Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (28 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-04-15 (Niedziela)

Jak nas poinformowano, prezydent USA nie musi się na niczym znać, bo ma od tego prawników (z narodu prawniczego). Zapytowywujemy, na czym w takim razie znają się prezydenccy prawnicy, oprócz łamania prawa i dobrych obyczajów.

Poniżej wpisujemy luźne uwagi.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/04/12/wolne-tematy-27-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/04/18/wolne-tematy-29-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 237 to “Wolne tematy (28 – 2018)”

 1. Do naszego kraju dotarła pierwsza dostawa ropy naftowej z Iranu. PKN Orlen otrzymało więc do Naftoportu w Gdańsku blisko 130 tysięcy ton tego surowca, zaś to dopiero początek projektu dywersyfikacji niezwykle ważnego produktu, który dociera do nas obecnie z kilku państw rywalizujących ze sobą na naftowym rynku. Warto podkreślić, że irańska ropa daje możliwość wyprodukowania relatywnie dużej ilości benzyny, nafty i oleju napędowego.

  Tankowiec z Iranu wyruszył w podróż już w zeszłym miesiącu, aby między innymi poprzez Kanał Sueski dotrzeć do Gdańska w piątek. Ogółem do tamtejszego Naftoportu przypłynął statek przewożący blisko 130 tysięcy ton ropy, która następnie trafi do rafinerii w Płocku i właśnie tam zostanie przerobiona. PKN Orlen podkreśla przy tym, że w porównaniu choćby do surowca z Rosji, ten pochodzący z Iranu jest lżejszy i zawiera mniej siarki, dlatego można wytworzyć z niego większą ilość benzyny, nafty i oleju napędowego.

  Polski koncern podkreśla, że to dopiero jedna z pierwszych dostaw ropy pochodzącej z Iranu, a tym samym element dywersyfikacji dostaw z różnych części świata. Obecnie PKN Orlen otrzymuje bowiem surowiec od rosyjskich Rosneftu i Tatnieftu oraz od Saudi Arabian Oil Company, dowodząc tym samym, iż w sprawie zapewnienia Polsce bezpiecznych dostaw nie zajmuje się geopolitycznymi resentymentami.

  Przedstawiciele spółki twierdzą jednocześnie, że państwom Zatoki Perskiej zależy na bezpiecznych dostawach, a Iran ma w tym również ważny interes ekonomiczny z powodu istniejącej niechęci do tego kraju ze strony państw zachodnich.

  Na podstawie: forsal.pl, biznesalert.pl

 2. Piskorz said

  Просим Вас, уважаемый Владимир Владимирович, обратить особое внимание на преследования Института русской цивилизации и его руководства в лице доктора Платонова О. А. и положить этому конец, как русофобской и славянофобской акции, недопустимой в самом центре славянского мира – в России, на которую мы всегда смотрели и смотрим с надеждой и доверием.

  Бабурин С. Н., председатель Международного славянского совета Zakończenie listu do Putina, podpisane przez 12 osób..!! Chodzi o prześladowanie INSTYTUTU ROSYJSKIEJ CYWILIZACJI i jego kierownictwa.oraz O. Płatonowa..resztę dla tych którzy znają rosyjski..niech sami sobie tłumaczą, pardon..

 3. Kapsel said

  Ćwierć miliarda od rządu dla zagranicznych korporacji. Tyszka: w czyim interesie rząd sprawuje władzę?

  Ponad 251 mln zł rządowych grantów zostało przyznane zagranicznym korporacjom. Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15 opublikował na Facebooku odpowiedź rządu na swoją interpelację poselską. – W czyim interesie obecny rząd sprawuje władzę? – pyta polityk.

  „Dostałem dziś odpowiedź na interpelację ws. rządowych grantów dla zagranicznych korporacji. Rząd PiS przyznał im lekką ręką 250 milionów złotych z Waszych kieszeni” – napisał Tyszka.

  Na liście znajduje się 28 beneficjentów, którzy dostali od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych. Rekordzistą jest Mercedes-Benz, który dostał 82 mln zł na budowę fabryki silników w Jaworze.

  Ośmiocyfrową kwotę rządowego grantu dostało też kilka innych firm: LG Chem (25 mln zł), Areo Gearbox (22,2 mln zł), JP Morgan (20,26 mln zł), IFA Powertrain (18,39 mln zł) i Luxsoft (11,73 mln zł).

  Stanisław Tyszka zestawił kwoty rządowych grantów dla zagranicznych korporacji z warunkami prowadzenia biznesu w Polsce. „Polscy drobni przedsiębiorcy, utrzymujący rząd, płacą nadal 1230 zł składek ZUS miesięcznie, nękani są kontrolami i coraz to nowymi biurokratycznymi obowiązkami” – napisał polityk.

  Tyszka zwrócił przy okazji uwagę, że Polacy mają najniższą w Europie kwotę wolną od PIT, wynoszącą ok. 3 tys. zł, podczas gdy posłowie mają 30 tys. zł kwoty wolnej. Przypomniał też, że „tymczasowo” podniesione stawki VAT obowiązują już 7 lat i mają być utrzymane.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cwierc-miliarda-od-rzadu-dla-zagranicznych,98,0,2403170.html

 4. Joung said

  Ja tylko POLACY wam napisze.
  Czyscic lufy””’waszych ”””kalachach””
  Nami rzadza juz ””””””””””parchy zydowskie=syjonistyczno=szatanistyczne.
  I nie czekajcie na cuda z nieba.BADZIMY MY DLA SIEBIE JAKO CUDA.
  Myslace CUDA a nie GLABY KAPUSCIANE.Wpychane w nie swoje WOJNY.
  ”””””””””””””””””””””””””””””’NIE BADZMY MIESEM ARMATNIM”””””w interesie tej zydowskiej rodzinki Rothildowskiej…….Gdyz to oni to wszystko ”kreca.
  ””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””NIE BADZMY FRAJERAMI””DOSC DOSC TEGO POLACY………………a nasi rzekomi politycy””””””PRECZ Z NIMI na szafot

 5. Piskorz said

  re 2. W maju/czerwcu 2017 był jubileuszowy Wszech8słowiański Zjazd /około 300/ wykładów i dużo dokumentów/!!!!. На мероприятии была разработана программа единения славянских стран по линии создания Содружества независимых славянских народов, было принято обращение к славянским народам – «Славяне, объединяйтесь!» Zakończono zjazd wezwaniem SŁOWIANIE ŁĄCZCIE SIĘ..

 6. Kapsel said

  W Radzie Najwyższej Ukrainy zrodził się pomysł, by Polakom ograniczyć prawa obywatelskie

  https://www.magnapolonia.org/w-radzie-najwyzszej-ukrainy-zrodzil-sie-pomysl-by-polakom-ograniczyc-prawa-obywatelskie/

  Ukraina – kraj upadły

  Na Wołyniu są obszary, do których przedstawiciele ukraińskich władz wolą się nie zapuszczać. Także policja rejony te omija szerokim łukiem. Tam bowiem rządzą gangi poszukiwaczy bursztynu. Gangi, które zatrudniają setki ludzi, podzieliły pomiędzy siebie strefy wpływów, a dostępu do nich strzegą ustawione na drogach blokposty.

  Warto jeszcze popatrzeć, jak przedstawia się rzeczywistość na obszarach, gdzie rządzą gangi poszukiwaczy bursztynu:

  https://www.magnapolonia.org/ukraina-kraj-upadly/

 7. Kapsel said

  Jak powstaje współczesne niewolnictwo?

  Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na blogu artykuł „Indywidualne stopy procentowe, czyli wizja Orwella w praktyce” opisujący system szerokiej inwigilacji życia obywateli przez państwo. Wydawać by się mogło, że to przedwczesny alarm i do tak daleko idących zmian nie dojdzie za naszego życia. Tymczasem plany totalnej inwigilacji są już wdrażane w wielu państwach pod płaszczykiem „transparentności”. Oczywiście celem nadrzędnym pozostaje kontrola nad jednostką.

  Poniżej opisaliśmy sytuację w 3 krajach, których rządy usilnie pracują nad tym by obywatele stali się zwykłymi niewolnikami.

  https://independenttrader.pl/jak-powstaje-wspolczesne-niewolnictwo.html

 8. Lovshak Russkij Agient said

  prezydent USA nie musi się na niczym znać, bo ma od tego prawników (z narodu prawniczego)….. a że naród prawniczy zgodnie ze starożytną i wielce chwalebną doktryną potwierdzoną przez sobór watykański drugi jest i nigdy nie przestał być narodem wybranym i uprzywilejowaną kastą, tedy ustala on prawa i rozporządzenia dla dobra tegoż narodu, a dobra zwierząt i równych im goyim o ile są zgodne z interesem ludzi.

  Mówienie pisanie Tweet/a prezydenckiego przez głupuitką shmatę Iwankę czy jej sprytnego syjoniste Jareda Kushnera, w którym porównuje Assada i jego rząd do zwierząt dobitnie pokazuje logikę talmudu = zdehumanizować przeciwnika i porównać go do zwierząt..

 9. Inkwizytor said

  Zbigniew S, po pijaku dobrzre powiedział ” PO tak was nie wyruchało jak wyrucha was PiS ” !!! Święte słowa

 10. Lovshak Russkij Agient said

  Ad Kapsel / ukraińskie gangi bursztynowe…skoro zobaczyli że żydoboszewia, czekoladowe zające i pozostali pokroju ścierwa Yaceniuka doją ile wlezie to rezuny tez wzięły sprawy w swoje ręce. Upadlina staje się na naszych oczach najbrutalniejszym eldorado w historii, jak rozumiem shmacie gosiewskiej i jej bojcom z faszystowskiego Azova to nie przeszkadza, ba nawet powinni popierać takie pro społeczne inicjatywy kolejnymi rządowymi kredytami..

 11. Rozpir said

  Zyczenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Admina.

 12. revers said

  Trump ma adwokata? czy FBI ma adwokata Trumpa? bo wyszlo na to ze sam adwokat Trumpa Michael Cohen musi miec swojego adwokata po zatrzymaniu go w Nowym Jorku przez FBI , przeszukaniu jego biura i zarekwirowaniu aktow spraw ulozenia sie z pornogwiazdka.

 13. snag said

  267 w poprzednich ,…

  … do jasnej czy wy macie jakieś hamulce i szczyptę etyki? Tylko ostatni skoorwiel albo kompletny idiota może ten szajs promować.

  DOKTOR POKRYWKA – twórca czterech filtrów długowieczności, inicjator i projektodawca pierwszego na świecie domu normobarycznego – wykłady, pokaz urządzeń do normobarii, odpowiedzi na indywidualne pytania uczestników.

  http://drpokrywka.pl/

  Takie to mundre ze nawet wie jak było przed potopem ,…

  Optymalna dla życia atmosfera istniała w Ogrodzie Eden. A oto próba przybliżenia tych warunków i interpretacja ich wpływu na ustrój człowieka.

  Niebo nie miało koloru błękitnego – było niemal zupełnie białe, a światło docierające do Ziemi, było optymalnie dla życia filtrowane przez grubą warstwę atmosfery – około 4 kilometry grubszej od dzisiejszej. Ciśnienie powietrza wynosiło około 1500 hPa. Obecnie takie ciśnienie panuje na głębokości czterech kilometrów pod powierzchnią ziemi. Niemniej temperatura na takiej głębokości wynosi około 70 stopni i jest nieodpowiednia dla egzystencji.

  Gruba warstwa atmosfery powodowała, że dzień był zdecydowanie mniej upalny, a noc zdecydowanie cieplejsza. Przypuszcza się, że dobowe różnice temperatur nie przekraczały pięciu stopni Celsjusza. Dzięki temu również rozkład temperatur na kuli ziemskiej był mało zróżnicowany i w okolicy biegunów temperatura przypuszczalnie wahała się w okolicy 16 stopni, na równiku zaś wokół 21. Prawdopodobnie nie było wtedy również deszczy w dzisiejszym rozumieniu. Sprawę dostarczania wilgoci roślinom rozwiązywała codzienna obfita porcja rosy. Silnych wiatrów i opadów atmosferycznych nie było, dlatego nie były potrzebne mieszkania i domy.

  Przypuszcza się też, że do około godziny 22 było jeszcze szaro, a już od około 2 zaczynało się rozjaśniać. Grubsza atmosfera odgrywała dla promieni słonecznych rolę przenoszącego światło światłowodu. Ciemna noc trwała tylko około cztery godziny. Cztery godziny snu w takiej atmosferze w zupełności wystarczało, bo regeneracja sił była średnio dwa razy szybsza, co dziś obserwuje się podczas przebywania w komorach ciśnieniowych.

  Inna od dzisiejszej atmosfera przekładała się też bezpośrednio na większe wymiary roślin i szybkość ich wzrastania. Miało to związek z większą liczbą godzin wegetacji na dobę. Słońce w samo południe nie paliło aż tak jak dzisiaj, nie powodowało więc szkodliwych oparzeń. Jego jasność docierająca do powierzchni Ziemi była dużo mniejsza. Wobec tego że nie było pór roku, oś obrotu Ziemi była prostopadła do ekliptyki – przez cały czas temperatura była niemal stała. Takie problemy jak przeziębienia nie występowały zupełnie, a wiemy że większość chorób zaczyna się dziś od banalnych przeziębień.

  Rośliny owocowały cały czas, a ich owoce i wymiary były – w porównaniu z dzisiejszymi -imponujące. Żywności było stale w nadmiarze, dlatego stres związany z zapewnieniem sobie pożywienia nie istniał. Znacząco obniżało to stres oksydacyjny w komórkach, co mogło przekładać się na spowalnianie mitoz. To z kolei przyczyniało się do powolniejszego niszczenia się komórek, a zatem do długowieczności.

  Takie warunki przypuszczalnie istniały na całej Ziemi, aż do potopu opisywanego w Biblii i innych starożytnych księgach ludzkości. Tak utrzymują zwolennicy kreacjonizmu.

  http://longevitas.pl/hiperbaria-i-normobaria/

 14. Teraz myślę, że ona ma w poprzek. Ale i tak piękne. https://marucha.wordpress.com/2018/04/12/wolne-tematy-27-2018/#comment-748917

 15. Głos Prawdy said

  Zdrówka Gospodarzowi życzę, jak najszybciej pozbyć się bólu i się całkiem wyleczyć!

 16. Głos Prawdy said

  Skrzpali zostałi otrucitrującą substancją wojskową NATO BZ (wideo)

  „Moskwę interesuje, dlaczego informację lz laboratorium w szwajcarskim mieście Spiez w sprawie incydentu z otruciem byłego pułkownika GRU, Siergieja Skripala i jego córki Julii w brytyjskim Salisbury nie było brane pod uwagę przy przygotowaniu raportu końcowego Organizacji do spraw zakazu broni chemicznej (OPCW). O tym oświadczył w swoim przemówieniu na 26 Zgromadzeniu Rady ds. polityki zagranicznej i obronnej szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Według informacji szwajcarskiego centrum, w Salisbury mogło być wykorzystana trująca substancja BZ, która była na uzbrojeniu USA i Wielkiej Brytanii, powiedział.
  Według szefa MSZRF, w pełnym tekście referatu OPCW w sprawie zatrucia Skripali brakuje określenie „Nowiczok”. Dokładny konfidencjonalny referat w sprawie w Salisbury OPCW rozszerzył wcześniej dla państw-członków organizacji. „W tym raporcie został potwierdzony skład chemiczny substancji, które przedstawili Brytyjczycy i próby którego, jak czytamy w raporcie, eksperci OPCW wzięli samodzielnie, — powiedział Ławrow. — Nie zawiera żadnych tytułów, „Nowiczok” lub jakiś inny. Tam znajduje się długa chemiczna formuła, która, według oceny naszych fachowców, wskazuje na substancję, która opracowywała się w wielu krajach, i żadnego szczególnego sekretu nie przedstawia”.
  http://webnovosti.info/новости/скрипалей-отравили-натовским-боевым-отравляющим-веществом-bz/

 17. snag said

  Grzyby mogą uratować świat (ludzkość) jeśli go (nas) wcześniej nie zabiją ,…

  MUSHROOMS MIGHT SAVE THE WORLD—IF THEY DON’T KILL US FIRST, SOME MUSINGS ON OUR FAVORITE MYCOLOGICAL MARVELS. – By Eleanor Cummins
  —————————————–
  https://www.popsci.com/amp/mushrooms-could-save-world

 18. darek said

  13 -wiele na to wskazuje.. A to oznacza ze malymi kroczkami zycie sie konczy na planecie ziemia. Jak wszystko ma swoj poczatek i koniec w danej formie. To prawo czasu, a czasem zarzadzaja procesy. Nie tu to gdzie indziej, gdzie beda warunki i to wcale nie wyklucza Boga.. Matka ziemia nie jest bóstwem, a sub molekularną materią.

  Niestety przez tych pajaców z Eko-terroryzmu i Bio-biznesu ona jest podnoszona do rangi bóstwa.

  3. Kaczynski powiedział komu slużą jak przyjechał mafioza Rex tillerson do Polski. Kto chce niech sobie znajdzie odpowiedz sam.

  Prezydent USA czy w sumie inny slugus musi sie znać na klaunowaniu, „zabijaniu” i odgrywaniu swoich teatralnych rół napisanych w scenariuszu kapitalistow. Dobrze byloby gdyby był zboczony albo alkoholikiem i slabym psychicznie chorym nałogowym NIE-czlowiekiem

 19. troll polonii said

  Ad:
  Odpowiedz dla pani Anny Nyndro

  https://marucha.wordpress.com/2018/04/12/wolne-tematy-27-2018/

  Pani Nyndro napisala:
  Anna Nyndr0 said

  2018-04-15 (Niedziela) @ 00:38:36

  Panie Tyrolu,
  póki co, zapytam grzecznie.
  Mianowicie,
  co do cholery znaczy spolonizowała?
  Język polski nie umarł!? My jeszcze żyjemy?

  Grzecznie, poki co, odpowiadam: spolonizowany nie znaczy zniemczony ani zrusyfikowany. Znaczy napisany, przeczytany albo wymawiany po polsku.
  Ze zdumieniem czytam odpowiedz na moje wyjasnienie spolonizowanej pisowni slowa „kakao”.

  Pani Anno Nyndro

  Ja bardzo lubie jak ktos wymysla szewcom, ze nie wiedza jak sie buty robi.
  Ja niczym pani nie obrazilem. Widac nie umiem rozmawiac z przekupkami.

  Otoz spolonizowana forma obcych wyrazow i nazw nie jest zadnym „antypolskim zjawiskiem”. Wprost przeciwnie.
  Bo spolonizowany to to samo co spolszczony; obcy wyraz, obrzed, zwyczaj itp. napisany albo przyjety w polskiej formie..

  Polonizacja obcych wyrazow jest zjawiskiem dosc powszechnym

  Wiec do cholery wyjasniam:

  Shakespeare mozna pisac po angielsku.
  Ale istnieje spolonizowana pisownia: Szekspir. Tez poprawna i wcale nie dyskryminujaca jezyka polskiego.
  Coctail sie juz przyjal jako koktail, a randez vous – jako randka.

  abat-jour – juz od dawna pisze sie po polsku: abazur (fr.)
  apogeum (gr. apogeios)
  barabarus- w polskiej pisowni i wymowie to barbarzynca
  bandito- to nasz spolszczony bandyta
  speaker – spiker
  rumpsteak- rumsztyk
  consularis – konsularny
  cadentia- kadencja
  cittadella -cytadela
  London- Londyn
  Paris – Paryz
  auctio- aukcja

  A skandynawski troll – to (zdaniem pani Nyndro) po polsku …Tyrol

 20. Nina said

  Dla tych, którzy czerpią wiedzę o świecie z tv (obojętnie z której – TVP, TVN, Polsat, Super Stacja, Trwam itp)

 21. snag said

  Kto powiedział ze Angole grzeszą inteligencją? Chyba ze robili te fotki dla narodu nad Wisłą 😉

  .http://www.thetruthseeker.co.uk/wordpress/wp-content/uploads/2018/03/biological-warfare-protective-clothing.jpg
  .https://pp.userapi.com/c846020/v846020314/24c8f/KeFgpw94wVg.jpg

 22. snag said

  Bez komentarza ,…

  WikiLeaks

  The best way to help Israel deal with Iran’s growing nuclear capability is to help the people of
  Syria overthrow the regime of Bashar Assad.
  —————————————–
  https://wikileaks.org/clinton-emails/emailid/18328#efmADMAFf

 23. revers said

  re18 „pajaców z Eko-terroryzmu i Bio-biznesu”

  od bio biznesu to raczej radzil bym sie odpindolic, przynajmiej tego malo rolnego, a nawet ogrodkowego. dzis bylem na targu po dawnej fabryce kontenerow i chetnie kupuje tam bezposrednio od rolnikow jajka , woszyczyzne, w bio sklepach zachodnich bio owies i nie narzekam, a pan morze zrec na co dzien fast foody z tasiemcami, czy tam mc donaldowego pajaca, ktory rownie by dobrze wygladal by na kopule kapitolu w Waszyngtonie jak i w watykanie na kapitule . sw. Piotra juz bez klucza do nieba – to pewne, posoborowi go utracili na zawsze.

 24. Boydar said

  „… Polska wydaje 100 mld zł na odsetki i dywidendy dla zagranicznych właścicieli …”, co roku !

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/mateusz-morawiecki-o-nowym-modelu-gospodarczym-polski/8yl2kvc

  Tak się robi IV Rzeszę. Bez jednego Schmeisera. A my się denerwujemy jakimś ochłapowym 500+. To jedna czwarta tego co oddajemy bandytom.

 25. Boydar said

  „… Unio, przygotuj się na uchodźców z Węgier …”

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wegry-tysiace-osob-na-antyrzadowej-manifestacji-w-budapeszcie/qdvhwsv#slajd-3

  Jak patrzę na te mordy na zdjęciu to żywcem widzę KOD, albo PRL AD 1968.

 26. maasteer said

  http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/128983,putin-a-zydzi

 27. Regina said

  Ad.8Lovshak Russkij Agient. „…..a że naród prawniczy zgodnie z starożytną i wielce chwalebną doktryną potwierdzoną przez sobór watykański drugi,jest i nigdy nie przestał być narodem wybranym i uprzywilejowaną kastą…..” Odnośnie powyższego: Dwa dni temu, robiłam zakupy w Tesco i zajrzałam do dużego pojemnika z książkami.Zobaczyłam tam książkę o tytule ” Biblia Rodzinna ” część 2 „Izrael jako naród wybrany”. Gdy będę znowu w tym markecie,to kupię tą książkę,żeby przekonać się jak nisko stoczyliśmy się do żydowskiego szamba.

 28. Piskorz said

  Dlaczego w pierwszych siedmiu tygodniach 2018 roku umierało więcej Brytyjczyków niż zwykle?

  Urzędnicy potwierdzili wzrost o 12 procent większą umieralność Brytyjczyków, ale nie omówili przyczyn /!!!!!!/.

  Mówi się, że jest mało prawdopodobne, że winę ponosi pojedynczy czynnik, taki jak wirus. W pierwszych tygodniach 2018 roku zmarło ponad 10 000 dodatkowych osób, niż zwykle w ciągu roku.

  Eksperci twierdzą, że dodatkowe zgony w Anglii i Walii – nie są wynikiem grypy ani złej pogody.

  Urzędnicy ds. Zdrowia potwierdzili wzrost o 12 procent, ale jak dotąd nie przedstawili żadnych możliwych przyczyn” . CZY TO NIE CIEKAWSZE…OD TEGO OTRUTEGO ..byłego szpicla podwójnego…?!

 29. ibrahim ibn jakub said

  JEśli Pan zapytowywujesz na czym one prawnicy wykastrowane….czy tam obrzezanie – nie wiem- sie znajom, to odpowiem. One sie znajom na tworzeniu takiego „prawa” co by je można było zawsze obejść, albo przeskoczyć, jakby sie czasami obejść nie dało.

 30. revers said

  re8,27 … dlatego prawo narodowe przestalo istniec, na co zwrocil uwage Lawrow podczas miedzynarodowej konferencji w Moskwie dotyczacej bezpieczenstwu swiatowemu.. ..

  http://www.voltairenet.org/article200632.html

 31. Piskorz said

  re 29 / z tej strony/..”Mając na uwadze doktrynę Cebrowskiego-Barnetta [2], Sergiusz Ławrow oświadczył: „Tworzy się nieodmienne wrażenie, że Amerykanie starają się utrzymywać na tej ogromnej geopolitycznej przestrzeni stan kontrolowanego chaosu, licząc na wykorzystywanie go do uzasadniania swojej bezterminowej obecności wojskowej w regionie oraz promowania swoich jednostronnych rozstrzygnięć”… TO PROSTE JAK LUFA SZTUCERA…..Przecież to szpenie pierwszej klasy…od zarządzania chaosem na świecie..!!

 32. Salcie said

  Aj waj aj waj! Jaki płacz, jaka rozpacz, jaki skowyt! Jaki straszny ból doopę ściska lewackim mediom i sforze polskojęzycznych elit, że to paskudne ONR nie poinformowało ich wcześniej o swoich przebrzydłych Bogu marszach i jak na złość przebiegły one tak nienormalnie spokojnie, tak pięknie, tak godnie i bez jednej najmniejszej awanturki.
  Jak można było dopuścić do sytuacji, w której lewactwo nie zdążyło się przygotować do zadym, do prowokacji, do przepychanek, zniszczeń i podpaleń.
  Aj waj aj waj – kto takie świnstwo zrobił lewackim mediom? Kto odebrał im możliwość wycia na cały świat o złych nacjonalistach, faszystach i homofobach polskich? Dlaczego odebrano honor i chleb lewackim mediom?
  Taki wstyd, taki wstyd!

  ————————–

  Sobotnie uroczystości polskich nacjonalistów

  Polscy nacjonaliści opanowali wczoraj dwa symboliczne miejsca na mapie Polski – klasztor na Jasnej Górze i tereny dawnej Stoczni Gdańskiej, kolebki „Solidarności”. W obu tych miejscach odbyły się nacjonalistyczne demonstracje firmowane przez ONR i Młodzież Wszechpolską.
  …………………………
  ………………………….

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sobotnie-uroczystosci-polskich-nacjonalistow/5rp9k3f

 33. ibrahim ibn jakub said

  ONR – jedyna nadzieja dla UMĘCZONEJ UKOCHANEJ RZECZYPOSPOLITEJ

 34. ibrahim ibn jakub said

  i co bolek…łyso ci…

 35. Marucha said

  Rzuciwszy okiem na fejsbukowe wpisy polackiej inteligencji, upewniam się, że dla Polski nie ma już żadnej nadziei.
  Kraj był fajny, ale ludzie to gnój.

 36. Herbata Z Prądem said

  @3 Lepsza połowa marszala Tyszki: https://judaicafotografie5772.files.wordpress.com/2011/12/img_1357.jpg

  Dlatego Tyszka nie napisze ile wyciągnęli z kieszeni Polaków na tzw Muzeum Polin: https://judaicafotografie5772.files.wordpress.com/2011/12/img_1357.jpg

 37. Herbata Z Prądem said

  http://trybeus.neon24.pl/post/114491,ile-kosztowalo-muzeum-historii-zydow-polskich-podatnika

 38. Kościelny said

  wtorek, 10 kwietnia 2018
  Bankructwo Kościoła
  Laudetur Iesus Christus!

  Ciągle w różnych miejscach daje się słyszeć pogląd mniej obeznanych we współczesnej sytuacji antyklerykałów, że Kościół bogaci się i posiada wielkie dobra doczesne. Niestety moje obserwacje dokonywane od ponad 10 lat przeczą temu poglądowi. Wraz z recesją duchową postępuje także i ta materialna. Oczywiście są ludzie Kościoła – funkcjonariusze, którzy defraudują ogromne zasoby materialne, w rzeczywistości przyczyniają się oni do pauperyzacji materialnej.

  Sprawa którą dziś poruszam wydaje się błaha. W końcu największe skarby Kościoła to te duchowe, jednak dobra materialne pozwalają na działalność tej świętej wspólnoty w świecie. Gdy zostało zlikwidowane Państwo Kościelne to, bł Pius IX ogłosił się więźniem Watykanu. Jego następcy aż do Piusa XI konsekwentnie kontynuowali ten „protest”. Jednocześnie ostatni z owych więźniów Watykanu był skłonny pertraktować nawet z samym Mussolinim, aby otrzymać skrawek suwerennego terytorium.

  Papież nie uczynił tego dla podniesienia swojego ego, ale po to, aby Kościół zachował niezależność na arenie międzynarodowej. To niewielkie państewko do dziś stanowi o niezależności politycznej Kościoła. Żadna inna religia nie posiada na świecie takiego przywileju. Owszem istnieją państwa islamskie, tak jak kiedyś istniały państwa katolickie, jednak żadne z tych państw nie dawało i nie daje żadnej religii niezależności politycznej. Także dobra finansowe i posiadana ziemia decydują o doczesnej sile Kościoła. Kiedy jego słudzy pamiętają, że dobra te mają służyć sprawie zbawienia dusz wtedy mówimy, że zagospodarowane są w sposób godziwy.

  Pierwszy jasny sygnał na temat kryzysu finansowego Kościoła otrzymałem będąc na akcji powołaniowej zaraz na pierwszym roku. Tamtejszy ksiądz proboszcz mieszkał sam na plebanii, bez żadnej służby – sam sobie gotował, prał etc. Nie miał nawet możliwości, by nas przenocować, w związku z czym w przeciwieństwie do reszty seminarzystów my wybraliśmy się na parafię ze Słowem Bożym tylko na jeden dzień.

  Podczas obiadu własnoręcznie ugotowanego proboszcz zwierzył się nam, że gdyby nie katecheza w szkole, to nie byłby w stanie utrzymać ani siebie, ani plebanii. Musi dokładać na niektóre opłaty związane z utrzymaniem świątyni. Oznacza to, że ofiary wiernych nie pokrywają ani wydatków związanych z kultem Bożym w tej parafii, ani nawet utrzymania samego duszpasterza. Ksiądz ten utrzymuje się z katechezy finansowanej z budżetu państwa.

  Przeczy to porządkowi jaki zaprowadził w Kościele Chrystus Pan, który powiedział: „W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.” (Łk 10,7) Ktoś powie, że przecież podatki też pochodzą z pieniędzy wiernych. Tak się owszem dzieje, jednak my nie mamy wpływu na to w jaki sposób i na jakich zasadach środki te są dystrybuowane.

  Ostatecznie sytuacja opisana w powyższym przykładzie nosi klasyczne znamiona cezaropapizmu. Stanowi uzależnienie owego duszpasterza od łaski i niełaski państwa. Siłą rzeczy staje się on urzędnikiem państwowym. Rychło może zostać postawiony przed dylematami, które nieraz są bardzo trudne – na przykład albo wypełniam masoński program katechetyczny, albo opuszczam moją parafię, bo nie mam za co żyć i za co godziwie sprawować Służbę Bożą.

  Przywykliśmy do tego, że księża żyją na wysokim poziomie. Nie wszędzie już tak jest. Wielu kapłanów skarży mi się, że swoistą karą może być przeniesienie na „mniej intratną placówkę”.

  Już sam taki sposób karania kapłanów przez kurię wywołuje u mnie wstrząs nerek – bo jak można karać duszpasterza przez posłanie go do wiernych katolików? Jaki będzie poziom tego duszpasterstwa? Okazuje się, że są parafie, na których kapłan może dorobić się wcale dobrego samochodu, ale są też takie, w której brakuje mu na dętkę do roweru… .

  Takie nierówności nie zawsze wynikają z przesłanek, o których napiszę za chwilę. Bo zasadniczo bankructwo Kościoła ma swoje przyczyny w upadku życia duchowego kleru. Oszacowałem, że może być w Polsce nawet 1/3 parafii, które miałyby problem z utrzymaniem się, gdyby nie regularna pensja dla kapłana ze strony różnych instytucji państwowych czy to szkoły, szpitala, więzienia, wojska, policji, straży pożarnej itd.

  Do tego dochodzą studia kościelne również finansowane przez budżet państwa. Proszę sobie wyobrazić co by było, gdyby do władzy doszedł antyklerykalny rząd? W jaki sposób przetrwałyby zasadnicze struktury kościelne. Oczywiście życie sakramentalne pozostałoby pewnie niezagrożone, ale działalność katechetyczna i ogólno duszpasterska upadłaby z kretesem! Władza oddana została w ręce ludu, a lud jest dziś bardzo antyklerykalny… .

  Wystarczy przypomnieć sobie choćby lata 80-te XX w. kiedy to ludziom żyło się biednie, katechezy w szkołach nie było, a duszpasterstwo szpitalne, wojskowe czy jakiekolwiek inne nie tylko że nie było dotowane przez państwo, to jeszcze skutecznie tępione. Wszystkie seminaria, punkty katechetyczne, posługa w szpitalach i więzieniach odbywała się tylko i wyłącznie z ofiar wiernych.

  Wtedy było normalnie, można powiedzieć, że Kościół niedotowany przez państwo był dużo bogatszy niż dzisiaj. Możemy więc mówić o niesamowitej recesji. Wierni jeszcze tego nie zauważają, bo trup wciąż jest dożywiany pozaustrojowo, jednak taki stan długo już nie potrwa. Rządy wielu krajów wycofują się z dofinansowania Kościoła.

  Zakłada to w końcu popierana przez większą część katolików, a nawet o zgrozo duchownych, tak zwana neutralność światopoglądowa. Tam gdzie trup już cuchnie próbuje się jeszcze wprowadzać podatek kościelny, kontrolowany oczywiście przez biurokrację państwową Jest to ostatni etap finansowego upadku Kościoła. Zaprowadzany jest tam, gdzie ofiarność wiernych nie pozwala na pokrycie podstawowych potrzeb duchowieństwa i działalności wyznaniowej. Co ciekawe tam gdzie wprowadzono podatek kościelny – Kościół istnieje już tylko z nazwy, bo nie jest on tam już ani rzymski, ani katolicki…. .

  Niestety istnieją zakusy przynajmniej części duchowieństwa, by taki podatek wprowadzić w Polsce. Jako wyklęty kleryk pierwszy złożę akt apostazji u mojego proboszcza miejsca, jeśli to będzie warunkiem przynależności do Kościoła rzymsko-katolickiego.
  Uczynię to nie dlatego, że jestem przeciwny dotowaniu Kościoła, ale uczynię to z tego samego powodu z jakiego nie daję złamanego grosza osobie cierpiącej na alkoholizm.
  Jeśli bowiem składam na jakiś cel ofiarę, to muszę wiedzieć, że środki które przeznaczam zostaną wydane godziwie. W przypadku działalności Kościoła oznacza to, że pieniądze te będą wydawane w służbie zbawienia dusz.

  Podatek kościelny niweczy moją wolność we wspieraniu tych inicjatyw Kościoła, które światłem rozumu rozeznaję jako godziwe i słuszne. Wprowadzając podatek kościelny odcina się wiernych od jakiejkolwiek możliwości wpływania na doczesne losy Kościoła.

  Dzisiaj mogę zdecydować do którego kapłana pójdę aby ochrzcić dziecko, który kapłan pobłogosławi związek małżeński, albo pochowa bliską osobę. Wyboru mogę dokonać na podstawie tego czy kapłan ten godnie sprawuje świętą liturgię, czy głosi prawowierne kazania i czy postępuje w sposób godny urzędu jaki piastuje. W ten dyskretny sposób mogę zagłosować i współdecydować o losach Kościoła.

  Wszystkich czytelników bloga zachęcam do przemyśleń na temat realizacji nowego piątego przykazania kościelnego. Musimy roztropnie troszczyć się o dobro wspólnoty Kościoła. Popierajmy dobrych duszpasterzy i katolickie inicjatywy.

  Nie popierajmy heretyckiego KUL-u i fakultetów teologicznych promujących ekumenizm. Składajmy intencje na Mszach sprawowanych w starym rycie. Miejmy odwagę wstrzymać ofiarę na tacę jeśli zbierana jest na seminarium, z którego wychodzą modernistyczni kapłani. Obudźmy się! To jest wielka szansa, być może ostatnia, by w realny sposób dokonać wyboru.

  To co napiszę jest bolesne, ale na innej akcji powołaniowej usłyszałem bolesne słowa pewnego wyuzdanego proboszcza: „Ciepią, ciepią, to co się czepiasz?” Właśnie dla dobra Kościoła czepiać się powinniśmy Głosujmy zatem mądrze, nogami i portfelem. Kto wie, może część hierarchów choćby z wyrachowania porzuci błędy modernizmu.

  Z katolickim pozdrowieniem:
  Wyklęty kleryk
  Autor: Wyklęty kleryk o 00:24 2 komentarze:
  Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest
  Etykiety: cezaropapizm, katecheza, Kościół zachodnio-katolicki, modernizm, podatek kościelny

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2018/04/bankructwo-koscioa.html

 39. Kościelny said

  sobota, 20 stycznia 2018
  Absurdy ekumenizmu cz. 4 – mieszane małżeństwa
  Laudetur Iesus Christus!

  Na wykładach z prawa kanonicznego nasz wykładowca wypowiedział kontrowersyjną dla wielu tezę: „W zasadzie małżeństwa mieszane to dyspensa od 6 przykazania”. Podstawą twierdzenia jest kanon 1086 § 2 Kodeksu z 1983 r, który stanowi o możliwości dyspensowania od różności religii. Profesor mówił co prawda o małżeństwach międzyreligijnych, ale rozważając problem doszedłem do wniosku, że niestety konieczna jest ekstrapolacja na przynajmniej część małżeństw międzywyznaniowych w łonie chrześcijaństwa.

  Ale po kolei… . Argumentacja profesora kanonistyki była dość prosta. Skoro jest nauką katolicką iż nupturienci sami dla siebie są szafarzami sakramentu małżeństwa, to jakimże jest szafarzem nieochrzczony? A nawet jeśli uznamy że małżeństwo jest sakramentem z natury rzeczy, co jak wiemy prawdą nie jest to i tak fakt nieuznawania katolickiej nauki o małżeństwie zrywa autentyczność znaku i powoduje że całe ślubowanie jest symulacją. I właśnie to ostatnie stwierdzenie stało się dla mnie asumptem do dalszych dociekań.

  https://wykletykleryk.blogspot.com/2018/01/absurdy-ekumenizmu-cz-4-mieszane.html

  Zawsze wierni nr 1/2002 (44)

  ks. Karol Stehlin FSSPX
  Niebezpieczeństwa małżeństw mieszanych
  Stanowisko Kościoła katolickiego wobec małżeństw mieszanych

  Termin „małżeństwo mieszane” (mixtae nuptiae) stosowane jest przez Kodeks Prawa Kanonicznego (z 1917 r.) do małżeństw „zawieranych między dwiema osobami ochrzczonymi, z których jedna jest katolicka, druga zaś przynależy do sekty heretyckiej lub schizmatyckiej”1. Kościół takich małżeństw „jak najsurowiej zabrania”, od tej przeszkody

  daje tylko wtedy dyspensę, jeśli 1° Naglą przyczyny słuszne i ważne; 2° Rękojmię złoży strona małżeńska akatolicka o usunięciu od strony małżeńskiej katolickiej niebezpieczeństwa znieprawienia, a oboje małżonkowie o ochrzczeniu i wychowaniu całego potomstwa tylko po katolicku; 3° Istnieje pewność moralna o dopełnieniu rękojmi2.

  „Na małżonku katolickim ciąży obowiązek, żeby się starał roztropnie o nawrócenie współmałżonka akatolickiego”3. Kanon 1063 mówi o zakazie udania się do ministra akatolickiego wyznania w celu złożenia albo odnowienia konsensu małżeńskiego.

  Ordynariusze i inni duszpasterze: 1° Mają wiernych, ile mogą, odstraszać od małżeństw mieszanych; 2° Jeśli przeszkodzić im nie zdołają, całym wysiłkiem mają się starać, żeby nie było zawierane przeciwko prawom Boga i Kościoła; 3° Po zawarciu małżeństwa mieszanego, czy to na własnym, czy na obcym terytorium, mają czuwać troskliwie, żeby małżonkowie wypełnili wiernie obietnice uczynione (kan. 1064).

  Kodeks kościelny uznaje różnicę wyznania przy zawieraniu małżeństwa za sprawę tak ważną, że nie poprzestaje na prostym zakazie zawierania takich małżeństw, lecz różnicę ową kładzie pomiędzy przeszkodami małżeńskimi tamującymi, co pociąga za sobą tę konsekwencję, że katolikowi nie wolno zawierać małżeństwa mieszanego bez uzyskania dyspensy od władzy kościelnej.

  Cel zakazu jest jasny: chodzi w nim o ochronę moralnych i religijnych interesów strony katolickiej, potomstwa oraz całego społeczeństwa, chodzi o usunięcie niebezpieczeństw, jakie na ogół małżeństwom mieszanym zagrażają.
  Małżeństwo mieszane w świetle nauki posoborowej

  Zupełnie inne stanowisko zajmuje nowy Katechizm Kościoła Katolickiego4:

  Ks. Robert Mäder pisał: „Małżeństwo mieszane stało się szeroką drogą, na której wielu idzie do wiecznego potępienia”. Papież Pius XI stwierdził, że „rzadko strona katolicka z małżeństwa takiego nie odnosi jakiejś szkody”6. Ryzyko mieszanego małżeństwa jest wielorakie:
  Niebezpieczeństwo dla wiary katolickiego współmałżonka

  Wnioski

  Co stanowiło w jeszcze niedalekiej przeszłości problem małżeństwa mieszanego, powraca dzisiaj w nowej formie w samym wnętrzu Kościoła. Na skutek ekumenizmu i zeświecczenia życia katolickiego powstało społeczne przyzwolenie, aby młode pary żyły przez długie lata w tzw. „wolnym małżeństwie”, czyli w konkubinacie.

  Młodzi ludzie, którzy są w wieku właściwym do zawarcia małżeństwa, są dzisiaj przeważnie obojętni religijnie i pozbawieni zasad moralnych. Dlatego młodzież, która pragnie być wierna zasadom katolickiej nauki o małżeństwie oraz chce przygotować się do założenia prawdziwie katolickiej rodziny, musi odnosić kościelne zasady i przestrogi, dotyczące małżeństw z niekatolikami, także – a może w większym nawet stopniu – do katolików wychowanych w modernizmie. Przez ponad czterdzieści lat trwania katolickiej Tradycji po Soborze Watykańskim II często zdarzało się, że przez znajomość z przekonanym „katolikiem Tradycji” współmałżonek szczerze się nawracał; jednak bywało i tak, że liberalny i religijnie obojętny partner prowadził młodego i gorliwego katolika do zaniechania praktyk katolickich i moralnej zguby.

  Z tych powodów potrzebna jest dzisiaj wielka czujność i głęboki namysł przy zawieraniu małżeństwa, chodzi bowiem nie tylko o decyzję na całe życie, ale także o daleko bardziej fundamentalny wybór drogi: do nieba (przez dobre małżeństwo) albo do piekła. Ω
  Przypisy:
  Pius XI, encyklika Casti connubii, Warszawa 2001, s. 37.
  Leon XIII, encyklika Arcanum Divinae sapientiae z 10 II
  Np. angielski król Henryk VIII pragnął rozwieść się z żoną, zwrócił się więc do papieża o rozwód, a papież odmówił. Skutek był taki, że król oderwał od Kościoła cały swój kraj, a małżeństwo samowolnie rozwiązał i złączył się z inną kobietą. Wierni katoliccy, którzy nie podporządkowali się woli króla, zostali zamęczeni (św. Tomasz Fisher, św. Tomasz Morus i wielu innych).
  Ein großes Geheimnis: Wesen und Sinn der katholischen Ehe, Müstair 1995, s. 146.
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/457

 40. snag said

  Fotka do albumu ukończenia liceum – Domagali się żeby zakryła koszulką to podniosła wyżej żeby nie było wątpliwości 😉 ,…
  .https://pbs.twimg.com/media/DaNDy2sXkAAxNYG.jpg:large

  ——
  Za czym takie łumeny już nie bywały… Za Bushem, za Obamą, za Clintonami… Nigdy nie mając pojęcia, co ich „idlole” reprezentują i o co w ogóle chodzi.
  Takie Gasiuki-Pihowicz.
  Admin

 41. jaja said

  @ 35

  Nie, nie zgadzam sie, Polacy to nie „gnój” lecz to ofiary zgubnej edukacji. Ludzie nie rodza sie geniuszami i podatni sa na wciskane rozrywki w celu wyeliminowania pracy mózgu. Jestesmy ofiarami szatanskiego planu w celu zniewolenia woli i uczynienia nas bezbronnymi. Tylko sam Pan Bóg w tym nieszczęściu może nam pomóc i o to musimy się modlić.

 42. NyndrO said

  Panie Kierowniku, mogę Panu przesłaś „Nimesil”. To taka zawiesina antybólowa. To absolutnie nie leczy, ale ze względu ma skład chemiczny ułoży do snu konia. Znam system szwedzki paracetomolowy system leczenia. Dzieci zabijać i ruchać się nie boją, ale dać Chłopu środek no narkotyczny dla umożono bólu, to „Panie Jezu”. Działa na umożenie wszelkiego bólu i daje spać snem dziecka.

 43. NyndrO said

  A to dla Kumpla NICK’A, który czerpie z muzyki szeroko. * https://www.youtube.com/watch?v=RR5_xBJJuOE

 44. NyndrO said

  Panie Kierowniku, mogę Panu przesłaś „Nimesil”. To taka zawiesina antybólowa. To absolutnie nie leczy, ale ze względu ma skład chemiczny ułoży do snu konia. Znam szwedzki paracetomolowy system leczenia. Dzieci zabijać i ruchać się nie boją, ale dać Chłopu środek no narkotyczny dla umożono bólu, to nie. Działa na umożenie wszelkiego bólu i daje spać snem dziecka.

 45. NyndrO said

  No i oczywiście mam pretensje do WordPress. Da mu się dać kora?

 46. NyndrO said

  A i zapomniałem, czy kogoś czarny kot trzynastego w piątek zabił? Wy czanoksiężnicy. Puszę utwór, który będzie niezrozumiany przez wielu. Po to mnie tu Pan Obolały trzyma, Taki ma grymas. * https://www.youtube.com/watch?v=RR5_xBJJuOE

  ——
  Tylko nie „obolały”, km! Nie jestem babą ani pedałem.
  Admin

 47. Takitam said

  Marucha said
  2018-04-15 (Niedziela) @ 22:08:45

  Rzuciwszy okiem na fejsbukowe wpisy polackiej inteligencji, upewniam się, że dla Polski nie ma już żadnej nadziei.
  Kraj był fajny, ale ludzie to gn*j.

  ….

 48. VAV said

 49. OTTOOT said

  https://wiadomosci.wp.pl/woda-slodsza-od-nutelli-jak-politycy-pozwolili-na-uzaleznienie-nas-od-cukru-6241146346362497a

  za wami nawrócony SoroSS czy kij diabeł

  dziwię się redakcji wp.pl że takie sprawy poruszane są na łamach tego poczytnego POrtalu a nuże na zamówienie sPOłeczne taki ważki temat niebezpieczny można POwiedzieć tabu co by długo nie PiSać toście się terozki zuchy naraziły nie byle komu a kartelom cukrowym mafii farmaceutycznej elycie państwa ….mafia wam tego nie odpuści jak Leperowi

 50. OTTOOT said

  najlepszy jest modefikowany GMO syrop kukurydziany w każdym jest dziś keczupie …firma Heinz np
  można powiedzieć elyta ma was w dupie

 51. OTTOOT said

  życzę zdrowia Panie Gajowy…..

  https://plus.gs24.pl/wiadomosci/a/szczecinscy-naukowcy-polowa-polakow-jest-zatruta-metalami-ciezkimi,10760088

 52. revers said

  S.Michalkiewicz „Wracając do własnego organizmu, w którego głos muszę teraz bardziej wsłuchiwać się, niż dawniej, to muszę jeszcze zrobić porządek z sercem. To nie jest łatwe, bo wiadomo, że serce nie sługa, ale konieczne. Wprawdzie Prymas Wyszyński mawiał, że głowa jest wyżej niż serce, ale samą głową Polski kochać się nie da. Serce jest do tego konieczne, chociaż rzeczywiście, jest niżej, niż głowa, zwłaszcza, gdy stoi się na własnych nogach. ”

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4193

 53. revers said

  O stanie armii tubylczej wg. pana Szanislawa M. „Kosztowne zaniedbania i zaniechania ….

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4194

 54. Boydar said

  „Wyklęty kleryk” sam tego nie wymyślił.

 55. Marcin said

  Czy to hiszpańska patelnia?
  Polacy są w fazie rozkładu a na rozkładającej się tkance wiadomo kto się pożywia.

 56. Boydar said

  Nie, to są (50) ruskie trolle; szerzą nienawiść do „narodu” żydowskiego.

 57. Boydar said

  https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/zuzel-nie-zyje-legendarny-zuzlowiec-szesciokrotny-indywidualny-mistrz-swiata/03yny92

  Niby normalne, wszyscy kiedyś odejdziemy. Ale Ivan Mauger to był Pele żużla. I moja dziecinna fascynacja tą dyscypliną sportu.
  Świeć Panie nad jego duszą.

  ——
  Tak… To był król czarnego toru…
  Największy.
  RIP
  Admin

 58. revers said

  Cisza prze burza …

 59. Ona said

  Przecież wszyscy politycy nie znają sie na niczym. Myśli i pracuje za nich i dla nich cała armia prawników, doradców i ekspertów od wszystkiego i od niczego. Politycy to takie same marionetki chodzace
  na sznurkach „władców śwIata” jaki my.Wystrczy, że padnie jakieś niespodziewane , niezaplanowane pytanie na, które doradcy nie podali odpowiedzi i uciekają w popłochu.

  ——
  Coś ta cała armia prawników, doradców i ekspertów wydaje się niewiele mądrzejsza od starych kalesonów Bartłomieja Pierdona.
  Admin

 60. Boydar said

  https://www.o2.pl/artykul/atak-na-syrie-zobacz-dwa-zdjecia-tego-samego-miejsca-przed-i-po-uderzeniu-6241722085578369a

  To dobrze że pokazali te zdjęcia. Doskonale obrazują hucpę. Hitlerowcy w ’43 nie potrzebowali cruzów i tomahawków żeby zrobić to tak –

  ocalały budynek to kościół p.w. św. Augusta; to też zresztą ciekawostka przyrodnicza

 61. Boydar said

  Jeszcze do (53); te rytmy to kropka w kropkę Eurowizja. I większość obecnie preferowanych „dzieł muzycznych” na obszarze Europy. Trzeba tylko na chwilę zamknąć oczy … może sam na jakiś koncert bym się wybrał …

 62. revers said

  Roger Water ex Pik Floyd nie dosc ze nie wystapil pod murem dla palestynczykow to dokladnie okrlil role bialych chelmow w Syrii i ich powiazan z ISIS….

 63. NyndrO said

  Dobrze, Boydar. Przecież To zaraz wstanie. Ja spadam. Ania da Ci wskazówki, jak kaszankę donieść.*Musztarda- wiadomo, „Sarepska” Papatki.Lecę.

 64. Lily said

  Witam w NWO.
  Dzisiaj chcialam aktywowac moja nowa
  karte kredytowa,ktora mam w tej samej
  instytucji od 20 lat.
  Co bylo szokiem dla mnie,jak mnie osoba
  z azjatyckim akcentem poinformowala,
  ze „wlasnie nagralam twoj glos,for security reasons’.
  Wiadomo,ze to jest lipa,bo zlodziej moze
  ukrasc karte i ja wyczyscic,i pies z kulawa
  noga,bedzie identyfikowal glos.
  Domyslam sie,ze moj glos bedzie
  przchowywany w pewnym kraju na Bliskim Wsch,jak Nasze PESLE.

 65. andzia said

  10 sposobów na zachowanie zdrowia duchowego: http://www.bibula.com/?p=97177

 66. Kazik said

  Rezydent USA nie jest od tego, żeby się znał.
  Chciałbym jednak z innej beczki. Pod Opolem w miejscowości Murów Finowie zbudowali największy i najnowocześniejszy tartak w Europie. Jakoś nigdzie nie widziałem komentarzy w tej sprawie a może warto sie zastanowić po co w kolonii Polin taki tartak?
  Polscy Goje wespół z wyznawcami Bandery pracują tam za kilkanascie złotych na godzinę. Zyskami Finowie byc może sie z kims dzielą ale nie sądzę żeby z Polakami.
  Wystarczy z tego kasy na zwrot „mienia” dla starozakonnych?

 67. revers said

  a zastanowl sie pan Kazek czy wystarczy tam dolnoslaskich lasow?, bo nie o dzis wiadomo ze przy dzikiej, quasi mafijnej wycince lasow dolnoslaskich z Szyszko blogoslawienstwem, z samych meterow szesciennych drewna wyciaga sie 100 mln.

  To samo dotyczy innych kopleksow lesnych w bialostockim i zachodniopomorskim. A kasa dla starozakonnych jest bez dna po 1 bilionem, przyjda nastepne biliony.

 68. Bodzio said

  ad 57
  Tekst apropos tego zdjęcia ruin Warszawy .https://ok.ru/silavyedi/topic/65936648454198

 69. Lily said

  Re 63;Kazik
  Rzund w III.R.P,zacheca obcy kapital do
  inwestowania u Nas,oferuja bardzo tania Slowianska sile robocza.
  Polska bogata w lasy wiec mozna zrobic na
  tym olbrzymi kapital,a i ulgi podatkowe dla obcych tez sa zacheta.

 70. Boydar said

  Une nie są starozakonne, raczej lewozakonne.

 71. Salcie said

  Hehehe – szechterowska Gazeta Wymiotna czuje głęboki smutek w związku z pozytywną opinią Komitetu Dialogu Polsko-Żydowskiego na temat niebezpiecznej działalności antysemitniczki dr Ewy Kurek. W nieutulonym bólu i rozpaczy szechterowska Wymiotna
  …dotarła w piątek do stanowiska przewodniczącego Komitetu Jeffreya Gottlieba i Zygmunta Staszewskiego (syn Ocalałego z Auschwitz i Gross-Rosen) w reakcji na odmowę przez konsulat wynajęcia sali na imprezę wręczenia nagród.
  Nie widzą ( szefowie Komitetu – przyp. Salcie) problemu w tezach historyczki
  „Selekcja kandydatów do naszych nagród odbywa się na zebraniach członków w sposób jawny. W tym roku Komitet Dialogu Polsko-Żydowskiego nominował konsula generalnego w Nowym Jorku Macieja Golubiewskiego, publicystę Matthew Tyrmanda i autorkę wielu książek historycznych opartych na żydowskich źródłach dr Ewę Kurek. Wyraźnie jednak te kandydatury nie spodobały się w pewnych kręgach w Polsce i w USA” – napisali.

  „Uważamy, że dialog powinien polegać na wymianie różnych poglądów i faktów historycznych, jako że interpretacja historii stosunków polsko-żydowskich jest pełna kontrowersyjnych opinii z obu stron, a często wręcz zakłamana”.

  Komitet dodaje, że wiele osób sprzeciwiało się obecności historyczki na uroczystości z powodu „negatywnej interpretacji jej uwag”, a uhonorowanie jej „ściągnęłoby falę krytyki na Komitet i jego przyjaciół”.

  http://wyborcza.pl/7,75398,23267999,dr-ewa-kurek-bez-nagrody-im-jana-karskiego-organizacja-polonijna.html

 72. Salcie said

  Polonia w USA: „Duda musi odejść!” O niszczeniu prawicy, Dr Kurek, pomnika Katyńskiego i Syrii!

 73. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201804167774508-Atak-USA-Syria-Trump-Arabia-Saudyjska-Iran/

  Opinia wydaje się rozsądna

 74. Boydar said

  „… Nikt nie zapraszał Niemiec do udziału w bombardowaniu Syrii – oświadczył rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804167774351-Sputnik-bombardowanie-Syria-akcja-Niemcy-Steffen-Seibert/

  Taki żydoszkop to on kulturny jest i kindersztubę zna, jak nie proszą to się nie pcha. Ciekawe w takim razie kto ich zaprosił nad Wisłę w ’39

 75. snag said

  Admin @ 38 ,…

  Tu chodzi o Second Amendment i prawo noszenie broni a nie o Trumpa ktory popiera kiedy Obama czy Clinton próbowali nas rozbroić a Hilary obiecywała ze skończy co Bill zaczął ,…

  Na marginesie, znasz p. jakichś „polit-idoli” którzy coś reprezentują … dostarczyli co obiecali?

  ——
  Owszem. Żaden nie należy do „cywilizacji” zachodniej. I dlatego trzeba ich mordować.
  Admin

 76. revers said

  Uczcie sie od starozakonnych, ine ucza tak swoje dzieci w szkolach na ktore przyjdzie nam biliony placic …

  http://nczas.com/2018/04/14/skandaliczna-prowokacja-w-niemieckim-obozie-oto-co-znaleziono-po-przyjezdzie-izraelskiej-mlodziezy/

  Bilion od polskich goi zalatwiony na naukowy antypolonizm

  .https://www.youtube.com/watch?v=1cfgRwZVW7k&feature=share

 77. revers said

  Polonia w stanach nic sie nie liczy, a co ma do Polski? gdy nie placi w RP podatkow, ani nawet dutki nie wydaje w RP placa podatek dodany na codzien, czy w benzynie, plus akcyzy, tylko okazjonalnie.

  Lub ijje zakazy na poziomie polonijnego terrorysty…

 78. NICK said

  Do Kumpla.
  „Wstrząśnij/ZWALCZ chorobę”.
  Tamtych depeszowców nie lubiłem.
  Teraz wydorośleli.
  Dobre więc wklejam po raz 20?
  Ale, ale… koncertowo!

 79. NICK said

  Revers.
  (gdzieś powyżej)
  Wyszyńskiego to cenię inaczej. Przypomnę, że spiżowy pomnik pod Jasną górą wypierdolili. Tak, ten co to „wyszyński” całował „wojtyłę”.

  „że głowa jest wyżej niż serce, ”
  A tu?
  Ukułem sobie, Reversie i inni.
  I nie pierwszy ja.

  1. DUSZA.
  2.ROZUm.
  3.SERce.
  4.CIało i wszelkie ciała rozumienie – to jest punkt ostatni!

  Trzeba robić by wszystko powyższe współgrało.

 80. gość said

  Żydzi domagają się zwrotu nieruchomości w centrum Żegociny

  Grupa ponad dwudziestu Żydów, za pośrednictwem znanej kancelarii adwokackiej z Krakowa, rozpoczęła procedurę starań o odzyskanie nieruchomości położonych w Żegocinie. Sprawa jest poważna, bo Żydzi wystąpili z roszczeniami dotyczącymi dużej ilości działek położonych w centrum Żegociny.

  http://zegocina.in/zydzi-domagaja-sie-zwrotu-nieruchomosci-w-centrum-zegociny/

 81. snag said

  Rzygać się chce ,…

  Płońsk, miasteczko gdzie urodził się Ben Gurion uczciło 70 rocznicę powstania grajdołka – Dwudniowa impreza miała miejsce na Placu Ben Guriona a naczalny Schudrich i ambasador Azari nie zapomnieli wytknąć że mimo napięcia między obu grajdołkami z powodu kontrowersyjnej ustawy PIN stosunki między narodami pozostały silne bo taka uroczystość np. we Francji, Angoli czy Austrii spotkała by się z contra demonstracją antysemitów … a w Polinie cacy ,…

  Żeromski (rozdziobią was kruki i wrony) płacze w grobie patrząc na ten szajs.

  https://www.timesofisrael.com/in-ben-gurions-polish-hometown-residents-dance-the-hora-ahead-of-israels-70th/

 82. gość said

  Syria: Stanowisko chrześcijan ws. ataku na Syrię

  Prezentujemy stanowisko Patriarchów Antiochii ws. bandyckiej agresji Stanów Zjednoczonych Ameryki i ich sojuszników na Syrię.
  ————————–
  Komunikat wydany przez Patriarchaty Antiochii i Całego Wschodu dla prawosławnych greckich i syryjskich oraz dla katolików melchickich

  Damaszek, 14 kwiecień 2018

  Bóg jest z nami – pojmijcie to wszystkie narody i poddajcie się!

  My, Patriarchowie: Jan X, Grecki Prawosławny Patriarcha Antiochii i Całego Wschodu, Ignacy Efrem II, Syryjski Prawosławny Patriarcha Antiochii i Całego Wschodu oraz Józef Absi, Melchicki Patriarcha Antiochii, Aleksandrii i Jerozolimy, potępiają brutalną agresję – wywołaną zarzutami o to, że syryjski rząd użył broni chemicznej – Stanów Zjednoczonych Ameryki, Francji i Wielkiej Brytanii przeciwko naszemu ukochanemu krajowi, Syrii, która miała miejsce dzisiejszego poranka. Podnosimy głos, żeby stwierdzić co następuje:

  1.Ta brutalna agresja jest jawnym podeptaniem praw międzynarodowych i Karty Narodów Zjednoczonych, ponieważ była ona nieusprawiedliwioną napaścią na suwerenny kraj, członka Organizacji Narodów Zjednoczonych.
  2. Wywołuje u nas wielki ból to, że ta napaść przyszła ze strony potężnych państw, którym Syria nie wyrządziła w żaden sposób krzywdy.
  3. Zarzuty Stanów Zjednoczonych Ameryki i innych krajów, że syryjska armia użyła broni chemicznej i, że Syria jest krajem, który posiada i używa tego rodzaju broń, jest twierdzeniem, które nie ma uzasadnienia oraz nie ma poparcia wystarczających i jasnych dowodów.
  4. Wybranie czasu dla tej nieusprawiedliwionej agresji przeciwko Syrii, kiedy niezależna Międzynarodowa Komisja Śledcza miała rozpocząć swoją pracę w Syrii, podkopuje pracę tej komisji.
  5. Ta brutalna agresja niszczy szansę na pokojowe polityczne rozwiązanie i prowadzi do eskalacji oraz kolejnych komplikacji.
  6. Ta nieusprawiedliwiona agresja ośmieli terrorystyczne organizacje i da im możliwość kontynuowania ich działalności.
  7. Wzywamy Radę Bezpieczeństwa ONZ, aby odegrała swoją naturalną rolę – przynoszącego pokój, a nie wspierającego eskalację wojen.
  8. Wzywamy wszystkie kościoły w krajach, które wzięły udział w agresji, do wypełniania ich chrześcijańskiego obowiązku, zgodnego z nauczaniem Ewangelii i do potępienia tej agresji oraz wezwania swoich rządów do zaangażowanie w ochronę pokoju międzynarodowego.
  9. Oddajemy cześć odwadze, heroizmowi i poświęceniu Syryjskiej Armii Arabskiej, która nieustraszenie broni Syrii i zapewnia bezpieczeństwo jej ludowi. Modlimy się za dusze męczenników i o zdrowie dla rannych. Jesteśmy pewni, że armia nie ugnie się przed zewnętrzną lub wewnętrzną agresją terrorystyczną – będą oni kontynuować walkę przeciwko terroryzmowi do momentu, aż każdy cal ziemi syryjskiej będzie od niego wolny. Pragniemy również pochwalić dzielne stanowisko państw, które są przyjazne Syrii i jej ludowi.

  Wznosimy nasze modły za bezpieczeństwo, zwycięstwo oraz uwolnienie Syrii od wszelkiego rodzaju wojen i terroryzmu. Modlimy się również o pokój na całym świecie i wzywamy do wzmocnienia wysiłków, w celu pojednania narodowego, które pomoże ochronić kraj i zachować godność wszystkich Syryjczyków.

  http://bdp.xportal.pl/aktualnosci/syria-stanowisko-chrzescijan-ws-ataku-na-syrie/

 83. NICK said

  Kiedyś ale nie tak dawno temu.
  Odczuwałem DYSONANS po dwóch tygodniach.
  Dysonans. Jakikolwiek. Np. poznawczy.
  Dysonans wedle jednej z definicji:
  co, ja, tutaj, robię.
  Nie we Gajówce.
  Na świecie.

  Teraz zaś?
  Po minucie.

 84. Lily said

  Re 69;Salcia
  Pomazaniec Jaroslawa „zlotoustnego”.
  A,tak na koniec,co jest do „zniszczenia
  w tak zwanej prawicy”?.
  Ja oceniam ich po tym jak glosuja,a nie
  po tym co mowia.

 85. gość said

  Dlaczego zrezygnowałam z marzeń o życiu w Stanach Zjednoczonych? Praktyczne informacje na temat wiz i emigracji.

  https://dominikadolci.blogspot.it/2018/03/dlaczego-zrezygnowaam-z-marzen-o-zyciu.html?m=1

 86. Borsuk said

  Za PRL budowano nasze fabryki i zakłady za nasze pieniądze. Za RP buduje się cudze fabryki i zakłady za nasze pieniądze.

 87. gość said

  Czy ofensywa żydowska odsunie PiS od władzy?

  Spójrzmy na teatr konfliktu polsko żydowskiego i spróbujmy zrozumieć motywacje izraelskiej ofensywy przeciwko Polsce. Żydzi ostatnio ogłosili otwarty sezon polowania z nagonką na Polaków. Oczywiście zwykle jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na pierwszy rzut oka wyłania się teza, że nawet filosemicki PiS może stać na drodze dalszych zamiarów i planów Izraela wobec Polski. Dlaczego? Dlatego, że elektorat PiS-u posiada silną narodową tożsamość, jest zbyt pro-narodowy, religijny, zbyt patriotyczny co może odbić się na interesach, gdyż dąży do przywrócenia podmiotowości Narodowi Polskiemu. W obecnie wytworzonej sytuacji koła żydowskie chcą ukarać kierownictwo pronarodowego PiS-u, który stawia jednocześnie na sojusz z USA i Izraelem. Tworząc dyplomatyczną zadymę i pokazując swoje wpływy i siłę Żydzi chcą doprowadzić do rozbicia jedności tej partii i oderwania jej od jej tradycyjnych patriotycznych wyborców (twardy elektorat PiS-u). PiS zapędził się w patriotyzm i dziś dostaje po łapach…

  PiS nie chce ostro odpowiedzieć na żydowskie ataki, obawiając się ewentualnych kłopotów w stosunkach z USA (systemy Patriot, stacjonowanie żołnierzy USA w Polsce) więc w najbliższych wyborach może stracić część elektoratu. Twardemu elektoratowi PiS coraz mniej podoba się miękkość ich partii w stosunku do żydowskich żądań. Właśnie taki może być cel żydowskich ataków, oddzielić PiS od wyborców, przywrócić do władzy w Polsce partie i siły z którymi Żydzi o wiele łatwiej się dogadają w zabezpieczeniu swoich interesów. Przecież przed dojściem PiS-u do władzy przygotowano już ustawę sprzedającą polskie lasy, aby w ten sposób uzyskać środki na zapłacenie haraczu. Czy PiS zmężnieje, stanie w obronie polskich interesów, czy też padnie ofiarą własnej niemocy ?

  Tymczasem atak “zagranicy” przy dość mikrej na niego odpowiedzi zachwiał sondażami politycznych partii w Polsce. PiS natychmiast wyszedł z nowymi propozycjami dla społeczeństwa, które mogłyby utrzymać odpływ niezadowolonego elektoratu. Program jest prorodzinny, również zdejmuje niektóre kłody spod nóg polskiego biznesu…

  Na naszych oczach zmienia się świat, Żydzi urządzają nam kolejne medialne i dyplomatyczne pogromy, a rządzące Polską elity chorują na przewlekłą dolegliwość miękkich kolan.

  http://kontrowersje.net/czy_ofensywa_ydowska_odsunie_pis_od_w_adzy

 88. snag said

  Zapomniałem dodać, 1/3 artykułu jest na temat ‚uroczystości’ a reszta to wytykanie polskich grzechów wobec ,narodu’ żydlackiego włącznie z falszowaniem historii i kolaboracją Polaków z Niemcami w destrukcji żydów ,…

  Burmistrz Pietrasik (pierwsza fotka z lewej) to ostatnia gnida jaka powinna Płońszczakow czy kogokolwiek w Polsce reprezentować. Ben Gurion ma tam swój pomnik, plac i muzeum za które komuś kto to administruje sprząta czy ogrzewa trzeba płacić ,…

  .https://www.google.com/search?q=rifman+pietrasik+plonsk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9y8iAmb_aAhUQ-58KHRy7AJAQ_AUICigB&biw=1280&bih=615#imgrc=gdmP0TC3c2pM1M:

 89. revers said

  NICK;
  Revers.
  (gdzieś powyżej)
  Wyszyńskiego to cenię inaczej. Przypomnę, że spiżowy pomnik pod Jasną górą wypierdolili. Tak, ten co to „wyszyński” całował „wojtyłę”.

  ale to refleksje chrobowe pana Stanislawa Michalkiewicza nie moje, cytowane dla wprowadzenia w nowy artykul pana Stasia, linki jak wyzej. O relacjach spizowych JP2 z kardynalem wszechczasow Polski Wyszynskim malo wiem, ale warto przyswoic sobie powiedzenie Wyszynskiego myslec globalnie, robic lokalnie dla Polski, i to w kazdym systemie.

  A do JP2 „pawelek wedrowniczek” mialem dystans nawet jak byl niedaleko mnie sped niby nawroconych Polakow, wolalem z daleka obchodzic to widowisko. Niemniej w dniu smierci JP2, pare godzin przed smiercia mialem jawne sygnaly ze ktos wazny odchodzi.

 90. Kapitan Bąba said

  Re Kazik 66. Tak sobie myślę – po co przenosić czy budować zakłady na Ukrainie jak można przenieść Ukraińców do Polski??
  I jeszcze jedno przemyślenie 🙂 – ostatnio przyszło mi też do głowy, że katastrofa smoleńska w 2010 to było udane „przykrycie” odwrócenie na stałe uwagi od rzydowskich zbrodni w Katyniu??? Teraz o Katyniu niewiele słyszałem – 100 razy mniej niż o katastrofie smoleńskiej.

 91. NICK said

  Revers.
  Słynne non posssumus.
  Mam czkawkę.
  Tyle.
  I wiem co mówię.
  On był z Lublina.

  A teraźniejszy?
  Ponoć „Budzik” się nazywa.
  ArcySzatan.

  Lubelak. Weź coś wpisz.
  Po „filozofie”.

  Jak mu we ślipia spojrzałem na jednej Pasterce to, nieomal zemdlał.

  Smarzy się.

 92. Herbata Z Prądem said

  https://www.liveleak.com/view?t=k4cvZ_1520382586

 93. Boydar said

  A co niby mam wpisać; chu*jnia jest. Jakby się po tym świecie nie obrócił. Budzik to wisienka na lokalnym torcie. Że koszerna ? A jaka ma niby być, tort koszerny to i on taki sam. Ale to nie jest przyczyna, to koniunkcja. Tyle dobrze że za takiego rzycińskiego czy obecnego zegarka jasno widać who is who, lezą jak muchi do miodu, wystarczy pić piwo i obserwować gości (PPiOG).

  Mnie martwi co innego. Te neocośtam i jeszcze niektóre łapki na dzieciaki, qurewsko cwane.

 94. NICK said

  Tam.
  Gdzieś. Coś.
  Napisałem.
  Świat się rozgrywa.

  TU nie chodzi już o Polskę.
  Idziemy spać… .

 95. Boydar said

  „… TU nie chodzi już o Polskę …”

  To wcale nie jest takie oczywiste.

 96. NICK said

  JEST.
  Ale?
  Nie ma ale.
  Apokalipsa Jana Świętego.

 97. Boydar said

  Żadna apokalipsa, ani Jana ani nikogo innego, nie zmieni Boskiej uczciwości i konsekwencji. Tak jak napisane może być, ale nie musi.

 98. leśnik said

  Dla ludzi świeckich umysł jest najważniejszy bo jest to centrum ich duszy. Poprzez swój umysł panują w życiu między ludźmi, mniemają że są mądrzy, rozumni. I jest to dla nich oczywiste. Bo w ich stanie inaczej być nie może. Natomiast nauka apostolska wskazuje wyraźnie że najważniejsze jest serce. Dlaczego? Bo jest mieszkaniem Ducha Świętego, czego świat nie zna. Gdy tak jest to z serca tryska źródło życia, które nie jest z człowieka, oświetla wszystko a umysł jest podległy, dusza zaś raduje się światłem i prawdą która w niej mieszka. Gdy człowiek jest sam to centrum życia jest umysł i Pan nie panuje w człowieku, gdy panuje Pan to mieszka w sercu. Jeśli serce jest puste, człowiek jest sam, to jego umysł trudzi się na darmo, jego mądrość jest marnością a rozum przebiegłością.

 99. NICK said

  Jakże NIE?
  i MUSI.

 100. NICK said

  Od dawna.
  Chciałem.
  Słuchajcie. Zwłaszcza dla Kumpla.
  To jest tekst i muzyka.https://www.youtube.com/watch?v=9X_ViIPA-Gc

 101. Boydar said

  Panie Gajowy, jak tam sytuacja na froncie. Katolicyzm to Ewangelia, Tradycja i Człowiek. Z Gajówką podobnie – to technika i Autorytet. Ludzie są, po drugiej stronie łączy. No więc jak tam Pańska du~pa, bo najwyraźniej wiele od niej jednak zależy. O raport proszę.

  ——
  Trochę lepiej śpię. Za dnia boli na ogół mało, gdy leżę na wznak. Każda inna pozycja to przeszywający ból. Nie mogę nic robić prócz leżenia. Jeść trudno/niemożliwe, bo trzeba siedzieć… Dlatego piję jogurty i soki.
  Admin

 102. Lily said

  Witajcie pod rzadami „naczelnika”.
  http://www.youtube.com/watch?v=ww4-ZMr2UK8

 103. revers said

  Rowniez Serbia zaproszona jest do gudlajskiej kasy, przez 25 lata pacic bedzie sie dobrodziejom za rozbicie jugoslawi, odebranie kosowa przez serbska gudlajke Albrghtowa po ok 1 mln euro rocznie, do tego zwrot nieruchomisci dla bylych wlascicieli sliwek i gorzelni sliwowicy.

  wychodzi na to ze prawoslawni i chrzecianscy slowianie sa winni teraz holocaustu zydow, ile zarzycza sobie od Rosji po rozbicu jej i za gudlajskie Gulagi?

 104. revers said

  errta102 ..placic .. ,..zazzyczyc sobie…,

  panstwa upadle sa tego warte.

 105. NICK said

  lily.
  Tak.

 106. Na http://www.wandaluzja.pl: http://forum.wandaluzja.pl/viewtopic.php?p=9721#9721// jest IMPERIUM LECHITÓW 1628 p.n.e. – 899 n.e.. Faktografia. Uważam to za rzecz Najważniejszą, ze względu na ponad dwuwiekową walkę POLITYCZNĄ z zaangażowaniem Mocarstw. Niemcewicz: OBYŚCIE WISIELI NA HAKU ZŁODZIEJE, ŻEŚCIE NA POLAKÓW WIECZNE POŚMIECHY POWYRZUCALI Z KRONIK I WANDY I LECHY…
  Było to według doktryny konserwatyzmu angielskiego, że kapitał historyczny RZĄDZI kapitałem politycznym i finansowym, toteż Polacy okaleczeni na kapitale historycznym Nie Podniosą Się. Żelazny Kanclerz OTRUŁ Troją Schliemanna Rosję i Francję a Córka Hitlera fekaliami hitlerowskimi USA. Kiedy już nie można było karmić Głupich Polaczków fekaliami hitlerowskimi to zaczęto ich nimi OBRZYGIWAĆ.

 107. NICK said

  Une se tylko.
  Poczytują.
  Bez zrozumienia.
  Wanadaluzjo.

 108. NICK said

  Sorki.
  WANDALUZJO.

 109. revers said

  Chwala prawdziwcom …

  https://marucha.wordpress.com/2018/04/15/wolne-tematy-28-2018/#comment-749229

 110. leśnik said

  Dlatego nie ma Boga na świecie i dlatego jest upadek chrześcijaństwa. Wszystko co pochodzi z panowania umysłu jest przyziemne. Z niskości. Ktoś to rozumie…

 111. Salcie said

  Robert Bąkiewicz „Elity robią z nas niewolników. Czas przejrzeć na oczy”

  ——
  Apel do kretynów, aby użyli rozumu, którego nigdy nie mieli.
  Admin

 112. kura domowa said

  Panie Gajowy, a czy Pańska dolegliwość to nie przypadkiem dna moczanowa?
  Mówiłam z mamą o Panu, ona sugeruje właśnie tą chorobę. Zyczę zdrowia Szanowny Panie.

  Spróbuję to zasugerować lekarce, gdy dam radę pójść do przychodni.
  Dzięki!
  Admin

 113. Piskorz said

  re 60 „; to też zresztą ciekawostka przyrodnicza” DLA DEBILI CHYBA…Niemcy mieli na wieży tego kościoła gniazdo karabinów maszynowych..i dlatego ocalał..!!

 114. Herbata Z Prądem said

  @111 On przecież dla NICH pracuje. Właśnie po to, żeby O mogli nas niewolić. Niech powie z czego żyje i kiedy zrobi maturę.

 115. Salcie said

  Dr Ewa Kurek o Zaporczykach – Sosnowiec 23.02.2017

 116. Boydar said

  @ Pan Gajowy (101)

  Na jogurtach i sokach to dłużej jak parę lat Pan nie pociągniesz. Zwłaszcza że organizm nie zwyczajny. Bo jakby tak od małego, to pewnie by się jakoś dało.
  Jako że nic Pan o sensownej akcji konowałów nie wspomina, uznaję że ich działania są pozoracją, tak jak usmanów w Syrii. Tylko na Syrię to usmany musiały się ugadać z Putinem, a względem Pańskiej de, chyba żadnej umowy nie było.

  Tak czy owak ponawiam apel do Władymira Władymirowicza żeby specjalistę oddelegował. Dzięki Panu odwojował żydom spory kawałek sąsiedniego kraju i to bez użycia jednego „kalibra”; rachunek ekonomiczny jest prosty.

  Ja, dopóki nie zamelduje Pan że jest ok, jedną „zdrowaśkę” będę tak jak do tej pory odmawiał. Na nic innego mnie nie stać.

 117. snag said

  W poście @ 21 nikt nic nie zauważył na fotkach? Ano interwencyjna ekipa w kosmicznych kombinezonach bo ten ‚novichok’ truje na samo wspomnienie a z boku na pierwszej strażacy bez masek na dotkniecie reki a na drugiej kilka kroków dalej wojskowi, tez bez masek ,..

  😂
  Admin

 118. Salcie said

  A jednak jakiś ryży kudła przedarł się do szeregu narodowców by bruździć i prowokować.

  —————————————–

  ATAK NA PIELGRZYMKĘ NARODOWCÓW ZA POMOCĄ CHWYTU „NA FASZYSTĘ” 14 IV 2018 JASNA GÓRA

 119. Boydar said

  Tak, Panie Piskorz. Luftwaffe z góry napierdalała a karabin maszynowy z wieży. Przecież, qurwa, kiedy burzono getto (bo to był teren getta), nie było żadnej potrzeby utrzymywania takiego punktu. Żydów wywlekano z piwnic widłami, miotaczami i wodą a budynki kolejno wysadzano w powietrze.

  Pan zaczynasz jak te redaktory co się najlepiej znały na strzelaniu do tłumu z czterystu metrów w Las Vegas w 2017. I jeszcze z trzydziestego drugiego pietra, podobny poziom.

 120. Ad. 104: NICK said – 2018-04-16 (Poniedziałek) @ 18:59:42
  REZERWATY DLA POLAKÓW

  Przed I wojną światową w Krakowie ukazała się książka PRAWO WYŻSZEJ RASY. Ta Wyszą Rasa byli Żydzi a Niższą FRANCUZI – zgodnie z doktryną Pierdziela Rokefelera. Te Prawo Wyższej Rasy znam tylko z komentarzy, ale miałem znajomą, która ją i Przeczytała, czym była ZSZOKOWANA: Narracja jest taka, że skoro Francuzi zostali zdominowani Populacyjnie, Rasowo, Finansowo i Politycznie przez Żydów to Francuzów czeka los Indian Amerykańskich, bo FRANCJA JEST ŻYDOWSKA.
  Uświadomiłem tą Panią, że Francja została zdominowana nie przez Żydów a Jezuitów i tylko na południe od Loary, gdzie była okupacja arabska i powstały domeny królewskie. Karolingowie Żydami czy Jezuitami nie byli tylko Merowingami od Nerowiusza, syna Nerona i Sabiny-Salome, córki Jezusa Chrystusa i Marii Magdaleny.
  Mam dziwną mapę, która została opublikowana bez kometarza. USA obejmują całą Amerykę Północną i Środkową; Wielka Brytania z Afryką, Bliskim Wschodem i Indiami; Niemcy jako Europa do Uralu i z Ameryką Południową; Japonia z całym Dalekim Wschodem do Jeniseju i Tybetu i z Australią oraz POLSKA między Uralem a Jenisejem ??? Pamiętam dyskusję 50 lat temu, że Plan Wysiedlenia Polaków na Syberię wywołał protest pruskiego sztabu generalnego, iż Polacy na Syberii mogą być Niebezpieczni dla Niemców.
  Mapa ta mogła być skutkiem Rewolucji Bolszewickiej, która dając Niemcom ROPĘ ROSYJSKĄ zdawała się dawać im Zwycięstwo, ale na Kubaniu i Powołżu powstała Biała Rosja zasilana bronią i pieniędzmi przez Ententę, wobec czego po klęsce z Polakami Bolszewicy zwrócili się do Nacjonalistycznych Chin i Cesarstwa Japonii, które pamiętało obiecaną granicę Na Jeniseju, czego logicznym skutkiem była Syberyjska Polska dla sybiraków polskich i ukraińskich. Armie chińska i japońska zaangażowały się jednak w Wojnę Rosyjską tylko NAJEMNICZO i za pieniądze Rokefelerów, którzy zastąpili Rotszyldów.
  Mam artykuł: Christian Wuest, BENZIN AUS WASSER UND LUFT – Das Eelektroauto kann bestenfalls langfristig Klimaschonung beitragen. Forscher setzen auf synthetische kraftstoffe. Wie realistisch sind diese Szenarien? Der Spiegel, Nr. 15/2018, s. 104-105.
  Z artykułu wynika, że Niemcy WYCOFUJĄ Z USA FEKALIA HITLEROWSKIE i wracają do mego wniosku Energetyki Saharyjskiej na lustrze fotoelektrycznym Siemansa: W NOCY WODA A W DZIEŃ PRĄD.

 121. Herbata Z Prądem said

  @111, 115, 117 i inne… Po ch*j to g*wno tutaj wrzucasz? Przecież każdy sam to może na YT znaleźć jak będzie miał potrzebę grzebać w g*wnie.

 122. Salcie said

  Szanowny Panie Gajowy! Zdrowiej Pan szybko, bo wszyscy są już mocno zaniepokojeni.
  O tu na przykład teń modla się o pańskie zdrowie :
  ————————————————————————–

  Prośba o modlitwę, w intencji wyzdrowienia Wacława Maruchy.

  Wspierajmy swą modlitwą, Wacława Maruchę – twórcę „Dziennika gajowego Maruchy” https://marucha.wordpress.com/ ;
  aby mógł On w zdrowiu, kontynuować swoje dzieło.

  Módlmy się.

  Prosimy Cię, nasz Odkupicielu, pokrzep łaską Ducha Świętego chorego Wacława.
  Ulecz jego słabości i odpuść mu grzechy.
  Oddal od niego wszystkie cierpienia. Przywróć mu pełne zdrowie duszy i ciała, aby nabrał sił do pełnienia swoich obowiązków.
  Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
  Amen

  .https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2018/04/12/prosba-o-modlitwe-w-intencji-wyzdrowienia-waclawa-maruchy/

 123. Marucha said

  Re 122:
  Ja też się zaczynam niepokoić. Serio.
  A za modlitwę – Bóg zapłać.

 124. snag said

  Normalnie Rufous jest tu pierwszego przelotem* z Meksyku czy Kalifornii na północ BC I Alaskę, posiedzą tu parę dni żeby nabrać sił na dalszą podróż a jaskółki dzień później. Do tej pory można było nastawiać zegarek a dziś 16 Kwietnia a ptaszków jak nie ma tak nie ma. Nikt ich nie poinformował ze globalne ocieplenie

  *Kolibry lecą 2500 – 3000 kilometrów w tym ponad 300 kilometrów przez pasmo gór 2500 metrów wysoko bez przystanków.

 125. VAV said

 126. revers said

  wracaja do wybranej gminy majatki w centrach miat i miasteczek rp, czyli te najdrozsze dizalki i nieruchomosci.

  http://zegocina.in/zydzi-domagaja-sie-zwrotu-nieruchomosci-w-centrum-zegociny/

  a goim ulice na peryferiach tych miast, miasteczek.

 127. Boydar said

  Cennik kuracji w Akademii Medycyny Regeneracyjnej, Świebodzice, Polska.
  Cennik kuracji obowiązuje jedynie obywateli Polski.

  13-dniowa 12 000 zł
  30-dniowa 20 000 zł
  60-dniowa 32 000 zł
  365-dniowa 150 000 – 1 000 000 Euro
  Poniższy cennik obowiązuje OBYWATELI WSZYSTKICH INNYCH PAŃSTW.

  13-dniowa 4 000 Euro
  30-dniowa 7 000 Euro
  60-dniowa 11 000 Euro
  365-dniowa 150 000 – 1 000 000 Euro

  ——
  Aha.
  Admin

 128. snag said

  123 ,…

  Modlitwa, modlitwą a C-SCAN czy MRI nie zaszkodzą, wyeliminują ryzyko z błędną diagnozą i furę potencjalnych przyczyn.

 129. Boydar said

  Nie podałem źródła, przepraszam, ale zmieniałem majtki, i mi umkło było w biegu

  http://www.medycynaludowa.com/pl/koszty.html

 130. snag said

  126 ,…

  Działki które dostali za donoszenie zaborcom na polskich patriotów w czasie rozbiorów albo kupione za psie grosze posiadlosci zesłańców na Sybir. Nie rozumie dlaczego polskie władze nie anulują te ‚akty własności’ – Przed rozbiorami żydzi nie posiadali własności ziemskiej a po zabiorach … wasze ulice a nasze kamienice ,…

  Jeśli można anulować akty własności nadane za komuny czy niemieckiej okupacji to dlaczego nie te w czasie zaborów?

 131. Boydar said

  Panie Sssssnag (117), Pan zupełnie jak Fozzie Bear zaczyna; myśmy się już z tego śmiali trzy WT wcześniej. Ile się z bezczelnych durni można nabijać ? Następnym razem rzucę pomidorem.

 132. snag said

  128 mialo być do Revers @ 125 ,…

  Sorry

 133. supre said

  Analiza Smoleńska pana Jacka MIEDLARA, napędza machinę wojenna mafii żydowskiej. Ma on zresztą przypisany ciekawy NIK. Jest on zaledwie trybikiem w maszynie polskiej, mateczniku żydów POLIN. Oni zawsze dostosowują swa krecia robotę do swych Nikos, biorących się od wykonywanej zadaniowki na naiwnych gojach, jak świat światem.
  Żadnemu żydowi nie można wierzyć. Na jego widok należy spieprzać gdzie pieprz rośnie lub go natychmiast anihilować..

  Polska obojga przygłupów wraz z nimi zażywała diabelskiej rozkoszy przez stulecia, efekt tego współżycia począwszy od rozbiorów i wiecznych wojen, po dziś dzień już znamy.

  Pamiętajmy, ze dziś mafia żydowska opanowała świat i nami rządzi. Mafie typowe są ich podnóżkiem, ramieniem wykonawczym. Pomiędzy tym jest rzesza niewolników powiązanych w stada bydła roboczego, o rożnym wykształceniu w zależności od zapotrzebowania, tak sami mówią, do utrzymania panów żydów, skoligaconych w niebiańskim bycie na ziemi.

  Władzy raz wziętej nigdy nie oddamy. A wiec wszystkie domniemania o demokracji, wyborach I poczynaniach polityków to strata czasu, zwykłe przedstawienie lub po polsku dopychanie do koryta niebiańskiego u swych panów żydów.

  Jeśli Hitler, Napoleon, Carat, I wielu innych poprzedników, o których żyd nie mówi, ze zrozumiałych względów, lub kłamie, nie dało rady wyczesać paskudztwa, To co my możemy zrobić ?

  Pochrząkać ! Pomodlić się ! Czekać na swój koniec, zadowalając się mamałygą żydowską, na służbie u żyda.

  .https://www.youtube.com/watch?v=d88rt0ViIJU

 134. gość said

  Legenda Pink Floyd obnaża „Białe Hełmy”

  Były wokalista legendarnego rockowego Pink Floyd podczas swojego kolejnego występu odniósł się do sytuacji w Syrii. Roger Waters w kilku słowach skierowanych do fanów zawarł krytykę tak zwanych „Białych Hełmów”, czyli organizacji zajmującej się pomocą cywilnym ofiarom syryjskiego konfliktu, którzy jego zdaniem są elementem propagandowym działającym na korzyść ugrupowań dżihadystycznych i terrorystycznych.

  Muzyk podczas koncertu w Barcelonie odniósł się przede wszystkim do ostatniego ataku zachodnich państw na Syryjską Republikę Arabską, który był odpowiedzią na rzekome użycie 7 kwietnia broni chemicznej przez syryjskie wojsko w wyzwolonym wczoraj mieście Duma. Według Watersa w takich kwestiach powinno się czekać wpierw na wyniki niezależnych śledztw, zaś zachodnie społeczeństwa powinny naciskać na swoje rządy, aby nie bombardowały one ludzi.

  http://autonom.pl/?p=21844

 135. snag said

  Musi sadziłem pomidory senor Boydar albo troll mi tego i musiałem odpocząć … od troll’a

 136. gość said

  PREZYDENT CZECH UZNAŁ ATAK NA SYRIĘ ZA BEZPRAWNY

  Prezydent Czech, Miloš Zeman skrytykował atak USA, Francji i Wielkiej Brytanii oceniając, że był on bezprawny. Skrytykował przy tym także reakcję premiera Czech.

  Zeman mówił o ataku mocarstw zachodnich na Syrię w wywiadzie dla czeskiego radia Frekvence 1. Uznał akcję Waszyngtonu, Paryża i Londynu za bezprawną. Przypominał, że zgodnie z prawem międzynarodowym interwencja militarna przeciwko jakiemukolwiek krajowi może być prowadzona tylko z upoważnienia Rady Bezpieczeństwa ONZ.

  „Jestem zwolennikiem jednoznacznego poglądu, że zbrojny atak na jakikolwiek kraj może być przeprowadzony tylko z mandatem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jedynym wyjątkiem […] jest sytuacja, w której chodzi o atak na islamskich terrorystów, jak to ma miejsce np. w Afganistanie. To oczywiście nie jest przypadek Syrii” – podkreślił Zeman.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/prezydent-czech-uznal-atak-na-syrie-za-bezprawny/

 137. supre said

  re130
  taniec Chocholi

  .https://www.youtube.com/watch?v=48laJC8wYl4

  trans, nieeeemysleeenie, !!!!!!!!!!! Uhauhauhauha.

  .https://www.youtube.com/watch?v=53B05LbbWZo

  Home alone

  .https://www.youtube.com/watch?v=iyTWAbn1b4Y

  Paganini poganizmem chocholoki.

 138. snag said

  123 ,…

  Modlitwa, modlitwą a C-SCAN czy MRI nie zaszkodzą, wyeliminują ryzyko z błędną diagnozą i furę potencjalnych przyczyn.

 139. gość said

  USA nie mają żadnych dowodów na rzekomy atak chemiczny Asada. „Nie ma żadnego logicznego powodu”

  Atak chemiczny wymierzony w syryjską ludność cywilną był barbarzyńskim i tchórzliwym aktem, który wywołał natychmiastową reakcję światowej opinii publicznej. To już drugi przypadek, który miał ostatecznie skłonić Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję do zawiązania koalicji, która odpowiedziała nalotami za zbrodnię dokonaną rzekomo przez reżim Assada. Z czasem pojawiły się poważne wątpliwości co do odpowiedzialności syryjskiego rządu za śmierć ponad setki osób. Także wśród samych krajów koalicji.

  Po raz pierwszy wątpliwości te pojawiły się, gdy komisja ONZ pod przewodnictwem Carli del Ponte, szwajcarskiej prawnik, która pełniła fukncję głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy oraz byłej Jugosławii przeprowadziła śledztwo w sprawie pierwszego ataku chemicznego. W wywiadzie udzielonym dla BBC przyznała, że była zaskoczona, gdy zebrane dowody wskazywały jednoznacznie nie na Assada, lecz na rebeliantów, którym poparcia publicznie udzielał m.in republikański senator John McCain.

  Na utratę wizerunku naraziła się także inna grupa, która w 2016 roku pretendowała do Pokojowej Nagrody Nobla. Mowa o Białych Hełmach nazywana także „Centrum Syryjskiej Obrony Cywilnej”. Wielokrotnie dochodziły pogłoski o ich rzekomych powiązaniach z organizacjami terrorystycznymi i finansowaniu ich przez obcy kapitał. Nie było jednak dowodów na te twierdzenia. Z czasem w sieci zaczęły się pojawiać nagrania. Jednak i one nie stanowiły wystarczającego dowodu. Sprawę zbadały Vanessa Beeley, brytyjska niezależna badaczka i dziennikarka oraz kanadyjska dziennikarka, Eva Bartlett, która potwierdziła czarne legendy krążące wokół Białych Hełmów na konferencji prasowej ONZ.

  http://www.wicipolskie.org/?p=31708

 140. Kazik said

  Otto Krebs wynajął w Strzelcach Krajeńskich były zaklad POM. Za psie pieniądze wynajął,bo przecie dał prace tybylcom. Powołał w tym celu jednoosobową spółkę z o.o. której jest właścicielem.Zatrudnił ekonoma sląskiego volksdeutscha, który mu byznesu dobrze pilnuje.
  Produkuje zestawy schodów dla budownictwa niemieckiego i nie tylko zresztą. Okazuje się, że ci durni tubylcy nigdy nie potrafią sprostać wymogom rentowności. Leniwi są i opieszali mimo że zapierdalają trzy razy szybciej od szwabów za 10 krotnie niższe wynagrodzenie. Jakoś dziwnym trafem firma ledwie potrafi wyjść na swoje. Zysk jest albo minimalny albo ni ma go tyż wcale.
  Ni ma zysków ni ma podatków dla kolonii Polin.
  Taki zestaw kosztuje w firmie POM Sakon – bo tak ją nazwał, dajmy na to 500 jewro. Przynajmniej tyle za niego płaci „dobha nemecka fyrma” KREBS, która sprzedaje takie schody swoim klientom za 5000 jewro – od tego jest już podatek niezły – w Germanii.
  To tylko jedna mała firma – proceder ten to jednak chyba standard w kolonii Polin.
  Kochajmy naszych przywódców i światłych ekonomistów.

  Polska. Kraj w którym wciąż krwawiąca ta blizna
  Dla prawych macocha – dla zdrajców ojczyzna
  Adaś M.
  .

 141. gość said

  Państwa Bałtyckie i Polska mogą doświadczyć ataku Rosji w ramach retorsji za Syrię

  W polskojęzycznych mediach cały czas sączy się antyrosyjska propaganda. Wygląda na to, że ktoś przygotowuje nasze społeczeństwo do tego, aby wytłumaczyć mu dlaczego wkrótce trzeba będzie bohatersko ginąć na wojnie, którą z Rosją, Iranem i Chinami planuje obecnie amerykański Pentagon.

  Jakkolwiek może się to wydawać nieprawdopodobne, to obecna sytuacja w Syrii może się odbić również na Europie Wschodniej. Nie ma wątpliwości, że odbywa się tam wojna pośrednia Stanów Zjednoczonych i Rosji i ostatni atak rakietowy państw sprzymierzonych z USA, nie pozostanie bez retorsji. Pytanie tylko kiedy i gdzie one nastąpią.

  Już teraz niektórzy analitycy sugerują że rosyjska odpowiedź za bezczelny atak w Syrii nastąpi właśnie w Europie Wschodniej. Przypomnijmy, że kilka dni temu w Syrii doszło do dziwnego incydentu, który został nazwany przez państwa zachodnie „użyciem broni chemicznej”. stało się to w momencie w którym Rządowa armia Syryjska właściwie wygrywała wojnę. Wmawia się nam zatem, że użyto celowo broni chemicznej mimo, że to musiało być uznane za pretekst do ewentualnego ataku, który był konieczny do podtrzymania ledwie tlącego się syryjskiego konfliktu.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwa-baltyckie-i-polska-moga-doswiadczyc-ataku-rosji-w-ramach-retorsji-za-syrie

 142. Jastrząb said

  Takim serwisem jest Wirtualna Polska, jeden z pięciu największych portali w Polsce. Okazuje się że od listopada br. funkcję dyrektora zarządzającego segmentów wiadomości i biznes obejmie tam #Tomasz Machała – syn Joanny Fabisiak, posłanki Platformy Obywatelskiej. Podlegać mu będą m.in. strona główna wp.pl oraz serwisy publicystyczne i ekonomiczne, w tym Money.pl – popularny portal, zajmujący się kwestiami gospodarczymi.

  Prorok nowych mediów, czyli Machała-samochwała

  Tomasz Machała to wieloletni redaktor naczelny założonego przez Tomasza Lisa serwisu natemat.pl, który z uwagi na zamieszczony tam niegdyś artykuł o parówkach, sprzedawanych na stacjach „Orlen” bywa nazywany złośliwie „parówkowym portalem”. Portal jest znany z szerzenia poglądów lewicowych i popierania Platformy Obywatelskiej, co – zważywszy na związki rodzinne naczelnego – wydaje się zrozumiałe. Sam Machała zasłynął z kolei wypowiedzią, w której kierowany przez siebie portal porównał do Jezusa noszącego Ewangelię i stwierdził: „My ewangelię nowej jakości reklamy też musimy nosić kilka lat”, dopóki portal nie wyrobi sobie pozycji na rynku.

  .https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1KcU3MpW8Ha1G1sGIP3HTSywEZVCCz3J.jpg
  .http://i1.pudelekx.pl/53c4b46692eb012524688e21d6ec4a2687eda288/2-jpg
  .https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_rAQV36bTuO96rTVOR9TX8LL91gz5oViJ.jpg

  https://www.wykop.pl/link/4266489/pracownicy-magazynow-amazona-nie-korzystaja-z-toalet-bo-boja-sie-zwolnien/

 143. gość said

  Wojska amerykańskie zostają w Syrii. Na długo

  Wojska amerykańskie zostaną w Syrii, dopóki Waszyngton nie zrealizuje swoich trzech celów – powiedziała ambasador USA przy Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Nie starała się nawet przekonywać, że chodzi o krzewienie demokracji czy dążenie do trwałego pokoju.

  Nikki Haley powiedziała w wywiadzie dla telewizji Fox News, że Amerykanie nie wycofają się z Syrii, dopóki nie zostaną spełnione trzy warunki. W pierwszej kolejności Waszyngton – to wersja oficjalna – chce mieć pewność, że nie dojdzie do użycia broni chemicznej przeciwko interesom USA, drugi warunek to całkowite pokonanie Państwa Islamskiego, a trzeci – uzyskanie platformy do obserwowania poczynań Iranu.

  Jak widać, Haley nie starała się nawet przekonywać, że chodzi o jakieś szczytne cele typu demokracja czy pokój w regionie. „Zapomniała” również dodać, że: nadal nie ma rozstrzygających dowodów na to, że w ostatnim czasie syryjskie wojska rządowe dopuściły się ataku chemicznego, za to dobrze udokumentowany jest fakt, że dawni bojownicy Państwa Islamskiego masowo znajdują schronienie pod skrzydłami Turcji i brali udział w inwazji na kurdyjski Afrin. Co się tyczy trzeciego, antyirańskiego celu, to jego realizacja może być wymówką dla utrzymywania US Army w Syrii jeszcze przez długie lata.

  https://strajk.eu/wojska-amerykanskie-zostaja-w-syrii-na-dlugo/

 144. Jastrząb said

  huxley vs. orwell

 145. snag said

  127 ,…

  Po raz trzeci ,…

  Promujesz waść gajowemu? Polskie freyerstwo magnesem dla różnych jew hochsztaplerów ,…
  http://www.medycynaludowa.com/pl/o-nas.html

 146. Boydar said

  @ Pan Sssssnag (130)

  „… jeśli można anulować akty własności nadane za komuny czy niemieckiej okupacji, to dlaczego nie te w czasie zaborów? …”

  Ależ można. Wszystkie kwity leżą na Łubiance i czekają nawet niezakurzone na swoją kolejkę. Bezprzykładna agresja tubylczych tasiemców wobec Rosji ma wiele uzasadnionych powodów 🙂

 147. Boydar said

  Paaanie Ssssnag (145), kumaj Pan czaczę 🙂

 148. Boydar said

  Dobra, może przesadziłem. (125).

 149. NyndrO said

  No oczywiście mianowicie tego „trzynastego w piątek”, miało być too! * .https://www.youtube.com/watch?v=SHjWiugKTpM

 150. snag said

  Boydar, coś dla p. z tej listy ,…

  Nalewka z grzyba sromotnika bezwstydnego.

 151. revers said

  Gudlaje sa na tyle unwersalnym narodkiem, ze zawsze judza jednych przeciw drugim, dla korzysci oczywiscie wymiernych w drukowanym przez siebie Szeklu lub FED papierze , przeliczalnych na szekle latwo nieruchomosciach i to dobrze usytuowanych w miescie, a takze chetnie wykorzystywani przez wladcow np. Putin chetnie wykorzystuje swoich gudlajow przeciwko polsce, jak i Merkel bo nagle wychodzi ze to nie sasiedzi sa winni reparacji rp, tylko odwrotnie na pierwszym miejscu reparacje, rozszczenia gudlajskie. Wstystko mozna kupic lub zamowic kazdy rzad czy to w Berlinie, czy w Warszawie wg. prawa kupca, w kupczeniu sa najlepsi.

 152. revers said

  np130

  niestety ale niektory gminy obowizuja akty prawne przedawnienia, niekiedy na szybko kupione w lepkich na pieniadze rzadach lub u swoich w rzadach. Akt przedawnienia nie obowiazuje najstarszych w wierze bo oni maja od najwyzszego wszystko za darmo lub przejec od kahalow.

  Innym razem taki Gsiorowski byl na liscie gonczej, ale wrocil do najjasniejszej, nawet przed terminem banicji w Izraelu bo wczesniej gmina PO zalatwila sobie skrocony czas przedawniania przekretow majatkwych, gospodarczych, skorzystak Gasiorowski i z tego, a troche w polsce matku trwallego zostawil w tym palace i mercedesy, zapewnie przpisujac na zone lub powiernicza swoja zakamuflowana instytucje, jest na juz fali z Danielsem.

 153. revers said

  Wolnosc rozumiana po polsku, sprzedac sie zaraz po rumunach wysokie miejsce na rynku niewolnikow XXI wieku w europie , a za niedlugo na swiecie.

  https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&pid=d94fbf0c-40d2-4531-a86d-89fad7a124b7&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

 154. PONADSWIETLNY said

  Konferencja partii II Rzeczpospolita Polska, 14-15.04.2018, część 1
  .https://youtu.be/hiL2v51UTL8

  Sędzia Trybunału Stanu Robert Majka
  .https://youtu.be/XO0-ZhFu_qE

  Ważne dokumenty:
  http://porozmawiajmy.tv/konferencja-partii-ii-rzeczpospolita-polska-14-15-04-2018-czesc-1/

  _______________________________________________________
  Rozpoczęto polowanie (zamach) na Aleksandra Haretskiego ?

  LIST:
  .http://www.medycynaludowa.com/polowanie.html
  .https://youtu.be/T7hLi8yK65s
  .https://youtu.be/-zrtdzMaErw

 155. Salcie said

  No, no, już ostro jadą zboczeńcy w naszym kraju. Bezkarni pod ochronnym parasolem Gazety Wymiotnej i innych lewaków wzięli się własnie za nieletnich. Ten Rafalala był obsadzany w teatrzyku bezkonkurencyjnej aktorki Krystyny Jandy, która publicznie z rozkoszą się nim zachwycała 🙂
  —————————————————–

  Tansseksualista znany również jako Rafalala zaatakował dziecko (VIDEO)

  .https://www.magnapolonia.org/transseksualista-znany-rowniez-jako-rafalala-zaatakowal-dziecko-video/

 156. Boydar said

  „… wzięli się własnie za nieletnich …” – (155)

  Pani Salcie żartować raczy niestosownie; „właśnie” ? A co niby robili przez ostatnie dajmy na to trzydzieści lat ? Przecież gdyby nie staranna obróbka nieletnich, nie bylibyśmy narodem półidiotów.

  Gdzieś ostatnio czytałem, że cherliderkę wypieprzyli z zespołu bo przyznała że jeszcze dziewicą. Teraz jak któraś nie była zgwałcona albo przynajmniej molestowana to czarna owca ona jest. Powodów nawet nie próbuję dociekać bo właśnie zjadłem śniadanie i mi szkoda.

 157. Sebastian said

  Syria i Rosja prowadzą operacje zapewnienia bezpieczeństwa wokół Damaszku ze szczególną uwagą, w pełni uznając poziom międzynarodowej kontroli konfliktu syryjskiego, w tym postępowania syryjskiego rządu i jego sojuszników.

  Żeby umożliwić ludności cywilnej ucieczkę z obszarów objętych walką, otwarto korytarze humanitarne. Pokonanym bojownikom pozwolono nawet wsiąść do autobusów i uciec na północ, pod syryjsko-turecką granicę.

  Nie tylko broń chemiczna, wymieniana przez USA, jest stosunkowo nieskuteczna w porównaniu z bronią konwencjonalną, jaką dysponuje Syria i jej sojusznicy, ale i użycie broni chemicznej w operacjach wojskowych przeciwko prawie pokonanemu wrogowi – zważywszy na polityczne koszty takiego posunięcia – byłoby zupełnie niewytłumaczalne.

  https://pracownia4.wordpress.com/2018/04/17/falszywa-flaga-w-syrii-elementem-szerszej-strategii-wojennej-usa/#more-10287

 158. NICK said

  1000 lat związku z żydami;
  http://ram.neon24.pl/post/142359,jonny-daniels-czyli-powtorka-z-zycia-w-zwiazku

 159. AnnaNyndro said

  Panie Gajowy,
  NyndrO wspomniał o Nimesilu,
  dodam,że mamy także NAKLOFEN 25 mg / podaje się go domięśniowo.
  Panie Gajowy,jeżeli chciałby Pan skorzystać,to My Panu to wyślemy.

  ——
  Kochani, lepiej nie w zastrzykach, bo mi tu ich nikt nie zrobi, chyba że sam sobie, ale do rzyci nie da się dosięgnąć… Lepiej tabletki czy w buteleczce.
  Ale pewnie tutejsi faszyści wszystko na granicy zabiorą.
  Admin

 160. Tona said

  Czarny ptasior
  Joanna Siedlecka
  Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
  Gdzie kupić
  Dodaj do pakietu
  Edytuj książkę
  szczegółowe informacje

  Sensacyjny „Czarny ptasior” Joanny Siedleckiej demistyfikuje okupacyjny życiorys Jerzego Kosińskiego – podstawę jego literackiego wizerunku – oraz rzekomo autobiograficzną powieść „Malowany ptak”, uchodzącą na świecie za świadectwo i dokument zagłady Żydów. Reporterska wędrówka znanej biografki, rozmowy z wieloma świadkami udowodniły jednak, że mały Jurek nie błąkał się samotnie po polskich…

  „Mimo to jednak jego własna historia, historia rodziny Lewinkopfów-Kosińskich, którzy przetrwali okupację na polskiej wsi, dzięki chłopom, księdzu, i miejscowej komórce PPR, jest – przynajmniej moim zdaniem – o wiele bardziej ciekawa. Głębsza i wieloznaczna. Wyjątkowa i wręcz nieprawdopodobna. Opowiada też nie tylko o nim, ale i o tych, którym zawdzięcza ocalenie – ich dramacie, również wartym rejestracji. Dotyka niewątpliwie tajemnicy jego „mrocznego dzieciństwa”, a może nawet – jednego z jego motywów śmierci? Może rzeczywiście był gotów poświęcić życie dla ratowania swego mitu? Mitu tego, który przeszedł najwięcej ? I tym razem ŻYCIE okazało się – jak zwykle zresztą – ciekawsze od fikcji – sztucznej wysilonej, epatującej głównie sadyzmem i okrucieństwem.”

  W jednych wywiadach Kosiński informował, że treść książki pt. Malowany ptak powstała na bazie jego doświadczeń życiowych, w innych z kolei zaprzeczał, że to książka autobiograficzna.
  Na pewno pewne wątki autobiograficzne zawiera – co potwierdza autorka Czarnego Ptasiora – Joanna Siedlecka. Jest to m.in. wieś Dąbrowa Rzeczycka, w której Kosiński ukrywał się wraz z rodziną w czasie wojny, czy pojedyncze postaci, np. Lech Tracz -pierwowzór Lecha z Malowanego Ptaka. Niewiele jednak wspólnego ma ta wieś z obrazem, który przedstawił autor w Malowanym ptaku. I to właśnie zarzucają mu mieszkańcy Dąbrowy Rzeczyckiej, a przede wszystkim przedstawiciele rodzin, u których Kosińscy znaleźli schronienie. Mieszkańcy, którzy dla świata i Kosińskiego nie istnieją, gdyż pisarz nie wspominał o nich w swoich wywiadach, unikał z nimi kontaktu w trakcie swojego pobytu w kraju. Czują się oszukani i upokorzeni przez osobę, dla której ryzykowali kiedyś życie

  Bardzo lubię książki Siedleckiej, ale Czarny Ptasior był chyba przełomową pozycją, pełną demaskacji mitu Jerzego Kosińskiego, człowieka wyniesionego przez różne środowiska pod niebiosa, jako skrzywdzonego przez Polaków żyda, a który okazał się podłym manipulantem i kłamcą. Szczególnie wobec ludzi, którzy mu pomogli. Ciągle i od nowa trzeba przypominać fakty i prawdziwe zdarzenia, bo pamięć ludzka jest krótka – po zdemaskowaniu tego mitomana w latach 90tych teraz ponownie zakłamane środowiska próbują pchać go na autorytet. Na szczęście jest jeszcze książka i relacje ludzi, by się przed takimi mistyfikacjami bronić.

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255122/czarny-ptasior

  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/kto-jest-kim-w-lobby-filosemickim-jerzy-robert-nowak.pdf

 161. Boydar said

  Murwa Kać ! To wychodzi mi na to, że Pan Gajowy nie przebywa na emigracji tylko na banicji.

 162. Marucha said

  Re 161
  To jest kraj faszystowski I nie zawsze udaje się ten ewidentny fakt ignorować.
  Myślicie, że przesadzam…

 163. Boydar said

  heretyckie żydoszkopy (truizm) … od początku do dzisiaj … to niby jak ma być …

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Szwecja-Historia;4575456.html

 164. troll polonii said

  Marucha
  Lekarstwa mozna przesylac na recepte od lekarza. Chodzi o to, zeby nie przemycac …narkotykow .. a teraz z tym wariactwem terrorystycznym to biurwy robia cyrki
  (prawde mowiac narkotyki mozna przewiezc i przewoza ! i bez recepty i w dowolnych ilosciach – ale to juz inna broszka)
  Nyndro moze sie dowiedziec na poczcie na jakich warunkach mozna przesylac lekarstwa do Szwecji oficjalnie. M ysle, ze z recepta w Polsce nie bedzie trudnosci.

  ——
  Oczekuję trudności wyłącznie ze strony szwedzkiej.
  Admin

 165. Lily said

  Kto z kim gdzie, po co ?.
  http://www.tabletmag.com/jewish-life-and-religion/
  258025/foraging-in-tel-aviv

 166. troll polonii said

  164
  Marucha
  Poczta to miedzynarodowy serwis wiec obowiazuja te same miedzynarodowe przepisy.. W Polsce beda wiedziec na poczcie jakie trudnosci trzeba pokonac w Szwecji.
  Pozdrawienia od calej mojej rodziny, ktora wraz ze mna zyczy szybkiego powrotu do zdrowia.

 167. snag said

  Admin @ 164 ,…
  Ano tak to jest senor admin, opiekuńcze państwo które okrada podatnika big time, uzależnia naród od swoich ‚dobrodziejstw’ i może dyktować co chce – Temat dla Jaska z Toronto.

  Einstein @ 164 ,…
  Możesz jeśli recepty polskich lekarzy są honorowane w Szwecji. Jeśli nie to szmuglujesz a to jest karalne.

  ——
  Opiekuńcze?
  Było 40 lat temu. I nawet nieźle to szło.
  Admin

 168. Krzychu said

  nie jest to dna moczanowa.po pierwsze w tej lokalizacji praktycznie niespotykane, po drugie bol w ataku podagry trwa stale bez wzledu na to jaka pozycje pan przyjmie.juz sam pan widzi ,ze trzeba lezec.teraz tylko kwestia jak lezec.chodzi o to,zeby kregoslup w odcinku ledzwiowym dobrze oprzec na podlozu[dlatego lezec na miekkim i podlozyc cos pod lydki ,tylek „przesunac w kierunku stop]iwbolowe jak kto chce-ja nie polecam ztego powodu glownie ,zeby chory nie zaczal „kozaczyc”.z powazaniem

 169. Krzychu said

  troche zle mi sie wpisalo.po nawiasie -srodki przeciwbolowe jak kto chce.

 170. snag said

  Polscy nacjonaliści domagają się śledztwa w związku wypowiedzią prezydent grajdołka w Auschwitz na temat kolaboracji Polaków w destrukcji żydów. Ponoć testują ile warte jest nowe prawo.

  Polish nationalists seek probe of Rivlin over Holocaust comments
  ————————————–
  https://www.timesofisrael.com/liveblog-april-17-2018/

  National Movement says it is testing controversial Holocaust speech law after Rivlin reportedly charged that Polish anti-Semitism enabled the Nazi genocide

 171. snag said

  Fragment transkryptu tyrady Rivlin’a w Auschwitz parę dni temu – Pomijając treść zauważę że ten wasz Duda albo nie zna angielskiego (jeśli nie to gdzie tłumacz?) albo nie ma szczypty honoru bo gdyby miał dal by mu w pysk gdzie stal i ostentacyjnie opuścił imprezę z resztą ‚polactfa’ które uczestniczyło w tej farsie – Jednym słowem (pomijając obelgi) Polacy powinni byli wypowiedzieć III Wojnę III Rzeszy, żeby ratować żydów.

  „Nevertheless, it is impossible to deny the truth. The Nazi death machine would not have been able to achieve its terrible vision, if it had not received help; if it had not found a fertile ground of hatred for Jews, in which to take root. True, it was Germany that established the Camps, but our People were not murdered only in the camps. The members of our nation were betrayed by the people amongst whom they lived, in France, in Holland, and in Belgium. They were murdered by Ukrainians, Lithuanians and yes ̶ also by Poles.

  „Too many citizens, in Eastern Europe and in Western Europe, stole Jewish property, took control of Jewish homes, handed over their Jewish neighbours, murdered them, and turned their backs on those who, just a moment before, had been a part of them. And when the survivors of the Holocaust returned after the war, they were sometimes met with hostility, violence, pogroms and murder”

  http://www.jpost.com/Israel-News/TRANSCRIPT-Israeli-president-in-Auschwitz-We-do-not-expect-justice-in-Europe-549641

 172. revers said

  „Zieloni Mi”, spiewa Anna Serafinska z zespolem „Groove Machine”

  .https://www.youtube.com/watch?v=OLP6h_ZmWI8

  „Uciekaj Moje Serce”

  .https://www.youtube.com/watch?v=0Co6c2GJJI8

 173. Sowa said

  CARYCA KATARZYNA
  Urodziła się 2 maja 1729 roku w Szczecinie jako córka księcia Christiana Augusta von Anhalt – Zerbst z dynastii askańskiej i Joanny Elżbiety z dynastii holsztyńskiej. Na chrzcie otrzymała imiona Zofia Fryderyka Augusta. W 1745 roku w Petersburgu przeszła na prawosławie, zmieniła imię na Katarzyna i poślubiła księcia holsztyńskiego Piotra Ulryka, późniejszego cara rosyjskiego Piotra III

  W czerwcu 1755 roku ambasador brytyjski w Petersburgu, Charles Hanbury Williams, przedstawił jej swojego osobistego sekretarza, 23-letniego Stanisława Augusta Poniatowskiego, późniejszego króla Polski, z którym w grudniu tego samego roku nawiązała niebezpieczny romans.

  Owocem tego romansu była córka Anna Piotrowna.

  Po półrocznych rządach Piotra III, ona i jej zwolennicy (wojsko zbuntowane przeciw carowi ze względu na wcielanie przez niego do armii wzorów z armii pruskiej), dokonali zamachu stanu. Piotr III zginął zamordowany, a Katarzyna 9 lipca 1762 roku objęła władzę w Rosji.

  PLAN CARYCY KATARZYNY … POLSKĘ ZGNĘBIĆ NA ZAWSZE

  Historia kołem się toczy, dla mądrych jest nauczycielką (szkołą) życia. Obyśmy należeli do tych Polaków mądrych przed szkodą.

  Rozmowa carycy Katarzyny z Nikitą Paninem, jej współpracownikiem, to historia, która kołem się toczy na naszych oczach. Opublikował ją Waldemar Łysiak, któremu zdaniem wielu „.. należy się tytuł narodowego wieszcza”. Oto jej treść:

  „- Widzisz pułkowniku, kiedyś mój pradziad opowiadał mojemu dziadkowi swoją rozmowę z Rosjaninem Paninem, który opowiedział mu swoje spotkanie z carycą Katarzyną. Mój prapradziad zadał mu podobne pytanie, właśnie Rosjaninowi, którego spotkał w Warszawie w 1763 roku. Panin, zaczął wtedy od zdania, które mego przodka zdumiało: Widzisz Panie Wilczurski. Naród, który jest niewolnikiem słów jest, najlepszym materiałem na niewolnictwo. Po chwili namysłu mówił dalej. Panie Wilczurski, Caryca Katarzyna wysyłając mnie na misję do Polski powiedziała, te oto słowa:

  https://www.salon24.pl/u/aleszum/764825,atak-na-polske-wzorem-carycy-katarzyny-ii-konfederacji-targowickiej-ciag-dalszy

 174. Lily said

  Re 165;Lily
  Podalam zly adres,ma byc ten ponizej.
  List p.M.Morawieckiego do „swoich”.
  http://www.tabletmag.com/scroll/256845/a-letter-from
  the-polish-prime-minister

 175. Boydar said

  Co oni już wiedzą czego jeszcze nie wiemy my ? 🙂

  http://mieszkaniawlublinie.onet.pl/

 176. Boydar said

  Sami zobaczcie do czego prowadzi brak sprawnego epidiaskopu

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/sondaz-co-mlodzi-amerykanie-wiedza-na-temat-holokaustu/f05xcqg

 177. Boydar said

  A już się ucieszyłem. Wiem jak studnia wygląda. Pomyślałem sobie, że skoro obozy są polskie z racji terytorium, to w razie co, taka studnia mogła by być przecież dalej żydowska, co najmniej pół kurii by weszło swobodnie.

  https://lublin.onet.pl/odnowiono-zabytkowa-studnie-pozostalosc-dzielnicy-zydowskiej/lc6wdjj

  Niestety, wyszedł kolejny kant, żadnej studni tam nie ma i nigdy nie było. Był tylko zwykły kran od rury z wodą. Nic się nie zmieści. Trzeba wymyślić coś innego.

 178. gość said

  Ruch Narodowy złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta Izraela

  17 kwietnia Ruch Narodowy złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przypisywania Narodowi Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie przez prezydenta Izraela Reuwena Riwlina.

  W Sejmie odbyła się konferencja prasowa liderów Ruchu Narodowego poświęcona temu tematowi.

  Treść zawiadomienia:

  http://ruchnarodowy.net/ruch-narodowy-zlozyl-zawiadomienie-o-podejrzeniu-popelnienia-przestepstwa-przez-prezydenta-izraela/

 179. gość said

  Święto Niepodległości Syrii: manifestacje i początek międzynarodowego śledztwa

  „Baszar, pobiłeś amerykańskie bombowce!”, „Baszar zwyciężył terrorystów!” – skandowało i śpiewało dziś ok. pół tysiąca syryjskich Druzów pozostających od ponad półwiecza pod izraelską okupacją. Starszyzna Druzów zebrała się na północy Wzgórz Golan, by obchodzić syryjskie święto państwowe. Uroczystości trwały w całym kraju, podczas gdy eksperci Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej rozpoczęli śledztwo w sprawie domniemanego ataku chemicznego we Wschodniej Gucie, za który Syria została ostrzelana rakietami przez trzy kraje zachodnie.

  W okupowanej części Syrii mieszka ok. 22 tys. Druzów. Po wojnie z 1967 r. przybyło tu 25 tys. żydowskich kolonistów. Olbrzymia większość Syryjczyków pod okupacją odmówiła obywatelstwa izraelskiego. Świętowali dziś pod syryjskimi flagami, wznosząc portrety prezydenta Baszara al-Asada.

  Izrael okupuje ok. 1200 km kw. Wzgórz Golan położonych na południowym zachodzie Syrii. Anektował je w 1981 r., czego społeczność międzynarodowa nie uznaje. Dzieląca obie strony linia zawieszenia broni jest stosunkowo spokojna, ale sytuacja jest dość napięta z powodu wojny w Syrii.

  Podczas gdy wiece i różne uroczystości zaczynały się w Damaszku, w Dumie, ostatniej części Wschodniej Guty pod miastem pracę zaczęli eksperci Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OZBC), która na zaproszenie rządu syryjskiego ma zbadać sprawę domniemanego ataku chemicznego z 7 kwietnia.

  https://strajk.eu/swieto-niepodleglosci-syrii-manifestacje-i-poczatek-miedzynarodowego-sledztwa/

 180. gość said

  Kuchciński zablokował konferencję RN w niewygodnej sprawie

  Podlegająca marszałkowi Sejmu Straż Marszałkowska zablokowała organizację konferencji prasowej w Centrum Medialnym – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak. Kuchciński nie dopuścił tym samym do przedstawienia przez Ruch Narodowy szczegółów w sprawie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Izraela.

  http://wolnosc24.pl/2018/04/17/kuchcinski-zablokowal-konferencje-rn-w-niewygodnej-sprawie/

 181. gość said

  Tamara Czartoryska odpowiada Fundacji. „Mój ojciec oświadczył, że nienawidzi Polski i Polaków”

  Opera mydlana w rodzinie Czartoryskich trwa w najlepsze. Na sobotnie oświadczenie Fundacji kolejny raz odpowiedziała Tamara, córka Adama Karola, fundatora organizacji. – Podczas zebrania fundacji w styczniu 2017 r. mój ojciec głośno oświadczył: „Nienawidzę Polski i Polaków i zrobiłem już wystarczająco dużo dla tego narodu”. Jego żona odparła wtedy: „Polakom nie można ufać i teraz będziemy żyć jak miliarderzy” – pisze w oświadczeniu przesłanym do redakcji Business Insider Polska.

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/tamara-czartoryska-odpowiada-fundacji-ojciec-nienawidzi-polski/8n7de3w

 182. Boydar said

  Z niego taki Czartoryski jak ze mnie Boydar.

  Chociaż ze mnie dużo bardziej 🙂

 183. supre said

  re171 Polacy powinni iść na wojnę z żydami, mieli elegancka okazje wydobyć się z tego sztetla polin.

  Począwszy od Chmielnickiego, skończywszy na Banderze, żyd skonstruował sobie gniazdo w centrum Europy. Wstyd na cały świat. Polak, polakko, polfacto, żydopolak, hybryda, Kainowo-Adamowa..nie wierzycie,to zróbcie sobie DNA na pochodzenie, podają w procentach zawartość żyda w Europejczyku Wschodnim.

 184. gość said

  Amsterdam: Zaprezentowano „maszynę do samobójstwa”. Tłumy zainteresowanych

  Na targach pogrzebowych w Amsterdamie zaprezentowano… „maszynę do samobójstwa”. To, jak działa kapsuła do eutanazji, pokazano jedynie w VR, czyli rzeczywistości wirtualnej.

  – Wybór kiedy umrzeć jest prawem człowieka – mówi Philip Nitschke, twórca tak zwanej maszyny nazwanej oficjalnie Sarco. Prezentacja urządzenia przyciągnęła tłumy widzów.

  Jak działa Sarco? Wewnątrz urządzenia umieszczono pojemnik z ciekłym azotem. Poprzez wpisanie odpowiedniego kodu, otrzymanego po przejściu specjalnych testów psychologicznych, gaz ulatnia się, usuwając całkowicie tlen z powietrza. Twórca maszyny zapewnia, że śmierć jest szybka i nie boli.

  https://dorzeczy.pl/swiat/62020/Amsterdam-Zaprezentowano-maszyne-do-samobojstwa-Tlumy-zainteresowanych.html

  ——
  Twórca sprawdził na sobie?
  Admin

 185. Boydar said

  Czyli jednak gazem; oni normalnie mają jakiś sentyment … to chyba jedyna normalna rzecz jaką mają …

 186. revers said

  „The Russian President once again stressed that the actions of a group of Western countries that committed an act of aggression against the Syrian Arab Republic grossly violated the norms of international law, including the UN Charter, and caused significant damage to the process of peaceful settlement of the Syrian crisis,” the statement reads.

  https://sputniknews.com/world/201804171063640652-putin-merkel-strike-syria/

  Putin nazwal po imieniu ostatnie dzialania koalicji w Syrii, jako agresje i sprzeczna z prawem miedzynarodowym.

 187. VAV said

  re: 127
  W Instytucie Gersona, gdzie maja dobre rezultaty wyleczenia z raka ceny sa wyzsze niz w Akademii Medycyny Regeneracyjnej, w Świebodzicach.
  w Instytucie Gersona w Tijuana w Meksyku przy granicy z USA
  7 dni – 5 tys. $ US.
  14 dni – 10 tys. $ US.
  W Instytucie Gersona kolo Budapesztu na Wegrzech:
  14 dni kosztuje 6.5 tys. euro.
  Instytut Gersona zaleca spedzenie minimum 2 tygodnie w ich osrodkach.
  Znam bardzo duzo ludzi ktorzy wydali pieniadze i wyleczyli sie z raka. Nie slyszalem aby ktos byl niezadwolony. Wszyscy zyja. Zmienila sie jakosc ich zycia. Sa bardziej swiadomi co ich truje.
  Jesli Akademia Medycyny Regeneracyjnej w Świebodzicach ma takie ceny jak podano wyzej, to znaczy ze sa ludzie gotowi zaplacic takie sumy za odzykaznie zdrowia.
  Gdyby medycyna konwencjonalna i lekarze medycyny rockefelerowskiej pomagali ludziom odzyskac zdrowie to w Akademii Medycyny Regeneracyjnej ceny bylyby duzo nizsze.
  Niestety w dzisiejszych czasach lekarze powiazani z przemyslem farmauceutycznym sami choruja i prowadza pacjentow na cmentarz.
  Najczesciej nie potrafia wskazac przyczyny choroby, ale sa swietnie wyszkoleni jaki chemiczny srodek zalecic choremu.
  Przede wszystki nalezy w Polsce zniesc przymus szczepien zatrutymi szczepionkami.

 188. Boydar said

  „… ulubiony zegarek terrorystów /…/ zdjęcie z Casio F-91W na nadgarstku, wychylającym się zza mankietu kurtki, opublikował w czasie swojej prezydentury sam… Barack Obama

  https://gadzetomania.pl/60142,ulubiony-zegarek-terrorystow-casio-f-91w-jest-tani-niezawodny-i-pracuje-7-lat-na-baterii

  I cóż w tym dziwnego że król podpatruje poddanych, już Harun al Raszid tak czynił. A z tym Guantanamo to całkiem niezły pomysł. Na spacerniaku mógłby zdobyć masę ciekawych doświadczeń.


  Ładną a pouczającą bajkę przy okazji znajszedłem, polecam –
  http://piszemy.pl/printview.php?t=10287&start=0

 189. gość said

  AGD z lat 50′ wciąż działa bez zarzutu u małżeństwa z Exeter

  Ech, mili państwo… Kiedyś to były czasy, teraz już nie ma czasów.

  Sydney i Rachel Saunders mają nieco ponad 80 lat. Za swoje ciężko zarobione pieniądze, a dokładnie za równowartość 146 funtów, kupili oni w 1956 roku boiler, piekarnik, pralkę i suszarkę. Co ciekawe, sprzęt ten działa bez zarzutu po dziś dzień, mimo bardzo intensywnej eksploatacji. Oczywiście małżeństwo powtarza słowa wypowiadane często przez rodziców wielu z Was:

  „Kiedyś sprzęt robiono z myślą u długotrwałej pracy – był znacznie wytrzymalszy”, mówi pan Sydney Saunders, emerytowana księgowa.

  http://www.conowego.pl/aktualnosci/agd-z-lat-50-wciaz-dziala-bez-zarzutu-u-malzenstwa-z-exeter-26018/

 190. Kazik said

  185 – mają też kluby samobójców. Jeśli masz ochotę się zabić a nie masz odwagi – pomogą. Jedna z tzw „teorii” spiskowych ( przynajmniej dla tych, którzy się jeszcze łudzą że to teoria) – mowi o depopulacji. Zasatanawiają się jak? Szczepionki? Zaraza? Wojna? Jak sie pozbyć kilku miliardów ludzi? Jak zmusic wojsko,policję, zeby slepo wykonywała takie polecenia . Może plan bardziej długofalowy. Ministerstwo zdrowia niczym Orwellowskie Ministestwo Miłośći. Medycyna Rockelerowska zamiast leczyc załatwi sprawę. Chemioterapia. fluoryzaca, lekomania, suplementacja gównem, trujące bezwartościowe żarcie z biedronki, aborcja uszkodzonych w wyniku tych działań płodów, eutanazja, rozpylanie aluminium, nawet tanie gówniane piwo w aluminiowych puszkach, ktore nie jest piwem a uzależniającą trucizną – grant dla skurwysynów, którzy dowodza teraz jakie to piwo jest zdrowe. Kurwa – kiedy my sie obudzimy????

 191. NICK said

  Budynek okrągły.
  Znaczy bez kantów.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804167776766-sputnik-rosja-syria-opcw-atak-chemiczny/

 192. Boydar said

  Właściwie to nie da się skomentować

  https://treborok.wordpress.com/co-nowego-na-swiecie/?preview=true

 193. Piskorz said

  re 189 Już za babci-komuny wiedziałem, że jeśli lodówka …to tylko radziecka /np Saratów/ jeśli odkurzacz to tylko polski /Zelmer…mam jako zapasowy 40 lat działa !!/, jeśli kuchnia elektryczna /a były takie wówczas/ to tylko czeska np.Kovosmalt/, jeśli pralka to tylko firmy Bosch.jeśli radio np. lampowe to polski Pionier lub chyba litewski Elektritt., jeśli auto to tylko niemiecki Garbus lub jak kto woli Cocinelle /u żabojadów/Belgów./20 lat spokojnej jazdy a raczej więcej/..

 194. NICK said

  P. (a/i) Listwy się Pan nie boisz?

 195. Boydar said

  Niii. On tylko w gębie mocny.

 196. Piskorz said

  ~grzeczna…- 21 min temu
  Polki i Polacy nie chca tyrac za miske ryżu jak niewolnicy, same rachunki za mieszkanie sa dzisiaj wieksze od najniższej płacy a gdzie odziez, obuwie, higiena i żarcie, za złej komuny było 1 sniadanie 2 śniadanie obiad z 2 dań, podwieczorek i kolacja hehehe, nie do pomyslenia było zeby robotnik na budowie nie miał za free zupy z wkładka chleba i napoju w czasie pracy…
  OT TAK DLA PRZYPOMNIENIA..

 197. revers said

  ad192

  Komentarz 3freehumanity3 :
  17 kwietnia 2018 o 12:34

  „Super Florencja może Wenecja w domyśle a co z książętami Niemiec tak ceniącymi swój reich o tym ile poprzez Niemcy zawłaszczyli dotychczas o rodzinie Saxo coburg gotha która zasiedliła tron brytyjski a skoligacony jest z chazarami goldsmithami Diana goldsmith była żydówką… Temat jest naprawdę wielowątkowa opowieścią do tego chazarami satanistami którzy przenikają się obecnie z satanistami Egiptu i Rzymu też należy się zająć”

  Cos zabraklo Wielkiego Syjonu, czy tam Great Israel?

 198. Boydar said

  Niczego nie zbrakło, Panie Reversie, obowiązuje tylko rewersyjna nomenklatura; zgodna zresztą z faktami.

 199. NICK said

  Przypomnę „Opowieść Wigilijną”.
  Pana Bardzo.
  Bo, to, tak jakby, się wiąże.

  Jest ciągłość Stworzenia.
  Ani 875 ani 966 tego nie zmienią.
  A 1625 jest faktem.
  Zapytajcie Wandaluzji.
  Poznań przed Chrystusem.

 200. NICK said

  Łazarzu, zwanym „Wacławem”.
  Weź i wstań.

 201. revers said

  nie zabraklo? a smolenskie schody do nieba?

  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,23259383,policjanci-pilnuja-pomnika-smolenskiego-przez-cala-dobe-policja.html

 202. https://www.tvp.info/36822230/skarb-wikingow-i-monety-haralda-sinozebego-wielkie-odkrycie-na-rugii
  SKARB WIKINGÓW I MONETY HARALDA SINOZĘBEGO. WIELKIE ODKRYCIE NA RUGII – Niemieccy archeolodzy znaleźli na wyspie precjoza z czasów Haralda Sinozębego, króla Danii w latach 930-987. Ważące po 0,3 grama srebrne monety z wizerunkiem krzyża to jedne z pierwszych egzemplarzy środków płatniczych w tym kraju. Harald przyjął chrzest w tym samym mniej więcej czasie, co Mieszko I – w 965 roku.

  Sprawa ta miała początek w bitwie nad Regnicą w r. 955. Armia króla niemieckiego Ottona I została otoczona przez witezia kurskiego Stogniewa, wobec czego Otton wysłał margrabiego Gerona z propozycją Rozejmu. Witeź WYŚMIAŁ jednak Gerona i Króla twierdząc, że Niemcom pozstała tylko Kapitulacja. Witeź odprawił Gerona i kazał Podwoić Straże.
  Gerona odprowadzł kapłan rugijski, gdyż Regnica była pilnowana przez okręnty rańskie. Z tym Geron zagrał w pokera: JUTRO BITWA. JEŚLI WYGRACIE BĘDZIECIE RZĄDZENI BATOGIEM TURECKIM, A JEŚLI PRZEGRACIE DOSTANIECIE OD KRÓLA BORNHOLM. W nocy okręty rańskie utworzyły mosty po których piechota niemiecka udrzyła na śpiący obóz słowiański.
  Tympanon fundacyjny mostu Judyty w Pradze przedstawia hołd TRYBUTARNY Młodego Witezia dla Bolesława Srogiego, który dowodził odsieczą dla Ottona. Bolesław, który po bitwie zajął Śląsk lewobrzeżny, Kraków i Kijów obiecał Młodemu witeziowi – bo Stary zginął nad Regnicą – pomoc w ODZYSKANIU Powołża. Po bitwie nad Regnicą Połabie uznało protektorat księcia GOPLAN Świętosława ze Szczecina, który w bitwie nie uczestniczył.
  W 962 r. TRYUMFATOR znad Regnicy ukoronował się w Rzymie na Pierwszego CESARZA Niemiec. Przy Koronacji uzgodniono Usunięcie Arabów z Morza Śródziemnego, na którym panowali Omajadowie Hiszpańscy. To zlecono Wichmanowi, byłemu jarlowi Bractwa Śmiałych Żeglarzy na Wolinie. Wichman przybył więc na Połabie i wezwał floty słowiańskie do najazdu na Hiszpanię, ale król duński Harald Sinozęby stanowczo się temu sprzeciwił. Wobec tego floty słowiańskie uderzyły na Bornholm, gdzie Wolinianie wzięli do niewoli Haralda, który został przywieziony na Woliń. Uznał się trybutariuszem Cesarza i przyjął chrzest Rzymski, ale w r. 986 został ponownie wzięty do niewoli przez Wolinian i UMARŁ NA WOLINIE. To kwalifikuje SKARB Haralda Sinozębego na Rugii na OKUP Słynnego Wikinga.
  Cardzo ciekawe są SKUTKI wyprawy Wichmana na Bornholm. Świętosław wysłał kawalerię na wojnę Prawdizców na Zjednoczenie Chin, wobec czego Wichan i Geron uderzyli wracającymi z Bornholmu flotami na Szczecin, który został zdobyty a Świętosław zginął. Następcą Świętosława zostać Ścibor, który uznał się trybutariuszem cesarza niemieckiego DO RZEKI WARTY, co w Rzymie wyznaczono jako linię Wisły-Gopła-Warty-Przemszy-Wisły-Odry-Morawy i Dunaju.
  Wracająca z Chin jazda polska pod wodzą Mieczysława – znanego pod junackim zdrobnieniem MIESZKO – zaatakowała Od Tyłu wielką konną armię chazarską, która została rozbita przez Bolesława Srogiego, co przypisuje się synowi Świętosława ze Szczecina ŚWIATOSŁAWOWI. Bolesław złupił Złoto Chazarów, które przewiózł flotyllą do Bratysławy oraz zdobył Konstanynopol, gdyż Bizantyjczycy zaatakowali jego flotyllę na Dunaju. Kazał też córce Dobrawie odstawić od Łoża księcia niemieckiego i przyjąć doń Mieszka, który po powrocie do kraju rozgromił pod Lipianami Wichmana.
  Wichan błąkał się przez 3 dni po lasach aż trafił do Stargardu, gdzie w gospodzie został rozpoznany i zabity.

 203. Woroniecki said

  Hocus pocus
  hokus pokus
  Hoc est corpus
  sekty judeochrześcijańskie wyśmiewają słowa Przeistoczenia Transubstancjacji , Mszy Św: To jest Ciało Moje -Chrystusa

  advocating magic. As a matter of fact, as you may know, our word “hocus-pocus” was originally a slur on the Latin Hoc est enim corpus meum, i.e. “For this is my Body,” the very same words the priest says during the consecration of the Mass.

  https://aleteia.org/2017/10/30/is-the-phrase-hocus-pocus-a-parody-of-the-priests-words-at-mass/
  https://crossed-the-tiber.blogspot.com/2012/08/is-transubstantiation-really-hocus-pocus.html
  http://taylormarshall.com/2008/12/hokey-pokey-is-anti-catholic.html

  THE ORIGIN AND THEREFORE THE USAGE OF THE EXPRESSION „HOCUS POCUS” IS BLASPHEMOUS AND A DIRECT ATTACK AGAINST THE REAL PRESENCE OF OUR LORD IN THE MOST BLESSED SACRAMENT.

  Secular References readily attest to this fact:

  THE OXFORD ENGLISH DICTIONARY – VOLUME V page 320 (1933-1978)
  „Hocus Pocus… to conjure to trick … practise deception…”

  1694 Tillotson Sermon xxvi II 237: „In all probability those common juggling words of hocus pocus are nothing else but a corruption of hoc est corpus by way of ridiculous imitation of the priests of the Church of Rome in their trick (sic) of Transubstantiation.”

  THE AMERICAN HERITAGE DICTIONARY (1994) page 399:
  „Hocus Pocus… Nonsense words or phrases used when performing magic tricks … deception trickery …alteration of Latin hoc est corpus (meum) this is (my) body (a phrase used in the Eucharist).”

  THE BARNHART DICTIONARY OF ETYMOLOGY (1988) page 485:
  „Hocus Pocus formula used in performing magic tricks 1632 … perhaps originally sham Latin used by magicians in performing their tricks; very likely a perversion of the phrase from the Mass hoc est corpus meum this is my body. The extended meaning of trickery or deception is first recorded in 1774.”

  ENCYCLOPEDIA OF WORD AND PHRASE ORIGINS
  (ROBERT HENDRICKSON 1987 page 257)
  „Hocus Pocus… neither is there positive proof that Hocus Pocus is a blasphemous Scandinavian corruption of the first words of the consecration in the Catholic Mass. Hoc est corpus(filii). This is the Body (of the Son of God). Many scholars lean to this last theory, pointing out that ‚hokus pokus fileokus’ is still unwittingly used in Norway and Sweden, just as ‚hocus pocus dominocus’. … perhaps the word does originally come from the perversion of the sacramental blessing…”

  http://www.olvrc.com/reference/general/culture/blasphemous.html

  Deus meus kosmateus
  A co do demota to sprawa ma się podobnie z „hokus pokus”. Zwrot ten pochodzi od protestantów, którzy w czasach reformacji naśmiewali się z nauki o przeistoczeniu i uważali ja za zwykłe czary i przedrzeźniali księży wypowiadających podczas mszy słowa konsekracji: „Hoc est enim Corpus Meum”.
  https://demotywatory.pl/2588714/Diabel-tkwi-w-szczegolach

  nieświadomość zła

  2011-01-20 18:02:53
  Szczęść Boże! Zapytanie wydawać by się mogło dziecinne, ale dzieciństwa iście dotyczy. Wiadomo, iż do faktu popełnienia grzechu potrzebna jest jego świadomość, ale czy sama nieświadomość broni nas przed jego skutkami? Ojcowie z pewnością pamiętają zabawy w chowanego itp., nieodłącznym elementem były słynne wyliczanki, wiadomo, dziecięca fantazja. Ale czy aż tak bardzo niewinna? Czy pamiętają Ojcowie wyliczankę, w której padały słowa \”deus meus kosmateus\”? Niby niewinne, ale de facto jest to niejako deklaracja opowiedzenia się po stronie złego. Ileż to razy na podwórku padały te słowa. Nieświadomość ich znaczenia sprawia, iż nie były wypowiadane jako deklaracja oczywiście, ale jaka byłaby moc tego słowa? Czy rzeczywiście rzesze dzieci mogłyby nieświadomie otwierać się na działanie szatana? Czy można to traktować w ten sposób? Sam przecież niejednokrotnie w zabawach wypowiadałem te słowa i ja. Czy nieświadomość tych wypowiadanych słów może mieć jakieś faktyczne konsekwencje? Szczęść Boże!

 204. Zerohero said

  .http://img.izismile.com/img/img11/20180416/1000/daily_gifdump_2800_06.gif

 205. troll polonii said

  Dobrze, Trollu!
  Admin
  ———-

  Snag

  Termin „panstwo opiekuncze” wymyslili takie gluptasy jak Snag. To paskudny misnomer, ktory zlodziejskie panstwo przedstawia jako swietego Mikolaja i dobroczynce.
  Panstwo ma zobowiazania wobec podatnika – nie rozdaje jalmuzny tylko administruje zarobione pieniadze na korzysc spolecznosci, ktora sobie wypracowala dochod i stworzyla zasoby.
  To nie jest ‚panstwo opiekuncze”. To jest normalnie funkcjonujace panstwo wspolnoty plemiennej, ktore nie okrada wlasnego spoleczenstwa.

  Z zasady dochod wypracowany powinien przynosic pozytek temu, ktory ten dochod wypracowal.
  Inaczej mowiac, pieniadze wypracowane przez podatnika powinny trafic do podatnika – a nie do zlodzieja.
  Ze wspolnego dobra powinni korzystac wszyscy, ktorzy to dobro wypracowali.
  Tymczasem pasozyty swiata wymyslili system okradania cudzej spizarni.

  W systemie kapitalistycznym i w systemie mafii bankowej nie istnieje wlasnosc prywatna zarobionych pieniedzy i z pracy podatnika korzysta kapitalista czyli oszust i zlodziej oraz jego rodzina, ktora zamienia wspolny trud i prace wolnego czlowieka zamienia w niewolnictwo i pasozytuje na pracy niewolniczej..
  Pomysl okradania niewolnika nie jest nowy.
  Mamy ten system juz od czasow babilonskich.

  Obecny system bankowy znany byl juz w Babilonie. Jest to globalizacja oszustwa i kontrolowania narodow i ich bogactw naturalnych a takze wszelkiej wlasnosci prywtanej. Obecny system bankowy dziala na zasadzie triadow – chinskiej mafii..

  Kiedys trzeba bylo wywalic zydow z Babilonii jak juz sie okazalo, ze ten zamkniety system dziala na zasadzie szaranczy a w koncu zaczyna sam siebie zzerac w poszukiwaniu kolejnego zerowiska..

  Zydzi jak zwykle robia z siebie ofiary i okradanie Egiptu nazywaja teraz niewolnictwem biednych zydow a wypierd… nie szaranczy zydowskiej z Babilonu nazywaja …niewola babilonska.
  Nigdy nie byli niewolnikami, natomiast zniewalali oszustwem bankowym cale narody.

  „Alas, alas, that great city Babylon, that mighty city!
  for one hour is thy judgment came.
  And the merchants of the earth shall weep and
  mourn over her; for no man buyeth their
  merchandise any more…

  And saying , las, alas, that great city , that was clothed
  in fine linen, and purple, and scarlet and decked with
  gold and precious stones, and pearls!
  For in one hour so great riches is come to nought.
  An every shipmaster, and all the company in ships, and sailors,
  and as many as trade by sea , stood afar off.
  And cried when saw the smoke of her burning, weepeing and wailing ,
  saying , What ity is like unto this great city!

  And they cast dust on their heads , and cried , weeping and wailing and saying , Alas, alas, that great city wherein were made rich all that had ships in the esaby reason of her coastliness!
  For one hour is she made desolate.”

  (The revelation of St. John: 18:10-19)

  Ja to tym wszysykim fanatykom kapitalizmu bardzo serdecznie polecam nie tylko dzieje Babilonu ale i znakomita ksiazke Josepha Farella pt. „Babilon’s Banksters : alchemy of deep physics: High finance and ancient religion.”

 206. NyndrO said

  NyndrO umie zrobić przepływ narkotyków. No rodzinnie. Z tą receptą ; akurat na to, co idzie właśnie do Szwecji nawet w Polsce jest problem. Trzeba umić pić. Najlepiej z anestezjologiem i neurochirurgiem. Są to letko narkotyczne substancje. W Polsce też już niepijący doktory się boją. Ja Panu.Panie Kierowniczku wszystko wyjaśnie na na prywatnym. Swoją drogą, dobrze, żeby Pan miał kogoś, kto umi zrobić zastrzyk.Serio. Pogadamy. Pan doktor NyndrO Panu pomoże. Tylko spokojnie.

 207. NyndrO said

 208. NyndrO said

  Jeśli chodzi o „Nimesil”, to (jak mi się wydaje) był on kiedyś dostępny nawet w skandynawii. Potem go zabronili. I w beneluksie chyba podobnie. Że za mocne. A NyndrO miał różne historie życiowe. Pogadamy, jak się Kierownik wyśpi. W każdym razie już idzie. Z tym robieniem zastrzyków mówię serio. Lecz powtarzam. To nie leczy. To daje ulgę i człowiek wypocznie. Bo chyba Pan w tej fazie, że umęczon.

 209. ali said

  Odnaleziono „aktorów” filmu o ataku chemicznym w Syrii
  https://wolnemedia.net/odnaleziono-aktorow-filmu-o-ataku-chemicznym-w-syrii

 210. Kapsel said

  Jonny Daniels: Polaków, którzy mordowali Żydów, było więcej

  https://marucha.wordpress.com/2018/04/13/co-powiedzial-prezydent-izraela/#comment-749510

  Rosja nie wyklucza zablokowania Facebooka

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-rosja-nie-wyklucza-zablokowania-facebooka,nId,2570612

 211. Kapsel said

  Patrioty za miliardy wystrzelamy w godzinę, a nie obronimy nawet Warszawy. Ostatni nalot w Syrii nie pozostawia złudzeń

  Pierwsze Patrioty dotrą do Polski do końca 2022 r., a osiągną wstępną gotowość operacyjną na przełomie 2023 – 24 r.

  Gdyby Polska została realnie zaatakowana, już po godzinie nie byłoby śladu po rakietach systemu Patriot, który rząd kupił za 16 mld zł. Nasze możliwości obrony są naprawdę znikome, a MON, choć chce kupić kolejne rakiety, tak naprawdę gra tylko o kilka dodatkowych godzin.

  W poniedziałek resort rozpoczął negocjacje w sprawie zakupu dodatkowych rakiet. Jednak wydaje się jasne, że by realnie poprawić nasze bezpieczeństwo nie wystarczą Patrioty, politycy muszą mieć odwagę wydania kolejnych dziesiątek miliardów.

  Trzeba zbudować kompletny system i politykę zagraniczną prowadzić tak, by nie zawaliły się sojusze wypracowywane przez lata. To zdecydowanie trudniejsze niż pozowanie do zdjęć z Patriotami w tle.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/patriot-mon-syria-mariusz-blaszczak,29,0,2403357.html

 212. Kapsel said

  Wśród 10 największych elektrowni węglowych UE, aż 7 leży w RFN. W tej stawce odpowiadają one za 69 proc. emisji

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04363-10-najwiekszych-elektrowni-weglowych-w-UE.htm

 213. Kapsel said

  Erdogan wzywa do rozliczeń w złocie

  https://m.bankier.pl/wiadomosc/Erdogan-wzywa-do-rozliczen-w-zlocie-7583632.html

 214. Kapsel said

  Jak działa bank?

  .https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=E4bFWBz5nok

 215. Boydar said

  „… działania /polskiego rządu/ są na rękę tym, którzy dążą do podziałów w NATO …” – kongresmeni z USA

  https://wiadomosci.wp.pl/kongresmeni-pisza-list-do-morawieckiego-krytykuja-ustawe-o-ipn-i-reforme-sadow-6242193685403265a

  Trudno zrozumieć; przecież Izrael do NATO nie należy, a praktycznie wszyscy sędziowie w Polin jak najbardziej. Do Izraela.

 216. Boydar said

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nauczyciele-praca-prawo,217,0,2403545.html

  Tak właśnie jest. Jeśli rodzice nie podejmą działania to nauczyciele (te resztki przyzwoitych które się ostały) nic nie poradzą.

 217. Boydar said

  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/dopalacze-gorsze-niz-narkotyki,n,1000216962.html

  No i ch~uj. Dopalacze, narkotyki, bimber, powinny być wydawane na spacerniaku bez ograniczeń.

  Kiedyś za wczesnego Gierka popularne było takie hasło – „Szybciej, lepiej, taniej !”.

 218. guła said

  Rezonans magnetyczny – bliskiej osobie – która od kilku miesięcy leczyła rwę kulszową wykazał pęknięcie kręgosłupa. Na całe szczęście bez uszkodzenia rdzenia.
  Chociaż wiadomo o co chodzi.

 219. Lily said

  Re 201;Revers
  Schody jak schody,te maja swoja moc.
  Jesli ktos ma szanse byc blisko nich,
  to niech policzy ile maja stopni.

 220. Sebastian said

  Pomoc z ARiMR dla hodowców, którzy nie będą mogli utrzymywać świń
  Jeżeli rolnik otrzyma decyzję administracyjną powiatowego lekarza weterynarii o zakazie hodowli świń ze względu na niespełnianie warunków bioasekuracji, wówczas będzie mógł ubiegać się wsparcie finansowe w związku z utraconymi dochodami z tytułu prowadzenia produkcji świń w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Pomoc będzie wypłacana od liczby świń utrzymywanych w gospodarstwie w 2017 roku, jednak ministerstwo rolnictwa wprowadziła limit pomocy do 50 sztuk trzody chlewnej.

  Stawka wsparcia ma wynieść 0,36 zł zł za każdy dzień od 1 świni.

  Pomoc będzie wypłacana w okresie obowiązywania zakazu utrzymywania świń lecz nie dłużej niż 3 lata.

  http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/obowiazkowa-bioasekuracja-w-calym-kraju-nowe-zakazy-i-nakazy-dla-hodowcow-swin-w-zwiazku-z-asf/

 221. revers said

  No coz panowie, panie coraz blizej boga tego od Allaha i z Synagogi …

  https://www.hlavnespravy.sk/europarlament-schvalil-novu-komisiu-na-implementaciu-prava-sarija-europskej-legislativy/1359020

 222. https://marucha.wordpress.com/2018/04/12/wolne-tematy-27-2018/
  Ad. 263: Głos Prawdy said – 2018-04-15 (Niedziela) @ 08:37:03
  Dlaczego Amerykanie nazywają się Pindosami – pochodzenie przydomku.

  Marszałek Broz-Tito miał MAJESTYCZNY pseudonim Pindar, od gór Pindos, jak nazywały się w starożytności góry Dynarskie.
  IPN opublikował zdjęcie marszałka Broz-Tito-Pindara ze swym sztabem na Żytomirszczyźnie:
  https://marucha.wordpress.com/2018/01/17/wolne-tematy-4-2018 – Ad. 10// https://v.wpimg.pl/Mzc2MjgzJBNMfWJcU041TlEFYg5JDT0TDlVjG// z Łupaszką jako Prowodyrem. Ja tym zdjęciem UWIARYGODNIŁEM w Banku Atlantyckim czek Jovana Prawdzica, który był synem oficer łącznikowej marszałka Broz-Tito-Pindara, gdy mój stryj Czesław Prawdzic był oficerem łącznikowym mego ojca w sztabie Broz-Tito-Pindara, który SIEDZI w środku, a oficerowie łącznikowi kopulowali się.
  Broz Tito Pindar pomagał memu ojcu wziąć w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA, toteż Kosowarzy nazywali Amerykanów PINDAISTAMI.
  Operacja KIJOWSKA Pindaistów była KONIECZNA, gdyż Generalissimus wydał Robertowi Oppenheimerowi Rozkaz ZNISZCZENIE Wschodnich Stanów i Europy Zachodniej CZECHOSŁOWACKĄ Car-Bombą.

 223. gość said

  Niepodległa czy wasalna Polska?

  Już wiadomo, że USA nie mają żadnych dowodów na rzekomy atak chemiczny Asada na przeciwników w swym kraju. Jest to robota tzw. Armii Islamu lub uzbrojonych agentów zachodnich mocarstw “Białych Hełmów” z rocznym budżetem $30 mln od rządów i organizacji pozarządowych.

  Decyzja Trumpa o ataku na Syrię świadczy, iż ten amerykański prezydent stał się “pacynką” sterowaną przez lobby żydowskie w USA oraz wielkich korporacji, w których interesie jest usunięcie prezydenta Syrii Asada. Chodzi o spowodowanie kryzysu rządowego w tym umęczonym wojną kraju i wyłonienie marionetkowej władzy, skorumpowanej i podległej Stanom Zjednoczonym. Syryjski lider to człowiek wykształcony (okulista), doświadczony polityk, ceniony przez zdecydowaną większość społeczeństwa, a przede wszystkim przywódca kraju, w którym wszystkie pokojowe grupy religijne, w tym chrześcijanie, mogą czuć się bezpiecznie. Likwidacja go oznaczać będzie chaos, a w konsekwencji dyktat Ameryki, której podpowiada Izrael.

  Pozowanie Trumpa na “sprawiedliwego”, konserwatywnego prezydenta po tym bezzasadnym ataku, zostało definitywnie zdemaskowane. Hotelarz miliarder okazał się niebezpiecznym graczem, który sprzyja interesom gospodarczych elit amerykańskich i bezwarunkowo popiera politykę państwa położonego w Palestynie, nawet gdy to państwo agresywnie atakuje i zabija niewinną ludność w imię “obrony” swego istnienia.

  Władze polskie PiS-u, jako niby sojusznik USA, bezkrytycznie i nie bacząc na propagandowe kłamstwa Ameryki, opowiadają się za atakiem na Syrię, zaś prezydent Duda deklaruje, iż rozważa wysłanie naszych żołnierzy, którzy mieliby wesprzeć wszelkie amerykańskie operacje w tym regionie. Wynika to także z bardzo już widocznej i szkodliwej dla naszej suwerenności jako państwa, postawy A. Dudy. W tym samym czasie, gdy żydowski prezydent oskarża naród polski o czynny współudział i tworzenie warunków do holokaustu w czasie II Wojny, Duda wygłasza “hymny” panegiryczne pod adresem Żydów, oświadczając, że bez ciągłej ich pomocy Polsce, nie byłoby… polskiej niepodległości (sic!).

  http://www.polishclub.org/2018/04/17/niepodlegla-czy-wasalna-polska/

 224. gość said

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony podsumowało skuteczność syryjskiej obrony plot w obliczu niedawnego ataku rakietowego

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony podsumowało skuteczność syryjskiej obrony plot w obliczu uderzenia rakietowego, które miało miejsce w nocy 13/14 kwietnia br. W sumie – według rosyjskiego Ministerstwa Obrony – syryjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 71 rakiet z ogólnej liczby 103 wystrzelonych przez Amerykanów, Brytyjczyków i Francuzów.

  Jak powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony, Igor Konaszenkow, w tych obiektach, które były chronione przez systemy obrony przeciwlotniczej, praktycznie całkowicie odparto atak. Według przedstawionych przez niego danych w kierunku lotniska Diuwali odpalono cztery rakiety i wszystkie zostały zestrzelone, w kierunku lotniska Dumier – 18 rakiet (wszystkie zestrzelono), w kierunku lotniska Szajrat – 12 rakiet (wszystkie zestrzelono), w kierunku lotniska T-4 – 2 rakiety (obie zestrzelono), w kierunku lotniska Mezze – 9 rakiet (5 zestrzelono), w kierunku lotniska Homs – 16 (13 zestrzelono). Ani jedno lotnisko nie poniosło poważniejszych szkód.

  http://www.bibula.com/?p=101179#utm_source=rss&utm_medium=rss

 225. gość said

  Amerykańscy kongresmeni dyscyplinują rząd

  Grupa kongresmenów Stanów Zjednoczonych reprezentujących dwie główne siły polityczne miała sporządzić list, który został przekazany na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. Jego sygnatariusze krytykują w nim głównie reformę sądownictwa oraz nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, co ich zdaniem jest „na rękę tym, którzy dążą do podziałów w NATO”, a także ma negatywny wpływ na polską demokrację.

  Do dokumentu sporządzonego przez polityków Partii Republikańskiej i Partii Demokratycznej dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski. Portal twierdzi, że list jest datowany na 16 kwietnia i został przekazany Morawieckiemu, a jego sygnatariusze wyrażają zaniepokojenie reformami podejmowanymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Ich zaniepokojenie powodują głównie zmiany w polskich sądach oraz nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

  http://autonom.pl/?p=21866

 226. gość said

  Prawie 40 tys. nagrody z kieszeni Polaków za spolegliwość wobec ukraińskich władz?

  „Ambasador Jan Piekło dostał ogromną nagrodę z kieszeni polskich podatników. Pytam się MSZ, za co? Za spolegliwość wobec Poroszenki o innych oligarchów na Ukrainie? Za wyrażenie zrozumienia dla kultu ludobójczej UPA? Za brak troski o upamiętnienie ofiar” pytał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  http://prawy.pl/69601-prawie-40-tys-nagrody-z-kieszeni-polakow-za-spolegliwosc-wobec-ukrainskich-wladz/

 227. gość said

  Arabia Saudyjska jest gotowa wysłać wojska do Syrii. USA montują arabską koalicję

  MSZ Arabii Saudyjskiej potwierdza, że kraj ten jest gotowy, chętny i zdolny do tego, by wysłać swoje wojska do Syrii, by wesprzeć USA w stabilizacji sytuacji w tym kraju. Jednocześnie Waszyngton pracuje nad zmontowaniem koalicji państw arabskich, których wojska mogłyby zastąpić Amerykanów w Syrii.

  https://kresy.pl/wydarzenia/arabia-saudyjska-jest-gotowa-wyslac-wojska-do-syrii-usa-montuja-arabska-koalicje/

 228. maasteer said

  Amerykańska armia zbombardowała szpital w Afganistanie. To zbrodnia wojenna?

  ONZ wzywa do szybkiego i rzetelnego wyjaśnienia tragedii na północy Afganistanu. W nocy z piątku na sobotę amerykańska armia zbombardowała szpital w mieście Kunduz. Pod bombami zginęły 22 osoby, w tym wolontariusze organizacji Lekarze Bez Granic. Armia Stanów Zjednoczonych rozpoczęła już śledztwo w tej sprawie.

  Sekretarz Generalny ONZ zaapelował o pełne wyjaśnienie, jak doszło do incydentu. Z kolei przedstawiciele Wysokiego Komisarza Praw Człowieka twierdzą, że atak może być kwalifikowany jako zbrodnia wojenna. – Bezwzględnie potępiamy atak na szpital w Kunduz. To był ostatni działający w okolicy szpital. Jak wiadomo, ataki na placówki medyczne mogą kwalifikować się jako zbrodnie wojenne – mówi rzeczniczka biura Wysokiego Komisarza Ravina Shamdasani.

  Amerykanie twierdzą, że ostrzelali szpital w odpowiedzi na wcześniejszy ostrzał talibów. Jednak Lekarze Bez Granic, których pracownicy zginęli w ataku, twierdzą, że w szpitalu nie było żadnych talibów.

  Dowódca amerykańskich wojsk w Afganistanie generał John Campbell oświadczył, że to afgańska armia walcząca na miejscu z bojownikami poprosiła o pomoc amerykańskie lotnictwo. – Wiemy, że afgańskie siły znalazły się w ogniu przeciwnika i poprosiły o pomoc nasze lotnictwo. W ataku zostało przypadkowo poszkodowanych wielu cywilów – podkreślił generał John Campbell.
  —————————————————————————–
  https://wiadomosci.wp.pl/amerykanska-armia-zbombardowala-szpital-w-afganistanie-to-zbrodnia-wojenna-6027653107823233a

 229. gość said

  Robert Winnicki: Prezydent Izraela popełnił przestępstwo! Zawiadomienie do Prokuratury!

  .https://youtu.be/gSbUrEJCXYk

 230. gość said

  Wszystkie media milczą w sprawie Likiernika

  Prawie wszystkie media podały, że „zmarł Likiernik – jeden z ostatnich żołnierzy Kedywu AK. Podczas okupacji niemieckiej brał udział w wielu akcjach przeciwko Niemcom walczył w Powstaniu Warszawskim, był kawalerem Orderu Virtuti Militari.”

  Taką informację podał przykładowo przykład salon24:

  https://www.salon24.pl/newsroom/859823,zmarl-stanislaw-likiernik-jeden-z-pierwowzorow-kolumba-z-powiesci-bratnego

  Dziwnym trafem żadne z nich nie podało, że Likiernik wywodził się z rodziny spolonizowanych Żydów.
  Ta informacja jest niewygodna zarówno dla rządzących – jak też opozycji.
  Dla mnie jest o tyle istotna, bo jest doskonałym przykładem udanej asymilacji i wielkiego patriotyzmu ludzi o żydowskich korzeniach

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34663

  ——
  Zdarzają się nawet i takie wybryki natury…
  Admin

 231. Lily said

  Re 220;Sebastian
  Wszystko to dzieje sie pod rzadami,”JEDYNEJ”
  tzw,”narodowo-katolickiej partii”,pod przywodctwem,niejakiego J.Kaczynskiego ksywa”naczelnik”.Zniszczyc ostatnia narodowa
  galez produkcji ?.

 232. Lily said

  Wazane!

  O ile nie przejdzie,to szukaj na stronie
  Musisz to wiedziec.

 233. NyndrO said

  Widzi Pan, Ja mówię, również do docyntów. To nie uleczy. To da wypocżąć.

  ——-
  To da mi możność wstania z wyra i pójścia do lekarza, bo teraz musiałem dwie wizyty odwołać.
  Powiem tylko, że na palcach u jednej ręki można policzyć osoby, które były kiedykolwiek świadkami, że wyłem z bólu.
  Admin

 234. NyndrO said

  Widzi Pan…Pan nie wie, co to ból. U chłopa.

 235. Lily said

  Re 232;Lily
  Chodzi mnie o nagranie z 17.04.2018.
  Goraco polacam,bo dotyczy to Nas.

 236. Boydar said

  https://cke.gov.pl/_EGZAMIN_GIMNAZJALNY/2018/Historia_i_wiedza_o_spoleczenstwie/Arkusz_GH-HX1-182.pdf

 237. revers said

  Polacy ktorzy zdobyli Berlin, bandytami w III RP
  .https://www.youtube.com/watch?v=wZQArQMAO08&t=12s

Sorry, the comment form is closed at this time.