Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Nie oglądajmy się na Amerykanów

Posted by Marucha w dniu 2018-05-03 (Czwartek)

Tytułowy apel po prostu poraża oderwaniem od realiów.
Przecież sensem istnienia obecnej warstwy rządzącej jest właśnie totalne podporządkowanie interesom Stanów Zjednoczonych (i Izraela), bez względu na koszty, jakie ponosi tzw. państwo polskie.
Równie dobrze można by apelować do gówna, żeby nie śmierdziało.
Admin

„Kiedy nasza delegacja jedzie do Iranu w sprawach handlowych, to spotykamy się z pretensjami Irańczyków. My deklarujemy, że chcemy handlować, a Irańczycy nam odpowiadają, że powinniśmy coś zrobić, żeby to było w ogóle możliwe. Bo wina leży po naszej stronie, tj. naszych banków i instytucji, które robią problemy, gdyż oglądają się na Amerykanów” – mówi w wywiadzie dla Myśli Polskiej sen. Maciej Grubski, przewodniczący Polsko-Irańskiej Grupy Parlamentarnej.

Publicznie opowiada się Pan za współpracą z Iranem i stanowczo staje w obronie Syrii, Palestyny i Sahary Zachodniej. To dość niepopularny kierunek, zważywszy na sojuszników Polski. Czy nie obawia się Pan, że podzieli los Mateusza Piskorskiego, któremu prokuratura postawiła absurdalne zarzuty?

– Mam nadzieję, że żyjemy w kraju demokratycznym i zdanie obywatela – w tym parlamentarzysty, który ma trochę szerszy ogląd na sprawę – coś jeszcze znaczy. I mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której panowie z ABW aresztują senatora Macieja Grubskiego za to, że wyraża swoją opinię na temat tego, co Polska powinna robić w relacjach z Iranem; jak Polska powinna się zachowywać w sprawie wojny w Syrii; jak Polska powinna reagować na holokaust Palestyńczyków; jak Polska powinna się zachowywać w kwestii Sahary Zachodniej okupowanej przez Maroko. Oczywiście idąc trochę pod prąd polskiej polityce zagranicznej staram się przekonywać, a nie narzucać swoje zdanie. Przekonywać do tego, że Polska powinna stawać po stronie tych, którzy są dzisiaj krzywdzeni.

[Panie senatorze, czy to nie wstyd, żeby jakiś gajowy z lasu pouczał Pana, że NIE żyje Pan w kraju praworządnym i że nie ma Pan, kurwa mać, ŻADNYCH praw, jeśli tak się władzy spodoba? Że mogą z Pana zrobić pedofila, złodzieja, że mogą Pana wsadzić za nic, że mogą Pana powiesić w jego własnym mieszkaniu? – admin]

Kto konkretnie jest krzywdzony i w jaki sposób?

– Zacznijmy od Sahary Zachodniej. Hiszpanie opuszczając to terytorium, dopuścili do tego, że na te tereny wskoczyli Marokańczycy. Tereny bardzo bogate – zarówno w pierwiastki, jak i rybołówstwo. Obecnie Marokańczycy eksploatują ten kraj. I co na to Polacy? Nic! Piszę w tej sprawie do ministra spraw zagranicznych, koresponduję z ambasadorem Maroka; wyrażam swój sprzeciw; walczę o to, żeby przedstawić prawo Saharyjczyków do samostanowienia. A Polska nic w tej sprawie nie robi.

Iran z kolei, znajduje się pod sankcjami narzuconymi przez Stany Zjednoczone. Irańczycy próbują dziś odrodzić swoją gospodarkę, w związku z czym proponują Polakom korzystny dla obu stron biznes. Tymczasem spotykamy się z sytuacją, że polscy biznesmeni są zablokowani, ponieważ banki w Polsce zamiast na polski interes patrzą na Amerykanów.

Jako grupa parlamentarna od wielu lat staramy się przekonywać do tego, że Polska powinna zmienić swoją politykę zagraniczną w stosunku do Iranu. Przecież możemy czerpać korzyści gospodarcze zważywszy na ogromny potencjał tego kraju i bardzo przychylną postawę Irańczyków w stosunku do Polaków. Nadmienię, że Irańczycy zawsze byli nam bardzo życzliwi, zarówno w czasach odległych, jak i współcześnie. Wystarczy wspomnieć, że nigdy nie uznali utraty przez Polskę niepodległości, a podczas II wojny światowej w przyjacielskiej atmosferze dali azyl wymęczonym Polakom, którzy wraz z armią gen. Andersa zostali ewakuowani ze Związku Radzieckiego.

Natomiast przyglądając się sytuacji w Syrii, uważam, że wprowadzanie proamerykańskiej czy proeuropejskiej polityki „uzdrawiania” krajów na Bliskim Wschodzie – Irak, Libia, czy nawet w mniejszym stopniu Tunezja – nie daje nic dobrego. Przykłady wymienionych krajów pokazują, że narzucanie polityki liberalnej – tj. takiej, która zakłada, że standardy amerykańskie czy europejskie powinny zafunkcjonować – nie daje żadnego efektu.

Widzimy przecież, że funkcjonuje ta część Syrii, która jest po stronie prezydenta Asada (nad którą wojsko syryjskie ma kontrolę), zaś na pozostałych obszarach [będących poza kontrolą państwa syryjskiego – red.] jest już dużo gorzej. Tam chodzi o złoża ropy i gazu ziemnego. I nie oszukujmy się, mocarstwa które dzisiaj funkcjonują na terenie Syrii – zarówno Stany Zjednoczone jak i Rosja oraz Iran – być może widzą w tym interes, aby położyć rękę na tych złożach. Ale ja uważam, że te złoża należą się narodowi syryjskiemu i z tych złóż powinna korzystać Syria przy odbudowie swego państwa.

I wreszcie Palestyńczycy. Naród ten przeżywa tragiczną sytuację od 1948 roku, czyli od czasu, kiedy na terenie Palestyny powstało państwo żydowskie. Paradoks polega na tym, że Niemcy okrutnie potraktowali Żydów w czasie II wojny światowej – co trzeba napiętnować, bo taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca [bua ha ha! – admin] – a potem ci sami Żydzi wchodzą do Palestyny i robią praktycznie to samo, tj. wysiedlają Palestyńczyków z ich domów, dokonują na nich mordów, itp.

Dzisiejsza sytuacja „Wielkiego Marszu Powrotu” [Palestyńczyków – przyp. red.], który idzie w kierunku swoich ziem, pokazuje że państwo [Izrael – przyp. red.], które ubiega się o pozytywny odbiór na świecie, strzela do Palestyńczyków, zabija dzieci, zabija dziennikarzy, zabija kobiety – i nie ma na świecie żadnej reakcji.

Napisałem w tej sprawie pismo do premiera Morawieckiego i oczekuję od niego konkretnego stanowiska ze strony Polski, tj. czy Polska jako kraj – który zawsze stawał po stronie słabszych i tych którzy byli krzywdzeni – stanie po stronie Palestyńczyków wbrew interesom globalnym. I mam nadzieję, że do tego dojdzie.

Izrael może być naszym przyjacielem [NIE, kurwa, nigdy nie był i nigdy nie będzie. Nie ma przyjaźni z bandytami i oszustami, wrogami Pana Boga – admin]  i zawsze będziemy z Żydami jeśli chodzi o przypominanie prawdy na temat holokaustu [Jakiej prawdy? Mitomana Elie Wiesela? – admin]. Jednak nie ma naszej zgody na to, żeby Żydzi – poprzez państwo Izrael, służby specjalne, wojsko – mordowali niewinnych ludzi. Ja przynajmniej się na to nie zgadzam.

Niedawno koalicja pod wodzą USA kolejny raz zbombardowała obiekty w Syrii. Akcję tradycyjnie poprzedziły oskarżenia o użycie przez siły Asada broni chemicznej na ludności cywilnej. Co Pan o tym sądzi?

– Być może ten argument o użyciu broni chemicznej zostanie zbity, bo już pojawiają się informacje, że dzieci, które widzieliśmy w materiałach filmowych i które miały być ofiarami tego ataku chemicznego, w rzeczywistości zagrały pewną rolę w tym przedstawieniu. I to będzie skandal, jeżeli okaże się, że zbombardowano kraj z tytułu tego, że sfałszowano informacje o tym, że syryjski prezydent użył broni chemicznej. [Jaki kurwa skandal? Żadnego skandalu nie będzie, bo nigdy go nie było w wielu podobnych sytuacjach. – admin]

Bo niby jaki miałby Asad w tym cel? Prezydent, który wygrywa dzisiaj wojnę z ISIS o spokojne państwo bez terroryzmu, w ostatniej fazie wojny używa broni chemicznej…? Przecież to nie ma żadnego sensu. Przypomina mi się sytuacja w Iraku, gdzie zarzucono Saddamowi Husajnowi, że niby posiadał broń chemiczną i biologiczną. W ostateczności nic nie znaleziono, ale dokonano interwencji i zniszczono kraj. Nie chciałbym, żeby tak samo została zniszczona Syria, chociaż w dużej części niestety to się już stało.

Głosi Pan bardzo niepoprawne politycznie poglądy. Wszystko co właśnie usłyszałam różni się od prowadzonej obecne polityki zagranicznej państwa polskiego (pozycja na kolanach przed USA i Izraelem). Swoje zdecydowane zdanie wyraża Pan także na portalach społecznościowych. Czy z tego powodu spotykają Pana jakieś nieprzyjemności?

– Wręcz przeciwnie, widzę dużo pozytywnych efektów mojej działalności. Otrzymuję na Facebooku sporo prywatnej korespondencji, w której ludzie życzliwie i pozytywnie oceniają moją aktywność. Pamiętajmy, że poprawność polityczna [???? – admin] i w życiu towarzyskim, spowodowała, że Hitler doszedł władzy i przyczyniła się do holokaustu. Hitler zamordował miliony ludzi, w tym wielu Żydów. Czy chcemy doprowadzić do tego, żeby poprawność polityczna spowodowała, że nie będziemy zwracać uwagi na to, co się dzieje w Palestynie? Na to, co robi Maroko w Saharze Zachodniej?

Już teraz poprawność polityczna doprowadziła do tego, że nie próbujemy dochodzić prawdy, czy aby na pewno informacje o użyciu przez rząd syryjski broni chemicznej są prawdziwe. W efekcie, pod niesprawdzonym pretekstem doszło do bombardowania. Moim zdaniem nie może być na to zgody. Oczywiście biznes biznesem, wszystko może być ważne, układy strategiczne, itp., ale jako Polak chcę podkreślić, że moje serce zawsze bije po stronie tego słabszego. Jeżeli słabszy wymaga pomocy, to ja jestem po jego stronie. Dzisiaj tą słabszą stroną są Syryjczycy, Palestyńczycy, Saharyjczycy i w jakimś sensie Iran, który domaga się tego, żeby równomiernie traktować jego chęć funkcjonowania na forum publicznym.

Nawiążę do wypowiedzi sprzed kilku lat, jakiej udzielił mi ówczesny chargé d’affaires ambasady Syrii w Warszawie. Dr Idris Mayya powiedział wtedy, że Syria chciałaby, żeby to właśnie Polska miała swój udział w odbudowie ich kraju. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że Polacy są wysoko cenieni jako fachowcy, bo jeszcze w latach PRL budowali infrastrukturę na Bliskim Wschodzie; Polska nie ma kolonialnej przeszłości; i wreszcie mamy doświadczenie w odbudowie z gruzów własnego państwa. Jakie Pan widzi możliwości dla Polski – w tym polskich przedsiębiorców – w związku z tamtą deklaracją?

– Chargé d’affaires jest naprawdę kulturalnym i miłym człowiekiem, ale moim zdaniem Polska zmarnowała swoje szanse na Bliskim Wschodzie wkraczając do Iraku. Dla urojonego pomysłu określonej struktury na świecie wkroczyliśmy tam i zrobiliśmy sobie wroga w Regionie. Dlatego myślę, że Syria – mimo, iż miło o Polsce mówi – to jednak nie ma już do nas takiego zaufania jak 15-20 lat temu, czyli jeszcze przed wkroczeniem do Iraku. [I słusznie. Wrednym kundlom się nie wierzy – admin]

Syria wymaga dziś ogromnych środków na odbudowanie. Jeśli chcielibyśmy naprawdę się zaangażować w pomoc dla Syryjczyków, to potrzebne są setki milionów dolarów. Wtedy oni to zauważą i odwdzięczą się po jakimś czasie, kiedy sytuacja w kraju już się ustabilizuje. Pieniądze w Syrii są – przecież odkryto tam kolejne złoża ropy i gazu. Mam nadzieję, że wielkie mocarstwa nie położą ręki na tych złożach, wykorzystując je do swoich własnych interesów, zamiast dla interesu Syrii – wolnej Syrii, która powinna funkcjonować bez tych wszystkich grup terrorystycznych na swoim terenie.

Tam jest jeszcze jeden problem, problem Kurdów wykorzystanych przez Amerykanów, żeby zwalczać ISIS. I nie sądzę, żeby dostali oni jakiś skrawek niepodległego państwa kurdyjskiego – zostaną wykiwani przez Amerykanów.

W tej chwili jaka pomoc z naszej strony jest najbardziej realna?

– Jesteśmy Polakami, więc jako Polacy przede wszystkim wspierajmy te kraje, które potrzebują naszej uwagi. Pokażmy, że jesteśmy po stronie słabszych i po stornie wartości. Udowodnijmy, że brońmy życia, kobiet, niepełnosprawnych, dzieci. Pokażmy, że jesteśmy za tym, aby dziennikarze mogli w spokoju realizować rzetelne reportaże w strefach wojennych i nie byli zabijani przez snajperów strzałem w głowę. Nie dopuśćmy do takich sytuacji.

Wróćmy do Iranu. Czy Amerykanie pozwolą Polakom robić interesy z Irańczykami?

– Pani redaktor, nasza grupa parlamentarna nie przypisuje sobie wielkich sukcesów, ale na dziś mogę zapewnić, że działamy bardzo aktywnie na rzecz polsko-irańskiej współpracy. Przede wszystkim rozmawiamy z polskimi bankami i odpowiednimi strukturami, które mogą przygotować programy bezpośrednio angażujące się w Iran – na przykład pominąć Dolara w wymianie zagranicznej i wprowadzić do obiegu Euro.

Rozmawiamy z nimi w ten sposób: – Jesteście Polakami! Czy reprezentujecie polskie interesy gospodarcze, czy też jesteście przedstawicielami Stanów Zjednoczonych w Polsce i zdradzacie ten kraj? [Czyli apelowanie gównu do sumienia, żeby nie śmierdziało… – admin]

I jak reagują?

– Być może na początku są oburzeni, ale słuchają i nie komentują tego. Taka rozmowa musi być. Kogo interesy my dzisiaj promujemy, jeżeli banki polskie boją się tego, co Amerykanie zrobią kosztem tego, że Polacy mogliby się wzbogacić o miliardy dolarów w inwestycjach z Iranem? Przecież poziom życia Polaków mógłby być zwiększony dzięki takiej wymianie gospodarczej. To dlaczego z tego nie skorzystać?

Bo mamy sojusznika, jakiego mamy, który pilnuje, żebyśmy nie robili tych interesów. Wspomnę tylko jeden przykład. Kilkanaście lat temu delegaci Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) udali się do Iranu, gdzie zawarli wstępne porozumienie. To było w okresie, kiedy zachodnie sankcje były tylko amerykańskie. Dzięki przeciekom WikiLeaks mamy doskonale udokumentowany przykład jak Amerykanie reagują w takich sytuacjach. My podpisujemy porozumienie (korzystne dla Polski), a Amerykanie organizują w ambasadzie kilka spotkań, podczas których wybijają Polakom z głowy współpracę z Iranem. I co gorsza – nie oferując nic w zamian.

– Powiem tak: gdzie jest Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego? Gdzie jest interes Polski? Te osoby, które zmieniły zdanie w tej sprawie – przeciwko polskim interesom – powinny stanąć przed sądem. Nie może być takiej sytuacji, że my dla sojusznika rezygnujemy z interesu Polski. Już mieliśmy sojusznika w postaci ZSRR. Ten sojusznik wyssał z nas wszystko – mieliśmy biedę, żywność na kartki, zacofanie, itd. [GÓWNO PRAWDA! – admin] Czy chcemy znowu do tego dopuścić? Jesteśmy krajem demokratycznym, wolnym, który funkcjonuje niezależnie, czy jesteśmy wasalem innego państwa? Ja się na taką sytuację absolutnie nie zgadzam.

Jakaś alternatywa?

– Jestem za tym, żebyśmy pozostali z USA sojusznikami w ramach NATO, bo potrzebujemy wsparcia, szczególnie że nie jesteśmy wydajni jeżeli chodzi o polską armię. [Chuj wielki! Wsparcia? Przeciwko komu? I co, dostaniemy je? No kurwa, jak senator III RP może być tak naiwny… – admin]

Jednak gospodarka, która daje możliwość zarabiania, powinna być poza tym. A sankcje amerykańskie, to problem Ameryki, a nie Polski. Co Irańczycy zrobili Polakom? Skrzywdzili nas? Nie, wręcz przeciwnie. Irańczycy zawsze byli do nas przyjaźnie nastawieni i chcą z nami współpracować. Tymczasem kiedy nasza delegacja jedzie do Iranu w sprawach handlowych, to spotykamy się z pretensjami Irańczyków.

My deklarujemy, że chcemy handlować, a Irańczycy nam odpowiadają, że powinniśmy coś zrobić, żeby to było w ogóle możliwe. Bo wina leży po naszej stronie, tj. naszych banków i instytucji, które robią problemy, gdyż oglądają się na Amerykanów. Przecież zadaniem każdego parlamentarzysty jest podnoszenie poziomu życia obywateli, żeby nasze produkty miały miejsce zbytu i inwestycje trafiały do nas. Irańczycy są chyba najlepiej nastawionym do Polaków narodem. Czemu z tego nie korzystamy? Bo Amerykanie nie chcą? To jest problem Ameryki, nie nasz. Tu jest Polska, a nie Ameryka! I niech o tym pamiętają.

Plany Senatora Grubskiego i Polsko-Irańskiej Grupy Parlamentarnej na najbliższe miesiące, to…?

– Ze swojej strony będę pilotował te cztery kierunki, o których powiedziałem na początku naszej rozmowy. Sahara Zachodnia jest mi bardzo bliska. Piszemy w tej sprawie do polskich struktur ministerialnych. Uważam, że wpływy z zasobów naturalnych tego obszaru powinny trafiać do Saharyjczyków. Należą się im nie tylko ich bogactwa, ale i wolne państwo.

Nadal będę działał z Palestyną i napierał do skutku. Będę pisał pisma, wskazywał i potępiał te wszystkie rzeczy, na które się nie zgadzam. Nie ma naszej zgody na mordowanie niewinnych ludzi przez Izraelczyków. Izrael niech zapomni o tym, że w Polsce będziemy siedzieć cicho [Będziemy, będziemy, jak zawsze…. prócz czasów Gomułki – admin].

Ja powiem jedno zdanie, a za mną powiedzą tysiące. Pamiętajmy, że dzisiaj Izrael ma jeden wielki problem w Polsce. Bo jeśli ustawodawstwo amerykańskie [ustawa 447 – przyp. red.] doprowadzi do tego, że Żydzi będą mieli roszczenia względem Polski i polskiej gospodarki, to opinia Polaków w stosunku do Żydów pogorszy się, a opinie takie jak moje będą zyskiwały na popularności. Będę wspierał Palestyńczyków, będę nagłaśniał ich los i robił w tym temacie wszystko co trzeba.
[Żydom zależy na majątku, a opinię Polski mają w dupie na samym dnie – admin]

Jeśli chodzi o Syrię, to może nie jestem wielkim fanem polityki prezydenta Asada, bo nie do końca ta polityka była dobrze robiona. Ale to jedyna struktura państwa syryjskiego, która jest w stanie utrzymać jedność państwa, utrzymać stabilizację i odbudować kraj. Każda próba mieszania w tym kotle spowoduje tylko, że Syria przegra. A wtedy pozostaną wojny, zgliszcza, Al-Kaida i ISIS.

No i oczywiście mój ukochany Iran, bo nie ukrywam, że jestem zakochany w tym kraju. To moja druga – przybrana – ojczyzna. Bardzo cenię Irańczyków za ich szlachetność i wiele innych pozytywnych cech. Jako grupa parlamentarna będziemy naciskali na uruchomienie i udrożnienie kanałów finansowych, tak by Polacy mogli swobodnie handlować z Irańczykami. Ilość elementów przeprowadzonych ze strony polskiej przez ambasadę – które pokazały, że jest chęć współpracy, wymiany gospodarczej i handlu w określonych obszarach – jest bardzo duża. Od małych firm, które nie znając rynku próbowały cokolwiek zrobić, do polskich miliarderów [„polskich” – admin], którzy badają ten rynek i są do niego przekonani. Brakuje tylko polskiej gwarancji i możliwości sfinalizowania inwestycji oraz przejścia z Dolara (kontrolowanego przez Amerykanów) na Euro.

Przygotowujemy się do czerwcowej wizyty grupy parlamentarnej z Iranu. Jesteśmy na etapie układania programu. Chcemy pokazać pozytywny wizerunek Polski. Chcemy pokazać, że jest tu miejsce na irańskie inwestycje, a Irańczycy są mile widziani. Chcemy pokazać, że Polacy nie są źle nastawieni do muzułmanów, Arabów czy Persów – ten negatywny obraz, kojarzący się z terroryzmem wykreowały media, pokazując jakieś odosobnione przypadki osób chorych psychicznie. W rzeczywistości to są porządni ludzie i możemy doprowadzić do tego, że będziemy handlowali, a nasze kraje będą się rozwijały dzięki korzystnej wymianie gospodarczej. I nie patrzmy na to, co inni nam mówią na ten temat.

Panie Senatorze, bardzo dziękuję za rozmowę i odważne wypowiedzi. Życzę, aby wszystkie założenia i plany udało się zrealizować.

Rozmawiała: Agnieszka Piwar
Tekst wywiadu w wersji skróconej ukazał się w numerze 19-20 (6-13..05.2018) Myśli Polskiej
http://mysl-polska.pl

Niestety, nawet ten – bez wątpienia dobrze chcący – polityk nie umie wyjść poza stereotypy „Holocaustu” czy „sojuszu” z USA-NATO.
Admin

Komentarzy 17 do “Nie oglądajmy się na Amerykanów”

 1. Jabo said

  Szanowny Adminie, sądzę, że pan Grubski umie wyjść poza stereotypy, tylko doskonale zdaje sobie sprawę, gdzie przebiega czerwona linia, której przekroczenie powoduje konsekwencje, w których los Piskorskiego, to wcale nie najgorszy wariant.

  ——
  Pewnie tak. Ale lepiej byłoby pewne sprawy przemilczeć, niż robić słowne ukłony w stronę kurestwa.
  Admin

 2. revers said

  Minister Kwiecinski na to: „prywatyzacja Polskich bankow za gleboka”? , bylo glebsze bagno, czy woda w karafce na biurku ministra, do tego instrumenty zwrizne w noej mowie Kwiecinskiego, hokus , pokus z 1 mld. dotacji, zrobilo sie 4 mld. , i inne opowieci.

  Pan minister ocenia ze 80% bankow polskich przeszlo w rece zagramicznych inwestorow, a nie 90-95% w porywach rabowania gospodarki i tranferu dorobku milionow polakow.

  saharyjczycy sa na czasie, tyle piasku do zagospodarowania lub wypelnienia kiszeni piaskiem sahary tubylcow, byle nie na temat wlascicieli bankow bezslupowo

 3. revers said

  ad2
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kwiecinski-Prywatyzacja-sektora-bankowego-w-Polsce-byla-zbyt-gleboka-4086073.html

 4. Boydar said

  tylko o jednym kawałeczku tekstu – „… a potem ci sami Żydzi …”

  Jakby to byli ci sami co „okrutnie potraktowani” to nie mieliby ani okazji ani możliwości. Zatem opcje są dwie a nawet trzy; albo z tym okrucieństwem (Niemców wobec żydów) to nie do końca było tak, albo nie byli to „ci sami” żydzi, albo to „żydzi żydom zgotowali ten los” a żydoszkopy za „hologeszeft” tylko oberwały odłamkiem historii. Co nie znaczy że mi ich szkoda, bo to zawsze byli achtung banditen, ale uczciwy wyrok musi mieć podstawę i uzasadnienie.

 5. RomanK said

  Panie Gajowy:-)))))) czy naprawde pan ma zludzenia:-)))), ze goscie- jak ten na zdjeciu senator…wiedza co mowia??????
  Przeciez to facet ktory nei zdaje sobie sprawy ,ze wpadl do betoniarki…i narzeka , ze go szturchaja:-)))))))i ze tlucze:-)))0
  Cyt: Sahara Zachodnia jest mi bardzo bliska. :-))))
  No t jedz KCMac i zaloz tam swoj senat i pisz na piasku struktury ministerialne:-)))))))
  Ooooocipiala Polska cala:-)))_)_)_)

 6. Marek said

  Maciej Tomasz Grubski (ur. 20 sierpnia 1968 w Łodzi) – polski polityk i samorządowiec, senator VII, VIII i IX kadencji.

  W 1993 przystąpił do Unii Demokratycznej, a w 1994 znalazł się w szeregach Unii Wolności. W latach 1994–1998 zasiadał w Radzie Miejskiej w Łodzi w klubie radnych Nowa Łódź, będącym reprezentacją Unii Wolności. W 1999 wstąpił do Akcji Wyborczej Solidarność. Ponownie był radnym miejskim od 2006 do 2007 z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zajmował w tym okresie stanowisko przewodniczącego rady miejskiej, w łódzkim samorządzie koordynował sprawy związane ze sportem.

  Kierował zarządem PO w Łodzi.

  W wyborach parlamentarnych w 2007 w okręgu łódzkim został wybrany na senatora VII kadencji Senatu RP z wynikiem 146 688 głosów. Był wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej oraz wiceprzewodniczącym Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej. W wyborach parlamentarnych w 2011 został ponownie wybrany do Senatu (VIII kadencji) jako kandydat Komitetu Wyborczego PO[1]. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 72 276 głosów[2].

  Na mocy decyzji ministra obrony narodowej nr 154 z dnia 15 lutego 2010, w uznaniu zasług, położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, został odznaczony Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”[4].

  ===
  Odznaczony za przyjaźn polsko – żydowską.
  W Rzeczpospolitej przyjaciół.

 7. RomanK said

  April 25, 2018
  The President
  The White House
  1600 Pennsylvania Avenue NW
  Washington, DC 90500
  Dear Mr. President,
  We, the Polish Americans stand united today in our absolute rejection of Act S. 447, which was passed by the U.S. Congress on April 24, 2018! Poland is unquestionably the main target of that Bill. We urge that you VETO this grossly flawed UNJUST bill! Here are the reasons:
  • Signing into law S. 447 would violate the terms of the 1960 Treaty between the United States and Poland. Poland has already compensated American nationals whose assets had been nationalized by the Polish Communist government and the United States has indemnified Poland from any additional claims and compensation demands. Poland has also signed similar agreements with twelve (12) other Western European countries and Canada.
  • S.447 aims to enrich private Jewish American groups, which make absurd, unfounded claims for hundreds of billions of dollars, against Poland. Your signature under the Bill would legitimize extralegal demands of compensation and/or” restitution of the heirless property”, a concept which carries a contradiction in terms, and which constitutes a departure from the existing law and the Western legal tradition. Heirless property always escheats to the state, and the groups attempting to make claims are not successors of the Polish citizens murdered by Germany between 1939 and 1945.
  • If signed into law, the Bill S.447 would destabilize and weaken Poland, the most important strategic ally of the USA in Europe. The universal uproar, which the passage of the Bill created in Poland, has damaging effect on the image of the U.S. in Poland. The S.447 obstructs the U.S. national security interests in Europe.
  • Act S. 447 discriminates against Polish Holocaust Survivors. It advocates on behalf of just one group, Jews, and leaves out members of other ethnic and religious groups who were also subjected to the genocidal policies carried out by Germany during WWII.
  • Poland has resorted to various means in order to return properties to their rightful owners, regardless of their ethnic background. Tens of thousands of people with legitimate title claims – regardless of their ethnic origin – have recovered their properties through the court system pursuant to the existing private property law. Over 2500 Jewish religious and communal properties in Poland have been returned or compensated for since 1997 when the community and religious organizations property law was enacted.
  • Poland was the main victim of German genocidal policies during WWII. The Bill treats Poland and her citizens as perpetrators of the Jewish Holocaust rather than another victim of World War II (“WWII”) German aggression and genocidal policies. Poland suffered the most of all countries during WWII. Poland lost 3 million ethnic Poles and 3 million Polish Jews and experienced physical destruction like no other European country. After the war, Poland was placed under the Soviet brutal oppression for over forty years as a result of 1945 Roosevelt – Churchill – Stalin agreement in Yalta.
  Mr. President, justice for all of the Polish victims and their descendants, and for Poland in the reparations due to the German genocidal policies of WWII calls for your VETO of Act S. 447.
  Sincerely,
  Edward Wojciech Jesman, President
  Polish American Congress of Southern California
  president@pacsocal.org, 310-291-2681 cell

  LikeShow more reactions
  Comment

 8. RomanK said

  Sami przyjaciele…po lodzku amchu:-))))) Taka milosc:-))) takie fety:-))))..takie swiece i hanuki:-)))loty i pielgdrzymki9, wspolen obrady lnestetow…a do prezydenta pisza Goje….tak Polakow zalatwily wszystkie po kolei rzady Magdalenskiego Okraglaka:-)))))
  Jakby to powiedzial
  anty-Semitnik Zajadly
  Wsrod serdecznych Przyjaciol
  parchy Polske zjadly…..

 9. Dołącz do międzynarodowego czuwania modlitewnego ! MATKA BOŻA PROSI: Módlcie się, o uznanie Chrystusa Zbawiciela swoim Królem – https://gloria.tv/article/gnhRGiNCFSSU43aE2GLa8FMYH

 10. troll polonii said

  Bardzo dobry wywiad.
  Przede wszystkim pokazuje, w jakim kanale jestesmy, skoro przedstawiciel grupy parlamentarnej musi uzywac takich eufemizmow jak: „Nie ogladajmy sie na Amerykanow.”. wiadomo co chcial powiedziec..to samo pewnie co ja.

  Mysmy juz od dawna przyjeli dyplomacje kowbojska i jak nie damy w ryja to znaczy, ze sie kogos boimy albo jestesmy krypto..agentami albo glupkami i nie wiemy co gadamy.
  Z kolei, nadmiar slodyczy moze przyprawic o mdlosci.

  Mnie zaskoczylo to, ze w ogole ktos z polskich politykow tak bezczelnie i odwaznie opowiada o …propozycji handlu z Iranem z pominieciem dolara! I sankcji.

  Przeciez za taka propozycje zamordowano i Husejna a i Kadafiego..
  Facet nie boi sie powiedziec, ze Polska powinna stanac po stronie slabszego.. Przeciez to jawna krytyka polityki zagranicznej i USA i Polski.

  Bo przeciez sa chyba jeszcze Polacy, ktorzy pamietaja, ze bylismy w wielkiej przyjazni z Bliskim Wschodem. I szach Iranu nas odwiedzil. I z Syria zylismy w zgodzie. I kiedys nie balismy sie popierac Palestyny.
  Co nasze obecne ciule niemyte robia w Izraelu?/
  Caluja stare rzymskie kamienie ruin fortu Antonia. I do glowy naszym tepakom nie przychodzi, ze oficjalna wersja tych kamieni jest taka , ze to kawalki palacu krola Heroda, a ten Herod w biblii jest znany z tego, ze mordowal dzieci. Wiec nasze pacany jezdza az do Izraela, zeby te kamienie Heroda calowac.

  Wiec wracajac do naszego parlamentarzysty, to on bardzo dobrze wie, co mowi; wystarczy uwaznie posluchac:
  „Mam nadzieje, ze zyjemy w kraju demokratycznym i zdanie obywatela – w tym parlamentarzysty cos znaczy..”
  A co mial powiedziec? ze wie, w jakim kraju zyje? i dolozyc epitetow i pogrozek ?

  Bardzo odwaznie przypomnial, ze popiera sprawe palestynska. I ze powinnismy popierac Syrie (nie Ameryke).

  To przeciez nie dupochron opowiada, ze:

  „Dzisiejsza sytuacja „Wielkiego Marszu Powrotu” [Palestyńczyków – przyp. red.], który idzie w kierunku swoich ziem, pokazuje że państwo [Izrael – przyp. red.], które ubiega się o pozytywny odbiór na świecie, strzela do Palestyńczyków, zabija dzieci, zabija dziennikarzy, zabija kobiety – i nie ma na świecie żadnej reakcji.”

  Smialo przypomina, ze polskie banki sa zablokowane przez USA.
  A juz zupelna niespodzianka bylo dla mnie takie odwazne stwierdzenie, ze zydzi, ktorzy byli mordowani w Europie teraz sami morduja w Palestynie.

  Tylko naiwni z Polski czy z USA nie pojma aluzji do Maroka i w ogole Zachodniej Sahary bo nie wiedza co sie ostatnio stalo w Maroku i dlaczego to takie cholernie wazne co ten facet mowi. Maroko to byl jeszcze do niedawna znakomity kraj i podobnie jak Tunezja jest teraz pod okupacja Izraela.

  Nalezaloby sie zastanowic co ten facet wie, czego my nie wiemy i co znaczy, ze facet chwali Asada. Przeciez to jawna rebelia. Polscy piloci latali nad Aleppo.
  Facet wyraznie podaje przyczyny wojny w Syrii! To nie Asad, ktory rzekomo wymordowal juz 250 tysiecy wlasnych obywateli ( bo juz i taka wersja jest podawana przez media i zachodnich politykow) ale jeszcze dzieci zagazowal.
  Sen. Grubski wyraznie opowiada o ropie i gazie , ktore Ameryka chce ukrasc Syrii.
  I facet jest dyplomata. Opowiadajac, ze „trzeba potepic mordowanie zydow w Europie, bo taka sytuacja nie powinna miec miejsca” – to, niestety, ma racje i ja sie z nim zgadzam. Przeciez wiadomo, kto i dlaczego zorganizowal mordowanie ‚mniej waznych” zydow.

  Ten facet powiedzial wszystko co chcial powiedziec . I wiedzial jak to powiedziec, zeby go nikt nie zaczal podejrzewac o antysemityzm i rusofilie.

  Gajowy podejrzewa, ze jego wywiad moze nie miec zadnego znaczenia.
  Moze.
  Ale ten wywiad pokazal, ze w naszym szczatkowym, tlacym sie rzadzie jest ciche przyzwolenie na to co ten facet robi i mowi. Pytanie dlaczego, to temat kolejnych rozwazan.

  Naturalnie, ze do konca nie znamy roznych powodow tego wywiadu. Czy znaczy to, ze nastepuje zmiana w orientacji politycznej, czy moze to kolejna podpucha i pozorna zmiana frontu, niekoniecznie polskiego autorstwa.
  Mamy prawo byc sceptyczni.

 11. Leon55 said

  Dlaczego Słowianie są gorsi od Zachodu

  „Wadliwe” Słowian i „wybrane” zachodnie pasożyty
  Słowacki naukowiec Victor Timur opisuje, jak Zachód, wykorzystując żydowską strategię „wybranych i gorszych ludzi”, pasożytuje na Słowianach i stopniowo zmienia nas w niewolników lub podobnych pasożytów …
  Niższe znaczenie Słowian pod względem przewagi anglosaskiej i pan-niemieckiej
  Autor – Petr Lukeš (Petr Lukeš)
  Wielu z tych, którzy pracowali w krajach zachodnich, twierdzi, że ludność miejscowa ma wyraźnie arogancję wobec obcokrajowców, a dokładniej – dla ludzi z Europy Wschodniej, a ogólnie dla wszystkich Słowian . Są też tacy, którzy nigdzie nie chodzili, ale na wszystkich etapach oświadczenia i działania Zachodu wyraźnie widzą jego arogancję wobec świata Słowian.
  Oczywiście przeciwnicy mogą sprzeciwić się, że wszystko to jest czysto subiektywną percepcją. Spójrzmy więc na problem obiektywnie, z punktu widzenia naukowca. Mianowicie – Pan Victor Timur , który zajmuje się filozofią historii i opublikował kilka książek na ten temat. Pan Timur pisze:
  „Dla Zachodu Słowianie są wciąż gorszymi i muszą mu służyć. Zachód zawsze traktował Słowian nieuprzejmie i nietolerancyjnie. Dlatego musimy wreszcie zrozumieć, że nasz charakter i nasze interesy są sprzeczne z Zachodem.

  Podstawową zasadą życia Zachodu jest ekspansja, agresja i pasożytnictwo na bogactwie podbitych i zniewolonych narodów. To na tym polega, że ​​Zachód nadal czerpie zyski. Hasła o wolności, suwerenności, człowieczeństwie i prawach człowieka są tylko dywersją, za którą kryje się agresja i ekspansja. wszystko to prowadzone jest przez Stany Zjednoczone . Teraz wdrożenie tej ważnej zasady Zachodu jest trudne. Zachód stanął w obliczu problemów i przeżywa kryzys. W związku z tym wzrasta jego agresywność, próby ekspansji stają się coraz częstsze. I znowu, głównie na wschód.
  Zachodnie zasady życia i egzystencji były zawsze obce Słowianom. Zasada życia słowiańskiego nie opiera się na ekspansji, agresji i pasożytnictwie na zasobach materialnych i naturalnym bogactwie zniewolonych narodów, ale na własnej pracy.
  Ale im bardziej system społeczny na Zachodzie rozpada się, tym więcej pieniędzy jest inwestowanych w ekspansywne i represyjne narzędzia. czyli najemnicy, armie mogą wygrywać w bitwach marginalnych, ale nie wygrają wojen, ponieważ nawet liczne kordony sił specjalnych nie mogą zapobiec upadkowi zepsutego społeczeństwa „.
  Pan Timur, historyk zajmujący się starożytną historią Słowian, twierdzi również, że historia nauczana w naszych szkołach przez nasze dzieci jest celowo zniekształcona i reprezentuje pan-niemiecką wersję prawdziwej historii. Powstał z porządku, aby dopasować siły polityczne i interesy Zachodu.
  Podam konkretny przykład, potwierdzający słowa pana Timura. Mam na myśli tak zwanego frankońskiego kupca Samo , który rzekomo zjednoczył Słowian i położył fundamenty państwa wielkomorawskiego . W ten sposób my, Słowianie, alegorycznie rozumiemy, że my sami nigdy nie byliśmy w stanie rządzić, a tylko człowiek z Zachodu mógł nas zjednoczyć i rządzić nami .
  W naszej historii iw naszym współczesnym świecie istnieje wyraźne pragnienie stłumienia, umniejszenia, a nawet ośmieszenia absolutnie wszystkiego, co nie odpowiada zachodniej idei doskonałości i wyłączności lub jest niezgodne z politycznymi interesami Zachodu.
  Media, które odgrywają decydującą rolę w kształtowaniu opinii publicznej, znajdują się pod kontrolą zachodnich właścicieli i dlatego posłusznie rozpowszechniają swoją propagandę. władze publiczne Zachodu są podporządkowane mediom publicznym, które zapewniają czas antenowy tym, którzy poniżają i zniesławiają wszystkie nasze i narodowe, podkreślając przede wszystkim Europę i ogólnie Zachód.
  W ten sposób media wychwalają tylko to, co jest na zachód od nas. I na odwrót, media zaciemniają wszystko, co istnieje na Wschodzie. Ponieważ istnieje duże słowiańskie imperium zła! W rzeczywistości jej największym grzechem jest to, że odmawia uznania wyższości Zachodu i nie pozwala na ograbianie i plądrowanie kraju, w przeciwieństwie do wasali z Europy Środkowej.
  rzeczy można powiedzieć o Rosji i Rosjanach. Na przykład możesz przywołać rosyjską mafię lub rosyjską wódkę, które są posypane. Tak, Rosjanie wcale nie są idealni i popełniają wiele błędów. Ale mimo wszystko mają coś niezwykle cennego – co inne słowiańskie ludy prawie straciły.
  Mają dumę! Są dumni z tego, że są Rosjanami i że są Słowianami ! Są dumni, to jest cecha, która ostro zaprzecza mentalności niewolników, w której propaganda zachodnia nas przerobiła i nadal się transformuje.
  Niestety, dzisiaj tak nieszczęśliwym niewolnikiem i sługą bez kropli dumy jest przytłaczająca większość naszej młodzieży, podziwiająca Zachód ze wszystkimi jego możliwościami, które są mu oferowane. Jednak głębokość i istota tego kłamstwa odkrył wiele wieków temu Ezopa w jednej z jego baśni.
  Wilk poznał dość dobrze karmionego psa i zapytał, jak stał się taki duży i gruby. daje mi jedzenie”, odpowiedział Pies .
  „Co masz na karku?” Zapytał wilk.
  „To ślad od żelaznej obroży, którą właściciel wkłada do mnie, zakładając łańcuch”.
  Wilk uśmiechnął się i powiedział: „Ale dla mnie lepiej jest żyć na wpół zagłodzonego niż siedzieć na łańcuchu”. Nie zamienię wolności na żadne pierniki! ”
  I dokładnie to samo dzieje się z naszą młodością , a także z wszystkimi innymi, którzy wyjeżdżają na Zachód. od tego, czy starają się o najlepszą pracę, duże pieniądze, które można zarobić, czy o wyższy standard życia . I chociaż otrzymują to wszystko, to w rzeczywistości są to zawsze po prostu utuczone psy , których właściciele są związani na podwórku.
  Na zawsze pozostaną gorsze i będą łaskawie rzucać odpadki ze stołu mistrza. Ta obfitość jest wynikiem pasożytnictwa z własnej pracy, a także z pracy ich ojców i matek pracujących w ich ojczyźnie za skromną pensję w niewolniczych koszarach należących do zachodnich właścicieli. A rodzice pracują tam dużo więcej i za dużo niższe wynagrodzenie, w przeciwieństwie do pracowników tych samych firm na tych samych stanowiskach na Zachodzie.
  Gdzie jest nasza duma, Słowianie? Czy wymieniliśmy go na pełny brzuch i strzępy ze stołu mistrza, które opuszczają nas nasi niewolnicy? Czy nie sprzedajemy tej dumy dla Judasza za trzydzieści srebrników, tym samym potwierdzając jedynie w oczach właścicieli niewolników ich teorię niższości?
  Czy to naprawdę nieadekwatna osoba, która potrafi ciężko pracować? Kto nie jest agresywny? Kto w istocie wewnętrznej nigdy nie dążył do życia w luksusie? W luksusie, który jest wynikiem nie własnej pracy, ale pasożytuje na innych?

  Ale taka osoba nie jest gorsza! Wręcz przeciwnie, jest o wiele bardziej wartościowy! Ponieważ ostatecznie nie ma znaczenia, kto jest z Zachodu, a kto ze Wschodu! W ostatecznym rozrachunku ważne jest tylko, kto jest jakim typem osoby! Ile on jest przyzwoity! Jakie wartości rozpoznaje! Czy polega on na owocach własnej pracy i naiwnym zaufaniu innym ludziom, czy wręcz przeciwnie, jest to człowiek, który żyje w dobrobycie, na który ani on, ani jego ojcowie, ani dziadkowie nie zasługują z własnej pracy. Jednak taka osoba patrzy na resztę z wysokości dobrobytu, tak jakby była gorsza .
  Głupotą i śmiesznością jest dzielenie ludzi na tych, którzy są z Zachodu, i tych ze Wschodu. W rzeczywistości ludzie można podzielić tylko na dobre i niezbyt duże. O wartościowym i mniej wartościowym. Oznacza to, że ci, którzy myślą i działają na skalę ludzkich konstruktywnych wartości i żyją w ten sam sposób, oraz ci, którzy myślą i działają inaczej, to jest destruktywnie, pasożytując na innych.
  Jednak każde zniszczenie w rezultacie nieuchronnie zaszkodzi temu, kto na niego postawi. tak sposób myślenia świata zachodniego , moralnie i moralnie niszczycielskiego, zaczyna powoli przekształcać się w rzeczywistą destrukcję, w prawdziwą dezintegrację społeczeństwa, która porzuciła uniwersalne i duchowe konstruktywne wartości.
  Kto walczy z mieczem, nieuchronnie zginie! I zginie, aby uwolnić ścieżkę tym, którzy są bardziej konstruktywni pod względem duchowym i wartościowym. Tym, którzy są lepsi! Ci, którzy są duchowo zdrowsi! Kto ma wyższe wartości!
  Obecna dezintegracja świata zachodniego, poprzedzona upadkiem wewnętrznym, moralnym, wartościowym i duchowym, nie może tak naprawdę zapobiec ani armiom najemników, ani siłom specjalnym.
  potężne imperium Zachodu , stojące na glinianych stopach niekonstruktywnych wartości, powoli, ale pewnie upada i uwalnia miejsce wcześniej uciskanych Słowian, którzy niosą o wiele zdrowsze i konstruktywne wartości z punktu widzenia prawdziwej ludzkości.
  Jednak zamiast zdawać sobie sprawę z prawdziwych przyczyn obecnej sytuacji i reorientacji na lepsze, Zachód staje się coraz bardziej agresywny i represyjny. Przyjęty model zachowania nie jest tak łatwy do zmiany. Jak mówią, koń, który wkrótce umrze, rozpaczliwie kopie. Słowianie, podnieście głowy! Szanujmy siebie, ponieważ jeśli nie szanujemy samych siebie, inni też nas nie szanują!

  Słowianie, przynajmniej dajmy milczący opór wobec bezczelnego Zachodu, który mimo naszych protestów nadal karmi nas produktami niespełniającymi norm. pakowane jednakowo, ale w jakości diametralnie różne na Zachodzie i na Wschodzie .
  Pamiętajmy o naszej dumie, a my ich nie kupimy! Lepiej kupimy nasze własne towary! W końcu, kto nie potrafi docenić swoich własnych, o wiele lepszej jakości produktów, naprawdę zasługuje na karmienie śmieciami.
  Włączając TV lub otwierając gazetę, zdajmy sobie sprawę, że są one narzędziami zachodniej propagandy, ponieważ mają zachodnich właścicieli . W końcu przestańmy wierzyć w to, co nam powiedzą! Przestańmy podziwiać ekskluzywność Zachodu, pod ochroną której powinniśmy pozostać na zawsze, ponieważ nigdy nie możemy być niezależni!
  Tysiąc razy powtarzana propaganda kłamie o naszej niższości, ponieważ wielu z naszych braci stało się prawdą! Jesteśmy zmuszeni narzucić tę prawdę, aby nikt nigdy nie stanął na wysokości zadania i nie uwolnił się od podporządkowania Zachodowi. Dlatego Słowianie celowo się kłócą. Właśnie dlatego są skierowane przeciwko Rosji.
  W końcu uświadommy sobie to wszystko, bracia, i opamiętajmy się!

 12. Maniek said

  Primo – święta prawda Trollu.
  Secundo – to co robi Pan Senator to sie nazywa rozpoznanie walką 🙂 i ma na celu dokładne ustalenie stanowisk ogniowych wroga.

 13. GRANICA NIEMIECKO-IZRAELSKA NA WARCIE

  Podczas koronacji Cesarskiej w Rzymie w 962 r. uzgodniono usunięcie Arabów z Morza Śódziemnego. W tym celu wysłano na Połabie Wichmana, byłego jarla Bractwa Śmiałych Żeglarzy na Wolinie, aby na czele flot słowiańskich i skandynawskich najechał arabską Hiszpanie. Przeciwny temu był król Danii Harald Sinozęby i krół Goplan Świętosław. Wobec tego Wichman wyprawił się flotami słowiańskimi na Bornholm, gdzie rozgromił Haralda i przywiózł jako jeńca na Wolin i tymiż flotami uderzył na Szczecin, który zdobył i zabił Świętosława. Jego następca Ścibor uznał się z Haraldem trybutariuszem cesarza niemieckiego DO RZEKI WARTY i obiecał przyjąć Chrzest w obrządu Rzymskim.
  Formułę DO RZEKI WARTY Papieski Rzym publikował do Milenijnego Zjazdu w Szczecinie-Gnieźnie czyli STOLICY. Zjazd był na Wałach Chrobrego w połąćzonych oszkloną arkadą GRYFIE i GRABOWCU, co zostało Sparodiowane z inspiracji cesarza Henryka II w „podróży historycznej” BEOWULF. Na tym wyjątkowo Atrakcyjnym europejskim zjeździe feudalnym Bolesław Chrobry, Bolesław Rudy i Stefan Węgierski wymogli na cesarzu Ottonie III ANULOWANIE Granicy Cesarstwa Niemieckiego wg aktu TRYBUTARNEGO Ścibira w r. 963 za wypędzenie Króla Niemieckiego Karola Dolnolotaryńskiego z Kolonii. Granica ta: WISŁA-GOPŁO-WARTA-PRZEMSZA-WISŁA-ODRA-MORAWA-DUNAJ postponowała bowiem Polskę, Czechy i Węgry, toteż cesarz, Rad Nie Rad, musiał Wymienić Grodec-Berlin na Kolonię.
  Ta linia zniszczonego przez Hunów w r. 400 Kanału Przemysłowego zwanego SZLAKIEM BURSZTYNOWYM lub Rzeką WIDAWĄ została opublikowana po raz pierwszy w Roku 2007 Wcale Nieprzypadkowo w zbiorze map rzymskich z rzymskim globusem Wczesnośredniowiecznym (Thomas J. Craughwell, Jak Najazdy Barbarzyńców Ukształtowały Współczesny Świat, WN PWN W-wa 2009). Z ROKU 2007 pochodzi bowiem mająca być EGZEKWOWANA przez Armię Rosyjską TAKTYCZNYMI BOMBAMI ATOMOWYMI i Bundeswehrę MOIM AREOBUSEM granica niemiecko-izraelska na Wiśle i górnej Warcie: http://www.wandaluzja.pl// 00. WSTĘP skan Nowy obraz mapy bitowej.bmp, Rok 2007//.
  Za ZAPROTESTOWANIE tej granicy Polska zapłaciła USA 750 tysięcy ton złota ze skarbca Włastów w Modlinie.

 14. zofia said

  Dobrze ze powiedzial,mozna teraz oficjalnie powolywac sie na te slowa.
  Ale dla mnie to „rescue plan” gdyby wszystkie obecne „ryje”nie mialy zadnych szans to Polakow znow
  bedzie mozna oszukac

 15. JUDE chcą od nas wyszlamować kasę [1 bln PLN], a prawdę i prawo mają gdzieś! A w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim [po zawłaszczeniu] zarządzać! O przyszłości Unii Europejskiej, mocarstwa USrael [i jego XXI-wiecznym kondominium nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3. wojnie światowej – zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 16. ripidplis said

  Drogi czytelniku ,czy naprawde przeczytales wszystko co napisal – Leon55 – @ 11 ??? a zrozumiales ??

 17. Marek said

  Panie Troll.
  Ten senator ma przecudną historię w żydowskich partiach i układach. To o czymś świadczy.
  Wywiad zrobiony jest przez Agnieszkę Piwar. Wiemy, że ta Pani nie jest z głównych mediów, ani rządowych, ani zagranicznych.
  Wg wiki senator ma prokuratora na karku, może walczy o reelekcję i szuka głosów poza popisowych, antysystemowych. Kto go tam wie.
  Ja bym poczekał, aż go przepyta lis lub inny rezimowy doopek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: