Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zerohero o Łukaszenka do Macrona: Sam pow…
  Maverick o Jaki sens ma presja na Łu…
  NyndrO o Wolne tematy (66 – …
  Piskorz o Jaki sens ma presja na Łu…
  revers o Wolne tematy (66 – …
  JMP o Historia Batalionów Chłopskich
  Janeczka o Polska przyciąga coraz więcej…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (66 – …
  Takisobieczlowiek o Jaki sens ma presja na Łu…
  Birton o Klasyk manipulacji
  revers o Wolne tematy (66 – …
  Tafor o Hunwejbini wracają na wie…
  Niedźwiedź o Na marginesie dyskusji o Zjedn…
  Konar o Wolne tematy (66 – …
  Stanisław Kościelny o Koronawirus to pretekst global…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 525 obserwujących.

„Potępiamy agresję USA…”

Posted by Marucha w dniu 2018-04-17 (Wtorek)

Wspólne stanowisko syryjskich chrześcijańskich patriarchatów wschodnich w sprawie sobotnich ataków rakietowych USA, Francji i Wlk. Brytanii na ich kraj. Zostało ono podpisane przez prawosławnego patriarchę Wielkiej Antiochii i Całego Wschodu Jana X (znanego m. in. z wizyty w Polsce w 2016 roku), Ignacego Efrema II z Syryjskiego Kościoła Orientalnego (przedchalcedońskiego) oraz Youssefa Absiego z unickiego Greckiego Melchickiego Kościoła katolickiego.


„My, Patriarchowie: Jan X, prawosławny patriarcha Antiochii i Całego Wschodu, Ignacy Efrem II, syryjski orientalny patriarcha Antiochii i Całego Wschodu i Youssef Absi, grecko-melchicki katolicki patriarcha Antiochii, Aleksandrii i Jerozolimy, potępiamy i osądzamy brutalną agresję USA, Francji i Wielkiej Brytanii, jaka dziś rano miała miejsce przeciwko naszemu drogiemu krajowi, w oparciu o zarzuty, iż rząd syryjski użył broni chemicznej. Zabieramy głos, aby oznajmić, co następuje:

1. Ta brutalna agresja stanowi jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego i Karty Narodów Zjednoczonych, stanowiąc nieuzasadniony atak na suwerenny kraj, będący członkiem ONZ.

2.Sprawiło nam ogromny ból, że atak ten został przeprowadzony przez potężne kraje, którym Syria w żaden sposób nie wyrządziła żadnej szkody.

3. Zarzuty USA i innych krajów, że armia syryjska używa broni chemicznej i że Syria jest krajem, który przechowuje i używa tego rodzaju broni, jest zarzutem nieuzasadnionym, który nie został poparty wystarczającymi i wyraźnymi dowodami.

4. Moment tej nieuzasadnionej agresji wobec Syrii, zbiegający się z chwilą rozpoczęcia prac Międzynarodowej Komisji Śledczej w naszym kraju, podkopuje sens wszelkich prac tejże komisji.

5. Ta brutalna agresja niszczy szanse na pokojowe rozwiązanie konfliktu metodami politycznymi i prowadzi do jego dalszej eskalacji oraz kolejnych komplikacji.

6. Ta niesprawiedliwa agresja zachęca organizacje terrorystyczne, dodając im impetu do kontynuowania działań.

7. Wzywamy Radę Bezpieczeństwa ONZ, aby odegrała swoją naturalną rolę w niesieniu pokoju, zamiast przyczyniać się do eskalacji i wojen.

8. Apelujemy do wszystkich Kościołów w krajach, które uczestniczyły w agresji, aby wypełniały swoje chrześcijańskie obowiązki zgodnie z naukami Ewangelii i potępiły tę agresję, wzywając swoje rządy do zaangażowania się w ochronę międzynarodowego pokoju.

9. Oddajemy hołd odwadze, bohaterstwu i poświęceniu Syryjskiej Armii Arabskiej, która odważnie chroni nasz kraj i zapewnia bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Modlimy się za dusze męczenników i o powrót do zdrowia wszystkich rannych. Jesteśmy pewni, że armia nie ugnie się przed nadchodzącą z zewnątrz lub wewnątrz agresją terrorystyczną; będzie walczyć odważnie przeciwko terroryzmowi, dopóki każdy centymetr syryjskiej ziemi nie zostanie z niego oczyszczony. Doceniamy odważne stanowisko w kwestii sobotnich ataków ze strony krajów przyjaznych Syrii i jej mieszkańcom.

Modlimy się o bezpieczeństwo, zwycięstwo i uwolnienie Syrii od wszelkich wojen i terroryzmu. Modlimy się także o pokój w Syrii i na całym świecie, wzywając do wzmocnienia wysiłków na rzecz pojednania narodowego służącemu ochronie naszego kraju i zachowania godności przez wszystkich Syryjczyków.”

W mieście Bożym Damaszku, dnia 14 kwietnia Roku Pańskiego 2018. (Za: syriacpatriarchate.org, tł. własne).

Łukasz Kobeszko
http//mysl-polska.pl

Nie musimy chyba dodawać, że pod powyższym apelem nie podpisze się Franciszek, gdyż zbyt jest zajęty demolowaniem resztek katolicyzmu w Kościele Powszechnym oraz lizaniem odbytu heretykom I poganom. Zignoruje go również żydowski Episkopat w Polsce.
Admin

Komentarze 22 do “„Potępiamy agresję USA…””

 1. maasteer said

  Syria jest prawdą! I bastionem chrześcijańskim na Bliskim Wschodzie! BÓG Z SYRIĄ!!!
  Boże miej Prezydenta Assada w swojej opiece!
  Syrio – jesteśmy z Wami!

 2. troll polonii said

  Kosciol Prawoslawny w Syrii, Serbii, Rosji jest zawsze z narodem, czego nie mozna powiedzic o Kosciele katolickim.
  Ostatnio w Grecji sie Kosciol prawoslawny nie spisal

 3. revers said

  Juz Trump stara sie zeby Usrael mial zmiennika, USA wyreczyl Egipt i Arabia Saudyjska, takze koalicja powiekasza sie i zmienia sie o nowe sily militarne, z czego Arabia Saudyjska moze byc zaintersowana majac takze na uwadze otwarty konflikt z Iranem, w ostanim czasie uzbrojona przez zachod po zeby, tylko w Paryzu ksiaze elekt Saudis Mohammad bin Salman podpisal umowe na dostarczenie broni na kwote 18 mld. EUR..

 4. NICK said

  Na tych twarzach obrazuje się mądrość.
  Boża.

 5. Boydar said

  Tak (4). Ciekawi mnie tylko czy owi „patriarchowie całego Wschodu” zamierzają skomentować kiedyś dokonania i osiągnięcia cerkwi grekokatolickiej na Wołyniu, bo jak do tej pory to nie słyszałem. No ale ja stary i głuchy jestem, prawie jak Pan Bóg.

 6. NICK said

  To chyba nie o to chodzi. Może jeszcze skomentują?

  Wyobraźnia moja TO dopuszcza.
  Tak samo jak TO, że wśród patriarchów może być więcej wiernych Prawdziwych niźli we Watykanie.
  Patrzmy, zatem.

 7. Boydar said

  Ja w nich widzę tylko polityków, tylko ta ich polityka jest trochę inaczej ubrana; mycki nie noszą.

  Wstawianie się za Syryjczykami da się jeszcze przerobić na wymierną wartość; a pomordowani „świętymi” widłami już nikogo nie obchodzą. „Po co wywoływać demony”, nieprawdaż ?

 8. NICK said

  To co. Zostańmy sami?
  No… z biskupami?
  Naszemi, korzennemi?

  Idę spać.
  Mać-ka.

 9. Boydar said

  Jeśli tylko taka nasza wola, nigdy nie jesteśmy sami, przysięgam Panie NICK’u.

 10. JerzyS said

  Cichy pomocnik zbója , to też zbój!
  Grzech zaniechania, to też grzech.
  Ciekawe dlaczego milczą Przewielebni?

 11. andzia said

  Relacja z Aleppo fotografa z Polski: https://www.youtube.com/watch?v=joc_YsedeIs.

 12. Boydar said

  W najbardziej korzystnej diagnozie, to chcą diabła oszukać. Nawet nie wiem czy życzyć powodzenia.

 13. Józef said

  ”pod powyższym apelem nie podpisze się Franciszek, gdyż zbyt jest zajęty demolowaniem resztek katolicyzmu w Kościele Powszechnym oraz lizaniem odbytu heretykom I poganom. Zignoruje go również żydowski Episkopat w Polsce.
  Admin”
  ———————————————————————————————————————-
  Za to w kwestii antysemityzmu sięga do klątwy.

  „Antysemityzm nie ma żadnego usprawiedliwienia i zasługuje na bezwzględne potępienie” – mówił Jan Paweł II do uczestników sympozjum na temat korzeni antyjudaizmu w środowisku chrześcijańskim (31 X 1997). Zaś kilka miesięcy później watykańska Komisja do spraw Stosunków Religijnych z Judaizmem ogłosiła dokument Pamiętamy: Refleksje nad Szoa. Ostatnie zdanie owego tekstu brzmi jak polecenie (postulat): „(…) już nigdy nie można pozwolić, aby zatrute ziarna antyjudaizmu i antysemityzmu zakorzeniły się w jakimkolwiek ludzkim sercu”.

 14. Joung said

  a Anty=GOIM.
  Powinno sie rozwiazywac w prosty sposob.
  BIJ BIJ BIJ BIJ …………………zyda.

 15. Re: Artykul…
  Oskarzanie Amerykanow za atak na Syrie, to tak samo, jakby oskarzac Rzymian za Ukrzyzowanie Jezusa Chrystusa Krola I Zbawiciela…

  Amerykanie czy Polacy (jak rowniez i inni) w chwili obecnej sa jedynie „narzedziami” w zydowskich lapach, a scislej w zydowskich kleszczach finansowych (lichwiarskiej oligarchii miedzynarodowej – czyt. sehendrynu).

  Proste pytanie: „Kto finansowal i finansuje wszelkie „operacje pokojowe”, „stabilizacyjne”, „rozjemcze” itp., w roznych krajach…???…
  LICHWIARSKA MIEDZYNARODOWKA…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. revers said

  Tym bardziej ze Duda i Czaputowicz chca wyslac do Syrii polskich zolnierzy, tak jak to wczesniej zrobil Kwasniewski i Miller, wysylajac do Iraku.

 17. Polacy potępiają atak syjonistycznych bandytów na Syrię – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/04/14/polacy-potepiaja-atak-syjonistycznych-bandytow-na-syrie-2/

  ——
  Niektórzy.
  Admin

 18. Boydar said

  Kwiecień mamy, i nie pierwszy. Bramy jakiejś by pan Kosiur nie umaił ? Tak tylko, żeby z wprawy nie wyjść 🙂

 19. Re: 17 Rzeczpospolita.
  Gwoli sprostowania. Gdyby nie lichwiarska zydowska miedzynarodowka, ktora de facto finansuje syjonistyczny talmudyzm zydowski, zydowscy syjonisci w zasadzie zostaliby zepchnieci do glebokiego podziemia.
  Podobnie byloby z zydowskimi osrodkami masowego razenia I skur…wionymi „polytykami” nie wspominajac o finansowaniu zydowskich „eskapad” rozbojniczych w innych krajach.
  Likwidacja zydowskiej lichwy bankowej I odebrania ukradzionych pieniedzy od lichwiarzy staloby sie likwidacja zydowskiego syjonizmu, talmudyzmu, komunizmu, socjalizmu czy tzw., „kapitalizmu” suto opodatkowanego…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie bez powodu glowny nacisk I uwage publicznie kieruje na lichwiarski proceder zydowski…

 20. revers said

  Jak to odniesc do slow pisdzielcow? „W sukurs Dudzie przyszła była szefowa polskiej dyplomacji w czasie pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Anna Fotyga podczas debaty na temat Syrii w Parlamencie Europejskim stwierdziła, że „istnieje prawny obowiązek powstrzymania zbrodni przeciwko ludzkości”, a „zobowiązanie zostało ostatnio podjęte w naszym imieniu przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanię”. Europoseł PiS-u wyraziła przy tym wdzięczność NATO i UE za „jednomyślne poparcie tych działań”, które jej zdaniem pokazały „kto jest naszym sojusznikiem, a kto przeciwnikiem, a nawet wrogiem”.

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/item/129318-pis-owcy-chca-dalszych-atakow-na-syrie

 21. Tango said

  Zostawcie w spokoju PiS, gdyby w tej chwili rządziła PO już byśmy płacili haracz podobnie jak Serbia.

 22. Re: 21 Tango…
  Te same k…rwy I zlodzieje (pis czy peo) z dokladnie takiej samej ulicy I z dokladnie spod tej samej latarni…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.