Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zdaniem Amnesty International baza danych londyńskiej policji nt. gangów jest rasistowska, bo 78 % osób na liście to Murzyni

Posted by Marucha w dniu 2018-05-13 (Niedziela)

Raport Amnesty International stawia tezę, że dokument utworzony po zamieszkach w Londynie w 2011 r. i nieustannie uzupełniany przez Metropolitan Police – Gang Violence Matrix (Matryca Przemocy Gangów) – jest „rasowo dyskryminujący” i narusza prawa człowieka. Zawiera on informacje na temat około 3800 osób.


Met Police stwierdziła, że ​​matryca pomaga „zapobiegać zagubieniu młodych ludzi”. Tymczasem w raporcie stwierdzono, że w matrycy wykryto „nieproporcjonalną” liczbę mniejszości, a także 1500 osób które policja uznała za niestanowiące zagrożenia popełnieniem przemocy.

Dane z lipca 2016 r. wykazały, że 78% osób na liście było czarnych. Wśród młodzieży 27% osób ściganych z powodu przemocy jest czarnych. Tymczasem około 13% populacji Londynu to Murzyni.

Macierz wykorzystuje różne dane wywiadowcze, w tym historię szczególnie brutalnej przestępczości, wpisy w mediach społecznościowych i informacje od organów, w tym lokalnych rad, w celu identyfikacji członków gangu. Następnie wpisani otrzymują ocenę określającą ryzyko, jakie stwarzają. Około 40% osób z listy ma „wynik negatywny” wynoszący zero, jak stwierdzono w raporcie. Miejsce na matrycy może mieć wpływ na dostęp do mieszkań socjalnych, usług edukacyjnych i usług pośrednictwa pracy, twierdzi raport.

Met Police stwierdziła, że ​​matryca została wykorzystana „w celu ograniczenia przemocy związanej z gangami i zapobiegania utracie życia”

– Cały system jest rasowo dyskryminujący, piętnuje młodych czarnych mężczyzn za rodzaj muzyki, której słuchają lub ich zachowanie w mediach społecznościowych, i podtrzymuje uprzedzenia rasowe z potencjalnymi skutkami we wszystkich dziedzinach ich życia – krytykuje jednak ten pomysł cytowana w raporcie Kate Allen – W chwili obecnej w Londynie istnieje ogromny problem z przemocą z użyciem noży, ale matryca gangów nie jest odpowiedzią.

Za: http://www.bbc.com/news/uk-england-london-44045914
http://dzienniknarodowy.pl/

Komentarzy 11 to “Zdaniem Amnesty International baza danych londyńskiej policji nt. gangów jest rasistowska, bo 78 % osób na liście to Murzyni”

 1. Zdun said

  Sam tytuł wywołuje szczery i szeroki uśmiech.

 2. RomanK said

  No to mozna dopisac Polakow i bedzie gites…….

 3. Rafal Cz. said

  I ci „murzyni” tak sami z siebie sa zli?
  Sam znam wielu czarnych ludzi,ciezko pracujacych na chleb powszedni wiem ze to nie kolor skory decyduje kto jest czlowiekiem
  dobrym a kto zlym. O tym decyduje wczesne dziecinstwo oraz wychowanie jak I otoczenie (lub tez wykluczenie z tegoz).
  Nie jestem apologeta czarnych,zoltych,czerwonych(indian amerykanskich).
  Jestem za to wyznawca Chrystusa I jego nauki: „Ktokolwiek z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”.
  Jako czlowiek zgrzeszylem wiele razy I mimo niewielu rozgrzeszen dalej czuje ciezar popelnionych niecnosci I daj Bog z tym
  umre.

  ——-
  Statystyki mówią swoje. Wszędzie. W USA, w UK, w Niemczech…
  Ale oczywiście to biali nauczyli Murzynów przestępczości.
  Admin

 4. Zerohero said

  @3, Rafal Cz

  Ja mogę rzucić kamieniem, bo takich grzechów jak kradzieże, gwałty i rozboje na koncie nie mam. 🙂

  I ci „murzyni” tak sami z siebie sa zli?

  Gdziekolwiek się pojawią w większej ilości, zaczyna się robić źle. Gdziekolwiek żyją, to są biedni. A Afryce głodują, w USA tworzą zasyfione getta.
  Poza tym nawet murzyńskie dzieci czują, że jest źle:

  na szczęście coraz więcej Czarnych Mężczyzn ma okazję zapładniać Europejki, więc problem białej rasy zniknie. Wszyscy poza Żydami i Azjatami będą mulatami z gett. Dziś Londyn ma 13% murzynów. Za 50 lat to tam będzie 13% białych.

 5. hucpa said

  re 3

  CZ. ewidentne pochodzenie mongolsko – turańskie,..
  say ya,..say ho,..

  Nie wyrywaj z ust Pana Jezusa kontekstu, ..

  lekarstwo,..

  poszli przed blok,
  wywiesili głupotę na trzepak i trzepali,
  tak by wszyscy widzieli, co jest grane,
  to pomaga na skołatane zaplecze
  umyslinowe.

 6. Archer said

  Nie wiem jak w USA, ale w Brytanii zauważyłem pewną rzecz. Jak murzyn czy murzynka jest pod względem intelektualnym powyżej przeciętnej (co się czasami zdarza), to niezbyt chętnie utrzymują stosunki towarzyskie z przeciętnymi niggersami. Wolą towarzystwo białych.

 7. Zerohero said

  @6, Archer

  Widziałem video na którym jakiś czarny narzekał na murzyństwo w USA i powiedział, ze woli mieć za sąsiada białego rasistę, bo najwyzej rasista nie będzie z nim gadał, a czarni „ziomkowie” ciągle próbują go obrabować.

 8. marek13 said

  kilka lat temu przejezdzalem w nocy przez skrzyzowanie i lalo jak z cebra. przechodzil murzyn, ubrany na gangsta rap, zobaczylem go w ostatnim momencie dzieki jego wytrzeszczonym oczom, jak uskakiwal. poradzilbym mu ubierac jednak jasna kurtke, ale przez to wieczne mielenie o rasizmie nie smialem…
  sa tez zabawne historie: naprawiam auto a tu czarnoskory kolo podjezdza rowerem pod blok i zagaduje ile to auto kosztuje i takie tam trele morele. po godzinie napraw chce odjechac a to sie okazuje, ze ten mistrzu nie zapial tego rowera tylko oparl o auto i … poszedl do domu. przykladow mozna mnozyc, jest jeden mianownik, ja ich kompletnie nie czaje.

 9. Re: 7 Zerohero

  Warto by wrocic do slow zamordowanego Martin’a Lutra Kinga (murzyna), ktory ubolewal nad swymi zdemoralizowanymi czarnymi bracmi…przez „specjalne” przywilieje (zwlaszcza finansowe) od rzadu USA…gdzie po trzy-cztery pokolenia rodziny sa na rzadowych zasilkach…
  (mimo zdobycia pracy latwiej anizeli mieli I maja biali obywatele USA)…

  (z grzecznosci pomijam, czyj jest to polityczno-socjologiczny „profil”)

  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. provincjal said

  Na Grenlandii rodowici „biali” eskimosi też są prześladowani w kartotekach policyjnych ?

 11. Kapsel said

  Gangi w Wielkiej Brytanii zagrażają bezpieczeństwu państwa. Na Wyspach działa ponad 4 tysiące grup przestępczych

  Według brytyjskiej National Crime Agency (Narodowej Agencji do Walki z Przestępczością) największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w Zjednoczonym Królestwie jest zorganizowana przestępczość. Na Wyspach działa 4629 gangów.

  Według raportu NCA do Wielkiej Brytanii przemycana jest coraz większa ilość broni, która swobodnie wożona jest po całej Europie. To ona sprawia, że brytyjskie gangi są coraz groźniejsze i brutalniejsze.

  http://nczas.com/2018/05/15/gangi-w-wielkiej-brytanii-zagrazaja-bezpieczenstwu-panstwa-na-wyspach-dziala-ponad-4-tysiace-grup-przestepczych/

Sorry, the comment form is closed at this time.