Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Nina o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Unia prze do wprowadzenia tej…
  BK o Otchłań bez dna
  Yagiel o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Voodoosch o Zagrożenia wynikające z elektr…
  Yagiel o Wolne tematy (45 – …
  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Yagiel o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Emrytalna patologia fiskalna: Dlaczego państwo nalicza podatek od kwoty zabranej w podatkach?!

Posted by Marucha w dniu 2018-04-13 (Piątek)

Ludzie całe życie płacą do urzędów skarbowych podatki oraz przekazują składki do ZUS. Kiedy po kilkudziesięciu latach pracy w końcu udaje im się osiągnąć wiek emerytalny i zaczynają otrzymywać emeryturę, to nagle okazuje się, że państwo łupie ich po raz drugi raz. Wypłacając emerytury nalicza bowiem podatki od kwot, które emeryt oddał wcześniej w podatkach (!).

Ta fiskalna patologia (trzeba nazywać rzeczy po imieniu) trwa już od dłuższego czasu i niestety nic nie wskazuje, aby cokolwiek miało się w tym aspekcie zmienić. [Nie tylko Polacy tak mają – admin]


Zgodnie z oficjalnymi informacjami GUS w 2016 roku było w Polsce 6,34 mln emerytów. Przeciętna miesięczna emerytura z wyniosła 2 131,70 zł brutto (czyli ok. 1 767 zł na rękę). Najwyższe świadczenia wypłacano w województwie śląskim (przeciętna miesięczna emerytura wynosiła tam 2 589,60 zł brutto, tj. ok. 2 136 zł na rękę), a najniższe w województwie podkarpackim (1 876,36 zł brutto, tj. ok. 1 561 zł netto).

Wiarygodniejszym wskaźnikiem niż średnia często jest mediana. W przypadku emerytur w 2016 roku wyniosła ona 1 834,40 zł brutto (czyli ok. 1 527 zł netto). To oznacza, że dokładnie połowa świadczeniobiorców (mediana) otrzymywała emeryturę w wysokości mniejszej od wskazanej powyżej kwoty, a druga połowa – wyższą.

Co istotne – 5,9 proc. emerytów (tj. ok. 374 tys. osób) otrzymywało świadczenia emerytalne niższe niż 50 proc. mediany (tj. poniżej 917,20 zł brutto = 786 zł netto)!

Dla wszystkich emerytów otrzymujących świadczenia poniżej progu egzystencji (wspomniane 374 tys. osób z emeryturami niższymi od 50 proc. mediany), jak również tych, których świadczenia są głodowe (właściwie cała populacja emerytów otrzymujących mniej od mediany, czyli ok. < 1 500 zł na rękę) ważne jest każde dodatkowe 100 – 200 zł.

Niestety, państwo w swojej bezkompromisowej gonitwie za wszelkimi przychodami zabiera im wspomniane pieniądze w podatkach dochodowych, naliczając je od wypłacanych kwot, które przecież już raz stanowiły pobrany podatek.

To specyficzne opodatkowanie zwracanego podatku (w rozumieniu daniny publicznej, jaką były składki emerytalne) w istocie jest fiskalną patologią. Niestety nic nie wskazuje na to, aby w tym zakresie miało się cokolwiek zmienić. Złożony w ubiegłym roku przez PSL projekt ustawy dotyczący emerytur bez podatku PIT przepadł miesiąc temu w Sejmie i to już podczas pierwszego czytania. Przeciwko tej ustawie było… Prawo i Sprawiedliwość.

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 21 to “Emrytalna patologia fiskalna: Dlaczego państwo nalicza podatek od kwoty zabranej w podatkach?!”

 1. KOJAK said

  PIS SYJONISTYYCZNI ZLODZIEJIE I BANDYCJI ! JEDYNE CO POTRAFOIA TO OKRADAC LUDZI I NIC ABSOLUTNIE WIECEJ ! ALE POLSCY DEBILE I IDIOCI UWAZAJA ICH ZA PATRIOTOW I ZBAWCOW POLSKI ! POLACY NAJGLUPSZY NAROD SWIATA MOWIA ZYDZI ! I CHOC RAZ MUSZE IM NIESTETY PRZYZNAC RACJE !!!!

 2. KOJAK said

  A PRZY TYM BYDLAKI Z PYYYS DALI LEKKA REKA ZACHODNIM KONCERNOM ZWYCZAJNIE PONAD 250 MLN ZLOTYCH !!!!! MERCEDES SAM PONAd 80 MLN ZLOTYCH !!!! OTO KOGO TE PISOWSKIE BYDLO REPREZENTUJE I W CZYIM IMIENIU BYDLAKI Z PYYYSS RZADZA !!!

 3. rafal z said

  Tak się tresuje małpki w cyrku i przyzwyczaja do braku własności, to po pierwsze.

  Po drugie, warto by wprowadzić kilka nowych pojęć do ekonomii jak „dochód egzystencjalny” i „nieruchomość egzystencjalna” które to nie mogły by być obciążane żadnymi podatkami

 4. KOJAK said

  OD 3 Panski uczony slogan juz jest ! Nazywa sie minimum socjalne !Kiedys liczyly go trzy instytucje ! Ministrstwo, zwiazki i jeszcze ktos ! Teraz bydlaki z PYYYSS ,,,obroncy uciesnionych ,,,milcza na ten temat jak zakleci !

 5. Boydar said

  Za mało Walusiów, za dużo Hanich, ot co. Ludzie wolą zdechnąć z głodu w domu niż z honorem polec na barykadzie. Przy czym z taką barykadą to różnie bywa; raz się zginie a raz nie. A z głodem się nie wytargujesz.
  Nie, nie namawiam do rewolucji, ale jakby tak jeden czy drugi opuścił ten padół z dedykacją, to historia mogłaby nieco w prawo skręcić.

 6. cg said

  Emerytura 2000 PLN z minimalnej pensji

  EMERYTURA 2000 to dobrowolne i dziedziczone świadczenie dla ubezpieczonego z 40 złotowych comiesięcznych składek dla Ciebie +40 zł na start dla twojego dziecka odkładane do czasu podjęcia przez niego pracy. Składkę pracodawca przesyła na twoją 10 procentową lokatę w ROR z co miesięczną kapitalizacją oprocentowania* KONIECZNIE TYLKO W 100% POLSKIM BANKU. Z niej będziesz pobierał emeryturę lub zasiłek w wysokości równej średnim miesięcznym dochodom i nie mniej niż najniższa krajowa po 35 latach pracy lub po osiągnięciu wieku emerytalnego 55 lat, lub wcześniej ZASIŁEK gdy zajdą poniższe przesłanki:

  ZASIŁEK CHOROBOWO-ZDROWOTNY od momentu zaistnienia choroby i nie dłużej niż pół roku z konta ubezpieczonego +
  ZASIŁEK ZDROWOTNY zawsze dostępny na zakup odpłatnych leków i suplementów, jako zwrot opłat za leczenie w klinikach prywatnych, uzdrowiskach, sanatoriach itp. wg. obecnego taryfikatora Min. Zdr.;

  ZASIŁEK RENTOWO-CHOROBOWY w przypadku utraty pracy, wydarzeń losowych, choroby itp. wypłacany automatycznie w okresie pozostawania bez pracy;

  ZASIŁEK ODSZKODOWAWCZO-ZDROWOTNY w przypadku niezdolności do podjęcia pracy, nie mniejszy niż minimalna pensja krajowa. Przyznawany przez Sąd na rozprawie o której odbyciu ubezpieczony ma zostać poinformowany i może w niej wziąć czynny udział jako poszkodowany, z obligatoryjną pomocą prawną (adwokat) by móc wykazać, że należy mu się wyższa lub dodatkowa kwota odszkodowania;

  WYPŁATA NA ŻĄDANIE środków pieniężnych stanowiących nadwyżkę kwoty emerytury w wysokości minimalnego wynagrodzenia dla średniej długości życia 78 lat, czyli środki powyżej zgromadzonej kwoty 600 tys. zł.

  * Przed wejściem do banków żydowskiej lichwy lokaty miały 10-15 punktów procentowych w skali roku, i taki zapewne też ma procent ZUS w banku.

  – – – – – – – – – – – –

  WYLICZENIE EMERYTURY NA PRZYKŁADZIE NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ 2000 ZŁ. BRUTTO:

  Tylko jedna składka na Twojej lokacie ubezpieczeniowej w ROR z której wypłacane są świadczenia emerytalne i inne w zależności od zaistniałych potrzeb;

  78 lat średniego trwania życia mężczyzn i kobiet;

  35 lat pracy lub 55 lat życia uprawnia do emerytury;

  23-25 lat teoretycznego pobierania emerytury;

  2000 zł jako minimalna pensja brutto do wyliczenia min. emerytury;

  40 zł comiesięcznej składki na ubezpieczenie która odkładana jest również na dziecko aż do podjęcia pracy czyli przez minimum 18 lat;

  ~25 zł to potrzebna comiesięczna składka na 10% lokacie by uzyskać 600 tys. zł wymaganego kapitału potrzebnego do comiesięcznej wypłaty emerytury w wysokości 2000 PLN. Obliczona przy pomocy kalkulatora rentiera http://www.kalkulatorfinansowy.pl/kalkulator/kalkulator-rent…

  ~15 zł nadwyżki jako dodatkowa gwarancja na zasiłek zdrowotny;

  1960 zł to minimalna nieopodatkowana pensja netto 2000zł-40zł=1960zł;

  23,5 tys.zł to kwota wolna od podatku czyli 1960zł*12m-cy=23,5 tys. zł;

  10000 zł to kwota „na start” odłożona przez rodzica dla dziecka na jego koncie ROR w momencie uzyskania pełnoletności obliczona jak powyżej kalkulatorem rentiera

  600 tys. zł teoretycznego kapitału potrzebnego do wypłacania emerytury nie niższej niż minimalna krajowa czyli 25lat*12m-cy*2000zł pensji=600 tys.

  915 tys. zł całkowita kwota odłożona na emeryturę ze składki 40 zł/mc przez 53 lata = (18 + 35) lat wyliczona powyższym kalkulatorem

 7. kwal said

  Polska to piękny kraj ale jako struktura organizacyjna jest to Państwo istniejące tylko teoretycznie…(cytat min, Sienkiewicza) ponieważ jest zbudowane na złych pryncypiach i błędnych wartościach przez co jest opresyjne i złodziejskie wobec swoich obywateli. Jest to problem bardzo złożony i narzucany Polsce przez Masonerie i Lichwiarską Międzynarodówkę od lat. Skutkiem takiego świadomego i celowego działania jest niemożność wytworzenia się w Polsce Klasy Średniej a w dalszej konsekwencji brak możliwości powstania w przyszłości prawdziwych polskich Elit. Skutkiem tego jest z kolei brak możliwości wytworzenia tzw. wolnego kapitału a przez to brak możliwości uniezależnienia się od złodziejskich polityków. Jeżeli uniezależniamy się od tych szubrawców i złodziei to jesteśmy ludźmi wolnymi a to jest nie do przyjęcia dla rządzących. Rządzący nie potrzebują ludzi bogatych, mądrych i wolnych tylko potrzebują Mas, czyli ludzi biednych, posłusznych zdolnych do masowego ogłupiania…indywidualizm i jednostka w Państwie Teoretycznym się nie liczy, nie ma żadnego znaczenia i jest niszczona…dlatego nic od 1989 roku w Polsce się nie zmienia, żyjemy dalej w Państwie socjalistycznym…dalej tkwimy w komunie…i tkwić będziemy jeszcze długo bo zostały tylko Masy a Elity leżą w ziemi…

 8. Kajtek said

  Dlaczego państwo nalicza podatek od kwoty zabranej w podatkach?!
  Bo Polacy są okradani do suchej nitki. Tak, że niektórym brakuje na chleb, dosłownie. Niestety, winni temu są sami Polacy, dorośli „obywatele” w liczbie 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe, co 4 lata, wybieranie potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i pomiotem WSI.
  Winny jest głupi Suweren.
  29 lat obserwacji uprawnia mnie do takich smutnych wniosków.

 9. JMP said

  Ad #8. Podatek od podatku to wcale nie jest polski wynalazek. Na przykład w Kanadzie też płaci się podatek od emerytury, zresztą bardzo nędznej, proporcjonalnie niższej niż w Polsce, płaci się też podatek od podatku przy kupnie, na przykład, benzyny i nie jest to wcale wynik „wybierania potomków ubeckich dynastii przywleczonych w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i pomiotem WSI”, gdyż tego w Kanadzie nigdy nie było. Warto podkreślić, że tam, skąd w 44-ym przyjechały te czołgi z wszami istnieje jedynie liniowy podatek od zarobków wynoszący tylko 13% a wiek emerytalny dla mężczyzn to 60 lat a dla kobiet 55. Fakt, że jest to sytuacja nie do utrzymania i mówi się o koniecznosci podniesienia wieku emertalnego o co najmniej 3 lata. Emerytury są bardzo niskie, średnio około 13 000 rubli miesięcznie, i z tego powodu bardzo dużo emerytów nadal pracuję zawodowo. Podczas pobytu w Rosji niecałe dwa lata temu rozmawiałem w hotelu ze sprzątaczką w wieku nieco tylko ponad 40 lat, która po 20 latach służby w wojsku miała niewiele ponad 11000 rubli emerytury miesięcznie ale pracując w hotelu dodatkowo 25000 rubli pensji. Nie jest to oczywiście majątek ale można zupełnie nieźle za to żyć.

 10. Joung said

  POLACY CZYSCIC RURY I DO ROBOTY

 11. Re: 9 JMP
  Obawiam sie, ze „dorabianie” do 13.000 emerytury (mam na mysli koniecznosc dorabiania), jest drugorzedna, bowiem 60 letni emeryt nagle pozbawiony pracy zawodowej siedzac w domu ogladajac telewizje nic nie robiac poprostu by zglupial (czyt. zwariowal) Czlowiek zajmujacy sie przez cale zycie (produkcyjne) musi cos robic. Jedni emeryci „dorabiaja”, drudzy hoduja warzywa (I sprzedaja na bazarze lub w hali bazarowej), inni produkuja cos niewielkiego, jeszcze inni pomagaja dzieciom przy biznesie itd. itd.,
  Generalnie emeryci CHCA BYC POTRZEBNI – komukolwiek… Czy to tak trudno pojac???..

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie bez powodu zydostwo w PRL-u zlikwidowalo „Spoldzielnie Inwalidow” (I emerytow)…I nie tylko…Czy musze o tym przypominac???

 12. Do 7.Odp.na cytat poniżej.
  Dlaczego Pana ,Pan kłamie?
  W Polsce jest brutalny,dziki kapitalizm.Leczenie czy operacje w szpitalach są zależne od konta bankowego a nie od ubezpieczenia, które jest drogie ale w EU zachodniej, jeszcze działa.

  W Polsce jest terror ekonomiczny dla rodzin z dziećmi.

  „Pana cytat:
  dlatego nic od 1989 roku w Polsce się nie zmienia, żyjemy dalej w Państwie socjalistycznym…dalej tkwimy w komunie…i tkwić będziemy jeszcze długo bo zostały tylko Masy a Elity leżą w ziemi…”

 13. MG said

  Re 12

  Polska to socjalizm z podatkami 80-83% i elementami kapitalizmu. Ubezpieczenia zdrowotnego wogóle nie powinno być, masz pieniądze leczysz się nie masz umierasz. Socjalistyczny system zdrowotny zamienił się w patologię i jeszcze niektórzy wierzą że za darmo i tak ma być i że tak może być.

 14. snag said

  Bo może !!! … bo pozwalacie przy urnach wyborczych

 15. Kar said

  ..a co, na ostatnim zakrecie stare wypierdy probujecie robic kiwke przed gudlajem..nie ze mna te numery Bruner..bulic nalezna krwawice !

 16. JMP said

  Ad #13 Nawet w USA, gdzie ogólnie system opieki zdrowotnej, zresztą najdroższy na świecie w stosunku do PKB, pozostawia wiele do życzenia ludzie w wieku ponad 65 lat objęci są całkiem niezłym ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach Medicare. Po prostu opieka nad słabszymi i chorymi jest cechą społeczeństw jako tako cywilizowanych i tak powinno pozostać. Problemem, i to chyba wszędzie, jest marnotrawstwo środków na ochronę zdrowia powodowane przez nadmiernie rozbudowana biurokrację i gigantyczne zarobki większości pracowników służby zdrowia (lekarzy, pielęgniarek itp.). Są różne poglądy na dobrowolną eutanazję, ale wydaje mi się, że umożliwienie ludziom podejmowania takiego kroku jest właściwym podejściem, gdyż w wielu wypadkach opieka medyczna i postępy w jej dziedzinie powodują utrzymywanie ludzi przy życiu gdy z punktu widzenia zdrowego rozsądku nie ma to sensu.

 17. JMP said

  AD #11 Zawsze trzeba brać pod uwagę specyficzne warunki danego kraju. Ja dałem przykład Rosji. Emerytalny wiek w Rosji utrzymuje się od czasów ZSRR, gdzie z różnych powodów (alkoholizm, złe odżywianie, ogólnie złe warunki mieszkaniowe, wyniszczenie wojnami) średnia długość życia dla mężczyzn chyba nie przekraczała 60 lat a jeśli, to niewiele. Oczywiście wysyłanie na emeryturę w wieku 60 czy 55 lat bez możliwości kontynuowania pracy w Kanadzie byłoby dla większości ludzi nie do przyjęcia raz ze względu na dużo dłuższa średnia życia a dwa ze względu na nędzne kanadyjskie państwowe emerytury i fakt, że, jak Pan wie, znaczna część społeczeństwa kanadyjskiego składa się z imigrantów zaczynających w Kanadzie nowe życie w wieku 40 czy więcej lat a więc nie mających dużo czasu na zgromadzenie własnych oszczędności. Emerytury w takich krajach jak USA czy kraje Europy Zachodniej są dużo hojniejsze i tam emeryt może sobie pozwolić na zajmowanie się np. swym hobby i nie martwić się o to, co jutro włoży do garnka.

 18. Czarek said

  Ad.8/ Coś mi się zdaje, że to nie Naród wybiera tych zbirów od wielu lat, ale ICH POPLECZNICY, powiązani z nimi rodzinnie, ekonomicznie itp. itd. Naród NIE CHODZI DO URN WYBORCZYCH. Przecież to mniejszość wybiera, większość do urn nie chodzi!!!

 19. Do 13.Cholera,ty chcesz mordować polskie dzieci gdy zachorują? Co za zboczeńcy..
  Tak jak Kowalski(Marian Kowalski, prezes
  pastor Paweł Chojecki, wiceprezes
  mecenas Andrzej Turczyn, wiceprezes) popierający ataki USA w Syrii?!

  Ubezpieczenia w EU zachodniej:
  1.państwowe 370 Euro, miesięcznie, minimum.
  2.prywatne (powyżej pensji 4000 Euro. Bez granic w górę, miesięcznych) ale odrzucające chore dzieci.

  Tak jak w Polsce. w której ubezpieczenia prywatne, rasistowskie, odrzucają ubezpieczenie,ciężko , chorego ,białego, polskiego, dziecka.Wystarczy sprawdzić ubezpieczalnie.To jest już pogrom i holocaust w Polsce.Na ludności polskiej.

  Proszę o fakty i proszę mnie poinformować,o tym że jest inna sytuacja ,popisowa, sytuacja w Polsce.

  Podziały ekonomiczne były i będą ale do jasnej cholery,dlaczego następne pokolenie w Polsce, w EU zachodniej ma być wyniszczane,
  likwidowane?

 20. darek said

  19 – „Tak jak w Polsce. w której ubezpieczenia prywatne, rasistowskie, odrzucają ubezpieczenie,ciężko , chorego ,białego, polskiego, dziecka.Wystarczy sprawdzić ubezpieczalnie” –

  Moze Pan wyjasnić??

 21. RomanK said

  Panie Snag….przestan pan sie wyglupiac, bom sie kawa polal:-)))) …../przy urnach….panie to sie robi ladne zdjęcia….:-)))
  We pan- jak cowboys gadaja…..
  – We have the president( senator, judge, sheriff etc) the best – what moeny can buy… Tuuuuuuu….1!!!!!!!!. , a pan porównuje z Polska???:-)))))))

Sorry, the comment form is closed at this time.