Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Brak miejsca na normalność

Posted by Marucha w dniu 2018-05-07 (Poniedziałek)

Chciałbym napisać, iż długi okres nieaktywności na mym blogu był spowodowany prozaicznym brakiem czasu. Minąłbym się jednak z prawdą informując czytelników, iż nie znajdywałem godziny bądź dwóch w tygodniu na przekazywanie im swoich przemyśleń oraz komentarzy do bieżących wydarzeń. Prawdziwym powodem nieaktywności był brak jakichkolwiek zdarzeń, które pragnąłbym skomentować, opisać bądź skrytykować.

To ostatnie przyszłoby mi z pewnością najłatwiej, gdybym nie zdołał już na łamach swego bloga skrytykować niemalże każdej patologii, jaka toczy mą Ojczyznę niczym nowotwór i ani myśli odpuszczać; czy to przez ciche przyzwolenie właścicieli mego kraju, czy też przez gnuśność mych rodaków.

Na wszelkie analizy popytu nie odnalazłem, albowiem Polacy bardzo nie lubią pouczania ich. Święcie przekonani, jakoby to sami zdołali już zjeść wszystkie rozumy, wszelkimi ekspertami gardzą, analizy przeglądają pobieżnie, a ich wniosków rozumieć nie chcą.

Ja jako bloger, a nie ekspert Instytutu Miliardera Udającego Filantropa, znalazłem się w tym gorszej sytuacji, iż moich wpisów dłuższych niż jedna strona A4 pokolenie Facebooka i Snapchata w ogóle nie przeczyta. W najlepszym wypadku przejrzy je jednym okiem i skomentuje maleńki wyrywek, z którym akurat gotowe jest się nie zgodzić. Jak wiemy wszyscy, to niezgoda jest Świętym Graalem poszukiwanym przez każdego internautę, zatem nie chciałem dawać pożywki jakże wolno momentami myślącym wolnomyślicielom, których niemerytoryczne i nielogiczne argumenty winny przysparzać o ból głowy każdego humanistę. Nie pozostało mi więc nic innego, jak czynić komentarze do osób, wydarzeń i słów. Nic jednak ciekawego się przez ten cały czas w świecie nie wydarzyło.

Przywódcy obu Korei podali sobie ręce, pokazując tym samym, iż sztuczny podział półwyspu może pewnego dnia faktycznie doczekać się końca, co Chiny i Stany Zjednoczone musiało doprowadzić do konieczności spożycia dużych ilości środków znieczulających. Polskę jednak to nie obchodzi, a o końcu jednobiegunowego świata dowiemy się dopiero wtedy, gdy nasz kraj pozostanie jednym europejskim partnerem gliny zza oceanu.

W Polsce mówi się o referendum ws. zmiany konstytucji, jednak pokolenie przyzwyczajone do czterozdaniowych komunikatów społecznościowych, treści swojej konstytucji i tak nie zna. W związku z tym treść konstytucji nowej bądź zmienionej również pozostanie tajemnicą dla ponad trzydziestu milionów ludzi niewykształconych w zakresie prawa. Ponad to, skoro od początku swego istnienia konstytucja ta była przez wszystkie rządy łamana, a na czele deptania jej wartości stał sam Trybunał Konstytucyjny, tak naprawdę nie musimy spodziewać się żadnych istotnych zmian. Polacy nie mogą liczyć nawet na zapis konstytucyjnego prawa każdego obywatela do wody pitnej, więc obietnice opieki zdrowotnej i godziwej edukacji można włożyć gdzieś między Konwencję dotyczącą Statusu Uchodźców ONZ, a Układ o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.

W Syrii nie dzieje się nic nowego od 2011 roku. Rząd stara się utrzymać kontrolę nad własnym krajem i walczy o swoją niezależność. Rosja i Stany Zjednoczone pragną utrzymać swoje wpływy w rejonie. Turcja i Izrael mają jak zwykle wygórowane ambicje, ale rzadko coś im faktycznie wychodzi. Kurdowie pragną niepodległego państwa. Bojówki szyickie walczą z terrorystami sponsorowanymi, szkolonymi i zbrojonymi przez arabskich sojuszników NATO, a ci z kolei marzą o zniszczeniu jedynego multikulturowego i wieloreligijnego państwa w rejonie na rzecz stworzenia kolejnego marionetkowego reżimu ścinającego ludziom głowy za wyznawanie innych bogów albo za chodzenie nie w tej chuście co trzeba.

Konflikt na linii Polska-Izrael nieco przycichł, ale i tak wiadomo, że rząd podległy w każdej kwestii Waszyngtonowi prędzej czy później ugnie się pod naciskiem największego (albo jak twierdzą szczerzy złośliwcy: jedynego) sojusznika, a Polacy nawet się w tej kwestii nie zająkną. Wiem to, albowiem nie jest to pierwsze tego typu odszkodowanie jakie mamy hochsztaplerom wypłacać, a od momentu ostatniej wypłaty nic się w naszym kraju nie zmieniło; zwłaszcza obojętność Polaków na wszystko, co nie dotyczy ich drogi do pracy, telewizora i akcyzy na alkohol oraz benzynę.

Jedyne co jest w tym wszystkim warte mego komentarza, to coraz mniej miejsca na oddech w naszej nieszczęsnej Ojczyźnie. Oddychać pełną piersią potrafią tu wyłącznie fanatycy i radykałowie, którzy poczuli wiatr w żaglach i wykorzystali szansę daną im przez Fortunę. Dla ludzi normalnych, którym nie uśmiecha się ani stawianie, ani burzenie pomników, ani podlizywanie się każdemu, ani walka ze wszystkimi sąsiadami, nadciągnęły natomiast burzowe chmury. Ostatnie działania sądów każą też przypuszczać, że na braku tlenu to wszystko może się wcale nie skończyć.

Do niedawna pytano nas jeszcze o uchodźców. Wraz z podobnymi mi ludźmi stałem na stanowisku, iż prawa oraz zawartych umów należy dotrzymywać, a ich niejasność działa wyłącznie na naszą korzyść i pozwala wykpić się od obowiązku tanim kosztem.

Od przyjęcia do kraju paru prawosławnych czy jazydów nie brakłoby nam chleba, a sumienie pozostałoby nieco czystszym. Można, a nawet należało było zachować zdrowy rozsądek i apelować o sprawiedliwość, czyli o większe kwoty uchodźców dla krajów biorących udział w konflikcie, zrzucających bomby na głowy tych nieszczęśników, a przede wszystkim na kraje, które ani jednego uchodźcy nie przyjęły, choć są one bezpośrednio odpowiedzialne za cały ten konflikt.

Nie było jednak miejsca na normalność. Było za to miejsce na krzyki, zamęt i harmider. Harmider jednej strony, która badania tożsamości, wieku i zdrowia nazwała czystym rasizmem i zażądała ich całkowitego braku; strony jak zwykle żyjącej w alternatywnej rzeczywistości tęczy, jednorożców i pieniędzy spadających z nieba, skrajnie pozbawionej instynktu samozachowawczego i ludzkiej przyzwoitości, o której tyleż zwykła mówić.

Nie gorzej słyszalny był krzyk drugiej strony, w każdym dziecku i kobiecie dostrzegającej terrorystę, ignorującej jak do tej pory szanowane traktaty, zbijającej kapitał polityczny na szerzeniu fałszywych wiadomości przez dziesiątki powstających niczym grzyby po deszczu witryn pseudo-dziennikarskich, informujących mnie o trwającej w mojej dzielnicy wojnie domowej, której do dziś jeszcze nie dostrzegłem. Tymczasem optyk uparcie twierdzi, że widzę dobrze.

Próbowano za wszelką cenę nas klasyfikować, szufladkować i dzielić społeczeństwo. W pewnym momencie faktycznie powstały dwie barykady, ale żadna z walczących stron nie dostrzegła jeszcze, że większość ludzi nie stoi ani na jednej, ani na drugiej. Nie interesują nas bowiem pomniki, martyrologia, ani wasalstwo. Nie interesuje nas też genitalizm, neoliberalizm, ani cokolwiek co reprezentuje jeszcze sobą ta zabawna barykada, stojąca w awangardzie do tej tragicznej.

Normalny człowiek pluje na prawicę, która swój konserwatyzm traktuje z pieszczotliwością godną przysłowiowej macochy i lewicę, która troskę o prawa ludzi pracy zastąpiła genitalizmem; co gorsza czyimś, a nie swoim, w symbolicznym wręcz geście przeniesienia własnych kompleksów seksualnych na resztę społeczeństwa.

Normalny człowiek śmieje się z prawicy, która miast oszczędzać i spłacać długi, tworzy iście radzieckie projekty i liczy na to, że kryzys nie nadejdzie oraz z lewicy, chodzącej na smyczy światowej finansjery, oligarchów i korporacji pozbawiających biednych ludzi prawa do czystej wody i naturalnego środowiska.

Normalny człowiek dusi się. Dla normalnego człowieka zaczyna powoli brakować miejsca. Spod skrzydeł aroganckich i chciwych oligarchów, weszliśmy z powrotem pod skrzydła Ajatollahów i Mussolinich. Ale i tak nic się dla nas nie zmienia.

Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com/

Komentarzy 20 to “Brak miejsca na normalność”

 1. Roman B said

  Normalny człowiek to już nic nie rozumie z tego co robi NIERZĄD z tego co funduje tkzw OPOZYCJA z tego co na codzień słyszy się od sąsiadów ,rodziny ,znajomych -znaczy „swoich”…
  Polacy są sprawni umysłowo ,lecz zyciowo wszyscy powinni pobierac rente z tytułu niepełnosprawności umysłowej…’
  Siedzą na gałęzi i uparcie równym rytmem piłują aż drzazgi lecą.
  Jak będzie koniec to przynajmniej z hukiem i upadkiem zadek!!!

 2. RomanK said

  Teraz rozumie pan filozofa ze swieca szukajacego w bialy dzien…normalnego??????
  ZObaczy pab normalnosc..najwyzsza polka:-))))
  https://www.msn.com/en-us/news/world/israel-offended-japans-prime-minister-by-serving-him-dessert-out-of-a-shoe-which-japanese-people-despise/ar-AAwSM8j?ocid=spartandhp

 3. Diana said

  https://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1000-wszystkie-grzechy-bibi

  Wszystkie grzechy Bibi.

 4. RomanK said

  Niech pan panie Robercier skorzysta:

  http://www.subvertednation.net/
  I pamieta co powiedzial Cycero…..

 5. Wilhelm Tell said

  A ja dziwię się, że autor się dziwi. Przeciez sam opisał przyczyny tu: .https://rgrunholz.wordpress.com/2018/01/25/wlasciciele-tego-swiata-cz-4/, a to sie dzieje w Polsce, jest tylko pochodna tego, co opisal w czterech odcinkach.

 6. Ola said

  bo jak to moze byc normalne?????

  http://www.visualcapitalist.com/worlds-money-markets-one-visualization-2017/

  swiat jest zalany przeolbrzymia iloscia pieniedzy ( w derivatach) , pieniedzy , ktorych w zasadzie nie ma .
  Przecietny normalny tego nie ogarnie . Swiat zwariowal .

 7. hucpa said

  „Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.”

  Co tu,.. głupota nie boli,…od razu,.

  Ta człekokształtna, bezduszna masa, na nasz wzór i podobieństwo, którą diabeł wykreował i spłodził, jest Unią pomiędzy nim a pierwszą kobietą, powtórzoną przebiegle po potopie, Asher, to pierworodna matka żydów, została odrzuconą za brak poddania Adamowi.

  To ciało faryzejsko-masońskie, żydzi, zamordowało naszego Boga, i dalej morduje na swej drodze, wszystko co boże. Takie ich zadanie, Niszczyciele. Pan Bóg wszechmocny, dopuszcza to istnienie, jako kare za nasz grzech. Nie znaczy to jednak, ze kiedykolwiek znajdzie się ta perfidia w Niebie. To samo, z istoty rzeczy, chce iść do piekła, świadomie grzeszy, bo tam ich raj.

  Ps. Dusze skoligacone. Dlaczego żyd tak namawia do mieszania ras ? Nie koniecznie, by zdobywać na ziemi, może chodzić o same dusze. To problem. Jedni uważają, ze jeśli przeważy w nich serce w stronę Boga, zasługi względem jego Stworzenia, dostana zbawienie, inni ze nie.

  ——-
  Módlmy się – nie znaczy „dajmy się im ruchać”.
  Admin

 8. Boydar said

  „… dlaczego żyd tak namawia do mieszania ras …” – Pan Hucpa (7)

  Jeżeli cokolwiek robi żyd publicznie, znaczy się należy sensu szukać gdzie indziej. O co naprawdę chodzi zostało wyjaśnione na zabraniu kahału, i wystarczy, ruki pa szwam.

  To nie chodzi o mieszanie ras sensu stricto, przynajmniej moim zdaniem. Tu chodzi o związki damsko męskie nie mające przyszłości. Chodzi o zawieranie małżeństw które w zdecydowanej większości muszą się rozpaść. Pozostawiając spalony obszar mentalny i emocjonalny a czasem i fizyczny. Wtedy żyd jest panem sytuacji.

  Murzyn, Arab, każdy inostraniec nie będzie identyfikował się z Ojczyzną drugiej strony, nie ma takiej opcji. Ja pomijam ich charakter narodowy czy indywidualny, ale takiego drzewa przesadzić się nie da. I nawet religia nie jest w stanie wylać oliwy na takie fale. Syf i wojna to żydowski żywioł. Jeśli akurat nie ma, albo za długo jest spokój, to szybciutko organizują sobie jakiś pogrom a od większego dzwonu np. holokaust albo raczej jego inscenizację. Ale zawsze taki, żeby przypadkiem nie stracić, a pozbyć się tych najnędzniejszych z których pożytek dla kahału żaden.

 9. Re: Artykul…

  Ktos normalny mowi o „lichwiarskiej normalnosci” w tytule: „Wspolczesna bankowosc – jako sposob na zniewolenie panstwa”… A.Stepowski…na youtube – Super wyklad – tak dostepny jak wykladanie kafelek w lazience – KAZDY zrozumie o co chodzi w lichwiarskich „przekretach”…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. Bogaty Miś said

  nie chodzi o to by opisywać powierzchnię zjawisk, tylko o to, jak zacząć leczyć chorobę Polaków. Dlaczego endekom tak wiele się udało ? Dlaczego nie do końca im się udało ? – oto część odpowiedzi na ostatnie pytanie: bo Rozwadowski pozwolił buntownikom wygrać zamach majowy, gdy mógł go zdławić bo miał przewagę, ale chciał powstrzymać rozlew krwi bratniej. Wniosek: trzeba wiedzieć kiedy powstrzymać, a kiedy nie.

 11. Boydar said

  „… dlaczego endekom tak wiele się udało …” – Miś (bogaty)

  Udało ? Oni sprzedali kozę. Udało się, owszem, ale zwykłym, normalnym ludziom, których jeszcze wtedy trochę było. Jeżeli nawet byli zapisani do „endeków” to z racji okoliczności różnych, a nie że endecja ich natchnęła, jak nie obrażając Duch Święty.

 12. RomanK said

  KTo z was panowie przenajiteligentniejsi i przenajwyksztalcenniejsi..zna stare polskie prawo dotyczace uszlachcenia ( nadania szlachectwa….. w czascie ,kiedy ono jeszcze dosc powszechnie funkcjonowalo…..???????
  Prawo to szczegolna uwage zwracalo na to co podkresla Marcus Cicero…w swoim wystapieniu….assymilacje..pelna, prawdziwa. szczera….

  Dlaczego to jest tak wazne…dlatego, ze szykuja wam „szeroka dyskusje i referendum Konstytucyjne ..po ktorym swiadomie i dobrowolnie…sami pogrzebiecie sie zywcem ..na zawsze….o czym swiadcza wasze tu wystapienia co jedno- to w bardziej egzotycznym stylu.
  Czy wiecie dlaczego z Polski pognali 8mln Polakow….od 1978 roku?????i oszukuja statystykami cmiac liczba 38 mln ludzi?????
  w tym 76 tys inzynierow….tyle przecieklo ze statystyk..jedna grupa zawodowa…czy wiecie ile to lat pracy Politechniki zeby wypuscic 76 tys inzynierow?????
  Jak sie wam wydaje….po co????
  Specjalistow od macania dusz…. ci u nas dostatek wielki…….

 13. Salcie said

  Izabela Tyrkin – żydowski reżim IIIRP zabronił Polce wjazdu do kraju

 14. Boydar said

  Ja myślę, że my nie wiemy, Panie Romanie. Ale Pan wie, z pewnością. I z jakiegoś powodu ta prawda Panu nie pasuje.

  Wie Pan również, ze podstawą Polski jest Jezus, szkoła i strzelnica. Dopiero z powyższego wynika Bóg, Honor i Ojczyzna. Nie ma ani Tego, ani tego ani tego. Jest kupa gów~na. Może z dodatkiem kamieni i męskich genitaliów. I dlatego należy ten cały interes wyj~ebać w kosmos. W odpowiednim momencie oczywiście. Obecność kadry która „wyemigrowała” znacząco proces by opóźniła. A tu już nie ma na co czekać, bo Polska nie Feniks, jakiś zaczyn musi zostać, sam popiół nic nie da.

  I nie denerwuj się Pan tak, złość piękności szkodzi.

 15. RomanK said

  Gowno pan wie- panie Boydar ..wydaje sie panu tylko …jak zawsze i zazwyczaj……
  Typowa polska gra Wojskiego na rogu:-)))) zeby sie zdawalo..ze Wojski wciaz gra jeszcze….a to echo…… koszerny tax zbieralo….na polecenie swiatowych organizacji syjonistycznych i na ich cele…..

 16. Boydar said

  Nie ma sprzeczności pomiędzy moim a Pańskim zdaniem w tej sprawie. Proszę zauważyć, że Pana wiedza pochodzi ze źródeł/źródła; a moja z obserwacji i wnioskowania. A strona nie jest jedna, np. tylko Pańska bądź tylko moja. Pańska strona/źródło uważa dokładnie tak jak Pan stara się zasygnalizować. To znaczy uważa, że byłoby nieźle gdybyśmy myśleli ze tak jest. Ale tak nie jest 🙂

  A jak jest naprawdę to dopiero zobaczymy, jak dożyjemy.

 17. Ale dlaczego? said

  ad. 13.
  Ta pani już nie żyje, zmarła w 2011, warto poczytać komentarze na youtube…

  Jak teraz wygląda sytuacja Polonii na Białorusi?
  Nadal „polskie” władze mają ich w 4-literach?

 18. revers said

  a gdy but na stole w dyplomcji by nie obrazic jej majestat cesarza Japonii Hirohito, kto tu jest dziedzicem kutury i majatku a kto
  metalowym butem lub bucem?

  data:image/gif
  data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

 19. revers said

  ad18

 20. MG said

  „Normalny” człowiek postrzega świat przez prawdę, gdzie jest prawda, a gdzie Bóg.
  Pozdrawiam,
  Normalny

Sorry, the comment form is closed at this time.