Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nasz ulubieniec – Kazio Wóycicki

Posted by Marucha w dniu 2018-04-16 (Poniedziałek)

Kazimierz Wóycicki – na popularnym portalu indoktrynującym Polaków – Onecie (gdzie nie można już nawet komentować bez posiadania konta na facebooku!), zajął się tym razem, ni mniej, ni więcej, ale „Myślą Polską” pod wymownym tytułem „Jak się szerzy w Polsce kremlowska dezinformacja?”.

Wóycicki zaczyna w tonie polskich i amerykańskich rusofobów. Otóż, celem Putina jest m.in.:

– zagnanie Polski z powrotem do swojego obozu – i uczynić to chce w dużej części polskimi rękami, wykorzystując do tego wyrafinowaną socjotechnikę i narzędzia informatyczne, jakich dostarcza Internet
– po ujawnieniu mieszania się Rosji w wybory w Ameryce i w Europie, Zachód nie tylko czuje się ostrzeżony, ale Putin stracił jakakolwiek wiarygodność polityczną
– Rosja traktowana jest coraz częściej, jako państwo zbójeckie, którego działania wymagają wspólnej odpowiedzi.

Cóż, o tym wszystkim czytaliśmy wyżej.

Dalej p. Kazimierz charakteryzuje kol. red. Engelgarda i niektórych współpracowników: „Engelgard to redaktor „Myśli Polskiej” o wyraźnie prorosyjskim nachyleniu, Adam Wielomski to redaktor strony „konserwatyzm.pl”, Andrzej Zapałowski geopolityk inspirujący się między innymi Aleksandrem Duginem, którego sylwetkę opisał w szczegółach znany troll-hunter Marcin Rey, Włodzimierz Osadczy konsultant nowelizacji ustawy IPN, a Dawid Hudziec to polski obywatel, który jest rosyjskim najemnikiem przebywającym na terenie okupowanego Donbasu”.

I dalej: „Dezinformacji sprzyja też dziwaczny folklor polityczny, do którego należą takie postacie jak pseudoliberał Korwin-Mikke czy notoryczny antysemita Michalkiewicz, czy nawet osoby trochę bardziej szacowne jak dla przykładu rusofil doby Putina Bronisław Łagowski reklamowany hucznie na „Sputniku” czy Anna Raźna [pisownia oryginalna – AŚ], pisząca wiernopoddańczy list do prezydenta Rosji.”

Dla Wóycickiego wszelkie ugrupowania akcentujące suwerenność swojego państwa, sprzeciw wobec uchodźców i nie popierające polityki USA, to co najmniej potencjalni agenci Kremla.

Jednym zdaniem wlewa jednak odrobinę nadziei w nasze serca: „Doszukiwanie się wszędzie wpływów Kremla i objaśnianie nimi zdarzeń politycznych to oczywisty i kardynalny błąd”.

Pan Wóycicki ma wyraźny żal, że nazwano go „agentem CIA”. Ja np. nie wiem, czy jest on agentem, czy nie, dlatego w ogóle mnie to nie obchodzi. Przyjmuję, że posiadanie poglądów takich jak poglądy p. Wóycickiego, to efekt wychowania, działania w określonym środowisku w młodości, czy np. studiów na zachodnioniemieckim uniwersytecie (1983-85, po internowaniu w Polsce 1981-82), lub bycia stypendystą Fundacji Adenauera (wszystkie dane za Wikipedią).

Nie zakładam, że żeby takie poglądy wyznawać, trzeba być opłacanym. Nawet studia w RFN, żeby nie było niedomówień, nie świadczą o niczym więcej, jak o potencjalnym nasiąknięciu niektórymi ideami tam wyznawanymi.

Niestety, nam, mającym odmienny pogląd na politykę zagraniczną Polski, Wóycicki odpowiada inwektywami i ledwie ukrywaną sugestią płatnej agenturalności, w myśl niedopowiedzenia, że żeby popierać (bez wnikania w słuszność tego terminu dla określenia naszego stanowiska) Rosję Putina, to trzeba być wariatem albo brać za to pieniądze.

Cóż, trudno! Dmowski napisał kiedyś: „Aszkenazy powiedział, że jestem głupi. Ale ja mu nie uwierzyłem”. My toże Wam nie wierim, towariszcz Wóycicki!

Adam Śmiech
fot. Jan Bodakowski
http://mysl-polska.pl

Smutne to, że utalentowani i posiadający wiedzę publicyści, muszą poświęcać swój czas takim gównom i prymitywom, jak Wójcicki, Targalski, czy im podobne pojeby. Niestety, polactwo zawsze brało stronę pojebów.
Admin

Komentarzy 39 to “Nasz ulubieniec – Kazio Wóycicki”

 1. Re: Artykul…
  Moze cos z wypowiedzi p. Kudlinskiego dotrze do polskiej „gawiedzi” …

  ================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 2. NICK said

  Gospodarzu zwracam honor.
  Nie dla śmiechu. Dla Śmiecha.

 3. RomanK said

  Panie Gajowy…”polactwo” to lokrotnie mylaca nazwa…..dlaczego uzywac czegos takiego do określania Mamzerow z Mehesami????
  Taka nazwa sugeruje ze toto ma cos wspólnego z polskoscia…kiedy wlasnie nie ma NIC!!!! oprócz jezyka:-))))

  ——-
  Chciałbym, żeby to była prawda. Niestety różnice między mamzerami, mehesami, szabesgojami a Polakami-katolakami są już bardzo niewielkie. Polacy to naród żydowski, częściowo z genów, a niemal całkowicie Mentalnie.
  Niech się obraża, kto chce.
  Polactwo chętnie się obraża na tych, co mu walą prawdą między oczy.
  Admin

 4. RomanK said

  Panu Smiechowi ..śmierdzielu- to my możesz co najwyżej koze potrzymać…jak ci na to pozwoli oczywiwscie…a nie urzadzac sobie podsmiechujki meczyujku…..

 5. Doszukiwanie się wszędzie wpływów Kremla i objaśnianie nimi zdarzeń politycznych charakteryzuje tylko jedną nację. Nacjonalistów z UPA-dliny

 6. Boydar said

  Ja mogę potrzymać, kozę, kozę idzie zrozumieć, nawet jeśli wpieprza nasze skarpetki. Ale po co robić reklamę jakiemuś pojebowi, i to z użyciem czterystu czterdziestu siedmiu wyrazów to zrozumieć nie idzie. No chyba żeby zacząć od dupy strony, wtedy wszystko jest jakby bardziej zrozumiałe. Bo przyzwoita koza tow. Wóycickiego nie zechce, nawet po pijaku; ale ten drugi na zdjęciu topikowym to już niewykluczone jest.

  Panie Śmiech, czy Panu płacą od wiersza ? Trzeba było napisać po polsku – Wóycicki to homik i antygoj. Jedni by się wzburzyli, inni wręcz przeciwnie, ale sprawa byłaby jasna, a to Pańskie pisanie, kto niby ma pojąć ?

  inna fotka do sztambucha

 7. Marucha said

  Widzi Pan, Boydar, mamy ch…e czasy i ch…e społeczeństwo, które zjada że smakiem kał Wóycickich, Targalskich itp.
  Jakoś tak trudno dać tym śmieciom całkowicie wolną rękę w sraniu nam na głowy.
  W innej Polsce paru chłopów dorwało by ich, wybiło zęby i odebrało chęć do kontynuowania kariery dziennikarskiej. Ale mamy Żydolandię.

 8. Ja tylko w sprawie formalnej, bo patrzę się z daleka:
  który to jest ten „Wóycicki” na fotce topikowej?
  Ta siedząca przerośnięta zygote, czy ten nadskakujący zygocie żul?

  ——
  Ta zygota (prawdopodobnie chodzi o chorobę) to Piotr Semka, facet dość przyzwoity na tle polskojęzycznej dziennikarskiej żulii.
  Admin

 9. @ 1. Jasiek z Toronto,
  Dzięki za link, p. Kudliński ma zaskakująco dobry pomysł!
  Dużo łatwiejszy do realizacji, niż Sołżenicyna utyskiwanie, że lokatorzy kamienic nie zasadzali się od wieczora, ze siekierami, na ewentualny przyjazd „cziornego worona”.
  W „chłopach” ostatnia nadzieja?
  Chyba tak, bo „mieszczanie” to już PRAWIE SAME szabesgoje, sziple, różnoraka agentura, hazaraki…

  Odszczekam spod ławy moją opinię o „mieszczanach”, gdy we Warszawie będzie za pół roku dwa razy więcej uczestników Marszu Niepodległości, niż w 2017.

  ——
  Taaaaaak… Liczcie na chłopów.
  I kolarzy wodnych.
  Admin

 10. Rafal Cz. said

  A co jest zlego w byciu prorosyjskim?
  Rosjanie proboja trzymac sie porzadku (UN) a USA jakos nie.Nalezy byc pro-prawdzie.A prawda nie jest latwa do odkrycia
  dla przecietnego zjadacza chleba. Przecietny zjadacz chleba ma w dupie problemy dzisieszego swiata, przynajmniej doputy
  dopoki te problemy nie zwala mu sie na glowe w postaci bomb wodorowych.
  Wtedy, przed wyparowaniem moze pojawi sie ostatnia w jego zyciu mysl „A jednak zgrzeszylem, grzechem zaniechania”
  A pozniej juz nic jako nagroda za wspoluczstnictwo.

 11. veri said

  Z mlodych lat Judejczyk : https://kazwoy.wordpress.com/about/foto/

 12. Re: 9 Zapiniotodement…
  Jak na razie poziom swiadomosci zorganizowania sie Polakow w Polsce jest na poziomie niemozliwosci zorganizowania szkolnej stolowki dla wlasnych dzieci w gminie Grojec, a poziom wiary jest taki, ze bez zmruzenia oczu ukrzyzowaliby Samego Mesjasza wykrzykujac przy tym: „uwolnijcie barabasza…” (w wrsji – chcemy, dude, komorowskiego, tuska, michnika czy natanjachu na prezydenta)…

  W slusznej wiekszosci, Polacy sa zdemoralizowani, (skur…wieni), obrabowywani, oszukiwani i oglupiani za wlasne ciezko zarabiane pieniadze…i na wlasne zyczenie…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. NC said

  Jakie są oficjalne źródła utrzymania pana Wóycickiego?

  Żydostwo.
  Admin

 14. Boydar said

  Oleś

 15. @
  Taaaaaak… Liczcie na chłopów.
  I kolarzy wodnych.
  Admin
  @
  Jakie są oficjalne źródła utrzymania pana Wóycickiego?

  Żydostwo.
  Admin

  Jak to miło widzieć, że wrócił Pan do formy…

  Alleluja! ALLELUJA!!!

 16. @ 12. Jasiek z Toronto,
  „W slusznej wiekszosci, Polacy sa zdemoralizowani, (skur…wieni), obrabowywani, oszukiwani i oglupiani za wlasne ciezko zarabiane pieniadze…i na wlasne zyczenie…”
  Panie Jaśku z T., z naszych odległości (Toronto/Melbourne) od Polinu/Ukralinu, (bo nazwa czeka jeszcze na zatwierdzenie), optyka może trochę przesadzać… Dlatego trzymam dziób na kłódkę, chociaż nie potrafię, nie mogę zaakceptować wielu rzeczy w obecnej Polsce i tak by mi się chciało narzekać, wybrzydzać, pouczać, itd.

  Szkoda na to czasu, bo to jest bezowocne…
  Trzeba się spieszyć z oporem/naprawą, bo rozbiór obecnego terytorium Polski pomiędzy Niemców, hazaraków i Ukraińców jest tuż, tuż!
  W jaki sposób powiększyć tę wysepkę polskości, otoczoną oceanem polskojęzycznych szabesgoji, szipli, agentury, hazaraków?
  Polska/Polacy nie mają żadnych, poza Węgrami, żadnych przyjaciół.
  Węgrzy poświęcą się i będą bronić Polaków w głosowaniach w UE – ale nie możemy oczekiwać od nich zapobieżenia naszemu rozbiorowi.

  Uważam, że najmniejszym złem jest oddanie się w niewolę Rosji, powtarzam: NAJMNIEJSZYM ZŁEM!
  Zachowalibyśmy terytorium, hazaraki by spieprzyły won, może dałoby się urodzić i wychować pierwsze mniej zgniłe moralnie pokolenie?

  Jeżeli ma Pan lepszy sposób na uratowanie Polski przed rozbiorem, to proszę go przedstawić.

  Pozdrawiam

 17. Ola said

  bez przesady . To ta przesada , propaganda naklonila i mnie kiedys do podjecia krokow ( emigracja) , ktrorych zaluje i nie zaluje . Oki , dopoki rachunek wychodzi na zero . Postrzegam sytaucje z pewnego dystansu . Ale jakies rozbiory , zabory Polski i roszczenia??? Nic z tych rzeczy nie bedzie . Po co ta nagonka i spedzanie niektorym sen z oczu? Badzmy realistami .

  PS. Panie Marucho, wlasnie jade do banku. Wczoraj 4-cyfrowego kodu jeszcze nie bylo.

 18. Re: 16 Zapiniotodemt.

  Czy mam na sposob na uratowanie Polski przed rozbiorem (i Polakow przed narodowa tragedia)???…
  Owszem mam, lecz nie chcialbym, aby po raz kolejny wolnosc i niepodleglosc (nikomu) nie byla mierzona iloscia krzyzy na cmentarzach, ani wchodzenie pod jakakolwiek niewole w wersji „mniejszego zla” Rosji.
  Przypomne tylko, ze Rosjanie nie beda gadac z zydami, a tymbardziej sie z nimi „ukladac”, gdyz „cena” jaka musieli zaplacic byla az nazbyt wysoka.
  Rosja czeka na nas bardzo cierpliwie nie po to, aby nas Polakow wsadzac pod „but”, ale po to, abysmy wrocili do swej wielkosci (intelektualnej, moralnej, etycznej) i prawdziwie wolnego kraju z ktorym Rosja bylaby swego rodzaju „gorylem” do pilnowania Prawa Naturalnego (nawiazuje do przepowiedni o wylatujacej „iskrze z Polski”, ktora oswietli caly swiat swym blaskiem”).

  Ponadto (tak miedzy nami), Rosjanie maja niesamowita slabosc do Polakow (nie do „polactwa”, nie do gawiedzi, ale Polakow z kregoslupem – bezkompromisowych, ktorzy twardo bronia wlasnego interesu i narodowej godnosci bez wzgledu na okolicznosci), ktorzy kloca sie przy wodce o swoje racje a nawet pobija, ale jutro sie pogodza i otworza druga „flaszke”.. Tacy wlasnie jestesmy. My Slowianie podczas pokoju, a podczas wojny zbieramy sie do „kupy” i walimy wroga gdzie popadnie i co mamy pod reka…

  Wracajac do sposobu na uratowanie nas samych Polakow? To napisze bardzo krotko: Musimy wrocic do PRAWA NATURALNEGO. Wprowadzajac „dyktature” Prawa Bozego…na 90 dni…

  ==================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Józef said

  Polacy to naród żydowski, częściowo z genów, a niemal całkowicie Mentalnie.
  Niech się obraża, kto chce.
  Polactwo chętnie się obraża na tych, co mu walą prawdą między oczy.
  Admin
  ————————————————————-
  Gdyby było inaczej, nie wieszali by sobie nad drzwiami żyda z mamoną,
  https://4.allegroimg.com/s400/014293/2fc680b544e39f44ba8d64b5e874

  tylko wisiałby krzyż.


  Admin

 20. Boydar said

  Jest jeszcze gorzej; na jednej ścianie ten „obrazek” (19) a na drugiej Krzyż. Na własne oczy widziałem !
  Jeśli Pan Jezus wytrzymuje takiego Franciszka czy wcześniej paru innych, to i taką hucpę wytrzyma. Ale smutne to. Wypadałoby chałupę spalić i popiół rozgarnąć, a nie ma komu. Chyba żeby któryś z chłopaków z OSP się podjął …

 21. Boydar said

  ” …na 90 dni …”

  NA JEDEN WIECZÓR !!! I dwa magazynki. Potem już nikt tego nie cofnie, nawet tutejsze tasiemce.

 22. Redakcja Więzi u Prymasa Wyszyńskiego. Gniezno 1975. Od prawej: Prymas Wyszyński, Tadeusz Mazowiecki, Jan Turnau, Zdzisław Szpakowski, Kazimierz Wóycicki (onieśmielony)

  A gdyby ktoś miał wątpliwości, co widzi na zdjęciu, to wiadomość o powstaniu KOR, czyli żydowskiej opozycji w PRL, z wielkim uznaniem przyjął kardynał Stefan Wyszyński.

  29 września napisał do Jana Józefa Lipskiego: „Dziękuję całym sercem za list z Apelem do Społeczeństwa i Władz. [.] Dziś trzeba mocno przypominać obowiązki Władzy, płynące z Kodeksu Pracy. Trzeba też budzić poczucie sumienności i szacunku dla człowieka pracującego. (…)”

  Czy żydo-katolicki Kościół napomina władze IIIŻydo-RP/Polin o ich obowiązkach względem polskich bezrobotnych, pracujących za głodowe stawki?

  ——–
  Gówno prawda.

  Wyszyński uważał, że KOR działa na zlecenie zewnętrzne, że jego cele są sprzeczne z polskim interesem narodowym i dlatego trzeba odciąć KOR od „Solidarności”. Na to są papiery.
  Admin

 23. @ 22 – Admin

  Czy dlatego zezwalał na protesty KOR w kościołach – ?

  Głodówka solidarnościowa członków i sympatyków Komitetu Samoobrony Społecznej KOR (KSS KOR) w kościele Św.Krzyża w obronie więźniów politycznych w Czechosłowacji oraz aresztowanych Polaków: Adama Wojciechowskiego i Edmunda Zadrożyńskiego. Na zdjęciu od lewej: Mariusz Wilk, Kazimierz Wóycicki, Antoni Macierewicz. 3-10.10.1979, Warszawa

  Wątpliwe, by zezwalał osobiście.
  Admin

 24. Re: 21 Boydar
  Wystarczyloby zgodnie z dowodami (wyciagami bankowymi, przelewami finansowymi), by wsadzic na dlugo conajmniej 30.000 praktycznie z „miejsca” za kratki, a reszta przestraszy sie I sama spakuje toboly I podwinie chalaty I „szurnie” do I-sra-hell’a…

  Nie potrzeba zadnych „magazynkow”, ani zadnego fizycznego „odstrzalu”… zydowskiego „tasiemca” mozna odseparowac od „ofiary” w jednej chwili I skrupulatnie pilnowac, (z magazynkami), by nie „odlecieli bez pozegnania”…sie z nami…
  (mam na mysli: konfiskate tego, co zabieraja ze soba…)…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. „magazynki” do uzycia lub podczas uzycia – nie jest zgodne z Prawem Naturalnym…(jesli juz), ale sa o wiele lepsze I skuteczniejsze metody…anizeli „magazynki”…

 25. Re: 21 Boydar.

  Panie Boydarze, prosze wyjac jakikolwiek banknot I dobrze sie jemu przyjrzec (mam rozumiec, ze posluguje sie Pan banknotami na codzien I je codziennie oglada) – czy te banknoty sa zgodne z Prawem Naturalnym czy nie, zanim „zaladuje Pan „magazynki” we wlasciwe miejsce…ktorymi nie posluguje sie Pan na codzien…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. troll polonii said

  Odwalcie sie „znawcy” od Kardynala Wyszynskiego!!!
  Dzieki Gomulce i Wyszynskiemu mielismy Polske katolicka!

  W ogole widac, ze po Jaruzelskim i papiezu mamy nastepnego „tworce” Solidarnosci.

  Ja moge sie narazic wielu znawcom ale jeszcze mnie pamiec nie zawiodla.
  Prawda, ze Papiez poparll Solidarnosc ale wydusil na bandycie Reaganie, ze w Polsce nie dojdzie do rozlewu krwi.
  Kosciol po raz pierwszy od niepamietnych czasow byl z narodem w bardzo trudnych chwilach najazdu kowbojow na nasz kraj.; nawolywal do modlitwy o losy Polski. Przypomnijcie sobie homilie i kazania paieza.
  Niech mi teraz madrale sprobuja wytlumaczyc, kto i dlaczego strzelal do papieza i o co chodzilo w tej calej swingowanej awanturze?
  Papiez juz nigdy nie przyszedl do siebie. I juz nic nie mial do powiedzenia.

  Bylem w Rzymie jak golebie zawracaly; wiedzielismy , ze papiez umiera.
  Lata wczeniej bylem na audiencji srodowej. Dwa razy.
  I pamietam jak nam papiez blogoslawil na daleka droge i na koniec powiedzial:

  „A teraz bede mowic po polsku: Pamietajcie, ze Polska jest tylko jedna. Nie zapominajmy nigdzie w swiecie o naszej skolatanej ojczyznie. Polske czekaja trudne chwile. Modlmy sie”.
  Byl listopad, 1980.
  A lata wczesniej, w Krakowie, spotykalismy czesto kardynala Wojtyle na rajdach studenckich.
  W 1979 roku bylem na Bloniach, gdzie przemawial papiez.
  Krakusy troche inny mieli stosunek do Jana Pawla II-go.

  Bardziej wierze Wlochom niz Polakom. Bardzo szanowali papieza.
  A gdy chodzi o Kardynala Wyszynskiego – to zycze wszystkim katolikom takiego kardynala.
  Przeciez nam przypominal, ze nalezy znac polska historie.
  Nie sluchalismy.

  Solidarnosc dalej miesza. Jeszcze zaden z tych malowanych przywodcow, ktorzy dorobili sie wielkiej fortuny na funduszu Solidarnosci i wielkich „godnosci’ i trzymaja szmal za granica – zeden z nich nie dostal po pysku.

  Nie ma, nie bylo i nie bedzie dochodzenia w sprawie rozliczenia Solidarnosci z milionow dolarow, ktore otrzymali nie tylko z USA.
  Nigdy nie bedzie dochodzenia w sprawie postrzelenia papieza.
  Nigdy sie nie dowiemy, kto mordowal ministrow, ktorzy bronili polskiego przemyslu przed zydami.
  Nigdy sie nie dowiemy kto wymordowal polskich generalow.
  Nigdy sie nie dowiemy dlaczego czlonkowie IPN, ktorzy zaczeli glosno opowiadac o dziwnych rzeczach znalezionych w dokumentach, zgineli pod Smolenskiem.
  Nigdy za rzadow PRL i nawet za czasow stalinowskiego terroru nie zginelo tylu ludzi ‚w tajemniczych okolicznosciach” – co za czasow IIIRP

  A Piskorski dalej siedzi.
  A my znow przygotowujemy sie na Moskwe.

 27. @ 18. Jasiek z Toronto,
  Uważam, że pańska ocena sytuacji jest zbyt optymistyczna – o ile dobrze zrozumiałem: “Rosja nie weźmie nas pod but”, “czeka aż wrócimy do swej wielkości intelektualnej, moralnej, etycznej w prawdziwie wolnym kraju”, “Musimy wrócić do PRAWA NATURALNEGO. Wprowadzając “dyktaturę” Prawa Bożego… na 90 dni”.

  Czy rzeczywiście bierze Pan na serio przepowiednię o wylatującej “iskrze z Polski”, która oświetli cały świat?
  Jaka siła/organizacja/osobistość jest w Polsce OBECNIE zdolna, choćby potencjalnie zdolna, “oświetlić cały świat”?

  Wydaje mi się, że Pan wierzy/ufa/jest przekonany, że OBECNA Polska może sobie sama jakoś wykorzenić szabesgoji i hazaraków, zresetować szipli i agentów, itd., jeżeli wrócimy, choćby na krótko do Prawa Naturalnego – czy trafnie zrozumiałem pańską wypowiedź?

  Czy znajdzie Pan chwilę czasu na odpowiedź – i wybaczenie mi, że tak “poprzycinałem” pański post.
  Pozdrawiam

 28. Re: 26 Troll Polonii

  Mam tylko jedno pytanie (inne rownie trudne pomijam): „Kto lub co sklonilo Papieza Jana Pawla II do wystapienia w polsko-jezycznym kneSejmie do wstapienia Polski do Unii Europejskiej, by ja ewangelizowac???”…
  (zakladam, ze J.P.II nie wiedzial lub nie zdawal sobie sprawy jakie „sily” diabelskie kontroluja tym kolchozem zydowskim…(w co bardzo wapie))

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. @ 22. Rzeczpospolitapolska
  “A gdyby ktoś miał wątpliwości, co widzi na zdjęciu, to wiadomość o powstaniu KOR, czyli żydowskiej opozycji w PRL, z wielkim uznaniem przyjął kardynał Stefan Wyszyński.”

  Zupełnie mnie to nie dziwi, bo od dawna zbieram wszelkie informacje n/t Stefana kardynała Wyszyńskiego, Generalnego Prokuratora ZSRR Andrieja Wyszinskiego, Karola Wojtyły, akcji “Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”, itp.
  Uważam, że kardynał popierał wszystko to, co pomagało uchronić KK w Polsce, od tego co się stało z Cerkwią w ZSRR – KOR nabrał nie tylko kardynała na swoją “antyrosyjskość”, ale jeszcze z 5 milionów Polaków (bo drugie 5 milionów w “Solidarności” to byli agenci).

  Trzeba pamiętać, że Polska/Polacy za czasów kardynała Wyszyńskiego była innej jakości, hazaraki były stłamszone, więc miał prawo WTEDY przypuszczać, że uwolniony naród sam oczyści się od tej hazarackiej zarazy – a póki co, to wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem.
  Wszyscy wtedy chcieliśmy wykopać ruskich z Polski – tylko hazaraki i szabesgoje wiedziały, że to chodzi o zdjęcie parasola ochronnego znad terytorium Polski, oczyszczenie tego terytorium z Polaków zdolnych i do jego obrony – i do rozmnażania się…

 30. @ 23. Rzeczpospolitapolska,
  “Na zdjęciu od lewej: Mariusz Wilk, Kazimierz Wóycicki, Antoni Macierewicz. 3-10.10.1979, Warszawa”

  Dziękuję za fotkę tych “bliźniaków jednojurtowych” (“Wóycicki”, “Macierewicz”) – a może nawet “trojaczków jednojurtowych”? – do mojej kolekcji…
  Buzia p. Mariusza Wilka jest mniej hazaracka, ale natrafiłem w przeszłości na jego tfurczość wskazującą, że autor ma co najmniej światopogląd jurtowy.

 31. @ 17. Ola,
  “Bez przesady . (…)Postrzegam sytaucje z pewnego dystansu . Ale jakies rozbiory , zabory Polski i roszczenia??? Nic z tych rzeczy nie bedzie”

  Dziękuję Pani za wypowiedź!
  Czy znalazłaby Pani jeszcze chwilę czasu na określenie, oczywiście w przybliżeniu, jaki procent Pani środowiska – rodzina, przyjaciele, znajomi, przypadkowi rozmówcy, itp. – podzielają Pani zdanie?

  Będę Pani bardzo wdzięczny!
  Pozdrawiam

 32. troll polonii said

  28
  Zapiniotodement

  Ja bardzo dobrze rozumiem pana pytanie. Ja tez mam wiele.
  My naprawde nie wiemy co sie stalo w Watykanie. I naprawde nie wiemy co wiedzial papiez.
  I nie umiem odpowiedziec na zadne z pytan, ktore sam zadaje.

  Irlandia bardzo sie sprzeciwiala wstapieniu do Unii. Poniewaz referendum w Irlandii ‚nie wyszlo’ – trzeba bylo szybko „urzadzic” drugie. I gdyby i to nie wyszlo…bylo juz w pogotowiu inne.

  Mysle tak, ze na wydarzenia w 1979 roku moglismy jeszcze miec wplyw.
  W 1980 roku – juz nie.
  Janukowicz tez nie mial zadnej szansy – obojetnie coby nie zrobil.
  Nie wiem , czy pan byl w Rzymie po 2000-ym roku. Ja bylem.
  Papiez byl juz zupelnie innym czlowiekiem. Jakis wystraszony, schorowany strzep czlowieka. Ledwo mowil i odwolano wiele audiencji.
  A Kosciol rzeczywiscie odgrywal dziwna role w calej awanturze „transformacyjnej”. I do tego przy Okraglym Stole.

  Ja ani nie bronie papieza ale i trudno mi potepiac, bo przeciez nie umiem i nie wiem calej masy rzeczy, ktore sie dzialy kolo nas, obok nas i na ktore juz nie mielismy wplywu.
  Antypolska propaganda i prowokacja byla bardzo silna.
  Zamordowano ministrow, ktorzy bronili polskiego przemyslu. W ich sprawie nie ma dochodzenia.
  A teraz wyzywamy sie na tych, ktorzy ani teraz ani wczesniej nie mieli sie prawa bronic.

  I o co mam najwieksze pretensje do Solidarnosci: Nie bylo zadnych publicznych debat z osobami, ktore „Mialy pytania” i z tymi, ktorzy nie popierali wielkie lawiny w nieznane. Organizacja, ktora rzekomo walczyla o demokracje – stosowala metody zamordyzmu i jedynowladztwa.

  To nie tylko ja nie chcialem brac udzialu w strajku. Bo nikt mi nawet nie chcial wytlumaczyc w jaki sposob akurat miejsce, w ktorym pracowalem mialo skorzystac ze strajku.
  Powiedziano mi dosc brzydko, ze to w ramach Solidarnosci mamy obowiazek popierac postulaty/ zadania stoczniowcow.
  Jakie postulaty? Czego tak naprawde doamgali sie stoczniowcy? Komisji BHP sprawdzajacej warunki pracy? Bezplatnych wczasow panstwowych? Obowiazkowego urlopu miesiecznego? Bezplatnej nauki? Lecznictwa? Odziezy ochronnej? Bezplatnego przedszkola i kolonii letnich i zimowisk dla dzieci? Bezprocentowych pozyczek z banku? Zdrowego jedzenia? taniego transportu publicznego?
  Nigdzie juz w sieci nie znajdzie pan zarejestrowanego okrzyku Walesy w stoczni: „Tu zaczela sie globalizacja!!”.
  Jeden czlowiek nie jest w stanie „poderwac narod” do awantury. Zawsze sie za tym kryje jakas potezna mamona i organizacja.
  Niech pan sprobuje ‚spontanicznie’ wycignac na ulice 1000 ludzi domagajacych sie uwolnienia Piskorskiego.
  Zycze powodzenia.

 33. troll polonii said

  32
  Jasiek z Toronto
  Moj powyzszy wpis byl bardziej do pana niz do Zapiniotodementa, z ktorego opinia sie zgadzam.

 34. troll polonii said

  31
  Zapiniotodement.

  re: 32
  Mialo byc ogolnie ale przez pomylke wpisalem dobry numer 28 , ale zlego adresata.
  W planie mialem pisac ogolnie bez adresowania kogokolwiek.
  Za ewentualne nieporozumienie bardzo przepraszam.

 35. Re: 32 Troll Polonii
  Innych pytan nie bede juz publicznie zadawal w kwestii dzialalnosci duszpasterskiej Papieza Jana Pawla II.
  Nie bylo moim zamierzeniem kompromitacja, krytyka czy dezaprobata, ale korzystajac z Prawa Naturalnego kazdemu i o kazdej porze jest mi wolno zadac pytanie w sprawie dokonanego czynu (publicznej wypowiedzi).

  To tyle..
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 36. @ 26 – Troll Polonii

  „Papiez poparll Solidarnosc ale wydusil na bandycie Reaganie, ze w Polsce nie dojdzie do rozlewu krwi.”

  Skąd ta informacja? Niestety, to jest informacja nie prawdziwa.
  To, że nie doszło do przelewu krwi w Polsce zawdzięczamy wyłącznie władzom ZSRR, które nie uległy namowom i prośbom gen.W.Jaruzelskiego o wojskową pomoc Armii Czerwonej.

  „Kosciol po raz pierwszy od niepamietnych czasow byl z narodem”

  Powyższe zdanie jest całkowitą bzdurą -0 nie znajduje potwierdzenia w dostępnej już historii okresu lat 1970. i późniejszych.
  Kościół od 1956r. współdziałał z żydowska V kolumną w celu obalenia PRL. Naród – głupie owieczki – zostały przez Kościół perfidnie wykorzystane we wspólnym interesie Kościoła i syjonistycznego żydostwa.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/12/10/zwyciestwo-przyjdzie-przez-maryje/

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/24/to-nie-bog-ale-kosciol-jest-antynarodowy-i-antypolski/

 37. Re: 27 Zapinio…

  Ja niczego nie wymyslilem, ani niczego nie poprawilem, ale jedynie wyciagnalem wnioski z przepowiedni prorokow zamieszkalych w roznych czesciach swiata..

  Czy jestem optymista? Roznica miedzy optymista a pesymista jest taka, ze optymista twierdzi ze swiat jest piekny I doskonaly a pesymista nagminnie obawia sie tego, ze moze to byc prawdziwe…

  Doskonale zdaje sobie sprawe z poziomu swiadomosc Polakow w Polsce jak rowniez ich poziom skur…wienia przez synow samego diabla…

  Moge rowniez posluzyc sie cytatem: „Jesli Bog (a tym samym Jego Prawo) bedzie na pierwszym miejscu naszego zycia, to reszta bedzie na wlasciwym miejscu”…

  Wlasciwie postawione byloby pytanie: „Czy jest to mozlwe, aby w Polsce zapanowalo Prawo Boga???…
  Owszem jest to (z naszego ludzkiego punktu widzenia) niemozliwe, ale (z Boskiego punktu) nie wykluczone. Co dla nas smiertelnikow jest niemozliwe, to dla Boga jest drobnostka…

  Jak na razie Bog nie jest zainteresowany uwolnieniem nas od wszelkiej masci hochsztaplerow, zlodziemi, oszustow czy mordercow, dopoki kazdy z nas nie uwolni sie od siebie samego (mam na mysli pozbycie sie pychy, zazdrosci, chciwosci, pozadania i zawisci) i wtedy Bog zajmie sie reszta…(reszta to tylko „tlo” w naszej narodowej historii)

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Przepraszam, ze tak dlugo nie odpisywalem, ale wrecz nie zwrocilem uwagi na panski post…(prosze niech kazdy mi przypomina, ze nie odpowiedzialem na pytania..czy nie odnioslem sie do jakiegos poruszanego zagadnienia).

 38. @ 34. Troll Polonii,
  „Za ewentualne nieporozumienie bardzo przepraszam.”

  Nie ma za co, Szanowny Trollu Polonii.
  Jestem starym wróblem, wystarczająco ostrzelanym przez forumowiczów – i to nawet przez zorganizowane nagonki – więc nawet ni stąd ni zowąd nazwanie mnie przez Boydara „Ciulem Peruwiańskim” tylko troszkę mnie nie wzdrygło, ale patrząc się w lustro stwierdziłem, że ten Boydar to ma niezłe poczucie humoru… I to z dużej litery…
  Pozdrawiam

 39. @ 37. Jasiek z Toronto,
  „Wlasciwie postawione byloby pytanie: „Czy jest to mozlwe, aby w Polsce zapanowalo Prawo Boga???…
  Owszem jest to (z naszego ludzkiego punktu widzenia) niemozliwe, ale (z Boskiego punktu) nie wykluczone. Co dla nas smiertelnikow jest niemozliwe, to dla Boga jest drobnostka…”

  Dziękuję za szeroką odpowiedź, będę ją miał na uwadze w moich rozważaniach, teraz tylko wykorzystam ten powyższy urywek, jako prowokację do dyskusji:
  Uważam, że w Polsce już jest wprowadzane Prawo Boga – krok po kroczku…
  Delikatnie, stopniowo, żeby się goje czasem nie ocknęli.

  Tylko że ten Bóg to nie jest ten „Ojciec Jezusa” (kochający wszystkich i przebaczający wszystko skruszonym grzesznikom), ale ten sqrwiel Jehowa (ludobójca popierający złodziejstwo, sutenerstwo, itp. i w dodatku mszczący się do siódmego pokolenia) – więc jego Prawo, znane jako Noahide Laws będzie baaardzooo
  przykre dla niepokornych goji: mieczem po szyji! Trzask, prask i po wszystkim, żadnego ale, ale… odwoływania się… proszenia o łaskę…

  POTUS Bush zatwierdził dla USraela Noahide Laws, za POTUS’a Obamy zaprojektowano „smart guillotine” i zamówiono pierwsze 10K w Chinach – by je rozmieścić we FEMA Camps – najwięcej gilotyn dostał Texas, z uwagi na patriotyzm i uzbrojenie Teksańczyków.
  Jest to jeszcze jeden przejaw charakterystycznego dla hazaraków łączenia przyjemnego z pożytecznym: depopulację goji z zarobkiem na tkankach niezniszczonych zabójczym zastrzykiem, prądem, pociskiem lub kilkuminutowym wiszeniu na stryczku.

  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.