Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szczur katyński?

Posted by Marucha w dniu 2018-05-08 (Wtorek)

Zgodnie z paragrafem 7 artykułu pierwszego konstytucji Stanów Zjednoczonych, prezydent USA może wnieść zastrzeżenia do ustawy przyjętej przez Kongres w ciągu 10 dni (nie licząc niedziel) od jej otrzymania.

Według informacji, jakie przekazali mi moi Honorables Correspondants z Waszyngtonu, termin ten upływa 10 maja. W związku z tym działacze Polonii Amerykańskiej zaapelowali do Amerykanów polskiego pochodzenia, by do Białego Domu kierowali petycję, by prezydent Trump zawetował ustawę nr 447. Wtedy Kongres dla jej przeforsowania musiałby zmobilizować 2/3 głosów.

Może by i to się udało, ale może nie – w każdym razie obecnie jest to jedyna nadzieja na odwrócenie od Polski niebezpieczeństwa, które za sprawą Żydów zawisło nad naszym państwem i nad polskim narodem.

Ale żydowskie lobby w Ameryce też trzyma rękę na pulsie i natychmiast wpuściło szczura w postaci pogłoski, jakoby burmistrz Jersey City zamierzał usunąć pomnik katyński znad brzegu rzeki Hudson i założyć w tym miejscu park. Ta pogłoska wzburzyła Polaków nie tylko w Ameryce, ale i w Polsce, gdzie zaprotestował pan marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który w sprawie ustawy nr 447 nie odważył się pisnąć nawet słówka, podobnie jak inni dygnitarze III RP, zarówno z obozu płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm, jak i obozu zdrady i zaprzaństwa – bo nie przypominam sobie, by w tej sprawie wypowiadał się przywódca Platformy Obywatelskiej pan Schetino, ani pulchna pani Lubnauer z Nowoczesnej.

W odpowiedzi na ten protest, burmistrz Jersey City Steven Fulop z pierwszorzędnymi żydowskimi korzeniami, nazwał pana marszałka Karczewskiego „antysemitą”, „białym nacjonalistą”, który w dodatku „zaprzecza holokaustowi” – co skwapliwie odnotowały zarówno telewizje ubeckie, wspierające obóz zdrady i zaprzaństwa, jak i rządowa, wspierająca obóz płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm. Jak pamiętamy, w sprawie ustawy nr 447 ani jedne, ani druga w zasadzie głosu nie zabierały.

Wystąpienie pana burmistrza Fulopa pokazuje co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze, że jest on durniem, a po drugie – skąd czerpie wiadomości o świecie.

Inwektywy, jakimi obrzucił pana marszałka Karczewskiego, nie pozostawiają bowiem wątpliwości, że panu burmistrzowi Fulopowi kaganek oświaty trzymają przed nosem Żydzi i to w dodatku tacy, którzy postrzegają świat przez pryzmat korzyści, jakie mogą odnieść z materialnej eksploatacji holokaustu – jak pretensjonalnie określił masakrę europejskich nieżyjący już blagier Eliasz Wiesel.

W związku z tym nietrudno się domyślić, że wiedza o świecie, jaką posiadł pan burmistrz Fulop, nie wykracza rozmiarami poza zakres charakterystyczny dla absolwentów Wyższych Szkół Gotowania Na Gazie, jakich zarówno w Ameryce, jak i w Europie jest zatrzęsienie. Gdyby nie żydowskie korzenie, pan Fulop nie zrobiłby może kariery ani w Partii Demokratycznej, ani w żadnej innej, ale w tej sytuacji z racji szlacheckiego rodowodu, został Człowiekiem Renesansu na tej samej zasadzie, że czysty typ nordycki i bez mydła jest czysty.

Ale niezależnie od tego, sprawa pomnika katyńskiego, a ściślej – pogłoski o jego przeniesieniu do jakiegoś lamusa, może mieć drugie dno. Skoro zarówno Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, jak i pan prezydent Andrzej Duda, nie mówiąc już o panu premierze Morawieckim, a także panu marszałku Karczewskim, w sprawie ustawy 447 od samego początku, aż do dzisiaj zachowali całkowite i podejrzane milczenie, to nie można wykluczyć, że strona żydowska, na rzecz której mogli w przeszłości poczynić jakieś obietnice w sprawie „mienia bezdziedzicznego” w Polsce, postanowiła ułatwić im trochę sytuację, żeby wreszcie mogli wystąpić w roli płomiennych szermierzy polskiego interesu państwowego i prestiżu Polski.

Do tego puszczenie szczura w postaci pogłoski o przeniesieniu pomnika katyńskiego nadawało się, jak mało co. Po pierwsze – nie wiadomo przecież, czy pogłoska jest prawdziwa, czy też burmistrz Steven Fulop nie działa w porozumieniu z żydowskimi organizacjami przemysłu holokaustu, albo nawet na ich zlecenie – bo bycie Człowiekiem Renesansu w Ameryce wymaga bezwzględnego posłuszeństwa wobec tamtejszego Sanhedrynu – i puścił pogłoskę fałszywą, żeby w ten sposób zwekslować zainteresowanie Polonii Amerykańskiej w stronę dla Żydów całkowicie bezpieczną, a jednocześnie stworzyć żydowskim kolaborantom w Polsce możliwość zaprezentowania się w zaszczytnej roli szermierzy polskości.

Jeśli moje przypuszczenia są trafne, to być może Żydzi nie są pewni, czy w razie zawetowania ustawy nr 447 przez prezydenta Trumpa, udałoby się zmobilizować w Senacie większość 2/3, więc na wszelki wypadek puścili tego szczura.

Warto bowiem przypomnieć, że wspomniana ustawa w Izbie Reprezentantów została przyjęta na zasadzie „optycznej większości”, a pod listem do pana premiera Morawieckiego podpisało się tylko 59 senatorów, chociaż jestem pewien, że i pozostali byli w tej sprawie nachodzeni i molestowani.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 20 to “Szczur katyński?”

 1. RomanK said

  Oczywicie,,,Prez Trump zawetowalby gdyby zebrano wymagane 100tys podpisow..jak naazie podpisalo niecale 40tys..a jutro mamy 9 maja,
  Oczywiscie zydy swoimi czarami powstrzymuja Polakow przed podpisaniem petycji do Prez …jak to zwykle cale uni….
  Wzystkie trolle oczywiscie podpisaly sie …..Troll Trollski. Kaer karski i te de…. i te pe….. emmpstrembzdrem….:-)))))))
  NO a wszystkieg smrodu narobily dupolizy ..rozlizaniem zydowskiej dupy…w zboznych intencjach i …… obfitosci serca:-)))))

  ——–
  E tam.
  Żeby zebrano 100 milionów podpisów też wolałby wylizać żydom rów.
  Admin

 2. NICK said

  Łajno nie wetuje g$$$vna antypolskiego.
  Samo nie ma z nim nic wspólnego.
  A ten Wasz prezio pluje na was.
  Nie szanuje.
  Bo ma powody.

  Znowuż mam wyliczać?
  Mieciem Pan obrósł czy mchem?

  Bo to wam, solidaruchom, dano KASKĘ.

  Przestańcie szczekać.

  Tu Polska umiera.
  Także przez (…).

  Idź, narodowości prawnicza.

 3. Rob said

  „Jeśli moje przypuszczenia są trafne, to być może Żydzi nie są pewni, czy w razie zawetowania ustawy nr 447 przez prezydenta Trumpa, udałoby się zmobilizować w Senacie większość 2/3, więc na wszelki wypadek puścili tego szczura.”
  Przypuszczenia p. Michalkiewicza są całkowicie błędne. Dalej nie rozumie że to ogon macha psem…

 4. Gruppenführer Wolf said

  Głosów pod petycją zabraknie, Trump ustawę podpisze co pokaże każdemu myślącemu Polakowi, że to co jest przez propagandę nazywane „relacjami polsko – amerykańskimi” to w rzeczywistości relacje Żydów mieszkających w Polsce z Żydami z USA.

  Odpowiedź na pytanie jaki sens ma stacjonowanie wojsk USA w Polsce w tej sytuacji jest oczywista.

 5. Moher49 said

  Amerykańska Polonia więcej robi dla Polski niż „polski” rząd, wszystkie instytucje i wszyscy mieszkańcy naszego kraju. A są tu jeszcze tacy co mówią, że trzeba trzymać z żydami, bo oni mają pieniądze – typowy szabesgoj. A poeta pisał przecież . .lepszy na wolności kąsek byle jaki.. ale szabesgoj woli siedzieć pod stołem, merdać ogonkiem i cieszyć się kiedy żydowski pan rzuci kość do polizania.

 6. Marek said

  Oczywicie,,,Prez Trump zawetowalby gdyby zebrano wymagane 100tys podpisow..
  ===
  Dowody, a nie pobożne życzenia i laurki dla tego szmaciarza i wycierucha żydowskiego z dużym guzikiem i jeszcze większa dziurą w d.

 7. Marek said

  I jeszcze jedna drobniutka uwaga. W USA jest ponoć kilka milionów Polaków, same najmojsze. A zebrano 40tys głosów, z czasem wyklikania 10sekund.

 8. NICK said

  Ot, co.

 9. Joung said

  POLACY powiem tylko jedno.
  Zatrznijmy sie uzbrajac w mocniejsze argumenty .Bo pisanie modlenie sie za skurwialy ;;narod tak zwany zydowski.Po prostu niema sensu.A przebaczac Ok.mozemy ale tylko czysto rdzennym Polakom A nie ;;;;;terorystom zydowskim.
  Tu nie powinno byc zadnego przebaczania.
  A zazydzialy polski episkopat .Wzywa do pokory I milosci.Czyli czy mam przebaczyc Hitlerowi czy Stalinowi.Przecie to tez byli ludzie??????
  I tak pierd….a nam w kolko I to samo ;;;;;;;;;;;;;przebaczac przebacz przebacz.A kto nam Polakom przebaczy.
  NIKT NIKT NIKT.Ot I filozofia zydowska.
  KONIEC Z NIMI .

 10. troll polonii said

  Ten nieprzemyslany entuzjazm pseudo-patriotow znow nas zawlecze na meandry prawnej bijatyki.
  Ustawa IPN jest zle sformulowana. Ustawa 447 wniesiona do Kongresu jest tez do dupy.
  W ogole ktos wyraznie zastawil na nas pulapke i my probujemy wlezc prosto w te wnyki…dobrowolnie.
  Chodzi mi o tzw. nieprzewidziane skutki tej razaco amatorskiej ustawy. Ofiarami moga byc zupelnie niewinni Polacy.
  Izrael juz przeanalizowal kazde slowo zarowno ustawy jak i petycji. I najeli armie miedzynarodowych specow od interpretacji kazdego slowa.

  Czy kiedykowiek Polacy beda w stanie przygotowac jakakowliek petycje tak, zeby mozna ja bylo podpisac bez narazenia przede wszystkim niewinnych ludzi.?
  Petycja do Obamy byla rownie nie do strawienia.

  A zydow tlukli niemal wszedzie: I na Litwie, i na Ukrainie i w Chorwacji a w czasie alianckich nalotow dywanowych mordowali kogo popadlo; zginelo wielu zydow w obozach w Niemczech.

  Cala ta ustawa jest antypolska.
  Polak nie ma prawa sie upominac o wlosci na Ukrainie, o dom we Lwowie, o sklep w Stanislawowie, o pasieke na Wolyniu…..itp.
  Niemcy napadli na Polske a nie na Izrael!!
  Czy to tak trudno zrozumiec?
  Rownie dobrze mozna bylo te sama ustawe przygotowac dla Cyganow i pedalow.

 11. RomanK said

  Panie Marek w USA liczac cieniutko jest przynajmniej 30 mln ludzi poczuwajacych sie do zwizkow…zwlaszcza emocjonalnych z POlska.
  Tak wskazywaly statystyki zbioerane kiedy POlska byla na wysokiej fali..s to czasy JPII I SOlidarnosci , kiedy wracano do polskich nazwisk i przyznwano sie publicznie zwlaszcza osdoby publiczne,
  Wydwaloby sie …dlaczego Polacy nei maja loby….bo goje nei maja lobby..zadne goje …tylko jest jedno lobby…bo ta grupa sie nie assymiluje…nigdy i nigdzie…
  DRuga sprw jest , ze wladza w Poolsce…nie poczuwajac sie do wspolnoty z Polonia…nigdy i nigdzie z Polonia nei wspolpracuje…a wrecz przeciwnie prowadzi przeciwo interesom Polonii dywersje!
  Prosze zauwazyc ,ze wszystkie neikorzystne dla Polakow porozumienia w/s podpisaly rzadzy warszawskie…zarowno komusze jak i Okraglakowe….w tym umowe teresinska..i access do JewroUnii…

  Cty Trolla: „Czy kiedykowiek Polacy beda w stanie przygotowac jakakowliek petycje tak, zeby mozna ja bylo podpisac bez narazenia przede wszystkim niewinnych ludzi.?”
  Polacy podpisuja..vide ostatnia ….trolle sie nei licza….zatem podpisywac nie powinni ….zadna ksywka,.,,,
  Polacy walcza o swoje , tak..na ile ich stac….decuyzja nalezy do wqas ..przylaczcie sie do nas ..albo do trolli////

 12. Re: 11 RomanK

  Panie Romku, przypomne tylko: „Jaki prezes Polonii Amerykanskiej (i kanadyjskiej rowniez), taka jest Polonia…”
  Pomijam kilkanascie osob z ktorych jeden powinien byc Prezesem Polonii…

  „A dlaczego nie pan, nie jest Prezesem Polonii lub Dana Alvi???”…
  (oczywiscie, jest to pytanie retoryczne…)

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. troll polonii said

  11
  RomanK
  No wlasnie!
  Nie chodzi o byle co do podpisania.
  Sprawa jest powazna, zeby sie tak cieszyc skladaniem podpisu jak Trump.
  To samo mi radzili gdy chodzilio o te zupelnie niepowazna petycje w sprawie sledztwa smolenskiego.
  Ja troche nie rozumiem.
  Polska jest teraz szalenie demokratycznym panstwem.
  Wiec rozumiem, ze najpierw taka petycja powinna byc wniesiona do sejmu, zeby postawic IPN na bacznosc i przedyskutowac DOKLADNIE , kazde slowo, ktore zydzi moga wykorzystac przeciwko nam. A jest troszke dokumentow, ktorymi moga sie zboje posluzyc.
  Wiele osob nie zna jezyka prawniczego i tacy sa gotowi podpisac sie pod kazdym cyrografem.
  Powtarza sie zasada: Kto nie z nami – to przeciwko nam?

  Tak entuzjasci przystapili do Okraglego Stolu z calym poparciem szarej masy.

 14. NICK said

  Troll.
  Ciebie to Gospodarz pozostawi.
  Jako przykład.
  Na czas jakiś.
  Zapodajesz ćwierć Prawdy.
  Prze-mycka-sz 3/4 fałszu.
  Sztabowcu obcy.

 15. Marek44 said

  Czyj jest to wymysł usunięcia pomnika jak nie samego Władimira Władimirowicza Putina
  była Ukraina Syria Iran USA Katalonia Korea czas na Polskę
  co jeszcze wymyśli ten uwielbiany przez Polaków wybawca
  http://новости-мира.ru-an.info/новости/польша-требует-репараций-прикинувшись-невинной-жертвой-во-второй-мировой-войне/
  Ile w tym prawdy, to niech sobie Władimir Władimirowicz poczyta historie stosunków Rosji od Rusi Kijowskiej

  ——–
  Jakich by wyzwisk Rosjanie nie użyli względem polactwa – będą mieli rację.
  Admin

 16. Boydar said

  Ten cały pomnik to szemrana sprawa w każdym calu.

 17. troll polonii said

  14
  Nick
  Ani ja ani Nick nie zarzadzamy gajowka. I zamiast opowiadac co gospodarz komu co zrobi to prosze mi pokazac, gdzie mam 3/4 a gdzie 1/4 czegokolwiek.

  Mnie uczyli w szkole, w domu i w kosciele, ze prawda albo jest albo jej nie ma.
  Wiec laskawie poprosze o skrytykowanie falszu i poglaskanie po glowie za 1/4 prawdy.
  Bo inaczej pomysle, ze nie jestem jedynym obcym sztabowcem.
  Pani Teresa May tez oskarza bez uzasadnienia.
  Takie trendy przychodza z Zachodu

 18. troll polonii said

  15
  Marek44

  Przeczytalem ten artykul i nie widze problemu.
  Po pierwsze: tego nie napisal Putin
  Po drugie: my gorsze rzeczy wypisujemy o Rosji
  Po trzecie: przykre, ze nas obcy musza uczyc historii
  Po czwarte: bez najmniejszego powodu wyrzucilismy wlasnie 4-ch rosyjskich dyplomatow tylko dlatego zeby kolejny zyd wegierski (Boys Johnson) zauwazyl, ze Polska jeszcze istnieje?
  Po piate : z jakichs blizej nienznanych powodow podpisanie ukladu pokojowego traktujemy jako przestepstwo.
  Co najbardziej dziwi, to sentymenty Polakow: przeciez my nie mamy pretensji do Niemiec, ze nas zamienili w Generalna Gubernie!. Mamy pretensje do Stalina, ze nas nie chcial wciagnac do Sojuza jako republiki – tylko wyklocil dla nas w Jalcie status suwerennego panstwa.
  Po szoste;
  Alianci wyladowali w Normandii juz jak byla armia hitlerowska rozbita. Alianci czekali az sie Rosja wykrwawi na smierc. Faktycznie pod Leningradem i pod Kurskiem a takze na Slasku zginelo setki tysiecy Rosjan. Wlasnie za ‚nasza i wasza’ wolnosc.
  A wiec to nie my wygralismy wojne z Niemcami. Ale razem z Rosjanami doszlismy do Berlina.

  Jest ostatnim dranstwem, niechlujstwem, blazenstwem i morderstwem historycznym nie doceniac faktu, ze nam Armia Czerwona uratowala Krakow i Wawel.
  Tylko swinia i faktycznie hiena tego nie pamieta.
  Tylko ostatni gnoj, nieuk i cham pozwolil na zniszczenie pomnika marszalka Koniewa.
  Jest to wyjatkowe lobuzerstwo wobec mojej krakowskiej rodziny, i calej Polski ktorej Rosjanie uratowali to miasto.
  I teraz, nagle Polonia, a z nia i rozne tutejsze autochtony okropnie oburzone pomnikiem Katynia w USA , ktorego jeszcze nikt nie zburzyl i nawet nie obiecal., ze zburzy.
  Tylko ostatnia sprzedajna dziwka moze zniszczyc pomnik wdziecznosci.

  I po ostatnie – osme:
  Jesli nie znamy naszej historii to moze lepiej zrobimy jak sie przestaniemy dziwic, ze nas historii ucza inni.
  Izrael twierdzi, ze w czasie II-ej wojny zginelo 6 milionow zydow. Rosjanie mowia, ze zginelo 27 milionow Rosjan.

  Moze pan Marek nas uswiadomi: Ilu w tej wojnie zginelo Polakow??

 19. Marek44 said

  http://niniwa22.cba.pl/polska_1939_1945.htm
  Putin nie napisał ale wie o tym, nic się nie dzieje w Rosji po za plecami Putina
  nie oto mi chodzi, coraz bardzie nasila się antypolonizm w sieci pisany przez Rosjan, a to nic dobrego nie wróży
  Pomiędzy narodami Chrześcijańskimi a i Słowianami, nie ma na takie wpisy miejsca, jak i również na naszych stronach to samo, by najmniej ja tak uważam, a historie { prawdę historyczną } powinni pisać i mówić Polscy historycy a nie chować głowę w piasek jedyny Polski historyk co mówi prawdę jest prof.Jerzy Robert Nowak, a gdzie reszta, i nie musi nas ktoś historii uczyć a już tym bardziej jakiś Rosyjski pismak

 20. Marucha said

  Re 19:
  W pełni rozumiem narastający wśród Rosjan antypolonizm.
  Polactwo na nic innego nie zasługuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.