebie?

  Racja.
  Masoni dążą.
  Pan nie musi.

  Ale.
  Są, ot tak, po drodze, owieczki i barany.
  I inne indywidua.

  Nie każdemu PRAWDA stanęła na drodze i do wzięcia.
  Ot, pstryk.
  Nie jestem masonem.
  Urodziłem się z Prawdą.
  To mam JĄ.
  Tak?

  „Jesteście podobni”.
  Kto to powiedział o Panu i mnie?

 29. revers said

  ad9, 11
  Sarmata po starcie na orbicie, niestety nie dla ocalenia spolinowanej sarmacji, cele jak najbardziej militarne.

  re19

  tylo tego pana Erdogan nazwal terrorysta po imieniu i jak to ma sie w realu, a panstwo Izrael terrorystyczne, reszta jak chce.

 30. MatkaPolka said

  Ubecki pułkownik Zdzisław Ciesiołkiewicz w książce Judeopolnia XYZ opisuje walkę na szczytach władzy w PRL-u w latach 1944-1981 pomiędzy narodowcami a żydami. I w MSW i w Partii było trochę narodowców – tj Polaków. Szczególnie po czystkach w 1956 r i po dobrowolnej emigracji żydów w 1968 znalazło się więcej Polaków

  Płk Ciesiołkiewicz, reżyser Bohdan Poręba, aktor Ryszard Filipski założyli Zjednoczenie Patriotyczne „Grunwald” w marcu 1981 r znienawidzone przez żydów i odsądzane przez żydów od czci i wiary. Za Gierka ministrem MSW był Franciszek Szlachcic – Polak.
  „Betonem Partyjnym” był również znienawidzony przez żydów członek Biura Politycznego PZPR Albin Siwak

  Gierek represjonował KOR – finansowany z USA – dążący do obalenia systemu. Za Gierka Polska osiągnęła najlepsze wyniki gospodarcze – co się żydom bardzo nie podobało – i dlatego „przerwano dekadę” – chyba najlepszą dekadę w historii Polski. Gierek musiał odejść.

  Żydzi wprowadzili „Stan Wojenny” – stan 10 letniej recesji gospodarczej i bankrutowania i zaniżania wartości przemysłu – po której przemysł Polski i gospodarka Polski rozprzedano po cenach Złomu.

  Judeopolonia XYX – nieznane karty historii PRL-u

  http://www.gazetawarszawska.net/pugnae/2200-judeopolonia-nieznane-karty-historii-prl-u-1-2

  https://gazetawarszawska.net/historia/2201-judeopolonia-nieznane-karty-historii-prl-u-2-2?showall=&limitstart=

 31. NICK said

  Jeju.
  Nawet pobieżnie, MatkoPolko.
  Kawał LEKCJI.
  Historii.

 32. MatkaPolka said

  Panie Romanie – ja znam inna historię, mam inne skojarzenia, inną interpretacje, inne fakty niż powszechne stereotypy

  Rozpad systemu przeprowadzono różnymi metodami – na przykład kulturalnymi naciskami na Ulubieńca Zachodu Michaiła Gorbaczowa przez ulubieńca polskiej sceny Andrzeja Rosiewicza

  Andrzej Rosiewicz – Wieje wiosna od wschodu – Kabaret
  Na widowni sama świta – Gorbaczow, Jaruzelski…

  Andrzej Rosiewicz – W Lubartowie
  Wielka kariera estradowa – bo jakżeby inaczej, niewątpliwy talent – kolega szkolny Macierewicza z liceum Reytana.

 33. NICK said

  Żeby Polska była dobra to wystarczą cztery Ziobra.
  „Rosiewicz”.

  FAŁSZ.

  Wszystko od dawna podmyte.
  Nawet czipy. W poprzek szyte.

 34. troll polonii said

  Matka Polska ma racje.
  O taka Polske walczylismy jaka mamy obecnie: pro-zachodnia, antyrosyjska, pro-NATO-wska, kramarska, sprywatyzowana i …anty-robotnicza. Dlatego trzeba bylo pozamykac zaklady pracy.
  Zadziwiajace, ze ciagle demokracja niektorym kojarzy sie z zarciem i pelnymi polkami.
  Znaczy sie o to zarcie i polki sie rozchodzilo.
  Pan Walesa na wszystkich spotkaniach jakie znam i ogladalem zawsze zadowolony podkreslal swoje osiagniecia w wyzwoleniu Polski spod sowieckiego buta.
  Jak przyjechal do nas to przemawial zawziecie jak to „sam zwalczyl komunizm”.
  Ergo: Pan Walesa byl dumny, ze swego dziela i nic nie opowiadal o zadnej zdradzie tylko samych sukcesach Solidarnosci ; de capo ad finem.
  Od samiuskiego poczatku – do konca.

  Ja mysle, ze ze Walesa bylby pierwszym, ktory opowiadalby o zdradzie.
  Tymczasem wszystko sie znakomicie powiodlo bo zarowno zalozyciele KORu i Solidarnosci oraz ubecja przejeli
  w polsce wladze i kontynuuja polityke prozachodznia, antyrosyjska, kramarsko kapitalisyczna; a w uznanu zaslucg , wdzieczny Zachod gwarantuje im panswowe kariery i sukcesy w biznesie.
  Jak przyjdzie co do czego, to wdzieczny narod znow wybierze Walese na prezydenta, ktory zastal Polske zbudowana a zostawil oskubana.
  I wybierzemy Walese jak przyjdzie taka potrzeba – bo dalej niczego sie ak nie boimy jak Rosji, rosyjskiej agresji i posiadania wlasnego przemyslu.
  Wlasnie zakupilismy muzealny system za cene trzykrotnie wieksza niz Rumuny za ten sam szmelc. No bo wojenki duzo kosztuja.
  Teraz budujemy pomniki, muzea, i pozbedziemy sie ruskiego gazu.

 35. Imperium Ameryka ,które jest prowadzone administracyjnie przez syjonistów (nie tylko AIPAC)jeśli nie zmieni polityki wewnętrznej, doprowadzi do wojny światowej.

  Kto na tym straci a kto skorzysta?

  Pan Stanisław Michalkiewicz przedstawił fakty z dowodami,nawet dostępnymi w internecie.Jak na rozprawie karnej.Za artykuł dziękuję.

  Wizja dla Polski tak jak dla państw byłego bloku wschodniego jest wyjątkowo dramatyczna.

  Los Polaków,w Polsce, których się tępi w Polsce,przez aparat władzy i administracyjny,nawet przez tolerowanie mafii polskiej w Polsce,jest już tragiczny.Mosad i Izrael już decyduje w Polsce,za „polskich” polityków.Nawet za czasów CCCP i RWPG ,Moskwa była bardziej toleracyjna dla Polaków./Budimex,Pagart itd)

  Społeczeństwo w Polsce,starzeje się.10 milionów w Polsce zachodniej Polaków,ba nawet Ukraińców są ubezpieczeni w Niemczech.

  Co my możemy zrobić dła Polski bez krwi na ulicach,bez Majdanu,bez pogromu żydów w Polsce,poprzez broń biologiczną?

  Populacja białych żydów w Izraelu się kończy..

  Czy ktoś w Polsce uratuje Polskę przed rabunkowym napadem zachodu,okupacją w Polsce,przed całkowitym rozbiorem za długi w Polsce?

  Polacy to nie Meksykanie,znacznie lepiej traktowani przez syjonistów.

 36. NICK said

  https://marucha.wordpress.com/2018/04/01/proby-niszczace/#comment-745958

 37. revers said

  ad9,11,29
  Erdogan calls Netanyahu ‚terrorist’, Israel ‚terrorist state’

  Turkish president’s comments follow condemnation of Israeli army’s killing of 17 Palestinian protesters in Gaza.
  3 hours ago

  https://www.aljazeera.com/news/2018/04/erdogan-calls-netanyahu-terrorist-israel-terrorist-state-180401140938404.html

 38. Kar said

  re:35/Lipski

  ..pan to uparcie z mantra o „bialych” rzydach jak FBI w US o meksykach, ze tez koniecznie biali (nie zgadza im sie statystyka kryminogenna i musza wrzucic na barki bialych wystepki kolorowych..)

 39. ali said

  Michalkiewicz znów zagłosuje na mniejsze zło?

  Jak wiadomo są dwa żydowskie projekty „polin” i „eurokuchoz” jak doskonale wiadomo projekt polin to pis, duda,kaczysław itd. eu to tusk itd.
  Projekt „polin” jest o wiele groźniejszy i dla Polski zabójczy, na projekt polin głosowali żydzi i koścół.

  Ostatnio najwięcej o polin piszą Michalkiewicz czy Braun oczywiście niby przednim ostrzegają i niby żydzi o nich źle piszą itd. ale to oni głosowali na pis czyli projekt „polin” michalkiewicz nawet z ambony nawoływał do głosowania na pis. (potem tłumaczył że jako mniejsze zło)

  A teraz pomyślmy, przecież kościół się już z żydami dogadał dawno bo mu nie po drodze z unią i spadkiem wiernych dusz,rydzyk z danielsem to kumple, braun będzie miał swój kościół, strzelnica itd. michalkiewicz powie że on ostrzegał i że go żydzi opluwali ale po raz kolejny będzie namawiał do „polin” jako mniejsze zło on zrobi zresztą co mu kościelni nakażą

  Wszystko jasno i logicznie i wtedy rozumiem po są ,braun, michalkiewicz, korwin

 40. Roman K said

  Matko Polko…wolno ci….. miec swoje opinie, poglady, wrazenia, ..ale fakty????…historia ???? To nie jest sprawa skojarzen..ale wiedzy. Fakty sa jakie sa i prawda jest taka- jaka jest. To istnieje poza naszymi wyobrazeniami ,chciejami…opiniami…
  Opierajac sie o te zmyslenia…..mozna…… dywagowac i sie dodywagowywac do faktow -ale tylko prasowych:-)))) virtualanych i innego emmpstrem bzdremmmm.,….
  Podaje pan bzdury i oczenia ludzi ..tego robic nie wolno!…uczciwi ludzie tego nie robia! np. Pan Ryszard Filipski nie mial nic wspolnego ze Stowarzyszeniem Grunwald, nei zakladal ni ebyl tez nigdy zadnym przydupasem sw p. pana Poreby !
  Tak ….jak inne tzw twoje wlasne fakty:-())))
  prawdopodobne:-))))

 41. Boydar said

  Popieram kol. Kafla, w całej powyższej (39) rozciągłości.

  Tak, nie jest kol. Kafel moim kolegą; ale i tak Go popieram.

 42. Roman K said

  Panie Lipski..pan doda wazny szczegol….cyt” jak na rozprawie karnej”…. dodawaj pan w polskich sadach:-))))…. W normalnych sadach za przedstawianie takich dowodow skazuja za wprowadzanie w blad sadu i skladanie falszywych zeznan:-)))

  Patrz: kol. Boydar ( nazwisko rodowe utajnione) slusznie prawi , ze prawdy nie ustala sie przez aklamcje:-)))) fanow:-))))

 43. Do 41.
  1 milion dolarów(minimum) dla adwokatów w USA i założenie nawet sprawy karnej a nie cywilnej, w USA, obudziło by nie tylko Mosad w Polsce ale media w USA. Pomijam media w Rosji.
  Przeciw senatorom w USA?Tak.
  Przeciw HR 1226?Tak.
  „Teraz pod listem do pana premiera Morawieckiego podpisało się aż 59 senatorów, co pokazuje, że nacisk żydowskiego lobby na amerykańskich polityków też musi się zwiększać.”
  To nie jest fikcja.To jest szantaż senatorów o charakterze rabunkowym, zwłaszcza, że to nie USA ani Izrael nie odbudowały Polski, po roku 1945.

  Odrzucenie sprawy przez sędziego, w 1 instancji,to nie jest problem.Tak jak odrzucenie przez prokuraturę.

  Straty dla Polski, po akceptacji HR 1226 są i będą gigantyczne.CIA czyn Mosad zabije składającego pozew?Ryzyko, zawsze jest realne.

  Polska to jeszcze nie Portoryko.

 44. Roman K said

  Panie Lipski…jak zboje zabrali owieczke…to juz byla strata ..pelna strata .fakt. A to co z nia zrobili..zjedli, ostrzygli, czy tez dopuscili sie n niej czynow lubieznych….to juz tylko rozne nararcje smutnych po stracie juhasikow przy watrze …Matko Polko:-))

 45. Rob said

  W temacie TARGALSKI!
  Poniżej ostatnia wypocina tego … jak go nazwać delikatnie? Kretyna? Zdrajcy?
  La Russie en marche w Polsce
  http://niezalezna.pl/221409-sarkozy-siedzi-a-tusk-nie
  „Zaczął się już wyścig … kto okaże się najlepszym sojusznikiem Rosji. Partia rządząca, sparaliżowana strachem przed utratą skrajnego endecko-kresowego elektoratu, swoją niezdolnością do działania tylko oddaje pole przeciwnikowi i przyspiesza swój koniec, choć uwierzyła we własną nieśmiertelność z powodu upadku niemieckiej targowicy. Nie zauważyła jednak groźnego przeciwnika na ruskiej prawicy.
  Rosyjskiej agenturze wspieranej przez hordy prawicowych GÓWNOJEDÓW udało się wzniecić nastroje antyukraińskie, które docelowo mają uderzyć w nasz sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jako wspierającymi Kijów. ”
  A kogo Targalski zalicza do GÓWNOJEDÓW?
  „Obóz promoskiewski wzmacnia kapitulanctwo władz wobec ataku organizacji żydowskich w USA i części elit izraelskich na Polskę. To już jest dar z nieba dla zwolenników Rosji w Polsce. Casting na ideologa nowego obozu wygrał już Stanisław Michalkiewicz, ale wciąż trwa rywalizacja o przywództwo polityczne.”

 46. Nos na Kwinte said

  40
  RomanK
  Filipskiego akurat wielu jeszcze pamieta. Ja tez.
  Spotykalismy sie u przyjaciol wiele razy.
  Ale ze zdumieniem czytam, ze Filipski nie mial nic wspolnego z Grunwaldem.
  Oczywiscie, ze mial!
  Sam nigdy sie tego nie wypieral:

  ——
  Ja też znam osobiście Filipskiego i jego żonę. Rysiek zdecydowanie twierdził, że nie miał nic wspólnego z „Grunwaldem.
  Admin
  ——

  Sowiogórski Olbrzym – prawda o Riese: Multi-kolorowe wieści, nie Riese, rzecz o tolerancji.

  http://riese-inne.blogspot.com.au/2014/05/multi-kolorowe-wiesci-nie-riese-rzecz-o.html

  Przepychanki na starcie „ruchu narodowego” | WIERNI POLSCE

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2013/01/16/przepychanki-na-starcie-ruchu-narodowego/

  Ukryci Żydzi rządzą Polską? Jest ich 6 milionów! | Ruch Obywatelski

  http://ruch-obywatelski.com/polityka/ukryci-zydzi-rzadza-polska-jest-ich-6-milionow/

  GRUNWALD PATRIOTIC UNION
  http://phalanx.niceboard.com/t793-grunwald-patriotic-union

  Przeciwko KOR owi i Gierkowi List PDF
  http://docplayer.pl/20952515-Http-rcin-org-pl-przeciwko-kor-owi-i-gierkowi-list-2000.html

 47. Nos na Kwinte said

  40
  RomanK
  Skoro dla RomanaK prawda jest tak bardzo wazna, to czemu wypisuje rzeczy niezgodne z prawda?
  Filipski sie nigdy tego Grunwaldu nie wypieral.

 48. Roman K said

  Bzdury piszesz Kwinntennosie…ja tez nigdy sie nie wypieralem, ze nie jestem synem Krolowej Anglii,
  Mow mi Wuju Walli…albo Kent’susiu:-))))

 49. Bogusław said

  Siedzi zmartwiony prorzydent Juda
  Siedzi i sapie, sapie i dyszy
  Bo już niedługo zjedzą go myszy
  Zjedzą go myszy, tak jak Popiela
  Bo dobru szkodzi, a zło wybiela
  Polin forsować ma nakazane
  Bandery, Rzydy są zapraszane
  Ziemie bogate, ściągają sępy
  Młodzian wygnany, naród wciąż tępy
  Tubylczy frajer ma otępienie
  Wroga nakarmi, da pościelenie
  Można też wklepać do pustej glacy
  Jak drzwi, otwarte to wszystko cacy
  Lud nierozumny już od pokoleń
  Tu łeb nadstawi, tu straci goleń
  Potem kaleki na tacę dają
  Że to za grosik łaski zyskają
  Kler islam ściąga, cicho od tylca
  Nie prosi zgody nawet tubylca
  Czesi na przykład, już wieki temu
  Wygnali klechy i bez problemu
  Polak przygarnie każdego męta
  Który się tylko tu przypałęta
  Potem przeprasza jak uniżony
  Został bez gaci i ograbiony
  Błaga o kredyt wódką pijany
  Wnet będzie również wykastrowany
  Żydokomunę zapomnieć musi
  Szmal dla Bandery z siebie wydusi
  Prezio karakan, zawsze dziewica
  Judę wynalazł, lecz tajemnica
  Ludzie gadają że to Bandera
  Idzie w zaparte i się wypiera
  Ojciec dyrektor, ten co Maryja
  Też go forsował, bo sam jak żmija
  Dzieci przymusem szczepią trucizną
  By je okradać z wielką łatwizną
  Reszty też muszą być zaszczepione
  Bo zusy, srusy, już rozgrabione
  Płacą już Rzydom odszkodowania
  Za wszystkie zbrodnie i rozkradania
  W rządzie też Rzydy, więc nie dziwota
  Rzyd, Rzyda wspiera, bo to wspólnota
  Choć rozbójnicza, i to nie fraszka
  Wszystkie afery to ich igraszka
  Babcia za bułkę w mig do więzienia
  Rzyd kradnie krocie, chce przeproszenia
  Miliardy dolców i uzbrojenia
  Idzie na Kijów dla rozwichrzenia
  Banderyzm kwitnie i prosperuje
  Polska wysyła, bo łeb choruje
  Świnie przy władzy Naród rujnują
  Judo-bandery dofinansują
  Łeb by tej hydrze urwać się zdało
  Nie po to światło, by w korcu stało!

 50. MatkaPolka said

  ZP GRUNWALD

  Oprócz Studentowicza w skład Krajowego Komitetu Organizacyjnego ZP „Grunwald” wchodzili Kazimierz Ćwójda, Bohdan Poręba, Stanisław Szkutnik, Andrzej Żebrak, Józef Kukułka. Zjednoczenie ostatecznie ukonstytuowało się w czasie swego I Zjazdu, który miał miejsce w Olsztynie w dniach 4-5 lipca (według Ryszarda Holzera miał się odbyć 11 października 1981 r.). W skład Prezydium 96-osobowej Rady Naczelnej weszli: Bohdan Poręba jako przewodniczący, Roman Moraczewski, Władysław Tryliński, Kazimierz Kretowicz, Stanisław Stemolewski, Zenon Łobacz, Jan Płaziński.

  Prezes 31-osobowego Zarządu Krajowego: Zdzisław Ciesiołkiewicz, sekretarz generalny Kazimierz Cwojdan (Ćwójda), Ignacy Łakomiec, Ignacy Kimszal, Roman Dudziński, Janusz Krzyczyński i Jerzy Widawski. Pewne wpływy „Grunwald” miał w tzw. „branżowych” związkach zawodowych: siedziba władz Zjednoczenia mieściła się w lokalu związku hutników w Hucie Warszawa,

  w wydawanym przez „branżowców” biuletynie „Wtórnik” ukazały się „Prokoły Mędrców Syjonu”, Zdzisław Ciesiołkiewicz pisywał na łamach „Hutnika Warszawskiego”.

  W okresie stanu wojennego Zjednoczenie Patriotyczne „Grunwald” uległo dezintegracji, głównie na skutek trwających od lata 1981 r. walk między frakcjami Ciesiołkiewicza-Zalewskiego i Poręby (wspieranego przez Ćwójdę i Mieczysława Trzeciaka). Stracił swój impet połączony z „Płomieniami” tygodnik „Rzeczywistość” (odwieszono go w maju 1982 r.), chociaż przez pewien czas próbował jeszcze organizować wokół siebie „beton” PZPR w Klubach Wiedzy Społeczno-Politycznej „Rzeczywistość” (patronem których był Tadeusz Grabski).

  Niejako „testamentem” narodowego komunizmu był zamieszczony w „Życiu Literackim” w lutym 1982 r. historyczny artykuł Władysława Machejka „My, ‚nacjonaliści’ z PPR”.

  „Narodowokomunistyczne” tendencje można było wszakże zaobserwować np. w czasie w konfliktu granicznego z NRD o tor wodny do portu w Świnoujściu. Organizacje partyjne podejmowały rezolucje, w których domagały się, aby w rozmowach z władzami NRD strona polska kierowała się dumą narodową, a Komitet Wojewódzki PZPR w Szczecinie zdaniem Józefa Czyrka zaostrzał stanowisko w rywalizacji w postawach patriotycznych z tamtejszą opozycją i Kościołem, a na krajowym forum partyjnym atakował władze z pozycji hurrapatriotycznych i skrajnie antyniemieckich. W kwietniu 1988 r. na posiedzeniu Biura Politycznego grupa konserwatywna domagała się nawet strzelania do niemieckich statków!

  Postać reżysera Barewicza (w serialu „Zmiennicy” przyp. wł. ) jest aluzją do osoby Bohdana Poręby, reżysera, który wielokrotnie bardzo ostro krytykował Bareję podczas kolaudacji jego filmów.

  Poręba stał na czele Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald, stąd film „Spadkobiercy Grunwaldu”. Organizacja ta powstała 8 marca 1981 roku, w rocznicę wydarzeń marca 1968, i prezentowała faszyzujące i skrajnie antysemickie poglądy. Organem stowarzyszenia był propagandowy tygodnik „Rzeczywistość”, który również pojawia się wielokrotnie w serialu, zarówno w oryginale, jak i w postaci periodyku „Rzeczy”, wykorzystywanego do przemytu heroiny. Bareja czynił aluzje do osoby Bohdana Poręby już w dwóch poprzednich filmach – w „Misiu” pojawia się reżyser Bogdan Zagajny (w oryginale był to Bogdan Porębal, jednak cenzura nakazała zmianę nazwiska), natomiast w „Alternatywy 4” w siedzibie paramilitarnej organizacji wiszą plakaty „Grunwald – sojusz stuleci Polaków” oraz do filmu „Psie pole” B. Zaręby, członka Zespołu Filmowego Pole.

  Tak na marginesie: do Grunwaldu należał Ryszard Filipski, aktor( m.in.Soroka, Hubal)

  Publikacja „Protokołów Mędrców Syjonu” w ramach czegokolwiek innego niż żart chyba pod to podchodzi…

  W sumie, antysemityzm był tylko jednym z elementów światopoglądu członków stowarzyszenia – określenie narodowy komunizm dość dobrze opisuje ich podejście do rzeczywistości. W sumie, ideowo nic nowego w stosunku do „partyzantów” Moczara, różnica polegała raczej na tym, że moczarowcy byli autentyczną grupą idącą do władzy, a „Grunwald” był raczej grupą oddolną, wykorzystywaną przez walczące frakcje zwierzchnictwa partii do swoich celów

  Jej członkowie to w zdecydowanej większości konserwtywna część PAX-u i beton PZPR. Właściwe to w okresie PRL te najbardziej ortodoksyjne grupy we władzach często łączyły ze sobą idee komunistyczne z endeckimi. Natolińczyccy, Partyzanci, ZP „Grunwald”.

  Koniec ich wpływów to rok 1985 i odsunięcie generała Mirosława Milewskiego, Stanisława Kociołka, Stefana Olszowskiego przez gen. Jaruzelskiego i gen.Kiszczaka. Czyli jak o MSW mawiano „zieloni” wykopsali „niebieskich”.

  Co do ZP „Grunwald” to inną taką tajemniczą postacią jest działacz Ligi Narodowo-Demokratycznej i ZP”G”,a jednocześnie członek ORMO, Józef Kossecki.

  Kossecki, znajomy Hempla, był w latach 80. członkiem nacjonalistycznego Zjednoczenia Grunwald. Za pomocą teorii cybernetycznych wykazywał w „Żołnierzu Wolności”, że Solidarność drogą zbrojnego puczu chciała obalić władzę. W latach 90. był liderem Partii X Stana Tymińskiego”

 51. MatkaPolka said

  Jan Bodakowski: W walce z żydowskim zagrożeniem – Zjednoczenie Patriotyczne „Grunwald”

  http://www.nacjonalista.pl/2014/02/03/jan-bodakowski-w-walce-z-zydowskim-zagrozeniem-zjednoczenie-patriotyczne-grunwald

  Nakładem Instytutu Pamięci Narodowej ukazała się praca Przemysława Gasztold-Seńa „Koncesjonowany nacjonalizm. Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald 1980–1990”. Zapewne wbrew intencjom autora, czytelnik tej pracy mający wyrobioną negatywna opinie ZP Grunwald, po lekturze tej pracy zyska pewien rodzaj sympatii dla Zjednoczenia.

  Zjednoczenie działało od 1980 do 1990 roku, w okresie gdy większość działaczy PZPR nie była już przywiązana do ideologii, a członkostwo w partii wynikało z chęci partycypacji w doraźnych korzyściach finansowych. W czasie gdy władze PRL prowadziły nieformalne relacje z Izraelem, i utajnione kontakty z Światowym Kongresem Żydowskim.

  Program ZP Grunwald zakładał, że za zbrodnie stalinowskie odpowiedzialni byli komuniści żydowskiego pochodzenia. Dla tego Zjednoczenie przeciwstawiało się gloryfikowaniu emigrantów marcowych będących jednocześnie zbrodniarzami komunistycznymi. Dodatkowo ZP Grunwald demaskował żydowskie pochodzenie niektórych doradców Solidarności (tych którzy dekadę później tworzyli środowisko „Gazety Wyborczej”), zagrożenie niemieckim rewizjonizmem, szowinizmem żydowskim, kosmopolityzmem, antypolonizm Żydów, pop kulturę demoralizującą młode pokolenie Polaków. ZP Grunwald podkreślał rolę kościoła katolickiego, porozumienia narodowego, obrony narodu i interesów państwa polskiego, domagał się ukarania odpowiedzialnych za zadłużenie Polski, sprzeciwiał się wyprzedaży majątku narodowego w ręce firm polonijnych (które zakładali działacze PZPR), domagał się treści patriotycznych w kulturze.

  Niestety przy okazji działacze ZP Grunwald popierali sojusz z ZSRR, PZPR, ustrój PRL i stan wojenny. Niemniej sympatyków Zjednoczenia nie interesowała gloryfikacja komunizmu tylko walka z żydowskim zagrożeniem.

  ZP Grunwald było w ostatniej dekadzie PRL zawzięcie zwalczane przez dziennik ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności” i najważniejszy tygodnik polityczny PZPR „Politykę”. „Polityka” poprzez zwalczanie Zjednoczenia zwalczała wszelkie przejawy antysemityzmu i nacjonalizmu. Pisujący na łamach „Polityki” komunista żydowskiego pochodzenia Adam Schaff uznawał ZP Grunwald za spadkobiercę ONR, i domagał się delegalizacji Zjednoczenia.

  Jedną z najbardziej znanych akcji Zjednoczenia był więc ku czci ofiar Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. 8 marca 1981 roku działacze Zjednoczenia ustawili tablicę ku czci polskich patriotów pomordowanych przez oprawców z bezpieki – była to pierwsza legalna uroczystość ku czci ofiar komunistycznej bezpieki. Ustawiona pamiątkową tablice w noc po uroczystości zniszczyli i ukradli nieznani sprawcy.

  KOR (który po dekadzie współtworzył środowisko „Gazety Wyborczej”) uznał taką uroczystość za antysemicką. Po części była to prawda, działacze Zjednoczenia nie kryli, że ich uroczystość wymierzona była w KOR, który gloryfikował takich komunistycznych zbrodniarzy takich jak Bauman, Brus, czy krewni Michnika, oraz wspierał Mazowieckiego i Kuronia, którzy aktywnie uczestniczyli w stalinizmie.

  Podczas uroczystości działacze ZP Grunwald głosili, że Żydzi mordowali Polaków i szkodzili Polsce, ostrzegali Solidarności przed destruktywnym wpływem Żydów, masońskiego i trockistowskiego KOR infiltrującymi opozycje i gloryfikującymi komunistycznych zbrodniarzy.

  Działacze Zjednoczenia wspominali polskich patriotów pomordowanych w katowniach UB, przypominali zasługi Polaków w ratowaniu Żydów, żydowską kolaboracje z nazistami, wychwalali też zasługi AK, ujawnili odpowiedzialność komunistów za pogrom kielecki, wyrażali poparcie dla szeregowych działaczy Solidarności, przypominali o współpracy RFN i Izraela. Bojówce KOR przybyłej na więc nie udało się rozbić zgromadzenia.

  Jak wynika z raportów bezpieki, ZP Grunwald szybko wymknął się SB spod kontroli – dla tego działacze Zjednoczenia byli inwigilowani przez SB i WSW. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych obawiało się antysemickich nurtów w Zjednoczeniu.

  Władze PZPR po wiecu Zjednoczenia narzekały, że kadry nic ideowo nie kojarzą. Kierownictwo partii było zgorszone tym, że szeregowi działacze PZPR popierali akcje Zjednoczenia. Ekipa Jaruzelskiego uznawała, że Zjednoczenie szkodzi wizerunkowi PZPR, i uznawały antysemityzm za sprzeczny z komunizmem. Wyrazem tego stanowiska władz PRL była nagonka medialna na Zjednoczenie w oficjalnej prasie.

  Do nagonki na ZP Grunwald przyłączył się też KOR. Jego współpracownicy dostarczyli Światowemu Kongresowi Żydów ulotki Zjednoczenia. Środowiska żydowskie zainspirowały media zachodnie do publikacji artykułów o odradzającym się antysemityzmie w PRL – kampania miała miejsce w USA, Dani, Hiszpanii, Francji, we Włoszech, i innych krajach zachodniej Europy.

  Światowy Kongres Żydów interweniował u władz PRL w sprawie Zjednoczenia, równocześnie publicznie doceniając walkę PZPR z antysemityzmem. Na władze PRL naciskały tez i organizacje amerykańskich Żydów, w tym od Anti Defamation League od B’nai B’rith, domagając się walki z antysemityzmem. Wizytujące ambasadę PRL delegacje amerykańskich Żydów prezentowały bogatą dokumentacje video i fotograficzną rzekomego polskiego antysemityzmu.

  Demonstracja Zjednoczenia zdenerwowała też władze ZSRR które wielką wagę przywiązywały do utrzymania dobrych relacji z diasporą żydowską. By zademonstrować swoją pro żydowskość władze PRL zorganizowały wizytę przedstawicieli Światowego Kongresu Żydów w PRL. W kwietniu władze PRL przyjęły z wyjątkową serdecznością delegacje B’nai B’rith, uznając żydowską masonerie za bardzo ważnego gracza na globalnej scenie politycznej.

  W lutym 1982 roku 48 kongresmenów USA wysłało do władz Polski żądanie by władze PRL podjęły walkę z polskim antysemityzmem. Antypolska kampania nienawiści, pomówień Polaków o antysemityzm i odpowiedzialność za holocaust, trwała w najlepsze.

  KOR zorganizował nagonkę na Zjednoczenie. Listy protestacyjne podpisywane przez działaczy KOR publikował oficjalna prasa. Jednym z autorów tekstów potępiających Zjednoczenie w prasie opozycyjnej był Lesław Maleszka. Do nagonki na Zjednoczenie przyłączyły się oficjalne środowiska żydowskie w PRL, czasopismo „Fołks Sztyme” i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów. A także PAN, Pen Club, KUL, KIK, Krzysztof Teodor Topielic i Adam Humer.

  Wyrazem poglądów Zjednoczenia były jego publikacje. Klika Jaruzelskiego odmówiła ZP Grunwald wydawania własnego tygodnika. Zjednoczenie mogło wydawać tylko swój biuletyn i książki (w tym „Myśli Nowoczesnego Polaka” Dmowskiego).

  W swoich ulotkach wydawanych poza cenzurą Zjednoczenie informowało o nierzetelności Wiesenthala, pedofilii Polańskiego, naruszaniu granicy PRL przez armie NRD.

  Na łamach biuletyny Zjednoczenie informowało o rasizmie Izraela wobec Palestyńczyków, żydowskim pochodzeniu stalinistów, globalnej antypolskiej nagonce urządzonej przez Żydów, porozumieniu Niemców i Żydów kreujących wspólnie Polaków na odpowiedzialnych za holocaust, działalności Żydowskiego Związku Wojskowego, kolaboracji Żydów z nazistami, krytyce społeczności żydowskiej ze strony takich pisarzy jak Antoni Słonimski, związkach Żydów z masonerią, działalności Mossadu.

  Jednym z pomysłów Zjednoczenia była budowa pomnika Polaków ratujących Żydów naprzeciw pomnika ofiar getta. Zjednoczenie oskarżało Żydów o hipokryzje polegająca za krytyce patriotyzmu gojów, i trwaniu w żydowskim szowinizmie.

  Jan Bodakowski

 52. Nos na Kwinte said

  47
  RomanK
  Jak tylko moderator popusci to sie dowiemy, ze to nie tylko moja opinia.
  Czy Roman K znal Filipskiego osobiscie?
  Wyglada, ze …nie.

  ——
  Ja go znam. Nie był w Grunwaldzie.
  Admin
  ——

 53. Rysiek said

  Cmentarni bandyci z PiS dewastują groby żołnierzy Armii Czerwonej w Glinnie.

  http://wielkopolskamagazyn.pl/dewastacja-cmentarza-zolnierzy-armii-czerwonej-w-glinnie-k-nowego-tomysla/

 54. revers said

  https://marucha.wordpress.com/2012/07/12/grunwald-czarna-sotnia-prl-u/

 55. revers said

  „1. Celna diagnoza zagrożenia – sprzeciw wobec KOR.
  2. Polacy w ZP „Grunwald” – porozumienie ponad podziałami.” ,, juz celniej nie mozna bylo jak to dzieje sie teraz bez celu.
  https://gloria.tv/article/3q9R9WnBgUcV4h3ort2fYqmtZ

 56. Do 50,51.Nie znam Grunwaldu i innych organizacji w PRL, gdyż nie miałem czasu. Praca ,zyski kupno sprzedaż ,dochody były w PRL dla mnie najważniejsze.

  Jednakże,jak teraz poznałem,to przyznam się mi podoba program Grunwaldu.Pomijam,że wielu cytowanych członków,fanów znam osobiście.

  Tak jak ja przez Pagart byli zainteresowani dochodami i reklamą dła Polski a nie dla Moskwy czy Waszyngtonu.Pomimo.kartek na cukier i mięso?Tak.One były oficjalnie dla stabilizacji kraju ale jedzenia nigdy nie brakowało.

  Przecież każdy mógł również kupować w Czechach,na Węgrzech,w DDR a w moim przypadku,wszystko,to co było…w Niemczech,we Francji, Skandynawii,(Finlandia,Norwegia) Włoszech, Egipcie, Iraku, Iranie,Holandii,Belgii.

  Bez książeczki czerwonej.Dzięki…skrzypcom i maksymalnemu handlowi.Pomimo kontroli w pociągach,autach?Tak.

  Do syjonistów i żydów.W Polsce jest zakazana we Francji i zakazana w USA, organizacja terrorystyczna-żydowska.Jewish Defense League, czyli Żydowska Liga Obrony – bojowa organizacja żydowska legalnie działa w IIIŻydo-RP/Polin.Przepraszam ale kto wyraził zgodę na działania Izraela w Polsce i tej krwawej organizacji?

  Czy mam przypominać zamachy
  tej organizacji w USA, w Kanadzie i we Francji?!

 57. provincjal said

  Nie wiem czy to już było:
  „…czym się sugerował rząd USA, że 5 września 1939 ogłosił neutralność wobec agresji hitlerowskiej na Polskę, wiedząc, że Warszawa jest bombardowana a Polacy bestialsko mordowani przez Niemców:
  1939 September 5 The United States proclaims neutrality in the European war.
  http://www.humanitas-
  international.org/showcase/chronography/timebase/1939tbse.htm”
  http://antykomunista.neon24.pl/post/143086,d-trmup-wzywa-do-pokoju-w-polsce

 58. Joe said

  Majac tyle faktow moze Prawda wreszcie wyjdzie z Wora…Zaczac trzeba od wybuchu wolkanu na Islandii i kto tak naprawde stoi za katastrofa pod Smolenskiem.Jezeli Putin wreszcie zacznie zeznawac…wowczas Prawda wyjdzie z Wora…Czy Patrioci doczekaja sie czkajac,czy DZIALAJAC?

  ——
  Prawda, żeby wyszła z wora i rozkraczyła się na środku drogi, zostanie zignorowana przez miliardy proli. I niech się „sama broni”, bua ha ha.
  Admin

 59. Yah said

  Ad 39

  Czytając to:

  .https://pl.sputniknews.com/opinie/201803267614828-Warszawska-Gazeta-duma-nienawisc-antysemityzm-rusofobia/

  i słuchając tego:

  .https://www.youtube.com/watch?v=OJad0Kttr5I

  miedzy bajki można włożyć, że są siły na świecie, które będą tolerować suwerenna i narodową Polskę i że Rosja jest ( pomimo, że stara się to udowodnić) spadkobiercą carskiej Rosji. Rosja nie jest zainteresowana żadnymi drastycznymi zmianami satus quo.

  Zwróćmy uwagę na …. asymetryczne zachowania Rosji w stosunku do Zachodu. Zachód nagłaśnia wszelkie działania rosyjskich władz w stosunku do pseudodysydentów. Rosja nic takiego w stosunku do Zachodu nie robi.
  Znamienny jest stosunek do Piskorskiego. Rosji Piskorski do niczego nie jest potrzebny , ponadto jest niewygodny bo …. dotarcie do szerszej opinii publicznej poglądów , które reprezentuje Piskorski …utrudniło by odgrywanie powierzonej Polsce postaci w globalnym przedstawieniu – postaci rusofobicznego klauna.

  Wszystkie kraje dosyć dobrze grają powierzone im role. Tak się akurat złożyło, że UE i Polska odgrywa pociesznych błaznów i trzeba powiedzieć, że robią to doskonale, a władze nad Wisła w szczególności, gdyż teatr biorą one za realność.

  Zwycięstwo świata wielobiegunowego nad jednobiegunowym to tylko kolejna faza jeszcze większej integracji prowadzonej do określonego celu – powszechnego dobrobytu – tu i teraz. Kto coś takiego obiecywał chyba ie muszę pisać.

  Tolerowanie niezależnych blogów wynika z tego, że odwracają uwagę od rzeczywistego celu , ku jakiemu zmierza świat, dając ułudę, że coś da się jeszcze zrobić. A zrobić można jedno – więcej konsumować, godniej żyć …… za wszelka cenę. Ceną jest upadek moralności. Nie dajmy się zwieść odwoływaniem się niektórych do Boga, wiary, chrześcijańskiej moralności. Robione jest to tylko w jednym celu. W celu wzbudzenia nienawiści do Boga, wiary i chrześcijańskiej moralności jako przeszkody na drodze do wolności i powszechnej szczęśliwości na tym świecie,która obiecał szatan. Jedyne w zamian za co musimy mu dać to … tylko nasza dusza, w której istnienie większość i tak nie wierzy.

  Ludzie chcą mieć nadzieję, ale nadzieje upatrują w innych ludziach, w ich działaniach, a nie w Bogu.

  To ze pokładamy nadzieję w ludziach, którzy odwołują się do Boga, to WCALE nie oznacza, ze ufność pokładamy w Bogu. Ufamy tym ludziom, a nie Chrystusowi.

  Pozdrawiam i żegnam.

 60. Marek said

  Marek Lipski ciągle ten sam bełkot wkleja w wielu komentarzach:

  „Co my możemy zrobić dła Polski bez krwi na ulicach,bez Majdanu,bez pogromu żydów w Polsce, poprzez broń biologiczną?

  Populacja białych żydów w Izraelu się kończy..”
  ===
  Nie rozumiem tego Pana, coś napisze z sensem, a za chwilę powtarza te same zdania, jw.
  Z drugiej strony, jako zdeklarowany mormon, może mieć nasrane we łbie, więc jest częściowo usprawiedliwiony.

 61. Bogusław said

  @ Yah
  Dokładnie tak! Parchate rzydy wymordowały w pień wszystkich szlachetnych Rosjan po Rewolucji Październikowej. Mieli na to 70 lat. Po upadku ZSSR z głodującej Rosji zwiało na zachód i do Izraela tysiące głodnych, niepotrzebnych, niezaradnych biurokratów. Putin przegnał tylko paru, wyjątkowo zwyrodniałych, rzydowskich degeneratów i szabrowników chcących być carami. Konflikt Rosji z zachodem to hucpa dla idiotów!
  Rzydowskie prowokacje w Polsce przed II WŚ, parchata sanacja i postawa kościoła! Warto przeczytać:

  Obraza uczuć religijnych. Procesja Bożego Ciała we Lwowie 1929

  „Komunikat policyjny stwierdził, że w przebiegu śledztwa „ustalono słuszność doniesienia” w sprawie zachowania się młodzieży żydowskiej w czasie procesji Bożego Ciała przy ulicy Zygmuntowskiej.

  Urzędowe stwierdzenie tego faktu posiada zasadnicze znaczenie dla obiektywnej, sprawiedliwej oceny [późniejszych] zajść (…).

  Fakt obrazy uczuć religijnych miał zatem miejsce. On był źródłem, przyczyną pierwszą wszelkich dalszych faktów.

  O tem wszystkiem musi się pamiętać, to wszystko musi się zrozumieć, jeśli się chce być obiektywnym i sprawiedliwym w osądzie następstw zajść.

  Otóż tego wszystkiego zdają się nie rozumieć Żydzi. Oni w swoim organie widzą tylko następstwa, reakcję ludności, względnie młodzieży, nie chcą natomiast widzieć przyczyny, źródła tej reakcji i nie chcą czy nie umieją zrozumieć zasadniczego, wyżej określonego charakteru religijnego tej przyczyny, wyjaśniającego równocześnie siłę i rozmiary reakcji.”

  Słowo Polskie, 06.06. 1929.

  ***

  W niedzielę 2 czerwca 1929, przed południem ulicami Lwowa, jak co roku, przechodziła procesja Bożego Ciała (uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej). W II RP podobnie jak obecnie był to dzień świąteczny i wolny od pracy, w roku 1929 dodatkowo, uroczystość wypadła w niedzielę. W czasie kiedy procesja przemierzała ul. Zygmuntowską z gmachu prywatnego liceum żydowskiego do biorących udział w procesji zaczęły dobiegać krzyki, śpiewy i gwizdy, a na głowy spadały odłamki tynku, cegieł i ogryzki chleba (co być może było nawiązaniem do charakteru uroczystości), na uczestników procesji miano także pluć z okien szkoły. Oburzona grupa wiernych ruszyła do bramy budynku, w którym mieściło się gimnazjum – na ich drodze stanęła policja. Katolicy wybrali spośród siebie delegację liczącą kilkanaście osób, która udała się do dyrektora szkoły żądając przeprosin i ukarania winnych, ten odmówił. O zajściu policja spisała protokół. Wieść o tych wydarzeniach, opisana następnego dnia w jednym z dzienników rozprzestrzeniła się po mieście budząc oburzenie.

  Depesza rządowej agencji PAT z dn 3.06.1929:

  „Wczoraj (w niedzielę) w południe w czasie procesji kościelnej z racji Bożego Ciała, uczennice prywatnego gimnazjum żydowskiego przy ul. Zygmuntowskiej zachowały się niestosownie, śpiewając rozmaite piosenki, oraz, prawdopodobnie, co jest przedmiotem dochodzeń, rzucały ogryzki chleba i inne drobne przedmioty, co wywołało wielkie oburzenie wśród biorących udział w procesji.

  Na miejscu interweniowała policja. W sprawie tej toczy się śledztwo, które doprowadziło do ustalenia słuszności powyższych danych. Śledztwo postępuje naprzód i już obecnie można stwierdzić, że winę niesfornego zachowania się wobec procesji ponosi kilkanaścioro młodzieży [w org.dzieci] gimnazjum żydowskiego przy ul. Zygmuntowskiej.” (Ilustrowany Kuryer Codzienny (I.K.C.), 06.06.1929)

  Znaczącym wydaje się dobór słów przez państwową agencję, która potwierdza, że zajście miało miejsce, stara się pomniejszyć jego wagę („niesforne zachowanie”, „dzieci gimnazjalne”). Za zmianę w treści depeszy – w oryginale: „dzieci gimnazjum”, a nie jak napisano: „młodzież gimnazjum” gazetę I.K.C. spotkał ze strony żydowskiego Nowego Dziennika – gazety o profilu syjonistycznym – zarzut… antysemityzmu. W Nowym Dzienniku z dn. 8 czerwca pojawił się artykuł pt.”Il. Kurjer Codzienny „poprawił” komunikat PAT-nej w duchu antysemickim!”, gdzie piętnuje się zmianę dokonaną przez krakowski dziennik. Kurjer odpowiedział, że przecież nie używa się wyrażenia „dzieci gimnazjalne” na określenie uczniów szkół tego poziomu kształcenia, zawsze mówi się „młodzież gimnazjalna”.

  W poniedziałek, 3 czerwca ok. godziny 11, pod budynkiem żydowskiego gimnazjum zebrała się i zaczęła demonstrować liczna grupa ludzi, w której przeważali studenci uczelni lwowskich, według niektórych relacji prasowych z okien liceum posypały się kamienie. Doszło do walk, które spacyfikowała policja konna i piesza. Ulicę Gródecką zamknięto dla ruchu, dokonano aresztowań. Następnie ok. godz. 18 na pl. Mariackim zebrał się tłum liczący kilkaset osób (ok. 300), które udały się w stronę bożnicy na ul. Szajnochy, gdzie wybito szyby. Następnie na ul. Kościuszki, w domu koła akademickiego Emunah, także wybito szyby, stamtąd demonstranci udali się na ul. Podwale, gdzie ok. godz. 20.15 zdemolowano redakcję i drukarnię syjonistycznej gazety „Chwila”, stłuczono szyby również w redakcji pisma żargonowego (jidysz) „Morgen”, przy ul. Lindego. Na ul. Legionów i Kopernika doszło do starć z policją, która użyła broni białej. O godz. 19, inna grupa studentów, licząca kilkaset osób, udała się na ul. Zygmuntowską, gdzie wdarła się do gimnazjum (egzaminy maturalne), doszło do bójek, zniszczono również wyposażenie sal, policja dokonała kolejnych aresztowań (20 osób). Około godz. 21 akademicy wybili szyby i zdemolowali część pomieszczeń w żydowskim domu akademickim przy ul. św. Teresy (wg. komunikatu policji, część demonstrantów była wyposażona we fragmenty zniszczonych uprzednio mebli). W okolicach godz. 22 zapanował spokój, część demonstrantów udała się jeszcze na ul. Mickiewicza pod gmach starostwa grodzkiego, gdzie wyłoniono delegację do starosty grodzkiego Klotza z żądaniem uwolnienia aresztowanych podczas demonstracji, gwarantując spokój w przypadku spełnienia postulatu. Starosta nie przyjął delegacji. Demonstranci udali się na uniwersytet, gdzie odbył się wiec, poproszono członka Sentatu uniwersyteckiego by Skontaktował się telefonicznie z wicewojewodą (woj. Gołuchowski był nieobecny), z prośbą o interwencję w sprawie uwolnienia aresztowanych. Wicewojewoda obiecał interweniować. O godzinie 23.30 poinformowano zebranych, że starosta Klotz stanowczo odmówił i zapowiedział, że aresztowani („w liczbie ok. 40”) zostaną przekazani władzom sądowym, a w przypadku kolejnych zajść będzie je zdecydowanie tłumił. W związku z opisanymi wydarzeniami, będącymi konsekwencją wydarzeń z niedzieli 2 czerwca, aresztowano łącznie około 40 osób pod zarzutem, jak informowała PAT: „zbrodni zakłócenia porządku i oporu władzom”.

  Redakcja żydowskiego dziennika „Chwila”, w memoriale złożonym w MSW oszacowała swoje straty na 150 000 zł., a rzeczoznawcy rządowi, którzy po pewnym czasie udali się na miejsce wycenili je na 6 000 zł.

  We wtorek przed południem kilkudziesięciu studentów pojawiło się ponownie przed gmachem starostwa grodzkiego, domagając się zwolnienia zatrzymanych z aresztu, (ostatecznie miało ich być 38), starosta odpowiedział, że znajdują się już oni w gestii sądu. W sprawie zatrzymanych studentów interweniować mieli także rektorzy uczelni lwowskich. Część aresztowanych umieszczono w więzieniu śledczym przy ul. Kazimierzowskiej, ich przesłuchania rozpoczęły się o godz. 15, a skończyły się po północy, prowadził je sędzia śledczy Niementowski. Prasa informuje, że decyzja w sprawie ewentualnego zwolnienia ma zapaść w środę, pod uwagę ma być brana okoliczność końca roku akademickiego i związana z tym konieczność zdawania egzaminów, podano także informację o zezwoleniu prokuratora na dostarczenie im skryptów i książek do nauki i udostępnieniu więziennej sali szkolnej. Do zarządu więzienia zgłaszali się studenci dostarczając zatrzymanym paczki.

  Aresztowani (zarzut „zbrodni uszkodzenia cudzej własności i opór władzy”): Akademicy (28): Stanisław Chowaniec, Piotr Flak, Julian Kreitenberg, Witold Gudźwa, Zdzisław Hanka, Julian Janiak, Jan Jaskólski, Albin Jastak, Augustyn Jęczalik, Tadeusz Guszczyński, Arseniusz Kojkinow, Adam Kochański, Tadeusz Kossowski, Władysław Kot, Kazimierz Ożdrzyński, Teodor Parnicki, Tadeusz Podhorecki, Julian Przepiórka, Tadeusz Sadlnicki, Henryk Skórewicz, Julian Stawiński, Dymitr Szydłowski, Józef Tarkowski, Kazimierz Widota, Adam Wisiński, Wilhelm Zarożny, Andrzej Zboiński, Władysław Żołtowski. Aresztowani nie-akademicy (3): Edmund Lipiec – monter, Włodzimierz Majer (urzędnik T.Z.U.W.) oraz…Pers o nazwisku Wardejsz. [uzupeł. – być może chodzi o wymienianego poźniej wśród zatrzymanych – Juliusza Wardejna, l.20, studenta Politechniki Lwowskiej]

  https://www.salon24.pl/u/nick/501730,obraza-uczuc-religijnych-procesja-bozego-ciala-we-lwowie-1929

 62. Ola said

  „Wielokrotnie mówiłem publicznie i pisałem krytycznie o ministrze spraw zagranicznych, R. Sikorskim i uprawianej przez niego dyplomacji. Z tym większym uznaniem odnotowuję fakt, że MSZ już 17. marca umieścił na swej stronie internetowej tekst umowy Polska-USA z 1960 r. Umowa ta stwierdza, że Polska zapłaci USA 40 milionów USD przeznaczonych na „całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA z tytułu nacjonalizacji i innych rodzajów przejęcia mienia przez władze polskie”.
  Umowa stwierdza też, że po jej wejściu w życie z dniem podpisania (16 lipca 1960) „rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał rządowi polskiemu, ani nie będzie popierał roszczeń obywateli USA wobec rządu polskiego”.
  Sformułowania tej umowy są jasne i wyraźne. Wynika z nich jednoznacznie, że wszelkie roszczenia obywateli amerykańskich, dotyczące odszkodowania za wymienione w umowie straty, powinny być kierowane do rządu USA, lecz nie do rządu polskiego. Chwała ministrowi Sikorskiemu również za jego wypowiedź w TVN 24, że „Polska bardzo szczodrze oddała mienie komunalne żydowskie”, co odpowiada prawdzie.,,

  Warszawa, 21. marca 2011 r.

  Marian Dobrosielski, prof. dr hab. filozof, dyplomata.

  http://www.przeglad-socjalistyczny.pl/opinie/aziemski/604-dobrosielski

 63. Do 60.Jak chesz wyzwolić Polskę 2018 z okupacji,nie tylko kolonialnej,w której już bezpośrednio decyduje tylko administracja Izraela a nie politycy wybrani przez wyborców w Polsce?

  Za trudne ,wirtualne pytanie?
  Nie wiesz?Nie ma znaczenia.
  Nie oczekuję odpowiedzi od narkomanów,którym w Polsce okupowanej tym razem przez Izrael,jest dobrze i wygodnie.

  Nie jesteś w stanie obronić Polski i boisz się Mosadu i żydowskiej organizacji terrorystycznej w Polsce,zakazanej we Francji iw USA?
  Przypominam o terrorystachw Polsce 2018.
  Jewish Defense League, czyli Żydowska Liga Obrony – bojowa organizacja żydowska legalnie działa w IIIŻydo-RP/Polin

  Przestań pie…..ć o Mormonach, których nie znasz.
  Za obrażanie gwarantuję piękne pielęgniarki ale w realnym życiu.

  ——-
  Religia Mormonów to kpiny z Boga i z rozumu.
  Admin

 64. Do 59.Tak-Tak.”Ufamy tym ludziom, a nie Chrystusowi”.
  Popieramy systemy na naszej planecie i służymy ludziom a nie Bogu.Bardzo dobrze że są jeszcze inni ,którzy przypominają o Bogu.

 65. Birton said

  ad 10
  Pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2017 i Rosjan w latach 1917 -2017 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski

  ——
  Koncepcja bez znaczenia.
  Admin

 66. revers said

  Czym zajmują się terroryści z Jewish Defense League?

  „Jewish Defense League” prowadzi działalność wywiadowczą, kontrwywiadowczą inwigilacyjną, szkoleniową, śledczą propagandową i rekrutacyjną.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/10/iiirp-syjonizm-tak-polski-nacjonalizm-nie/

 67. Boydar said

  I za taką działalność usługową (66) Izrael co roku otrzymuje od USA taką zapłatę.

 68. Marek said

  1. Panie Yah, niech Pan nie żegna się z Gajówką.

  2. Nie jesteśmy na Ty, Panie Lipski, a stręczyć mormonów i ich posraną ideologię idź stręczyć w salach królestwa świadków Jehowy, jesteście siebie warci, doorne barany.
  Miłośniku białych żydów.

 69. Joe said

  58..Jezeli wyjdzie ….rozkraczy sie i zostanie zignorowana….to Zaleszczyki czy miejscowe cmentarzysko?Bo innej drogi nie ma.

 70. na jednym z portali po angielsku ktos napisal ze w czasie przemowienia Nataniachu w Kongresie USA miarzadzca wielszos kongresmenow z podniecdenia doznalo ejakulacji !?(orgazmu),a niektorzy nawet ,podwojnie!?.Oraz ze takiego ogromnego Aplauzu i Uniesienia duchowego? nie znajdzie sie nawet w opisach w Biblji !?. a …..moze obiecany mesiasz to wlasnie ON?

Sorry, the comment form is closed at this time.