Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Od konwencji chicagowskiej do włoskiego finału. Co dalej ze Smoleńskiem?

Posted by Marucha w dniu 2018-04-12 (Czwartek)

Mija właśnie ósma rocznica katastrofy lotu PLF-101, w wyniku której zginęło 96 osób (88 pasażerów i 8 osób z załogi). Pomimo upływu tylu lat ostatecznych konkluzji wciąż nie widać, a za to mnożą się liczne teorie spiskowe skupiające się na sugerowaniu, że TU-154 rozbił się w wyniku zamachu. Jakieś osoby, bez badania dowodów i dokonując tylko analizy zdjęć usiłują przekonywać, że doszło do wybuchów.

Zasadniczo szkoda czasu na odnoszenie się to tych rewelacji, które najczęściej przeczą sobie w kolejnych etapach prac.

Na przykład twierdzi się, że w skrzydle zamontowano liczne ładunki wybuchowe, (doszli już chyba do ośmiu) jakieś taśmy i kocyki wybuchowe, które spowodować miały odstrzelenie pewnych jego części, lecz jednocześnie mówi się, że ta utracona cześć skrzydła była za mała by samolot stracił siłę nośną i się obrócił i na dodatek ładunki zamontowano tak, by wybuch nie spowodował eksplozji paliwa w zbiornikach, które są w skrzydłach.

Po co zatem ci potencjalni zamachowcy mieliby to wszystko robić i tak sprawę komplikować skoro do zniszczenia samolotu wystarczy jeden ładunek? Takie proste pytanie nie przychodzi chyba do głowy tym „badaczom”. Ale bawić się można dalej, szczególnie za państwowe pieniądze.

Nie o tym jednak chciałem pisać, ale o pewnej istotnej i zastanawiającej paraleli, według której to, co wydarzyło się po katastrofie lotu PLF-101 zaczyna przypominać historię badania katastrofy lotu Aerolinee Itavia 870.

To była największa katastrofa jaka przytrafiła się we w Włoszech.

W roku 1980 samolot DC-9 spadł do Morza Tyrreńskiego a w wyniku tego życie straciło 81 osób. Także i w tym przypadku w trakcie badania przyczyn pojawiło się wiele teorii, z których część sugerowała zamach, ale większość dotyczyła możliwości strącenia samolotu rakietą przez wojskowe maszyny Włoch, Francji lub USA, które odbywały ćwiczenia w rejonie gdzie to się stało.

Podobnie jak w Polsce społeczeństwo Włoch było bardzo podzielone w kwestii poglądu na przyczyny tragedii. Wskazywano na możliwe zacieranie śladów i wiele niewyjaśnionych przypadków śmierci osób, które były świadkami w sprawie: „nie przesłuchano najważniejszych świadków, gdyż umarli nagle – blisko 10 osób! Dwóch pilotów z Grosseto zginęło w słynnym wypadku samolotowym w Ramstein w 1988 roku. Młody kapitan z bazy w Poggio Ballone, który tamtego dnia był przy radarze i na pewno widział to, co pułkownicy Naldini i Nutarelli, zmarł na zawał serca, choć nigdy wcześniej nie chorował. Jego przełożony Mario Alberto Dettori “powiesił się w sposób nienaturalny” w bazie w Grosseto. (…) Także podpułkownik Francesco Parisi pełniący służbę w sali radarowej w Otranto (…) też się “powiesił” – tuż przed złożeniem zeznań.”.[1] Jak widzimy włoski seryjny samobójca działał prawie w sposób hurtowy.

W Polsce często przypomina się też dziwne stwierdzenie Bronisława Komorowskiego, wtedy jeszcze nie prezydenta, który w znanym wywiadzie dla radia RMF powiedział, że „Prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”[2]. We Włoszech tymczasem były prezydent Francesco Cossiga powiedział, „że samolot DC-9 został zestrzelony przez rakietę (…) wystrzeloną z francuskiego myśliwca, o czym poinformował go oraz ówczesnego ministra spraw wewnętrznych – Giuliana Amato wywiad włoski.”[3]

Jak widzimy nawet posiadanie i podanie przez wywiad informacji o przyczynie tragedii nie spowodowało oficjalnych działań władz państwowych i wskazanie winnych. Wiele to mówi o tym jak na Zachodzie działają służby państwowe i jaką „prawdę” serwuje się społeczeństwu.

To wyjaśnia także dlaczego w sprawie Smoleńska, jeśli ktokolwiek na świecie ma jakąś wiedzę, to jej nie udostępni, bo tego się nie robi. I to, że kraje te są w NATO razem z Polską, nie ma tu żadnego znaczenia. Jeśli jacyś polscy politycy mają zaś potrzebę by iść na wojnę z Rosją, to niech idą sami, innych nie pociągną. Ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego w GP wskazuje, że on to chyba właśnie zrozumiał.

Także poszukiwanie ewentualnych winnych wśród własnych funkcjonariuszy skończyło się w przypadku Włoch fiaskiem: „Wielu włoskich wojskowych zostało postawionych przed sądem za utrudnianie dochodzenia, fałszywe zeznania, zniszczenie dowodów, nadużycie władzy. Przed sądem postawiono także czterech generałów: Corrado Melillo, Zeno Tascio, Lamberto Bartolucci i Franco Ferri. Po 25 latach od katastrofy, w grudniu 2005 r., sąd apelacyjny oczyścił ich jednak z zarzutów. Sąd kasacyjny podtrzymał ten wyrok.”[4]

Zatem i w przypadku Polski perspektywy znalezienie jakichkolwiek i gdziekolwiek winnych są żadne. Nie jest też wykluczone, jak sądzę, że cała walka PiS o zmiany w sądownictwie, miała na widoku także ewentualny proces w sprawie odpowiedzialności za Smoleńsk. Dlatego walka o to była tak zajadła. Ostatecznie, można powiedzieć, że Prezes sukcesu nie zaliczył, a zatem jeszcze bardziej prawdopodobnym jest, że cała rzecz zakończy się tak jak we Włoszech.

Czyli jak się zakończy? Tam sprawa zajęła różnym organom łącznie 33 lata. Było wiele komisji, które sporządziły też różne raporty, które w części sobie zaprzeczały. Ostatecznie sprawę rozstrzygnął sąd w kilku instancjach, który zawyrokował, że samolot został strącony zabłąkaną rakietą, jednak bez wskazywania sprawcy, bez wskazywania kto rakietę wystrzelił.[5] Sąd nakazał też rządowi wypłacić bliskim ofiar odszkodowanie w wysokości łącznie 100 mln euro. W Polsce bliscy nie musieli czekać tak długo na odszkodowanie, a otrzymali je bardzo szybko.

Jest też pewna osoba, która bezpośrednio łączy obie sprawy, polską i włoską. To Frank Taylor, który brał udział w pracach jednej z komisji badających sprawę włoskiego samolotu a teraz został także zaangażowany do badania katastrofy smoleńskiej.

W przypadku Aerolinee Itavia 870, Frank Taylor twierdził, że powodem tragedii był wybuch w tylnej łazience samolotu i tak to zostało zapisane w raporcie technicznym z badań piątej komisji, której członkiem był Taylor. Jednak jego twierdzenia nie zostały uwzględnione przez sąd, zaś niektórzy uczestnicy procesu określali jego działania jako “obrazę dla wymiaru sprawiedliwości” i “obelgę dla prawdy historycznej”[6].

W przypadku Tu-154 Taylor znowu twierdzi że doszło do wybuchów, co zapewne znowu pojawi się w zapowiadanym przez Macierewicza „raporcie technicznym”. Jak widzimy, także i ta nomenklatura – „raport techniczny” – została przeniesiona z dochodzenia włoskiego. Jak to zostanie ostatecznie potraktowane, nie wiadomo, ale sądzę, że podobnie, bo dowodów na te rzekome wybuchy brak.

Widzimy zatem, że istnieje gotowa włoska ścieżka dla załatwienia sprawy smoleńskiej i zapewne ostatecznie któryś z naczelnych organów sądowych w Polsce wyda werdykt, gdzie będzie zapis w rodzaju „najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy Tu-154 jest ….”. Pytanie tylko, czy potrwa to, tak jak we Włoszech, ponad trzydzieści lat, czy też mniej? A może więcej?
Pożyjemy, zobaczymy!

Stanisław Lewicki

[1] https://wiadomosci.wp.pl/katastrofa-lotnicza-we-wloszech-niewidzialna-reka-zaciera-slady-6031283657983105a
[2] https://www.youtube.com/watch?v=ufMcILtz-zE
[3] https://wiadomosci.wp.pl/katastrofa-lotnicza-we-wloszech-niewidzialna-reka-zaciera-slady-6031283657983105a
[4] tamże
[5] https://wiadomosci.wp.pl/po-33-latach-sad-podal-mozliwa-przyczyne-katastrofy-samolotu-we-wloszech-6031587249476737a
[6] http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zagraniczny-ekspert-macierewicza-frank-taylor-skompromitowany-wloskim-dochodzeniem/hg2gj4f

https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 26 to “Od konwencji chicagowskiej do włoskiego finału. Co dalej ze Smoleńskiem?”

 1. Joung said

  Ludzie zostawcie ten Smolensk.
  Oczywiscie ze byl to zamach.Ale nie z strony ROSJI.Tylko sluzb zachodnich.Tak jak to bylo z ;Katyniem za ktorym stoi ;;;Masoneria swiatowa finansowana przez dom”’Rothildow ”jak I ta cala 2-wojna swiatowa .A teraz 3-wojna swiatowa.
  Ludzie obudzcie sie POLACY przestancie ;;OGLADAC TE zydowskie media.Ktore wam robia wode z mozgow…Pomyslcie choc raz POLACY .Co sie dzieje z NASZA OJCOWIZNA ””OD 1939-ROKU DO 2018 ROKU.I przeanalizujcie kto tu w POLSKIM GARNKU NAJWIECEJ MIESZA.
  I nie pisac ludzie dyrdymalow na jakies zastepcze tematy.
  OJ KULE ZNOW SWISTAC BEDA I PLACZ DZIECI OSIEROCONYCH Z OJCOW.
  No co co myslicie ze musimy byc ;;poprawni politycznie.A takiego H..a.MYSLEC barany.Niewolnicy wlasnych urojonych pragnien .(bogactwo=dobra emeryturka)Zapomniec niewolnicy.

 2. ABCDE said

  Podstawowym pytaniem jest: Dlaczego samolot, spadając z tak niewielkiej wysokości, rozbił się na takie mnóstwo kawałków.

  Nadal nie wiemy.

 3. TZ. said

  Postawię oryginalną tezę: celem zamachu był nie Lech, lecz Jarosław Kaczyński. Z obu braci bliźniaków bardziej aktywny politycznie był Jarosław, on z dużym powodzeniem budował w Polsce opozycję wobec rządzącej lewicy, publicznie zapowiadał zmiany. Lech był tylko figurantem. Zamachowcy wiedzieli, i jak widać po późniejszych wydarzeniach nie mylili się, że Jarosław, gdy dostanie władzę, może dużo zmienić w polskiej polityce. Kim byli ci zamachowcy – trudno powiedzieć. Trop wskazuje na osławione (przez Michalkiewicza) WSI, ale być może inni szatani też byli tam czynni. Na to, że Rosjanie wspomagali zamachowców, wskazuje sposób prowadzenia śledztwa, niedopuszczenie do niego strony polskiej, szybko sformułowane wnioski, potraktowanie ciał ofiar.
  Zamach się nie udał. Jarosław Kaczyński nie wsiadł do samolotu, został w Warszawie z chorą matką.

 4. VAV said

 5. Bogusław said

  @TZ
  Celem zamachu byli oporni na banderyzaję i judeizację Polski wysocy rangą wojskowi. Część z nich wyeliminowano w zamachu Casy dwa lata wcześniej. To byli ludzie pokroju Petelickiego którego zlikwidowano na końcu! Na ich miejsce wstawiono wypierdy zydo-banderowskie, filosemickie, filobanderowskie i polakożercze! Śmierdziele typu pedała karakana to tylko obesrane kukły i parobki których można zastąpić z dnia na dzień inną śmierdzącą gnidą i łajzą. Każda gnida i łajza bez poparcia wojska jest tylko marną gnidą i łajzą!

 6. Proponuje ponownie obejrzec filmik p. Wisniewskiego, ktory mial za zadanie obrazowac informacje o katastrofie w Smolensku ( a ktory byl wtlaczany na okraglo , ku utrwaleniu tej mantry ) … jak kto ma oczy do patrzenia a uszy do sluchania to … prosze pokombinowac sobie dalej samodzielnie 🙂

  W tym filmiku jest klucz do poznania Prawdy o „Smolensku”.

 7. Kajtek said

  Wróg jest tu! To w Warszawie podłożono bomby do Tupolewa w 2010 r., to tu przeprowadzono „dochodzenie dr Laska” z przysłoniętym „łatką” TAWS_38 i nie wspomnianymi wstrzelonymi w ziemię drzwiami i ręką w oficjalnym raporcie z którego świat się śmieje. To tu zamordowano kilkadziesiąt osób związanych ze „Smoleńskiem” (Michniewicz, Knyż, Wróbel, Szpineta, Dulinicz, Petelicki, Muś, Zalewski,…). Wróg jest tu! Państwo piątej klepki ósmy rok już „wyjaśnia” i co znamienne nikt nie siedzi w pierdlu za to „wyjaśnianie”. To jest państwo to teatrzyk piątej klepki w którym „my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych”. Drzwi i ręka wbite w na metr grunt zanim szczątki kadłuba dotknęły gruntu oznaczają, że wysadzono w powietrze samolot z 96 pasażerami i od 8 lat nikt za to nie poniósł konsekwencji. Cicho sza, ani słówka jak w tej żydowskiej przyśpiewce: ”Koci, koci, łapci, / pojedziem do babci, / ale ani słówka, / bo babcia Żydówka”. Rej wodzą dalej Czuchnowskie, Laski, Artymowicze o których ojcach i dziadkach nie znajdziesz NIC! Dlaczego?

 8. Tekla said

  .
  Wszystko bylo tragicznie zoorganizowane..w ostatniej chwili-

  Z dziecinstwa pamietam jak SP.Tatus opowiadal o tych mglach..pochodzil z tamtych stron i czasem trudno im bylo dotrzec do szkoly ..

  Wypowiadaja sie specjalisci na temat pogody w Smolensku 10 kwietnia 2010r

  https://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/encyklopedia-pogody,3/odcinki-online,1,9,1,0/mgla-w-smolensku,143.html

  no ale i tak wiekszosc ma patent na swoja prawde..

 9. Dinozaur said

  Hmmm… Dinozaur dobrze pamięta tę historię . Tego wieczora nad Morzem Tyrreńskim przelatywał samolot z Kaddafim . 3 tygodnie później w górach Kalabrii znaleziono rozbitego MiGa 23 ze zwłokami pilota . Wygląda na to , że w okolicy mogła się rozegrać większa bitwa powietrzna.

 10. andzia said

  Najważniejsze, że komisja Macierewicza przez 8 lat brała dobre uposażenie, i dalej zamierza „pracować”. Wcześniej brała też komisja Millera.

 11. Dinozaur said

  P.S. MIG 23 miał oznaczenia libijskie .

 12. Jan said

  Porwania i likwidacje Członków Delegacji,
  sygnał akcji w Polsce godz. 22.00, piątek 9 kwietnia 2010.

  http://www.zamach.eu/120308/Untitled_1.html
  http://www.zamach.eu/

 13. 12. @Jan
  Czy Mossad pozwolilby na odstrzelenie tak wysoko postawionego w polskiej hierarchii ziomala ( L. Kaczynskiego ) ? … na blogach gdzie roztrzasaja „Smolensk” szybko usuwaja mi wklejana informacje * mowiaca o tym, te spotterzy machneli fotki oddzialowi sil spejalnych Izraela, ktory w nocy z 9/10.04.2010 wyladowal na Okeciu i po zabraniu spec-przesylki odlecial.

  * – na jakims niszowym portalu przeczytalem lata temu te enigmatyczna w formie notke ( byla ona na tyle niewiarygodna wtedy dla mnie, ze potraktowalem ja jako jeszcze jeden dezinformacyjny kamyk i … i nie zrobilem jej kopii do swojego archiwum – zostala tylko odnotowana w pamieci ).

 14. polecam said

  „Wszyscy wiedzieli, że marzeniem Lecha było, żeby w kolejnych wyborach prezydenckich wystartował za niego Jarosław. Lech wielokrotnie o tym mówił pół żartem, pół serio”. Przypominamy rozmowę Teresy Torańskiej z Adamem Bielanem. http://www.newsweek.pl/polska/wywiady-toranskiej-adam-bbielan-o-katastrofie-smolenskiej,90472,1,1.html

 15. Polo said

  Gibraltar II.

 16. Boydar said

  „… ósma rocznica katastrofy lotu PLF-101 …”

  Chłe, chłe, „sto jeden”. Sto jeden to było Dalmatyńczyków.

  Komisja Maciory wszystko prawidłowo o wybuchach rozkminiła. Inaczej jak trotylem albo innym C-4 aż tak by tego nie posiekał. Jedyny drobny błąd jaki chłopcy popełnili, to badali nie ten aeroplan. Jak to w starym a głupim kawale było ? – „Ping-pong, nie ta dziura”.

  No ale to tylko moja retrospekcja.

 17. PISKORZ said

  re 2 ..bo kawałki zrzucone z góry rozbiły się na jeszcze mniejsze..et c’est tout.

 18. Wimar said

  Re 1 Joung
  „Co się dzieje z NASZA OJCOWIZNA ””OD 1939-ROKU DO 2018 ROKU.”
  – od 1926 roku drogi Panie!

  Re 2 ABCDE
  A gdzie się podział kokpit?

  Re 5 Bogusław
  … a także sporą liczbę zwolenników Intronizacji, zgodnej z przekazem R.Celakówny

  Re 6 Jan Kowalski
  Maskirowka ??

  Re 7 Kajtek
  Tak. Ale żadnych bomb nie podkładano.

  Re 13 Jan Kowalski
  Twierdzi Pan że Lech Kaczyński z małżonką żyje ???

 19. snag said

  Luuuuuuuuuuuuuuuuudzie !!! ,…

  What goes up must come down – Get a life ,…

 20. Mareu said

  Sami znawcy, specjaliści od katastrof qrwa wasza mać…

  ——
  Kurwą, luju, to była twoja matka. Siostra i żona są, a córki będą.
  Admin

 21. Joe said

  Ad 20…W czasie przyszlym to jeszcze wnuczki bym dopisal…niech sie ciesza z takiego dziadka.

 22. MatkaPolka said

  „Polskie Władze” podgrzewają histerię antyrosyjską zgodnie z instrukcjami CIA – może warto zapytać – brata, sąsiada, przyjaciela – kto w Polsce chce wojny? Kto na świecie chce wojny?
  Wojny chce bardzo mała grupka „szalonych polityków” i bankierów, którzy koniecznie chcą wojny – ano, niech sami idą wojować.

  W Katyniu są dwa cmentarze ofiar totalitaryzmu – cmentarz oficerów radzieckich i cmentarz oficerów polskich – zamordowanych przez aparat terroru NKWD Berii – może PiS uczci śmierć wszystkich ofiar Katynia – polskich i rosyjskich. Ukrywanie prawdziwych sprawców zbrodni – żydów z NKWD jest w istocie pogardą dla ofiar

  https://pl.sputniknews.com/polska/20150728739531

  A jeśli chodzi o „katastrofę w Smoleńsku – to, dlaczego PiS ukrywa kluczowe dowody?

  Podwójne dno” tajemnicy smoleńskiej – rozmowa z Leszkiem Misiakiem – ekspertem w sprawie katastrofy smoleńskiej

  http://www.bibula.com/?p=95015

  Władze PiS-u same zablokowały dostęp do wiedzy na temat katastrofy w Smoleńsku.

  Smoleńska zmowa milczenia

  Z Leszkiem Misiakiem – ekspertem w sprawie katastrofy smoleńskiej i współautorem książki „Musieli zginąć” rozmawia dr Leszek Pietrzak – były analityk Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

  – Powołując podkomisję do zbadania od nowa przyczyn katastrofy smoleńskiej na początku 2016 r. Antoni Macierewicz powiedział: „Mija sześć lat od momentu, który nazwano największą tragedią po drugiej wojnie światowej. Była to największa tragedia lotnicza w dziejach lotnictwa światowego”. Dziś okazuje się, że wokół tej największej tragedii było krótkie ożywienie i znowu zapanowała cisza. Czy to nie dziwne?

  • To nie jest cisza, to zmowa milczenia. Pomijam pojawiające się deklaracje, że NATO powinno pomóc, że będziemy walczyli o zwrot wraku Nikt nie pyta obecnej władzy, dlaczego nie prowadzi transparentnego śledztwa. Nikt nie pyta Antoniego Macierewicza, dlaczego podległe mu służby, zwłaszcza Służba Kontrwywiadu Wojskowego, od półtora roku ukrywają kluczowe dowody w sprawie katastrofy, m.in. zapis monitoringu lotu Tu-154M 101, zapisy depesz systemu ACARS, czyli tzw. wirtualnej czarnej skrzynki, zapisy radarowe lotów z 10 kwietnia 2010 r.
  • Nikt nie upomina się o bieżące informacje o przebiegu i stanie śledztwa prokuratury, która także posiada zapisy radarowe, wiedzę o ACARS, zdjęcia satelitarne, otrzymane z USA. Nikt nie żąda odpowiedzi, dlaczego Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego 2 lutego 2010 r. a więc przed katastrofą, uzyskała dostęp do kontroli radarowej lotów z Okęcia i lotów nad całą Polską, choć nie ma w zakresie swoich ustawowych obowiązków monitorowania przestrzeni powietrznej. Zapanowała jakaś dziwna zmowa milczenia. Milczą również „niepokorni” dziennikarze, którzy przed dojściem do władzy PiS-u zarzucali administracji Tuska ukrywanie informacji na ten temat, a nawet kolaborację z Rosją.

  CZYTAJ DALEJ

  I racje ma Jan z komentarza 12 – TO BYŁ ZAMACH WARSZAWSKI A NIE ZAMACH SMOLEŃSKI

 23. entor said

  Kurwy przygotowują bombę, której detonacja ma wywołać wojnę Polsko – Rosyjską.

 24. Boydar said

  Już kilka detonowali; i miny przeciwpiechotne były, i TSC … i nic. Żydy tylko podskakują nerwowo.

 25. VAV said

 26. Rob said

Sorry, the comment form is closed at this time.