Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Marucha o Mądry głupiemu (niestety)…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  AlexSailor o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  brys o Przyczyny zwiększających się w…
  Yagiel o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Obłuda Adamowicza i spółki

Posted by Marucha w dniu 2018-04-22 (Niedziela)

„Manifestacja antyfaszystowska” w Gdańsku 21 kwietnia była wyrazem najwyższej obłudy i dwulicowości jej organizatorów. Nie jestem sympatykiem ONR i wielokrotnie krytykowałem tę organizację. Jednakże nie można nie zauważyć rażącego braku proporcji w potępianiu ONR i ogólnie polskiego nacjonalizmu przez organizatorów i uczestników gdańskiej manifestacji, a ich pobłażliwością dla nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego.

We Lwowie

Czy pan Adamowicz, pan Borusewicz i pani Krzywonos zaprotestowali kiedykolwiek wobec tego co dzieje się na Ukrainie? Czy zorganizowali manifestację antyfaszystowską jako protest wobec marszu Korpusu Narodowego we Lwowie 4 marca br.? Korpus Narodowy to ukraińska partia faszystowska, którą utworzyli członkowie pułku ochotniczego „Azow” – tego samego, który dopuścił się w Donbasie wielu zbrodni wojennych, opisanych w raporcie Amnesty International, który nie ukrywał swojej fascynacji narodowym socjalizmem i używał jako emblematu „wilczego haka”, znaku dywizji Waffen-SS „Das Reich”.

4 marca we Lwowie Korpus Narodowy uczcił rocznicę śmierci Romana Szuchewycza – twórcy UPA i organizatora ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego. Wznoszone były przy tym szowinistyczne, antypolskie hasła.

Pan Adamowicz, pan Borusewicz i pan Wałęsa przeciw temu protestowali? Nie słyszałem. A może zaprotestują przeciwko temu, co będzie miało miejsce we Lwowie 28 kwietnia? Tego dnia odbędzie się tam doroczny marsz ku czci dywizji Waffen-SS „Galizien”. Będę maszerować ludzie w mundurach SS, będą runy SS, trupie czaszki, emblematy dywizji galicyjskiej SS, banderowskie flagi i otwarcie faszystowskie hasła.

Ktoś w Polsce, z szeregów płomiennych tropicieli antysemityzmu i bojowników z nacjonalizmem, przeciw temu zaprotestuje?

Przecież to z tych szeregów właśnie ciągle słychać najbardziej doniośle, że Polska musi wspierać Ukrainę, że to jest rzekomo polska racja stanu, a Ukraina nie ma innej tradycji historycznej poza hajdamacko-banderowską, więc zostawmy ją w spokoju.

Z tychże szeregów padł kilka lat temu znamienny głos pana Wóycickiego, że Roman Szuchewycz powinien być także dla Polaków postacią o cechach bohatera i że Polacy powinni zaakceptować nacjonalizm ukraiński. Tak jak zaakceptowało go środowisko polityczne pana Wóycickiego, które nie akceptuje wyłącznie nacjonalizmu polskiego.

A może któreś z miast partnerskich Lwowa w Polsce zerwie z nim stosunki? Kraków, Lublin, Łódź, Oleszyce, Przemyśl, Rzeszów, Warszawa i Wrocław. Czekam na oświadczenia władz tych miast w związku z otwartą obecnością nazizmu w przestrzeni publicznej Lwowa. Czekam na manifestacje antyfaszystowskie w tych miastach jako reakcję na nazyfikację Lwowa. Czekam na oświadczenia polskich polityków, zwłaszcza panów Wałęsy i Borusewicza, protestujące przeciw wypowiedziom niektórych ukraińskich polityków, honorujących Adolfa Hitlera w rocznicę jego urodzin.

Czekam na reakcję tropicieli antysemityzmu w Polsce wobec jawnej obecności antysemityzmu w życiu publicznym i polityce Ukrainy, w tym honorowaniu przez wadze tego państwa ludzi i organizacji uczestniczących podczas drugiej wojny światowej w hitlerowskiej zagładzie Żydów.

Czekam aż pewien uczony z Uniwersytetu Warszawskiego, który odkrył, że w Polsce szaleje antysemityzm wtórny (antysemitą wtórnym wedle tego uczonego jest ten kto zaprzecza, że jest antysemitą) dostrzeże, że na Ukrainie ma miejsce polityka państwowa, która z jednej strony neguje udział nacjonalistów i faszystów ukraińskich w zagładzie Żydów, a z drugiej strony gloryfikuje ich zbrodnie.

Przypomnę, że środowisko polityczne, z którego wywodzi się ten uczony („Krytyka Polityczna”) należało i należy do najbardziej gorliwych krzewicieli giedroyciowskiej koncepcji Ukrainy jako „kordonu sanitarnego” wobec Rosji, mając pełną świadomość, że będzie to Ukraina neobanderowska, ponieważ innej siły antyrosyjskiej poza epigonami Stepana Bandery tam nie ma.

Czekam aż Sejm i Senat przyjmą uchwały potępiające heroizację faszyzmu ukraińskiego oraz budowanie tożsamości państwowo-narodowej Ukrainy na kulcie zbrodniczych ideologii i formacji. Czekam na oświadczenie polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej protestujące przeciwko indoktrynacji nazistowskiej uczniów na zachodniej Ukrainie, w tym obecności na zajęciach szkolnych grup rekonstrukcyjnych UPA i dywizji Waffen-SS „Galizien”.

Czekam aż rząd polski, w reakcji na renesans nacjonalistyczno-faszystowski na Ukrainie, przestanie hojnie wspierać Ukrainę pieniędzmi polskich podatników i tworzyć setki tysięcy miejsc pracy dla Ukraińców.

Czekam aż tzw. elity polityczne Polski – z płomiennymi bojownikami z nacjonalizmem na czele – przestaną zajmować się ONR-em, a zajmą się wreszcie nacjonalizmem i faszyzmem ukraińskim. Bo to jest rzeczywiste zagrożenie dla pokoju w Europie i dla Polski w pierwszym rzędzie.

Nie mam wątpliwości, że nigdy się nie doczekam.

[Oczywiście, że kurwom nigdy nie wpadnie na myśl, aby przestać być kurwami – admin]

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 19 to “Obłuda Adamowicza i spółki”

 1. jaja said

  Panie Gajowy to nawet te „elyty” nie sa kurwy to sa prostytutki, za piwo. Już nie mam siły czytac podobnych w treści tekstów ( zresztą strata czasu) bo z góry wiem, co można na takie szambo i o takich scierwach napisać. I tylko serce boli, że wszystko śmierdzi po starym łajnem i nic się nie zmienia, a każdy bardziej kumaty człnek naszego nieszcześliwego kraju tak niecierpliwie oczekuje zmian i wysuszenia bagna.

  ——
  Najgorsze jest to, że Polactfo to już tylko kupa gnoju.
  „Ja się polityką nie interesuję”
  „Nie zwracaj mi dupy jakimiś Żydami”

  Nie będzie mi ich żal. Zasłużyli na to, by być pogardzanymi śmieciami.
  Admin

 2. revers said

  Wlasnie dzis pod Kijowem skrajnie nazistowka organizacja C14 ogniem likwidowala oboz romow na Lysej Gorze.

  http://www.stalkerzone.org/in-kiev-nationalists-from-c14-set-fire-to-a-romani-camp-on-lysaya-gora/

  Co bybylo gdyby na terenie polski ruszyc romow? dyzurne gadzinowki Schechtera nie zamknaly by sie na chwile.

 3. jjj said

  „wobec jawnej obecności antysemityzmu w życiu publicznym i polityce Ukrainy”
  Może w jakimś zakresie pijarowsko-wspomnieniowo-„odwracanio-uwagowym”, czy jako jakiś „wentyl bezpieczeństwa”, by masy nie czuły się upodlone przez realnie rządzących. ….Bo jak mi się zdaje, „semityzm” taki do kwadratu, rządzi tam aż miło…

 4. jaja said

  Niestety (lzawe pocieszenie) ale ta gangrena o ktorej Pan pisze i ja nie kwestionuje Pana opinii ale dotknela nie tylko Polactfo ale pol swiata na nia cierpi, i antidiotum na postepujaca zniglizne – brak. Fakt, ze co nasze to boli i gniewa najdotkliwiej a bezsilnosc zalamuje, bo czlowiek robi co moze, zeby zawrocic marsz od przepasci a skutek – mizerny i zdrowie wlasne tez szwankuje na skutek – skutka. Tak czasami jak zaczne glowkowac nad szprychami tego swiata, to widze jedno wyjscie z tego kotla, ale to wyjscie nie napawa mnie radoscia. Coraz mniej korzystam z internetowych wiadomosci, bo nic sie nie zmienia, oprocz spotegowanego z dnia nadzien ataku presstytuckiego na Rosje bo zawsze jest winna, i takze niepokoi wzrost napiecia miedzy Chinami a Taiwanem, zaostarzajaca sie z kazdym dniem rywalizacja o dominacje na Pacyfiku miedzy Stanami i Pekinczykami. Niedlugo pojda na noze, bo zadna ze stron nie jest nastawiona na osiagniecie kompromisu. My jestesmy pionkiem w tych swiatowym chaosie, ktory moze najbardziej ucierpiec z powodu globalnych przetasowan bo zgniot (nasze polozenie) nas zmiazdzy. Taka alternatywa mi sie przed oczami rysuje bo innych motywacji do wytrzezwienia otumanionego spoleczenstwa nie widze ani w dalszej ani w blizszej perspektywie.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Jesteśmy – na własne życzenie – czymś gorszym, niż pionek. Jesteśmy NICZYM.
  W sojuszu z Rosją mielibyśmy ważną rolę do odegrania.
  A tak… będziemy gównem, które rozdepczą.

 6. jaja said

  No, ale jak temu zaradzic? Czy widzi Pan jakies wyjscie, swiatelko w tunelu? Ja z powodu tej misji to z cala rodzina, przyjaciolmi mam na pienku, nie chca ze mna na temat przyszlosci w kraju i wlasnych preferencji politycznych ( o ile maja jakiekolwiek) rozmawiac. Odpowiedz jest jedna ” polityka mnie nie interesuje.” To mowie, po jasny gwint idziesz glosowac jak zielonego swiatla nie widzisz?
  Narazie maja co jesc, starcza na wycieczki urlopowe i chalupymaja nie do pogardzenia wiec nie narzekaja , czekaja w nieswiadomosci biernej na lepsze jutro, bo dobra zmiane kaczor przeciez reklamuje. jakie to smutne, ja sie nawet przestalam denerwowac pogodzilam sie z losem i prosze Boga o litosc, bo tylko On moze odmienic tok wydarzen.

 7. @ 5. Marucha,
  „W sojuszu z Rosją mielibyśmy ważną rolę do odegrania.”

  Uważam, że obecna Polska/Polacy nie mają niczego, co mogłoby zachęcić Rosję do zawarcia jakiegokolwiek sojuszu z nami – choćbyśmy zaczęli tak całować Rosję po dupie, jak obecnie całujemy Izrael – czy mam rację?
  Gdybym ją miał, niestety, to gdzie szukać oparcia/pomocy przed nadchodzącym rozbiorem obecnego terytorium Polski przez Niemców, hazaraków i Ukraińców?

  Chyba każdy gajówkowicz ma lepsze ode mnie rozeznanie sytuacji w Polsce, więc proszę oszacować, zgodnie ze swoim „sercem i intuicją”: ile procent „mieszkańców” obecnego terytorium Polski zauważa postępującą „palestynizację”?

  ——
  Obecnie to nie ma żadnej Polski. Jest kupa gówna, w którym żeruje robactwo.
  Admin

 8. @ Autor. Bohdan Piętka,
  „Czekam aż rząd polski, w reakcji na renesans nacjonalistyczno-faszystowski na Ukrainie, przestanie hojnie wspierać Ukrainę pieniędzmi polskich podatników i tworzyć setki tysięcy miejsc pracy dla Ukraińców.

  (…)

  Nie mam wątpliwości, że nigdy się nie doczekam.”

  No to niechże Pan pisze chociaż: „rząd polski” !

  ——
  On nie pisze w gajówce.
  Admin

 9. troll polonii said

  7
  Zapiniotodement

  Na takim statku pt. Titanic, orkiestra grala do samego konca.
  Nawet krzesla porozstawiali na pokladzie, zeby lepiej echo nioslo.
  I mieli takie ladne instrumenty: swiecace puzony!

  PS
  A dr. Piskorski siedzi!
  I gdzie ta ‚polska’ Solidarnosc??

 10. NICK said

  Raz qrva? Zawsze qrva.

  I niech prawiczki nie myślą inaczej.
  Mogą się tylko starać.

  Odqrvić.

 11. Voodoosch said

  Nawet jakbyśmy byli w sojuszu z Rosja to i tak gdyby goowno wpadło w wentylator (czyli wojna) bylibyśmy tylko poligonem. Putin by nas za mocno nie pokochał, a już na pewno by nam nie zaufał.
  Też nie widzę przyszłości dla Polski, znaczy widzę, będzie drugim Izraelem. Najlepsze będzie, że Polacy w Polsce się nawet nie zorientuja, że coś się zmieniło (na poczatku).

  ——
  Oczywiście, że TERAZ by nam nie zaufał. Ale kiedyś był na to czas… Była szansa, jak zwykle zmarnowane.
  Admin

 12. lewarek.pl said

  Musimy oswajać się z myślą, że Polski takiej jaka jest nie będzie. I że nastąpi to całkiem niedługo. Terytorialnie Polska zostanie okrojona do regionów centralnych: Mazowsza, Kujaw, Pomorza Chełmińskiego, Wielkopolski, Małopolski, Lubelszczyzny, Podlasia. Ziemie Zachodnie i Górny Śląsk zabiorą Niemcy. Część Polski południowo-wschodniej wezmą Ukraińcy (jako rekompensatę za utracony Krym i Donbas). Warmia i Mazury przypaść mogą Rosji, która w ten sposób powiększy sobie okręg kaliningradzki. W ten sposób powstanie bufor niemiecko-rosyjski. Na terytorium okrojonej Polski władzę przejmą Żydzi i polscy kolaboranci, kontrolę z zewnątrz sprawować będą Niemcy, Rosja i – stale lub okresowo – USA. Grzegorz Braun mówi o „kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym”. Oczywiście Polska będzie państwem bez wojska, bez ciężkiego przemysłu, bez większych perspektyw rozwojowych, rezerwuarem siły roboczej i uciech erotycznych dla Europy, ale ciepłej wody w kranie nikt nie zakręci. Być może Polakom zostawi się wolność słowa (wentyl bezpieczeństwa) – będą mogli spierać się zażarcie o Dmowskiego i Piłsudskiego, Smoleńsk, politykę historyczną, a nawet model przyszłego państwa polskiego (które nigdy już nie powstanie); nietykalne będą tylko dogmaty Holocaustu. Los Polaków, którzy pozostaną pod zaborem niemieckim, a zwłaszcza ukraińskim będzie nieciekawy; Ruscy raczej zostawią nas w spokoju.
  Taką mam wizję przyszłości Polski. Powstała ona 15 lat temu. Wydarzenia, które zaszły przez ten czas, potwierdzają realizację tej wizji.
  Bardzo bym chciał, żeby ktoś ją obalił. Niestety, oprócz drwin (rzadkich, bo częściej spotykam się z namysłem lub zaniepokojeniem), nikt nie dostarczył mi argumentów, że może ona być nieprawdziwa.
  Smutno, kurwa.

 13. Piskorz said

  re art ” Nie jestem sympatykiem ONR i wielokrotnie krytykowałem” ONR…sama nazwa b. dużo mówi za siebie..Na początek dobre i to..zobaczymy.

 14. Piskorz said

  re 7 : ile procent „mieszkańców” obecnego terytorium Polski zauważa postępującą „palestynizację”?” B. DOBRE PYTANIE..!!

 15. Sceptyk said

  Panie Marucha, nie mam, na szczęście myśli samobójczych, ale po przeczytaniu powyższych komentarzy, włącznie z Pańskimi uwagami, mam nieodparta chęć się porządnie nachlać.

  Może zamiast czytać defetystyczne wiadomości pójść do przydomowego ogródka i sadu. Wiśnie tak ładnie kwitną, niebawem zakwitnie 80-cio letnia grusza, sama radość. Trawa rośnie jak szalona, a mi się kosiarka zepsuła, że też nie może być wszystko OK?

  Ostatnio po wydarzeniach w Syrii zamówiłem na AliExpres licznik Geigera, na tak – jakby co? Wiele to nie pomoże, ale jakby władza coś ukrywała to będę wiedział wcześniej, może na rachunek sumienia i spowiedź czasu wystarczy?

  A tak na pocieszenie, jak mój kolego onegdaj powiadał „pamiętaj nawet na samym dnie znajdzie się ktoś kto zapuka od spodu”. Może „rozbiorcy” zanim nas rozbiorą sami się rozlecą?

 16. @11. Voodoosch,
  “Nawet jakbyśmy byli w sojuszu z Rosja to i tak gdyby goowno wpadło w wentylator (czyli wojna) bylibyśmy tylko poligonem. Putin by nas za mocno nie pokochał, a już na pewno by nam nie zaufał.”

  Podzielam tę ocenę sytuacji.

  Trochę dodam od siebie: hazaraki wszelkimi siłami dążą do sprowokowania nuklearnej globalnej wojny, po której wyjdą ze schronów na Świat oczyszczony z goji, gotowy do zaludnienia, pardon, shazarakowania – bo hazaraki to nie ludzie…
  To jest ich “Plan A” – i z wielu powodów jest im bardzo spieszno do jego realizacji.

  Nie mamy żadnych możliwości zapobieżenia naszej zgubie, najwyżej możemy starać się ją opóżnić,
  odwlec… mając nadzieję, że może USraelczycy się ockną ze swego ogłupienia… że może z dnia na dzień rosnąca militarna siła Rosji, Chin i Iranu zmusi szabesgoji i szipli do zrozumienia, że czas na zmianę ich dotychczasowego pro-hazarackiego służalstwa na: Goje wszystkich krajów, łączmy się!

  I właśnie na taki rozwój sytuacji hazaraki mają “Plan B”.
  Zrobili dwa kroki do przodu, dalej się nie da, to teraz zrobią jeden krok w tył.
  Mają to wypróbowane wielokrotnie przez conajmniej ostatnie 2000 lat – I znowu zaczną małymi kroczkami metodycznie i perfidnie realizować swój cel: zdobyć tylko dla siebie cały Świat.

  W tym Planie B jest rozbiór obecnego terytorium Polski pomiędzy Niemców, hazaraków i Ukraińców – i tylko temu możemy zapobiec, ale jak???

  Uważam, że tylko Kościół może zjednoczyć Polaków i szipli do walki z wrogami wewnętrznymi:
  szabesgojami i hazarakami – usunięcie szubrawców ze sceny politycznej zastopuje zaborczość wrogów zewnętrznych, bo Polska zacznie się odradzać.
  Powtarzam, tylko Kościół jest organizacją potencjalnie zdolną do zjednoczenia Polaków i szipli –
  proszę więc wszystkich czytelników by nie dokuczali mi przykładami shazarakowania Watykanu, shazarakowania “naszych” hierarchów, itp. (bo mam gdzieś co najmniej parę kilogramów papierów na ten temat) – lecz znaleźć jak najwięcej sposobów na odhazarakowanie Kościoła, nadanie mu
  narodowego, polskiego charakteru.

  Jesteś, PT Voodoosch’u, zdolny do oświadczenia swojemu proboszczowi: “nie dam ani grosza na tacę, dopóki w kościołach będą obchodzone Dni Judaizmu”, potrafisz namówić to takiej akcji swoją rodzinę, przyjaciół, współpracowników, itp.?
  To będzie pierwszy, jeszcze malutki kroczek – następne będzie ci już łatwiej zrobić!

 17. @ 12. Lewarek.pl,

  „Taką mam wizję przyszłości Polski. Powstała ona 15 lat temu. Wydarzenia, które zaszły przez ten czas, potwierdzają realizację tej wizji.
  Bardzo bym chciał, żeby ktoś ją obalił. Niestety, oprócz drwin (rzadkich, bo częściej spotykam się z namysłem lub zaniepokojeniem), nikt nie dostarczył mi argumentów, że może ona być nieprawdziwa.
  Smutno, kurwa.”

  Wyprzedził mnie Pan o jakieś 10 lat ze swoim zrozumieniem, co się dzieje.
  Mnie też jest „smutno, kurwa” – ale w powyższym moim poście jeszcze mam jakąś nadzieję…

  Pozdrawiam Pana i PT Voodoosch’a
  (to już jest nas jakby trzech..)

 18. Właśnie natrafiłem na przydatną Polakom finansowo ciekawostkę:

  Hazarak Menachem Moskowitz grzecznie sobie wracał do domu ze synagogi po porannych modlitwach, przyjacielsko pozdrowił nieznajomego mężczyznę, bo przecież w Brooklynie, a zwłaszcza w Crown Heights, są wszak tylko same swojaki hazaraki i … ten facet podbił mu oko!
  Mało tego, ten goj jeszcze nawymyślał hazarakowi Moskowitzowi: wy fałszywi Żydzi okradliście mnie z pieniędzy, obrabowaliście z mojego domu, zabiję cię!
  Ale to były tylko strachy na Lachy więc hazarak dał radę uciec.

  ADL wyznaczył nagrodę za to podbite oko: 5000 dolarów!

  B’nai B’rith/ADL zostały zainstalowane w Polsce przez pierwszego z kurdupli jednojurtowych, można więc spodziewać się, że ubodzy, bezrobotni, bezdomni itp. skrzykną sie razem, ustalą szereg/kolejność aby działać w taki sposób:

  pierwszy podbija oko hazarakowi -> drugi donosi na pierwszego i dostaje nagrodę, -> pierwszy ma zapewniony dach nad głową, wyżywienie, szacunek otoczenia, a po wyjściu połowę nagrody!

  następnie:
  drugi podbija oko hazarakowi -> trzeci donosi na drugiego i dostaje nagrodę -> itd.itd. aż sobie cały szereg byt polepszy…

  podbite oko:
  https://www.algemeiner.com/2018/04/23/adl-offering-5000-rewards-after-second-brutal-antisemitic-assault-in-brooklyns-crown-heights-neighborhood/

 19. Wiadomość z ostatniej chwili (z ruchomego paska na dole ekranu TV):
  Były POTUS G. Bush przywieziony do szpitala z powodu „blood poisoning”

  Przygryzł sobie język?!

Sorry, the comment form is closed at this time.