Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Źle się dzieje w państwie Trump(-skim)

Posted by Marucha w dniu 2018-05-14 (Poniedziałek)

8 i 9 maja 2018 r. przyniosły nam dwie ważne decyzje prezydenta USA Donalda Trumpa, jedną o znaczeniu ogólnoświatowym, drugą o znaczeniu przede wszystkim dla Polski.

Pierwsza, to wycofanie USA z międzynarodowej umowy z Iranem (8.05.18) dotyczącej programu atomowego tego kraju, druga, to oczywiście podpisanie ustawy JUST Act S.447 (9.05.18) ws. m.in. wspierania przez USA roszczeń organizacji żydowskich odnoszących się do tzw. własności bezspadkowej ofiar holokaustu.

I choć polityka historyczna obecnej ekipy rządzącej w Polsce i IPN przedstawia zwycięstwo nad Niemcami w 1945 r. dla Polski w najczarniejszych barwach, jako otwarcie istnej czeluści piekieł, to w obecnych okolicznościach trudno oprzeć się wrażeniu, że decyzje Trumpa, także wizerunkowo, fatalnie współgrają z zachodnią i wschodnią datą obchodów dnia zwycięstwa nad III Rzeszą.

Jej bezwarunkowa kapitulacja przynosiła długo wyczekiwany pokój Europie i nadzieję na pokojową przyszłość, będąc jednocześnie symbolem upadku systemu agresji i zbrodni, zwłaszcza dla Polski, która od tego systemu ucierpiała najwięcej.

I oto dzisiaj, w 2018 r., prezydent darzonego ślepą miłością przez dużą część klasy politycznej i miliony Polaków sojusznika, podpisuje ustawę, która wystawia Polskę na potencjalny szantaż ze strony tegoż sojusznika i na ewentualne konsekwencje, które mogą podciąć ekonomiczne i biologiczne podstawy funkcjonowania państwa i narodu polskiego, a to wszystko w sytuacji, kiedy za nieszczęście Żydów, za którymi USA mają się ująć, odpowiada ten pokonany w 1945 r. potwór – niemiecka III Rzesza, w obecnej postaci RFN, patrząca na sprawę jako niezaangażowany obserwator.

To istny chichot historii i symboliczna zemsta zza grobu hitlerowskich Niemiec na Polsce, wykonana rękoma naszego wielkiego „sojusznika”. A wszystko to poprzedzone bezprecedensowym atakiem burmistrza Jersey City Stevena Fulopa na marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego (określonego jako antysemita, biały nacjonalista i negacjonista holokaustu!), kiedy ten wsparł stanowisko walczących o zachowanie pomnika katyńskiego w jego obecnym miejscu w Jersey City.

Nie bronię polityki PiS – władza, która nie szanuje pamięci poległych na ziemiach polskich żołnierzy Armii Czerwonej, nie szanuje porozumień zawartych w tej sprawie przez Polskę, musi liczyć się z tym, że ktoś, i właśnie taka sytuacja ma miejsce, nie będzie szanował i naszej wrażliwości – ale nasze spory z PiS nie mają tu nic do rzeczy.

P. Karczewski jest marszałkiem Senatu, reprezentantem państwa polskiego i trzecią osobą w państwie (zastępuje Prezydenta RP, jeżeli marszałek Sejmu nie może tego uczynić) i atak na niego, jako marszałka, pokazuje przede wszystkim kondycję i pozycję państwa na zewnątrz. Dowiedzieliśmy się zatem – i nie ma tu znaczenia, że są środowiska amerykańskie i żydowskie, które popierają nasze stanowisko w sprawie i nawet bronią p. Karczewskiego, ani to, że właśnie jakoś się dogadano, ani nawet ewentualne przeprosiny – że trzecią osobę w Polsce można w sposób całkowicie dowolny obrażać, może to czynić podrzędny urzędnik, i to nawet nie w czasie jakiejś dyskusji politycznej na odpowiednim szczeblu, ale ot, po prostu na Tweeterze, medium społecznościowym, gdzie obok ataku na marszałka Senatu RP ktoś inny pisał właśnie np. o d… Maryny.

Taka nauczka płynie z tej sprawy, taki jest dzisiaj prestiż Polski u jej bezalternatywnego sojusznika.

Wydaje się, że bezczelność i bezceremonialność Fulopa nie byłyby tak intensywne, gdyby nie jego pochodzenie (wg angielskojęzycznej Wikipedii, Fulop pochodzi z rodziny żydowskich emigrantów z Rumunii). PiS, jak twierdzi, miał poprawką do ustawy o IPN bronić Polski przed oszczerstwami, tymczasem odświeżył i podgrzał tradycyjną nienawiść do Polski szeregu środowisk żydowskich (zwłaszcza amerykańskich, których poprzednicy – zwróćmy uwagę – w latach 30-tych XX w. i w czasie II w.św. nie zrobili nic dla ratowania swoich europejskich pobratymców, o których pieniądze tak dzisiaj zacięcie walczą).

Po politykach PiS widać, że nie wierzą własnym oczom i uszom. Boją się wyartykułować pytania, które mają wypisane na twarzach – jak to? To nasz wspaniały sojusznik nas tak traktuje? To nie dzieje się naprawdę! A jednak, dzieje się, choć jestem przekonany, że czołowi mistycy PiS chętnie zbadaliby wątek rosyjski sprawy Jersey City… (rusofobiczna „Warszawska Gazeta” napisała – naprawdę! – „nie byłoby dziś problemów, ani rozważań, czy burmistrz jest, czy nie jest, ruskim pachołkiem”).

Ale nic to, oficjalnie nadal żyjemy w krainie ułudy – o, przepraszam – w „Rzeczpospolitej przyjaciół” prezydenta A. Dudy. W kontekście okoliczności, które przeżywamy, entuzjaści przemówienia Trumpa w Warszawie, a zwłaszcza jego peanów na chwałę powstania warszawskiego, powinni przemyśleć swój uczuciowy odruch. Mnie od początku słowa prezydenta USA kojarzyły się bardziej z kolejnym zapotrzebowaniem na – kłania się Gajcy – polskie flaczki…

W Dzień Zwycięstwa, który jest nie tylko symbolem końca wojny, ale i świętem pokoju, Donald Trump zafundował światu również wycofanie USA z umowy atomowej z Iranem, co jest ruchem bezdyskusyjnie katalizującym napięcie wojenne a nie odwrotnie.

Trzeba sobie powiedzieć jasno – Trump przegrywa z Deep State i Partią Wojny, staje się powoli już nie tylko zakładnikiem neokonserwatystów, ale i ich narzędziem. Decyzja Trumpa spotkała się z powszechnym poparciem tych wszystkich, od których takiego poparcia należało oczekiwać. Swój entuzjazm wyrazili nie tylko senatorowie i deputowani znani z poparcia dla Partii Wojny, ale i instytucje z USA oraz przywódcy i instytucje ze świata. M.in. : prezydent i premier Izraela, ambasador Arabii Saudyjskiej, minister spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Republikańska Koalicja Żydowska, Centrum Szymona Wiesenthala, Światowy Kongres Żydów itp.

Niezrównany Pat Buchanan ostrzegał tuż przed zerwaniem porozumienia „Nie wyrzucajcie nuklearnego układu do kosza!”. PJB wskazywał:

„Iran nie wysuwa żadnych żądań pod adresem USA, jego łodzie patrolowe przestały wchodzić w drogę naszym okrętom w Zatoce Perskiej, jego wojska nie przeszkadzają naszym w Iraku, Syrii i w operacjach przeciw ISIS. Wg opinii inspektorów ONZ Iran przestrzega układu. Iran nigdy nie testował instalacji nuklearnych, i nie wzbogacał uranu do poziomu, w jakim mógłby być użyty jako broń. Iran pozbył się 95% zasobów uranu, a do obiektów zajmujących się przetwarzaniem uranu dopuścił inspektorów i zainstalował kamery.

Dlaczego Iranowi zależy na przestrzeganiu układu? Bo to dla niego znakomity układ. W 2003 r. zdecydował o przerwaniu programu budowy bomby. Następnie rozpoczął negocjacje z USA w sprawie zwrotu zamrożonych od czasów Szacha 100 mld dolarów i udowodnił, że nie robi niczego, czego by nie potwierdziły wszystkie amerykańskie agencje wywiadu. I teraz miałby powrócić do programu atomowego, żeby ściągnąć sobie na głowę naloty? Kiedy Izrael ma własny arsenał atomowy i środki jego przenoszenia w postaci lotnictwa, rakiet Jerycho, czy rakiet wystrzeliwanych z okrętów podwodnych.

Dlaczego więc Trump chce zerwać porozumienie? Nazywając układ ‘szalonym’ Trump zapędził się w kozi róg. To Izraelczycy, Saudyjczycy i Partia Wojny chcą zniszczenia porozumienia, gdyż pragną wciągnąć USA w konflikt z Iranem. Oni się nie boją wojny. Obawiają się za to, że Trump mógłby wyplątać USA z Bliskiego Wschodu przed spełnieniem naszych historycznych obowiązków i przed dokonaniem zmiany reżimu w Iranie.

Jakie są motywy Izraelczyków? Izrael obawia się, że Irańczycy, wspomagając Asada w jego zwycięstwie w wojnie domowej, pozostaną w Syrii, zbudują tam bazy i stworzą kanały przerzutowe broni dla Hezbollahu w Libanie. Netanyahu pragnie, aby USA jak najmocniej zaangażowały się w wojnę w Syrii. Ale o ile Izrael może mieć interes w niedopuszczeniu Iranu do Syrii, o tyle Iran nie stanowi żadnego zagrożenia dla żywotnych interesów USA”.

Już po zerwaniu układu przez Trumpa Buchanan dodał:

„Kto zdopingował Trumpa do wyrzucenia układu do kosza? Neokoni, którzy w 2016 r. pragnęli jego politycznej śmierci, Bibi Netanyahu i [irański] Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, który przestrzegał Irańczyków, że Amerykanie są wiarołomni. (…) Trump stwierdził, że ‘Iran jest na drodze do zdobycia broni atomowej, i że jeżeli nic nie zrobimy, w krótkim czasie ten największy sponsor światowego terroryzmu o krok od uzyskania najgroźniejszej broni’.

Ale gdzie są dowody na to stwierdzenie w stylu Busha? Dlaczego 17 amerykańskich agenci stwierdziło w 2007 i 2011, że Iran nie ma nawet programu atomowego? Saddam Hussein nie mógł nas przekonać, że nie ma broni masowego rażenia, bo ta nie istniejąca broń była tylko pretekstem do inwazji na Irak, o której zdecydowano wcześniej. (…) Dlaczego nie zapytano szefów agencji wywiadowczych, czy Iran ma aktywny program atomowy, czy jest to kolejna porcja kłamstw, która ma nas wkręcić w kolejną wojnę? (…) Europejczycy błagają Iran, aby nadal przestrzegał postanowień układu, nawet jeśli USA już tego nie robią. Ale reżim Hassana Rouhaniego, który dwukrotnie pokonał kandydatów ajatollahów, jest w kłopocie. Układ atomowy i otwarcie na Zachód dały mu poparcie w wyborach, ale teraz, ten sam układ może stać się przyczyną jego klęski, jako głupca, który uwierzył Amerykanom.

Upadek Rouhaniego może oznaczać przejęcie władzy przez Strażników Rewolucji, co nie ucieszy nikogo poza Partią Wojny, która otrzyma kolejny pretekst do wojny. Co będzie dalej, trudno powiedzieć. Iran nie chce wojny z Izraelem, której nie może wygrać. Hezbollah nie chce wojny z Izraelem, która może przynieść zagładę Libanu. Rosja nie chce wojny z Izraelem i z USA.

Ale czy Putin będzie bezczynnie patrzył na niekończące się ataki na Syrię? (…) Raporty mówią, że podpuszczamy Kurdów do aktywności na pograniczu syryjsko-tureckim, pomimo tego, że Erdogan żądał wycofania sił kurdyjskich. Pomagamy także Saudyjczykom w Jemenie. (…) W międzyczasie dochodzą niemal same złe wiadomości z Afganistanu, naszego punktu wejścia w bliskowschodnie wojny prawie generację temu. Czy polityka zagraniczna wyrażana hasłem ‘America First’, na którą glosowali wyborcy Trumpa, została zastąpiona bliskowschodnią agendą Netanyahu i neokonserwatystów? To się okaże”.

Z kolei Paul Craig Roberts nie przebiera w słowach:

„Możemy porzucić wszelką nadzieje, że obietnice Trumpa z kampanii wyborczej o wycofaniu z Syrii, o unormalizowaniu stosunków z Rosją (…), staną się kiedykolwiek polityką USA. Poprzez podeptanie słowa danego przez rząd i wyprowadzenie USA z umowy z Iranem (…), Trump potwierdził, że jego reżim znajduje się w rękach syjonistycznych podżegaczy wojennych. To już wcześniej było ewidentne, ale ponownie podsycany przez Amerykę sfabrykowany konflikt z Iranem, jest dowodem na to, że polityka zagraniczna USA znajduje się w rękach Izraela.

Wystarczy popatrzeć na Nikki Haley, ambasador USA przy ONZ jak płaszczy się przed AIPAC (American Israel Public Affairs Committee), na sekretarza stanu Pompeo jak wije się u stóp Netanyahu, na grymas radości na twarzy neokonserwatywnego agenta Izraela Johna Boltona, Doradcy prezydenta ds. Bezpieczeństwa Narodowego, kiedy dotarło do niego, że agenda konfliktu zwyciężyła. (…)

Europejscy wasale Waszyngtonu [Wielka Brytania, Francja, Niemcy], stwierdzili że będą trzymać się porozumienia. Zobaczymy, czy zniosą presję i nie ulegną pokusie pieniędzy, jakie zaoferuje się im, by zmienili zdanie. (…) Oznacza to też nowy test dla Rosji. Czy rząd rosyjski zaakceptuje destabilizację Iranu w większym stopniu niż zaakceptował destabilizację Syrii? Czy będzie w stanie wykrzesać z siebie determinację do obrony swojej południowej flanki?”

Rosja zareagowała na decyzję Trumpa stanowiskiem wyrażającym rozczarowanie. Wygląda jednak na to, że władze Rosji przeżywają mocniej porażkę prestiżową, jaką przy tej okazji poniosły.

Trump miał czas do 12 maja, aby wycofać się z umowy z Iranem. Uczynił to jednak już 8 maja. 9 maja w Moskwie odbyły się tradycyjne obchody Dnia Zwycięstwa, na które przyjechał premier Izraela Netanyahu, entuzjasta zerwania porozumienia. I tak się (przypadkowo?) złożyło, że pojawił się on w Moskwie już po ogłoszeniu decyzji Trumpa, stawiając Rosję w niezręcznej sytuacji. Wziął udział w uroczystościach na Placu Czerwonym oraz spotkał się z prezydentem Putinem. Po spotkaniu stwierdził, że rozmowy były jak zwykle głębokie i efektywne, ale uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy Putin poprosił go o powstrzymanie lotnictwa Izraela od naruszania przestrzeni powietrznej Syrii, natomiast powiedział prezydentowi Rosji, że „prawem Izraela, a w istocie obowiązkiem jest podjęcie wszelkich kroków potrzebnych do zagwarantowania bezpieczeństwa państwa”.

A jeszcze 11 kwietnia w rozmowie telefonicznej z Netanyahu Putin podkreślił fundamentalne znaczenie jakie ma respektowanie suwerenności Syrii i zaapelował o powstrzymanie się Izraela od wszelkich akcji, które mogłyby pogłębić destabilizację kraju i stanowić zagrożenie dla jego bezpieczeństwa.

Tymczasem, zaraz po moskiewskiej wizycie premiera, w nocy z 9 na 10 maja lotnictwo Izraela przez dwie godziny bombardowało cele w Syrii (irańskie cele wojskowe i syryjską obronę przeciwrakietową) na południe od Damaszku. Rosja poniosła podwójną porażkę prestiżową – po pierwsze, będąc orędownikiem utrzymania porozumienia z Iranem, gościła na obchodach Dnia Zwycięstwa, jawnego wroga tego porozumienia i agitatora za jego zerwaniem, który pojawił, się w Moskwie dodatkowo w glorii sukcesu w postaci decyzji Trumpa, po drugie, jak pokazał nocny atak samolotów izraelskich, „partner” Netanyahu, ma w głębokim poważaniu sugestie i prośby Rosji.

Mówiąc niedyplomatycznie, Netanyahu gra Rosji na nosie. Mając na uwadze, że w praktyce mówimy o tandemie Izrael-USA, Rosja została podwójnie prestiżowo upokorzona także przez „partnera” amerykańskiego.

W poprzednim tekście pisałem o liście otwartym emerytowanych generałów i admirałów wzywającym Kongres do odrzucenia nominacji Giny Haspel na dyrektora CIA. Wydaje się jednak, że sprawa jest przesądzona. Haspel to kandydatka nie tyle prezydenta, co Partii Wojny. Mnożą się głosy jej poparcia, zaś wszelkie „wątpliwości” (ze sprawą tortur na czele) z jej 33-letniego okresu służby w CIA zbywane są stwierdzeniami, że nie wiedziała o nich, lub za nie nie odpowiada. Jej postawa i dotychczasowe dokonania w CIA są idealizowane i podkreślane z entuzjazmem. 72 oficerów CIA wyraziło dla Haspel swoje poparcie. Senator Tom Cotton uważa, że jest ona doskonałym wyborem dla USA, podkreślając jej cechy charakteru, profesjonalizm i etykę (!) pracy.

Matthew Heiman z Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził, że Haspel jest dokładnie tego typu liderem, jakiego CIA dzisiaj potrzebuje. Z kolei linia obrony Haspel przed oskarżeniami za udział w torturowaniu więźniów i jeńców opiera się na stwierdzeniu, że program przesłuchań (z dopuszczeniem tortur) został potwierdzony jako legalny przez Biuro Doradztwa Prawnego Departamentu Sprawiedliwości w 2002 r., a oficerowie go wykonujący działali na jego podstawie, czyli legalnie. Znamy ten rodzaj tłumaczenia z historii. W tym wypadku to jednak nie tylko usprawiedliwianie przeszłości, ale i przyszłości.

Portal „Politico” pisze, w kontekście poparcia stanowiska UE i europejskich sygnatariuszy umowy, że zerwanie przez Trumpa porozumienia z Iranem, to klęska Europy. Ja widzę to szerzej, to klęska wszystkich tych sił na świecie, których celem jest pokój na świecie, i które uważają, że powinien on być rezultatem międzynarodowego porozumienia, w którym główną rolę, nadającą autorytet takiemu porozumieniu, siłą rzeczy grać będą światowe potęgi. Nie ma to nic do rzeczy z pacyfizmem, z jakimś naiwnym „kochajmy się!”, lecz wynika z prostego faktu, że pokój szybciej zapewni światu zgodne stanowisko kilku, czy nawet dwóch mocarstw, niż wielkie ilością uczestników porozumienie 220 pozostałych państw.

Niestety, Stany Zjednoczone wybierają inną drogę – kierowania się wyłącznie interesem własnym i interesem Izraela [chyba nie w tej kolejności? – admin] oraz, przez bezceremonialne metody realizacji tego celu, potwierdzenia swojej hegemonii nad światem. To polityka prowadząca, mówiąc eufemistycznie, do nikąd.

Każdy rozsądny człowiek wie, do czego doprowadziłaby sytuacja, w której pozostałe mocarstwa atomowe także zaczęłyby kierować się wyłącznie swoim własnym, wąskim interesem. Mimo wszystko nie sposób z pewnością stwierdzić, że USA prą do fizycznej konfrontacji (atomowej) w walce o swoją hegemonię – mają zbyt wiele do stracenia i byłoby to zwyczajne szaleństwo, ale bez wątpienia również wszystko to, co obserwujemy ostatnio, dowodzi sondowania, jak daleko mogą posunąć się na drodze do upragnionej pozycji jedynego żandarma światowego. A to również niezwykle niebezpieczna gra.

Adam Śmiech
https://konserwatyzm.pl/

Komentarze 52 to “Źle się dzieje w państwie Trump(-skim)”

 1. Kapsel said

 2. Plausi said

  Widmo pana ministra

  Sikorskiego pani Applebaum pisze, co od lat ćwierkają co sprytniejsze ptaszki, że USA są coraz bardziej w d…e.

  http://www.washingtonpost.com/opinions/global-opinions/trump-has-put-america-in-the-worst-of-all-possible-worlds/2018/05/11/ff68940c-5553-11e8-9c91-7dab596e8252_story.html

  Co prawda pani ministrowa uważa, że jeszcze trochę potrwa, zanim się europejskie głuptasy zorientują, że podkładając sie USA jeżdżą jedynie na padłej kobyle, ale rozpad USA jest nieunikniony.

  Znamiennym jest, że jak władze globalne jakiś kraj chcą spodlić, to stawiają mu na prezydenta jakiegoś głupka: w Polsce manifestacyjnie wstawiły nam błazna towwarzysza „Bolka”, USA po niedojdach w rodzaju Busha i Obamy wstawili błazna Trumpa.

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/09/kwiaty-w-chrl-nie-sa-czerwiensze/#comment-753734

  Umiłowanie USA przedstawicieli administracji w Polsce można jedynie wyjaśnić ich służbą dla wywiadu tego kraju.

 3. snag said

  Zależy kto i jak jak na to patrzy …

  … dla Amerykanów ważne że bezrobocie jest najniższe od 49 ciu lat i spada, że granica z Mexico uszczelniona, że przemysł wraca do kraju, deficyt w wymianie handlowej maleje … a dla niego … że poparcie rośnie.

  ——–
  Jasne.
  Członkom gangu powodzi się nieźle, bo szefowie usprawnili proces mordowania i grabieży.

  Jesteście KURWY. JEBANE W DUPĘ KANALIE…
  Admin

 4. snag said

  Zapomniałem dopisać, np. w moim Stanie Trump straci* z powodu zerwania umowy z Iranem i sankcji – Boeing straci $20 miliardów za wstrzymanie dostaw samolotów i kilka miliardów za części zamienne a to jest kupa stanowisk pracy i fura podatków dla Stanu.

  *jeśli coś nie wykombinuje i nie ma planu B. – Poczekamy zobaczymy ,…

 5. snag said

  Spakojno senor Putinowi tez na rękę, przemysł zbrojeniowy kwitnie, ludzie pracują, zarabiają, kupują, ktoś dla nich buduje, domy i co w domach, inny obsługuje tak było i jest od zarania ludzkości i nic p. nie zmienisz bluzganiem … Obserwując pański temperament, thanks God it’s Putin and Trump, a nie pan 😉 ,…

 6. Re: 5 snag…
  Na miejscu Gajowego, po takim tekscie wypier….lil snaga na cztery wiatry z Gajowki…
  No, ale Gajowy jak widac ma anielska cierpliwosc do takich „artystow”…
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. snag said

  6 ,…

  Najbardziej pasowało by tobie bo mógłbyś upychać swój kit bezkarnie, rżnąć wielkiego znawcę Ameryki* i prorokować jak skończy a tu snag na drodze – Ty zastanawiasz się co ja robię na gajowce a ja co ty w Kanadzie bo jak do tej pory to ‚nadajesz’ jak hadesu i był tam wbrew własnej woli a przecież nikt cię nie trzyma.

  *Ty tak znasz Amerykę jak jej język, znaczy tyle co polscy ‚turyści’ z Chikagowa, jedno co umiesz to demonizować i podgrzewać ‚proroctwa’ LaRouche’a do znudzenia … które znam od 40 lat.

  Admin wie co ze mną zrobić, nie musisz mu ‚podpowiadać’ ,…

  So, fu*k off ,…

 8. Boguska said

  Panie Snag ,Pan jak zwykle ,mija sie z prawda,bezrobocie wcale nie spada,bo chyba Pan wie, ze nie wlicza sie osob,ktore utracily po 6 miesiacach zasilek dla bezrobotnych.Tak,ze faktyczne bezrobocie jest co najmniej 2-krotnie wieksze.

 9. Boguska said

  Jezeli chodzi o Meksykanow Panie Snag,to napewno maja wieksze prawda przebywac na swoich wlasnych terenach niz my Polacy. Ktory przemysl wrocil do Usa?.Pan to jestes fanatyk,jezeli chodzi o stany.Ja tutaj mieszkam od pond 20 lat I wiem,ze gorszego barachla nie ma nigdzie ma swiecie. Pan Trump napeqno zawiodl widely swoich wyborcow,mnie rowniez.

 10. Re: 8 Boguska…
  Ile musze razy powtarzac: „Jesli jakis polityk, a zwlaszcza kandydat na prezydenta NIC nie wspomina na temat likwidacji lichwiarskiego procederu finansowego, to swiadczy o tym, ze taki kandydat jest na zydowskiej „smyczy” I niczego nie zamierza zrobic bez zgody lichwiarskiego syndykatu kredytowego…

  d.trump nie zawiod nikogo. Ani tych, ktorzy trzymaja go na smyczy, ani tych, ktorzy za swoja zgoda I „wiedza” dali sie (w/g wlasnej woli) wprowadzic sie w „maiiny”…z wlasnej glupoty, ktora „nie boli” ani nie „uwiera” …jak widac…

  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. troll polonii said

  3
  Snag
  Po co klamac panie Snag??
  Dla Amerykanow najwazniejsza jest kradziez ziemi, mordowanie ludzi po swiecie, i rozdawanie cudzej ziemi innym zbojom..
  Nevada, New Mexico, California – to sa ziemie meksykanskie!!!!!!!!!!! ukradzione Meksykowi. A wy tam stawiacie mury berlinskie!!!

  Wlasnie koniokrady sobie wybrali prezydenta „developera’ ,ktory rozdaje ukradziona ziemie, handluje stolicami i w ogole sie nie liczy z prawem miedzynarodowym. Inaczej mowiac, USA uprawia zbojectwo i z tego zyje.

  Prezydent USA jest wlascicielem frmy zbrojeniowej!!!
  Znaczy jest hersztem bandy zbojow, ktorzy napadaja na innych i z tego zyja.

  Na otwarciu ceremonii zbojectwa w Jerozolimie, bandzior Graham Lindsey wyraznie powiedzial: Izrael jest naszym najwiekszym sprzymierzencem w tropieniu i niszczeniu islamu (bo to nam jest potrzebne do opanowanie ropy na Bliskim Wschodzie ) i poszerzeniu panstwa Izrael.
  Zboje nawet tego nie ukrywaja!.
  Sprzedali Wzgorza Golan korporacjom naftowym. Wzgorza Golan naleza do Syrii!!

  Wiec panie Snag, nie ma sensu blaznowac i opowiadac o zatrudnieniu, walce z bezrobociem i takie rozne duperele, kiedy naprawde USA wlaczy z bezbronna ludnoscia cywilna na swiecie.

  Za kazda zrzucona rakiete na dzieci w Mosulu, Syrii, Libii – prezydent USA dostaje dywidendy!!
  I pierdoli o pokoju!!
  Bo mu sie pacyfikacja z pokojem pomieszala.

  Tym sukinsynom nawet europejskie dzieci chrzescijanskie przeszkadzaja na swiecie:
  Na tym polega „zatrudnienie” w USA:

  Serbian President Slams NATO Yugoslavia Bombing as More Kids Get Cancer –

  https://sputniknews.com/europe/201805131064416162-serbian-president-slams-nato/

 12. Kapsel said

  Izrael: Stany Zjednoczone otworzyły ambasadę w Jerozolimie

  W rozpoczętej o godz. 15 czasu polskiego uroczystości stronę amerykańską reprezentowali m.in. minister finansów Steven Mnuchin i córka prezydenta USA Donalda Trumpa Ivanka oraz jej małżonek i prezydencki doradca Jared Kushner. W ceremonii uczestniczył również premier Izraela Benjamin Netanjahu.

  W nagraniu wideo skierowanym do uczestników ceremonii otwarcia ambasady USA w Jerozolimie Trump powiedział, że Stany Zjednoczone pozostają zaangażowane w proces pokojowy między Izraelem a Palestyńczykami.

  „Naszą największą nadzieją jest pokój” – oświadczył amerykański przywódca. „USA są w pełni zaangażowane w ułatwienie trwałego porozumienia pokojowego” – zaznaczył Trump. Oznajmił też, że „wyciąga dłoń do Izraela, Palestyńczyków oraz ich sąsiadów”.

  USA przez lata „nie uznawały tego, co oczywiste” – dodał, odnosząc się do uznania Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego. Z kolei na Twitterze amerykański przywódca napisał: „Wielki dzień dla Izraela. Gratulacje!”.

  Obecny na uroczystości w Jerozolimie doradca i zięć Trumpa Jared Kushner powiedział, że przeniesienie ambasady do Jerozolimy pokazuje, iż świat może ufać USA. „Gdy prezydent Trump coś obiecuje, to dotrzymuje słowa” – zaznaczył.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1411810,izrael-stany-zjednoczone-otworzyly-ambasade-w-jerozolimie-.html

 13. troll polonii said

  Live: Opening ceremony for new US embassy in Jerusalem – YouTube

  Widac Jerozolima nie jest przystosowana do swiatowych standartow. Ceremonia odbywa sie w prowizorce …namiotu beduinskiego!

  Koczownicze plemiona nigdy wlasciwie nie opuscily namiotow- bo nie budowaly domow ani miast. Napadaly na zbudowane miasta i wyrzucaly z domow mieszkancow – prawowitych wlascicieli.
  Nawet odwazny Trump bal sie wziac udzial w tym sabacie.
  Wyslal coreczke- szikse jako…przedstawicielke narodu amerykanskiego, zeby zastapila tatusia??
  Nowa dynastia hamerykanskich prezydentow?? A kto te coreczke wybieral do wladz USA??

  Live: Opening ceremony for new US embassy in Jerusalem – YouTube

  US Jerusalem embassy opening fallout – YouTube

  Graham Linsey zachwycony Izraelem, ktory pomaga ubic

  A tymczasem, w czasie tej ceremonii, armia izraelska morduje prawowitych mieszkancow Jerozolimy.

 14. Kapsel said

  USA zablokowały oświadczenie Rady Bezpieczeństwa OZN. Tragiczny bilans ofiar starć w Strefie Gazy

  USA zablokowały przyjęcie oświadczenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, wzywającego do niezależnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy – podały źródła dyplomatyczne. W poniedziałkowych starciach z siłami izraelskimi zginęło 58 Palestyńczyków.

  http://nczas.com/2018/05/15/usa-zablokowaly-oswiadczenie-rady-bezpieczenstwa-ozn-tragiczny-bilans-ofiar-starc-w-strefie-gazy/

 15. snag said

  12 ,…

  ”A kto te córeczkę wybierał do władz USA??” … Nie wdając się w dyskusje … wybrał ja tata … jako prezydent ma prawo dobierać sobie do gabinetu kogo chce i kogo Senat zaaprobuje jeśli pozycja wymaga zatwierdzenia przez Senat. Kennedy np. wybrał brata na prokuratora generalnego* Drugiego brata praktycznie przywiózł do Senatu na taczce i co z tego? ,…

  *Odpowiednik waszego ministra sprawiedliwości

  Na marginesie, gdyby Trump zaszczycił osobiście te ‚uroczystość’ co logistycznie było niemożliwe bo dla bezpieczeństwa musieli by zamknąć cala dzielnice wrzeszczał byś że zio-puppet.

  Na takie uroczystości i na pogrzeby są wice-prezydenci a on nawet vice nie wysłał a córcie i zięcia który do dzisiaj nie ma security clearance, krótko mówiąc odfajkował …

  Na twoim miejscu zwrócił bym uwagę na American know how … W grudniu Trump oświadczył że przenosi Ambasadę do Jerusalem a w maju oddana do użytku.

  Senator Linsey jest największym wrogiem Trumpa w Senacie, reprezentuje Bible Belt Stan z fundamentalistami którzy nie mogą doczekać się Armageddon bo tylko wtedy nawrócą i zbawią starszych braci w wierze i w nagrodę pójdą prosto do nieba … waszych tez o ile dobrze pamiętam 😉

 16. troll polonii said

  Ad 3
  Snag
  I po co klamac panie Snag??
  Dla Amerykanow najwazniejsza jest kradziez ziemi, mordowanie ludzi po swiecie, i rozdawanie cudzej ziemi innym zbojom..
  Nevada, New Mexico, California – to sa ziemie meksykanskie!!!!!!!!!!! ukradzione Meksykowi. A wy tam stawiacie mury berlinskie!!!

  Wlasnie koniokrady sobie wybrali prezydenta „developera’ ,ktory rozdaje ukradziona ziemie, handluje stolicami i w ogole sie nie liczy z prawem miedzynarodowym. Inaczej mowiac, USA uprawia zbojectwo i z tego zyje.

  Prezydent USA jest wlascicielem frmy zbrojeniowej!!!
  Znaczy jest hersztem bandy zbojow, ktorzy napadaja na innych i z tego zyja.

  Na otwarciu ceremonii zbojectwa w Jerozolimie, bandzior Graham Lindsey wyraznie powiedzial: Izrael jest naszym najwiekszym sprzymierzencem w tropieniu i niszczeniu islamu (bo to nam jest potrzebne do opanowanie ropy na Bliskim Wschodzie ) i poszerzeniu panstwa Izrael.
  Zboje nawet tego nie ukrywaja!.
  Sprzedali Wzgorza Golan korporacjom naftowym. Wzgorza Golan naleza do Syrii!!

  Wiec panie Snag, nie ma sensu blaznowac i opowiadac o zatrudnieniu, walce z bezrobociem i takie rozne duperele, kiedy naprawde USA wlaczy z bezbronna ludnoscia cywilna na swiecie.

  Za kazda zrzucona rakiete na dzieci w Mosulu, Syrii, Libii – prezydent USA dostaje dywidendy!!
  I pierdoli o pokoju!!
  Bo mu sie pacyfikacja z pokojem pomieszala.

  Tym sukinsynom nawet europejskie dzieci chrzescijanskie przeszkadzaja na swiecie:
  Na tym polega „zatrudnienie” w USA:

  Serbian President Slams NATO Yugoslavia Bombing as More Kids Get Cancer –

  https://sputniknews.com/europe/201805131064416162-serbian-president-slams-nato/

 17. revers said

  Czyli trup sie sciele pokotem, nowy pan chwali i buduje sobie dom w Jerozolimie pod palacem Salomona nowych wladcow swiata

 18. Kapsel said

  Prezydent Serbii: NATO-wskie bomby z zubożonym uranem powodują raka u wielu naszych dzieci

  http://dzienniknarodowy.pl/serbia_nati/

 19. Sowa said

  Re 3:
  Znam z własnego życia hamerykanów, którzy po wojnie w Jugosławii chwaili Clintona, bo wtedy było dobrze w kraju, bo było dużo roboty i kasy, itp. Taki kraj bo tacy ludzie.

 20. Boydar said

  A ja słyszałem o takich, którzy uważali ze 5$ za sztukę to za tanio; trzeba się naganiać i nabrudzić. I jeszcze potem ręce śmierdzą.

 21. Re: 7 snag…

  Oto „hamerykanie” w wersji animowanej…(rowniez mam na mysli polska gawiedz…)

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. Re: cd

  Tak sie zyje na „kreche” w „hameryce marzen”…
  A co? „Bogactwo panstwa okresla sie po jego zadluzeniu”… (b.clinton)

  No I kartki zywnosciowe sa…I wiele innych „bogatych” spraw….

  =================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 23. troll polonii said

  Jaki cudny ten kapitalizm! Daje pelna swobode dzialania!
  Podatnik oplaci wszelkie kaprysy i fantazje kastowej wierchuszki:
  A plebs ma wierzyc, ze te ciezko zarobione pieniadze podatnika sa szalenie potrzebne na … bezpieczenstwo kraju!!
  Widzial kto glupsze wytlumaczenie??

  21 trylionow dolarow wyparowalo z kasy – podobno na pelne zabezpieczenie kraju przed …agresja wojenna USA na inne panstwa.

  $21 trillion lost: Largest theft in history buried under guise of US national security – Lee Camp — RT US News

  https://www.rt.com/usa/426643-lee-camp-pentagon-theft/?froisappinstalled=0/

  I jak to wojence ladnie bo mozna zarobic troche grosza.

  W Sredniowieczu , na pobojowisku po wygranej batalii na tylach chodzili tzw. maruderzy i obrabiali zabitych zolnierzy z wszelkich uzytecznych pozostalosci: butow, broni, niepodartych mundurow i wszystkiego co sie moglo przydac po nieboszczykach.
  USA bardzo szanuje i kontynuuje tradycje maruderow; kazda zapowiedziana draka zapowiada obfite ..oblowy..nie tylko na giledzie.
  Juz samo straszenie wojna moze przyniesc zyski na gieldzie.

  US weapons manufacturers’ stock price soars as Trump pulls out of Iran deal — RT Business News

  https://www.rt.com/usa/426264-weapons-stocks-trump-iran/

 24. Marcin said

  Krwawa Gina przed senacką komisją https://youtu.be/riD5BwrAyIw
  Babsko pociągnięte za uszy przyznała, że tortury są zgodne z ” amerykańskimi wartościami” i ze utajniła wszelkie informacje dotyczące jej przeszłości w cia. Ładnie pomarańczowemu żydostwo dobrało ekipę.

 25. Re: 23 Troll Polonii

  I’m bardziej jest zagrozona zydo-syjonistyczna lichwa (jej zlikwidowaniem wraz z „czlonkami”) tym blizej do rozpetania wojny (rewolucji, zadymy wojennej w wewnatrz kraju)…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. snag said

  9 ,…

  Na początek choćby te:

  https://investorplace.com/2017/01/10-companies-bringing-jobs-back-to-america/

  Poza tym, znalem takich którzy byli tu dłużej niż 20 lat i nie potrafili sklecić zdania po angielsku, jedni bo żyli w polskich enklawach inni bo to, bo tamto a tak naprawdę z lenistwa … ich dzieci pisały im listy do urzędów. znalem również takich którzy nostryfikowali dyplomy z Polski po kilku latach i nie narzekają.

  Nikt cie nie zmusza żyć w tym ‚barachło’, z twoim attitude nie mieszkał bym tu dłużej niż miesiąc i szukał miejsca gdzie lepiej.

 27. snag said

  Troll @ 11 ,…

  Trzymaj się tematu, pytałeś kto wybrał Ivanke to ci odpowiedziałem i dałem przykłady ze Trump nie jest jakimś wyjątkiem.

  „Nevada, New Mexico, California – to sa ziemie meksykanskie!!!!!!!!!!! ukradzione Meksykowi” …

  A komu ukradli ją Meksykanie, kim byli, jakiego wyznania?? Potomkowie Corteza czy Pizarro maja się dobrze, 99% imigrantów z południa to Indianie z których wielu nie potrafi się podpisać.

  Zanim zaczniesz zadawać pytania to zastanów się czy nie ‚wdepniesz’ i zrobisz durnia z siebie.

 28. snag said

  Troll ,…

  Jesli chodzi o inwestycje Trumpa to ulokowal w ponad 500 firmach w tym w Raytheon i co z tego?

  According to the Wall Street Journal, the report shows Trump has assets worth at least $1.5 billion. That includes „over 500 entities in which he is a trustee, president, chairman or member” ,…

 29. snag said

  Sowa ,…

  Ci sami chwalili Clintona przed wojna i następnym ‚podboju’ polecali śliniaczek i mało nie wybrali jego zony w 2016 ,…

 30. VAV said

 31. troll polonii said

  27
  Snag
  Ja sie zawsze trzymam tematu.
  Ale tez nigdy nikt mi nie zabronil zadawac pytan.
  Wiec kontynuuje:
  Hawaje nie sa stanem USA, prawda?
  Amerykanie wymordowali Indian i Nowy Jork postawili na czyjej ziemi??
  Teksas legalnie nalezal do Meksyku, jak Amerykanie go sobie „przygarneli”?.
  To w USA nie ucza historii?

  I mam takie pytanie:
  Jak to sie dzieje, ze poludniowi sasiedzi USA byli i sa regularnie bombardowani, i do tego nie byli w stanie sie rozwinac przy takim wspanialym sasiedztwie.
  Pisac nie umieja??
  To czyja to wina?
  Ja moze dla przykladu podam poludniowych sasiadow Rosji, ktorym Rosja wybudowala infrastrukture, przemysl i teraz, kiedy te bywsze republiki sowieckie sa rzeczywiscie niezalezne i samodzielne – w zaden sposob nie przypominaja Haiti, Hondurasu Puerto Rico, El Salwadoru.
  Radze przygladnasc sie jak wyglada Kazachstan, Azerbajdzan, Uzbekistan a nawet Armenia.
  Kwitnaca Ukraina postanowila sie skumac z Hameryka i od razu zlazla na psy. Podobnie sie urzadzila kwitnaca niegdys Gruzja.
  Moje pytanie:
  I gdzie jest teraz pani Victoria Nuland z kanapkami dla majdanu?

  Ivanka – sziksa nie ma oficjalnie prawa otwierac ambasady USA w Izraelu ani NIGDZIE.
  Bo USA nie jest wlascicielem Jerozolimy.
  Rownie dobrze corka Putina moglaby otworzyc ambasade rosyjska w Teksasie.

  Rozumiem, ze Amerykanie nie musza sie stosowac do zadnego miedzynarodowego prawa. Bo nie umieja czytac.
  A prawo jest proste: Jerozolima nie jest stolica Izraela. Izrael nie zglosil Jerozolimy jako swojej j stolicy w ONZ.
  USA nie ma prawa ustalac innym narodom stolice. Zaden kraj nie ma prawa.
  Rownie dobrze Polska moglaby wniesc swoja ambasade do Lwowa i uznac Lwow stolica Ukrainy.
  Rozumiem, ze to dla pana za trudne.

  Snag
  Bredzi pan, bo pan tez nie przywiazuje wagi ani do ustalonych praw ani do historii ani do moralnosci czy w ogole etyki.
  Obecna ambasada USA w Jerozolimie jest zbudowana na trupach palestynskich dzieci – splywa krwia.
  Palestynczycy mieszkaja tam od ponad 2- ch tysiecy lat.
  Izraelici to holota -zbieranina z calego swiata; wiekszosc to ataeistyczny syjon, ktory wierzy, ze …Bog obiecal hebrajskim plemionom Kanaan.
  Nie Bog, tylko faraon, ktory pozwoli sie jakiemus plemieniu hebrajczykow osiedlic, bo ich zewszad wypedzali za kradzieze i morderstwa.

  Amerykanie maja przewrocone w tych nieedukowanych lbach!!
  To Kosowo nalezalo oderwac od Serbii bo tam mieszkali Serbowie od stuleci,i powsadzac przybyszow z Arabii Saudyjskiej i Albanii, w serbskie Kosowo. To Amerykanie!) (ten pierd..buhaj Clinton) wymordowali 200 000 Serbow w samej tylko Krajinie i oddali Kosowo islamistom.
  To Amerykanie wymordowali ludnosc Diego Garcia i zalozyli tam ogromna baze wojskowo -szpiegowska.
  To Amerykanie kompletnie zniszczyli Sardynie, z ktorej maja znakomity punkt wypadowy na Libie.Co kowboje robia w Europie? Rozwalaja caly kontynent.
  Ja rozumiem, ze kazda potwora znajdzie swojego amatora , i ze jest jeszcze troche entuzjastow, ktorzy kochaja zbojcow i dzieciobojcow, ale trudno mi zrozumiec Polaka, ktory powinien pamietac o II-ej wojnie swiatowej i o zniszczeniu naszego kraju- teraz zachwyca sie ludobojstwem Palestynczykow.
  Jerozolima przez ponad 1000 lat byla stolica Palestyny. NIGDY nie byla stolica Izraela.
  Jerozolime wybudowali Jebuzejczycy – nie pastuchy . Zydzi zreszta zadnego miasta nie wybudowali- ale setki, setki zniszczyli. Poczawszy od Jerycho.
  W ONZ Izrael ma przykazane zgodzic sie na panstwo Palestyne; Izrael nie chce sie zgodzic z decyzja ONZ i regularnie bombarduje Syrie i zupelnie bandycko sprzedali Izraelici prawa do wydobywania ropy naftowej i gazu na terenie SYrii.
  Widac naogladal sie pan kowbojskich filmow o koniokradach i zlodziejach ziemi.

  Radze zajac sie historia i rezolucjami ONZ – zanim wdepniesz i zrobisz durnia z siebie.

  Ja zas radzilbym wszystkim tym ambasadom w Tel Awiwie przeniesc sie do ciasnej, zaniedbanej Jerozolimy …tego samego dnia!
  I niech sie Knesset udusi we wlasnym pomysle.

  Ja rozumiem, ze wielu wierzacych zydow bardzo sie sprzeciwia stolicy USA w samym srodku stolicy trzech religii. Powod jest prosty; przecietny mieszkaniec Jerozolimy nie chce byc kontrolowany przez szpiclow z USA.

 32. NICK said

  Bravo.

 33. Marucha said

  Re 31:
  Jakiej odpowiedzi Pan oczekuje?
  Przecież będzie taka jak zawsze: skręcenie tematu na wewnętrzne sprawy USA, które nas niewiele obchodzą i nijak się nie odnoszą do międzynarodowego bandytyzmu tej kryminalnej organizacji, jaką jest rząd USA.

  Zamordowaliśmy milion jakichś tam zwierząt z ludzką twarzą?
  Ale za to o 1.7% wzrosły pensje zatrudnionych w przemyśle zbrojeniowym. Czy coś w tym stylu.

 34. snag said

  Troll ,…

  „Radze zając się historia i rezolucjami ONZ – zanim wdepniesz i zrobisz durnia z siebie” – To już nie skradzione, Nevada, New Mexico, California a rezolucje ONZ i litania szajsu odgrzewanego od lat?

  Pokaz mi jeden przykład gdzie i kiedy twierdziłem ze Jerusalem należny do żydów czy hebrajczyków ze wypominasz – Starożytną historie tej części świata i stary testament znam lepiej od ciebie a to co ty wiesz to zostaw dla siebie.

  Have a good day ,…

 35. troll polonii said

  34
  Snag
  To nawet nie wiesz, co piszesz?
  Ze corka Trumpa ma prawo otwierac ceremonie otwarcia ambasady w Jerozolimie. To nie wiesz, co to znaczy?

  America’s Jerusalem embassy for mass murder, occupation and wider war — RT Op-ed

  https://www.rt.com/op-ed/426680-jerusalem-embassy-palestine-violence/

 36. snag said

  Troll ,…

  Ivanka jak czlonek gabinetu ma obowiązek robić co prezydent sobie życzy chyba ze niezgodne z prawem – Gdybyś mniej mielił językiem i szukał dziury w całym to może byś wiedział ze Ambasada w Jerusalem była zatwierdzona przez obie izby 23 lata temu i tak jak poprzedni prezydenci mieli prawo wetować te decyzje takie same prawo ma Trump żeby ja podpisać i koniec dyskusji.
  —————————————-
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jerusalem_Embassy_Act

  ——-
  Aha!
  Dobrze jest dowiedzieć się, że ludzie prezydenta Trumpa muszą przestrzegać prawa, bo sam bym nigdy nie zgadł…
  Admin

 37. NICK said

  Macka wyleciała a Snag siedzi.
  Hm.
  Przynajmniej jest bardziej naturalny.

  Wydaje się, że wiedzę ma swoją. Nie sztabowo-mackową.

  In plus.

  Adwersarze winni się mniej podniecać.
  ARGUMENTA. TWARDE.
  Albo olać.

  Gospodarz ma swe PRAWA.
  Korzysta.

  P.S.
  Niektórym się wydaje, że blog ten, Maruchowy, jest Stajnią Augiasza.

  ——–
  „Macki” chyba nie wyrzuciłem z gajówki…
  Admin

 38. Boydar said

  Pan Macka miał swój styl; półidioty, ale miał. Klimat Mu nie sprzyjał to się przeprowadził do cieplejszych krajów. To nie znaczy bynajmniej, że za niedorozwiniętego Go uważam, co to to nie, wiedział co i jak, ale rola to rola, „panie Janku, mam grać ? Graj pan …”. Skończył się etap i spektakl i Pan Macka zniknął. Nie wiem jak oceniono publiczność, bo przecież o to chodziło, ale cenzurka spoczęła w archiwum, bezapelacyjnie.

  A Pan Ssssnag ? On jest autentyk, napier*dala jak chłopcy w Wietnamie; nic innego nie potrafi jak być wiernym nowej ojczyźnie; żyje w niej i z niej. Przynajmniej dzięki niemu wiemy, czym i którędy myślą tam, za wielką wodą.

 39. NICK said

  Czy ja wiem?
  Sztabowiec był.
  To zapewne!

  Admin.
  Chyba sam, sierota.

  Szkoda Pana Mieta, nieprawdaż?

  P.S. Maćko dużo rozrabiał. Zwłaszcza we USOPALE.
  Nie wiem co tam Kobylański. Oceniam,że lepszy od macki.

 40. snag said

  … a p. senor Boydar? … zależy po którym 😉 ,…

 41. Regina said

  Re:36 Snag Jak na razie,to Trampek i ta cała Iwanka robią to co sobie życzy,ten żydowski piękniś-Jared,a on z kolei robi to co sobie życzą jego mocodawcy w Izraelu.Szczytem zgodności z prawem,tak USA jak i Polski,było podpisanie przez Trumpa ustawy 447.Mam wrażenie,że to nie Rosja ingerowała w wybory w USA,a zapobiegliwe żydostwo z Izraela.

 42. snag said

  41 ,…

  Jak widzę „trampek” zamiast Trump to wiem żeby nie zaczynać bo z gówniarzami w piaskownicy nie ma dyskusji ,…

 43. Boydar said

  I po trzecim, po czwartym i po piątym. I tego robaka też Ci zjem.

 44. snag said

  43 ..

  … na drugie danie jest stara wrona* 😉 ,…

  *eat crow – be humiliated by having to admit one’s defeats or mistakes.

 45. TG said

  Ad.13 Pan Gajowy trochę wtedy nie wierzył Dobyczinowi.https://wolna-polska.pl/wiadomosci/gotujcie-sie-swiat-sie-zmienil-rekach-satanistycznej-sekty-chabad-lubavitch-2017-04

  ——
  Portal Wolna Polska jest dla mnie średnio wiarygodny.
  Admin

 46. troll polonii said

  36
  Snag
  Ivanka nie miala prawa otwierac tej ambasady!
  Glownie dlatego, ze Trump tez tego prawa nie mial.
  USA nie maprawa ustanawiac stolic. No cbyba, ze mial pozwolenie od Snaga.
  Wschodnia Jerozolima jest zarejestrowana w ONZ jako Stolica Palestyny. Tel Awiw jako stolica Izraela.
  Prawo miedzynarowe mowi, ze ambasady obcych panstw mieszcza sie w stolicy kraju.
  Jerozolima nie jest stolica Izraela.
  Bezczelnosc USA polega na tym , ze chca wymusic bezprawnie Jerozolime jako stolice przez przniesienie tam swojej ambasady i wymuszanie rzadow, zeby poszly sladem USA , no i w ten sposob Palestynczycy moga sie powiesc, albo… emigrowac do Europy.

  Prawo miedzynarodowe mowi, ze najpierw musi byc stolica a potem obca ambasada moze sie wprowadzic do uznanej przez kraje czlonkowskie ONZ stolicy panstwa.
  Nie pojmuje, czemu to tak trudno zrozumiec.
  Przyjdzie nowy prezydent USA – wywali ambasade z Jerozolimy i wstawi do Hajfy albo Ramalli.
  Koszt przeniesienia wszystkich ambasad jest przeogromny a caly proceder nielegalny.
  Koszt przeniesienia kazdej ambasady jest tez ogromny.
  Trzeba powymieniac programy komputerowe we wszystkich ambasadach wszystkich panstw i konsulatach swiata. I w ich stolicach. I w ONZ.
  I zbudowac ambasade i przystosowac do potrzeb.I w ksiazkach telefonicznych i poradnikach i informatorach, i w korespondencji, itp
  Jerozolima tez infastruktury nie ma: pomieszczenia, parkingi, zabezpieczenia, bramy, komunikacja satelitarna, transport…

  Ja wiem, ze wielu Polakow popiera zydowskie pomysly: Jared Kushner i jego zona sa ortodoksyjnymi zydami; maja tez duze poparcie wsrod milosnikow wyrzucenia z Bliskiego Wschodu wszystkich chrzescijan. (Akcja wyrzucania i mordowania chrzecijan z BW trwa juz od kilku lat – ale nie obchodzi to specjalnie nikogo.
  Jerozolima jest stolica trzech religii. Juz teraz zydzi wymuszaja na kosciolach wyprzedaz terenow koscielnych.

  Ortodoksyjni zydzi bardzo nie lubia Jezusa.
  Zrobia z Jerozolimy nowy Oswiecim i beda zbierac pieniadze od pielgrzymow zwiedzajacych koscioly. Pierwsza proba sciagania podatkow od kosciolow i cerkwi nie wyszla ale juz kombinuja, ze jak cala Jerozolima bedzie nalezala do Izraela jako stolica to „panstwo” bedzie mialo totalna kontrole nad dochodami kosciola i cerkwi. I nad pielgrzymami.

 47. Regina said

  Ad42 Snag Polecam merytoryczny wpis 46-Troll Polonii.Będziesz miał możliwość trochę dokształcić się.Mimo ,że wyrosłeś już z piaskownicy,to na naukę nigdy nie jest za póżno. Głupiemu i nieobliczalnemu trampkowi wydaje się,że wolno mu wszystko,bo jest słupem podupadłego mocarstwa.Całkowicie mu się popieprzyło w tym rudym łbie,mówi i pisze na swoim blogu jak by był na haju.

 48. Miet said

  Ojjjj…. Pani Regino, jak to łatwo nazwać go trampkiem – a ile w tym przyjemności – nieprawdaż?
  Ja tak sobie myślę, że gdyby on puścił oko do Pani, to i pani inaczej by na niego patrzyła. A on niestety woli Ivankę.
  Wszystkie feminazistki w US są bardzo cięte na Ivankę i na niego, bo o nich zapomniał a Ivankę ten… tego….

  Ale Pani Regino – zawsze może Pani liczyć na Trolla – on Panią zadowoli.:-)))

  ——–
  Trump to CHUJ, KURWA, PIZDA, GNÓJ, WYPIERDEK, ŚMIERDZIEL.
  Życzę mu śmierci w męczarniach.
  Admin

 49. Miet said

  Ojjj… dostanie mi się teraz, ojjj… dostanie – córkę z matką pomyliłem!!!
  Ale co tam obydwie ładne …:-)))
  Imiona też Ladne : Ivanka, Melania…

 50. Miet said

  Ojjj… Panie Wacławie, jak by ten świat wyglądał, gdyby wszystkie nasze życzenia się spełniały.
  Obawiam się, że nie bardzo bym chciał w takim świecie żyać.

 51. Regina said

  Niestety, całym sercem podpisuje się pod życzeniami Pana Admina.Trampek to zbrodniarz i ohydna kreatura. Nie jestem amerykanką(Bogu niech będą dzięki) i nie gustuje w starych ohydnych bandziorach.Jego córeczka to pirania. Jej uczestnictwo w otwarciu amerykańskiej ambasady w Jerozolimie,to bandycka prowokacja,która kosztowała życie wielu bezbronnych Palestyńczyków.Jeżeli mam być szczera,to o wiele bardziej podoba mi się prezydent Putin.Jest inteligentny,wysportowany,dużo młodszy,przystojny i co najważniejsze ma dobrze poukładane w głowie. Ps:Od kiedy to Polacy popierają zbrodniarzy i zbrodnicze państwa,tego w całej naszej polskiej historii nie było,staczamy się do rynsztoka.

  ——–
  Pies trącał, czy przystojny i czy wysportowany.
  Najważniejsze, że Putin jest człowiekiem z MORALNOŚCIĄ.
  A o jego miażdżącej przewadze intelektualnej nad każdym amerykańskim politykiem nawet szkoda się rozwodzić.
  Admin

 52. Regina said

  Poprzedni mój wpis ,to dla 48 Miet.

Sorry, the comment form is closed at this time.