Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szlamowanie zewnętrzne i wewnętrzne

Posted by Marucha w dniu 2018-04-29 (Niedziela)

No i stało się; 24 kwietnia Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przyjęła ustawę nr 447 JUST, która zobowiązuje sekretarz stanu USA do monitorowania tempa i zakresu realizacji żydowskich roszczeń majątkowych przez państwa-sygnatariuszy deklaracji terezińskiej z czerwca 2009 roku.

Polska też deklarację tę podpisała niechybną ręką Władysława Bartoszewskiego, który został tam delegowany przez Księcia-Małżonka, czyli Radosława Sikorskiego, podówczas wystruganego akurat na ministra spraw zagranicznych w rządzie premiera Tuska.

Okazało się, że lobbing działaczy Polonii Amerykańskiej, którzy zresztą nie otrzymali wsparcia ze strony głównych władz Kongresu Polonii Amerykańskiej, nie mówiąc już o konstytucyjnych władzach Polski, które zachowywały się tak, jakby ta sprawa w ogóle ich nie obchodziła, okazał się nieporównanie słabszy od naporu zorganizowanego przez żydowskie organizacje przemysłu holokaustu.

W rezultacie 30-letni plan wyszlamowania Polski właśnie zbliża się do finału – ale na naszych Umiłowanych Przywódcach nadal nie robi to żadnego wrażenia.

Pobożny wicepremier Jarosław Gowin poinformował publicznie, że uchwalona właśnie przez Kongres USA ustawa „nie ma znaczenia prawnego”. Niby drobiazg – ale czyż nie miło dowiedzieć się, że nie tylko polski Sejm uchwala ustawy pozbawione znaczenia prawnego, jak np. nowelizacja ustawy o IPN, ale Kongres Stanów Zjednoczonych też?

Oczywiście pobożny wicepremier Gowin zarówno w tej sprawie, podobnie jak we wszystkich innych, może się mylić, ale co to szkodzi, skoro jest człowiekiem Renesansu, z którego – jak pisała Kazimiera Iłłakowiczówna – „można wszystko zrobić i w każdą formę ulepić”?

Ciekawe, że „Gazeta Wyborcza” tym razem nie popisała się żadnym wybuchem uczuć narodowych redakcyjnego Judenratu – jak to było przy okazji włączenia przez Kneset jakichś resztek obszaru Jerozolimy do terytorium państwowego Izraela. „Gazeta Wyborcza” opatrzyła relację z tego wydarzenia triumfalnym tytułem: „Jerozolima nasza!”- co przekonało mnie ostatecznie, że jest to żydowska gazeta dla Polaków.

Ale na triumfy przyjdzie jeszcze czas, kiedy żydowskie organizacje przemysłu holokaustu będą przejmowały nieruchomości w Polsce. Ciekawe, czy pan prof. Jan Grabowski, co to i w Kanadzie i w Polsce uwija się wedle oskarżania Polski i Polaków o współudział w holokauście, dostanie jakąś ładną posiadłość z dworkiem i fornalami, czy też będzie musiał kontentować się tytułem „historyka światowej sławy” – do spółki z Janem Tomaszem Grossem?

Jeśli Nasz najważniejszy Sojusznik każe przekazać Żydom mienie o wartości szacowanej na ponad 300 mld dolarów – a taka kwota pojawiła się w liście, jaki Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego w Nowym Jorku napisała do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie – to każdy Żyd będzie mógł liczyć na posiadłość z dworkiem i fornalami – jak przystało na szlachtę jerozolimską.

Toteż, skoro siekiera została już do pnia przyłożona, pan prezydent Andrzej Duda nie ma większych zmartwień, jak wysondowanie opinii publicznej, czego by życzyła sobie mieć w nowej konstytucji. W tym celu na Stadionie Narodowym odbył się „Kongres Wspólnie o Konstytucji”. Udział w Kongresie wzięli: „Szanowny Pan Marszałek, Szanowni Państwo Ministrowie, Szanowna Pani Prezes, Szanowny Pan Przewodniczący, Szanowni Państwo Prezesi, Szanowni Państwo Profesorowie, Posłowie, Senatorowie, Droga Młodzież oraz Wszyscy Dostojni Przybyli Goście”.

Ponieważ z żadnej relacji nie można się dowiedzieć, jacy to suwerenowie wzięli w tym Kongresie udział, odtwarzam prawdopodobne audytorium z powitania, jakie do uczestników skierował pan prezydent. Można powiedzieć, że na Stadionie Narodowym zebrała się elita suwerenów, co pokazuje, że po hekatombie elit w następstwie katastrofy smoleńskiej nasz mniej wartościowy naród tubylczy dorobił się nowej elity, której pan prezydent przedstawił pomysł na „konstytucję XXI wieku”.

Jak zauważył prezydencki minister pan Mucha, referendum powinno przynieść rozstrzygnięcie w szalenie doniosłej kwestii, czy konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem Unii Europejskiej, czy nie. Kwestia rzeczywiście jest doniosła, z tym jednak, że została rozstrzygnięta jeszcze w roku 1964, kiedy jeszcze pana ministra Muchy nie było na świecie, przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu, którego orzeczenia mają dla państw członkowskich UE charakter źródeł prawa. W sprawie Flaminio Costa przeciwko ENEL (C-6/64) Trybunał orzekł, że prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem państwa członkowskiego bez względu na rangę ustawy.

W tej sytuacji równie dobrze w referendum mogłoby paść pytanie, czy obywatele chcieliby, żeby w nocy było jasno, a w dzień ciemno, czy woleliby, żeby wszystko zostało po staremu.

Ale co to komu szkodzi, skoro nie wiadomo, czy to całe referendum w ogóle się odbędzie? Warto bowiem przypomnieć, że zgłoszenie pomysłu z referendum konstytucyjnym było pierwszą samowolką pana prezydenta Dudy, po której przyszły kolejne, jeszcze gorsze. Toteż nic dziwnego, że zarówno Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, jak i pozostali pretorianie z PiS, pomysł ten przyjęli kwaśno, a teraz pan minister Sasin expressis verbis podał w wątpliwość celowość urządzania go.

Referendum wprawdzie zarządza prezydent, ale – za zgodą Senatu, w którym na 100 senatorów, 65 pochodzi z PiS. Prezes Kaczyński jest pamiętliwy, więc nie ma specjalnych szans, by jakiś senator wyłamał się z dyscypliny, nawet gdyby formalnie nie była zarządzona, bo w przeciwnym razie musiałby kandydować jako niezależny, a potem siorbać cienką herbatkę, słuchając w dodatku szyderstw małżonki, pokazującej mu nieubłaganym palcem sytych, szczęśliwych i zadowolonych sterników nawy państwowej.

Podczas gdy na Stadionie „sztab wesoły łyka”, w Sejmie, który wskutek tego wygląda jak jakiś polowy lazaret, koczują rodzice wraz ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. Walczą oni o „kroczące” zasiłki, które w roku 2019 osiągnęłyby poziom 500 złotych, no i o zrównanie rent socjalnych z najniższymi rentami ZUS. Rząd chyba pluje sobie w brodę, że tak się chwalił finansowymi sukcesami, bo jeśli nawet jakoś ukontentowałby tych rodziców, to nie trzeba będzie długo czekać na wtargnięcie do Sejmu kolejnej grupy pokrzywdzonych, a po niej następnej – i tak dalej. Pokrzywdzonych bowiem u nas nie brakuje.

Toteż pani minister Rafalska kombinuje na boku jakieś kompromisy, ale rodzice z Sejmu nie dają za wygraną tym bardziej, że wspiera ich nieprzejednana opozycja i demonstranci na zewnątrz, którzy tylko patrzeć, jak założą pod Sejmem miasteczko. „Nie znałeś litości panie i my nie znajmy litości” – pisał Adam Mickiewicz – toteż opozycyjni dziennikarze z mściwą satysfakcją przypominają wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, który ówczesnemu rządowi zarzucał brak empatii.

Sytuacja wydaje się patowa, bo nawet podczas długiego weekendu, kiedy to większość obywateli będzie sobie popijać i zakąszać, nikt nie odważy się podnieść ręki na dzieci niepełnosprawne, żeby je pod osłoną nocy z Sejmu wynieść. I tylko Janusz Korwin-Mikke zauważył, że skoro ci rodzice dotychczas żyli bez tych zasiłków, to znaczy, że jest to możliwe. Z punktu widzenia logiki niczego tej opinii zarzucić nie można, ale polityka, zwłaszcza demokratyczna, z logiką nie ma nic wspólnego, toteż nic dziwnego, że świat wygląda tak, jak wygląda.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 10 do “Szlamowanie zewnętrzne i wewnętrzne”

 1. JerzyS said

  Panie Boże chroń nas od przyjaciół,
  bo od wrogów obronimy się sami!

  Jeśli ktoś oszuka cie raz, to być może oszust,
  jeśli oszuka cie drugi raz , to na pewno Oszust,
  ale jest oszuka cie trzeci raz,
  to ty na pewno jesteś Głupcem!

  Nadarzyła się świetna okazja ,
  żeby zacząć szantażować USA!

 2. JerzyS said

  „Janusz Korwin-Mikke zauważył,
  że skoro ci rodzice dotychczas żyli bez tych zasiłków, to znaczy, że jest to możliwe”,
  to czy jest to możliwe ,
  że
  Janusz Korwin-Mikke potrafi prawidłowo skasować bilet w tramwaju?

 3. Re: 1 JerzyS

  „kneSejm” bedzie szantazowal „bialy kneset”……Dobre sobie…
  Sam pan to wymyslil?…Czy ktos pomogl???…

  Pora zejsc na ziemie…

  Jesli chodzi o d.trumpa, to jest zwykla zydowska „kukla”…wykonujaca syjonistow rozkazy do rozpoczecia III kolejnej zydowskiej wojny w obronie „bezcennego I-sra-hell’a”, ktory to (najprawdopodobniej) ja rozpocznie…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Re: 3 cd…
  Zapomnialem „wkleic” wideo, ktore jest kwintesencja…

  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Jerry Roberts said

  Proszę podpisz petycję do prezydenta Donalda Trumpa o nie podpisywanie ustawy 447
  o nieoddawanie bezspadkowej żydowskiej własności w Polsce innym Żydom.

  Link tutaj: https://petitions.whitehouse.gov/petition/potus-donald-trump-please-do-not-sign-incoming-447-justice-uncompensated-survivors-today-just-act-2017

  Musimy zebrac ponad 100.000 podpisów.
  Podaj linka dalej. Każdy prawy Polak MUSI tą petycje podpisać.

 6. troll polonii said

  Czy Amerykanie wiedza kogo im rosyjscy hakerzy wybrali na prezydenta?? Zobaczcie tylko obrazki w tekscie

  Trump, who spent his life in New York, son of a notorious slumlord, a life of utter self-indulgence, unpaid bills, cheated partners, mob enforcers running interference for him every step of the way, is now in the only place worse than New York.

  Donald Trump is a Hoax, and Only a Bit Gay and Jewish as Well – Veterans…

  https://www.veteranstoday.com/2018/04/28/donald-trump-is-a-hoax-and-only-a-bit-gay-and-jewish-as-well/

 7. Jack Ravenno said

  @5 petition signed – will be forwarded….

 8. Salcie said

  Ad.1

  No cóż, zawsze intrygowało mnie dlaczego mistrz Michalkiewicz z takim podziwem cytuje czasem głupie wypociny Janusza Korwin -Mikkego. To nie może być tylko przyjacielska solidarność. To mi zakrwa na jakis kompleks mistrza wobec „intelektu” Korwina. To prawda, że Korwin często reklamuje się jako osobnik nadzwyczaj błyskotliwy i niewiarygodnie inteligentny. ale… czy mistrz musi mu wierzyć na słowo? 🙂

  Mój Boże, czy tak trudno zrozumieć na jakiej zasadzie funkcjonują te dzielne rodziny? Dlaczego tak uparcie walczą zamiast się poddac i dlaczego swych chorych dzieci nie oddają do umieralni, najlepiej prywatnych, jak poradziłby zapewne dzielny Korwin.

  A prawda aż bije po oczach – rodzice tych dzieci to mocarze, to ziemskie Anioły, które kosztem swojego własnego zdrowia, życia i podstawowych wygód a w imię rodzicielskiej miłości z nadludzką siłą i zaparciem walczą o swoje dzieci. Każdego dnia ratują je pracując ponad siły, poświecając im każdą minutę swojego życia i czasem żebrząc u rodziny oraz przyjaciół o pomoc.
  Wstyd panie Korwin za pańskie słowa! Wstyd mistrzu Michalkiewicz za entuzjastyczne cytowanie głupka!

  ——
  W pełni popieram!
  Admin

 9. Bronisław said

  Re: 8. Janusza Korwina postrzegam, jako jednego z największych mącicieli Narodu Polskiego i do tego ten pasożyt żyje na Jego koszt, a do tego ciągle ma wielu zwolenników!!! Jak to wytłumaczyć p. Salcie?!!! Serdecznie pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 10. hucpa said

  ad3 „„bezcennego I-sra-hell’a”, który to (najprawdopodobniej) ja rozpocznie…
  _ trafnie ujęte, Rotszylda klan zaplanował w tym celu_ Izrahell.

  Kolegę Stasia potwierdził, ze wkrótce przestanie istnieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: