Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Izrael nie przejmuje się oskarżeniami o zbrodnie wojenne

Posted by Marucha w dniu 2018-05-15 (Wtorek)

Po wczorajszej masakrze w Strefie Gazy, w której z rąk izraelskiego wojska zginęło 58 Palestyńczyków, izraelscy politycy wciąż pozostają w dobrych nastrojach.

Nie obawiają się oni bowiem oskarżeń o dokonywanie zbrodni wojennych, ponieważ Stany Zjednoczone zablokowały przyjęcie oświadczenia przez Radę Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, które wzywałoby do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie poniedziałkowych wydarzeń.

Przez cały poniedziałek światowe agencje prasowe informowały o kolejnych ofiarach działań Sił Obronnych Izraela (IDF), które otworzyły ogień do Palestyńczyków protestujących przeciwko przeniesieniu amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Jak na razie bilans wczorajszego dnia to 58 palestyńskich ofiar i blisko dwa tysiące rannych, przy czym liczba tych pierwszych może się zwiększyć, ponieważ wiele osób postrzelonych przez izraelskich snajperów znajduje się w stanie krytycznym.

Tymczasem izraelscy politycy starają się więc demonstrować swój spokój, w czym wydatnie pomogły im Stany Zjednoczone. Waszyngton zablokował bowiem możliwość ogłoszenia przez Radę Bezpieczeństwa ONZ dokumentu, który wzywałby do przeprowadzenia niezależnego śledztwa na temat wczorajszej masakry. Dziesięć państw członkowskich Rady wystosowało ostatecznie list wyrażający zaniepokojenie, iż Rada nie jest w stanie podejmować tego typu uchwał, co obniża jej wiarygodność wśród społeczności międzynarodowej.

Izraelski minister sprawiedliwości Ajelet Szaked powiedziała z kolei, że jej kraj nie obawia się ewentualnych spraw sądowych przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze, ponieważ żołnierze IDF nie zrobili niczego nielegalnego w kontekście eskalacji przemocy ze strony demonstrantów.

Minister obrony narodowej Awigdor Lieberman przeciwstawiał z kolei palestyńskim demonstracjom świętowanie przez Żydów sukcesu ich piosenkarki na konkursie Eurowizji, co ma odróżniać „kulturę życia Izraela od kultury śmierci Hamasu”.

Na podstawie: timesofisrael.com, reuters.com.
Zobacz również: „Wielka hucpa” – Norman G. Finkelstein

http://autonom.pl

 

Komentarzy 25 to “Izrael nie przejmuje się oskarżeniami o zbrodnie wojenne”

 1. RomanK said

  POwstanie Warszawskie nikogo niczego nie nauczylo????? Holocaust tez nie????

  Kto sie nei uczy na bledach skazany jest na ich powtarzanie!

  Czuzaja Krow i Sliozy…WODA!

 2. Boydar said

  Będą potem żądać od Palestyńczyków zwrotu za utracone mienie, to pewne jak dwa a dwa.

 3. revers said

  czyli jak mozna zjechac po niecheblowanej desce lub schodach ruchomych …

  A tak po za tym holocaust byl w Polsce przez nie Niemcow, zaglady Palestyny i palestynczykow nie bylo w historii.

 4. witek said

  Turcy wyrzucili ambasadora Izraela.

 5. peacelover said

  …Swiatowe parchy wytrwale pracuja nad swoja przyszloscia !!!

  Juz nie dlugo doczekaja sie jej !

 6. gość said

 7. snag said

  6 ,…

  Niezamierzony produkt 447 😉 ,…

 8. snag said

  RomanK @ 1 ,…

  Gdyby tylko powstanie ,…
  https://www.kingswiki.org/wiki/List_of_Jewish_expulsions

 9. hucpa said

  „Naród żydowski jako całość będzie własnym mesjaszem„ Baruch Levy do Karolka Marksa.

  Wężyk Lucy ma wyprowadzić żydów do boskości. Utopia, w która wierzą żydzi. Ma nadejść dzień oczyszczenia czyli przekazania skarbów i władzy całej ziemi w ich ręce. Następnie Lucy z rada starszych ma zająć się goim, którzy pozostaną, po oczyszczeniu, ich niewolnikami. Co poniekąd jest już zaawansowane, ale ma być świadomym wyborem. Ma im zaimplantować rezygnacje z Boga prawdziwego na siebie samego. Kto nie zechce będzie ścięty. Po to są gilotyny czekające na chętnych oraz obozy koncentracyjne.

  Historia żydowska na tle cywilizacji.

  Z ciekawostek podam bogów żydzizmu, ein soft- główny bozek, bez uczuć, emanujący światłem, wiele imion, np. lucek, szatan, belzebub,., shekinah, żeńskie bostwo, chokmah, męskie bustwo, malkuth, córka, itd. Do dziesięciu.

  Niektórzy żydzi modlą się wprost do szatana, bez bóstw podrzędnych, bez pośredników.

 10. semperparatus said

  Re.9…”z ciekawostek podam bogów żydzizmu..cd…”…jahwe,demiurg,baal,mamona…itd…”

 11. brys said

  Strzelali w tłum ludzi na ślepo, czy mierzyli w kogo chcą trafić? Mają takich psychopatycznych egzekutorów, czy tak z przypadku „zwykli żołnierze” – a strzele sobie w tłum ludzi?

 12. andzia said

  re: 6
  W wiadomościach RM podano, że to oświadczenie wypocili z inicjatywy (albo pod perswazją Turcji). Wcześniej podświetlono Warszawę w barwach rzymskich, bo musiało wkurzyć ambasadora tureckiego.
  Warto poczytać również komentarze: https://miziaforum.wordpress.com/2018/05/15/polska-swietuje-masakre-palestynczykow-iluminacja-izraelskich-barw-w-wawie-a-v/#comment-347369

 13. maniek said

  ..psychopatyczne .scierwa chazarskie – niszcza wszystko – Zydów tez…

  [video src="http://www.archiv-akh.de/video_files_mp4/M1053_WEB.mp4" /]

  i bardzo sie cieszą…

 14. maniek said

  nie wiem czy znowu wejdzie – archiwa szkopskie

  [video src="http://www.archiv-akh.de/video_files_mp4/M1053_WEB.mp4" /]

 15. brys said

  Maniek 13. Jest na filmie jeden murzyn, ale nie tańczy.

 16. Wit said

  Jak parchate skur wysyństwo zjedzie się do Polski, będziemy mieli dokładnie to samo – żydowskich snajperów ubijających codziennie kilkudziesięciu Polaków i codzienne tańce na polskich trupach. A świat będzie milczał lub chował głowy w piasek.

  To jest wojna żydostwa z ludzkością, a Polacy są następni po Palestyńczykach w kolejce.

 17. troll polonii said

  Znaczy sie, potezna armia izraelska boi sie demonstrantow, ktorzy strzelaja z procy?
  Bylo to juz w Torah.

  List Ministra Spraw Zagranicznych mozna olac.
  Wiadomo, ze tylko Izrael ma prawo sie bronic. A ze nalepsza obrona jest atak – no to atakuja pieszych, bezbronnych Palestynczykow zywymi nabojami.
  Us, mosiek sie procy wystraszyl.
  Jeszcze niedawno , jednokomorkowiec, Nikki Haley pokazywala w Radzie Bezpieczenstwa zdjecia dwojki malych dzieci – rzekomo syryjskich i cos balakala o Asadzie, ktory dzieci nie lubi i traktuje je bronia chemiczna. I jeszcze jej sie wyrwalo o lamaniu praw czlowieka…
  Natomiast palestynskie dzieci to niebezpieczni terrorysci.

  Jak ktos zydowi ukradnie rower to jest wrzask na caly swiat na temat antysemityzmu.
  Jak zyd ukradnie komus dom i sie zagniezdzi – to jest to dzialanie w obronie wlasnej.

  Niestety, gdzy chodzi o Palestyne, to wlasciwie nie ma zadnej zbrodni ani rasizmu, bo Palestynczycy to prawdziwi Semici.
  A zbrodni jeszcze nie popelniono, bo holacaust urzadzony Palestynczykom nie doszedl jeszcze do 6 milionow.
  Ale zdaje sie, ze niewiele brakuje.
  No i sa gazowani z powietrza a nie z wentylatora.

 18. gość said

  Protest w Warszawie przeciw masakrze na Palestyńczykach

  W środę po południu pod ambasadą Izraela w Warszawie zebrało się blisko sto osób, aktywistów lewicowych i członków społeczności palestyńskiej. Protestowali przeciwko rzezi nieuzbrojonych Palestyńczyków, której izraelskie wojsko dokonuje u granic Strefy Gazy w 70. rocznicę Nakby – przymusowego wysiedlenia ludności Palestyńskiej po powstaniu państwa Izrael.

  Demonstrację pod hasłem “Stop masakrze Palestyńczyków” otworzył Andrzej Żebrowski z Inicjatywy Stop Wojnie. Podkreślił, że pikieta stanowi część światowego protestu przeciwko kolejnej odsłonie zbrodniczej polityki Izraela i prowokacyjnemu postępowaniu prezydenta USA Donalda Trumpa. To jego decyzją amerykańska ambasada w Izraelu została przeniesiona z Tel-Awiwu do Jerozolimy. Protesty w tej sprawie odbyły się w środę w wielu stolicach świata.

  – Ludzie na całym świecie są oburzeni, że oparte na apartheidzie i rasistowskie państwo Izrael stosuje broń snajperską przeciwko bezbronnym ludziom. Ani jeden izraelski żołnierz nie został nawet ranny. Po drugiej stronie padło od wczoraj 60 ofiar śmiertelnych, w tym dzieci – mówił Żebrowski. Warunki w szpitalach Strefy Gazy określił jako tragiczne: stwierdził, że brakuje w nich nawet opatrunków dla rannych.

  https://strajk.eu/protest-w-warszawie-przeciwko-masakrze-na-palestynczykach/

 19. Boydar said

  A skąd niby żydowscy snajperzy mieliby wziąć tych Polaków do ubijania ??? W takim Lublinie na przykład, jak rzucisz na oślep cegłą w tłum, to masz pewność że trafisz żyda; a jak trochę pocelujesz to nawet i kogoś z rabinatu. Chyba ze rzucasz na Zamojskiej /obecnie Wyszyńskiego/, to nawet celować nie musisz.

 20. Boydar said

  To (19) do Pana Wita było, przepraszam.

 21. maniek said

  ad15.Bryś…pewnie jebaka – nie dansior!..,.,Salcie lubią takich…

 22. jakiz narod ?nawet nie wybrany! nie cieszylby sie i radowal kiedy caly swiat ! placilby … odszkodowania za straty moralne i fikcyjne cierpienia lub „obozy zaglady” 🙂 Zydzi maja te miarzadza przewage nad swietem gojow ! bo maja spisany kontrakt na kamieniu ,Skale !! ze swoim sprywatyzowanym Bogiem Yahve.Nawet gdyby serce Yahwemu zmieklo na widok masakr wobec palestynczykow ? To majac taki kontrakt Zydzi :)…trzymaja swojego kontraktowego Boga za jaja :):).Opuscisz nas” to i MY opuscimy Ciebie ? .a jakiz Bog moze istniec bez Wiernych ?:)

 23. Lily said

  „Wasza wojna,jest nasza wojna”,deklaracja L.K.

 24. Wit said

  (Re. 19) masz pan rację Boydar, Polaków nie ma co ubijać, bo jest ich coraz mniej, stare same wymierają, nowe wyjeżdżają, niewiele zostaje do ubijania przez snajperów

 25. revers said

  W Paryzu demonstracje anty syjonistyczne …

Sorry, the comment form is closed at this time.