Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kulturowy bolszewizm PiS-u

Posted by Marucha w dniu 2018-05-14 (Poniedziałek)

Pojawia się coraz więcej przykładów na to, że pisowska władza chce napisać współczesną historię Polski po swojemu. Robi to głównie pod hasłem dekomunizacji i przywracania prawdy historycznej. Jednak jak na złość przypomina to działania różnych totalitarnych reżimów, które przeinaczaniem i fałszowaniem historii chciały legitymizować swoją władzę.


Robiono tak w czasach PRL-u i ponoć działania IPN-u mają doprowadzić – no właśnie do czego? Wygląda coraz bardziej na to, że jeden fałsz chce się zastąpić drugim. Można te działania skwitować cytując jedno z „praw Murphy’iego”, że oto politycy PiS-u potknęli się o prawdę (historyczną), ale wstali z kolan i dzielnie maszerują dalej. Oczywiście prawda została tam, gdzie zawsze.

Niedawno, podczas uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, o prawdę potknął się prezydent Andrzej Duda. Według niego komuniści przeszkadzali w odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie. Wiadomo jednak, że to na wniosek rządzącej wówczas partii komunistycznej do odbudowy przystąpiono.

Wygląda na to, że czasy PRL-u, a zwłaszcza lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte, szczególnie uwierają i doprowadzają do zachowań wręcz schizofrenicznych.

Jeżeli kwestionuje się prawomocność PRL-u jako formy polskiej państwowości, to jaki jest sens odbierania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi? Przecież oni zostali generałami w czasach tego nielegalnego i nieuznawanego PRL-u!

Podobnie jest z problemem żydowskich roszczeń majątkowych. Jeżeli nie uznaje się PRL-u za formę polskiej państwowości, to jak powołać się na umowę z USA, która załatwia tę sprawę korzystnie dla strony polskiej, a została zawarta w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku?

Postacią, która szczególnie uwiera obecnie rządzących jest Lech Wałęsa. O Wałęsie raczej trudno mieć dobre zdanie, ale żeby nie potknąć się o prawdę nie da się go wymazać z najnowszej historii Polski. A jednak PiS podjął się tego „heroicznego” zadania i robi to zawzięcie.

Za Stalina, ktoś napiętnowany i rozstrzelany znikał z encyklopedii, a na zdjęciach zostawało po nim puste miejsce. Nie jestem pewny czy w PiS chętnie rozstrzelaliby Wałęsę, ale jestem pewny, że robią co mogą, żeby puste miejsce po Wałęsie zajął Lech Kaczyński. Sygnał do tego dał sam Jarosław Kaczyński robiąc z brata „potężną postać”. Dyrektywę wodza już podchwycili posłuszni i usłużni akolici.

W województwie podkarpackim organizuje się konkursy historyczne dla młodzieży, w których „odpowiedzialni” za upadek PRL-u są papież Jan Paweł II i Lech Kaczyński. Pewnie autorzy tego pomysłu są tak bardzo zadowoleni z siebie, że kompletnie nie mają świadomości jak ta manipulacja historią jest prostacka i infantylna zarazem.

Jeszcze przed drugą wojną światową ówcześnie ksiądz Stefan Wyszyński ukuł określenie kulturowy bolszewizm. Chodziło mniej więcej o to, że propagowało się bolszewizm bez bezpośredniego odwoływania do niego. Pasuje to jak ulał do tego co robi z historią PiS.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 67 to “Kulturowy bolszewizm PiS-u”

 1. JerzyS said

  A gdzie na pomniku Baba Jaga co ma córkę,
  takiego małego korniszona?

 2. Marcin said

  Ach,gdyby tak żyła Szimborska. Tyle by im ładnych wierszyków mogła wysmarować.

 3. Stan said

  Członkowie i elektorat PiS to ludzie słabo wykształceni, mało inteligentni, z widocznymi wadami fizycznymi
  lub psychicznymi, nieudacznicy życiowi, doświadczeni traumami, odrzuceni przez społeczeństwo.

  Takim ludziom wystarczy, że znajdzie się zbawiciel 150 cm wzrostu, który powie im, że są ważni i są częścią
  jakiegoś wielkiego planu i działania zupełnie podobnego do bolszewizmu, że mają do zrealizowania
  jakiś szczytny cel, jak obrona ojczyzny czy religii i nada ich nędznemu życiu jakiś sens.

  Stąd popularność sloganu „bóg, honor, ojczyzna” wśród kalek umysłowych.

 4. Niestety! Żydy w Rosji ZABRONILI wysyłać S-300 do Syrii! said

  Niestety, ale instytucja żydo-solidaruchów IPN nie jest instytucją do badania historii lecz praktycznie działa na POLITYCZNE zamówienia TYMCZASOWYCH bonzów OSZUSTÓW, co w danej chwili są przy korycie władzy „warszawki” – teraz żydoskich sprzedawczyków gangu PiS-PO.

  Dlatego, że IPN jeszcze bardziej zakłamuje historię, fabrykuje książki na podobnej kłamliwej metodologii jak za czasów Stalina i Bieruta w to ludzie zajmujacy się UCZCIWYM badaniem historii muszą tworzyć 3-obieg autentycznych BADACZY historii, aby nie dopuścić do WYPĘDZENIA pozostałych etnicznych Polaków z Polski.

  Oto zapowiedz konferencji namawiającej polskich historyków, do ZWALCZANIA CENZURY w obecnej żydo-mafijnej III RP, którzy zorganizowali NAUKOWĄ konferencję pt. ”

  „Sanacyjna polityka historyczna” – o piłsudczykach wczoraj i dziś

  Ten obecny IPN w momencie powstania 19 stycznia 1999 został obsadzony na kierowniczych stanowiskach przez UKRAINCÓW i ŻYDÓW z polskim obywatelstwem jak np. Jarosław Szarek itp, którzy na zlecenie neo-banderowców ze Związku Ukrainców w Polsce jak na przykład NISZCZYLI dokumentacje o ludobójcach UPA, którzy mordowali Polaków na Wołyniu oraz w PRL-u!

  Takie zideologizowanie historii przez ten IPN teraz zarządzany przez ŻYDÓW w III RP, zamiast poważnej nad nią refleksji, prowadzi do sytuacji, gdy IPN nie formułuje ocen wydarzeń i podmiotów historycznych w poczuciu odpowiedzialności za losy POLSKIEGO narodu i jego duchową, moralną i intelektualną dojrzałość, tylko wtłacza nam propagandę wygodną dla swoich politycznych mocodawców, a teraz ŻYDÓW !

  IPN wręcz wycisza dyskusje nad takimi odpowiedzialnymi ocenami. Najprostszy przykład to kwestia oceny radykalnych nurtów antykomunizmu.

  Obecnemu IPN chodzi o zohydzenie Rosji i Białorusinów oraz rosyjskich prawosławnych na ZAMÓWIENIE żydo-neokonów waszyngtońskich z naznaczeniem Rosji jako głównego wroga dla Polaków, bo teraz to jest potrzebne tym ludobójcom z Waszyngtonu, którzy usiłują PODPALIĆ Wschodnią Europę, aby się biła z Rosją i KUPOWAŁA uzbrojenie w USA !

  To jest właśnie IPN na zamówienie tymczasowych elit rządzących „warszawki” realizuje UTRWALANIE w Polakach dozgonną nienawiść do Moskwy i etnicznych Ruskich przez takich PSYCHOPATAÓW rusofobów jak ci WARIACI Macierewicz, Duda, Kaczyńscy, Tusk, Schetyna itp OSZOŁOMÓW opłacanych „solidaruchów” przez żydowskie CIA !

  Tym suqinsynom ludobójcom z Waszyngtonu chodzi więc o to, by wykopać rowy śmierci pomiędzy Polakami, a ludami ruskimi, pomiędzy rzymskimi katolikami a rosyjskimi prawosławnymi, niedający się zasypać rów wzajemnych uprzedzeń, pretensji, niechęci, nieufności, strachu.

  Chodzi o to, by stosunki polsko-rosyjskie, polsko-białoruskie i katolicko-prawosławne zdegradować do poziomu, do jakiego dziś stosunki polsko-ukraińskie zdegradowali ukraińscy nacjonaliści banderowcy z tym banderowcami SPRZEDAJNYMI syjonistami Dudą, Kaczyńskim, Kuchcińskim, Błaszczakiem, Maciarewiczem . . . itp. z anty-polskiego gangów PO-PiS-PSL !!!

  To właśnie obóz amerykańsko-izraelski ZDRADZIECKI gangów PO-PiS uczynił z nas Polaków największego wroga Rosji w Europie, co jest niesłychanie nibespieczne dla polskich obywateli, jeśli USA rozpocznie zbrojną awanturę z Rosją za pomocą swoich amerykanskich jednstek US Army zrzuconych w III RP.

  Polityka zagraniczna bandy WARIATÓW z gangów PiS-PO usiłuje dokonać „sepuku” czyli harakiry na Polakch, przed którą my Polacy aby przeżyć musimy ODGONIĆ tych wariatów od władzy w III RP.

  To ci żydoscy złodzeje z PiS-PO-PSL lub SLD pilnują ideologicznego status quo w Polsce i NIE dopuszczają do przyjęcia zgodnej z polskim interesem narodowym i naszymi normami cywilizacyjnymi polityki zagranicznej.

  To oni SPRZEDAJNI gangsterzy PiS-PO-PSL-SLD odpowiadają za zwasalizowanie Polski wobec awanturniczego tandemu USA-Izrael i za wyobcowanie Polski w UE, gdzie odgrywamy rolę konia trojańskiego tego tandemu.

  To gangi PiS-PO-PSL-SLD obecnie odpowiadają za to, że Unia Europejska nie staje po naszej stronie i NIGDY nie stanie w konfrontacji z ŻYDOSKĄ ustawą 447 z USA, której zamierem jest przesiedlenie 6 milionów żydów w tym 2 miliony RUSKICH żydów z Izraela do III RP, gdy rasistowski izrael rozpocznie wojnę z Iranem i arabami z Bliskiego Wschodu.

 5. revers said

  Oj tam zaraz bolszewizm, i ruskie pomniki a nie napoleonskie i autorytarne, tym bardziej przydatne dla brata Jarka K. i sekty smolenskiej takie wielometrowe pomniki ze podkresla jego superego wielkosc jak Napoleona z Zoliborza, gdyby nim byl po czesci. przypadek dla psychiatrow i psychologow.

  Kto Traktat Lizboski podpisal, B’nai B’rith sprowadzil? to sa am poklosie Grossa i ustawe 447.

 6. Wrogowie i przyjaciele. Geopolityka vs. polityka zagraniczna sanacji said

 7. RomanK said

  Panie Jerzy….
  domagam sie wybudowania pomnika Baby Yagi!!!!!!/// orz Waligory i Wyrwideba!!!!!!

 8. Re: Rowniez polecam cierpliwie posluchac czlowieka, ktory dosc sprawnie kojarzy fakty I poprawnie wyciaga wnioski…

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. provincjal said

  Dlaczego ?
  Dlaczego te pomniki wystrugane przez domorosłych pacykarzy są tak szkaradne i kiczowate, dlaczego psis pozwala na takie eksponowanie „testamentowego”, o co w tym wszystkim chodzi ?

 10. VAV said

  Precz z Zydami Kaczyńskimi – Kalkstejn i innymi parchami.
  Smród czosnku i kolaboracji jest nie do zniesienia. Od „Okrągłego Stołu’ są uczestnikami zmowy żydokomuny. Potomkowie zbrodniarzy, sadystów, wykształceni na elitarnych polskich i zagranicznych uniwersytetach przejęli pałeczkę pokoleniową, niszczą, rozkradaj nasz kraj, ogłupiając naród mediami i indoktrynacją religijną.

 11. Kapsel said

  Izraelscy snajperzy urządzają masakrę w Strefie Gazy zabijając 55 osób i raniąc 2400. Tymczasem Warszawa podświetla PKiN w barwy Izraela

  Wczoraj na granicy Strefy Gazy doszło do wielotysięcznych protestów Palestyńczyków w związku z otwarciem przez USA swojej ambasady w Jerozolimie i uznaniu tego miasta przez amerykańskie władze za stolicę Izraela (przypomnijmy – Jerozolima została zajęta przez Izrael dopiero w 1967 roku w trakcie tzw. wojny sześciodniowej). Izraelscy snajperzy otworzyli ogień do protestujących Palestyńczyków. Zginęło co najmniej 55 osób, a rannych zostało ok. 2400. Niemal w tym samym czasie Warszawa podświetla w barwy Izraela PKiN oraz Most Śląsko-Dąbrowski.

  Przypomnijmy – pod koniec ubiegłego roku Donald Trump niespodziewanie uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Do tej pory wszystkie państwa na świecie uznawały, że stolicą Izraela jest Tel Awiw. USA wyłamały się jako pierwsze. Sama Jerozolima została zajęta przez siły izraelskie dopiero w 1967 roku (w trakcie tzw. wojny sześciodniowej). Przez Palestyńczyków jest uznawana za stolicę wolnej Palestyny.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04403-Izraelscy-snajperzy-urzadzaja-masakre.htm

 12. Zbyszko said

  Komuna wynosiła na pomniki robotników, górników, hutników, rolników, roztańczone pary w strojach ludowych, ale Polakom-klasie robotniczej się to nie podobało, nazywali to pogardliwie socrealizmem, więc teraz muszą patrzeć na pomniki różnorakich zdrajców i z tego co widać, teraz są zadowoleni.
  To przecież rękami tzw klasy robotniczej i inteligencji pracującej (która dzięki komunie w milionowych ilościach awansowała społecznie z niepiśmiennych chłopów i robotników) obalono najpierw gospodarkę Gierka a potem jego samego.

 13. Dictum said

 14. Zbyszko said

  Dictum @13 wstawiłeś zdjęcie które tematycznie pasuje do tego w powyższym artykule?

 15. Stan said

  Sposób, w jaki Kaczyński traktuje parlament i parlamentarzystów, jest w zasadzie czymś,
  co pozbawia ich już resztek godności, sprowadza ich do kukiełek, wykonujących polecenia prezesa,
  bezmyślnych, bezrefleksyjnych. 84 % – to PRAWDA.

 16. Wit said

  Kaczyńscy są już w Polsce bardziej znienawidzeni niż kiedykolwiek był Hitler czy Stalin, zatem ich pomniki i tablice polecą na śmietnik szybciej niż szybko.

 17. Wit said

 18. Dictum said

  ad. 14.
  Jak najbardziej. Dotyczy kretyńskiego kultu, którego – wydawałoby się – pozbyliśmy się, no i włazi następny kult.

 19. Boydar said

  Przez ostatnie siedemdziesiąt lat, jedyny element kulturalny do naszej rzeczywistości wnoszą żydzi oraz Żydzi. Jeżeli kultura podobno związana jest ze społeczeństwem, tradycją, narodem etc, i stanowi integralny element tego narodu, to niechby ktoś napisał jak ma być Polska czy Polacy jeśli polskiej kultury jest ZERO !!!

 20. Wit said

  Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom,
  ten, w którym mieszkasz – Polskę…

  Polska jest w stanie wojny,

  tej najtrudniejszej, bo niewypowiedzianej.

  Hańba tym, którzy tkwią w bezczynności lub co gorsza, tolerują wroga!

  Motywy leżące u podstaw próby zamachu na Marsz i jego przewidywane/planowane skutki: rozlew krwi, potem restrykcje policyjne przeciw Polakom – o stałym administracyjnym charakterze – są proste.

  Byłoby to przyspieszenie powstawania nowych struktur administracyjno-ludnościowych w Polsce, które uczyniłby Polskę jeszcze słabszą, niż jest obecnie.

  Zmiany takie byłoby najłatwiej dokonać właśnie przy okazji tego chaosu i naprędce wymuszanych zmian prawnych.

  Chodzi tu o otwarcie Polski ma inwazję osadników żydowskich z Izraela.

  O stworzenie przy takiej okazji warunków prawnych, terytorialnych i logistycznych na wolną „przestrzeń życiową” dla żydów – uciekinierów z Bliskiego Wschodu.

  Żydom zaplanowano dać miejsce w Polsce – na ich nowe masowe osadnictwo, możliwe, że pod przykrywką pomocy humanitarnej z powodu obecnie planowo wywołanej wojny.

  Jest to – rzecz jasna – nic nowego, ale reaktywacja dawnych planów Judeopolonii.

  Żydzi prowokują Palestyńczyków do ataków celowo po to, aby sami mieli usprawiedliwienie do ucieczki z Izraela – raju, o którym mówią z typową sobie teatralną miłością, a którego w głębi serca nienawidzą.

  Bo to wymaga od nich miłości niekłamanej i odpowiedzialności, — a nie egoizmu, nienawiści do innych i furiactwa, — które to cechy są żydom wrodzone, a potem troskliwie rozwinięte poprzez wychowywanie żydów w religijnym rasizmie i zoologicznej ksenofobii.

  Poza tym żydzi nie są narodem, a ich cechy charakteru i osobliwe talenty, jakie posiedli, wykluczają ich jako społeczność, która potrafi racjonalnie kierować swoim krajem.

  Podkreślała to już w latach 50-tych polska endecja w Londynie, prorokując krótki żywot tego krwawego państwa i niebezpieczeństwo powrotu tamtych żydów do Polski.

  Nic zatem dziwnego w spostrzeżeniu, że żydzi już od dawna szukają dla siebie jakiegoś azylu.

  Ale także już od lat widać było i to, że nowym miejscem osiedlenia-inwazji będzie Polska, bo jest to dla nich najlepsze miejsce na ziemi i od wieków sprawdzone.

  Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości.

  Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu.

  Tak zupełnie na marginesie; — konflikt arabsko-izraelski, palestyńsko-izraelski, irańsko-izraelski, tak naprawdę nie istnieją!

  — To, co jest rzeczywiste, — to jedynie agresja judaizmu wymierzona w chrześcijaństwo, a sam Izrael ze swoim napadaniem na sąsiadów, to jakieś uzewnętrznienie sprzeczek wewnątrz-żydowskich.

  Sprzeczności te miotające żydami, wynikają głównie z braku własnej tożsamości żydostwa, — bo judaizm powstał jako antyteza chrześcijaństwa, samodzielnie nigdy nie istniał i jest od chrześcijaństwa młodszy.

  Kiedy żydzi wyjechali z Europy na B. Wschód, to — zostali automatycznie odcięci od swego własnego głównego korzenia, jakim jest wspomniane antychrześcijaństwo, a które trudno uprawiać bez chrześcijan, — skutkiem czego utracili też całkowicie i resztę jakiejś tam nieokreślonej, pozostałej im jeszcze tożsamości, a nie stworzyli nowej – apriorycznej, jak myśleli założyciele.

  W Izraelu powstało coś samoistnego, — toczy się tam wstydliwy dla żydów, niewątpliwie powolny i zwalczany, ale jednak niepohamowany proces powstawania nowej tożsamości, której nikt nie przewidział: — „odżydzania” Izraela (normalnienia, bo każde państwo musi być „normalne”, aby jakoś egzystować, nawet tak zbrodnicze).

  Fenomen jest zauważany już od lat sześćdziesiątych, a nawet ma swoją nazwę: „antysemityzm w Izraelu”.

  To jest PROBLEM.

  Problem losów Izraela i jego tożsamości były dyskutowane nieprzerwanie od początku dwudziestego wieku do dziś.

  I tak „dziś” jak i „wtedy” Izraela składa się trzech głównych środowisk żydowskich, gdzie „koszulka lidera” ciągle przechodzi z rąk do rąk: — jedni chcą Izraela w Palestynie, — drudzy w Polsce, — a trzecia grupa chce ten cały Izrael w ogóle zlikwidować.

  Ta trzecia strona uważa (i tak cały czas twierdziła), że to bardzo głupio tak się afiszować z tym swoim — „Izraelem”, — bo — „czas jeszcze nie nadszedł” — i cały ten „Izrael” niebezpiecznie otwiera gojom oczy na obecność i zachowanie żydów, psując tym żydowskie interesy.

  Ci trzeci są najbardziej autentyczni, bo najcwańsi — i jeżeli usłyszymy w wiadomościach informacje o tym, że Izrael wyleciał w powietrze na bombie atomowej, — (bo jakiś „palestyński terrorysta” ukradł armii Izraelskiej ten nuklearny ładunek, założył go sobie na szelki, wsiadł do autobusu i nacisnął guzik detonatora) — to znaczy, że tym razem pierwsza opcja przegrała, a wygrała opcja druga, a najpewniej trzecia.

  W trzeciej opcji jest też rozwiązanie wstydu, jaki trapi wielu rezolutnych żydów w świecie.

  To jest PROBLEM, polski problem.

  Wydarzenia w po-okrągłostołowe ostatnich 20 lat to nic innego, jak systematyczna i planowa reaktywacja Izraela w Polsce.

  To w tym celu zniszczono polską infrastrukturę militarną, ciężki przemysł, ochronę prawną i socjalną emerytów, wprowadzono gigantyczne zadłużenie tak osoby fizycznej, jak i państwa po to, aby wszystko było zatomizowane, osłabione i jako takie łatwo poddane totalnej kontroli jewrejstwa. — Wydzielono osobną jednostkę MSW od cyfryzacji Polski, która jest sterowana przez serwery izraelskie.

  To wszystko zostało rozpoczęte 20-30 lat temu, w ogłupiającym, okultystycznym jazgocie ekumeniczno-shoahowego bełkotu filozoficzno-teologicznego, który był niczym innym, jak narzędziem żydowskim użytym przeciwko katolickiej Polsce.

  Jego skutki pozostają do dziś, a nawet tamto zło zaczyna żyć już własnym życiem. — Np. film „Pokłosie” jest prostym produktem tamtych czasów, tamtego kąkolu.

  To w tamtych czasach osłabiono mentalnie polski system immunologiczny, który teraz bez większych problemów przyjmuje na siebie tę diabelską kloakę i zezwala na bezkarne chodzenie po ulicach tym świniom z „Pokłosia”. — A i moment premiery tego antypolskiego przestępstwa nie jest przypadkowy, lecz zaplanowany w wieloletniej perspektywie.

  Słyszy się uspokajające głosy, które mają osłabić polski niepokój związany z zagrożeniem żydowskim.

  Uspokajacze motywują, że — przecież — „żydzi mieszkali w Polsce od setek lat i nic to, jak będą tu mieszkać obecnie, bo — “w końcu to tacy sami Polacy jak i my”.

  Nie wdając się w ocenę tego, czy ktoś, kto tak argumentuje jest albo durniem, albo oszustem, — zauważmy dwie sprawy, które każą nam takie myślenie odrzucić i to bez jakiejś specjalnej dyskusji:

  Żydzi zawsze byli wrogami polskości i polskiej państwowości, wyniszczali Polaków na wszelkie sposoby, zawsze kolaborowali z naszymi wrogami przeciw nam.

  Oni wiedzą lepiej niż Polacy to, że Polski katolicyzm jest Wybraństwem, które zostało utracone przez Lud Starego Testamentu z powodu zamordowania Syna Bożego –Pana Jezusa Chrystusa, a które to Wybraństwo przeszło na Polski Kościół.

  Żydzi podając się fałszywie za biologiczno-historycznych kontynuatorów Staro-Izraelitów, chcieliby – do kompletu – ukraść to Wybraństwo Polakom, tak jak ukradł to Jakub Ezawowi.

  — Utrata wybraństwa przez Ezawa na rzecz Jakuba polegała na jego osłabieniu moralnym, a nawet fizycznym utrudzeniu.

  To dlatego żydzi dbają o to, aby na każdym kroku wyniszczać poziom moralny Polaków, — szczególnie intensywnie wyniszczają polską młodzież i macierzyństwo, licząc na to, że tak wyczerpany Polak przyjmie od żyda miskę soczewicy.

  Mało kto wie lub rozumie (czy jest w stanie to policzyć w wartości pieniądza), że potęga militarna nowoczesnych Prus została zbudowana za polskie złoto, które żydzi ukradli Polakom i wywieźli do Berlina.

  Mało kto wie i rozumie, że we wrześniu 1939 roku żydzi owacyjne przyjmowali wkraczające wojska niemieckie – Wehrmacht, — a to na trupach polskich obrońców Państwa Polskiego.

  Nawet polscy analfabeci historii coś wiedzą o owacyjnych powitaniach Armii Czerwonej przez żydów, a nawet ich zbrodniach ludobójstwa, których się dopuszczali na Polakach od 17 września 39 (Katyń zaczął się na drodze Piaski – Hrubieszów już 17 września 1939 i jego sprawcami byli żydzi).

  Ale witanie Niemców przez żydowskie gminy jest przykryte zmową milczenia, bo nie pasuje to do religii holocaustu.

  A to tak naprawdę było, żydzi witali Niemców transparentami, śpiewem i podarkami; mądrzy żydzi witali w Polsce dobrych Niemców.

  2.

  Żydzi, którzy najadą Polskę:

  – Będą obcym państwem, które wkroczy na terytoriom bez państwa. — A nie muszą oni na samym początku defilować ze swym uzbrojeniem, ale mogą – dla uspokojenia – występować w roli uchodźców z terenów wojennych w Palestynie, a i będą wyglądali jak pokrzywdzeni przez los.

  — Będą „narodem”, „ludźmi”, którzy w Polakach spotkają motłoch, tak w oczach własnych, jak i w oczach całej opinii światowej

  – Staną się – z czasem – uzbrojeni po zęby i broni tej będą używać przeciw Polakom.

  Każdy żydowski chłopak w wieku lat 18 jest nie tylko przeszkolony wojskowo, ale i na dodatek strzelał już średnio do kilku Palestyńczyków i ma on obniżony próg decyzji oddania strzału do drugiego człowieka.

  Przy czym strzelanie do Polaka nie będzie strzelaniem do człowieka, ale do psa lub osła. — Polak nie jest dla żyda człowiekiem, ale bydlęciem, które nie tylko można, ale wręcz trzeba zabić, bo jest to radością dla Jahwe, a tak naucza „święty” Talmud. — A żydzi są wierni słowu tego najświętszego dla nich pisma.

  — Będą środowiskiem hermetycznym, tak mentalnie, fizycznie i logistycznie.

  — Utworzą natychmiast wielkie getta, głównie w Warszawie, Łodzi, Lublinie i Wrocławiu, a tereny te zdobędą przez wypędzenie obecnych mieszkańców. — Uczynią to za pomocą broni masowego rażenia lub pozorów ich użycia przez „terrorystów”. — Przy takim ataku Polacy w panice opuszczą swe domy i osiedla, a żydowscy antyterroryści wejdą, aby zabezpieczyć teren przed katastrofą, a zaraz potem okaże się, że Polacy nie będą mogli już wrócić i będą musieli koczować w jakichś własnych obozach dla uchodźców. — Lub też dostaną zaproszenie do osiedlenia się w Niemczech Wschodnich, z czym Niemcy sami wystąpią, bo nie chcą Turków, a Merkel ma dla nas zrozumienie.

  — Utworzą kontrolę nad telekomunikacją, zasileniem w wodę i energię elektryczną. Wyłączą Polakom Internet, a ten, który pozostanie, będzie źle działał i na warunkach zawyżonej opłaty za korzystanie z niego. — O kontroli bankowej nie wspominamy.

  – Przejmą lub zniszczą wszelkie archiwa, akty notarialne, a nawet księgi kościelne, dokonają zajęcia tej części administracji, która odpowiada za ewidencje ludności, a to łącznie z sądami.

  – Będą terroryzować Polaków indywidualnie tam, gdzie ich getta nie będą totalne – a zamieszkanie będzie mieszane. Żydzi będą mieszkać na górnych piętrach, a Polacy na dolnych. — Przejścia dla Polaków będą osiatkowane i Polacy przemieszczający się w tych tunelach upodobnią się do groźnych zwierząt cyrkowych przeganianych z klatki na arenę i z powrotem. — Jeżeli żyd uzna za konieczne, będzie rzucał w takie polskie zwierzę niedopałki papierosów lub polewał je fekaliami. — Żyd będzie podawał duże cegły 2-4 letnim żydziakom, aby one zrzucały te kamienie na polskie dzieci przechodzące akurat pod nimi, bo żyd musi uczyć się zabijać gojów równocześnie z własną nauką chodzenia.

  — Zabiorą Polakom dowolne nieruchomości – te, które żyd zażyczy sobie zabrać Polakowi, będą zabrane gwałtem albo podstępem. — Gdyby jakiś wieśniak przyszedł z awanturą do sołtysa lub na policję, domagając się tam usunięcia żyda z jego nieruchomości, to zostanie zastrzelony na miejscu i to „w obronie własnej”.

  – Będą „Polakami”, — to oni będą występować na forum międzynarodowym jako Polacy, jako „polskie organizacje” i będą odpowiadać za praktyczne funkcjonowanie polskiego terytorium w stosunku do sąsiadów, — np. bezproblemowe transporty surowców z Rosji do Europy. — Zdobędą tym poklask międzynarodowy, bo wszystko będzie funkcjonowało lepiej i np. obecna plaga piractwa drogowego będzie wyeliminowana.

  – Dokonają w skali całego kraju terytorialnego podziału bezpieczeństwa według sieci komunikacyjnych oraz większych ciągów wodnych, a do pewnych stref Polacy nie będą mieli wstępu. — Z powietrza kontrola będzie odbywała się za pomocą dronów. System kamer identyfikujący twarze przechodniów lub kierowców będzie zsynchronizowany z dronami i algorytm komputera będzie decydował o tym, czy nasycenie podejrzanych, zarejestrowanych twarzy osób jadących w jednym autobusie nie jest zbyt wysokie lub dopuszczalne. — To zadecyduje o tym, czy autobus będzie puszczony dalej, czy zatrzymany przez patrol. Jeżeli rewizja bagażów w zatrzymanym autobusie wykaże kije do szczotek od zamiatania, które będą podejrzane jak narzędzia walki, to będą one skonfiskowane, a ich właściciel zamknięty w więzieniu za terroryzm. — Natomiast gdyby ktoś w trakcie takiego zatrzymania stawiał opór, to będzie zastrzelony – “w obronie własnej”.

  Gdyby autobus się nie zatrzymał do kontroli, to dron odpali rakietę, która zniszczy ten „terrorystyczny obiekt” w całości.

  — Będą dokonywać aktów terrorystycznych przeciw samym sobie, a to po to, aby budować zarówno motywacje walki wśród własnych szeregów, jak i pozyskiwać dla siebie litość i pozytywne opinie obserwatorów zagranicznych.

  — Doprowadzą do tego, że ich agenci w rządzie warszawskim dokonają głębokiej decentralizacji różnych prowincji. — Agenci zgodzą się na to, aby takie zdecentralizowane prowincje podjęły intensywne kontakty integracyjne z krajami sąsiednimi tak, że ciężar administrowania prowincjami będzie zdjęty z Warszawy.

  — Utworzą – będą ich finansować i wspierać medialnie – opozycję antysemitów, a w zasadzie żydożerców. — Ci zaś będą agresywnie i hałaśliwie napadać na żydów, nawet krwawo, ale to tak „od święta” lub przy okazji jakiejś wizyty dyplomatów z zagranicy, ale w końcowym rozrachunku- bezskutecznie.

  Jeżeli ktoś określa powyższy punkt nr 2 jako niedorzeczność, — to odsyłamy go do rzeczywistości w Palestynie i okolicach.

  Punkt ten jest w zasadzie prostą forma transkrypcji językowej warunków palestyńskich na polskie, a które są tam na Bliskim Wschodzie rzeczywiście wypraktykowane od lat. — W podpunktach tych nie ma niczego, co byłoby zmyślone lub choćby występowało sporadycznie.

  Na dowód powyższego istnieje ogromny materiał dokumentalny, łącznie z video ukazującym małych żydków (pół metra wzrostu) zrzucających – z balkonu – głazy na palestyńskie dzieci.

  Podobne historie piszący te słowa usłyszał od syna polskiego oficera (z II Korpusu), którego ojciec pozostawił swą ciężarną żonę w Palestynie, a sam poszedł dalej na wojnę.

  Kiedy ten synek polskiego oficera nauczył się chodzić, to doświadczył właśnie czegoś podobnego – mali żydzi kamienowali małych Polaków (którzy byli tam jakąś małą garstką, a i jako taką bezwzględnie wyniszczaną przez żydów), — ale w tę opowieść piszący te słowa nie mógł uwierzyć, — dopóki nie zobaczył w TV małych żydów rzucających głazy na palestyńskie dzieci. — „Dopóki nie dotkniesz, to i nie uwierzysz”.

  Polska jest w stanie wojny,

  tej najtrudniejszej, bo niewypowiedzianej.

  Hańba tym, którzy tkwią w bezczynności lub co gorsza, tolerują wroga!

  (-) Krzysztof Cierpisz

  +++

  18 January 2018

  Za; http://gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/134-kiedy-zydzi-przyjda-ukrasc-twoj-dom

 21. Lily said

  Najokrutniejsi TYRANI w dziejach Swiata,
  nigdy nie przekroczyli 170 cm wzrostu.
  Przecietna wzrostu to 156-167 cm.
  Rodacy,my znamy takich.

 22. Lily said

  Re 17;Wit
  Moje motto,kto slucha naczelnika,ZLE na tym
  wychodzi.
  Czarno-biala szachownica,to symbol Masonski,
  tak jak biala koszula i czarny krawat.

 23. Wit said

  Niestety, Pani Lily, za wrzutkę o „naczelniku” poszedłem na cenzurowane, a intuicja podpowiada mi, że stoi za tym pan Boydar, któremu chyba bliżej do żydów niż Polaków, ponieważ artykuł „Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę”, został już zablokowany…

 24. Wit said

  W każdym razie poszukam sobie innego forum, gdzie nie blokuje się artykułów o tematyce żydowskiej…

 25. Boydar said

  Ale Ty durny jesteś, Panie Wit. Każdy jeden artykuł jest zablokowany dla wpisów po czternastu (chyba)dniach od ostatniej aktywności. Wyjątkiem są Wolne Tematy które Pan Gajowy blokuje ręcznie. Po wprowadzeniu jakieś dwa lata temu tej zasady (automatu), chyba tylko jeden artykuł został potraktowany w ten sposób (zablokowany wcześniej niż 14) ale miał nie dość że coś koło 400 komentarzy to jeszcze się niezły bajzel zrobił, i było po prostu trzeba.

  A że ja za czymś stoję, to chyba oczywiste, Witsonie. Już mnie, prawdę mówiąc, nogi trochę bolą.
  Jak Ci się będzie chciało, to przytocz, gdzie to ja „jestem za żydami”, bo ostatnio skrezola mnie chrumka i ni chu*ja nie mogę sobie przypomnieć.

 26. RomanK said

  Statysci ..statystyczni….swiat ma cztery strony….pszod, tyl. jeden bok i drugi bok:-)))))

  Posluchajcie czlowieka ,ktory wie co mnowi!

  i glosujcie- jak wam …..rozum:-)))) podpowiada:-)))))czyli jak zawsze:-))))

 27. RomanK said

  Nie opuszczajci drugiej czesci filmiku..czyli obraudf Knesetu Mlodych- jaki odbywal sie w jezyku angielskim…mimo ,ze wszyscy uczesnicy nosza w wiekszosci polskie nazwiska i imiona i mowia ze zdecydowanym polskim akcentem….

  Zeby Wasze bylo Nasie!

  Qurewski Parchaty Magdalenski Okraglak….w akcji bezposredniej!

 28. Re: 25 RomanK

  To co mowi mialoby sens, gdyby Polacy trzymali „klucz do kasy” I posiadali wlasny Narodowy Parlament…I wtedy zydzi lichwiarze mogliby nas pocalowac…w…d…pe…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Marucha said

  Re 23, 24:
  Jakie to typowo polskie… jeszcze nic nie wie, ale już ma własne zdanie. I wyciąga wnioski, których nie da się inaczej określić, niż jako z dooopy wzięte.

  Panie Wit, ja już tłumaczyłem setki razy, że wiele komentarzy jest wrzucanych do moderacji przez SYSTEM.
  Nie przeze mnie, ale przez SYSTEM, zanim jeszcze zdążę je zobaczyć.

  Pan Boydar ani nikt inny (z wyjątkiem oczywiście Putina) nie ma z tym nic wspólnego.

 30. RomanK said

  Gdyby..pan panie Jasiu..nazywal sie Trump i mial na imie Donald…to i panskie pohukiwania nabralyby innego wymiaru….nie mowiac o sensie…
  Gdyby bylo -jak pan gdyba ,marzac -co b ybylo- gdyby….nie musialby pan tego robic, co robi….i nikt inny….

  Co krytykowany przez pana powiedzial nieprawdziwego?????

 31. provincjal said

  Dictum said
  2018-05-15 (wtorek) @ 08:18:30
  TO JEST ZAWODOWA ROBOTA RZEŹBIARSKA, DO NICZEGO NIE MOŻNA SIĘ PRZYCZEPIĆ, po za tym, że to żyt I Morderca!

 32. troll polonii said

  Przy obecnym systemie wyborczym na Zachodzie-wszystko jedno jak kto glosuje – to i tak nie ma to najmniejszego znaczenia.. przyjdzie ruski haker i zmarnowane miliardy dolarow wydane na obu kandydatow.
  Wyborca nie najmniejszego wplywu na wynik wyborow, ktory jest juz z gory postanowiony.
  Ja sie dziwie, ze sa jeszcze takie glupki, ktore na przyklad krytykuja system wyborczy w Rosji.
  Jakies dupki sie rzucaly, ze nie bylo konfrontacyjnej debaty miedzy kandydatami!
  Byla! I to niejedna.
  Akurat w Rosji, kazdy kandydat byl na codzien przepytywany publicznie i szczegolowo w programach telewizyjnych; w kuluarach i na wolnym powietrzu.. Pani Ksenia Sobczak brylowala po programach; byla wrecz rozrywana! Tak, zeby kazdy mogl dokladnie sie przygladnac i dowiedziec co to za idiotka.
  Inny kandydat, dyrektor kolchozu, nawet przygotowal bardzo piekny film o tym podmoskiewskim kolchozie.
  Wszysko dobrze zarlo dopoki pan Grudinin sie poslizgnal na bananie: zapytano go ile zarabiaja kolchoznicy a ile pan dyrektor.
  Okazalo sie ze pan dyrektor jest wlasciwie oligarcha i prowadzi prywatny kolchoz; jest miliarderem i zarabia setki razy wiecej niz indywidualny pracownik kolchozu.
  Ksenia Sobczak w rozlicznych bardzo elokwentnych wystapieniach obiecala Rosjanom, ze im sprowadzi…Europe do Rosji. a Ukrainie odda Krym. Do tego pozarla sie z Nawalnym. Tego tylko Rosjanom brakowalo, zeby Bruksela rzadzila Moskwa!.
  Zuganow zas laczyl troche komunistycznych sentymentow u sredniego i starszego pokolenia, ale za bardzo krytykowal Rosje.

  W Rosji jest wiele do zrobienia. ALe dobrze jst pamietac, ze Rosja to obszerny kraj do zarzadzania i do tego byl to kraj- tylko za naszych czasow- 3-krotnie calkowicie rozkradziony i zniszczony. I jest to kraj caly czas w okrazeniu.
  Sankcje na Rosje naklada Zachod juz od z gora stu lat!!!

  W Rosji mowi ponad 230-oma jezykami.! To mozaika narodow i tradycji.
  A jednak Rosyjska Federacja jest duzo, duzo bardziej spojna niz …dwuetniczna Polska. I podobnie jak Chiny, Indie, Iran czy Brazylia – Rosja nie marnuje czasu na gledzenie kto i co ich dzieli.
  No wiec, o ile system wyborczy w Rosji moze sie roznym specom nie podobac , a wiadomo, ze nie jest doskonaly – to w porownaniu z Rosja, Stany Zjednoczone to holywoodzki i medialny show dla ubogich; zeby sie gawiedz przygladala jak sie bogaci bawia kosztem amerykanskiej biedoty.
  Bardziej przypominaja wybory w USA zydowska gielde w domu wariatow.
  Wszystkie chwyty dozwolone. Ale jest jedna zelazna zasada: o kandydatach opinia publiczna nie ma prawa wiedziec nic konkretnego: ale dla zmylenia przeciwnika dozwolone jest szkalowanie kandydatow, wyciaganie roznych swinstw …oprocz jednego: ze wybraniec nigdy w zyciu nie bedzie reprezentowac amerykanskiego narodu ani interesow Stanow Zjednoczonych. Pieniadze z calego swiata plyna na kampanie wyborcza OBYDWOCH kadydatow- a jest ich na ogol trzech – ten trzeci, to tak dla pucu, ze to niby demokracja..
  W ostatnich wyborach, miliony dolarow i roznych innych lapowek nie pomogly pani Clinton.
  System wyborczy w USA jest tak beznadziejnie slaby, ze wystarczylo, zeby Putin namowil kilku rosyjskich hakerow, zeby sfalszowac wybory, bo przeciez bylo ustalone z gory, ze miala wygrac pani Clinton.
  A tu byle ruski haker jest w stanie wykopyrtnac porzadek wyborow w poteznej Ameryce!
  I nawet NSA, ktora to organizacja siedzi na kazdej klawiaturze komputrowej wszystkich mieszkancow calego swiata i pilnuje kazdego telefonu komorkowego na swiecie – nie potrafila zabezbieczyc zwyciestwa pani Clinton.
  i dlatego:
  Lasciare omni speranza…

  Nothing will change while people believe that voting may change anything

  A Polsce?
  Wladza socjalistyczna wyksztalcila narod
  Demokratyczna – juz tego bledu nie popelni

 33. troll polonii said

  Wszystkim specom od historii II-ej wojny swiatowej, wszyskim uczniom szkoly podstawowej i ponadpodstawowej, rusofobom, rusofilom, a przede wszystkim Towarzystwu Milosnikow Kowbojow a takze panu Andrzejowi Dudzie i jego bogince – bardzo serdecznie polecam.
  Nie moge jednak darowac tego, ze sie wyklocamy o pomnik w Hameryce a zburzylismy pomnik marszalka Koniewa w Krakowie.
  Niech teraz Polonia wpadnie do kraju choc na chwile i pomoze nam w odzyskaniu polskich pomnikow, zbudowanych przez naszych rodzicow.
  Sa to pomniki wdziecznosci i przyjazni.

  O ile latwiej jest zyc tym, ktorzy szanuja dzieje wlasnego kraju.

  A tymczasem, IPN nas juz kilka razy wpuscil w maliny:
  Wszystko co w tym filmie – to prawda. Mozna sprawdzic w ksiazkach i dokumentach; szkoda tylko, ze nas obcy beda uczyc naszej historii:

  Remembrance. Rewriting history: Red Army’s role in liberating Europe censored in the West –

 34. Boydar said

  Niestety, nie ma Troll racji, pisząc „władza socjalistyczna wykształciła naród”. Wykształciła, ale jedynie kadrę techniczną. Tylko i wyłącznie. Celowo. Niecelowo wykształciła nienawiść do Rosji. To produkt uboczny. Celowo popierała deprawatorów moralności, złodziei i zwykłych bandytów. Byli potrzebni do systemu sprawowania władzy. Raz jako sztucznie (ale i poniekąd naturalnie) stworzone zagrożenie usprawiedliwiające różne posunięcia, a dwa jako element inwigilujący społeczeństwo. Jest też trzy – źródło oddanych kadr do brudnej roboty a czasami mokrej. Stanowiąc uosobienie „tej drugiej strony” powodowała też konsolidację. Np. wokół Kościoła. Pod osłoną tej konsolidacji, tenże kościół zdegenerował w warstwie kapłańskiej a w konsekwencji także wiernych. Uznając dokonania różnych wydziałów i departamentów z niezapomnianą Luną na czele (a ona i tak nie była najbardziej perfidna, byli gorsi, tylko nie na szpicy), trudno oprzeć się wrażeniu że oddano wieżę aby pobić hetmana. Wykształciła w społeczeństwie pobłażliwość dla złodziejstwa (wszyscy kradli, nie kradli którzy nie mogli) oraz wyrozumiałość dla zarozumiałych buców, nieudaczników wreszcie zwykłych squrwysynów na kierowniczych stanowiskach. Od PGR’u do Centralnego Komitetu przez PAN, uniwersytety, szkoły, przedsiębiorstwa, firmy i fabryki. Wykształciła fałszywe pojmowanie histori, Polski, Rosji, tzw. Zachodu i całego świata, może z wyjątkiem Eskimosów, tych prawdziwych.

  Tak że z tym wykształceniem, to ja bym polemizował. Techniczne tak, bo taki był mus, i taka była dedykowana nisza PRL w RWPG i UW. W procesach wydobywczych, hutniczych, maszynowych czy stoczniowych etc. trudno jest zastąpić fachowca funkcjonariuszem.

 35. Joannus said

  Ad 34
  ”Niestety, nie ma Troll racji, pisząc „władza socjalistyczna wykształciła naród”.

  Niestety jednak ma rację.

  Analfabetyzm zlikwidowano, szkoły były na wyższym poziomie od zachodnich.
  Natomiast nienawiść wprowadziła banda korowska, podziałem na tzw komunistów i antykomunistów.
  Ta wykpiwana moralność socjalistyczna w praktyce zachowań i relacji międzyludzkich stała wyżej od obecnej, wyalienowanej od sensus fidei.

  ”Niecelowo wykształciła nienawiść do Rosji. ”

  – za to celowo Radio Wolna Europa, podziemna prasa i inne podobnego typu dywersyjne ośrodki

 36. Boydar said

  Z analfabetyzmem, wiele „nowych wykładni” mogłoby nie przejść 🙂

 37. RomanK said

  Chwala Komunistom w Polsce za nuczenie pisac i czytac polactfo….
  Powszechna znajomosc pisnia juz w roku 1947zaowocowala znacznym wzrostem( o 417%) doniesien do Urzedow Bezpieczenstwa Publicznego na elementy realkcyjne i wrogie socjalizmowi….
  Walka z analfabetyzmem byla nieodlacznym elelemetem walki z ciemnota i reakcja!
  Wielu weteranow tej walki kultralnej o dusze Polakow produkuje swoje nostalgie nawet na Gajowce co z wyraznym zadowoleniem stwierdzam:-))))

 38. NICK said

  Najlepiej to alfabet do kosza?

  Co z Wami?

 39. Marucha said

  Re 34:
  Nie, panie Boydar.

  Władza „komunistyczna” wykształciła też wielu humanistów, lekarzy, artystów, botaników i muzyków, aby wymienić kilka przykładów.

  Zarządzać przedsiębiorstwami nie mogli żadni nieudacznicy, debile, kretyni i inni idioci.

  Nienawiść do Rosji wykształciła uwielbiana przez nas „Wolna Europa” i Rzydy, jakie w niej siedziały.

  Nie przypominam sobie jakiegoś popierania niemoralności i deprawacji. Pornografia była karalna, burdele nie reklamowały się w codziennej prasie.

  Kościoła nie zniszczyli polscy „komuniści”, ale postępackie kurwy w purpurach.

 40. revers said

  Dobrze ze dzis od nie analfabetow, wykszalciuchow z wielkich miast mozna dowiedziec sie ze 3 Maja znowu mamy komunistyczne swieto. wystarczy wyjachac raz na saksy do Bauera lub na trawke do Amsterdamu, nie na van Gogha wystawy z okazji 100 lecia urodzin artysty, i juz jest sie anty komunsta, pisiatielem nowej historii.

 41. rycho08 said

  Panie Boydarze,

  ” Wykształciła w społeczeństwie pobłażliwość dla złodziejstwa (wszyscy kradli, nie kradli którzy nie mogli) oraz wyrozumiałość dla zarozumiałych buców, nieudaczników wreszcie zwykłych squrwysynów na kierowniczych stanowiskach. Od PGR’u do Centralnego Komitetu przez PAN, uniwersytety, szkoły, przedsiębiorstwa, firmy i fabryki. Wykształciła fałszywe pojmowanie histori, Polski, Rosji, tzw. Zachodu i całego świata, może z wyjątkiem Eskimosów, tych prawdziwych.”

  Skąd Pan to wszystko wie – z pisowskich nasiadówek, mediów…
  Pie..li Pan jak nigdy.
  Porównaj Pan sobie programy TV dawniej i obecnie, które są bardziej deprawujące, może i bywali buce ale nikomu nie robili krzywdy a dzisiaj byle chu.ek z uśmiechem na ustach pełnych frazesów wywali z roboty, urzędu czy oleje w szpitalu (takie są procedury przecież)

  Pisałem już kiedyś, żeby Pan popytał starszych zanim cos z siebie wydali.

 42. revers said

  A tak poza tym powojnie wrocila do szkol od srednich wzwyz oprocz tzw.szkol wyzszych spolecznych przy PZPR, kadra pedagogiczno-naukowa jeszcze z przedwojenna kindersztuba, i nie jeden zeszyt fruwal po klasie w powietrzu za kleksik w zeszycie lub na A4, a dziewczyny mdlaly przy odpytywaniu przy tablicy z nadmiaru stresu lub niewiedzy na temat.

 43. Boydar said

  Z wykopalisk, Panie Rychu, skąd wiem.

  Zapytam się podstępnie, czy zdaje Pan sobie sprawozdanie, że wróbelek ma jedną nóżkę niż drugą ?

  Co mi Pan, qurwa, próbuje wciskać, że obecna chuj~nia jest o całe piekło gorsza od tamtej patatajni ? Jest, no i co z tego, mam tamtą zaraz kanonizować ? Czy jak Montini nie dostawał orgazmu na widok dwóch liżących się homików, to w obliczu dokonań Bergolgio mam uznać go za wzór papieża ? Gdyby nie Montini, nie byłoby tutejszego zbawcy żydów, potem drobny odpust i mamy obecnie już full support, żaba jest praktycznie mięciutka.

  Za kogo mnie Pan ma, za debila ? Tylko debil nie dostrzega podgatowki realizowanej wcześniej żeby później „załatwić sprawę”. I załatwiono. A Pan nie dostrzega.

  Z Panem Gajowym nie powalczę, ma przewagę liczebną i siły ognia 🙂

 44. NICK said

  Tu chyba skala decyduje.
  Namiętności i możliwości.
  Rycho08.

 45. Joannus said

  Ad 41
  Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński wiedział co mówi, cytuję – Panu Bogu dziękujmy, że nie popadliśmy pod zachód a pod wschód.
  Mnie uczono – za wszystko Panu Bogu należy dziękować.
  Widzę w Gajówce wiele mądraków którym nadrzędne wartości jak dobra materialne i pycha , każą w czambuł wszystko co było zasmradzać oskarżeniami, bez ważenia w osądach sprawiedliwości.
  Wywalają swe odchody na całą I Rzeczpospolitą, okres zaborów, PRL itd. – wszystko im nie pasuje , chyba mają gen po przodkach – my som tutejsze, nie Polacy.
  Jakiekolwiek zwrócenie uwagi na coś pozytywnego dla Narodu polskiego przed 1989 rokiem wywołuje furię i oskarżenia o udział w uczestnictwie wdrażania ”zbrodni komunistycznych”.

  Przed pierwszymi wyborami po wojnie Episkopat w swej odezwie jasno wskazywał że za czyny wybieranych ludzi do władz ponoszą współwinę i odpowiedzialność ci którzy na nich głosowali.
  Dziś ci którzy głosowali po 1989 r na swych ulubieńców z opozycji winni mnie perorować i psioczyć na to do czego się przykładali.

 46. Boydar said

  „… że za czyny wybieranych ludzi do władz ponoszą współwinę i odpowiedzialność ci którzy na nich głosowali …”

  Słusznie ! Trzeba było na nich nie głosować, trzeba było głosować na Popiełuszkę. Albo na Ratajczaka. Przecież listy przyzwoitych kandydatów były w każdym lokalu wyborczym; wiem, bo mój Ojciec był w komisjach przez ćwierć wieku. I jak potem sobie popił to to i owo czasem mówił.

 47. rycho08 said

  Jak się dobrze przypatrzeć to już za Mieszka I realizowano „podgatowkę”.
  – to dlaczego opluwać tylko czasy PRL-u?
  Całe wieki nie mieliśmy niczego lepszego – srając na to toniemy we własnych gównach.

  Naród, który neguje swoją przeszłość nie może istnieć!

 48. Stan said

  Dumny jestem z tego, że w moim rodzinnym kraju za PRL-u,
  żołnierzy polskich nie zmuszali,
  aby w interesie imperialistów i bandytów
  w dalekich krajach swoja własną krew przelewali.

 49. NICK said

  A kto dobrze patrzy?
  Zachowaj Pan sobie.
  Odpowiedź.
  Rycho08.

  Bo przed Mieszkiem byliśmy.
  Tacy.
  Nieistotni?
  Bywaj.

 50. Boydar said

  Panie Rychu, co Pan wciągasz. Kto opluwa czasy, kto „neguje przeszłość” ? Właśnie nie neguje, Pan zapomniał przez te wszystkie lata co znaczy negować. Różnica między poglądem moim a np. Pana Gajowego jest taka, że Pan Gajowy twierdzi, że trzy koła były przecież dobre. Jestem skłonny się z Nim zgodzić i odejść od ściany.

  A Pan Stan jest dumny; to jest chore jak siurdal ! Pan jest dumny że nie kazali Panu jechać i zabijać ? A jaka w tym Pańska zasługa, albo ich. Nie przyszła bumaga to i nie kazali. Jakby kazali na własną rękę to już „dała by świekra ruletkę im”.

  ——
  Jakby kazali… ale przecież nie kazali.
  Admin

 51. NICK said

  Mi się przyjął chrzest pierwszy. 875.
  Zobaczymy.
  Co dalej i dawniej jest.

 52. Stan said

  Ad:50 Boydar
  Proszę jeszcze raz przeczytać nr 48. Pan tego nie rozumie.
  „Pan jest dumny, że nie kazali Panu jechać i zabijać ?”
  W moich genach nie mam żądzy zabijania, tylko spokojnie żyć i wzajemnego się ludzi miłowania.

  Tak jestem dumny, że żyłem w takim systemie (niezależnym od nas), że żołnierzy polskich nie zmuszano,
  aby swoja własną polską krew w interesie innych przelewali.
  To Pan nie wie, że żołnierz polski nie uczestniczył w wojnie ZSRR w Afganistanie?
  Przecież mogli, ale nie zmuszali i papierków nie przysyłali.

  A czy Pan jest dumny z tego, ze żołnierz polski w interesie innych, za olej i inne swoja krew przelewa?
  Widze, że mamy inne geny i zbudowani jesteśmy z innej gliny i dlatego ta różnica.

 53. Boydar said

  Z ostatnim Pańskim zdaniem zgadzam się w 100%

 54. Stan said

  Dziękuje, też tak przypuszczałem i dlatego tak napisałem.
  A z innymi? Troszkę odwagi.

 55. Boydar said

  Odwagi ? Tu nie potrzebna jest odwaga tylko precyzja wypowiedzi; zatem proszę bardzo – Pan nie wie co to znaczy „być dumnym”.

  Wprowadza Pan metodą brute force „nową” semantykę; a nuż się uda … Ale Pana też muszę zmartwić, ona nie jest nowa; ma tak ca. 4000 lat.

 56. troll polonii said

  Jest problem.

  Nie ma idealnego systemu. W PRL-u tez nie bylo.

  Ale niektore wesolki opowiadaja, ze to od 1989 roku mamy wreszcie prawdziwa demokracje w Polsce.

  Akurat wlasnie wtedy rozpoczal sie demontaz Polski. Przy Okraglym Stole.
  A w 2010 roku, tuz przed katastrofa smolenskka Janusz Kurtyka odezwal sie w te slowa:

  „Demontaz Polski sie wlasnie zakonczyl. Teraz beda zabijac”
  W kilka dni potem zginal tez i Janusz Kurtyka.

  W 1989 roku wylalismy przyslowiowe dziecko wraz z kapiela.
  Teraz nawet woda w Polsce nalezy do Izraela.
  Rzadzi nami Bruksela, Izrael i kowboje.
  A Piskorski siedzi!!!
  Chodzi o to, ze w normalnych warunkach spoleczenstwo ma szanse normalnego rozwoju, tzw. ewolucji a nie rewolucji. Mozna budowac – a nie burzyc. Mozna wtedy usprawniac system, korygowac bledy i udoskonalac dobre pomysly; jednym slowem budowac dobra narodowe: duchowe i fizyczne.

  Po straszliwej tragedii narodowej jaka byla wojna- potrafilismy sie odrordzic, odbudowac, rozbudowac.
  Mialem to szczescie, ze sie wyksztalcilem w PRL. Przynajmniej umiem sie uczyc i poznawac nowe rzeczy. Nie tkwie w dogmatach pseudopolitycznych i propagandzie zachodniej dywersji..

  Jaki mamy problem?
  Ze nie potrafilismy przy zmianie ustrojowej zachowac naszych osiagniec powojennych.
  A mielismy ogromne: budowanie infrastruktury, elektyfikacja, panstwowe mieszkania, ogromne uslugi socjalne, oswiata, lecznictwo dostepne dla wszystkich, programy spojnosci narodowej: harcerstwo, ktore bylo uzupelnieniem edukacji i budowaniem tozsamosci narodowej; kolonie letnie, i obozy, ktore uczyly nas przetrwania w lesie i na pustyni, w chlod i upal; milosci do kraju, w ktorym zyjemy: kochania Polski. Spiewalismy POLSKIE piosenki. Niktby w PRL nie ogladal Eurowizji.

  Mysmy byli dumni z odbudowy stolicy, wybudowaniu 1000 szkol na Tysiaclecie, z rozwoju gospodarczego; bylismy dumni z polskiej nauki i techniki. Polska brala czynny udzial w pracah UNESCO, UNICEF, WHO, WTO itp.

  Pamietam, ze jako harcerze na obozach harcerskich zawsze kontaktowalismy sie z miejscowym soltysem , ktory nam radzil, gdzie i komu we wsi trzeba pomoc w domu i zagrodzie.
  Na obozach wedrownych czesto spalismy ‚u chlopa’, ktory nam ofiarowal nocleg w stodole a gospodyni przynosila nam wiadro mleka i wielki gar kwasnego mleka.
  Mysmy nie bali sie jezdzic po Polsce autostopem.
  Od przedszkola do studiow cwiczylismy pamiec. I „uczylismy sie Polski”.

  Nikt z nas nie robil zaprzancow i „indywidualistow”, ktorzy sa ponad bol i dramaty innych narodow.
  Zylismy w zgodzie z innymi narodami. W Polsce byla ogromna presja spoleczna do nauki.
  Przeciez i nasze nasze szkoly zawodowe byly rozpoznane na calym Zachodzie.I wszyskie wyzsze uczelnie.
  Polska wydawala ogromne pieniadze na edukacje. Mielismy szkoly zawodowe, technika, licea i szkoly pomaturalne. Mielismy szkoly pod opieka UNESCO.
  Kazdy mogl sobie wybrac kariere, bo wiedzial, ze dostanie prace zgodnie z wybranym zawodem.
  To bylo ogromne osiagniecie PRL.

  Ktos sie tu wyglupil na temat braku humanizmu w Polsce powojennej.
  To az taka teraz panuje niewiedza?

  Mielismy prawo, ekonomie, etnografie, archeologie, caly wachlarz nauk humanistycznych i tzw. „Michalki”- socjologie, marlene..
  W kazdym liceum a i w niektorych technikach byly takie przedmioty jak lacina, propedeutyka filozofii, wychowanie obywatelskie.
  Klasy w szkole byly o profilu zarowno matematycznym jak i humanistycznym.

  Tylko w samym Collegium Paderevianum w Krakowie byly wydzialy, arabistyki, filologia klasyczna, Starocerkiewno slowianska, bulgarystyka, romanistyka, germanistyka, anglistyka, .. Juz teraz nie pamietam gdzie sie uczyli rusycysci.
  W „Golebniku” byla polonistyka.
  Mielismy studia podyplomowe i humanistyczne i przyrodnicze..

  I pamietam, ze chcialem byc kiedys dziennikarzem. W Polsce studia dziennikarskie byly podyplomowe!! Trzeba bylo miec dyplom ukonczenia uniwersytetu, zeby byc dziennikarzem.
  Byly tez studia polityczne (nie pamietam dokladnie jak sie nazywaly- byly tylko w Warszawie) – ale to byly tez studia podyplomowe.
  Mielismy jednolity program nauczania.
  W Pakcie Warszawskim nie robilismy za najemnikow!! i polskie wojsko nie bylo na posylki.
  Nikt nam nie bronil opowiadac dowcipow politycznych, spiewac chorem i pojedynczo antysystemowych piosenek.
  Przeciez swoboda slowa byla duzo wieksza niz teraz.
  Dlatego dr. Ratajczak nie zyje. I tysiace innych Polakow, ktorzy mogliby swiadczyc przeciwko obecnemu systemowi: NATO, holokaust, Palestyna, katastrofa smolenska…
  Mielismy teatry i polityczne -calkiem „antysystemowe” kabarety.
  To przeciez osiol Pietrzak rozpoczal swoja kariere w PRL!

  Szanowalismy Kosciol. Zaraz po wojnie chodzilem do przedszkola ss. Urszulanek w Swidnicy.
  We Wroclawiu gdzie sie rodzina przeniosla, przy szkole podstawowej nr.16 na Grabiszynku przy ul. Kasztanowej byla Kaplica sw. Klemensa, gdzie CODZIENNIE rano mielismy krotki apel z modlitwa i potem szlismy na codzienny apel w szkole.
  W Kaplicy sw. Klemensa we Wroclawiu przystapilem do Pierwszej Komunii. Byly to czasy stalinowskie.

  W Bochni gdzie mieszkali po wojnie moi dziadkowie, w czasie wakacji u babci chodzilem z babcia do kosciola nad Raba. Babcia po drodze opowiadala mi rozne historie.
  Babcie w Polsce mialy ogromne znaczenie i wklad w wychowaniu dzieci.. To babcie robily nam „testy” z religii. Bardzo wczesnie rano budzila mnie babcia na roraty. Bardzo sobie cenie wspomnienia tych rannych spacerow do kosciola nad Raba.
  Jakos bylo tak, ze wsyscy mieli czas dla siebie i innych..

  Jako dzieci w powojennej Polsce bylismy bezpieczniejsi na ulicy o kazdej porze dnia i nocy. Nikt nas autem do szkoly nie wozil.
  Do glowy moim rodzicom ani znajomym nie przyszlo, zebysmy wyjechali na Zachod.
  Wychowywalo nas tez i podworko. Bawilismy sie na podworku z wszystkimi dziecmi z sasiedztwa.
  Teraz podworka zamienili na parkingi.
  W Polsce bylo co robic.

  O co mi chodzi?
  O to, ze wywalilismy wszystkie osiagniecia Polski powojennej, a w to miejsce wprowadzilismy kompletnie dziki Zachod.
  I to nie europejski Zachod!
  To najgorsze wzorce „indywidualnosci” i nieuctwa zza oceanu. Po wojnie, szkoly w calej Europie byly bardzo dobre. I bardzo dobre uniwersytety. Francja, Niemcy , Wlochy mialy znakomite warunki oswiaty, pokoju, wspolpracy i w ogole wspolistnienia.
  W obecnej Polsce porzucilismy wszystkie warunki socjalne, oswiaty, przyjazni, radosci budowania i rozwoju kraju… a przyjelismy nagorsze wzorce zydowskiego hederu: burdelu i wrzaskow i …CALKOWITEJ znieczulicy.
  Teraz nawet sklepy w Polsce do Polski nie naleza.
  I chleb pieczemy wedlug najgorszych receptur zagranicznych. Wstyd!

  Mysmy byli dumni z kazdej nowej budowy, z kazdego polskiego osiagniecia, z wodowania polskich statkow, z wytopu stali; stac nas bylo na coroczne wakacje i do tego w kraju. Polske poznawalem na koloniach, obozach, wedrowkach i …wspolnych spotkaniach rodzinnych z okazji Swiat.
  Tak poznalem Jelenia Gore i Karpacz – Bierutowice gdzie mielismy zjazdy rodzinne. I z Krakowa jechalismy na rodzinne Swieta do Karpacza! Bo akurat tam wypadl ‚dyzur’ na zjazd rodzinny.
  Dlaczego teraz tak nienawidzimy Polski powojennej?

  I co dostalo sie nam w zamian?
  Niekonczace wojny, awantury sasiedzkie, ogroma ilosc przestepstw, narkotyki, klotnie i awantury w sejmie o ..GOWNO!!
  Teraz ze zdumieniem ogladam …”zwracanie nagrod” i sedziowskie przepychanki.
  Cyrk z chorymi malpami.
  I biedne matki z chorymi dziecmi dla ktorych nie ma corocznych sanatoriow na koszt panstwa.
  W PRL byly 3 miesieczne sanatoria i prewentoria dla chorych dzieci. Mozna bylo jezdzic co roku. Wiem z autopsji.

  Kiedys nas nie interesowal Watykan ani sejm.
  Mielismy zaufanie do obu tych instytucji. Nikt papieza nie wyzywal. Ani politykow.
  I nikt nikogo nie podejrzewal o „korzenie”.
  Mielismy ciekawsze sprawy na glowie.

  Nie mielismy pieniedzy- ale mielismy wszystko.

  Teraz nawet Polske nam odbieraja a my nie mamy sily …odmowic.
  Ale wciaz mamy sile, zeby rozwalac kraj i burzyc pomniki narodowe.
  Mamy wymazac pamiec narodowa.
  Zadluzeni jestesmy na 200 lat!

  A nasze losy rozgrywaja sie w Brukseli, USA i Tel Awiwie.
  Bo mamy wolnosc od 1989 roku!

 57. troll polonii said

  PS
  A swoja droga to zastanawiam sie, dlaczego IPN nie urzadzilo swojemu szefowi dr. Januszowi Kurtyce panstwowego pogrzebu?

 58. troll polonii said

  37
  RomanK
  Zdaje sie, ze pan Roman nie wie, i chyba nie chce wiedziec, ze wojna w Polsce tak naprawde trwala do roku 50-tego.
  Szkoda, ze ten okres umknal pamieci pana Romana.
  Szkoda.
  I nie wiem skad pan wzial te 417% wzrostu donosow na UB; w porownaiu do czego? Do jakiego okresu?
  I do ktorego UB? I skad sie wzielo te 417%? Wydruk z komputera?

  W 1947 roku rozpoczela sie na dobre walka z analfabetyzmem; zaczela sie elektryfikacja wsi i …. okropne sabotaze.
  Pan pewnie nie pamieta ale ja pamietam, jak robotnicy po pracy chodzili do wieczornej szkoly uczyc sie czytac i pisac i byli pikietowani przez zachodnich agentow, medrcow z Wolnej Europy, ktorzy polskiego hutnika wyzywali od komunistycznych ‚hrabiow’, ktorym sie ‚uniwersytetow zachcialo’.
  Byly to ciezkie czasy, panie Romanie.
  I nie mozna ich rozpatrywac tylko wylacznie z perspektywy kontynuacji antypolskiej propagandy zachodniej.

  Walka z PGR-ami byla oczywista kampania Zachodu.
  Polska wies byla w ruinie. Zwlaszcza w Malpolsce i na Podkarpaciu. Nie bylo swiatla, nie bylo kanalizacji i nie bylo zadnych maszyn rolniczych . Byla ogromna bieda.
  W Siedlcu – to ja juz pamietam- brat mojej babci byl ciezko chory a jego zona miala gruzlice. Mieli dwoje dzieci w szkole podstawowej. Nie mial kto nawet ogrodu uprawiac. Sasiedzi byli w podobnej sytuacji – nawet ci, zdrowi. Rodzina sprzedala kawal pola za penicyline dla wujenki.
  A kiedy przyszli oficjele z KC czy jakiegos innego „organu” i zakladali panstwowe gospodarstwa rolne – polska wies przywiazana do ziemi bojkotowala wszelkie zarzadzenia.
  A przeciez wies nie byla w stanie wyzywic ani siebie ani miasta.
  Podpalen, pobic, awantur i sabotazy bylo wiele.

  Byl to przeciez warunek sine qua non, zeby narod przetrwal i zeby nikt nie chodzil glodny.
  Z polskiego chorego chlopa chciano zrobic kapiltaliste. Ale Hameryjka nie pomogla finansowo nikomu!
  Rosja tez byla bardzo zniszczona.
  W Polsce i w Rosji szalala zachodnia dywersja.
  Polaczona z powojennym balaganem i tragiczna sytuacja na wsi.

  I wiadomo, ze bylo wiele niesprawiedliwych tez wyrokow.
  Zupelnie tak jak teraz.

  W podbochenskiej wsi, Siedlec, skad pochodzili rodzice mojej babci, wybudowano szkole ale na swietlicy Domu Ludowego tuz przy szkole wystawiono napis: „Oswiata ludu dokona cudu”.
  Pewnej nocy dom podpalili ‚nieznani’ sprawcy.
  Cala wies szukala( i znalazla ) pirotechnikow. Zglosila na milicje. Bylo to przesladowanie polityczne!
  Wolna Europa wiele takich przypadkow naglasniala.

  W 1956 roku PGR-y nie byly juz przymusowe. Nie musialy. Uroslo pokolenie bogatych badylarzy.
  I chlopi w podkrakowskiej wsi przerzucili sie na ‚tabak’ bo hodowla tytoniu i roslin kontraktowych sie bardzo oplacala.
  W latach 80-tych z polskiego robotnika i chlopa probowano zrobic kapitaliste. Zapomnieli ich przygotowac do nowego systemu.
  Wlasnie mamy miec wielkie demonstracje rolnikow za pare dni.

  Ja pamietam jak zamkneli Vistule w Krakowie. Jednego dnia wszystkich wyrzucono na bruk. A mialo byc tak pieknie i wszyscy pracownicy Vistuli mieli miec dywidendy i mieli zostac milionerami.

  Ja tak sie zastanawiam: komu bardziej wierzyc gdy chodzi o ten raj kapitalistyczny: emigrantowi Polakowi z USA czy Amerykaninowi, synowi, wnukowi i prawnukowi amerykanskiemu:

  Polecam Lee Campa, ktory bardzo rzeczowo wyjasnia tajemnice kapitalistycznego cudu jakim jest wszechwladna gielda na Wall Street- opoka amerykanskiej gospodarki..
  .
  194~ Wall St. A Ponzi Scheme, Air Pollution Frenzy & more…

 59. rycho08 said

  P. Boydar (55)

  Sam się Pan w swoich wywodach podpierasz jakąś pejsatą semantyką i szukasz zaczepki. PO CO?
  Pan Stan, jak i ja słów „duma” i „negacja” użyliśmy jak najbardziej poprawnie w ich podstawowym znaczeniu.

 60. Boydar said

  Wasza „poprawność” tak się różni od poprawności jak krzesło elektryczne od normalnego. Ale to może i dobrze; kiedyś przez pomyłkę usiądziecie.

 61. rycho08 said

  Mam nadzieję, że nie jest to Pańskie życzenie… 🙂

 62. Boydar said

  Gdzieżbym śmiał, po prostu kiedyś pracowałem jako behapowiec, społeczny, no i mi już zostało

 63. MatkaPolka said

  Kulturowy bolszewizm

  Jak się miało takiego Kuzyna w rodzinie jak
  Płk Wilhelm Świątkowski, stalinowski zbrodniarz, prezes Najwyższego Sądu Wojskowego PRL z lat 1950 -54, ur. w 1919 r. w Grenówce, powiat Gruszów, woj. odeskiego, był bratem cioteczym do Rajmunda Kaczyńskiego. Ich rodzice mieszkali w tym samym „kibucu”.

  Kim są Kaczyńscy…?

  http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=427

  Jak się ma takie „plecy” i takiego wujka w rodzinie

  To i od razu ma się „dobrą karierę polityczną” i „dobrą karierę” filmową ‘Dwóch takich co ukradli księżyc”

  Ale i tu to nie tylko Kultura – i propaganda.

  Niedaleko spada jabłko od Jabłoni – metody Kaczyńskich i PiS-u w Sądowej praktyce

  Sprawa uwiezienia Mateusza Piskorskiego – wypisz, wymaluj „metody stalinowskie” – ktoś zapyta ska to się wzięło?

  ONZ żąda uwolnienia Piskorskiego

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201805157961005-ONZ-Piskorski-Polska-Sputnik

  Polska prasa, która do tej pory nie przejawiała niemal żadnego zainteresowania faktem, że w Polsce więzi się człowieka za jego poglądy polityczne, nagle dostrzegła, że w Polsce łamie się prawa człowieka i stosuje „arbitralne pozbawienie wolności” za niepasujące obecnie rządzącej władzy, poglądy polityczne.

  Sprawą Piskorskiego zajęła się „Wyborcza”, „Wprost”, „Do Rzeczy” i inne tytuły. A wszystko to za sprawą Rady Praw Człowieka przy ONZ i jej Grupy Roboczej ds. Arbitralnego Pozbawienia Wolności.

  (***)

  Konkluzje Grupy są takie:

  1. Grupa wnioskuje do rządu polskiego o niezwłoczne podjęcie środków niezbędnych do naprawy sytuacji Piskorskiego i o doprowadzenie jej do zgodności z odpowiednimi normami międzynarodowymi, również tymi, które są zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Pakcie.

  2. biorąc pod uwagę wszelkie okoliczności sprawy, uważa, że odpowiednim środkiem naprawczym byłoby niezwłoczne zwolnienie Piskorskiego i przyznanie mu egzekwowalnego prawa do zadośćuczynienia i innych odszkodowań zgodnie z prawem międzynarodowym.

  3. Grupa Robocza nakłania rząd do zapewnienia pełnego i niezależnego zbadania okoliczności otaczających sprawę arbitralnego pozbawienia wolności pana Piskorskiego oraz do podjęcia odpowiednich środków przeciwko osobom odpowiedzialnym za naruszenie jego praw.
  4. Zgodnie z regulaminem swoich metod pracy, Grupa Robocza kieruję tę sprawę do Specjalnego Sprawozdawcy ds. promocji i ochrony praw do wolności myśli i słowa, do Specjalnego Sprawozdawcy ds. praw do swobody pokojowego zgromadzania się i zrzeszania się, oraz do Specjalnego Sprawozdawcy ds. niezawisłości sędziów i prawników w celu podjęcia odpowiednich działań.

  Teraz polski rząd będzie już chyba zmuszony do jakiejś odpowiedzi? Stanie przed dylematem — wypuścić Piskorskiego czy nadal iść w zaparte? Zaparte na koszt polskiego podatnika, bo to on Piskorskiemu będzie płacił odszkodowania.

  Dziś polskie media zaczęły w końcu o tym pisać. Nie, nie dlatego, że szukają prawdy, ale dlatego, że sprawa staje się zbyt głośna, by nadal można ją było po prostu przemilczać.

 64. MatkaPolka said

  ONZ sobie, a polski sąd sobie. Piskorski zostaje w areszcie

  https://pl.sputniknews.com/polska/201805167971329-Mateusz-Piskorski-areszt-Grupa-Robocza-ONZ

  Tuż po opublikowaniu przez ONZ wezwania do uwolnienia Mateusza Piskorskiego, polski sąd nie tylko go nie zwolnił, ale wlepił mu tym razem od razu pół roku aresztu.

  Mateusz Piskorski zostaje w areszcie na kolejne 6 miesięcy

  .https://www.youtube.com/watch?v=G0_XVpbct6k

 65. MatkaPolka said

  Mateusz Piskorski oskarża

  ABW to gorsze niż SB i Gestapo. Wypełnia polecenia SBU – Służby Bezpieki Ukrainy i CIA
  Ja takie dowody mam i ujawnię – teraz nie mogę. W Polsce nie ma polskich Służb Specjalnych
  ( a ja dodam – nie ma polskich sądów i Służb Sądowych – ani polskich banków, ani polskich posłów, ani Polskiego Wojska – MP)

  .https://www.youtube.com/watch?v=zGGkuTevezs

  8 minut które zabiło Andrzeja Leppera

  .https://www.youtube.com/watch?v=g-xLfY7Q224

 66. RomanK said

  U mnie panei Troll wojna skonczyla sie okolo 1959 roku…pierwsze polowanie UB zrobilo dla partyjnych towarzyszuy chyba w 1961 roku..kiedy nie niesli z l;asu zastrzelonych mysliwych…… ale dziki:-)))
  Pamietam- jak UPA palila wsie opuszczone po ewakuacji Lemkow …..przychodzac desantami …..z Austrii….prawie do 1970 roku….z jenym z takich mialem do czynienia w roku 1962..w okolicy Jasiela….zatem moge sie uwazac za cudem przezywszego. Widac ,ze nawet najwieksze bandziory nie chca plamic sie krwia dzieci….
  Dane o wzroscie donosow..z Archiwum -Zastrzezonego Zbioru . Panstwowego Archiwum w Rzeszowie..notatka sluzbowa podkreslajaca wyniki pracy pionu sledczego PBU..podpisana przez majora o nazwisku Kruczek..imienia nie pamietam…co jadlem wczoraj- tez juz nie pamietam:-))))
  Jak powiada pan Rycho…to ze czegokolwiek nas nauczono to tylko zasluga przedwojennej kadry nauczycielskiej..ktora z narazaniem uczyla nas uwazajac, to za swoj narodowy ,patriotyczny obowiazek….nie tylko przekazujac wiedze ale i uczac manier i zachowania godnego Polakow.
  Robili to nawet nauczyciele zydowskiego pochodzenia.Nie wszyscy ..ale byli tacy! Wszyscy bez wyjatku bezpartyjni..i z raczej wrogim nastawuieniem do wladz.
  Tzn ze wyksztalcenie naszego pokolenia mialo pewna jakosc mimo…a nie dzieki…tzw wladzy, ktora okreslal Kisielewski mianem oswieconych ciemniakow:-))))

  Jedyne dane statystyczne na temat ludzi jakich pozbyto sie z Polski jakie udalo mi sie znalezc to liczba 76 tys inzynierow….innych nie podaja…To swiadczy o dskali i celowosci oraz o jakiejs selekcji wypychanych z Polski. W Ktorej pzypominam panu bez chwili przerwy wladze sprawowala PZPR…az do oficjalnego wyprowadzenia sztandaru…kiedyt. wladza juz byla zabezpieczona w nowej emanacji tego samego.

 67. troll polonii said

  Widac nie odroznia pan PZPR od UB.
  Nie nalezalem do zadnego ale zastanawiam sie dlaczego UB nienawidzilo prezydenta Krakowa. Byl inzynierem .

Sorry, the comment form is closed at this time.