Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kar o Polska odrodzi się z Chao…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Anucha o Wolne tematy (47 – …
  rycho08 o Między politycznym eskapizmem…
  Yagiel o Wolne tematy (47 – …
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Yagiel o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  Lily. o Wolne tematy (47 – …
  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Peryskop o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  wanderer o Polska odrodzi się z Chao…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Totalny odlot: Nawet głupota w Polsce jest „made in Russia”

Posted by Marucha w dniu 2018-04-05 (Czwartek)

Jestem „starszą panią – miłą, lubiącą zwierzątka, kwiatki i ochronę przyrody” z kontem na Facebooku, a ponieważ miewam krytyczne zdanie o obecnie rządzących Polską, wyrażane publicznie i jawnie, lubię Rosję Rosjan i Putina, to okazuje się, że mogę być „pracownikiem kremlowskiej fabryki dezinformacji”, nawet o tym nie wiedząc.

Mówi o tym „analiza” wojny prowadzonej przez „Putina z Polską i Zachodem”, pióra red. Kazimierza Wóycickiego, zamieszczona na portalu Onet (Politico) tuż przed Wielkanocą. [Kolejne wcielenie Dupka Targalskiego? – admin]

„Wojna cybernetyczna, dyplomatyczna, hybrydowa, propagandowa, chemiczna, a nawet konwencjonalna. Te wszystkie niewypowiedziane wojny prowadzi Rosja Putina z zachodnim światem, a Polska w każdej z nich może się znaleźć na pierwszej linii frontu albo już nawet tam jest”, wmawia red. Wóycicki Internautom zerkającymi na Onet.

Mimo, że jest dokładnie na odwrót, a Polska sama podstawia się na pierwszej linii frontu.

I KTO TU PROWADZI WOJNĘ HYBRYDOWĄ

Podstawą wojny Rosji z Polską jest, wg red. Wóycickiego, propaganda, a jej orężem — dezinformacja, która „ma ogłupiać i pobudzać konflikty, by skłócać Polaków i aby uczynili to swoimi własnymi rękami”.

Nawet głupota w Polsce jest made in Russia.
No, nie red. Wóycicki! Pisanie prawdy i to świadomie, nie jest żadną dezinformacją!

Bywa ona czasami bardzo niewygodną, rzucającą fatalny cień na nieskalany obraz Polski lansowany przez PiS, ale jest prawdą. I zdarza się, że oceny ekspertów i politologów z Rosji akurat zbiegają się z moimi ocenami polskiej rzeczywistości.

Jeżeli już mowa o dezinformacji, to każde stwierdzenie, każda postawiona w tej pańskiej „analizie” teza o Putinie czy Rosji, jest jednym wielkim fałszem, łatwym zresztą do obalenia.

Powołując się na różne zachodnie raporty i analizy dot. rzekomej rosyjskiej dezinformacji, która ma „kołysać polską łodzią”, red. Wóycicki wdaje się w wywody na temat kremlowskiej „socjotechniki kłamstwa”, sam stosując je, co zdanie.

Przykłady? Proszę bardzo:

Red. Wóycicki pisze: „Rosja jest jednak słaba gospodarczo, a Federacji Rosyjskiej grozi rozpad”, czego nie potwierdzają żadne statystyki i analizy, nawet zachodnie.

Putin, wg niego: „zamykał konsulaty i wydalał dyplomatów — z wzajemnością zresztą”, chociaż w rzeczywistości jest akurat odwrotnie, bo zamykanie i wydalanie zainicjował Zachód.

Putin „zaatakował Wielką Brytanię na jej terytorium zakazaną bronią chemiczną”, chociaż nawet premier May, twierdzi, że „prawdopodobnie”, bo dowodów i pewności — brak.

„Wjechał czołgami do Gruzji, a całkiem niedawno na Ukrainę”, chociaż raporty UE i niezależnych ekspertów jasno stwierdzają, że konflikt na Kaukazie wywołał prezydent Saakaszwili, przy pomocy prezydentów USA, Polski i Ukrainy, urządzając atak rakietowy na Osetię Południową i wojska rozjemcze ONZ. Reakcja Rosji nastąpiła po 24 godz., nb. siłą… jednego plutonu żołnierzy z jednym czołgiem! Na Ukrainie czołgi armii rosyjskiej nie wjechały.

Putin wg red. Wóycickiego „przejmował metodami wojny hybrydowej Krym, a wcześniej małe terytoria kaukaskie”, chociaż na długo przed wynalezieniem przez Zachód „wojny hybrydowej” mieszkańcy Krymu czuli się Rosjanami, o czym pisał zresztą kilka lat przed Majdanem, Polak ze Lwowa, autor przewodnika po Krymie, uważając go za…małą Rosję i zalecając turystom, by nie mówili po ukraińsku, bo na Krymie jest to niemile widziane.

Putin też „kilkakrotnie atakował już kraje ościenne i Zachód bronią cybernetyczną — potężnymi wirusami, które były w stanie unieruchomić lub zakłócić działanie znacznych obszarów gospodarki i zarządzania państwem”, na co, zresztą, dowodów brak.

Po aferze z Facebookiem, to zarzuty zarządzania „bronią cybernetyczną” — zagranicznymi państwami — przez Rosję, można o kant stołu rozbić. „Zarządzanie” to ma siedzibę w USA.

I tak dalej, i tak dalej…

CO Z TĄ POLSKĄ U PUTINA

Red. Wójcicki przypisał sobie prerogatywy Boga, przejrzał myśli prezydenta Putina o Polsce, nawet te, które jeszcze Władimirowi Władimiowiczowi nawet nie zaświtały głowie, i je ogłosił: Polska ma się znaleźć w sferze wpływów Rosji (po cholerę Rosji Polska, tego już nie wyjaśnił) i by to osiągnąć, Rosja prowadzi „bezwzględną wojnę propagandową”, z „której słabo zdajemy sobie sprawę”.

Oczywiście, w tej propagandzie jest dezinformacja, która „ma ogłupiać i pobudzać konflikty”.

Jeśli potraktować logicznie te tezy, to PiS z Jarosławem Kaczyńskim i rządem na czele, serwują….kremlowską dezinformację, bo konfliktów w społeczeństwie i ogłupiania mamy teraz dostatek. Tylko, jak to pogodzić z jednoczesną rusofobią tego establishmentu?! Ta wolta intelektualna jest już poza moją percepcją.

Red. Wóycicki uważa też, że „szczególnym przedmiotem kremlowskiej manipulacji są symbole narodowe, obrazy polskiej tradycji i to, co winno kojarzyć się z polskim patriotyzmem”. Czyżby dwugłowy czarny orzeł z rosyjskiej flagi w kremlowskich salach, pamiętający carskie czasy, był zmanipulowanym naszym białym orłem?!

Teza związana z żołnierzami „wyklętymi” wywołała nawet u statecznych kolegów dziennikarzy, zresztą o różnych orientacjach ideologicznych, reakcje i zdziwienie. Kazimierz Wóycicki twierdzi, bowiem, że: „paradoksalne jest, że treści i symbole, które jakże często związane są z konfliktem Polski z Rosją — np. „Żołnierze Wyklęci” — służą do emocjonalnej mobilizacji, która kończyć się ma sprzeciwem wobec tego, „co się w Polsce dzieje”, a w efekcie przejścia na drugą, już rosyjską stronę”.

Jan Engelgard (Myśl Polska) ze zdziwieniem: „Dla Kazimierza Wóycickiego kult „żołnierzy wyklętych” jest sterowany z Moskwy! Dobre, ciekawe, co na to jego adepci i kreatorzy…”.

Dodając: „Generalnie z facetem jest źle, ktoś normalny nie odważyłby się takich rzeczy publikować, by nie być uznanym za świra”.

[W Judeopolonii bycie  świrem, kurwą, złodziejem, debilem, gównojadem czy zwykłym chu… jest w porządku, o ile się nienawidzi Rosji i Putina. Vide kariery takich gnojów, jak Wóycicki czy Targalski – admin]

I pewnie ma rację, bo red. Wóycicki serwuje jeszcze takie dictum: „Putinowska propaganda w sposób szczególnie intensywny pasożytuje na tradycji endecji wykorzystując pozorną zgodność dawniejszej prorosyjskiej polityki Romana Dmowskiego i postulowanej dzisiaj promoskiewskiej orientacji”.

Paweł Dybicz (Przegląd) natomiast refleksyjnie: „Coraz częściej się zastanawiam, jak władze PRL mogły oddać władzę takim świrom. Czy niespełna 30 lat temu byli oni mądrzejsi, a dziś zgłupieli? Wychodzi mi, że nie, tylko ich głupota była mniej widoczna”.

WALKA Z „DEZINFORMATORAMI” KREMLA

Red. Wóycicki, analizując polski „łomot” w dyskusji politycznej, zresztą mizernych lotów, wszystko zwala, nie tyle na brak wiedzy, brak umiejętności dyskutowania, co doskonale widać w programach publicystycznych TVP, pieniactwo, prostactwo i chamstwo, agresję werbalną używaną zamiast argumentów, czy też brak porządnej merytorycznej dyskusji politycznej w naszym kraju, co na — rosyjską propagandę.

Uważa, że „płynąc w nurcie kremlowskiej dezinformacji można prezentować się, jako polski konserwatysta i monarchista, zwolennik lewicowej zmiany, wróg wszelkich elit i zwolennik obalenia „systemu”. Polski liberał reagując na to zamieszanie stwierdza, że wszystkiemu winne jest dziedzictwo „endecji”, nie zauważając, że putinowski dezinformator z podobną łatwością manipuluje Piłsudskim czy też tradycją lewicy. Polski zaś zwolennik prawicy nabijany przez Kreml w butelkę pseudopatriotyzmu, walczy z liberalizmem i lewactwem”.

Pisanie prawdy o Rosji, czy też wyrażanie swojego autonomicznego, często krytycznego zdania o polskiej czy zachodniej rzeczywistości, zwłaszcza przy korzystaniu ze skompromitowanego ostatnio Facebooka, jest obecnie w Polsce niemile widziane i podlega ostrej walce hybrydowej, jaką Polska prowadzi przeciwko Rosji. Bo to nie Rosja przeciwko Polsce tutaj walczy, ale Polska przeciwko Rosji.

Klasycznym tego przykładem jest rosyjski portal Sputnik Polska. Panoszy się tam stado wyjątkowo prymitywnych antyrosyjskich trolli, dla których wulgarny język jest podstawą. Ruski Obesraniec: „No i co ruska ku**o? Jak teraz samopoczucie jak cię z FB zbanowali? Ty stara sku*****a pi**o możesz sobie pisać w ruskich mediach, bo żaden Polak nie ma zamiaru twoich komuchowych wypocin czytać. Spier****j do Putinlandu, bo cię tutaj jeszcze jakieś nieszczęście spotka.”

Pod innym nickiem (NVL 956), ten sam osobnik, po komentarzach na Sputniku z pominięciem FB: „Teraz cię ku***o na Facebooku zablokowali za twoją parszywą propagandę i kłamstwa, to teraz tutaj nadajesz? Won do twoich śmierdzących przyjaciół z Putinlandu!!!”

Blokady FB dla niewygodnych komentatorów czy autorów tekstów na Sputniku są codziennością. Bo, jak zauważył red. Wóycicki, w Polsce „Facebook stał się głównym źródłem informacji w stopniu jeszcze większym niż w USA, przynajmniej, gdy chodzi o młodych odbiorców”.

I młodzi Polacy mogą dowiedzieć się z FB zupełnie, co innego, niż lansuje Zachód.

Zamiast podsumowania skorzystam z FB-owej opinii Konrada Rękasa (prawica.net) dot. omawianej „analizy” red. Wóycickiego:

„Po prostu — WSZYSCY są ruskimi agentami, a na Kremlu ZAWSZE strzelają korki od szampana. Kropka. Można zamknąć działy analiz politycznych. Odkryto wyjaśnienie uniwersalne”.

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska
Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Tragiczne nie jest to, że w Polsce – jak wszędzie – trafiają się indywidua prymitywne i łajdackie, ale to, że stają się autorytetami dla narodu.
Admin

Komentarzy 18 to “Totalny odlot: Nawet głupota w Polsce jest „made in Russia””

 1. Joannus said


  Czy to o tego ”polaka” chodzi

 2. Red. Wóycickiemu brakuje seksu i to ostrego.
  On się boi kobiet, szczególnie, z Rosji.Ma inną opcję czy też „traktuje” swoją żonę?Zajmij się produkcją narkotyków w Polsce i polską mafią zarzucającą całą zachodnią Europę,”speedem”.

  Człowieku, nawet wywiad w Rosji nie jest tak potężny jak gigantyczna armia, setek tysięcy ,co tam ,milionów Rosjanek, w EU zachodniej.

  One nawet po ślubie,kochają Rosję i Putina.To one terroryzują tradycyjnym ,rosyjskim jedzeniem a stacje telewizyjne są zmuszone,nawet podawać (sprzedawać) kanały rosyjskie tak jak sklepy Netto,Kaufland,Edeka…produkty z Rosji,z cyrylicą i tłumaczeniem, na niemiecki.

  Jaka wojna hybrydowa gdy energię elektryczną US Army,w Niemczech, otrzymuje z Rosji,tak jak gaz….

  Co się dzieje w Polsce,z mediami? Czy tylko narkomani publikują i alkoholicy?

  Rozumiem, że Kazimierz Wóycicki ,(o tego chodzi),jako agent BND, z dobrymi kontaktami do Niemiec, jest już „spalony”??

 3. www said

  Przecieź to przedstawiciel tasiemców … gra przeciw Polsce …mamy się wykrwawić i a reszta żywić tasiemców, które po wojnie się tu przeniosą

 4. Roman K said

  Dzis pojawily sie dwie neizwykle informacje w sprawie …prowokacji UK..sterowanej przez DeepState…
  Otoz pojawilo sie nagranie JUlii Skripal do siostry….cla rozmowa szeroko odtwarzana i komentowana w Rosji i na swiecie
  Oraz wywiad z rzecznikim Labolatorium Porton Down..w ktorym stwierdfzil ze :
  -Novitchok maja w labolatotorium….
  – nie ma na Novitchok antidotum
  ….oczywiscie w Polsce nadal tlumacza tkumokiem:-)))))

 5. provincjal said

  To było ostatnie zadanie skripala, panie skripal, mówi oo7, musi pan nam pomóc, trzeba położyć putina i rosję na łopatki, dostanie pan i córuś jakiś śmieszny nasz środek owadobójczy / cyklon b ? / a o resztę zadbają nasze prawdomówne mendia i będzie kocioł, a ja co w zamian, pan przeżyjesz no i konto się powiększy, no to nara !

 6. Piotr Podgórni said

  Przeczytałem życiorys pana Kazimierza Wóycickiego i wyszło mi, że został on ukształtowany (czyt. wyprano mu mózg) przez liczne niemieckie fundacje. Są też inni „ukształtowani” przez amerykańskie fundacje i uniwersytety psedo naukowcy, łżeredaktorzy czy politycy. Nie ma znaczenia przez kogo są „kształtowani” bo skutek jest ten sam- bezmózgowie. Dlatego są tacy irytujący.

 7. Ale dlaczego? said

  Co tragiczne, taka debilna propaganda jest we WSZYSTKICH telewizyjkach w Polsce.
  Ostatnio sam się przekonałem, że osoby podobno wykształcone, z dyplomami politechniki, inteligentne, podobno, ale tak łykają te kłamstwa, że strach pomyśleć co będzie dalej.
  Wprost na słowa o tym, że te „ataki chemiczne” u Angoli i w Syrii to jest „false flag” usłyszałem, że jestem agentem Putina i że powinienem przeprowadzić„ się do Rosji…

  Także gdy(by) wybuchnie III wojna, polskie mięso armatnie jest gotowe zabijać Ruskich…

  Smutne…
  Chyba trzeba się rozglądać za jakimś krajem na antypodach, języka uczyć…

 8. Roman K said

  http://www.informationliberation.com/?id=58219

  panie anonim….polskie mieso armatnie nie jest organizowane po to – by zabijac….ale tylko po to, aby byc zabijane.
  Zeby sie nei opieralo wyposazono go i ubrano w jakies szmaty, stary zuzyty sprzet, ktory dobry jest na smialosc….. i nic wiecej…
  Pierwsze „KIndzaly” jakie zmiota najblizej Rosji polzone baterie, zdmuchna wszystko co zyje mniej wiecej w okregu o srednicy 300mil….
  https://www.zerohedge.com/news/2018-04-05/nuclear-blast-simulator-shows-whether-you-would-survive-attack

 9. janetatanka said

  Jesli to jest red Woycicki na zdjeciu ad 1, to jakkakolwiek dyskusja na temat jego artykulu jest smieszna, bardzo smieszna.

 10. peacelover said

  …judo-podobny…..//

 11. Ale dlaczego? said

  Panie Romanie.
  Niestety taki scenariusz jest możliwy.
  Jest jeszcze jakaś szansa, że Polacy otrzeźwieją, jak USA każe płacić Żydom haracz biliona zł…
  Ale to tylko szansa.

  W tym wszystkim jest pocieszające, że może na razie III wojny nie będzie.
  Wg pewnych przepowiedni, najpierw musi upaść Syria 😉

  A tak na marginesie, nic nie zmienia, że ktoś pisze pod swoim nazwiskiem, czy pod inną „nazwą”.
  Jedynie łatwiej go zidentyfikować.
  A tak można np. lepiej oddziaływać na różnych forach pod różnymi nickami.
  Bo cóż innego można robić, niejako hobbystycznie, jak nie szerzyć świadomość w społeczeństwie?
  Nie każdy jest straceńcem w imię stada ciemnych baranów…

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQo1fMu3aP10hPn46BNvMxOv2uzhSLHEsGbMVVTZ_KKytTr4gcY

 12. Ale dlaczego? said

  W interesie ciemnych baranów…

 13. Roman K said

  Panie Dlaczego…..
  szansa jest ..ale nie bedzie to zalezec od Polakow….
  Co do pisania,,owszem – co do dzialania nie..jesli pan uwaza pisanie za dzialalnosc wymaga to jawnosci.
  Czy wyobraza pan sobie pisania podan petycji, czy aplikacji o emeryture np …bez podania wlasnych danych?
  Dzialanie kazde dzialanie, ale i zaniechanie ze skutkami prawnymi ..pociaga za soba odpowiedzialnosc! Nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej , ani anonimowej.
  To- czy warto narazac sie z stabo ciemnych baranow???? widzi pan -juhas to odpowiedzialne stanowisko… te chlopoki narazali sie i stawali w obronie swoich baranow bez dyskryminacji, czy to byly biale, czy czarne, czy ciemne barany….
  NIkt pana nie zmusza do bycia juhasem…. zatem jesli nie masz zamiaru bronic barankow…nie gwizdz nie udawaj juhasa …..i nie wprowadzaj ich na niebezpieczne drogi…ktorymi sam boisz sie isc…..bo kierdel slucha gwizdu juhasow…i idzie za nimi, idzie poniewaz ma do nich bezgraniczne zaufanie.
  To panska autonomiczna decyzja….czy gwizdac i byc juchasem…czy pogwizdywac- jako kurdupel.
  HObbystycznie..to moze pan zbierac ciupagi ciemnych juhasow..ktory tym sie roznia,ze nie boja sie wielu ciupag z kolekcji kurdupla hobysty.

 14. Delphi said

  A tu kolejny przykład skrajnej głupoty i rusofobii:
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-bedzie-malego-ruchu-na-mundial-bo-rzad-boi-sie-rosyjskich-wojsk/m358g2t

 15. Ale dlaczego? said

  Panie Roman.
  I zgadzam się z Panem i nie.

  Nie zgadzam się, bo:
  1. Nie piszę TUTAJ żadnego podania do np. Kaczyńskiego 😀
  2. Juhas miał z owiec pożytek.
  Golił je regularnie, a czasami je… zjadał…
  😉

 16. Mariusz said

  Ten typek to takich 3 Targalskich w jednym…

  Oto próbka twórczości z jego bloga:

  ”Szuchewicz jest twórcą potężnej formacji wojskowej skierowanej przeciw III Rzeszy oraz sowieckiej Rosji. Organizuje ją i kieruje. Jest i powinien być również dla Polaków postacią o cechach bohatera, nawet jeśli ma być to bohater z gorzką skazą współwiny za zbrodnię. Dzieje pełne są jednak wielkich bohaterów z wielkimi grzechami. Nie można oceniać ich jednostronnie.”
  https://kazwoy.wordpress.com/2014/08/10/sladami-upa-muzeum-jego-dowodcy-romana-szuchewicza/

  W Polsce jest mnóstwo miłośników banderowni, ale chyba żaden jeszcze publicznie nie bełkotał, że Szuchewycz i dla Polaków powinien być bohaterem… Przy takich poglądach na Ukrainę i banderowców, zoologiczna rusofobia to już tylko czysta formalność.

  O czym z kanalią polemizować i po co w ogóle komentować jakieś jego rzygowiny..?
  Równie dobrze świni można tołkować że powinna jeść nożem i widelcem, a nie chłeptać prosto z koryta.

 17. Do 16.Dawno takiego oszusta,nie spotkałem.Red. Wóycicki, twierdzi że Majdan zorganizował Kreml.Bez dowodów i pomija bezczelnie,
  najemników z Izraela na Majdanie, najemników z EU zachodniej i z USA, pomija rząd żydowski na Ukrainie. (politycy na Ukrainie nie ukrywają pochodzenia).Wideo z Majdanu na youtube są dla tego „wściekłego” na Polaków …obywatela Polski,bez znaczenia.Paranoik czy oszust czy też agent, prowokator lub narcyz?
  Dawno nie spotkałem takiego oszusta,
  przedstawijącego swoją wersję, bez dowodów.

  To jest z tej grupy nienawidzącej polskie dzieci dlatego nigdy nie protestował w Polsce,przeciw selekcji nie tylko ekonomicznej w Polsce.Selekcji przeciw dzieciom w Polsce 2018.

 18. Asad said

  Proszę popatrzeć jak Natanyahu wrabia świat:
  https://phibetaiota.net/2018/04/yoda-syria-false-flag-video-of-fsa-teaching-kids-to-fake-a-chemical-attack-best-single-video-donald-trump-has-not-seen/

Sorry, the comment form is closed at this time.