Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Instytut Rodła we Wrocław…
  Katarzyna T o Wolne tematy (64 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (64 – …
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Antares o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Duchowa przestrzeń Polski?
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

W Rosji dojrzewa finansowa rewolucja

Posted by Marucha w dniu 2018-04-24 (Wtorek)

Tego, czego rosyjscy patrioci nie mogli zrobić, robią to kongresmeni amerykańscy. Rozpoczęła się rewolucja finansowa w Rosji, o potrzebie której mówiono tyle czasu.

To prawda, zaczęło się w USA. Tam właśnie podejmowane są najważniejsze decyzje finansowe w odniesieniu do Rosji – suwerenność gospodarcza w przeciwieństwie do sił wojskowych i politycznych nie została jeszcze zwrócona Putinowi.

Ale nie ma zła bez dobra. Grupa kongresmenów-demokratów przedstawiła Kongresowi USA projekt ustawy, który jeśli zostanie przyjęty, zabraniałby amerykańskim obywatelom i firmom umieszczanie ich funduszy w rosyjskich OFZ. Następstwa takiego wydarzenia jeżeli dojdzie do skutku, a wszystko to z powodu nieubłaganej logiki eskalacji konfliktu kiedy ramię władzy jest coraz częściej budowane przez sprawcę i prowokatora, doprowadzi do ostatecznej niemożliwości funkcjonowania rosyjskiego systemu finansowego w tej kolonialnej formie, który tworzono przez te wszystkie lata od momentu przyjęcia Prawa o Banku Centralnym Rosji. To jest od początku lat 90-tych.

Amerykański rynek finansowy stał się najbardziej bezdennym rezerwuarem wolnych pieniędzy na planecie, wieczne czerpaniem z niego to marzenie wszystkich kapitalistycznych liberalnych państw. Prawo do wejścia na ten rynek wymaga uznania stanowiska wasala względem Stanów Zjednoczonych i oddanie suwerenności politycznej. Dla elit kompradorskich wystawianych przez marionetki ze struktur globalnego kapitału, utrata suwerenności nie stanowi problemu, one właśnie służą do takiej utraty władzy i postanowień.

Rosja nie była wyjątkiem od tej reguły – od lat dziewięćdziesiątych potężne liberalne skrzydło utrzymywało i nadal utrzymuje Rosję w ramach systemu podporządkowania gospodarczego względem Zachodu grożąc, że w razie nieposłuszeństwa zostanie odcięty finansowy sznur między Rosją a USA. Było to usprawiedliwienie obecności liberałów u władzy – oni byli odpowiedzialni za działanie tej pępowiny.

Na amerykańskim rynku finansowym Rosja uzupełniała budżet walutą sprzedając swoje obligacje federalne – OFZ. Amerykanie słusznie uznali, że nie ma już powodu aby sponsorować odrodzenie rosyjskiej machiny wojskowej i gospodarczej, ponieważ Rosja odmawia statusu wasala, i postanowili przeciąć tę pępowinę – zakaz na zakup przez amerykańskich rezydentów rosyjskich OFZ by odłączyć się od SWIFT.

Ale jeżeli następstwa odłączenia systemu płatności elektronicznych łatwo kupażuje się wykorzystaniem innych systemów, to odmowa amerykańskiej pieniężnej darmochy stawia pod znakiem zapytania potrzebę istnienia całej politycznej klasy liberałów w ekonomicznym bloku rządu.

Zachód zbudował bazę pod piątą kolumnę w rosyjskim rządzie. I zrobił to świadomie – sankcje pokazały, że liberałowie nie wywierają żadnego wpływu na rosyjską potęgę. Utrzymywanie takiej agentury stało się bezużyteczne, oddano ją na ubój, wstępne poddając grabieży i egzekucjom sądowym. Dla Zachodu utrata liberalnego skrzydła w Rosji jest mniej przerażająca niż wzmocnienie skrzydła siłowego.

Ale w tym przypadku zadania przed rosyjskim rządem rosną – jak zrekompensować brak pieniędzy. Emisja będzie wymagać wzmocnienia planowanego początku w gospodarce, ponieważ każda kontrola jest planem. Konieczna jest kontrola aby nie dopuścić do rozwoju inflacji. A wzrost regulacji jest najważniejszym liberalnym tabu i najbardziej przerażającym przekleństwem. Można iść na inne rynki, ale to wszystko jest bardziej skomplikowane i drogie, poza tym nie ma gwarancji, że długa ręka USA nie dotrze do tych państw, których mieszkańcy kupią nasze OFZ zamiast Amerykanów.

Europa jest cała pod kontrolą Waszyngtonu, a w przypadku Chin i Indii nie ma perspektyw – one same współpracują z rynkiem amerykańskim, a w świecie nie ma już więcej miejsc gdzie tylu idiotów z wolnymi pieniędzmi są gotowi zainwestować nawet w awanturniczą Maskę, nawet w papierki na Ukrainie, byle nie spalić kieszeni.

Łączny udział obcokrajowców w rosyjskich OFZ wynosi 33,9%. Jest to bardzo wysoka liczba, której wzrostowi nie zapobiegły konflikty polityczne, takie jak ukraiński i syryjski. Zainteresowanie rosyjskimi papierami wartościowymi wynika z niskiego długu publicznego, czyli wysokich gwarancji otrzymania obiecanych płatności od długów.

Ale cios w rosyjskie banki kluczowe w połączeniu z ciosem na rynku OFZ zmusi zagranicznych posiadaczy naszych papierów do pozbycia się ich. Zresetowanie obligacji spowoduje spadek rubla, możliwość pożyczek dla naszych banków będzie skomplikowany w zakresie obsługi istniejących długów. Amerykanie dokładnie wiedzą gdzie uderzyć – biją precyzyjnie. Pozostaje zapytać naszych reformatorów – dlaczego stworzyli tak wrażliwy system? Myślę, że odpowiedzą iż system tworzyli dla kraju, który był uzgodniony na podział z globalnym TNK i NATO w Sewastopolu, Damaszku, Phenianie i Teheranie, a nie dla odmowy Waszyngtońskiego konsensusu.

Jeśli Rosja zdecyduje się zostać antyliberalnym dysydentem, to pilnie będzie potrzebowała zupełnie innego systemu finansowego. I ten system został stworzony w ZSRR, gdzie 70 lat z powodzeniem rozwiązywał postawione przed nim zadania rozwoju w warunkach stałych sankcji, blokad i gorących wojen. To jest system państwowego zarządzania finansami. [No właśnie… aj waj, co za antysemityzm…! – admin]

Pozostałe to wszelkie główne procesy powstawania pieniądza. Obrót niepieniężny został wydzielony z gotówki, co wyeliminowało inflację na rynku konsumenckim. Nie można było płacić pieniądzem bezgotówkowym. Wielkość podaży pieniądza odpowiadała liczbie wyprodukowanych dóbr konsumpcyjnych. Kontrolowane ceny, zyski i rentowność – dziś te funkcje nie są z powodzeniem wykonywane przez Federalną Służbę Antymonopolową dla której zostały stworzone, nie mają siły do walki z monopolistami. Mają silne związki z władzą.

Kontrola cen metodami niemonetarnymi w ZSRR umożliwiła zaplanowanie procesu budżetowego. Przedsiębiorstwa w ZSRR po zapłaceniu wszystkich podatków i odsetek od pożyczek miały przepisy dotyczące podziału środków z zysku – fundusz rozwoju produkcji, fundusz zachęty materialnej i fundusz sfery socjalno-bytowej, z którego utrzymywano sanatoria i obozy pionierskie, swoje ośrodki zdrowia i szpitale. Ale po podziale wszystkich planowanych pieniędzy pozostawało tak zwane wolne saldo zysków. Wycofywane były do ministerstw i koncentrowane w rękach Rządu. To było drugie budżetowe źródło, ale jeśli chodzi o masę pieniężną główne. Z tych środków ZSRR nie tylko rozwiązywał problemy w kraju, ale też utrzymywał mnóstwo wasalów na świecie. Innymi słowy był to system czysto techniczny, dzięki któremu nie potrzeba było pożyczek z zagranicy i zapewniało całkowitą suwerenność kraju, z olbrzymimi możliwościami ekspansji z przesunięciem granicy NATO.

Oczywiście ten przykład nie jest prezentowany po to aby wzywać do jego dosłownego kopiowania. To jest niepotrzebne i niemożliwe – nie ma warunków i tamtego kraju, gdzie takie narzędzie było adekwatne i efektywne. Ale sama idea jest prawidłowa – przy dobrej woli można znaleźć inne mechanizmy uzupełniania budżetu w taki sposób, aby ekonomia nie straciła oddechu od ciężaru podatkowego i źródła finansowania budżetu były nie z zagranicy. Ważna jest sama zasada.

Tak, trzeba zewnętrzne pożyczki zmniejszyć do maksimum bezpieczeństwa, innej drogi nie ma. Innym sposobem jest droga Ukrainy: niewola za długi na warunkach zrzeczenia się suwerenności wraz ze stopniowym przejmowaniem kontroli nad krajem w ręce USA, a następnie rozczłonkowanie Rosji i jej konfrontacja ze wszystkimi sąsiadami na granicach w interesie Ameryki.

Konieczna będzie rekonfiguracja całego systemu finansowego w celu znalezienia mechanizmu krajowego finansowania inwestycji w przemysł i obronności. Z pewnością tak się stanie, ponieważ po prostu nie ma innego wyjścia dla rosyjskiej klasy rządzącej. W innych warunkach ona nie ocaleje, ponieważ nie uratuje kraju. A doświadczenie upadku ZSRR pokazało, że dawne elity z krajów zdezintegrowanych nie są potrzebne ani za granicą, ani w byłej Ojczyźnie.

System będzie musiał zostać zmieniony. Oczywiście będzie to wymagało pewnego przegrupowania w obrębie klasy politycznej, ale ceną jest życie, dlatego ze złudzeniami i wczorajszymi teoriami będzie się czas pożegnać nieubłaganie i szybko. Kto nie może, zostanie wyrzucony z władz.

Czas nie czeka, a będzie trzeba działać natychmiast. Dzięki działaniom USA rosyjska klasa rządząca jest popychana do tego, od czego uchylała się 30 lat – do budowy samowystarczalnego niezależnego państwa z własną ideologią i nową geopolityczną koncepcją swojego miejsca w świecie.

I jeśli ideologiczni ślepcy nie przekroczą instynktu samozachowawczego, to finansowa rewolucja zostanie zrobiona im samym. Jeżeli miłość do starych teorii przeważy zdrowy rozsądek, to jak śpiewał Wysocki, „inni przyjdą, zmieniając przytulność na ryzyko i nadmierny trud, przejdą po tobie nie przebyte marszruty”.

Tak czy owak rewolucja finansowa się rozpoczęła a klasyczna sytuacja rewolucyjna dojrzała – góry już nie mogą finansować budżetu po staremu a na dole nie chcą takiego schematu. Proces, kiedy wywóz pieniędzy z Rosji w obligacjach USA przekraczał pożyczki, te same rosyjskie pieniądze były już pod wyższy procent, i był to fenomen rzadkiego ekonomicznego kretynizmu liberałów, doszedł on do swojego logicznego zakończenia.

Źródło: https://www.kramola.info/vesti/vlast/v-rossii-nazrevaet-finansovaya-revolyuciya

Do pobrania:
DOCX: http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/Moje+t*c5*82umaczenia/2018/W+Rosji+dojrzewa+finansowa+rewolucja,6377573168.docx
PDF: http://chomikuj.pl/treborok/Dokumenty/Moje+t*c5*82umaczenia/2018/W+Rosji+dojrzewa+finansowa+rewolucja,6377573163.pdf

https://treborok.wordpress.com/

Komentarzy 69 do “W Rosji dojrzewa finansowa rewolucja”

 1. KOJAK said

  AMERYKANASKI RYNEK FINANSOWY _ TO ZYDOWSKIE ORDYNARNE KRYMINALNE SZWINDLE KTORE SA CIAGLE BEZKARNE ! Z RYNKIEM FINANSOWYM TO BEDZIE MIALO COS WSPOLNEGO JAK ZYDOWSCY OSZUSCI BEDA ZA KRATAMI !

 2. AlexSailor said

  Po co tyle słów.
  Wystarczy wrócić do złota i srebra, a wszystko stanie na nogi.

 3. Joung said

  Tylko milosc chrzescijanska .Nie pozwala GOIOM zrobic porzadek
  z zydami.
  Ot I caly problem.Wiedzialo zydostwo co ;;;przekazalo GOIOM.Jest to straszna bron.
  Ubezwlasnowolnia GOIOW na amen.Zydostwo przecie mowilo w przedsionku do Pilata .
  Nam nie wolno nikogo zabijac ,No chyba ze to zrobi GOI.A to insza juz sprawa nie nasza.I tu nas maja te ;;;;;;;;;;;;;;;;;;diabelskie syny.

 4. Komitet Obrony Gojów said

  Przy okazji – ciekawy wpis na fb znalazłem autorstwa niejakiego Laseckiego:

  „Rozmawiałem wczoraj z dwoma libkami na temat zalet gospodarki oligarchicznej i gospodarki ludowej w perspektywie polityki bezpieczeństwa i w historycznym kontekście gospodarki latyfundialno-pańszczyźnianej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Poniżej krótkie podsumowania mojego stanowiska w tej sprawie:

  1. Gospodarka latyfundialna prowadzi do skrajnego rozwarstwienia społecznego. Wąska elita ulega hipertroficznemu rozwojowi cywilizacyjnemu ku nienaturalnie wybujałym formom, podczas gdy uprzedmiotowiona reszta społeczeństwa podlega degeneracji fizycznej i umysłowej.

  2. Gdy wojownicy stają się ziemianami, to nieuchronnie zatracają przy tym cnoty wojownicze. Do zarządzania majątkiem potrzeba innych przymiotów niż do służby państwowej lub do walki na wojnie. Czynności rycerskie stają się więc dla ziemiaństwa pustym rytuałem, a nie treścią życia. Dlatego polska szlachta nie interesowała się i nie nadążała za postępem w sztuce wojennej. Każdy szlachcic miał w domu konia i szablę, ale już prawie żaden nie znał się na taktyce wykorzystania piechoty i broni palnej.

  Poza tym, Plutos nie lubi się z Aresem. Ktoś, kto całe życie inwestuje swą pracę i energię w budowę firmy (np. majątku ziemskiego), nie pójdzie na wojnę ani nie pośle na nią syna, by jakaś przypadkowa kula zaprzepaściła majątek kumulowany przez pokolenia. Ktoś taki nie będzie też oddawał swoich dochodów na zabawy królów w wojnę, bo ma na głowie ważniejsze sprawy jak lokacje nowych wsi, otwarcie gorzelni lub spław zboża i opłatę ceł. Tak właśnie stało się w RON i był to proces całkowicie zrozumiały.

  Można być albo kupcem i plantatorem, albo wojownikiem ale nigdy jednym i drugim jednocześnie. Wojownicy u Platona nie mieli własności osobistej, toteż mogli walczyć z pełnym oddaniem, bo jedyną treścią ich życia była walka. Kapitalista ma do stracenia dorobek życia, toteż będzie unikał niepotrzebnego ryzyka.

  3. Państwo oligarchiczne jest słabsze od państwa ludowego, bo słabszy jest jego naród. Kilka tysięcy nawet najlepiej wykształconych i o najwyższym morale wojowników nie zastąpi całego organizmu społecznego. W czasie wojny secesyjnej w USA konfederaci mający lepszy i dzielniejszy korpus oficerski ulegli bardziej przeciętnym unionistom za którymi stał naród sklepikarzy, rolników, kupców, przemysłowców. Gdy 90% narodu to prole mierzący po metr sześćdziesiąt, ważący po pięćdziesiąt kilo, żyjący po sześćdziesiąt lat i o poziomie umysłowym lepiej wytresowanego psa, to państwo takie nie będzie miało z czego stworzyć armii. Gdy jednak naród będzie narodem upodmiotowionych i kulturalnych gospodarzy, wrośniętych w swoje wspólnoty i małe ojczyzny, narodem ludzi myślących i dbających o swoje środowisko życia, to nawet po ewentualnym rozbiciu armii, naród taki się nie złamie. Chłop polski za pańszczyzny żył jak zwierzę i był na umysłowym poziomie downów. Gdy zniesiono pańszczyznę i stopniowo dokonywano uwłaszczenia, pod koniec XIX w. rozkwitła wspaniale nasza kultura ludowa a Wyspiański mógł się zachwycać rasą polską bujnie rozwiniętą w Góralszczyźnie.

  4. Klasyczną odpowiedzią libków jest postulat „armii za pieniądze”. W odniesieniu do RON wariantem tego byłaby armia zaciężna. Latyfundyści nie mieliby walczyć osobiście, ale mieliby płacić podatki na opłacenie zawodowych wojskowych. Tyle tylko, że armia zaciężna walczy po to, by zarobić, a nie po to, by zapewnić zwycięstwo swojemu mocodawcy. Dzisiaj libki, które nie są w stanie choćby raz się podciągnąć na drążku ani przebiec 300 metrów bez zadyszki, marzą o armiach robotów które umożliwiałyby miganie się od służby wojskowej. Kapitaliści mieliby nadal paść brzuchy, opłacając zarazem robotyzację armii. Wbrew jednak temu co się korwinowskim kucom wydaje, wojna to nie jest gra komputerowa. Do jej wygrania nie wystarczy naciskać odpowiednie guziczki i bawić się dżojstikiem. Pomijając już, że rozwój robotyki i informatyki nie pozwala jak dotychczas poważnie prognozować pełnej automatyzacji konfliktów. I pomijając, że jak wspomniałem wyżej, kapitalista któremu pozwoli się w sposób niczym nie ograniczony się bogacić, nie będzie później entuzjastycznie oddawał zarobionej kasy na zbrojenia, tylko upłynniaj ją na luksusową konsumpcję.

  5. Na koniec warto przypomnieć, że państwo nie istnieje po to, by nieustannie się zbroić. Dla ustabilizowania swych warunków rozwoju, państwo powinno wypełnić swą naturalną przestrzeń geopolityczną. Gdy pojawi się okazja, może dokonywać też ekspansji w innych regionach geopolitycznych, przy pełnej jednak świadomości obciążeń towarzyszących obecności poza swoją macierzystą przestrzenią. Ekspansja zawsze i wszędzie to myślenie dość prymitywne, które szybko prowadzi państwa do geopolitycznego przeciążenia i załamania.

  Inną jeszcze sprawą jest, że jak uczy nas klasyczna filozofia polityczna, celem istnienia państwa jest dobro wspólne członków tworzącej je wspólnoty politycznej. Nie dobro kapitalistów ani panującej oligarchii, nie ekspansja i wyzysk wszystkiego co się da aż do kompletnego wyjałowienia i przerzucenia się wtedy na nową ofiarę, tylko właśnie rozumne zabieganie o dobro wspólne – w ostatecznym rachunku to rozumiane metafizycznie. Armia powinna więc być na tyle silna by zabezpieczyć możliwość takiego rozumnego zabiegania o dobro wspólne, gdy jednak już osiągnie ten pułap, to nie ma sensu zbroić jej dalej w nieskończoność, bo armia ma służyć wspólnocie politycznej a nie człowiek służyć armii, wojna ma natomiast być kontynuacją polityki przy użyciu szczególnych środków, a nie polityka być kontynuacją wojny.

  Niektórzy „wolnorynkowcy” wyznają natomiast swoistą leninowską wizję państwa, gdzie ma być ono instrumentem dominacji kapitalistów nad proletariatem, do tego zaś narzędziem wyzysku ludzi i przyrody przez kapitalistów. Gdy dana ekumena zostanie już przez kapitalizm wyjałowiona, kapitaliści zwracają się ku imperializmowi i agresji w polityce zagranicznej, by przy pomocy kontrolowanego przez siebie państwa zapewnić sobie możliwość wyzyskiwania kolejnych – dotychczas „dziewiczych” jeszcze krajów i ludów. Lenin w swojej diagnozie miał oczywiście rację i kapitalizm naprawdę jest systemem pasożytniczym, uśmiercających kolejnych swoich żywicieli – aż do całkowitego wyjałowienia naszej planety, żałosne jest jednak że niektórzy entuzjaści „wolnego rynku” z taką wizją kapitalizmu potrafią się pozytywnie identyfikować.

  Dawniej liberalizm miał mimo wszystko w sobie pewien pierwiastek humanistycznej szlachetności. Jego wiodącą ideą była wolność człowieka jako jednostki. Dziś tzw. „neoliberałowie” z tego pierwotnego liberalnego humanizmu przerzucili się na kult bezosobowych „rynków” i „kapitału” jako takiego. Pierwotny liberalizm był po prostu ideową herezją. Dzisiejszy „neoliberalizm” jest ideowym bałwochwalstwem.”

 5. abcdef said

  Öffa bills — nie wiem, jak ten finansowy twór nazywa się po polsku. Banknoty Öffa? Przekleństwo, koszmar wszystkich bankierów, odpowiadały ilości przepracowanych godzin przez obywatela. Wprowadzone do obiegu w Niemczech w roku 1932. Nie ulegały inflacji — tylko Niemcy mogli wpaść na tak ewidentnie i bezczelnie antysemicki pomysł: za dowód niech posłuży fakt, że po roku 1933 Naziści kontynuowali ten skandaliczny projekt, który pobudził gospodarkę niemiecką, dał zatrudnienie (np budowa autobanów) milionom i podniósł przeciętną stopę życiową.

  Inną metodą płatności były Mefo bills, służące rozliczeniom finansowym w przemyśle. Jak poucza zawsze nieomylna i jedynie słuszna Wikipedia, „devised as a legal fraud by the German Central Bank President, Hjalmar Schacht, in 1934. Mefo bills followed the scheme for which the Öffa bills were the blueprint.”

  W skrócie, jedna przerażająca przewała, na myśl o której bankierzy tracą sen i/ lub wyskakują z okien wieżowców. Wymiana handlowa między Rosją i Chinami prowadzona jest już w monecie chińskiej. Niepodważalny status dolara zaczyna się chwiać — w Iraku i Libii załatwiono sprawę szybko i skutecznie. Rosja jest znacznie większa i kłopot, naturalnie, jest większy — tyle w niej przemysłu, dóbr naturalnych do rabunku sprywatyzowania.

 6. abcdef said

  https://stopacthr1226.org/breaking-news-the-us-house-of-representatives-voted-for-act-s-447/

  Akt S. 447 (siostrzany do HR 1226) przeszedł dzisiaj w Izbie Reprezentantów, jeden głos przeciwko.

  http://clerk.house.gov/floorsummary/floor.aspx
  3:37:45 P.M. S. 447 Mr. Poe (TX) moved to suspend the rules and pass the bill. S. 447 — „To require reporting on acts of certain foreign countries on Holocaust era assets and related issues.”

 7. ibrahim ibn jakub said

  Ad:2
  Dokładnie.
  W Rosji carskiej papierowy rubel miał 100% pokrycie w złocie i KAŻDY chłop mógł go zamienić na proporcjonalną ilość złota, czego nie było w u.s.a. Tam były wyposzczane krótkie serie $ gold-certyfikat i silver-certyfikat. Ale to było dla smietanki rządząco-towarzyskiej, nie dla chłopów. Tak niesamowicie stabilny carski rubel- pieniądz złoty, srebrny i platynowy stanowił rzecz jasna ogromne zagrożenie dla zachodniej, żydowsko-chazarskiej zbójeckiej lichwy. Więc co zrobili bandyci chazarscy? Ano przerzucili na tyły Rosji żyda-diabła lenina i jego kilku pomniejszych pomagierów ideologicznych, zbuntowali prostych bezmózgich chłopów, obiecując im gruszki na wierzbie i zrobili rewolucje. Wymordowali skvrwysyny całą rodzinę carską i pół narodu rosyjskiego do dzisiaj. No ale najważniejszy cel został osiągnięty. Przecież dziś rubel to dno. Nikomu już nie zagraża.I o to chodziło.

 8. ibrahim ibn jakub said

  Tak na marginesie dodam:
  niech nikt nie mówi, że zsrr sie rozpadł i teraz mamy rosję. Gówno prawda.
  – pomniki ludobójcy stalina są?
  – Są.
  – śmierdzące truchło ludobójcy żydowskiego lenina nadal leży na Placu Czerwonym?
  -nadal leży, a głupia bezmózga gawiedź znosi kwiaty temu diiabłu,
  – ktoś przeżył z rodziny carskiej?
  – no nikt.
  – A wszyscy towarzysze „prezydenci” obecnego zsrr-bis to nie KGB i GRU czasem?
  – Ano tak.
  No to macie nieprzerwany ciąg istnienia zsrr od czasów wymordowania carów przez żydów, tylko w innym opakowaniu.
  To, że służby zdjęły z domu szyld z napisem „ZSRR” i przybiły tablicę z napisem „Rosja”, to nie znaczy, że zmienił się dom i wszystko w nim. Zmieniła się jedynie tablica na drzwiach i moooooże kolor dzwonka u drzwi.

  Dla głupiej gawiedzi sie taki cyrk robi. Dokładnie jak u nas s solidarnością i w debilnej tv każdy kretyn podziwiał z dumą, jak Lechu Myller wypierdalał z sali po wydaniu polecenia : „sztandar PZPR” wyprowadzić!
  I proste barany pomyślały: Łooooo pacz pan komuna się skończyła.
  A komuna do dziś kręci miliardowe lody na boku, ma się świetnie i ma w dvpie Umęczony Naród Polski.
  Dlaczego? Po to żydowska komuna panie i panowie.

  ——-
  Jesteś Pan durniem. I chujem.
  Wypierdalaj z gajówki.
  Admin

 9. Pytrak said

  Alex Sailor uprawia hasbarę. Nie wiem czy polscy chłopi w sanacyjnej 2RP byli specjalnie szczęśliwi z niewolniczego przywiązania do standardu złota. To był jedno z najuboższych państw Europy, wielka czarna dziura w której rząd utrzymywał pokój społeczny masakrując chłopów. Wraca stare?

  Przypominam, że to złoto, które ma jakoby uzdrowić sytuację monetarną, do kogoś należy. Księga wyjścia, rozdział 12:

  33 I nalegali Egipcjanie na lud, aby jak najprędzej wyszli z kraju, gdyż mówili: «Wszyscy pomrzemy».
  34 I wziął lud ciasto, zanim się zakwasiło w dzieżach owiniętych płaszczami, i niósł je na barkach.
  35 Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty.
  36 Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób [Izraelici] złupili Egipcjan.

 10. Inkwizytor said

  re 8

  skąd takie pojeby jak ty się biorą? Z osranego odbytu wuj wie kogo ?

 11. Boydar said

  Kukułka przyniosła.

 12. Re: 2 Alex Sailor…

  Jesli jakies panstwo wogole nie posiada zlota, srebra,ropy naftowej, gazu itd., to czy nie ma prawa do emitowania wlasnej gotowki opartej na wytworzonych dobrach materialnych przez swoich obywateli???..

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. xxxc said

  Ad.8 Ma Pan racje.Wystarczy odwiedzic Moskwe czy Petersburg i widac jak na dloni ze to styl zydowski .Drogie butiki agencje towarzyskie i kasyna gry.

 14. Kapsel said

  Czy nie lepiej aby kwestii pieniądza wykorzystać proste,tanie i skuteczne sposoby jak ten poniżej, potrzebny jest tylko kij i tylko Król , który by pilnował drugiej połówki.

  Ano właśnie ! . I to jest dramat bo kije są nadal i ile kto chce , nie to co srebro, złoto i ta cała reszta co się świeci ale……. już że nie Króla , to znaczy Król jest tylko powiadają że On nie z tego świata i że się nie nadaje.

  System karbowanego kija

  Tak jak Juliusz Cezar, król Anglii Henryk I zdołał odebrać złotnikom władzę pieniądza ok. 1100. r. po n. Ch. Henryk mógł użyć wszystkiego jako pieniędzy – muszelek, piór itd. Jednak wyna­lazł on jeden z najbardziej niezwykłych systemów pieniężnych w historii, nazwany „systemem kar­bowanego kija”. Przetrwał on 726 lat do roku 1826. System ten wprowadzono w celu uniknięcia mo­netarnej manipulacji złotników.

  Karbowane kije były pieniędzmi wytworzo­nymi z wypolerowanych gałęzi drzewa. Nacięcia umieszczone wzdłuż jednej krawędzi kija wska­zywały wartość. Na­stępnie rozdwajano go na całej długości przez nacięcia, tak żeby obie części w dalszym ciągu miały zaznaczone karby. Jedną po­łowę zatrzymywał król, żeby za­pobiec fałszerstwu. Drugą część posyłał w obieg jako pieniądze w celu rozwoju ekonomii. Jest ironią to, że po utworzeniu w 1694 r. Banku Anglii, Bank ten zaatakował system karbowanego kija, ponieważ były to pie­niądze znajdujące się poza zasięgiem władzy han­dla­rzy pieniędzmi, co właśnie było intencją króla Henryka.

  Dlaczego ludzie zaakceptowali drewniane kije jako pieniądze? To ważne pytanie. Poprzez całą swoją historię ludzie handlowali wszystkim, co uważali za wartościowe i używali tego jako pie­niądze. Widzicie więc, że sekret tkwi w tym, że pieniądzem jest tylko to, czego ludzie zgo­dzą się używać jako pieniądza. Czym są dzisiejsze papie­rowe pieniądze? Są tylko kawałkiem papie­ru. I tu jest trick. Król Henryk I zarządził, że kar­bowane kije muszą być używane do płacenia królew­skich podatków. To wbudowany popyt na karbo­wane kije natychmiast spowodował ich akceptację jako pieniędzy i wprowadził je w obieg. I spełniały swoją rolę bardzo dobrze. Istotnie, żadna inna forma pieniędzy nie funkcjonowała tak do­brze i tak długo jak karbowane kije.

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/29/o-miedzynarodowym-funduszu-walutowym/#comment-160452

 15. Ale dlaczego? said

  Panie Marucha.
  Ależ pan srogi dla prostych umysłów, a niekoniecznie myślących. 😉

  Jednak trochę ten Ibrahim ma racji.

  Pomimo że czuję sympatię do Rosjan. Choćby za to, że są tymi słabszymi. I w obecnej geopolityce są zazwyczaj po dobrej stronie.

  Mnie osobiście jednak cholernie irytuje brak STANOWCZEGO potępienia komunizmu jako ludobójstwa przez większość Rosjan. Przecież komuniści wymordowali kilkadziesiąt mln Rosjan. Ni miej, ni więcej, to taki Katyń, ale zwiększony tysiąckrotnie. I można powiedzieć, że skutki tegoż są równie katastrofalne.

  Może mi pan to wytłumaczyć, albo ktoś inny z gajówkowiczów?

 16. Re: 14 Kapsel
  Dlaczego ludzie zaakceptowali karbowane kije jako pieniadze???
  Bynajmniej nie dlatego, ze kije mialy wieksza wartosc niz same sa, ale dlatego, ze mieli ZAUFANIE DO KROLA…
  Tak. Zaufanie. I to jest najwieksza wartoscia jaka nie-skorupmowany czlowiek w swoim zyciu posiada…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Marucha said

  Re 15:
  Nie wiem, jakie ma być to stanowcze potępienie komunizmu – bo Rosja komunizm potępiła nie raz. Ale widocznie owo potępienie nie zostało uznane przez polskich patryjotów za wystarczające….

  A w ogóle to Rosja nie ma w zwyczaju zmieniać swojej historii, burzyć pomników, wycinać kartek z podręczników.
  To polska specjalność. Puszczane pary w gwizdek. Z czego nic nie wynika.

  Poza tym nie wiadomo, jak to było z tymi milionami. Tak, nie wiadomo.

 18. Re: 15
  Jak mozna wymagac od sasiada potepienia (zydowskiego) komunizmu jesli wciaz u siebie we wlasnej Ojczyznie ma do czynienia z zydowskim kures…twem???..
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Ale dlaczego? said

  Cóż…

  Jeśli nie wiadomo, to trzeba szukać PRAWDY.

  Czego i nam, Polakom, i Rosjanom życzę.
  A także wszystkim innym ludziom.

  Bo choć rzeczywistość jest fascynującym cudem stworzenia, a ludzki świat fascynującym pomieszaniem dobra ze złem, to czasami mam wrażenie, że twórcy „Martixa” mieli za mało wyobraźni 😉

  Właśnie. Kiedyś przyjąłem za fakt te miliony pomordowanych.
  Są w gajówce Rosjanie.
  Może w temacie podrzucili by jakieś rzetelne źródła rosyjskie?

 20. Salcie said

  Właśnie Moryc wzion i podrzucił a Salcie obśmiała sze jak norka 🙂

  Władymir Putin opowiada kawał z czasów KGB

 21. molosopot said

  ad.17Jaka polska specjalnosc?.Wiadomo jaka nacja stoi za burzeniem radzieckich pomnikow i wbijaniem klina miedzy Polske a Rosje.Troche obiektywizmu.

  ——-
  Robią to polscy Patrioci.
  Ta skretyniała nacja nie potrzebuje Żydów. Sama jest żydowska.
  Admin

 22. Stan said

  Ad: 21 Molosopot
  „Trochę obiektywizmu.”
  A to fakty i obiektywizm polski:
  Wszyscy pamiętamy, jak zachowywali się faszyści w czasie wojny w naszym kraju.
  Zmieniali nazwy ulic — to samo robią dzisiaj pisowcy.
  Demontowali pomniki historii – to samo robią dzisiaj pisowcy .
  Zacierali naszą pamięć historyczną – to samo robią dzisiaj pisowcy.
  Jaka jest reakcja Polokow na to załamanie, poniżanie, szczucie itd.? Żadna.

  Zna Pan to powiedzenie? Koty mata ? Mata, same w katy srata, a na koty zagniata. Hańba i wstyd.

  Proszę popatrzyć na dzielny Naród Fiński. Nie są w NATO, kraj liczący tylko kilka mln. ludności i mają dobre stosunki z wszystkimi sąsiadami, nawet z Rosja. Czyli można, jeśli w głowach są zasady, honor, duma i dobry plan,
  a nie plewy, podlizywanie się i kundlowanie we wszystkich kierunkach.

 23. NICK said

  Stan.
  Są smaczniejsze kąski niż Finlandia.
  Tą obalą na koniec.
  Bez popitki.
  I będą się knurać po orwellowsku.

 24. Boydar said

  Nie, już nie zdążą. Był czas, teraz już nie.

 25. Stan said

  Panie Boydar
  Podzielam, ale co ma Pan dokładnie ma myśli?
  Proszę rozwinąć.

 26. Boydar said

  Rosja musiała się szczypać po pipkach ale teraz już nie musi.

  Nadchodzi aktualizacja zagadki „z kim graniczy Rosja”.

 27. troll polonii said

  15
  Ale dlaczego

  Zadam takie pytanie:
  Ale dlaczego Polacy nie ucza sie nowozytnehj historii??
  Amerykanie (nie komunisci) wymordowali w czasie pokoju , czyli od czasow II-ej wojny swiatowej 30 milionow ludzi , glownie ludnosci cywilnej w wielu krajach swiata.
  Pieprzenie o komunizmie, ktory Rosji zostal narzucony przez USA i Anglie, jest zenujace.

  Dlaczego ludzie z uporem maniaka czepiaja sie Stalina, ktory dran bo dran, ale bronil kraju przed dywersja.?
  A Polacy masowemu mordercy Churchillowi stawiaja pomniki.

  Nie bronie Stalina, choc zdudowal potege Rosji, ale wlazic w dupe mordercy , odpowiedzialnemu za I-a i II wojne swiatowa – to szczyt zboczenia.
  Radze poczytac pamietniki samego Churchilla a potem zadawac przed- szkolne pytania.
  Ciagle bedziemy powtarzac zydowska propagande o Rosji – a nie obchodzi nas miedzynarodowy przestepca, odpowiedzialny za zycie milionow ludzi juz po drugiej wojnie swiatowej, ktory to uznany masowy morderca nazywa sie Tony Blair.
  I wychwalamy polityke zagraniczna USA , a tylko Bush, Clinton, Obama,odpowiadaja za smierc milionow dzieci i kobiet. A to podobno nie komunisci!!!!!!
  Czy niektorzy calkiem czytac nie umieja?
  Czy to komunisci wymordowali milion dzieci w Iraku??
  Czy to komunsci mordowlai napalmem dzieci w Wietnamie???
  Ja mam jeszcze pare pytan o Syrie, Afganistan, Libie i teraz Jemen.

  Czy nie wstyd sie tak osmieszac „wybiorcza’ troska o zycie ludnosci na tej planecie??

 28. NICK said

  Troll.
  Dlatego, że „dlaczego” to były Maćko/Matirani lub bardzo podobny, dopuszczony przez Admina.

 29. Boydar said

  „… Ale dlaczego Polacy nie uczą się nowożytnej historii? …”

  Bo nie wszyscy znają marucha.wordpress.com; to oczywiste Watsonie !
  —-

  A niby qurwa gdzie się mają uczyć ? W jeszcze bolszewickiej szkole ? Każdy jeden minister od oszwiaty to żyd, każdy jeden kurator wojewódzki to żyd, prawie każdy jeden dyrektor szkoły to żyd albo szabesgoj. Nauczyciele różni są, ale też „skorygowani”. To jak ma być ???

 30. troll polonii said

  26
  Boydar
  Zdaje sie, ze nie wszyscy sa przekonani co Putin mial na mysli, kiedy malemu chlopcu powiedzial, ze Rosja nie ma granic. Nie ma. I nie jest jedynym panstwem bez granic.
  Symbolike wypowiedzi Putina oczywiscie mozna interpretowac na rozne sposoby, w zaleznosci od sympatii pro czy anty-rosyjskich.
  Tylko Rosja moze samodzielnie latac w kosmos. I te rosyjskie samoloty…czolgi i bezglosne lodzie podwodne… a i mysl techniczna .. nie maja granic..,
  Zastanawiam sie, gdzie sa granice Izraela i USA?
  Bo na przyklad Izrael nie ma konstytucji , bo jak wyjasnil Ben Gurion, „konstytucja musi wyznaczyc granice administracji panstwowej”. Wiec w planach Izrael nie ma granic.
  W rzeczywistosci tez nie ma granic, bo wybrancy rzadza w wielu administracjach swiata.
  Ameryka tez nie ma granic bo nigdzie nie potrzebuje wiz. Moze „goscic” bez zezwolenia w kazdym panstwie i nie potrzebuje wizy ani paszportow; i moze wojowac gdzie chce i zakladac bazy na calym swiecie.
  Palestyna tez nie ma granic – bo im Izrael nie pozwala.

 31. Boydar said

  – Jasiu, z kim graniczy Rosja ?
  – Z kim proszę Pani … z kim … z kim chce !

 32. troll polonii said

  29
  Prawda, ze szkoly sa zawszone. A przeciez juz nie sa „bolszewickie”.
  Ogladajac podrecznik 10-tej klasy do ‚science’ -mojego wnuka- doszedlem do wniosku, ze moje podreczniki szkolne w PRL-u byly duzo lepsze.
  Przeciez te podreczniki w zachodnich krajach nie sa pisane przez bolszewie. A jakie durnowate!

  Szkola- to szkola. Ale przeciez dorosli na ogol wiedza co sie stalo w Iraku.
  I zdaje sobie sprawe, ze rodzicom ucznia bardzo trudno jest walczyc z autorytetem szkoly. To nie takie proste tlumaczyc dziecku, ze chodzi do debilnej szkoly, w ktorej ucza chalaty.
  Widac musimy wrocic do kompletow z czasow okupacji.

  Ale na ogol nawet media na uslugach imperializmu podaja wiesci o Jemenie. Dzis na przyklad podali, ze Arabia Saudyjska, przy pomocy angielskiej broni, trafila w gosci weselnych.

  W wywiadzie do telewizji Madelaine Albright przyznala, ze warto bylo wymordowc pol miliona dzieci w Iraku.
  Ta wiadomosc nikogo nie wzruszyla.
  Ale swiete oburzenie przelecialo caly swiat o dziecko syryjskie znalezione w gruzach, czy los dzieci (ale tylko syryjskich) podobno przytrutych gazem bojowym.
  Dzieci serbskie, wietnamskie, jemenskie czy irackie – cale armie zbombardowanych, otrutych fosforem, napalmem itp – sie nie licza. O chorobie popromiennej w wielu krajach nie dyskutuje sie w Radzie Bezpieczenswa.
  W dobie internetu, mediow elektronicznych, radia, telewizji i prasy – niewiedza jest z wyboru.
  I ja nie wiem jaka jest na to rada.
  Moze lepiej nie popierac kolorowych rewolucji i walki o demokracje, bo i tak nie wiadomo co to za stwor ta demokracja.

 33. molosopot said

  Panie Troll szkoly co roku sa zawszone we Francji i nikt nierobi z tego powodu dramatu.

 34. molosopot said

  Ad.22 Czyl;i idac tym tropem przecietny amerykanin john jest odpowiedzialny za masakry dokonywane przez amerykanow na ludnosciach cywilnych wielu panstw za sposzczenie bomb atomowych na Japonie itp,

 35. NICK said

  Mołospot. (34).
  Oczywiście!!!
  Chyba, że jest, hm, dziwnie nieświadomy.

 36. Boydar said

  Trollu, bolszewik to proweniencja i tendencja, nie czas. Książki do historii za „czerwonych” były pisane tylko ładnym językiem, prawdy tam za wiele nie było. Dzisiejsze to więzienna kmina. Już się nawet im nie chce pozorów zachowywać. Inne podręczniki, kiedyś, od wczesnego Gomułki do późnego Gierka były takie jak trzeba. Dzisiejsze to chu~jnia z patatajnią; już lepiej pójść na wagary. Przynajmniej woda z miózgu nie cieknie.

  I powyższe jest zrozumiałe, jeśli się uwzględni przypisaną nam rolę do ’89 oraz po. Obecnie mamy kolorować drwala, jeśli „zachodni inwestor” ma takie życzenie i będzie skłonny dać najniższą krajową. Kto obecnie a statystycznie, dzisiaj nieźle zarabia – pani na kasie w Biedronce; qurwa, 70 lat po wojnie którą podobno wygraliśmy.

 37. NICK said

  A trudno tutejszych z urahella podejrzewać, że świadomi nie są.

  Kim są?

 38. AlexSailor said

  Ad 13 @Jasiek …

  Żadne państwo, ani ktokolwiek inny, nie ma prawa do drukowania fałszywego pieniądza.

 39. AlexSailor said

  @Marucha

  Uciął Pan ciekawy i ważny temat.
  Moim zdaniem bez powodu,

  Szkoda, bo może i do czegoś ciekawego i przydatnego byśmy doszli.

 40. Boydar said

  Kandydaci na kompost

  Marka 9:42 a zwłaszcza Mateusza 18:7

 41. NICK said

  Tyle.
  Podobno to swojacy.

 42. Boydar said

  Nie mam pewności co Pan Alex miał na względzie pisząc o ucięciu tematu ale gdyby np. chodziło o eksmisję Pana Ibrahima, to można by faktycznie polemizować. Polityka prowadzona przez ekipę Putina jest tak absurdalnie nietypowa jak na mocarstwo, że istotnie można w nią nie uwierzyć. Pan Ibrahim wychował się zapewne w nienawiści do „czerwonych” i pomimo całego stada jaskółek jeszcze Go zima trzyma, taka bardziej syberyjska. Może z biegiem czasu, dyskusji, materiałów, wreszcie DOWODÓW, zmieni zdanie. Ja bym poczekał, i z drastyczną oceną wstrzymał. Ale to ja, stary wapiennik.

 43. Boydar said

  swojacy … wujku, śpicie ? Tacy swojacy.

 44. Re: 38 Alex Sailor…
  Jak na razie, to banki drukuja (wprowadzaja oprocentowane kredyty) oprocentowane I opodatkowane pieniadze, a nie Suwerenny Rzad… I to sa falszywe pieniadze…To po pierwsze…
  Po drugie: Suwerenny I niepodlegly Rzad wprowadzajac nieopodatkowane I nieoprocentowane pieniadze do cyrkulacji NIE WPROWADZA ich falszywie, ale na podstawie wytworzonych lub wytwarzajacych sie dobr materialnych.
  Czyzby w/g Alexa dobra materialne bylby (sa) falszywe???
  (fikcyjne)…

  Powtorze pytanie: „Czy panstwo (narod) nie posiadajacy zadnych surowcow naturalnych w tym m.in., zlota, srebra czy ropy nie ma prawa do emisji wlasnych narodowych (nieoprocentowaych i nieopodatkowanych) srodkow finansowych (pieniedzy – banknotow i monet)?????…

  I prosze mnie juz wiecej nie irytowac i nie odwracac „kota ogonem”… OK?

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Ad. 2

  „Wystarczy wrócić do złota i srebra”

  – A kto ma złoto i srebro?

 46. Boydar said

  W Ostatniej Krucjacie Indy musiał dokonać wyboru. Nie wybrał, ni srebra ni złota, wybrał karbowańca.

  Zarówno złoto jak i srebro czy inne kruszce jako parytet, zabezpieczają wyłącznie przed nieuczciwością emitenta/strażnika skarbu. Jeśli władza jest uczciwa to w ogóle takiej potrzeby nie ma, jeśli jest.

 47. Ad. 17

  Komunizmu Rosja nie potępi, bo wtedy nastąpiłaby lawina pozwów o odszkodowania za „zabrane mienie”. A ciągłość prawna nie została zerwana.

 48. Boydar said

  A jak Pan Krzysztof to wiąże ? Znaczy się to nie-bo.

 49. Jeśli władza powie, że komunizm był zły, a jest zachowana ciągłość prawna, to tym samym władza potępi „zabieranie mienia”. Jak władza potępi, to odszkodowanie się należy. Gdyby władza potępiła, a ciągłość prawna byłaby zerwana, to co innego.

 50. Józef said

  Komunizmu Rosja nie potępi bo jej władza szanuje swoje państwo. Tu nie chodzi o żaden komunizm ale o Rosję, która się za tym magicznym słowem ”komunizm”, kryje.

 51. Boydar said

  „Był zły” stanowi wyłącznie ocenę. Nie niesie ona skutków prawnych. Przynajmniej w normalnym państwie. Chyba że dotyczy żyda i jest wyrażona w państwie nienormalnym; wtedy jest antysemityzmem i penalizacji podlega z urzędu.

 52. setam said

  Putin trzyma język lub kciuk w Anusie rotszylda, by operować carską pozycją komuszą, wyrosłą wprost z KGB, czego się nie wstydzi. Tak jest, on wie doskonale, iż jego koledzy z zachodu są również komunistami, sponsorowanymi przez tego samego `przyjaciela`, który zresztą ich wszystkich ma w Anusie. Dlatego któryś tu mądraliński, jeden z drugim, biedna owca mająca się za wilka, nie rozumie, jak głęboko sięga komunizm wywodzący się z nauk szatańskich, dyktowanych ich ojcom założycielom przez samego praojca lucyfera.

  A terra wypalanka i zaklęcie do taty ?

  ——
  Spadaj.
  Admin

 53. AlexSailor said

  ad. 45 @KrzysztofM

  Np. ma KGHM, a w Polsce są jego prawdopodobnie olbrzymie pokłady.
  Kiedyś liczyłem, że całą emisja pieniądza polskiego może być zabezpieczona w 10-20% złotem i srebrem KGHMu.
  A jest to tylko jedna firma w Polsce i nie największa.

  Jeśli pieniądz będzie z parytetem złota (srebra, itp.) , to złoto będą mieli Polacy.
  Bo w każdej chwili będą mogli na nie wymienić pieniądze, bo w obiegu będą również pieniądze bite w złocie i
  srebrze, a nie tylko zabezpieczone nim.
  A teraz to mamy g***o w garści, zaś złoto mają może nie starsi i na pewno nie mądrzejsi,
  ale bez wątpienia liczący się w świecie.

 54. Re: 45 Krzysztof M

  Panie Krzysztofie, na panskim miejscu zapytalbym zdurnialego idioty, czy kiedy USA posiadala standard zlota (I srebra) do 1972 Roku, to czy przedtem Amerykanie nie toneli w dlugach wobec lichwiarzy??? (od 1934-1972)…

  No wlasnie…
  Tutaj nie chodzi o zloto, srebro, platyne, diamenty, czy miedz, ani papier z czego wykonano banknoty, ale o zlodziejski system lichwiarski, ktory pod „szyldem” partytetu zlota czy srebra uprawial I uprawia DOKLADNIE TEN SAM PROCEDER lichwiarski…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 55. Ale dlaczego? said

  ad 27.

  Panie troll polonii.
  Nie wiem czy odmieniać 😉

  Nie musi mi pan odkrywać Ameryki.
  Nie mam 10 lat.

  Co mnie obchodzi w tym momencie, w tym temacie to, co Amerykanie czy Angole robili, albo czego nie robili???

  Kurestwo jest kurestwem, czy mówi po angielsku, rosyjsku, jidysz, czy inszym języku.
  I nie chcę nadużywać tego słowa, ale komunizm w ZSRR, szczególnie do 1965 roku to było ludobójstwo.

  To co pan uprawia, to czysty relatywizm.

  Zbrodnia jest zbrodnią. I to czy pan wybiela jednych zbrodniarzy, a piętnuje drugich, to też ciekawe zjawisko.

  Niestety bardzo powszechne, od zarania dziejów.
  A tak w ogóle to Stalin był Gruzinem, o czy pan zapewne wie.

  A więc spytam się pana z ciekawości: DLACZEGO? Wybiela pan zbrodniarzy?

 56. Kapsel said

  Re 49 Pan KrzysztofM

  …. a ciągłość prawna byłaby zerwana, to co innego…

  Pełna zgoda, bo do tego co Pan podał doszło by jeszcze coś gorszego. Rosja wtedy musiałaby min. podpisać na NOWO wszystkie umowy międzynarodowe. I teraz pytanie – czy lucyferianie podpisali by takie umowy jak Rosja ma na dziś będąc kontynuatorem ZSRR w sensie właśnie prawnym. Zaraz by zmuszono Rosję do rozpisania nowych wyborów, nasłano tak zwanych pokojowych obserwatorów,oni to potrafią doskonale, zamontowano by farbowanych demonkratów i ta cała lucyferiańska doktryna, trudno nawet wszystko dobrze zliczyć, nie wiadomo czy Rosja dostała by takie samo miejsce w Radzie Bezpieczeństwa i tak dalej..

  Najprawdopodobniej już dawno byłaby woja światowa lub niegasnący ogień na całym terytorium rosyjskim bo tam kultywuje się wojną ojczyżnianą właśnie po to by cały naród dobrze wiedział że jak przyjdzie czas, to za Ojczyznę …nawet w nagorsze mrozy to choćby w gumofilcach albo i na bosaka.

  Zachowanie ciągłości prawnej w Rosji , wszystkim wychodzi na dobre.

 57. Boydar said

  Zgodnie z żydowską narracją – tak, był Gruzinem. Są też inne narracje.

 58. Kapsel said

  ad. 56

  Русская дорога

 59. troll polonii said

  55
  Ale Dlaczego

  Jest taka znana zasada w historii narodu i narodow, ze nalezy ogladac historie z kazdej strony. Jest to uczciwe spojrzenie na nasza przeszlosc.
  I mimo, ze nie zawsze mamy dostep do roznych tajemnic panstwowych – to dobrze jest starac sie patrzyc na nasze dzieje z pewnym dystansem na podstawie dostepnej wiedzy.
  Tak robia inne narody. Prosze poczytac historie Anglii- Trevelyana czy chocby Warda, historie Francji, Wloch, Wenecji, a i nawet Rosji – wszyscy analizuja swoja historie i swoich bohaterow z kazdej strony.

  A my ..kochamy Pilsudskiego ale tylko dlatego, ze napadal na Rosje i stawiamy 70 pomnikow Kaczynskiemu … za to samo.
  Bo jesli bedziemy patrzec na historie Polski np. za czasow Mieszka II-go tylko z perpektywy powstan chlopskich i zony niemieckiej Mieszka II – to nigdy sie nie dowiemy, ze byl JEDYNYM wyksztalconym monarcha w owczesnej Europie. Byl jedynym wladca , ktory umial pisac i czytac po lacinie i znal kilka jezykow biegle.W dyplomacji nie uzywla tlumaczy a jezdzil duzo po Europie.

  W ogole, to tak naprawde niewiele wiemy o naszych pierwszych krolach i krolewiczach – dlatego toczymy glupie boje o np. takie rzeczy jak Chrzest Mieszka I-go. Byl ochrzczony czy nie? I kto nas i kiedy ochrzcil.
  Nawet tego nie wiemy?

  I o znaczeniu Panstwa Morawskiego w dziejach Polski tez niewiele wiemy.
  Jeszcze mniej wiemy o „radosnej” dzialanosci zbrodniarza Churchilla w dziejach Polski.

  I wlasciwie o to mi sie rozchodzi, ze Stalina, o ktorym nigdzie nie napisalem ze byl aniolem, (widac nie czyta pan uwaznie tekstow pisanych) nalezy rozpatrywac w kontekscie historii Polski.

  Jak armia zaczadzonych wlasnie zydowska propaganda, powtarzamy, ze to Stalin nas niejako ukradl, wyrwal Europie!!

  O tym, ze Zachod, a konkretnie Roosevelt nas opchnal Stalinowi bo byl winien Rosji iles tam miliardow obiecanych dolarow – na ogol mniej wiadomo.
  Dokladnie Konferencje Jaltanska przedstawil amerykanski historyk i publicysta, Oliver Stone, ktory korzystal z udostepnionych niedawno dokumentow brytyjskich archiwow.
  Polecam wszystkim ten film dokumentalny – bardzo dla nas wazny.
  Oliver Stone otrzymal wszystki mozliwe nagrody diennikarskie i publicystyczne za swoje dokumentowanie historii.

  Bylismy najbardziej lojanym sprzymierzencem Anglii. Wygralismy razem z Czechami Bitwe o Anglie. Polska krew sie lala po wszystkich niemal kontynentach w sluzbie dla Churchilla.
  A za to Churchill z Roosveltem sprzedali nas jak krowe Stalinowi, ktoremu Roosvelt powiedzial w Jalcie:
  „Nie mamy dla was obiecanych pieniedzy ( za spozniony o dwa lata desant) ale mozecie sobie wziac pol Europy”!!!
  Podejrzewam, ze Stlin sie nie obrazil na te propozycje.
  Dzieki Stalinowi mamy Polske jako panstwo.

  Stalin z cala pewnoscia nie kochal Polakow. I nie z milosci dla Polakow nie zgodzil sie na Generalna Gubernie u granic Rosji. I tylko ze zlosci na Niemcow wydarl Niemcom Slask dla Polski.

  Bylo to w interesie Stalina i Zwiazku Sowieckiego, zeby oslabic Niemcy a wzmocnic Polske – nie jako kumpla ale jako dobry bufor przeciwko Zachodowi.
  Stalin pomogl Polske odbudowac. I nie tylko Polske. Rozbudowal przemysl we wszystkich republikach.
  Nie dlatego, ze byl swietym Mikolajem!!
  Chcial sie otoczyc panstwami, wystarczajaco wzmocnionymi jako mur obronny przeciwko Anglosasom i zakusom Ameryki na skarby Syberii.

  Nie moge zrozumiec dlaczego mamy wieksze pretensje do Rosji, ktora pomogla nam sie odbudowac (widziala w tym wlasna korzysc) niz do Niemiec, ktorzy nam zniszczyli 70% kraju.
  Czy to jakas patologia?

  Ja pamietam czasy stalinowskie.
  I zaden gowniarz nie bedzie mi wmawial , ze terror stalinowski trwal do 1965 roku!!!

  Odwilz byla oficjalnie w 1956 roku! A tak naprawde troche wczssniej po Konferencji WKPb
  To w czasach stalinowskich Polska miala najwiekszy przyrost naturalny!!
  (Radze sprawdzic roczniki statystyczne)

  Stalin umarl w 1953 roku. Bylem wtedy w sanatorium w Bardo Slaskim.
  To sanatorium tez zawdzieczalismy Stalinowi. Bo bylo na Dolnym Slasku.

  I dziwie sie naprawde, ze we wszystkich belkotach o Slowianach – zapominamy , ze Rosja byla doszczetnie zniszczona przez rewolucje (nie- rosyjska) i I-a i II-wojna swiatowa. Kraj lezal w gruzach. Rosjanie glodowali. Pelno dzieci bylo tzw,. bezprizornych – o ktore trzeba bylo zadbac. Byly to dzieci przewaznie sieroty poleglych Rosjan albo z kompletnie zdziesiatkowanych rodzin.

  Patrzenie na Rosje i historie Rosji tylko i wylacznie z perspektywy jednego czlowieka- potwora , ktory zadbal o odbudowe kraju, o bezplatne szkolnictwo, oswiate, odbudowal infrastrukture, szkoly, szpitale, i domy mieszkalne, przekopywal kanal- Wolga – Don, rozwinal technologie i rolnictwo i przemysl – i do tego walczyl z okrutnie agresywna dywersja…metodami rownie okrutnymi.

  Nie wiem czy bylo inne wyjscie: zeby nakarmic wyglodzony, schorowany narod trzeba bylo zakladac gospodarstwa panstwowe , kolchozy bo po wojnie , a wlasciwie po wojnach, rosyjska zniszczona wies nie byla w stanie wykarmic miasta. Nie bylo sprzetu, narzedzi, pieniedzy… budowano pierwsze traktory..

  Ja mysle, ze niewielu Polakow czytalo Cichy Don- Szolochowa. ; zwlaszcza pierwszy tom.
  Rosji potrzebna byla rewolucja jak gwozdz w dupie.

  Rosja carska byla potega gospodarcza w Europie, i bardzo rozwijala sie przemyslowo.
  W jesieni mialy byc wybory do Dumy. Nalezalo kraj zniszczyc. Stara metoda powtorzona potem na Bliskim Wschodzie, w Jugoslawii, na Ukrainie…

  Nalezalo nie dopuscic do demokratycznych wyborow i uderzyc w samo serce Rosji.
  I podobnie jak niedawno na Ukrainie, nalezalo ustawic wladze rewolucyjna, samozwancow wsadzic na majdan a na dachach postawic snajperow. Wywolac wojne domowa a potem wprowadzic obca armie. Tak jak w Syrii.

  Ja wybielam zbrodnarzy?
  A kto stawia pomnik Churchillowi?? Co takiego dobrego zrobil Churchill dla Polski?

  Juz raz mielismy rozbiory Polski. Widac, czekamy na nastepne, bo nie znamy historii.
  I juz nam wytkneli rozni madrzejsi ode mnie, ze nie tylko nie potrafimy zidentyfikowac wroga, ale nie potrafimy wykorzystac ani swojego polozenia gepgraficznego – dla madrego narodu to idealne polozenie- ani nie potrafimy skorzystac z sojuszow.

  I ciagle hodujemy zdrajcow: sprzedalismy na pasku caly polski przemyl z wielkim entuzjazmem narodu (bo podobno byl przestarzaly), uwiesilismy sie na Zachodzie, ktory ma nas w dupie, zrezygnowlaismy z narodowego bogactwa , oddalismy sie w rece lichwy zydowskiej – z poparciem narodu.
  Popieramy finansowo faszystowska Ukraine za pozyczone pieniadze!!!!
  Wykupujemy od naszych nieprzyjaciol szmelc militarny za straszne pieniadze!!! latamy na posylki mordowac cywilow w roznych zaprzyjaznionych krajach.
  Dlaczego polskie samoloty braly udzial w napadzie na Syrie?? Co robi polskie wojsko w Afryce?. Ktos wie ile to kosztuje?
  Co nam Syria zrobila?? A co zrobila Libia, czy Irak?? Ponad 15 lat polskie wojsko i policja okupuje Kosowo. Ile nas kosztuje NATO?
  Ile wydajemy na wojny, ktore nas nie dotycza??
  Dlaczego nienawidzimy poludniowych Slowian i jeszcze bardziej Rosjan?
  Czy nam mozgi obrzezali?

  Nie wiemy, co to jest racja stanu, polityka panstwa, troska o polskie interesy a przede wszystkim dzieci, ktore musza na Saksach chleba szukac??
  Prosze mi pokazac jedna wies, jedno polskie miasto, ktore Rosjanie/Sowieci nam zbombardowali.
  Gdzies nam sie zapodzial kompas moralnosci i przyzwoitosci.
  Taki jeden cygan – dla towarzystwa ( z zachodem) dal sie powiesic.

  To od Niemcow mozemy kupowac gaz a od Rosji ten sam gaz – tyle, ze drozszy ..smierdzi?
  Czy ktos myslal czym bedziemy ogrzewac nasze dzieci?

  Mamy prawo wybierac znajomych przyjaciol, sprzymierzencow.
  Ale nalezy pamietac, ze nasza odpowiedzialnoscia sa przyszle pokolenia.

  Mnie dziadek zawsze ostrzegal:
  „Pamietaj wnuku, zebys sie nigdy nie zadawal z holota”.

  Mysle, ze to tez dotyczy innych.

  Kupujemy zlom z USA ale na wszelki wypadek przyda nam sie niezawodny sowiecki system obrony przeciwlotniczej – prezent od Stalina

  Jak Polska będzie bronić się przed rosyjskimi rakietami i samolotami ..

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201804237819996-Polska-obrona-radziecka-bron/

 60. troll polonii said

  8
  Ibrahim Ibn Jakub
  A nie przeszkadza, ze prezydent Bush (starszy) byl szefem CIA? a co drugi prezydent i ‚dyplomata’ USA jest czlonkiem CIA? i to nawet dynastycznie. Mamusia prez. Obamy byla agentem CIA w Indonezji. Czy Ibn Jakub zanotowal co zrobilo wtedy CIA w Indonezji??

  Nie przeszkadza, ze prezydent USA jest wlascicielem firm zbrojeniowych i zyje (on i jego cala rodzina) nie tylko z pieniedzy podatnika ale i z prywatnych wojen?
  I nie jest to przypadkiem cos wiecej niz konflikt interesu bo sie troszke nie zgadza z Konstytucja USA, ktora nakazuje pokoj i wspolprace miedzy narodami?

  I czy taki ‚wedrownik i kronikarz ‚ jak Ibn Jakub nie widzi roznicy miedzy KGB a CIA?
  Szkoda.

 61. Ale dlaczego? said

  Panie Troll

  🙂

  Dziękuję za długi wykład.
  I przepraszam za literówkę. Miało być 1956…
  Niestety spieszyłem się i nie sprawdziłem tego co napisałem…

  Nie będę się rozpisywał, ale z tym co powyżej pan napisał, zgadzam się, myślę podobnie.

  Chodziło mi tylko o kwestię Stalina i ludobójstwa.
  Nie uważam, że to, że Zachód traktuje Polskę jak kolonię, to powód do tego, by widzieć świat czarno-biało.
  I za przeproszeniem, nie jestem gówniarzem.
  Pamiętam likwidacje przemysłu wg bandyckich planów balcerowicza/sorosa…
  Pamiętam upadek słabego, ale istniejącego sektora np. elektroniki polskiej…
  Wiem co to znaczy szukać pracy i być odsyłanym z każdego miejsca z kwitkiem.
  Jeszcze dziś są miejsca, gdzie straszą ruiny zlikwidowanych firm…
  A ludzie pracują na Zachodzie, albo w montowniach koncernów w Polsce…

  Sprzedano nas, a później złupiono.
  Teraz bandyci głoszący wolną Polskę sprzedają nas ponownie Żydom i Amerykanom.
  A kraj zalewają ukraińską nawałą. I tolerują, wspierają odradzanie się zbrodniczego banderyzmu na Ukrainie…

  Lenin, Stalin i cały system komunistyczny nie krył tego, że wszyscy wrogo nastawieni do ich rewolucji będą wymordowani. I tak się stało. Nie będą przytaczał linków, dowodów, itp. bo to niepotrzebne. Każdy może bez problemu do nich sam dotrzeć.
  To że Polska została odbudowana, chwała temu pokoleniu Polaków.
  Ale też gdyby nie narzucana Polsce komuna, kraj rozwinął by się znacznie lepiej. Wystarczy dać przykład rozwoju prawie każdego kraju Zachodniej Europy.

  Cóż jeszcze?
  Polacy są zadżumieni.
  Nawet prosty przekaz o wspieraniu rodzimej gospodarki to wołanie na puszczy.
  1 na 10 sklepów np. obuwniczych prowadzi jeszcze sprzedaż polskiego obuwia.
  Wie pan, że żeby kupić dobre i odpowiadające mi polskie skórzane buty muszę kupować je przez internet? Tak jest ze wszystkim. Polska to dziś wydmuszka. Na dodatek wypełniana Ukraińcami, pod butem Telawiwu, Waszyngtonu, Kijowa (!) i Berlina…
  A kolejne zdradzieckie rządy tylko dzielą Polaków i sprzedają nas cynicznie epatując durni patriotyzmem…
  I hodując zawzięcie rusofobiczne społeczeństwo ku zgubie na szykowanej wojnie z Rosją…

  Nie jest dobrze.
  Jest jeszcze jakaś nikła szansa, że jak Żydy zaczną zbyt nachalnie rabować nasz kraj, to ludzie, przynajmniej jakaś znacząca część społeczeństwa, przejrzy na oczy. I tak to już był jakiś impuls, ale za słaby. Dziesięciolecia propagandy i pogoń za konsumpcyjnym cielcem niestety dają rezultat. Większość nie potrafi myśleć samodzielnie, albo nie ma na to czasu, albo skutecznie obrzydzono im interesowanie się polityką.

  Ale cóż, znowu przyszła wiosna…
  Życie odradza się ze zmarzliny, cykl musi trwać 😉

 62. troll polonii said

  61
  Ale dlaczego

  Ma pan wiele racji i zgadzam sie z pana frustracja, choc prawdopodobnie doswaidczena mamy rozne.
  Ale po to tu jestesmy, zeby wymieniac te wlasnie doswiadczenia.

  I niestety (a moze -stety) i pan i ja mamy rozne wspomnienia, z roznych powodow.

  O co mi chodzi.?
  OK. Rosja blisko – Ameryka daleko.
  My nie mamy pretensji do wspolczesnej Ameryki, ktroa zrabowala ziemie polowy Meksyku: Newady, Kalifornii , odebrala tozsamosc i kraj wolnemu narodowi Hawaje
  , zniszczyla bombami atomowymi miasta Japonii juz po nieformalnej ale wiadomej kapitulacji cesarza Japonii.

  Juz po oficjalne kapitulacji Niemiec, alianci zbombardowali prawie pol Europy, wymordowali nalotami dywanowymi wielu Polakow. I ponad poltora miliona cywilnej populacji Niemiec.

  Ja jestem jednym z tychdzieci polskich wyratowanym z gruzow po 3-dniowym przywaleniu ceglami. Obok mnie zginela przywalona plyta cementowa moja matka chrzestna. Mnie i moja mame uratowali wloscy lekarze wojskowi.
  Ogladam dzieci syryjskie zbombardowane przez aliantow w gruzach .
  To tak jak ja…
  O naszych dziejach- polskich dzieciach urodzonych w czasie okupacji – nie beda pisac zadne kroniki i nikt nam nie przyzna zadnego odszkodowania choc moje miejsce urodzenia mam wpisane w kazdym dokumencie.

  Dlatego ja i moi rodzice i miliony Polakow patrzymy na powojenna Polske zupelnie inaczej niz obecne pokolenie: bez wiedzy, bez duszy i bez wyobrazni.
  Nie mielismy butow na zmiane: ciagle rodzice mi obcinali przednaia czesc (czubek) buta i piete, bo nogi mi rosly – a buty nie chcialy.

  Bylem chory na gruzlice i tak jak tysiace, tysiace polskich dzieci po wojnie bylem leczony w panstwowych, bezplatnych sanatoriach w kamiennej Gorze, Obornikach Slaskich Szklarskiej i Bardo Slaskim. Nie bylo penicyliny, w ogole nie bylo antybiotykow- penicyline wynaleziono dopiero chyba w 49 roku.
  W Polsce panowala epidemia Heine -mediny, (polio) kokluszu, ospy i tp.
  I wie pan co?

  Ogladam teraz, po ponad 70 -u latach po wojnie, wiesci z Polski o niesprawnych dzieciach.

  Bogu przysiegam, ze w Polsce, w 70 lat po wojnie po okrutnej wojnie polskie dzieci maja STO, STO, STO razy gorzej niz my po wojnie!!
  Nikt nie musial czekac na jakies milionowe datui na leczenie!!!
  Przeciez to jawne kurestwo
  Jak nie masz pieniedzy – to zdychaj!.
  Ja po prostu nie moge uwierzyc , ze rzad wyzwolonej, kapitalistycznej Polski sie chandryczy o pieniadze dla chorych dzieci!! – to zbrodnia!!!
  To gorzej niz hitleryzm!!!!!!!!!!!!!!!
  To sa polskie dzieci, chore nie z powodu wojny ale pierdolonego systemu prywatnej farmacji!!!
  Panu sie nie podoba komunizm?
  Szkoda.

  W Polsce nie bylo komunizmu! W Rosji tez nie bylo.
  Byla francowata, straszna walka z zydowskim kapitalizmem i francowata dywersja zydow z Ameryki,
  O czym my w ogole rozmawiamy???
  Jesli tak zle bylo w Polsce i Rosji po wojnie – to do jasnej cholery jakie mamy teraz wytlumaczenie??? Cala polska armie wymordowanao – ne w katyniu a w Waszyngtonie!!
  W Plsce powojennej nikt nie mieszkal ani na ulicy ani w zbombardowanych kikutach wroclawsckich szkieletow budynkow mieszkalnych.
  Gniezdzilismy sie nawet, w kilka rodzin na Nowowiejskiej, ale w dwa lata potem dostalismy garsoniere na Urszulankach. Z ojcem liczylismy przez okno szczury latajace po scianach. Garsoniera miala okno w oficynie.

  W tzw. ‚komunistycznej ‚ Polsce nie bylo udzialowcow na gieldach swiata, nie bylo rozwydrzonych obsranych POPiS i ich szmatlawych dzieci zlodziejskich oficjeli, studiujacych za pieniadze polskiego podatnika w elitarnych szkolach koszernych Anglii, USA, Szwajcarii. Nie bylo kasty i hierarchii spolecznej.
  Na ulicach bylo sto razy bezpieczniej niz w obecnej Polsce, ktora NIE MA MORALNEGO PRAWA opowiadac skandalicznych pierdolow o Polsce powojennej.
  Wiele osob nie wrocilo z Niemiec do Polski. Ale ci, podobnie jak moi rodzice wrocili z obozow – nie zalowali. Budowali kraj, wychowywali dzieci i mieli nie tylko prace ale i tzw job satisfaction – uznanie zawodowe.
  Budowalismy Polske a – nie globalna zydowska wioche. Pachnialo polskie pieczywo i spiewalo nam Mazowsze, Slask i my, dzieci w szkole tanczylismy kujawiaka i malowalisnmy pisanki
  na Swieta..
  Dlatego ja i wielu moich rowniesnikow tak ostro reagujemy na sciemnianie tamtych dziejow.
  Byly bardziej przyjazne niz te obecne kulfony zdegenerowanego 19 wiecznego kapitalizmu kowbojskiego.
  Jakie ksiazki my teraz piszemy??Jakie filmy produkujemy? Kicz zydowski.

  Czy w tej obsranej ‚demokratycznej” Polsce moze sie z wierszy utrzymac polski poeta, czy pianista- kompozytor? Czy moze dziecko polskiego obywatela studiowac WYBRANY kierunek studiow i kazdy wybrany zawod zagwarantuje mu kariere w swoim zawodzie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i zawodem??
  Gowno.
  8 milonow Polakow wyjechalo z Polski za chlebem. A przede wszystkim z powodu bezpieczenstwa dzieci.
  Lepiej wychowac dzieci w kraju wroga niz we wlasnym kraju??
  Zlosci mnie, ze cale sukinsynstweo obecnego systemu w Polsce sie wychwala a potepia trud odbudowy kraju przez moich rodzicow opowiadajac PIERDOLY o stalinizmie.
  Dla naszego pokolenia Stalin byl zbawicielem.
  STO, STO, STO razy lepszym dla Polski byl Bierut niz Clinton Reagan, Obama i ten perukarz Tramp czy prezydent DUDA.
  Palcem nie kiwneli dla rozwoju Polski

  Brednie, niewiedza, chamska glupota i zydowska propaganda bezczeszcza pamiec moich rodzicow i milionowyPolakow, ktorym Polska drozsza byla niz falszywe szklane koraliki Zachodu.

 63. troll polonii said

  No pewnie
  Nie ma jak moderator.

 64. hucpa said

  Ibrahim nie przejmuj się atakami odbytniczymi. Pisz dalej. Gajowy bez dopuszczania
  krytyki i własnego zdania pana las smutnie szumi. Stać pana na więcej w kwestii żydowskiej Rosji. Prawda jak liść na wietrze się unosi, wszystkich nie zamkniecie,..

  ——-
  Panie drogi, nie mam zamiaru ani marnować swego czasu, ani narażać forumowiczów na czytanie bredni i/lub prowokacji.
  Nie dopuszczę tu gówna pod pozorem „wolności słowa”.
  Won.
  Admin

 65. Rafal Cz. said

  Ad 62.
  W punkt pan trafil I za toanu chwala.

 66. Rafal Cz. said

  Jak niewielu pojmuje przeszlosc. Ja tak. Widzi mi sie ze pan Gajowy rowniez.Chyba z racji wieku.

 67. Ale dlaczego? said

  Panie Troll…

  Nie mam stosunku NEGATYWNEGO do PRL. Mam stosunek MIESZANY.
  Tak jak i do obecnego czasu.
  Dziś Polska jest jaka jest, ale to czy ten czas był lepszy czy gorszy, będzie można w pełni ocenić po 50-100 latach…

  Jestem za duży i za dużo wiem (choć tak mało…), by myśleć kategoriami, kapitalizm lepszy od komunizmu. Albo na odwrót.

  Polska po okresie lat 70′ była mimo wszystko dość rozwiniętym krajem. Zaprzepaszczono ten rozwój w latach 80′ i 90′. Celowo wrzucam przełom komuny i kapitalizmu. Co znamienne, często CI SAMI ludzie rządzili (i rządzą) w tych obu systemach. W PRL-u do władzy pchali się w dużej części karierowicze. Uczciwych ludzi, myślących samodzielnie, odstręczał od siebie aparat ówczesnej władzy. I tak jest do dziś.
  Zresztą to nie przypadłość komuny. Władza zazwyczaj jak kupa muchy przyciąga wszelkie szumowiny…

  Tragedią dla Polski i świata jest to, że przeważająca większość szumowin przy władzy definiuje naszą cywilizację, to co się dzieje u nas i na świecie.
  I owe szumowiny dobierają sobie podobnych, bo wszakże uczciwy człowiek jest dla nich zagrożeniem.
  Do tego posiedli nie tylko władzę polityczną, nie tylko finansową, ale władzę nad „duszami” ludzkimi. W tym sensie, że nigdy media nie były tak podporządkowane tym szumowinom…
  I ludzie są dziś bardziej zadżumieni kłamstwem sączonym im coraz doskonalej, bardziej niż w PRLu…

  Tak nie wdając się w szczegóły…

  A komuna, kapitalizm…

  Jesteśmy już w innym punkcie historii.

  Tak naprawdę dochodzimy do momentu w historii ludzkości, do przełomu technologicznego i cywilizacyjnego, w którym praca ludzka będzie dobrem coraz rzadszym.
  Ludzie, nie mówiąc o neoliberalnych oszołomach, nie są świadomi, że w ciągu 20-30 lat automatyzacja, robotyzacja i komputeryzacja zlikwiduje większość miejsc pracy.
  Czyli dochodzimy do momentu, gdzie cała koncepcja kapitalizmu staje się tylko balastem. Do tego kumulacja kapitału, pomijając że obecnie w rękach głównie finansjery, i tak kończy erę kapitalizmu.

  W tym momencie należało by sobie zadać kilka najważniejszych pytań.
  Czyli JAK ZORGANIZOWAĆ SPOŁECZEŃSTWO???
  Bo przecież ani kapitalizm ani komunizm nie jest sam dla siebie, ale teoretycznie dla dobra społeczeństwa. Jakby to nie zakrawało na ironię, tak jest.
  I oba systemy nie przystają do obecnych, a tym bardziej nadchodzących czasów.

  Cóż, NIKT nie zadaje tych najważniejszych pytań.
  Ludzka głupota, pycha, egoizm i cynizm kieruje naszą cywilizacją tak samo, jak 100, 300, 1000 lat temu.

  I to jest tragedia.
  Czy musi dojść do upadku ludzkości, do wymazania z powierzchni Ziemi miliardów, by w końcu ludzie zaczęli być dla siebie dobrzy, by zaczęli cenić mądrość i empatię? By nauczyli się być istotami myślącymi?

  Być może.

  Pozdrawiam 🙂

 68. troll polonii said

  67
  Dlaczego

  Naturalnie, ze mozna dywagowac i przeiwdywac.
  Ja nie umiem niczego przewidziec. Choc mozna – na podstawie praktyki i doswiadczen- oceniac, ze niektore wzory zachowan moga prowadzic np. do katastrofy.
  Pamietam , bylem w klasie maturalnej, gdy w Polsce , chyba Swiadkowie Jehowy rozpuszczali wiesci o koncu swiata. Wymyslilem nader sprytnie, ze nie musze sie w zwiazku z tym przygotowywac do matury. Matury byly w maju a koniec swiata w pazdzierniku wiec nalezalo jakos te ostatnie chwile sobie urozmaicic.
  Nie pamietam juz,, ktory rodzic mi to wybil z glowy ale otrzymalem nauczke.
  Jak juz koniecznie bede chcial cos przewidziec to lepiej zachowam dla siebie i nikomu sie nie bede chwalil bo nie tylko mozna sie skompromitowac ale i dostac po glowie.
  Ale mozna

  Mamy oczywiscie wielkie osiagniecia techniczne/technologiczne i rozne takie w naszej cywilizacji – a nawet czysto naukowe..i mamy wielkie plany i podobno perspektywy.
  Ale… to juz kiedys bylo.
  I byly przed nami cywilizacje, ktore byly nawet bardziej rozwiniete w pewnych dziedzinach.
  My nawet teraz, nie potrafilibysmy zbudowac drugiej katedry w Kolonii!. Nie znamy tajemnicy wiazadel dachowych stylow gotyckich. Nie do konca znamy tajemnice grawitacji, ktora znali starozytni.
  Gdy chodzi o prawodawstwo, literature, parlament itp – to juz bylo.
  Sumerowie mieli parlament dwuizbowy i mieli .. youth deliquency laws , jak traktowac trudna mlodzie, i mieli bajki o zwierzetach z cechami ludzkimi – takie jakie dlugo potem bajal Ezop. I mieli almanachy i poradniki rolnicze, i obowiazkowe nauczanie pisania i czytania, bo ktos te tabliczki glinowe musial zapelniac kronikami czasow i ktos je musial odczytywac.
  I jakos tak sie sklada, ze niektore cywilizacje ( nie o wszystkich wiem) ginely bardzo podobnie: zmiany klimatyczne i zarzucenie tradycji. Zwlaszcza chodzi o rozluznienie praw i obowiazkow.
  Spoleczenstwa zaczely tracic spojnosc (cohesion)
  To juz u Sumerow wprowadzono termin” Sick society” – chore spoleczenstwo.

  „From the „great above” she set her mind toward ” the great below”
  My lady abandoned heaven, abandoned earth..”
  To the nether world she descended
  To the nether world she descended
  to the nether world she descended
  And the seven divine law she fastened at the side

  – czytamy na tabliczkach glinowych

  (nether , znaczy lower, podziemny a takze swiat zmarlych i nawet piekloarch. hell, the world of the dead)
  Z braku poszanowania praw boskich i ludzkich zginal Rzym i Ateny ..i Egipt.
  Ciekawe, ze w krajach .ktore przetrwaly burze dziejow panuje kult przodkow.
  I podobno pierwszym objawem dekadencji jest nieposzanowanie praw, religii pamiecui przodkow.
  I w tych zaginionych cywilizacjach plakali nad losem upadajacych spoleczenstw rozne Kasandry i inne wieszcze.
  Spoleczestwa bez spojnosci, wspolnej tradycji i poszanowania praw powoli wymieraly, oslabialy struktury spoleczne i nie potrafly przejsc testu przetrwania.
  A przeciez mialy wielkie osiagniecia naukowe, techniczne, medyczne; w starozytnym Egipcie robili protezy, przeprowadzali trepanacje czaszki, leczyi zeby..
  Zdawalo sie, ze ludzkosc dojdzie do idealu, zapanuje powszechna nirwana i przede wszystkim nikt nie bedzie musial pracowac…

  Czlowiek to takie stadne zwierze. Musi zyc w stadzie, zeby przetrwac. I nie ma od tego odwolania.
  Wyobrazmy sobie takie spoleczenswo, ktore nie ma zadnych praw ani spolecznej dyscypliny, wspolnej historii, religii, etosu. Nie ma wspolnego celu istnienia.
  Pisze to dlatego, ze tak sie dzialo w hostorii, ze mimo wielkich osiagniec i planow technologicznych, militarnych mozliwosc obrony – wiele krajow nie pzetrwalo.

  Bardzo cenne pan zadaje pytanie: Jak zorganizowac wspolczesne spoleczenstwo.
  Nie wiem. Moze jednak wrocc do podstaw?
  Ale jak?
  Na razie wszystko idzie po linii podzialu spolecznego:
  Nie pomoga nam roboty ani wspaniala medycyna gdy nie mamy tabletek na przetrwanie.
  A chory nie chce sie leczyc.
  W historii swiata zdarzali sie rozni reformatorzy, ktorym udalo sie zazegnac pozar, odwrocic tragedie narodowa; ale po nich znow przychodzili burzyciele porzadku, nowinkarze, handlarze falszywych swiecidelek oraz entuzjasci wszelakich sztuk i kultow seksualnych. A pod ratuszem kazdego miasta ustawiono zlotego cielca i ..wlasciciela banku.

  To co wazne, stalo sie niewazne, a to co zdrowe- niezdrowe, piekno satlo sie symbolem brzydoty.. jak w Krolwej Sniegu, Andersena: w krzywym zwierciadle ludzie widzieli swiat na opak.
  Kiedy w 2000 roku Putin doszedl do wladzy – Rosja byla w stanie rozkladu i totalnej degrengolady.
  Rozkradziona, skancerowana, opanowana przez mafie ..
  I do tej pory, mafia swiatowa nie moze Putinowi darowac paradise lost – utraconego raju dla przestepcow.

  Sprobuje jeszcze dzis wkleic dosc pobiezne tlumaczenie krotkiej historii walki Zachodu z Putinem.
  Zycie reformatorow nigdy nie bylo proste.

 69. Ale dlaczego? said

  Panie Troll.

  Cóż… pozostaje mi się z panem zgodzić, w tym co pan powyżej napisał 😉

  Co do utraty miejsc pracy, to powiedziałbym, że siedzę niejako w temacie. I to się dzieje już, teraz. Tyle że to proces. Pracy ludzkiej będzie coraz mniej, aż w pewnym momencie większość ludzkości, ocenia się, że ok. 80% nie będzie miała co robić.
  To jesz szansa i przekleństwo. Bo przecież jest tyle dziedzin, które wymagają inwencji ludzkiej, szukania rozwiązań, nowych badań. Tyle że jak zaszczepić z społeczeństwie pęd do wiedzy, ciekawość, potrzebę budowania? Jak jest totalnie przegnite. Nie tylko ideologiami dziwnymi, ale przede wszystkim konsumpcjonizmem. I egoizmem.
  Zgadzam się, że wiele było w historii ludzkości osiągnięć czy idei, które przepadły w mroku dziejów.

  Uważam jednak, że historia, pomimo powtarzalności, ma etapy przełomowe, po których nie ma powrotu do wcześniejszych.
  Takim przełomem było wynalezienie bomby atomowej, niestety.
  Jeśli kiedyś z powodu rozkładu cywilizacji, czy też głupoty przywódców mogły upaść państwa czy narody, to obecnie może dojść do apokalipsy atomowej, zagłady całej ludzkości.
  Podobnie z informatyką. O ile nie będzie jakiegoś kataklizmu globalnego, elektronika i informatyka nieodmiennie zmienia i zmieni jeszcze bardziej ludzkość.
  Nie są przecież to jakieś oryginalne odkrycia. Po za tym to logiczne.

  Niestety za technologią została daleko w tyle duchowość. A wprost jest obecnie regres.

  Za przeproszeniem.
  Jak dać małpie kałacha, to prędzej czy później dojdzie do masakry…

  To jest niepokojące, ale być może historia zaskoczy nas wszystkich pozytywnie.
  Społeczeństwa powoli, ale się budzą, zaczynają myśleć, dostrzegać, że promowane zmiany prowadzą do zła, zguby…

  Zapewne najbliższe lata, góra dekady, będą momentem przesileniem. Albo ku tragedii, albo ku czemuś lepszemu.

  Jakby nie było, żyjemy w bardzo ciekawych czasach.

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.