Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Enya o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Liwiusz o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Amerykanie usuną Pomnik Katyński?

Posted by Marucha w dniu 2018-05-02 (Środa)

Władze amerykańskiego Jersey City postanowiły dokonać rewitalizacji centrum miasta, dlatego na czas tej inwestycji zdemontowany ma zostać Pomnik Katyński, który zostanie przeniesiony w inne miejsce.

Sprawujący urząd burmistrza weteran wojny w Iraku twierdzi, że pomnik upamiętniający polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów wróci na swoje miejsce, ale innego zdania są osoby realizujące całą inwestycję, które uznały go za „makabryczny”.

Pomnik znajdujący się w miejskiej dzielnicy finansowej Exchange Place został wybudowany w 1991 roku, a po 27 latach ma zniknąć z krajobrazu Jersey City.

Według zapewnień demokratycznego burmistrza Stevena Fulopa, będącego weteranem wojny irackiej, monument zostanie przeniesiony jedynie na czas realizacji nowej inwestycji, którą ma być po prostu rewitalizacja centrum miasta, a także zorganizowanie w tym miejscu kompleksu parkowego.

Osoby odpowiedzialne za wykonanie tego zadania twierdzą jednak, że Pomnik Katyński najprawdopodobniej nie powróci już do starej lokalizacji. Ich zdaniem ukazywanie Rosjan [??? – admin] jako wbijających nóż w plecy jest obecnie „nie do końca politycznie poprawny”, a monument sam w sobie jest „makabryczny”. Przedstawia on bowiem postać zakneblowanego żołnierza z rękami związanymi z tyłu, z wbitym w plecy bagnetem nasadzonym na karabin, co ma być niezręczne dla rodziców przechodzących obok niego wraz z dziećmi.

[Za to wymordowanie 500 tysięcy dzieci w Iraku nie było „niezręczne” – admin]

Przeciwko tej decyzji protestuje nie tylko amerykańska Polonia, ale także ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek. Jego zdaniem niepokojący jest zwłaszcza brak jakichkolwiek konsultacji w tej sprawie z Polakami mieszkającymi w Ameryce i osobami polskiego pochodzenia, które przez blisko dekadę walczyły o powstanie w tym miejscu Pomnika Katyńskiego.

Na podstawie: tvp.info, nj.com
http://autonom.pl

Komentarze 24 do “Amerykanie usuną Pomnik Katyński?”

 1. Ludwik said

  to nie chodzi o Rosjan; ciekawą kwestią jest czy warszawskie centrum katyńskie zostało kiedykolwiek odwiedzone przez przedstawicieli „państwa położonego w tzw. półksiężycu lewanckim”; z tego co mi wiadomo, to się nie zdarzyło

 2. RomanK said

  W wielu miastach w tym Dallas usuneli pomniki Bohaterow Confederacji…..decyzjami rad miejskich…jak szczury kiedy niramlni byli w szpitalacjh na urolach badz i interach , kolorowi i pedaly przeglosowali…i wykonali w ciagi trzech dni…
  ZNowu ..nei ma co wrzesczec i rozpoczynac wojny propagandowej bo znowu przegramy jak kazda jedna wczesneij…media sa czyje sa…
  nalzy rozmawiac z rada Mista Jersey i pojsc licznei na posiedzenie rady i przedstawic soeje zadania….
  POlonia to zrobi sama w Jerssey sa madrzy Polacy…byle tylko nei przeszkadzali im dupki typu Radka Malzonka czy innych bucow z mordami lizydupow!

 3. RomanK said

  Panie Ludwiku..jak morderca ziliza sie do trupa ofiary ten zaczyna krwawic…

 4. revers said

  przeciez w najnowszej historii postholocaustycznej ci oficerowie mogli wziasc udzial w zagladie zydow np. w Jedwabnym, nie odwrotnie, to po co te pomniki? Ustawa 447 jest o wiele ciezsza, to nie bagnet ale wielotonowy walec pieniedzy w plecy polakow, mozna przestawaic teraz polakow jak pionki na wielkiej szachownicy Brzezinskiego, wiele niepotrzebnych juz jest bo geoszachownica skurczyla sie prez zajecie wielu strategicznych punktow na Ziemii, jako pionki dobrze zasaluzyli sie na wielki anglosyjon, jeszcze przszlo tym pionkom bilion zaplacic za przestawienie.

  Ten nowy na placu Pilsudzkiego zrekompensuje wielokrotnie.

 5. Zerohero said

  Bzdura. Przy tej nagonce na Rosję, to akurat poprawność polityczna nakazuje by na nich pluć ile wlezie.
  Sam pomnik jest po prostu łopatologicznie dosłowny, kiczowaty i faktycznie nie na miejscu.
  Niestety niedawno mieliśmy odsłonę pomnika wołyńskiego i tam również razi makabryczna dosłowność – jakby autor chciał za pomocą bryły nadrobić braki edukacyjne widza.
  Ja akurat jestem przeciwnikiem tzw. nowoczesnej sztuki i preferuje klasyczne rzeźby. Po prostu nie uważam, że np. pomnik ofiar bombardowania powinien przedstawiać leżące luzem wątroby i dzieci z odpadającymi płatami skóry.

 6. Miet said

  Wyrażę swoją opinię, która wielu tutaj się nie spodoba.
  Jestem przeciwnikiem stawiania pomników na obcej ziemi, związanych z martyrologią nas Polaków.
  W Polsce mamy wystarczająco dużo miejsca na pomniki. Nie wciskajmy na siłę swojej historii innym, których to wszystko nic nie obchodzi – po jaką choinkę to robić – co chcemy przez to osiągnąć – chcemy żeby inni płakali nad losem naszego narodu???

  Nikt płakał nie będzie bo to wszystko obojętnie mu zwisa. Naszej historii uczmy nasze dzieci i sami się jej też uczmy.

  ——
  Coś jest na rzeczy…
  Admin

 7. Korab said

  Steven Fulop- 49-ty burmistrz New Jersey,kto zacz? Cytuję : He was born to a Jewish family in Edison,New Jersey… the son of the immigants of Romania… his mother is the daughter of Holocaust survivors.. Fulop attended Rabbi Pesach Raymon Yeshiwa,an Othodox Jewish elementary school in Highland Park,NJ… No i wszystko jasne…

 8. Kajtek said

  Nie żaden „lewacki burmistrz New Jersey” chce usunąć Pomnik Katyński – tylko żyd.
  Za Wikipedią EN mamy: „Fulop (Fülöp) was born to a Jewish family in Edison, New Jersey, the son of immigrants from Romania. His father owned a delicatessen in Newark, New Jersey, where Fulop often worked, and his mother, the daughter of Holocaust survivors, worked in an immigration services office helping others gain citizenship. Through the sixth grade, Fulop attended Rabbi Pesach Raymon Yeshiva, an Orthodox Jewish elementary school in Highland Park, New Jersey, though he himself was not observant. For his last two years of elementary school and his first two years of high school, Fulop attended Solomon Schechter Day School of Essex and Union (now Golda Och Academy) in West Orange, New Jersey.[6][7][8]”

  Żyd to żyd. Zawsze będzie nienawidził Polaka 1000x bardziej niż swego pobratymca Eichmanna. Ludzie są nie tylko leniwi ale i głupi i nawet nie przyjdzie im do głowy żeby zajrzeć do jakiegoś źródła a ODPOWIEDŹ JEST TAKA PROSTA.
  ŻYD!

 9. Rokitnik said

  Pomnik leży w tak DOSKONAŁYM miejscu, że podejrzewam iż starający o lokalizację Rodacy, nieżle musieli napoić całą Radę Miasta New Jersey, by to uzyskać? Wielokrotnie TAM bywałem z manifestajacjami rocznicowymi / także prywatnie / ale co jakiś czas z m a l e j ą c ą grupką zainteresowanych.
  Pomnik autorstwa p.Pityńskiego jest o tyle zakłamany, że zbrodni NIE popełnili Rosjanie, tylko na rozkaz chazarów ( w tym Stalina i Berii) NKWD składające się w swoim patalogicznym jądrze z samych passożydów. No…ale wyobraźmy sobie nie bagnet, ale róg gwiazdy wbity w plecy polskiego Oficera?
  Pomnik ma też inne straszne płaskorzeźby i wszystkie związane z wschodnią ( martyrlogia, zsyłek, głodu i poniewierki. Bo takie to były czasy? A ONI byli POLAKAMI ..

 10. NC said

  Re 9: Steven Fulop, urodzony w 1977 jako wnuk „holocaust survivor” jest automatycznie „holocaust survivor”, bo jakby babcia nie przeżyła, to Stevena by nie było.
  Jasne? Jasne.

  Więc Państwo Polskie przekaże Stevenom mienie po tych, co zginęli i nie pozostawili spadkobierców.
  Jasne? Jasne.

  Jeśli więc Steven nie czekając na wypłaty usuwa pomnik juz teraz, to znaczy, że nie przejmuje sie Polakami, czyli sprawa przekaznia majątku bezspadkowego został juz zaklepana.

  Czyli wszystko jasne.

 11. Antares said

  Nasi „amerykańscy” przyjaciele najpierw uchwalili ustawę 447 a teraz pomnik burzą? Jak my burzymy pomniki naszych wyzwolicieli to nazywa się to „oczyszczaniem przestrzeni publicznej z naleciałości komunistycznych” a u nich po prostu „poprawą przestrzeni publicznej”. Najgorsze to to, że za tymi wszystkimi działaniami stoją tasiemce.

 12. Wit said

  W zamian należy usunąć z Polski wszystkie anglosaskie tablice i pomniki – wymłotkować wszystko do gołej ściany!

  Poza tym, tak dla sportu, niszczyć wszystko co angielskie, amerykańskie lub naznaczone językiem angielskim. Nie oglądać filmów, nie słuchać muzyki anglosaskich kurwów.

  Być Polakiem, a nie anglosaskim śmieciem.

  ——
  Popieram.
  Admin

 13. Dinozaur said

  Czy ktoś wie co się stało z pomnikiem polskich powstańców (5 jeźdźców z lancami ) , usuniątym w 90 latach z Commons Green w Toronto ?

 14. RomanK said

  Nie zapominajcie anowie , ze pomniki pojawiaja sie we wlasciwym , czasie i miejscu…i znikaja we wlasciwym czasie z miejsc…..

 15. Niktoś said

  @Wit: W pracy, w wiadomościach (PCh24 włączając) co 5 słowo polskie zastąpione angielskim odpowiednikiem, zatrzymuję się na parkingu w warszawie przed rzędem sklepów, wszystkie nazywają się po angielsku i mają angielskojęzyczne reklamy. Przed tymi sklepami spacerują tzw Polacy i noszą koszulki z angielskimi napisami. Wchodzę do Kauflanda, który jest nieopodal a z głośników leci angielska muzyka. Pani przez głośniki nakręca reklamę, że w sklepie można skorzystać z płatności używając karty Payback, oczywiście zupełnie nieprawidłowo wymawiając słowo ‚back’. Itd itp. W pracy posługują się terminologią, zastępując co 5 polskie słowo angielskim. Na zwróconą uwagę patrzą jak na idiotę, po czym dodają, że po angielsku to lepiej brzmi. Witamy w Polin.

 16. troll polonii said

  15
  Niktos
  Caly czas chodzi o wynarodowienie jezyka polskiego.
  Co innego znac jezyki obce, a co innego zastepowac wlasny jezyk cudzym. I prowincjonalne to i banalne i najczesciej niegramatyczne i bez sensu.
  Mnie sie o to od dawna rozchodzi ale wielu bardziej uczonych ode mnie uwaza, ze mamy isc z postepem – obojetnie co to znaczy.
  Jeden z moich „ulubionych” przyswojonych zwrotow jest : „strzelil sobie w stope”- qrwa, jak on to zrobil? Jakis linoskoczek.

 17. troll polonii said

  Amerykanie usuna pomnik katynski, zeby zrobic miejsce na pomnik nastepnego noblisty , Trumpa – ze sniegu

  Climate group raising money to carve Trump’s face into glacier – Investment Watch Blog

  http://www.investmentwatchblog.com/climate-group-raising-money-to-carve-trumps-face-into-glacier/

 18. Niktoś said

  @Troll Polonii: Wygląda to, że angielski staje się dla żydów praktycznie nowy językiem jidisz. W Polin będziemy musieli się go nauczyć do czasu, gdy wprowadzą go jako język państwowy i narodowy.

 19. troll polonii said

  18
  Niktos
  Na spotkaniu z zydami w Nowym Jorku, prof Szlomo Sand z hebrajskiego Uniwersytetu w Tel Awiwie probowal tlumaczyc zebranych -wybranym, co to jest narod.
  Wedlug Shlomo Sanda – historyka, narod, to grupa ludzi, ktora zyje na tym samym terenie i ma wspolna historie i wspolny jezyk.

  I doszedl do wniosku, ze zydzi nie sa narodem bo nie maja wspolnego terenu ani wspolnej historii. I nie maja wspolnego jezka. Nie sa tez grupa religijna bo religie niekoniecznie zwiazane sa z narodem. Bo , jak twiedzi Szlomo Sand , nie ma narodowosci chrzescijanskiej czy buddyjskiej.
  I Zydzi nawet nie maja wspolnego jezyka.
  Bo, powiada Shlomo Sand, ja zyd z Izraela urodzony w Jerozolimie, przybylem na spotkanie z wami, zydami urodzonymi w Nowym Jorku.

  „Czy ktos na sali zna jezyk hebrajski?/ Nikt?
  No wlasnie, powiedzial prof. Sand.
  Zeby sie dogadac z wami musze rozmawiac po angielsku” (Zydzi w Nowym Jorku przewaznie mowia w jidisz, ktorego w Izraelu nie ucza.)

  Shlomo Sand: Challenging notions of a Jewish People – YouTube

 20. MatkaPolka said

  Pomnik Katyński niesie cały bagaż kłamstwa Katyńskiego i wpisany jest w ten „Chybiony Patriotyzm” Polaków –jako jeden z elementów polityki USA antagonizowania Polski z Rosją

  Mordu dokonali nie Rosjanie, a żydzi – NKWD Berii
  Ci sami żydzi co zamordowali 20 000 plskich oficerów zamordowali 46 000 rosyjskich oficerów
  W Rosji, w Smoleńsku już od ponad 15 lat jest pomnik ofiar Totalitaryzmu – Rosjan i Polaków.
  Rosjanie to zrozumieli – Polacy nie.

  „Nóż w plecy’ też zawiera kłamstwo historyczne – Rosjanie zajęli te tereny w obronie lokalnej ludności, wśród których było wielu Rosjan i innych grup etnicznych. Sowietom był znany General Plan Ost – plan zagłady Słowian, a jeszcze lepiej plany Hitlera zagłady żydów. Gdyby Rosją nie zajęła tych terenów – zajeli by to Niemcy – i UPA zaczęła by mordy Polaków już od 1940 r a nie od 1943.

  Ponadto nie było żadnego „Noża w Plecy” ze strony Rosji – masońskie polski rząd, polskie masońskie dowództwo wojskowe – UCIEKLO – oddało Polskę Hitlerowi bez walki, zostawiając żołnierza polskiego bezbronnego – na polecenie Londynu. Polska mogła z łatwością pokonać Niemców i zająć Berlin – Armie Polska i Niemiecka były mniej więcej takie same. Jeśli mowa o „Nożu w Plecy” – to ten nóż wbiły Polsce polskie rządy masońskie. i dalej robią Polakom wodę z mózgu …. I okradają

  Ale „Chybieni Patrioci” obwiniają za to Rosję

  Już 1 września Polska po ataku mogła zdobyć Berlin stolicę Hitlera

 21. walerianda said

  Kolejny dowód przyjaźni władz USA wobec Polski. Powodem jest konieczność budowy parku
  na małym placyku między biurowymi budynkami ….Pozostawiam decyzję burmistrza
  Jersey City Stiven’a Fulop’a bez komentarza a na nowe miejsce dla pomnika proponuję
  postawienie go na terenie jakiegokolwiek rezerwatu Indiańskiego w uzgodnieniu z Ich
  reprezentantem Wielką Górą – kontakt umożliwię. będziemy jeździć sobie na wypady
  rekreacyjne z korzyścia dla obu stron i Indian i Polaków mających podobna historię w martyro-
  logii. Lepsze to niż magazynowanie.

 22. MatkaPolka said

  Coś dla burmistrza Stevena Fulopa

  NA KAŻDYM POMNIKU KATYŃSKIM POWINNA BYĆ WMUROWANA TABLICA

  Sprawcy mordu – KTO STRZELAŁ? Kto mordował Polaków?

  1. Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:
  Raichman, Mierkułow, Urbanowicz
  2. Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:
  Lew Rybak, Chaim Finberg, Abraham Borisowicz,
  3. Zbrodnię wykonali:

  Bogdan Zacharewicz, Kobulow, Begman, Elman, Estrin , Abram Borysowicz, Krongauz, Lejbkind J.Raichman, Abakumow
  Milstein (transport)

  Sierow. Lew Rybak, Chaim Finberg, major Joshua Sorokin, kapitan Aleksander Suslow, kapitan Samyun , Tichonow

  ŻADNA z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem! Zbrodni dokonało żydowskie NKWD. Wśród strzelających było również 3 Żydów polskiego pochodzenia.

  Żydzi, którzy mordowali Polaków w Katyniu

  Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona sowieckich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim. Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), który mieszka teraz w Tel Awiwie, 21 lipca 1971 r. poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. On opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.

  Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”. Vidro mówił dziennikowi „Maariv”:

  Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro: „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

  Część tych opowieści jest reprodukowana na tej samej stronie wraz ze zdjęciem Vidro. Jest również interesujące, że w Katyniu było również mordowanych trochę Żydów. NKWD była ostrożna, selektywnie wybierała kogo „aresztować” spośród 15 tysięcy ofiar.
  Dziś wiadomo, że 80% polskich Żydów popierało żydowski Bund, który stał się komunistyczną partią Polski. 20% tych, którzy nie popierali Bundu, było traktowanych jak reszta Polaków. Polityką Stalina było: „śmierć wszystkim, którzy mogliby sprzeciwiać się komunizmowi”.

  Stalin mianował Żydów komendantami gułagów

  Aleksander Sołżenicyn, światowej sławy rosyjski autor 712-stronicowej książki „Archipelag Gułag”, na 79 stronie zamieścił 6 zdjęć ludzi, którzy zarządzali najbardziej morderczymi obozami więziennymi w Rosji. Wszyscy byli Żydami: Aron Solts, Naftaly Frenkel, Yakow Rappoport, Matvei Berman, Lazar Kogan i Genrikh Yagoda.

  Sołżenicyn opisuje jak Frenkel najbardziej pasował do wszystkich profesjonalnych mordów: „Frenkel ma oczy badacza i prześladowcy, z wargami sceptyka… człowiek z niezwykłą miłością władzy, nieograniczonej władzy, pragnący, by się go bano!” Jest to opis Khazara żydowskiej rasy, który dziś jest komendantem (zarządcą obozów koncentracyjnych, w których trzyma się tysiące Palestyńczyków). Módlmy się za te biedne ofiary.

 23. Lily said

  Pamietajmy,kto mordowal najszlachetniejszych
  przedstawicieli narodu polskiego-Slowian.

 24. Niktoś said

  @19 Troll Polonii:

  Nie ma już badań naukowych w języku polskim:

  http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/129877-nauka-english-only

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: