Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Voodoosch o Znowu Kosowery!
  Krzysztof M o Puste hasła
  Boydar o Puste hasła
  zen o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Aleksandr Dugin dla Xportalu: Jesteśmy na wojnie z globalistami

Posted by Marucha w dniu 2018-04-29 (Niedziela)

Bartosz Bekier: Stanowisko Rosji w kontekście ostatniego kryzysu w Syrii komentowane jest niekiedy jako oznaka słabości i geostrategicznych ograniczeń, które uniemożliwiły ochronę własnego sojusznika i powstrzymanie kolejnych amerykańskich bombardowań, wbrew wcześniejszym deklaracjom. Dlaczego Rosja ustąpiła i czy zagraża to jej wiarygodności jako supermocarstwa?

Aleksandr Dugin: Nie sądzę, aby Rosja pokazała słabość. Jeśli słabością jest nierozpętanie III wojny światowej w obliczu sytuacji, w której wróg nie przekracza czerwonej linii, nie zgadzam się nazywać tego <<słabością>>.

Atlantyści chcieli przetestować Putina, a wynik jest na korzyść Rosji. Nie nastąpiło poważne uszkodzenie syryjskiego systemu obrony, żadnych strat w strukturach antyrakietowych, większość inteligentnych rakiet została zniszczona bez użycia S-300.

Wiarygodnością supermocarstwa jest również jego odpowiedzialność. Putin zdecydował, że czerwona linia nie została przekroczona i było to słuszne. Problem jednak jest następujący: czy to już wszystko, czy też USA, Wielka Brytania i Francja będą kontynuowały ataki.

Jeśli wystąpią kolejne incydenty, Putin może zdecydować, że czerwona linia została przekroczona i wtedy rozpocznie się III wojna światowa. Wtedy będzie to jedyna możliwość ku temu, by przekonać ludzkość kto jest supermocarstwem, a kto nie – jeśli coś z tej ludzkości jeszcze pozostanie. To wszystko wielki blef, a Putin gra w apokaliptyczną grę na poważnie.

Jestem jednak pewny, że w każdym przypadku poznamy odpowiedź. Zachód dopuścił się przeciwko nam aktu agresji pod zupełnie bezpodstawnym pretekstem podwójnej operacji pod fałszywą flagą – ze Skripalem i wyreżyserowanym atakiem chemicznym w Ghoutcie. Wojna już się rozpoczęła. Jednak natura tej wojny nie posiada charakteru geopolitycznego – to nie jest tylko konflikt Zachód kontra Wschód, Potęgi Morskie kontra Potęgi Lądowe, tak jak mogłoby się wydawać.

Teraz mamy do czynienia z geopolityką wertykalną: globaliści przeciwko ludziom. Globaliści pragną użyć amerykańskiego i europejskiego ludu jako swoich narzędzi. Udało im się odnieść sukces „uprowadzając” Trumpa, który przegrał swoją walkę oraz swój – zasadniczo nie-interwencjonistyczny – elektorat. Faktu jego elekcji nie da się jednak cofnąć. Lud Ameryki głosował za Pokojem i wartościami konserwatywnymi, przeciwko Bagnu. Taka sama jest wewnętrzna decyzja ludów europejskich, które pomimo całej propagandy nie są w egzystencjalnym konflikcie z Rosją.

A zatem geopolityka wertykalna to nie jest wybór między byciem proamerykańskim lub prorosyjskim. Geopolityka wertykalna to wybór między byciem po stronie ludu – amerykańskiego, europejskiego, rosyjskiego, arabskiego, irańskiego – lub staniem się narzędziem w rękach globalistycznych elit, które potrzebują wojen, interwencji oraz totalnego zniszczenia krajów i państw.

Rosja może i nie jest przykładem do naśladowania, ale rosyjska pozycja na Bliskim Wschodzie oraz w innych rejonach świata ma przewagę pod postacią choćby minimalnej racjonalności i konsekwencji. Rosja walczy nie o rosyjskie interesy, ale za Świat Multipolarny, w którym powinny być dopuszczalne różne możliwości i opcje. I tak oto globaliści i obrońcy amerykańskiej, liberalnej hegemonii stali się rannym Smokiem. Mogą jeszcze zadawać rany, ale ich czas się skończył. Jeśli uda się nam uniknąć III wojny światowej, będzie to oznaczało koniec epoki unipolarnej.

Prezydentowi Macronowi udało się „przekonać Trumpa aby został w Syrii”, tymczasem duża amerykańska grupa zadaniowa, z lotniskowcem USS „Harry Truman” na czele, zmierza w kierunku Bliskiego Wschodu. Czy przewiduje Pan, że Zachód jest zdeterminowany do rozpoczęcia interwencji na wielką skalę przeciwko siłom Assada? Czy jest jakakolwiek linia, której Trump nie może przekroczyć z uwagi na potencjalną reakcję rosyjską?

Jak wyjaśniałem, Rosja odpowie naszym potencjałem militarnym, włączając w to broń nuklearną, jeśli przekroczona zostanie czerwona linia. Czerwoną linią jest bezpośredni atak przeciwko rosyjskim żołnierzom przebywającym w Syrii za pomocą amerykańskich, brytyjskich lub francuskich rakiet, tudzież innej broni. Z Harrym Trumanem, czy bez niego.

Macron jest zerem, jest tylko małym trybikiem w globalistycznej machinie, więc tak naprawdę nie może przekonać nikogo. Trump nie jest manipulowany przez Macrona, ale przez neokonserwatystów, którzy znajdują się w centrum decyzyjnym globalistów. Macron jest także częścią tej samej grupy, która traci kontrolę nad ludzkością.

Pytanie brzmi: jak źle w rzeczywistości prezentuje się sytuacja globalnych elit? Nikt nie może wiedzieć tego na pewno. Jeśli jest bardzo zła, gorsza niż przypuszczają ich radykalni krytycy, mogą one rozpocząć scenariusz Armageddonu. Nie istnieje prosty sposób na powstrzymanie Putina: III wojna światowa lub Multipolarność będą postępować naprzód, a zachodnia liberalna hegemonia będzie zanikać.

Zadzierając z Rosjanami mają do czynienia z ludem głęboko mesjanistycznym. Rozumiemy wymiar eschatologiczny i mamy wewnętrzną świadomość tego, że globalizacja jest planem Antychrysta. Wiemy więc też przeciwko czemu prowadzimy walkę. Sztuczki, targi, blefy – to wszystko z nami nie przejdzie.

Samo miejsce jest bardzo znaczące: Ziemia Święta, po której chodził Chrystus, góra, na której Kain [? – admin] został zabity, wieża Meczetu Umajjadów gdzie – jak wierzą muzułmanie – nastąpi powtórne nadejście Jezusa oraz ostatnia walka Mahdiego i Mesjasza przeciwko Dadżalowi.

Nie wydaje mi się, że to wszystko to tylko przypadek. Rosyjska reakcja będzie więc tak samo apokaliptyczna jak agresja globalistów.

Potencjalne konsekwencje spotkania trójstronnego w Ankarze przestraszyły zachodnie elity, które obawiają się, iż Rosja, Iran i Turcja rozpoczną istotną kooperację i dokonają przewartościowania geopolitycznej mapy Bliskiego Wschodu. Czy obawy te były przedwczesne? Jak ostatnie amerykańskie bombardowanie Syrii może wpłynąć na te plany?

Trzy tradycyjne Imperia – rosyjskie, perskie i osmańskie – zaczynają się odtwarzać. Każde z nich w nieco inny sposób rzuca wyzwanie ponowoczesnej globalizacji, liberalnej hegemonii i unipolarności. Historycznie walczyły przeciwko sobie, wzajemnie się osłabiając, pomagając w ten sposób Zachodowi i Modernie w dziele ich zniszczenia.

Wyciągnęliśmy jednak lekcję z historii: zamierzamy podjąć razem walkę w celu reorganizacji Bliskiego Wschodu, pokazując światu, że sprawiedliwe i pokojowe rozwiązania są możliwe, ISIS może zostać pokonane, a wszystko to bez globalistów, za to przeciwko nim. Widocznie globaliści nie mogli do tego dopuścić. Dlatego zaatakowali właśnie teraz.

Rosyjska projekcja siły byłaby prawdopodobnie znacznie bardziej efektywna w jej własnym, regionalnym otoczeniu geopolitycznym. Czy w Pana opinii prezydent Putin i polityczne elity rosyjskie są psychicznie zdolne do tego, aby odpowiedzieć Zachodowi metodą nowych faktów dokonanych na Ukrainie?

Wszystko zależy teraz od najbliższych wydarzeń. Rosyjska odpowiedź z pewnością zostanie udzielona. Wydaje mi się, że sami globaliści mogą podjąć decyzję o poszerzeniu linii frontu i popchną Kijów do ataku na Donbas, a później na Krym. Podobny zamęt ma obecnie miejsce w Erewaniu w Armenii. Możemy spodziewać się wtargnięcia afgańskiego ISIS do Tadżykistanu i tak dalej.

Przygotowania do obecnego ataku były na tyle poważne, że globaliści na pewno przygotowali też inne scenariusze. My zrobiliśmy to samo. Jednakże inicjatywa agresji leży po stronie globalistów. Nasze działania będą więc miały charakter asymetryczny – aż do pewnego momentu, gdy osiągniemy punkt zwrotny, od którego nie będzie już odwrotu. Wtedy rozpoczniemy realizację planu B, który może zawierać pewne działania prewencyjne.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Polska stała się celem wojny informacyjnej prowadzonej przez Izrael i USA w związku z ustawą IPN penalizującą przypisywanie Polakom udziału w holokauście. Ambasady tych państw zupełnie nie kryły się z faktem, iż uzurpują sobie prawo do ingerencji w polską legislatywę. Dla polskich elit był to pewien szok, ponadto relacje z Ukrainą również należą do najgorszych od dekad. Pomimo tych czynników, polskie elity wciąż nie mogą sobie wyobrazić normalizacji stosunków pomiędzy Warszawą a Moskwą. Czy mógłby Pan wskazać na jakąkolwiek polsko-rosyjską wspólnotę interesów w tych niepewnych czasach nowej Zimnej Wojny, jeśli Pana zdaniem taka istnieje?

Polacy są unikatowym ludem, którego rusofobia jest częściowo uzasadniona. Wygraliśmy z Polską i podzieliliśmy ją. I doskonale rozumiem co Polacy mogą odczuwać, skoro są tak dumnymi, wielkimi i nieustraszonymi Słowianami, z własnym Logosem i własną misją [Bua hahahaha! – admin]. W horyzontalnej geopolityce Polacy są niemalże zobligowani do tego, by grać kartą atlantyzmu i pełnić rolę kordonu sanitarnego opartego o (uzasadnioną) nienawiść względem Rosjan.

Jednakże w perspektywie geopolityki wertykalnej sytuacja wygląda całkiem inaczej. Współczesna Unia Europejska oparta jest na ultraliberalnych wartościach – polityce gender, hiperindywidualizmie, anty-nacjonalizmie, ateizmie i czynnym satanizmie. Jeśli wyabstrahować Rosję z kontekstu, to sprzeczności między Polską, a UE, globalizacją i Ponowoczesnością będą jawić się jako ogromne i decydujące.

Wydaje mi się jednak, że Polakom bardzo trudno jest zrozumieć, iż w geopolityce wertykalnej – geometrycznej dychotomii Tradycja vs Modernizm, lud vs globalistyczne elity, słowiańska tożsamość vs kosmopolityczny indywidualizm (migracje, miksofilia, transgender, transhumanizm itd.) – Polska i Rosja znajdują się po tej samej stronie barykady. Polsko-rosyjska wspólnota interesów wymaga heroicznego wysiłku w celu przezwyciężenia czarnych kart naszej historii. W decydującym dla historii świata momencie powinniśmy pamiętać o naszych wspólnych korzeniach – słowiańskich, chrześcijańskich, świętych. Przezwyciężmy przeszłość, aby dokonać skoku w przyszłość.

To nie jest tylko kwestia nastawienia Polaków. Potrzebujemy symetrycznych działań, symetrycznego wysiłku filozoficznego po stronie rosyjskiej – by wznieść się ponad niski szowinizm i ksenofobiczne uprzedzenia.

Jeśli Polacy zwykle nienawidzą Rosjan, jest to częściowo uzasadnione. Jednakże Rosjanie zwykle nie nienawidzą Polaków. To dobra rzecz, choć jednocześnie istnieje coś takiego jako typowo rosyjska arogancja i głuchota względem tożsamości innych, co ogranicza i głęboko podważa atrakcyjność naszej idei imperialnej. I właśnie dlatego potrzebna jest nam nowa forma jedności, oparta o pełne uznanie dla różnorodności naszych tożsamości. To multipolarność, Czwarta Teoria Polityczna i eurazjatyzm.

Jestem jednak całkowicie pewien, że możemy wygrać tę ostateczną bitwę tylko działając razem.

(Z prof. Aleksandrem Duginem rozmawiał red. nacz. Bartosz Bekier)
http://xportal.pl

Komentarze 62 do “Aleksandr Dugin dla Xportalu: Jesteśmy na wojnie z globalistami”

 1. AlexSailor said

  „Polacy są unikatowym ludem, którego rusofobia jest częściowo uzasadniona. Wygraliśmy z Polską i podzieliliśmy ją. I doskonale rozumiem co Polacy mogą odczuwać, skoro są tak dumnymi, wielkimi i nieustraszonymi Słowianami, z własnym Logosem i własną misją [Bua hahahaha! – admin]. W horyzontalnej geopolityce Polacy są niemalże zobligowani do tego, by grać kartą atlantyzmu i pełnić rolę kordonu sanitarnego opartego o (uzasadnioną) nienawiść względem Rosjan.”

  Co on pie***li.
  Tragedią jest, że ma on teki wpływ na politykę rosyjską.
  Czym niby ma być uzasadniona nienawiść Polaków do Rosji i skąd mu się to wzięło, że Polacy nienawidzą Rosji?

  Tylko zmasowana propaganda, pranie mózgów przez media, brak wiedzy na temat stosunków polsko-rosyjskich, oraz oczywiście agentura wszędzie i zawsze, powodują,
  że mniej świadomi Polacy pałają jakąś rytualną nienawiścią do Rosji, czy raczej nieistniejącego ZSRR (jakby nie zauważyli, że przestał istnieć).
  Jest to jednak zdecydowana mniejszość, z nadreprezentacją mniejszości narodowych.
  Polacy są niechętni Rosji, lekceważą i wyśmiewają się z niej, ale przede wszystkim są obojętni na nią.
  Są również środowiska, głównie narodowe, prawicowe i patriotyczne, które są do Rosji dobrze ustosunkowane, a nawet ocierają się o zupełnie groteskową rusofilię.

  Zbieżność interesów Rosji i Polski jest porażająca.
  Rzeczywistym problemem są różnice cywilizacyjne, to jest mentalności.
  Ale to już inna historia.

 2. Bronisław said

  Przecieram oczy, bowiem trudno mi uwierzyć, iż A. Dugin tak dojrzał w swoim postrzeganiu geopolityki!!! Przytoczę chociażby dwa fragmenty z powyższego wywiadu:
  1. „Polska i Rosja znajdują się po tej samej stronie barykady. Polsko-rosyjska wspólnota interesów wymaga heroicznego wysiłku w celu przezwyciężenia czarnych kart naszej historii. W decydującym dla historii świata momencie powinniśmy pamiętać o naszych wspólnych korzeniach – słowiańskich, chrześcijańskich, świętych. Przezwyciężmy przeszłość, aby dokonać skoku w przyszłość.”!!!
  2. „Jestem jednak całkowicie pewien, że możemy wygrać tę ostateczną bitwę tylko działając razem.”!!!

  Z nostalgią można sobie jedynie pomarzyć, jak Świat wyglądałby obecnie, gdyby Polska i Rosja zamiast „brać się za łby” od XV wieku współpracowały ze sobą!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 3. Re: Artykul…
  Rosja w dalszym ciagu cierpliwie czeka, az my sami u siebie zrobimy „porzadek” z zydowskimi sk…rwysynami I lichwiarska miedzynarodowka nie pchajac sie przy tym na zadna wojne…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. hucpa said

  Ciekawe jak P. Jasiek planuje tego dokonac ????? Żydzi pobudowali państwo w państwie, produkt, Polin.

  Świat jest podzielony wymixowanymi żydowskimi elytami. To walki o wpływy i dostrajanie orkiestry. Jest jeden dyrygent, żyd, od dawna. 3 wojna ma być trzebieniem stada. Poczytajcie, ze zrozumieniem talmud, to ABC naszej historii. Jak na razie propaganda i zidiocenie polegające na majsterkowaniu od urodzenia na masowa skale mozgami, powoduje halucynacje na temat oglądu świata. Bicie kotka za pomocą młotka, a on wciąż żywy i nikogo to nie dziwi, stan świadomości goim.

  Żyd działa pod pozorami, fałszywe flagi, nigdy otwarcie, zawsze posługuje się innymi, dlatego wkłada tak wiele wysiłku w propagandę, produkuje białe, które jest czarne, to mistrz mistyfikacji, kłamstwa, obłudy itd. Dziecko szatana posługuje się Bogiem jak przedmiotem, dla niego nie ma świętości. To ohydna bestia, jedno ja powstrzymuje, bojaźń własnego zniszczenia, inaczej dawno byłaby 3 wojna, nuklearna. Żyd jeszcze nie dojrzał do życia w podziemiu.

  Swoja droga jak można bandzie plemiennej, dzikiej hordzie brudasów, cwaniaczkom, dać się tak podejść, płodzić z nią potomków, wiedząc ze to złe i ohydne. To musi mieć większe wpływy niż ziemskie, tak na ludzki rozum.

 5. Re: 4…
  Chinczycy zydow „zalatwili” juz bez „mydla”…likwidujac zydowskiego „petro-dulara” jako swiatowego lichwiarskiego hegemona na paliwa…ktore to „dulary” wroca do USA jako bezwartosciowa makulatura w kwocie ok. 10 bilionow (10.000 miliardow) dolarow nie nadajacych sie nawet na „gwozdz” w wychodku…

  Rosja, Chiny, Iran, sa juz przygotowane na „amerykanskich najemnych rzymian” (papierowych tygrysow w wersji telAvizyjnego „Rambo” czy „Delta Force”) do rozpirzenia tego zydowskiego „nowego porzadku swiata” na przykry relikt przeszlosci… To juz jest kwestia dni lub tygodni, a na „rocznice” (70) wielkiego „I-sra-hell’a wyjasni sie los „narodu przebranego” przerobionego na koszerny nawoz…

  Nawet, jesli Polacy nie beda zdolni zrobic z tym „koszernym” badziwiem porzadku, to przybeda silniejsi i troche pomoga…wskazac im droge powrotu do „wlasciwego” miejsca, do ktorego dawno temu im obiecano w ktorym nie beda potrzebowali nawet kuchenki gazowej…Beda mieli wszystko na miejscu…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. TG said

  Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.Polecam :https://www.youtube.com/watch?v=HR78VNqC-jM
  https://culture.pl/pl/artykul/frank-frankizm-i-spor-o-paradygmat-polskiej-kultury

 7. AlexSailor said

  AD 2 @Bronisław

  „Przecieram oczy, bowiem trudno mi uwierzyć, iż A. Dugin tak dojrzał w swoim postrzeganiu geopolityki!!! Przytoczę chociażby dwa fragmenty z powyższego wywiadu:
  1. „Polska i Rosja znajdują się po tej samej stronie barykady. Polsko-rosyjska wspólnota interesów wymaga heroicznego wysiłku w celu przezwyciężenia czarnych kart naszej historii. W decydującym dla historii świata momencie powinniśmy pamiętać o naszych wspólnych korzeniach – słowiańskich, chrześcijańskich, świętych. Przezwyciężmy przeszłość, aby dokonać skoku w przyszłość.”!!!
  2. „Jestem jednak całkowicie pewien, że możemy wygrać tę ostateczną bitwę tylko działając razem.”!!!”

  No, lepiej późno, jak wcale – jak powiedział żyd spóźniwszy się na pociąg.
  Dużo czasu zajęło mu dojście do podstawowych i widocznych na pierwszy rzut oka wniosków.
  Myślę, że Dugina blokuje iskrzenie na linii prawosławie-katolicyzm, i że nie dostrzega historycznej miernoty oficjalnego, państwowego, carskiego prawosławia.
  Jak dziś jest – nie wiem.
  Natomiast jest (oby był) oślepiony powiązaniem Rzymu z Zachodem i wpływem tychże powiązań na katolicyzm w poszczególnych krajach.
  Zwłaszcza w obecnym stanie „Rzymu”.

  Dalej.
  Zupełnie uległ perfidnej propagandzie o stosunkach polsko-rosyjskich.
  Pewnie nawet nie dostrzega tego, o czym piszemy tu w Gajówce.
  Nie mówiąc już o głębszej analizie.

  A fakty są takie, że dla Polski związek z Rosją jest niezwykle korzystny (nie mylić z nasłanymi przez Zachód bolszewikami i agenturą tegoż we władzach Rosji).
  Dugin zupełnie nie rozumie, jakie znaczenie ma fakt wskrzeszenia Polski przez cara Aleksandra I, późniejszego króla Polski Aleksandra II.
  Pewnie nawet przez myśl mu nie przejdzie, czym w istocie było zajęcie i okupacja przez polskie wojska Kremla po bitwie pod Kłuszynem,
  i jakie to miało znaczenie dla odzyskania suwerenności, a następnie wybicia się na mocarstwowość Rosji w wyniku neutralizacji wpływów
  angielskiej Kompanii Moskiewskiej.

  Wygląda też, że zupełnie nie kuma czym były i jakie znaczenie mały dla Rosji i Polski nasze powstania, z czyjej inspiracji i w czyim interesie
  realizowane.
  No i za czyj jurgielt.

 8. Rokitnik said

  Well…swego czasu Ks.Piotr Natanek gosił na swoich rekolekcjach, że prawdziwym rajem dla zydow jest Polska. Pod warunkiem, – że przyjmą chrzest !
  Ba, głosił wówczas wszem i wobec, że jest do takiego masowego nawracania GOTOWY!? Dwa miesiące temu miałem ” nieprzyjemnośc ” podróżować do Polski z nawiedzonym żydem / ktory w wielogodzinnym ( w zasadzie ) monolgu twierdził iż POLSKA jest SWIETĄ ZIEMIĄ i jako takiej c h r o n i o n e j ezoterycznie, NIC ZŁEGO stać się nie może ?!
  Chciałoby się powiedzieć – niezbadane są wyroki Boskie…

 9. Barbara Chojnacka said

  Ad TG
  Bezcenne linki
  Dziękuję

 10. Rokitnik said

  Aleksander Dugin to bardzo wpływowa osoba w Rosji, uchodząca za rodzaj ” guru” polityki i religii RAZEM wziętych?. To młody czlowiek, urodzony w 1966 roku, więzień post ZSRR? Doradca Dumy Państwowej ( Rosyjski SENAT ) i osobiście Prezydenta Putina. Dla mnie to ” zakumuflowany przechszta ” z dziwacznym spojrzeniem na Swiat przez pryzmat Rosji, – jako nowego Rzymu?W słynnym przemówieniu na Westrplatte przed paru lat p. W.Putina, gdy zinerpretował wybuch 2 wojny Swiatowej z powodu ” upokorzenia dwuch wielkich Narodów ( Rosji Sowieckiej i Niemców) ” odczytałem właśnie; wpływ DUGININA !! W sprawach polskich jak widać, niezbyt dobrze się orientuje co wypływa zapewne z marginalności polskich spraw w Swiecie i w samej Rosji!?
  To NAM /myślącej części społeczeństwa / zależy na DOBRYCH relacjach z Rosją. Tamtym, nasz LOS jest zupełnie o b o j ę t n y…i, trzeba mieć tego świadomość !? Komusza lojalność Kwaśniewskiego czy Millera zapewne ich mierrzi – a nowych rozsądnych relacji, NIE da się zbudować z pozycji niewolnika.
  Czekamy więc na nowe rozdanie kart Historii… obyśmy nie byli jak zwykłą blotką zamiast ASA?

 11. Bogaty Miś said

  ad1. „Rzeczywistym problemem są różnice cywilizacyjne, to jest mentalności.”
  Cywilizacja to pakiet niewymiennych wartości.
  Wartości chrzescijańskie są wspólne dla dla Polski i Rosji. Mentalność to nie cywilizacja. Przeciętny Polak mojego pokolenia nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak mentalne jesteśmy podobni do Rosjan, mimo pewnych różnic mentalnych. W każdym razie jeszcze nie zostaliśmy tak jak Zachód zniszczeni genderem, choć proces niszczenia nie zostału nas zatrzymany, a w Rosji tak.
  Dugin powiedział wiele trafnych i szczerych rzeczy, m. in.:
  „…jednocześnie istnieje coś takiego jak typowo rosyjska arogancja i głuchota względem tożsamości innych , co ogranicza i głęboko podważa atrakcyjność naszej idei imperialnej.”
  -więc mówi o rosyjskiej idei imperialnej, co zaraz byłoby przez rusofobów okrzyknięte przyznaniem się do winy wobec Polski. – Oczywiście Duginowi chodzi o inny wymiar imperialności – ten, który nazywa wertykalnym. Natomiast wskazuje na to, co u Rosjan może (mogłoby być) niebezpieczne w stosunku do Polski: „rosyjska arogancja i głuchota względem tożsamości innych”. – Tego aspektu nie znam dobrze, ale przypuszczam, że w relacjach między naszymi narodami, ten problem łatwo można by zneutralizować.

 12. TG said

  Ad.9 Dziękuję Pani Basiu.https://wolna-polska.pl/wiadomosci/adam-mickiewicz-czego-polakom-wolno-wiedziec-2017-04

 13. Barbara Chojnacka said

  Ad TG
  Ale mocny wątek
  Dzięki

 14. Ktoś said

  Powód zmiany poglądów przez Dugina jest tu

  „monolgu twierdził iż POLSKA jest SWIETĄ ZIEMIĄ i jako takiej c h r o n i o n e j ezoterycznie, NIC ZŁEGO stać się nie może ?!”

  powód znany jako TEŻ SIĘ PRZYSSAMY do „PROMIENIEJĄCEGO ŻŁOBKA”

  A co na tę „ŚWIĘTOŚĆ” polactwo?

  Nadal zawzięcie świdruje polipy w dupie jana pedogfila katza agenta jozui-tów….. bo UCHONOROWANIE ŻYJĄCEGO W ICH KRAJU BOGA WCIELONEGO żadnemu nie przyjdzie na myśl do noszonej na szyi dupy…..

  I to jest też powód dlaczego „jedni wejdą” „inni wyjdą” a potem wszyscy będą całować stopy” ślady znaczy….

 15. Puk said

  Szczegolnie ciekawe są ostatnie akapity.
  Tylko to łajno gajowego odbiera radość czytania.

  ——-
  To spierdalaj stąd.
  Admin

 16. TG said

  Ad.9 Pani Basiu.

  To jest uzupełnienie do w/w tematu https://pl.wikipedia.org/wiki/Makryna_Mieczys%C5%82awska
  Ps. J.Słowacki po opuszczeniu tego towarzystwa i 3 letniej „emigracji” wewnetrznej” napisał wiersz http://slowacki.kulturalna.com/a-4897.htm
  Inna ciekawostka.
  Matejko po namalowaniu i wystawieniu obrazu Dziewica Orleańska Mistrz postanowił wykonać niezwykły polityczny gest i… ofiarować obraz narodowi francuskiemu, jako… ekspiację za uczestnictwo Polaków w Komunie Paryskiej! A przecież owi polscy uczestnicy Komuny byli zarazem bohaterami powstania 1863 roku

  Read more: http://www.pch24.pl/zapomniane-dzielo-matejki,544,i.html#ixzz5E99NrsS6

 17. Ktoś said

  Tyle jest warte „SŁOWO” putina w OBRONIMY SYRYJCZYKÓW…. dokładnie „job twoju pu….”

  https://www.koniec-swiata.org/potezne-eksplozje-wstrzasaja-syria-usa-wielka-brytania-i-izrael-atakuja-wideofoto/

  ——–
  Pierdol się, baranie.
  Idź, kurwa, sam i im pomóż.
  Admin

 18. troll polonii said

  Przestepstwa Putina i w co nam kaza wierzyc:

  Jak to sie dzieje, ze amerykanskie sluzby bezpieczenstwa scigaja media i przesladuja wolna prase i cenzuruja wiadomosci podawane przez obca prase (glownie rosyjska i np. Al Jazeere), – gdy tymczasem szpiegowskie organizacje Izraela juz od wielu lat grasuja we wszystkich stanach USA?

  Jak to sie dzieje, ze amerykanskie oficjalne media nigdy nie zadaja zadnych pytan na temat tego poteznego obcego wywiadu na terenie USA?? To samo dotyczy Kongresu, ktory prowadzi dochodzenia w sprawie szpiegowskich organizacji.
  I jak to sie dzieje, ze amerykanski podatnik placi za te wszystkie tajne operacje Izraela w USA?
  I za te bardzo kosztowne operacje Amerykanie oplacaja pomoc finansowa dla Izraela pieniedzmi, ktore sami pozyczaja i w ten sposob okradaja wlasne dzieci?

  W ubieglym tygodniu, w New York Times Neil Mac Farquhar (dziennikarz weteranow) przypomnial, ze Wladimir Putin, ktory walczy z Zachodem powoduje izolowanie Rosji od reszty ‘pokojowego’ swiata . I dlaczego ta izolacja Rosji nie odstrasza Putina?

  I jakos wbrew oczekiwaniom, Zachod nie jest w stanie odstraszyc Putina.
  Ale przeciwko czemu/komu walczy Putin? I dlaczego?

  Mamy nowa bardzo ostra zimna wojne i nikt specjalnie nie zadaje pytan przeciwko czemu tak naprawde walczy Putin.
  I przed kim Zachod probuje sie obronic. I jakie mamy dowody na na to kogo i co Putin probuje zniszczyc?

  Oskarzen przeciwko Putinowi mamy tysiace.
  Dlatego mamy sankcje, wojny zdalnie sterowane, armie terrorystow, ogromne koszty jakie ponosi CIA; niezalezne wypedzeni dyplomaci, 10 tysiecy dramatycznych doniesien prasowych o wielkiej winie Putina…
  ALe z czym tak naprawde walczymy? I o jakie winy tak naprawde chodzi?

  Na to niestety, nie ma odpowiedzi bo, prawde mowiac, cala ta awantura jest o nic.

  Oto krotka historia przestepstw Putina:

  Na poczatku lat 2000 Putinowi przyszlo rzadzic krajem kompletnie zniszczonym korupcja, obcymi “inwestorami”, piratami ekonomicznymi, ktorzy prywatyzowali absolutnie wszystko co sie Zachodowi moglo przydac.
  Doktryna globalizmu zalala kraj; wzniecano wojny w bylych republikach sowieckich, zwlaszcza tam, gdzie sie kolorowe rewolucje nie udaly.

  Okrutna rosyjska mafia’, izraelska mafia , i kazdy kogo mozna bylo przekupic przez zachodnich piratow probowal ugryzc kawalek pozostalosci z Rosji dla siebie.

  Alisci wkroczyl Putin i zaczal robic porzadek.
  I to bylo pierwsze ciezkie przestepstwo.
  Pod koniec pierwszej dekady , Wladimir Putin zainicjowal program pt. „Od Wladywostoku do Lizbony”. Chodzilo o euroazjatycki rynek wart dziesiatki trylionow dolarow i o integracje Rosji kontekscie globalnym.
  Rosja stala sie rownym partnerem a nie czescia grupki republik bananowych.

  Program Putina zadzialal i zapewnil wspolprace, prosperity i pokojowe wspolistnienie.
  Ale dla istniejacego porzadku swiatowego sam pomysl pokojwego wspolistnienia byl ohydnym przestepstwem.

  A tymczasem popularnosc Putina niebezpiecznie rosla.
  W 2009 roku fascynacja Putinem (wtedy premierem) byla juz bardzo widoczna.
  Nalezalo cos z tym zrobic.

  New York Times zakwestionowal …etyke zawodowa premiera Rosji.
  Zeby osmieszyc Putina, media Zachodnie pokazywaly rosyjskiego premiera jak spiewa Blueberry Hill i do tego gra na pianinie!! Skandal!.
  A w Washington Post rozpoczeto agitacje pt.: Putin – zabojca.

  W 2010 roku wzrosla fala atakow.
  Amerykanskie media rozpoczely “wielki gambit” przedstawiajac Putina jako arcylotra, ktorego zachowanie wzbudza zrozumialy gniew opinii publicznej swiata. Legendy o niecnych wystepkach Putina rosly i
  zapelnialy dzienniki swiata.

  W 2011 roku rosyjski przywodca osmielil sie skrytykowac Zachod za “zmiane rezimu” w Libii.
  I wiemy, co sie stalo z Libia.

  W 2012 roku glowne media na Zachodzie zaczely przewidywac upadek Putina. “The Economist” oglosil: “Poczatek konca Putina, (to tyle na temat glebokiej analizy i przewidywan).
  To wlasnie w tym roku Masha Gessen pobila rekordy popularnosci tytulowych gazet nazywajac Putina “gangsterem i homofobem”.

  A w tym samym czasie , prawdziwi kryminalisci, jak Michail Chodorkowski rozpoczeli kampanie klamstw i oszczerstw.
  Gazety i korporacje medialne zdobywaly popularnosc wsrod czytelnikow okreslajac Putina jak ulicznika, bandziora itp

  I mimo tej oszczerczej kampanii , Putin wygral wybory.

  I mimo, ze The Slate nazwal przywodce Rosji “Zalosnym Putinem” – to Putin jakos potrafil zarzadzac najwiekszym panstwem swiata.

  Pussy Riots probowaly zdyskryminowac Kosciol Prawoslawny – odsiedzialy kare i poszly w zapomnienie.

  W 2013 roku, ten ‚najwiekszy przestepca swiata’ popelnia ostateczne swietokradztwo.
  W czasie gdy Obama zbiera posilki do uderzenia na syryjskiego przywodce Bashara al-Asada – rosyjski przywodca zwraca sie z apelem do narodu amerykanskiego w New York Times!
  Co za bezczelnosc!

  I wtedy, w wigilie tego fatalnego glosowania w Kongresie USA o uderzenie na Syrie – Putin negocjuje z Asadem pozbycie sie wszelkiej broni chemicznej przez Syrie.
  To bylo stanowczo za wiele dla pozlacanego porzadku swiata. Biale rekawiczki trzeba bylo zdjac.

  W tym czasie Obama i CIA juz rozpoczely wojne ‚by proxy’ przeciwko Asadowi o czym amerykanska publika nie zostala powiadomiona.

  Troche dziwne, ze dzialalnosc pokojowa Putina byla wiekszym przestepstwem niz zbrodnie USA na narodach swiata.

  Wlasnie wtedy rosyjski przywodca ostrzegal , ze powinno sie czekac na wyniki inspektorow z ONZ w Syrii. I ze to jest conajmniej smieszne oskarzac Syrie o uzycie broni chemicznej akurat wtedy gdy armia syryjska zwyciesko nastepuje na terrorystow i oczyscila z band terrorystycznych wiele regionow w kraju.

  Prawie w rok potem nastapil kolejny atak na Putina:

  W czasie Olimpiady w Soczi.

  Paskudni globalisci nie mogli dopuscic do tego, zeby Rosji uszlo na sucho organzowanie olimpiady i wpuszczenie entuzjastow sportu na teren Rosji.
  Putin mial zaplacic za swoja bezczelnosc.
  No wiec zaczelo sie kolejne oczernianie Rosji. Tym razem chodzilo o paskudne zasady sportowe.
  Nie zalowano pomyslow:
  Watahy dzikich psow, zepsute kible, wredne dyskryminowanie homoseksualnych narciarzy, niedokonczone hotele i ekologiczna katastrofa regionu spowodowane przez arcylotra Putina – mialy odstraszyc zachodnich entuzjastow sportu i turystow od zwiedzania Rosji..

  Wladcy Swiatowego Porzadku pouczali Putina:
  Zacznij tylko z nami – to my ci zeszpecimycale to twoje widowisko!
  Taki byl przekaz i taka miala byc nauczka.

  I wlasnie wtedy rozpoczeto kijowski Euromajdan i brutalny zamach stanu w czasie trwania Olimpiady w Rosji!

  A to zmusilo znow Putina do pokazania swoich ‚diabelskich sztuczek’.
  Zamiast zezwolic, zeby najbardziej strategiczne miejsce w poludniowo-zach. Rosji przeszlo pod kontrole NATO – to on bezczelnie zabezpieczyl to miejsce bez jednego wystrzalu!
  Krym przeciez powinien byc przekazany globalnej hegemonii. O to przez 10 lat staral sie Pentagon!!
  A Putin osmielil sie zaprotestowac. Hanba.

  Od tego czasu rozpoczala sie kolejna seria atakow na Putina.

  Od 2014 roku Putin byl obwiniony o zestrzelenie malezyjskiego samolotu MH17- bez najmniejszego dowodu.
  Putin mial nawet czelnosc zapytac NWO – (Nowy Porzadek Swiata):
  “ Czy zdajecie sobie sprawe coscie narobili?”
  I zrobil to na forum i przed poteznym autorytetem ONZ w obecnosci ONZ i przed Bogiem i przed calym swiatem!

  A ‘wrozka’ z The Economist w krysztalowej kuli wyczytala:
  „Putin wypowiedzial wojne Zachodowi”.
  To Putin oglosil, ze USA wspiera terroryzm na Bliskim Wschodzie, a potem pokazal w telewizji jak rosyjska armia rozwala ISIS.

  A w 2016 roku NBC News zapodaly:
  “US Officials: Putin osobiscie zaplatany w hakowanie wyborow w USA”.
  Zadziwiajce wrecz, ze nie pokazano zdjecia Putina z laptopem, przy pomocy ktorego probuje dostac sie do DNC (Centrum Partii Demokratycznej)

  A swiatowa publika nie zauwazyla braku dowodow.
  Przez prawie dwa lata swiat prowadzi dochodzenie w sprawie mieszania sie Rosji w amerykanskie wybory.
  Czy wiemy jakie przedstawiono dowody?
  (Dzis Anglia oskarzyla Putina o to, ze pomogl Corbynowi w popularnosci wsrod wyborcow w Anglii)

  Niech to cholera wezmie, ze temu przestepcy nieskazitelnemu nie mozna niczego udowodnic !.

  I jest tak diabelsko sprytny, ze armie wspanialych prywatnych detektywow, sledczych dziennikarzy, think tankow, CIA, NSA, MI6, GCHQ, Mossadu, Pentagonu., wywiadu wojskowego, komisji senackich, a nawet Dawida Copperfielda nie byly w stanie przedstawic najmniejszego dowodu przeciwko rosyjskiemu prezydentowi, ktory zdecydowana wiekszoscia glosow – znow wygral wybory..

  I to jest, moi drodzy, najwieksza zbrodnia Putina przeciwko ludzkosci.

  Wiadomo, ze jest winien.
  ALe powod ze nie mozemy zobaczyc zadnego dowodu na dranstwo Putina jest nieprawdopodobnie prosty,

  Bo zaden dowod nie istnieje.

  NEO – The Simple Truth of Vladimir Putin’s Diabolical Plan – Veterans Today | News – Military Foreign Affairs – VA

  https://www.veteranstoday.com/2018/04/28/neo-the-simple-truth-of-vladimir-putins-diabolical-plan/

 19. troll polonii said

  Zblizaja sie mistrzostwa swiata w pilce noznej. Akurat Mundial ma byc w Rosji.
  Zachod probuje zdazyc z nowymi „pomyskalmi” przeciwko Rosji i przeciwko Putinowi.
  Awantury, obelgi i oskarzenia bardzo niewybredne epitety przypominaja zajadla kampanie przeciwko Kadafiemu, Miloszewiczowi czy jeszcze do tamtego tygodnia – przeciwko Kimowi i Korei Polnocnej.
  Jakos Zachod wystrzelal sie z pomyslow. Powtarza stare debilne hasla i porownania kazdego przywodcy wolnego swiata, ktorego Zachod chce zniszczyc do… Hitlera!.
  A tymczasem Hitler przy kazdym prezydencie USA – to spiace niemowle.

  Zobaczcie sami ten rynsztok:

  PUTIN HITLER

  http://tomatobubble.com/putin_hitler.html

 20. Boydar said

  „… jeśli Polacy zwykle nienawidzą Rosjan, jest to częściowo uzasadnione …”

  Jak bym Wam Dugin, pierdolnął z liścia i poprawił z glana, to wrócilibyście do rozumu. Gdzie Ty, qurwa Polaka, widziałeś ??? To tak jak Pan Roman Sarmatę.

  Jeżeli ktoś nienawidzi, to znaczy się ma powód. A ja wiem dokładnie, kto ma powód, i tow. Dugin też wie, mimo że „młody człowiek”.

  Ja nawet żydoszkopów nie nienawidzę. Won chamy za Odrę i siecher. Oddacie Rugię, Łużyce i reparacje za II wś; wtedy będzie alles klar. A le o żadnej nienawiści nie może być mowy. Bo to jak bym tasiemca nienawidził.

 21. AlexSailor said

  @Bogaty Miś

  Wchodzi Pan w kanał myślenia Dugina o coraz wyższych ścianach.
  Jest duża różnica w mentalności polskiej i rosyjskiej.
  Oczywiście nie jest to takie proste, choćby z tego względu, że na terenie dzisiejszej Rosji oraz Estonii, Litwy, Łotwy, Białorusi – Wielkiego Księstwa Litewskiego (Ruskiego), Ukrainy, a także Kazachstanu, pozostało co najmniej dziesięć milionów Polaków, a ich potomków jest jeszcze więcej.

  Niemniej, różnica jest duża, i jest ich dużo.
  Np. Rosjanie mają zwyczaj bezwzględnego karania zdrajców, a my ich wybielania i awansowania.
  Cóż.
  U nich spadek po Wielkim Chanie, u nas po rokoszach, jurgieltach, rozbiciu dzielnicowym i szlachcie powiązanej rodami.
  Swojego czasu Chan pobił swojego wroga, a jego żołnierze (wroga), zabili swojego wodza po klęsce i dostarczyli ciało Chanowi
  oczekując nagrody.
  Nagrodą była jednak tylko śmierć za zdradę.
  Co zrobili Rosjanie z pomagierami Hitlera z ich szeregów – ano natychmiastowa rozwałka lub co najwyżej robota do końca życia w kopalni
  bez prawa do wyjścia na powierzchnię.
  Co zrobił Anders z SS Galicja we Włoszech, gdy Rosjanie chcieli ich potraktować na swój sposób?
  Ano wybronił ich (tych, którzy w okrutny sposób mordowali swoich sąsiadów Polaków na Wołyniu) w wyniku czego znaleźli się
  w Kanadzie na dobrych warunkach i między innymi ich siłami odrodzony został banderyzm obecnie.
  Tych różnic jest mnóstwo.

  Mówią np. że Rosjanin odda ci ostatnią koszulę, podzieli się ostatnim kawałkiem chleba, ale jeśli władza da mu rozkaz,
  zatłucze cię z przykrością bez mrugnięcia okiem.

  Kiedyś rozmawiałem z wysokim oficerem Wojska Polskiego, wcześniej Ludowego Wojska Polskiego, który
  przebywał kilka lat w Rosji na szkoleniach i podobnych,
  Zaprzyjaźnił się nawet z wielu Rosjanami, ale powiedział, że nie jest w stanie ich zrozumieć, nie jest w stanie
  pojąć ich mentalności, która dla niego jest budząca grozę tajemnicą.
  I nie był uprzedzony, ale wychowany w cywilizacji polskiej będącej rozwinięciem łacińskiej.
  Oni w turańskiej raczej, a pewnie w jej rozwinięciu – cywilizacji rosyjskiej.
  JE, W.Putin próbował przeszczepić elementy cywilizacji łacińskiej na grunt rosyjski.
  Trochę nawet nagiął ich cywilizację w kierunku łacińskiej, ale musiał zawrócić.
  Bo mgło się skończyć rozpadem Rosji – cywilizacje zmieniają się w perspektywie wieków, a nie dziesięcioleci.

  Czy te różnice są złe?
  Może dobrze, że się różnimy, ale nie jest możliwe, żeby dwie cywilizacje funkcjonowały na jednym terytorium.
  Dlatego mamy dwa różne państwa, które nawet ze sobą nie specjalnie graniczą i tak jest dobrze, poza tym,
  że pół naszego leży za Bugiem.

  Przypomnę, że Polska dokonała już raz eksperymentu połączenia dwóch cywilizacji w jednym państwie.
  To jest przez unię personalną z Litwą (Rusią).
  Podobnie próbował car Aleksander I połączyć nas przez unię personalną.

  Za każdym razem z dobrym skutkiem i szczególnymi korzyściami dla Polski,
  co niszczone było przez obcą agenturę.

 22. Barbara Chojnacka said

  Ad TG
  B.dziękuję, nie nadążam z czytaniem 😀

 23. peacelover said

  …Putin chyba w tej chwili czeka az mu sie te pajace dobrze ustawia !!!!!
  Moze wreszcie im tak przylozy, ze juz powrawki nie bedzie trzeba !!!!!

  Czlowiekowi wlosy sie na glowie jeza……………!!!!!!!!!!!!!!

  Normalni POMYLENCY !!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. troll polonii said

  Trzeba przygladnac sie zyciorysowi Dugina, zeby zrozumiec jego ostroznosc wypowiedzi.
  Na Kremlu sa „dwie toczki zrjenia”: tacy jak Rogozin i tacy ja Dunin. Obie bardzo przydatne.
  Putin jest zdecydowanie ostrozniejszy od Rogozina ale nie taki chwiejny jak Dugin.
  Na tym chyba polega rownowaga w zarzadzaniu.
  Putin sam nie rzadzi.
  Slucha kazdej ze stron.

  Moja zas wielka sympatia jest W. Zyrynowski.
  Bo ja nie jestem na Kremlu i nie rzadze i nie mam nic do powiedzenia i mam komfort sluchania ZYrka jak sie zneca nad Korejba i amerykanska filozofia wladzy.
  I cieszy mnie jak Zyrynowski opowiada o Polsce, ktorej zle bylo za czasow sowieckich i zle i teraz; a to wszystko przez to, ze w czasach Sojuzu Polska jechala w pierwszym wagonie , a teraz jedzie w ostattnim i tez narzeka – a Rosja wszystko kupowala z Polski (PRAWDA)

  Naturalnie, ze wiele osob ma pretensje do Zyrynowskiego o nacjonalizm!! (Do kowbojow malo kto zglasza takie pretensje)
  Ale i inne uwagi sa cenne kolorowego rosyjskiego polityka:
  Na Bliskim Wschodzie sa 4 nacje, ktore sie nienawidza i zawsze sie beda nienawidziec. Polecimy na Mars a na BW bedzie jeszcze wojna.”
  „Nacjonalista” Zyrko opowiada:
  Rosja to teraz „hazjain” – gospodarz. 60 panstw koalicji mordowalo Syrie przez pare lat!!!. Przyszla Rosja i rozpedzila towarzycho. „I kto tu jest hazjain? – ”
  Rosjanie byli w Europie i byly wrzaski, zimnawojna.
  Rosjanie wyszli z Europy (bez strzelaniny i bez awantur) a Europa dalej niezadowolna.

  Wbrew pozorom, Zyrynowski jest przyjazny dla Polski. W koncu jego rodzina pochodzi z Polski.
  I opowiada, jak jego ojca, ‚syna farykanta z Polski’, Stalin zeslal na Sybir.
  Zyrynowski jest jednym z nielicznych politykow, ktory domaga sie przywrocenia Lwowo do Polski.
  Ale posluchajmy wrzaskow awanturnika:

  Pojawil sie nowy gazda. Zyrynowski opowiada o sile Rosji i slabosci Zachodu

  Появляется новый ХОЗЯИН! Жириновский про силу России и слабеющий Запад – YouTube

  Zyrynowski odstawil przedstawienie; nasmiewa sie z Zachodu:

  Atak na Rosje -smieje sie z Trumpa i drzewka posadzilili, co zrobic z Donbasem

 25. Re: 23 Peacelover…
  Jak Iran „przylozy” I-sra-hell’owi „miedzy slepia” to nawet „szufelka” nie bedzie potrzebna…

  Oj szykuja sie, oj szykuja sie…Tylko pytanie: „kto zacznie???” (napewno male panstwo…posiadajace za plecami „goryla” na lichwiarskim lancuchu)…

  Czy sa to pomylency??? Absolutnie NIE !!!.
  Sa to fanatycy uzurpujacy sobie „przewodnikow swiata”, ktorych rabinowie ustalaja dla Boga i calego swiata swoj „kodeks”…

  Trzeba miec tupet….z dosc powaznymi podwalinami bezczelnosci…
  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——–
  Oby jak najprędzej. Bo z tym wrzodem nie sposób jest żyć na świecie.
  Admin

 26. troll polonii said

  A z drzewkami o ktorych Zyrko balakal to wyszly jaja:

  Trump z pedalem Macronem posadzili drzewko przed Bialym Domem.
  Niezalezne media mialy wielka zabawe.
  Zobaczcie najglupsze zdjecie oficjalne. Obie panie wygladaja jak wyciete z kartonyu manekiny.
  Zdjecie jest tak sztuczne, ze az oczy bola:

  Naturalnie smieja sie w sieci, ze Trump wykopal drzewko, ktore posadzil Obama i wkopal swoje … zlotymi lopatami..

  John Shafthauer on Twitter: „Apparently Trump felt personally offended by this tree Obama planted, so he’s murdering it. Macron is joining in for the honour of France… https://t.co/JDxTkxeHlg

  Alisci, w nocy przyszlo zle i ktos ..podpier..drzewko sprzed Bialego Domu. (Widac kamery nie zarejestrowaly sprawcow)

  Albo komus sie nie podoba przyjazn kowbojsko -francuska albo Obama sie wpienil.

  Dude, where’s my tree? Twitter abuzz after oak planted by Trump & Macron ‚vanishes’ — RT World News

  https://www.rt.com/news/425467-macron-trump-tree-disappeared/

 27. Barbara Chojnacka said

  Ad TG
  Fascynujące historię!!!
  Wiersza Słowackiego nie znalazłam pod tym adresem
  Pozdrawiam

 28. NyndrO said

  Ja rozumiem (naprawdę), że jest taki cyrk, że można wierzyć w reptilian, że np. NWO jest faktem, a jest-fakt, ale nie można ocenić zasięgu „jednostek” godzących się z tym planem itd. Ale jak można nie zauważyć mądrości Rusków, to nie rozumiem. Przecież gdyby nie mądrość Rusków, ta Planeta dymiłaby sie, jak kończące się kadzidełko. Oczywiście można też uważać, że to taki plan, że straszymy Ludzi, a robimy se jaja, ale czemu miałoby to służyć, jak Ludzie i tak nie mają w tej sprawie nic do powiedzenia. Że niby większy wyzysk? Przecież ja, gdybym był przekonany o wojnie światowej, to nie pracowałbym więcej, tylko bym się zwolnił z roboty i pojechał do Jastrzębiej Góry.

 29. NyndrO said

  Może też ktoś uważać, że chodzi o zaczipowanie. jest to kwestia do przemyślenia. Ale znów. Jestem przekonany, że większa część Planety nie stałaby w kolejce po czip, tylko by przed tym uciekała i nawet się nap*erdalała. I co, Aż tyle wojska mają, co pół Planety? W życiu!. To co? rozje*bią rakietami infrastrukturę pańśtw celując do Ludzi? No przecież znów by im zyski spadły….Może ja jakiś naiwny jestem i musiałbym zrobić zaoczny kurs na mistrza poziomu 32.

 30. Jooma said

  Polski katolicyzm i Rosyjskie prawoslawie sa niestety nie do pogodzenia. Polski kosciol katolicki zrobi wszystko zeby poroznic dwa narody bo katolicyzm jest instytucja ponadnarodowa ktora losy Polski interesuja tylko z punktu widzenia zysku natomiast prawoslawie w Rosji jest religia NARODOWA tak jak anglikanizm w Wielkiej Brytanii. Tak nawiasem mowiac Anglia stala sie potega europejska i swiatowa po decyzji Henryka VIII o zerwaniu z Rzymem i sprzedaniu posiadlosci katolickich moznym Angli zeby miec pieniadze na wojne z Francja. Nie wiem czy w tej historii jest jakis moral dla Polski, ale wydaje mi sie ze jest.

 31. Ktoś said

  „——–
  Pierdol się, baranie.
  Idź, kurwa, sam i im pomóż.
  Admin

  Czym się różni putinowskie „I ŻADNA WIĘCEJ RAKIETA NIE SPADNIE NA SYRYJSKIE DZIECI ”
  od bekowskiego „NIE ODDAMY ANI GUZIKA” ?

  brakiem klubowej legitki ?

 32. Kasjan said

  Prawosławie nie jest religia narodową Rosji. Jest religią kojarzoną z Rosja, choć przecież sercem prawosławia jest Grecja – resztka Bizancjum. Natomiast germański katolicyzm jest ponadnarodowy i globalistyczny. Jakby Chrystus nie powiedział „Królestwo moje nie jest z tego świata”.

  Jesli ktoś zna rosyjski w podstwach polecam typowego przedstawiciela rosyjskiego prawosławia Ojca Serafima Rose’a:

  .https://azbyka.ru/audio/put-ko-spaseniyu-v-sovremennom-mire.html

 33. Proceder said

  Co Ty Gajowy buhaha, Dugin, więc co mówi R1a rozdzielilo na Kujawach na Słowiańskie i R1aZ93 Ariów Szlachetnych, nie powie wprost, że jesteś ich ojcami i braminów. Wie że tylko wspólnie możemy, walczyć o normalność dla naszych rodzin, prawdziwy front przeciwko zboczeńcom. Twoje parskanie nic Tu nie da, świadomość Słowian rośnie, w Polsce i Rosji i na kanwie Lechii i Tartarii. Polacy i Rosjanie będą robić ze sobą interesy i mam nadzieję, że z ominięciem pejsów.

  ——
  Wishful thinking. Jakże typowe dla Polaków
  Admin

 34. TG said

  Ad. Pani Basia.

  [POŚRÓD NIESNASKÓW – PAN BÓG UDERZA…]
  Juliusz Słowacki
  Pośród niesnasków – Pan Bóg uderza
  W ogromny dzwon,
  Dla Słowiańskiego oto Papieża
  Otwarty tron.
  Ten przed mieczami tak nie uciecze
  Jako ten Włoch,
  On śmiało jak Bóg pójdzie na miecze;
  Świat mu – to proch.

  Twarz jego, słońcem rozpromieniona,
  Lampą dla sług,
  Za nim rosnące pójdą plemiona
  W światło – gdzie Bóg.
  Na jego pacierz i rozkazanie
  Nie tylko lud –
  Jeśli rozkaże – to słońce stanie,
  Bo moc – to cud.
  *
  On się już zbliża – rozdawca nowy
  Globowych sił,
  Cofnie się w żyłach pod jego słowy
  Krew naszych żył;
  W sercach się zacznie światłości Bożej
  Strumienny ruch,
  Co myśl pomyśli przezeń, to stworzy,
  Bo moc – to duch.

  A trzebaż mocy, byśmy ten Pański
  Dźwignęli świat…
  Więc oto idzie – Papież Słowiański,
  Ludowy brat…
  Oto już leje balsamy świata
  Do naszych łon,
  Hufiec aniołów – kwiatem umiata
  Dla niego tron.
  On rozda miłość, jak dziś mocarze
  Rozdają broń,
  Sakramentalną moc on pokaże,
  Świat wziąwszy w dłoń.

  *
  Gołąb mu słowa – słowem wyleci,
  Poniesie wieść,
  Nowinę słodką, że Duch już świeci
  I ma swą cześć;
  Niebo się nad nim – piękne otworzy
  Z obojgu stron,
  Bo on na tronie stanął i tworzy
  I świat – i tron.

  On przez narody uczyni bratnie,
  Wydawszy głos,
  Że duchy pójdą w cele ostatnie
  Przez ofiar stos.
  Moc mu pomoże sakramentalna
  Narodów stu,
  Że praca duchów – będzie widzialna
  Przed trumną tu.

  *
  Wszelką z ran świata wyrzuci zgniłość,
  Robactwo – gad,
  Zdrowie przyniesie – rozpali miłość
  I zbawi świat.
  Wnętrza kościołów on powymiata,
  Oczyści sień,
  Boga pokaże w twórczości świata,
  Jasno jak dzień.


  i ŁZA JP II https://www.youtube.com/watch?v=0w8mLqV1Xik
  Serdecznie Panią pozdrawiam.

 35. snag said

  Ciekawsze spojrzenie ,…
  https://russia-insider.com/en/trump-and-putin-are-both-nationalists-they-should-be-colluding-against-globalism/ri23232

 36. VAV said

 37. Listwa said

  @ 30 Jooama

  A tu co było?
  http://ekumenizm.wiara.pl/doc/1797574.Wpatrywac-sie-w-to-co-laczy/4

  @ 32 Kasjan
  Też coś nie tak.

 38. Herman said

  Zdaniem abp Pańkowskiego, głównym zadaniem, jakie stoi przed Kościołem prawosławnym jest dawanie świadectwa własnej wiary i zachowanie swojej tożsamości. Zauważył, że dla wschodniego chrześcijaństwa, niedopuszczalne są wszelkie kompromisy w sprawach wiary.

  „Nie można mieć pretensji do Kościoła prawosławnego, że chce zachować własną samoświadomość, na którą wpływa jego bogactwo i pełnia. Uczestnictwo prawosławiu w dialogu ekumenicznym polega na dawaniu świadectwa swojej wiary. Cerkiew nigdy nie zgodzi się na jakiekolwiek kompromisy w sprawach wiary” – wyjaśniał biskup wrocławski i szczeciński.

  .http://www.niedziela.pl/artykul/31962/Abp-Pankowski-Cerkiew-prawoslawna-nie

 39. Barbara Chojnacka said

  Ad TG
  Dziękuję Panu bardzo
  Wzruszenie…..
  Sumienia…
  za krytykę i oskarżenia…
  Pozdr…

 40. prezio said

  ad.3 Tak ?Ciekawe.Na Kremlu az roi sie od zydow. Jesli zna Pan rosyjski warto posluchac. wiadomosci/rosja-spelniaja-sie-najgorsze-prognozy-2018-04

 41. kolo said

  Oby jak najprędzej. Bo z tym wrzodem nie sposób jest żyć na świecie.
  Nic to nie da zydzi sa prawie we wszystkich krajach swiata nawet w Chinach(na pierwsy rzut oka wygladaja jak azjaci) i pociagaja za sznurki wladzy.

  ——-
  Problemem głównym jest istnienie bandyckiego państwa Izrael.
  Admin

 42. Kapsel said

  Re 6

  …..Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn….

  Bardzo nieśmiało podpowiem aby jednak sprawdzać skąd ta wiedza pochodzi , bo ta wiedza może być w sumie nawet i dobra z pozoru , lecz za wiadomymi nadawcami ma zawierać celowe skrzywienia , mniejsze lub większe zaowalowane ,często trudno od razu rozpoznawalne ale zawswze ze skutkiem !
  Pozdrawiam.

  Teraz słów kilka dla przykładu ….. za podanyhm linkiem

  …Wyciągnięta z lamusa historii przez książkę Olgi Tokarczuk postać Jakuba Franka to jeden z najbardziej niezwykłych fenomenów polskiej historii – a raczej jej heterodoksyjnej wersji…

  Podany artykuł jest w rzeczywistości reklamą konkretnej książki , a sam portal pełen apoteozy dla niejakiej Olgi Tokarczuk. Kilka słów o rzeczonej pisarce dwukrotnie uhonorowanej przez Michnika i Agorę

  cytaty za podanym portalem

  Olga Tokarczuk, „Księgi Jakubowe”
  “Księgami Jakubowymi” Tokarczuk weszła w nową rolę: jest zadziorną XXI-wieczną wieszczką, która sięga po historię narodu, by ją porządnie wytrzepać, przemaglować i po swojemu zinterpretować.

  Księgi Jakubowe”, epicka opowieść o Jakubie Franku, żydowskim mesjaszu żyjącym w XVII wieku na wschodnich rubieżach Rzeczpospolitej, ukazały się w 2014 roku. O tej postaci Tokarczuk pisała już w 2006 roku na łamach „Twórczości” (zobacz na Culture.pl). Za „Księgi Jakubowe” autorka w 2015 roku otrzymała Nagrodę Literacką „Nike” (po raz drugi, po „Biegunach” w 2008 roku).

  Autorka „Ksiąg Jakubowych” i ich tłumacz na język szwedzki Jan Henrik Swahn w październiku 2016 roku zostali pierwszymi laureatami Międzynarodowej Nagrody Literackiej Kulturhuset Stadsteatern (czyli Domu Kultury i Teatru Miejskiego) w Sztokholmie.

  Wybitna prozaiczka i eseistka, autorka uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nagrodą Fundacji im. Kościelskich oraz nagrodą „Nike”(dwukrotnie: 2007 i 2015). Urodziła się w 1962 roku w Sulechowie.

  Niekwestionowane odkrycie w polskiej literaturze ostatnich lat, pisarka ceniona i przez krytyków i przez publiczność. Fenomen popularności i dobrego smaku, wiedzy i sprawności pisarskiej, filozoficznej głębi i sztuki opowiadania. Wielbicielka Junga, znawczyni filozofii i wiedzy tajemnej, studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim.

  za wiki

  Nagroda Literacka „Nike” (NL „Nike”) – polska nagroda literacka za książkę roku przyznawana od 1997. Jej celem jest promocja polskiej literatury współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem powieści. Fundatorami nagrody są „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Agory.

  za PCH24

  Polacy to mordercy Żydów i właściciele niewolników – uważa tegoroczna laureatka nagrody NIKE

  Zdaniem tegorocznej laureatki Nagrody Literackiej „Nike”, Olgi Tokarczuk, Polacy zafałszowali własną historię. Pisarka podaje w wątpliwość tolerancyjny charakter I Rzeczypospolitej. Jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.

  Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk zostały nagrodzone w tym roku Nagrodą Literacką „Nike”. Książka opowiada o losach Jakuba Franka, żyjącego w XVIII wieku polskiego Żyda z Podola, twórcy judaistycznej sekty frankistów. Taka tematyka stała się doskonałą okazją dla pani Tokarczuk, by wygarnąć Polakom. Istnieje także dodatkowy kontekst – sceptycyzm wobec przyjmowania imigrantów.

  – Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. (…) Ale kiedy przyszedł test, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zdać tego egzaminu – powiedziała Tokarczuk w programie „Minęła dwudziesta” TVP Info.

  – Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów – stwierdziła pisarka.

  Warto zwrócić uwagę, że tezy pani Tokarczuk nie są oryginalne, a podobnych ataków na Polaków dopuszcza się inny „twórca” hołubiony przez to samo lewicowo-liberalne środowisko – Jan Tomasz Gross. Amerykański historyk żydowskiego pochodzenia stwierdził niedawno, że w trakcie II Wojny Światowej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Gross został za swoje słowa skrytykowany nawet przez środowisko „Gazety Wyborczej”, widać więc, że pani Tokarczuk siląca się na wielkie historyczne analizy nie wyciągnęła wniosków ze sprawy swojego starszego, ideowego towarzysza.

  Za książkę pt. „Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka” Jan Tomasz Gross został w 2001 roku finalistą konkursu Literackiej Nagrody „Nike”.

  Wedle ukraińskiej wersji Wikipedii pani Tokarczuk ma ukraińskie pochodzenie. Wikipedia polskojęzyczna o tym nie wspomina.

  Read more: http://www.pch24.pl/polacy-to-mordercy-zydow-i-wlasciciele-niewolnikow—uwaza-tegoroczna-laureatka-nagrody-nike,38648,i.html#ixzz5EBj5ewCz

  Smutny przypadek pani Olgi Tokarczuk.

  Obecne pokolenie Amerykanów jest ostatnim, które uważa, że Polacy ponoszą współodpowiedzialność za holokaust Żydów ( piszę „holokaust” z małej, bo z jego eksploatowania nie czerpię jakichkolwiek zysków, ani politycznych, ani finansowych ).

  Następne pokolenie będzie już przekonane, że Polacy byli wyłącznymi sprawcami, zas pani Olga Tokarczuk własnie dołożyla swoją cegiełkę – bynajmniej nie za darmo – do podwalin tego kłamstwa

  http://macgregor.neon24.pl/post/126653,smutny-przypadek-pani-olgi-tokarczuk

 43. […] https://marucha.wordpress.com/2018/04/29/aleksandr-dugin-dla-xportalu-jestesmy-na-wojnie-z-globalist&#8230; […]

 44. Barbara Chojnacka said

  Ad TG
  Czy wie Pan o co chodzi Kapslowi ?

 45. Rokitnik said

  at 44
  Chyba tylko o TO, że jak się dostaje p.Tokarczuk ( UPAinka?) laurki i przedruki i nagrody reżimowe typu ”Nike”- to ‚ta praca jest warta kopnięcia – a nie analizy? Mnie się to rzuciło natychmiast gdy czytałem powyższe o Frankistach! A Pani Basi nie? Ale…to nie mnie ale kol.Kapsla wywołuje pani do tablicy- więc milczę…

 46. Re: 23 Gajowy – komentarz…

  No prosze, juz sie zaczelo…
  I-sra-hell, przygotowuje rakietowe uderzenie na…Iran…I sie nie boi, a trumpowi juz kalesony „faluja”, bo dokladnie juz wie czym to sie skonczy…Przerwaniem matrixowego „spokoju” na terenie USA…, a to bardzo brzydko pachnie…zwlaszcza, kiedy sie rozczepia wzbogacony uran…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 47. ja uwazam ze…… aby uratowac caly swiat przed armagedonem nuklearnym ,byloby lepiej aby wszystkie narody na tej ziemi! zgodzily sie na miesieczne uiszczanie , odszkodowan 🙂 za straty moralne :),za obozy zaglady 🙂 , za reperacje wojenne itp dla tego wybranego narodu 🙂 . i ostatecznie przyjac religie holokaustu jako religie uniwersalna!!

 48. Ktoś said

  ad 33
  „Proceder said
  2018-04-30 (Poniedziałek) @ 14:58:40

  Co Ty Gajowy buhaha, Dugin, więc co mówi R1a rozdzieliło na Kujawach na Słowiańskie i R1aZ93 Ariów Szlachetnych, nie powie wprost, że jesteś ich ojcami i braminów. ”

  ——-
  Czy może Pan to wyjaśnić w jakiś zrozumiały dla mnie sposób?
  Admin
  ——

  +

  ad42
  „Kapsel said
  2018-04-30 (Poniedziałek) @ 20:20:17

  Polacy to mordercy Żydów i właściciele niewolników – uważa tegoroczna laureatka nagrody NIKE

  Zdaniem tegorocznej laureatki Nagrody Literackiej „Nike”, Olgi Tokarczuk, Polacy zafałszowali własną historię. Pisarka podaje w wątpliwość tolerancyjny charakter I Rzeczypospolitej. Jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.

  Na odstawie także bibli można
  SPOKOJNIE UDOWODNIĆ IŻ WSZELAKIE ŻYDOSTWO TO AGRESYWNE PRZYBŁĘDY JAKIE SIĘ POJAWIŁY NA TEJ PLANECIE Z ZAMIAREM JEJ PODBOJU…. PRZYBŁĘDY RYSOWANE NA FRESKACH TAJLANDZKICH ŚWIĄTYŃ JAKO MONSTRA Z RYJAMI ŚWIŃ

  tak jak i można udowodnić iż wszelakie religie „bibli” w tym katolicyzm to RELIGIE BESTII zwanej NIERZĄDNICA czy MARYJĄ matką pederasty zwanego jezusem (rptylem) jakiego NIE NALEŻY MYLIĆ z Chrystusem na jakiego NAPADŁ w RAJU

  Na podstawie tych samych mitów można wywieść POCHODZENIE POLAKÓW od BOGÓW DAJĄCYCH CYWILIZACJĘ NA CAŁEJ PLANECIE….. jak i KORZENIE ARIÓW.

  I teraz trwa walka WSZELAKIEGO PLUGASTWA z POWRACAJĄCYMI owymi KORZENIAMI…. powracającym Chrystusem……

 49. Marek said

  TG said
  2018-04-30 (Poniedziałek) @ 09:35:12

  Ad.9 Pani Basiu.

  To jest uzupełnienie do w/w tematu https://pl.wikipedia.org/wiki/Makryna_Mieczys%C5%82awska
  ===
  Prawdopodobne, że żydówka Makryna, męczennica 19wiecznego preholokaustu uczynionego ręcami prawosławych była frankijską przechrztą:)
  Proszę zwrócić uwagę na reakcje oświeconego zachodu, na opowieści wielebnej zakonnicy nawet, gdy juz pojawiały się dowody jej konfabulacji. Wypisz, wymaluj, dzisiaj mamy to samo. Sranie na Rosję jest modne od wieków.
  Hagada pierwszej klasy.

 50. Tym razem OBRZYGIWANIE fekaliami hitlerowskimi Nie Zatrzymało Lechiady, choc 10 czy 20 razy była ona dezawuowana przez szalbierzy masońskich jako Absurd historyczny, aby kapitał zgromadzony przez patriotów i męczenników naukowych Rozgrabić i zniszczyć. Szczytem masońskiego szalabierstwa była Satelitarna Detekcja Złota, w sprawie której pojechałem w początku 1989 do RFN, gdzie z SDZ były zasilane Czarne Konta Kanclerza Kohla, ZAŁATWIONE przez Theo Waigla przed komisją śledczą Bundestagu formułą: UJAWNIENIE CAŁEJ PRAWDY O CZARNYCH KONTACH MOŻE WSTRZĄSNĄĆ PODSTAWAMI REPUBLIKI FEDERALNEJ.
  Masoneria jest Kościołem dla handlu i eksploatacji niewolników, z zapładnianiem bab NASIENIEM z dupy cherubina i obcinaniem newolnikom penisów. Niewolnikiem jest zaś KAŻDY, kto nie ma spermy jezuickiej. Pierdziel Rokefeler jest jezuitą a Rotszyld jako Piast NIE – z której to racji do wojny między Stalinem a Hitlerem dojść MUSIAŁO.
  Masoni zniszczyli Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną. Zamówili we Wrocławiu metrykowanie architektury Krakowa, gdzie wysłano Hawrota, który odatowałó TEN kościół na kulturę Łużycką a TAMTEN na Przedłużycką. Hawrot kopał na cytadeli więc wiem, że był tam GARGAMELL z Pałacem jak u Dioklecjana w Splicie.
  Potem zaproszono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko – jak leci – Kazimierzem Wlk, bo ZASTAŁ POLSKĘ DREWNIANĄ A ZOSTAWIŁ MUROWANĄ, gdy w Krakowie Kazimierza Wielkiego jest tylko BARBAKAN. Wobec tego LWSAiAH została WYTRUTA trutką Majranowskiego, że zostałem tylko ja. Na mnie też były Zamachy, ale trudno jest otruć kogoś, kto ma obsesję trucicielską.
  Mam list, że fundusz 10 miliardów $ na MÓJ wniosek Nawodnienia Sahary został podzielony, z czego przynano mi 10 milionów $ czyli 1%. Dostałem ten list nie od Szyszki, któremy zlecono rozliczenie się ze mna, ale z ONZ, z czego mogę wnosić, że Szyszko UKRADŁ TE PIENIĄDZE ??? Przypomina to brukselską Pulę pokerową za Eksodus Biblijny, który to Poker wygrałem ja: wandaluzja.pl/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny//. Pula pokerowa została jednak zagarnięta przez Berlusconiego i Kadafiego, którzy jej część (6 mld E) przenaczyli na Błazeński projekt Ratowania Wenecji MOJŻESZ, gdyż Złoto Mojżesza pochodziło ze dystrybucji Żelaza Śląskiego z Wenecji. Nie dali mi za to Złoto Mojżesza ani grosza.
  W lutym br. Jarosław Kaczyński oświadczył: STAĆ NAS NA ODBUDOWĘ ZAMKÓW KAZIMIERZOWSKICH W JURZE. Był to ZAMACH na moją metrykę moskiewskiego KREMLA jako zamku i pałacu Imperialnego Kazimierza Wielkiego. Znaczy to, że Był Fundusz Kremlowski, który przeznaczono na Odbudowę Zamków Jurajskich, co ja Zaprotestowałem jako Zamach na MOJĄ metrykę Kremla, wobec czego Fundusz ZNIKNĄŁ !!! NIE MIŁA KSIĘDZU OFIARA JAZDA CIELE DO OBORY…
  W akcie Hołdowniczym Iwana Kality (Sakwiastego) dla Władysława Łokietka i Gedymina w 1320 r. jest Kreml greckiego boga Prapoczątku Jura-Uranosa. Znaczy to, że Historyczna budowa Gotyckiej Moskwy przez Iwana Kalitę zaczęła się PO ROKU 1320, na wzór Fortecznego Lublina, którego budowę po bitwie pod Lublinem w 1339 zarzucono jako NIEPOTRZEBNĄ. – Jeśli więc fundusz Kremlowski został w lutym br. Ukradziony to nie tylko Polakom, ale i Litwinom, tak jak Pokerowa Pola Eksodusu Biblijnego w Brukseli Polakom i Węgrom – co jest Finansowaniem Korupcji czyli PLUTOKRACJI.

 51. Barbara Chojnacka said

  Ad Marek
  Jaki to ma związek ze wspomnianą modą?
  Rozpędził się Pan

 52. sputnik said

  Gdy plk wywiadu wojskowego GRU W.Kwaczkow z organizacji narodowo-patriotycznej powiedzial glosno, ze w Rosji rzadzi zydostwo i panuje korupcja to zostal oskarzony o organizowanie „zamachu stanu” w Rosji.
  Podczas procesu sadowego w 2013r plk Kwaczkow powiedzial, ze:
  „władza Putina, to „żydowska tyrania” Putina”.
  Czy plk Kwaczkow i zarazem wysoki oficer wywiadu wojskowego Rosji mylil sie w tych sprawach ?
  Nie, on po prostu stwierdzal rzeczywistosc i mial odwage powiedziec o tym glosno.

  Za glosne powiedzenie prawdy o Putinie i systemie, plk W.Kwaczkow (wiek 64 lata) zostal skazany w lutym 2013r na 13 lat lagru o zaostrzonym rygorze i zeslany na Syberie.

  Osobiscie nie widzialem, zeby zwolennicy Putina podawali informacje na ten temat, ktore wlasciwie ukazuja stare KGB-owskie metody rzadow i kar za niepoprawnosc polityczna jak w czasach powojennego ZSRR, gdzie nie mozna bylo krytykowac publicznie wladz komunistycznych.

  Czy plk W.Kwaczkow przezyje 13 lat lagru o zaostrzonym rygorze ?…. a jest obecnie 2018r i plk W.Kwaczkow liczy sobie obecnie 69 lat.

 53. sputnik said

  ad.50 Na czym pan jedzie?Na Prozaku czy Xetanorze?

 54. Ktoś said

  „——-
  Czy może Pan to wyjaśnić w jakiś zrozumiały dla mnie sposób?
  Admin
  ——”

  ale co?
  dwa cytaty rozdzielone znakiem „+” ?

 55. Listwa said

  @ 48 Ktoś
  Coś ci się Ktosiu chrzani z tym udowadnianiem na podstawie Biblii.

 56. Ktoś said

  ad 55

  może tak może nie, poznasz prawdę stojąc w kolejce do dołu zwanego szeolem wraz z innymi mądralami jakim się wydaje i widzą w Tekstach Świętych to CZEGO W NICH NIE NAPISANO.

  Katolicyzm podobnie jak prawosławie podobnie jak judaizm podobnie jak islam podobnie jak wszelaka masoneria podobnie jak… TO JEDNA RELIGIA NIERZĄDNICY maryi

  ———
  Jak bym cię chuju dorwał, to za te słowa bym ci łeb odstrzelił. Gnoju plugawy.
  Admin

 57. Barbara Chojnacka said

  Ktosiu wykitujesz dziś wieczorem z powodu bluźnierstw

  ——
  Od razu nie podobał mi się jego email: „stop_nazi”.
  Typowy dla palantów.
  Admin

 58. Listwa said

  @ 56 Ktoś

  Ty Ktosiu oszołom jesteś, do tego nawiedzony.
  Co „może tak może nie”?
  Twierdzisz, że potrafisz udowodnić, a ty tylko ganiasz własny ogon i wydaje ci się że wizje masz.

  Jak ty doszedłeś do takiego dna?

 59. Joannus said

  Ad 56
  ”…..podobnie jak wszelaka masoneria podobnie jak… TO JEDNA RELIGIA NIERZĄDNICY maryi”

  Wara tobie cuchnący odorem szatana psie od od Imienia Panny Maryi.

 60. Listwa said

  @ 59 Joannus
  Popieram.

 61. Bzdet said

  ad.59
  Sam masz ryja.
  Ma na imię Maria a nie maryja .

  ——–
  Rzeczywiście, bzdet.
  Admin

 62. Listwa said

  @ 61 Bzdet

  A co sie tak Bzdet od razu rzuca. Kiedyś wyjaśniałem, że w staropolskim nie było kiedyś litery ‚i’, zamiast niej występował ‚y’.
  NP. Oto idzie z obłokami y ujrzy go wszelkie oko, y którzy Go przebili.

  Tak jest, Matka Boga to Maria, ale w dawnej polskiej pisowni występowało Marya, a nie Maria, i tak się przyjęło przez setki lat.
  Zatem dopuszczalne, jak „nie wóź nas na pokuszenie” , choć niezbyt dobrze oddaje treść tłumaczonego oryginału, ale się przyjęło i trzeba postarać się, aby prawidłowo rozumieć treść.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: