Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  NICK o Wolne tematy (12 – …
  Anucha o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Olo o Ukrainiec rozpijał i molestowa…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Olo o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  jasiek z toronto o Koniec polskiego górnictwa?
  JADAM o Pięć lat nieróbstwa Dudy
  Kwal o Smoleńsk: Wszyscy uważają, że…
  Kapsel o Wolne tematy (12 – …
  Szarak o Dlaczego koty mruczą? Znaczeni…
  jasiek z toronto o Pomysłowy Dobromir, czyli międ…
  NICK o Koniec polskiego górnictwa?
  NICK o Wolne tematy (12 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 501 obserwujących.

„O władzy nad polską duszą”

Posted by Marucha w dniu 2018-04-29 (Niedziela)

Zacytuję kilka zdań na początek.Do reinterpretacji historii obóz prawicy od lat przywiązywał ogromną wagę – teraz chce ją zabezpieczyć groźbami więzienia. (…) Moim zdaniem w tych akcjach politycznych chodzi o coś o wiele głębszego – o zamiar stworzenia nowego Polaka. Ulepienie nowej tożsamości polskiej. Jeżeli ten zamiar się uda, alternatywna polityka wobec PiS już nie będzie miała szans w Polsce na długi czas. (…)

Kluczowy spór nie dotyczy przyszłości – naszych wnuków, ale tego, co robili nasi dziadkowie. To on w końcu okaże się najbardziej emocjonujący, w nim zawarte są podstawowe problemy polskiej polityki”.

Nawiasem wtrącę: jeden z dziennikarzy i może doradców Kaczyńskiego stwierdził po wyborach, że PiS wygrało dzięki polityce historycznej, wyraził się metaforycznie, jakoś tak, że wygrali męczennicy powstań, szarżujący nasi kawalerzyści, a także oczywiście ludzie leśni z lat powojennych.

Moim zdaniem ten dziennikarz powiedział prawdę, stwierdził rzeczywisty fakt, co nie znaczy, że ten fakt powinien być szanowany. W polityce są możliwe zauroczenia całych pokoleń i oszustwa mające stuletni termin ważności.

Wracam do cytowania. „Kaczyński nie chce władzy politycznej, on chce władzy nad polską duszą, a władza polityczna ma być tylko instrumentem tej zmiany. Polska pod rządami PiS to projekt w pierwszym rzędzie narodowo-ideologiczny. (…) Walka toczy się teraz na gruncie przeszłości i jej ocen… potrzebne jest zmobilizowanie historyków niezgadzających się na prymitywną i niezgodną z faktami wizję historii Polski (m.in. kult „żołnierzy wyklętych”) i polityków świadomych, że teraz polityka to przede wszystkim historia”.

Moi starzy czytelnicy (i przyjaciele) mogą pomyśleć, że cytuję samego siebie, a ich pomyłka byłaby usprawiedliwiona. Istotnie, głoszę podobne poglądy od lat 20, ale gdy dwóch mówi to samo, to niekoniecznie jest to samo.

Autorem słów, które przytoczyłem, jest Bartłomiej Sienkiewicz, człowiek z zupełnie innej parafii politycznej. Są w polityce, nawet polskiej, stany rzeczy tak wyraźne, że nie można ich nie dostrzec, jeśli ma się trochę zdrowego rozsądku w głowie, a Sienkiewicz ma w swojej dużo więcej niż tylko zdrowy rozsądek.

Faktem jest, że Kaczyński mniej się interesuje realną polityką niż „lepieniem nowej tożsamości narodowej”. Nawet tego nie ukrywa. Oświadczył kiedyś i chyba nie jeden raz, że jego celem jest nadanie Polsce „tożsamości antykomunistycznej”.

Jak to się robi? Zacznijmy od końca: degraduje się nieżyjących generałów, następnie plan przewiduje degradację wszystkich oficerów wojska polskiego z czasów PRL. Dziesiątkom tysięcy już odebrano przywileje (?) należne im z racji funkcji i czynów, zmienia się nazwy ulic, które mogłyby się ludziom kojarzyć z poprzednią „tożsamością”, niszczy się pomniki przypominające wielką wojnę, w której Polska brała udział jako członek sojuszu państw antyhitlerowskich, pomniejsza się znaczenie tej wojny, zawiera się sojusze z siłami, które były nam wrogie w czasie wojny, a dziś są dumne ze zbrodni, jakie popełniły, gromadzi się piramidy kłamstw i przeinaczeń gwoli tej nowej „tożsamości”, jaką ma mieć naród polski pod rządami i po rządach partii PiS.

Stworzenie „tożsamości antykomunistycznej” – cóż to za cel dla polityka? Czy poważny polityk chce być biblijnym prorokiem, czy – skromniej – wieszczem piszącym trzecią część „Dziadów” z jeszcze bardziej bałamutną „Wielką Improwizacją”, która ma zastąpić myśl polityczną?

Partia PiS administruje krajem, jak potrafi i jak jej warunki obiektywne pozwalają. Jeszcze nie narobiła w tym zakresie tyle szkód, co AWS z premierem Buzkiem i tym drugim na czele. Do tego wymiaru polityki pisowskiej nie warto byłoby mi się mieszać. Jeszcze za wcześnie powiedzieć, czy oni funkcjonowanie administracji poprawiają, czy pogarszają.

Strach budzi ten drugi, nadrzeczywisty wymiar ich dążeń, gdzie prawda i fałsz, dobro i zło, szlachetność i podłość, symbole i rzeczy zostały ze sobą zmieszane rzekomo w celu osiągnięcia nadzwyczajnego, wprost niebiańskiego dobra, jakim jest „zdobycie władzy nad polską duszą”, aby uczynić z niej duszę antykomunistyczną.

O ten cel warto się bić, dla tego celu warto wyrzec się pozycji, jaką Polska zdobyła, przesuwając się do środka Europy, także krzywdzić ryczałtem i w nastroju amoku Polaków, którzy odtworzyli to państwo i odbudowali miasta po największej wojnie, jaka kiedykolwiek przetoczyła się przez Polskę. Przyjść w 1989 r. na gotowe i ogłosić, że zastało się zgliszcza – oto bezczelność PO-PiS, jakiej staliniści mogliby pozazdrościć.

Bartłomiej Sienkiewicz chciałby mieć w Polsce historyków, którzy przeciwstawiliby się zafałszowanej historii. Obawiam się, że trzeba nowego pokolenia – albo i dwóch – żeby się tacy pojawili w znaczącej liczbie. Do odkłamania jest nie tylko najnowsza historia – pytanie, czy istnieje coś takiego – ale przede wszystkim panujący urzędowy patriotyzm.

Co to jest ten patriotyzm? Dokładnie mu się przyjrzawszy, zobaczymy, że jest to kult patriotyzmu. Jaka jest treść tego patriotycznego patriotyzmu? Niezbadanym sposobem odrodził się i został przeniesiony w nasze czasy patriotyzm z okresu zaborów, ale nie z zaboru pruskiego czy galicyjskiego, lecz rosyjskiego, z całym balastem „pełnego złości i lekkomyślności” mesjanizmu.

Znam jednego poważnego historyka, który ma odwagę iść własną drogą – to Lech Mażewski, badacz XIX-wiecznego Królestwa Polskiego, jego wiele obiecujących początków, podważonego potem i zachwianego przez samych Polaków, oraz przemyślanej próby Wielopolskiego odzyskania przynajmniej części tego, co zostało utracone z winy samych Polaków.

Bartłomiej Sienkiewicz należy do Platformy Obywatelskiej czy jest z nią związany. Czy spodziewa się tam znaleźć „polityków świadomych, że teraz polityka to przede wszystkim historia”, czyli walka idei o to, czym ma być naród polski w nowym świecie? Przecież Platforma popierała najdziksze pomysły PiS w dziedzinie polityki historycznej, niczym się od PiS nie różniła prócz tego, że albo podążała za nim, albo starała się postawić krok wcześniej. Z tej strony, jak też ze strony Nowoczesnej, Razem, Krytyki Politycznej nie przyjdzie nowa myśl, nie mówiąc już o SLD, dla którego wszystko to jest starą baśnią znaną ze słyszenia.

Kaczyzm – czy pisizm – nie należy ani do lewicy, ani do prawicy. Podobieństwa do polityki Viktora Orbána są powierzchowne i nietrwałe.

Nie tylko o to chodzi, że Orbán jest wybitniejszy intelektualnie od polskiego kolegi. On ma gruntownie odmienną filozofię polityki. Dla Kaczyńskiego i jego partii wielkie realności polityczne nie mają żadnej atrakcyjności normatywnej, liczy się tylko aura symboliczna, w której niczego nie można sprawdzić. Orbán jest realistą, w szkole Carla Schmitta nazwano by go politycznym egzystencjalistą.

W myśleniu politycznym egzystencjalizm (empiryzm, realizm) jest skrajnym przeciwieństwem symbolizmu, w którym prawie niepodobieństwem jest odróżnienie męża stanu od pretendenta do władzy nad duszami.

Bronisław Łagowski
https://www.tygodnikprzeglad.pl/

Komentarzy 12 to “„O władzy nad polską duszą””

 1. RomanK said

  Kaczyzm to tylko polska wersja tego samego…:-))))
  Lepienie nowej tzsamoasci…idzie od gory ….w ktora zapatrzeni sa tzw. polscy prze(KIM)wodcy:-))))
  A jak to wyglada z bliska…posluchajcie popatrzcie sami:
  To obiad dla korespondentow Bialego Domu… piekna sala, potrawy wykwintne , stroje wieczorowe…..a pod tym quint essence…elity wspolczesnego establishmentu kulturowo politycznego….
  ORDYNARNE- PODLE- WULGARNE- CHAMSTWO I WULGARNOSC….
  czy mozna sie stoczyc jeszcze nizej? Porownajcie podobne w Rosji:-))))))
  Nie musze wyjasniac kto stanowi zdecydowana wiekszosc tego…..jak to nazwac t towarzystwo to niewlqasciwe okresl;enie…..miot tez nie bo niby co z tym nmaja wsopolnego bioedne mile swinki…..
  ocencie sami:

  http://www.informationliberation.com/?id=58315

 2. Salcie said

  A tu, rok temu dr Ewa Kurek rozprawia o różnych sprawach, między innymi o Kresach, o których PiS-iory milczą jak zaklęte.

  ————————————

  Dr Ewa Kurek o relacjach polsko-ukraińskich i zbrodniach na Kresach

 3. Jan said

  Nasi przodkowie byli, ci z przed kilkuset lat, tak jaki i dzisiaj są nadal, zindoktrynowanymi imbecylami!

  Jedna z najsmutniejszych lekcji płynących z historii ludzkości brzmi: Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencję do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło. Po prostu zbyt bolesne byłoby przyznanie się nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani. Carl Sagan

  Dysonans poznawczy.

  Dysonans poznawczy to „uczucie przykrego napięcia spowodowane informacją, która jest sprzeczna z naszym wyobrażeniem siebie jako osoby rozsądnej i sensownej”; to „popęd spowodowany poczuciem dyskomfortu, pierwotnie definiowany jako konsekwencja utrzymywania dwóch lub więcej niezgodnych ze sobą elementów poznawczych, następnie określany jako konsekwencja zaangażowania się w działanie, które jest sprzeczne z koncepcją siebie jako osoby przyzwoitej i rozsądnej”.

  W myśl psychologii społecznej, jednostki dążą do tego, aby uzyskać zgodność pomiędzy „różnymi przekonaniami o tej samej sprawie i spójności między swoimi poglądami a postępowaniem. Jeśli wskutek odebrania nowej informacji, myślenia lub własnego postępowania pojawi się psychologiczna sprzeczność, rodzi się dysonans”. Ten przykry stan emocjonalny ma własności popędu, przez co powoduje ogólną mobilizację organizmu do jego usunięcia oraz unikania go zawczasu. Należy podkreślić, że dysonans będzie tym większy, im większa jest niezgodność, która go wywołuje lub też im ważniejszej sprawy dla człowieka ona dotyczy.

  ————————————————————————————————————–
  Istotą faszyzmu jest przekonanie, że państwu/korporacji/kościołowi wszystko wolno!
  ————————————————————————————————————–

 4. Moher49 said

  ” jeden z dziennikarzy i może doradców Kaczyńskiego stwierdził po wyborach, że PiS wygrało dzięki polityce historycznej, wyraził się metaforycznie, jakoś tak, że wygrali męczennicy powstań, szarżujący nasi kawalerzyści, a także oczywiście ludzie leśni z lat powojennych.”
  Zostaliśmy oszukani po I Solidarności, i przez wszystkie rządy po 1989 r. Szczególnie boli oszustwo PiS. Odwołują się do Boga, honoru, ojczyzny, dają przynęty socjalne. Pod stołem, cichcem knują z odwiecznym judejskim tasiemcem. Wstyd żeby prezydent dużego europejskiego państwa, o tysiącletniej historii kajał się jak kundel, wstyd żeby nakładał czarny kapelusz, wstyd, żeby ministrowie jego rządu nakładali jarmułki. Wstyd żeby w polskim sejmie palono chanukowe świeczki. Będą budować kolejne muzea, odnawiać Rotschildom cmentarze, podczas gdy polskie miasta są odrapane, dziury w ulicach i chodnikach, groby na Kresach zaniedbane. Przyjdzie czas, że za tę zdradę zapłacicie, słono zapłacicie.

 5. Kajtek said

  @Jan
  Dlaczego manipulujesz. Istotą faszyzmu wg Duce jest przekonanie, że państwu wszystko wolno. Po co mieszasz Kościół. Dlatego, że go nienawidzisz?

 6. NC said

  Autor tego tekstu, pan Łagowski, bredzi. Powinien on najpierw przezwyciężyć swój dysonans poznawczy.

  Po przeczytaniu pierwszego bezsensownego zdania:
  „…obóz prawicy od lat przywiązywał ogromną wagę – teraz chce ją zabezpieczyć groźbami więzienia…”
  dałem sobie spokój z resztą tekstu.

  Gdzie Łagowski widzi obóz prawicy? W PiS-ie? PiS to agentura żydowska, zarządajaca neokolonią w Polin i maskujaca się hasłami socjalistycznymi i pustymi gestami pseudonarodowymi.

  ——-
  To jest nazwa czysto umowna.
  Admin

 7. Jan said

  @Kajtek

  Jesteś jednym z tych, którzy nic nie rozumieja z otaczjącej was rzeczywistości.

  „Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencję do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło”

  Nikt tutaj nie manipuluje, faszyzm Duce, był i jest tylko jedną z form faszyzmu!

  Faszyści rządzą prawie wszyskimi rządami świata a siłą przewodnią jest religia!

  Gdyby PIS-dzielcy nie deklarowali swojego zaangażowania w religii katolickiej, nie mieliby tak dużego wsparcia społecznego!

  Jest to ich przeogromne oszustwo i propaganda skierowana do durni. W sejmie Polin, około 90% parlamentarzystów to żydzi (Jude), jacy z nich katolicy?! W myckach na głowach?!

  To jest syjonistyczna, kryminalna, mordercza banda!!!

  ——–
  Siłą przewodnią tych sukinsynów jest religia????
  Jaka religia???
  Admin

 8. VAV said

 9. Teoria Chaosu said

  Siłą przewodnią tych sukinsynów jest religia????
  Jaka religia???
  Admin

  http://www.zbawienie.com/watykan.htm

  ——-
  O jakiej religii Pan mówi w kontekście tych ssynów, pytam ponownie?
  Admin

 10. "solidaruchów", KOR-w, syjonistów PO-PiS-PSL-SLD interesuje JEDNO: finansowe ŁAPÓWKI od CIA, Mossadu czy BND ! said

  „Walka o Wolność” Polski była, jest i będzie jedynie SLOGANEM propagandowym, a tych liberalno-syjonistycznych ZBOCZEŃCÓW aktywistów ŻYDÓW „post-solidaruchów”, KOR-w, żydów SLD, a teraz banderowców i syjonistów z gangów PiS-PO-PSL itp. JEDYNIE interesuje BRANIE finansowych ŁAPÓWEK od CIA, Mossadu, BND lub od KAŻDEGO kto im zapłaci za organizowanie SZABROWANIA przez żydo-masońskie międzynarodowe KORPORACJE, które razem z żydo-masońskim „rządem USA” stworzyli GLOBALIZM.

  W ostatnich 30 lat żydoskie mafie KORPORACYJNE przejęły faktyczną władzę w Waszyngtonie za FAŁSZYWE US $$$ czyli za PIENIĄDZE, skorumpowały całą „władzę” w Ameryce, gdzie wyhodowane takich SPRZEDAJNYCH gangsterów jak ten cały tzw. „kongres i senat” amerykański gdzie branie ŁAPÓWEK przez WSZYSTKICH tzw. „polityków” zostało ZALEGALIZOWANE !

  W zdemoralizowanym szambie USA, po tym jak ŻYDZI przejeli władzę, a „Biały Dom” w Waszyngtonie stał się centralną MELINĄ żydowskich KORPORACYJNYCH mafii bank-sterów żydów z New Yorku, czyli od momentu kiedy szalejąca żydoska MASONERIA w USA zamordowała prezydenta Johna Kennedygo dosłownie uchwalanie „ustaw amerykanskich” KUPUJĄ mafie żydoskie i korporacyjne za PIENIĄDZE !

  Właśnie dlatego w USA jest taka WŚCIEKŁA zajadła walka o to aby zostać „wybranym” kongresmenem(posłem” lub senatorem, gdyż to na 100% GWARANTUJE zostanie w bardzo szybki ZALEGALIZOWANY sposób skorumpowanym ZŁODZIEJEM multi-MILIONEREM jak np. takie skorumpowone złodziejskie MITŁY jak Hilaria Clinton (L.71) z „majątkiem” $190 milionów, czy taka ZWAPNIAŁA (L.81) Nancy Pelosi z $200 milionowym czy ZBUTWIALEC umysłowy (L.83) John McCain z $121 milionami sponsorowany przez kompleks zbrojeniowy lub taka stara żydowska ZGNITA starucha(l. 85) senator Dianne Feinstein z „majątkiem” $141 milionów „szefowa” od spraw „obrony i wywiadów” USA od 40 lat …

  Oni wszyscy NIE mieli i NIE mają prywatnych biznesów, aby uczciwie zarobić pieniądze chociaż na złodziejskich SPEKULACJACH finansowych jak żyd Soros, a jedynie oni posiadają tzw. „fundacje charytatywne” które pod różnymi PRETEKSTEM wyłudzają wielki szmal za ZAŁATWIENIE np. „ustanowienia prawa” czyli lewe OPŁACENIE wprowadzenie „ustawy” która jest w interesie jakieś KORPORACJI, lub grupy zwykłych zalegalizowanych zorganizowanych ZŁODZEJI … itp.

  Po 1963r jak ŻYDO-MASOŃSKA mafia ZAMORDOWAŁA Johna Kennedygo i żydoska korporacyjna mafia tzw. Deep State” przejęłą w sposób krwawy władze w Waszyngtonie, to od tego czasu USA stało się bandyckim mafijnym państwem, że „politykę” się JEDYNIE kupuje w USA za PIENIĄDZE, a ta ŚMIESZNY fałszywy slogan „amerykanska demokracja” to zwykłe KŁAMSTWO !

  Właśnie za PIENIADZE żydo-masońska MAFIE kupują w USA „władzę” i tylko mega przekupny INTRYGANT oraz ZŁODZIEJ oszust w USA może zostać kongresmenem lub senatorem, a za swoją KORUPCJE orz uległość wobec żydo-globalistów za 12 miesięcy już się staje MULTI-milionerem za brane ŁAPÓWKI !

  IDENTYCZNA metodologia kreowania władzy została PRZETRANFEROWANA do Polski. To za globalistyczne KRADZIONE pieniądze zostały PRZEKUPIONE media pod koniec PRL-u oraz wykreowani za ŁAPÓWKI za pośrednictwem CIA ci tzw. „desydenci demokratyczni” czyli żydy „aktywiści solidaruchy”, żydy KOR-y którzy BRALI i DALEJ biorą milionowe ŁAPÓWKI od CIA oraz żydowskiej globalistycznej mafii za KUPCZENIE polskim majatkiem i ZATRACANIEM tego wszyskiego co wypracują polscy obywatele w III RP.

  Przecież to jest NORMĄ, że ci dalej PRZEKUPIENI rządzący w III RP od 1989r do DZISIAJ żydy z polskim obywatelstwem „solidaruchy” i KOR-cy teraz w tych anty-polskich gangach PiS-PO-SLD-PSL-Nowocześni …. itp ŁAPÓWKARZE którzy byli, są i bedą finansowani z ZEWNĄTRZ oni widzą Polaków ale w GROBIE !

  To post-żydo-komuniści z PZPR/SLD na czele z ŻYDO-komuchami Kwaśniewskim, Leszkiem Millerem i Cimosiewiczem celowo sprzedali w latach 1990-ch NIEMCOM i ŻYDOM dosłownie wszystkie polskie media z PRL, aby przypadkiem ich NIE przejeli etniczni Polacy abojetnie czy prawego lub prawego skrzydła !
  Właśnie dlatego, że NIE ma w III RP polskich medów, dlatego ci DURNI wykołowani emeryci w III RP głosują w tych FAŁSZOWANYCH wyborach na tych anty-polskich NAJGORSZYCH sprzedajnych SQURWYSYNÓW z tych gangów PiS-PO-PSL-SLD . . . itp.

  W wyborach samorzadowych i jakich kolwiek innych wyborach w III RP NIE wolno głosować na tych anty-polskich ŁAPÓWKARZY co dalej biorą PIENIĄDZE $$$ z żydowskiego CIA, Mosadu, BND czyli tych zakłamanych sprzedajnych SQURWIELI „post-solidaruchów” czy „post-żydo-komuchów” SPRZEDWACZYKÓW z mafii PiS, PO, PSL, SLD, Nowocześni

  Oni wszyscy od 1989r do DZISIAJ NAUCZYLI się kupczenia pracą oraz majatkiem Polaków i ta PRZEKUPIONA zgraja za $$$ z banderowsko-syjonistycznego PiS razem z PO zawsze nas SPRZEDAWAŁA, na 100% SPRZEDAJE majątkiem nagromadzonym przez naszych polskich Dziadków i Ojców !
  Oni ROZDAJĄ ŻYDOM owoce naszej ciężkiej codziennej pracy, ngdyż te QURWY PiS czy PO nigdy się NIE utorzsamiają się Polskim interesem Narodowym tylko ŻYDOWSKIM lub jakimś NIE polskim, OBCYM, bardziej ukrainskim jak ten sprzedajny ŚMIEĆ Duda, który miesiac temu tak PERDZIAŁ swojim żydoskim PODŁYM zakłamanym ryjem:

  http://kosciesza.neon24.pl/post/143328,antypolska-mitologia-marca-68-czesc-iii

  ” . . . Tym którzy zostali wypędzeni(ma na myśli ŻYDÓW!)
  Polska moimi ustami prosi o wybaczenie,
  żeby zechcieli zapomieć,
  żeby zechcieli przyjąć,
  że Polska bardzo żałuje,
  że ich dzisiaj w niej nie ma”

  P.S.
  Czy ktoś w III RP jest jeszcze bardziej ZAKŁAMANY działajacy BARDZIEJ na szkodę etnicznych Polaków, niż ten ŚMIEĆ A.Duda, który NIBY reprezętuje „wszystkich” Polaków ???

 11. hucpa said

  ad Jan dysonans poznawczy, przynajmniej wesz ze nie wesz o czym piszesz.

 12. hucpa said

  ad10 Dudek jest od dudnienia żydowskiego, to prezydent Polin nie Polski, wiec nie ma co drzeć koszuli. Ze kawal gnoja to fakt, ale który nie jest syfem, na służbie u antychrysta.

  Poza tym niezle omiecione poletko, brawo.

Sorry, the comment form is closed at this time.