Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Odnaleziono „aktorów” filmu o ataku chemicznym w Syrii

Posted by Marucha w dniu 2018-04-18 (Środa)

Rosja nie znalazła oznak użycia broni chemicznej w syryjskim mieście Duma, ale odnalazła „uczestników zdjęć teatralizowanego filmu” – powiedział ambasador Rosji przy OPCW Aleksander Szulgin.

„Na podstawie naszego, krajowego śledztwa nie znaleźliśmy ani jednej oznaki tego, że w Dumie użyto broni chemicznej. Nie udało się odnaleźć ani jednego świadka, ani jednego zatrutego w szpitalu. Nie znaleziono fragmentów pocisków chemicznych. Udało się natomiast odnaleźć bezpośrednich uczestników zdjęć teatralizowanego nagrania, które przedstawiono jako dowód dokonania ataku chemicznego” – mówił Szulgin na posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

Rosyjscy przedstawiciele OPCW złożyli raport o domniemanym ataku chemicznym w Dumie.

Moskwa oskarżyła Londyn o inscenizację ataku chemicznego w syryjski mieście Duma. Zarzuty te padły z ust ambasadora Rosji przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Aleksandra Szulgina. Jak dodał, Rosja nie wyklucza też udziału w tym Waszyngtonu.

„Mamy nie tyle „wysoki stopień zaufania”, jak twierdzą zgodnie nasi zachodni partnerzy, a niepodważalne dowody, że 7 kwietnia w Dumie nie było żadnego incydentu i że była to zaplanowana prowokacja służb specjalnych w celu wprowadzenia społeczności międzynarodowej w błąd i usprawiedliwienia agresji wobec Syrii” – powiedział rosyjski dyplomata na specjalnym posiedzeniu rady wykonawczej OPCW w Hadze.

Syryjski prezydent Baszar al-Asad na spotkaniu z rosyjskimi parlamentarzystami powiedział, że siły zbrojne kraju odparły agresję USA przy pomocy pocisków z lat 1970. – przekazał dziennikarzom koordynator grupy ds. kontaktów Dumy Państwowej z parlamentem Syrii Dmitrij Sablin. „Byliśmy świadkami amerykańskiej agresji i odparliśmy ją rakietami, wyprodukowanymi w latach 1970. Od lat 1990. w amerykańskich filmach pokazuje się, że rosyjska broń jest przestarzała, a obecnie widzimy, kto tak naprawdę jest w tyle” — powiedział prezydent Syrii.

Prezydent USA Donald Trump zapewnił, że wszystkie wystrzelone przez USA, Francję i Wielką Brytanię pociski osiągnęły swoje cele w Syrii, ani jeden nie został zestrzelony. „Wystrzeliliśmy ponad 100 pocisków, ani jeden nie został zestrzelony” – powiedział Trump na Florydzie podczas swego wystąpienia na temat reformy podatkowej. Jak dodał, pomimo oświadczeń strony syryjskiej, amerykańscy wojskowi poinformowali go, że „każdy osiągnął swój cel”.  [Nasz znajomy, Franek Dupa z Greenpoint, autorytatywnie potwierdza tę opinię – admin] 

Szef MSZ Siergiej Ławrow oznajmił, że atak państw zachodnich na Syrię nie pozostanie bez konsekwencji. „Konsekwencje na pewno będą. W gruncie rzeczy tracimy resztki zaufania do naszych zachodnich przyjaciół” — oznajmił Ławrow w wywiadzie dla telewizji BBC. „Najpierw (państwa zachodnie — red.) realizują karę w Dumie w Syrii, a potem czekają, aż specjaliści OPCW przeprowadzą inspekcję na miejscu. Taktyka dowodów poprzez karę jest stosowana przez trójkę państw zachodnich” — oznajmił Ławrow.

Ta dziewczynka z recyclingu  to etatowa aktorka, mogąca odgrywać rolę skrzywdzonego przez reżym dziecka w dowolnym kontekście.

Doniesienia o użyciu broni chemicznej w syryjskim mieście Duma mają prowokacyjny charakter, nie mogą być wykorzystywane jako pretekst do agresji przeciwko suwerennemu państwu – powiedział Aleksander Szulgin, ambasador Rosji przy OPCW. „Określiliśmy to, co wydarzyło się w Dumie, na przedmieściach Damaszku, jako ordynarną prowokację, przed którą zarówno my, jak i Syryjczycy wielokrotnie ostrzegaliśmy i Radę Bezpieczeństwa ONZ, i kierownictwo OPCW” – mówił rosyjski dyplomata na konferencji prasowej.

W związku w tym Szulgin nazwał działania USA, Wielkiej Brytanii i Francji w Syrii „aktem agresji” i „awanturą wojskową”. „Zadano istotny cios perspektywom rozwiązania politycznego w kraju, gdzie już od 7 lat trwa poważny konflikt wewnętrzny” – dodał.

Szulgin zwrócił uwagę na to, że koalicja dokonała nalotów przed przybyciem misji OPCW. Zasugerował, że ekspertyza mogła pokrzyżować plany agresorów. „Najwyraźniej żadne śledztwo nie jest potrzebne krajom zachodnim pod wodzą USA. Zdecydowali dla siebie. Być może obawiają się, że eksperci, pracując na miejscu, obalą fałszywą wersję, która posłużyła za pretekst do ataku rakietowego” – powiedział Szulgin.

Duma Państwowa skrytykowała Wielką Brytanię za straszenie Rosją. Wielka Brytania, której służby specjalne szykują odpowiedź w razie prawdopodobnych działań Rosji w cyberprzestrzeni wymyśla straszne bajki o Rosji i sama się ich boi — oznajmił członek Komisji do Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Anton Morozow.

Jak pisze gazeta „Sunday Times”, powołując się na źródło w brytyjskich organach bezpieczeństwa, służby specjalne Wielkiej Brytanii są gotowe do przeprowadzenia cyberataku na rosyjskie sieci komputerowe w odpowiedzi na prawdopodobne działania w cyberprzestrzeni wymierzone w cele w Wielkiej Brytanii. „Strach ma wielkie oczy. Ciągle wymyślają jakieś straszne bajki dla samych siebie. I „mężnie” się ich boją” — powiedział Morozow Sputnikowi.

Deputowany podkreślił, że Rosja nikomu nie zagraża cyberatakiem. „Amerykanie mają cyberwojska, prawdopodobnie będą atakować. Nie trzeba nas się bać, Rosja jest bardzo pokojowym i przyjaznym państwem” — podkreślił.

Za sprawą operacji w Syrii Francja potwierdziła swój status mocarstwa politycznego i wojskowego – oświadczył premier Francji Edouard Philiipe w czasie poniedziałkowego wystąpienia przed Zgromadzeniem Narodowym. „Pragnę podziękować kobietom i mężczyznom naszej armii, którzy przeprowadzili tę operację z zimną krwią i bezprzykładnym profesjonalizmem” — powiedział Philiippe. Jego słowa wywołały burzę oklasków ze strony deputowanych obecnych na posiedzeniu niższej izby francuskiego parlamentu. „Swoją siłą i swoimi atakami Francja potwierdziła swój status mocarstwa politycznego i wojskowego” — dodał francuski premier. [Pierdolony, śmieszny żabojad – admin] 

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że przekonał gospodarza Białego Domu Donalda Trumpa, by nie wyprowadzał amerykańskich wojsk z Syrii – podaje Reuters. O tym Macron powiedział w wywiadzie dla francuskich mediów. „Przekonaliśmy go (Donalda Trumpa — red.), że ich pobyt musi być długoterminowy” — dodał Macron. „Przekonaliśmy go też, że trzeba ograniczyć się do nalotów na obiekty związane z bronią chemiczną” — zauważył francuski prezydent. „Osiągnęliśmy punkt, w którym naloty stały się niezbędne do odbudowy zaufania do wspólnoty (międzynarodowej — red.)”. Nieudane próby zmuszenia do respektowania czerwonej linii doprowadziły do tego, że rosyjskie władze zaczęły uważać zachodnich polityków za „miłych i słabych” — wyjaśnił Macron. „Teraz (Władimir Putin — red.) zrozumiał, że to nie tak”.

Macron zauważył też, że zapewniając syryjskiemu liderowi Baszarowi Asadowi wsparcia wojskowego i politycznego, Rosja niesie odpowiedzialność za działania Damaszku. „Oczywiście, są (Rosjanie — red.) współsprawcami. Sami chloru nie wykorzystywali, ale systematycznie utrudniali wspólnocie międzynarodowej pracę za pośrednictwem dyplomatycznych kanałów tak, aby nie dopuścić do wykorzystywania broni chemicznej”.

I mimo wszystko Macron zauważył, że jest gotów do podjęcia dialogu ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w syryjski konflikt, w tym także z Moskwą, w celu znalezienia politycznego rozwiązania konfliktu. Francuski lider podkreślił, że nie unieważnił swojej wizyty w Rosji w przyszłym miesiącu. Prezydent Francji powiedział też parę ciepłych słów pod adresem Turcji. „Tymi nalotami podzieliliśmy Rosjan i Turków. Turcja potępiła atak chemiczny”.

Nikt nie zapraszał Niemiec do udziału w bombardowaniu Syrii – oświadczył rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. „Nie wpływał do nas wniosek o udział Niemiec w akcji wojskowej” — powiedział Seibert. Rzecznik niemieckiego rządu dodał, że stanowisko Berlina jest w tej kwestii oczywiste — Niemcy wspierają tych, „którzy są oburzeni nowym incydentem z użyciem broni chemicznej przez reżim” prezydenta SRA Baszara Asada.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w poniedziałek postanowił odłożyć wprowadzania nowych sankcji wobec Rosji, o czym wczoraj poinformowała ambasadorka USA przy ONZ Nikki Haley – podaje „The Washington Post”, powołując się na źródła.

„Trump skonsultował się z doradcami ds. bezpieczeństwa narodowego w niedzielę wieczorem i powiedział, że jest zdenerwowany tym, iż sankcje zostały oficjalnie ogłoszone, bo nie czuje się pewnie co do ich wprowadzenia” – pisze gazeta [czyli burdel i serdel – admin].

W niedzielę ambasadorka USA przy ONZ Nikki Haley powiedziała, że Stany Zjednoczone przygotowują nowe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej za wspieranie reżimu prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Jak wyjaśniła, dotkną one bezpośrednio wszystkie rodzaje firm, które miały do czynienia ze sprzętem powiązanym z użyciem broni chemicznej.

Współzałożyciel zespołu rockowego Pink Floyd, brytyjski muzyk Roger Waters podczas koncertu w Barcelonie oskarżył Białe Hełmy o propagandę, która propaguje działalność ekstremistów i terrorystów. Ochotnicza formacja Białe Hełmy do swoich głównych zadań zalicza ochronę Syryjczyków. Deklaruje neutralność polityczną i brak zaangażowania w działania zbrojne. W internecie coraz częściej publikowane są materiały wideo, na których ludzie w białych hełmach ratują dzieci spod gruzów. Pojawiają się też filmy, jak „Białe Hełmy” kręcą inscenizowane widea, robią charakteryzację, dyktują, co „ofiary” powinny mówić. Ponadto syryjscy dziennikarze rozpowszechniają materiały z „ratownikami” w mundurach i bronią.

Osobiście uważam, że organizacja Białe Hełmy jest fałszywą organizacją, która istnieje tylko po to, aby tworzyć propagandę na użytek dżihadystów i terrorystów” – powiedział Waters. Jak podkreślił, taka propaganda zachęca ludzi do popierania ataków na Syrię.

Muzyk apelował, aby brać pod uwagę rezultaty niezależnych śledztw. „Co musimy zrobić, to przekonać nasze rządy, aby nie zrzucały bomb na ludzi. I na pewno (nie zrzucać ich), dopóki nie przeprowadzimy pełnego dochodzenia, które jest konieczne, by mieć pełny obraz tego, co się tam dzieje” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com
https://wolnemedia.net

Komentarzy 18 to “Odnaleziono „aktorów” filmu o ataku chemicznym w Syrii”

 1. Bogusław said

  Rzydo-zachód niszczy i rabuje syryjskie miasta jedno po drugim i wszystko co Rosja może zaoferować Syryjczykom to archaiczny sprzęt z lat 70-tych oraz dyplomatyczny bełkot i teatralny jazgot? Wczorajszej nocy Izrael dokonał ataku rakietowego na Syrię i cisza jak makiem zasiał ze strony Rosji! Gdzie są k-wa te osławione S 300 i S 400? Syria wyjdzie na tej rosyjskiej pomocy tak samo jak Serbia czy Wietnam? Goła, zrujnowana i rozerwana na strzępy! Trzeba im było poprosić o wsparcie Chiny i nikogo więcej! Komiczny konflikt post-bolszewickiej Rosji z rządami to nic innego jak konflikt Kargula z Pawlakiem! Hucpa i cyrk na kółkach!

  Panie Bogusławie, jak to dobrze, że Pan nie rządzi światem…
  Admin

 2. Głos Prawdy said

  1. więc trzeba odkręcić czas temu i wtedy zobaczyc – co by było bez pomocy Rosjan. To, że Rosjanom koalicja bardzo „ułatwia” działania – to widać na każdym kroku. I te prowokacje właśnie dla tego

 3. Kajtek said

  Coraz częściej muszę się zgadzać z Ruskimi. Wszystko to przez tych okupujących mnie i moją ziemię parchów których coraz bardziej nie toleruję. Parszywieńkie stały się tak bezczelne, że w Reichu wymyśliły holokaust przy pomocy paska. Coś niebywałego.

 4. dorra said

  Admin – Jak to dobrze, ze Pan moze tylko stukać w klawiaturę.

 5. błysk said

  Nie bardzo rozumiem amb. Szulgina . Czy w ogóle doszło do ataku chemicznego w Dumie , czy tez był ,ale obciąża się za to Rosję. Brakuje mi szerszego naświetlenia sprawy . Jak wiadomo tzw. wiosna arabska ,która doprowadziła do obalenia szeregu rządów arabskich ,miała m.zd.. zapewnić bezpieczeństwo Izraelowi . W tej akcji wziął udział Zachód.Rosjanie zorientowali się, ale trochę za późno , bo odpuścili sobie m.in Egipt Libię. Natomiast zdążyli z Syrią, I o nią zwłaszcza idzie walka ,tym bardziej że jest ona blisko Izraela oraz pozostaje w sojuszu z Iranem . M.zd. tzw. atak chemiczny w Dumie to ordynarna prowokacja , o którą oskarżono rząd syryjski ,choć sprawcami byli /jeśli w ogóle doszło do ataku chemicznego /najemnicy zachodni .Rosjanie powinni jaśniej tłumaczyć podobne sprawy .

 6. pisda w poprzek said

  Anglosasi i parchate chazary dogadali się wieki temu i wspólnie żyją z wojen, mordów i grabieży. Jak kogoś raz na jakiś czas nie napadną i nie ograbią to zdechną z głodu.

 7. Boydar said

  „… Co musimy zrobić, to przekonać nasze rządy, aby nie zrzucały bomb na ludzi …” – Roger Waters

  Panie Waters, ładnie Pan gra, ale na graniu proponowałbym zakończyć. Na ch~uj Panu rząd, który „zrzuca bomby na ludzi” ? Całkiem zresztą obcych i nic wam nie winnych. Poza tym, dzisiaj zrzuca bomby na tamtych a jutro zrzuci na was; wy na pewno bardziej przeszkadzacie mu w rządzeniu. A tak w ogóle, skąd ma Pan pewność, że to „wasz” rząd ?

 8. Józef said

  Rosja dysponuje zbyt skromnymi siłami, aby w totalny sposób wesprzeć Assada. Robi tyle, ile może i cudów nie należy oczekiwać. Stąd gra na udawaną przyjaźń z Turcją i przyciągania jej na swoja stronę. Turcja ma swoje interesy względem Syrii, ale i obawy, że USA wspierają Kurdów.Ma też apetyt na syryjską ropę i złość na Rosję, że ta posłała setki tureckich złodziei na tamten świat. Kto dłużej scedzi sytuację, to zdaje sobie z tego sprawę. Gdyby Rosja rzuciła więcej sił do Syrii, osłabiłaby zbyt mocno rejon Noworosji i Donbasu, gdzie też się ciągle tli przy beczce z prochem.

 9. Józef said

 10. Kar said

  re:8
  joziek, to cos wypisz wymaluj jak u nas za dobrych czasow (pamietasz?). Trzymaliscie lape nad KGHiM, nad weglem, hutami (dziwiki/alfonsy to byl extra lukier na torciku.. OT) etc. I wszystko scedziliscie, wycieklo miedzy paluchami (poszlo sie je..). Dzisiaj rozpacz i zostal sentymentalny szlif lapa po lysinie, bo nima..sromota na calej linii. Zostala tesknica za Jaruzelem i SB..no i finalny wybek przed biernymi na gajowce

 11. Izaurus said

  Następna operacja fałszywej flagi!

 12. MatkaPolka said

  Jaka piękna chazarska facjata – Filip May – mąż Teresy May – premie wielkiej Brytanii. Pracuje dla The Capital Group, która jest największym udziałowcem w BAE (British AErospace) i Lockheed Martin – gigantów zbrojeniowych. Po ataku wielkiej Brytanii na Syrię ceny akcji The Capital Group – poszybowały ostro w górę.

  Natomiast Donald Trump ma duże udziały w Raytheon – czwarty co do wielkości producent uzbrojenia

  -to sze nazywa „robić dobry interes” – polegający na zabijaniu – CYWILÓW.

  Pani premier T. May – uzasadnia konieczność ataku na Syrię w brytyjskim Parlamencie
  https://www.fort-russ.com/2018/04/theresa-may-defends-syria-strikes-in-parliament-video

  Londyńczycy protestują – przestańcie bombardować Syrię – ta wojna nie jest w moim imieniu
  ht..tps:/../w..ww.fort-russ.com/2018/04/not-in-my-name-londoners-condemn-strikes-in-syria-video

  W 2001 roku – USA zaatakowały IRAK – oskarżając Irak o produkcje broni chemicznej masowej zagłady. Broni chemicznej w Iraku nigdy nie znaleziono, – ale wymordowano, co najmniej 1 milion ludzi.

 13. jaja said

  Akurat tym razem zgrajana smyczy Alchemików strzelila sobie w plecy. Przekroczyli cezarowy Rubbikon. Bo Rosja jest jedynym dostawca tytanu do Stanow i silnikow, czesci zaawansowanych bardzo wysoko technologicznie, koniecznych do budowy rakiet i samolotow. I Rosja ciągle atakowana w sposob urugający dyplomacji zapowiedziała ban na ten export. I są wyniki zapowiedzianego przeciwdziałania, ano, dlatego Trump musiał się wycofać z dalszego batowania Rosję sankcjami.

  ——
  Niech tylko Putin będzie konsekwentny i nie rezygnuje z sankcji przy pierwszym złagodzeniu postawy USA.
  Niech pamięta, że ma do czynienia z kłamcami, oszustami i bandytami.
  Im nie wolno na chwilę uwierzyć.
  Admin

 14. Regina said

  Ad.4 Dorra „…..Jak dobrze,że Pan może tylko stukać w klawiaturę” Cały wic polega na tym,co się wystukuje na klawiaturze. Musi to być wielka sprawa,skoro przed takim „stukaniem” najwięksi zbóje tego świata główkują,jak założyć „kaganiec” na internet, a takim stukaniem jak twoje-podcierają sobie tyłki. Ps.Jaki fajny pseudonim,a jak zachodnio-brzmiący!

 15. […] https://marucha.wordpress.com/2018/04/18/odnaleziono-aktorow-filmu-o-ataku-chemicznym-w-syrii/ […]

 16. Zbycho said

  Ważna tematyka.

 17. Piskorz said

  re 1 ” Gdzie są k-wa te osławione S 300 i S 400? Syria wyjdzie na tej rosyjskiej pomocy tak samo jak Serbia czy Wietnam?” PRZECIEŻ TO B. DOBRE, KONKRETNE PYTANIE..!! PS CI BANDYCI Z PHARMA-INDUSTRIE…tak leczą, aby …nie wyleczyć..!! To mi trochę przypomina Rosję w Syrii…tak pomagać, aby się tym innym /!!!/ jak najmniej narazić..!!

 18. MatkaPolka said

  Staged suffering? Interview with boy in Douma video raises more doubts over ‘chem attack’
  INSCENIZACJA „Chemicznego Ataku” – wywiad z chlopcem którego zwabiono „za chlebem” do szpitala i polano wodą
  https://www.rt.com/news/424563-douma-boy-chemical-video

  The facts behind the ‘staged’ video of kids’ chemical weapons drill in Syria

  https://www.rt.com/news/423927-syria-staged-chemical-attack-drill

Sorry, the comment form is closed at this time.