Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  OBUDZONY z letargu o List przełożonego generalnego…
  MatkaPolka o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Listwa o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Listwa o List przełożonego generalnego…
  Listwa o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Listwa o Wolne tematy (52 – …
  Tralala o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Lublin: Powrót szpitalnej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Schudrich skarży się na „polski antysemityzm

Posted by Marucha w dniu 2018-04-05 (Czwartek)

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich, który choćby przy okazji żydowskiego święta Chanuka był podejmowany z honorami przez prezydenta Andrzeja Dudę, postanowił poskarżyć się na rosnący w naszym kraju „antysemityzm”, co raczył uczynić na antenie niemieckiej telewizji państwowej.

Zdaniem zwierzchnika żydowskiej społeczności w Polsce, obecną sytuację można porównać do wydarzeń z marca 1968 roku, za co odpowiada nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

Już sama niemiecka telewizja Deutsche Welle na początku swojego reportażu sugeruje, iż „Żydzi w Polsce doświadczają nowej fali antysemityzmu”, a przyczyną takiego stanu rzeczy jest „nowe prawo negujące polski współudział w nazistowskich zbrodniach”.

Z tą tezą zgadza się Schudrich, skarżący się na nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która w jego opinii powoduje, że prawo sankcjonuje „każdego, kto powie, że Polacy są odpowiedzialni lub współodpowiedzialni za nazistowskie zbrodnie popełnione przez III Rzeszę niemiecką”

Rabin mówi przy tym o niepokoju społeczności żydowskiej, ponieważ polskie prawo jest przez nich postrzegane jako próba wybielania historii II wojny światowej, dodatkowo ograniczająca wolność słowa.

Na zakończenie materiału Schudrich widoczny jest w warszawskiej synagodze, gdzie przestrzega on przed kolejną emigracją Żydów z Polski, o ile polskie społeczeństwo nie zwalczy „antysemityzmu” i wystarczająco go nie potępi. [Ależ emigrujcie, emigrujcie czym prędzej! – admin] 

Schudrich w listopadzie ubiegłego roku był gościem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, z kolei miesiąc później był stałym bywalcem chanukowych uroczystości organizowanych w Sejmie oraz w Pałacu Prezydenckim, gdzie był podejmowany z honorami przez wspomnianego już Dudę.

Co ciekawe, rabin w ubiegłym miesiącu wypowiadał się zupełnie inaczej, kiedy podczas spotkania z Dudą w Krakowie twierdził, iż na świecie nie ma miejsca na antypolonizm.

Na podstawie: wpolityce.pl, tvp.info.
http://autonom.pl

Komentarzy 68 do “Schudrich skarży się na „polski antysemityzm”

 1. jazmig said

  Niech pisowcy zbudują więcej żydowskich muzeów, to na Żydzi oskarżą o zburzenie Jerozolimy w I w. ne.

 2. Patrząc w dal said

  Re 1

  To dzicz chazarska i ma gówno wspólnego z Jerozolimą. Schudrich to zwykły chazarski łachudrtik. Oni ukradli historię prawdziwym hebrajczykom. Zresztą nie tylko. Nic innego nie potrafią wampiry.

 3. Antares said

  Najważniejsze, że Naród bardzo powoli, ale się budzi. Jeszcze trochę i już w całości będzie wybudzony 🙂

 4. Schudrich skarży się na „polski antysemityzm?
  Lipski Ciebie oskarża o antypolskie reakcje.
  Jedz do cholery do Berlina, Kreuzberg, poznaj klany arabskie.
  Tam spróbuj nazwać ich antysemitami.Nie wiem czy zdążysz, wezwać karetkę pogotowia.
  Policji tam „brakuje”.

 5. Kar said

  re:3

  ..a zdziwilby sie pan bardzo spotykajac ich w pobliskiej zacisznej knajpie robiacych cymes geszeft..nie mow pan hop..

 6. Adam said

 7. andzia said

  Wyciąga prawidłowe wnioski: skoro za ostatnią hucpę dostał 100mln zł na cmentarz i obietnicę budowy dwóch muzeów. Czeka na dalsze oferty..

 8. Do 4.oczywiście,że Pan ma rację ale Schudrich odważny jest tylko w Polsce.
  Niech publicznie, w szkołach”tureckich” w Berlinie, spróbuje swojej propagandy i powie, że jesteście antysemitami.hahahaha.To jest tchórz pod patronatem Mosadu w Polsce,plujący na Polaków w Polsce.
  Zapomniał że Izrael jako państwo jest tylko dla żydów. Białych. Kolorowi żydzi nie mają znaczenia.
  Wie Pan,znam hebrajski.”Szlag mnie trafił” po ataku administracji Izraela na Polskę (IPN; Sądy).Okazało się, że w Polsce, decyduje już Izrael a nie Polacy.

  No cóż, Polska (administracja PiS ale i PO) jest jedynym krajem w EU, który pozwolił na działania terrorystycznej organizacji żydowskiej w Polsce.
  Zakazanej we Francji, w USA, w Rosji itd.

 9. polin said

  Robaki skonsumowali nieboszczke Polske, pozostała Polin. Na pocie-che nam pozostaje robactwu pożreć sie nawzajem, a to une w rzeczywistej formie na reszt-owce trupa polskiego;

 10. ibrahim ibn jakub said

  szudrich….wypierdalaj do Palestyny.

 11. snag said

  1968? Mam nadzieję ze doczekam powtórkę 1942 z nadzieją ze nie znajdzie się jakiś polski idiot który będzie ich okrywał ,…

  ——
  Za to znajdą się miliony amerykańskich idiotów,z ich rządem i kongresem na czele.
  Admin

 12. Joung said

  Siedzcie dalej cicho POLACY.
  Miloscia I pokora ,doczekamy sie Takich represji z strony wladzy ze sie nam zyc odechce.Przecie to widac ludzie Czy wy nie widzicie tego..
  WLADZA TO TWOJ WROG OBYWATELU NR……..1.gdyz wladza ta reprezentuje (swiatowych syjonistow=szatanistow)………KTORZY CHCA ZACHIPOWAC CALA. POPULACJE ZIEMI.POBUDKA POLACY

 13. Dziadzius said

  — Kazdy normalny czlowiek na calym obecnym swiecie ma jesli nie przez doswiadczenie swoje to przez chocby doswiadczenie swych przodkoiw ten rozum co mu mowi **nie dotykal pieca bo goracy – **dmuchaj na gorace jedzenie -**miej parasol jak idziesz na dwor w deszcz -** uciekaj z tamtad gdzie cie niechca-** nie choidz bos popotluczonym szkle .
  Mam wiec do Pana pytanie — Czy panskie cerebelum jeszcze nie doroslo do tych widocznych prawd SAMOZACHOWANIA siebie i pan dalej mieszka tam gdzie pana nie chca i do tego jeszcze oglsza pan swiatu ze pan mimo rozumo wielu wiekow to dalej robi – Cos tam nie dziala panie schodl rydz czy schodl rozum

 14. NyndrO said

  Ja mieszkam w Inowrowrocławiu (do cepów- to nie ma na szczęście nic wspólnego z Jastrzębią Górą, która nie ma nic wspólnego z jaką kolwiek górą) Wy temu śmiedzielowi nie potraficie dać po pysku? Oczewiście w rękawiczkach do czyszenia kibli?

 15. Roman K said

  Wy temu śmiedzielowi nie potraficie dać po pysku?

  Za co…same mu daja…..albo za pieniadze.

 16. MACIEJ said

  1. Co się dziwić Naczelnemu rabinowi Polski, skoro wszędzie na około ma swoich szabesgojów, durniów i pożytecznych idiotów, kupionych – więc skurwionych do reszty sprzedawczyków, którzy za dwa złote i pięćdziesiąt groszy – zrobią wszystko, co pan rabin każe.
  To oni są wyłącznym powodem tego, że pan Naczelny rabin może sobie mówić i robić – co mu się podoba – w Polsce i gdzie indziej – o nas. To, że jest żydowskim rasistą – ma oczywiście znaczenie – tyle, że drugorzędne. Kluczowym jest to, że jego żydowski rasizm ma możliwość plenić się w naszym kraju za sprawą szabesgojowych żołnierzy – zwyczajnych trolli, karnych, ściśle podporządkowanych – bo wcześniej skutecznie wyselekcjonowanych, który robią panu rabinowi i jego pobratymcom – potrzebną robotę. Co mógłby zrobić jeden żydowski rasista, gdyby nie armia polskich parchów, którzy – łażą i ciągle” przepraszają” za coś, czego nigdy nie było, błagają o jakieś „przebaczenie” (PAD), kłamią jak najęci, że Polska to ojczyzna żydów ( Gowin), kradną nasze pieniądze na jakieś „żydowskie muzea i projekty” – te propagandowe tuby żydowskiego rasizmu, chowane oczywiście pod płaszcz tzw. „holokaustu” który sami wymyślili – i o zgrozo – zrealizowali!!! ( Gliński); i tak dalej……., bez realnej nadziei na jakiś koniec tego bełkotu.

  2. Pan Schudrich – et consortes – mają teraz niewątpliwie swoje pięć minut, i zacierają ręce w świętym przekonaniu – „że to właśnie już teraz, teraz – dopiąwszy zamiaru totalnej okupacji nas i naszego kraju” – mogą wreszcie wykładać karty na stół – i śmiać się nam w oczy. Jednak w tym swoim prze-świętym przekonaniu – jak to zwykle bywa u ludzi zaślepionych – są dziecinnie krótkowzroczni. I nie wiedzą, że w końcowym efekcie – wszystko co robią – obróci się przeciwko nim. To kwestia czasu. Ci nieszczęśnicy są bardziej dla nas – niż my dla nich. I postarajmy się z tego – dla siebie wyciągać wnioski.

  3. Wszystko co musimy – i możemy!!!! – zrobić – to trwać przy Jezusie Chrystusie, bijąc się – dla Niego i z Nim – o prawdę i normalność. Bo to ON jest Panem świata i historii – i Jego trzeba słuchać, a nie jakichś ZASRAŃCÓW.

  4. Nie wystawiajmy sami sobie świadectwa – że zachowujemy się jak idioci. I to – zwykli.

 17. OBLEŚNY łysol przepocony Schudrich BZYKA ... antysemitki ? said

  Trzymajcie się!!! – bzykający Bubel Band – zobacz!!!!

  OLEŚNY cuchnący nie kąpany łysol Schudrich ale lata po całej III RP wyłapuje blondyny Polki „antysemitki” i je BZYKA:

 18. provincjal said

  Jestem przekonany, że szwaby odpowiednio płacą temu szczo_chowi za antypolskie żmijowate śmierdzące wyziewy z tej syjonistycznej gęby !

 19. Piotr Podgórni said

  Rabin Schudrich, nie jest żydem. Jest częścią synagoi szatana, jest po prostu w czystej formie satanistą. Tak samo chanuki nie są tylko paleniem świeczek czy ogarków lecz obrzędem satanistycznym. Dlatego ludzie, którzy uczestniczą w tych obrzędach stają się opętani i włażą tym przebierańcom w d.pę. Chrześcijanin pod żadnym pozorem nie powinien uczestniczyć w żydowskich świętach.

 20. Bogusz said

  Po pierwszym „wystąpieniu” pani Azari, jedyną słuszną decyzją powinno być natychmiastowe, wyrzucenie jej z Polski, zerwanie z Izraelem wszelkich stosunków dyplomatycznych, handlowych ,turystycznych, kulturalnych, wyrzucenie wszystkich żydów i ich polsko języcznych sługusów z Polski w trybie natychmiastowym. Zamiast tego ” nasz rząd ” będący na usługach tego parchatego żydostwa przeprasza, kaja się i liże im dupę. To wstyd i hańba
  dla polskiego Narodu, tą hańbę tylko krwią zmyć można, potrzebny jest holokaust 2, tylko tym razem prawdziwy

 21. Adam said

  Polska, jak każdy kraj okupowany przez USA, wcześniej czy później zostanie sprowadzona do poziomu zniszczenia Syrii czy Iraku. Syrię i Irak pod bacznym okiem jankesów zniszczył ISIS. Polskę niszczy PiS.

 22. peacelover said

  …definicja glupoty lub nienormalnosci to dokonywanie spraw zawsze tak samo, a spodziewanie sie roznych rezultatow ..
  Zydzi byli wyrzucani z setki roznych miejsc, lecz NIGDY nie przemowilo do nich ich wlasne doswiadczenie .!

  Gdy wchodza do cudzego kraju , za kazdym razem dokonuja tych samych przestepstw wzgledem gospodarza !
  :pasozytnictwo, infiltracja i spoleczny sabotarz itd itp ..Skutki byly zawsze podobne lub takie same !

  Historia sie powtarza, ale tym razem, dzieki globalnemu internetowi caly swiat jest juz zaalarmowany
  i nie ma sie co dziwic, ze skutki zydowskiego zachowania beda tym razem globalne !!

  Moze na Ksiezyc …albo na Marsa !!!?? Juz NIE DLUGO !!!!

 23. Ale dlaczego? said

  Jarosław Kaczyński – Wystąpienie Prezesa PiS podczas uroczystości wręczenia nagród im. Żabińskich:

  Warto całe wystąpienie obejrzeć.
  Ale najpierw jakieś relanium, bo ciśnienie skoczy wysoko…

 24. Ale dlaczego? said

  Oczywiście gajówkowicze zdają sobie sprawę, co to za fundacja? Oczywiście oficera prowadzącego Danielsa…

 25. Do 23.Nie znałem tej wypowiedzi polskiego obywatela Pana Kaczyńskiego, na filmie,video.
  Szok….Nie Polska jest najważniejsza wg tego Pana tylko…Izrael.Obleśne?Perwesyjne”Pod wpyłwem leków?Ma czipa.jest sterowany czy też to sobotwór Kaczyńskieg?

  Skandaliczna wypowiedz i opinia,Pana Kaczyńskiego,zbulwersowała mnie.

 26. Adam said

  Re. 23.

  Po zaangażowaniu emocjonalnym widać komu służy Kaczyński. Zdrada to mało powiedziane. To arcywróg Polski i Polaków.

 27. MACIEJ said

  A to w ramach dedykacji – całemu światowemu i polskiemu żydostwu, wszystkim szabesgojom, wszystkim których teraz mam – oczywiście tylko wybiórczo – na myśli:

  1. Jego Ekscelencję Naczelnego rabina Polski – Pana Michaela Schudricha,
  2. Jej Wielkość Panią Ambasador – Annę Azari,
  3. Plastusia – Gówniarza z Mosadu – Pana Danielsa,
  4. boga-słońce na Polskę – Kaczyńskiego Jarosława,
  5. Gowina Jarosława – „profesora od historii żydów w Polsce”,
  6. Glińskiego „ministra” – tego złodzieja od zabierania nam pieniędzy,
  7. Michnika Adama – no przecież! – tubę żydowską na Polskę ( chociaż w „ocenie” Rockefellera sprzed ponad 30 lat – zwykłego dupka od „brudnej roboty”),
  8. Blumsztajna Seweryna-słodkiego żydowskiego idioty – tego od „pierdolę – nie rodzę”,
  9. Passenta Daniela – czujnego „obrotowego” – zadaniowanego zawsze w celach „wyższych”,
  10. Urbana Jerzego – wiszącego nad grobem żydowskiego pierdziela,
  11. I wszystkim pozostałym, których nie wymieniam, a którzy grają jak jeden mąż w żydowskiej orkiestrze – ze skutkiem takim – jak w załączeniu.

  Wy – żydowskie skurwysyny, to przez was takie dzieci są dożywotnio okaleczone, niezdolne do normalnego życia. Taki jest skutek waszego – „wybraństwa”, i „systematycznej pracy w dziele niszczenia”.

  Niech was chłonie piekło!!!!

 28. Piotr Podgórni said

  re.20
  Judaizm jest światem grobów pobielanych, wktórym nic nie jest tym czym wydaje się być. Jest ideologią, w której wszystko jest wymyślone i wszystko jest kłamstwem. Określenie żyd też jest kłamstwem. Wyobrażmy sobie że oprawca i ofiara ma to samo imię, i że oprawca podszywa się pod ofiarę- właśnie to kłamstwo nazywa się żyd. Jego symbolem jest wąż pożerający własny ogon. Zydami możemy nazwać ofiary, natomiast oprawcy to „podający się za żydów”. Holokaust był mordem rytualnym, oczyszczeniem zorganizowanym przez „podających się za żydów”, którzy są synagogą szatana, a hitlerowcy byli ich narzędziem. Podobnie atysemityzm jest nienawiścią rozsiewaną przez „podających się za żydów” do żydów, aby dzięki niej osiągać swoje cele. Jeśli się to zrozumie to dopiero można pojąć słowa Pana Jezusa „Moje jarzmo jest lekkie i słodkie”.
  Pan Panie Bogusz swoim wpisem służysz oprawcom, podobnie jak Kaczyński czy Duda. Czy nie przyszło Panu na myśl, że oni chcą abyśmy nienawidzili żydów?

  ——
  Mamy milion powodów, by nienawidzić rzydów i nikt nas nie musi przeciwko nim podburzać. Pana teoria jest bezwartościowa.
  Admin

 29. Roman K said

  KOMu sluzy POPiS….wczesniej AWS, bylo jasnym i wiadomym od chwili pokazania w TiVi Obrad Okraglego Stolu….
  Zludzenia kosztuja ..najwiecej!
  Czy ktos z rozzalonych nonmowiczow zapytal pana Ministra Glinskiego, dlaczego rozporzadzil sie waszymi piniadzami bez konsultacji z pdatnikami>>>>
  NIgdy , NIgdzie, NIkt nei zmienil Niczego pod buda z piwem poslugujac sie ksywka!
  Poprostu Anonimow wyrzuca sie do kosza..nie dlatego ze nie maja racji…poprostu nei maja zdnego znaczenioa!

 30. Boydar said

  Posłuchaj mnie Pan, Panie Podgórni.

  Nie mam ŻADNEJ potrzeby nienawidzenia żydów. Przecież to czysty przypadek, że okupantem mojej Ojczyzny są żydzi. Mogliby być Chińczycy, Zulusi lub Eskimosi, z Egigwą na czele. Przecież to nie żydzi okupują inne kraje – Amerykę, Anglię, Francję, Kanadę, a nawet tereny na zachód od Odry.

  Ale nawet wtedy bym ich nie nienawidził, nie zwracając uwagi na nazwę; bowiem nienawiść zaćmiewa rozum i prowadzi człowiek do grzechów, różnych.

  Zupełnie odrębną kwestią jest, że dopóki ich ostatnia noga chodzi po mojej ziemi, będę ich tępił, bez względu na proweniencję. I wcale nie ze względu na moje rasistowsko antysemickie przekonania wyssane z mlekiem matki, tylko jak mówi klasyk – „w imię zasad, squrwysynu”.

 31. Roman K said

  Jakich zasad???? w kraju skundlonych , przerazonych anonimow??????

 32. Moher49 said

  Okradają Polskę z ziemi i nieruchomości. Wybrane przez nas samorządy, to często ich wspólnicy.

 33. Piotr Podgórni said

  re30
  Panie Boydar, muszę Pana zmartwić. Twierdząc, że żydzi są naszymi okupantami jest Pan optymistą. To tym fałszywym zydom Jaruzelski sprzedał nas 30 lat temu, a oni są poza moim i pańskim zasięgiem.

  ——
  E tam, rzydy prawdziwe, czy „fałszywe” – to taka sama mierzwa i nie ma co mącić.
  Admin

 34. Ktoś said

  W polin nie ma antysemityzmu, dowód

  https://zmianynaziemi.pl/comment/413972#comment-413972

 35. Re: 32 Moher49
  A polska „gawiedz” patrzy „cielecymi slepkami” na te zydowskie kur…estwa z rozdziawionymi gebami I ani „be” ani „kuku-ryku”…
  Kara za zaniedbanie bedzie bardzo okrutna dla naszej polskiej „gawiedzi”…Nie bedzie „zmilu sie Panie Boze”, ani „wez nas Panie Boze pod Swoja obrone…”…
  Rachunek bedzie bardzo bolesny do zaplacenia za wlasna glupote, wlasna obojetnosc…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. Boydar said

  Panie Romanie, ładnie to tak kolegę podpuszczać ? Zasady są zasadami ZAWSZE, nawet po wojnie nuklearnej. Proszę przeanalizowąć dla porównania, czy np. na Księżycu obowiązuje dziesięć przykazań.

  No dobra, z tym „kolegą” to żartowałem. A tak zupełnie off topic … niedawno pisałem o domniemaniu zdrady; przyszło mi do głowy, że żadnej zdrady nie było. Po prostu przyszedł czas, że szydło wyszło z worka …

 37. Lily said

  Re 23.
  Falsz i obluda bije po oczach,oznacza to
  brak talentu charakterologicznego,ktory
  swiadczy o osobowosci czlowieka.

 38. Lily said

  Re 23.
  Zydzi od od zawsze oczekuja na przyjscie swojego Mesjasza,ale zeby sie tak stalo,
  musza wpierw przejasc wladze nad Swiatem.
  Jak widac w III.R.P,idzie im to bez najmniejszego
  oporu. Kaczynski uczymuje ustawe 1066 w mocy,maja tez obce wojska,i roznej masci sluzby.

 39. Salcie said

  Dzieje się, oj dzieje…. ale polskim żydom ciężko przyjąć prawdę…
  ——————————
  dr Ewa Kurek – wykład w Amsterdamie (1/2)

  dr Ewa Kurek – lekcja w Amsterdamie (2/2)

 40. Lily said

  Re 38;Lily
  To dla Re 32;Moher49

 41. Salcie said

  Holokaust Polaków – rozmowa z prof. Richardem Lukasem

  O antypolonizmie żydowskich historyków w USA z prof. Richardem Lukasem rozmawia Piotr Zychowicz.

  Piotr Zychowicz.: Tytuł pańskiej książki musiał w Ameryce wzbudzić spore kontrowersje.

  Richard Lukas.: O tak, w życiu nie spodziewałbym się, że po jej opublikowaniu rozpęta się taka burza! Pisano o mnie rzeczy wręcz niebywałe. Przekręcano moje intencje i atakowano mnie poniżej pasa. Dostawałem telefony i listy z pogróżkami oraz obelgami. Od momentu wydania „Zapomnianego Holokaustu” w Ameryce przestałem otrzymywać zaproszenia na konferencje naukowe i wykłady. Pamiętam, że moja żona powiedziała wówczas: „Boże, w coś ty się wpakował?!”.

  P.Z.: No właśnie, w co pan się wpakował?

  R.L.: Amerykańscy historycy dzielą się na dwie grupy. Historyków II wojny światowej i historyków Holokaustu. Pierwsi są bardzo obiektywni i profesjonalni. Ich reakcja na moją książkę była bardzo spokojna i rzeczowa. Zebrałem od nich bardzo pochlebne opinie. Druga grupa – historycy Holokaustu – składa się niemal wyłącznie z badaczy żydowskiego pochodzenia. Oni moją książkę uznali za herezję, a użycie słowa „Holokaust” za skandal.

  P.Z.: Dlaczego?

  R.L.: Bo uważają, że Żydzi mają patent na to słowo. A próba zestawiania ich tragedii z jakąkolwiek inną to zbrodnia. Moja książka została uznana za „zbyt propolską”.

  P.Z.: Trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek stawiał jakiejś innej książce zarzut, że jest „zbyt prożydowska”.

  R.L.: (śmiech) O, zdecydowanie – nikt nie ośmieliłby się wystąpić z takim zarzutem. Nikt w Stanach Zjednoczonych nie postawił takiego zarzutu profesorowi Janowi Grossowi. Podział ról jest bowiem z góry ustalony. Żydzi w opowieści o II wojnie światowej są „good guys”, a Polacy są „bad guys”.

  P.Z.: A Niemcy?

  R.L.: Niemcy są abstrakcją.

  P.Z.: Dlaczego zdecydował się pan napisać „Zapomniany Holokaust”?

  R.L.: Zaczynałem jako historyk dyplomacji i wojskowości. Napisałem książkę „Eagles East” o relacjach między Ameryką a Sowietami w czasie II wojny światowej. Potem zająłem się wojennymi relacjami między USA a Polską („The Strange Allies”). Właśnie podczas pracy nad tą ostatnią monografią natrafiłem na sporą liczbę relacji i dokumentów dotyczących cierpień wojennych Polaków. Zorientowałem się, że są to sprawy zupełnie nieznane w Ameryce.

  P.Z.: Ta niewiedza wynika z ignorancji czy z innych powodów?

  R.L.: Ta niewiedza wynika z pewnego specyficznego podejścia do okupacji Polski w latach 1939-1945. Polska i Polacy dla historyków amerykańskich zajmujących się tym okresem są wyłącznie tłem dla Holokaustu. Zagłada jest wydarzeniem najważniejszym i centralnym. Wszystko inne nie ma żadnego znaczenia, cała historia Polski XX w. jest pisana z perspektywy cierpienia Żydów.

  P.Z.: A Polacy?

  R.L.: Gdy w latach 80. brałem się za pisanie swojej książki, postanowiłem sprawdzić, co amerykańscy historycy napisali już do tej pory o cierpieniach Polaków podczas wojny. Okazało się, że… nic. Książek o cierpieniach Żydów w Polsce były już zaś wtedy tysiące. Taka sytuacja to kuriozum, zważywszy na to, że ilościowo straty wojenne wśród Polaków katolików były mniej więcej takie same jak wśród Polaków żydów. Stąd też wziął się mój pomysł na tytuł. Uważam, że nie ma powodu, dla którego nie można nazwać tego, co spotkało Polaków, Holokaustem. Polskie ofiary nie były wcale gorsze od żydowskich.

  P.Z.: Jak pan tłumaczy tę dysproporcję w podejściu do tragedii Żydów i Polaków?

  R.L.: Zacznijmy od prasy. W Ameryce ma ona znaczenie wręcz olbrzymie. Duszą inteligencji amerykańskiej rządzi „New York Times”. Moja książka „Zapomniany Holokaust” w ciągu ostatniego ćwierćwiecza miała w Ameryce olbrzymią liczbę wydań i w środowisku naukowym uznawana jest za „klasykę”. Interesujący się niezmiernie II wojną światową „New York Times” nie poświęcił jej jednak przez te ćwierć wieku nawet linijki.

  P.Z.: A posyłał im pan egzemplarze recenzenckie?

  R.L.: Zawsze (śmiech). Zawsze też bardzo uważnie czytałem „New York Timesa”, szczególnie jego sekcję z recenzjami publikacji. Przez tych kilkadziesiąt lat dziennik ten nigdy nie opublikował recenzji jakiejkolwiek książki poświęconej okupacji Polski, w której Polacy nie zostaliby przedstawieni jako sprawcy Zagłady i współodpowiedzialni za Holokaust. W ten sposób „New York Times” w odpowiedni sposób kształtuje amerykańską elitę intelektualną.

  P.Z.: „New York Times” zastrasza historyków?

  R.L.: Nie zastrasza. On ich zniechęca. Wystarczy bowiem przychylna recenzja w „New York Timesie”, aby książka sprzedała się w olbrzymiej liczbie egzemplarzy. Podobne podejście ma zresztą cała machina medialna w Stanach Zjednoczonych. Historyk, który chce być „sławny i bogaty”, historyk, który chce być hołubiony przez gazety, ośrodki akademickie i salony intelektualne, nie będzie więc pisał o cierpieniach Polaków. Po co tworzyć coś, co przejdzie bez echa? Mało tego, może zaszkodzić. Historyk napisze więc kolejną standardową książkę o Holokauście, w której przedstawi Polaków jako zbrodniarzy. Tak jest łatwiej.

  To chyba casus wspomnianego przez pana Grossa. Swoją karierę na emigracji zaczynał od pisania o polskim cierpieniu (między innymi znakomite „W czterdziestym nas matko na Sybir zesłali”). Gdy zorientował się, że nikogo te książki nie obchodzą, zabrał się za „Sąsiadów”. „New York Times” rozpływał się nad nim w zachwytach i dostał Gross etat w Princeton .

  Książka „Sąsiedzi” to coś niebywałego. Gdy ją przeczytałem, byłem zdumiony. Gdybym ja napisał coś takiego, książkę opartą na tak nieprawdopodobnie słabej bazie źródłowej, książkę niepodpartą żadną kwerendą i bazującą głównie na spekulacjach, zostałbym natychmiast wyrzucony z cechu historyków. To byłoby dla mnie kompromitujące, straciłbym swoją wiarygodność jako badacz. Pisać coś takiego bez przeprowadzenia badań w niemieckich archiwach – to wręcz niebywałe! Gross nie tylko zaś wydał taką książkę, nie tylko udało mu się uniknąć odpowiedzialności za fatalne błędy zawodowe, ale jeszcze jest za tę książkę hołubiony.

  P.Z.: Jak to możliwe?

  R.L.: Jest to książka ze słuszną tezą. Książka pisana pod gusta amerykańskich środowisk naukowych. Było kilku historyków Holokaustu, którzy prywatnie wyrazili mi swoje poparcie po tym, gdy napisałem „Zapomniany Holokaust”. „Brawo Richard! Zgadzam się z tobą” – mówili mi w prywatnych rozmowach. Żaden z nich jednak nigdy nie odważył się tego napisać czy powiedzieć publicznie. Wszystkie poważne wydziały zajmujące się Holokaustem na amerykańskich uczelniach są bowiem kierowane przez żydowskich historyków. Nikt nie chce się więc narazić swoim szefom.

  P.Z.: Zna pan na pewno przypadek Normana Daviesa, który w latach 80. miał dostać etat na prestiżowym Uniwersytecie Stanford. Kandydatura została utrącona, bo jego książka „Boże igrzysko” została właśnie uznana za „zbyt propolską”.

  R.L.: Oczywiście, że znam tę oburzającą historię. Napisałem wówczas bardzo ostry list do rektora Stanfordu, w którym wziąłem w obronę Daviesa. Ten znakomity historyk padł ofiarą patologicznego zjawiska, o którym mówimy.

  P.Z.: Ktoś mógłby powiedzieć, że pańskie słowa o żydowskiej dominacji na amerykańskich uniwersytetach to teoria spiskowa?

  R.L.: Ktoś taki nie miałby bladego pojęcia o amerykańskich uniwersytetach. To zresztą nie jest problem tylko wyższych uczelni. Mniej więcej 10 lat temu napisałem książkę „Did the Children Cry: Hitler’s War Against Jewish and Polish Children”. Zestawiłem w niej wstrząsające relacje dzieci pod okupacją. Zarówno żydowskich, jak i polskich. Mój wydawca zgłosił ją do prestiżowej Nagrody im. Janusza Korczaka, którą przyznaje Liga przeciwko Zniesławieniom. To najbardziej znana i wpływowa żydowska organizacja w Stanach Zjednoczonych. Nagroda ta jest przyznawana nie przez polityczny zarząd fundacji, ale przez specjalne jury, w skład którego wchodzą Żydzi i nie-Żydzi. Zarząd Ligi się tą sprawą nie zajmuje.

  P.Z.: Wygrał pan?

  R.L.: Tak, dostałem tę nagrodę. I byłem zachwycony, bo Janusz Korczak jest jednym z moich idoli. Człowiekiem, który reprezentował sobą wszystko to, co najlepsze w obu narodach – polskim i żydowskim. Dostałem więc oficjalną informację, że przyznano mi nagrodę. W międzyczasie zarząd Ligi zorientował się jednak, że jury przyznało nagrodę autorowi „Zapomnianego Holokaustu”. 24 godziny później dostałem list od Ligi, w którym napisano, że nagroda została mi odebrana. Stwierdzono, że nie naświetliłem problemu „w odpowiedni sposób”.

  P.Z.: Jak pan zareagował?

  R.L.: Wściekłem się! I uznałem, że nie odpuszczę. Natychmiast poszedłem do adwokata i kazałem mu zająć się sprawą. Napisał on list do szefa Ligi Abrahama Foxmana.

  P.Z.: Polskiego Żyda, który został uratowany przez swoją polską nianię.

  R.L.: Dokładnie. W liście tym mój adwokat zagroził, że uda się z tą sprawą do prasy. A Liga przeciwko Zniesławieniom niczego tak się nie boi jak czarnego PR. Postanowili mi więc nagrody nie odbierać. Wyróżnienie to wręczane jest jednak zawsze podczas wspaniałej uroczystości w Nowym Jorku, po której organizowany jest bankiet. Przychodzi na nią intelektualna elita tego miasta, szeroko pisze o niej prasa. Mnie nagrodę przysłano pocztą… To cena, jaką płacę za „Zapomniany Holokaust”.

  P.Z.: Co w pańskiej książce najbardziej oburzyło jej krytyków?

  R.L.: To, że sprzeciwiłem się dogmatowi, który obowiązuje w amerykańskim spojrzeniu na Holokaust. A dogmat ten brzmi: Polacy byli antysemitami. Kropka. Część była obojętna wobec zagłady Żydów, a druga część wzięła w niej aktywny udział. W swojej książce podjąłem próbę ukazania prawdziwego oblicza tego problemu. Nie kryłem, że wśród Polaków byli bandyci, którzy podczas wojny zachowywali się niegodnie. Ludzie tacy są jednak w każdym społeczeństwie. Polacy nie mieli monopolu na zło, tak jak Żydzi nie mieli monopolu na dobro. Oba narody były złożone ze zwykłych ludzi. Dobrych i złych. Wśród Żydów podczas II wojny światowej również występowały postawy niegodne.

  P.Z.: Kluczowe jest chyba to, jaka była reakcja Polskiego Państwa Podziemnego na patologiczne, antysemickie zachowania wśród Polaków.

  R.L.: Oczywiście. A postawa ta była skrajnie negatywna. Ludzie, którzy dopuszczali się niegodnych czynów – jak szmalcownicy – byli napiętnowani i surowo karani. Były przypadki skazywania ich na śmierć i wyroki te wykonywano. Nie będę już mówił o olbrzymiej liczbie Polaków, którzy pomagali Żydom, bo są to sprawy w Polsce dobrze znane. Wystarczy powiedzieć, że było ich znacznie, znacznie więcej niż Polaków, którzy Żydom szkodzili.

  P.Z.: Mimo to od żydowskich historyków w kółko słyszymy jedno pytanie: „Dlaczego nie zrobiliście więcej?”.

  R.L.: To jest chyba najlepszy przykład ukazujący, jakim nieporozumieniem są badania nad Holokaustem w Ameryce. Jak niekompetentni są prowadzący je ludzie. Ich olbrzymie, wygłaszane ex post oczekiwania wobec narodu polskiego opierają się na kompletnym niezrozumieniu epoki. Wymagania te stawiane są bowiem narodowi, który także był narodem ofiar. Narodowi, który również straszliwie cierpiał.

  P.Z.: Oni jednak o tych cierpieniach nie chcą przecież słyszeć.

  R.L.: Dokładnie! I właśnie rozwiązał pan zagadkę amerykańskich studiów nad Holokaustem. To, dlaczego nie mają one żadnego sensu. Tych żydowskich historyków z całej historii II wojny światowej interesuje wyłącznie jeden temat. Cierpienie Żydów. Nie interesuje ich nic poza tym. Wszystkie światła skierowane są na Żydów, wszystko pozostałe jest pozostającym w cieniu tłem. Skoro więc cierpienia Polaków ich nie interesują, to o tych cierpieniach nie wiedzą. A skoro o nich nie wiedzą, to wydaje się im, że nie istniały. A skoro nie istniały, to znaczy, że Polacy pod okupacją prowadzili normalne, spokojne życie. Nie byli niczym zagrożeni, Niemcy ich nie niepokoili. Jeżeli rzeczywiście ma się taki obraz niemieckiej okupacji Polski, to trudno się dziwić, że zadaje się pytanie: „Dlaczego nie zrobiliście więcej, aby ratować Żydów?”.

  P.Z.: Zamknięte koło.

  R.L.: Niestety, żydowscy historycy są po prostu niedouczeni, nie rozumieją i nie znają tematu, którym się zajmują. Piszą swoje książki w próżni. Jeżeli historyk wyrywa jakieś wydarzenie z kontekstu, to otrzymuje zdeformowany obraz. Nie pisze prawdy. Nie można pisać o historii okupacji Polski przez pryzmat doświadczenia tylko jednego narodu. Takie judeocentryczne podejście jest błędne z metodologicznego punktu widzenia. Niestety, innego, normalnego spojrzenia się nie dopuszcza. To właśnie tłumaczy, dlaczego moja książka „Zapomniany Holokaust” wywołała taki szok i oburzenie w USA . Jeżeli tym ludziom od kilkudziesięciu lat wbija się do głowy, że tylko Żydzi cierpieli, a Polacy byli antysemitami i współsprawcami Holokaustu, to nic dziwnego, że gdy pojawił się jakiś facet, który napisał, iż Polacy także padli ofiarą Holokaustu, ci ludzie byli zszokowani.

  P.Z.: Naprawdę jest aż tak źle?

  R.L.: Dość niedawno zostało przeprowadzone pewne badanie socjologiczne, którego wyniki uważam za katastrofalne. Przebadano amerykańskich nauczycieli akademickich i badaczy zajmujących się Holokaustem. Przyznali oni, że mają negatywny stosunek do Polaków. Jeżeli ci panowie z takim założeniem zabierają się do pisania historii, to naprawdę trudno się dziwić, że zamiast historii wychodzi im stronnicza publicystyka, propaganda. Osobiście widziałem skutki takiej pedagogiki w przypadku młodych ludzi. Są opłakane.

  P.Z.: Na przykład?

  R.L.: Tak jak panu powiedziałem, odkąd wydałem „Zapomniany Holokaust”, nie jestem mile widziany w ośrodkach akademickich. Naukowcy, nawet jeżeli się ze mną zgadzają, boją się mnie zaprosić. Zdarzają się jednak wyjątki. Pewnego razu zostałem poproszony o wygłoszenie wykładu na jednym z czołowych uniwersytetów w Pensylwanii. Na sali zebrał się olbrzymi tłum. Profesorowie i studenci. Około 500, może 600 osób. Opowiadałem o polskich cierpieniach podczas wojny. Gdy skończyłem, 10 obecnych na sali żydowskich profesorów wstało i w milczeniu, ostentacyjnie opuściło salę.

  P.Z.: Aż trudno w to uwierzyć.

  R.L.: Niestety, tak było. Pocieszające jest jednak to, że na sali zostali wszyscy studenci. Gdy tylko za profesorami zatrzasnęły się drzwi, zaczęły się sypać pytania. Młodzież była tym, co powiedziałem, całkowicie zaskoczona. „Profesorze Lukas – mówili studenci – przez okres naszych studiów nikt nigdy nam tego wszystkiego nie powiedział. Cały czas wykładano nam polską historię tylko w jej żydowskiej interpretacji. Mówiono nam o cierpieniach Żydów i niegodziwości Polaków, ale nigdy nie powiedziano nam, że Polacy także byli prześladowani”. Niestety, amerykańskie szkolnictwo wyższe na tym polu poniosło spektakularną porażkę. Dochodzi do tego, że ocalali z Holokaustu są cenzurowani przez historyków.

  P.Z.: Jak to?

  R.L.: Poznałem kiedyś pewną Żydówkę z Polski, która przetrwała niemiecką okupację dzięki wsparciu Polaków. Zwykłych włościan, którzy ją karmili i ukrywali, choć groziła im za to kara śmierci. Gdy to mi opowiadała, płakała. Były to łzy wdzięczności. Powiedziała mi jednak, że bałaby się o tym wszystkim powiedzieć w Ameryce publicznie. Wielu innych ocalałych z Holokaustu mówiło mi to samo. Że ich przeżycia są niepoprawne politycznie. I jeszcze jedna ciekawa rzecz, którą powiedziała mi ta pani – mówiła o podziwie dla olbrzymiego heroizmu tych Polaków. Przyznała, że wątpi, czy gdyby role się odwróciły, ona znalazłaby w sobie odwagę, żeby zrobić to samo. Łatwo więc dzisiaj, w bezpiecznej Ameryce, w bezpiecznym uniwersyteckim gabinecie, rzucać gromy na polski naród i zadawać kretyńskie pytania: „Dlaczego nie zrobiliście więcej?”.

  P.Z.: Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że 70 lat po wojnie jedne ofiary tamtego konfliktu skaczą do gardła drugim.

  R.L.: To wielki, smutny paradoks. Podczas wojny Polacy i Żydzi jechali na jednym wózku. Oba narody zostały napadnięte, a następnie padły ofiarą straszliwych represji ze strony Niemców. Zginęły miliony Żydów i miliony Polaków. Dziś do Niemców nikt nie ma już pretensji, a Żydzi toczą walkę z Polakami, starając się udowodnić, że to im należy się palma pierwszeństwa w jakimś makabrycznym rankingu ofiar. Doprawdy, historia dziwnie się potoczyła.

  Profesor Richard Lukas jest znanym amerykańskim historykiem polskiego pochodzenia. Zasłynął napisaną w 1986 roku książką „Zapomniany Holokaust”, która została właśnie wydana w Polsce przez wydawnictwo Rebis. Opisująca polskie cierpienia podczas II wojny światowej publikacja wywołała bardzo krytyczne reakcje ze strony środowisk żydowskich. Lukas napisał również „The Strange Allies, the United States and Poland, 1941-1945″, „Bitter Legacy: Polish-American Relations in the Wake of World War II”, „Out of the Inferno: Poles Remember the Holocaust”, „Did the Children Cry: Hitler’s War Against Jewish and Polish Children, 1939-1945″.

  Materiał został nadesłany e-mailem przez J.K z Chicago.

  .http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/125433-holokaust-polakow-rozmowa-z-prof-richardem-lukasem

 42. Lily said

  Re 21; Adam
  Po przejeciu calkowitej wladzy w III.R.P,
  przez braci Kaczynskich w roku 2005 r, braciszkowie latali na przemian do USA
  i do Izraela. W czyich interesach
  tam latali ?.Napewno nie Polskich,bo co
  sie robi z Polska swiadczy o tym.
  Sama zas deklaracja z dnia 06.9.2006 r, wygloszona w Izraelu przez L.Kaczynskiego
  jest niezbitym dowodem na to.

 43. Salcie said

  20 marca 2018 roku odbyło się w Olsztynie arcyciekawe spotkanie autorskie z dr Ewą Kurek. Motywem przewodnim spotkania była premiera najnowszej książki JEDWABNE ANATOMIA KŁAMSTWA W III RP wszystkie kolejne władze kajają się przed żydami i przepraszają za niepopełnione zbrodnie Polaków na ludności żydowskiej. Co najsmutniejsze czynią tak nie opierając się na prawdzie historycznej a na podstawie niesprawdzonych przekazów czy wrogiej narracji środowisk żydowskich. Służalczość w imię czego, bo prawdy na pewno nie. A wystarczy zapoznać się z rozsądnym głosem historyka. Jego wołaniem o prawdę i umożliwienie badań. Może wówczas nie byłoby przeprosin za mit……………..w imieniu Polaków…………….. a może byłyby zgoła odmienne……..bo nie jest wyrocznią Tomasz Gross czy jakiś tomik „Kamień i cień”

  dr Ewa Kurek w Olsztynie

 44. karma said

  Zadajmy sobie pytanie, po co gościć diabla w domu ?

  Po owocach poznacie, hmm kto pozna ten pozna !

 45. Lily said

  Re 38;Lily
  Ma byc utrzymuje,a nie uczymuje.

 46. Tekla said

  Tu na tym zachodzie poznalam zydowke polska/przez szwagra/ ,ktora wyjechala w 68 r ,zostala wyslana na uniwersytety francuskie i pracowala zawsze na dobrych stanowiskach..zadzwonila do mnie i zaczela opowiadac ze byla w kinie i film byl o tym jak na Wegrzech przesladowanio i mordowano Zydow,,no niestety trafila kosa na kamien nasypalam jej tyle ,ze do dzisiaj cisza..niespodziewala sie ..jest obrazona–

 47. Boydar said

  To jaka z niej żydówka, jak musiała dopiero w kinie się dowiedzieć. Albo właśnie wiedziała dobrze, i to kino ją dopiero przekabaciło. Bo w kinach to różne rzeczy pokazują, i nawet dość przekonująco.

 48. NC said

  Re 46, Tekla:

  Coś w tym jest, bo z mego roku wyjechało na Zachód m. in. kilku dość słabych żydowskich studentów, takich ze średnią około 3.8 w ówczesnej skali 2 – 5. Po latach natknąłem sie na nich w USA – byli wtedy już profesorami na amerykańskich uczelniach, ale nadal byli niezbyt bystrzy.

  Czyli – „nie wiedza, lecz pochodzenie zrobi z ciebie amerykańskiego profesora”.

 49. Boydar said

  Czy zupełnym przypadkiem Pan NC nie jest również antysemitą ? 🙂

 50. narozniak said

  ani sami nie wyjadą, ani wypędzić nie dadzą się. Natrafiłem na taki artykuł (nie wiem czy tu był) https://www.mpolska24.pl/post/15808/agentura-izraela-w-polsce-uwaga-niebezpieczenstwo

 51. karma said

  Ciekawostka, tłumaczenie niedoskonale, dlaczego nienawidzimy Żydów ?

  Używając słowa „nienawiść”, nie chce sugerować jakieś domniemane systematyczne gazowanie i kremacje, najbardziej odrażającej i satanistycznej rasy ludzi na ziemi, choć może to być przyszłe rozważanie w świetle proroctw biblijnych.  George Orwell przepowiedział poprawność polityczną pod żydowskim komunistycznym totalitarnym państwem zwanym demokracją. 

  Mamy ustawy o „przestępstwach z nienawiści”, które Orwell określił jako „przestępstwa myślowe”. 

  Lenin i Stalin wcześnie wprowadzili ustawy o „przestępstwach z nienawiści” w oficjalnie ateistycznym Związku Radzieckim. 

  Jednym z pierwszych było wyjęcie spod prawa wszelkich anty-żydowskich wypowiedzi lub pism, karanych śmiercią. 

  Zgodnie z ustawą o przestępstwach z nienawiści, politycy określili to, co nazywa się „mową nienawiści”. Mowa nienawiści oznacza wszystko, czego Żydzi nienawidzą, zwłaszcza prawdę o sobie. Dlatego prawda jest nienawistna dla tych, którzy nienawidzą prawdy.  Mógłbym nazwać to przesłanie „Prawda o żydach” ale celem tego przesłania jest to, że gdyby ludzie znali prawdę o Żydach, znienawidziliby ich, i odrzuciliby ideę, że Żydzi są Ludem Wybranym przez Boga. 

  Bóg wybrał Żydów do pełnienia roli, ale całkowicie przeciwnej tego, co rzekomo reprezentują. To, co reprezentują, to zło i niegodziwość natury antychrysta na świecie. Są oni stale zaangażowani w produkcje szkód z pokolenia na pokolenie, jeśli nie są masowo oczyszczani z całego kraju. 

  Dzięki ich wysiłkom ciemność okrywa ziemię.


  Żydzi nienawidzą Pana Jezusa Chrystusa. 

  Bóg ostrzega swoich ludzi przed pomaganiem bezbożnym i kochającym tych, którzy Go nienawidzą. 

  Jaki jest wynik takiego błędnego wsparcia? „Dlatego gniew na cię” II Kron. 19: 2. 

  Zgadza się … gniew, sąd i kara!  Nigdy nie było wypełnienia się Księgi Rodzaju 12: 3 (Przymierza Abrahamowego) z Żydami. 

  Wydaje się, że im bardziej żydzi są błogosławieni, tym bardziej my jesteśmy przeklęci. 

  Po 2000 latach powinno to być powodem do przewartościowania Żydów. 

  Zbadajmy zatem długą linię przestępstw w żydostwie, których nienawidzimy. 

  Innymi słowy, rzeczy, do których stanowczo się przeciwstawiamy ( Bóg też!). 

  Grzechy główne żydzizmu. 

  1. Judaizm i Talmud (pierwsze naruszenie, z którego wypływają wszystkie inne) 
   
  2. Morderstwo 
   
  3. Kłamstwa 
   
  4. Kradzież 
   
  5. Mieszanie ras 
   
  6. Szpiegostwo 
   
  7. Okultyzm 
   
  8. Niemoralność seksualna 
  9. Aborcja i Eutanazja 
 
  10. Terroryzm
 
  11. Satanizm / szaleństwo 
 
  12. Lichwa 
 
  13. Niewolnictwo 
 
  14. Narkotyki 
 
  15. Korupcja polityczna 
 
  16. Korupcja religijna 
 
  17. Monopol medialny 
 
  18. Prawnicy 
 
  19. Lekarze 
 
  20. Korporacje 
 
  21. Rolnictwo 
 
  22. Eksperyment naukowy 
 
  23. Przemysł Homokaustu Haloszwindlu
 
  24. Przestępczość zorganizowana 
 
  25. Internacjonalizm 
 
  26. Podatek koszerny 
 
  27. Rozbrojenie / pacyfizm 
 
  28. Konspiracje 
 
  29. Zło i niegodziwość

  Judaizm

,

  Gdyby gang przestępców karnych skodyfikował ich zbrodnicze praktyki i dopracował ich kodeks zbrodni, i ogłosić to religią? Właśnie taki jest Talmud do judaizmu. 

  Wielu jest zwiedzionych o pochodzeniu judaizmu i żydów.

  Wystarczy powiedzieć o tym: judaizm urodził się w Babilonie około 6 wieku pne, kiedy złe owoce Judy stały się zmongrelizowane, jeśli nie rasowo, to przynajmniej duchowo. 

  Ezdrasz próbował odseparować ten nowy podgatunek pół-ras od dobrych owoców rasowo czystej Judy. Niemniej jednak ci „żydzi” połączyli się z innym skundlonym ludem, potomkami Ezawa i stali się faryzeuszami w czasach Chrystusa. 

  Pan potępił ich, czemu? Co oni zrobili?

 Pismo Święte zapisuje, że Jezus oskarżył ich o posiadanie wrodzonego ducha winy za posiadanie elementów, które definiowały szatana lub diabła. „Wyście z ojca waszego diabła, a pożądliwość ojca waszego czynicie” (Jana 8:44). To była metafora grzechu i bezprawia. 

  Rzeczywiście, ta banda hipokrytów, pokolenie jaszczurów, bezlitosna gromada kundli nienawidziła i gardziła prawdą i sprawiedliwością Bożego Słowa / Prawa. 

  No to co zrobili?

 Wypracowali oni ustną tradycję praw, które były sprzeczne z ich starożytnymi poprzednikami rasowo czystego Izraela. „Tak więc wy [żydom] przykazaliście Boże przykazanie nie mające mocy waszej tradycji” (Mt 15: 6). Jak to dziś wpływa na nas? Cóż, nadal mamy konflikt interesów na świecie między rasą czysto rasową a mieszaną rasowo; między świętymi prawami Boga a bezbożnymi prawami bezbożnych. 

  Tak właśnie chodzi o Genesis 3:15. Zostaliśmy poinformowani przez Jewish Encyclopedia (1905), że „Wraz ze zniszczeniem Świątyni (70 r.) … życie żydowskie zostało uregulowane przez faryzeuszy, cała historia judaizmu została zrekonstruowana z punktu widzenia faryzeizmu …

  Nowy łańcuch tradycji zastąpił starszą tradycję kapłańską.

Podstawowym prawem Talmudu jest to, że żydzi kundle są najwyższą formą życia na ziemi. 

  Chrześcijanie czystej rasy, są w najlepszym wypadku uważani za gorsze zwierzęta i za niewolników. 

  Prawe oburzenie generowane przez nie żydów jest zawsze przedstawiane przez Żydów jako „prześladowanie” lub „antysemityzm”. 

  Talmud babiloński jest najbardziej nienawistną literaturą na świecie, skierowaną przeciwko Jezusowi Chrystusowi i chrześcijaństwu, a zatem zaciekle walczącą przeciwko prawdziwemu Izraelowi Boga … Białej Rasie. 

  Poza tym obłąkanym niszczeniem rasowo czystych chrześcijan, żydowska religia (lub kodeks karny) ma obsesję na punkcie najbardziej pornograficznych perwersji znanych człowiekowi.

Na przykład Talmud naucza, że ​​Jezus był nieślubnym sukinsynem poczętym podczas miesiączki u prostytutki (Kallah, 1b, 18b i Sanhedryn 67a) i że Jezus jest teraz w piekle „w gorącym nasieniu” (Gittin 57a), który jest jednym z wiele zepsutych kar żydowskiej wyobraźni. Masz witriol? 

  Księga Sanhedrynu (781 stron) jest główną skarbnicą najsubtelniejszych oszczerstw skierowanych przeciwko Jezusowi Chrystusowi, twierdząc, że Pan zasługuje na „dekapitację”, „kamienowanie na śmierć”, „palenie w łajnie”, „dławienie w łajnie”, ” wiszące „i” ukrzyżowanie „. Czemu? Ponieważ odważył się mówić prawdę o uosobieniu mongrelizacji: faryzeuszach.

  
Większość łączników judeochrześcijan wierzy, że Bóg judaizmu jest tym samym monoteistycznym Bogiem chrześcijaństwa i Starego Testamentu. Podwójna mowa jest nieodłączną częścią talmudycznego judaizmu, który Chrystus nazwał „Synagogą Szatana”. 

  Żydzi protekcjonalnie deklarują swoje oddanie „czystemu monoteizmowi”, który nazywają „Jednością Boga”. To jednak wyklucza ich wiarę w Jego boskie wcielenie w Jezusie Chrystusie. 

  Tajemnicze talmudyczne tłumaczenie „Jedności Boga” jest w rzeczywistości żydowskiej, jedności panteistycznej „en sof”; niepoznawalna, niepoznawalna, spontaniczna masa; każda faza jest prowadzona przez indywidualnych „bogów” lub duchów, takich jak Metatron (bóg słońca); identyczny z panteizmem panteistycznym (satanizm). 

  Dla Żyda en sof jest „nieskończonym wszystkim, co stoi poza Bogiem”. Judaizm,

większość chrześcijan nie rozumie żadnej z tych religijnych bredni, które wysuwają Żydzi. Do ludzi, którzy nie są Żydami, powiedziano, że żydowska religia po prostu wierzy w Stary Testament (co nie jest prawdą) i że wciąż czekają na swojego obiecanego Mesjasza (ponieważ zamordowali Jezusa Chrystusa w swojej niewierności tego, kim był ). 

  Jednak w judaizmie ta mała, brudna tajemnica polega na tym, że Mesjasz już tu jest i że to sami Żydzi. „Mesjasz [jest] bez metafory narodu żydowskiego” Kethuboth 111a.  Pierwsze angielskie tłumaczenie Talmudu Babilońskiego miało miejsce w 1903 roku. Chociaż podjęto wiele wysiłków w celu usunięcia pornograficznych przekleństw w imię religii i identyfikacji znalezionych w oryginale, to ta skrócona wersja ujawniła we wstępie, że „Talmud jest jednym z cudów świata …” po 20 stuleciach jego istnienia, gdzie potężni wrogowie wyczerpali wszelkie wysiłki, by to zniszczyć, on jednak … przetrwał w całości … Nie udało się zniszczyć ani jednej linii … wciąż to wyznacza umysły całego żydowskiego narodu, który czci jego treść jako boską prawdę „. 

  Z drugiej strony, Żydzi ciężko pracowali przez ostatnie 2000 lat, aby zniszczyć każdą linię i przykazanie Świętej Biblii chrześcijan. Właśnie dlatego mamy tak wiele wersji. 

  Żydzi w eprzeciwienstwie do nas, nie cierpią z powodu różnych talmudycznych wersji. 

  Talmudu jest 63 tomy, przyćmiewające większość zestawów encyklopedii.

 52. NC said

  Re 48: Widzę, że spełniam wszelkie kryteria – jestem w miarę spostrzegawczy, zauważam statystycznie niemożliwe korelacje, nie wstydzę się przeszłości mego narodu, nie przemawiaja do mnie roszczenia do odgrywania roli wybrańców – czyli niewątpliwie jestem 🙂

  Definicja jest jednoznacza – antysemityzm to każdy pogląd, postawa lub działanie, które plemienna grupa uznała za szkodliwe dla jej interesów.

 53. Boydar said

  A ja myślałem że to zwyczajne antysqurwysyństwo … 🙂

 54. NyndrO said

  Z tym „Kolegom” musiał Pan żartować, bo Pan Romuś z wąsami, za które można pociągnąć na serio ma Pana w dupie.. A świnty, to un nie jest

 55. Piotr Podgórni said

  ad.52.Bardzo podoba mi się Pańska definicja, ale mi wyszło, ze najbardziej antysemickim państwem świata jest Izrael i że w walce z antysemityzmem powinniśmy zerwać z nim wszelkie stosunki. Co wiecej, bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że w walce z antysemityzmem semici z Syrii zestrzelili antysemicki, izraelski F-16. Ale może się mylę.
  Pamiętajmy o przewrotności ich kłamstw.

 56. Ale dlaczego? said

  ad 41

  Właśnie tak to wygląda…
  Jak to było?
  Ogon kręcący psem.
  Imperium kłamstwem stojące kierowane przez wybrane plemię.
  A my tak naprawdę jesteśmy z tym plemieniem w stanie zimnej wojny…
  A będzie gorzej.

  Ale Polacy są zaczadzenie w 95%.
  Słabo widzę naszą przyszłość.
  Choć jest szansa, że przyjęcia przez Trampa ustawy i wymuszanie na Polsce odszkodowań może jednak zwiększyć % obudzonych Polaków…

 57. Ona said

  Ad 51. Uważam, że w dzisiejszych czasach nadużywane jest słowo nienawiść. Obecnie krytyka została zastąpiona słowem nienawiść. Nienawiść – bardzo silne uczucie niechęci wobec kogoś lub czegoś, często połączone z pragnieniem, by obiekt nienawiści spotkało coś złego. Teraz wystarczy kogoś skrytykować, zeby okrzyczano cię nienawistnikiem. Nawet gdy krytyce ktos jest poddawany w dobrej wierze.

 58. Salcie said

  Ad. 20

  Hmmm…Panie Bogusz – niby takie proste a może być niewykonalne .
  Czy Pan wie, że słynna paryska wieża chroniona jest nie przez francuskich ochroniarzy ale ochroniarzy izraelskich? O tym obiekcie wiemy a o ilu takich „chronionych ” obiektach nie wiemy? A przecież w każdej chwili jakiś okrutnik islamski może zechcieć zmylić izraelską ochronę….. 🙂 W Polsce „chronią” nas szlachetni żołnierze amerykańscy ale może i ktoś inny też? Podobno polską wodą innostrańcy zawiadują. Co to za problem wrzucić cosik trefnego do tej wody jak sie panią ambasador wyrzuci z kraju? Palestyńczykom, jak mieli jeszcze własne studnie, jacyś nieznani paskudni terroryści wodę zatruwali jak Palestyńczycy byli niegrzeczni.
  Strach się bać Panie Bogusz!
  Pozdrawiam

 59. Roman K said

  +Panie Boydar…zasady. Powiada ,ze zasady sa! Otoz sa i nie sa! Sa- bo pojawiaja sie zawsze w scisle okreslonych okolicznosciaciach. Musi taka sytuacja zaistniec, zeby zasady mogly sie pojawic.
  Tak sytuacja zaistnieje wtedy i tylko wtedy, kiedy pojawi sie co najmniej jeden czlowiek , ktory te zasady zna, stosuje i sam je zachowuje.

 60. Rafal Cz. said

  Posluze sie cytatem z pewnej powiesci: „….I zaplonal gniewem najstraszliwszym- gniewem bezsilnosci” .
  Otoz mozna uniknac bezsilnosci, trzeba tylko pokonac Zydow ich wlasna bronia: Ta bron to jednosc I nieugietosc w osiaganiu celow.
  Trzeba aby polscy politycy I rzadzacy I bedacy w opozycji zjednoczyli sie w obliczu zydowskiej hucpy I mimo napomnien :drogiego sojusznika”
  stanowczo powiedzieli NIE zydowskim zadaniom (niezgodnym z prawem miedzynarodowym, w tym z wewnetrznym prawem USA).
  Konskwencje? Nie bedzie zadnych konsekwencji bo wycofanie wojsk USA z Polski bedzie sluzylo obnizeniu napiecia NATO-Rosja
  a gospodarczo nikt nic nam nie zrobi bo sa jeszcze modrze zarzadzane narody w Europie no I Chiny.
  Tak, teraz trzeba okazac twardosc I zdecydowanie inaczej na pohybel Polsce!

 61. Roman K said

  Panie Rafal….pan sam nie wiesz cos pan tu nabazgral…..panie uciekaj pan ..zmien ksywke i sie zakop zywcem w ziemi!!!!!
  Panie…. czy pana nie nauczyli , czys pan nie wyssal….ze najgosza forma..bydleca, ordynarna i najbardziej chamska forma antysemityzmu , jest powiedziec zydowi – NIE!?????

 62. Boydar said

  @ Pan Roman

  I właśnie chyba za to najbardziej Pana lubię – bywa Pan momentami bezpodtekstowo zabawny.

  Napisał Pan – „… najmniej jeden człowiek /…/ który te zasady zna, stosuje i sam je zachowuje …”

  Obecnie, trudno jest stwierdzić, że jest jeszcze ktoś kto zasad nie zna, wyłączmy całkiem małe dzieci i różnych kręcących się tu i ówdzie dementów.

  Jeśli zaś pozostali postępują wbrew, nie zmienia to faktu że je łamią świadomie. Owszem, mogą nie dawać wiary ostatecznym konsekwencjom, ale same zasady znają. Jak Pan podejrzewa, skąd się wzięło Ignorantia iuris nocet? Zresztą, po co sięgać tak wysoko; nawet tępemu krawężnikowi nie wytłumaczy Pan, po przejechaniu przejścia na czerwonym, że „nikogo nie było”.

  Wierzę, że Pan nie przejeżdża, oraz nie wyprzedza.

 63. Roman K said

  oooo pan przesdza panie Boydar i zawstydza swoim lubieniem….- to zadna moja zasluga…. to wlasnie pan dostacza powodow do zabawy:-)))) Reszta to tylko konsekwencja:-))))
  //ignorancja iuris…iuris- panie Boydar…to nie zasady….to przepisy prawa….zastrzezone sankcja…i zlamanie ich przynsi konsekwencje,,laetego ludzie staraja sie wiedziec za co bija i czy tu bija////
  Z zasadami nie jest juz tak wyraznie..nie maja sankcji…chyba ze spoleczne obstrukcje..ale, jak panu wiadomo wsrod chamow- chamstwo jest zasada:-))))
  Z zasadami to jest tak..np wdzi pan mimo wieku, doroslych dzieci i braku aktywnosci erotycznej wcale nie znaczy ze zmienilem zasady:-)))) poprostu wyznaje zasade ,ze nie zawsze chciec to moc:-))))..

 64. Marek said

  Oto zdjęcie z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Przedstawia dwie rozbawione kobiety: Polkę i Żydówkę. Trudno uwierzyć, jak zostało podpisane

  http://www.bibula.com/?p=100583

 65. Boydar said

  „… z zasadami nie jest już tak wyraźnie … nie mają sankcji …”

  No przecież napisałem wcześniej, że bywa Pan zabawny. A czy mają, przekona się kiedyś Pan osobiście. Życzę oczywiście następnych stu lat w zdrowiu.

 66. Rafal Cz. said

  Ad. 61
  Nie dbam o to. Czasem trzeba powiedziec twardo „NIET”.

 67. Roman K said

  Jak tak panie Rafle to przepraszam…ale „zasada” kaze pod NIE..do tego twardym ..podpisac sie wlasnym imeniem i peolny nazwiskiem:-))))) no ROmanK…wszyscy wiedza zwlaszcza starzy znajomi ze sliszp…. ze to jest Kafel.i ktory i z innymine pomyla..ale jak sie nei podpisze sam….. nie mam prawda do NIE!:-)))

 68. Rafal Cz. said

  Ad 67.
  NIE to Nie!
  I nie ma na to to innej odpowiedzi.
  I podtym podpisze sie narod.

Sorry, the comment form is closed at this time.