Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

W Waszyngtonie zdecydują o naszym przeznaczeniu

Posted by Marucha w dniu 2018-04-22 (Niedziela)

Dziś moja moc się przesili. Dziś poznam, czym najwyższy, czylim tylko dumny” – pisał Adam Mickiewicz w III części „Dziadów”, wkładając tę deklarację w usta Konrada, właśnie rozpoczynającego – jak to na użytek gimnazjastów nazwali nauczyciele – „wadzenie się z Bogiem”.

Jak wiemy, nie skończyło się to dla Konrada dobrze, ale to i tak nic, ponieważ – jak mówił żmudzki szlachcic, pan Surwint – „z Panem Bogiem łatwiej niż z ludźmi”, a zwłaszcza z niektórymi ludźmi, to znaczy – z Żydami.

Kiedyś obwiniano ich o spowodowanie śmierci Jezusa, ale odkąd, w ramach szerzącego się z szybkością płomienia kultu Świętego Spokoju ustalono, że to nie Żydzi, a nie jest wykluczone, że już wkrótce się wyjaśni, że Jezus zmarł śmiercią naturalną, dzięki czemu problem zniknie sam przez się, mało kto odważa się Żydom sprzeciwiać. Nie żeby się bał, co to, to nie, tylko, żeby nie zostać antysemitą. Jak bowiem wiadomo, antysemityzm jest grzechem, a jak ktoś w ten sposób grzeszy, to może trafić do piekła, gdzie cały czas będzie go bolało.

Portal „Fronda” codziennie dostarcza świeżych opisów piekła, więc nic dziwnego, że wszyscy unikają wszelkiej konfrontacji z Żydami.

Konfrontacji tej unikają zwłaszcza amerykańscy politycy, bo wydaje się, że to jest jeszcze gorsze od molestowania dzieci. Takie molestowane dziecko potrafi siedzieć cicho nawet przez 40 lat, a kiedy zorientuje się, że molestujący zaczyna piąć się do wyższych grządek w biznesie, czy polityce, natychmiast sobie o tym molestowaniu przypomina. Wtedy taki jeden z drugim ambicjoner gotów jest wiele poświęcić gwoli uniknięcia skandalu, a zwłaszcza – jego skutków, dzięki czemu molestowane dziecko ma czym obetrzeć sobie łzy po tych straszliwych przejściach.

Tymczasem oskarżenie, czy nawet podejrzenie o antysemityzm bywa jeszcze gorsze. Dopóki polityczny ambicjoner się słucha, to napływają do niego pieniądze („W Warszawie zbytek, szampańskie kolacje, płyną rubelki, skąd – gdzie – ani wiesz!”), a poza tym niezależne media głównego nurtu nad nim cmokają, jaki mądry i w ogóle.

Gdyby jednak taki jeden z drugim zapomniał o bezwzględnym posłuszeństwie, to nie tylko wszystko to skończyłoby się, jak ucięte nożem, ale w dodatku dziecko, a nawet wiele dzieci, lub kobiet, przypomniałoby sobie o molestowaniu. No a wtedy – „żegnajcie mi na zawsze chłopcy i dziewczęta, żegnajcie druhowie i ty miłości ma!”

Bo chociaż samo oskarżenie o molestowanie bywa kłopotliwe, to jeszcze gorsza jest kompromitacja. Jak mawiał mój przyjaciel z lat studenckich, jak się kogoś pozbawia niewinności, to trzeba mu przynajmniej dostarczyć przeżyć, a o jakich „przeżyciach” można mówić w przypadku molestowania?

Tadeusz Boy-Żeleński nie miał co do tego wątpliwości: „A młody? Głupie to, płoche. Tylko pobrudzi pończochę.” Toteż nic dziwnego, że coraz więcej dam skłania się ku feminizmowi, również w naszym nieszczęśliwym kraju, za co szczególnie obwiniam panów: Ludwika Dorna i Cezarego Michalskiego.

Ale dość tych dygresji, bo właśnie zbliża się moment, gdy „moc się przesili”, to znaczy – gdy przekonamy się, czy możemy liczyć na Naszego Najważniejszego Sojusznika, czy też traktuje on nasz nieszczęśliwy kraj, jako towar do przehandlowania za jakieś nawet iluzoryczne korzyści.

Jak zauważył Franciszek książę de La Rochefoucauld, „tylko dlatego Pan Bóg nie zesłał na ziemię drugiego potopu, bo przekonał się o bezskuteczności pierwszego”, toteż nic dziwnego, że chociaż Nasz Najważniejszy Sojusznik w roku 1943 sprzedał nas Sojusznikowi Naszych Sojuszników tak, jak sprzedaje się rzeźnikowi krowę, postanowiliśmy jeszcze raz mu zaufać. Inna rzecz, że nie mieliśmy wielkiego wyboru, jako, że Sowieciarze uzgodnili z Naszym Obecnym Najważniejszym Sojusznikiem wszystkie szczegóły sławnej transformacji ustrojowej, a my w tej sytuacji potrzebowaliśmy komuś zaufać na tej samej zasadzie, jak w roku 1945 Polacy w Londynie ufali generałowi Sosnkowskiemu – bo znał marszałka Piłsudskiego, albo premierowi Arciszewskiemu – bo miał brodę.

Zgodnie z prawem Murphy`ego – jak może stać się coś złego, to na pewno się stanie – więc z bojaźnią i drżeniem czekamy na głosowanie w Izbie Reprezentantów Kongresu USA nad ustawą HR 1226, w następstwie której Żydzi, wykorzystując siłę Naszego Najważniejszego Sojusznika, pod pretekstem tzw. „roszczeń”, wyszlamują Polskę do gołej ziemi, zapewniając sobie w naszym bantustanie status szlachty, dominującej nad mniej wartościowym narodem tubylczym.

Z obfitości serca usta mówią, toteż nic dziwnego, że już teraz Żydzi przybierają względem mniej wartościowego narodu tubylczego coraz bardziej mocarstwową postawę – a cóż będzie, jeśli Kongres Stanów Zjednoczonych wspomnianą ustawę uchwali, a prezydent Donald Trump ją podpisze?

Na naszych Umiłowanych Przywódców liczyć już nie możemy – o czym mogliśmy przekonać się na przykładzie pana prezydenta Andrzeja Dudy, który nie ośmielił się usłyszeć plugawych bluzgów izraelskiego prezydenta Riwlina, któremu towarzyszył podczas tzw. Marszu Żywych w chwilowo nieczynnym obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Nie możemy też liczyć ani na Naczelnika Państwa, który ustami pana red. Tomasza Sakiewicza właśnie otrąbił zwycięstwo w postaci postawienia na Placu Piłsudskiego pomnika w kształcie schodów donikąd – ale w sprawie wspomnianej ustawy nie ośmielił się puścić pary z ust, podobnie jak pan premier Mateusz Morawiecki, który z podziwu godną przezornością zabezpiecza sobie odwrót na z góry upatrzone pozycje w Banku Morgana, któremu właśnie podarował 20 mld złotych zrabowanych polskim podatnikom.

Podejrzewam tedy, że podjęli wobec Naszego Najważniejszego Sojusznika, a także Żydów, jakieś zobowiązania, o których boją się poinformować opinię publiczną, żeby nie nadwątlić wiary swoich wyznawców w „dobrą zmianę”.

Ale 24 kwietnia, kiedy to Izba Reprezentantów Kongresu USA przeprowadzi głosowanie nad wspomnianą ustawą, wszystko się wyjaśni. Tego dnia „moc się przesili” i poznamy, na czym stoimy.

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org/

Komentarzy 108 to “W Waszyngtonie zdecydują o naszym przeznaczeniu”

 1. gość said

  ALARM 24 04 18 BYĆ ALBO NIE BYĆ DLA POLSKI

 2. Rokitnik said

  Mam cichą nadzieję ze p.Michalkiewicz JUZ wraca na strony ?! A Mojemu Gospodarzowi dziękuję za DOBRE wieści !!

 3. Rokitnik said

  Pani poseł. Proszę NIE ściemniać. MIELIŚCIE tysiąc posunięć do powstrzymania HUCPY Hebrajki…więc teraz, to proszę nie PiSkać, że dzieje się taka krzywda, że obłupiią NAS do cna?!! Czy na kolacji w Krakowie z żydami, nie roztrząsano tego posunięcia??? Tfuuuuuu …

 4. Miet said

  Wspaniale, że Pan Stanisław nadaje na wysokiej ( jak zawsze) fali.
  Tego nam potrzeba.

 5. Boydar said

  Mam nadzieję, że przegłosują. Najwyższa pora wreszcie przeciąć ten wrzód.

  Największy smród będzie kiedy ropa wypłynie, ale mus to mus.
  Jak Hitler zrównał z ziemią Warszawę to przynajmniej ulice na planie Polakom zostały; gdyby nie zrównał, dziś zamiast Warszawy mielibyśmy New Tel Aviv, i to zarówno kamienicami jak i ulicami.

  ——
  Wie Pan co? Mam podobne myśli.
  Admin

 6. abcdef said

  Pamiętam, że kila lat temu p. Michałkiewicz opublikował jakieś bumagi amerykańsko-polskie potwierdzające spłatę odszodowań przez Polskę za znacjonalizowane mienie obywateli amerykańskich (w tym żydów amerykańskich). Jeśli dobrze pamiętam, po spłaceniu tej sumy, rząd amerykański zobowiązał się do wypłat odszkodowań poszkodowanym (?) obywatelom USA.

  Cisza o tym — czy była to plotka?

  Suma żądanych „odszkodowań”: 300 bilionów dolarów. Liczba ludności żydowskiej w Polsce w roku 1939 wynosiła około 3 milionów. Wychodzi, że każdy, od oseska do staruszka, polski żyd wówczas był wart 100 000 dolarów — po odliczeniu inflacji byłaby yo na pewno mniejsza suma, ale żądania są w obecnych dolarach.

  Czy na pewno każdy polski żyd był wart tyle pieniędzy?

  I jeszcze jedna sprawa, której nie rozumiem: 300 bilionów dolarów to trochę mniej niż roczny, polski dochód narodowy. Dlaczego miałoby (teoretyczne) zapłacenie tego haraczu rozłożyć Polskę na łopatki?

  Chyba chodzi tu bardziej o wpływy polityczne i przygotowanie planu B na wypadek, gdyby „baza palestyńska” stała się.. z braku lepszego słowa, niegościnna. Judeopolonia wiecznie żywa?

 7. Ted said

  Ta gra slowem.. czy to aby „zdrowy duch..w zdrowym ciele”?… Ale racje przyznaje!

 8. jaja said

  Biorąc pod uwage pożałowania godną wierno-pełzajaca postawe naszego „wybitnego” establishmentu politycznego przed nawet pośledniej rangi alchemikiem, to ta ustawa nie musi byc przez kongres przyklepana. Po prostu jest zbędna i mogłaby otworzyć ślipia strzyżonym baranom. A czasy sa jakie sa, i to alchemicy najwyzej beda przeklinani przez rabowane spoleczenstwo, a z tym to juz Stany „nie ” maja nic wspolnego. Zachowaja twarz i nadal beda wielbieni przez skretyniale spoleczenstwo
  i uwazani za najbardziej zaufanego i wiarygodnego sojusznika, a kamienice to „wybitny” establishment z prezydentem Juda na czele w zebach przyniesie na aport „spadkobiercom.”I bedzie wilk syty i owca nadal oglupiala.

 9. Wał korbowy said

  Dlaczego Kościół katolicki (tak jak rząd, sejm, senat i prezydent) nie zająkną się ANI RAZU ws tej ustawy ( i w ogóle kwestii tzw roszczeń żydowskich)?

 10. Rokitnik said

  Po raz kolejny wysłuchałem prelekcji p. Stanisława M…( z 2014 roku ), który dotarł w swoim logicznym rozumowaniu do rewolty Ukraińskiej. Tymczasem na naszych oczach dochodzi do zawalenia się porozumienia NATO – Rosja z Lizbony ?! Na marginesie wspomnę, ze NAPAD na LIbię i zniszczenie tamtejszego przemysłu naftowego, chyba okazało się wiekopomnym błędem albowiem co by szkodziło brać teraz Libijski gaz, bezpośrednio przez morze śródziemne i…pokazać Ruskim szachistom przyslowiową FIGĘ??
  No ale wracają do rozpoczętego wątku, należy zauważyć, że nie zostało zerwane porozumienie strategiczno- gospodarcze Rosja – Niemcy (?), Biorąc pod uwagę p a m i ę t l i w o ś ć poważnego Państwa ( Michalkiewiczowskie określenie Niemiec), o dwókrotnym laniu z poręki amerykańskiej – to kto wie, po jakiej stronie TERAZ staną niemiaszki ??? Ta niepewność ani chybi jest zabezpieczana dziwną falą NACHODZCÓW osłabiających starą Europę?. Wygląda to tak, jakby KOMUS zależało by nowym konflikcie SWATOWYM, nie było innych poważnych graczy?
  Pan Redaktor ( zdrowieje ) i mam nadzieję, na nowe spojrzenie na sprawy tego Swiata ( z Polską w tle ) albowiem do gry wchodza CHINCZYCY (w sojuszu z Rosją ) – zaś Prezydent W.Putin tym razem nie popełnił błędu p.Miedwiediewa i NIE dopuścił do zagarnięcia Syrii (zresztą we własnym interesie )!

  Ps. A że balansujemy na cienkiej nitce unicestwienia? Cóż, gdzie drwa rąbią, – tam wióry lecą.

 11. troll polonii said

  Pamietam jak dobre kilka lat temu zwyzywali mnie na gajowce madrzejsi od ajnasztajnow, za to, ze pozwolilem sobie przepowiedziec niechcaco, ze za to, co Polska zrobila Jugoslawii – czeka ja podobny los, bo cala Polska wtedy poparla zydowke Madeline Albright za przejecie Kosowa.
  Rzad Polski i zdecydowana wiekszosc opiniii publicznej bardzo wspolczula muzulmanom z Kosowa i oskarzala Miloszewicza o tyranie, korupcje i masowe morderstwo!. Przywodcy armii jugoslawianskiej, ktorzy bronili swojego kraju przed zydowska nawala – zostali postawieni przed zydowskim trybunalem.

  Polska byla wzruszona jak siennik w noc poslubna!

  Zaproponowala powstanie wolnego panstwa Kosowo.
  Ta sama polska holota i swolocz nie uznaje krymskiego referendum!! Popieramy holote i swolocz Ukrainy.

  Zaproponowalismy w Radzie Bezpieczenstwa (Polska miala wtedy roczny dyzur), oderwanie serbskiego Kosowa od Serbii – nikt sie Serbow o zdanie nie pytal.

  W polityce nie ma kar ani nagrod: sa tylko konsekwencje.
  Polska byla i jest poletkiem treningowym co bylo oczywiste dla tych, ktorzy umieja sluchac co maja do powiedzenia ofiary zydowskiej polityki globalnej..
  Prowokator to nie ofiara!!

  Zydy nam zawsze podstawiaja wroga i ZAWSZE Polak uwierzy zydowi, predzej niz ofierze zyda. Tak nam podsuneli nie tylko tyrana Miloszewicza, Ahmadinejada, rzekomo idiote Kadafiego i rzekomych muzulmanow, ktorzy obcinaja glowki.
  Poparlismy z wielkim entuzjazmem majdan i domagalismy sie …zachodniej demokracji na Ukrainie. Poslaismy nawet polskie wojsko do stlumienia …Donbasu.

  A w tym czasie przepedzono miliony chrzescijan z Bliskiego Wschodu o ktorych nikt sie nie troszczyl.
  Bardzo wielu uchodzcow chrzescijanskich nie wpuscilismy do Europy; pierwszenstwo mieli prowokatorzy.

  Polska sie sprawdzila jako sojusznk zydowski i dlatego mozna na Polsce polegac w kazdej niehumanitarnej awanturze.

  Odwazne Wegry wyrzucily zakale Sorosa z Wegier. Juz zaczely placic cene za te odwage.

  W Polsce panuje Soros niepodzielnie.
  Polska nie poprze Wegier.
  Nie ma jak
  Nie wie jak
  I nie ma czym
  Nie ma kim.

  Te same tlumy wrzeszczaly kiedys podobne pierdoly w Polsce:
  Demonstranci domagaja sie ‚wolnosci prasy’ i obalenia rzadu ( dopiero co wybranego)
  Hungarian protesters rally for ‘press freedom & Orban regime change’ (PHOTOS, VIDEOS) — RT World News

  https://www.rt.com/news/424792-hungary-protests-orban-soros/

  Soros foundations to quit Hungary amid political hostility

  https://www.yahoo.com/news/soros-foundations-quit-hungary-amid-political-hostility-185724850.html?soc_src=hl-viewer&soc_trk=tw

 12. Rokitnik said

  At 9. Myślę że dzieje sie to dlatego że IM / wymienionym a zarazem zażydzonym / zależy na tym, by w Polsce ( POLIN?) stery zupełnie JAWNIE przejeli Chazarzy
  i,,,dokonał sie exchodus kapeluszników z Israela, ze swoimi zasobami nulearnymi, potencjałem umysłowym, bankami i tak dalej??
  W obecnej sytuacji; niepewna jest egzystencja USA, nie pewna Zach Europy, tymbardziej Rosji ( bo ją wojna może mocno nadszarpnąć), a więc na SWIECIE zostaną 2 super mocarstwa ( jeśli III nas nie wykasuje???) – właśnie POLIN i…CHINY?!!! A ponieważ UNE potrafią myśleć na pokolenia do przodu, to dlaczegóż by mieli nadal egzystować na PERYFERIACH Arabskich, skoro TUTAJ JEST PRZYSZŁOŚĆ ????!!!

  1. Niniejsze poglądy autora, nie muszą być wogóle akceptowane.
  2. Obecne hierarchy ( za przykladem Franka dzień doberka) , już dawno
  zapomniały o Chrystusie i Jego Ofierze za NAS

 13. MatkaPolka said

  p. Krystyna Pawłowicz Dr Prawa Administracyjnego w stosunkach gospodarczych
  Powinna wiedzieć, że wszelkie odszkodowania zostały uregulowane.

  Na podstawie umowy miedzy Polską a USA Z 1960 POLSKA WYPŁACIŁA ODSZKODOWANIA
  A USA zobowiązały się nie wysuwać w przyszłości żadnych roszczeń.

  POWOJENNE ODSZKODOWANIA POLSKI WOBEC ZACHODU
  dr Ryszard Ślązak

  OBSZERNE OPRACOWANIE

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/dr-ryszard-slazak-powojenne-odszkodowania-polski-wobec-zachodu-czesc-i

  dr Ryszard Ślązak
  Autor jest najlepszym w Polsce specjalistą od spraw prywatyzacji, co dokumentuje m.in. wydana obecnie książka pt „CZARNA KSIĘGA PRYWATYZACJI 1988-1994″ oraz wiele artykułów, w tym zamieszczonych na naszej stronie internetowej

  Ponadto

  WYROK SĄDU USA

  SĄD USA ODMÓWIŁ PRAWA ŻYDOM DO ODSZKODOWAŃ OD POLSKI I AUSTRII

  WYROK OSTATECZNY W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ
  SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH DLA DRUGIEGO OKREGU
  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

 14. MatkaPolka said

  WYROK SĄDU USA

  SĄD USA ODMÓWIŁ PRAWA ŻYDOM DO ODSZKODOWAŃ OD POLSKI I AUSTRII

  WYROK OSTATECZNY W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ
  SAD APELACYJNY STANÓW ZJEDNOCZONYCH DLA DRUGIEGO OKREGU
  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)
  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi niższej instancji 14 czerwca 2004 r.) (Złożenie 10 września 2004 r.)
  Sygnatura akt 02-7844

  THEO GARB, BELLA JUNGEWIRTH, SAM LEFKOWITZ, PETER KOPPENHEIM, JUDAH WELLER, CHANA
  LEWKOWICZ, SAMUEL GOLDIN, KARL DIAMOND, HALA SOBOL, SAUL KLAUSNER i GOLDIE KNOBEL
  w imieniu własnym i innych osób, będących w podobnej sytuacji

  POWODOWIE/Wnoszący Apelacje,

  PRZECIWKO

  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ MINISTERSTWU SKARBU PANSTWA I INNYM OSOBOM, KTÓRYCH TOŻSAMOŚĆ NIE JEST JESZCZE ZNANA, #1-100

  POZWANYM-Stronie Przeciwnej

  PRZED SADEM W SKŁADZIE: KEARSE, CABRANES i STRAUB

  Niniejsze sprawa z odwołania od wyroku Sadu Rejonowego Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Rejonu Stanu Nowy Jork (Edward R. Korman, Sędzia Przewodniczący)

  zostaje przedłożona tutejszemu sadowi po raz drugi – zob. „Garb v. Rzeczpospolitej Polskiej”, 72 Fed Appx 820 (2nd Cir. 2003) (Postanowienie wydane w trybie uproszczonym), po przekazaniu sprawy przez Sad Najwyższy do ponownego rozpatrzenia przez sad tutejszy – zob. „Rzeczpospolita v. Garb”, 542 U S 901 (2004) –
  w świetle wyroku Sadu Najwyższego w sprawie „Republika Austrii v. Altmann”, 541 US 677 (2004).

  Po ponownym otrzymaniu sprawy do rozpatrzenia od sadu wyższej instancji, sad tutejszy starał się ustalić, czy powodom udało sie wykazać, co najmniej jedna ustawowa przesłankę do wyłączenia immunitetu suwerennego państwa obcego na podstawie Ustawy o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie według tytułu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611, co dałoby sadom Stanów Zjednoczonych właściwość do rozpoznania powództwa powodów.

  ORZECZENIE SĄDU APELACYJNEGO

  STWIERDZAMY, ŻE:

  (1) Wyrok w sprawie „Altmann” nakazuje nam stosowanie FSIA i wyjątków przewidzianych w tej ustawie do roszczeń wynikających z postępowania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku;

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek do stosowania wyjątku w przypadku „działalności gospodarczej”, wynikającego z FSIA, 28 USC §1605(a)(2), oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek do stosowania wyjątku w przypadku wywłaszczenia, wynikającego z FSIA, 28 USC §1605(a)(3).

  Ponieważ powodowie nie wykazali istnienia przesłanek ustawowych dla wyłączenia immunitetu przysługującego suwerennemu państwu obcemu w odniesieniu do zgłaszanych przez nich roszczeń, niniejszym podtrzymuje sie postanowienie Sąd Rejonowego oddalające ich powództwo ze względu na brak właściwości rzeczowej w sprawie.
  ……………………………………………………….

  Rozważamy tu roszczenia wynikające ze zmian mapy Europy po pokonaniu Państw Osi podczas drugiej wojny światowej, przemieszczenia milionów osób, w szczególności Żydów, którzy przeżyli wojnę, na terenie znacznej części kontynentu oraz siłowego narzucenia nowych rządów w Europie Środkowowschodniej – zob. Michael R. Marrus, „The Unwanted European Refugees in the Twentieth Century” [Niechciani uchodźcy europejscy w dwudziestym stuleciu], str. 335-36 (1985) (z opisem wymuszonej emigracji Żydów i wywłaszczenia mienia żydowskiego w całej Europie Środkowowschodniej po zakończeniu drugiej wojny światowej), zob. Pozew ¶31, zob. także Malcolm J. Proudfoot, „European Refugees 1939-52” [Uchodźcy europejscy w latach 1939-52],str. 190 (1956)

  („Gdy [druga wojna światowa] dobiegła końca w Europie było około 11 milionów osób, narodowości innej niż niemiecka, którzy zostali wywiezieni ze swojego miejsca zamieszkania i w przypadku których konieczna była repatriacja”)

  tamże na str. 189 (zestawienie w rozbiciu według narodowości osób wymagających repatriacji).

  ………………………………………………………………………………………………………………………….
  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyżej, orzekamy, że:

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych w niej wyjątków do roszczeń wynikających z działania, które miało miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,
  (2) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) konfiskata przez państwo mienia w granicach tego państwa nie jest czynnością „gospodarcza”,

  (b) późniejsze gospodarcze wykorzystanie wywłaszczonego mienia nie pozostaje „w związku z ”wcześniejszym wywłaszczeniem w stopniu wystarczającym do spełnienia przesłanki dla zastosowania wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (c) odrzucamy przeformułowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywłaszczeniu” tak, aby stało sie roszczeniem w ramach wyjątku dla „działalności gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przesłanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjątku, ponieważ

  (a) powodowie chcą odzyskać mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznościach powodowie musza wykazać, ze mienie „jest własnością lub jest eksploatowane przez agendę obcego państwa lub podmiot, poprzez który działa obce państwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze przedmiotowe mienie jest „własnością” Ministerstwa Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” 23-03-2006 12:47 (2K)
  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, ponieważ jego „podstawowa funkcja” jest rządową a nie gospodarcza.

  Wobec powyższego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy uwzględniający wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze względu na brak właściwości rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K) WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

  FSIA- Ustawa o Immunitetach Suwerennych Państw Obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie wedlug tytulu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§ 1330, 1602-1611

 15. MatkaPolka said

  INFONURT2 , Bohdan Szewczyk. WYDAWCA

  Żydzi nie uwzględniły argumenty tego artykułu w 2011 r ani teraz w 2018
  Dlaczego nikt nie może zrozumieć, że żydzi nie respektują żadnego Polaka w kraju i za granicą w sprawie ich wyłudzania pieniędzy. Nie respektują też polskiej umowy z USA z lat 1960 . a była to opłata dla kilkunastu państw dla żydów w nich mieszkających.

  Natomiast uwzględnił to sąd Apelacyjny w USA który wydał wyrok sygnatura akt nr 02-7844 wydany na polecenie SN przez Sąd Apelacyjny w 2006 r odrzucający wszelkie żądania pieniędzy przez żydów od Polski na podstawie prawa międzynarodowego które mówi że Polska jest państwem, a nie korporacją i przejęcie dóbr osobistych przez państwo nie jest zwrotne.

  Przy masowym zjeździe żydów do Polski w 2007r. przesłałem petycję do Sądu Apelacyjnego USA z zapytaniem, dlaczego żydzi obywatele USA nie respektują wyroku waszego sądu?

  W ciągu kilku dni cała watacha najazdu światowego żydostwa pierzchła do domu. Członkowie Żydowskiego Kongresu światowego organizatorzy zostali usunięci z tego związku.

  Dlaczego nikt we Polsce nie powoła się na ten wyrok, który także odrzuca wszelkie ustawy kongresu USA i innych organizacji, jako nielegalne?

  Jest tylko jedna odpowiedź : Piszący te artykuły Polacy łącznie z żydem Michałkiewiczem który robi za antysemitę jest tylko ich zabezpieczeniem przed narodem Polskim – na zasadzie : widzicie myśmy pisali a oni i tak zabrali.

  Przekazywanie domów i innych dóbr będących w posiadaniu państwa Polskiego przez żydów zajmujących stanowiska dysponujące tymi dobrami dla żydów za granicą jestem przestępstwem kryminalnym, jest paserstwem.

  ———-
  ODPIERDOLIĆ SIĘ, RATLERKI, OD MICHALKIEWICZA.
  Admin

 16. MatkaPolka said

  POLSKA NIE POWINNA PŁACIĆ ŻADNYCH ODSZKODOWAŃ

  Żydowscy komuniści chcieli się przypodobać Zachodowi i Zachodnim Bankierom – dlatego zapłacili

  Przypominamy w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie publikowane na naszej stronie opracowanie dr Ryszarda Ślązaka o powojennych odszkodowaniach wypłaconych przez Polskę 12 Państwom Zachodu za mienie pozostawione w Polsce po II Wojnie Światowej. W sumie jest to około 22 tysiące pozycji mienia, w około 90 procentach pożydowskiego, za które zostały wypłacone odszkodowania i obecnie po raz drugi, a nawet trzeci zgłaszają się „spadkobiercy”, czy najzupełniej bezczelni oszuści na fałszywych papierach i odzyskują je po raz kolejny.

  Ale to jeszcze za mało, Żydzi domagają się od Państwa Polskiego według różnych bezczelnych żądań od 60 do 200 i więcej miliardów dolarów odszkodowań. Tylko pytanie:

  DLACZEGO KRAJ NAJBARDZIEJ POSZKODOWANY W OBU OSTATNICH WOJNACH ŚWIATOWYCH MA PŁACIĆ ODSZKODOWANIA TYM, KTÓRZY TE WOJNY WYWOŁALI, FINANSOWALI I RĘKAMI NIEMCÓW DOKONALI LUDOBÓJSTWA KILKUDZIESIĘCIU MILIONÓW SŁOWIAN ?

  HOLOKAUST SŁOWIAN – z sieci !.
  [ A więc liczby zamordowanych:

  – Polacy – Słowianie 12 milionów 759 tysięcy
  – Żydzi ogółem 574,000, w tym 47,000 Chazarów – przez pomyłkę
  – Niemcy 14 milionów 700 tysięcy, z czego 35% to Słowianie, w tym 2,5 miliona pochodzenia polskiego
  – 25,5 miliona, niemal 100% Słowianie
  – Rumuni 4,7 miliona, 78% to Słowianie
  – Bułgarzy 4,3 miliona, 80% to Słowianie
  – Amerykanie 780,000, z czego 78% to Słowianie
  – Czesi i Słowacy, 500,000, 90% Słowianie
  – 560,000 Cyganów, z czego 67% pochodzenia słowiańskiego
  – Inne kraje Europy ogółem – ok 800,000 zamordowanych, 69% Słowianie

  Oprawcy:

  – Przywództwo niemieckie – 672 osoby, z czego 659 to żydzi chazarscy, z Hitlerem na czele
  – Wszystkie armie niemieckie 4 mln 730,000, z czego 35% to żydzi chazarscy
  – Gestapo ok. 570,000 z czego 91% to żydzi chazarscy
  – SS 4,4 mln, z czego 84% to żydzi chazarscy
  – Ukraińcy współpracujący z nazistami – 2,4 mln z czego 97% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk rosyjskich 1384 osoby, z czego 91% to żydzi chazarscy, ze Stalinem na czele
  – Przywództwo wojsk brytyjskich 1683 osoby, z czego 89% to żydzi chazarscy
  – Przywództwo wojsk amerykańskich 1427 osób, z czego 89% to żydzi chazarscy ]

 17. MatkaPolka said

  PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

  http://polskainfo2.tripod.com/XXX_PODSTEP.html

  SENATOR CLINTON Z KOLEGAMI POPIERA PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA WIELKOŚCI $65 MILIARDOW OD POLSKI ORAZ AŻ DO 140 MILIARDÓW RAZEM OD 20 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ

  http://polskainfo2.tripod.com/028_SENATOR.html

 18. MatkaPolka said

  Strony Bogdana Szewczyka

  http://www.infonurt3.com

  http://polskainfo2.tripod.com/GLOWNA.html

 19. MatkaPolka said

  Sprawa roszczeń dla USA – NASZEGO Sojusznika – wraca jak bumerang wymaga omówienia.

  Roszczenia od Polski i Skarbu Państwa 65 mld mają amerykańscy Żydzi, a akt prawny uchwalił Amerykański Senat i zatwierdzić ma prezydent USA.

  To jakieś ponure Deja Vu – to już było – warto wiec przypomnieć

  Roszczenia są i były bezprawne – w świetle prawa obowiązującego w USA – Pozew 11 Żydów został oddalony przez wszystkie sądy apelacyjne w USA.

  Ale znając bezczelność, chciwość i arogancje amerykańskich Żydów – tym razem może się udać obejść prawo – na zasadzie Prawa braku Prawa.

  Problem jednak to nie amerykańscy Żydzi – PROBLEM TO POLSCY ŻYDZI

  MIMO ŻE SĄD NAJWYZSZY W USA ODRZUCIŁ KATEGORYCZNIE ŻĄDANIA ŻYDÓW ODSZKODOWAŃ OD POLSKI , GRUPA ZDRAJCÓW OJCZYZNY KTÓRA PODSTĘPEM UZYSKAŁA STANOWISKA REPREZUNTUJĄCE INTERES NARODU POLSKIEGO – DOBROWOLNIE , BEZ WIEDZY POLAKÓW (POPRZEZ SEJM UCHWAŁĘ O PRZEKAZANIU NIEUZASADNIONYCH ODSZKODOWAŃ.

  Projektodawcy uchwały: Prezydent Polski LECH KACZYNSKI i Premier Jarosław Kaczyński

  (obszerne omówienie – decyzje sądu amerykańskiego, głosowanie w „Polskim Sejmie” – poniżej)

  Polska już wypłaciła odszkodowaniach dla 12 Państw Zachodu za mienie pozostawione w Polsce po II Wojnie Światowej– dla USA, dla Wielkiej Brytanii, Dla Francji , Kanady, – NASZYCH Sojuszników, dla Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii, Belgii, Luksemburga, Austrii, Szwajcarii, Włoch – zaraz po wojnie.

  Dlaczego Polska kraj najbardziej poszkodowany w obu ostatnich wojnach światowych ma płacić odszkodowania tym, którzy te wojny wywołali, finansowali i rękami Niemców dokonali ludobójstwa kilkudziesięciu milionów Słowian ?

  Polska była sojusznikiem tych państw.

  Żydowskie władze w Polsce, żeby się uwiarygodnić i przypodobać Zachodowi i być przez Zachód uznaną – zapłaciła te odszkodowania

  JA ZAŚ TWIERDZĘ ŻE TO POLSKA POWINNA MIEĆ ROSZCZENIA od Niemiec , od USA, od Wielkiej Brytanii

  Od Niemiec to oczywiste – za materialne zniszczenia wojenne, za depopulację narodu

  Od USA i WB – pewnie to zaskoczenie –ALE TO WALL STREET I CITY OF LONDON finansowało HITLERA ale za ofiary polskiego żołnierza, za miskę ryżu po wojnie – Polska została rozkradziona i zniewolona.

  MIMO ŻE SĄD NAJWYŻSZY W USA ODRZUCIŁ KATEGORYCZNIE ŻĄDANIA ŻYDÓW ODSZKODOWAŃ OD POLSKI , GRUPA ZDRAJCÓW OJCZYZNY KTÓRA PODSTĘPEM ( KOLEJNE ZFAŁSZOWANE WYBORY ) UZYSKAŁA STANOWISKA REPREZUNTUJĄCE INTERES NARODU POLSKIEGO – DOBROWOLNIE , BEZ WIEDZY POLAKÓW ( MEDIA MILCZĄ OD 7 MIESIĘCY ) WPROWADZA POPRZEZ SEJM UCHWAŁĘ O PRZEKAZANIU NIEUZASADNIONYCH ODSZKODOWAŃ.

  OTO LISTA ZDRAJCÓW NARODU POLSKIEGO :

  Projektodawcy :

  Prezydent Polski LECH Kaczyński Premier Jarosław Kaczyński

  Skład Rady Ministrów
  Skład Rady Ministrów
  • LUDWIK DORN
  wiceprezes Rady Ministrów, minister spraw wewnętrznych i administracji
  • ROMAN GIERTYCH
  wiceprezes Rady Ministrów, minister edukacji narodowej
  • ZYTA GILOWSKA
  wiceprezes Rady Ministrów, minister finansów
  • ANNA FOTYGA
  minister spraw zagranicznych
  • GRAŻYNA GĘSICKA
  minister rozwoju regionalnego
  • PRZEMYSŁAW GOSIEWSKI
  minister – członek Rady Ministrów
  • WOJCIECH JASIŃSKI
  minister skarbu państwa
  • ANTONI JASZCZAK
  minister budownictwa
  • ANNA KALATA
  minister pracy i polityki społecznej
  • TOMASZ LIPIEC
  minister sportu • JERZY POLACZEK
  minister transportu
  • ZBIGNIEW RELIGA
  minister zdrowia
  • MICHAŁ SEWERYŃSKI
  minister nauki i szkolnictwa wyższego
  • RADOSŁAW SIKORSKI
  minister obrony narodowej
  • JAN SZYSZKO
  minister środowiska
  • KAZIMIERZ MICHAŁ UJAZDOWSKI
  minister kultury i dziedzictwa narodowego
  • ZBIGNIEW WASSERMANN
  minister – członek Rady Ministrów
  • RAFAŁ WIECHECKI
  minister gospodarki morskiej
  • PIOTR GRZEGORZ WOŹNIAK
  minister gospodarki
  • ZBIGNIEW ZIOBRO
  minister sprawiedliwości

  GŁOSOWANIE Nr 15 – POSIEDZENIE 24.
  Dnia 08-09-2006 Godz. 09:21

  Pkt 5. porz. dzien. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia

  Głosowanie nad przyjęciem wniosku o skierowanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, zawartego w druku nr 133, do komisji nadzwyczajnej, która zostanie powołana

  Głosowało – 418 Za – 373 Przeciw – 45 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 42

 20. Boydar said

  Rainbow – Difficult To Cure – tekst, tłumaczenie, interpretacja, tekstowo …
  https://www.groove.pl/rainbow/difficult-to-cure/piosenka/730769
  Tekst oryginalny. Instrumental. Polskie tłumaczenie. Nikt nie dodał jeszcze tłumaczenia do tej piosenki. Bądź pierwszy! Jeśli znasz język na tyle, aby móc swobodnie przetłumaczyć ten tekst, zrób to i dołóż swoją cegiełkę do opisu tej piosenki. Po sprawdzeniu tłumaczenia przez naszych redaktorów, dodamy je jako oficjalne …

  .https://www.youtube.com/watch?v=Bouyr_x3nd4

 21. revers said

  Puenta i tak to tym bogatym inaczej narodkiem nad Wisla, czy kulturowo, czy materialnie byle lowcy glow o ktorych pisal w swych powiesciach z u.wieku Szklarski z Pampui Nowej Gwineji moga reozolucic w ONZ lub u mocarstwa Zaatlatyckiego o reszte dobr i czaszek na Wisla bo o nich ktos stamdad pisal100 lat temu lub nie wszystkie czachy zlowili nadawislanskie, mozzgi im nie sa potrzebne.

  Lub Eskimosi z Laponni lub Greenlandii pisac podobnie ze w zostawili mnostwo nieruchomosci w Polsce w postacji Igloo i spadek za snieg z lodem im sie nalezy, nawet za 1000 lat Igloo w RP.

 22. troll polonii said

  Boydar
  Marucha

  Re:
  „Wie Pan co? Mam podobne myśli.
  Admin”

  A ja mam mniej podobne.
  Nalezaloby zaczac od Izby Lordow.
  A bylo blisko.

 23. troll polonii said

  21
  To sie odnosi do @5

 24. Boydar said

  Gdzie się Trollowi tak śpieszy 🙂

 25. nnn said

  A może to nie są pieniądze dla Żydów, tylko dla walącego się USA.
  Czy oni te pieniądze przekazom jakimś Żydom? A może organizacje roszczeniowe są kontrolowane przez Wuja Zbója?

 26. troll polonii said

  23
  Boydar

  „gdzie sie trollowi spieszy?

  Do Polonii.
  Na wyklady o milosci ojczyzny.

 27. NICK said

  Nnno.
  Dobre wymiany tu są.

 28. Boydar said

  @ Pan Troll

  Przypominam mądrość starożytnych Gumisiów – „pośpiech wskazany jest przy łapaniu pchłów”.

 29. NICK said

  Tak.
  Dokładnie.
  Pchłów. 🙂 .

 30. provincjal said

  ad. 6
  300 MLD $ po naszemu !

 31. Marucha said

  Re 11:
  Ja to ujmowałem z chamską bezpośredniością: polactwo to kupa gówna.

 32. Re: 1 Gosc

  Nie tak dawno dzisiaj „alarmujaca” zydowa wdzieczyla sie na zydowskim knesetowym kongresie w Krakowie zazerajac koszerne badziewia…Wtedy nawet nie „PiSnela” zadnego slowa co tam „ustalano” I kogo „asygnowalo” szczurze nasienia…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. revers said

  re31

  a czy czasami gow.na sie nie rusza bo bedzie smierdzialo?

  re13

  a Pani Pawlowicz przebudzona, po tym jak caly czas brala udzial w krakowskich szabasach , i co sie szykowalo dla Polin

  https://www.wprost.pl/kraj/10119587/krystyna-pawlowicz-bije-na-alarm-ameryko-dlaczego-chcesz-zniszczyc-polske.html

  A apele do skorumpwanych kongresmenow ktorzy nie beda wlasnego intersu bycia politykiem nie przeloza nad interes RP mozna wrzucic do sedesu i pojemniczka na tampony po peridach pani poslanki najascnieszej z tamponow allwaysa, zasze uskrzydlonych.

  Lub niektore komentarze pod linkiem.

 34. Rokitnik said

  Zastanawiałem się powyżej, co by było GDYBY się to nam przydażyło..? Ale to nie koniec sugestii…albowiem szyki pasożydom psują nieobliczalni Chińczycy.
  Jestem dziwnie przeswiadczony, że China NIE wejdzie do wojny po stronie Rosji od razu….poczekają na wzajemne wykrwawienie sie stron konfliktu…by na końcu DOBiĆ USIsraelską hydrę? Skoro polityka jest sztuką manewrowania pomiędzy ” dżumą a cholerą”, to żołtkom nie po drodze ze słowiańską Rosją?
  Rozpatrzmy conajmniej 2 warianty ISTNIEJACEJ sytuacji.
  1. Krajobraz po bitwie może wyglądać tak; US rozpiźdżone, Rosja ledwo dyszy, bezcenny ISRA*el podziela los USA, resztówka israelitów przemieszcza się na tereny wschodniej Europy / także rdzenni Francuzi, Holendrzy, Skandynawowie, Brytole, Niemcy etc./ i… na terenach od Bugu po Ural powstaje nowa POLSKA na wzór I Rzeczypospolitej Wielu Narodów, z ustrojem monarchistycznym !! Kto z diaspory zdołał umknąc do Ojczyzny, ten wygrany!
  Wszystkie Narody uznają zwierzchność CHRYSTUSA, prawo funkcjonuje w oparciu o Dekalog i…następuje .. / uwaga / po zamknięciu Watykanu(!!), ZŁOTA ERA Swiata?!!!
  2. USA z Israelem i tzw. kunktatorskim zachodem wygrywa starcie z Rosją? Skutek jak wyżej, z zagarnięciem kopalin użytkowych i NIEWOLĄ Słowiańską?Chińczycy (oczywiście) zachowują neutralność.!
  Dochodzi do INWAZJI pasożydów na Polskę, gdzie wprowadzają ichne Talmundyczne prawo, spychając nas, Katolików do PODZIEMIA RELIGIJNEGO,do szarej strefy karanej śmiercią, do funkcji ” usługowej ” wobec nowych właścicieli Polin?
  Następuje nowe PIEKŁO na naszych ziemiach, gdzie OPÓR stawiaja nieliczni (nowi ) żołnierze wyklęci ?! Polacy rozrzuceni po Swiecie, tak zresztą jak inne słowiańskie nacje, albo podpiszą lojalkę, albo będą upokarzani. W tej parszywej sytuacji wszyscy wznoszą modły o szybki konflikt z Chińczykami – a Pan Bóg jak zwykle NIE rychliwy, w rozwiązywaniu l u d z k i c h problemów?
  Złota Era oddala się o następne 100-200 lat?!

 35. NC said

  Kwestia Ustawy Senatu S. 447 i Izby Reprezentantów H.R 1226 doznała niebezpiecznego przyśpieszenia.

  Zapewne w wyniku desperackiej akcji członókw Kongresu Polonii Amerykańskiej, którzy niedawnio zdołali odwiedzić osobiście większość członków Izby Reprezentantów naciskając ich do głosowania za odrzuceniem H.R 1226, przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA (Speaker of the House) Paul Ryan pod wpływem nacisków lobby żydowskiego postanowił zawiesić normalnie obowiązującą procedurę kongresową i dopuścić głosowanie nie nad własną ustawą H.R.1226, a nad przyjęciem senackiej ustawy S.447 jako ustawy Izby Reprenentantów, co otworzyłoby drogę do bezzwłocznego podpisania jej przez prez. Trumpa.

  Głosowanie może się odbyć już w najbliższy wtorek (24 kwietnia 2018). Co więcej, w wyniku planowanego zastosowania procedury znanej jako „suspension of the rules” debata może zostać ograniczona do 40 minut i kongresmeni nie będa mogli proponować żadnych zmian tekstu ustawy!

  Kongres Polonii Amerykańskiej wezwał do natychmiastowego złapania za telefony i dzwonienia do lokalnego kongresmana z żadanie głosowanie przeciwko H.R. 1226/S. 447, co zrobiłem, mobilizujac takze kilku znajomych, dotąd politycznie obojetnych.
  Zobaczymy, czy to odniesie jakikolwiek skutek.

 36. revers said

  ad33Ryszard Kwasik

  dzisiaj 11:00
  „Polacy nie głosują w wyborach w USA a organizacje Żydów amerykańskich mogą załatwić każdego kandydata czy to na prezydenta, senatora lub kongresmena. Naiwna panna Krysia sądzi, że jakiekolwiek apele pomogą. Żaden amerykański polityk nie przedłoży swojego interesu nad interes Polski.”

 37. Walia said

  Autor: „pomnik w kształcie schodów donikąd…”

  To schody do koszernego nieba. Jest piosnka „He is climbing the stair to heaven”.
  Kaczor chca sie tam wdrapac, a za nimi Dudasz. Musi uwazac by go Jojne Daniels nie spuscil na parter.

 38. Kapitan Bąba said

  Re6 Abcdef
  To trzeba podzielić przez 2 000 000. 1 500 000 żydów mieszkało na terenach zabranych przez ZSRR

 39. ??? said

  Ad.37 Schody symboliczne raczej do TU 154. Pani Krysia obradowała w Knesecie w Krakowie.Ten jej krzyk to podniesienie adrenaliny suwerenowi. Podobno coraz więcej jest zawałów.Nastepna uwaga, ta bierność niektórych wobec ustawy 447 to ekwiwalent za tajemnicę telefonu Braci ???

 40. troll polonii said

  38
  A swoja droga to ciekawe ile ten pomnik kosztowal i kto sie na nim wzbogacil?

 41. dorro said

  Przepraszam wszystkich, ktorzy mnie zle odczytaja/zinterpretują, ale żałuję z perspektywy czasu, że skoro Hilter już zrobił pożogę wojenna w Polsce to że przegrał tę wojnę. Nie warto się teraz skupiać dlaczego, ale ze przegrał..

  Przecież to cale scierwo i ten szajs, ktory po 2 wojnie rozkrada ten Kraj i w takiej formie w jakiej on istnieje czyli byle-jakiej żerujac i pasozytujac na jego istnieniu, wyglaszajac puste narodowe hasełka , a w rzeczywistosci gardząc narodem zamieszkujacym te ziemie, wyje najgłosniej o szczesciu jakie to spotkało Polske i Polaków, ktorzy te wojne „wygrali”, ale robia to ci ktorzy powtarzam rozkradaja i maltretują naród nie chcac miec poza tym nic z nim wspolnego.

  Na dokladke, gdy widze codziennie zerowe zaangazowanie w sprawy „własne” i calej Polski tego plebsu, to jakim prawem on zasluguje na jakiekolwiek wlasne terytorium i wygraną wojnę. Czy obecne spoleczenstwo polskie w 80% to spoleczenstwo dumne z istnienia tego Kraju? Niee.. Krzyczą o Ameryce,Niemcach,GB. Z Polski natomiast gdy tylko mogą to wyjeżdzają, dokladajac od siebie dramat gospodarczy i obciazenie spoleczne.

  Nie widać ludzi zainteresowanych polskimi wartosciami,historią i potomków „walczacych polaków” widać stado pomyleńców chcących pracowac u Morgana chociaz i tak cały ten Kraj pracuje już od dekad na Morgana i spółkę i są z tego dumni.

 42. TG said

  Ad. 32. Pani Pawłowicz była i jest od poziomu adrenaliny suwerena.Utrzymujacy się wysoki poziom sprzyja depresji ijest początkiem wszelkich chorób somatycznych.

 43. MatkaPolka said

  Redaktor Stanisław Michalkiewicz doskonale wie, że była umowa miedzy USA a Polską o odszkodowaniach – bo ma tą umowę zeskanowaną na swojej stronie.

  Roszczenia są nielegalne – zarówno w Polsce jak i USA – i powinny być ścigane prawem

  Ci co wnoszą roszczenia powinni być zamknięci do więzienia – przestępstwo wyłudzania, a ci co chcą zapłacić – też powinni znaleźć się w więzieniu – współudział w przestępstwie

  S. Michalkiewicz cytuje jakieś „prawo Murphego” – zamiast zacytować Umowę Indemizacyjną
  Oraz
  Decyzje Sądu Apelacyjnego – oddalające pozwy żydów w USA

  Pan Michalkiewicz powinien złożyć doniesienie do prokuratury, a nie cytować humoreski
  i straszyć Polaków, ze nic się nie da zrobić.

  Ustawy 447 Kongresu USA i ustawa HR 1226 oraz ewentualny podpis prezydenta Trumpa – są niezgodne z obowiązującym prawem – i wcześniejszą decyzją niezależnych sądów USA – innymi słowy Kongresmeni i Senatorzy łamią i nie przestrzegają obowiązującego w USA prawa . Łamią prawo – a wiec popełniają czyn kryminalny. Ponadto popełniają czyn kryminalny – nie respektowanie umów międzynarodowych.

  Cytat Michałkiewicza

  Zgodnie z prawem Murphy`ego – jak może stać się coś złego, to na pewno się stanie – więc z bojaźnią i drżeniem czekamy na głosowanie w Izbie Reprezentantów Kongresu USA nad ustawą HR 1226, w następstwie której Żydzi, wykorzystując siłę Naszego Najważniejszego Sojusznika, pod pretekstem tzw. „roszczeń”, wyszlamują Polskę do gołej ziemi, zapewniając sobie w naszym bantustanie status szlachty, dominującej nad mniej wartościowym narodem tubylczym.

  Umowa indemnizacyjna Polska-USA

  Click to access uklad_miedzy_rzadem_prl_a_rzadem_usa_dotyczacy_roszczen.pdf

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Umowy_indemnizacyjne

 44. MatkaPolka said

  Następny bojownik z żydami – Dr. Krystyna Pawłowicz – jak ona walczy, jak protestuje

  Problem polega na tym, że była uczestnikiem „Okrągłego Stołu’ – a wiec w znacznej mierze przyczyniła się do ROZKRADANIA POLSKI – w ramach prywatyzacji – a teraz protestuje.

  Prawnik powinien wiedzieć i znać procedury – złożyć zawiadomienie do prokuratury, wszcząć dochodzenie, wydać nakaz aresztowania, osadzić w wiezieniu, wytoczyć proces sądowy, skazać

  Krystyna Pawłowicz powinna przygotować dwa Akty Oskarżenia

  1.Przeciwko Kongresmenom i Senatorom – łamiącym prawo amerykański

  2. Przeciwko posłom i Senatorom Polskim – którzy mimo znanej już decyzji Sądu USA wnieśli do Sejmu Polskiego ustawę i przegłosowali ją – przyznając odszkodowania dla żydów

  Jest to jawna ZDRADA STANU – działanie na niekorzyść Polski

  Polska wypłaciła już odszkodowania – dwa albo trzy razy. Za Jesziwe w Lublinie chyba zapłacono dwa razy.

  Ponadto

  Krystyna Pawłowicz uczestniczyła w obradach Knesetu w Polsce – COŚ ABSOLUTNIE NIEWYOBRAŻALNEGO – posiedzenie parlamentu obcego państwa Izraela w Krakowie

  Za udział w tym posiedzeniu – Krystyna Pawłowicz i Andrzej Duda powinni trafić do więzienia

  Krystyna Pawłowicz – uczestniczka ‘Kanciastego Stołu”

  http://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/839-nieznane-zdjecie-krystyny-pawlowicz-z-tej-strony-nie-jest-kojarzona

  OBRADY Knesetu w Polsce – Duda „namaszczony” na prezydenta
  W asyście Krystyny Pawłowicz

 45. MatkaPolka said

  HUCPA GONI HUCPE I HUCPĄ POGANIA

  W świetle prawa te wszystkie poczynania to JAWNY KRYMINAŁ

 46. revers said

  Tylko w sonadzach niejakiego „Polstera” Duda ma nadal najwyzsze poparcie i najwieksze szanse na bycia prezydentem Polin, po nim Tusk i pan Biedron z 19%. Tu juz bomba atomowa nie pomoze, ruskich nie trzeba zeby sam zywiciel nie zamienil sie w tasiemca lub gowno tasiemca, trupa.

 47. TG said

  Cytat „Nigdy wcześniej niegodziwość wobec Boga nie była dokonana przez ludzką rasę w tak skoordynowanych działaniach, jak to ma miejsce obecnie. Nigdy wcześniej śmiertelny człowiek nie był w stanie zadać tyle cierpienia, poprzez przejęcie władzy w celu uzyskania kontroli, jak to się dzieje w tym momencie w historii. Wielkie prześladowanie dzieci Bożych, przygotowane przez szatana przy pełnym gotowości wsparciu niegodziwych, żądnych władzy mężczyzn i kobiet, na najwyższych stanowiskach, rozwija się na waszych oczach. Mimo to, wielu z was tego nie widzi, gdyż zostaliście oszukani”.Paruzja .info

 48. pisda w poprzek said

  Ad. 45.

  Teraz już wiadomo dlaczego Platforma szabrowała Polskę na prawo i lewo. Widocznie dobrze wiedzieli, że pisdy wszystko oddadzą w żydowskie łapy.

  Jeśliby Tusk ogłosił ze oskubie kaczkę z pierza i pozamyka pisdy w klatkach, to w wybory wygra w cuglach.

 49. revers said

  „Światowy Kongres Żydów z siedzibą w N. Jorku – USA domaga się zwrotu Zamku Królewskiego Wawelu w Krakowie, twierdząc że zamek był budowany w całości za żydowskie pieniądze.

  Żądania te popiera rząd Izraela i osobiście premier Banjamin Netanjahu. Temat ten będzie jednym z głównych tematów wspólnych obrad Knesetu I senatu USA.”

  https://forumemjot.wordpress.com/2018/04/09/zydzi-zadaja-od-polski-zwrotu-zamku-krolewskiego-na-wawelu/

 50. dorro said

  Ja jeszcze nadmienie ze taki jest system od dolu do gory, albo zaczniesz krasc i zyc kosztem innych w imie prywatnych interesow i biznesow albo nie masz nic tylko robisz po 10godz w sumie za marne grosze i zdychasz. Jacy ludzie na ziemi taka polityka. Oczywiscie sa wyjatki ale one potwierdzaja regule, ilu jest porzadnych pi razy oko 10% moze 20 – reszta szajs.

 51. MatkaPolka said

  Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – z upoważnienia ministra –

  na interpelację nr 4550

  w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski w kontekście zgłoszonego wniosku czterech amerykańskich kongresmenów do Kongresu USA

  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

  Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na interpelację pana posła Stanisława Żelichowskiego (pismo nr SPS-023-4550/08 z dnia 1 sierpnia 2008 r.) w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski w kontekście zgłoszonego wniosku czterech amerykańskich kongresmanów do Kongresu USA uprzejmie informuję:

  1. Rząd Polski, przyjmując obowiązek wynikający z zobowiązań międzynarodowych po II wojnie światowej, zobowiązał się do zapłaty odszkodowań za przejęte mienie osób posiadających obywatelstwo obcego państwa lub osób prawnych należących do tych państw. Polska zawarła z 12 państwami i rządami umowy odszkodowawcze (indemnizacyjne), na mocy których przekazała środki pieniężne na rzecz roszczeń obywateli tych państw lub ich osób prawnych, których mienie uległo nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęciu.

  2. Polska zawarła takie umowy z: Francją, Danią, Szwajcarią, Szwecją, Wlk. Brytanią, Norwegią, Stanami Zjednoczonymi, Belgią i Luksemburgiem, Grecją, Holandią, Austrią i Kanadą. Odszkodowania przyznane na podstawie tych układów były płacone z reguły w gotówce i w ratach. Danii wypłacono 5,7 mln koron duńskich w ciągu 15 lat; Szwajcarii i Księstwu Lichtenstein – 53,5 mln franków szwajcarskich rozłożone na 13 rat, Szwecji – 116 mln koron szwedzkich w 17 ratach, USA – 40 mln dolarów amerykańskich w 20 ratach, Austrii – 71,5 mln szylingów austriackich w 12 ratach, Kanadzie – 1,225 mln dolarów kanadyjskich w 7 ratach, Wielkiej Brytanii – 5,465 mln funtów, Grecji – 230 tys. dolarów amerykańskich, Holandii – 9,05 mln florenów holenderskich, Belgii i Księstwu Luksemburga – 600 mln franków belgijskich. Odmienną zasadę przyjęto tylko w umowie z Francją, na podstawie której odszkodowanie w wysokości 65 mln dolarów amerykańskich wypłacono w formie dostaw węgla kamiennego, oraz Norwegią, zgodnie z którą składniki majątku polskiego w Norwegii i norweskiego w Polsce zostały zużyte na rzecz wzajemnych roszczeń. Umowy z Włochami, jako byłym państwem sojuszniczym III Rzeszy, nie zawarto. Polska w całości wywiązała się z zawartych umów i przekazała w całości uzgodnione kwoty.

  3. Zasady umów indemnizacyjnych polegały na tym, że umowy te zawierane z państwami obcymi dotyczyły odszkodowań za znacjonalizowane mienie, utratę własności lub użytkowania mienia przez obywateli lub osoby prawne tych państw.

  Osoby uprawnione musiały wykazać się obywatelstwem w chwili utraty mienia, jak i w momencie zawarcie układu. Dotyczy to również spadkobierców, a także spadkobierców obywateli polskich posiadających obywatelstwo obcego państwa, których mienie znacjonalizowano.

  Rząd polski przekazał określoną globalną kwotę pieniężną na zaspokojenie roszczeń rządom państw obcych, które przejęły na siebie całkowitą odpowiedzialność za wypłatę odszkodowań dla swoich obywateli i osób prawnych. Z chwilą wywiązania się z umowy przez obie strony Polska stawała się zwolniona w przedmiocie zaspokojenia roszczeń podmiotów uprawnionych.

  4. Istotną umów indemnizacyjnych jest zasada, że przy spełnieniu przez stronę polską warunków zapłaty globalnej kwoty odszkodowawczej umowy te miały dla strony polskiej skutek zwalniający w przedmiocie zaspokojenia roszczeń podmiotów uprawnionych. Skutek ten został osiągnięty bez względu na fakt, czy osoby uprawnione wystąpiły ze stosownym roszczeniem, czy też nie.

  Ewentualne zarzuty co do niewypłacenia odszkodowania na rzecz indywidualnych podmiotów nie mogą być kierowane przeciwko stronie polskiej, ponieważ to rządy obcych państw przejęły na siebie w całości rozdział kwot odszkodowawczych, bez prawa ingerencji ze strony rządu polskiego. Strona polska nie miała żadnego wpływu ani na rodzaj wydawanych przez inne państwa decyzji w przedmiocie wypłat, ani też odmowy wypłat odszkodowania, jak też na wysokość przyznanych odszkodowań. Rozdziałem kwot zajmowały się wyłącznie kompetentne specjalne organy państw obcych powołane do realizacji programów odszkodowawczych.

  Strony zawierające układy były świadome, iż wypłata odszkodowań pełnych przez wyniszczone wojną państwo jest z ekonomicznego punktu widzenia niemożliwa. Dążono wówczas do znalezienia parytetu między wartością a możliwościami ekonomicznymi. Zawarcie układów oznaczało jednak, że obce rządy zgodziły się na wynegocjowane kwoty, które miały stanowić źródło finansowania roszczeń ich obywateli. Układy w sposób wyraźny przerzuciły odpowiedzialność strony polskiej na obce rządy.

  5. Układ polsko-amerykański zawarty 16 lipca 1960 r. przewidywał zaspokojenie roszczeń obywateli USA z tytułu nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęcia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie układu. Za datę przejęcia własności uznano datę, w której tego rodzaju polskie prawa zostały po raz pierwszy zastosowane do mienia. Rząd polski zobowiązał się do zapłacenia kwoty 40 mln dolarów amerykańskich na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. Zapłata miała być uregulowana w 20 ratach, poczynając od stycznia 1961 r., płatne do rąk sekretarza stanu USA, poczynając od dnia 10 stycznia 1961 r. Należność została rozliczona do dnia 10 stycznia 1981 r. Katalog roszczeń oraz tytułów stanowiących podstawę, do których zaspokojenia zobowiązywał się rząd obcego państwa, był określony odrębnie dla każdego układu. Układ polsko-amerykański roszczeniami określał utratę własności z tytułu:

  a) nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia;

  b) przejęcia własności albo utraty użytkowania na podstawie polskich ustaw, dekretów lub innych zarządzeń;

  c) długów przedsiębiorstw, które zostały znacjonalizowane lub przejęte przez Polskę.

  Art. IV układu wyraźnie stwierdzał, że rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał rządowi polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli USA do rządu polskiego, a w przypadku, gdyby takie roszczenia zostały bezpośrednio przedłożone rządowi polskiemu, ten ostatni przekaże je rządowi USA. Dokumentacja związana z realizacją układu zawartego ze Stanami Zjednoczonymi obejmuje 10 037 wniosków o wypłatę odszkodowania za przyjęte przez Polskę mienie. Większość wniosków dotyczyła utraty nieruchomości, zaś pozostałe odszkodowania dotyczyły papierów wartościowych (obligacji, akcji), pieniędzy i hipotek.

  6. W związku z podpisaniem umowy ze Szwajcarią strona polska podjęła kroki na drodze dyplomatycznej, aby w ramach wykonywania przedmiotowej umowy odszkodowawczej zostały jej przekazane środki znajdujące się na kontach bieżących i depozytowych będących własnością lub należnych obywatelom polskim zaginionym w okresie wojny. W związku z likwidacją przez rząd szwajcarski tzw. martwych kont (nieczynnych po 1945 r. kont bankowych i polis ubezpieczenia na życie), w latach 1960, 1975 i 1997 przekazał on Polsce wykazy właścicieli kont i polis, będących obywatelami polskimi wraz ze zgromadzonymi na nich środkami finansowymi. Stosownie do postanowienia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 1997 r. (protokół ustaleń nr 1/97) wszystkie środki finansowe otrzymane przez Polskę w latach 1960 i 1975 od Szwajcarii w związku z likwidacją tzw. martwych kont, w łącznej wysokości ponad 480 tys. franków szwajcarskich, zostały postawione do dyspozycji prawowitych właścicieli kont bankowych i polis ubezpieczeniowych lub ich spadkobierców. Do wypłaty tych środków na rzecz uprawnionych umocowane zostało Ministerstwo Finansów, które do chwili obecnej zawarło i zrealizowało kilkanaście umów ze spadkobiercami byłych właścicieli. Wszystkie dane przekazane przez rząd szwajcarski zostały opublikowane w specjalnym wydaniu biuletynu ˝Nasze Finanse˝ nr 25 z lutego 1998 r. oraz w polskiej prasie: ˝Rzeczpospolita˝ z dnia 8 grudnia 1997 r. i ˝Gazeta Wyborcza˝ z dnia 9 grudnia 1997 r.

  7. Ambasada RP w Waszyngtonie w rozmowach z przedstawicielami władz USA dotychczas nie nawiązywała bezpośrednio do kwestii umowy indemnizacyjnej z 1960 r., uznając, iż aktywność Kongresu w kwestiach dotyczących restytucji mienia prywatnego ma charakter polityczny i jest podyktowana trwającą kampanią wyborczą przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i kongresowymi oraz próbą pozyskania wyborców pochodzenia żydowskiego. Należy również zaznaczyć, iż rezolucje Kongresu USA dot. restytucji mienia prywatnego w Polsce, nawet, jeśli zostaną przyjęte, nie będą miały charakteru prawnie wiążącego.

  Warto jednak zauważyć, iż Polska, poza wspomnianymi umowami dwustronnymi, do tej pory nie uregulowała w sposób kompleksowy kwestii restytucji mienia prywatnego przejętego przez nazistowskie Niemcy i następnie znacjonalizowanego przez władze komunistyczne. Rząd Polski pracuje obecnie nad ustawą regulującą tę kwestię, która ostatecznie zamknie sprawę odszkodowań – o czym informujemy również stronę amerykańską.

  Należy również zaznaczyć, że zarówno polskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Stanach Zjednoczonych, jak i Ministerstwo Spraw Zagranicznych w kontaktach z władzami amerykańskimi w sytuacjach i w zakresie, w jakim to będzie uzasadnione, będą wykorzystywały argumenty, które mogą być użyte, powołując się na fakt zawarcia i wykonania postanowień umowy indemnizacyjnej z tym państwem.

  Z wyrazami szacunku

  Sekretarz stanu

  Jan Borkowski

  Warszawa, dnia 29 sierpnia 2008 r.

 52. MatkaPolka said

  ZMODEROWAŁO SIĘ – a więc skrót

  Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – z upoważnienia ministra –

  na interpelację nr 4550

  w sprawie roszczeń majątkowych wobec Polski w kontekście zgłoszonego wniosku czterech amerykańskich kongresmenów do Kongresu USA

  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

  5. Układ polsko-amerykański zawarty 16 lipca 1960 r. przewidywał zaspokojenie roszczeń obywateli USA z tytułu nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęcia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie układu. Za datę przejęcia własności uznano datę, w której tego rodzaju polskie prawa zostały po raz pierwszy zastosowane do mienia. Rząd polski zobowiązał się do zapłacenia kwoty 40 mln dolarów amerykańskich na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych, jak i prawnych. Zapłata miała być uregulowana w 20 ratach, poczynając od stycznia 1961 r., płatne do rąk sekretarza stanu USA, poczynając od dnia 10 stycznia 1961 r. Należność została rozliczona do dnia 10 stycznia 1981 r. Katalog roszczeń oraz tytułów stanowiących podstawę, do których zaspokojenia zobowiązywał się rząd obcego państwa, był określony odrębnie dla każdego układu. Układ polsko-amerykański roszczeniami określał utratę własności z tytułu:

  a) nacjonalizacji lub innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia;

  b) przejęcia własności albo utraty użytkowania na podstawie polskich ustaw, dekretów lub innych zarządzeń;

  c) długów przedsiębiorstw, które zostały znacjonalizowane lub przejęte przez Polskę.

  Art. IV układu wyraźnie stwierdzał, że rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał rządowi polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli USA do rządu polskiego, a w przypadku, gdyby takie roszczenia zostały bezpośrednio przedłożone rządowi polskiemu, ten ostatni przekaże je rządowi USA. Dokumentacja związana z realizacją układu zawartego ze Stanami Zjednoczonymi obejmuje 10 037 wniosków o wypłatę odszkodowania za przyjęte przez Polskę mienie. Większość wniosków dotyczyła utraty nieruchomości, zaś pozostałe odszkodowania dotyczyły papierów wartościowych (obligacji, akcji), pieniędzy i hipotek.

  7. Ambasada RP w Waszyngtonie w rozmowach z przedstawicielami władz USA dotychczas nie nawiązywała bezpośrednio do kwestii umowy indemnizacyjnej z 1960 r., uznając, iż aktywność Kongresu w kwestiach dotyczących restytucji mienia prywatnego ma charakter polityczny i jest podyktowana trwającą kampanią wyborczą przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i kongresowymi oraz próbą pozyskania wyborców pochodzenia żydowskiego. Należy również zaznaczyć, iż rezolucje Kongresu USA dot. restytucji mienia prywatnego w Polsce, nawet, jeśli zostaną przyjęte, nie będą miały charakteru prawnie wiążącego.

 53. MatkaPolka said

  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/C80EC90168

  Adam R – amerykański żyd – wystąpił PONOWNIE o odszkodowanie za kamienicę przejętą przez państwo. Adam R skarżył Ministerstwo Finansów

  Jadwiga P matka Adama R – już raz DOSTAŁA ODSZKODOWANIE – i podpisała stosowne oświadczenie

  Decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego w tej sprawie – oddala roszczenia oszusta Adama R

 54. Anucha said

  W światowym zoo zaobserwowano ciekawe zjawisko.Mianowicie wszy z niedzwiedzi Gryzzly przełażą na niedzwiadki Panda.
  I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby klatki był obok siebie ale tak nie jest a na dodatek misie dzieli fosa wypełniona wodą
  Jak donosi agencja reutersa dyrektor zoo złożył oświadczenie w którym powiedział:
  ” To nie jest mój cyrk ale moje wszy.Ostrzegam Pandy-jak zaczną iskać się jak małpiszony to zostanie zastosowany paragraf o cholokauście.
  A następstwem będzie nagana w jadłospisie a nawet całkowity zakaz kopulacji”
  Cały świat wstrzymał oddech i czeka na reakcję niedzwiadków.

 55. NC said

  Amerykańskiego Żyda Adama R. oskarżyć o próbę wyłudzenia majątku znacznej wielkości, wydać miedzynarodowy list gończy, i zapuszkować na kilka lat.

 56. Boydar said

  @ (51)

  Czyli une chcą zastraszyć nas, ale wyszlamować USA 🙂

  @ (53)

  Fundamentalnym jest art. 286 KK. I zazwyczaj patrzymy na § 1 który mówi, o doprowadzeniu do „niekorzystnego” rozporządzenia mieniem. Sytuacja powyższa nie ma miejsca gdyż przekazanie
  wyłudzonej kwoty nie nastąpiło (pozew oddalony). Czyli niewiele mu można zrobić. Jednak przedmiotowy artykuł 286 ma jeszcze inne paragrafy 🙂 Np. § 2 wyraźnie mówi o PRÓBIE wyłudzenia – „Tej samej karze /6 mc – 8 lat/ podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. I tu jest pole do popisu dla żydowskiego prawnika który za 10% żądanej kwoty doprowadzi do skazania ob. Jadamka.

 57. Boydar said

  No właśnie (55)

 58. morgan said

  Tylko jedna rzecz moglaby „otrzezwic” rzad amerykanski.Przyjazne sygnaly w kierunku Rosji. Szkoda, ze polski rzad nie zdecyduje sie na taki psztyczek w amerykanski nos.

 59. interco said

  58 – z amerykanskim i natowskim wojskiem na terenie kraju nazywa pan ten syf polskim rządem?? On gdyby był Polski to by tak zrobil, ale od dawien dawna nim nie jest!

 60. andzia said

  re:55
  To samo dotyczy kongresmenów, którzy jutro głosować będą nad aktem 447, a także dotyczy prezydenta i premiera w Polsce jako pomocników w przestępstwie przez zaniechanie wykonywania obowiązków służbowych.
  Ciekawe jak będą głosować w hameryce: czy indywidualnie, czy może przez „kto głośniej zakrzyczy”.

 61. Kajtek said

  Trzeba poczekać aż przegłosują, po czym co miesiąc, bez nerwów im komunikować:
  Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypierdalać
  Maj: Redzikowo – wypierdalać
  Czerwiec: Patrioty – wypierdalać
  Lipiec: Helikoptery – wypierdalać
  Sierpień: Gaz – wypierdalać
  Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypierdalać

  i na koniec żydzi – wypierdalać
  Jak tak – to tak
  Nie lubię Kacapów, ale jestem przekonany, że oni by takiego numeru Polakom – jako swoim sojusznikom – nie zrobili.

  ——
  Za co nie lubisz kacapów, Pszeku?
  Admin

 62. Re: Artykul:

  Przypomne: Jesli jakas osoba, stowarzyszenie, partia czy ugrupowanie polityczne majace na ustach pelno patriotyzmu, nacjonalizmu, wolnego rynku, wolnosci itp., a nie wspomina nic o LIKWIDACJI LICHWY BANKOWEJ, to niech „idzie na bamus I niech banany prostuje”…
  Niech spier…alaja na szczaw…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 63. jjj said

  Mam dość podobne – może nie do końca, ale jednak mniej więcej – wrażenie jak 48 (co to w poprzek:) ).

  Jeśli na linii Niemcy/niemieccy Ż – Ż z US i Izr jest wszystko dogadanie – to chyba czeka nas scenariusz quasirozbiorowy.

  Jeśli jednak nie, wskazywać na to może np. chęć wymiany rządu przez Niemcy w 2016 r. i zresztą w 2017 r., ale później, na początku 2018, kiedy zaczęło „być ostrzej” żądaniowo ze strony tzw. Usr. oraz przy braku perspektywy błyskawicznej zmiany rządu – pewne „ocieplenie” ze strony Niemiec (stwierdzenie niemieckiego ministra, że to Niemcy są odpowiedzialne za zabijanie Ż., szybka wizyta nowej-starej kanclerz nad Wisłą), acz ze sterowaniem w tle (ingerencje Timmermansa itp., oraz … wizyta nowej-starej kanclerz).

  A oburzenie na ustawę? Z jakiej racji, zapytają poplecznicy ż-skich rozwiązań. A kto – zapytają – podpisał deklarację terezińską?
  Wiem, że poniższe „rozumowanie” jest naciągane, ale sądzę, że tak to może być przedstawiane. Nie widzę – niestety – żadnych przesłanek, nawet „moralnych”, by kongresmeni (wiedzący zresztą komu wszak służą) nie przyjęli ustawy. Jaka ingerencja, jakie narzucanie innym krajom rozwiązań? – mogą powiedzieć kongresmeni głosujący zgodnie z żądaniami żydów i … będą mieli rację, czy raczej „rację” na poziomie „pijarowym”. Ustawa niczego nie narzuca „nowego”, nie pojawia się znikąd (mogą dalej „argumentować”). To wszak państwa-sygnatariusze deklaracji terezińskiej, „dobrowolnie”, przyjęły tę deklarację – rząd USA zamierza tylko sprawdzić jak ją realizują. Pojęcie mienia bezspadkowego wprowadza „deklaracja”, nie ustawa i nie mówi się o „zwrotach”, tylko „innych celach”.

  Chyba jedynym argumentem mogącym nieco zachwiać taką „argumentacją” jest, jak mi się zdaje, to (o ile pamiętam), że ustawa idzie nieco dalej niż „deklaracja”, tj. nieco „konkretniej” określa postępowanie z „mieniem bezspadkowym”. Natomiast ustawa nie „wymyśla” tego pojęcia, to było w „dobrowolnej” deklaracji wielu państw….

  I tak to – pesymistycznie – widzę, choć samo przyjęcie ustawy, nie musi być końcem znanego nam świata. Jej „nadużywanie” może wywołać gdzieniegdzie quasi „opór”, może nawet pewne niesnaski czy przepychanki na linii Niemcy/Unia – US/rael

 64. NC said

  Re 63 Jj: Wystarczy więc, by Polska notyfikowała pozostałych sygnatariuszy deklaracji z Terezina, że wycofuje swój podpis pod w/w papierem.

 65. gość said

  Stanisław Michalkiewicz w dzisiejszym, najnowszym, pierwszym po opuszczeniu szpitala wideofelietonie wyjaśnia, co może się stać jutro w amerykańskiej Izbie Reprezentantów!

 66. RomanK said

  Niebywala okazja- ktora nalezy wykorzystac:

  Partia Demokratow zaskarzyla do Sadu Federacje Rosyjska…. nie to nie zaden witz..ale fakt- ze Pan Bog istnieje i …ze odbiera rozumek….
  Zatem cokolwiek uczyni Sad USA..a uczyni..nalezy uznac za obowiazujace i powolac sie na to…
  Pare lat temu , kiedy jeszcze Mass Merdia byly pod jedna silna batuta i nikt z pyska nie puscil zadnej niewlasciwej pary….wyszla ciekawa ksiazka…bardzo ciekawa, ktora zostala zadeptana bez czytania ,,a juz bron Boze bez jakiejkowliek dyskusji,,,ktorej tresc stawia na glowie od lat budowane „prawdy historyczne virtualane” i fakty” ksiazkowe”:-))) takie jakie produkuje Gross….
  wszystkim ja polecam:

  TO wstrzasajaca prawda hostoryczna , ktora nasuwa ..pewne reflexje godne upowszechnienia…
  .
  ..ze niewolnictwo to nie tylko sprawa rasy..czarnej rasy…ale dotyczy wszystkich ludzi.

  ..ze niewolnictwo mialo o wiele bardziej okrutny charakter wspomagane nienawiscia….religijna…czy ethniczna…bardziej niz rasowa…ze ludzie przez antykatolikow byli traktowani gorzej niz bydleta….przez tych , ktorzy dzis uwazja sie za krzywdzonych historycznie przez antysemityzm…
  ..
  a faktem jest ,ze byli oni prominetnymi beneficjantami niewolniczego procederu…..

  …ze Zydzi nigdy nie byl wozeni przez Atlantyk, jako cargo ludzkie..ale raczej byli przewoznikami….

  ze w Polsce byli kasta sluzebna wspomagajaca exploatacje , ale nie expolatowana…i status ten utrzymywali przez wieki…

  …ze dzis statut pokrzywdzonych staraja sie wykorzystac ekonomicznie zadajac odszkodowan od tych – ktorych wykorzystywali w zgnilym procesie Arendy i Propinacji…..

  I ze te odszkodowania , obecne quasi narodoqwe rzady maja zamiar wypalcac z danin potomkow ofiar..na rzecz potomkow oprawcow…

  Gdzie tu Morlanosc ..gdzie ethyka….gdzie narodowy interes?????

 67. RomanK said

  Panie Matko Polko..pan Bohdan Szewczyk nie chowal tych papierow pod korcem ale ..prosil rozdawal wysylal , gdzi esie dalo…
  Maja to we wszystkich placowkach dyplomatycznych polskich w w USA ow Canadzie….
  Robil to juz w latach 90 tych zaraz po wystapieniu pana Sultanika z pogrozka pod adresem Polski….
  Znaczy ,ze wiedz na ten temat jest…nie ma jaj…a moze nie ma zamiaru…a moze ta polska dyplomaca nazywa sie tylko :polska” tak jak gazety?????

 68. RomanK said

  POlecam Maxa Kolonko i jego TV;

  https://www.bing.com/videos/search?q=max+kolonko+tv+najnowsze&qs=AS&cvid=026d26ef41824e949587367c06329147&pq=Max+Kolonko+Tv&cc=US&setlang=en-US&nclid=CF2F3A2BF69969D1466B5F9278C1706E&ts=1524540530026&ru=%2fsearch%3fq%3dmax%2bkolonko%2btv%2bnajnowsze%26form%3dWNSGPH%26qs%3dAS%26cvid%3d026d26ef41824e949587367c06329147%26pq%3dMax%2bKolonko%2bTv%26cc%3dUS%26setlang%3den-US%26nclid%3dCF2F3A2BF69969D1466B5F9278C1706E%26ts%3d1524540530026&view=detail&mmscn=vwrc&mid=B6208B848AA7DB30EC58B6208B848AA7DB30EC58&FORM=WRVORC

 69. jaja said

  Fundament potegi Chin od wiekow – konfuncjonizm. Ale czy fundamentalne glupki o ktorych pisze madry Michalkiewicz rozumia co konfuncjonizm i dla ich przetrwania i dla nas wszystkich znaczy?
  Moim zdaniem naprawde warto wysluchac co ponizej autor filmiku ma do powiedzenia na temat sprawowania wladzy zgodnie z wzorcami Konfucjusza . Chiny hegemonie maja w kieszeni, gdyz jaki glupek opierajacy swoja wiedze i wladze na jeszcze wiekszych glupkach Pekinczykowm zagrozi?

 70. Boydar said

  Ten cały Konfucjusz to wygląda jak stryjeczny dziadek Rzepichy, jak skórę zdjął.

 71. troll polonii said

  RomanK
  Ja czesto ogladam Maxa Kolonko – bo ja z reguly wiele rzeczy ogladam.
  I o ile przyznaje mu czasem racje – to podejrzewam, ze Fake News jest jednak amerykanskim wynalazkiem odkad media w USA staly sie swieta krowa i sa ponad prawem i bardzo rzadko biora ich za fraki za klamliwe wiesci albo lamanie prawa dziennikarskiego.

  Taki pan Zuckerbrg powinien nie wychodzic z sali rozpraw juz nie mowiac o wyroku.
  Dziennikarze z CNN i paru innych stacji i roznych gazet nie sa brani do odpowiedzialnosci za to co wypisuja i komentuja.

  Zona obecnego prezydenta mogla skarzyc media do sadu i wygrac; na Snowdena i Assange’a czeka caly aparat ucisku w USA.
  Podobnie baje rozpuszczane na temat np. Asada, Putina, przeklaman na temat uzycia broni chemicznej czy nuklearnych sukcesow Iranu nigdy nie zostana wziete do odpowiedzialnosci
  Ta zaraza przyszla z USA. Duzo wczesniej niz Pearl Harbour, baje o Iraku, awanturze w Lockerbie czy 9/11.

 72. RomanK said

  Drogi panie Trollu…
  Ciesze sie ze czasmi pan przyznaje racje Maxowi, on tez sie chyba cieszy…:-))) ale jak mu pan moze przyzanawac , racje skoro on mowi, jak jest:-)))
  Ja rozumiem ,ze pan wychowany w polskim dziennikarstwie nie jest od mowienia- jak jest…ale od inzynieriii tresury swiadomosci:-)))
  To duza roznica….
  Max mowi- jak jest…zatem on relacjonuje fakty…i pan moze sie zachowac ,jak pan chce..ale wara panu od racji!

  Jak Max relacjonuje, ze w wypadku poszkodowany stracil noge …to ja wiem, ze stracil…i ze mu nie odrosnie nawet- jak pan sie z tym nie zgodzi..i nie przyzna …an racji ,ani odszkodowania , ani renty:-))).
  Owszem dzieki temu stal sie heretykiem w polskim swiecie dziennikarskim…i natychmiast pokazno mu jego miejsce….a ten zamiast sie powiesic ..zrobil temu chlamow iparchatych chamow za podatnicze pieniadze konkurencjeL0L-()( zuch chlopok!!!!!
  Oglada go ponad milion POlakow kazdy dzien…a to kosztuje troche wysilku…widac mozna! Zatem dokladnei wiem kto go oglada i jacy to Polacy…widzi to tez Max…dlatego uzywa slowa ..Rewolucja….
  Panski post to najlepszy, wzorcowy przyklad fake news:-)))))
  Podejrzewam zatem…ze pan dobrze wie- jak sie to robi:-))))

 73. RomanK said

  Panie jaja….
  Co to za potega, w ktorej ludzie masowo umierali smiercia glodowa????
  A ze nei umieraja dzis….to znaczy, ze kontroluja demografie trzymajac ja w ramach zdolnosci wykarmienia.
  Teraz niech sie pan przytrzyma,,,,jak panu powiem ze w Chinach nie ma zadnego 1.5miliarda ludzi…ale w najleszym przypadku polowa tego…to przewroci sie pan…czy ryknie smiechem uznajac mnie za czubka?????
  Jesli panu powiem, ze to samo w Indiach, Afryce, Ameryce poludniowej i Europie…..to napewno pan narysuje mu kolka na czole????
  Jak panu powiem ze 10 krajow w Europie wymiera..tzn juz jest poza mozliwoscia odbudowy populacji…i sa to narody zajmujace bardzo dobre miejsca i piekne kawaly ziemi, w wiekszosci slowianskie i chrzescijanskie….to co nie zgodzi sie pan ze mna???? i nie przyzna mi racji????
  Widzial pan puder do wlosow w spry’u?? jak komus swieci skora na glowie pospreyuje i juz wygada ze ma gesta czupryne…mysli pan ze pchanie emigrantow do Europy jaki ma cel????Ukraincow do Polski???
  Sa wie pan klamnstwa, wielkie klamstwa i sa niestety statystyki demograficzne…..ale…sa i ludzie ,ktorzy potrafia liczyc i wiedza jak.

 74. VAV said

 75. Rokitnik said

  Panie Romanie.
  Mimo wszystko WOLĘ naszą Gajówkę! Ponadto – podziwiając z radością sukces Pana Mariusza Kolonko, nieśmiało zauważam iż on owszem mówi JAK JEST ale nie na wszystkie tematy? To się nazywa wybiórczość tematyczna ( do której oczywiście ma prawo ) ale….
  Gdzież Mu do tematow TUTA J wałkowanych??Obawiam się, że długo by nie pociągnoł ze swoją stacją gdyby zechciał TYKNAĆ jedynie rzymslie legiony, czy zarzydzenie Kościoła, czy chociażby idiotyzmy zbrodni p.Trumpa, zakończone blamażem? Nie opowiadając o HEROSACH walki ze ZLEM ( Gajowy Marucha, Ks.Piotr Natanek etc)…utrzymuje swój poziom na zasadzie ” widzicie durnie z TVN24 i reżiimówki – TAK należy PROWADZIC INFORMACYJNY BIZNES „! W tym bezhołowiu informacyjnej polskiej papki medialnej, serwowanej nam znad Wisły – LSNI ON jak gwiazda piewwszej wielkości. To Fakt. Dlatego z przyjemnocią widuję go w swoim okienku komputerowym, co nie przekreśla mojej spostrzegawczości widzenia, – iz NIE WSZYSTKO JEST – JAK JEST!!!
  Pozdrawiam Pana serdecznie.

 76. jaja said

  Panie Romanie nie interesowala mnie w tym filmiku liczba ludnosci Chin- nie ma znaczenia , lecz konfuncjonowski system sprawowania wladzy i sposob wylania ludzi do sprawowania wladz opartej na wskazowka Konfuncjusza. Moim zdaniem najlepszy na swiecie do utrzymania potegi panstwa! Marzenie dla kraju, gdyby a miejsce „demokracji” i wybranej przez „demokracje” (przyklepany przez skretynialy elektorat) bandy glupcow , bezwzglednych , antynarodowych kanciarzy na najwyzsze stanowiska to prz zastosowaniu radzonego przez Konfuncusza przesiewu wszystkich kandydatow, nie rzadziliby nami glupcy, tchorze i zdrajcy. tylko najmadrzejsi z najmadrzejszych, bez wzgledu na rodzinne konkesje. Tam rozum jest przepustka do wladz. I zdarza sie , ze od karmienia swin awansuje sie na wyzsze stanowiska. Ale tylko rozum i wiedza gwarantuje ten awans. Teraz zrozumiale jest dlaczego alchemikom nigdy nie udalo sie wkrecic , mieszac i ustawiac , wtykac wlasnych protegowanych do wladz w tym panstwie, nawet komuny Zedonga.. A obecnie Chiny wykorzystuja madrosc i przepis na potege Konfuncjusza.

 77. Kapsel said

  W Kongresie USA głosowanie o restytucji mienia ofiar Holokaustu

  W amerykańskim Kongresie odbędzie się dziś głosowanie w sprawie ustawy o restytucji mienia ofiar Holokaustu. Środowiska polonijne biją na alarm, argumentując, że nowe prawo uderzy w interesy naszego kraju. Polskie władze uspokajają, twierdząc, że ustawa nie niesie za sobą żadnych praktycznych konsekwencji.

  Przedmiotem głosowania w Izbie Reprezentantów będzie przyjęta wcześniej przez Senat ustawa oznaczona S.447 czyli tak zwany JUST Act (Justice for Uncompensated Survivors Today Act of 2017). Nakazuje on Departamentowi Stanu stałe raportowanie do Kongresu, które kraje nie wywiązują się obowiązku restytucji mienia nielegalnie przejętego w czasie Holokaustu i przez rządy komunistyczne. Przeciwko ustawie protestuje część organizacji polonijnych, w tym kluby „Gazety Polskiej” i Kongres Polonii Amerykańskiej.

  Przebywający w Waszyngtonie wicepremier Jarosław Gowin twierdzi jednak, że obawy są bezpodstawne. – Chcę wszystkich uspokoić. Tak zwany JUST Act nie ma żadnego znaczenia prawnego, nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec państwa polskiego – mówił wicepremier poproszony o komentarz przez Polskie Radio. Jarosław Gowin podkreślił, że ambasada RP w Waszyngtonie jest w kontakcie w tej sprawie z amerykańską administracją. Podziękował też Polonii za troskę o ojczyznę.

  Chcę wszystkich uspokoić. Tak zwany JUST Act nie ma żadnego znaczenia prawnego, nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec państwa polskiego

  Jarosław Gowin, wicepremier

  W podobnym tonie wypowiedział się przebywający w Waszyngtonie wicemarszałek Senatu Adam Bielan. – Oczywiście szanujemy emocje i uczucia amerykańskiej Polonii. Rozumiemy, że ta ustawa wzbudza bardzo duże zainteresowanie, natomiast nie uważamy, że ona będzie miała przełożenie na relacje polsko-amerykańskie. Ta ustawa ma charakter symboliczny, nie ma praktycznego znaczenia – wyjaśnił Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu przyznał, że sprawa reprywatyzacji i restytucji mienia dzieli Polskę i środowiska żydowskie. – Będziemy także w tej sprawie przedstawiać nasze racje – podkreślił.

  Ustawa S.477 ma być głosowana z pominięciem wymaganej przez większość aktów prawnych pełnej debaty. Aby w tym trybie została przyjęta musi uzyskać poparcie 2/3 członków Izby Reprezentantów.

  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/w-kongresie-usa-glosowanie-o-restytucji-mienia-ofiar,2565498,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 78. revers said

  https://www.democraticwhip.gov/content/daily-whip-tuesday-april-24-2018

  HOUSE MEETS AT: FIRST VOTE PREDICTED: LAST VOTE PREDICTED:
  12:00 p.m.: Morning Hour
  2:00 p.m.: Legislative Business

  Unlimited “One Minutes” 6:30 p.m. 7:00 p.m.

  **Following one minute speeches, the House is expected to recess until approximately 3:30 p.m. At that time, the House will reconvene and consider the bills listed for consideration under suspension of the Rules. Any recorded votes requested will be postponed until 6:30 p.m.

  Suspensions (6 bills)

  S. 447 – Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 (Sen. Baldwin – Foreign Affairs)

  Polska gawiedz bedzie jak zawsze miedzy 24:30 a 1 w nocy spala sniac o amerykanskim dreamie i demokracji po obejrzeniu paru amerykanskich filmikow akcji, zagryzaniu chipsami i prackach eurokolchozowych, gdy bilion w plecy pojdzie sie walic do kahalu.

 79. NC said

  Przebywający w Waszyngtonie wicepremier Jarosław Gowin twierdzi jednak, że obawy są bezpodstawne. – Chcę wszystkich uspokoić. Tak zwany JUST Act nie ma żadnego znaczenia prawnego, nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec państwa polskiego.

  W podobnym tonie wypowiedział się przebywający w Waszyngtonie wicemarszałek Senatu Adam Bielan.- Ta ustawa ma charakter symboliczny, nie ma praktycznego znaczenia.

  Oni nie są głupcami, więc po prostu kłamią.

  W razie oczekiwanego uchwalania tej ustawy (nota bene sprzecznej z prawem amerykańskim), Polska musi wycofać podpis pod deklaracją z Terezina z 2009 roku, ponieważ ustawa S. 447 nakłada obowiązek monitorowania wywiązywania się z zobowiązań z Terezina na sygnatariuszy tej deklaracji, ale nie na państwa, które deklaracji nie podpisały.

 80. Marucha said

  Nie rozumiem zachwytów nad p. Kolonko.
  Dla mnie to taki dość typowy ściemniacz, choć inteligentniejszy od reszty.
  Daje, powiedzmy, 90% prawdy, którą usypia czytelnika – po czym wsadzi jakieś gówno, które czytelnik z rozpędu łyka.

 81. Miet said

  Może ktoś biegły w prawie, a w szczególności biegły w prawie międzynarodowym, oświeci mnie w jednej sprawie.
  Jak to jest możliwe, że jakiś kraj w tym przypadku USA probuje uchwalać jakieś prawo, które ma dotyczyć Polski?
  Jaka jest moc takich uchwał w amerykańskim Kongresie?

  Skąd ta panika wśród Plaków i Polonii. Protesty, petycje i co tam jeszcze – czy nie można by to po prostu olać???
  Powiedzieć wyraźnie – my mamy nasze prawo a wy uchwalajcie sobie wasze – wasze prawo nie jest naszym prawem?

 82. NC said

  S. 447 przeszła w izbie niższej.
  Teraz jeszcze podpis Trumpa i stanie się prawem (prawem kaduka, panie Mieczysławie z postu 81.)

  Co można zrobić?

  Ustawa S. 447 nakłada na amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych (the U.S. Department of State) obowiązek monitorowania tego, jak państwa, które podpisały Deklarację z Terezina (Terezin Declaratrion) wywiązują sie z podjętych tam zobowiązań, i do składania sprawozdań z tego wywiązywania sie Kongresowi USA.

  Dla Polski rozwiązanie jest proste – zmusić prez. Dudę do wycofania się Polski z grona sygnatariuszy Deklaracji z Terezina. Wtedy USA nie będa miały podstawy do monitorowania Polski.

  Deklarację z Terezina podpisał Władysław Bartoszewski, niemiecki i izraelski agent wpływu, pseudonim „Profesor”. Naród Polski powinien jasno oświadczyć, że Bartoszewski (którego syn żyje w Izraelu) nie miał mandatu na złożenie podpisu w imieniu Polski, w związku z czym jego podpis jest nieważny i nie rodzi skutków prawnych.

  Czy prezydent w Polsce, albo premier w Polsce, albo Sejm w zdobędzie sia na taką deklarację?

 83. Miet said

  Dziękuję, Panie NC – to mi trochę rozjaśnia całą tę sprawę.

 84. jaja said

  I pomyslec, ze naukowiec tej klasy co Ewa Kurek tak broni honoru Bartoszewskiego, zadziwiajace! To jest dla mnie znak, ze posiadana przez nia wiedza grzeszy waznymi brakami. Byc moze jakies potezne motywacje odegraly w tym swoja role. Bartoszewski to lajdak, powinien przewidziec do czego taki akces z Terezina moze kraj doprowadzic. Lowca nagrod myslal o lowieniu a nie konsekwencjach jakie moze poniesc z tego tytulu kraj, wladza o wlasnym siedzieniu i wszyscy razem lacznie z lemingami doprowadzili do kolejnego rozbioru Polski. Ciekawe czy ockna sie z omamow pisowskie trutnie? Bo ta ustawa to nie zarty amerykanskiego sojusznika, na to smieciom nie pozwola. Nieszczescie, katastrofa ryk sie juz niedlugo rozpocznie bo trzeba bedzie oddac 300 mld, ale z czego? A jak byl czas na interwencje skuteczna w tej sprawie to morde sie trzymalo zamknieta na klodke, prawda naczelnikowe kaczki? Wasze dzialania (MSZ)ograniczaly sie wylacznie do zastopowania dzialan Polonii, ktora robila co mogla, zeby sklonic kongresmneow do weta. Oddali „wybitni” szubrawcy Polske za bezcen! A teraz beda rznac idiotow, krzyczec nie nasza wina, to wina ukladow kosmicznych i slonca i golic spoleczenstwo z resztek co pozostalo po wielkim posolidarnosciowym szabrze. PiS sprzeda reszte: lasy, gory, ziemie i resztki spolek skarbu panstwa. Na wszystko jest juz za pozno zostalo tylko wspomnienie.

 85. troll polonii said

  72
  RomanK
  Pisze pan KOMPLETNIE nie na temat.
  Ja pisze o amerykanskich mediach a pan mi zarzuca …no…ze jestem” wychowany w polskim dziennikarstwie nie jest do mowienia-jak jest ale od inzynierii tresury swiadomosci..
  Max Kolonko jest przede wszystkim wychowany w polskim dziennikarstwie, czego nie ukrywa.

  Obsmialemm sie jak norka.
  Do zmiany bielizny
  Nie tylko, ze jestem wychowany w dziennikarstwie zachodnim..

  Trafil pan kula w plot
  Intuicja czy wrodzona inteligencja zawiodly?

 86. troll polonii said

  RomanK
  Jesli powtarzanie opinii Craiga Roberts’a, ktory byl doradca Republikanina prez. R. Reagana jest efektem „inzynierii tresury swiadomosci” – to RomanK obdarzyl mnie nie lada komplementem:

  Craig Roberts
  Where Is the Shame? Why is the World Silent? Acceptance of the West’s War Crimes is the “New Normal” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/where-is-the-shame-why-is-the-world-silent-acceptance-of-the-wests-war-crimes-is-the-new-normal/5637705

  Podaje tylko autorow amerykanskich, panie RomanieK:

  How Western “Journalism” Fulfills George Orwell’s Prediction of “Newspeak” | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/how-western-journalism-fulfills-george-orwells-prediction-of-newspeak/5636941?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  How Mainstream U.S. ‘News’ Media Pump Their Government’s Lies to Deceive the Public | Global Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/how-mainstream-u-s-news-media-pump-their-governments-lies-to-deceive-the-public/5602759

  Dziennikarka kanadyjska:
  Western media lies about Syria exposed (Canadian journalist Eva Bartlett) – YouTube

  Read all about it: The biggest fake news stories of 2016

  https://www.cnbc.com/2016/12/30/read-all-about-it-the-biggest-fake-news-stories-of-2016.html

  I na koniec kolejny amerykanski rodzynek:

  Fake news

  Trump’s claim to have come up with the term ‚fake news’ is fake news, Merriam-Webster dictionary says

  Trump did not invent the term “fake news”
  http://www.latimes.com/books/jacketcopy/la-et-jc-fake-news-20171009-story.html

  Widac w calej Ameryce Polnocnej tylko RomanK blyszczy wiedza i autorytetem.
  Moje gratulacje!

 87. Kapsel said

  Popatrzmy zatem co piszczy w trawie.

  Wielu obawia się ustawy 447, a większe problemy możemy mieć z podpisaną w 2009 r. przez rząd Tuska Deklaracją Terezinską

  Przy okazji nowelizacji ustawy o IPN wyszło na jaw, że znacznie drażliwszą kwestią będzie ewentualna polska ustawa reprywatyzacyjna. Drażliwszą przede wszystkim w relacjach z Izraelem i USA. Przedstawiciele akurat tych państw już ujawnili, że mają liczne zastrzeżenia do przygotowywanej przez Patryka Jakiego ustawy reprywatyzacyjnej.

  Sprawa jest o tyle ważna, że w grudniu 2017 r. Senat USA przyjął projekt ustawy 447 – JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today). Gdyby weszła w życie, (tak już jest – moje) Departament Stanu USA miałby prawo, a wręcz obowiązek wspierania międzynarodowych organizacji zrzeszających i wspierających ofiary Holocaustu w odzyskiwaniu mienia niemającego spadkobierców. W praktyce oznaczałoby to stworzenie bardzo ważnego narzędzia nacisku na różne państwa, przede wszystkim na Polskę, by zapłaciły odszkodowania, np. na rzecz wspomnianych organizacji międzynarodowych. Pisała o tym na łamach tygodnika „Sieci” Aleksandra Rybińska. Nie chcę się jednak zajmować ustawą 447, lecz mało znaną w Polsce Deklaracją Terezinską, bez której nie byłoby projektu amerykańskiej ustawy albo miałaby ona inny kształt.

  Podczas czeskiej prezydencji w UE w 2009 r., w Pradze i Terezinie odbyła się międzyrządowa konferencja „Mienie okresu Holokaustu”. Zakończyła się ona przyjęciem 30 czerwca 2009 r. Deklaracji Terezinskiej (od miejscowości znanej z istnienia obozu koncentracyjnego Teresienstadt). Formalnie deklaracja zawiera tylko postulaty i nie jest wiążącym aktem prawa, lecz ustawa 447 dowodzi, że dokument z 2009 r. ma o wiele poważniejsze znaczenie, niż wynikałoby z treści przyjętej przez sygnatariuszy (46 państw, głównie członków UE). I na pewno zostanie wykorzystany przez tych wszystkich, którzy zgłoszą krytyczne uwagi do polskiej ustawy reprywatyzacyjnej. A gdyby takiej ustawy nie przyjęto, Deklaracja Terezinska będzie środkiem mocnego nacisku, by problem mienia niemającego spadkobierców rozwiązać w duchu postulatów z tego dokumentu. Co ciekawe i symptomatyczne, w Deklaracji Terezinskiej występują naziści, a nie Niemcy.

  W dokumencie zapisano: „od 26 do 30 czerwca 2009 r. dyskutowaliśmy wspólnie z ekspertami i przedstawicielami organizacji pozarządowych o tak ważnych zagadnieniach jak: pomoc społeczna dla osób, które przeżyły Holokaust i innych ofiar nazistowskich prześladowań, nieruchomości, żydowskie cmentarze i miejsca pochówku, skonfiskowane i zrabowane przez nazistów dzieła sztuki, judaika i żydowski majątek kulturalny, materiały archiwalne oraz edukacja, miejsca pamiątek i upamiętnień”. Sygnatariusze przyznają, że „wciąż pozostają istotne zagadnienia, które należy podjąć, ponieważ tylko część skonfiskowanego majątku została odzyskana lub zrekompensowana”. W związku z tym „Państwa Uczestniczące wzywają do podjęcia wszelkich starań mających na celu naprawienie konsekwencji bezprawnych przejęć majątków, takich jak konfiskaty, wymuszone sprzedaże i sprzedaże pod przymusem, które stanowiły element prześladowań tych niewinnych ludzi i grup, z których olbrzymia większość zmarła nie pozostawiając spadkobierców”.

  Najważniejszy w Deklaracji Terezinskiej jest rozdział „Nieruchomości”. Sygnatariusze zapisali w nim: „Uważamy, że ważne jest, tam gdzie nie zostało to jeszcze skutecznie osiągnięte, zajęcie się prywatnymi roszczeniami ofiar Holokaustu dotyczącymi nieruchomości byłych właścicieli, spadkobierców lub ich następców, w drodze albo restytucji in rem albo rekompensaty, tak jak to będzie właściwe, w sprawiedliwy, wszechstronny i niedyskryminacyjny sposób, zgodny z prawem krajowym i odpowiednimi regulacjami, jak również umowami międzynarodowymi. Proces takiej restytucji lub rekompensaty powinien być szybki, prosty, dostępny, transparentny i ani uciążliwy, ani kosztowny dla osoby występującej z roszczeniem”. Majątek, dla którego nie ma spadkobierców „mógłby służyć jako podstawa do spełnienia potrzeb materialnych znajdujących się w potrzebie ofiar Holocaustu i zapewnienia ciągłej edukacji o Holokauście, jego przyczynach i konsekwencjach”. Państwa sygnatariusze zaleciły, „by tam, gdzie nie zostało to zrobione, państwa uczestniczące w Konferencji Praskiej rozważyły wdrożenie narodowych programów, które zajmowałyby się nieruchomościami skonfiskowanymi przez nazistów, faszystów i ich kolaborantów”. Do koordynacji takich działań wyznaczono Europejski Instytut Dziedzictwa Shoah w Terezinie. W ten sposób doszłoby do wypracowania „niewiążących wytycznych i najlepszych praktyk w dziedzinie restytucji i rekompensowania bezprawnie przejętych nieruchomości, które powinny być wydane przed pierwszą rocznicą Konferencji Praskiej, a najpóźniej 30 czerwca 2010 r., z należytym uwzględnieniem odnośnych ustaw i regulacji krajowych, jak również umów międzynarodowych, a także innej pozytywnej legislacji w tym obszarze”. Niewiążące wytyczne nagle stają się jednak wymogiem, i to z bardzo określonym horyzontem czasowym. Ten horyzont został już dawno przekroczony i tym można tłumaczyć różne nieformalnie naciski na poszczególne państwa, w tym na Polskę. A przede wszystkim można tym tłumaczyć powstanie projektu amerykańskiej ustawy 447.

  W konkluzjach deklaracji można przeczytać, że „Komisja Europejska oraz Prezydencja Czeska uznały znaczenie Instytutu jako jednego z instrumentów w walce z rasizmem, ksenofobią i antysemityzmem w Europie i reszcie świata, i wezwały inne kraje i instytucje do wspierania oraz współpracy z tym Instytutem”. Ostatecznie sygnatariusze dokumentu wezwali „Państwa Uczestniczące w Konferencji Praskiej do promowania i rozpowszechniania zasad Deklaracji Terezinskiej”. Deklarację podpisały: Albania, Argentyna, Australia, Austria, , Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Izrael, Kanada, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Urugwaj, Węgry, Wielka Brytania i Włochy. W roli obserwatorów wystąpiły Stolica Apostolska oraz Serbia. Premierem Polski był wtedy Donald Tusk, a ministrem spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

  https://wpolityce.pl/polityka/380063-wielu-obawia-sie-ustawy-447-a-wieksze-problemy-mozemy-miec-z-podpisana-w-2009-r-przez-rzad-tuska-deklaracja-terezinska

 88. Boydar said

  To kto wam teksty poprawia ?

 89. Kapsel said

  Deklaracja Terezin 2009

  https://drive.google.com/file/d/0B99lBolxawSfMGRjY2M1ZGEtNTM4Yi00MmIyLThkYjYtODdkZWE5NTk5ZTRh/view

  Click to access Deklaracja_Terezinska%2C_2009.pdf

 90. Kapsel said

  Grzegorz Braun: Żydowscy szantażyści mają nowych adwokatów

  Krajowe media – i to zarówno te jawnie i jednoznacznie gadzinowe, jak i te deklaratywnie niezależne i niepokorne – z zasady starają się oszczędzać swym odbiorcom wiadomości, które mogłyby ich przyprawić o trudno usuwalne dysonanse poznawcze. Ze szczególną konsekwencją stosuje się cenzorską reglamentację w sprawach związanych z roszczeniami żydowskimi wobec Polski.

  W poprzednim tygodniu mieliśmy takiej polityki dezinformacyjnej spektakularny przejaw – oto zgodnie przemilczano deklarację Europejskiego Porozumienia na rzecz Ocalonych z Holokaustu. Oto 34 eurodeputowanych ponagla do działań, które zwiększą presję m.in. na nasz kraj – a czynią to w datowanym 16 października liście do przewodniczącego Europarlamentu Martina Schulza (tego samego, co to „europejskie wartości” gotów nam aplikować „choćby siłą”). Jak donosi z satysfakcją „Jerusalem Post”: „Europejscy prawodawcy – adwokaci restytucji krytykują politykę Polski [w tej sprawie] jako szczególnie niesprawiedliwą”. Autorzy odwołują się przy tym do Deklaracji terezińskiej, przeniewierczo podpisanej w czeskim Terezinie w 2009 r. przez ministra Bartoszewskiego (R.I.P.).

  Wśród sygnatariuszy tego najnowszego dokumentu znajdujemy całą plejadę cynicznych cwaniaków i pożytecznych euroidiotów – a przewodzą im: Charles Goerens z Luksemburga i Anders Hökmark ze Szwecji. Ten pierwszy udzielał się już niejednokrotnie w działaniach propagandowych na terenie Polski – konkretnie: w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, jak czytam na stronie tegoż: „we współpracy z Biurem Róży Grafin von Thun und Hohenstein” (notabene zasłużonej już w wielu innych antypolskich akcjach eurokolaborantki, z d. Woźniakowskiej).

  Świeżo sklecone Europejskie Porozumienie na rzecz Ocalonych z Holokaustu jest kolejną już grupą nacisku przyłączającą się do kampanii, której celem jest wyegzekwowanie od Polaków (bo nikt nie ukrywa, że to przede wszystkim o nas tu chodzi) „odszkodowań” za mienie utracone przez ofiary Hitlera i Stalina. „Odszkodowania” ujmuję tu w cudzysłów, bowiem istotę prawną i sens logiczny owych wylicytowanych na zawrotne, wielomiliardowe sumy roszczeń znacznie lepiej oddaje słowo „haracz”. Nigdy przecież dość przypominać, że pieniędzy domagają się od nas nie żadni legalni dziedzice – ale wyłącznie niemający w świetle cywilizowanego prawa żadnych praw spadkowych lobbyści, działacze organizacji diaspory i państwa żydowskiego. Poza tym – co również doskonale wiadomo – za mienie skonfiskowane przez Niemców, a potem przejęte przez komunę jeszcze w czasach PRL dokonano całkiem substancjalnych rozliczeń, m.in. z rządem USA. A zatem roszczenia dziś wysuwane uznać należy za szczególnie bezczelną próbę wymuszenia – i jako takie z całą stanowczością odrzucić.

  Niestety w post-PRL-u, poprzez przemilczenia i zaniechania, pośrednio ten szantaż uznaje się za uprawniony. Kolejni prezydenci, premierzy i szefowie dyplomacji warszawskiej uznawali za konieczne spotykać się i grzecznie układać z gangsterami – czym tylko ułatwili doprowadzenie do sytuacji obecnej, w której nikt już na arenie międzynarodowej prawomocności żydowskich uroszczeń nie kwestionuje. Wręcz przeciwnie – w lobbing na swoją rzecz udaje się Żydom angażować kolejne prominentne persony i gremia na całym świecie. Tylko dwa przykłady: zimą 2014 r. poświęciła żydowskim roszczeniom osobny dzień obrad brytyjska Izba Lordów, by w konkluzji oficjalnie stwierdzać potrzebę wywierania nacisków na Warszawę; a latem 2015 r. grupa amerykańskich kongresmenów ponaglała do tego w liście do sekretarza stanu Kerry’ego. No, a teraz mamy owo Europejskie Porozumienie na rzecz Ocalonych z Holokaustu (European Alliance for Holocaust Survivors) – powstałe, o czym zresztą wprost się pisze, z inicjatywy Światowej Żydowskiej Organizacji ds. Restytucji (World Jewish Restitution Organization). Ta ostatnia specjalna jaczejka jest wspólną emanacją całego szeregu organizacji – ze Światowym Kongresem Żydów na czele. Zresztą sprawdźcie, Szanowni Czytelnicy, sami: na hasło „WJRO” wyszukiwarka internetowa jako jedna z pierwszych otworzy stronę http://www.polishrestitution.com (sic!).

  Czy nowa władza zdoła otworzyć nowy rozdział w stosunkach polsko-żydowskich, odrzucając linię konformizmu, zakłamania i zdrady interesu narodowego? Czy ktoś tu będzie umiał jasno i otwarcie stanąć na gruncie prawdy historycznej, cywilizowanego prawa i polskiej racji stanu – a więc grzecznie i stanowczo posłać wreszcie żydowskich szantażystów do diabła? To okaże się już całkiem niedługo.

  http://ruch-obywatelski.com/polska/grzegorz-braun-zydowscy-szantazysci-maja-nowych-adwokatow/

 91. revers said

  Pozamiatane, bilion w plecy, chyba nie ma takiego Trumpa zeby nie podpisal akt 1 bilion w 2401 sekund.

  https://stopacthr1226.org/breaking-news-the-us-house-of-representatives-voted-for-act-s-447/

  Act S. 447 and Act H.R.1226, Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Acts of 2017, apply to Holocaust Era assets, which were “wrongfully seized or transferred” during the war or in the postwar period of Communist rule. They refer to the countries which are signatories of the 2009 Terezin Declaration on Holocaust Assets and Related Issues. Poland, the country with one of the largest Jewish populations during WWII, would be most affected by both Acts. Act S. 447, which is a “sister act” of Act H.R.1226, passed Senate on December 12, 2017. The House of Representatives will most probably vote on Act S.477 on April 24, 2018. If signed by President Trump, Act S. 447 and Act H.R.1226 could have a devastating effect on Poland.

 92. revers said

  „Przebywający w Waszyngtonie wicepremier Jarosław Gowin twierdzi jednak, że obawy są bezpodstawne. ”

  Przebywajace z polski wysokiego szczebla urzednicy blkowali dzialania Poloni Amerykanskiej, a pan Gowin to potwierdza, choc robi to inaczej, chocy przez przyapdek blokowania nagrody dla dr.Kurek.

  https://stopacthr1226.org/breaking-news-the-us-house-of-representatives-voted-for-act-s-447/

 93. Józef said

  Ktoś Polskę wmanewrował w sojusz, który okazuje się być grobem polskiego państwa. Obecna sytuacja, stawia dekadę rządów Jaruzelskiego włącznie ze stanem wojennym, jako okresu walki ze współpracownikami przyszłych okupantów Polski.

 94. Marucha said

  Ostatnio nie ma dla Polski żadnych dobrych, żadnych optymistycznych wiadomości.
  Dosłownie nic.
  Wszystko idzie w złą stronę.
  Gnój I smród. Oraz obojętność skretyniałego I skurwionego polactwa.

  Nie myślałem, że doczekam takiego syfu

 95. NICK said

  W ciągu kilku lat połowę ludności Polin (dawna Polska) stanowić będą żydzi.

 96. Re: 93 Jozef

  Jak to kto wmanewrowal Polske w sojusz…???…
  Nikt inny jak zydostwo przywleczone na sowieckich czolgach przy wspolpracy tajnych sluzb m.in. SB…”obudzeni” z lapkami w zydowskim gownie…w ktorym sie za kase „taplali”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 97. Donosiciel said

  Dr Kekuś nt „roszczeń”. Warto posłuchać, dużo ciekawych informacji/ pism i odpowiedzi na nie. https://youtu.be/Q7ihnUeg8Tg

 98. Donosiciel said

  Opis filmu z kom 97: „59 senatorów Stanów Zjednoczonych Ameryki skierowało pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie odszkodowań za II wojnę światową. Senatorowie są zainteresowani wyłącznie odszkodowaniami dla żydów. To efekt działania lobby żydowskiego. Senatorowie są rasistami. Nie tylko… Są także oszustami. Powołali się w piśmie do M. Morawieckiego – trzykrotnie – na tzw. Deklarację Terezińską. Poinformowali go, że Polska ją zatwierdziła. To nieprawda. Prezentuję dowody poświadczające, że Polska nie zatwierdziła Deklaracji Terezińskiej. Z tej przyczyny skierowałem pismo z dnia 4 kwietnia do prezydenta USA Donalda Trump’a – za pośrednictwem ambasadora USA w Polsce Paula W. Jones’a – prosząc go, żeby powstrzymał przedstawicieli władz USA przed wywieraniem presji na władze RP w sprawie wypłacenia odszkodowań żydom przynajmniej do wypłacenia Polsce odszkodowań za II wojnę światową przez Republikę Federalną Niemiec. Sąd Okręgowy w Warszawie – sędzia Ewa Jończyk – rozpoznaje mój pozew w tej sprawie od maja 2017 roku. Jarosław Kaczyński i Arkadiusz Mularczyk ukrywają przed Polakami ich wiedzę o rozpoznawaniu mojego pozwu . Dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas szacuje kwotę należnych Polsce odszkodowań od Niemiec na 6 bilionów dolarów. Polska nie otrzymała odszkodowania za II wojnę światową. Otrzymał je – dzięki Amerykanom – nie istniejący w czasie wojny Izrael. Żydzi otrzymali odszkodowanie, my mamy… dobre relacje z Niemcami. Mam nadzieję, że YouTube nie zablokuje tego filmu. Prezentuje prawdę… której nie przekażą media głównego nurtu. Chociaż znają ją m.in. prezes TVP S.A. Jacek Kurski i redaktorzy naczelni „Faktu” – Robert Feluś, „wSieci” – Jacek Karnowski i „Gazety Wyborczej” – Adam Michnik.”

 99. Józef said

  @Jasiek Z Toronto Władzia ludowa wywalała to robactwo z urzędów wszelkimi dostępnymi sposobami. Proces odwrotny nastąpił wraz z pojawieniem się pierwszego solidarnościowego rządu i trwa do dziś.Ja wiem, ze członkom Solidarności ciężko przyjąć do wiadomości prosty fakt, że okazali się w najlepszym razie użytecznymi idiotami ale najczęściej, kolaborantami wielkiej lichwy.

 100. Józef said

  Generał zrobił błąd wchodząc w alianse z kolaborantami Żydostwa, którymi okazali się członkowie solidarności.

 101. Re: 99 Jozef…

  Ile to bylo k..rwa afer za przyzwoleniem i udzialem SB (SBP) przed „Solidarnoscia???”…
  Kto inkasowal „kase” za afere „Pewexu”, „miedzi”, „zelaza”, „wegla” itd., itd., itd.???
  No trzeba teraz „zwalic” wine na „jaruzela” „gierka” czy „kanie”…To najlatwiej i jakze „oczyszczajaco”…w wersji: „my nie, to oni..”…

  Nie bede juz nic „dokladal”, bo rachunek do zaplacenia jest az nadto wysoki…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 102. Re: Cd.
  Dla przypomnienia: Polskie Sluzby Specjalne mialy za zdanie: pilnowanie polskiego interesu Narodowego, likwidacje obcej agentury, strzezenie tajemnic intelektualnych, (wynalazkow, naukowcow, przedsiebiorstw), czuwanie nad bezpieczenstwem elit i likwidacja korupcji administracyjno-rzadowej…itd. itd.,
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalcaca.com

 103. Józef said

  Ile pieniędzy z afery żelazo a może też i z innych przyjął generał Jaruzelski? Afery są we wszystkich państwach a Solidarność do tej pory nie rozliczyła się z milionów dolarów, które płynęły szerokim strumieniem z zachodu.Generał nie po to internował poprzednia ekipę rządową, by obciążały go kryminalne występki jakiejś wewnętrznej kliki w łonie PZPR. Opinia publiczna nie była informowana o procesach wysokich funkcjonariuszy SB ale nie tylko z których wiele kończyło się czapą. Władza ludowa nie patyczkowała się z przestępcami we własnych szeregach. Do dzisiaj nikt z Solidarności nie odpowiedział na wielkie przekręty wymierzone w interes polskiego państwa.

 104. revers said

  re79

  „Przebywający w Waszyngtonie wicepremier Jarosław Gowin twierdzi jednak, że obawy są bezpodstawne.”- Szwjacarzy tez tak mysleli, a wzasadzie ich niezdobyte w Alpach Banki, i sam szwjcarski UBS musial zaplacic 4 mld. usd, lepiej jak Va Bank Kwczona, bo byli cigani po roznych sadach, arbitrazach..

 105. Re: 103 Jozef
  Ile to jeszcze bede razy sluchal ta SB-cka matre: „To nie my, to „oni”….
  („my” nic nie moglismy, bo oni „skads przywlekli „cos”…)

  Skoncz pan z ta „mantra” I uderz sie pan w piers…
  SB siedziala „cicho” bo kasa plynela (nie taka, jak dla „wierchuszki” ale plynela. Szampany, kawiory, „dziwki z SB-ckimi licencjatami”…)

  Nie byl temat ile konkretnie kasy zbieral w cyfrach, ale KTO konkretnie jest za taki stan odpowiedzialny…I dlatego z ironicznym przekasem stwierdzilem: „To nie my, to oni”…)

  Wy jestescie odpowiedzalni, a my zesmy do tego dopuscili…

  Ach szkoda sliny…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 106. Re: 105 cd

  I jeszcze jedno panie Jozefie…I niech pan przekaze „swoim”…
  Jesli nie naprawicie tego co zescie spier…olili, to zydzi nas I was „wywala w powietrze” (czyt. zostawia w „skarpetkach” predzej, anize pozniej……) i nie daruja zadnemu…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 107. salamati said

  Pisze raz jeszcze.Nie ma zadnej podstawy prawnej do roszczen zydowskich -mienie bezdziedziczne ,ktore od czasow starozytnego prawa rzymskiego przypada panstwu ,ktorego ten zmarly spatkobierca byl obawatelem i taka zasada zrodzona jeszcze w starozytnym prawie rzymskim zostala recypowana przez wszystkie kraje cywilizowane usa tez.W usa jest taka sama zasada jak i w POLSCE. Dlaczego kosciol kato-licki o tym nic nie mowi.To bardzo proste jezeli ktos mowi obchodzimy 1050-lecie panstwa polskiego jest w bledzie bo jest to 1050-lat zniewolenia SLOWIANSZCZYZNY przez kosciol zydo-katolicki.Bylo 12-stu apostolow dlaczego jest 12-scie gwiazd na fladze uni co robi wszechwidzace oko w kosciele kato symbol iluminati.Co znaczy IHS izyda horus set.Sciagawka z Egyptu w kosciele kato.Co do demokracji to nie ma jej nigdzie na swiecie ale byla u nas SLOWIAN z Greki to demos krates lud zadzi .Ludzie zbierali sie na duzym placu i oni decydowali o tym co ma byc co zrobic co ma byc dla nas a nie kilkuset pacholasow zydo -masonow.Po co zostala wymyslona polityka zeby prawde zastapic klamstwem.Jezeli teraz nie zatrzymamy tego gowna to wszyscy pojdziemy w PIS-du.Podaj dalej.

 108. revers said

  Juz w maju rusza pierwszy proces w Bochni, do gminy wraca pol centrum miasta Zegopciny, nawet ratuszowi nie oszczedzi sie, ani remizie.

  http://www.glosgminny.pl/zydzi-domagaja-sie-zwrotu-polowy-miejscowosci-w-centrum-zegociny/

Sorry, the comment form is closed at this time.