Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Niedźwiedź o Krajobraz po bitwie
  Listwa o Wolne tematy (48 – …
  Marek o Zachodnie koncerny wyprowadzaj…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Marucha o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Henryk Sienkiewicz – Szkice am…
  Boydar o Ostatni bój o Zaolzie
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Prezydent Duda nie ułaskawił p…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Wielka Kopa Tatry o Wolne tematy (48 – …
  NICK o Ostatni bój o Zaolzie
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

„Aresztowanie Mateusza Piskorskiego przeprowadzono na bezpośrednie polecenie CIA”

Posted by Marucha w dniu 2018-04-26 (Czwartek)

Wywiad z krewnym polskiego działacza społecznego, który niedawno obchodził 40 urodziny za murami więzienia.

Znany w Polsce i Rosji działacz społeczny Mateusz Piskorski 18 maja obchodził 40. urodziny. Świętował je za murami więzienia, gdzie przebywa od roku pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Krewny Piskorskiego w wywiadzie dla portalu informacyjnego NewsBalt opowiedział o szczegółach jego pobytu w więzieniu.

Portal nie ujawnił tożsamości rozmówcy, ponieważ obawia się on – i nie tylko on – polskich służb specjalnych.

Podczas rozmowy wielokrotnie powtarzał: „Zapomnijcie o wolnej Europie…”.

Proszę opowiedzieć o ostatnich chwilach Mateusza na wolności. To były jego urodziny?

— Tak. Mateusz kończył 39 lat. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała dla niego taki prezent. Bardzo cynicznie i zupełnie, nawiasem mówiąc, nie po polsku. [„Tam nie ma Polaków…” – admin]

Dlaczego?

— Ponieważ, jak się później okazało z materiałów sprawy, zatrzymanie Piskorskiego zostało przeprowadzone na bezpośrednie polecenie CIA i FBI. Proszę sobie wyobrazić obie agencje rządowe USA. Tak wygląda „niezależność” Polski.

Ale wrócę do tego dnia. Rano Mateusz zawiózł dzieci do szkoły, a gdy chciał odjechać, to stojący przed nim samochód nagle gwałtownie zaczął cofać. Mateusz zahamował, ale z tyłu zablokowało go kolejne auto. A dalej wszystko potoczyło się tak, jak w tanim filmie detektywistycznym. Z samochodów wyskoczyli ludzie w maskach i kamuflażu z bronią w pogotowiu. Siłą wyciągnęli go z samochodu i przyparli do maski. Jakby próbowali zatrzymać Rambo.

Ci ludzie nie mieli żadnych znaków identyfikacyjnych – ani naszywek, ani liter na plecach.

Może byli to bandyci?

Następnie przeszukano mieszkanie, skąd wyniesiono cały sprzęt, w tym konsole do gry dzieci.

Z błahostek: po zatrzymaniu Mateusza jego samochód służby zaparkowały na miejscu dla inwalidów, a później, gdy rodzina zabierała go, to musiała zapłacić spory mandat.

W jakich warunkach przetrzymywane jest Mateusz?

— Wiem, że przez cały czas jest głodny. Źle tam karmią. Paczki z jedzeniem są zabronione. Matka i ojciec tylko raz widzieli się z synem, bo sami są bardzo chorzy i mieszkają daleko od Warszawy. Pisze do bliskich listy, które docierają po miesiącu. W jednym z nich stwierdził, że w więzieniu można wszystko przetrwać, ale najtrudniejsza jest samotność i brak wiedzy o tym, co się dzieje.

W celi jest ktoś jeszcze?

— Gdy tylko został zatrzymany, to zaczęto go namawiać, aby „po dobroci” sam podpisał przyznanie się do winy. Że jest szpiegiem. Wówczas dostanie cztery lata. Odmówił. Wtedy umieszczono go w celi razem z przestępcami, gdzie za każdym razem musiał wyjaśniać, że nie zdradził Ojczyzny. Więźniowie go nie zaczepiali. Potem umieszczono go razem z schizofrenikiem. Później w ogóle odizolowano. Nawet na spacerach z nikim się nie spotykał.

Teraz razem z nim siedzi dwóch młodych mężczyzn, którzy cały czas rozwiązują krzyżówki. Mateusz jest dla nich chodzącą encyklopedią. Wiem jeszcze, że prowadzi całe „pogadanki polityczne” dla strażników.

Jeśli chodzi o samotność. Gdy Piskorski zajmował się działalnością społeczną w Unii Europejskiej i Rosji wydawało się, że miał setki przyjaciół i współpracowników. Czy w ciągu roku pomogli mu jakoś? Finansowo, moralnie…

— To, co teraz powiem może się komuś nie spodobać, ale powinni o tym wiedzieć na przyszłość przede wszystkim ci, którzy chcą prowadzić podobną działalność w Europie. Mateusz myślał, że żyje w wolnym europejskim świecie. Ale w rzeczywistości wszystko się zmieniło. Nie ma osławionej europejskiej demokracji. Nie ma wolności słowa, wolności opinii. System szybko dąży w przeciwnym kierunku. CIA monitoruje wszystko w Unii Europejskiej. Brutalnie. Na przykład, w Hiszpanii w więzieniu przebywa pewna pani, które próbowała występować przeciwko NATO. Nic o niej nie wiemy. Podobnie jak Hiszpanie o Piskorskim.

A wracając do „europejskich przyjaciół”, powiem, że jeden z nich wprost nam powiedział, że „Mateusz nie jest Assangem czy Snowdenem, aby zbierać dla niego pieniądze w całej Europie”.

Nikt nie pomógł.

NIKT.

O jakich wydatkach mowa?

— Płacimy adwokatowi po 500 euro miesięcznie. Do tego trzeba przesyłać pieniądze na specjalne konto, aby Mateusz mógł kupić w więziennym sklepie przynajmniej papierosy.

Przytoczę kolejny wymowny przykład. Mateusz powinien zapoznać się ze sprawą karną, ale brakuje na to czasu, bo do prokuratury jest przewożony na krótko. Można oczywiście przekopiować materiały, ale policzono mu za tę usługę – nie uwierzycie – 7 tys. złotych. Pojawił się pomysł zwrócenia się do zwolenników Piskorskiego na Facebooku, aby zgromadzić te pieniądze. Ale nikt nie wziął się za niego.

Z drugiej strony doskonalę rozumiem ludzi. Niektórych z jego przyjaciół, kolegów wzywano do prokuratury i ABW po siedem razy. Był przypadek, że wezwano na przesłuchanie kobietę, która wcześniej nigdy nie spotykała się i nie kontaktowała z Mateuszem, a po aresztowaniu napisała do niego list na znak poparcia.

A co mu konkretnie zarzucają?

— W oparciu o informację, które docierają do nas, nie ma ani jednego dowodu na to, że Piskorski jest szpiegiem. Wszystkie zarzuty opierają się na pośrednich dowodach jednej komisji, która czyta materiały z podsłuchu i analizuje je zgodnie ze swoimi wrażeniami. Wśród takich poszlak numer jeden jest to, że Mateusz kierował grupą europejskich obserwatorów na Krymie. Dalej podejrzewa się go o zorganizowanie podróży pewnych ludzi na Ukrainę, w wyniku czego został oblany farbą pomnik Bandery.

Ponadto przypisuje się mu organizację pikiety przeciwko NATO przed ambasadą USA w Warszawie.

I oczywiście prokuratura ciągle wskazuje, że Piskorski często jeździł do Rosji, występował w rosyjskiej telewizji i w taki sposób – niemal dosłownie cytuję – próbował wstrząsnąć opinią publiczną w Polsce i przeorientować ją przeciwko interesom Polski.

A szpiegostwa na rzecz Iranu i Chin już mu nie zarzucają?

— Moim zdaniem od dawna ta bzdura nie pojawiała się na posiedzeniu sądu.

O ile mi wiadomo, ostatnie posiedzenie sądu odbyło się na początku maja. Jak się zakończyło?

— Ponownie przedłużono śledztwo o trzy miesiące. Czekaliśmy na nie z dużą nadzieją. Przecież minął już rok. Adwokat przekazał sądowi około 60 listów od znanych polskich działaczy – wykładowców, posłów, europosłanki Tatiany Żdanok, która poręczyła za Piskorskiego, aby zamieniono mu karę na areszt domowy. Dostarczono też zaświadczenia lekarskie zarówno samego Mateusza, jak i jego matki, która jest bardzo chora. Przedstawiono też opinię naukową pewnego polskiego profesora na temat tego, czy można uważać działalność społeczną i analityczną za szpiegostwo (wniosek profesora – nie można). Ale sąd wszystko zignorował.

Mam takie wrażenia, że tych dokumentów nawet nie przejrzano.

A była nadzieja: jeśli zostanie umieszczony w areszcie domowym, to stanie się to właśnie teraz, po roku, na tym posiedzeniu. Ale niestety…

Zgodnie z polskim prawem, jak długo może toczyć się śledztwo?

— Zgodnie z prawem dochodzenie nie może trwać dłużej niż dwa lata. Następnie powinien się odbyć sąd, który albo uzna go za winnego, albo uniewinni. Ale jest zastrzeżenie – „z wyjątkiem szczególnych przypadków”. Naturalnie ten przypadek zakwalifikowano jako szczególny. I terminy w takich przypadkach nie obowiązują.

Jest oczywiste, że służby bezpieczeństwa rozumieją słabość bazy dowodowej i przewidują, że jak tylko polski sąd uzna Piskorskiego za szpiega, to od razu wpłynie wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który prawdopodobnie stwierdzi, że Mateusz został skazany ze względów politycznych. Dlatego służby bezpieczeństwa nie śpieszą się.

Tak więc dochodzenie może trwać wiecznie. Mateusz któregoś razu napisał, że spotkał w więzieniu ludzi, którzy z powodu takich „szczególnych przypadków” siedzą już siedem, osiem lat.

A co to za historia z pobiciem Mateusza przez funkcjonariusza ABW?

— Do prokuratury i sądu zawsze eskortują go policjanci, którzy są adekwatni. Nagle zgłosił się do eskortowania młody funkcjonariusz ABW. Typowy przedstawiciel nowego pokolenia w Polsce, który jest absolutnie przekonany, że Mateusz jest zdrajcą, a Rosja wrogiem numer jeden.

Ale chodzi o to, że Mateusza od dawna bolą plecy, bo nie zajmował się sportem, a teraz ma ograniczoną możliwość ruchów, dlatego niepokoją go silne bóle.

Lekarz więzienny zalecił, aby zakładano mu kajdanki tylko z przodu. Po przesłuchaniu ten młody służbista, ustawiając Mateusza twarzą do ściany, zaczął zakładać mu kajdanki z tyłu. Mateusz zwrócił mu uwagę. I został uderzony. Tak, że upadł na podłogę. Następnie strażnik uderzył go gumową pałką w okolice obojczyka. Uderzył na tyle mocno, że lekarz więzienny musiał odnotować uraz, a adwokat napisał skargę do sądu. Teraz Piskorski będzie występował w sądzie w charakterze poszkodowanego, ale jesteśmy realistami i rozumiemy, po czyjej stronie jest prawo.

Powiedziałem, że nie otrzymaliśmy żadnej pomocy, ale tak nie jest.

Całkiem niedawno były europoseł i lider Brytyjskiej Partii Narodowej Nick Griffin przekazał Mateuszowi 500 euro. To pomoc od niego i jeszcze jednego włoskiego polityka, który też siedział w więzieniu z powodów politycznych i rozumie sytuację polskiego kolegi.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 21 to “„Aresztowanie Mateusza Piskorskiego przeprowadzono na bezpośrednie polecenie CIA””

 1. Pytrak said

  [„Tam nie ma Polaków…” – admin]

  Tak jak w Sputniku, he he.

  ———-
  A to kurwa, Sputnik jest polską gazetą?
  Admin

 2. Pytrak said

  W polskiej redakcji nie ma Polaków.

  ——-
  OK, kto w niej jest? Nazwiska, pseudonimy… Pochodzenie…
  Admin

 3. KOJAK said

  NO COZ ? CALY CZAS MOWIE ZE PYYSS TO SYJONISTYCZNI BANDYCI I KANALIE ! NIESTETY POLSKI MOTLOCH POKLADA W TYCH BYDLAKACH NADZIEJE !

 4. Stan said

  Ad:1, 2 Pytrak
  Pisz pan argumenty i fakty. Nie ważne kur.. ma.. kto pisze i w jakim języku pisze
  — ważne tylko czy pisze prawdę oparta na faktach.
  Pana marne wypociny to tak jak sikanie po ścianie, wychodzi na to, że robi pan jakąś robotę jako marny kundelek.
  Proszę pisać fakty. A co wg pana nie jest prawdziwe w tym artykule?

 5. Jaboyad said

  No i co ? Ma P.T. wątpliwośći, że gdyby ich pisanie stanowiło jakieś zagrożenie i nie stanowiło tylko sposobu badania nastrojów przez C.A.W. St.Zjd. to mogliby nadal pisać. Sprawa Piskorskiego pokazuje tylko kim sa publicyści, którym wolno pisać o tym, za co Piskorski poszedł siedzieć.

  Na razie pozwalają życ i mieć, Niedługo pozwolą tylko życie, a za jakić czas i to będzie za wiele.

 6. Birton said

  żydostwo się szerzy – powiedział pewien staruszek na przystanku PKS

 7. Pytrak said

  Jesteś Pan idiotą i nie odróżniasz członków redakcji od gościnnie występujących autorów.
  Dalszej dyskusji nie będzie. Szkoda czasu. Spierdalaj.
  Admin

  ——

  Admin chce nazwiska?

  Sputnik to biznes prowadzony przez Jerzego Urbana z jego zespołem. Jak ktoś nie wierzy, może sam sprawdzić, że jest tam dużo nazwisk z „Nie”.

  Jakby ktoś nie pamiętał, to Jerzy Urban to ten pan (nota bene ma dużo racji tutaj, zapewne przez wrodzoną skromność nie wspomina o Gułagu):

  Można oczywiście argumentować w stylu: „to co że to żydzi, skoro mówią prawdę?”. W jakimś sensie jest to racja.

  Tylko że żydzi nie znają koncepcji prawdy obiektywnej, nie ma czegoś takiego w judaizmie. Doświadczenie choćby ostatnich +70-ciu lat wskazuje, że każdą ideologię wykorzystają tylko w celu zniewolenia ciemnych gojów. Z ich punktu widzenia do tego właśnie służą ideologie i religie (to w sumie racja).

  Urban teraz mówi „prawdę” (u żydów to umowne) bo mu wygodnie, ale jakby przyszło co do czego to będzie kłamał jak z nut, o ile będzie to wygodne. Żydzi, jak walczą między sobą, (niemalże) NIGDY nie naruszają wspólnych interesów plemiennych łączących ich z „przeciwnikami”. Przykład z życia: Mały Karakan i HGW.

 8. troll polonii said

  Dr. Mateusz Piskorski zostal aresztowany tuz przed szczytem NATO w Warszawie.
  Wiadomo, ze dr. Piskorski nie lubi NATO – tak, jak kazdy przyzwoity Polak.
  Oskarzenie dra Piskorskiego o szpiegostwo jest czystym debilizmem na steroidach.

  Szpieg to taki osobnik, ktory jest zatrudniony jako agent wywiadu, ktory rownoczesnie donosi do obcego wywiadu i ma za to placone.
  Takim szpiegiem byl Skripel co zostalo prawnie udowodnione.
  Ani Assange ani Snowden nie podpadaja pod kategorie szpiegostwa bo przede wszystkim nie byli pracownikami wywiadu, nie byli oplacani przez obcy wywiad i swoje informacje podawali do wiadomosci publicznej calego swiata. Do tego przy pomocy i konsultacji z prawnikami.

  Dr. Piskorski w zaden sposob nie podlega pod kategorie szpiega.
  I to jest najwieksza zagwozdka polskiego gestapo.
  Bo, choc jak dotad, bardzo nieskutecznie, dra Piskorskiego broni i polska konstytucja i karta Praw Czlowieka i miedzynarodowe prawo, a takze prawo unijne, ktore nadaje kazdemu obywatelowi prawo do wyrazania opinii politycznej i prawo wolnosci slowa, zgromadzen i zrzeszen – polskie „niezalezne” prawodawstwo boi sie jak ognia – dyskutowania praw polskich i miedzynarodowych PRZYZNANYCH Mateuszowi Piskorskiemu.
  I to jest problem dla polskich wladz, ktorym przyplynelo do zatoki takie’ gowno’ jak konstytucja i prawo unijne – i nie wiadomo jak te zatoke z tego ‚gowna’ oczyscic.
  Ciagle kombinuja coby tu wymyslic. zeby ..powolac sie na prawo …rownoczesnie lamiac podstawowe prawo czlowieka i obywatela.

  Nie byloby problemu, gdyby Piskorski byl zydem.
  Od razu cala Polska wylazlaby na ulice potepiajac dyskryminacje.

  I kiedy w 1968 roku aresztowano dwoch „studentow’ zydowskich – to cala Polka wyszla na ulice. Po dwoch dniach obu dzialaczy wypuszczono ..na zyczenie tlumu.
  i w ramach rekompensty jeden z tych aresztowanych wtedy ‚dzialaczy studenckich’ ma dozywotnia synekurke jako redaktor naczelny gazety zydowskiej wydawanej w Polsce.

  A w Polsce, cala HOLOTA durnowatych debili glosno i od lat dyskutuje „suwerennosc panstwa polskiego i niezaleznosc trybunalow”. Jaka suwerennosc? jaka niezaleznosc?
  Prawo z zalozenia ma bronic obywatela a nie rezimu!
  Dr Piskorski powinien dla kazdego Polaka sluzyc jak casus prawny i klasyczny przyklad naruszania praw obywatelskich.

  Klopot w tym, ze wszelkie publiczne dyskusje na temat praw czlowieka, zwlaszcza w kontekscie M. Piskorskiego sa prawnie zakazane.
  Powtorka czasow wczesno-stalinowskich? Rewizje, przesluchania, zastraszanie, likwidacja swiadkow……

 9. RomanK said

  Cala POlska stoi murem za Piskorskim….bo nic…….. ja to nie kosztuje:-))))))
  Od lat gnoja tysiacami patriotow…zgnoja i Piskorskiego….Oni wiedza, ze moga….oni doskonale wiedza ze Polacy odwracja wzrok, i udaja ze nie widza…Oni wiedza….ze maja do czynienia z dupkami… a przeciez pomoc mozna zaslaniajac sie ksywka……

 10. Inkwizytor said

  Wyrazy poparcia dla Mateusza Piskorskiego. Ja mieszkam w Rosji 7 lat, popieram Putina, lubie Rosjan, mam w dupie Jude, UE, NATO i dobrą zmianę razem z chazarsko-banderowską ABW. Jestem szpiegiem ?

 11. peacelover said

  w Rosjii maja SARMATY , S300, 400 i… inne pigolki nasenne …..,a te pigolki utrzymuja tych
  hazarskich bydlakow na dystans, bo oni rozumieja tylko silowy argument !!!!

  Do Hagi Ruscy i Syryjczycy wyslali 17 naocznych swiadkow chemicznej prowokacji w Doumie !!!
  No i co !!??? I g*wno !!! i… dalej amerykuny siedza w Syrii !!!! wbrew prawu i cywilizowanym zasadom !!!!

  Gdyby im tak Ruscy zatopili lotniskowiec (albo i killka !!), albo walneli w ten pentagon,
  to moze te swiatowe q*rwy wreszcie daliby Syryjczykom spokoj !!

  Zdaje sie , ze Ruscy nie dlugo straca cierpliwosc !!!!

 12. Piotr Podgórni said

  Obecność obcych wojsk na danym terytorium jest dowodem okupacji tego terytorium. Nie ma znaczenia czy wojska te znalazły się tu używając siły czy fortelu – poprzez zainstalowaną agenturę; media, sejm, senat, prezydent, przebierańców w mundurach czy togach. Polską rządzi zbiorowisko kacyków a ABW to nic innego jak organizacja przestępcza z immunitetem- wystarczy prześledzić afery, którymi się zajmowali. Los jaki spotkał Piskorskiego będzie udziałem coraz większej ilości Polaków, a jedyną bronią jaką mamy jest Prawda.

 13. peacelover said

  Panie Piotrze !

  Prawda moze byc bronia w obliczu trybynalu, ktory uznaje prawde jako decydujace kryterium !!!! (np przed BOGIEM ! )

  Bandyci nie uznaja takiego kryterium ! Oni respektuja tylko SILE !!!!

  Dlatego wolalbym miec do dyspozycji przynajmiej czesc rosyjskiego arsenalu !! To by poskutkowalo !!

 14. JerzyS said

  Ciekawe , czy za kilka lat zostaną poddani lustracji obecni prokuratorzy i sędziowie?

  Czy mają tego świadomość dziś , że działają w zorganizowanej grupie przestępczej?

  Gdzie jest teraz Ziobro i jego nadzór nad aparatem niesprawiedliwości?

  Ot tak, choćby związani z prowokacją przeciw Piskorskiemu.

  Czy zastaną zasądzeni i surowo ukarani?

 15. Puk said

  Największy Polak ze wszystkich Polaków to nadredaktor ch.jowy upss, gajowy marucha.
  (:

 16. Piotr Podgórni said

  Panie Peacelover. Nasi wrogowie sami nam mówią jakiej broni boją się najbardziej. Pamięta Pan ten kwik zarzynanych świń po marszu niepodległości w zeszłym roku? Co ich tak przeraziło?

 17. Zerohero said

  zlazło się g ludzkie i trolluje. Biedny, naiwny człowiek w Wolnych Tematach apelował by EDUKOWAĆ. Edukować taką mendę która szydzi pod artykułem o aresztowaniu człowieka za poglądy? Wyrwać chwasta!

 18. Wit said

  Czyli PiS to wspólne dziecko CIA, FBI i banderowskiego SBU, a nie żadna polska partia.

  To się doczekaliśmy patriotów…

 19. troll polonii said

  Trzeba bylo sprawdzic co to i kto to jest PiS przed wyborami. Informacja o Open Society jest dostepna wszedzie.
  Tylko Polacy czytac nie umieja.

 20. NC said

  Re 19: To nie to, że nie umieją czytać.
  Raczej nie zadają sobie trudu, bo z góry wszystko wiedzą lepiej. Skąd wiedzą? Bo w telewizji mówili…

 21. Bogusz said

  Ad.7 Panie Pytrak, gdzie, kiedy i w jakiej dziedzinie widział pan prawdę obiektywna ??

Sorry, the comment form is closed at this time.