Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Nina o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Unia prze do wprowadzenia tej…
  BK o Otchłań bez dna
  Yagiel o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  revers o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Voodoosch o Zagrożenia wynikające z elektr…
  Yagiel o Wolne tematy (45 – …
  revers o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Yagiel o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  rycho08 o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Dr,Ga, o Unia prze do wprowadzenia tej…
  bryś o Unia prze do wprowadzenia tej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Niewdzięczna Kambodża

Posted by Marucha w dniu 2018-04-22 (Niedziela)

A Polska… A gdzie tam Polsce do Kambodży… – admin

Zdaje się, że kolejny kraj urywa się Amerykanom ze smyczy.

Niespełna dwa lata temu, nagradzany częściej od Wałęsy, utytułowany bardziej niż Tusk i zachwalany w sposób nieosiągalny dla Dudy – kambodżański przywódca, Hun Sen nagle ogłosił, że może i było miło, ale już wystarczy bycia „prymusem Zachodu”, nie ma też co oglądać się za bardzo na mocno nadopiekuńczy w swoim czasie Wietnam – i czas poszukać sojuszników lepiej zabezpieczających khmerskie interesy [1].

Zanim Amerykanie i reszta glob-finansjery (traktującej dotąd Kambodżę gorzej niż król Leopold swoje Kongo) pozbierali szczęki ze szklanych podłóg – zmiana zdążyła się utrwalić, a khmerski Jednooki Lis rozbroił wszystkie po podrzucane mu w okresie „liberalizacji” i „demokratyzacji” łajnobomby „społeczeństwa otwartego”.

Zapoczątkowany latem 2016 r. zwrot trwa bowiem w najlepsze do dzisiaj.

„Chińscy liderzy szanują mnie i traktują mnie jak równego sobie„, podkreślił (oczywiście na swój ulubiony sposób, tj. przez osobiście zarządzany profil na FB) Hun Sen w lutym 2018 r., otwierając wybudowany za 57 milionów dolarów (z Chin) most w prowincji Stung Trang i już wprost posunął się do złośliwości wobec Zachodu:

„Pozwólcie, że zapytam tych z was, którzy oskarżają mnie o nadmierne zbliżenie z Chinami: Co nam ofiarowaliście, poza wyzwiskami, karami i groźbami nałożenia sankcji?”.

Jednooki Lis wie co pisze, w końcu po momencie konsternacji kambodżańskim manewrem – zwłaszcza ze strony Stanów Zjednoczonych brzmią równo głosy oburzenia na „khmerską niewdzięczność”.

Jeszcze w lutym Donald Trump zapowiedział zakończenie „pomocy USA dla Kambodży”, a media zachodnie, z NYT uderzają w znany ton, udostępniając co chwilę łamy „kambodżańskim opozycjonistom” biadającym nad „staczaniem się kraju na powrót do totalitaryzmu”. A w tym samym czasie Chiny np. prezentują Phnom Penh 100 tankowców z uzbrojoną ochroną.

Hun Sen doskonale wie, że może nic nie rozbić z zachodnich wypominków, zawczasu rozbroiwszy wszelkie hodowane w okresie odwilży z Zachodem ośrodki „społeczeństwa otwartego” i tym podobne jaczejki, oczywiście upozorowane na „demokratyczną opozycję”.

We wrześniu 2017 r. do aresztu trafił Kem Sokha, lider Kambodżańskiej Narodowej Partii Ocalenia, ugrupowanie zostało zdelegalizowane, a jego działaczom zakazano dalszej aktywności politycznej. Zachód podniósł rytualny krzyk, nieco jednak początkowo półgębkiem, nie chcąc narazić się na realną kontrakcję Phnom Penh, choćby przeciwko… zachodnim inwestycjom w kraju.

Mechanizm infiltracji i skorumpowania Khmerów okazał się bronią obosieczną! Lis rozumiał bowiem świetnie, że nawet pro-zachodnia polityka nie zabezpieczy jego pozycji, a dalsza liberalizacja – zaprowadzi go tam, gdzie Husajna i Kadafiego, i gdzie miał trafić Asad. A na to kambodżański przywódca okazuje się po prostu za sprytny. W końcu wyspecjalizował się w trudnej sztuce przeżycia – i wygrywania. Przede wszystkim – wygrywania dla siebie i swojego kraju geopolitycznych konieczności. I w tym właśnie okazał się być mądrzejszy od swych dawnych towarzyszy, a późniejszych śmiertelnych wrogów, Czerwonych Khmerów.

Żeby choćby pomyśleć o urwaniu się Zachodowi – Kambodża musiała zdobyć ku temu pewne podstawy, jednocześnie zresztą mogące stanowić zagrożenie dla procesu emancypacji, systemu władza, a nawet całej tkanki społecznej (co znamy przecież z doświadczeniem środkowoeuropejskich).

Khmerom udało się osiągnąć w zeszłym (2017 r.) roku wzrost gospodarczy o 6,9 procent. Dla porównania, o ile w 2005 r. ponad połowa mieszkańców kraju żyła poniżej progu nędzy – o tyle obecnie jest to mniej niż 14 proc. Inaczej jednak niż 17. kwietnia 1975 r. (kiedy to do Phnom Penh, jednego wielkiego amerykańskiego kompradorskiego burdelu wchodziły oddziały Angkar Loe [2]) dysproporcje socjalne, acz istniejące i rosnące – nie wiążą się z tak ostrą dychotomią, wykluczającą koegzystencję.

Jasne, jak wszędzie – względy wzrost poziomu życia przynosi za sobą wzrost potrzeb konsumpcyjnych, co starał się i nadal próbuje wykorzystywać Zachód, podsuwając znane zwłaszcza w naszej części świata pozornie łatwe wzorce. Sięgnięcie po kapitał chiński ma ułatwić ucieczkę z pułapki zachodniego kapitalizmu.

I chociaż ortodoksyjni krytycy Hun Sena podnoszą, że to faktycznie tylko zmiana kierunku, którym system ten wlewa się do Kambodży (w końcu chińscy inwestorzy budują tam m.in…. kasyna) – to z punktu widzenia Phnom Penh kluczowe jest jednak zachowanie kontroli narodowej nad całym procesem – czy mowa jest o rewolucji, czy jej ideologicznym zaprzeczeniu. A to z kolei może służyć większej korzyści, także dla Polski – zbliżeniu do utrwalenia wielobiegunowego ładu światowego. Bo tym razem Khmerzy nie atakują już amerykańskiego „słoneczka narodów” samymi motykami.

[1] http://chart.neon24.pl/post/133058,wietnam-juz-nie-jest-bossem-dla-kambodzy
[2] O czym szerzej: http://geopolityka.org/komentarze/konrad-rekas-komunizm-po-prostu-konsekwentny

Konrad Rękas
http://prawica.net

Komentarzy 46 to “Niewdzięczna Kambodża”

 1. snag said

  Nie rozumie dlaczego fotka Trumpa skoro on odziedziczył ten szajs a nie kreował – Na temat walki z nędzą … Wow !!! … Dla przypomnienia Pol Pot był marksistą-leninistą i produktem Sojuzu ,…

 2. DPS said

  Jankesi przebrali miarkę i zdecydowanie wpłynęli na Kambodżę kiedy zażądali zwrotu długów zaciągniętych przez Lon Nola , ich marionetkę, która rządziła Kambodżą po obaleniu króla Sihanuka. Chyba nie muszę dodawać, gdzie wylądowały te pożyczone w Stanach pieniądze….

 3. Rokitnik said

  Pol Pot skończył SORBONĘ,…czyżby w Moskwie?

 4. ryj krzywy said

  Marks i Lenin – faktycznie typowi Rosjanie…

 5. troll polonii said

  3
  Rokitnik

  Pol Pot byc calkowicie przeszkolony przez Zachod, a konkretnie Francje. I przez Francje naslany.
  I podobnie jak wielu ‚rewolucjonistow’ w Europie ( w tym Polakow, Ukraincow, Litwinow itp) mial pomagac Zachodowi w podboju swiata.

  Zbrodnia Pol Pota byla w calosci przygotowana przwz Francje, USA.
  To Zachod zarzadzil wymordowanie polowy ludnosci Kambodzy.
  ‚Czerwone Kmery’ – to takie wspolczesne ISIS.

  Ja pamietam jeszcze proby odrodzenia monarchii w Kambodzy ale rodzina Norodoma Sihanuka byla juz skonczona.
  Lata cale, odkad pamietam, Kambodze Zachod okradal przede wszystkim z lasow. (drzewo na okrety)
  I pamietam jak oddzialy ONZ rabowaly kraj. Wojska ONZ wprowadzily nie tylko okropna inflacje i nedze, bo podbijali ceny na wszystko co jest stworzone ale i nieprawdopodobny bajzel w kraju..

  Azeby jeszcze rozjasnic niektorym niedoinformowanym w gajowce, to pozwole sobie przypomniec, ze wsrod uchodzcow, ktorzy masowo uciekali z Kambodzy- najwieksze szanse otrzymania azylu na Zachodzie mieli…. oficerowie Pol Pota.
  Kmerzy to jedna najstarszych cywilizacji swiata.
  Nalezalo ja zniszczyc. Celem Zachodu byl drang nach Osten.

  Hun Sen nie jest nawet Kmerem.

  Nie tylko Kambodza ma dosc kolonizacji zdegenerowanego Zachodu.
  W Wietnamie ostentacyjnie rzadzi Partia Komunistyczna.
  Laos nigdy nie zapomni ludobojstwa.
  Jeszcze do niedawana najwiekszym wrogiem w regionie byly Chiny (tez okupowane ).
  Teraz Chiny staja sie przytuliskiem dla Azjii Poludniowo Wschodniej.
  Pamietam zdurnialy Zachod probowal walczyc o „Wolnosc Tybetu”.
  Glupki holywoodzkie!!!
  Tybet bardziej nienawidzi bardzo zachodniego ‚Londynczyka’ Dalaj Lamy niz Chin.
  Zachod ciagle sie specjalizuje w hodowaniu 5-tej kolumny w suwerennych krajach.

 6. troll polonii said

  1
  Snag, Analfabeto
  Ilu spotkales w swoim zyciu Kmerow???

  To jest takie myslenie zaprogramowanych ajnsztajnow:
  Gdy chodzi o Katyn, to winien jest Putin i cala Rosja.

  Gdy chodzi o rozwalenie Europy i Azji to winni sa poprzednicy Trumpa: cale polityczne dynastie Bushow, Clintonow… a nie dynastia np. Kushnerow.

 7. NICK said

  Trollu.
  Do kogo apelujesz.

  Ten typ czasem coś niezłego napisze.
  We większości to, nomen omen, troll.

 8. AlexSailor said

  @Troll …

  To oczywiste.
  Pol Pot wyhodowany we Francji, nawet po przejęciu władzy, nie przetrwałby tam tygodnia, po mordach i idiotyzmach, jakie zaczął wprowadzać.
  Chyba nawet więcej.
  Kto wie, czy Kambodża nie była eksperymentem, który pięknie współgra z obowiązującymi lewackimi teoriami „zrównoważonego rozwoju”, to jest
  depopulacji, regresu, stagnacji i wymazania pamięci.
  „Zrównoważonego rozwoju”, który wpisano do polskiej konstytucji.

  Pol Pot musiał być otoczony i pilnowany przez całe stado bezpieczniaków i zapewne na cudzych usługach.
  Bo inaczej lokalna bezpieka zlikwidowałaby go natychmiast,

  Mówią, że polityka jest funkcją siły i braku siły.
  A siła, jądro samo, to bezpieka (służby), armia i flota.
  Triada, na której siedzi każda władza.

  Żadne tam władza wykonawcza, sądownicza i ustawodawcza.

  Pol Pota musiały popierać służby, a że te zwykle pilnują dobra kraju własnego,
  to musiały być sponsorowane z zza granicy.

  Armia też musiała być zneutralizowana, bo powtórzono by wariant chilijski,
  Gdzie armia zrobiła porządek.
  Ale – powinno być powszechnie wiadome, to właśnie flota (dowództwo) i część służb („informacja wojskowa”),
  zmusiły gen. Pinocheta do działania.

 9. narozniak said

  ad5
  z tą niechęcią Wietnamu do USA chyba nie do końca jest prawda
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanski-lotniskowiec-w-wietnamie-pierwszy-raz-od-wojny,819950.html

 10. Duma said

  Racak a Douma

  Działy Forum » Świat
  Napisano Autor Tytuł
  dzisiaj 10:34 Mariusz Agnosiewicz (moderator) Racak a Douma
  Kazus nr 1

  Bezpośrednią przyczyną nalotów na Belgrad były informacje o masakrze w Racaku, gdzie 16 stycznia 1999 r. znaleziono ciała 43 Albańczyków. William Walker, amerykański obserwator z ramienia OBWE, oświadczył wówczas, że ma dowody, iż Serbowie dokonali tam egzekucji bezbronnych cywili. Przywódcy państw NATO, którzy do tej pory zwlekali z podjęciem decyzji, porzucili wątpliwości.
  W 1999 r. grupa fińskich specjalistów w dziedzinie medycyny sądowej na zlecenie Unii Europejskiej przeprowadziła w Racaku szczegółowe badania. Na ciałach ofiar znaleziono rany postrzałowe (nawet do dwudziestu), ale tylko w jednym wypadku odkryto obecność śladów prochu, potwierdzających informację, że w Racaku zastrzelono „bezbronnych cywili, wielu z wyjątkowo małej odległości”. A właśnie dowody na dokonanie egzekucji miały posłużyć przed Trybunałem ds. Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii jako podstawa oskarżenia belgradzkiego reżimu z Miloseviciem na czele. Nic więc dziwnego, że raport fińskich specjalistów nagle opatrzono klauzulą „ściśle tajne”.

  W wypadku masakr w Donje Prekaz i Qirez, gdzie w lutym i marcu 1998 r. znaleziono 87 ciał, UÇK postarała się o to, by liczba ofiar robiła odpowiednie wrażenie. W obu miejscowościach obok zamordowanych cywili położono ciała poległych w walkach bojowników UÇK.
  Manipulacje Albańczyków są doskonale udokumentowane, ponieważ mieli do dyspozycji zaledwie 32 telefony bez możliwości kodowania rozmów. Z oszczędności aparaty były zarejestrowane we Francji, dzięki czemu tamtejsze służby specjalne zyskały wielkie pole do popisu. Zaledwie niewielka część protokołów z podsłuchu dotarła do trybunału w Hadze. Ponoć jednak nawet to wystarczy, by skompromitować UÇK.
  Sprawą manipulacji zajmowało się nawet Zgromadzenie Parlamentarne NATO. Teza opublikowanego przez nie raportu jest jednoznaczna: UÇK za pomocą prowokacji dążyła do nasilenia konfliktu, tak aby w końcu skłonić NATO do działania. Podczas wojny w Kosowie to właśnie Albańczycy okazali się mistrzami propagandy.
  Aparat propagandowy sojuszu korzystał z legend dostarczanych przez Albańczyków. Na stadionie w Pristinie nigdy nie było obozu koncentracyjnego, o którym w 1999 r. mówił minister obrony RFN Rudolf Scharping. Słynna operacja „Podkowa” – serbski plan eksterminacji mniejszości albańskiej w Kosowie – okazała się propagandową bajką.
  http://www.wprost.pl/9716/Racak-czyli-casus-belli

  Kazus nr 2

  Dwóch niezależnych reporterów: Brytyjczyk Robert Fisk, wieloletni korespondent Independent oraz Amerykanin Pearson Sharp którzy byli w Doumie w Syrii donosi, że NIE BYŁO żadnego ataku gazowego. Natomiast zdjęcia ofiar mających problemy z oddychaniem były prawdziwe, ale sprowokowane kurzem w tunelach.

  Pearson Sharp przekazuje także słowa mieszkańców, których spotkał. Wynika z nich, że tzw „umiarkowani rebelianci” są w istocie terrorystami, którzy zainscenizowali atak na potrzeby zachodnich mediów.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-04-16/first-western-journalist-syrian-hospital-which-treated-chemical-weapons-victims

  https://www.racjonalista.pl/forum.php/s,764970
  Duma: ZDF rozmawia z lekarzem szpitala ratującego porażonych atakiem gazowym
  @clapaucius zdf.de #syria #usa #trump

  Lekarz twierdzi, że żaden z pacjentów przywiezionych w towarzystwie okrzyków ‚Gaz!, Gaz!’ nie wykazywał objawów kontaktu z gazem bojowym.

  https://www.wykop.pl/link/4278119/duma-zdf-rozmawia-z-lekarzem-szpitala-ratujacego-porazonych-atakiem-gazowym/

  https://www.corbettreport.com/syria-chemical-weapons-attack-an-open-source-investigation/comment-page-2/

 11. troll polonii said

  9
  Narozniak
  „Z ta niechecia Wietnamu do USA chyba nie do konca jest prawda”.
  Czyzby?

  Zachecam do wizyty przynajmniej jednego muzeum wojny w Wietnamie.
  Azjaci maja lepsza pamiec niz glupawe Amerykany. Pamietaja agent orange i naloty napalmem.
  I pamietaja, ze w pierwszym tygodniu po wojnie wietnamskiej firma Nike zarobila pierwszy milion dolarow.

  Tak sie jakos sklada, ze wiele osob czyta informacje bardzo pobieznie.
  Wiesci o Wietnamie nalezy szukac nie tylko w polskich mediach, ktore na ogol powtarzaja za zydowska propaganda.

  Sprobuje wyjasnic:

  Nikt do nikogo nie przybywa w goscine w pelnym uzbrojeniu, zeby pokazac swoja potege.
  Kowboje inaczej nie potrafia.
  Zadna wizyta USA nie jest symboliczna, zwlaszcza, ze jest wyjatkow wazna!
  Wietnamczycy ciagle potrzebuha wizy zeby przyjaznie odwiedzic USA.

  Czytamy wypociny polskich mediow:
  „Wizyta „przyjazni” amerykanskiego lotniskowca, towarzyszacych mu krazownika i niszczyciela jest waznym elementem odbudowy relacji USA i Wietnamu”…
  Bardzo zacne zdanie!!! Tez bym sie szybko staral ‚zaprzyjaznic’ , a nie wypedzac uzbrojonego intruza…

  Ten artykul przedstawia typowy styl wiecowy: „Ambasador USA podkreslil, ze wizyta jest ogromnie waznym kamieniem milowym… i demonstruje poparcie USA dla …niezaleznego Wietnamu”
  Od kiedy to hegemon swiata dba o niezaleznosc jakiegokolwiek panstwa??
  I do tego ten kowboj gada jak na haju:

  „Ciezka praca, okazujac sobie nawzajem szacunek i kontynuujac ZAJMOWANIE SIE PRZESZLOSCIA, pracujemy nad lepsza przyszloscia..”

  I dalej:
  „Amerykanie … buduja siec sojuszy w Azjii. Ich celem jest otoczenie (Chin) kordonem panstw zaprzyjaznionych z USA”
  Bardzo symboliczna wizyta!!!

  A juz takie pierdoly ‚symboliczne”: Wietnam jest teoretycznie panstwem komunistycznym tak samo jak Chiny”.. zbijaja z nog.!!

  USA mordowalo komunistow wietnamskich z Hanoi i stworzylo panstwo komunistyczne w calym kraju, jak dostali w dupe i musieli uciekac.
  Amerykanie stworzyli komunistyczna Koree Polnocna i ze strachu przed USA Mongolia tez jest „teoretycznie” panstwem komunistycznym?? Wlasciwie to Zachod stworzyl obecne Chiny…komunistyczne.

  Czy kogos zawialo??

  A gdzie sa radosne powitania gospodarzy???

  Czy w USA wiedza co to jest komunizm? I dlaczego Chiny, Wietnam, Korea Pln, Mongolia maja partie komunistyczne, ktore od lat rzadza krajem??

  Te kraje komunistyczne maja zgola nie- teoretyczna gospodarke planowa, bezplatna nauke i lecznictwo i opieke spoleczna i ROWNE prawa do nauki, leczenia i robienia kariery w nauce, polityce, biznesie.
  W krajach komunistycznych nie ma nedzy, nie ma bezdomnych i zadne dziecko nie jest glodne. I w teorii i w praktyce.

  Jakos Trump juz zapomnial, ze byl z wizyta przyjazni w Chinach, a potem w Wietnamie. Teraz chce Chiny „otoczyc kordonem”?
  I zaprosil do siebie komuniste z Chin, zeby mu pokazac, ze w kazdej chwili moze strzelac rakietami?.

  Amerykanie probuja sie nawet slinic na Filipinach. Juz zapomnieli jak ich zwyzywal Duterte i jak wypedzil amerykanskiego ambasadora, pedala Goldberga.?

  Ciagle jeszcze sie niektorym wydaje, ze Azjaci to takie same durnie jak kowboje.
  Kto nie zna Azji – moze takie pierdoly czytac jak w TV 24

  Muzeum wojny”
  Amerykanom sie to bardzo nie podoba i juz kilkakrotnie „namawiali” Wietnamczykow, zeby te muzea zamknac: A tymczasem Wietnamczycy obowiazkowo organizuja szkolne wycieczki do tych muzeow wietnamskiego holokaustu.
  Amerykanie nie zaplaca zadnego odszkodowania.

  Inside The Vietnamese Government’s Haunting War Museum — That Portrays America As The Enemy | Business Insider

  https://www.businessinsider.com.au/vietnam-war-remnants-museum-portrays-us-as-enemy-2014-8?r=US&IR=T

  My Lai 50 Years Later: Reflections on the Vietnam War and Its Meaning Today | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/my-lai-50-years-later-reflections-on-the-vietnam-war-and-its-meaning-today/5632453

  USA bombing little Asian country of Laos

 12. troll polonii said

  9
  Odpowiedz dla Narozniaka jest jeszcze w moderacji

 13. pisda w poprzek said

  Kambodża nie dała się parchom okraść i przerobić na Polin, więc zostanie okrzyknięta kolebką antysemityzmu. Pejsate knury już pewno trenują kambodżańską wersję ISIS.

 14. KOJAK said

  BARDZO DOBRE ZDJECIE TEGO GLUPKA I CHAMA TRAMPKA !

 15. snag said

  Troll ,…

  Jeszcze raz ośla łąko, skup się … wiec dlaczego fotka Trumpa a nie poprzedników? Chyba ze ktoś ma agendę jak autor – Co do Kushnera to nawet nie ma security clearance i uczestniczy z drugiej strony pod drzwiami gdzie akcja.

 16. snag said

  Troll ,…

  Jeszcze jedno pajacu, a’propos twego szajsu @ 11 – Wietnamczycy umią liczyć (a ty pieprzyć) i wiedzą lepiej od ciebie co im potrzebne a co nie. Rządzi mamona, co do komucha jak ty nigdy nie dotrze.

  „The U.S. and Vietnam also came to a Trade and Investment Framework Agreement (TIFA) in 2007. Vietnam was recently the United States’ 26th largest goods imports partner with $17.5 billion in 2011, and was the 45th largest goods export market with $3.7 billion in 2010”

  Money talks, bullshit walks, tak było, tak jest i tak będzie … zacznij chodzić po ziemi ,…

  ———–
  Jest Pan pewien, że wszystko można kupić za pieniądze?
  Biedni ci Amerykanie, i ograniczeni. Prymitywizmem jedzie, jak przetrawionym czosnkiem.
  Admin

 17. snag said

  Zapomniałem – Tylko wy i żydy potraficie grzebać się w gnoju przeszłości, winić 3 cie pokolenie 70 lat po wojnie, demolować pomniki, etc. w przeciwieństwie do was inne narody są pragmatyczne, chodzą po ziemi i mają gdzieś wasz attitude.

 18. snag said

  Admin ,…

  Mowa o pragmatyzmie a nie czy ‚money can buy you love’ ,…

  ———
  Mnie to brzydzi. Szczególnie amerykański „pragmatyzm”, który często nie różni się od kurestwa.
  Admin

 19. Stół z powyłamywanymi nogami said

  Snag, tutaj znajdziesz lekturę dla anglojęzycznych:

  Cambodia was a monarchy but the king had little political control, which was instead exercised by the French colonial regime.[17] Pol Pot’s family had connections to the Cambodian royal household;

  Pol Pot was educated at some of Cambodia’s elite schools. In the 1940s, Pol Pot moved to Paris, France, where he joined the French Communist Party.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pol_Pot
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

 20. Lovshak Russkij Agient said

  Ach ci niewdzięczni Azjaci, tak dziś masowo odwracają się od swoich cudownych wyzwolicieli, którzy przynieśli im miłość dobroć no i najważniejsze demokracje, zaraz niech no Iwanka napisze dla tatulka tweeta od swojego Pana Kushnera, że jak nie zaczną okazywać wdzięcznośći to wyślą im swoje ynteligentne śliczne i świeżutkie rakiety, taki mały prezent od żydobolszevii ku uciesze światowego habadu eskimosów

 21. Piskorz said

  re 3 Na razie jak i przedtem Sorbona jest w Paryżu..i on tam ją skończył..

 22. Miet said

  Re.14.
  Ależ tak, można sobie skolko godno poużywać – nazwać Trumpa trampkiem – i człowiek zaraz się lepiej czuje.:-)))

  Tym co ich interesuje, kto tak na prawdę rządzi światem, podsyłam namiary i to nawet z lokalizacją.:-)))

  https://www.rt.com/business/419764-world-wealthiest-cities-map-economy/

  Sporo tych miejsc w Ameryce, niestety, czy może stety…
  To jak już kto sobie uważa.

 23. Miet said

  Jak to miło sobie ulżyć – nazwać Trumpa trampkiem – i fajnie jest!:-)))
  Tym co chcą bliżej poznać miejsca, z których padają rozkazy dla wszystkich prezydentów na Zachodzie, podsyłam ten link:

  https://www.rt.com/business/419764-world-wealthiest-cities-map-economy/

  Niestety, a może i stety, tych miejsc sporo w tej okropnej Hameryce.:-)))

 24. Miet said

  Sorry, coś się pokiełbasiło i pojawił się mój wpis dwókrotnie – no przynajmniej nie całkiem identycznie.:-)))

 25. Miet said

  O kurcze, a ten ostatni to nawet z błędem ortograficznym.!!!

 26. snag said

  P. Mieciu ,…

  IQ chalenged pajac – Niektórym zajmuje trochę czasu żeby wyrosnąć z piaskownicy a innym nie starcza – Be gentle with him 😉

 27. snag said

  Senor admin ,…

  Mnie też nie zawsze i nie wszystko się podoba ale jeśli znajdziesz waść coś lepszego i gdzie lepiej traktują takich jak my, czyt. imigrantów to chętnie się się przeniosę i ciut odchamię zanim Bozia zabierze.

  ——-
  Dobrze Pan wie, że – kurwa mać – nie chodzi o to jak USA traktuje IMIGRANTÓW, tylko jak traktuje KAŻDY suwerenny kraj, który nie chce zostać amerykańskim wasalem i dać się okradać.
  Takie zmienianie tematu wkurwia mnie do białości.
  Proszę uprzejmie, kurwa, tego więcej nie robić.

  Cały czas, kurwa mać, dyskusja toczy się o międzynarodowym bandytyzmie USA, a nie o tym, jak USA traktują imigrantów, albo, kurwa, jakie mają fajne puby, albo jaką muzykę jazzową.
  Admin

 28. troll polonii said

  15
  Snag
  No to przechodzimy do personaliow:
  Skupic sie mozna w klozecie – jak sie jest ustepliwym.

  A gdy chodzi o Trumpa- ktory podobno zarzadza armia i jestjednym z glownych akcjonariuszy nie tylko w Rayethonie – to pragne obudzic pana Snaga ze snu:

  To nie Obama, ani Kennedy wyslali do Wietnamu LOTNISKOWCA,KRAZOWNIKA, i NISZCZYCIELA – z wizyta ‚przyjazni’, tylko sam pan Trump – obecny prezydent USA.

  Dlatego uwazam, ze zdjecie jest prawidlowe ale zbyt delikatne..
  Chyba zeby Snag wolal zdjecie Roosvelta?

  Ja mam ciekawsze zdjecie pana prezydenta USA , ktore wydrukowali u siebie zaprzyjaznieni Kanadyjczycy, sojusznicy USA:

 29. troll polonii said

  16
  Snag
  No to kontynuujemy nasza dyskusje na zyczenie Snaga.

  Pytanie: Byles w Wietnamie?
  Ogladales muzea w Wietnamie? Amerykanie sie pienia na te muzea i nic nie moga poradzic bo to przeciez „czesc historii narodu wietamskiego”
  Ilu znasz Wietnamczykow? W pewnym okresie swojego zycia znalem ich setki, setki.

  Byles kiedykolwiek w Azji?
  Tobie sie naprawde wydaje, ze Ameryka kichnie i cala Azja lezy u stop kowbojow.

  Azjaty to bardzo chytre stworzenia. Nie beda nikogo wyzywac (tak jakTrump Kima koreanskiego) – i UMIEJA ( nie umia !!!!) liczyc.

  I jak sie Snagowi wydaje, ze Azja, po okupacji i awanturach europejskich, marzy teraz o kolonizacji amerykanskiej – to chyba Snag do szkoly nie chodzil.

  Po wojnie koreanskiej, po awanturach w Laosie i Kambodzy i po Hiroszimie..po zrownaniu z ziemia Manili na Filipinach – akurat wtedy, gdy Filipiny byly wiernym sojusznikiem ( a raczej zniewolonym slugusem) USA – pamiec o masowych morderstwach, wojnie opiumowej, prowokacji w Pearl Harbour itp, dlugo jeszcze bedzie unosic sie nad Azja.
  Jak czarne memento.

  I jak sie Snagowi wydaje, ze Wietnam spuscil zaslone zapomnienia na ataki broni chemicznej na wietnamskie dzieci – to sie jednak Snag pomylil.
  Azja – to nie Penelopa Azji.

  A te przyjazne wizyty amerykanskiej flotylli wokol calej Poludniowo Wschodniej Azji, wokol Chin, Korei i bazy militarne na Okinawie i Poludniowej Korei – zdecydowanie swiadcza o dobej woli amerykanskich prezydentow: handlarzy bronia

 30. troll polonii said

  22
  Miet
  Napisal:

  Re.14.
  Ależ tak, można sobie skolko godno poużywać – nazwać Trumpa trampkiem – i człowiek zaraz się lepiej czuje.:-)))

  Nie wiem czy sie lepiej czuje jak prezydent USA nazywa prezydenta suwerennego panstwa ‚animalem’.
  Nie wiem, kto tu jest zwierzeciem. Amerykanie maja cienka skorke gdy chodzi o ich „honor i godnosc osobista” ale ozory maja jak nie przymierzajac opony od traktora:

  Trump Calls Assad „Animal” after Suspected Chemical Attack in Syria | Military.com

  https://www.military.com/daily-news/2018/04/08/trump-calls-assad-animal-after-suspected-chemical-attack-syria.html

  Nie ma wlasciwie skali porownawczej miedzy honorem, wyksztalceniem i manierami dla zachowan obu prezydentow.
  Obwiniajac prezydenta Asada o mordowanie syryjskich dzieci jest wyjatkowo prostackie biorac pod uwage , ze Amerykanom udalo sie wymordowac bronia chemiczna i tradycyjna ponad milion dzieci w Iraku. I tysiace w Mosulu, Aleppo…: USA i Syrii.
  I nie ma porownania miedzy prezydentem Asadem, ktory probuje ratowac i bronic swoj kraj przed napascia – a prezydentem USA, ktory prawa do tej obrony suwerennemu panstwu odmawia.

  Bashar al Asad jest czlowiekim honoru:
  Nie tylko odmowil przyjecia lapowki od amerykanskich przyjaciol w Arabii Saudyjskiej ale i oddal wysokie odznaczenie kurdupelkowi Francji, z ktorym nie chce miec nic wspolnego.

  Snag oczywiscie nie ma racji. Nie wszystko mozna przefrymarczyc. Sa rzeczy i wartosci cenniejsze od pieniedzy:

  Asad odmowil przyjecia od Arabii Saudyjskiej lapowki setki miliardow dolarow za …zerwanie kontaktow z Iranem.

  Assad turns down 100’s of billions from Saudis to cut Iran ties – Veterans Today | News – Military Foreign Affairs – VA

  https://www.veteranstoday.com/2018/03/27/assad-turns-down-100s-of-billions-from-saudis-to-cut-iran-ties/

  Asad zwrocil Francji najwyzsze odznaczenie Francuskiej Legii Honorowej , ktore otrzymal od prezydenta Chiraca. Swoja decyzje uzasadnil tym, ze nie chce miec nic wspolnego ze slugusem USA, ktory kazal bombardowac Syrie

  Assad returns French Legion of Honor award to US ‘slave’ following bombing of Syria — RT World News

  https://www.rt.com/news/424639-assad-returns-legion-of-honor/

  Dla porownania:
  Tramp klamie i zmienia zdanie, mianuje i wyrzuca ministrow z pracy na twitterze; uprawia dyplomacje twitterowa.
  I zupelnie co innego gadal w 2013 roku a zupelnie co innego teraz:
  Kiedys pyskowal na Obame. Teraz robi to samo: nazywa sie to „kontynuacja polityki zagranicznej USA”

  Donald Trump felt differently about Syrian intervention in 2013

  Trump, jak kazdy szanujacy sie prezydent USA nie ma zadnego porzadnego wyksztalcenia. Nie zna geografii:
  Belgia dla niego to „piekne miasto”; nie wie gdzie lezy Wenezuela (ale chce bombardowac)
  A wjezdzajac do Izraela z radoscia oznajmia, ze ‚wlasnie wrocil z Bliskiego Wschodu”

  ‘Trump’s reading from his notes, doesn’t know where Venezuela is’ – Maduro — RT World News

  Geografia Trumpa:
  „Belgium is a beautiful city”
  Trump nie wie gdzie lezy Wenezuela, Puerto Rico czy Izrael…..

  Trump also made a geographical gaffe when he informed Israeli President Reuven Rivlin that he”just got back from the Middle East” during his official visit to Israel.

  https://www.rt.com/news/405707-maduro-attacks-trump-geography/?utm_source=spotim&utm_medium=spotim_recirculation&spotim_referrer=recirculation

  Dyplomacja Trumpa:
  Trump obwiescil Niemcom, ze maja kupowac amerykanskie samochody bo inaczej nalozy na nich wielkie taryfy.
  Niemcy grzecznie odpowiedzieli:
  Najpierw nauczcie sie produkowac porzadne auta!

  US President Donald Trump’s threat to slap a German automaker with a 35 percent import tax has triggered a strong response from Berlin.

  Trump threatened to impose the tariff on US-bound BMW automobiles produced at plant in Mexico, scheduled to open in 2019.

  Trump suggested BMW should build a factory in the US, not in Mexico. “It would be much better for them and for our efforts,” he said, translated

  Trump tells Germany to buy American automobiles, Germany to Trump: ‚Build better cars’ — RT Business News

  https://www.rt.com/business/373832-trump-german-cars-tariff/

  A tak naprawde, to nie znam sie na zoologii.

 31. troll polonii said

  27
  Snag
  Wiele osob, ktore biora udzial w dyskusjach na gajowce, to emigranci.
  Nie pamietam, zeby byly jakies nadzwyczajne dyskusje na temat dyskryminacji polskich emigrantow przez…polskich emigrantow!!.
  Brak ci argumentow?
  To do jasnej cholery, wytlumacz dlaczego Polak-emigrant moze krytykowac i pyszczyc na polskiego prezydenta w Polsce a na amerykanskich nie wolno??
  To juz taki zamordyzm w tych Stanach??
  Ze nawet prezydent czyta z kartki ocenzurowany tekst???

 32. ryj krzywy said

  ad 17. Snag

  Tak tak. Zapomnijcie jak was rżneliśmy i okradaliśmy. Co za k…wa bydle.

 33. Boydar said

  My możemy zapomnieć, Panie Snag, bo Pan Bóg ofiarował nam dar zapomnienia, bez niego trudno byłoby nam żyć

  https://zaq2.pl/video/dbtzb

  Znajdź Pan półtorej godziny, i obejrzyj, nie „oglądnij”.

 34. ryj said

  A i jeszcze Snag – to nie żadna historia do zapominania. USA ma ciaglość historii, to caly czas ten sam kraj. Nie słyszałem aby odcinali się od swoich wcześniejszych zbrodni, ani wypierali dzisiejszych.

 35. snag said

  Kij w mrowisku … Git !

 36. snag said

  31 ,…

  Dyskusja??? Ty naprawdę na głowę opadłeś – „kto nie z Mieciem tego zmieciem”, tak wygląda wasza ‚dyskusja’ … Chcesz zobaczyc dyskusja to zajrzyj tutaj … http://www.unz.com/

  Have a good day ,…

 37. snag said

  31 ,…

  Zapomniałem – https://www.youtube.com/watch?v=kNf7g13284E ,…

  Sorry.

 38. Marucha said

  Re 36:
  Panie Snag, niektóre dyskusje (albo raczej niektórych dyskutantów) powinno się ucinać, gdyż nie mają one żadnego sensu.
  Nam bowiem nie chodzi o pier….e jęzorem w te i wewte, ale o dochodzenie do prawdy.

  Rozumiem, że Pan się z tym może nie zgadzać, zatem czemu Pan nie zostanie choćby na rekomendowanej przez siebie witrynie http://www.unz.com?
  Ja się nie obrażę, jeśli Pan od nas odejdzie.

 39. troll polonii said

  36
  Snag
  „Kto nie z Mieciem, tego zmieciem”

  Czy to cytat z Miecia???

 40. Miet said

  Re.31.
  Panie Trollu, a kto Panu zabrania tutaj nalotów na US Prezydenta?
  Pisz Pan co chcesz, wal z jakiej rury Ci się tylko podoba.
  Najwyżej ktoś tam skrytykuje twoje bluzgi – bo jemu też wolno.

  Skąd te pretensje???

 41. troll polonii said

  Ja podaje linki do „moich bluzgow’, ktore w wiekszej mierze pochodza z USA.
  Snag nazywa to „pajacowaniem”. Widac brak mu argumentow i swoich wypowiedzi nie potrafi uzasadnic. Widac nie czyta amerykanskich wiesci. Byc moze ma klopoty jezykowe.

  Podawanie linkow z amerykanskich zrodel nazywa pan „bluzganiem”?
  Cytowanie Trumpa przez amerykanskie media to tez „Bluzgi”?
  Tysiace, tysiace Amerykanow nie ma zaufania do swojego prezydenta. Wszystkie amerykanskie media to podaja.
  To tez MOJE bluzgi???

  No to moze pan to uzasadni dlaczego pan i Snag atakujecie mnie personalnie za korzystanie ze zrodel kanadyjskich i amerykanskich?.
  Od kiedy to przekazywanie opinii amerykanskich weteranow jest bluzgiem?
  I od kiedy to oczywiste informacje o tym, ze polityka zagraniczna USA niszczy nie tylko inne narody ale i wlasny jest przestepstwem?
  Czy chce pan zaprzeczyc, ze Clinton kazal bombardowac europejski, suwerenny kraj??.
  Czy chce pan zaprzeczyc, ze to US rozwalilo Jugoslawie? Naturalnie, ze Europa jest w strachu!. teraz w rozwalce jest Ukraina i kongresmani przygotowuja wojne na balkanach i znane sa awantury w Moldowie, Bulgarii, Rumunii.
  Na Europe padl strach. To tez bluzgi?
  Cy chce pan zaprzeczyc, ze Madelaine Albright jest praktycznie wlascicielka Kosowa (calej telekomunikacji)?
  Czy chce pan zaprzeczyc, ze Amerykanie chcieli przejac bazy na Krymie??
  Czy chce pan zaprzeczyc, ze Soros przy pomocy strasznych pieniedzy oplaca dywersje w roznych krajach? Sam o tym mowi w rozlicznych wywiadach.
  Czy chce pan zaprzeczyc, ze Trump obiecuje zbombardowanie Wenezueli?
  Od 70 lat USA prowadzi wojne w Kolumbii. Czy to tez bluzgi? Wszystkie kraje Ameryki Lacinskiej boja sie USA jak diabla. Czy to bluzgi?
  Czy bombardowanie niemal wszystkich poludniowych sasiadow USA to tez bluzgi??
  Torturowanie wiezniow w Guantanamo, AbuGhraib i Baghram ( no i w Polsce – obozy CIA) – to tez bluzgi?

  USA to nie swieta krowa indyjska. Jest i chce byc hegemonem swiata. Jest wiec na swieczniku opinii publicznej swiata.
  Oczywiscie, ze jest strach, ze kolejny kraj USA pusci z dymem. Juz zapowiadaja „rezim change w Syrii i Rosji.
  A ostatnio obiecywali w Chinach.
  Czy ten strach .. to pana zdaniem bluzgi??
  Mnie Amerykanie bombardowali dwukrotnie. Mimo, ze ze wzgledu na wiek dzieciecy nie stanowilem zadnego zagrozenia dla potegi USA.
  Pan to nazywa bluzgiem?
  To taki amerykanski naukowy termin w dyskusji?

  A moze sie panu nie podobaja raporty Kongresu i CIA bo to tez bluzgi??

 42. Miet said

  Panie Trollu, dlaczego pan mi przyprawia gębę???
  Napisałem wyraźnie – pisz pan co chcesz na tego Trumpa – a pan dalej swoje.

  No widocznie nie byłby pan Trollem gdyby pan tak za przeproszeniem nie piep…ył na okrągło.
  Według pańskich relacji, Amerykanie już zbombardowali całą Kulę Ziemską – no to teraz czas na inne planety – mam nadzieję, że pan uszczknie tajemnicy i powie, kiedy kolej na Marsa?:-)))

  ——-
  Panie Mietku, nie zbombadowali Marsa, bo tam ich jeszcze nie ma.
  Niech Pan nie obraca w żart postępowania najbardziej bandyckiego państwa w historii ludzkości. To naprawdę nie pora ani miejsce na kpiny.
  Admin

 43. Miet said

  Panie Wacławie, mój wpis dotyczy wpisu Trolla #41, który był całkiem nie na temat.
  To jego metoda odpowiadania, którą dobrze znamy.

  Jaka jest moja opinia o polityce zagranicznej USA i stosunek do wojen jakie prowadziły i dalej prowadzą, jest Panu dobrze znana – wypowiadałem się nie raz i nie dwa – i nie kpiłem sobie.
  Czy nie zauważył Pan, że moje kpiny dotyczyły samego stylu wypowiedzi Trolla?

  ——
  OK, za wszystkie nieporozumienia przepraszam. Nie jestem w dobrej formie psychofizycznej.
  Admin

 44. troll polonii said

  43
  Miet
  Niech pan teraz nie kreci.
  Zacytuje:

  Panie Trollu, a kto Panu zabrania tutaj nalotów na US Prezydenta?
  Pisz Pan co chcesz, wal z jakiej rury Ci się tylko podoba.

  Najwyżej ktoś tam skrytykuje twoje bluzgi – bo jemu też wolno.

  Chodzi o „naloty” na US prezydenta i o te „Bluzgi”.

  I jeszcze o ten styl wiecowy pana Mieta z czasow stalinowskich:

  „To jego metoda odpowiadania, którą dobrze znamy.”
  Kto to sa „my”?? i jakie metody???

  Naloty to urzadza wasz prezydent.
  A bluzgi – juz wyjasnilem i przedstawilem – pochodza z amerykanskich zrodel.
  I jak gdzies klamie to prosze mi udowodnic a nie ..bluzgac.

  No to moze prosto ze zrodla:

  Czy ten facet jest normalny??
  ‘Nobody’s tougher!’ Trump recalls ‘severe fight’ with Russians & ‘absolute precision’ Syria strike — RT US News

  https://www.rt.com/usa/424539-trump-tough-russia-syria/

  Jeszcze niedawno Trump zwyzywal Kima, a teraz: :
  Kim has been ‚very open and very honorable’ says Trump | Daily Mail Online

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5653397/Kim-open-honorable-hope-special-says-Trump.html

  dr. Ron Paul l, republikanin z Teksasu, byly kongresman i kandydat na prezydenta USA.
  Czy pan Miet Dra.Paula ma tez za glupa, ktory bluzga?

  Dla mnie dr. Paul jest zdecydowanie wiekszym autorytetem niz – w publicystyce amerykanskiej raczej nieznany – pan Miet.

  Zwlaszcza po tym jak prezydent USA wyrzucil bezprawnie 60 rosyjskich dyplomatow na podstawie falszywych oskarzen kolezanki T. May z UK, rowniez jak Trump, handlary bronia!!

  Ron Paul: Both Parties Support Military Intervention And Growing Debt – Investment Watch Blog

  http://www.investmentwatchblog.com/ron-paul-both-parties-support-military-intervention-and-growing-debt/

  Teresa May i jej malzonek sa najwiekszymi udzialowcami w BAE i udzialy im bardzo podskoczyly od napadu na SYrie

  https://www.rt.com/uk/424392-may-husbands-capital-group/

  W jaki sposob powiekszaja swoje dochody?
  Bo Teresa MAY przekazuje mezowi wszystkie panstwowe tajemnice i pan May wie co ma robic na gieldzie . Podobnie czerpie zyski kolega pani May… D. Trump, ktory tez ma dostep do „inside knowledge” na gieldzie. Jest to najwyzsze stadium korupcji.
  A te bluzgi podaje :

  Source of this article is Global Research
  Copyright © Michael Welch, Vanessa Beeley, and Prof Michel Chossudovsky, Global Research, 2018

  Jak sie nazywa taki co zarabia na mordowaniu ludzi?
  Who Benefits from the Syrian Airstrikes? | Global Research

  UK – Prywatny folwark pani May i jej meza
  US – a/a

  https://www.globalresearch.ca/who-benefits-from-the-syrian-airstrikes/5637102

  Odnosny fragment:
  MC: Well, that’s something that has to be looked into very carefully. There’s data on option trading… I think what we can reasonably say at this stage is that this is not strictly a conflict of interest regarding Theresa May and her husband. It’s far more serious. In this particular case the company of which he is a senior executive is a massive investment firm both in Britain and the United States, and it owns something of the order of 10% of Lockheed Martin shares. Some say it’s 7% but other estimates say up to 10%. And it also owns, when I say it owns, it owns that on behalf of customers, as well, but nonetheless, this is a bonanza for the May family.

  It means that the British Prime Minister has fed information to her husband which enables the personal enrichment by that specific family. And the same thing goes for the Trump family. Now, I don’t think that this process of corruption and fraud is limited to a single military event. They’ve been doing it all along. In other words, since Theresa May became prime minister, her husband is receiving foreknowledge of various statements that she’s going to make which will have impact on money markets, including Brexit of course.

  So, every time Theresa May opens her mouth and says, oh, Brexit this, that and the other, well, her husband already has foreknowledge of that and can speculate on what happens at the level of the stock market. It’s a form of enrichment which, first of all, leads to tremendous wealth because you can use options, and it is directly the result of a complicity of heads of state and heads of government with powerful financial institutions.

  In this particular case, we have a financial family in Downing Street with Theresa and Philip May, and, of course, we have, you know, a tycoon [Donald in the White House], a real estate tycoon with links to Wall Street, who is in the White House and who does exactly the same, and whose cronies make billions of dollars simply on the basis of receiving foreknowledge of public statements which the president or his cronies will make. So that is the nature of this relationship.

  Now, let’s put the Theresa May issue into perspective.

  Theresa May is a liar regarding… Well, she’s a serial liar, because she has lied regarding the Skripal affair, the so-called nerve agent saga,

  She’s also lied with regard to the chemical weapons attack in Douma, making statements which were undocumented, with a view to actually launching that attack on Friday evening after the closure of the stock market.

  And third, she is a fraud…well, she’s a war criminal as well, because people get killed as a result of her actions.

  So, there you have a liar, a war criminal, and a financial fraud combined. … Well, I was born in Wales and I’m British, and I don’t recall any previous British head of government, Prime Minister, who had that kind of triangular denomination of being a war criminal, a liar, and a fraud. Well, she is all three, and I would say that, under normal conditions, that government should topple, should fall.

 45. NICK said

  Snnnagu nudny i „profesurze” też.

 46. Lubieżnik said

  Niezłym chujem jesteś snag, kretynie jewrejski. Pan Marucha ma do ciebie mega cierpliwość tutaj.

Sorry, the comment form is closed at this time.