Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Antypolskie działania „Gazety Polskiej”

Posted by Marucha w dniu 2018-04-07 (Sobota)

Znany publicysta Pan Tadeusz Andrzejewski pisał o „Pouczenie dla pouczających: nie stracić okazji, aby pomilczeć”.

W sumie jest to reakcja na artykuł, który nie tak dawno ukazał się na jednym z polskich portali, napisany przez dziennikarkę polskojęzycznej „Gazety Polskiej”. Nie chciałam przed świętami poruszać tematu, który wzbudza tyle kontrowersji.

Zgadzam się z wybranym przez dziennikarkę Katarzynę Gójską-Hejke tytułem, jednak w trakcie czytania nabierałam przekonania, że tytuł nie ma nic wspólnego z treścią artykułu, który czytam. Zagłębiając się w tekst, zrozumiałam, że redaktor zabrała się za pisanie, nie mając podstawowego pojęcia o problemie, który opisuje, a wiedzę czerpała raczej z propagandowych materiałów litewskich władz.

Odnoszę wrażanie, jakby pani redaktor była opłacona przez służby państwa litewskiego. To zgodne z narracją naszego VSD (Departament Bezpieczeństwa Państwa), który twierdził przed rokiem m. in., iż nasze szkoły, szkoły z polskim językiem nauczania, stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa litewskiego.

Natomiast w ostatnim raporcie o nas prawie nic, mimo że nic się nie zmieniło w naszych działaniach i dążeniach. Ale teraz VSD nie uważa nas za zagrożenie państwa. Dziwne.

Nasuwa się pytanie, co właściwie władze Polski, mając ogrom różnorodnych możliwości, zrobiły i w jaki sposób pomagają walczyć Polakom z Wileńszczyzny o należne im, jako mniejszości narodowej, prawa? Może pani redaktor, tak świetnie zorientowana w temacie, zna odpowiedź? Może potrafi przytoczyć jakieś przykłady, bo ja realnie nie widzę żadnych działań.

Oprócz, aby być sprawiedliwym, wywalczenia przez Jarosława Kaczyńskiego otwarcia w Wilnie filii Uniwersytetu w Białymstoku, ale to raczej z dziedziny oświaty, także ogromnie ważnej, ale nie praw mniejszości. Chyba, że pani redaktor uważa za pomoc prawie 30 lat gadania do ściany, ale to nie przyniosło i nie przyniesie żadnego efektu.

Kolejne pytanie, które rodzi ten nadzwyczaj „rzetelny” artykuł, jest takie: dlaczego społeczność polska zmuszona była szukać koalicjanta?

Gdyby autorka choćby odrobinę zainteresowała się tematem, o którym pisze, to by wiedziała, że Polacy próbowali startować w wyborach do Sejmu RL sami, ale zawsze brakowało kilku dziesiątych procenta do przekroczenia 5-procentowego progu wyborczego, co dawało miejsca w Sejmie.

[Dlatego weszli w koalicję z mniejszością rosyjską, co wprawiło w furię różne kreatury na scenie politycznej i medialnej – admin]

Kto ustalił próg w wyborach do parlamentu na poziomie 5% dla mniejszości narodowych, zmuszając litewskich Polaków do szukania koalicjanta? Kto nie chce wprowadzać na Litwie praw i standardów europejskich, dotyczących mniejszości narodowych, przez co właśnie podburza waśnie narodowościowe, które skrzętnie wykorzystuje Kreml?

Są to pytania, na które każdy zna odpowiedź. Jedno jest pewne, nie ma w tym ani krzty winy litewskich Polaków, jak i tych z Korony.

Na koniec już ostatni problem, dotyczący płynącego z Polski wsparcia. Tu muszę się zgodzić z panią redaktor, trzeba je urealnić i wziąć pod uwagę poparcie Polaków na Litwie, jakim cieszą się poszczególne organizacje. Niestety, w rzeczywistości organizacje, które popiera kilkanaście czy kilkadziesiąt osób, dostają zbyt duże pieniądze, a organizacje, popierane przez kilkadziesiąt tysięcy Polaków, otrzymują zbyt mało.

Trzeba się również zgodzić z panią redaktor w kwestii, dotyczącej bogactwa największych polskich organizacji na Litwie „w ludzi o szerokich horyzontach, umiejących zachować polskość”. W sztandarowych masowych organizacjach polskich takich osób są tysiące.

Trudno się nie domyślić, z czyjej inspiracji powstał ten paszkwil na temat Polaków na Litwie. Wystarczy połączyć ze sobą miejsce pracy autorki, którym jest Gazeta niby-Polska, „liberalny” Klub GP w Wilnie i frustrację po zdobyciu przez nich zaledwie 200 głosów w ostatnich wyborach, podczas gdy Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin uzyskała ich 70 000.

Nieprawdą jest, że problemem w stosunkach między Polską a Litwą są liderzy litewskich Polaków. Problemem jest, że walczą oni o prawa Polaków na Litwie i każdy z nich, nieważne Kowalski czy Nowak, ten, który będzie najskuteczniej walczył o te prawa, będzie największym problemem.

Nam, Polakom na Litwie, zależy na realnym działaniu ze strony polskiej i realnych wynikach. Każda ze stron dokładnie wie, o co tu chodzi. Ostatnio padają piękne zapewnienia, że sytuacja się polepsza, że zmienia się podejście do naszych problemów itd.

Gdzie ona się polepsza? Czy poprzez wprowadzenie ujednoliconego programu nauczania państwowego języka od pierwszej klasy od września 2017 roku? Po czym można sądzić, że zmienia się podejście do naszych problemów, bo nie zauważyłam?

Przedstawiciele polskich władz nie mają chyba na myśli odbudowy torów, bo wszyscy to zauważają i chyba nie łudzą się, że je odbudują z powodu przyjaźni czy perswazji ze strony polskiej. Odbudują je ze zwykłego strachu przed następną karą, bo tylko tak można ich do czegoś nakłonić.

Reasumując, działania i propaganda litewskich władz w omawianym temacie jest skuteczna, czego niestety nie można powiedzieć o działaniach władz RP. Litwa potrafi od prawie trzydziestu lat systematycznie pogarszać sytuację i pomniejszać prawa Polaków na Wileńszczyźnie, co jest prawnie zabronione i równocześnie udawać, że nic się nie dzieje.

Polskie władze przez cały ten czas walą łbem o ścianę i mimo, że widzą, iż prędzej rozbiją sobie głowę niż wyburzą tą ścianę, dalej w nią tłuką.

Artykuły w prawicowej Gazecie Polskiej zaczęły upodabniać się do artykułów liberalnej Gazety Wyborczej. Jest to żenujące, ponieważ są to działania antypolskie i antychrześcijańskie.

Renata Cytacka
Autorka jest polską działaczką na Litwie, radną miasta Wilmo z ramienia Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, była wiceministrem energetyki. Została także prezesem Forum Rodziców Szkół Polskich Rejonu Solecznickiego. 

http://mysl-polska.pl

No cóż, lepiej późno, niż wcale… już na Litwie niektórzy zaczynają sobie zdawać sprawę z charakteru plugawego, syjonistyczno-banderowskiego szmatławca, jakim jest „Gazeta Polska”, redagowana przez agenta banderowskich służb specjalnych, Sakiewicza.


Natomiast obserwując liczne rzesze skretyniałych członków i wyznawców Klubów Gazety Polskiej, gotowych wydrapać ci oczy w obronie tej gadzinówki, człowiek zaczyna im życzyć powolnej śmierci w męczarniach.
Admin

Komentarze 72 to “Antypolskie działania „Gazety Polskiej””

 1. Adam said

  Miejsce zdrajców jest pod ścianą lub w dole z wapnem.

 2. Maverick said

  Sakiewicz i Michnik pełnią podobną antypolską rolę w ogłupianiu Polaków.

 3. VAV said

  Zydowska Gazeta Polska jest oglupiania dla Polakow. Spelnia taka sama role jak GW tylko z ta roznica, ze jest skierowana do innej grupy spolecznej.
  Kiedys bylem na spotkaniu z Grzegorzem Braunem, ktore zorganizowal klub Gazety Polskiej. Same parchy udajace patriotow. Obrzydliwe.

 4. Niepokorny said

  To nie jest zadna polska gazeta tylko gazeta pisowska. Pierwszy propagator bzdetow Giedroycia.
  Az nie wierze, ze ma klub w Wilnie. Kto byl na tyle glupi, ze sie tam zapisal?

 5. Lily said

  Re3;VAV
  To sa tzw. POP-y.
  P = pelniacy
  0 = obowiazki
  P = Polakow
  Sam J.K,oswiadczyl, ze „dobrze byc Polakiem”.

 6. witek said

  W naszym mieście GazPolin prowadził pan Rysio
  Pan znikąd.
  Comiesięcznie łaziło toto z grupką łazików z flagami i portretami santo subito- Lecho Kaczyńsko
  Gdy PISdu doszedł do władzy
  ( dziękujemy ci ojcze derektorze)
  Pan Rysio otrzymał ciepłą posadkę przy wojewodzie
  ” koordynator do spraw organizacji społecznych” czy jakoś tak
  …i pana Rysia tylem widzieli 😦

  ps Dobrze, że zapowiadają koniec miesięcznic
  Bo jedni nabożnie spacerowali, a drudzy małobożnie ryczeli ze śmiechu!
  Nie mam nic do zmarłych w Smoleńsku, ale to zakrawało na kpinę z tych ludzi…
  Nie zasługiwali na to.

 7. Peryskop said

  Czy zdziwi kogoś fakt, że red. Sakiewicz bywa widywany na św. Mszach Trydenckich ?

  ——
  I co z tego ma WYNIKAĆ?
  Admin

 8. snag said

  VAV @ 3 ,…

  A te nie-parchy, ci prawdziwi, ci stuprocentowi Polacy olewają takie spotkania bo preferują oglądać jakiś Hollywood szajs na kanapie niż posłuchać co Braun ma do powiedzenia – Szczekasz nie na to drzewo, przysłowiowa wiewiórka jest na innym.

 9. anzuma said

  Ta cała Hujke to zwykła, głupia cipa. Szkoda na nią czasu.

 10. Roman K said

  Najwyzszy czas przyjzec sie blizej, gazetom polskim…Mendeli Gdanskich.
  Ftagment
  (—)
  …… Przyczyniajac sie do unicestwienia pierwszych usilowan w postaci Konwentu Sw. Katarzyny bunczucznie zapowiadala taki sam koniec Akcji Wyborczej Solidarnosci.
  Coz, nie dziwie sie lewicy zwlaszcza tej skomuszalej o wyraznym zapaszku,… tytuly ich gazet strasza. Odwolujac sie do starego arsenalu kalumni i wyzwisk, wytartych frazesow i pomowien. Ze szpalt Polityki, halatowa arystokracja krzyczy niczym imc Zagloba pod Zbarazem, ” …do widel…. do gnoju…” . To samo inne ichnie pismidla….”oszolomstwo wprowadzi lustracje, ktora jest niczym innym, jak zwyklym faszyzmem”…., ” spowoduje to caly szereg klesk i kataklizmow”…. i zatrzyma krowom mleko towarzysze( ta ostatnia podpowiedz- to moje).
  Patrzac na ten rejwach, siegam do prasy przedwojennej….lata trzydzieste, prawie to samo- taki sam rejwach, …faszyzm juz…tuz, tuz,juz, juz…polskie, ksenofobiczne ant- inteligenckie, niekoszerne mialo mordowac, palic , gwalcic i jesc zywe…….
  I co!!!! Te polskie, narodowe , ksenofobiczne, staje naprzeciw czalgow, broni do ostatniego naboju, przedziera przez granice i kordony do tworzonych polskich armii. Te setki tysiecy skrajnych, ekstremalnych, idzie w lasy, pada na ulicach naszych polskich miast…po prostu walczy…. ten ksenofobiczny narod..ratuje jak moze swoja najwieksza mniejszosc….w czym Polakom najwiecej przeszkod czyni (!!!!!)-… zorganizowana w Judenraty….. „elitarna elegancja” owej mniejszosci z wyslugujaca sie w mokrej robocie Niemcom wlasna policja i armia wypasionych i platnych szpicli z ligitymacjami gestapo i sluzbowymi pistoletami w kieszeniach…
  (——–)
  I jak tu wierzyc, ze historia sie nie powtarza…… kiej sie ona bestyja w kolko zatacza, kiejby ci to sam Pan Prezydent….
  Achtung!! Achtung!!!! Wnimanije!!!! Wnimanije!!!!Polsce, grozi syndykalizm!!!!!!
  ….. rwia szaty nasi prawicowcy i lewicowcy….zwiazek nie moze rzadzic….etc itp…. em…pstrem…bzdrem…… (—)

  Oto z prawej( w znaczeniu kierunku) dwie poczytne gazety, w zasadzie rozne, ale chyba nie zabardzo skoro ton nadaja te same dwa filary.
  Na lamach jednej Szef Partii oglasza wszem i wobec czym wg, Niego jest patriotyzm!!!!!
  Jezeli kto kolwiek ma jakie takie pojecie czym jest patriotyzm, jesli was tego w domu polskim uczyli to i tak jestescie w bledzie!!!!!….jak i w bledzie byl…wg Samego Prezesa… niejaki Traugutt. Prawda, glupi swolocz…i pieniadze tego mu placili i awanse i pozwolenstwa, tego i sorty taka jego mac mundurowe…i tak do Lachow do powstania poszedl …wot niegadiaj!!!!
  Drugi Szef rowniez oglasza swoje credo, i ze nigdzie indziej -a tylko przy jego straganie- zobaczycie …”prawdziwego” Zyda, ktorego Wam za jedyne 1zl70 gr pokaza. Nie Zyda bogacza syjoniste, nie Zyda Shloma enkawidziste, ale prawdziwego…(!!!!) smarkatego(????) parchatego(????)
  Gazeta ta wlasnie skonczyla zwycieska bitwe wyborcza w Ameryce, sromotna przegrana swego kandydata, ktora prowadzil z krwia w oczach i piana na ustach naczelny „specjalista od spraw amerykanskich” owego pisma. Co najciekawsze specjalista ten uchyla rabka tajemnicy -skad czerpie swe wiadomosci i opinie. Oto szokuje swych czytelnikow znajomoscia i obyciem z periodykiem neokonserwatystow Commentary. Czyzby nie wiedzial , ze to oficjalny organ (?????) Amerykanskiego Komitetu Zydowskiego?????, czyzby nie wiedzial, ze owi „neokonserwatysci”, ktorzy stworzyli periodyk ( Levin, Podhoretz & ska) byli czolowymi przywodcami ideologicznymi ruchow lewackich???? Ajjjjjj!!!!! Wajjjjjj!!!
  Az taki glupi to on nie jest!!!!!! On o tym dobrze wie, ale wie tez, ze wy nie wiecie !!!!
  Obydwie gazety dolaczaja do komuszych i zaczynaja obrzucac blotem jednego z najbardziej godnych szacunku ludzi, zaczynaja strzykac jadem na… Zygmunta Wrzodaka.
  Nazywaja go posmiewiskiem gazet, niedouczonym…..trybunem robotniczym.
  To zaszczytne tytuly panowie, tak jest ……Zygmunt Wrzodak jest i trybunem robotniczym,
  i posmiewiskiem gazet!!! Ta-a-akich gazet….panowie, ze dopiero bycie chwalonym w tych gazetach, byloby dla porzadnego czlowieka prawdziwa obelga.
  Oto glosno zastanawia sie jeden z wielkich, dlaczego Zygmunta Wrzodaka
  ” prawica” nie edukuje, tak jak lewica Bujaka……. wolne zarty mlody czlowieku!!!!
  Stanze ty na drodze zlodziejskiej mafii, sprzeciw sie piratyzacji gospodarki Kraju, obron chociaz jeden zaklad pracy piecdziesieciokrotnie mniejszy nizli Ursus, przed zrabowaniem i unicestwieniem, a …….wszyscy przyjdziemy do ciebie po nauki.
  Bo tak, jak przed wojna tak i teraz obowiazuje ta sama prawda. Te oszolomy te nacjonalisty te, te znienawidzone przez elegancje Wrzodaki sa …. przedewszystkim Polakami…. ich lewicowosc, tak samo zreszta, jak i prawicowosc konczy sie tam , gdzie zaczyna sie jurgielt.
  I dlatego wlasnie nie ma zadnego…ale to zadnego!!!! niebezpieczenstwa w tym, ze spoleczenstwo odzyska w koncu nalezne mu miejsce. Ze Polska przemowi swoim glosem i uporzadkuje swoje sprawy.
  Czas najwyzszy, aby to nastapilo… swiat sie nie zawali, a wrecz przeciwnie zacznie budowac. Bedzie po prostu porzadniej. A ze straca ci co z rejwachu zyja….. no coz niech robia rejwach….gdzies indziej……najlepiej ….u siebie!

  Roman Kafel Dallas Texas 20 December 1996

  To bylo 20 lat temu z okladem…..gazety ne proznowaly, ale beltaly Polakom we lbach i cmily….usunely z wlasnej drogi wielu uczciwych ludzi i rozwalkowaly kazda polska organizacje i ugrupowania polityczne ….wbijajac w bloto…na oczach POlakow, ktorzy anonimowo wzruszali ramionami….chcial to ma…ryzykowal to mu dali:-))))
  jakby cicho siedzial -to by mu nic nie zobili…jakby sie nie podpisywal..to by nie wiedzieli- ze istnieje:-))_)_)

  …..CO do tego maja POlacy????? KOmu sluza i jakiej sprawie obydwie gazety polskojezyczne…. I dlaczego Polacy za to placa…(trzecia pozycja od konca w poziomie wynagrodzen za prace w EU nie jest zadnym przypadkiem…..) Usuniecie z Polski poprzez emigracje ponad 8 mln etnicznych Polakow stworzylo demograficzna wolna przestrzen…. w ktora przesuwa sie ludnosc z Ukrainy…z kolei tam tworzac przestrzen wolna do osadnictwa …elitarnego.

  Wyjasnil to w roku 2004 pan Wlodimir Zirinowski w owym czasie z-ca przewodniczacego Dumy Federacji Rosyjskiej..w duzym wywiadzie- jakiego udzielil…
  Stanowisko, jakie wtedy piastowal i pozycja, jaka zajmuje swiadczy , ze byl i jest informowany pzez sluzby rosyjskie i doskonale orientowal sie w zwilosciach polityki globalnej.
  Otoz caly wywiad mozna sobie poszukac na YT…i posluchac ..ale co jest wazne odniosl sie wtedy go stwierdzenia sir H Kissingera , ktory zapowiedzial ,ze Israel przestanie istniec na Bliskim Wschodzie- jako panstwo….
  Oczywiscie nie zapowiadajac, gdzie osiadli sie ok 8mln Izraelitow….co powodowalo ,ze wszyscy spogladali w strone USA…
  Pan Zirinowski powiedzial wtedy, ze nie…to nie Ameryka jest celem…nastepnym panstwem zydowskim bedzie ….UKRAINA…..
  Powiedzial tez, ze zostanie nasycona Europa emigrantami islamskimi…wlasnie po to, zeby przesuwac osiedlenie Zydow na Wschod….i spowodowac emigracje Zydow z USA do Polski…stad budowa infrastruktury dla ortodoxyjnych zydow…w Polin…..
  Pierwotne plany mialy zamiar stworzyc panstwo zdominowane przez Zydow na terenie Rosji…ale w wyniku postepujacej sytuacji odrodzenia i samoobrony Rosji, ciezar przesunal sie na Ukraine , Polske i tzw Trojmorze….momentem odpuszczenia Rosji byl Majdan.
  Plany sa -jakie sa…nie zapominajmy jednak, ze z tego samego materialu mozna wybudowac i chlewik dla swinki i porzadna wedzarnie …i porzadny wychodek….wszystko zalezy od nas.

 11. Korab said

  Litwini to naród w zaniku z powodu niskiego przyrostu naturalnego i emigracji (coś jak my,tylko nas jest wyjściowo więcej,więc dłużej to potrwa), dlatego tak się boją Polaków,bo wzrost polskiego żywiołu oznacza – niezależnie od intencji – przyśpieszenie litewskiego upadku. I to nie intrygi Kremla czy Polaków znad Wilii – tak jak nie ma politycznych podtekstów w tym,że cukier rozpuszcza się w herbacie, a mniejszość w większości. A że na lekarstwo Litwa upatrzyła sobie szowinizm,nic dobrego z tego nie będzie (patrz pseudopaństwo Ukraina).
  A swoją drogą to byłem w Wilnie z małżonką 2 lata temu – i miasto jest przepiękne,czułem się jak w domu (a w takim Lwowie.mimo wszystko,nie). No i taki szczegół – w Ostrej Bramie mszy po polsku kilka,ale już w katedrze wileńskiej,gdzie groby polskich królów i relikiwie św.Kazimierza w ołtarzu – ani jednej, wszystko w dialekcie szaulisów.

 12. Barbara Chojnacka said

  Ad 7
  Ale nie przystępował do Komunii Świat.

 13. Joung said

  POLACY nam wypada brac sie juz za te ;;;;;imitacje ludzkie podszywajace sie pod polskosc.
  LUDZIE DOSC

 14. Roman K said

  LItwa..zasadniczym bledem, Panei Korab jaki popelnia sie powszechnie to myslenie o obecnej Litwie -jako o Wielkim Ksiestwie Litewskim…. a to bylo ruskim…Bialo ruskim…czrno ruskim i drewlanskim…z kasta kniazi zmudzkich…zruszczonych kiulturowo i socjalnie. WL Jagielleo gadal po rusku…dwor ksiazecy gadal po rusku i pisal po rusku…
  Obecna Litwa to Zmudz…nigdy nie byla wielka rozmiarami, ani demografia…dlatego sie boja i objawiaja to agresja.Boja sie, bo zawsze tracili swoje elity ,ktore sie polonizowaly lub rusyfikowaly…i powinismy to uszanowac.

  ——
  Mamy tych antypolskie łobuzów SZANOWAĆ?
  Admin

 15. Do 14.Niestety masz rację.Oni chcą tylko swojej, własnej, autentycznej wolności.

 16. Adam said

  Polakom coraz trudniej przeżyć za 2100 brutto lub w ogóle bez pracy. Jak na jesieni ceny pójdą w górę a o prace będzie jeszcze trudniej, to wtedy się zacznie jatka jakiej świat jeszcze nie widział.

 17. Roman K said

  Panie Gajowy…pisze wyraznie co uszanowac…ich bojazn i strach przed kulturowym i biologicznym unicestwieniem….
  Dlatego ze i nam Polakom grozi absolutnie to samo…. Pod wspolnym zarzadem i rezimem mehesow i mamzerow..do ktorych dolacza cale tabuny lasych na benefity anonimow…ktorym obojetne czy siersc, czy welna,,,byle tylko micha pelna…..
  Niech pan zapamieta instytucje FolksDeutcher….zraz potem kapusi UBeckich i ORMOwcow z TW..i porowna skale….zjawisko FolksDeutcherow zostalo kilkasetkrotnie spotegowane…za Komuny …dzisiejsze dane sa niedostepne…ale agentura rezimowa przekroczyla stan liczebnosci komunistycznej….kosztuje tez niewasko….
  Zatem nalezy sie spodziewac ,ze w przypadku sukcessow budowniczych Polin i Chazaria Magna…wielkie armie kapusi- sol tego tworu… liczbowo bedzie szedl w miliony….

 18. Adam said

  Otóż panie Romanie, Polacy się nie ruszą dopóki będą mieli chleb, a ja chleba zabraknie to wtedy dopiero wyjdą z domów.

 19. Korab said

  OK,rozumiem lęk przed utratą elit – ale elit litewskich nikt nie polonizował siłą,nikt ich nie bił,jak dzieci z Wrześni,co nie chciały pacierza mówić po niemiecku… Może po prostu WTEDY polska kultura była LEPSZA i bardziej przyciągała niż inne narody kultura rodzima. W końcu,był czas,że urzędowym językiem na dworze chana tatarskiego był polski. A i Kozacy mieli pretensje,że ich Lachy nie uczą „pańskiego języka” – był taki czas. I można było budować Rzplitą wielu narodów,tak jak Wielka Brytania z Angoli,Walijczyków,Szkotów czy tych z wyspy Man czy Guernsey zrobiła Brytyjczyków. Polacy byli na to za cieńcy – Sarmatia Magna się posypała,a ostateczny pogrzeb tej idei to był,wg mnie,traktat ryski – po wygranej wojnie oddano wrogowi parę milionów obywateli Rzplitej – Rusinów,Białorusinów i kogo tam jeszcze…

 20. karlik said

  Ad.13 „POLACY nam wypada brac sie juz za te ;;;;;imitacje ludzkie podszywajace sie pod polskosc.
  LUDZIE DOSC” Ja bym prosił o podanie definicji kto to jest Polak, bo nie wiem czy bym się „załapał”…
  Czy ktoś kto pisze nie używając polskich liter, czyli nie pisząc po polsku jest Polakiem, czy tylko prowokatorem…??????????????

 21. Miet said

  Ad.10.

  Dzięki Panie Romanie, że Pan to wszysko przypomina.
  Mam nadzieję, że może do kogoś to dotrze i komuś to przetrze oczka.

  Od 1989 (a może i wcześniej) jest w Polsce skrupulatnie i z powodzeniem realizowany plan budowy Polin.
  Plan ten jest rozpisany na kilka etapów – sporo z nich już zostało z powodzeniem zrealizowanych.

  Np. uwolnienie przestrzeni życiowej dla “wybrańców” poprzez ogromnych rozmiarów emigrację.
  Inny etap, to “zagospodarowanie” majątku narodowego Polaków – oczywiście majątku trwałego.
  Zrealizowano to pod hasłem reprywatyzacji i inwestycji Zachodu na terenie Polski.

  W międzyczasie rolą propagandy, o której Pan wspomina, było tak wszystko nagłaśniać aby polska gawiedź cieszyła się, że to wszystko dla niej i że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.:-)))

  Z drugiej strony, gdyby się coś zaparło i Polacy przejrzeli na oczy, trzeba było tak działać propagandowo, żeby cały świat zachodni był przekonany, że Polacy są winni popełnienia wielu śmiertelnych grzechów i wszelkie kary, które spadają na ich głowy, to sama sprawiedliwość i zadośćuczynienie tym, którzy ponoć od nich bardzo ucierpieli.

  Stąd mamy na cały świat nagłaśniany, polski antysemityzm otrzymany z mlekiem matki, stąd mamy ustawiczne nagłaśnianie rzekomego udziału Polaków w Holokauście.
  To wszystko ma usprawiedliwić każdą grabież, jakiej dokonano i jaka jeszcze będzie dokonana w Polsce.

  Teraz największa i bardzo sprytna farsa z tymi 65 miliardami.
  Przecież widać, że było to już “pobrane” wielokrotnie ale chodzi o to aby to ciągle wisiało nad głowami Polaków.
  Do tej farsy zatrudniono wielu aktorów, włączając i Kongres USA. Pewnym aktorom powierzono rolę “obrońców” – aktualni zarządcy Polską – PiS z Premierem i Prezydentem na czele.

  Ta ustawa kongresowa USA ma znaczenie jedynie propagandowe. Jestem przekonany, że ona nigdy nie będzie odnośnie Polski użyta bo przecież chodzi o to aby farsa trwała tak długo jak to będzie potrzebne.

 22. Marucha said

  Re 21:
  I pomyśleć, że świat już dawno byłby wolny od parchatej zarazy, gdyby nie USA, pchające corocznie miliardy dolarów w zbójeckie państwo Izrael, dostarczające mu najnowocześniejszej broni, bezwarunkowo popierające jego bandytyzm i blokujące wszelkie antysyjonistyczne kroki w organizacjach światowych.

 23. Miet said

  Z przykrością, ale muszę się z Panem zgodzić, Panie Wacławie.

  Bo jest Pan uczciwy, i to cenię, bez względu na pewne różnice poglądów.
  Admin

 24. kibol said

  Kiedyś Sakiewicz nazwał Radio Maryja sowiecką agenturą i do dzisiaj nie przeprosił za to oj. Rydzyka. Gdy amerykańka Polonia planowała akcję informującą kongresmanów na Kapitolu w sprawie ustawy o mieniu bezspadkowym H.R. 1226 kluby Gazety Polskiej miały włączyć się do akcji. Niestety tuż przed 12 marca wycofały się z akcji, dziwne to było i wyglądało na sabotaż.

 25. troll polonii said

  15
  Marek lipski
  Nalezaloby sie Litwakow zapytac czego chca.
  Bo zdaje sie sami nie wiedza.
  To co wyprawia ta ichnia zydowka to nie ma nic wspolnego z „autentyczna wolnoscia”.
  Bo jaka cholera ich pcha na Ukraine i kombinowac rozne inrygi w innych panstwach?
  Pamietam jak przyjezdzali uchodzcy z Litwy, przewaznie mieszane malzenstwa, rosyjko litewskie i lotewskie..
  Jakos tak bylo, ze do jakiego czasu, po rozpadzie imperium sowieckiego , trzeba bylo sie „utozsamic” i zdecydowac jakie sie chce obywatelstwo. Kto sie spoznil- bo np. studiowal w Moskwie – to mial potem duze klopoty z nabyciem paszportu..
  I tak np. rosyjskie zonkosie Litwinek, ktorzy na poczatku chcieli mieszkac na Litwie a potem sie rozmyslili – to juz do Rosji nie mieli wstepu i odwrotnie..
  Ale po tym jak rzad litwacki na zlosc Moskwie poniszczyl i posprzedawal przemysl, ktory im Rosjanie wybudowali i wielu Rosjan po Jelcynie wrocilo do Rosji – na Litwie zrobila sie bryndza. CIA dalej tam rzadzi.
  Zaczeto bardzo przesladowac Rosjan. I Polakow.
  I na tym polega litwacka tozsamosc.
  Gdy chodzi o polityke zagraniczna – to takie same glupole jak Polacy.
  W dupie maja tozsamosci: koniecznie chca byc zachodnio-europejscy, tylko, ze nie wiadomo o jaki Zachod chodzi” Czy Portugalie albo Pireneje i a moze taka jak na Riwierze.
  Znaczy sie nie podoba im sie ich wlasna.
  Jesli zas „tozsamosc’ narodowa polega na nienawisci do sasiadow – to Litwaki juz sa bardzo utozsamione.
  A do tego maja nie bardzo genetycznie jednolity sklad narodowosciowy: Litwini toTatary, Ukraincy, Rusini, Bialorusini, Polacy, Rosjanie – za duzo szczescia na taki maly kraj, ktory tez nie pamieta komu/czemu zawdziecza swoje istnienie jako panstwo..

 26. troll polonii said

  22
  Marucha

  Dzis ogladalem kolejny atak ludobojstwa w Gazie.
  Z obrazkow zrozumialem, ze Palestynczycy uciekaja przed bronia fosforowa.
  Wiec Nowiczok jest zakazany i za nieudana probe otrucia Skripala i jego corki ponad 130 rosyjskich dyplomatow zostalo ukaranych masowa deportavja.. W Palestynie zas moze IDF, izraelska armia, moze rzucac rozne fosfory do calego tlumu. – bo w takim Iizraelu bron chemiczna to pestka.

  Running from gas in Gaza: Palestinians resort to DIY protection during Great Return March (PHOTOS) — RT World News

  https://www.rt.com/news/423478-israel-gaza-tear-gas-attack-photos/

  Cyrk zas sie zrobill ze zwierzatkami w domu Skripala: pozdychaly ale po inspekcji. A jeden kot to nawet uciekl zanim go inspektorzy dopadli

  The Skripals are alive but the guinea pigs are dead – the strange case of the Salisbury poisoning — RT UK News

  https://www.rt.com/uk/423429-skripal-mystery-novichok-spy/

 27. snag said

  Yo, expert ,…

  Link do RT mówi o gazie łzawiącym i domowej produkcji ‚masek’ a nie bojowym czy o fosforze, swoje ‚spostrzeżenia’ i interpretacje zatrzymaj dla siebie.

 28. Czarek said

  Świetną książkę nt. Sakiewicza i wszystkich tych PIS-owców napisał dziennikarz śledczy Leszek Misiak: „Prawicowe dzieci czyli blef IV RP”. Polecam

 29. karma said

  re 22 na froncie należy zdefiniować wroga, żeby czasem nie bić po swoich gapowatych mordach.

  Czy można obwiniać Rosje za komunizm, i terror ? jakby nie było to biały naród, który powinien być odpowiedzialny za to co robi, jest on przecie zaledwie skoligacony z „dzikimi”, i w przeciwieństwie do np. żółtego, nie jest genetycznie upośledzony.

  Czy można Polskę, obwiniać za hodowanie światowych terrorystów, będącą ich rozsadnikiem po świecie, który chodzi w żałobie.

  Czy można winić Amerykę za jej wymuszone poddaństwo finansowe i późniejszy terroryzm świata, po krwawej wojnie secesyjnej, która odebrała jej wolność i wlasność ?

  Tak, po kolei białe narody zostały zainfekowane, niszczone i prowadzone ku własnej zgubie. Przecie, nie będąc właścicielami samych siebie, jak możemy zrobić co sensownego, jak skutecznie myśleć, jak nie pomieszać ras, rozumu i ducha, nie upaść moralnie i nie zdziczeć, zdegenerować jakiejkolwiek wartości.

 30. snag said

  Miet @ 21 ,…

  Gdyby tylko Polska czy Ukraina i tylko Amerykanie czy żydzi – Widok z innej gałęzi ,…
  http://www.unz.com/jpetras/why-the-uk-the-eu-and-the-us-gang-up-on-russia/

 31. NICK said

  (23).
  Naiwny.

 32. Roman K said

  Panowie Gajowy Mieczyslawie…..
  Ameryka…skonczyla sie wtedy ..kiedy zaczal Israel….zaczela sie Ameryka- kiedy skonczyla sie Rzeczpospolita Obojga Narodow…..dziwnie to jakos koreluje ze soba.
  Ameryka dzis walczy na smierc i zycie o…swoje…;moze nie wszyscy to widza…ale tak jest.
  Jesli uda sie Ameryce Chrzescijanskiej rozprawic z antynomistycznym czyt. illuminackim Deep State..za siedem lat nie poznamy swiata.
  To robia inni….a zaczelo sie w Polsce….:-))))) szkoda ,ze najczesciej gina stratowani ci ….co pierwsi rzucili sie do ataku….

 33. Peryskop said

  Re 7 Dziś pytanie i dziś odpowiedź.

  Z udziału red. T.S. w Msz Trad może WYNIKAĆ to, że jest ESKALACJA. Bowiem obecność semitów na standardowych ceremoniałach KRK jakby już przeżyła się i nie wystarczała im.

  Przyspieszyło gdy turbo-semi na papieża ustawili kolegę klanu Brałnów – Karola po babce Katz.

  Wnet duchowni turbo-semici przejęli epidiaskopy, natomiast laikat turbo-semi przejmuje Trydencję.

  Sygnałem tego trendu był poniewczasowy ślub reż. Gżesia Brałna na św. Mszy Trydenckiej przed wyborami prezydenckimi (nieudana turbo-kalka zagrywki pijarowsko-operacyjnej Don Tuska).

  Tak oto turbo-semici lansują się teraz swoim uczestnictwem w turbo-obrządkach ku irytacji uczciwego i myślącego skrzydła, ale z zachwytem dewocyjnego motłochu zakręconego na Amen.

  Taka sytuacja wkurza prawdziwych katolików. Ale co da walenie w messengera ? Sam przeżywałem męki uczestnicząc we Mszach obok krętaczy.

  Czy Pan Marucha widzi tu jeszcze inne zjawiska ?

 34. Roman K said

  Niech pan popatrzy na to z innej strony panie Korab..wart….
  gdyby zamiast Sarmatii Magna opartej o tron Piotrowy zasiedziany przez Ultramontes, ktorego podnozkiem zrobil sie najglupszy krol Polski….postawiono na Magna Slavia z haslem, slowami Jezusa Chrystusa….Trwajcie w Jednosci~!…. inaczej wygladalby swiat.
  A ludy kazdy w swojej chalupie i na swojej zagrodzie czuja sie pewni tylko wtedy , kiedy nie kusi nikt ich dzieci tym ..czego brakuje w ich wlasnej chalupie….a to najbardziej przeraza. Wyzbycie sie wlasnej identyfikacji….ta waznosc identyfikacji pzejawia sie w wydawaloby sie nic nie znaczacych przejawach roznych dziedzin ludzkiego zycia.

 35. Roman K said

  Macie tu panowie przyklady dzialalnoswci antypolskiej ,,tzw polskich gazet…politykow, diennikarzy, sedziow , prawnikow , prawotfurcufff..i plejady innych darmnozjadow ktorzy poprostu szkoadza panstwy jakie nazywane jest polskim, szkodza nam , szkodza narodowi polskiemu….
  Chcialoby se zatem zapytac …to komu wlasciwie Oni Sluza Wiernie?????
  POlska nei jest jakim swyjatkiem..ale tylko jednym z wielu ogniw tego samego lancucha w jaki chca zakuc Globalisci Caly Swiat….
  Oto nagle wychodzi prawda w zupelneinieoczekiwanych miejscch i syatacjach:-)))
  Komu sluzy pani ambasador USA ..ktora na Poludniu na spotkaniu ze studentami na Uniwerystecie North Carolina pozwolila sobie na szczerosc…i powiedziala cows co dzis znalqalo sie na naglowkach :-))))cyt….
  ” Rosja nigdy nie byla i nie bedzie krajem nam przyjaznym. MY…… tego nie chcemy…ale jak tylko nadazy sie okazja przywalimy im w pysk….
  Jesli ktos pomysli ze mowi to w imieniu Am,erykanow ..niech przypomni sobie konsulow polskich mowiacych w naszym imieniu o naszych matkach i siostrach ze to kurwy i sprzataczki….jak to zrobil pan Surdykowski …
  I pamietajcie ze to Amerykanie natychmiast nazwali pania ambasadr Nikki Haley…” kelnerka z Wafer House… jak sie im kojarzy podobni,e jak …….bufetowa…..
  Ona tez za ciezkie pieniadze powinna sluzyc Amerykanom…….atak naprawde komu????

 36. Roman K said

  ad 33 Panie Peryskop…a kto to widzi??????
  Tam nikt nie patrzy….
  ale wszystko robi,
  zeby sie zdawalo….
  nie wie co to echo,
  ale wie naopewno,
  ze to echo gralo:-_))_)_))

 37. Korab said

  Magna Slavia na katolickim fundamencie budowana… Jednota ludów bratnich genetycznie i duchowo… Od Łużyc do Władywostoku… Piękna wizja,ale czy realna?
  Rozum podpowiada,że nie bardzo – ale z drugiej strony, byłaby to potęga zdolna zgruchotać Chazarię i Lucyferianów, jacy by oni nie byli..

 38. karma said

  re32

  „Jesli uda sie Ameryce Chrzescijanskiej rozprawic z antynomistycznym czyt. illuminackim Deep State..za siedem lat nie poznamy swiata.”

  Deep State to masoneryczna chimera – dla tuptusia po imieniu – zwana ZYDAMI.
  Amerycia ściska się z pytono-żydem, którego stalowy uścisk w końcu powalił ja na kolana. Wiemy jak to się zakończy. Ludzie wydziedziczeni i ogłupieni, wymieszani, wytuczeni jak zboże pod cepami, niewiele mogą, nie rozumieją, nie rozeznają wroga. Nie ma co łudzić umierającego w szponach potwora. Nie wypada. Żydzi budują swe egoizmy na popiołach chrześcijan, jednowierców, panie i panowie. Trampek jest wiernopoddańczy kahałom, innego nie wezmą na prezia kołchozu, bo tyle zostało z wielkiej Ameryki, jak kiedyś Polski, co słusznie skorelował RK.

  Powstaje światowy chochol żydowski, czy nam sie podoba czy nie.

 39. Roman K said

  Panie Korab…na Chrzescijanskim…..Chrzescijanskim…..
  To idea..narazie..jak moze zamienic sie w rzeczywistosc w okamgnieniu:-)))))

  Wielka Chrzescijanska Jednota Slowian!

  Pojecia takiego uzyli Polacy, sygnatausze Listu do Narodow Rosji, wywoluja fale wscieklych atakow nie przebierajacych w srodkach, praktycznie ze wszystkich stron i srodowisko wlacznie z chrzescijanskimi.
  Wydawaloby sie, ze to jakis paradox…ale, jak sie okazuje wcale nie zaden paradox, ale strach.
  Strach przed wskrzeszeniem pojecia , ktore wydawaloby sie pogrzebano ostatecznie ponad pol tysiaca lat temu.
  Pomijajac nasza kulawa i zatrwazajaco kiepska znajomosc wlasnej historii, postarajmy sie jednak wrocic w czasy glebokiego sredniowiecza. Rozpadajace sie Imperium Romanum, targane sprzecznosciami i wojnami trwa w swoich granicach…poza ktorymi rozciagaja sie ziemie wielorakich plemion Slowian.
  Do Rzymu tak samo-jak przez pare stuleci wczesniej, stale naplywaja plowowlosi niewolnicy sprzedawani przez swych ojcow i braci. Kronikarz grecki pisze ze zgroza… – „Venedzi…. rodza wlasne dzieci na sprzedaz….”
  Co stalo sie z wielka politea slowianska???? Z poganskim systemem wartosci, ze zaczeli oni handlowac wlasnym potomstwem???
  Imperium Rzymskie zamienia sie na pod przewodem Frankow w Imperium Romanum Narodu Germanskiego…i stawia za cel.. EXPANSJE na Wschod!
  Do tego potrzebny jest pretext..dobry, zasadny, powszechnie akceptowany pretext.
  Chrzescijanstwo jest juz dobrze znane i rozpowszechnione wsrod Slowian… Nowa Wiara w Dobrego Boga, ktory wszystkich uznaje rownymi…nie kaze mscic, a wybaczac . zamiast zamieniac w niewolnika, uwalniac …dotarla do najdalszych osad Slowian..i konkurowala z miejscowymi obyczajami przenikajac i wypierajc, najczesciej konwergujac.
  Nie przeszkadzalo to nikomu przez pare wiekow, az do momentu- kiedy na Anatolie, Bizancjum i pozniej Balkany nastapil napor Islamu…
  Madry Kniaz Mojmir, ktory zjednoczyl w odwiecznym procesie politei slowianskiej stalych jednoczen, sojuszy i rozlamow wiele plemion Slowian Karpackich w Wielkie Ksiestwo Moraw,widzi dokladnie cele przyswiecajace Frankom i wyprzedzajac zwraca sie do Cesarza Bizancjum z prosba o przyslanie Misjnarzy…ktorzy uporzadkuja i oczyszcza z bledow Chrzescijanstwo wsrod Slowian…
  Nastepuje misja Cyryla i Metodego! Najwiekszy sukces Chrzescijanstwa!!!
  Bez powtorki w Historii!
  Dwoch Braci ze Salonik po slowiansku Solonce… od Slonca..dokonuje w rekordowym czasie niesamowitej rzeczy. Tworza Nowy Ryt , z tlumaczenim wszystkich Ksiag i Pism..i uzyskuja zatwierdzenie Vatykanu!!!! Powstaja nowe monastery, biskupstwa i organizacje koscielne….we wlasnym Rycie i we wlasnym jezyku… BEZKRWAWY i lagodny proces zmiany Paradygmatu Cywilizacyjnego!!!!
  Co najwazniejsze jego trzonu!!!! Religii!!! Jadro etyki i moralnosci!!!! Kosmogonii!!!!
  Nie plona zadne stosy….nie leje sie krew!!!! Opornych napominaja biskupi Slowianie- jak np. moznego ksiecia Wislan……” Synu..-pisze biskup do Krakowa-..przyjmij dobrowolnie chrzest…bo cie obcy wezma na powroz i ochrzcza mieczem…..
  Odbudowano Wielki Slowianski Chrzescijanski MIR!
  Olbrzymie przestrzenie od Odry i Morza Adriatyckiego..do Morza Czarnego i Krymu- na ktorym przyjmuje chrzest kniaz Rusi. Ta wielka Jednota Slowianska zlaczona Chrztem przetrwala na swoich ziemiach, przy swoim jezyku , obyczaju i kulturze do dzis dnia….
  Jakze inaczej potoczyly sie losy dzielnych, a upartych Ranow, Polabian, Vielettow i Venedow, Prussow..ktorzy nie przylaczyli sie do tej Jednoty Chrzescijanskiej Slowian….
  W 1154 roku najwiekszy Hram Swiatowida w Arkonie napelniony zlotem ..oblegli pobozne ..SSyny, Dunczycy , Niemcy i a jakze….. szczecinscy Lechici….uzbrojeni w elegancki pretekst nawracania na Wiare)
  Odcinaja wode do Arkony i podpalaja….Arkona pada..spragnieni pogorzelcy pedza do rozstawionych kadzi z woda..i pija..a duchowni polewaja ich woda..chrzczac w Imie Ojca i Syna i Ducha Sw..Zloto sie nie pali… a tylko piekna rzezba Swiatowida rozpada pod ciosami siekier..i nie padaja gromy zabijajace rabiacych..na oczach pokonanych i wlasnie przekonanych o slabosci ich Boga…
  Ta nawrocona sila Slowianszczyzna przestala nia byc…. Znikneli ludzie, miasta, zostaly znieksztalcone nazwy….Znikneli??? …to moze za duzo powiedziane…zmienili tozsamosc. Ci Slowianie stali sie Niemcami, stanowili od tego czasu trzon najdzielniejszych knehtow uzywanych- jako taran w uderzeniach otwierajcych Drang nach Osten…sprawdzcie dzis DNA wschodnim Niemcom,,okazuje sie ,ze maja taki sam genotyp- jak Polacy…takie sa fakty. I pamiec tych ,ktorzy nie zapomnieli..ani o ich Ojcach..ani o ziemiach Slowian..az do Laby…i Renu..pamiec…. ze to tez nasi bracia,….
  Na tej Jednocie budowala sie Rzeczypospolita do momentu, w ktorym ta Jednote zerwano uwazajac Braci Prawoslawnych modlacych sie w starym jezyku i Rycie Ruskim za….Schizmatykow…..
  Chcialoby sie zapytac Qui bono??? Cui prodest????
  Qui timet????
  Nikomu nie przekadza Commonwelth anglosaski???? Pangermanizm z idea Mittle Europe jest w porzadku????
  Tylko Wspolnota Slowianska jest zla….????
  Zastanowcie sie na chwile i porobujcie odpowiedziec sobie sami…dlaczego????
  Roman Kafel
  19 maj 2014 Dallas Texas

  …………………

  Wszystkim Braciom Slowianom Obrzadku Wschodniego z Okazji Paschy 2018..skladam serdeczne zyczenia…..MIRU i Zdrowia….
  Christos Woskries! Bracia!

  Woistinu Woskries!

 40. Deska said

  Pewien pan chyba przysnął, bo powinien cos bluznąć w jego stylu, na tekst RomanaK.

  Wyobraźmy sobie taką sytuację. Właściciel prowadzi klub. Do klubu przychodzi wiele osób. Jeden z klubowiczów, który coś kiedyś dla klubu zrobił, zaczyna nadużywac alkoholu, awanturować się i wyzywać innych. Innym członkom sie to nie zdaża, natomiast ten pan robi to notorycznie.
  Co robi własciel klubu? Nic ? Jego reakcja kończy sie jakimis bąknięciami przypominającymi upominania.
  Gdyby to był klub dżentelmenów to taki ktoś powinien byc stąd dawno usunięty jako cham i prostak, a nie dżentelmen. Bo dżentemnem jest sie zawsze i dla wszysykich nawet dla baranów, dla ktorych nasz prostaczek ma tylko dynię.

  Później Pan Miet sie dziwi – „Co sie stało z naszą Gajówką” – a to sie stało jako wpuszcza się chamów, nawet jak sa utytułowani

  ——
  Iluż to ludziów poprowadziłoby gajówkę lepiej ode mnie… Gdyby tylko im się chciało…
  Admin

 41. TG said

  Nie tylko antypolskie ale i antykatolickie.https://www.youtube.com/watch?v=2Oc_2uWiiug

 42. piotrek said

  @ 40@ Admin

  Ale mojemu przedmówcy nie chodzi o prowadzenie Gajówki tylko Pana tolerancje dla chamstwa niektórych.

  ——
  To jest właśnie jeden z ważnych elementów czynności zwanej prowadzeniem forum, czy nie tak?
  Admin

 43. Piotrek said

  Ciekawa koncepcja. Tolerancja dla chamstwa dla wybranych, ale to Pana blog, to tolerowac Pan może wszystko. Ale to co Pan toleruje świadczy o Panu.
  Żyjemy w wolnych krajach i możemy robić to na co mamy ochotę, ale każdemu przyjdzie tez za to zapłacić. Tam.

  ——
  Słusznie. Nikomu nie polecałem gajówki, a niejednego zniechęcałem. Putin i tak mi płaci.
  A w ogóle to bardziej zwracam uwagę na treść, niż formę.
  Admin

 44. morgan said

  ad.39: Arkone zniszczono w r.1168. Dokladnie 12 czerwca.

 45. Boydar said

  Czasem forma niesie więcej treści niż sama treść … a czasem, nawet stoi w opozycji 🙂

 46. Piotrek said

  @ Admin

  Wie Pan czemu jeswtem pewien, że nie płaci Panu Putin ? On nie toleruje chamstwa w wypowiedziach 🙂
  Juz ktos kiedyś mial watpliwości, czy z uwagi na ww. mozna polecac strone Rosjanom.
  Mozna, ale raczej jeszcze bardziej zniecheci ich do Polaków. Nie taki chyba mial Pan cel ?

  ——-
  Podobno w Wyborczej nie ma chamstwa. Pełny kultur.
  Admin

 47. Piotrek said

  Przekaz dotarł? To niech Pan to przemyśli.

 48. Roman K said

  Dokladnie ..o 16:13 pm czasu Arkonskiego:-))))
  jak orzednie pisze z niczego…czyli z glowy….moge sie mylic o parenscie sekund:-)))
  Zdaje sie ze zaminilem daty otwarcia katedry w Avignon…z upadkiem Arkony…tak porownywalem okres historii..tu katedra wspanialy goryk a tu rabanie Swiatowida….

 49. Piotrek said

  Prosza Pana nie ma róznicy pomiedzy chamstwem i pogarda zawoalowaną a la Wyborcza i jawną. Rozumiem , że Pana komentarz mniej wiecej znaczy to – nie podoba sie chamstwo w Gajówce to won do „kultury” w Wyborczej.
  Nie tędy droga Panie Gajowy.
  Wszystkim nam zalezy na Polsce. Jakąś patologia wśród Polaków jest tolerowanie chamów i psychopatów, podczas gdy powinniśmy ich bezwzględnie eliminować. Z psychopata nie prowadzi sie negocjacji. Jego sie eliminuje z przestrzeni publicznej
  Pan tego nie robi, a ponerologia jest Panu znana.
  Przeciez jest Pan inteligenty , niech Pan to przemyśli, ale kazdy z nas ma wolna wolę i robi to co uważa za słuszne.
  No ale dosyć pogaduch, jest niedziela, ale niestety robota sama się nie zrobi.

  Pozdrawiam

 50. Premizlaus said

  (…)Zgadzam się z wybranym przez dziennikarkę Katarzynę Gójską-Hejke tytułem, jednak w trakcie czytania nabierałam przekonania, że tytuł nie ma nic wspólnego z treścią artykułu, który czytam.(…)
  Szanowny Pan Gospodarz chyba zapomniał poprawić nazwisko na Hójską-Gejke.

 51. Boydar said

  „nie czas żałować róż …” Panie Piotrek; dr Mengele wyrażał się nienagannie, mundur miał zawsze odprasowany a Niemry za nim szalały.

 52. Marucha said

  Re 51:
  Zarzucono mi chamstwo… A gdzie jad i nienawiść?

 53. Boydar said

  Chamstwo zarzucić jest łatwo, tak jak skazańcowi z którego drą pasy że za głośno krzyczy.

 54. PISKORZ said

  re 25 „Nalezaloby sie Litwakow zapytac czego chca.” LITWAKÓW…chyba raczej Litwinów/Zmudzinów, raczej…

 55. snag said

  52 ,…

  … z kulturą senor, niech się jeden wygada 😉 ,…

 56. Joe said

  U nas nad Wisla w Pulawach, Litwakami nazywano tych przewaznie ze zmienionymi nazwiskami na polskie,wpuszczonych przez Selmana nazywanego Pilsudskim.Zjechalo tego w latach 20-tych az do 2 W.S.multum.Mieli od kogos kase na zakup domow a dzialeki dostawal za darmo.Pozniej sie okazalo ze to menele chazarskie,wyznania mojzeszowego,a PO wojnie w szeregach UB i PZPR nazywalismy ich PIERWSZOMAJOWI.Jeden z nich byl nawet naczelnym w kancelarii L.Kaczynskiego i polegl w katasrofie Smolenskiej…Tyle co wiem to Selmanowych oszukiwali jak tylko mogli,bylo ich pelno takich co figorowali jako brat i siostra a nawt kuzynami nie byli,bo przy przeprowadzce do Polski ojciec bral tyle dzieci ile mu pasowalo…nawet cudze.

 57. Miet said

  Widzę, że Gajówka obrodziła w adwokatów chamstwa.
  To na prawdę napawa optymizmem – z takimi adwokatami to moja Stara Ojczyzna poradzi sobie ze wszystkim co dla niej najgorsze.:-)))
  Adwokaci do boju!!!

 58. Boydar said

  A jeden pedał jak był na wojnie to rzucając granaty (dzielny był) krzyczał – A MASZ ! TY WSTRĘTNY WROGU !

 59. Ale dlaczego? said

  Sorry że się wtrącę…
  Panie Piotrze…
  Świat jest pełen kulturalnych skurwysynów w białych kołnierzykach, a nawet białych rękawiczkach.
  Na których nie widać czerwonej krwi i brudnego potu tych, którzy są przez kulturalnych uzurpatorów mordowani i wykorzystywani z cynicznym uśmiechem na ustach…

  Zgodzę się, że należy trzymać „jakiś” poziom. Ale nie forma dla treści, a istota przekazu jest najważniejsza.
  A reszta… to proch i pył…

 60. Miet said

  Ludzie zastanówcie się co piszecie.
  Czy to, że Mendele był kulturalny a wielu sk…nów ubiera się w białe kołnierzyki i zakłada białe rękawiczki, ma argumentować na rzecz przyzwolenia i tolerowania chamstwa w dyskusjach????
  To, bardzo delikatnie mówiąc, jest zdumiewające, co piszecie.

 61. NICK said

  I tu „wilczur” ma rację.
  Żeby tylko przyuważył, że to nim pisano.
  Deska (40).

 62. Boydar said

  Właściwie, to tłumaczy wszystko, prawie od stworzenia świata. Człowiek poprawny, zeżre nawet gówno, byleby opakowane w ładny papierek. Szkoda że nie ma Pana Macki, On był lepszym mistrzem jak świstak.

 63. NICK said

  Macka, Lubelaku?
  Oberży-świat.
  Anglosyjoński do psucia.
  Psia jucha i koci ..uj.

  Sorki za „bazie”. 🙂 .

 64. Boydar said

  Jaki by nie był to kit wciskał super bomba bombiaście, no i niesłychanie elegancko. No i ani razu chyba nie zadedykował nikomu ch. ani k.

 65. NICK said

  Doceniam Pana wrażliwość.
  Zwłaszcza, że wyMackaliśmy go obaj.

  Dobra. Niech inni piszą.
  Np. NyndrO.

  Podziwiam Pana rozwój – Prawda.

  Ja nie potrafię.
  Wolę embriona.

 66. Boydar said

  Dzięki Gajówce postawiłem samemu sobie „milion” pytań. A jestem technikiem, nie może być tak, że jakiś kawałek jest kolegi.

 67. NICK said

  Właśnie. Gajówka!

  I Nasz Pan „Wacław Marucha”.
  Pozdrawiam.

  Gospodarzu. Mejl. Zestaw ziółek.
  (mnie tam nie ma)

 68. Boydar said

  Zaraz, zaraz … dlaczego „koci” ?

 69. NICK said

  Cyklopowy.
  Bo taki „beziowy” jest.
  a DLACZEGO nie ..uj?

  To nie jest norma.

 70. Boydar said

  Mnie bardziej ta rekcja interesuje niż opinia o Panu Macce. Aczkolwiek nie mam pewności, czy to na pewno jest rekcja, w każdym razie chodzi mi związek między podmiotem a określeniem.

 71. NICK said

  Czasem tak piszę; Pan wie.
  Przepraszam; tak mam.

 72. Boydar said

  🙂
  Spoko, każdy ktoś jest sobą.

Sorry, the comment form is closed at this time.