Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Czy następny będzie Władimir…
  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Prezent dla Timmermansa

Posted by Marucha w dniu 2018-04-15 (Niedziela)

Od czasu zmiany gabinetu sypią się jedna za drugą kapitulacje rządu polskiego. Ich pełnemu omówieniu z pewnością należy się odrębny artykuł. Tym razem zajmę się tylko sporem między Unią Europejską a Polską, dotyczącego systemu sądownictwa, co leży w wyłącznych kompetencjach państw członkowskich.

Różnice próbował załagodzić premier Mateusz Morawiecki spotykając się w Brukseli dwukrotnie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem oraz, także dwukrotnie, z zaciekłym wrogiem naszego kraju Fransem Timmermansem – pierwszym wiceprzewodniczącym KE.

Z obu stron po każdej turze padały sympatyczne słowa o podjętym i dobrze rokującym „dialogu”. A jakie wynikały z tego „dialogu” konkrety? Żadne. W końcu Timmermans raczył odwiedzić Warszawę.

Rząd przygotował już uprzednio projekt nowelizacji do ustaw sądowych, realizujący część żądań Komisji. Prezentujący te zmiany pos. Marek Ast (PiS) za kluczowy uznał zapis mówiący, że bez opinii kolegium sądu oraz Krajowej Rady Sądownictwa minister sprawiedliwości nie będzie mógł odwołać prezesa lub wiceprezesa sądu.

Ustawa nie precyzuje jednak czy opinia tych ciał obowiązuje ministra. Tymczasem uprawnienie ministra do zmian na wysokich szczeblach sądownictwa stanowi realizację troski rządu o bezpieczeństwo obywateli. Sędziowie są niezależni w orzekaniu, ale nie mogą działać w sposób dowolny. Jeśli prezes nie wykonuje swoich obowiązków należycie, tzn. nie pilnuje wówczas powinien wkraczyć minister sprawiedliwości, zmieniając prezesa sądu.

Ustawa zrównuje również wiek przechodzenia w stan spoczynku sędziów dla kobiet i mężczyzn do 65 lat. Według KE dotychczasowy przepis jest sprzeczny z wymogami Unii Europejskiej. Natomiast zapis ten nie jest obligujący dla kobiet-sędziów, jeśli będą chciały przejść wcześniej na emeryturę mogą to uczynić w wieku lat 60. Z kolei o przejściu sędziego w stan spoczynku później ma decydować nie Minister Sprawiedliwości, jak dotychczas, ale prezydent RP.

Inna ustawa przewiduje publikację dotychczas niepublikowanych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Jednak ustawodawca przewidział umieszczenie zastrzeżenia, że orzeczenia te zostały wydane z naruszeniem prawa.

Wszystkie projekty zostały pospiesznie złożone w Sejmie, a Sejm je uchwalił, podobnie, jak uczynił to Senat. Taki to podarunek przygotowały władze RP Timmermansowi. Przeprowadził on rozmowy z polskimi oficjelami oraz prezes Sądu Najwyższego – Małgorzatą Gersdorf. A jaki wynik tych rokowań? Żaden. Co więcej I z-ca szefa KE bąknął na odjezdnym, że oczekuje dalszych ustępstw.

Cała sprawa ma kilka aspektów. Jak już wspomniałem, kształtowanie systemu sprawiedliwości należy do uprawnień krajowych, nie unijnych. Toteż żądania KE stanowią bezczelną ingerencję w nasze sprawy wewnętrzne.

Co więcej, jak informował minister Zbigniew Ziobro, ustawy sądownicze stanowią omalże kopię rozwiązań hiszpańskich, do których Unia jakoś nie zgłasza zastrzeżeń. Natomiast wobec Polski uruchomiono procedurę przewidzianą w osławionym artykule 7 Traktatu o Unii Europejskiej, co w końcowym rezultacie może doprowadzić do sankcji.

Ale Morawiecki konferował nie tylko z Unią, lecz również z państwami Europy Środkowej celem znalezienia mniejszości blokującej tę procedurę wobec Polski. Premier utrzymuje, że tego rodzaju deklaracje uzyskał od pięciu państw, co stanowi liczbę wystarczającą. Węgry od dawna zadeklarowały – i to kilkakrotnie – poparcie dla Polski.

W takim razie, po co „rozhowory” z dygnitarzami UE, po co dokonywanie zmian ustawowych. Takie podejście świadczy, że albo nie uzyskaliśmy wystarczających zapewnień, albo nie chcemy iść na zwarcie z Unią. Skoro więc Unia dyktuje nam zapisy ustawowe, zapewnienia o suwerenności można między bajki włożyć. A jeśli KE uzna polskie ustępstwa za niewystarczające, znowu będziemy nowelizować ustawę? Oznaczałoby to, że Timmermans nie zadowolił się obecnym podarunkiem i chce następnego.

Wtedy czekałaby nas kompromitacja. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt dalszego ograniczenia kompetencji ministra sprawiedliwości, co świadczy o wyraźnym śladzie, jakie pozostawiły donosy antypolskiej opozycji w Brukseli. Nota bene Ziobro ma wielu wrogów w samym PiS-ie (o PO i Nowoczesnej, nie wspominając), z Andrzejem Dudą na czele, którym takie rozwiązania są na rękę.

Eurodeputowany prof. Ryszard Legutko zapytany przez portal wpolityce.pl czy optymistyczne zapatruje się na stan rokowań z Timmermansem odparł:

„Zbyt długo jestem w tej instytucji, żeby od razu wpadać w entuzjazm. To dobry sygnał, ale poczekajmy na ostateczne porozumienie. Nastawienie wśród części komisarzy KE, a także przewodniczącego jest takie, że sprawa nie rokuje, więc trzeba ją zakończyć. Timmermans zbyt dużo zainwestował w nękanie Polski, żeby teraz nagle mógł zrezygnować. Będzie starał się podtrzymać swoje stanowisko. Nie wiem jak to zrobi, być może będzie to robił przez wewnętrzne naciski w KE. Jeżeli zniknie problem Polski, to zniknie i Timmermans. Jest tak nadmuchany pychą, że nie chce kończyć kariery politycznej”.

Rozmówca portalu traktuje wizytę Timmermansa jako czystą kalkulację polityczną i dodał: „Gdyby dało się Polskę ukarać, czyli kontynuować procedurę praworządności, to KE by się nie zawahała. Jeżeli polskiemu rządowi udało się stworzyć mniejszość blokującą, to Komisji Europejskiej bardziej zależy na zakończeniu całej sprawy niż Polsce. (…) Dla Polski taki pokaz siły byłby sukcesem politycznym”.

Szkoda, że polscy rozmówcy kłopotliwego gościa nie pofatygowali się wysłuchać opinii Profesora przed wizytą komisarza. [Ponieważ są zwykłymi zdrajca i szmatami. Tam Polaków nie ma- admin]

Zbigniew Lipiński
http://prawica.net

 

Komentarzy 5 do “Prezent dla Timmermansa”

 1. KOJAK said

  KAPITULACJE RZADU POLSKIEGO ?! JAKIEGO POLSKIEGO ?! NIE ROBMY JAJ Z POGRZEBU ! TO TYLKO JEST AGRESYWNE BEZCZELNE I CHAMSKIE ZYDOWSTWO WYCIERAJACE SOBIE MORDY POLSKA ! POLSKIE GLUPKI ZNANE ZE SWEJ GLUPOTY TEN ZYDOWSKI NIESTETY KIT KUPILY

 2. RomanK said

  TO …..ponizej powinien wiedziec kazdy Polak: dla wlasnego dobra i wlasnych dzieci….

 3. andzia said

  Europoseł Piotrowski twierdzi, że z Timmermansem powinien się w Polsce spotkać jego odpowiednik tj. wicepremier albo z-ca MSZ. Tymczasem tak upadli nisko, że spotka się z nim m.in. I Prezes SN, Premier etc. Ojciec kiedyś mówił, że z chama pana nigdy nie będzie.

 4. andzia said

  Re 2:
  Ta Ancyparowicz zawsze stoi po stronie banksterów. Polska jest pod okupacją, której zasady zostały ustalone w Magdalence „tera my”
  Ordynacje wyborcze, kodeks wyborczy w taki sposób narzucone, aby magdalenkowcy się wymieniali, ewentualnie jakieś nieznaczące partyjki mogą wejść do parlamentu, z wyjątkiem partii narodowych, które Kaczor w Fundacji Sorosa nazwał zagrożeniem.

 5. Kacper said

  Brukselka narzuca nam prawa tak jak Katarzyna II.

Sorry, the comment form is closed at this time.