Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Historia zatacza koło?

Posted by Marucha w dniu 2018-04-19 (Czwartek)

Kiedy w roku 1919 i 1920 w Sejmie Polski Odrodzonej toczyła się debata nad przyszłą konstytucją państwa polskiego, grupa parlamentarzystów żydowskich wysunęła projekt, by zwarte skupiska ludności żydowskiej w miastach i miasteczkach na terenie Polski, miały status eksterytorialny.

Konstytucja marcowa z 1921 roku stanęła jednak na gruncie unitarności państwa i poza Górnym Śląskiem, który otrzymał autonomię, a w Katowicach – śląski Sejm – żadnych eksterytorialności nie było.

Ciekawe, że tamten postulat żydowskich parlamentarzystów spełnili dopiero Niemcy w czasie okupacji – ale oczywiście, po swojemu – tworząc getta, które nie podlegały komisarycznej administracji samorządowej polskiej, tylko bezpośrednio niemieckiej. Łódzkie getto miało nawet własną walutę w postaci tzw. „chaimek” – od imienia prezesa tamtejszego Judenratu, Chaima Rumkowskiego.

Wspominam o tym wszystkim, bo akurat wielkimi krokami zbliża się kolejna 75 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Z tej okazji władze Rzeczypospolitej Polskiej organizują rocznicowe uroczystości.

Jak się jednak okazuje, znaczna część, a może nawet wszystkie środowiska żydowskie w Polsce, postanowiły te oficjalne obchody zbojkotować, pod pretekstem niezgody z linią polityczną obecnego rządu. Akurat zbiegło się to w czasie nie tylko z krytyką, z jaką ze strony Izraela i środowisk żydowskich na świecie, spotkała się próba nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, polegająca na dodaniu do istniejącego już od roku 1998 art. 55, przewidującego karalność tzw. „kłamstwa oświęcimskiego”, a więc każdej wypowiedzi niezgodnej z zatwierdzoną do wierzenia wersją historii II wojny światowej, a zwłaszcza – historii masakry europejskich Żydów przez Rzeszę Niemiecką w latach II wojny światowej.

Nowelizacja z inicjatywy polskiej była – powiedzmy sobie szczerze – niezbyt udaną próbą skorzystania z takiego samego narzędzia dla ochrony reputacji narodu polskiego, któremu środowiska żydowskie, a ostatnio – również prezydent Izraela – próbują przyprawić odrażający wizerunek narodu morderców.

Zbiegło się to również z nasileniem nacisków na Polskę, by zadośćuczyniła żydowskim roszczeniom majątkowym, szacowanym obecnie na ponad 300 miliardów dolarów – bo taka właśnie kwota została wymieniona w liście, jaki Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku przekazała Ministerstwu Sprawiedliwości w Warszawie w związku z pracami nad ustawą „reprywatyzacyjną”.

Wyrazem nasilenia tych nacisków był nie tylko list do premiera Morawieckiego, by nie ociągał się z zadośćuczynieniem tym roszczeniom, podpisany przez 59 senatorów Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim – amerykańska ustawa, która w Izbie Reprezentantów Kongresu USA nosi numer HR1226. Stwarza ona dla Polski i dla narodu polskiego śmiertelne niebezpieczeństwo i dlatego od grudnia ubiegłego roku grupa działaczy Polonii Amerykańskiej podjęła desperacką próbę przekonania kongresmanów, by jej nie uchwalali.

Warto zwrócić uwagę, że ani prezes Jarosław Kaczyński, ani prezydent Andrzej Duda, ani premier Mateusz Morawiecki, nie wypowiedzieli się na ten temat ani słowem, a i rządowa telewizja, podobnie jak inne prorządowe media, zachowują w tej sprawie podejrzaną powściągliwość.

Nawet podczas ostatnich obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej w „Amerykańskiej Częstochowie”, w której wzięły udział liczne osobistości z Polski, ta sprawa była pominięta milczeniem, chociaż był to znakomity pretekst, by zmobilizować Polaków mających amerykańskie obywatelstwo do pisania listów do „swoich” kongresmanów, by nie głosowali za wspomnianą ustawą.

Widać jednak, że to potulne milczenie władz państwowych nie robi już najmniejszego wrażenia na środowiskach żydowskich ani za granicą, ani w Polsce, które najwyraźniej dążą, jeśli nawet nie do jakiejś formalnej eksterytorialności, to w każdym razie – do wyraźnego zaznaczenia swej odrębności od państwa i społeczeństwa polskiego – bo temu właśnie służy nie tylko ostentacyjny bojkot oficjalnych uroczystości, ale przede wszystkim – inicjatywa alternatywnych obchodów 75 rocznicy powstania w Getcie Warszawskim, w której środowiska żydowskie wystąpiłyby ramię przy ramieniu z totalną opozycją.

Ponieważ wszelkie poszlaki wskazują, że totalna opozycja realizuje scenariusz odzyskiwania wpływów politycznych w Polsce przez Niemcy, a jak wiadomo, żydowska polityka historyczna jest na obecnym etapie ściśle skoordynowana z niemiecką, to znaczy, że rządowi nie pomaga nawet rywalizowanie z totalną opozycją w gorliwości.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 40 to “Historia zatacza koło?”

 1. revers said

  Niestyty ale wracajacy z saksow brukselskich pan NITRAS juz werbuje sie i syjoninistyczy globalizm na sztachetach ogrodzen wielkich miast i jesczze nie nie zdewastowanch przystankach komunkacji miejskiej haslem WSPOLNE MIASTO … , dalej mozna sobie dopisac jak gospodarze ziemii obiecanej pokieruja tubylcami, pod roznymi haslami z dobra nazwa, dobra zmiana, wspolna ojczyzna narodow .

 2. jaja said

  Chwale sobie przy czytaniu czarny humor tak charakterystyczny dla publicystyki p.Michalkiewicza ale do smiechu to nie jest pisane. Redaktor Michalkiewicz pisze o rzeczach bardzo powaznych dla przetrwania naszego narodu w sposob ironiczny posługując sie dla odprezenia środkami komizmu sytuacyjnego. . To sztuka nad sztuki w taki sposob komentować tragiczno-komiczna sytuacje w kraju.
  Pan Michalkiewicz wypracowal swoj wlasny styl literacki, juz po tytule poznaje autora, bez pudła. Zawsze, za każdym razem gdy czytam podobne w treści artykuly, ktore oddzwierciedlaja naga prawde do tego żenująco wstydliwą na temat kadzących , strychlałych ze strachu władz, to wstyd mnie ogarnia za ich bezwstydne poniżanie stanowiska , ktore reprezentują ( bo osobę to srał pies), no, pal szesc zeby tylko sami, w kazamatch synagogi przy swiecach menory kalali sie przed jadowitymi oszczercami, ale oni i nasz narod poniewieraja – otwacie, publicznie, na oczach wrogiego świata i jak dotąd bezkarnie. No, moze karnie bo nie chcialabym byc w ich skorze i zmywac żydowskich plwocin z twarzy bez słowa sprzeciwu i taka morda opluta świecić przed narodem. Wytresowane szubrastwo zostalo nad podziw skutecznie i przyniosą w zębach w pysku żądane kamienice szlachcie jerozolimskiej. Postepowanie takich wladz zakrawa o pomste nie do nieba ale z piekla. Bo to KREATURA wladzy, wcisnieta ciezkim butem rivlinskim w bloto. Ciekawe jak długo jeszcze uda sie judom korkami uszy spoleczenstwu zatykac?. Tak pytam retorycznie bo podobno jak twierdzi Sommer to spoleczenstwo ustawia sie po jednej strony barykady a po drugiej samotne luje.

 3. Salcie said

  MOCNE! Jakubiak: znamy przykłady Żydów, którzy denuncjowali swoich współbraci za pieniądze!

 4. Salcie said

  OSTRA WYPOWIEDŹ | MAREK JAKUBIAK O ŻYDACH i nie tylko | Wywiad | 2018

 5. Joung said

  A poco my POLACY mamy sie tlumaczyc ;;;;;terorystom zydowskim.
  WYNOCHA Z POLSKI diabelskie nasienie

 6. Piotr_78 said

  Witam. Trochę nie w temacie ale znalazłem lody prosto z Rosji dla naszego preżydenta Andrzeja Judy. Które mu będą smakowały najbardziej? Hmm, toż to wiadomo że te z lewej 🙂
  http://www.ntv.ru/novosti/1988783/

 7. provincjal said

  Dwie wykluczające się sprawy, z jednej strony żydorząd w polin przecież nie będzie przeciw reparacjom dla żydów, dlatego milczą, bo i dla siebie torciku uszczkną, a z drugiej strony, że nie nagłaśniają, no cóż, polin fundacja narodowa właśnie po to jest żeby nie nagłaśniać !
  Czy polin kiedykolwiek może przedstawić Polski punkt widzenia, nigdy !

 8. andzia said

  gazetawarszawska.com publikuje w 4 odcinkach opracowanie Jędrzeja Giertycha jak to rzydzi chcieli na Lubelszczyżnie utworzyć swoje państwo.
  Wczoraj Duda na kolanach roztaczając hagadę o powstaniu w gettcie pod flagą polską i izraelską (1948r.)wysławiał męstwo i odwagę żydowską. Mark Edelman -uczestnik tego „powstania” opowiadał, że to był bunt młodych Żydów wywołany wejściem gestapo do getta, nie przygotowywany wcześniej. Warto poczytać na ten temat komentarze Kula Lisa do http://antykomunista.neon24.pl/post/143348,zydzi-zydzi-i-tylko-zydzi
  Rząd w Polsce spiskuje z Żydami. Po to wysłali Magierowskiego do Polonii w USA, by niezbyt angażowała się u kongresmenów. Podobno Magierowski jest szykowany na ambasadora w Izraelu (Polska nie ma tam ambasadora a gówniane państewko w Palestynie ma w Polsce)

  ps. dowiedziałam się wczoraj, że Polska nie ma własnej placówki dyplomatycznej w Iraku. Wynajmuje pomieszczenia w piwnicach ambasady angielskiej płacąc angolom 5000$ za dobę. A

 9. Joung said

  CALA SYTUACJA W POLSCE PRZEDSTAWIA SIE TAK.
  ZE ;;;;;;;;;;;PAN KALASZNIKOW MUSI ZNOW PRZEMOWIC.by ukrainskie scierwa zydowskie I niemieckie.Zrozumialy w koncu.Ze w POLSCE milosc chrzescijanska wzgledem wrogow POLSKI sie SKANCZYLA

 10. Gość said

  To co się dzieje w Polsce i z Polską to właśnie ukazuje mentalność żydo-chazarską, talmudyczną, czyli zwykłe kurestwo; podłość, chciwość, nienawiść i mściwość. Robić trzeba wszystko żeby pokazywać światu ich prawdziwe RYJE – bo twarzy ludzkiej nie mają. Ponieważ nie wszyscy, szczególnie młodzi, to wiedzą i znają.

  Poza tym wszystkie wojny, rewolucje i powstania były organizowane i opłacane przez światowe żydostwo, które dla własnych korzyści poświęcało nawet swoich braci – żydków mniejszych. Ale o tym to bydło milczy!!! To bandyci udający ofiary!!!

  Żydo-chazarzy od zawsze byli bandytami i takimi genetycznie są i będą. Trzeba o tym pamiętać i przekazywać to potomnym.

 11. Boydar said

  „… Robić trzeba wszystko żeby pokazywać światu ich prawdziwe RYJE …” – Gość

  Właściwie to nie trzeba. TV, film, scena, imprezy, pokazują od końca wojny do dzisiaj i bez przerwy.

  A mówili mądrzy rabini, że rządzić – tak, ale z drugiego rzędu.

  Problem jest ewentualnie taki, że my nie wiemy jak wygląda Polak. Ale to już zupełnie inna historia.

 12. provincjal said

  Powiem tak, panu Jakubiakowi należy się ochrona oraz to, że pan Marek Jakubiak powinien być kandydatem na Prezydenta RP, bowiem lata świetlne tzw. politykom z zawodu, do postawy i poglądów pana Marka Jakubiaka, jest jedno ale, musi poluźnić więzy z coockie 15 !!!
  Jestem Przekonany, że na tą chwilę to Jedyna Kandydatura na Polskiego Prezydenta !

 13. Salcie said

  Zaczyna Się Oddawanie Polski Żydom i Niemcom – Komentator

 14. Marucha said

  Popularny przesąd, że prawda „sama się obroni”, jest nie do ruszenia.

  Podobnie jak z przekonaniem, że ludziom wystarczy ukazać prawdę, a natychmiast się zmienią, zrozumieją, staną po jasnej stronie mocy i w ogóle z pożeraczy G***** Wyborczego staną się narodowcami.

  Ludzie to bezmyślna masa, z reguły wybierająca zło. Każdy może nią zawładnąć.
  Poziom tzw. przeciętnego człowieka to katastrofa.
  A teraz pomyślcie, ilu osobników lokuje się poniżej przeciętnej… większość.

 15. Marucha said

  Re 12:
  Polactfo nigdy go nie wybierze, bo ma w genach kretynizm I wybieranie zawsze najgorszej opcji.

 16. pisda w poprzek said

  PiS = banderyzacja + judaizacja Polski pod fałszywą flagą patriotyzmu

 17. Voodoosch said

  Bo Jakubiak jest po prostu w miare inteligentny i dlatego na tle reszty politykow prezentuje sie wyjatkowo. 80% tych klaunow w sejmie to durnie albo moralne uje.

 18. Boydar said

  Mam pytanie w kwestii formalnej, w co wierzy p. Jakubiak. I dlaczego Szechter daje mu wsparcie ? O imperium browarnicze nie pytam bo przecież w Polsce każdy może sobie założyć imperium. Bankowe, złomiarskie, paliwowe, narkotykowe, stręczycielskie, jakiekolwiek. Także browarnicze.

  Zaczynacie mnie wqurwiać.

  ——
  Ciekawe. O jakie wsparcie chodzi?
  Admin

 19. Boydar said

  To wcale nie jest ciekawe; ale niech już będzie Wojtek

  http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,132907,20014961,marek-jakubiak-kluczyk-do-kukiza.html

  ——
  Nie widzę tu wsparcia GW dla Jakubiaka.
  Admin

 20. Boydar said

  Skoro Pan Gajowy nie widzi, to jak mawiały starożytne Gumisie Roma locuta, causa finita 🙂

 21. Voodoosch said

  Dla mnie może sobie wierzyć nawet w żaby i zajace. Ważne czy jest uczciwym, dobrym człowiekiem i czy działa w interesie Polaków. Jeżeli nie, to kopa.

 22. Boydar said

  A dla mnie, jeżeli mam na niego zagłosować, musi wierzyć Chrystusowi. Tych co nie wierzyli już przetestowałem.

  I jeszcze jedno, Panie Voodoosch, jeśli nie wierzy Chrystusowi, nie wierzy niczemu za wyjątkiem poleceń służbowych i/lub kasy. Tym bardziej zaś nie wierzy w Polaków.

 23. Voodoosch said

  No to mamy odmienne zdania.

 24. provincjal said

  ad.22
  Czy A.D. wierzy, chyba tak bo się obnosi, drugi raz pan na niego zagłosuje ?

 25. Marek said

  pisda w poprzek said
  2018-04-20 (piątek) @ 10:50:53

  PiS = banderyzacja + judaizacja Polski pod fałszywą flagą patriotyzmu
  ===
  Brawo. Trafnie i krótko.
  To są żydy wrogowie Polski w zarządzie plus stado szabesgojów, nie licząc kilku naiwnych i poczciwych.

 26. Joe said

  A o Bolku zapomnieliscie?Matenke w klapie nosi do dzisiaj,a k…wa najwyzszego sorta…no NIE?

 27. MatkaPolka said

  Hitler dowiaduje się o polskich obozach

  Hitler finds out about Polish camps

  .https://www.youtube.com/watch?v=4nyjpzbRKkw

 28. MatkaPolka said

  Dlaczego nie lubię IPN?

  http://www.mysl-polska.pl/1493

  Nie jestem co prawda profesjonalnym historykiem, ale coś tam liznąłem filozofię nauki i metodologię nauk, tak więc kojarzę, że twierdzenie naukowe wyróżnia się na tle nienaukowych tym, że przy odpowiedniej argumentacji można je sfalsyfikować, tak więc obalić daną tezę.

  Tymczasem z IPN jest tak, jak podsumował red. Engelgard: jest twierdzenie, że partyzantka antykomunistyczna była dobra, a jak wychodzi, że jednak ma coś na sumieniu, to najpierw jest, że to nieprawda, potem, że to sowieci przebrali się za wyklętych, potem, że sowieci przebrali się za ofiary wyklętych, potem, że Rosjanie sfałszowali dowody, potem, że archiwa są ukryte w Moskwie, Rosjanie je spalili albo coś tam jeszcze, a poza tym, jeżeli ktoś zarzuca coś wyklętym, to uprawia wrogą moskiewską/gazetowyborczą politykę historyczną etc. Nie muszę chyba dodawać, że z czymś takim nie da się dyskutować, bo twierdzenia IPN nie dopuszczają możliwości ich obalenia;

  Nie lubię ujęć czarnobiałych. Absolutnie złe lub absolutnie dobre są jedynie byty idealne i abstrakcyjne. Materia i doczesność istnieją w różnych odcieniach szarości, opisując je więc, trzeba stosować cieniowanie. Ja na przykład sympatyzuję raczej z powstańcami Zagłębia Donieckiego niż z ukraińskimi nacjonalistami, ale pisząc lub rozmawiając o wojnie w Zagłębiu Donieckim, staram się też zrozumieć sposób myślenia, perspektywę i racje strony ukraińskiej, dostrzec również jej realne atuty moralne, polityczne etc. Podobnie, jestem krytyczny wobec polskiej tradycji powstańczej, ale krytycznie odnosząc się do tej tradycji i do polskich powstań, jestem w stanie powiedzieć też coś dobrego o powstańcach i zrozumieć ich racje, choć sam popierałbym lub nawet uczestniczył w tłumieniu tych powstań.
  W ujęciach IPN natomiast, wszelkiego rodzaju antykomuniści to zawsze harcerze, którzy są grzeczni, honorowi, dzielni, nie przeklinają, nie palą, nie garbią się, są odważni, przystojni i wykształceni (vide: cukierkowy film „Wyklęty”), komuniści natomiast to chamy, prostaki, brudasy, śmierdzą, gwałcą, są tchórzami, brutalami i sadystami, są zdrajcami, są skorumpowani etc. To jest narracja historyczna prowadzona z subtelnością cepa lub młota pneumatycznego i z rzeczywistością nie ma za wiele wspólnego;

  Kolejny punkt jest związany z poprzednim; źle się czuję w ujęciach dogmatycznych. Lubię drążyć, pytać, podważać, poddawać w wątpliwość, kwestionować, poszukiwać alternatywnych twierdzeń lub interpretacji. Naturalną nieufność budzą we mnie „oczywistości” przyjmowane za takie przez tłum. Instynktownie ustawiam się zawsze wobec czegoś takiego w kontrze, ponieważ, jak mówi pewien amerykański podręcznik do zarządzania, „The majority is always wrong”. Albo, jak napisał pewien południowoamerykański aforysta, „Sceptycyzm i wiara tworzą sojusz przeciwko oszustwu”.

  Z publikacji IPN dowiadujemy się zaś nieustannie że „Ogień wielkim patriotą był”, a kto się nie zgadza, temu w mordę. Jak ktoś zrobi klocki z NKWD-zistą z pepeszą, to wraży komuch. Jak ktoś mówi, że w WP za komuny również myślano często po polsku, to pewnie agent Rosji. IPN jest od tresowania owiec, żeby beczały na jedną nutę, a ja w takiej sytuacji wolę być tą „czarną owcą”, która będzie beczeć po swojemu albo nie będzie beczeć w ogóle.

 29. MatkaPolka said

  cd..
  Jeszcze inny aspekt to odpowiedzialność za świadomość historyczną narodu. IPN w założeniu miał służyć jej formowaniu. Ja jestem, jako tradycjonalista, gorącym zwolennikiem koncepcji edukacji jako sztuk wyzwolonych, czyli dostarczania edukowanym narzędzi do samodzielnego poznawania rzeczywistości, a nie zestawu dogmatów na temat tej rzeczywistości do wyuczenia na pamięć i przyswojenia. W trzech poprzednich punktach napisałem, dlaczego działalność IPN, moim zdaniem, zasadza się na czymś biegunowo przeciwnym. Takie zideologizowanie historii, zamiast poważnej nad nią refleksji, prowadzi do sytuacji, gdy IPN nie formułuje ocen wydarzeń i podmiotów historycznych w poczuciu odpowiedzialności za losy narodu i jego duchową, moralną i intelektualną dojrzałość, tylko wtłacza nam propagandę wygodną dla swoich politycznych mocodawców.

  IPN wręcz wycisza dyskusje nad takimi odpowiedzialnymi ocenami. Najprostszy przykład to kwestia oceny radykalnych nurtów antykomunizmu. Na przykład ocierających się o terroryzm marginalnych grupek opozycji demokratycznej. Albo nurtów opozycji które stały się agenturami obcych państw lub których uczestnicy dopuścili się zdrady stanu. Albo powojennej partyzantki antykomunistycznej. Nikt w IPN nigdy nie napisze na przykład, że ruchawka tzw. „wyklętych” to nic więcej jak kolejny rozdział „dziejów głupoty w Polsce”, formą bliźniaczo przypominający takie ruchy jak Konfederacja Barska, Powstanie Styczniowe, czy rewolucja 1905-1907.

  Nikt nie napisze zatem, że była to impreza pozbawiona sensu i szans powodzenia, od której odcięły się wszystkie poważne i dojrzałe siły polityczne w kraju i na emigracji, pozbawiona szerszego poparcia społecznego, stanowiąca marginalny ułamek konspiracji z czasów wojny i okupacji, głupia i szkodliwa tak jak i wcześniej wymienione powstania.

  Zamiast tego, IPN ogłupia nas opowieściami o jakimś nieistniejącym „powstaniu antykomunistycznym 1944-1963”, którego świadomi nie byli, zdaje się, nawet sami jego uczestnicy i które ma tyle wspólnego z prawdą, co rzekome „powstania ludowe” na zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainie w 1944, podnoszone w historiografii stalinowskiej.

  Łatwo się domyślić, jakie skutki dla świadomości politycznej i dojrzałości politycznej Polaków to przyniesie. Zamiast polityki realnej, opartej na poczuciu odpowiedzialności, świadomym balansie sił, organizacji i planie, będziemy mieli kolejne pokolenia wytresowane w skłonnościach samobójczych, autodestrukcyjnych, w infantylnej egzaltacji, w podatności na manipulacje Zachodu.

  Wreszcie ostatnia kwestia, o której pisałem już wcześniej. IPN działa na polityczne zlecenie. Chodzi o zohydzenie Polski w oczach Rosjan i Białorusinów oraz rosyjskich prawosławnych, naznaczonych na głównego wroga przez polskich atlantystów. Antykomunizm jest tylko parawanem, za którym skrywa się chęć uderzenia w Rosję i wszystko, co z nią związane. (w ogóle, nieśmiało podejrzewam, że polski „antykomunizm” jest tak naprawdę moskalofobią i gdyby marksizm przyszedł do nas z Zachodu, na przykład z USA, z Austrii, lub z Francji, to zostałby przyjęty przez Polaków dużo bardziej życzliwie, niż nadciągając z Moskwy. Wobec marksizmu zachodniego bylibyśmy duchowo bezbronni. Przed komunizacją ochroniło nas narzucanie marksizmu przez znienawidzoną powszechnie Rosję).

  PRL była sojusznikiem Moskwy, więc wszystko co związane z PRL trzeba zadeptać. Zarazem, jeśli jakiś marksista lub socjalista był antyrosyjski i antysowiecki, jak na przykład Borys Sawinkow, to go nie ruszamy albo nawet wynosimy na cokoły pomników. W komunizm trzeba walić, bo komunizm przyszedł z Rosji, umiejętnie to podkreślając, przez propagandę antykomunistyczną, utrwalamy zatem w Polakach dozgonną nienawiść do Moskwy.

  Chodzi więc o to, by wykopać pomiędzy Polakami a ludami ruskimi, pomiędzy rzymskimi katolikami a rosyjskimi prawosławnymi, niedający się zasypać rów wzajemnych uprzedzeń, pretensji, niechęci, nieufności, strachu. Chodzi o to, by stosunki polsko-rosyjskie, polsko-białoruskie i katolicko-prawosławne zdegradować do poziomu, do jakiego dziś stosunki polsko-ukraińskie zdegradowali ukraińscy nacjonaliści. Wtedy nasz kraj zostałby nieodwracalnie zabetonowany w atlantyzmie, każda bowiem próba otwarcia się na Wschód napotkałaby nieprzezwyciężalne przeszkody w postaci wzajemnej niechęci i pretensji.

  Ronald Lasecki

 30. Edward. said


  Jak odzyskac Polske.

 31. Lovshak Russkij Agient said

  Ad 2 smutne jest to, że Pana Michalkiewicza nawoływania i bicie na alarm odkąd zydobolszevia z USA zaczęła procedować, nie spotkało sie z zadnym odzewem srodowisk , ogladałem wspólne wystapienie Mistrza w tv republika z zydobolszewikiem Targalkskim z koncesjonowanej prawicy i ten ćwok jak mantre powtarzał, … będziemy obserwować bedziemy monitorować, a najlepiej jak bedziemy udawać że to czekolada jak zydy smarują nas gównem bo inaczej wygrywa Putin…. normalnie debil Targalski powiedział że to robota Putina, a nawet jeśli nie to kiedy przyznamy że to roszczeniowe gówno jest gównem to wtedy zwycieży putin….. WOT I CAŁA LOGIKA ZYDOBOLSZEWIKA, JAK WYSMAROWAĆ POLAKA GÓWNEM I POWIEDZIEĆ ŻE TO WINA PUTINA…

 32. RomanK said

  Cyt:..”Nie jestem co prawda profesjonalnym historykiem, ale coś tam liznąłem filozofię nauki i metodologię nauk, tak więc kojarzę, że twierdzenie naukowe wyróżnia się na tle nienaukowych tym, że przy odpowiedniej argumentacji można je sfalsyfikować, tak więc obalić daną tezę.”

  …jazem siem poryczalem:-)))))))

  ad Edward…..panie sluchaj pan arystokratow..dobrze pan na tym wyjdzie….dokladnei jak Rzeczypospolita Obojga Narodow:-_)_))))
  I niech mi pan nie opowiada jak…bo gowno sie na tym znacie…ale powiedzcie mi …JAKA???? Polske.

 33. Salcie said

  Przepraszam, że się powtarzam ale nie moge się powstrzymać by nie zamiescić tego krótkiego kawałka z Ewy Kurek, który w pigułce pokazuje jakim paradoksem jest wciskanie nam na siłę zbitki pod tytułem judeo-chrześcijaństwo.
  ———————————————————————-

  ŻYDZI POLACY 8 min warto posłuchać! Historyk dr Ewa Kurek, fragment 360p

 34. MatkaPolka said

  We Lwowie na Ukrainie obchodzona obchodzone sa uroczystości utworzenia dywizja Waffen SS Galizia- wystawą swastyk, nazistowskiego stroju i obrazami,.

  Jako że neonazistowscy ekstremiści przygotowywali się do obchodów urodzin Adolfa Hitlera 20 kwietnia przez Niemcy, ukraińska skrajna prawica zorganizowała wystawę plenerową w mieście Lwowie z okazji 75. rocznicy utworzenia okrutnej 1. SS Dywizji Galicyja, walki sił składa się głównie z ukraińskich ochotników. Ubrani w nazistowskie mundury epoki, miejscowi prawicowi ekstremiści zorganizowali pokaz fotografii rzadko spotykanych wcześniej publicznie.

  Wystawą swastyk, nazistowskiego stroju i obrazów

  Wykonano również broń, pojazdy, amunicję i osobiste przedmioty należące do dywizji galicyjskiej wykonane przez nazistów. Impreza, która potrwa do 6 maja, została otwarta jako prekursor marszu neonazistowskiego, który organizatorzy planują zorganizować 28 kwietnia.

  GALERIA ZDJĘĆ
  https://galinfo.com.ua/news/u_tsentri_lvova_vidkryly_vystavku_zbroi_dyvizii_cc_galychyna_foto_285790.html

 35. Marek said

  Co Michalkiewicz mówił w 2014 na temat stosunku Rosji i Niemiec do Polski:
  https://www.youtube.com/watch?v=M5GnO-TgNq8
  45min – 47min

 36. Marek said

  errata, nie w 2014.

 37. Rokitnik said

  Nic nie mam do pana Harabiego Jana Potockiego, poza jednym waznym aspektem. Marszem po POLSKE pod haslem ,, 2 Rzeczypospolita ,,(jako partia polityczna ) NIGDZIE nie dojdzie albowiem tamten epizod naszej historii zakonczył sie / jak zwykle / TRAGEDIA Narodu…
  Jednakże, niezależnie od tego czy ma papiery legimitujące go na legalnego Prezydenta RP czy tez nie, – uważam że ma rację w tym iż p. Duda jest uzurpatorem, zaś konstytucja Kwaśniewskiego to bubel prawny pod dyktando rzymian i dający ” wodzom ” wyłącznie przywileje, zaś LUDOWI pifco,disco i grylisko !!!

 38. NICK said

  Najbardziej doceniam Gospodarza. To oczywiste. Potem MatkęPolkę, potem Wandaluzję.
  Piszę to na wszelki wypadek.
  Nnno. Lubelak też jest nie-zły.

 39. VAV said

  https://gloria.tv/video/bvF1J8vxpA124U8o18aW2QgK3

 40. Boydar said

  Wręcz przeciwnie, jestem bardzo zły, wrrrrrrrrrr …

  Tylko udawać umiem lepiej od „esbeka Józefa”, „byłego”.

Sorry, the comment form is closed at this time.