Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Faza fermentacji
  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Barszcz Sosnowskiego (polityczny) w całej Polsce

Posted by Marucha w dniu 2018-04-13 (Piątek)

Polscy uczeni są zaniepokojeni, ponieważ na szczytach gór w Polsce pojawiła się roślinność, która do tej pory nigdy tam nie występowała. Ni mniej, ni więcej przyjęły się tam pomidory. Uznano to za objaw zmiany klimatu, który pewnie zmieni przyrodę w całej Polsce.

Polska zmienia się nie tylko pod tym względem. Coś podobnego dzieje się w systemie społecznym i politycznym. Robiąc dalej porównania do zmian w przyrodzie, to można powiedzieć, że zachodzą dwa rodzaje tych co prawda powolnych, ale nieodwracalnych zmian.

Pierwsze to różne pomysły przyniesione zza granicy, które miały ulepszyć funkcjonowanie państwa, ale okazało się, że stały się zagrożeniem niczym w przyrodzie barszcz Sosnowskiego, który rośnie gdzie chce, kosztem rodzimych gatunków i jest bardzo trudny do wyplenienia.

Drugi rodzaj zmian to takie, jak na szczytach gór. W Polsce długo nie było klimatu dla przyjęcia się pewnych idei. Jednak ten klimat się zmienia i pewne – uznawane jeszcze niedawno za całkowicie obce – zaczynają się przyjmować. To znak, że Polska nieuchronnie będzie się zmieniać.

Dla starego endeka, którym jestem, zdecydowana większość tych zmian, zasadniczo kłoci się z tym, co za polskie wartości należy uważać. Jest tak, gdy patrzę na to, co robi rządzący PiS, jak i opozycja. Szczególnie to, co robi PiS uważam za szkodliwe. Oni wyjątkowo nie rozumieją tej polskiej politycznej przyrody. Na przykład jak barszcz Sosnowskiego traktują pomniki postawione za PRL-u na Ziemiach Odzyskanych, nawiązujące do zajęcia tych terenów przez polską administrację, bo ten PRL był przecież formą polskiej państwowości. Niszczą w ten sposób historyczne więzy, uzasadniające przynależność tych ziem do Polski.

W tym kontekście na tych ziemiach taką rolę pełnią również cmentarze żołnierzy sowieckich i pomniki wdzięczności dla armii sowieckiej. Nie rozumieją, że to w 1945 roku zmienił się geopolityczny klimat i jak na szczytach Tatr pomidory, tak na ziemiach zachodnich mogło urosnąć to, co posadziły polskie ręce. Wyrywa się to jak chwasty nie sadząc na to miejsce niczego, co by historycznie, politycznie i także moralnie uzasadniało, że tam jest teraz Polska i winna trwać. Nigdy takiej roli nie będzie pełnić kult “żołnierzy wyklętych” ani “religia smoleńska”, a nic ponadto nie proponuje rządząca partia.

Z kolei opozycja ma głównie pomysły na “sadzonki” z zewnątrz, które jak barszcz Sosnowskiego mają unowocześnić i ulepszyć, ale już wiadomo, że będą chwastem, który jak zapuści korzenie, to przez pokolenia się go nie wypleni, a prędzej on wyeliminuje rodzime gatunki.

A Państwo co uważacie za barszcz Sosnowskiego, a co za pomidory na tatrzańskich szczytach?

Andrzej Szlęzak

https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 16 to “Barszcz Sosnowskiego (polityczny) w całej Polsce”

 1. pisda w poprzek said

  Prosty deal polityczny – PiS oddaje Niemcom Ziemie Odzyskane, a w zamian Niemcy popierają budowę POLIN w granicach II RP.

 2. Bogaty Miś said

  popierają budowę POLIN w granicach II RP.” – chyba bez Białorusi ?

 3. Boydar said

  Przynajmniej tyle dobrze, że wszystko po staremu (1). To się nazywa niemiecki pragmatyzm.

 4. pisda w poprzek said

  Dla PiS-u Ziemie Odzyskane to ziemie nielegalne, więc co się dziwić szkopom, że biorą je w wyniku pisowskiego demontażu Polski. Dostają je niejako w prezencie.

 5. PIS, jak Kiepski – ma „pomysła”. I tego „pomysła” wciela w życie. Czy to sens ma, czy nie ma.

  Kłania się koneczniańskie myślenie a’priori. Czyli najpierw jest myśl.

  A najpierw powinna być obserwacja rzeczywistości, i poparte wiedzą poprawne wnioskowanie co do przyczyny obserwowanych zjawisk i planowanych środków zaradczych. Więc najpierw obserwacja, wiedza, a potem dopiero myśl, czyli pomysł na uzdrowienie sytuacji (myślenie a’posteriori).

 6. Ad. 4

  Dla PiS-u Ziemie Odzyskane to ziemie nielegalne

  A cofnijmy się 3.000 lat… Cofnijmy się do Słowiańszczyzny od Renu po Berezynę… Bo niby dlaczego horyzontem, do którego należy sięgać ma być stan sprzed zaledwie kilkuset lat wstecz? A dlaczego nie 3.000 wstecz?

  Całe Niemcy leżą na naszych dawnych słowiańskich ziemiach.

 7. Jabo said

  PiS realizuje testament Lecha Kaczyńskiego, który przecież jednoznacznie oświadczył, ze najważniejszy jest interes Izraela. Widocznie dla Izraela jest obojętne do kogo będą należeć Ziemie Zachodnie, a być może w jego interesie jest, żeby te ziemie należały do Niemiec. W interesie Izraela jest, aby na terenie Polski powstawały żydowskie muzea, więc jedno już jest, a wkrótce zgodnie z zapowiedzią min. Glińskiego powstaną dwa nowe. To, że polski pawilon na terenie obozu w Oświęcimiu upamiętniający tysiące zamordowanych tam Polaków popada w ruinę nikogo nie obchodzi. Przecież to nie jest w interesie Izraela. Im prędzej zniknie tym lepiej, bo w interesie Izraela jest, żeby wszyscy uważali, że w Oświęcimiu ginęli tylko Żydzi. A Polacy, no cóż, Polacy mordowali Żydów i taka narracja jest w interesie Izraela.

 8. pisda w poprzek said

  Ad. 6

  Mnie tego mówić nie trzeba, Pan to powie pisdzielstwu, które terroryzuje Polaków swoją polityką historyczną zgodną z interesami anglosasów i azjatyckich chazarów. Tylko proszę uważać żeby Pana nie wsadzili razem z Piskorskim. Niedługo nawet polska flaga będzie nielegalna – jako przejaw skrajnego antysemityzmu. Tak jak palestyńska flaga nielegalna jest w izraelu.

 9. pisda w poprzek said

  Ad. 7

  Minister Gliński pięknie realizuje testament Kaczyńskiego, wprowadzając do biblioteki w Oświęcimiu polakożerczy komiks Arta Spiegelmana, gdzie to „polskie świnie” grożą żydom eksterminacją.

  http://wprawo.pl/2018/04/03/skandal-polskie-swinie-muzeum-auschwitz-bedzie-reakcja-ministra-glinskiego/

 10. Boydar said

  Genialne (9), tu nawet pół ruskiego agenta nie potrzeba; sami sobie kopią dół. Nawet własne wapno przywożą.

 11. pisda w poprzek said

  Chazarska żmija syczy i szczuje Polaków na Rosjan. Ktoś ma pod ręką ostry szpadel?

  https://opinie.wp.pl/anne-applebaum-polska-izolowana-bez-wplywow-bez-kontaktow-to-prezent-dla-rosji-6235086494795905a

 12. TZ. said

  Z tymi rosyjskimi pomnikami na Ziemiach Zachodnich sprawa jest trochę złożona i delikatna politycznie. Są dwa rodzaje pomników: jedne głoszą chwałę komunizmu (to te z gwiazdami na szczycie i z sierpem i młotem), drugie oddają cześć sowieckim żołnierzom, zdobywcom tych ziem. Niekiedy obie treści są wymieszane. Pomniki pierwsze, moim zdaniem, są do likwidacji – ideologia komunistyczna, leninowsko-stalinowska, była ideologia zbrodniczą i nie ma powodu by ją wielbić na polskiej ziemi, która przez tę ideologie dużo wycierpiała. Natomiast pomniki upamiętniające czyn zbrojny sowieckich żołnierzy, dzięki któremu to czynowi Polacy mieszkają dziś na Ziemiach Zachodnich, powinny pozostać (o uprzednim „odkomunizowaniu”). Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku byłoby to wyraźne przesłanie polityczne pod adresem Rosji i świata: nie akceptujemy systemu komunistycznego, który chcieliście u nas zaprowadzić, ale zachowujemy pamięć o waszym, pozytywnym dla nas Polaków, wkładzie w historię tych ziem.
  Niestety, obecne władze Polski w swojej wręcz patologicznej rusofobii próbują niszczyć wszystko, nie bawiąc się w żadne subtelności. Może to mieć odległe konsekwencje polityczne w stosunkach z Rosją i z Niemcami, ale nad tym nikt się nie zastanawia. Że na górze mamy tchórzliwych głupców, a nie polityków, to wiadomo nie od dziś.
  Na szczęście lokalne społeczności dbają przynajmniej o cmentarze żołnierzy sowieckich. Są one zadbane, czasem wręcz wypielęgnowane (podobnie jak cmentarze polskich żołnierzy I i II Armii WP). Od lat nie słyszano o jakichś przypadkach profanacji żołnierskich grobów.

 13. RomanK said

  BRszcz to roslina Kaukazu..do Polski sprowadzili ja „polscynaókofcy PRL-u” miala byc pasza:-))))))

  Teraz mona na niej pasc nastepne pokolenie „polskich óczonyh”
  ‚ nie rosnie na szczytach gor..bo tam moglaby sobie rosnc…ale rosnie i zabiera pastwiska gorskie…Bieszczady Beskidy etc….i zlazi w doly…
  Ponieważ od 30 lat stałego postępy gospodarczego nikt nie kosi łąk gorskich…sieje sie samosiejnie….

 14. JMP said

  Ad #12 Za czasów Związku Radzieckiego, zwłaszcza w okresie rządów Stalina, obywatele tamtego kraju wycierpieli chyba więcej niż większość narodów na świecie jednakże władze obecnej Rosji rozumieją, że historii nie można zmienić a jej odzwierciedleniem są pomniki, muzea i różnego rodzaju miejsca pamięci tworzone w różnych okresach historii kraju. I stoją sobie od wielu lat, niedaleko jeden od drugiego, pomniki Piotra Wielkiego, Katarzyny Wielkiej, Kutuzowa, Lenina, Aleksandra Newskiego i nikt ich nie niszczy, najwyżej nieco przesunie, obróci, zasłoni drzewami itp. Bo to są, dobre czy złe, ale symbole historii kraju, jego zwycięstw, porażek, przemian w nim zachodzących. Mnie osobiście ne przeszkadza czerwona gwiazda ani sierp i młot. Były, minęły, miejmy nadzieję, że nie wrócą ale trzeba o nich wiedzieć i pamiętać. Obecna Polska w dużym stopniu zawdzięcza swoje istnienie ludziom, którzy walczyli pod tymi symbolami.

 15. andzia said

  re:6
  Przed wojną Żydzi uznali, że ziemie w Palestynie im się należą, bo po wyjściu z Egiptu tam zamieszkali (nie wspominają o wymordowaniu Kananejczyków i zaborze tych ziem), to tym bardziej należą się nam prastare słowiańskie tereny.
  Nasi okupanci sprawujący władzę ostatnio podkreślają, że Żydzi mieszkali w Polsce od 1000 lat (nie wspominając handlarzy słowianami). Ponieważ nie napadli na Polskę, tylko pozwolono im tu zamieszkać, niedługo oficjalnie zażądają utworzenia Polin.

 16. yagu said

  Przenigdy okupanci i rozborcy beda Polakow sprzymierzencami .Amerykanie ,Rosjanie to sasiedzi i zawsze zdradza Polske , naiwni wierzycie w obietnice bez pokrycia .

  ——
  Rosja Polsce NIC nie obiecywała. I słusznie. A historii warto się pouczyć zamiast bełkotać.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.