Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Tajemnica duszy żydowskiej…

Posted by Marucha w dniu 2018-05-09 (Środa)

Fulop. Wypierdek.

Dzień po dniu nowe fakty tyczące stosunków polsko-żydowskich stawiają nas na równe nogi. Szczególnie zaskoczona jest rządząca radykalna centroprawica, która była przekonana, iż oczyściła przedpole poprzez szereg ważkich gestów, począwszy od dawnej inicjatywy Lecha Kaczyńskiego w postaci finansowanej z budżetu budowy Muzeum Historii Żydów Polskich poprzez różnorakie wydarzenia „ocieplające”.

Jedynie w kwestii reprywatyzacji nie uczyniono żadnego gestu, ale to ze względu na zasadniczo sceptyczny stosunek przywództwa rządzącej partii do koncepcji zwrotu zagrabionej przez władze komunistyczne własności przejawiany od początku III RP.

Nic jednak nie pomogło. Na atak związany z (lepiej lub gorzej pomyślaną, tu można by dyskutować) nowelizacją ustawy o IPN odpowiadano przypominaniem polskiego wkładu z ratowanie Żydów ściganych przez Niemców w okupowanej Polsce. Premier udał się w towarzystwie dziennikarzy do Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, a w mediach przypominano dzieło Żegoty, tj. Rady Pomocy Żydom założonej przez pisarkę i działaczkę narodowo-katolicką Zofię Kossak-Szczucką.

Aż doszło sławetnego już wpisu burmistrza Jersey City (Stevena Fulopa – na zdjęciu) o marszałku Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Stanisławie Karczewskim).

Otóż w toczącej się dyskusji o pomniku polskich oficerów zamordowanych w Katyniu żydowski Amerykanin napisał o poczciwym lekarzu z Nowego Miasta nad Pilicą, iż jest on: „anti-Semite, white nationalist + holocaust denier”. Cokolwiek by nie sądzić o znaczeniach przydawanych słowom przez amerykańskiego samorządowca żydowskiego pochodzenia, to bodaj jedyne słowo, które tu się zgadza z rzeczywistością to „white”…

Dlatego też zamiast otwierać ze zdziwienia usta i ciągle nie rozumieć what is going on – warto czytać ze zrozumieniem! Wróćmy więc do naszej Kossak-Szczuckiej. Wszyscy cytują jej „Protest” z 1942, skupiając się na wezwaniu do pomocy prześladowanym Żydom. Oczywiście to wezwanie stanowiło kwintesencję jej „Protestu”, jednak było ono wypisane na tle równie ważnych stwierdzeń ujmujących istotę relacji pomiędzy Polakami a Żydami.

Jeżeli chcemy poważnie czytać i dobrze rozumieć założycielkę Żegoty, to musimy raz jeszcze przeczytać jej świadomie napisane słowa i poddać je refleksji, bo bez tego ani rusz w pojmowaniu istoty polskiego losu.

Zofia Kossak-Szczucka w swym „Proteście” napisała: „nie mamy możności czynnie przeciwdziałać mordercom niemieckim, nie możemy nic poradzić, nikogo uratować – lecz protestujemy z głębi serc przejętych litością, oburzeniem i grozą”.

Zanim jednak napisała powyższe słowa nie uniknęła słów brzmiących w kontekście „Protestu” może zaskakująco, lecz przecież nie sposób nie wziąć ich pod uwagę, także w kontekście wpisu Stevena Fulopa: „uczucia nasze względem Żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego, na jakiej podstawie – to pozostaje tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym”.

Aktualne w 1942 roku i aktualne w roku 2018.

Artur Zawisza
http://mysl-polska.pl

Komentarze 33 do “Tajemnica duszy żydowskiej…”

 1. KOJAK said

  RZADZACA RADYKALNA CENTROPRAWICA ? BZURA PIRAMIDALNA ! ZYDOWSKIE PAJACE PRZYBRANE W BLZENSKO – LAJDACKIE POZY TO PRAWICA ? CZY TEN AUTOR ZIDIOCIAL CZY Z LUDZI ROBI IDIOTOW !? TE SYJONISTYCZNE PSY LANCUCHOWE Z PYYSSSS ZOSTALY ZAGNANE PRZEZ SWOICH ZYDOWSKICH POPLECZNIKOW ZWYCZAJNIE DO PSIEJ BUDY ! KAZDY MOZE ZOBACZYC TERAZ, ZE TO ZWYCZAJNA ZYDOWSKA SWOLOCZ MA POSYLKI WYCIERAJCA SOBIE TYLKO MORDY POLSKA !!!

 2. dardee said

  Najciekawsze.pomiędzy innymi ciekawymi cholernie.wnioskami nasuwa mi się jeden …White.to.są tzw jezrejelici w ok.85%….I tym pozytywnym akcentem zapraszam do.wyczerpujacego odpowiedź na pytanie co.poszło nie tak do artykułu o wojnach cia :).pozdro

 3. Birton said

  „Kiedy słyszę Żyd odbezpieczam rewolwer” – tak powiedział pewien staruszek na przystanku autobusowym w 2003 roku, a ja natychmiast chciałem mu zwrócić surowo uwagę, że w ten sposób nie wolno mówić i że nawet Jan Paweł II tak ich umiłował, że Polskę im oddał we władanie, lecz ten staruszek zbyt szybko się jednak oddalił, a poza tym już pewnie nie żyje, bo był wtedy bardzo leciwy.

 4. Salcie said

  IPNtv: Niezwyciężeni

 5. Dictum said

  a tu więcej o rumuńsko-żydowskim wypierdku:

  http://www.m.pch24.pl/oskarza-polakow-o-antysemityzm-i-negowanie-holokaustu–kim-jest-steven-fulop–burmistrz-jersey-city-,60075,i.html

 6. Marek B said

  Artur Zawisza zawsze był żydowskim lobbystą.

  ////Jedynie w kwestii reprywatyzacji nie uczyniono żadnego gestu, ale to ze względu na zasadniczo sceptyczny stosunek przywództwa rządzącej partii do koncepcji zwrotu zagrabionej przez władze komunistyczne własności przejawiany od początku III RP.////

  Im dłużej żyję w 3RP tym bardziej zgadzam się z twierdzeniem Władimira Lenina: WŁASNOŚĆ TO KRADZIEŻ.

  Na pewno wielka własność to wielka kradzież. Zauważył to Honoriusz Balzak, człowiek którego o inklinacje komunistyczne trudno oskarżyć.

  Chrześcijaństwo nie jest w tej dziedzinie na tyle subtelne jak islam, ale Muamar Kadafi rozróżniał własność prywatną od własności osobistej. Własności osobistej Czartoryskim, Rozenfeldom. Radziwiłłom czy Szwarzbaumom bym nie odbierał, ale odebrałbym im wszystko poza własnością osobistą. Wszystko, co mieli (mają) poza własnością osobistą, jest skutkiem kradzieży.

  Ten program realizowali jakoś komunistyczni żydzi po 2WŚ i nie było to całkiem głupie. A Zawisza nadal lobbuje….

 7. takietam said

  Jeśli już, to chyba raczej „rządząca centrolewica”…

  A tajemnica duszy żydowskiej jest znacznie mniej tajemnicza niż się pozornie wydaje bo to po prostu zupełnie inna cywilizacja i w związku z tym zupełnie inna mentalność. Żyd w normalny sposób rozumie tylko siłę więc szanuje silnych, cała reszta jest już po żydowsku czyli na opak. Stąd mniej czy bardziej świadomy podziw dla Niemców, którzy ich brutalnie mordowali, a pogarda i nienawiść do Polaków, którzy się poświęcali i ich ratowali. Rzecz jasna na to wszystko nakładają się jeszcze aspekty religijne itd. Można powiedzieć, że polskość jest na absolutnych antypodach żydowskości więc i żydowska nienawiść jest do Polski największa, to oczywiste.

  Kto po Żydach oczekuje reakcji typowych dla cywilizacji łacińskiej to nic nie rozumie i sam sobie szkodzi.

 8. Re: 7

  Pozwole sobie dodac krotko: zydzi nie posiadaja duszy, a ich pazernosc eliminuje wszelkie oznaki milosierdzia (nawet wobec samych swoich, gdy chodzi o wlasne zycie)…Jesli juz.
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie mozna zydow porownac nawet do intuicyjnych zwierzecych zachowac, ktore wielu porownuje do stada szczurow czy szakali, co jest jedynie porownanie powierzchowne…

 9. Kapsel said

  NASZ WYWIAD. Działacz polonijny o ustawie 447: To próba przygotowania gruntu prawnego, żeby wyłudzić od Polski setki miliardów

  (….)

  Czym jest ustawa S.447? Jakie regulacje prawne zawiera? Czy Polska powinna się obawiać jeżeli ten akt prawny wejdzie w życie?

  Ustawa S.447 jest próbą przygotowania gruntu prawnego, dającego amerykańskim i międzynarodowym żydowskim organizacjom roszczeniowym możliwość wywierania bardziej efektywnego nacisku na Polskę w kwestii egzekucji setek miliardów roszczeń majątkowych. Dotychczas wszystkie te roszczeniowe organizacje operowały w próżni prawnej. Nie istniały żadne podstawy prawne, na których mogły oprzeć swoje extra i pozaprawne roszczenia względem Polski.

  Wkrótce mogą je uzyskać.

  Nie bierze się to znikąd. Środowiska roszczeniowe są konsekwentne. Prowadzona przez nie działalność jest obliczona na lata. Przyjęły one strategiczne, długofalowe cele, które konsekwentnie i krok po kroku realizują. Ustawa S.447 jest takim właśnie kolejnym krokiem. Ten konkretny wątek zaczął się od Deklaracji Terezińskiej w roku 2009, która nie była, wbrew temu co się często pisze i mówi, żadnym międzynarodowym, normatywnym aktem prawnym. Ta niezobowiązująca prawnie deklaracja jest mimo wszystko przedstawiana i traktowana obecnie jakby była rzeczywistym traktatem międzynarodowym. Traktatem nie jest i nigdy nie była.

  Niektórzy politycy PiS, m.in. wicepremier Jarosław Gowin, który był w ubiegłym tygodniu w USA, uspokaja polską opinię publiczną, że ustawa 447 nic nie znaczy, że to tylko deklaracja. Jak pan to ocenia?

  Jest to błędne rozumowanie. Nie wiem skąd pan Gowin czerpie takie pomysły. Stany Zjednoczone są krajem bardzo praktycznym. W Kongresie nic nie dzieje się przypadkowo. Ustawa S.447 jest konsekwencją długofalowych działań, których celem jest zmuszenie Polski do wypłaty nienależnych odszkodowań amerykańskim i międzynarodowym organizacjom roszczeniowym wspieranym przez Israel. Może nas tu jednak spotkać również coś znacznie gorszego.

  Co?

  Wymuszenie przeprowadzenia tak zwanej „restytucji mienia bezspadkowego”, która jest tak naprawdę próbą wymuszenia przekazania przez Polskę żydowskim organizacjom roszczeniowym znacznej części aktywów należących do narodu i państwa polskiego.

  W latach 60. PRL podpisał umowy indemnizacyjne z USA i państwami zachodnimi, które wypłacały odszkodowania.

  Umów tych było 12. Na mocy traktatu między Stanami Zjednoczonymi i Polską podpisanego w 1960 roku, Polska wypłaciła obywatelom Stanów Zjednoczonych odszkodowania za mienie utracone przez nich w procesie komunistycznej

  (….)

  https://wpolityce.pl/polityka/393468-nasz-wywiad-dzialacz-polonijny-o-ustawie-447-to-proba-przygotowania-gruntu-prawnego-zeby-wyludzic-od-polski-setki-miliardow

 10. ? said

  „”sceptyczny stosunek przywództwa rządzącej partii do koncepcji zwrotu zagrabionej przez władze komunistyczne własności”

  Trzeba było zostawić te ruiny „spadkobiercom” a stolicę przenieść do Krakowa.

 11. Boydar said

  Czekałem cierpliwie, kto pierwszy się ocknie (7). Punkt dla Pana Jaśka. Gratuluję.

 12. Re: 11 Boydar…

  Jak ktos pisze o jakichkolwiek kompromisach z zydami, ukladami, umowami, traktatami itp., to az mnie „krew zalewa” ze „szczescia” i niezwlocznie zawiesilbym takiemu „gojowi (skur…wysynowi)” kolo mlynskie u szyji i wrzucil szybko do wody…by innych „gojow” nie demoralizowal…

  Ostatnio napisaleml w komentarzach: „Jesli Polacy w Polsce wypier…ola „kneSejm” i przejma wladze, to jasiek z toronto wypier…oli lichwiarzy z ich roszczeniami i ich lichwiarskim zlodziejstwem raz na zawsze z naszej Ojczyzny…” (zupelnie za darmo i bezbolesnie..:)))

  Jedynym problemem KAZDEGO zyjacego jest problem z finansowymi dlugami wobec lichwiarzy, ktorzy nas trzymaja finansowo za „morde” i ze strachu (nad utrata pracy, kredytu, ukladow itp) wiekszosc Polakow „trzyma gebe na klodke” nie „wychylajac sie”…

  Ta lichwiarska „drzazge” i „belke” z latwoscia wyciagne…I „odstawie” tam gdzie jest ich miejsce…W i-sra-hell’u..
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Iran wystrzelil 20 rakiet w strone plemienia zmijowego…

 13. revers said

  ta, tajemnica nie jest ze przez dusze gudlajska lub przez ucho igielne przejdzie zloto scytow waraz z Janukiewiczem z Kijewa przez tybetanska telepacje na Floryde o czym uroczyscie obwiesil po tajemniczym wywiezieniu 100 ton zlota, to samo doczekalo sie zloto summeryjskie z iraku, libii, a czeka Iranskie lub persow jak to woli.

 14. revers said

  re12

  ta wystrzelil w propagandzie Liebermanna, a tym czasem w Gazie strzela sie demostrantow jak do kaczek, a ci palestynczycy ktorzy sa poza zasiegiem strzalow IDE w oddali biesiaduja sobie grajac w pilke nozna, grilujac, tanczas i spiewajac sobie.

 15. revers said

  https://www.rferl.org/a/israel-claims-iranian-missiles-struck-golan-neights-prompting-retaliatory-strikes/29218395.html

 16. RomanK said

  Dlaaczego???? Mrszalek Karczewski nie zaskarzy do sadu pana Fulop do sadu o znieslawienie????? zarowno do polskiego jak i amerykanskiego????

 17. RomanK said

  Wystarczy oglosic ,ze Polska wycofuje sie z umowy teresinskiej….dal nam Trump dobry przyklad ,ze mozna i nalezy….

 18. takietam said

  Re: 8

  Z tym, że u Żydów to nie jest taka zwyczajna pazerność jaka czasem zdarza się i u nas tylko coś o wiele głębszego – dla nich oszukać i okraść goja to dobry uczynek i wręcz nakaz moralny.

 19. revers said

  pan RomanK napisal .. „dal nam Trump dobry przyklad ,ze mozna i nalezy” ale to bylo jak wyszedl z umowy z Iranem za Baraka Obame w 2015 roku , umowa Teresinka pochodzi z roku 2009, i jak na razie Bartosiewicz i Tusk jest na topie, jeden nieskazitelnym przywodca UEssr, a drugi profesorem tysiaclecia Polin, ale z matura i zwolniem lekarskim A4 z Auschwitz.

 20. stach said

  A propos szydowszczyzny ciekawy film dok 5 odc https://www.youtube.com/watch?v=3kMHJKwLf6Q

 21. RomanK said

  Panie Revers… poniewaz prawo anglosaskie wypiera kontynentalne…precedens jest….i nalezy go wykorzystac przy pierwszej okazji.
  A okazja moze byc tylko jedna….bo jest jedna , jedyna i nei ma innej i nie bedzie.
  Zeglowanie do Polin za pomoca halsow na PO i PiS…wyjasnia ,ze obojetnie jaka by nie byla radosc przy przestawianiu zagli..i lapaniu wiatru.port docelowy stale ten sam… Zatem Jesli Polacy dadza sie nabrac jeszcze raz i zaglosuja na zlosc PiSowi na PO…to bedzie koniec Polski…
  Jedyna nadzieja jest powstanie ruchu oddolnego Polakow ..dokladnie- jakim byla kiedys Solidarnosc….i Jesli dziadki ,ktorzy ja tworzyli nie pomoga ..marny nasz los.
  Sam pan widzi ,ze rozpada sie lepiszcze Narodu..jakim zawsze byla narodowa solidarniosc , lojalnosc plemienna i wspolna Wiara.
  Pan patrzy na demografie…ktora pokazuje ze to uleglo daleko posunietej dyssypacji..
  54% dzieci rodzi sie poza malzenstwem…. stopien rozpadu malzenstwa przekroczyl dawno 35%….
  Gdyby Kosciol byl zakladem pracy juz dawno nalezaloby zwolnic w trybie natychmiastowycm caly management…. zreszta sam pan widzi.
  Pan jeszcze raz zagladnie do wystapienia Kaczynskich przed Loza B’nai B,rith Polin ….gdzie zlozyli solemne zobowiazanie nie dopuscic , zeby ci wykluczeni calkowicie …i ci wykluczeni czesciowo – nie zebrali sie razem nad urna wyborcza!!!!!!! TO bardzo wazkie slowa i niech pan zobaczy ze rozbia wszystko by ich dotrzymac….
  ONi boja sie utraty wladzu w drodze tzw demokratycznej , czyli wg ich wlasnego oszustwa zwanego demokracja….to bylaby kleska zupelna!!!
  Ze to jest mozliwe i to bardzo mozliwe ..sdwiadczy ogromny strach i pospiecyh z jakim dokonuja zmian prawnych i zobowiazan miedzynarodowych jak i sojuszy wojskowych…. Strach jest najlepszym dowodem ,z oceniaja systuacje w Polsce jako stabilna…poprzez stopien oglupinia i neutralizaji spolecznej..ale bardzo sztbko latwopalna…i wybuchowa.
  POniewaz w obawie przed odrodzeniem sie Solidarnisci..czy ruchow typu Solidarnosc…przeorganizowali przemysl, ktory mial role organizujaca i strukturalna, nalezy organizowc nowy Ruch w oparciu o samorzdy terytorialne i zw porozumieniu o organizacje samorzadowe zarowno terytorialne jak i zawodowe…
  Kazdy uklad z zalozenia niesprawiedliwy….moze byc przez pokrzywdzonych wypowiedziany i uznany za nieistniejacty!
  Wszyscy odpowiedzialni za zobowiazania powodujace niekorzyste i krzywdzace rozwiaznaia dla Polakow podejmowane w ich imieniu, musza zostac uznani za zdrajcow interesow narodowych i ukqarani jak zdrajcy.
  DOba okazja do organizowania sie Polakow jest zblizajace asie referendum Konstytucyjne…zatem powinno sie organizowac jako Ruch KOnsrtytutyjny! Pod haslem ” Przywrocmy Polakom podmiotowosc prawna we wlasnym panstwie! Polska jest NASZA!- Polska!

 22. RomanK said

  Uwaga! Dla zainteresowanych tematem…z otwarta glowa i znajomoscia angielskiego polecam:

  https://www.chabad.org/library/article_cdo/aid/743998/jewish/How-do-you-get-a-Jewish-soul.htm

  wraz z polecana literatura. To wykladnia tego co w zasadzie wszyscy inni tylko sie domyslaja. Ocene zostawiam kazdemu z osobna.

 23. Marek said

  tekst Zofii Kossak-Szczuckiej wydany w sierpniu 1942 r. w formie ulotki przez Front Odrodzenia Polski i masowo kolportowany w kraju.

  PROTEST!

  W getcie warszawskim, za murem odcinającym od świata, kilkaset tysięcy skazańców czeka na śmierć. Nie istnieje dla nich nadzieja ratunku, nie nadchodzi znikąd pomoc. Ulicami przebiegają oprawcy, strzelając do każdego, kto się ośmieli wyjść z domu. Strzelają podobnie do każdego, kto stanie w oknie. Na jezdni walają się nie pogrzebane trupy.
  Dzienna przepisowa liczba ofiar wynosi 8-10 tysięcy. Policjanci żydowscy obowiązani są dostarczyć je do rąk katów niemieckich. Jeżeli tego nie uczynią, zginą sami. Dzieci nie mogące iść o własnych siłach są ładowane na wozy. Ładowanie odbywa się w sposób tak brutalny, że mało które żywe dojeżdża do rampy. Matki patrzące na to dostają obłędu. Liczba obłąkanych z rozpaczy i grozy równa się liczbie zastrzelonych.
  Na rampie czekają wagony kolejowe. Kaci upychają w nich skazańców po 150 osób w jednym. Na podłodze leży gruba warstwa wapna i chloru polana wodą. Drzwi wagonu zostają zaplombowane. Czasem pociąg rusza zaraz po załadowaniu, czasem stoi na bocznym torze dobę, dwie… To nie ma już dla nikogo żadnego znaczenia. Z ludzi stłoczonych tak ciasno, że umarli nie mogą upaść i stoją nadal ramię w ramię z żyjącymi, z ludzi konających z wolna w oparach wapna i chloru, pozbawionych powietrza, kropli wody, pożywienia –i tak nikt nie pozostanie przy życiu. Gdziekolwiek, kiedykolwiek dojadą śmiertelne pociągi –zawierać będą tylko trupy…
  Wobec tej męki wyzwoleniem stałby się rychły zgon. Oprawcy to przewidzieli. Wszystkie apteki na terenie getta zostały zamknięte, by nie dostarczyły trucizny. Broni nie ma. Jedyne co pozostaje, to rzucenie się z okna na bruk. Toteż bardzo wielu skazańców wymyka się katom w ten sposób. To samo, co w getcie warszawskim, odbywa się od pół roku w stu mniejszych i większych miasteczkach i miastach polskich. Ogólna liczba zabitych Żydów przenosi już milion, a cyfra ta powiększa się z każdym dniem. Giną wszyscy. Bogacze i ubodzy, starcy, kobiety, mężczyźni, młodzież, niemowlęta, katolicy umierający z Imieniem Jezusa i Maryi, równie jak starozakonni. Wszyscy zawinili tym, że się urodzili w narodzie żydowskim, skazanym na zagładę przez Hitlera .Świat patrzy na tę zbrodnię, straszliwszą niż wszystko, co widziały dzieje, i – milczy. Rzeź milionów bezbronnych ludzi dokonywa się wśród powszechnego, złowrogiego milczenia. Milczą kaci, nie chełpią się tym, co czynią. Nie zabierają głosu Anglia ani Ameryka, milczy nawet wpływowe międzynarodowe żydostwo, tak dawniej przeczulone na każdą krzywdę swoich. Milczą i Polacy. Polscy polityczni przyjaciele Żydów ograniczają się do notatek dziennikarskich, polscy przeciwnicy Żydów objawiają brak zainteresowania dla sprawy im obcej. Ginący Żydzi otoczeni są przez samych umywających ręce Piłatów.
  Tego milczenia dłużej tolerować nie można. Jakiekolwiek są jego pobudki –jest ono nikczemne. Wobec zbrodni nie wolno pozostawać biernym. Kto milczy w obliczu mordu –staje się wspólnikiem mordercy. Kto nie potępia –ten przyzwala.
  Zabieramy przeto głos my, katolicy Polacy. Uczucia nasze względem Żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego, na jakiej podstawie – to pozostaje tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym. Świadomość tych uczuć jednak nie zwalnia nas z obowiązku potępienia zbrodni. Nie chcemy być Piłatem. Nie mamy możności czynnie przeciwdziałać mordercom niemieckim, nie możemy nic poradzić, nikogo uratować – lecz p r o t e s t u j e m y z głębi serc przejętych litością, oburzeniem i grozą. Protestu tego domaga się od nas Bóg, Bóg, który nie pozwolił zabijać. Domaga się sumienie chrześcijańskie. Każda istota, zwąca się człowiekiem, ma prawo do miłości bliźniego. Krew bezbronnych woła o pomstę do nieba. Kto z nami tego protestu nie popiera – nie jest katolikiem.
  Protestujemy równocześnie jako Polacy. Nie wierzymy, by Polska odnieść mogła korzyść z okrucieństw niemieckich. Przeciwnie. W upartym milczeniu międzynarodowego żydostwa, w zabiegach propagandy niemieckiej usiłującej już teraz odrzucić odium za rzeź Żydów na Litwinów i… Polaków, wyczuwamy planowanie wrogiej dla nas akcji. Wiem również, jak trujący bywa posiew zbrodni. Przymusowe uczestnictwo narodu polskiego w krwawym widowisku spełniającym się na ziemiach polskich, może snadno wyhodować zobojętnienie na krzywdę, sadyzm i ponad wszystko groźne przekonanie, że wolno mordować bliźnich bezkarnie.
  Kto tego nie rozumie, kto dumną, wolną przyszłość Polski śmiałby łączyć z nikczemną radością z nieszczęścia b l i ź n i e g o – nie jest przeto ani katolikiem, ani Polakiem!
  FRONT ODRODZENIA POLSKI

  Front Odrodzenia Polski to zakonspirowana Akcja Katolicka. Jan Karski, wysłany na Zachód z zadaniem przekazania informacji o bestialstwie Niemców, był współpracownikiem Zofii Kossak- Szczuckiej.

  październik 1940 – utworzenie przez Niemców żydowskiego getta w warszawie
  22 lipiec – 21 wrzesień 1942 – wysiedlenie i zgładzenie większości mieszkańców getta
  sierpień 1942 – protest Frontu Odrodzenia Polski
  listopad 1942 – emisariusz Armii Krajowej, Jan Karski dociera do Londynu
  lipiec 1943 – spotkanie Jana Karskiego z prezydentem USA, Franklinem Delano Rooseveltem

 24. Marek said

  Czekałem cierpliwie, kto pierwszy się ocknie (7). Punkt dla Pana Jaśka. Gratuluję.
  ===
  Moim zdaniem, Panowie są w błędzie. Błędem jest twierdzić, że żyd nie ma duszy. Żyd jest człowiekiem, jak każdy inny człowiek z innej narodowości. Bóg obdarza człowieka duszą. Duszę można stracić, zatracić na rzecz przeciwnika Bożego, diabła. Dusza ludzka jest nieśmiertelna – to jest jedna z prawd wiary – to ona osiągnie niebo lub piekło ostatecznie. Żyd bez duszy umierałby, jak bydlę nie osiągając celu ostatecznego. Nie rozumiem, po co takie naciągane wypowiedzi o braku duszy u żydów? Kto żyje, jak bydlę, nie znaczy że jest bydlęciem i przestał być człowiekiem.
  Żydzi odrzucając prawdziwego mesjasza Pana Jezusa, stają po stronie diabła i stają się jego dziećmi, wg słów ewangelii. Bo kto nie ma Syna, nie ma Ojca. I nie można służyć dwom panom. Oni służą diabłu, bo odrzucają Chrystusa. Bez nawrócenia pójdą do piekła ze swoją duszą i ciałem. I nie tylko oni. Ale mogą się nawrócić. I Bóg tego oczekuje.

 25. revers said

  re21 z uwaga przeczytalem pana wpis, ale widac ze dawno nie byl pan w Polsce lub transatlantyczna odleglsoc dzieli do tego stopnia ze za oceanu nie potrafia ludzie ocenic realnie rzeczywistosci w Polsce.

  W kazdym badz razie qworum pan nie znajdzie w calej Polsce, moze tylko w regionalnie wsrod tubylcow z wiekszym poczuciem obywatelskim i wieksza swiadomoscia spoleczna, geopolityczna.

  Przecietnego Nowaka trudno naklonic zeby gajowke przeczytal a co dopiero wprowadzic w czyny wyborcze, czy samorzadowe, lub wola oczka wodne w ogrodzie dogladac, zagrilowac, wiazka przezwisk obrzucic, posluchac spiewu legowych ptakow Rudzika w rekracyjnym ogrodzie niz wlaczyc TV obojetnie jakiej opcji. sa tez zastraszeni inaczej, lub zobowiazani kredytem, miejscem pracy w aparacie 1 milonowego elektoratu rzadowego, ktory bedzie zawsze glosowac na to kto aktualnie rzadzi.

  A tak poa za tym pan wie jak to bylo w miejscu w WACO gdy mala spolecznosc w stanach probowala wlaczyc inaczej o swoje prawa z federalnymi i jak skonczyla, SWAT puscil z dymem i bez prawa do zycia.

  Taki sam SWAT moze zapukac taranem z mikroladunkiem wybuchowym do kazdego Nowaka inaczej myslacego juz w RP, doadatkowo coraz mniej jest artykulow pod reka ktore zagrarzaly by wladzy absolutnej akzualnej ekipie rzadowej lub mocodawcow zagranicznych, skonczyla sie anonimowosc sieciowa lub komorkowa, agent bolek na kazdym zakrecie lub w budce telefonicznej, w skrzynce pocztowej..

 26. RomanK said

  Panie Revers….ja jak pan nie zauwazyl znajac diagnose proponuje mozliwe metody kuracji…. czy pacjent , jest swiadomy swego stanu, czy nie i czy zechce sie stosowac do porady…lezy juz poza i moimi i panskimi mozliwosciami….jakie sa. Caly czas sa……
  Sam wywodzac sie z assymilowanej rodziny i obserwujacy assymilacje swoich dzieci..nie mam zadnych zludzen….
  Znajac historie wiem- ze halogrupa trwa..mimo zmian politycznych , kulturowych…a nawet jezykowych….dlatego z jednakowym szacunkiem odnosze ie do dziadow Ledziow i Bialych Horvatow, jak i do WIlkow , i wczesneij do Scytow. i wczesniej do Ariow i Hiperboreans……wiem, ze droga pferuje za kazdym zakretem nowe widoki i nowe perspektywy…..wiedzac caly czas, ze Fortuna variabilis est, et Deus mirabilis…..

 27. Boydar said

  „… ONi boją się utraty władzy w drodze tzw. demokratycznej, czyli wg. ich własnego oszustwa zwanego demokracją ….to byłaby klęska zupełna!!! …” – Pan Roman

  „Bo w tym zabawa, aby machinator od własnej zginął machiny” (Will Aim Szejk z Epiru)

  Poza tym „zajrzjrzy”, nie „zaglądnie”; w „Spotwarzonej …” pisał Pan prawidłowo.

 28. hucpa said

  ad8/24

  Obaj macie racje i zarazem mylicie pojęcia. Żyd to dusza demoniczna na ziemi, [ jego wygląd i uczynki ] która ostatnimi czasy przejęła Kościół, zmuszając wiernych, gojów, do traktowania ich, jako naród wybrany przez Pana, który nazwał to zjawisko,.

  `Ohydą spustoszenia`.

  Ich początki sięgają Góry S,…tam zostali spłodzeni przez Belzebuba i Asher, na wzór i podobieństwo człowieka. Powstawały olbrzymy, karły, zoo-ludzie, wszelakie wypaczenia natury,. Tam powstały inne,. Ludy i Wierzenia od nasienia smoka,. a upadły zastępy,. Po potopie złe moce zostały ograniczone ale również jest ukryta ingerencja szatana,..faryzejski zyd,.. Skrywana ale dostępna wiedza, poza kabałą, na ten temat, jest do znalezienia.

  Tip,..dla ludzi samodzielnie myślących,…szukam ze świeczką w ciemnościach,.. bo czart uwiódł,..

  Gdyby Bóg Jedyny stworzył Kaina I Abla, to nie byłoby bratobójstwa. Pan Bóg z natury swej nie tworzy morderców, bo jest sama MILOSCIA< BEZGRANICZNA ale i sprawiedliwa. KROPKA.

 29. Re: 24 Marek
  Skomentowalem sprawe zydowskiej „duszy” prawidlowo z mojego punktu widzenia, a nie obiektywnego.
  A wracajac do nawrocenia, to moim argumentem jest to, ze mieli zydzi ponad 2000 lat czasu do nawrocenia I mysle, ze jest to baaaaardzo duzo czasu na przemyslenia I zejscia z diabelskiej drogi prowadzacej ku przepasci duchowej…

  Czy dusza nalezaca do szatana (od samego poczatku) jest dusza nalezaca do Boga???..
  Obawiam sie, ze jest to oczywiste…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. hucpa said

  „Bo synowie tego świata [ zydzi ] roztropniejsi są w stosunkach z ludźmi podobnymi sobie niż synowie światłości [ aryjczycy biali ludzie Europejczycy]”. Zob.: „Pismo Święte… Wyd. Pallotinum, 1980, s. 1202 – H.P.

  Jeśli jesteśmy synami światła, to oni są synami ciemności. Panuje miedzy nami wojna. Dlaczego mordujemy się nawzajem, nie rozpoznając wroga, bo Jesteśmy pod ich demonicznym wpływem.

  Żydzi wymyślili pięć głównych kłamstw, które służą, aby ukryć ich naturę oraz zachować ich stan i moc. Oto one:

  1. Że Żydzi są Izraelitami i stąd, są narodem wybranym przez Boga.


  2. Że Jezus Chrystus był Żydem.


  3. Że 6 milionów Żydów zostało zamordowanych w czasie holokaustu w
  II wojnie światowej.


  4. Że wszystkie rasy są równe i wszyscy są braćmi.


  5. Że Żydzi są tylko inną grupą religijną., nie narodem.


  Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r. opublikowany przez C.H. Weismana w 1992 r. (The Harold Wallace Rosenthal Interview 1976 by Charles A. Weisman, published June 1992).

 31. Re: 24 Marek.

  Od ponad 2000 lat zydzi sie nawracaja I nie moga nawrocic… Czy nie jest to dosc duzo czasu???
  Jak mozna twierdzic, ze zydzi maja dusze, skoro od samego poczatku zaprzedali ja szatanowi. Ich dusze naleza JUZ do szatana I oni sa jego wlasnoscia, a my „goje” (zwierzeta w ludzkiej skorze) nasze dusze moga nalezec do szatana jak rowniez I do Boga I tylko od nas zalezy w ktora strone sie zwrocimy…
  Generalnie: zydzi maja dusze ale u diabla I juz jej nie posiadaja I z mojego punktu widzenia napisalem wlasciwie a nawet precyzyjnie…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. revers said

  a tylko skrytykuj zydowska dusze lub zydowska dzialanosc

  http://wprawo.pl/2018/05/10/nowe-prawo-w-poludniowej-karolinie-zakazuje-krytyki-izraela-bez-wzgledu-na-fakty/

  w stanowej karolinie sa juz kary za to ze wzgledu na antysemityzm-prawem bez wzgledu na fakty.

 33. […] Za: Dziennik gajowego Maruchy (2018-05-09) […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: