Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy Ustawa 447 może w dalszej konsekwencji rozerwać państwo polskie?

Posted by Marucha w dniu 2018-04-27 (Piątek)

Sytuacja w Polsce wokół amerykańskiej ustawy 447 staje się bardziej gorąca. O ile jej uchwalenie przez amerykański senat było tylko odnotowane zaś komentarzy było niezbyt dużo, to tym razem, po przyjęciu jej przez Izbę Reprezentantów, reakcja wśród polityków i mediów była już ożywiona.

Szczególnie dotyczyło to polityków PiS, dla których jest to sytuacja bardzo niewygodna, a to z racji, że ponoszą obecnie pełną odpowiedzialność za państwo, które jest ostatnio ostro atakowane ze strony USA i Izraela, czyli sojuszników jakich to właśnie PiS nam wszystkim zafundował.

Główni politycy, czyli prezydent, premier i prezes Kaczyński, nie zabrali głosu w temacie zagrożenia ustawą 447, co jest bardzo dziwne i dodatkowo wzbudza podejrzenia, że oni w tej sprawie mogli już zawrzeć jakieś ustalenia.

Za to inni politycy PiS już dość ochoczo się wypowiadają. Przy czym są to głosy bardzo często całkowicie rozbieżne, tak jakby chodziło o uspokojenie i obsłużenie różnych segmentów pisowskiego elektoratu. I tak poseł Pawłowicz woła dramatycznie: „ALARM dla Polski! Ameryko dlaczego chcesz zniszczyć Polskę, swego sojusznika?”. [i]

Widać, że pani Pawłowicz słabo orientuje się jak USA traktowały przedtem Polskę. Był to stosunek czysto instrumentalny, obliczony na uzyskanie jakichś korzyści. Z zasady bowiem USA polskie interesy lekceważyły i już Roosevelt mawiał o Polsce, “która od pięciu stuleci przyprawia świat o ból głowy”. Być może właśnie teraz, popierając w całej rozciągłości roszczenia żydowskie, Amerykanie postanowili ten ból głowy ostatecznie uleczyć.

Roosevelt nie jest także żadnym wyjątkiem jeśli przypomnieć „polskie obozy śmierci” Obamy [ii] , czy frazę o polskich pomocnikach przy holokauście, której użył szef FBI James Comey. Co ciekawe, to ówczesne zachowanie Comeya spowodowało jednak wtedy jakaś reakcję władz. Ambasador USA w Polsce został wezwany do złożenia wyjaśnień, zaś szef MSZ, którym był wówczas Schetyna, wezwał władze amerykańskie do przeproszenia za te słowa. [iii]

Obecnie, pomimo szumnych zapowiedzi o „wstawaniu z kolan”, sytuacja się zdecydowanie pogorszyła, gdyż teraz różni izraelscy notable już bez większych zahamowań przypisują nam uczestniczenie w holokauście, zaś będący świadkami tych zachowań pisowscy politycy albo dziękują, albo klaszczą, albo przepraszają. Jeśli zaś któryś ośmieli się coś pisnąć przeciwko to jest jeszcze mocniej okładany.

Inny znany polityk PiS, Antoni Macierewicz, dostrzegł zagrożenia związane z ustawą 447 i wyraził przekonanie, że jej konsekwencją może być katastrofa narodowa i bankructwo Polski. [iv] [P. Macierewicz nie dodał, że sprawcą tego jest Putin??? – admin]

Pan Macierewicz wielokrotnie spotykał się z senatorem McCainem, który jest przecież jednym ze współsponsorów ustawy 447. Czy wtedy rozmawiał też o tych sprawach? Czy wtedy alarmował? Nic o tym nie wiadomo! O tej niebezpiecznej przyjaźni miedzy PiS-em na McCainem już pisałem poprzednio. [v]

Cała masa polityków z PiS wypowiada za to uspokajające oświadczenia jakoby ta ustawa nie miała dla Polski znaczenia, Polski nie dotyczyła i miała tylko charakter symboliczny, gdyż prawo amerykańskie nie obowiązuje w Polsce.

Dziwi ta naiwność u polityków rządzącej partii. USA są globalnym mocarstwem mającym zasadniczy wpływ na to co dzieje się na świecie i organy rządowe USA zajmują się sprawami ważnymi a nie tracą czasu na nieistotne sprawy symboliczne. Zaś co do wpływu amerykańskiego prawa na inne państwa to jest aż nadto przykładów, że USA dokonywały skutecznego wymuszenia by było ono stosowane. W polityce tyle prawa, ile mocy. Jak na razie to wojska amerykańskie stacjonują w Polsce, a nie odwrotnie.

Wygląda na to, że pisowscy politycy udają albo też rzeczywiście nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Ta ustawa może otworzyć drogę do przeróżnych nacisków ze strony rządu USA jak np. zamrożenie, czy przejęcie polskich aktywów bądź wystosowanie sankcji gospodarczych czy dyplomatycznych. Taka sytuacja może z kolei doprowadzić do sytuacji, że także amerykańskie sądy zaczną wydawać wyroki nakazujące zwrot przez Polskę mienia.

Ale te potencjalne amerykańskie działania nie zawierają wszystkich konsekwencji dla Polski. Wpływ realizacji roszczeń żydowskich na wewnętrzną sytuację w Polsce może być kompletną katastrofą dla państwa. Przeanalizujmy dokładniej ten przypadek. Jest oczywistym, że celem jest wydzielanie i przejęcie przez organizacje żydowskie mienia należącego przed wojną do Żydów. Jaka jest wartość tych roszczeń? Początkowo mówiło się o ok. 65 miliardach dolarów, a obecnie, jak wskazują medialne informacje, może chodzić nawet o 300 mld. dolarów, czyli jeden bilion złotych. [vi]

Co oznacza taka kwota? Z czym ją porównać? Otóż dokładnie taką wartość, około jednego biliona złotych, ma obecnie cały majątek skarbu państwa, czyli wszystkie grunty, lasy państwowe, budynki, drogi, koleje, przedsiębiorstwa, wszystko co do Polski należy.

Gdyby państwo wyzbyło się tego to zostałoby tylko i wyłącznie z długami, także o podobnej wielkości. Jest oczywistym, że w takiej sytuacji nie mogłoby ono dalej funkcjonować i musiałoby zbankrutować i przejść w zarządzanie przez jakieś ciało bezpośrednio reprezentujące interesy wierzycieli, czyli owych organizacji żydowskich.

Ktoś powie, niemożliwe. No cóż, w historii zdarzały się już takie sytuacje. Także Polska w końcu XVIII wieku została przecież zlikwidowana, zaś kwestia pozostałych długów, głównie królewskich, została pomyślnie uregulowana. Państwa zaborcze wzięły te zobowiązania na siebie. Co raz się wydarzyło, to może się powtórzyć.

Przy okazji trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny problem, który może być dodatkowym wielkim zagrożeniem. Otóż te roszczenia i majątek pożydowski jest rozmieszczony na terenie Polski bardzo nierównomiernie. Na około połowie powierzchni kraju, na który składają się ziemie odzyskane, oraz Wielkopolska, Śląsk i Pomorze, Żydów przed wojną było dość mało, mniej niż 1 procent ludności, a zatem tam i tych roszczeń będzie niewiele i nawet ich wypełnienie nie powinno być wielkim problemem.

Zupełnie inna sytuacja jest na terenie dawnej kongresówki i Galicji. Tam mieszkał gros ludności żydowskiej, przede wszystkim w miastach. I tak: w Białymstoku – 43,0% ludności, Lublinie 34,7%, Łodzi 33,5%, Radomiu 32,3%, Warszawie 30,1%, Krakowie 25,8%[vii]. Jak widać, w tych miastach mieszkało Żydów około 30 razy więcej niż w zachodniej części obecnej Polski.

To znaczy, że i nieruchomości pożydowskich do restytucji będzie tam nawet trzydzieści razy więcej. Jakie to może mieć konsekwencje dzisiaj? Ano takie, że jakby doszło co do czego, to ludność i samorządy województw zachodnich i północnych nie będą skłonne dzielić tych problemów z miastami i regionami leżącymi w kongresówce i Galicji. Oni, po prostu, zażądają, by te kwestie były rozwiązywane lokalnie, w konkretnych miastach i regionach i z ich środków własnych. I tu jest jeszcze jeden bardzo ważny i polityczny aspekt sprawy.

Otóż te regiony, gdzie jest zmasowana ta dawna żydowska własność, to regiony gdzie wygrywa PiS, a te gdzie te sprawy są mniej istotne, tam rządzi PO. Może to zatem prowadzić w efekcie do rozerwania państwa; do narastania żądań autonomii w obszarze regionów, już nie tylko na Śląsku, ale także na Pomorzu, Wielkopolsce i dalej. Mogą się pojawić opinie typu: PiS ma problemy z regulowaniem olbrzymich żądań restytucji własności żydowskiej gdzieś w miastach Mazowsza, Lubelszczyzny, Małopolski, Podlasia czy Podkarpacia. Nam nic do tego. Nas to nie dotyczy.

Nie wiem, czy PiS ma jakąkolwiek świadomość, że może powstać taka właśnie sytuacja, potencjalnie bardzo niebezpieczna dla całego państwa? To sytuacja przypominająca zabawę odbezpieczonym granatem.

To może sprawić, że dzisiejsze problemy wokół których PiS stara się integrować swój elektorat całkowicie stracą znaczenie i będą jawić się jako jakieś nieistotne kwestie. Jeżeli PiS zawiedzie swój elektorat w sprawie tych roszczeń, które występują głownie na jego terenie, to nie chciałbym być w skórze polityków PiS. Los tych polityków niewiele mnie interesuje, ale los państwa polskiego to już bardzo.

Stanisław Lewicki

[i] http://fakty.interia.pl/polska/news-pawlowicz-ameryko-dlaczego-chcesz-zniszczyc-polske,nId,2572397
[ii] https://www.youtube.com/watch?v=SqnWCtHBww0
[iii] http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3833549,szef-fbi-james-comey-nie-przeprasza-za-slowa-o-holokauscie-w-kazdym-kraju-byli-kolaboranci,id,t.html
[iv] https://wpolityce.pl/polityka/391704-macierewicz-jednoznacznie-o-ustawie-477-nie-powinna-dotyczyc-polski-stawia-nas-w-sytuacji-bankructwa
[v] https://konserwatyzm.pl/lewicki-sojusz-polski-i-usa-czyli-pis-w-wannie-z-krokodylem/
[vi] https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reprywatyzacja-organizacje-zydowskie-ii-wojna,218,0,2397658.html
[vii] Andrzej Gawryszewski – Ludność Polski w XX wieku PAN IG i PZ Warszawa 2005 str. 254

https://konserwatyzm.pl

Większość Polaków nie umie czytać. Ci, którzy umieją, nie rozumieją co czytają. Ci zaś, którzy rozumieją, mają to w dupie. Dlatego tylko małą garstkę obchodzi los Polski.
Admin

Komentarzy 38 do “Czy Ustawa 447 może w dalszej konsekwencji rozerwać państwo polskie?”

 1. Kapsel said

  Deklatrację w Terezinie podpisało wiele krajów i ustawa 447 dotyczy tych wszystkich pańsatw.

  Czy ktoś z Państwa ma wiadomości jak tą ustawę odebrały inne kraje ?

 2. NC said

  Zwracam uwagę na podstępną propagandę.
  Rozmaici pismacy piszą o „zwracaniu” albo „odzyskiwaniu” rzekomych pożydowskich majątków.
  „Zwracanie” sugeruje, że to dawny właściciel lub jego prawni następcy ubiegają się o zawłaszczony majątek.
  „Odzyskanie” podobnie.
  Te określenia są używane celowo, by wzbudzić w publice odruch współczucia lub zrozumienia.
  Tymczasem z roszczeniami występują grupy facetów, którzy nigdy niczego tu nie posiadali, i z w/w majątkiem nie mają żadnego związku.
  Nie pomagajmy im w ich knowaniach.

 3. KOJAK said

  DLA PIS SYTUACJA NIEWYGODNA ? BO NIE MOGA SYJONISTYCZNE BYDLAKI I SMIECI Z PYYSS W HITLEROWSKI SPOSOB NIEUSTANNIE OGLUPIAC POLAKOW ZE RZEKOMO REPREZENTUJA POLAKOW I POLSKE ! WIDAC ZE TE SYJONISTYCZNE SMIECI ZOSTALY PO TO POWOLANE ZEBY DOKONCZYC KRYMINALNY RABUNEK POLSKI PRZEZ SYJONISTYCZNE KANALIE Z USRAELA !

 4. MaciejW. said

  Bo tylko garstkę Panie Gajowy stanowią elity ! Bo tak nas wytłukli , przesiadlali niszczyli, bo tak żeśmy emigrowali bo Pan walczy chwalebnie na froncie zagranicznym, a następne garstki na polskim ! I niech się Pan Gajowy nie dziwi, że tak jest – każde silne państwo, może być silne tylko za sprawą swoich silnych elit – niech Pan tak nie gardzi Polakami, my elity musimy odbudować i w mojej małej ojczyźnie czynię postęp i w młodych nadzieje upatruję, bo to starsze pokolenie strawione jest telewizją !

  Jesteśmy okupowani jak praktycznie cały świat, toczeni rakiem i sami musimy się odbudować ! Niech Pan z pogardą nie piszę o polskim narodzie, jaki by on nie był !! Niech Pan o polskie elity modli, żeby doszły do władzy choćby za kolejne 125 lat !

 5. Joe said

  Nie wiem czy rozerwie czy nie, ale na pewno cofniemy się przynajmniej do poczatku lat 90tych, gdzie państwa na nic nie było stać, kiedy żołnierz do rogatywki wsuwał drut, żeby jako tako wyglądała, samoloty wojskowe były uziemione z powodu braku paliwa, a policjant do pracy przynosił własny papier i od listopada nie mógł korzystać z radiowozu, bo już funduszy na paliwo nie było.
  Że o dziurawych drogach nie wspomne. A wierchuszka niech dalej pali chanukowe świece …

 6. Kajtek said

  Tak wygląda zdrada. To jest celowe odwracanie uwagi przez PiS od rachunku na 300 000 000 000 $ wystawionego przez żydów w JUST Act (S.447). Wszystko wskazuje na to – tajne rozmowy prezydenta w USA, wyjazdy do Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
  Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypad
  Maj: Redzikowo – wypad
  Czerwiec: Patrioty – wypad
  Lipiec: Helikoptery – wypad
  Sierpień: Gaz – wypad
  Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypad

  i na koniec żydzi z Polski – wypad
  Jak tak – to tak
  „Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
  Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

  Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  Komentarz bez komentarza:
  Byli sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał w kamienicy. Kupił ją przez pożyczkę zaciągniętą z polskiego banku. Pożyczki nie zdążył spłacić. Niemiec zburzył kamienicę i zabił Żyda. Polak odbudował kamienicę za swoje pieniądze. Niemiec zapłacił odszkodowanie innemu Żydowi. Jeszcze inny Żyd domaga się zwrotu kamienicy od Polaka.

 7. RomanK said

  Panie Macieju W…na stronie Bialego Domu wisi Petycja do Prez Trumpa///podpisalo ja zaleswie 6tys+….
  Wydaje mi sie ze dlatego ,ze nalezy podpisac sie swoim nazwiskiem i imieniem oraz zweryfikowanym e mailem////brrrrrrrrrrrrrrrrr…..

  Stan pan na czele dziarskich naganiaczy…i podpisz sie pan:-))))))

 8. kwal said

  Panie Romanie proszę podać link. Ja nie znam angielskiego, ale tą petycję podpiszę i roześlę po rodzinie i znajomych…

 9. Boydar said

  Sześć tysięcy … to znaczy że jeszcze aż tylu wierzy w przemożną siłę petycji 🙂

 10. Salcie said

  Ewa Kurek w Radiu Maryja o służalczej postawie polskich władz wobec Izraela

  27 kwietnia 2018

  – Nie słyszałam, żeby Izrael konsultował jakąkolwiek ustawę z Polską, a my zanim przystąpimy do uchwalania jakiejkolwiek ustawy (związanej ze społecznością żydowską – przyp. RIRM) wysyłamy do Izraela wysłanników z prośbą, czy możemy ją uchwalić. Rodzi się pytanie, czy jesteśmy suwerennym krajem – powiedziała w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Ewa Kurek, odnosząc się do ustawy, która została przegłosowana przez Izbę Reprezentantów ws. mienia ofiar Holokaustu.

  Ewa Kurek, zajmująca się badaniem stosunków polsko–żydowskich, podkreśliła, iż Izrael nie konsultował żadnej ustawy z państwem polskim.

  – Nie słyszałam, żeby Izrael konsultował jakąkolwiek ustawę z Rzeczpospolitą Polską. Przynajmniej jedną ustawę znam i piszę o niej – z 1950 r. – która uwalnia od odpowiedzialności zbrodniarzy żydowskich i jest to ustawa, która dotyczyła większości obywateli Rzeczpospolitej i tę ustawę należało skonsultować z Polską. Izrael nigdy żadnej ustawy nie konsultował z Polską – zaznaczyła autorka wielu publikacji o stosunkach polsko–żydowskich.

  Dr Ewa Kurek zwróciła uwagę, że polskie władze zanim uchwalą ustawę, wysyłają swoich wysłanników do Izraela na wcześniejsze konsultacje.

  – Zanim przystąpimy do uchwalania ustawy, jeżdżą wysłannicy do Izraela pytać się, czy my możemy. Powstaje pytanie, czy jesteśmy suwerennym krajem? Suwerenny kraj nie pyta innego kraju, czy może uchwalić taką czy inną ustawę – zauważyła historyk.
  Gość Radia Maryja wskazała, iż polityka w odniesieniu do Izraela powinna być konkretna.

  – Polityka wobec Izraela powinna być konkretna, rzeczowa i daleka od jakichkolwiek bezsensownych ustępstw. Ustępować trzeba wtedy, kiedy są ku temu racje – dodała badacz stosunków polsko–żydowskich.

  Gość „Aktualności dnia” dr Ewa Kurek odniosła się do ekshumacji ofiar w Jedwabnem i zaznaczyła, że „to nie jest sprawa polityczna, to jest sprawa badań historycznych”.

  – Ekshumacja w Jedwabnem to nie jest sprawa polityczna, to jest sprawa badań historycznych. Walczę o ekshumację w Jedwabnem od kilku lat i dopiero teraz uświadomiłam sobie, że tak naprawdę w Polsce nie ma wolności badań historycznych, dlatego że nad historykami siedzą politycy, prokuratorzy, sędziowie, ministrowie. Prokuratorzy zamiast ścigać bandytów, nadzorują historyków, żeby przypadkiem nie przeprowadzili badań zgodnie z metodami historycznymi. To jest po prostu dramat polskich historyków, że my nie możemy robić badań zgodnie z zasadami naszej nauki – podsumowała dr Ewa Kurek.

  /Radiio Maryja/

  https://www.magnapolonia.org/ewa-kurek-w-radiu-maryja-o-sluzalczej-postawie-polskich-wladz-wobec-izraela/

 11. Salcie said

  Izba Reprezentantów USA przyjęła ustawę ws. mienia ofiar Holokaustu – dr Ewa Kurek

 12. gość said

  Boydar said
  2018-04-27 (piątek) @ 21:50:10

  Sześć tysięcy … to znaczy że jeszcze aż tylu wierzy w przemożną siłę petycji
  ————————-
  Lepiej siedzieć na dupie przy kompie i się wymądrzać.

 13. Boydar said

  Drogi Gościu, jeżeli taka petycja nie jest poparta wynalazkiem płk. Colta to właśnie pod dupę można ją sobie podłożyć. Przy sześciu tysiącach to nawet krzesełka już nie trzeba, tyle że się buja; a przestrzegać BHP trzeba..

 14. gość said

  Panie Boydar

  Zrzędzić to pana sposób na rozwiązywanie realnych problemów.Od narzekania nikomu nic nie przybyło, a tym bardziej rozumu.Do kupy panowie a nie żydom drzwi otwierać, do naszego domu.

 15. Echo z Węgier said

  Dzisiejsi politycy bazują na narzuconej wersji historii XX wieku nie zawsze zgodnej z prawdą. Z jakich źródeł historycznych czerpie swoją wiedzę o II wojnie pan prezydent Riwlin urodzony 9 września 1939 w Palestynie, który dwa tygodnie temu podczas wspólnej konferencji prasowej z Dudą w Krakowie powiedział: „ nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji”. Polityk, który opiera swoją wiedzę tylko na prawdzie historycznej wie, że polskie społeczeństwo ma prawo do odszkodowań od projektantów I-II wojny światowej oraz elit finansujących przemysł zbrojeniowy narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu.

  Nie wolno zapomnieć, że w latach 1939-1944 żadne inne państwo, ani też inne społeczeństwo nie zachowało się równie przyzwoicie wobec polskiej tragedii, jak zachowali się Węgrzy.

  Zawiodły Stany Zboczone, których największe banki sfinansowały upadły po I wojnie światowej niemiecki przemysł zbrojeniowy, tamtejsze nazistowskie partie oraz sowieckich komunistów. Bardzo zawiedli Francuzi, zawiedli też Anglicy, choć byli zobligowani umowami z Polską.

  A Węgrzy, którym narodowy socjalista Hitler obiecał odzyskanie swoich ziem po wielkiej traumie traktatu w Trianon 1920 roku, który odebrał im 2/3 terytorium i tyleż samo ludności, zachowali się wobec koszernego führera nielojalnie, stając zdecydowanie w obronie Polski.

  Nazista Adolf, który nie urodził się w Niemczech, chciał uderzyć na Polskę także od południa, był przekonany, że nie będzie żadnego problemu by niemieckie nationalsozialismus wojska przejechały przez terytorium węgierskie. Od marca 1939 roku mieliśmy z Węgrami znów wspólną granicę, która okazała się dla nas zbawieniem. Nie dość, że Węgrzy odmówili faszyście Hitlerowi przemarszu wojsk Wehrmachtu – czego nie mógł pojąć – to na dodatek po 17 września po napaści zbrodniarzy komunistycznych republik sowieckich na wschodnie połacie Rzeczypospolitej, odważyli się otworzyć swą granicę przed polskimi uchodźcami.

  Jesienią 1939 roku, w najbardziej ponurym okresie naszej historii, ok.140 tysięcy uchodźców polskojęzycznych znalazło gościnę na ziemi węgierskiej. W większości byli oficerami wojska polskiego, czyli internowanymi żołnierzami, jednak w praktyce traktowano ich jak gości oraz przyjaciół, którym trzeba pomóc. Tajna ewakuacja rozwinęła się w wielkie przedsięwzięcie, w ramach którego z Węgier do Palestyny i Ameryki przedostały się dziesiątki tysięcy osób znających język polski. Pod koniec wojny na Węgrzech pozostało niespełna 10 tysięcy czysto rdzennych Polaków od wieków przywiązanych do polskości, do wartości polskiej kultury i do narodu polskiego.

  Zbrodnia katyńska jest kwalifikowana jako zbrodnia komunistyczna, rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 rdzennych Polaków, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji.

  Ofiary zbrodni katyńskiej pogrzebano w masowych grobach w Katyniu, Miednoje, w Bykowni koło Kijowa oraz na przedmieściu Charkowa – tereny te przed II wojną zamieszkiwało około 500 tysięcy potomków Judasza. Jednym z nich jest obecny mer ponad milionowego Charkowa Hennadij Kernes (wikipedia). W 1882 w Charkowie ukształtowało się koło studentów wyznania mojżeszowego, które jako pierwsze wysunęło hasło powrotu Izraelitów do Palestyny będące myślą przewodnią późniejszego ruchu syjonistycznego uważanego za kolebkę komunizmu oraz narodowego socjalizmu (faszyzmu).

  Międzynarodowy kapitał współfinansował rewolucję bolszewicką w Rosji w 1917 roku. Wkrótce koszerni właściciele wielkich korporacji skierowali swe pieniądze dla Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników NSDAP.

  Trudno dzisiaj znaleźć informacje o projektantach I-II wojny światowej, czy też o projektantach uroczystości związanych z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Faktem jest to, że już w lutym i w marcu 2010 roku w mediach węgierskich podawano niezrozumiałe dla bratanków Węgrów wiadomości o planowanych dwóch osobnych samolotach rządowych delegacji polskiej. Gdyby nie było zbrodni katyńskiej – nie doszłoby do katastrofy smoleńskiej,

  Powoli dowiadujemy się nieoficjalnie kto wyżej wymienione wydarzenia zaprojetktował – z pewnością nie byli to sami Niemcy.

  Obecnie właściciele i pracownicy korporacji bankowych, przemysłowych, medialnych oraz instytucji rządowych stanowiący ćwierć miliona Niemców zaliczanych do społeczności narodu wybranego przygotowywują się do dwóch ważnych uroczystości: Dzięki osobistemu zaangażowaniu Adolfa Hitlera w maju minie 70 lat od powstania nowego państwa na ziemi palestyńskiej.

  Z okazji przypadającej w tym roku w maju 200. rocznicy urodzin twórcy socjalizmu w rodzinnym mieście Karola Marksa Trewirze w Nadrenii stanie jego pomnik.

  Odlaną w brązie, wysoką na 4,4 metra oraz ważącą 2,3 tony rzeźbę ojca komunizmu oraz współzałożyciela Międzynarodówki (Jednoarodówki) ustawiono na 1-metrowym schodkowym postumencie.

  XX-wieczna tragedia dziesiątek milionów ofiar I i II wojny, czy też narodowego socjalizmu (faszyzmu) i komunizmu odchodzi w zapomnienie. Wojny w Europie były dla elity finansowej i przemysłowej Stanów Zboczonych wysoce opłacalnym biznesem, a obecnie będą oni składać do sądów najbardziej bezczelne pozwy o odszkodowania na wysokie sumy.

 16. Boydar said

  I chce Gość tasiemca petycją zderatyzować ? Jestem zażenowany, naprawdę. Miłych snów; póki co – dobranoc.

 17. gość said

  @16
  Nawet najmniejszy trud jest wart więcej niż bierna postawa.

  Nie dajmy satysfakcji tym jawnym draniom, co za nic mają nasze wartości i w biały dzień chcą nas okraść na chama, ze wszystkiego.

  ——–
  Petycje nie poparte paroma gramami ołowiu są tyle warte, co wyrzygana kaszanka.
  Admin

 18. Boydar said

  Trud trudem a demokracja demokracją

  Dobranoc już mówiłem.

 19. gość said

  @ Boydar

  Skąd pan wytrzasnął tych mięśniaków?

  Nie pomyślał pan, że ten chudy jest mistrzem karate i tak dla zasady połamie tych napakowanych?

 20. gość said

  Panie Boydar

  Niech pan zobaczy jak zareagują Polacy na to złodziejstwo!

  ——
  G…o zareagują.
  Admin

 21. troll polonii said

  17
  Gosc
  Nie dajmy satysfakcji?
  Komu?
  What goes around -comes around.
  Zbieramy owoce polskiej polityki zagranicznej.
  Po raz kolejny w historii Polski calym sercem, dusza i kiesa popieramy wrogow polskiego narodu.
  A zdrajcy Polski maja sie bardzo dobrze! I w kraju i za granica.

 22. Rafal Cz. said

  PIS siedzi cicho, opozycja siedzi cicho…..I to ma byc elita?
  A za socjalizmu zydki siedzialy cicho, czekaly cierpliwie na „wolnosc” I sie doczekaly. Polska sie uzaleznila od USA a USA
  byly juz uzaleznione od zydow. Ladna pulapka bo prosta.

 23. Rafal Cz. said

  Zapomnialem o Rosji, tam to dopiero zydki mialyby uzywanie I stad te ataki,przygotowanie artyleryjskie.
  Widac ze maja dalekosiezne plany. Widac tez jaki wplyw maja w poszczogolnych krajach swiata po reakcji prasy tych krajow
  na „zagrozenie rosyjskie”. Cale szczescie ze Rosja zdaje sobie sprawe z sytuacji.

 24. Boydar said

  To nie są „mięśniaki”, to bandyci. Przede wszystkim mają przerośnięte zwyrodnienia w miózgu. A mięśnie to na samym końcu.

  Zgadzam się z Panem Gajowym (20) z banalnego powodu (… nie mieliśmy armat, cesarzu …) – w przeciwieństwie do tych bawołów jest nas za mało.
  A w ogóle to ciekaw jestem z czego te qurwy na filmie tak (w tle słychać) chichocą. Że śmierć zobaczyły ? Jeszcze będą miały okazję …

 25. Kacper said

  Zmienić sojusze !!!

 26. franz said

 27. rafal said

  Jacek Międlar ostro o ustawie 447:

 28. Moher49 said

  Na www „bibuła ” jest petycja do Trumpa, aby ustawy nie podpisywał. Oczywiście tę petycję podpisałem.

 29. joanna1 said

  LINK DO PETYCJI DO PREZ. TRUMPA
  https://petitions.whitehouse.gov/

 30. Ola said

  Wyglada na bicie piany . Bo ustawa ustawa, pelno ich . Ale skad i jak naliczono wysokosc tego odszkodowania ?
  Przed wojna , a wiec i w czasie II wojny musialo zyc podobno w Polsce 3 , 5 miliona Zydow . Wiec biorac wersje najlagodniejsza i nieco w gore zaokraglajac do 70 miliardow dolarow to kazdy teoretyczny Zyd z tych 3, 5 miliona , od niemowlaka do starca , otrzymalby 20 000 dolarow . I tu juz latami prawnicy moga sie klocic i ustalac na jakiej zasadzie ustalono ta wysokosc . Czyzby kazdy Zyd albo inaczej – kazda wowczas w Polsce zyjaca zydowska rodzina , kazda jedna 2 + dwoje dzieci – posiadala majatek rownoznaczny dzisiejszym 80 000 dolarow? W biednej przedwojennej i wojennej Polsce? Niewielka czesc Zydow w Polsce pewno i cos tam posiadala , ale wiekszosc byla biedna. Czy moze dozywajac obecnych czasow tyle ich majatek by wynosil?
  Ale w jakich warunkach obecnie i gdzie? Przecietna polska rodzina dorobila sie majatku o wysokosci 80 000 dolarow? ( mieszkania za niesplacone pozyczki sie nie licza) . Bo biorac pod uwage ich teorytczne osiagniecia finansowe tych Zydow w razie przezycia poza Polska to juz co innego , to juz emigracja , to juz pozostawienie domniemanych posiadlosci w Polsce . Tak wiec to moze byc robota na lata . owszem, USA ma prawnikow zabojczych jak rekiny , ale prawo prawem i na porownawczych przelicznikach musza sie oprzec. Bo zeby az 300 miliardow i Polska w ruinie?? To jak niesamowicie bogate musialo byc 3 500 000 Zydow w Polsce? czyzby tylko Rotszyldy zyly wowczas w tej biednej Polsce?

 31. snag said

  Petycja do prezydenta w sprawie 447 ,…

  https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

  Po prawej stronie w okienku wpisać imię, nazwisko, email address i wysłać po czym wrócić do swej email skrzynki i zweryfikować ,…

 32. Słusznie ktoś zauważył. że narzekanie lub inne pierd…nie nic a nic nie da. Módlcie się o rychłe rozwiązanie głównego problemu przez cichociemnych. Patrzmy z ufnością w stronę, gdzie wschodzi Słońce. Muszą to zrobić, to znaczy uciąć Hydrze łeb, bo inaczej sami wkrótce sczezną. My powinniśmy się raczej przygotować lokalnie, począwszy od sporządzenia listy zdrajców, na pieńkach z toporami, szubienicach, dołach z wapnem i palach skończywszy. To będzie już wkrótce.

  ——
  Jakich cichociemnych?
  Admin

 33. Тихотёмные – название по образцу доблестных 316 Поляков во время второй мировой войны.

  Элитный отряд парашютистов который будет сформированный (тоже с Поляков) в России для проведения специальных операций с целью уничтожения главных Хазаров в целом мире с одного удара.
  Их не так много, всего лишь несколько сотен.

  Это уже было.

 34. Przemko said

  przynajmniej raz na jakiś czas pejs-zbuk zrobi coś dobrego. tzn. da mi możliwość wklejenia adresu petycji do trumpa (z małej t – bo strasznie mnie gość rozczarował). tak sobie widzę oczyma wyobraźni – 10 milionów podpisów pod petycją ….
  oczywiście liczę na Polonię, bo z LOLakami w kraju już dawno nie wiążę żadnych nadziei …
  PS. dzięki za odnośnik do petycji

 35. Rataj said

  Najciekawsze byłoby ustalenie skąd żydom się wzięły te nieruchomości na terenie Rzeczpospolitej. O tym cicho sza!
  Niewielu żydów pracowało. Żyda na budowie nikt nie widział. Te nieruchomosci to jakby spadły z nieba.

 36. Plausi said

  „Wolna Polska”, czyli rola polskich durni na drodze do ustawy 447.

  Ustawa USA S.447, patrz kongres, Wymuszanie obejmuje sygnatariuszy tzw. Terezin Declaration, którą reprezentanci Polaków (poprzednia część PO.PiSu) ochoczo podpisali. Nie podpisała jej najwyraźniej Rosja, z której tyle milionów przecież pochodzi.

  @Rataj, 35
  „Najciekawsze byloby ustalenie skad zydom sie wziely te nieruchomosci na terenie Rzeczpospolitej”

  No właśnie, jak to się stało, że ponoć większość majątku w Polsce znalazła się w rękach tej rzekomo tak przyzwoitej mniejszości ? No cóż, bez oszustwa, rabunku i mordu, o zdradzie nie zapominając, pewnie się nie odbyło.

  Przejdźmy jednak do roli polskich durni:

  Ważniejsze etapy:

  Utworzenie agentury pod kryptonimem KOR.

  Instalacja organizacji masowej NSZZ, która odegrała kluczową rolę w przekazaniu władzy nad Polakami grupom przestępczym.

  Okupacja Polski przez oddziały USA od 2017.

  No jak myślisz, czyj majątek mają w Polsce obronić czołgi z USA ?

  „O naprawie Rzeczpospolitej” nie będzie można nawet marzyć, jak długo okupanci znajdą wśród Polaków tyle durni czy naiwniaków, tych patridiotów, którzy ich plany aktywnie wpierają.

 37. PODPISZ petycję do D.Trumpa o niesygnowanie ustawy 447: https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017
  Zaś JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę i prawo mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 38. Boydar said

  @ (32)

  no, jeden kumaty; dawno pisałem, że jeden wieczór i dwa magazynki

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: